Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Stanciu

  Boss00931.1.2019 20:11reagovat

  U Nica bylo jasně vidět, že už tady hrát nechce a já se mu ani moc nedivím. Rosa se na tiskovce zachoval jako amatér a prozradí věci, které se prostě neříkají a rázem byl z neoblíbenějšího hráče vyvrhel. Přestup pro něj byl takové malé vykoupení. Saudská liga jde docela nahoru sem tam se na ní podívám a má to slušnou úroveň a třeba na rozdíl od Kataru na ligu chodí i docela dost lidí. Nico si slušně zarobí a může se i ukázat v Asijské lize mistrů, kterou sleduji pravidelně tak snad se mu bude dařit. Možná pro někoho, že odešel je to podraz, ale pro mě ne. Já to beru jako realitu a i finanční stránka pro Spartu byla velmi pozitivní. Já mu přeji v novém působišti hodně štěstí a díky za to, že jsme mohli alespoň rok v našem dresu vidět takového fotbalistu. Byl to takový sen, bohužel jednou se musíš probudit.

 • Stanciu

  DaveACS31.1.2019 20:05reagovat

  Potvrzeno. Ale mnohem zajímavější je tato věta, která vyvrací ty rumunský kecy, že Stanciu nechtěl odejít.

   

  ”Nico věděl, že i když se kluby domluví na přestupové částce a on o transfer nebude mít zájem, budeme moc rádi, když zůstane u nás,“ říká sportovní ředitel Tomáš Rosický.

  • Dolikus31.1.2019 20:14reagovat

   Tyjo..tak asi těch 198 nakonec..nepsalo se náhodu,ze za stejnou cenu ho chtěli i ty z Egypta?

   • jakub231131.1.2019 20:21reagovat

    Taky mi to neprijde jako kdovi jaka castka pri jeho kvalite.

    • petr13731.1.2019 20:43reagovat

     No a ted si vem, ze z Evropy evidentne n8c podobnyho nenabizel nikdo.

   • golem31.1.2019 20:22reagovat

    psali 260 mega s tím že 40 jde do anderlechtu! tak nevím.

    • Dolikus31.1.2019 20:26reagovat

     No na sportu píšou 7,7M..předpokládám,ze tam mají asi nejlepší info no. Tak pokud ještě 40 poslem do Belgie tak plus minu je to 150. Pokud to tak je,tak mi to teda jako nějaká raketa na okamzitej přestup neprijde.

     • AlaMierda31.1.2019 20:27reagovat

      pokud to tak je, tak vzhledem k jeho pořizovací ceně, je to fakt bída

      • Elysir1.2.2019 8:37reagovat

       Podle Jana Vacka je těch 7,7M čistě pro Spartu, tedy už po odečtení podílu pro Anderlecht Úsměv

   • AlaMierda31.1.2019 20:23reagovat

    z toho jde ještě nějakých cca 40 milionů Anderlechtu ne ?

 • Hodnocení

  Kulkozubý Tony 31.1.2019 18:37reagovat

  Pokud bych měl utkání hodnotit bez jakýchkoli sympatií. Tak:

   

  Otázka brankáře je nejspíše vyřešena. Florin Nita podává vyrovnané výkony. Co se týče hry poziční hry, zákroků a podobně, tam jsou s Hečou tak nějak stejně. Ovšem Nita je mnohem jistější ve hře nohou a vysoké balóny vesměs stahuje a tím značně zmenšuje šance na inkasovaný gól. Což se bohužel u Heči říct nedá. Nevím proč, ale z nějakého záhadného důvodu má tendenci všechny balóny boxovat, ke kterým se soupeř dost často dostává a zůstává tak v tlaku.

   

  Zahustela nechci zvlášť hodnotit. Jeho hra po zranění prostě není dobrá, to vidí všichni. Míč zbytečně dlouho přidržuje, následně nahrává zpravidla dozadu. Stálo by za uvážení, jestli není lepší nasadit hladového Wiesnera, který sice není žádný pes obranář, ale do kombinace přináší značný rozdíl vůči Zahustelovi. Stoperská dvojice v první poločase. Na můj vkus zde bylo příliš kostrbatých řešení. Kdy se málo využíval střed a přenášeli se balóny na křídelní hráče, kteří byli často pod tlakem, tak docházelo k laciným ztrátám. Velké + bych dal Plechatému ta jeho vyvážení míčů, i když občas nějakou přihrávku pokazil, nebál se hrát. To je přesně to, co momentálně Sparta potřebuje, hráče, který i přes chyby se stále pokouší o konstruktivní rozehrávku. Stoperská dvojice v druhém poločase byla přeci jen lepší. Jednak to bylo dáno úpadkem nasazení se strany Sofie, jedna dobrým vystupováním a zahušťováním pole ze strany Radakoviče. Tuto dvojici bych očekával pro start ligy. Hanousek v prvním poločase nic nepokazil, nic nevymyslel. Měl tam sice nějaké náběhy, ovšem pořád je z něj znát respekt vůči soupeři. Místo centrů často volil zpětné přihrávky a tím zpomaloval slibné útočné akce. Druhý poločas byl z jeho strany o něčem jiném. Více se zapojoval do útočných akcí, jakoby z něj opadla i nervozita, která se mohla v prvním poločase projevit. Od 60 minuty bych řekl, že hrál přesně to, co se od něj požaduje, správně načasované náběhy a dobré dostupování. Asi na základ ano, ale celé jaro mu bude na záda dýchat Civič, který se rozhodně neřekl své poslední slovo.

   

  Přechodem na 4-5-1 Sparta získala naprostou dominanci středu hřiště. Ta se dnes projevila v plné parádě. Kanga ukázal, kde by mělo být jeho místo, desítku zahrál skvěle. Rozdával míče, byl neustále v pohybu. Nevyvaroval se chybám, které se při jeho stylu hry budou prostě projevovat. Štít v podobě Sáček - Frýdek si dokáže vyhovět, je vidět že si kluci vyhoví. To co chybělo na podzim, by nemuselo chybět na jaře. Tím, jak Plechatý vyvážel míče, záložníci se nemuseli tolik stahovat k defenzivní řadě a vzniklo tak několik rychlých přechodů, které má Sáček opravdu v malíku. V kombinace s důrazem Frýdka se zde rýsuje pevný střed. Martin Hašek to bude mít těžké, obzvlášť poté, co je téměř jisté složení středové řady. Dnes neodehrál dobré utkání, respektive nebyl tolik ve hře. U něj je problém jeho styl, hry, kdy jako box-box si často nabíhal do hloubi pole. Takhle je přikovaných u středového kruhu a jeho hra tím trpí. Ale to neznamená, že by neměl své využijí proti určitým typům soupeřů.

   

  Obě křídla dneska odehrála dobré utkání. Ale nikolik vynikající. Chipciu je na levé straně jako doma. Nebojí se hrát 1 na 1, silný do kombinace. V prvním poločase se vezl na jedné vlně s Hanouskem, ve druhém měl jeho výkon stoupavou tendenci. Gól byl hezký, ale k adekvátnímu výkonu to ještě mělo daleko. Rozhodně je na čem stavět. Otázka co s Plavšičem (dnes údajně nehrál kvůli zranění). Srdjan mi přeji jen přišel v průběhu přípravy o trochu lepší, uvidíme co přinesou ligové zápasy. Karlsson na pravé straně jednak trpí nesehraností s krajním bekem a přílišnou snahou přecházet hráče. Rychlost a zápal pro hru mu nechybí. Jen se pořád nedokážu vyvarovat dojmu, že je levá strana ve většině případů odříznuta od hlavního dění. Tím pak zapadá i hráč samotný. Být ve Spartě, uvažoval bych, jestli není lepší posunout Chipcia na pravou stranu a na vlevo postavit Plavšiče, zda by to nezvedlo výkon pravé strany a dalo Karlssonovi čas se lépe adaptovat. Kadlec neodehrál tak špatné utkání, když si vezmu fakt, že půlrok pořádně nehrál. Chybí mu herní praxe, ovšem fotbalové myšlení mu zůstalo, asistence mu snad zvedne sebevědomí. Pokud bude zvedat minutáž, dá se předpokládat v brzké době jeho návrat do základní sestavy, pravděpodobně na úkor pravého křídla. Hložek v 16 letech ukazuje jak velký talent to je, jeho práce s balónem je příkladná. Zřejmě značně zamotal hlavy nejednomu trenérovy. Nominace na ligová utkání by ho neměli minout. Pokud bude dostávat dost příležitostí, příští rok by klidně mohl zaujmout pevné místo v základní sestavě. Takový talent už pěknou řadu let nebyl a byla by škoda, kdyby se nadále nerozvíjel.

   

  Útok, nejlépe vyřešení pozice ve Spartě. Tetteh je jasná jednička, o tom nemůže být řeč. Nejen dnešek ukázal, že záda by mu měl (snad i bude) krýt Drchal. Po zraněný se vrátil silnější než kdy předtím. V 19 je od míče takřka neodstavitelný. Navíc má dar stát na správném místě a vstřelit gól z každé nabídnuté šance. Pokud Tetteh v létě odejde, on by měl být první volbou na novou útočnou jedničku. Pulkrab mě popravdě zatím nepřesvědčil. Působí dojmem zarputilého bijce, ale to je tak celé. Je to dost možná dáno systémem na jednoho útočníka, on by potřeboval k sobě někoho, komu by dokázal vybojovat míč, takhle jeho přínos je dosti omezený. Jako střídající hráč by ovšem svou pozici mohl najít.

   

  Celkový dojem je takový. Mužstvo působí asi nejlepším dojmem za poslední 2 roky, jak atmosférou tak předváděnou hrou. Do značné míry je to zásluha Horňáka s Janouškem, kteří dali mužstvu nějakou tvář. Je evidentní styl hry kterým se chce Sparta prezentovat. Chyby se projevují, ale rozhodně položili dobrý základ pro to, aby se letenský klub vrátil tam, kam patří...

  • Schyzo31.1.2019 18:44reagovat

   Si děláš prdel ne 😀

   • thomasd8631.1.2019 18:55reagovat

    Vzdyt to zhodnotil super co se Ti nezda?

    • Schyzo31.1.2019 19:30reagovat

     Ne v pohodě, já to teď tak okem sleduju a najednou taková tapeta 😀Kvalita a srdce v tom je to se musí nechat

    • kilovolt31.1.2019 19:36reagovat

     už jenom ty nesmysly o brankářích......dál jsem to ani nečet

  • Paspartu31.1.2019 18:59reagovat

   Vyčerpávající a podle mě naprosto přesně zhodnocení.

  • captain_obvious31.1.2019 19:11reagovat

   Gólmani by v žádném jiném klubu vůbec nemohli být žádná otázka. Nita je výborný brankář, který v některých ohledech převyšuje zbytek gólmanů v lize o hlavu a ramena, stejně tak má i pár slabin. Že zrovna u nás, kde stopeři nebudou umět dát kloudnou přihrávku dopředu ani v roce 2040 se nějak hrozně začala řešit hra nohou gólmanů, mi přijde jako z jiné planety. Tým má spoustu slabin, na kterých by se mělo usilovně pracovat a kopací technika gólmanů je v žebříčku důležitosti těchto slabin asi na 25. místě. My nemáme zvládnuté ani úplně základy moderního fotbalu, ale teď si tu budeme jako trpět na Neuery a pdoobné míčové kouzelníky v brance tvl. Heča je Ščágův protekčák a už se mi kvůli tomu začal dost protivit, přičemž původně jsem jeho příchod uvítal. Vůbec v ničem není lepší než Nita a konkrétně ve hře nohou, která má být jako údajně důvod, proč na konci podzimu chytal, si ti dva mohou podat ruku. Jestli bude jednička Heča, tak to je pro mě absolutně neuvěřitelný.

    

   Wiesner >> Zahustel

   • Kuklic31.1.2019 19:22reagovat

    +1

   • Nuff31.1.2019 20:38reagovat

    Jo!

   • Moribundus31.1.2019 22:04reagovat

    Tak jest. S jedním dodatkem, Heča byl v kysně koncem roku i kvůli komunikaci.

  • Brian Pricke31.1.2019 19:26reagovat

   Může někdo napsat shrnutí?

   • Lobrock31.1.2019 19:35reagovat

    Ne.

   • Tashunka Witko31.1.2019 19:46reagovat

    Raději to nechtěj a těš se ze 7 výher. Ty výsledky jsou lepší než výkony.

    A jestli odejde i Tetteh, tak to bude velký sešup.

     

    S Plechatým, Sáčkem, Kangou, Chipciem, Hložkem, Drchalem a Frýdkem (zde s ???) se dá hrát, zbytek je třeba obměnit.

    • Mich31.1.2019 19:49reagovat

     Teteh si podle vseho chce vytrucovat prestup a s nejvetsi pravdepodobnosti jeste odejde.

     • jakub231131.1.2019 19:52reagovat

      Kdo rikal?

      • AlaMierda31.1.2019 19:55reagovat

       jeho výmysl a snaha být zajimavej

     • AlaMierda31.1.2019 19:54reagovat

      ale jdi ty, kam asi si ho chce vytrucovat. Dneska nehrál, protože má šrámy z posledního zápasu. Zájem o něho byl v Anglii, kde za chvíli končí přestupná období a z Galatasaraye už má novou dvojici útočníků Mitroglou a Diagne za kterého dal 10 milion§ eur

  • Jerababa31.1.2019 19:57reagovat

   S hodnocením jednotlivců vcelku souhlasím a co bych chtěl zdůraznit je pocit, že se začíná snad vytvářet kompaktní tým. Kluci se snaží zaujmout, vybojovat si místo a KONEČNĚ má ta hra nějaký náznaky systému. Hned to všechno nepůjde, ale zdá se, že loď nabralo správný směr. Teď jen aby se Zdenál nepo.... , ale tady věřím, že H+J podpoří Rosa a z cesty se nesejde.

   Nevím, jestli je to jen můj dojem, ale zdá se mi, že kluci mnohem víc běhaj bez míče, nabízej se, nikdo nějak výrazně někde nepostává.

 • penalta

  Kratos31.1.2019 18:29reagovat

  to co dneska při té penaltě vyvedla naše stoperská dvojice to je na přesdržku. Hráč s míčem směrem od branky v kleštích a oni do něch naběhnout jak bezmozci. O tom, že tu akci úspěšně začal Zahustel se snad zminovat nemusím.

 • Záznam

  MarekKincl31.1.2019 18:18reagovat

  Já chcu záznam.:/

  • TBCH1131.1.2019 18:21reagovat

   Nic nebude. Za to, jaký si byl kopyto!

   • petr13731.1.2019 18:49reagovat

    No jo ty vole, ale to Lazio. Ja tam byl a rval jsem jako kravaÚsměv

  • acs1931.1.2019 18:28reagovat

   neexsitujee, a co když tu jee. neexistuje..SmíchSmíchSmích

 • Shrnuti zapasu, soustredka a zaklad..

  gofron31.1.2019 18:09reagovat

  Az na cca 20minut v prvni pulce, kdy nas od 25minuty trosku tlacili, jsme byly jasne lepsim tymem.

  Drzeni mice, technika, rychlost, bojovnost, presing, sance, ve vsem bych rekl ze jsme byly lepsi a zazdil nas i rozhodci...

  K hracum dnes: Hlozek, Drchal, Sacek, Plechaty uau!

  I Kadlec po takove dobe supr. Kdyz to shrnu tak nejhorsi z nasich na hristi byl dnes asi Nita, ale tak stale ok.

  Stoperi: stale.nekdo bude tvrdit ze Radakovic s Plechatym.nemohou hrat spolu a ze Plechaty na zaklad nema? Ma a mel by hrat!!!

  Kraje obrany ok, ale smerem dopredu slaboucke, uvidime kdo tam.bude a zda je nenahradi ci nebudou casto stridavat Civic a Wiesner.

  Kridla: Karlsson dnes o neco lepsi ale nevim zda to je na zaklad.

  Chipciu si rekl o zaklad pred Plavsicem.

  Stred: Sacek s Frydkem asi nova dvojice a nad nimi v pohode Kanga. Nahrada je take adekvatni: Hasek za Sacka, Hlozek za Kangu.

  Hrot: Pulky se rval ale bide az opravdu ten 3 hrotak. Prvni bude Tetteh ktery je asi vice technicky nez Drchal ktery mu bude zdatne konkurovat a slapat na paty ohledne zakladu...

  Celkove se mi jevi zaklad na ligu takle:

  Nita

  Zahustel - Plechaty - Radakovic - Civic

  Frydek - Sacek

  Karlsson - Kanga - Chipciu

  Tetteh

  V pohode muzou naskocit kluci jako 100% nahrada: Hasek, Hlozek, Hanousek, Drchal, Kadlec, Plavsic...

   

  • Kratos31.1.2019 18:27reagovat

   Plechatý dneska hodně veliká nejistota, ale to patří na všechny stopery. Sáček chvilku je vidět, pak ani nevíš že je na hřišti. Spoustě hráčů schází přímočarost a tah na branku. Hra křídel a beků slabá s výjimkou Chipciua. Střed zálohy často ve velkých problémech. Frýdek jestli m ábýt kapitán, tak se musí přestat chovat jako hovado.

  • victorlima31.1.2019 18:31reagovat

   Plusy všech těch přípravných zápasů jsou stejné. Mužstvo bojuje, snaží se o presing a zkracuje hřiště. Daří se začlenit mladé nadějné hráče Plechatý, Drchal, Hložek. Možná se chytí i V.Kadlec.

   Zápory - stále nevyřešená stoperská dvojice, podpora ofenzívy od krajních beků (Zahustel má zoufalou techniku). Rovněž hra údajných posil zatím dost slabá. Průměrný Hanousek, slabší Hašek a zatím špatný Karlsson. Ztráta kreativity a zakončení ze střední vzdálenosti odchodem Nica. Zdá se mi i přes slušné výsledky v přípravě, že mužstvo oslabilo.

   Bohemka nám nastaví zrcadlo jak na tom skutečně jsme. Optimismem neoplývám.

  • Tashunka Witko31.1.2019 18:56reagovat

   omgÚdiv

 • acs

  golem31.1.2019 18:02reagovat

  nitova hra nohama to je totální trága!!horší než u podnikovího golmana z kablo kročehlavy!stopeři hruza a děs.zahustel a hlavně hanousek to je kompars.karlsson totální nic a druhej ben chaim,a střed zálohy? pako frýdek kterej každej!!! přátelák okopává fotbalisty soupeře jak brambory se rozčiluje že do něj někdo zajel? no to je totální ulet.sáček chvíli dobrý a pak není 20 minut vydět.pulkrab ten tám lítá od hovna k hovnu.technika na urovni divize možná ani to ne!mam tady vzkaz pro všechny dementy který nechtěj dočkala.chtěl bych vědět kdo bude dělat ty kanadský čísla ze zálohy?----sáček kterej to má doposavat v lize 0+1!!!!!! nebo defenzivní.frýdek.ne vlastně kanga kterej až dostane pár žlutejch bude 3krát stát a pak tu naší zálohu nechci vidět . a proto dočkal dovnitř!

  • DaveACS31.1.2019 18:47reagovat

   Pulkrab technika na úrovni divize, ty gramatika na úrovni speciálky

   • golem31.1.2019 19:00reagovat

    už sem tady psal do 3 tř. jsem chodil do školy v holansku tak si to skus do 10 let nevědět že nějaká čeština existuje. chytrolíne!!

    • petr13731.1.2019 19:35reagovat

     Tys za totace zil v Holandsku?

    • DaveACS31.1.2019 20:16reagovat

     tak to piš radši anglicky nebo holandsky a my si to přeložíme, ale tohle je peklo..

    • K0F11.2.2019 2:05reagovat

     A je ti kolik, dvanáct?

 • Složení obrany

  tomnavratil31.1.2019 18:02reagovat

  Přijde mi, že i když hra křídel chybí a ze stran je to chvilkama psycho, tak největší kámen úrazu bude ve složení obrany. Sparta prostě nemá kvalitní stopery, na které se lze spolehnout. Otázka zní, jak byste poskládali z toho dostupného obranu na ligu? Za mě Wiesner - Plechatý - Costa (Radakovič) - Ćivić. Pokud by neodešel Kaya, rád bych viděl s Plechatým právě ho.

  • pubi31.1.2019 18:07reagovat

   Chipciu, Radakovic, Costa, Civic

  • acs1931.1.2019 18:19reagovat

   Já bych občas prostridal plechateho s Chervakem :)

   • tomnavratil31.1.2019 18:25reagovat

    +1 ten mi vypadl.

  • adamcik1431.1.2019 18:22reagovat

   Plechatý odehrál celou přípravu výborně(chybuje každý i ti nejlepší).

   • pubi31.1.2019 18:25reagovat

    Ano, ale Radakovič má taky v mistrácích vynikající momenty, pak udělá jednu chybu a podívej se, jak se tady na něho nahlíží - nemotora, dřevák a podobně. Plechatý výborně vystupuje, snaží se hrát konstruktivně, musím říct, že se mi taky líbí, ale i v přípravě proti slabým soupeřům každej zápas dvakrát, třikrát totálním nesmyslem zavařil obraně. Pokud ho tam daj a bude hrát stejně jako v přípravě, tak ho po skončení sezony bude posílat 90% fanoušků do Motorletu.

    • adamcik1431.1.2019 19:09reagovat

     Nemyslím si, že by nějak totálně zavařil obraně, jak to dělá Uroš. A Plechatý je přesně ten typ stopera jako je Alex Král, kterého tu tak všichni chtěli.

 • Bilance

  Amphicyoni31.1.2019 17:50reagovat

  7-0-0 je parádní bilance, zápasy na soustředění s Vidi, Dynamem a CSKA už mají jistou váhu, nicméně mouchy tam stále jsou, takže je pořád na čem pracovat a co je hlavní, až proti Bohemce se teprve ukáže.

 • Hložek

  wasek2611@centrum.cz31.1.2019 17:42reagovat

  Lepší než jsem si myslel. To je už je hotovej hráč v 16 letech. To je neskutečný...

  • jakub231131.1.2019 17:43reagovat

   Doufam, ze bude na jare dostavat dalsi minuty v lize.

   • wasek2611@centrum.cz31.1.2019 17:47reagovat

    Musí, takovej talent, pokud nebude dělat píčoviny nebo se nezraní...Může z něj bejt druhej rosa.

   • dominik2731.1.2019 17:48reagovat

    Opakovaně mě překvapuje, jak je jeho hra vyspělá. To už ani není o nějakých minutách, zvlášť s odchodem Stancia se z něj stává uchazeč o základ. Třeba s dalším vykartováním Kangy přijde šance v základu pro něj.

    • tomnavratil31.1.2019 17:58reagovat

     Otázkou je, až ho několikrát v lize někdo zajede, tak jak to zvládne psychicky a zda to vydrží jeho, relativně dětské, tělo. Chtělo by to postupně ho zapojovat, ale doufám, že bude nastupovat na minimálně 20-30 minut každý zápas při této výkonnosti.

    • Tashunka Witko31.1.2019 18:00reagovat

     Proč by měl čekat na karty ? Měl by hrát pravý brko místo Karlssona, Kanga uprostřed a Chipciu nalevo. Vyměnit oba krajní beky a na stopery Plecha s Costou (na Bohemce bude mít stopku tak toho druhého můžou klidně losovat, Hulk i Uroš -oba hrozný kiksaři). Frýďase s e Sáčkem bych nechal, ale hlavně nesmí být Frýdek kapitán a hrát si na Kvašňáka.

  • Tashunka Witko31.1.2019 17:47reagovat

   Stejně mu nedají pořádnou šanci a radši tam budou cpát Vendelína.

   • petr13731.1.2019 17:52reagovat

    Ale daji

   • jakub231131.1.2019 19:29reagovat

    Toho se prave taky bojim

  • pubi31.1.2019 18:23reagovat

   Je výbornej. Snad se s nim bude zacházet rozumně.

80657 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha