Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Hostování

  DaveACS6.8.2019 12:10reagovat

  Chápete někdo, proč Vojta Vorel pokračuje na Slovensku, když tam loni nedostal prakticky cuchnout a nyní opět vysedává jen na lavičce?

  Proč je Bačkovský, brankář s potenciálem chytat jednou stabilně první ligu za Spartu, poslán do Vlašimi, když tam opět pouze sleduje utkání z lavičky?

  • pubi6.8.2019 12:24reagovat

   Vorel ligu chytat nikdy nebude, natož za Spartu. Tam nás to trápit fakt nemusí.

   • DaveACS6.8.2019 13:32reagovat

    Já si naopak myslím, že kdyby necestoval po hostováních, kde stejně nechytá, ale dostal by šanci v lize, tak už je dávno naše jednička

    • pubi6.8.2019 13:34reagovat

     I když jsme ve velkejch sračkách, tak pořád doufam, že na to je třeba taky špetka talentu a nestačí gólmanská postava...

     • 13goat6.8.2019 14:45reagovat

      Vorel byl vždycky lepší, než třeba Staněk.

  • Pochcana slama6.8.2019 14:16reagovat

   Bačkovský navíc kryje ve Vlašimi záda synovi psychopata Řeháka.

 • ”Odepsaná sezona”

  SuperFrankie6.8.2019 11:53reagovat

  Zkusím sepsat pár pocitů, který jsem načerpal z dosavadního průběhu sezony.

  Předem přiznávám, že zápas v Budějovicích jsem bohužel neviděl a přípravu herně nesleduju nikdy (jen výsledky, sestřihy), takže nebudu předstírat, že mám v hlavě kompletní vzorek všeho, co Sparta přes léto zatím odehrála.

  Tak jako tak mám pocit, že duo Jílek - Rosický tuhle sezonu (předesílám, že z naprosto pochopitelných důvodů!) odepsali a naším stropem je letos třetí místo (v ideálním případu druhé, pokud jeden z dua Slavia - Plzeň zkolabuje) a konečně postup do Evropy.

  Začnu od konce. Asi nikoho nepřekvapí, že Jílkovi prohra Arsenalu v EL ztížila práci o 100 %.

  Z mého pohledu Sparta vzal první čtyři ligová kola jako přípravu na předkolo (samozřejmě klasicky máme debilní los). To lze podle mě vypozorovat ze zkoušení ruzného složení zálohy a obrany (ostatně až po Č. Budějovicích Jílek říkal, že je pro něj Costa stoper číslo jedna, u čehož zůstal a myslím si, že nastoupí i ve čtvrtek).

  Ligu nebudeme v probíhající sezoně brát minimálně do konce podzimu (snad) jako prioritu z dvou důvodů:

  A) Naše marodka je naprosto šílená

  - Dočkal mimo do konce podzimu a vzhledem k věku a vážnosti zranění se bude dávat do top formy tak do konce sezony

  - Drchal, Pulkrab to stejný

  - Panák, se kterým jsme tak počítali, bude v zimě rok bez fotbalu a takovýho půl roku mu bude trvat, než se dostane do zápasového tempa, nabere kondici, sehraje se s týmem a tak

  - Vindheim po dvou měsících mimo počítám (navíc v novém týmu a lize) se bude taky hledat do konce podzimu

  Snad jsem na nikoho jinýho z širšího kádru s vážným zraněním nezapomněl.

  B)

  Plzeň a Slavia (byť oslabená) jsou světelný roky před náma, co se týče skladby kádru + faktor Jílek, kterýmu bude (jak jsem psal, není to nic proti němu osobně) strašně dlouho trvat impelemntovat herní styl. Mimochodem, Jílek sám nikdy nemluvil o titulu, což je oproti předešlým koučům na Letný obrovská změna jak v rétorice, tak v myšlení.

  Do Evropy je pochopitelně důležitý se dostat kvůli koeficientu a nasazování v dalších letech, ale taky je třeba ten mladej kádr (v základu jsou jen dva třicátníci - Costa a Nita) otřískat v těžkejch zápasech, který máme u nás v lize tak 4-5 max za rok (Baník venku, Plzeň a Slavia). Moc nám v předkolech nevěřím, ale rád se budu mýlit. Navíc je to důležitý z pohledu, že na rozdíl od Plzně a Slavie nejsme líný prodávat hráče.

  S tím souvisí další věc, která podle mě jasně ukazuje, že tahle sezona bude hlavně o hledání tváře, systému a stabilizaci klubu, a to je přestupová politika.

  Už asi nikoho kupovat nebudeme (Dán je do zimy u ledu, protože se chytl Krejčí a na soupisku do EL se dá dopisovat do dneška, moje tajný přání je, aby se tam dostal Karabec), ale i tak bylo těch změn v kádru na můj vkus hodně, speciálně mám pochybnosti a smysluplnosti příchodu Graiciara a je jasný, že je v kádru ještě celkem hodně hráčů, kterých se budeme chtít zbavit (Ben Chaim), ale zároveň je chce Jílek všechny zkusit a vidět (Mandjeck je toh zářnej příklad). Všechno tohle svědčí o tom, že ten tým se bude sehrávat a jeho podoba tvarovat do konce příštího léta (můj tip).

  Ještě na závěr bych asi dodal, že bych si fakt přál, aby Kanga dostal novou smlouvu, protože zatím podle mě ukazuje, že takovej player (navíc zvládá velký zápasy a charakterově není krysa) tady dlouho nebyl a dlouho nebude.

  Jak to vidí ostatní?

  • Dynamo6.8.2019 12:08reagovat

   Sparta už něco ladí a sehrává 10-14 let. Nejnadějněji to vypadalo v roce 2014 pak se to ale v létě pokazilo špatnou přestupovou politikou.

   Ten klub je stínem své dřívější slávy, velká vzpruha by byl postup do skupiny EL. Ale toho bahna je tam ještě hodně.

   Je smutné, že jedinej opravdu fotbalista je Kanga, ostatní jsou lehce nadprůměrní nadějní hráči s potenciálem.

    

   Snad bude líp.

  • maybe6666.8.2019 12:13reagovat

   vidím to velmi podobně. Ono by bylo nesmysl vyhlašovat útok na titul, když jsme až varianta č. 3. Protože potom by automaticky sezona bez titulu byla prohlášena za neúspěšnou. Pokud tato sezona přinese to, ”že si to sedne ” a pohárovou příčku , bude úspěšná. A absolutní souhlas co se týká Kangy. O parník nejlepší hráč ligy. Lepší než. Stanciu, protože to je hráč do pohody. Když se prohrává tak se sesype. Na Kangovi je nepřehlédnutelně vidět jak to nemá na párku a jak ho sere, když se nedaří a chce s tím něco udělat.

  • blablabla6.8.2019 12:17reagovat

   Pohled z venku od viktoriana nebo-li jak vy tady říkáte, od plisnaka:). Za me si to trefil, bohuzel pro Vaše konkurenty, tedy i pro nas:). Na rozdíl od dynama shora, souhlasím s Tebou, že po mnoha letech placani se pres ramena v duchu ”nic vic nez titul, evropa samozrejnost atd”., tak je to jak pises. Sezóna vzata jako stabilizační, což je rosova prace A ten se jen tak z tlaku neposere. Na tlak je zvyklej. Evropa Vam letos jeste nevyjde dle mého. Ale to až na výjimky neni nic nového a je to ze stabilizačního hlediska jedno. Souhlasím i s Kangou. Jak sem doufal, že vystipete Srancia (což se povedlo), doufam v to i u Kangy. Myslím si ale ze rosa ho odejít nenecha, což bude pro Vás jen dobre. Tukam na mobilu, takže nemám možnost si to lehce po sobě precist, tak to pálim na první dobrou a za překlepy se předem omlouvam

   • blablabla6.8.2019 12:24reagovat

    jinak k lize. Myslim, ze slavia bude jedina letos v poharech, coz spolu s nemalym oslabenim pred sezonou skyta velkou sanci jak pro nas, ale nevylucuju, ze i pro Vas

  • standis6.8.2019 13:00reagovat

   Odepsaná je asi silné slovo, ale něco na tom je. Obrana s def. záložníkem skoro nová, musí se sehrát a ještě spousta zraněných. Každopádně od jara čekám jinou Spartu a pokud nebude ztráta velká, tak útok na titul. Prádelna žádná bomba není a Slavie hodně oslabila a pokud jim odejde ještě v zimě Souček...

   Jílka na podzim nebudu kritizovet, pokud bude vidět, že to má trochu hlavu a patu, ale na jaře by už měla být vidět kvalita.

   • standis6.8.2019 13:02reagovat

    a s Kangou souhlas, to je mimořádný hráč, ale také kolem sebe potřebuje fotbalisty a ne kopyta.

  • victorlima6.8.2019 15:12reagovat

   Pohled na ,,odepsanou,, sezonu se odvíjí od toho, jak důvěřujete ve schopnosti trenéra. Narýsovat dopředu a vyžadovat trpělivost to dovede každý trenér. Po chudáku Stramccionim tu chtěli všichni výsledky, téměř po 14 dnech. A to on opravdu na rozdíl od jiných začínal s téměř celým novým mužstvem. Tím, že se pravděpodobně letos nedostaneme do pohárů a v lize budeme na třetím místě či hůře, nám nepřipraví ideální vstup do nové sezony. A začarovaný kruh znovu začne. Kolik sezon ještě budeme odepisovat?

 • Trabzonspor

  SuperFrankie6.8.2019 11:16reagovat

  Prodal do Lille svého nejlepšího hráče.

  Dobrá zpráva pro nás.

  https://twitter.com/TransferMerkez/status/1158623574976061440?s=19

  • Dynamo6.8.2019 11:19reagovat

   uvidíme po čtvrtku

  • Clif6.8.2019 15:47reagovat

   Pamatuji si, jak jsme se radovali, že Steaua před naším dvojzápasem prodala do Andrlechtu Chipcia a pak nás porazil Stanciu sám :D

 • Zahustel

  Cahill6.8.2019 10:55reagovat

  Je evidentní, ze Zahu má zdravotní problémy, nejspíš opravdu operace s kolenem, jak tu někdo dříve psal. A ja vazne doufal a věřil tomu, ze ho Jilek posadil. Bohužel se obavám toho, ze v případě plného zdraví by Ondra nadále brousil pravou lajnu, a to mi prosím někdo vysvětlete, jak je vůbec možný?

  • Bunda6.8.2019 11:06reagovat

   Prodloužil bych mu smlouvu.

   • tatkaradicka6.8.2019 13:57reagovat

    to už od května má

  • dominik276.8.2019 11:08reagovat

   Já si zrovna posledně říkal, že bych se vlastně vůbec nezlobil, kdyby to tam celý podzim odehrál Michal Sáček. Sice to není úplně typický pravý bek, ale řekl bych, že pro tento post má třeba obrovskou výhodu, že dokáže pokrýt opravdu hodně velký prostor. Způsob, jakým stíhá balony na zadní tyče, by mohl v této sezoně přinést pár gólů navíc, koneckonců už proti Příbrami z toho málem dal branku. Nakonec bych řekl, že i když zdaleka nemá postavu jako Zahustel, tak zvládl kolikrát dobře zakročit i v defenzivě. Možná by nebylo od věci zkusit z něj udělat nového Kadeřábka. Rozhodně lepší, než aby seděl na lavičce a sledoval na tom postu nějakého méně kvalitního hráče.

   • Cahill6.8.2019 11:15reagovat

    Podepisuji, nebo spíš +1, jak je teď moderní 💪🏼😍

   • Skleepy6.8.2019 11:19reagovat

    Nehraje tam zle a je dobře, že konečně má prostor hrát pravidelně v základu, i když to není jeho pozice. Na druhou stranu lepší než Zahustel by tam s trochou cviku mohl být i Heča.

   • houbař6.8.2019 11:28reagovat

    Já bych řekl,že obránce musí především umět bránit.A to Sáček neumí.Chtělo by to dva,jeden proti silnému levému křídlu, druhý když je předpoklad častého útoku.Dohromady to umí málokdo,asi ani Kadeřábek,Marcello?

   • kilovolt6.8.2019 11:29reagovat

    Sáček toho hodně oběhá - prosím. ale primárně by měl bek bránit. a na to potřebuješ nějaká kila a důraz. Sáček je podle mě typologicky někde jinde....spíš takový komár.

    • Sendi6.8.2019 11:31reagovat

     Kila na to nepotřebuješ...

    • fandim6.8.2019 15:32reagovat

     inspirace philippem lahmem zrejma:)

   • taborita6.8.2019 11:35reagovat

    Na to snad jen jediná reakce - utkání v ČB jasně ukázalo, že Sáček hrát pod tlakem beka nemůže...Alespoň ne ve Spartě, která má ambici hrát o titul a Evropu.

    Chápu, že ho chceš v sestavě udržet za každou cenu (když se během jara jasně ukázalo, že Sáček na středního záložníka ve Spartě nemá), ale já osobně mám o pravém beku trochu jinou představu.

    Samozřejmě pokud Sparta vypadne z Evropy a budeme hrát o 5. místo v lize, tak tam klidně může hrát.Smích

    • dominik276.8.2019 11:57reagovat

     Mně u těchhle reakcí občas přijde, že jsem omylem zabloudil na fórum Realu Madrid, Liverpoolu a podobných klubů.

      

     Jasně, že Sáček má nedostatky, ale když se podívám z pohledu současné Sparty a kvality jejích hráčů v A-týmu, tak si myslím, že Sáček by pořád měl figurovat mezi cca nejlepšími 15-16 hráči v kádru. Uvažovat o jeho zařazení do základní sestavy mi přijde na místě. Na jaře sice měl nepovedené zápasy, ale měl i pár takových, v nichž ukázal, jakým způsobem by ve Spartě mohl patřit k nejlepším hráčům v lize. Umím si představit, že by se mohl vyhrát do mnohem lepší kvality. U některých hráčů mám naopak obavu, že to, co momentálně předvádějí ve Spartě, je jejich strop a klub se s nimi moc daleko neposune.

     • taborita6.8.2019 12:05reagovat

      Jenže o tomhle to prostě je, každý máme na Sáčka jiný pohled. Já bych ho zařadil mezi ty, které označuješ za hráče, kteří dlouhodobě předvádějí svůj strop a nikam se nimi neposuneme, ty v něm vidíš pořád obrovský potenciál. Čas ukáže, kdo z nás měl pravdu.

    • Skleepy6.8.2019 12:02reagovat

     Hanousek je obránce z povolání a v Budějovicích byl ještě horší.

     • taborita6.8.2019 12:06reagovat

      tak to snad nic nemění na faktu, že Sáček tam byl na beku mizernej...

      • Skleepy6.8.2019 14:17reagovat

       To ne, ale mění to na faktu, že ”utkání v ČB jasně ukázalo, že Sáček hrát pod tlakem beka nemůže.”

   • Gulis6.8.2019 11:38reagovat

    Hlavně tento fotbalista, umí si narazit, spracovat balon a na kraji může uplatnit svut driblink, v dnešním fotbale na krajichbobrany nepotrebujes silové fotbalisty, ale jezdice. Když se tam zapracuje může být prospěšný

   • Rarášek6.8.2019 12:13reagovat

    Tak to ani omylem, Sáček patří do středu zálohy, kde má obrovskej potenciál, nepředělávat na beka v žádném případě.

    • victorlima6.8.2019 15:25reagovat

     Ano, Sáček by v záloze mohl mít potenciál v případě, že by měl slušné zakončení a velmi dobrou průnikovou přihrávku. Dále by musel více uplatňovat svojí největší přednost a to kolmé průniky s krásným krátkým vedením míče. Musel by to však uplatňovat hlavně před vápnem a ne uprostřed pole. Musel by zlepšit soubojové statistiky a hlavně by musel být ve hře po většinu zápasu a ne jen v krátkých pasážích. Poměrně dost nedostatků na to, abychom mohli hovořit o hráči s velkou perspektivou.

 • B tým už v sobotu v ČFL

  Heppig6.8.2019 8:30reagovat

  ČFL se kvapem blíží a rozlosování už je venku. Stejně jako delegace rozhodčích. Tu speciálně doporučuju prostudovat, je to opravdu ”skvadra”. To se to bude zařezávat! :D

   

  http://spartanskenoviny.cz/becku-zacina-cfl-uz-tuto-sobotu/

  • Dynamo6.8.2019 9:10reagovat

   Los ČFL proběhl velmi ”podivným” způsobem a Sparta nehraje první kolo v Domažlicích náhodou (pouť)

   • Heppig6.8.2019 9:25reagovat

    Vše je zase ve starých kolejích :)

 • Podle Guly

  petr1376.8.2019 8:13reagovat

  je Hancko mimoradne tvorivej. Je to puvodne levy kridlo, pak levej bek, nasledne i stoper.

  • jakub23116.8.2019 8:32reagovat

   Podle slov Jilka bych se nedivil kdyby z nej udelal pravyho beka.

   • Tyrrael6.8.2019 8:58reagovat

    A nebude to mít přes nohu??? Údiv

    • petr1376.8.2019 9:02reagovat

     Taky uz s tim Jilka poslal do riti. Chce hrat volnyho hrace, kopat trestnaky a penalty, stridat se bude sam, treninky jen v uteryÚsměv

     • pubi6.8.2019 9:09reagovat

      To smrdí únavou na poháry. Já bych se na tréninky vysral. Jo a bude viceprezident kapitánské skupiny.

     • Brian Pricke6.8.2019 10:30reagovat

      Takže jako Chajím.

    • jakub23116.8.2019 9:11reagovat

     Bude ale treba Zahu to pres nohu nemel a jak o balon zakopaval..

    • Larrygo6.8.2019 9:53reagovat

     A Vindheimovi, jehož zranění se ještě pár týdnů nazpět vyvíjelo směrem k lepšímu už vzali nohu nad kolenem, ne?

  • Dynamo6.8.2019 11:05reagovat

   z toho rozhovoru to vypadá, jako by Sparta koupila hotového hráče přirpaveného na špičkový klub...trochu bych brzdil

  • fandim6.8.2019 15:39reagovat

   za mě Casemiro, ale to by zabrzdil krejčího, takže prostě univerzální hráč dozadu do 352 i ”všeho” se 4 vzadu

 • Lišák

  Arni6.8.2019 0:28reagovat

  Podle instagramu jel s béčkem na zápas proti Bayernu

 • Čtvrtek

  tatkaradicka5.8.2019 22:56reagovat

  Bude ve čtvrtek nějaký fandění ”zvenku” před stadionem?

  • Mañána6.8.2019 9:18reagovat

   taky by mě to zajímalo...

  • acs196.8.2019 10:58reagovat

   Taky by mě zajímalo, jestli přijít.

 • Čtvrtek

  DaveACS5.8.2019 21:57reagovat

  Asi jen dva otazníky

   

  Trávník/Hašek

  Kozák/Tetteh

   

  Za mě Hašek - Kozák, verim, že to Libor prolomí, když na něj díky nulové atmosféře nebude prakticky žádný tlakSmích

  • Bunda5.8.2019 22:08reagovat

   Hašek, Tetteh.

  • pubi5.8.2019 22:12reagovat

   Hašek.

   Je to jedno.

  • ajosek5.8.2019 22:25reagovat

   Hašek+TETTEH!! Kozák lávka!

  • johnny15.8.2019 22:38reagovat

   Tetteh, Trávník.

   Trávník se dostal do šance, byla na něj pentle, nastřelil tyč.

   Hašek netrefí ze tří metrů stodolu.

   • Bunda5.8.2019 22:44reagovat

    Byla na něj penalta, protože špatně zpracoval balón 😂 a co bránění? S Trávníkem na hřišti to bude průchodak. Nebude, protože v základu bude Hašek. Tutovka.

    • johnny15.8.2019 22:49reagovat

     Uvidíme :)

  • LukyACS5.8.2019 22:46reagovat

   Hašek Hložek a judista na lávce

  • captain_obvious5.8.2019 22:47reagovat

   Tvl to by byl příběh Smích Kozák před prázdnými tribunami popraví Turky hattrickem, načež v dalším ligovém kole před bouřícím davem na tribuně nepromění tři čisté gólovky a musí střídat, když si při pokusu o nůžky nakopne míč do tváře a poraní si nos.

   • johnny15.8.2019 22:50reagovat

    Úsměv hele kdyby to takhle bylo tak bych to i bral

  • standis5.8.2019 23:11reagovat

   Dostanou se na hřiště všichni 4. V základu za mě Trávník Tetteh.

  • ouki6.8.2019 13:47reagovat

   Trávník. Hašek je velice solidní náhradník, který si své vždycky odvede. Ale jako opravdu přínosný hráč základu pro mě není.

    

   Kozák velká neznámá. Když bude hrát jako první tři kola, tak určitě on. Když jako s Příbramí, tak Tetteh.

  • JosephV6.8.2019 14:07reagovat

   Kdyby takhle jak Kozák hrál třeba takovej Chaim a zahazoval šance jako on ,to by ho tu panečku každej lincoval a div neznal bičem za hranice...Kozák me jediné štěstí že je bilej a je to Čech 😀😀

 • Kanga

  AlaMierda5.8.2019 21:46reagovat

  Podle těchto článků má smlouvu do léta 2021.

   

  https://sparta.cz/cs/clanek/guelor-kanga-posilou-sparty-77

   

  https://www.idnes.cz/fotbal/prvni-liga/sparta-prestup-kanga.A180201_183545_fotbal_min

  • tatkaradicka5.8.2019 22:44reagovat

   no proto

  • Mates6.8.2019 0:14reagovat

   Nejlepší zpráva od posledního titulu! Smích

82207 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha