Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Moc zajimave cteni

  waaw4.2.2019 8:42reagovat

  https://isport.blesk.cz/clanek/muj-isport-blogy-redaktori-fotbal-data/354323/fot
  bal-data-fyzicka-narocnost-aneb-sila-i-prokleti-ceske-ligy.html

  • waaw4.2.2019 8:46reagovat

   Je jasne, ze kvalitni datova analyza je v dnesni dobe nutna a skauting bez ni nemuze dlouhodobe obstat. Je to usek, do ktereho by mela Sparta silne investovat a privest nejlepsi analytiky na trhu. Doba, kdy stacil cit trenera, ktery se podival na hrace a poznal, zda z nej neco bude je uz pryc.

   • Tashunka Witko4.2.2019 9:51reagovat

    Tam jde spíše o to, že český fotbal vychovává dřeváky a lamnohy, media chrochtají blahem, když nějaký tým rozkope technické hráče soupeře, pokud jsou to cizinci a rozhodčí to ještě podporují za souhlasného mručení různých Bosáků. Pak to vypadá, že nejsurovějším hráčem ligy je Kanga, na kterého je nejvíce faulů (hlavně těch neodpískaných) z celé ligy a nejlepším hráčem je dřevák Coufal, jehož herní inteligence je na úrovni pavouka křižáka. V naší Berbr lize by si ani Marcelo nekopl, protože by ho Bořil poslal na lavičku (v lepším případě, v tom horším by ho poslal už v treningu na marodku). Bohužel i my tomu napomáháme, když velebíme Hřebíkovsko-haškovské ubíjení fotbalové mládeže, která se pak umí hezky posouvat v blocích, ale nezpracuje balon a odsuzujeme fotbalisty jako Schick, že nejsou ti správní pracanti a nedokážou ani 8,53 x za zápas dojet stopery soupeře a nenakopat je přes párky.

    • lotarr4.2.2019 10:13reagovat

     Docela by mě zajímalo proč jmenuješ jako největší dřeváky hráče slavie.Postavení v tabulce to moc nenaznačuje prostě je naše liga tvrdší než jinde, ale nevšim sem si že by snad Coufal nebo Bořil hrál nějak zákeřně a když je řeč o Kangovi na rovinu si můžem říct že toho taky hodně přihrává.

     • jakub23114.2.2019 10:26reagovat

      Jo tak ty sis nevsim..

     • Tashunka Witko4.2.2019 10:28reagovat

      To nebylo nic proti Slavii, ale proti české silové holomajzně a jejich typickým představitelům. Klidně jsm mohl jmenovat Zahustela, ale ten je jenom dřevák co silově hrát neumí a zraní vždy jen sám sebe.

      • vitamin4.2.2019 10:47reagovat

       A když tím způsobem jakým zářil na podzim Coufal zářil tehdy ve Spartě Kadeřábek, že bojoval lítal nahoru dolu a byl produktivní přitom žádný technik to taky nebyl tak si taky takhle nadával???

       • Vee4.2.2019 10:50reagovat

        Porovnávat Kadeřábka s Coufalem to je trochu mimo mísu...

        • vitamin4.2.2019 11:02reagovat

         Proč myslíš? Oba nejsou žádní extra fotbalisti spíš jezdí nahoru dolu a bojují, mají neskutečnou fyzičku. Ano taky si myslím, že Kadeř byl tehdy i teď ještě lepší než podzimní Coufal i že má větší potenciál i rychlost ale způsobem hry jsou si hodně podobní.

       • kilovolt4.2.2019 10:57reagovat

        vždycky platilo, že beka mohl hrát každý komu to rychle běhalo, na beku žádnou extra techniku ani fotbalové myšlení nepotřebuješ

        • Funin4.2.2019 11:16reagovat

         no nepotřebuješ, ale pak narazíš na soupeře, který má na beku hráče co techniku a i nějaké to fotbalové myšlení má a pak je to znát.

      • lotarr4.2.2019 10:59reagovat

       Tak naše liga prostě taková je nejsou tady takoví hráči jako v top 5 ligách.Já sem třeba s hrou slavie spokojenej i když je tam spoustu nepřesností a spousta jinejch věcí který se nedaj porovnávat s těma nejlepšíma a proto jsem nadšenej když se něco povede.Něco jinýho jsou kluby kde si můžou koupit nejlepší hráče za stovky milionů tam sparta ani slávie nikdy nebudou.

     • houbař4.2.2019 10:34reagovat

      Bořil ani zákeřně nepotřebuje.Ten do toho jde rovnou a dopředu ví,že se mu pískat nic nebude.

      • lotarr4.2.2019 10:50reagovat

       Jde do toho tvrdě,ale proč ne když to rozhodčí tolerujou.

      • lotarr4.2.2019 11:12reagovat

       Ted když to znova čtu tak nevim jak si to myslel jestli je to narážka na to že by to snad měla slávia pořešený u rozhodčích.To je taková specialita tady u nás že když někdo vede ligu tak v tom maj prsty rozhodčí.Ano někdy se něco pískne ve prospěch slávie na druhou stranu to platí i pro spartu a když by si někdo dal práci to spočítat tak to bude nejspíš vyrovnaný.Nedávno tady třeba někdo psal že slavia kope pořád penalty a když sem se kouknul na statistiky tak Slavia 8 a sparta 7 jedinej rozdíl je že slavia uspěšnost 8/8 a sparta 7/4.

       • houbař4.2.2019 13:13reagovat

        Ovšemže to má pořešený.O tom jak se má na hru Slavie správně koukat svědčí těch jejích 35 faulů nebo ještěvíc(35 snad ještě nebylo ani na konci) proti Kyjevu.SmíchSmíchSmích

        • lotarr4.2.2019 13:51reagovat

         A podle jednoho zápasu usuzuješ že se připískává ty si fakt odborník v prvnim zápase to bylo vyrovnaný a v druhym to trochu ulítlo 30 faulů a dost žlutejch karet když prohráváš navíc se soupeřem kterej hraje dobře a vidíš že zápas je v hajzlu a postup v nedohlednu tak to prostě v hlavě nedáš a z toho pak pramení ty fauly.

         • houbař4.2.2019 16:36reagovat

          To teda musíte mít v hlavě zápas co zápas.Je to tak,nic jiného tam nemáte!Vztek

    • orlosup4.2.2019 10:19reagovat

     S tím hřebíkem a haškem 100% souhlas.nejsmutnější na tom,ale je, že umí o fotbale dlouho a hezky mluvit,potom to vypadá,že tihle trenéři mají nějakou odbornost o které furt mluví a ti lepší trenéři kteří ji mají na vyšší úrovni což potvrdili i lepšími výsledky nemají takový řečnický schopnosti a nebo sem jim prostě nechce proti takovým otravným demagogům nebo spíš šarlatánům vystupovat.

     • Funin4.2.2019 10:47reagovat

      takjá ti nevím, ale třeba pod Hašekem hrál v Bohemce Tettech, teď je tam Jusúf a jsem zvědavý na toho dalšího co přivedli, tudíž mi nepřijde, že by byl nepřítel technickejch hráčů. Spíš prostě potřebuje výsledky a když se to spojí s jeho představou fotbalu a finančními možnostmi Bohemky, tak prostě radši přivede hráče rychlého než technického no, na oboje nemají.

     • majtin4.2.2019 10:56reagovat

      100x opakovanej nesmysl se prostě pravdou nestane. Ono je to i tak, že lidi kteří o fotbale trochu přemýšlejí už nemají chuť po stodesáté vysvětlovat a vyvracet ty nesmysly, jako kosočtverce a zbavování mladých jejich individuálních schopností. Já si právě tyhle dva rád poslechnu a pak ještě třeba Holase, Jílka, teď Janouška, Horňáka, protože mám pocit, že vědí o čem mluví a snaží se to vysvětlit jasně.

      Nevím kam se Hřebík posunul ohledně své povahy, ale chápu, že kdysi nebylo asi úplně jednoduché s ním vyjít (já to řvaní taky moc nemusel), ale pořád příjemnější někdo, kdo si jde byť nepříliš šťastným způsobem za svým než někdo, kdo si honí jen svoje ego. A že by Chovanec nebo Ščasný neměli řečnické schopnosti...Úsměv Hřebíka si nemaluju na růžovo a nevzhlížím k němu jako k modle, ale je to někdo, kdo má ve Spartě aspoň nějaké argumenty, které dávají smysl.

      A že by Hašek byl nějaký odpůrce technického fotbalu a prosazoval jen taktiku, je taky blbost - to by si pod ním Tetteh nebo Jusuf nekopli. Ale vida, on z nich udělal v ČR špičkové hráče.

      Vezmi si teď jednoho z nejuspěšnějších trenérů na světě za poslední roky Guardiolu - to je ještě daleko větší taktik. A zakázal sex po půlnoci, mobily v kabině, vypnul wifi.

      Já mám při odpovídání na tyhle příspěvky pocit podobnej, jako když se někdo snaží přesvědčit Zemana a jeho věrné o nesmyslnosti jeho postojů.

      • ACS 18934.2.2019 11:18reagovat

       Zeman nemá nesmyslné postoje. To spíš naopak.

    • Funin4.2.2019 10:49reagovat

     mno s tím odsouzením Haška a Hřebíka bych tak přísný nebyl, ano, dost dají charakter, ale že by z naší mládeže vycházela pouze kopyta? S tím nesouhlasím.

    • dominik274.2.2019 11:26reagovat

     Nemyslím si, že by hřebíko-haškovský fotbal byl až tak založen na hezkém posouvání v blocích. Když se podívám, jaké hráče Strahov produkuje, tak bych řekl, že tam rostou kluci pro kvalitní fotbal se současnými nároky. Zmínil bych třeba Sáčka, Plechatého, Hložka, Wiesnera, Drchala. Podle mě je spojuje především na české poměry nadstandardní přehled ve hře, slušná technika a hlavně schopnost hrát opravdu rychlý fotbal (nejen rychle běhat, ale skutečně při tom hrát fotbal).

      

     Schick byl v A-dorostu prostě líný, říkali mi to i jeho spoluhráči. Svěřovali se, že je svým způsobem na potvoru, že největší talent z nich má největší flákač. Na lemply logicky musíš být přísný, je to pro jejich dobro. Patrik měl vždycky velké sebevědomí, což mu jistě v kariéře pomohlo, ale stejně na sobě musel zamakat. Bez toho to nejde. Když hrál ligu za Bohemians, tak už si na hrotu nevykračoval tak, jak to občas předváděl v A-dorostu, kde za to dostával vynadáno naprosto právem.

      

     Dojíždění stoperů zrovna na Strahově moc nefrčelo, bych řekl. Dokonce si vybavuji, že třeba David Holoubek v takovém případě zavolal na svého útočníka, ať se jde soupeři omluvit.

      

     Jinak v celku souhlasím, že u nás se fotbal až moc bere jako bitvy MMA. To je pak jeden z důvodů, proč je problém do takové ligy zapracovat mladé hráče. A v nižších soutěžích je to ještě horší. Mám v živé paměti, jak Hašek jednou v ČFL musel tuším s Královým Dvorem střídat hned třikrát ještě před druhou půlí, protože měl hned tři zraněné hráče. V takovém prostředí se fotbalisté vychovávají fakt blbě.

    • victorlima4.2.2019 12:26reagovat

     Indiáne, mluvíš mi z duše. Krásně napsané a bohužel stoprocentně pravdivé.

   • kilovolt4.2.2019 10:54reagovat

    ale blbost.....fotbal je hra a měl by takový zůstat. dělat z toho velkou vědu je sice takové moderní a líbivé, ale většinou k ničemu

    • majtin4.2.2019 11:04reagovat

     Jak píšu výš, Guardiola nebo Klopp, to jsou prostě fotbalový vědci a že by to bylo k ničemu teda nelze říct. I Vrba sedí s hráčema u videa a některé pasáže jim opakuje do zblbnutí dokat to nepochopí. Nevím jak na tom byl Zidane, ale nečekal bych, že jim dá na tréninku balón a řekne:”Hrajte”.

    • wasek2611@centrum.cz4.2.2019 11:57reagovat

     V dnešní době, kdy se za vědu považuje cokoli, tak fotbal věda je.

      

     Jinak ne.

    • waaw4.2.2019 12:11reagovat

     Nepsal jsem o delani vedy z fotbalu, jako hry. Psal jsem, ze pro vyber vhodnych posil je datova analyza cim dal vic nutna, protoze zvysuje pravdepodobnost dobreho vyberu posily

 • Top 5 zimních posil

  Bunda4.2.2019 0:10reagovat

  Dnes v DS.

   

  Top je Ševčík. Joo, toho jsem zde několikrát zmiňoval a podle většiny z vás na Spartu nemá. Hm, on bude v základu lepší Slavie.

  Velká chyba našeho vedení. Ševčík se měl prostě udělat místo Stancia.

   

  Jsem zvědav na náš skauting - Karlsson za 30 mega vs skauting Bohemky - kluk z Bahrajnu za 5 mega - mělo by se jednat o stejný typ záložníka.

  • dominik274.2.2019 0:29reagovat

   Sparta je momentálně ze hry o titul i o Ligu mistrů a bude mít velký problém prokopat se aspoň do Evropské ligy. V takové situaci by se mně osobně líbilo, kdyby se na jaře Stanciova role rozdělila mezi mladší hráče s tím, že by se ten post výhledově chystal pro Hložka. A věřím, že i Christian Frýdek by tam jednou mohl být oporou Sparty.

    

   Ševčík určitě není špatný. Rozhodně mě zaujal v zápasech, kdy jsem ho viděl, ovšem přišlo mi, že to finální řešení není úplně top.

    

   Jinak dneska tvrdit prakticky o kterémkoliv hráči, že nemá na Spartu, je trošku mimo mísu. Takhle se mohlo mluvit v době, kdy Sparta lize dominovala. Momentálně je Sparta pátá v tabulce a když si vzpomenu zejména na výkony některých hráčů, co chodili do hry v průběhu zápasu, tak tam už bych se nebál označení ligový průměr. A to jsem ještě mírný.

    

   Říkat o hráči, který patří k oporám ligového klubu, že nemá na tu Spartu, kterou jsme sledovali na podzim, to mi přijde celkem urážlivé.

   • Marbar4.2.2019 2:13reagovat

    Naprosto souhlasím, už zdaleka nejsme dominantní a nejsme v pozici ohrnovat nos nad hráči jako Ševčík. Co se týká Kikina, tam si nejsem moc jistý. Neviděl jsem ho dlouho hrát, ale není to tak dávno, kdy tu někdo opakovaně psal, že v Taborsku bída. Ale na Hlozka pokud dostane na jaře prostor, se opravdu těším se na + na Drchala.

    • Marbar4.2.2019 2:14reagovat

     píšu z mobilu, tak sorry za ten konec.

   • Shrekson4.2.2019 7:54reagovat

    Mám úplně stejný názor, nám není nikdo dobrý a pak když přivedeme někoho ze Švédska tak je pro všechny hned v základu přitom ho většina neviděla ani hrát..

     

   • Tashunka Witko4.2.2019 8:15reagovat

    Hráčů, co nemají na Spartu, je dost a často končí ve Spartě, jako např. Zahustel nebo např Hanousek, u kterého se bude časem řešit ”Kam s ním”, jako třeba u Vukadinoviče.

    Ševčík je pracovitý šikovný záložník, ale je to takový Olomoucký typ (jako Pospíšil), co nemá finálku a nemůže nikdy nahradit Stancia. Hložek sice ano, ale jakmile se k tomu přiblíží, skončí někde v Janově

    • jakub23114.2.2019 8:21reagovat

     S tim naprosto souhlasim 👍

  • tatkaradicka4.2.2019 1:25reagovat

   Karlssona od začátku zájmu Sparty nedoporučuju. Ten kluk se v zápase s pořádným soupeřem sesype. Ovšem jestli vůbec do zápasu s Plz/Slá nastoupí, to je ve hvězdách... Momentálně to není ani na Vlašim.

   • jakub23114.2.2019 2:24reagovat

    Aha a na co ma pak Pulkrab? Na Klatovy?

   • Rarášek4.2.2019 8:24reagovat

    SmíchSmíchSmích

   • Tashunka Witko4.2.2019 9:54reagovat

    Karlsson sice nic neukázal, ale hodnotit ho po přípravě mi přijde trochu předčasné. Nechte si to do podzimu.

  • Dynamo4.2.2019 8:34reagovat

   zajíci se počítají po honu

  • victorlima4.2.2019 12:33reagovat

   Souhlasím, že Ševčík se měl udělat. Bohužel Sparta teď není v pozici, aby mohla konkurovat nabídce Slavie. Ani finančně, ani po sportovní stránce nemůžeme hráči víc nabídnout. Je to smutné, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je jediné co můžeme doopravdy dělat.

 • acs

  golem3.2.2019 18:00reagovat

  pro spartu bude mít b tým nějakej smysl až ho budeme mít ve 2.lize jinak je to o ničem! i když furt lepší čfl něž svobodova píčovina jménem junior liga!! za to by měl dostat svoboda po držce!

  • petr1373.2.2019 18:02reagovat

   Okamzite, nebo staci v pondeli?

   • avanti3.2.2019 18:15reagovat

    Neumíš číst? Golem napsal okamžitě, tak okamžitě!

    • avanti3.2.2019 18:15reagovat

     Tedy nenapsal, ale já to z tohojasně cítím Smích

     • Laduk3.2.2019 19:01reagovat

      jen jestli cítíš tohle

 • B -tým

  wasek2611@centrum.cz3.2.2019 17:35reagovat

  Jak se vlastně plánují ty béčka?

   

  Vím, že nějak to 8 týmů z juniorské ligy do 3. ligy a zbytek do divize (nebo nějak tak).

   

  Někde jsem četl, že 3. liga bude mít 3 divize a ne 2 a tím se uvolní místo pro B-týmy.

   

  Nemá k tomu někdo info? Jak se to bude rozdělovat apod. Docela by mě to zajímalo.

   

   

  • wasek2611@centrum.cz3.2.2019 17:40reagovat

   Tak prý ČFL 2 skupiny po 16 týmech a MSFL 1 skupina po 20 týmech.

    

   Moc nechápu, proč to tak nafukují..To bude baráž o postup mezi vítězi ČFL divizí? Nebo co jako..

  • Brian Pricke3.2.2019 18:35reagovat

   Vezmi ten absolutně nejhorší scénář a na stupnici absurdity ho vynásob 3. Proč? Protože Dušan.

   • dominik273.2.2019 18:41reagovat

    Já teda neviděl nějak oficiálně definitivně potvrzené, jak se vyřeší zrušení Juniorské ligy, nicméně za variantu se třemi skupinami ČFL bych byl celkem rád.

     

    Obecně bych řekl, že nižším soutěžím prospěje, když v nich přibudou mladí hráči více zaměření na rychlost a techniku, jen bych si přál, aby se tomu přizpůsobil metr rozhodčích. Zkrátka aby se v nižších soutěžích víc dbalo na to, aby se tam opravdu hrál fotbal. To by se v dlouhodobějším horizontu mohlo odrazit i na kvalitě první ligy, protože by šlo lépe hledat posily v nižších patrech.

     

    Předpokládám, že třeba v Nizozemsku tohle funguje o něco lépe a vyplácí se to.

    • majtin3.2.2019 19:21reagovat

     Když už jsi zmínil rozhodčí, já předpokládám, že ty nejsilnější kluby budou mít zájem o druhou ligu a tím pádem očekávám, že ta soutěž bude pěkný maso. Takže možná některé týmy, co budou hrát rychle a technicky budou chráněni, ale Sparta to nebude. Stačí vzpomenout na poslední účinkování ve druhé lize. Neočekávám, že by Berbr nějak přestal zasahovat do výkonu rozhodčích. Trochu se podezřívám ze škarohlídství, ale spíš je to realita.

     • dominik273.2.2019 19:41reagovat

      Šílené období bylo hlavně v ČFL po aféře ”Křetínského tašky”. Jak se béčku Sparty delegovali rozhodčí z Plzeňska, ať se hrálo prakticky kdekoliv. Strašné období, opravdu.

       

      Krom toho tam kluci ze Sparty dostávali šíleně naloženo tak jako tak, rozhodčí to prakticky nechávali být. A to je právě to, co mi na tom vadí nejvíc. Mladé šikovné hráče je třeba přiměřeně chránit pro budoucnost českého fotbalu. Jestliže přijde faul, který má jasný cíl zlomit soupeři nohu, pak za to musí být červená a disciplinární postih, jako by to tak mělo být i v lize.

      • majtin3.2.2019 22:20reagovat

       Jj. Já opravdu vidím, že by to teď mohlo být podobné. Teda když nedojde k nějakému zemětřesení

       Jinak plácám nesmysly, samozřejmě jsem tím myslel dobu, kdy se o druhou ligu bojovalo v ČFL. Ještě že jsem o tom udělal fotoblog. Úsměv

    • wasek2611@centrum.cz4.2.2019 10:57reagovat

     Veškeré info, který jsem našel pokrývá tento článek:

      

     https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/fotbal/z-nejiste-sezony-bude-po
     sledni-juniorska-liga-skonci-nahradi-ji-b-tymy/5bca22df59841d79e18ab6b7

 • Sestava

  SuperFrankie3.2.2019 14:32reagovat

  Jakou očekáváte sestavu na Bohemku?

  Už dlouho tady nic takového nebylo a fanouškovské sestavy jsou kořením tohoto fóra.

  • Kulkozubý Tony 3.2.2019 14:38reagovat

   Nita - Zahustel, Radakovič, Plechatý, Hanousek - Sáček, Frýdek - Karlsson, Kanga, Chipciu (Plavšič) - Tetteh.

    

   Jestli se do základu dostane Štetina, tak už opravdu ničemu nerozumím.

   • Dynamo3.2.2019 14:58reagovat

    Plavsic ne. Chipciu je jeden z nej hráčů přípravy.

    Místo Plechateho bych asi čekal Costu. Plechaty bude na lavici

    • Kulkozubý Tony 3.2.2019 15:02reagovat

     A Costa doma, protože má stopku.

     • Dynamo3.2.2019 15:04reagovat

      OK, to jsem si neuvědomil. No Štetina je z formy, tak asi bude hrát ten mladej.

      • honzaspartan3.2.2019 18:24reagovat

       Nevyšel Lischka a nikdo jiný se nepřivedl.

       Obrana v čele s kalamitou Radakovičovem bude hrozná.

    • honzaspartan3.2.2019 18:22reagovat

     Ale Chipciuovi odešel kamarád Stanciu, jediný důvod jeho působení ve Spartě

   • wasek2611@centrum.cz3.2.2019 16:17reagovat

    Vidim to na to, že tahle sestava fakt nastoupí.

     

    Nicméně. Sám bych to raději poskládal:

     

    Nita - Wiesner, Radakovič, Plechatý, Civič - Sáček, Frýdek - Plavšič, Kanga, Chipciu - Tetteh

   • rimidalv3.2.2019 16:19reagovat

    Tak to prvděpodobně bude - podle hry v přípravě a lehčího zranění Benjamina asi v základu Vašek .

   • gofron3.2.2019 16:48reagovat

    +1000

  • Funin3.2.2019 14:38reagovat

   já myslím, že začneme v 11 hráčích, tipuju 1 brankář a 4 obránce +- no a zbytek se uvidí

  • SuperFrankie3.2.2019 14:39reagovat

   Pokud možno bych prosil ještě všechny jména hráčů také v arabštině pro místní lovce talentů z Emiratů, Bahrajnu atd.

   • Paulinho3.2.2019 14:57reagovat

    +1

   • Moribundus3.2.2019 16:26reagovat

    Tak Egypťané nejsou vyloženě Arabové, ale jednoho hráče z muslimské země už v týmu máme. Když tedy skautování z Al Ahli, proč ne z dalších ”muslimských/arabských/perských” zemí? Ať už Maročany a nebo Íránce. Rozhodně si myslím, že trh tam nebude tak přebraný jako na zmíněném Balkáně.

    • Tashunka Witko3.2.2019 17:27reagovat

     V Egyptě jsou Arabové už od 7. století nejen jako vládnoucí etnikum, ale hlavně jako většina, zatímco původních Koptů je tam cca 10%.

     • Moribundus3.2.2019 17:41reagovat

      Ne že by to sem patřilo. Ale jen v heslech:

      -Berbeři (nemají nic společného s Berbrem)

      -podle posledních genetických studií jsou Egypťané Arabové jen ze 17 procent.

       

      Ale je to buřt. Všichni víme jak to myslíme. Od Maroka po Írán.

       

  • gofron3.2.2019 16:41reagovat

   4

   Nita

   Zahustel - Radakovic - Plechaty - Hanousek

   Frydek - Sacek

   Karlsson - Kanga - Chipciu

   Tetteh

   Střídání: Drchal, Kadlec, Hasek

   • gofron3.2.2019 16:42reagovat

    Melo tam byt 4-2-3-1

   • Tashunka Witko3.2.2019 17:13reagovat

    Bohužel máš pravdu, tak opravdu nastoupí.

     

    Moje sestava je tato:

    Nita

     

    Wiesner - Radakovic - Plechaty - Civič

     

    Frydek - Sacek

     

    Hložek - Kanga - Chipciu

     

    Tetteh

    • Moribundus3.2.2019 17:26reagovat

     +1 Shoda s tvou sestavou. Ale na Ščasného je moc mladá a progresivní.

     • Herolind3.2.2019 17:40reagovat

      Souhlas, takze misto Plechatyho bude StetinaSmích

 • Posily

  Pochcana slama3.2.2019 9:26reagovat

  Co třeba zkusit toho Aliho Almoeze, nejlepšího střelce mistrovství Asie?

  • petr1373.2.2019 10:07reagovat

   Konecne koncepcni scouting, ne ty nase nahodny vystrely. Blejska se na lepsi casy!

  • ACSPRGRSBEO3.2.2019 10:29reagovat

   SmíchSmíchSmíchSmíchSmích

  • Boss0093.2.2019 10:39reagovat

   Toho bych bral hned, ale ten by do Sparty asi těžko šel i když. Ten kdo se nikdy nezeptá, nikdy nic nezíská. Musíme se zbavit toho svého strachu (to platí pro celou českou ligu) a zkoušet fotbalisty i z těchto zemí, kvalita tam je.

   • waaw3.2.2019 10:52reagovat

    Presne, nebat se. Zajel bych taky do njlepsiho strelce na Nauru. Jmenuje se Ko-na-the a dal v uplynule sezone 27 golu. Jinak moc se to mevi, ale fotbal na Nauru jde hodne rychle nahoru a na tom bychom mohli stavet

    • Tashunka Witko3.2.2019 11:00reagovat

     Máš špatný info. Nauru je ve sračkách, sice jen v ptačích, ale zato totálně !

    • Boss0093.2.2019 14:35reagovat

     Nesnaž se bejt vtipnej, moc ti to nejde. Řekni rovnou, že víš o světovém fotbale velký kulový a je to.

     • waaw3.2.2019 16:24reagovat

      Ano, priznam se, ze nejsem odbornik na katrasky fotbal a v tomto roce jsem jeste nevidel zadny zapas Tveho oblibeneho klubu Lehkwiya, takze ho nemam tak nasledovaneho jako ty. Takze je mozne, ze jsem nedocenil jeho perspektivu pro Spartu. Stejne tak neznam, jaky je jako osobnost, jaky ma charakter a jak by se dokazal adaptovat na cizi prostredi, na urazejici fanousky, na zimu a cesky fotbal, ktery je tak specificky Smích

      • Boss0093.2.2019 18:22reagovat

       Ty voleÚsměv) To už je křeč.

  • kopyto3.2.2019 12:24reagovat

   A proč bychom se proboha měli snažit přetáhnout hráče z Kataru? Ten bude pobírat prachy, o nichž se většině z našeho už tak předraženého kádru ani nesnilo a přitom hraje v lize hodně pochybných kvalit. Já neříkám, že se v téhle oblasti nemůžou objevovat talentovaní fotbalisté, ale jen naprostej idiot by se je snažil vábit z bohatých ropných velmocích, když máme za rohem oproti Kataru ekonomicky mnohem slabší, ale fotbalově výrazně vyspělejší země střední Evropy.

   • dominik273.2.2019 14:22reagovat

    Těch záporů je víc. Moc se tady třeba nemyslí ani na to, že pořád existuje nějaký limit pro hráče mimo EU.

     

    A když už tady tento limit je, tak bych se spíš poohlížel v zemích, které kvůli němu logicky snižují ceny svých hráčů. Řekl bych, že by se pár zajímavých talentovaných hráčů mohlo najít třeba v Bosně, kde například FK Sarajevo začíná víc stavět kádr z mladých kluků. Takové fotbalisty by šlo získat celkem levně, takže když už by se ten přestup nepovedl, aspoň by to nevyšlo moc draho. Tam by mě napadlo i pár jmen, která by stála za zkoušku...

     

    U Katařanu a podobných by ten experiment nejspíš vyšel dost draho. Také se tady málo myslí třeba i na velkou náboženskou a kulturní odlišnost, zkrátka spousta proměnných, které dopředu činí snahu o takový přestup velmi komplikovanou.

     

    Hlavně to srovnání s hledáním posil pro Bohemku v Bahrajnu tady hodně kulhá, jak jsem psal níže. Bohemka loví mezi poloamatéry na základě zkušenosti, která se jí povedla i s velkou porcí štěstí. Nehledal bych za tím asi žádný nastupující trend.

    • waaw3.2.2019 16:26reagovat

     Tak zatim se jim povedl jen Jusuf ( a to se jeste ukaze) a za tim bych nehledal nic jineho, nez doporuceni jejich reprezentacniho trenera, ktery ho dokonale znal

 • Mohamed Marhoon do Bohemky

  Bunda2.2.2019 22:34reagovat

  Hašek vyskautoval borce z Bahrajnu. Další oživení ligy? Úsměv

  • dominik272.2.2019 23:00reagovat

   Zdroj?

   • Pavel002.2.2019 23:03reagovat

    isport: https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2018-19/357073/sparte-jsme-m
    oc-neprozradili-smal-se-hasek-ulovi-bohemka-jusufa-c-2.html

  • Moribundus3.2.2019 0:10reagovat

   Říkám si, když si může Bohemka vyskautovat mladého účastníka Mistrovství Asie, proč ne my?

   Osobně bych se rád chodil dívat na Spartu na Khalfana Mubaraka, kterému v Al-Jaziře končí smlouva. Toho ten fotbal prostě baví: https://youtu.be/cSKs6-mdLDQ

   • dominik273.2.2019 0:30reagovat

    Bych asi rozlišoval, odkud ti hráči jsou. Myslím, že v Bahrajnu nemají tak obří platy, ale hráči z Emirátů by si ve Spartě platově nejspíš pohoršili.

     

    Pamatuji si, když jsem vypomáhal v juniorce Sparty, že tam byli na testech kluci snad právě z Emirátů a když se jich sparťané ptali na to, jaké mají doma platy, tak z toho vycházely úplně nesmyslné cifry. Zkrátka už jen ti, co šli na testy do juniorky, by se svým platem byli někde na špičce ligy. Těžko říct, na kolik by vyšla hvězda asijského šampionátu, ale obecně se nejeví moc rozumně dávat obří částky na plat hráči, který se dost možná nikdy nedokáže přizpůsobit našemu fotbalu. Třeba Ivan Hašek mi říkal, že on se nesnaží své týmy učit evropský fotbal, ale vychází z toho, jak se hraje u nich. A to je prostě úplně jiný styl.

    • Pavel003.2.2019 0:38reagovat

     On i ten Jusuf musel jít s penězi dolu, prostě se chce prosadit v Evropě, jen takového hráče sem dostaneš a nesmí mít zas až takovou kvalitu, nemyslím si, že by to byl trh, na který se můžeme zaměřit

     • dominik273.2.2019 0:51reagovat

      Nevím, jestli musel jít s platem dolů, ale v rozhovoru pro iSport zmiňoval, že v Bahrajnu je málo profesionálních fotbalistů, dokonce ani všichni reprezentanti nemají dost peněz, takže ještě chodí do práce.

       

      Doslova uvedl: ”Ne, hráči (v Bahrajnu) nemají dobré platy, nemají dobrou životní úroveň. (...) Máme dobré technické kluky, kteří fotbal opravdu milují. Jenom mají tu smůlu, že se fotbalu nemohou věnovat na sto procent, to jen několik z nich, kteří reprezentují. Ale není to tak, že by úplně každý reprezentant měl dost peněz, aby mohl hrát jen fotbal. To opravdu jen někteří. Proto jich musí hodně chodit ráno normálně do práce.“

      • CelticGirl3.2.2019 2:24reagovat

       Jinde rikal, ze sel s penezi dolu. On bude asi i problem vyzit s napr.50 tisici tam a tady..

       • SuperFrankie3.2.2019 2:29reagovat

        Bahrajn, má jako všechny tyhle ropné státy, dost štědrý sociální stát, který platí z prodeje černého zlata do zahraničí.

        Vzhledem k tomu, že měl bahrajnské občanství tam opravdu nedřel bídu s nouzí.

        Problémem může být jednoduše to, že se do toho sportu nesype dost peněz.

        Ostatně Katar, kterej to mistrovství vyhrál, si de facto koupil házenkářskej nároďák (díky skulince v pravidlech) a v roce 2015 vyhrál na domácím MS stříbro. Teď do fotbalu lijou obrovský peníze a vrací se jim to. Kdyby něco podobnýho dělal Bahrajn, budou na tom stejně.

        • CelticGirl3.2.2019 12:13reagovat

         Jo? Ja ten Bahrajndkej system neznam. Znam Emiratskej, ale Bahrajn vubec. Vychazela jsem z toho, ze vetsina tech hracu chodi do prace. S tim srovnanim s Katarem mas pravdu..vse je o penezich.. treba je to nekdy napadne taky Úsměv

    • Moribundus3.2.2019 9:30reagovat

     UAE hráči a vysoké platy, souhlas. Jiný fotbal tam, taky souhlas. O co mi jde je, že posledních pět, deset let se ukazuje, že i z arabského světa, stoupají velmi dobře fyzicky a technicky vybavení hráči. Pokud se včas vyskautuje a přizpůsobí českému fotbalu, může být daleko kompatibilnejsi než např. afričtí a nebo jihoameričtí hráči, (dík Bohu i za ně v České lize). Mluvím o stránkách jako jsou, ne jen mentalita a naturel, ale i pohyb a fyzická vybavenost, ochota naplnit talent. To platí i o hráčích z dálného východu.

     • ACS 18933.2.2019 10:21reagovat

      Ale ti nejlepší ti do Sparty prostě nepřijdou, kvůli financím.

      • Tashunka Witko3.2.2019 11:12reagovat

       Do UAE jsem jezdíval a navštívil jsem zápas v RAK, když tam trenoval Hašek (teď je myslím ve Fujaiře nebo Kalbě na druhém pobřeží). Byl to nevšední zážitek, ale fotbalově slabota na úrovní naší druhé ligy. Haškův domácí Emirates patřil k nejhorším týmům a hrál proti Al Ainu (který byl v té době lídr ligy), prohrál doma 2:0 a nejlepší hráč byl nějaký vlasatý cizinec. Nevěřím, že by se tam našel hráč pro Spartu ! Jinak stadion vyloženě nefotbalový, hřiště daleko od tribun, které byly poloprázdné i když vstup byl zdarma. Možná že v Dubaii, kde je víc cizinců, je to jiné, ale v RAK byly zajímavější dostihy velbloudů než fotbal.

       • Moribundus3.2.2019 11:54reagovat

        Můžu se zeptat, kdy to bylo? Máš nějakou čerstvou zkušenost z posledních pár let? V čem to připomínalo naši druhou ligu? Taktika, technika...?

        • Tashunka Witko3.2.2019 14:58reagovat

         Podzim 2017

         • Moribundus3.2.2019 15:59reagovat

          Tak budu věřit tvému úsudku.. Ale z toho, co jsem viděl v záznamech ja, bych nenasel podobnost s druhou českou ligou. Spíš se spodkem turecké a nebo vrchem izraelské prvoligové tabulky.

          • Tashunka Witko3.2.2019 17:16reagovat

           To ne, úroveň je nízká, hlavně po taktické stránce by u nás neměly šanci.

            

           Izraelská špička Maccabi TA a Hapoel B.Sheva by hráli o špičku i u nás.

           • Boss0093.2.2019 18:41reagovat

            Sorry Indiáne, ale já si to nemyslím. Jasně jsou tam i slabá mužstva, ale to jsou i u nás. Ono tomu někdy také napomáhá to prostředí, že si člověk řekne že je takové nemastné neslané, protože stadiony jsou docela rozlehlé a lidí chodí málo i když jak kde. I my když hrajeme třeba přípravný zápas s např. předním ruským klubem působí zápas jako taková holomajzna a přitom to je třeba přední tým z Petrohradu (škaredý stadion někde ve Španělsku, žádní fanoušci atd). Kvalita v těchto zemích jde nahoru je to logické oni nestojí na místě a to je potřeba si uvědomit a vem si třeba MS klubu tam hrál Al Ajn absolutně vyrovnaný zápas s vítězem poháru osvoboditelů, jasně někdo řekne pouhý pouťák, ale je třeba si uvědomit, že hráči Ajnu měli v nohách už tři zápasy za týden a stejně hráli fakt dobře. Kdyby takto hrála Sparta tak hráče nosíme na rukou. To se prostě nemůže donekonečna přehlížet. Jejich liga kvalitu má i když si to někteří z principu nechtějí přiznat. I sám Ivan Hašek to řekl jasně i když se zase určitě vyrojí někdo, kdo řekne že to řekl jen tak, protože tam pracuje.

       • dominik273.2.2019 14:30reagovat

        Já viděl Fudžajru pod Haškem hrát proti juniorce Sparty a ten tým táhli akorát cizinci v útoku. Jejich vlastní hráči mi nepřišli lepší než naši kluci z juniorky. Mám pocit, že to skončilo remízou 2:2, ale už si to moc nepamatuji a na webu Sparty se mi archivní články z mládeže nedaří dogooglovat (ale to je zase jiná kapitolka).

      • Moribundus3.2.2019 11:49reagovat

       Já spíš myslím, že ty (skoro)nejlepší jen nemáme na očích. Ovšem to je práce skautů.

       • ACS 18933.2.2019 12:20reagovat

        Tady nejde ani o skoro nejlepší. K nám by chodil max. druhej třetí sled. Navíc fotbal je tam dosti pomalej a pro ty hráče by byla těžká aklimatizace.

        • Moribundus3.2.2019 12:55reagovat

         Když pominu fakt, že se bavím o skautování mladých, proč by k nám měl chodit třetí sled? Ze Sparty se chodí na Západ a to je lákadlo. Jejich fotbal mi nepřijde ani tak pomalý, jako spíš méně takticky vyspělý a je tam méně hry tělem. Neposledně přijde li sem arabský kluk 15-18, tak má na aklimatizaci pár sezón v mladším, starším dorostu a pak v béčku.

    • Moribundus3.2.2019 9:35reagovat

     A ještě k tomu Khalfanovi. Copak, že tam velmi úspěšně kličkuje, jak v brazilském futsale, ale ten jeho timing na přihrávky, po zemi i vzduchem. To není jen píle, to tak někdo prostě má, jako 3D hudební sluch. To přeci musí skaut poznat už u patnáctiletého kluka, není to tak?

     • Boss0093.2.2019 10:40reagovat

      Sakra to je technik, to se jen tak nevidí. Sice u nás by to měl těžší, ale myslím že by to i tak zvládnul.

 • Juraj Kucka

  SuperFrankie2.2.2019 22:11reagovat

  Dvě asistence za Parmu na Juventusu.

  • artaxerxes2.2.2019 23:10reagovat

   Když jsme u Slováků v Itálii - Marek Hamšík odchází do Číny. Je z něj sice legenda Neapole, ale narozdíl od Maradony ten tým k titulu nedovedl a to měl lepší spoluhráče než Diego Armando.

 • Tipovačka na klokana ?

  Marbar2.2.2019 18:39reagovat

  1) počet diváků - 9 500

  2) výsledek - 3:1

  3) branky - Tetteh 2, Kanga z pentle

  4) kvalitnější a rychlejší občersvení - ano

   

  A teď jen věřit, že se bude blýskat na lepší časy a my fandové budeme mít větší radost z předvedené hry i z výsledků. ACS

  Omlouvám se, jestli někomu lezu do zelí, vím, že v sezoně sem podobnou tipovačku někdo pravidelně vkládá Smích

  • Elysir2.2.2019 18:54reagovat

   1) 7963

   2) 5:0

   3) Tetteh, Hašek, Chipciu, Kanga, Radaković

   4) ano, otevři si u telky plechovku Smích

   • Marbar2.2.2019 19:02reagovat

    Už několik let permice H 25, řada 4, sedadlo 9 nebo 10 podle toho jak se domluvím s bráchou, který sedí vedle mě Úsměv

    • Elysir2.2.2019 19:17reagovat

     Máš-li to na Letnou taky 385km daleko jako já, tak to klobouk dolů, všechna čest Úsměv

     • Dollaruss2.2.2019 19:24reagovat

      Já to mám jen 100 a permici mám. Ale dokud bude na lavici Ščasný tak nejezdím. Nečekal jsem, že ho podrží přes zimu. Vztek

      • Marbar2.2.2019 19:28reagovat

       jsme trochu odbočili od tipovačky :)

     • Marbar2.2.2019 19:27reagovat

      Dřív 20 min. MHD, po přestěhování necelých 70 km. Uznávám, si na tom mnohem hůř :)

  • gofron2.2.2019 19:03reagovat

   1) pres 10 tisic

   2) 2:0

   3) Tetteh, Drchal

   4) pivkooo

  • Dynamo2.2.2019 19:14reagovat

   8780

   1:1

   Chipciu

  • Dollaruss2.2.2019 19:31reagovat

   1) 11 586

   2) 2:1

   3) Karlsson, Drchal - Jusuf

   4) pivo ano (horší už to snad ani být nemůže), zbytek stejně.

  • Moribundus2.2.2019 21:53reagovat

   1) 8524

   2) 1:0

   3) Kanga

   4) Staropramen nepiju.

  • majtin2.2.2019 21:54reagovat

   1)10213

   2)1:1

   3)Radakovič- Vacek

   4)asi ano

   Gól nám dá nejspíš Kamil, protože ho nechtěl Ščasný a když to vypadalo, že se po povedeném angažmá v Polsku vrátí, tak Ščasný mluvil o nějakých podivných okolnostech kvůli kterým to neklaplo, o kterých nechce mluvit, takže to zase asi byla nějaká jeho levárna.Úsměv

  • Kubajs73.2.2019 6:44reagovat

   11555

   2:0

   Zahustel a Tetteh

   Ano

 • ...

  Pochcana slama2.2.2019 16:30reagovat

  Na iSport je docela zajímavý rozhovor s Hřebíkem a Kotalem.

80653 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha