Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Spartaforever

  munzig19.9.2017 13:07reagovat

  Objevilo se tam zmínka o Fergusonovo začátcích v United a jak se vlastně vedení vyplatilo ho podržet.

  Aniž bych chtěl Stramaccioniho ke komukoliv přirovnávat tak i on musí dostat důvěru na víc jak 9 zápasů. Kdyby Olomouc vyhodila Jílka po sestupu kdo ví zda by se vrátili a ted byli nahoře. Kdyby Zlín nepodržel Páníka, Liberec Trpišovkého.

  My všichni musíme pochopit že revoluce se ve fotbale nedá udělat za půl roku.

  • wasek2611@centrum.cz19.9.2017 13:44reagovat

   Jílek si ale nepřivedl 11 hráčů.

    

   Víšco, tady nejde o trpělivost. Jílek měl koncepci. Sestoupil, ale kádr vylepšoval výhledově ho tvořil.

    

   To u nás ten kádr je na pár sezon. Do budoucna jsou Civič, Plavšič. Ostatní mají být okamžité posily.

    

    

   • AlaMierda19.9.2017 14:00reagovat

    porovnáváš neporovnatelný. Olomouc po sestupu ani neměla prachy, aby někoho kupovala a pořád nemá. Trénovat tam taky nikdo schopný nechtěl jít. A tlak tam byl úplně jiný než u nás. Kdyby nepostoupila hned zpět, tak tam z toho nedělají tragedii. O koncepci je dost odvážně mluvit, pokud nevidíš trenérům do hlavy. Nikdy nevíš, co by Jílek udělal, pokud by Olomouc měla možnosti nakupovat, nebo jaké by měl možnosti u nás. Každopádně když už se mluví o trpělivosti, tak je třeba ji mít s každým trenérem a ne jen s těmi oblíbenými

    • wasek2611@centrum.cz19.9.2017 14:40reagovat

     To je jasný, že tam ty nenákupy byly dány rozpočtem.

      

     Nevím, co by udělal kdyby měl peníze. Ale není důležité ”kdyby”. To můžeme jen spekulovat. Důležité je, co udělal.

   • victorlima19.9.2017 15:11reagovat

    Strama, alespoň podle jeho slov si přivedl pouhé 4 hráče. Ostatní už byli předem nasmlouváni a dohody nebylo možno zrušit. Do budoucnosti to s Civičem nevidím nijak valně. Jeho nákup byl velkým přehmatem.

    • wasek2611@centrum.cz19.9.2017 15:15reagovat

     4 hráče tím myslel

      

     Chaima, Biabianyho, Kayu a Mandjecka

      

     Plavšiče, taky ale toho nepovažoval za posilu, Mavuba se naskytl tak po něm skočili bez hlubší analýzy - na popud Štramáka. To máme už 6 hráčů.

     • victorlima19.9.2017 15:56reagovat

      Ano , šest, ale pořád to není zmiňovaných jedenáct.

     • Majklll19.9.2017 16:02reagovat

      přesně tak - u ostatních to bylo náš skauting a nemyslím, že zase tak špatnej - Štětina, Vuka, Dubravka - Civič možná, Janko asi špatný - pořád mi to vychází relativně ok.. z hlediska celkového posílení si nemyslím, že by byl problém - až na výjimky (Janko, Mavuba) to jsou kvalitní hráči - z mého pohledu je problém ten, že to trenér neumí ukočírovat, utrénovat, neví co s tím..

  • kopyto19.9.2017 13:56reagovat

   To je sice moc hezké, že fotbalovou revolu neuděláme za půl roku, ale co takhle nějakou fotbalovou evoluci, posun k lepšímu výkonu? Kam jsem se za období od zápasu s Bělehradem k derby se Slávií posunuli? Řekni mi v jakém aspektu hry jsme se byť jen marginálně zlepšili? Lepší defenzivní činnost, lepší součinnost týmu, nebezpečnější zakončení, cokoli? Jak dlouho mám sledovat stagnující a neměnný herní projev předtím, než se to magicky změní a tým bude vypadat byť jen konkurenceschopně?

   • munzig19.9.2017 14:45reagovat

    Souhlasim že aspoň náznaky by se měli začít projevovat už teď. A taky že do teď jsme téměř žádný posun nezaznamenali.

    Moje trpělivost s tím že chci vidět posun je do zimy. Pokud by to takhle pokračovalo celý podzim bez nějaké známky zlepšení bylo by na místě ho odvolat. Ted ale ne.

    • victorlima19.9.2017 15:20reagovat

     Souhlas. Přestavba týmu byla nezbytná. Někteří hráči, kteří odešli hostovat (Vukadinovič) nebo přestoupili (Koubek), hodně chválili Stramovy treninky a potvrzovali, že mnoho času věnuje taktice. Bohužel, zatím se to nikde neprojevuje. Jsem dost trpělivý a stačil by mě alespoň náznak zlepšení. Protože ho však nevidím, tak se moje trpělivost pozvolna vytrácí. Souhlasím, s názorem, že by trenér měl dostat šanci do konce podzimní části a pak nebylo-li by patrné zlepšení, by se mělo přistoupit k vyhazovu.

  • captain_obvious19.9.2017 13:58reagovat

   U nás nastal čas tuhle sezonu odpískat, odsunout nepřizpůsobivé hráče a zapracovat do kádru hráče, kteří podávají top výkony v juniorce, jako Juliš, Dao, Traoré a další. Do základu Plavšič, Ben Chaimovi hledat angažmá někde v tramtárii, kde je na jeho výstřelky někdo zvědavý. Prostě si to začít připravovat na příští sezonu. Tohle bychom měli udělat. Ten současný stav, kdy ztrácíme čím dál víc bodů a po každém kole posloucháme nějaké křečovité kecy, že situace je čím dál těžší, ale my to nevzdáváme, není hodna Sparty.

   • munzig19.9.2017 14:31reagovat

    a k čemu by to odpískání sezony bylo? Kde máš zaručeno že příjde někdo kdo Spartu zvedna a zavděčí se fanouškům od prvního zápasu?

    Ten Italskej frajej je tu pár měsíců a ty už bys zase dělal nějakou změnu. Tohle jsme dělali do teď a kam nás to přivedlo. Lidi vyhazovali i Holoubka s Požárem, Sčasnýho po několika nepovedených zápasech. Vždyz my jako fanoušci ani nevím jak to vypadá když nějaký trenér dostane delší čas. Pořád by jsme odpískavali sezonu když se nedaří a začínali odznova. Co by bylo odznova tentokrát? Stavět na mládeži, cizincích, legionářích, vysloužilých futsalistech?

    Upravím si citát z jedné knížky ” Proč vyšší dobro musí Ital zůstat.”

    • captain_obvious19.9.2017 14:45reagovat

     Já jsem nikde neřekl, že má odejít.

     • munzig19.9.2017 15:07reagovat

      Sorry já to tak nějak pochopil.

      Ale ono to jde tak nějak ruku v ruce. Je brzo říct, že tahle změna je špatně. Ti hráči co přišli jsou kvalitní. Vyložěně propadl zatím Janko a nejspíš i Mavuba. Jinak přišli kvalitnější hráči než co tu byli. Ted jde jen o to zapracovat je správně do systému který chce Strama hrát.

      Taky vidím chyby co všichni, taky k tomu mám výhrady. Mohli přijít levnjší hráči a třeba i lepší než v případě Janka. Tohle vše jde za Stramaccionym ale ještě je brzo to vše odepisovat.

      • victorlima19.9.2017 15:38reagovat

       Munzigu, já bych úplně neodpisoval ani Janka. Vloni dal ve Švýcarsku 17 gólů. To není hráč na odpis. Musí ještě dostat šanci. Dokonce i Mavuba by měl dostat šanci, protože hrál málo a přeci jen to byl francouzský reprezentant tak musí něco umět. Taky pořád čekám, kdy se ta kvalita, která v těch posilách skutečně je projeví. Jinak máš samozřejmě pravdu, že noví hráči jsou kvalitnější než ti předchozí.

       • munzig19.9.2017 15:49reagovat

        Já nad Jankem zlomil hůl v Liberci, když jsem viděl jak je línej na krok. Balonů mu chodilo min než utočník potřebuje ale on ani pozičně nebyl tam kde měl být. Ono je i vidět že to nebyl Italův nápad ho sem vodit.

        Mavuba se mi v prním zápase hodně líbil ale pak to šlo dolů. U něj ještě očekávám že dostane šanci, ale rapidní zlepšení neočekávám.

        Od těhle hráčů jsem si já osobně sliboval nejvíc a byl jsme hodně překvapený když jsem viděl ty výkony, byl jsem nemile překvapen.

 • Něco málo ke kotli...

  dominik2719.9.2017 12:13reagovat

  Na derby jsem nebyl, sledoval jsem to akorát z ciziny po streamu. Nicméně budu zvědav, jak to bude s dalším chozením do kotle. Mám pocit, že pro pár lidí, co jsem tak zaslechl, byl tenhle zážitek asi takovou pomyslnou poslední kapkou. Takže budu moc zvědav, v jakých počtech se to tam bude dál scházet. Kotel Sparty má za sebou určitě i celou řadu skvělých zápasů, byla by velká škoda, kdyby to mělo skončit. Ale jedna věc je, když si sem tam občas někdo v kotli dá jednu ránu, druhá věc je dostat fanouška do stavu ohrožení života, že jo...

   

  Nicméně ze všeho nejvíc čekám na reakci samotného klubu. Od více svědků jsem zaznamenal, že dotyčný měl dostat za vyučenou, protože se ohradil proti hanlivým pokřikům směrem k vedení, trenérovi atd.

   

  Jelikož se sám pan majitel na webu Sparty ohrazoval proti těmto pokřikům a děkoval lidem, kteří se proti tomu vymezili, jsem zvědav, jak se klub zachová k dotyčnému zmlácenému fanouškovi. Aspoň teda mám pocit, že by přinejmenším bylo na místě ho nějak navštívit, eventuálně mu pomoci, pokud má v důsledku zranění nějaké problémy. Zkrátka tomu pánovi je vedení klubu něco dlužno, bych řekl. Nebudu radši ani předjímat, co bych si pomyslel, kdyby klub na toho člověka tak trochu pozapomněl.

   

  Co se týká nějakého rozpuštění kotle a podobně, to samozřejmě není řešení. Zase bych nechodil z extrému do extrému, že jo...Úsměv

  • Lodyha19.9.2017 12:28reagovat

   Souhlasím s tebou do puntíku. Co se týče tý rvačky, tak vžycky byly. Jenže byla nějaká pravidla v kotli. Prostě když už měl ten druhej dost, tak se to prostě rozthlo. Nenechalo se to dojít do krajnosti. Ale teď? Bušili do něj hlava nehlava, dokavad nepadl. Pak si to tam hlídali. A my tam stáli a báli se cokoli říct. Úplně se to rozdělilo. Musí se něco změnit, tohle nemá cenu. Byl jsem na 95% zápasů v kotli a po tolika letech mám mít strach chodit do kotle???

  • munzig19.9.2017 12:35reagovat

   Rozpuštění kotle by byla opravdu blbost.

   Bylo by neštastný svádět to na celý kotel, když se tenhle problém týká skupiny cca 20ti lidí. Nicménně pokud kotelníci nechtějí aby je veřejnost, ostatní fans, a vedení strkali do jednoho pytle s tímhle musí si udělat hlavně oni pořádek mezi sebou.

   V tuhle chvíli nikdo nevidí ty chorea a atmosféru kterou dělají, ale právě ty ”dementní” akce které pohled na kotel hodně kazí.

   Překvapuje mě že jim to nevadí.

   Ač nerad tak musím přiznat, že závidim Slavii fungování Tribuny Sever i když v minulosti měli i oni svoje incidenty.

   • trcmano19.9.2017 13:01reagovat

    Kdyby se nám dařilo a byli v euforii jako Slavie, tak je taky v kotli klid.

    • munzig19.9.2017 13:12reagovat

     O tom nepochybuji ale tohle je právě ta situace kdy se má ukázat charakter fanoušků a stát za klubem.

     Já vím že někteří mají pohled že vedení nám zahubí Spartu, ale to by jsme museli mít nějakýho majitela z Balkánu. Křetinský si při svém postavení nemůže dovolit aby se ze Sparty stal klub na urovni Bolky nebo Teplic.

 • Majitel

  fevac19.9.2017 12:11reagovat

  Sparty je spokojenej,chce nás dostat z ligy dolů.V opačném případě by měl konat!!Nejlíp by udělal,kdyby Spartu prodal.Bezmála 60let fandím Spartě,ale rozeštvat fanoušky Sparty se povedlo až panu doktoru Křetinskému.

  • Spartmam19.9.2017 12:18reagovat

   Možná, že si příště koupí něco v rodný hroudě...Kometu, nebo flintu..Smích

  • Tashunka Witko19.9.2017 12:22reagovat

   Křetínský nadělal spoustu chyb, ale za fakt, že se na ní nabalili agresivní idioti, asi nemůže.

   Jeho problém je, že se s tím nedokáže vypořádat.

   • hombre19.9.2017 12:39reagovat

    Víš, může za to, protože je pořád toleroval a nic neudělal. Kdyby do toho řízl dávno, tak tam nejsou a bude chodit více lidí, to mi věř!!

 • Proč?

  Lodyha19.9.2017 11:26reagovat

  Raději jsem si založil novej nick na tenhle příspěvek. Proč? Protože mám taky strach. Stál jsem kousek od toho. Fakt jsou někteří magoři, bušit do jednoho. Vůbec se mi nelíbí, kam to sklouzává. taky nesouhlasím s mnohým co se děje na Spartě. Ale chování některých borců... Tahle se chovalo gestapo, sakra https://www.sport.cz/fotbal/synot-liga/clanek/918229-rude-peklo-spartane-se-pri-derby-pobili-mezi-sebou-policie-incident-vysetruje.html#hp-sez

  • Spartmam19.9.2017 11:49reagovat

   Když čtu ”Proč”, vzpomenu si na ten film a je mi na blití. Otrávení

 • Derby O2 tv

  M4rtin19.9.2017 10:56reagovat

  Dotaz na lidi, kteří si zaplatili O2 tv na jeden den. Jak vám to fungovalo? Všechno v pořádku? Setkalo se to?

  • LukyACS19.9.2017 11:01reagovat

   Myslíš na internetu nebo v TV přes hbbtv? Já měl to druhé a šlo to bez problémů, akorát jsem si to koupil už před zápasem a jak začal přenos, tak mi to asi v 10. sekundě zmenšilo obraz, jakoby to chtělo znova zaplatit, ale stačilo přepnout a pak zpátky na O2 a už to šlo bez jakýchkoliv problémů Úsměv

   • M4rtin19.9.2017 11:10reagovat

    Myslel jsem na internetu. Přes hbbtv to neumím. Já to řešil tak, že jsem přes browser v TV otevřel isport, a pouštěl jsem to tam. Ale ideální to nebylo. Na 720p se to občas sekalo + tam furt skáče reklama na tipsport.

  • Tashunka Witko19.9.2017 11:03reagovat

   Já si to koupil za 69 Kč a byla to v TV taková hrůza, Že jsem to ještě před výkopem zrušil SMSkou a díval se vcelku v pohodě na Tipsportu, byť bez úhlopříčky 122.

   Napsal jsem na o2 pár výhružných vzkazů a teď čekám, jestli mi to naúčtují.

  • Sendi19.9.2017 11:08reagovat

   jelo mi to po netu naprosto bez problémů...bohužel...

 • Plzeň

  AlaMierda19.9.2017 10:56reagovat

  ještě k ní, oni to vždy nějak umlátí, náhoda to není. V lize jim to prostě jde. Na druhou stranu v pohárech je to snad dlouhodobě nejhorší tým co se pravidelně účastní posledních předkol a základních skupin EL. I když letos mají opravdu lehkou skupinu, tak asi něco vyhrají. Ale tohle snad také by jsme nechtěli ne? Hned znehodnotit titul.

  • Bunda19.9.2017 11:00reagovat

   Hrají líp než na jaře, ale kdyby neměli rozhodčí tak mají méně bodů než 21.

   • AlaMierda19.9.2017 11:03reagovat

    to nepopírám, ono se to pak projevuje v té Evropě, tam snad opravdu horší tým poslední roky nebyl. A to co si budeme povídat, los k nim je vcelku shovívaví.

  • Spartmam19.9.2017 11:05reagovat

   Tady platí že ti hráči co před 5lety Plzni na Evropu stačili, dnes nestíhaj. Maj úzkej kádr. Rozšířit kádr něco stojí.... to už známe, ale zároveň to musí být kvalita a nákupy musí mít hlavu a patu. Plzeň ligu válí sehraností, ale na Evropu už je to málo..

   • AlaMierda19.9.2017 11:09reagovat

    tak onu se k té partě alkáčů asi shání těžko nějaká posila. A zvlášť, když jsou zaměření na naši ligu. I když teď tu pár zajímavých borců je - Trávník, Mihalik, Havlík, Ikaunieks, Chorý,

    • Sendi19.9.2017 11:11reagovat

     líbí se mi letos ještě Houska a Falta, ale v Olomouci to obecně je spíš hodně dobře poskládaný a sehraný...

     • AlaMierda19.9.2017 11:16reagovat

      otázka co s nimi udělá až zmizí ta euforie a přijdou třeba špatné výsledky. Ale je tam vidět, že ten tým je dlouho pohromadě

      • Sendi19.9.2017 11:19reagovat

       Podle mě taková situace nastane jedině když dojde k výraznějším odchodům, jinak herně jsou momentálně nejlepší v lize...

       • hombre19.9.2017 12:36reagovat

        Nejlepší není, herně je lepší Plzeň, Slávie, Jablonec, Teplice, slušně hraje Baník, Zlín atd. Nejlepší není, ale je v první pětce a je lepší než my, ale to skoro každýNeutrální.

        Jinak poznámka k Plzni. Letos hrají o 100% lépe než na jaře. Letos ji nevyšel asi Jablonec, jinak má hodně šancí. Nemusíš mít tlak a mačkat soupeře, ale musíš mít šance. Na jaře hrála Plzeň fakt špatně třeba na Bohemce, s Teplicemi, v Liberci i u nás, na Slávii atd. Zapomínáš Smích.

     • Spartmam19.9.2017 11:29reagovat

      Trenér Fin. slabšího týmu, přizpůsobuje taktiku materiálu který má. U nás je všechno jinak, prachy jsou, ale předzápasová příprava zřejmě probíhá se studiem Kamarád..Smích

     • LukyACS19.9.2017 12:10reagovat

      Přesně, tam to dělá hlavně Jílkův systém hry, se kterym jdou individální výkony výrazně nahoru, tam bych asi radši nekupoval, jedině toho Jílka. Toho si přeju už hodně dlouho, ale on by potřeboval hodně prostoru, než do hráčů dostane svoje věci a to je tady asi nereálné, jedině možná kdyby vybouchl Ital, tak Jílka nechat dojet sezonu s tím, že si začne stavět kádr na další ročník Úsměv

 • Zužování kádru

  Furia Ceca19.9.2017 10:42reagovat

  Je to tak 3 týdny zpátky minimálně kdy se to řešilo. Sračkatoni dokonce hrdině proklamoval jak řady hráčů včetně posil nebudou mít místo ani na tribuně a odnesl to zatím jen Vácha díky svému výstupu v kabině. Na co se ještě čeká tedy? Jak dopadneme ve Znojmě?

  • wasek2611@centrum.cz19.9.2017 10:45reagovat

   na pentle postoupíme.

  • Pouzar1119.9.2017 10:46reagovat

   Ital tyhle věci nemusí vůbec postřehnout a nebo tu kolujou prostě a jen ”dobarvený” fámy (českou mentalitu známe) ..

    

   A nebo prostě jen nemá typologickou náhradu a bojí se, že by si sebral příležitosti ovlivnit taktiku..

  • petr13719.9.2017 10:46reagovat

   meleš nesmysly. Vždyť nestaví Janka, nestaví Mavubu, posadil Ben Chaima atd. Pokud ti hráč, kterej má smlouvu řekne, že nikam neodejde, tak holt zůstane, s tím nic neuděláš.

  • Sendi19.9.2017 10:47reagovat

   Kádr čítá 28 hráčů včetně Christiana Frýdka a Vojty Vorla, zranění - Kaya, Civić, Néstor, Plavsić, Mavuba - to je 23 zdravých hráčů a 2 junioři, takže koho budem posílat pryč a kym je nahradíme?

   díky...

   • AlaMierda19.9.2017 10:53reagovat

    Vata a Hovorka taky nejsou v cajku ne?

    • Sendi19.9.2017 10:57reagovat

     jo, máš pravdu...

   • pepinho219.9.2017 10:53reagovat

    +1

   • Spartmam19.9.2017 10:54reagovat

    Ale kdo z těch zraněných je opravdová opora?? Možná Plavec, Nestor?Smutek Jsem zvědavej co má s nima Ital v plánu, až se někdo uzdraví, a nebo to už bude řešit někdo jinej...???Úsměv

    • spartas19.9.2017 11:00reagovat

     Tak Nestor teda opravdu není žádná opora :D

     • LukyACS19.9.2017 11:06reagovat

      Opora lazaretu. To je taky věc, nataháš sem hráče s dlouhym chorobopisem a pak se divíš, že máš marodku, že by sis mohl otevřít vlastní nemocnici.

   • Furia Ceca19.9.2017 10:56reagovat

    A proč bychom je měli nahrazovat? 23 hráču na českou ligu? Jako vážně? :-D A proč se tedy chvástal ten pán tak dramaticky? Asi chtěl dělat bububu.

    • Sendi19.9.2017 11:03reagovat

     23 hráčů na českou ligu má samozřejmě úplně každej tým v lize, spíš víc, tak dost dobře nechápu co je na tom k divení. Dramaticky se tu chvástáš tak maximálně ty, Stramaccioni řekl, že hráčů je pouze na ligu příliš a že to budou s vedením řešit - načež odešel Vácha, Koubek, Holzer, Vukadinovič a Hybš, někteří další hráči asi byli v jednání, to nevim, ale pokud zůstali, tak to jde spíš za vedením, že to včas nedotáhli...Máš tam prosímtě ještě něco dalšího?

     • Furia Ceca19.9.2017 11:16reagovat

      A těch 23 hráčů bere taky 40 tisíc měsíčně? :-D

   • Funin19.9.2017 11:08reagovat

    hrajeme jen ligu, na to fakt nepotřebujeme kádr 20+ navíc v U21 je prá hráčů, kteří by na zápas dva dokázali zaskočit - Novotný, Traoré, Mareček a možná ještě někdo. Hlavně v útoku máme kárd zbytečně široký, stejně tak na levém beku, naopak stopery máme tři a z toho 1 zranného 1 nemocného a 1 po nemoci. Vychází mi Janko, Juliš, MiKa, Mavuba jako celkem přebyteční hráči - to jsem jen napsal dle osobních preferencí na postech, kde máme hráčů víc, někdo to může vidět jako Lafata, Kadlec, Vata, Mandjeck třeba

    • Furia Ceca19.9.2017 11:18reagovat

     +1

    • trcmano19.9.2017 12:15reagovat

     s naší dlouhodobou a opakovanou marodkou prostě potřebujeme širší kádr

     • Funin19.9.2017 12:30reagovat

      ne, potřebujeme vyřešit, proč máme takovou marodku a odstranit to

      • trcmano19.9.2017 13:02reagovat

       tak ale dokud se to nevyřeší, tak ho potřebujeme.

  • Tashunka Witko19.9.2017 10:59reagovat

   Já bych taky rád viděl, aby odešel Zahustel, Frýdek, Mareček nebo Lafata, protože nemají žádný potenciál, ale chápu, že uprostřed podzimu, mimo přestupní období, se asi těžko dají dělat zásadní změny. Nicméně, jestli Frýdek požádal o uvolnění poté, co si otevíral hubu a nakonec zůstal jenom proto, že ho nikdo nechce, tak už měl dávno být v juniorce.

   • Furia Ceca19.9.2017 11:02reagovat

    Já to zmíňuju primárně kvůli tomu, že mi to potvrzuje jen to, že se ve Spartě nejvíc mluví, horší je to s činama. Jako na hřišti a tak dál...

   • AlaMierda19.9.2017 11:02reagovat

    tak u Lafaty je to otázka času a u toho zbytku to asi bude problém. Borci by chtěli do zahraničí, ale kam? Kazachstán, Řecko, Izrael tak půlroční anabáze než je vyhodí a pak chvilka v Polsku a velkolepí návrat někam do Jablonce a za další 1-2 roky přesun regionální liga v Německu

    • AlaMierda19.9.2017 11:05reagovat

     velkolepý

 • klíč k dobrý budoucnosti

  petr13719.9.2017 10:27reagovat

  pokud platí důvěra vedení v trenéra, vidím ve 3 věcech: 1) Stramaccioni bude všem hráčům měřit stejným metrem, nebude se bát kohokoli posadit a zároveň dá znovu šanci. Když to tak bude, tak všichni pochopěj, že musej makat, jinak skončej a zároveň nebudou ztrácet naději, což se týká zejména mladších 2) Vedení podpoří 2. kolo obměny kádru v zimě (vyhazov těch, kteří nepochopili nebo na to nemaj a jejich nahrazení někým jiným) bez ohledu na ztracenou investici. Když už se do toho Křetínský pustil, tak teď nesmí uhnout. 3) uklidní se situace na tribunách a všichni budou Spartu opravdu podporovat. Ono to zní jako fráze, ale rozdíl mezi tím, když fandí celej stadion a třeba nedávnou válkou proti Hřebíkovi, je prostě obrovskej.

   

  p.s. prosím trolly a hejtry, aby na tento příspěvek nereagovali. Váš názor, že klíč k dobré budoucnosti je okamžitě vyhodit špagetu a zplynovat kotalíka, znám. A nepotřebuju ho číst znovu.

  • snytek19.9.2017 10:29reagovat

   Klobouk dolů před tvou vírou

   • Pouzar1119.9.2017 10:34reagovat

    Smích .. a ty máš víru v nějakého nového spasitele ? .. Vždyť děláme poslední dobou kotouly pořád ( ve formě výměn trenéra ) a k ničemu to nevede .. Co víc, jde to víc a víc dolů a trenéři sem dokonce už ani nechcou chodit..

     

    Já osobně bych si i jako hrá rozmyslel jestli do Sparty půjdu, protože to jsou momentálně promrhaný léta kariery.... Jestli k nám nepřijde nějakej světovej trenérskej mistr tak změnu opravdu nemá cenu dělat ..

    • LukyACS19.9.2017 10:38reagovat

     Přesně, žádný rozumný Čech sem nechce, Vrba s Trpišem nás odmítli, u Trpiše by se tak stalo znova, Jílek už by sem taky znova nešel, Haškovi taky spousta věcí vadí, sem pudou jen ty dědci bez angažmá, co jsou rádi, když si na ně někdo typu Svoboda vzpomene.

     Ambiciozní trenéři z ČR sem nevlezou, k nim se donese, jak to tady (ne)funguje. A i kdyby je sem zlákali třeba na prachy, tak to nedopadne moc dobře.

     Rozkoly ve vedení jsou obrovské, systematičnost žádná, jen samej alibismus a nulová sebereflexe.

     • AlaMierda19.9.2017 10:46reagovat

      Jenže ani jeden z těch trenérů není záruka okamžitého úspěchu, jaký se tu požaduje. To ostatně není nikdo a byl by to zázrak. Vždyť všichni co jsi jmenoval potřebovali nějakou dobu, aby jim jejich týmy začali šlapat.

     • artaxerxes19.9.2017 10:58reagovat

      Ale proč sem nechtějí - pokud se nepovede pár zápasů, tak budou za ”Zkur..syna”, kdo by sem lezl.

       

      Strama v lize neprohrál ani jeden zápas a už se řvalo Italiano Bastardo, kdo by sem lezl, když po dvou porážkách, by byl na vyhazov.

       

      Jílek s Olomoucí sestoupil a stejně dostal prostor a dneska Olomouc možná hraje nejlepší fotbal v lize.

      Nemá cenu jít do klubu, který nemá dlouhodobou koncepci a fanoušky, který přestavbu klubu nedovolí.

   • petr13719.9.2017 10:36reagovat

    hele nejsem žádnej insider, takže vycházím z informací, který se objevěj. Už opakovaně zaznělo (od hráčů nebo třeba Zdeňka Zemana), že je Stramaccioni dobrej trenér, že se trénuje tvrdě a kvalitně, že má dobrý taktický věci. Takže podle mě jsou problémy jsou na straně hráčů a to různýho typu (zdraví, špatná kondice, arogance, závist, fotbalová nekvalita, neschopnost pochopit nebo přenést taktiku na hřiště). Část odpovědnosti samozřejmě leží i na Stramaccionim, protože minimálně část těch hráčů si vybral on. Tak teď musí ukázat, že je zvládne. Ale potřebuje k tomu podporu jak vedení, tak fanoušků. O tom byl můj příspěvek.

  • LukyACS19.9.2017 10:32reagovat

   Ano, 1 a 2 by šla, ovšem kvůli 3 to nepůjde, Strama už má proti sobě tak 90% fanoušků, navíc i hráči nejsou hluší a slepí a pochybuju, že i oni mají důvěru v trenéra. Jak za něj nejsou ochotní bojovat a nevěří mu, tak je to začátek jeho konce.

    

   Tady už bohužel pomůže jen výměna, ovšem asi bych neslevil z nastoupené cesty a přivedl opět zahraničního kouče, volil bych teď Němce.

   Podobné to bylo loni i u Slavii, jak vykopli Dumla, tak to to začlo fungovat. To samé je vidět i na Plzni, bylo tam x trenérů a hráči si hráli lážo plážo, teď přišel Vrba, kterému maximálně věří a hned to v lize šlape.

   • Sendi19.9.2017 10:38reagovat

    Luky ta analogie Plzně jo, herně je Plzeň asi nejslabší za poslední roky, Vrba neVrba si nepamatuju, ve který sezoně by Plzeň zatlačil soupeř do šestnáctky jako se tomu děje letos(Jablonec, nakonec i ten Zlín), rozhodně to neni přesvědčivý, ale prostě mají výsledky - to jen taková poznámka :) Pravda ovšem je, že mají alespoň obzápas dobrý výkony, to my zatim nemáme ani zdaleka...

    • LukyACS19.9.2017 10:41reagovat

     Tak si vzpomeň jak hráli loni, to je zmáčknul každej, hlavně venku to tak bylo, jednou utekli a vyhráli 1-0, ve spoustě zápasů byli jasně horší, ale teď maj aspoň dobré vstupy, na které se dá dívat. Třeba Duklu přejeli neskutečně, se Zlínem ten úvod včera taky top, pak se ukonejšili, to se stává, ovšem třeba s Baníkem takhle tlačili celej zápas, protože se jim nedařilo Ostraváky dlouho zlomit. Navíc působí i na psychiku to, že si můžou dovolit ztratit.

   • Pouzar1119.9.2017 10:39reagovat

    Proč by měli najednou začít věřit Němci, když nevěří Italovi? .. ano bude novej, ale co si budeme povídat, na hřišti tu hrůzu hrajou ti hráči a ne trenér ( i když participuje ve formě sestavy a taktiky ) ..

     

    Žádná trenérská hvězda sem nepůjde ( takže nějakej spodek ligy nebo druhá liga ) a zase se rozjedou Sieglovský atd. kolotoče na téma proč sem přišel druholigovej nulák, když je tady plno kvalitních koučů jako Zdenda Ščasný, Petr Rada, Trpišovský a blabla ..

     

    První týdny Německá škola hohohohooo, a po dvou zápasech kde se jeden remizuje a druhej prohraje protože prostě kluci na hřišti hrajou hovno (ať sedí na plastovj lavičcce kdokoliv), zase dojdou kecy o kabině a soudržnosti ..

   • petr13719.9.2017 10:40reagovat

    já si myslím, že otevřeně je proti Stramaccionimu jen kotel a to ještě ne celej. Zbytek Letný je podle mě pořád ochotnej fandit a věřit. Internetový kecaly neřeším.

     

    Pokud jde o důvěru hráčů, tak tam podle mě platěj body 1 a 2. Vždyť je to pořád dokola. Lafata neměl důvěru v Holoubka, letěl Holoubek. Teď už zkrátka v takový situaci musí letět Lafata. Doby, kdy ”host vyhazuje vrchního”, už jsme si snad užili dost ne?

    • petr13719.9.2017 10:43reagovat

     a ještě bych dodal, že by tam měl zásadní roli sehrát Rosický, jak vůči fanouškům, tak vůči spoluhráčům. Otázka samozřejmě je, jak to cítí.

    • LukyACS19.9.2017 10:44reagovat

     Já souhlasím, taky bych vyhodil Lafatu, ale tak jednoduchý to není. Chodíš na Letnou? Tak musíš slyšet, jakou podporu má Lafata a není to jen od kotle, lidi ho mají rádi a teď si představ, že jim ho šoupneš do juniorky, nebo ho rovnou vyhodíš. Kapitána a hráče, kterej za nás dal 100 branek, to by tě asi zabili a to i přes to, že bys pro to měl pádný argumenty, ty by v tý chvíli nerozhodovaly. V takovou chvíli u lidí fungují jen emoce a hlavně by to šlo za Italem, nevraživost by se vůči němu vystupňovala. Viděls třeba Dohráno Plus? Zelíčko říkal, že Lafat měl jednoznačně hrát a tenhle názor sdílí spousta lidí.

     • petr13719.9.2017 10:48reagovat

      jasně souhlasím. A proto jsem taky už v létě psal, že chápu Stramaccioniho, že Lafatu neodstavil. Na druhou stranu se ho ale nebojí posadit na lavičku.

      • petr13719.9.2017 10:49reagovat

       na druhou stranu Lafata na hřišti vždy dře do úmoru. Už je sice pomalej, ale nikdy jsem neviděl, že by odflákl zápas

  • artaxerxes19.9.2017 10:39reagovat

   Já jen doufám v několik věcí

    

   1) Obnova B-týmu - Pokud má dlouhodobě fungovat, tak musíme mít široký kádr a hráči se musejí rozvíjet v našem systému pod našimi trenéry a HRÁT zápasy alespoň v druhé lize

    

   2) Pokud dojde k odvolání Stramy, tak nedojde k dalšímu kotrmelci a přišel by typ Rada apod. Jde o to, že trend by měl zůstat stejný a ne po prvním neúspěchu udělat zase obrat o 180°.

  • Furia Ceca19.9.2017 10:46reagovat

   Podle mě ještě Sparta není na úplném dně, to nás ještě čeká...

  • dominik2719.9.2017 10:55reagovat

   A fakt máš pocit, že Stramaccioni doteď měřil všem stejným metrem? Mně třeba bilance Biabianyho a Ben Chaima přijde naprosto tristní a neobhajitelná. U Ben Chaima je to ještě umocněné tou zcela netýmovou hrou. Takový hráč, když má za šest zápasů jednu asistenci a vybojovanou penaltu, tak je opravdu k ničemu. Přesto bych se nedivil, kdyby příště opět nastoupil v základu. A čím si vysloužil místo v sestavě Michal Kadlec, to je mi fakt záhadou. Naopak třeba Michal Sáček je fakt pracant, který i když se mu nějaký zápas nepovede, tak hraje na obrovském prostoru, mi přijde, že je vždycky jeden z prvních adeptů na posazení. A jak jsem již psal po derby, když už vidím tu bídu Ben Chaima s Biabianym, tak bych jim aspoň nechal šlapat na paty někoho z mlaďasů, i kdyby jen po minutách.

   • petr13719.9.2017 11:04reagovat

    Tak jmeno po jmenu. I drahy posily potrebujou trochu casu na aklimatizaci. Navic Ben Chaim promarodil pripravu. Uz ho posadil a vsadim se, ze ho posadi znovu. Biabianyho zatim drzi, ale vzpomen treba, jak dlouho se drzel ve spatnxm obdobi treba Krejci. Sacek hraje prece hodne, ted byl holt po nemoci, tak zacal na lavce. Kadlec mel dobrou pripravu, pak se zranil. Do derby ho podle me dal kvuli zkusenosti a taky, aby eliminoval vyskovou prevahu slatancu. Ja tam v tomhle ohledu fakt zadnej zasadni fuck up nevidim.

    • trcmano19.9.2017 11:13reagovat

     Tak hlavně kdo by místo nich měl hrát na křídle? Šural, Kadlec, Juliš?

    • Chabix19.9.2017 11:40reagovat

     Já bych jen podotknul, že přínos Biabianyho není jen do ofenzívy, ale i do obrany a odebírání míču. Ta jeho rychlost se právě nejvíc projevuje při defenzivní činnosti. Je schopen doběhnout kteréhokoliv hráče. Navíc umí i dobře hlavičkovat a soubojů se nebojí. Naopak podle mě se jich proti Slavii zúčastnil ze všech hráčů nejvíc. Takže to není jen o pruduktivitě.

      

     Samozřejmě na této sezóně toho není moc ke chválení, skoro nic. Ale v určitých věcech mi přijde Dominik zaujatý.

   • LukyACS19.9.2017 11:23reagovat

    No, tak Ben Chaima kritizoval a minule seděl, do derby ho tam dal díky rychlost, stejně jako tam dal Vencu... Druhýho Kadlece tam dal proto, že Štetina ještě nebyl ready a my moc výškových hráčů nemáme, takže opět logický krok. Navíc udělal dobře, že ho nedal na stopera, kde většinu času loni hořel.

    Jeho kroky dávaly smysl, to že to nefungovalo je věc druhá, ale to hovoří o nefungujícím celku a kabině, vždyť vyhořeli i jiní hráči typu Rosa...

    • wasek2611@centrum.cz19.9.2017 13:04reagovat

     Nedává smysl. Costa hrál stopera, Mohl tam být civič.

      

     Dát Frýdka vedle Mandjecka je blbost. Oba neumí dobře číst hru. Střed zálohy byl brutálně průchozí.

      

     Nasazení Kadlece bylo logické. Ben Chaima odvážné, ale chápu ho. Nasazení Kadlece a Frýdka ne.

     • wasek2611@centrum.cz19.9.2017 13:05reagovat

      Jestli je Civič zraněn, tak Karavaev. Na levo taky umí.

      • Chabix19.9.2017 14:33reagovat

       Nasazení M. Kadlece bylo logické. Neni tak špatný, aby ho tam za žádnou cenu nedával. Ty antypie mě unavují a nebudu se tady dohadovat o blbostech. Mandjeck umi dobře číst hru.

 • Trocha statistiky

  artaxerxes19.9.2017 10:23reagovat

  Jen pro srovnání výsledky zápasů letos/loňský rok

   

  Bohemians doma - 1b / 3b

  Boleslav venku - 3b / 0b

  Liberec venku - 1b / 1b

  Slovacko doma - 3b / 3b

  Brno venku - 0b / 1b

  Karviná doma - 3b / 3b

  Slavia venku - 0b / 1b

  Celkově 11b letos / 12b loni

   

  Dá se říct, že zatím dost kopírujeme původní sezónu.

  • petr13719.9.2017 10:31reagovat

   myslím, že když bys to srovnal i s dalšími sezonami, tak to bude dost podobný. Ale teď se holt vyhrožuje plynem. Samozřejmě na jednu stranu chápu frustraci, protože investice byly vysoký, což zvýšilo očekávání. Na druhou stranu ale prostě ten zásah byl hrozně velkej, takže nějaký okamžitý nástup skvělých výsledků i hry by byl spíš zázrak.

  • Tashunka Witko19.9.2017 10:39reagovat

   Spíše by tam patřila domácí šílená prohra se Slavií, která byla mnohem potupnějši než ta z poslední neděle.

   Nicméňě utěšovat se tím, že jsme hráli ještě hůře je už trochu zoufalství.

   • artaxerxes19.9.2017 10:49reagovat

    To je jen statistika a ukázka, že některým se selektivní pamětí je třeba ukázat, že loňský kádr to nezvládal podobně a že ikdyž progres není vidět, tak ten řez se musel udělat.

  • Furia Ceca19.9.2017 10:43reagovat

   + postup do Evropské ligy. Ten ti tam chybí.

   • artaxerxes19.9.2017 10:50reagovat

    Doporučuji zápas s Dánama zhlédnout ještě jednou.

    Za ten zápas si Koubek zasloužil sochu před Letnou.

    • Furia Ceca19.9.2017 11:03reagovat

     To ale nebyl jedinej zápas z tý kvalifikace, že ne?

 • SuperFrankie

  snytek19.9.2017 10:05reagovat

  Jestli tu ještě jsi, zajímalo by mě, jestli bys ještě i dnes napsal článek ”Sparta se odmítla točit v kruhu”.

  • AlaMierda19.9.2017 10:10reagovat

   tak ona se odmítla točit a ten řez se udělal pořádný. Doufám, že si tu nikdo nemyslíte, že kdyby tenkrát přišel Erik ten Hag ( a že přijít měl), tak že by jsme po dvou měsících hráli nějak skvěle a byli by výsledky. To neměl ani tady vzývaný Gula nebo Ševela. U Holoubka se křičelo po podzimu, aby dostal čas že za zimu s tím něco udělá a viděli jste výsledek. Pánové fotbal není fotbalový manažer, kde hned vše funguje.

   • snytek19.9.2017 10:28reagovat

    U nás to nefunguje 10 let. Kdy je podle tebe ten správný čas, kdy se ukáže, jestli to nefunguje ZATÍM nebo je to blbě v principu?

  • petr13719.9.2017 10:12reagovat

   a proč by to nenapsal? Stále to platí, to že to zatím nefunguje, je věc druhá. Ale ta první je, že jsme během uplynulých 10 let pořád točili český trenéry a posily stejnýho typu, čehož výsledkem bylo, že s největším rozpočtem v lize jsme měli 1 titul, který jsme hned od podzimu začali znehodnocovat.

    

   Mám pocit, že se ve světle (no spíš zatím tmě) současný situace hrozně zapomíná, že to na hovno bylo i v minulých letech. A to byla třeba Slavie v totálních sračkách.

   • snytek19.9.2017 10:26reagovat

    Slávie byla ve sračkách, protože neměla peníze (kromě epizody DUML). My jsme ve sračkách, protože máme peněz moc a žádnej rozum k tomu

  • Sendi19.9.2017 10:27reagovat

   vždyť to pořád platí...

71737 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha