Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Platy

  DaveACS25.6.2019 16:27reagovat

  18M cistyho za celej profesní život je nic.. četl jsem studií, že jedno dítě tě za život se všemi výlety, dovolená jednou ročně, nějaké ty kroužky, šacení, jídlo, prostě vše dohromady vyjde na 2,5M za dobu, co ho živíš.. takže hned máš třeba jen 11M při třech dětech cca, barák někde v rozumné lokalitě se vším (i vybavení) máš 5M třeba, pokud nejsi v Praze samozřejmě, takže máš 6M na celý dejme tomu 50lety život od doby, co si začneš vydělávat, až do důchodu. Předpokládám, že manželka fotbalisty je kolikrát nevydělávající člen rodiny. Přepočet na měsíc snad ani nemá cenu, takže z toho se opravdu neuzivis za předpokladu, že chceš barák, rodinu a nejíst kůrku od chleba s kečupem..

 • plat fotbalisty 2

  AlaMierda25.6.2019 15:47reagovat

  Sešlo se tu dost názorů. Osobně jsem prostě vzal těch 100 tisíc jako průměr, protože to psal Dominik. Nejsou v tom zahrnuté pohyblivé položky, prémie apod. V podstatě z toho co se napsalo vychází pořád jedno. Problémem je finanční gramotnost, neschopnost přemýšlet dopředu, utrácení za blbosti (příklad musím mít každý měsíc nejnovejší telefon). Do toho jak někdo píše, pokud si někdo vydržuje manželku, která není schopna také pracovat a něco našetřit, tak je to další náklad. A to se vše pak jednou sečte a výsledek je, že po kariéře nemají prostě nic. A obyčejní lidé co mají v páru třeba 40 000 tisíc měsíčně si ten baráček postaví (samozřejmě záleží na lokalitě, ale zase v Praze jsou jiné platy, než třeba na malém městě apod). Prostě ale je to pořád jedno a to samé. Pokud někdo neumí hospodařit s penězi, tak i kdyby měl měsíčně milion, tak po konci kariéry beztak nebude mít nic.

  • AlaMierda25.6.2019 15:48reagovat

   PS: předpokládám, že cestovné klub proplácí.

  • Shrekson25.6.2019 16:29reagovat

   Ty kraso, pak chápu Vachu že prodává hadry.. 😃

   Jestli průměrný fotbalista má 80-100 tak je vlastně chudák, chápu že ten příběh konci špatně. Je to málo, na 12-15 let pracovního života to je almuzna.

 • reakce na plat fotbalisty

  AlaMierda25.6.2019 14:48reagovat

  Co píše Dominik dole. Plat fotbalisty cca 100 tisíc měsíčně je podle mě dost slušný plat. Když vezmeme karieru cca 15 let, s průměrným platem 100 tisíc měsíčně, tak je to 18 milionů. Problém je jak píšeš, u fotbalistů veliká fin.negramotnost. Každý normální člověk by z toho krásně vyžil, postavil si domeček. Koupil třeba nějaký ten byt na pronájem, nebo nějakou parcelu co v budoucnu zhodnotí. Do toto může hrát někde nižší soutěž třeba za 15 tisíc měsíčně. Samozřejmě je tam předpoklad že mu karieru nepřekazí zranění. Ale na druhou stranu, že většina hráčů sere na nějaké vzdělávání a nepřemýšlí dopředu. Já jsem toho názoru, že všeobecně by se měla už na základkách učit finanční gramotnost.

  • Moribundus25.6.2019 15:00reagovat

   Po zaplacení Daně z příjmů, DPH, Sociálního a Zdravotního je to 76 000 Kč. Jestli má jedno dve děti a manželku s průměrným platem po mateřské, tak si domeček nepostaví. :(

   S výukou finanční gramotnosti na školách ale souhlasím. ;)

   • hombre25.6.2019 15:17reagovat

    Když bude mít manželku, s průměrným platem po mateřské a klidně 2 děti, tak ze 76 000 Kč si ten domeček postavíš. Dokážou to se 40 000 Kč.... Záleží, jak máš nastavený životní standard, ženu Smích a jak píše Dominik - automaty, karty, párty, milenky......

    A finanční gramotnost se mi zdá každoročně horší a horší, jako celé školství, no Neutrální.

    • lidoop25.6.2019 15:20reagovat

     No jako neznám fotbalistu, kterej by si vystačil třeba s hadrama z H&M nebo podobných ”průměrných” krámů. Tam tě taky asi hodně semele to prostředí, jelikož v kabině budeš za debila, pokud se nepřizpůsobíš většině.

     Takže odložit z necelých 80 hned 40 podle mýho dokáže málokterej z nich.

     Navíc seš teda asi hodně spořivej, jestli dokážete s manželkou, hypotékou/nájmem a dvěma dětma vyžít se 40.000 Smích

     • hombre25.6.2019 15:39reagovat

      Tak máme víc, dohromady, než 40 000. Píšu, že dokážou si z toho pořídit domeček a kolik jich vyrostlo za posledních 20 let a nikdo nevydělával 100 000 a více, spíš dohromady těch 40 0000. Taky záleží na lokalitě. A hlavně - nemusíš být průkopníkem a tahounem kupování nových aut, oblečení, dovolených, soukromých škol, atd. To je pak cesta do pokel a budeš jako Řepka.....

      Vždy musíš myslet na zadní kolečka, ale to se odvíjí od té finanční gramotnosti....

      • lidoop25.6.2019 15:48reagovat

       Mně to nevysvětluj, já tomu rozumím. Ale myslím, že oba jsme v trochu jiným prostředí, kde až tolik nezáleží na tom, jestli máš boty od Fendi/Lagerfelda/Gucciho nebo výprodejový Niky Smích. Ale samozřejmě to schválně přeháním, jen jsem chtěl zdůraznit, že v kabině je to podobně jako ve škole. Taky můžeš bejt outsider a nějak to zvládneš, ale je to pak podstatně těžší, než když tak nějak jdeš s tím davem. Nehledě na to, že většina fotbalistů je reálně spíš jednodušších, takže je asi i pochopitelný, že je primárně zajímají ty povrchní věci.

       • hombre25.6.2019 16:02reagovat

        Jj, se vším souhlas a hlavně s tou poslední větou.

        Já vím, že trochu přeháníš, ten hráč není v Juve, nebo City, ale třeba v Teplicích, nebo Jablonci - tím je samozřejmě nechci shodit, proto nebudou utrácet takové částky, i když někteří skoro jo, no.

  • lidoop25.6.2019 15:10reagovat

   Jestli se nepletu, tak ze 100.000,- zbyde osvč cca 65.000,-. Navíc si tedy myslím, že průměrnej ligovej fotbalista tolik nemá. Jako příklad uvedu dejme tomu Vepřeka. Žádná hvězda, čistej průměr, celou kariéru hrál zhruba v průěmrných klubech. Průměrnej plat fotbalisty v lize bude zřejmě vyšší, ale tam to zase značně navyšujou platy ve Slávii, Spartě a Plzni. Zbytek ligy už je podle všeho znatelně níž.

   Stejně tak musíš vzít v potaz, že co jsem tak zaznamenal, většina partnerek/manželek fotbalistů asi žádný zázračný příjmy nemají. Krom takových těch českých lepších modelín.

   A nakonec je třeba taky započítat to, že většina fotbalistů si poměrně brzo (oproti zbytku společnosti) pořizuje poměrně brzo děti. Což jsou taky značný výdaje.

   Takže když to shrnu, tak si myslím, že hráč, kterej má dejme tomu 10-15 let v průměru 100.000,- hrubýho, nemá moc šanci si koupit vlastní dům nebo byt. Navíc jakmile skončí, tak málokterý z nich si udrží aspoň větší část platu, na který byli zvyklí, za to na značně nižší životní standard by si měli zvyknout prakticky okamžitě, jinak hrozí, že skončí špatně.

   • vitamin25.6.2019 16:07reagovat

    V Baníku se ted taky nemají špatně. O moc méně než v Plzni tam nemají

    • lidoop25.6.2019 16:40reagovat

     Tak pak je Brabec blázen. Ať si o Plzni kdo chce říká co chce, tak kvalita je tam pořád někde jinde než v Baníku.

     • TBCH1125.6.2019 17:15reagovat

      To ale může být za dva roky jinak. Baník už nějakou dobu slušně posiluje a až Plzni odejdou Hrošovský s Krmenčíkem, skončí Hubník, tak jim tam nikdo výjimečný nezbyde.

  • dominik2725.6.2019 15:13reagovat

   Co jsem si zjišťoval, tak třeba v Bohemce se na těch 100 tisíc prakticky nemáš šanci dostat ani jako nejlepší hráč týmu a se všemi prémiemi. Tam opravdu nemáš lepšího fotbalistu moc šanci udržet. Také proto se jim hodí jako trenér Martin Hašek, který si ukáže na poměrně mladé hráče a z nich často dokáže něco vytěžit.

    

   V jiných klubech bys pak musel patřit k oporám. Možná ve Spartě, Slavii nebo Plzni si hotový hráč na lavičce vydělá v řádu statisíců. Ale třeba ani kluci, co v těchhle klubech vyjdou z mládeže a teprv chodí po hostováních, tolik často nedostanou, co jsem slyšel.

  • Dolikus25.6.2019 15:14reagovat

   A jakoze za těch 15 let aktivní kariéry při platu sto měsíčně bydlí na stadionu? To je picovina..Pokud si kazdej měsíc nedá 100 tacu bokem tak mu asi těch 18 míčů na konci kariéry nezůstane ne..

   • lidoop25.6.2019 15:23reagovat

    Tak ty to zase ženeš to opačnýho extrému. Nikdo nepíš, že těch 18 milionů mu zůstane, uváděl to jako celkovej výdělek. Samozřejmě hrubej, takže reálně mu z toho prošlo rukama dejme tomu 12 míčů.

  • waaw25.6.2019 15:28reagovat

   Je tu jeste jeden faktor. Fotbalista je nomad.a az na vyjimky muze sezonu kopat v Teplicich a pak ve Slovacku a zas v Karvine. Pokud nechce vytrhavat deti z jejich prostredi, zacne provozovat dve domacnosti a pendluje o volnych chvilich tam a zpatky, coz take zatezuje rozpocet. Ze 100 tisic hrubeho na konci kariery nasetri mozna nizsi jednotky milionu

  • artaxerxes25.6.2019 15:50reagovat

   Dám příklad v průměru na podobně inteligentních lidech jako jsou fotbalisté - horníci.

    

   Spousta kluků šla po škole něco dělat, ale nevydělávali moc - jak se říká z ruky do huby.

   Tak šli na šachtu.

    

   Najednou ti samí kluci, kteří museli vyžít s minimem tak měli plat cca 25k. Jejich cílem bylo něco si vydělat a pak jít dělat něco jiného.

    

   95% z nich tu šachtu dobrovolně neopustí - důvod je ten, že daný kluk a jeho rodina si zvykla na daný standard a ten si snaží udržet. A nevěř tomu, že něco ušetří.

    

   A u fotbalistů: M.Hašek říkal, že 3 z 5 nemají peníze dva roky po konci kariéry. V USA se zabývali tím také a zjistili, že 75% hráčů Amerického fotbalu zkrachuje do dvou let od konce kariéry a u ostatních profi sportů je to podobné. Hlavní problém je uzpůsobit výdaje příjmům.

   ---

    

   A k platům 100k měsíčně dává při 15letém hraní 18miliónů a 13,5mil čistého.

   Pokud by nebyl živitelem rodiny, tak dejme tomu výdaje lehce vyšší - počítejme 20k - 3,6mil. Takže bez rodiny by ušetřil cca 10miliónů.

    

   • AlaMierda25.6.2019 15:53reagovat

    Jenže máš tam předpoklad, že tvoje manželka nevydělá ani korunu, nebo vydělá a neušetří.

    • artaxerxes25.6.2019 16:04reagovat

     ušetří 10mega hráč bez rodiny. Což mi přijde dost málo.

      

     S manželkou a dětmi je to složité Já beru 20k výdaje jen na něj. Ve chvíli, kdy to bude s manželkou a dětmi, tak to je minimálně 40k + každé dítě mega navíc.

     Tak potom to může vyjí pro rodinu se dvěmi dětmi u celkem nerozmařilého fotbalisty, že ušetří 4,5mega.

      

     A to nepočítám koupi minimálně 3 aut (2on + 1manželka) za 18let

     A další dvě mega v hajzlu

     • AlaMierda25.6.2019 16:09reagovat

      jasně, ale je to pořád o tom, že neumí hospodařit s penězi. Manželka nevydělá a neušetří nic. Nepřemýšlí dopředu, vůbec neřeší co bude po kariéře. Ale takto nepřemýšlí spousta lidí. A pak se diví, že ve 40 letech nemají nic ušetřeného, žijí v nájmu. A jejich kamarád pro změnu má postavený barák a přitom má jeho rodina stejný příjem

      • lidoop25.6.2019 16:44reagovat

       Zapomněl jsi dodat, že má postavený barák a na krku hypotéku na 20-25 let. Při dnešní rozvodovosti a nároků na zaměstnance, kde ne každej ten tlak vydrží dlouhodobě, mu upřímně gratuluju. Thanks, but no thanks.

   • lidoop25.6.2019 16:15reagovat

    Ukaž mi člověka, kterej má kilo měsíčně hrubýho (ať už zaměstnanec nebo osvč, to je jedno) a vyžije s dvaceti tisícema. To je nesmysl a takovej bude třeba 1 z 50. Normálního člověka z Prahy a okolí stojí 20 jen nájemný/hypo.

    • artaxerxes25.6.2019 17:47reagovat

     Jo a v Karvíné míň než polovina. Ber můj odhad tak, že tolik zůstane celkem šetrivému klukovi, který nemá zaměstnanou manželku. Realita je, že mu zbyte několik set tisíc, které po konci kariéry velmi rychle prošustruje.

 • neprodejný Reiter

  LukyACS25.6.2019 13:22reagovat

  Tak je to o 93M méně, než si Hašek představoval

  • pubi25.6.2019 13:24reagovat

   Hašek...

   https://www.youtube.com/watch?v=T6HpKJbju9k

   • majtin25.6.2019 15:50reagovat

    Hmm, tak to nesedí.

  • Skleepy25.6.2019 13:27reagovat

   Na druhou stranu lepší vrabec v hrsti, nežli Reiter na lávce.

   • Mek25.6.2019 14:34reagovat

    Lepší Brabec v Plzni...

  • captain_obvious25.6.2019 13:33reagovat

   Ale on si to představoval v alternativní realitě, kde Reiter není splašenec a dává góly.

   • lidoop25.6.2019 13:38reagovat

    To je podobná realita jako ta, kde MF17 přestupuje do Realu?

   • Bunda25.6.2019 13:46reagovat

    Hašek si dělal srandu, ale dost lidí to nepochopilo

    • captain_obvious25.6.2019 14:08reagovat

     Já myslím, že z vyjádření ”Až začne Reiter dávat góly, prodáme ho za 100 mega”, je to dost patrný.

   • LukyACS25.6.2019 14:26reagovat

    Je fakt, že se Baník 7 míčema řádně pochlapil. Opravdu řádně.

    https://pbs.twimg.com/media/D95T8bPWkAAXsKG.jpg

    • captain_obvious25.6.2019 14:31reagovat

     Ty ses do toho souboje Jílek vs Hašek nějak strašně vžil Smích

    • Skleepy25.6.2019 14:33reagovat

     Hašek si dělal srandu, ve skutečnosti byl podle něj Ruda i zadarmo drahej.

    • pubi25.6.2019 14:48reagovat

     Dělal si srandu, ale ty si to nepochopil.

  • dominik2725.6.2019 13:51reagovat

   Haškův výrok byl samozřejmě v nadsázce. Pro Bohemku je obecně problém udržet hráče, na kterého je v rámci ligy nabídka, protože z fotbalisty, který je v klubu držen proti jeho vůli, se stává fotbalista nespokojený a to už se následně promítá do jeho ceny. Teď už prý krouží nějací zájemci i kolem Vaníčka a to bude pro Bohemku podobně prekérní situace.

    

   O tom, že Bohemka pro hráče v české lize není prioritou, asi netřeba sáhodlouze diskutovat. Finanční možnosti toho klubu jsou přece jenom asi dost nízko, takže skoro každý přestup z Bohemky v rámci ligy znamená jít za lepším.

    

   Co jsem slyšel, tak si jeden nejmenovaný hráč dokonce polepšil i odchodem na Slovensko, a to ani nešel do Slovanu či Dunajské Stredy. To už mi přijde hodně smutné. To aby člověk už dneska svým dětem rozmlouval, aby snily o fotbalové kariéře...

   • petr13725.6.2019 14:08reagovat

    ad poslední věta: Pořád si fotbalem i u nás velmi slušně vydělává několik set hráčů. Když to srovnáš třeba s tenisem, tak tam je to to prvních 100 na světě Úsměv

    • dominik2725.6.2019 14:17reagovat

     Je otázka, co to je velmi slušně. Já si v případě fotbalisty myslím, že pod 100 tisíc měsíčně to až tak slušný plat není, protože životnost na fotbalovém trhu práce je velmi krátká a drtivá většina hráčů pak končí kariéru bez vysokoškolského vzdělání a praxe. K tomu si třeba z hráčské kariéry odnášejí ještě nějaké zdravotní problémy a navíc to prostředí je bohužel dost náchylné k tomu, aby dotyčného stáhlo ke gamblerství a nerozvážnému hospodaření.

      

     Nicméně dát dítě na tenis je samozřejmě taky hodně nevděčné. On třeba i hokej, který rodiče často vyjde na hodně peněz. Pak máš třeba florbal, u kterého dopředu víš, že ten ti maximálně tak akorát otevře dveře k nějakému cestování.

     • petr13725.6.2019 14:26reagovat

      tak ono obecně dávat dítě na sport kvůli vidině milionů je píčovina. Takoví rodiče pak dělají akorát problémy. Ale to je na jinou debatu, která sem asi nepatří.

 • Stoper, (ne)léčená bolest Sparty?

  Heppig25.6.2019 9:50reagovat

  Zamyšlení nad současným kádrem a porovnání s poslední mistrovskou sezónou. Jak to vidíte vy?

   

  http://spartanskenoviny.cz/stoperska-dvojice-zaklad-uspechu-idealni-dvojice/

  • artaxerxes25.6.2019 10:24reagovat

   Já bych jen podotkl, že v době, kdy jsme získali poslední tituly, tak vždy před stopery byl někdo, kdo velmi dobře čistil prostor.

    

   Vácha, Hoheneder, Hušek - Všichni velmi dobře četli hru a když už nedokázali útoky zastavovat, tak se jim dařilu hru zpomalovat, což se ani Frýdkovi ani Sáčkovi nedaří.

   Poté stopeři ”odsrávají” chyby zálohy.

    

   Když k tomu přidáme občasné minely stoperů a jejich chabou rozehrávku, tak to vypadá, že za nás hrají kopyta, co nic neumí.

   • tatkaradicka25.6.2019 10:29reagovat

    Zrovna duo Hoheneder Hušek bych jako pozitivní příklad čehokoliv fakt nedával :D

    • artaxerxes25.6.2019 10:47reagovat

     Jo v ofenzivě byli naprosto nuloví, ale oni věděli, kde je jejich místo. Oni dobře četli hru a odebírali míče a ty hned odevzdávali kreativnějším spoluhráčům. (Jo podobně to dělal jistý Galásek a teď na vyšším levelu Kante)

     U Hohenedera to byli Kucka s Vackem, u Huška Zelenka , Poborák.

      

     Ale chápu, že Vám je milejší MF, který lítá po všech čertech a xkrát za zápas se stane, že protiútok soupeře sleduje z velkého vápna soupeře.

     • artaxerxes25.6.2019 11:15reagovat

      Statistiky Huška inkasované góly ve Spartě:

       

      2006/2007 - 17 zápasů inkasováno 09 gólů - 0,53g/z

      2007/2008 - 16 zápasů inkasováno 09 gólů - 0,56g/z

      2008/2009 - 15 zápasů inkasováno 13 gólů - 0,86g/z

      (z toho 4od Slavie a 4 od Kaprovy Bohemky)

      2009/2010 - 09 zápasů inkasováno 02 góly - 0,22g/z

      2010/2011 - (odehrál 20minut)

       

      Takže 57 zápasů za Spartu Sparta inkasovala 35gólů

      Bez něj ve stejnou dobu:

      2006/2007 - 30 zápasů 20 gólů - 0,67g/z

      2007/2008 - 30 zápasů 26 gólů - 0,87g/z

      2008/2009 - 30 zápasů 25 gólů - 0,83g/z

      2009/2010 - 30 zápasů 14 gólů - 0,47g/z

     • petr13725.6.2019 11:23reagovat

      Hoheneder byl hroznej. Liarovská tečka.

      • artaxerxes25.6.2019 11:39reagovat

       Hoheneder 2009/2010 jelikož hodně střídal, tak by statistiky zápasů nebyly odpovídající, takže

        

       Odehrál 1347 minut, což odpovídá 15zápasů (iksyž ve statistikách má 21.

        

       Takže 15 zápasů inkasováno 7branek - 0,47g/z

       Sparta má 14/30 - 0,47g/z

       ----

        

       Proč to ale vše píšů - u Huška je vidět, že když hrál, tak statisticky jsme dostávali v těch sezónách méně gólů než, když nehrál.

       U Niklase je to úplně stejné, ať hrál nebo nehrál.

        

       Ale zkusme možnost, že ten rok 2009/2010 nehrál ani jeden

       Hušek 9z 2g (0,22g/z)

       Hoheneder 15z 7g (0,47g/z)

       Bez těchto dvou: 6z 5g (0,83g/z)

       ------

        

       A teď vemte naše poslední tři sezóny: 35z/33g; 30z/25g, 30z/26g

      • pubi25.6.2019 11:39reagovat

       Jaro na DZ v sezoně, kdy se vyhrál double, byl vynikající. Ostatně úplně stejnou úlohu dostal Frýdek, když před nim byli Kanga se Stanciem. Vybojuj míč a odevzdej ho - ani to nezvlád...

       • artaxerxes25.6.2019 11:48reagovat

        To jako chtít po dítěti s ADHD, aby 45 minut byl jen zticha.

        Prostě hráč s jeho povahou nepatří na tuto pozici.

        • Kamenovic25.6.2019 11:50reagovat

         Nepatří do Sparty

       • lidoop25.6.2019 11:51reagovat

        Mě Hoheneder taky nikdy nevadil. Jasně, kreativita 0, ale jako DZ byl takovej lepší průměr, z toho co jsme tu před a po něm měli. Akorát tady mezi některými získal s postupem času punc naprostýho tragéda. Kritiku Huška nechápu už vůbec, ten byl ve svý době vynikající.

        • artaxerxes25.6.2019 11:56reagovat

         Hoheneder trochu doplatil na to, že ani Kucka ani Vacek nebyli bůhvíjak kreativní. Naštěstí jsme to dokázali dorvat silou.

          

         Hušek byl na podobné úrovni jako Galásek a ten dělal kapitána Ajaxu. Bohužel u něj byl problém v tom, že snad díky vrozené skolióze měl častá bolesti zad a odehrál každý rok jen polovinu zápasů.

      • victorlima25.6.2019 12:56reagovat

       Hoheneder nehrál nic moc. Zato Hušek sice nebyl žádným ofenzivním esem, ale byl to elegantní technický fotbalista s mimořádně dobrým čtením hry. Byl skvělým zlodějem míčů s velmi dobrou hrou hlavou a jeho největší slabinou tak byla častá zranění.

   • Skleepy25.6.2019 10:39reagovat

    Hoheneder, Hušek xD

   • Kajaxx25.6.2019 12:03reagovat

    Hoheneder, ty krávo, to se mi i po těch letech zvednul tlak...OtráveníVztek

    • artaxerxes25.6.2019 12:15reagovat

     Najdi si, kdy jsme naposledy za sezónu dostali jen 14 gólů.

  • Kamenovic25.6.2019 10:29reagovat

   Stopery máme slabý a nikomu to nevadí. Jen Kaya má nějakou kvalitu.

   • pubi25.6.2019 11:41reagovat

    Údajně jsme to vyřešili. To zas bude šok v září, jak je možný, že stále nefungujou posty, který nefungujou x let a vyřešili sme je dvacetiletým klukem z druhý ligy a klukem, co půl roku nehrál fotbal.

    • Kamenovic25.6.2019 11:51reagovat

     Tak třeba ty dva moulové zapracují na hlavě a přestsnou se posírat už v tunelu a začnou hrát na co mají...

     • pubi25.6.2019 12:00reagovat

      V podstatě je to jediný stéblo naděje, že třeba Radakovič začne hrát pod Jílkem to, co pod nim hrál v Sigmě.

    • victorlima25.6.2019 12:51reagovat

     Nehodnotil bych naše nové akvizice dokud je neuvidíme pořádně hrát. Z těch zimních posil, všichni jásali nad Haškem a ohrnovali nos nad Hanouskem. Skutečnost byla na hřišti opačná. Hanousek není žádná hvězda, ale většinou podal alespoň průměrný výkon a dal dokonce svojí první ligovou branku. Hašek dal sice taky jednu branku, ale mimo velké porce naběhaných km ( rodinná dispozice) o něm bylo vědět jen při zahazování vyložených šancí.

     • pubi25.6.2019 13:12reagovat

      To nehodnotím, já proti nim nic vyloženě nemám, ale na druhou stranu si prostě myslim, že jsme ty posty vůbec nevyřešili, tak spíš krotim nadšení z letních kroků... Těch problémů je z mýho pohledu pořád strašně moc na to, abychom reálně mohli hrát o titul.

      • victorlima25.6.2019 22:11reagovat

       Jasně, já taky souhlasím s tím, že ty problémové posty stále nejsou vyřešeny a i s tím, že tento kádr

       velmi pravděpodobně na titul těžko dosáhne.

  • DaveACS25.6.2019 10:35reagovat

   Já se přikláním k tomu, že všichni naši stopeři mají svou kvalitu a je jen otázka, jestli právě jejich přednosti dokáže Jílek využít a zapracovat do systému.

  • waaw25.6.2019 11:29reagovat

   Fotbal je kolektivni sport. Vykon stoperu bude zaviset na tom, jak se jim bude nabizet zaloha a jak budou nabihat beci. Trensr, ktery vtiskne muzstvu nejaky styl zvedne vykon stoperu o stovky procent.

 • Kondice

  rock66625.6.2019 7:44reagovat

  Tak nevím, v sezóně mi nepřišlo, že by naši hráči na tom byli kondičně bůhvíjak. Tak snad to nebude jen na Jílkovi Úsměv

  https://www.idnes.cz/fotbal/prvni-liga/fotbal-olomouc-priprava.A190625_071700_fotbal_ald

   

  • Sendi25.6.2019 8:28reagovat

   Pravěk...

   • Bunda25.6.2019 8:32reagovat

    Látal.. Sigma vzala trenéra bez pohovoru 😃

  • petr13725.6.2019 8:33reagovat

   Ono se to ukáže na hristi. Trend je nabírat i kondici s míčem. Při dnešních technologiích už mají trenéři o kondici hracu detailní informace a můžou tréninky přizpůsobovat. Sparta měla podle mě jiný problémy než kondici.

   • rock66625.6.2019 8:40reagovat

    To ano, hlavní problémy byly jinde.

     

     

   • artaxerxes25.6.2019 8:57reagovat

    Tak mnozí tu vzpomínají na Jožkovy poslední dvacetiminutovky. 75minut kopaná a 15minut totální fotbal.

     

    Tamn se fakt nedalo vytknout, že bychom měli problémy s kondicí, ale čekat jestli ten gól dáme nebo ne.

    Nebylo daleko k tomu, že bychom byli první tým, který neprohraje jediné utkání a nezíská titul - bilance 15-15-0 je všeříkající.

 • Přenosy

  Moribundus24.6.2019 23:50reagovat

  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdFFSaIgC_fhdzF9fWKoOuQj4-2kFfRDh5oO-SU
  MJo7U5csug/viewform

   

  Pokud
  jste měli potíže s přenosem z Benešova tak jako jako já, navzdory jinak kvalitnímu internetovému připojení, vyjádřete svůj názor, prosím.

   

  Za mne zhruba 35x restartování okna v prohlížeči od 25.minuty až do konce zápasu. Po té mne vždy čekal návrat na začátek namísto do živého přenosu. Mnohdy byl zpožděný obraz za zvukem o cca 30 vteřin, tedy další restart.

   

  Změna providerů evidentně nepomáhá. Let’s not reinvent the wheel, vote for YouTube!

 • Nguyen

  SuperFrankie24.6.2019 20:45reagovat

  Vypadá to, že Nguyen nakonec nejde do Slavie a sešívky místo toho chtějí Jindru Staňka.

  Nestálo by za zvážení pokusit se sem Nguyena dostat právě třeba na místo Noty?

  Heča v mých očích není dostatečně kvalitní jednička.

  • Dollaruss24.6.2019 20:53reagovat

   Zbavíš se Noty a nebudou mít podle čeho zpívat v buse ...

   • pubi24.6.2019 21:09reagovat

    Nevadí, hodíš kotlíku dres, párkrát zabušíš na znak a srdíčko, a pak už nevadí, že hraješ úplný hovno a neumíš noty.

    • Brian Pricke24.6.2019 21:14reagovat

     Tak teď jsem to nějak neto.

     • pubi24.6.2019 21:16reagovat

      Tak na tomhle základě se náš hlavní Pavarotti drží ve Spartě a nehraje futsal za Suboticu, ne?

      • Brian Pricke24.6.2019 21:36reagovat

       Sorry, jen jsem tam neviděl souvis. V pohodě. Smích

   • SuperFrankie24.6.2019 21:22reagovat

    Haha.Smích

  • artaxerxes24.6.2019 22:05reagovat

   Jen mně baví jak Slavia se snaží získat Sparťanské odchovance. Což je na jednu stranu smutné, na druhou obrovská pocta Strahovské akademii.

    

   Ale myslím, že v rozhodování hráčů je Sparťanství určitě není nejvýš.

   Myslím, že Nguyen pochopil díky nabízenému platu bude jen dvojkou a tak je pro něj lepší být jedničkou v Liberci.

    

   A u Staňka - Já si nemyslím, že půjde do Slavie - jako mladý odešel do Anglie a tam si nezahrál a jeho kariéru to spíše zpomalilo, než by mu to pomohlo. Takže raději bude jedničkou v ČB, než dvojkou ve Slavii.

   • artaxerxes24.6.2019 22:19reagovat

    Jen jsem chtěl dodat je shrnutí ke Sparťanským brankářským legendám.

     

    1) Stejskal - z Brna, na konci kariéry vychytal pro Slavii titul

     

    2) Kouba - Odchovanec Bohemians

     

    3) Blažek - Odchovanec Slavie (titul 1996), přes Žižkov a Bohemians do Sparty.

     

    Takže za posledních 30 let se na pozici jedničky Sparty objevil 1 sezónu Poštulka a 2 sezóny Bičík.

     

    Na to jak máme silnou mládež, tak z našich brankářů těžila jen konkurence

   • Lukáš Mareček24.6.2019 22:48reagovat

    Proč by měl zůstat v Budějovicích než dělat dvojku ve Slavii? To by byl debil.

    • DaveACS24.6.2019 23:08reagovat

     Tak Kolář Kováře do brány pustil snad na dva zápasy a kluk v tomhle věku má určitě ambice chytat. V Budejcich bude neohrožená jednička a může se na podzim ukázat tak, že po něm někdo ze špičky ligy sáhne jako po jedničce.

    • artaxerxes25.6.2019 8:51reagovat

     Výhodou být ve Slavii jsou jen peníze a zajímavá adresa. Ale bude jasnou dvojkou.

      

     On už byl v Evertonu a tam nedostal ani čuchnout. Pro něj je v jeho věku lepší chytat, než dělat dvojku ve Slavii či Spartě.

 • Nejzajímavější čtení

  Brian Pricke24.6.2019 14:13reagovat

  https://twitter.com/LudekMadl/status/1143129139068751877?s=19

  • avanti24.6.2019 14:16reagovat

   https://media1.tenor.com/images/20ce7639bbb16a537050766660e57164/tenor.gif

  • Kamenovic24.6.2019 14:17reagovat

   To bylo přece dávno jasný. Základ ho nemine.

  • acs1924.6.2019 14:25reagovat

   Já vám to říkal. Úsměv

  • Sendi24.6.2019 14:31reagovat

   co tam píše?

   • rock66624.6.2019 14:40reagovat

    Zahustel dostane novou smlouvu

    • Sendi24.6.2019 14:44reagovat

     dík...tak to neni nic zásadního, ani překvapivýho...

     • 13goat24.6.2019 14:51reagovat

      Máš od Mádla ban?

      • Sendi24.6.2019 14:52reagovat

       yes Úsměv

       • petr13724.6.2019 15:34reagovat

        Cos mu proved?

        • captain_obvious24.6.2019 15:44reagovat

         Tipuji, že přednesl svůj (odlišný) názor a ještě v něm možná i zpochybnil slovutného fotbalového šamana, nejvrchnějšího znalce kopané u nás, který kromě velkých znalostí, známostí a vlivu v českém fotbale disponuje také moderními životními postoji.

         • Sendi24.6.2019 16:01reagovat

          Nepřímo jsem mu řekl, že je lhář a měl by se zamyslet nad postupnou erozí svojí vlastní reputace...což je vlastně dost podobný Smích

          • Saeno1424.6.2019 17:39reagovat

           SmíchSmíchSmích

          • captain_obvious24.6.2019 17:42reagovat

           Nice Smích

          • Marbar24.6.2019 17:56reagovat

           V mejch očích, je Mádl jeden z nejlepších sportovních novinářů, možná nejlepší.

           • Kamenovic24.6.2019 18:34reagovat

            Tak ta laťka je hodně nízko... Úsměv

            • Marbar24.6.2019 19:21reagovat

             Opravdu? Tak jmenuj lepší :)

             • Kamenovic24.6.2019 19:35reagovat

              Tak já např... a nikde jsem neřekl, že je někdo lepší, jen jsem chtěl říct, že u nás sportovní novináři, speciálně ty kolem fotbalu, neumí o fotbale mluvit, psát, nerozumí mu, neumí položit jednu pořádnou otázku, přijít s vlastním tématem... je to nuda, amatérismus, buranství, arogance...

            • Marbar24.6.2019 19:25reagovat

             Mádl má takové konexe a takové informace, o kterejch se ostatním novinářům může jen zdát! Prostě neplaca na náhodu, ale v drtivé většině to má podložené fakty.

           • captain_obvious24.6.2019 18:41reagovat

            Jednooký mezi slepými králem. Mádl je příšernej blbec. S tím by nešel na kafe snad ani Liaro.

  • Tazmen24.6.2019 15:12reagovat

   Mádl prochrápal tiskovku s Rosou nebo co na tom má být zajímavý, tohle je už dávno daný.

 • Taky zajímavé čtení

  Hynek24.6.2019 11:34reagovat

  https://www.efotbal.cz/clanek-200162-Kretinskeho-profesni-deformace-stala-Spartu-15-let-vyvoje-a-jeho-osobne-uz-dve-miliardy.html

  • Shrekson24.6.2019 12:49reagovat

   nevím, nic zajímavého jsem nečetl.

   Nevěřím že lidi jako Tykač a Ivan Jakabovič se nechali ukecat na to že když budou v LM tak jsou v pohodě.

   • Brian Pricke24.6.2019 13:53reagovat

    Dan by potřeboval zaTykač.

  • Shaemi24.6.2019 13:09reagovat

   Efotbal je žumpa.

80736 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha