Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Zahraniční trenér

  kopyto6.3.2018 11:07reagovat

  Čtu tu ty příspěvku o ”odchodu z nastolené cesty” a jenom se směju. Samozřejmě že odcházíme z nastolené cesty, tahle nastolená cesta nám přinesla zahraničního trenéra, který tu měl exkluzivní smluvní podmínky, pustil klubovému rozpočtu žilou, přivedl si s sebou padesát asistentů a v konečném důsledku měl horší výsledky než Rada loni, přičemž za toto vše dostane tento báječný zahraniční trenér zlatý padák a ne kopanec do zadku, jaký by si reálně zasloužil.

   

  Ti lidé, kteří mu za tohle chtějí děkovat, jsou snad padlí na hlavu. ”Otevřel cestu internacionalizaci?” Jo to je pravda, zatímco předchozí trenéři tu naši ostudu udrželi v rámci ligy, Strama byl skutečně schopen prolomit hranice a tento posměch posunout na mezinárodní úroveň. V Galatasarayi se ještě teď smějí, že jsme byli ochotni od nich odkoupit kopytu Kayu, stejně tak v Métách, kde jsme vykoupili Mandjecka, načež jsme jim ho po půl roce poslali gratis na hostování. A Mavuba, který neuběhá třicet minut ostrého zápasu, se při pohledu na svou tříletou smlouvu musí též za břicho popadat. A o našich exkluzivních výkonech proti Bělehradu raději ani mluvit nebudu.

   

  ”Díky zahraničnímu trenérovi jsme navázali nové vztahy.” To možná leda tak sexuální, neb to očividně, že nová zahraniční kopyta budou od teď přednostně dodávána Prodanovou.

   

  A co jsme v konečném důsledku z toho všeho dostali? Kádr za jednu miliardu, jež se klepe o to, aby v závěru zápasu proti desetičlenné Zbrojovce nedostal gól a vyválčil remízu.

   

  Takže ano, je nejvyšší čas tuhle nastolenou koncepci urychleně pohřbít. Znamená to snad, že české prostředí skutečně tak specifické a neprostupné, jak se do novin snaží nakecat agenti, jimž jde o živobytí spolu s bandou zahořklých bývalých čutálistů, jež dohlédnou tak maximálně na dno láhve? Samozřejmě že ne, když se zahraniční trenéři jsou schopni prosadit v Rusku, tak se jsou schopni prosadit všude. Neprostupné je tu něco úplně jiného a to samotný fotbal pro našeho pana velkomožného Křetínského, který se tomu navzdory stále a stále snaží do sportovního fungování klubu mluvit, třebaže se s každým dalším jeho rozhodnutím ukazuje, že se tato věc zcela vymyká rámci jeho schopností. A dokud si tohle on sám neuvědomí a nepřenechá sportovní stránku rukám povolanějším, je bezesporu lepší, když se věci navrátí do původních kolejí a důvěru dostanou levnější domácí trenéři, kteří budou pravděpodobně preferovat levnější domácí hráče, čímž budou i ty neúspěchy pro nás výrazně snesitelnější a levnější, než sledovat super internacionální velkoklub, který nedokáže v lize udržet krok s podělanou Olomoucí ...

  • Chabix6.3.2018 11:21reagovat

   ”důvěru dostanou levnější domácí trenéři, kteří budou pravděpodobně preferovat levnější domácí hráče, čímž budou i ty neúspěchy pro nás výrazně snesitelnější a levnější, než sledovat super internacionální velkoklub”

    

   Doufám, že nemáš pravdu. Neřeším teď cena výkon, tam je k tomu vždy potřeba postupovat rozumně.

   Jde mi o kvalitu, kterou z hráčů působících v naší lize neuděláš. Aspoň ne na takové úrovni, na které bych Spartu chtěl vidět a na kterou má Křetínský finanční možnosti.

  • waaw6.3.2018 11:36reagovat

   Tobe se to kopyty v textu jen hemzi. Jak zahranicni kopyta nam dodala Prodanova? Stanciu a Nita. Jsou u tebe prumeraci?

 • Sláva - včera bylo pozdě!

  tomnavratil6.3.2018 11:05reagovat

  Zmrzlinář je konečně pryč a bohužel bude trvat relativně dlouho se z tohoto experimentu vzpamatovat. Jsem totálně pro větší profesionalitu, zapojení zahraničních hráčů atd., ale bude asi ještě zajímavé zjistit, kolikrát šel na ruku agentům a kolik na tom vydělal. Co se týče náhrady, osobně bych byl spíše pro trenéra typu Lavička či Jílek - oba mají velké zkušenosti a Lavička i dobrou bilanci se Spartou a zkušenost z mezinárodního prostředí. Hapal měl solidní výsledky v Polsku, jen nevím, zda má na to, aby v současnosti Spartu pozvedl.

 • Trenér

  Tyrrael6.3.2018 11:00reagovat

  Tak už je to ofiko, že končí.

  • Srdcař Plavšič6.3.2018 11:03reagovat

   SLÁVA, SLÁVA, SLÁVA!

   • Tyrrael6.3.2018 11:05reagovat

    Včetně jeho týmu asistentů, takže trénink povede asi Kováč. Smích

   • Funin6.3.2018 11:11reagovat

    dáš si na oslavu zmrzlinu?

 • Řeči, kdo by co by měl trénovat

  Jarošík6.3.2018 10:58reagovat

  Hapal sice nemá až tak mezinárodní zkušenosti, když neberu Polsko a SK, ale má své pro, hrál v acs, čili prostředí tak trochu zná, je to Čech, tak že by neměl být problém s adaptací, preferuje útočný styl fotbalu, presovačky a také je to lidsky v pohodě týpek. Ital skoro vůbec nechodil do kabiny, což Hapal je úplně něco jiného. Lavička je supr trenér, ale velmi křehká osobnost a to se o Hapalovi nedá říct. Úspěchy měl v Žilině i jinde a v SK21 repre odvádí dobrou práci, tak že proč ne. Já sice preferoval Zemana, ale tento trenér by mi v acs také nevadil. Jediné, nad čím je otazník je zda by ty cizinecké hvězdy ukočíroval.

  Za mě volba: Zeman nebo Hapal či popřípadě nějaký Německý nebo Holandský trenér.

  Němci maj supr zkušenosti a dle mě je Bundesliga jedna ze tří ve světě nej a Holandská je velmi útočná. Uvidíme koho sparta přivede, hlavně už ne s Italem. Já mu šanci dával a věřil jsem že se to zlepší, ale nezlepšilo a je čas odejít!

  • petr1376.3.2018 11:03reagovat

   jak tě proboha napadne holandský trenér? V Holandsku se prakticky nebrání, takže by v naší lize koukal jako vrána.

   • Jarošík6.3.2018 11:05reagovat

    Ale notááák”! To že je tam preferován útočný fotbal, tak neznamená, že se tam nebrání! A proč se stále doma podřizovat hře, která tu doposud byla, taktická, nehezká, bez techniky a útočnosti. Jen zalezlá obrana, bojovnost a to jest vše!

    • petr1376.3.2018 11:08reagovat

     nejde o to se jí přizpůsobovat, ale dokázat jí čelit. Holandskej trenér (pokud bychom teda mluvili o trenérovi z holandský ligy) nikdy ničemu takovýmu nečelil.

      

     Myslím, že není náhoda, že máme tak dobrou bilanci z holandskejma klubama, i když byly určitě bohatší a kvalitativně asi i lepší.

     • Jarošík6.3.2018 11:12reagovat

      Ano, máme lepší bilance, ale to neznamená, že nemůžeme volit trenéra s útočným pojetím....Hapala bych bral, ale mám pocit že při trenérovi z ciziny se nám otvíra větší prostor pro koupení zahraničních hráčů...ale uvidíme.

 • Sestava - přání

  venous6.3.2018 10:54reagovat

  Nedávat Costu na stopera, upřednostnit duo Hovorka-Štetina, Kaya je slabý. Vyřadit MIKU, Vaška Kadlece necpat na kraj (lepší Bóža, nebo Plavšič). A hlavně aby nehráli Stanciu a Kanga spolu, buď jeden nebo druhý, jinak si navzájem nevyhoví. A fandím Drchymu.

  • Jackacs6.3.2018 11:01reagovat

   Ja si naopak preju, aby spolu tedy hráli. Pokud vezmene v potaz, ze ve fotbale existujou nejaky herní systemy(pravda, 8 měsíců jsme na Spartě neco takovýho neviděli), tak by si mohli Stanciu a Kanga fakt vyhovovat. Takze hlavne, at oba hrajou

  • Jarošík6.3.2018 11:04reagovat

   Kaya v přípravě hrál výborně, hlídal si prostor a kvalitně posílal pasy do útoku. Úplně bych ho nezatracoval, pak se zranil opět a v lize to pak šlo znát, dejme mu ještě jednu šanci a myslím, že vedle Štetiny by to byla dobrá stoperská dvojice s výškovou převahou a také fyzickým fondem!

    

   MIKA - ano tady vidím jediné, odchod. Víc není třeba dodávat.

    

   Vašek K. patří na hrot, ale co s ním, když neproměnuje šance, uvidíme, chce mu to na hrotu dát dva zápasy šanci aby cítil důvěru a třeba se chytne jako předtím.

    

   Plavšič patří do základu a to na kraj, Vataleju byl a bude vždy brán že do acs 11tky nepatří, ale mě vždy mile překvapí, je to takovej zatííím žolík na psoledních 35minut!

    

   Stanciu a Kanga - spolu hrát mohou, jen to chce aby trenér přesně určitl co a kdo má hrát. Také určit, kdo bude kopat standartky a rohy, kdo bude střílet z větší dálky a kdo bude ten co si půjde pro míč dozadu a posílat ho dál...Podle mě je to vše jen o systému který má určit trenér a jak jsme mohli vidět, Kanga si na hřišti dělal co chtěl a Stanciu mi zase přijde hodný a háže to za hlavu a nechává Kangu dělat co chce než aby se s ním hádal...Tohle je chyba trenérů!!!

    

   Drchal - to je budoucnost a minimálně poločas by měl vždy hrávat, doma by trenér měl hrát na dva hrotya ne jen na jednoho. No uvidíme!!!

  • Chabix6.3.2018 11:06reagovat

   Trochu předčasné hodnocení Kayi, nemyslíš? Nesdílím ani názor, že Kanga a Stanciu nemůžou hrát spolu. Podle mě můžou, ale vzhledem k balancu bych preferoval trochu jiné role. Psal jsem to tu už minule - Kanga 10 a Stanciu takové falešné křídlo.

 • Hapal

  rabac6.3.2018 10:49reagovat

  Mnoho lidí zde považuje českého trenéra za něco špatného a chtěli by opět zahraničí a nejlépe nějaké zvučné jméno aby bylo hodno Spartu trénovat. Zapomíná se na dvě věci jednak DK bude ještě dlouho platit přes 50mil. současnému trenérskému týmu a pořídit další zahraniční tým s min. stejným nákladem je již přes jeho možnosti a také by to byla neskutečná blbost protože za půl roku by jsme mohli stavět třeba již třetí tým a pak je otázka kdo k nám by vůbec chtěl jít jak od nás tak z ciziny, Sparta je dnes špatná adresa a to si zde hodně diskutujících neuvědomuje a to vůbec nemluvím o tom ,že bude mít za zády Scasného. Takže za mne bude velký úspěch když přijde Hapal, já bych preferoval M-Haška nebo Jílka ale to by musel odejít Zdenda a pořád si myslím, že by se jim sem do toho nechtělo jít, bohužel tak Sparta láká.

  • petr1376.3.2018 10:52reagovat

   vzhledem k tomu, kolik jsme začali platit, bych si s tou špatnou adresou nebyl tak jistej Úsměv

  • Chabix6.3.2018 11:00reagovat

   Proč si myslíš, že je Sparta špatná adresa?

    

   Já si naopak myslím, že to je velmi dobrá adresa. Ten tým skýtá velký potencial a když se toho nový trenér dobře chopí, tak ho to může vyšvihnout do výšin.

 • Sparta

  jouda6.3.2018 10:48reagovat

  Pokud celá Sparta nepotáhne za jeden provaz - počínaje vedením a konče na hřišti - pokud si nahoře budou vzájemně házet klacky pod nohy, tak se pořádně nic nezmění a nepomůže žádný trenér.

 • Křetínský

  petr1376.3.2018 10:22reagovat

  zaujaly mě dva argumenty, které tu opakovaně zazněly. První je, že za všechno může Křetínský. Druhý, že dokud máme diletantské vedení, tak nemá cenu měnit trenéra.

   

  Ad 1) je to vlastně pravda, ale musím zmínit, že celkem Křetínskému věřím, že to se Spartou myslí dobře. Sice se mu nedaří, ale neustále hledá cestu, jak to zlepšit a neváhá do toho sypat velký prachy. Takže za mne furt dobrý. Rozhodně bych ho neměnil za nějaký rusáky, číňany, araby atd., u kterých nikdy nevíš, kdy se za nima zavře voda a šlus.

   

  Ad 2) to je úplná kravina, naopak by to byl znak toho, že vedení rezignovalo na všechno. Hlavně bych neviděl všechno tak černě. Klub jako takový rozhodně funguje líp, než někteří škarohlídi tvrdí. Samozřejmě nám drhne vlajková loď, tedy Ačko, což je průser. Ale mládež podle všeho funguje výborně, a i u toho Ačka se podle mě přece jen blýská na lepší časy. Dokázali jsme přivést výborný hráče a pokud teď vsadíme na dobrýho trenéra, tak to půjde nahoru. A v neposlední řadě bych nezapomínal na to, že Spara dokázala přesvědčit Rosického, aby pro ni pracoval v managementu. To bych rozhodně nepovažoval za nějakou samozřejmost.

  • Chabix6.3.2018 10:26reagovat

   Ščasný je sportovní ředitel, Rosa (ani přesně neznám jeho funkci) je něco obdobného. Předpokládám, že oni teď o Spartě rozhodují a Křetínský se spíš stáhl a má jen nějakou vizi, jakou by Spartu chtěl mít. Takhle by to mělo být a doufám, že to tak i je.

   • munzig6.3.2018 10:33reagovat

    A to je právě špatně. Ščasný neměl nikdy na pozici sportovního ředitele nastoupit.

    To je jako vyhodit seřizovače protože dělá práci na hovno a pak ho příjmout jako ředitele výroby aby tomu podniku dal nějakou výrobní vizi.

    Navíc si myslím že ho to pořád bude trochu táhnout na lavičku, taktické porady atd.

    • Chabix6.3.2018 10:46reagovat

     Ščasnýho to už do managementu táhlo delší dobu. Už v Teplicích o něm mluvili, že je to spíš sportovní ředitel. Tak ještě tam mohli dát Chovance.

      

     Oba tu oblíbení moc nejsou, ale kvalita kádru Sparty se pod oběma zlepšovala.

      

      

     • munzig6.3.2018 10:52reagovat

      Pozor mě Ščasný jako trenér nevadil, do určité doby se mi pod ním Sparta líbila a dokonce jsem byl i proti tomu když odcházel protože jsem doufal že je to jen menší vypnutí.

      Jenže už z logiky věci je blbost příjmout na post SŘ někoho koho jsi rok předtím vyhodil jako trenéra protože selhal ve vedení týmu.

   • Bunda6.3.2018 10:39reagovat

    Ščasný je sportovní ředitel jen pro A tým. Zase další sračka od Křetinskyho.

   • majtin6.3.2018 10:39reagovat

    Jasně, ale třeba toho Ščasnýho vybralo vedení. Ščasnýho, který byl nespokojený s prací Jílka a chtěl vyhodit Srníčka, přitáhl nám sem kondičáka boxerů apod..

    Navíc Křetinský měl svého gurua p. Hřebíka. Jenže měl spolupracovníky, který šli proti němu a šli si za svými zájmy (Svoboda a jeho Juniorský nesmysl). No a nakonec si přivede Ščasnýho, který se snese s málokým, ale rozhodně s Hřebíkem nemají nijak pozitivní vztah.

    ”Je-li království vnitřně rozděleno, nemůže obstát.” JK , cca rok 30 našeho letopočtu.

    • petr1376.3.2018 10:48reagovat

     já bych si tipnul, že Ščasnýho příchod byl motivován tím, že Stramák plaval (možná se spíš topil) v českým rybníku.

      

     Teď je klíčový, jak se to nastaví do budoucna. Nepředpokládám, že by Ščasný zůstal v pozici jakéhosi kibice pro trenéra, na to by nejspíš Hapal (pokud teda fakt přijde) nepřistoupil. Takže tipuju, že buď se z něj stane klasický sportovní ředitel, nebo odejde.

  • LukyACS6.3.2018 10:54reagovat

   U Křetínskýho je ten problém, že se plně věnuje svému byznysu a na Spartu mu už nezbývá moc času. To je samozřejmě pochopitelné.

   Jenže problém nastává v té chvíli, kdy chce ve Spartě o všem rozhodovat.

   Nadávalo se na Otavu, teď se nadává na Kotalíka, ale měli tihle dva volnou ruku, aby Spartu přepracovali k obrazu svému? Já si to nemyslím.

    

   Tady prostě má bejt jeden člověk, kterej bude zodpovědnej za koncepci klubu, tím i za mládež a fungování áčka a to od přestupů, výběru trenérů, až třeba po výběry soustředění. Samozřejmě by měl svoje podřízené, ale on by byl prostě evidentně muž č.1 a zodpovídal se jen a pouze Křetínskému.

   Naprosto běžná hierarchie ve fungujících firmách. Vlastně tohle máme i v Plzni, kdy je hlavní postavou Šádek, který se zodpovídá Paclíkovi a ve Slavii je to zase Tvrdík. Je u nás tím mužem, který rozhoduje o všem Kotalík? Za mě rozhodně ne.

   • petr1376.3.2018 11:01reagovat

    ve Slavii je to složitější. Tvrdík zastupuje majitele, ale z toho co vím, tak on nechává dost prostoru lidem pod sebou, což ale paradoxně způsobuje problémy. Konkrétně se prý do všeho cpe ten Krob, který měl spory se Šilhavým i Nezmarem a Tvrdík to potom žehlil.

     

    Jinak máš ale samozřejmě pravdu. Já bych pochopil, kdyby tam měl Křetínský Kotalíka na to, aby mu hlídal prachy a řízení klubu jako takovýho vč. komunikace atd. Ale měl by tam být jasný sportovní ředitel s kompetencí řídit sportovní chod klubu ve finančních mantinelech, který dostane. Těžko říct, nakolik má tuhle roli plnit dvojice Ščasný, Rosický.

    • LukyACS6.3.2018 11:06reagovat

     Ono je to v tý Slavii tak, že maj jako zástupce majitele Tvrdíka, ten má pod sebou Kroba a ten další 3 lidi - Nezmara, Syrovátka a teď toho třetího nevím. Že je Tvrdík nechá makat, je správné, Kotalík by měl být taky jen takovej ”dozorce” nad podřízenými a říkat, jak to má být. U toho Kroba je otázka, jestli je to vhodnej člověk, no. Ale celkově mi přijde, že to maj nastavený správně.

     Jinak u nás máš třeba místopředsedu představenstva Svobodu, co ten dělá v běžným chodu klubu, to by mě zajímalo. Ten člověk je taky u všeho zásadního, ale že bys ho viděl nějak v průběhu, mluvil do médií o fungování Sparty, to ne.

     • petr1376.3.2018 11:17reagovat

      Svoboda se na řízení Sparty prakticky vůbec nepodílí Úsměv má na starosti vztah ke svazu (je předseda pražskýho svazu), k politikům atd.

 • TRENÉR / TRENÉŘI

  ouissi6.3.2018 10:22reagovat

  Není asi zase až tak podstatné, bude-li nový trenér Čech/Slovák nebo cizinec.

  Podstatné je, aby něco uměl, aby to, co umí, uměl i týmu predat/naučit jej to (systém), aby fungovala vzájemná ”chemie” hráči/trenéři. Že vzhledem k totální odlišnosti povah/přístupu ke skoro všemu/ ”chemie” ve vztahu se Stramaccionim fungovat pravděpodobně nebude, jsem tu psal loni na jaře, hned když padlo to italské jméno v souvislosti se Spartou poprvé. Když se snažím pátrat ve své paměti, kdy naposledy jsem byl spokojen s výsledky, tak snad částečně za Lavičky (ale ke konci už ani to ne), jinak snad pod Chovancem. A přemýšlet, kdy se mně naposledy líbila předváděná hra, je ještě namáhavější. Tak snad za pod panem Uhrínem, na počátku devadesátých roků minulého století. Od té doby si žádnou výraznější epizodu s pohlednou kopanou v našem podání tak nějak nevybavuji.

  Takže držme vedení všechny palce, které máme, aby tentokrát vytáhlo z klobouku jméno trenéra, kterému by se něco takového mohlo podařit, nebo by k tomu mohl mít alespoň předpoklady. Ty p. Stramaccioni v mých očích bohužel nikdy neměl.

  Vždy když k nám nastupoval nový trenér, jsem doufal, že nová cesta bude lepší než ta dosavadní. Snad se dvěma výjimkami - Hřebík (poprvé i při opakovaném angažmá) a Stramaccioni.

  Tak viel Glück, trenére!

  Ať už jím bude kdokoli.

   

 • acs

  demon6.3.2018 10:08reagovat

  o hapalovi jako trenérovy jsme uvažovaly už po konci zdendy před příchodem holoubka takže ho asi sledujeme delší dobu.návratu holků,marečku a spol bych se vůbec nebál to asi nehrozí.spíš jde o to nekupovat ruzný filli,tecly, a tak ale chtít dál kvalitu s ciziny. no hlavně co nejmín omylů jako biabiany,mandjeck a spol.

  • Tommy176.3.2018 10:12reagovat

   Biabiany je omyl, tak co potom je Izraelec, co nemá za 13 zápasů gól, asistenci. Biabiany uměl běhat a nebyl namyšlené pako, co neumí přihrát. Manjeck měl zůstat a odejít měl Mavuba, který je za zenitem a Manjeck by odvedl stejnou práci jako on.

   • Chabix6.3.2018 10:18reagovat

    Jsem rád, že tu zůstal Mavuba a ne Mandjeck.

     

    Luboš se zlepšuje a ty statistiky je schopen dohnat v posledních zápasech. On docela dost doplatil na to, že byl hozen do vody, když na to nebyl absolutně připravenej.

   • trcmano6.3.2018 10:19reagovat

    Mandjeck se vrátí, ten jenom hostuje

78091 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha