Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Odkaz

  Spytihnef20.3.2017 8:36reagovat

  Nemáte někde náhodou odkaz na rozhovor s Požárem, který vyšel někdy před sezónou tuším v Lidovkách?

  • Ludvik220.3.2017 9:08reagovat

   Nenechat se pohltit. Chce to nadhled

    

   Ručí za výsledky fotbalové Sparty: Tomáš Požár bude patřit k nejsledovanějším osobám ligy.

   Ještě před pár měsíci ho širší fotbalová veřejnost téměř neregistrovala. Dnes drží Tomáš Požár dvě vrcholné pozice, na něž v českém klubovém fotbale můžete dosáhnout: je sportovním ředitelem a zároveň také hlavním trenérem fotbalové Sparty.

   „Vnímám obrovskou zodpovědnost,“ říká jedenačtyřicetiletý Požár v prvním velkém rozhovoru, který poskytl MF DNES.

   * Nemáte z událostí posledních týdnů trochu zamotanou hlavu?

   Zaměřuji se na priority ve Spartě. Ostatní věci si do hlavy nepouštím. Potřebuji být stoprocentně zkoncentrovaný, ne zamotaný. Musím být ve stavu, abych měl nadhled.

   * Hlas lidu se k vám nedostane?

   Dostane, ale my uvnitř klubu máme nejlepší informace, musíme se rozhodovat na základě našeho přesvědčení.

   * Jak to dokážete odfiltrovat? Ve Spartě to úplně nejde, ne?

   Když jsem sám, tak o všem hodně přemýšlím. Připravuji se, abych pak myšlenky dokázal přenášet na okolí v podobě, o které jsem přesvědčený, že je správná. Momentů, kdy jsem sám, teď sice moc není, ale o fotbale přemýšlím vlastně pořád.

   * Zmínil jste obrovskou zodpovědnost. Jste na ni připravený?

   Ve fotbale jsem od dětství, fotbalový klub je moje přirozené prostředí. Už jsem si něco prožil – jako hráč, trenér mládeže, skaut nebo sportovní ředitel. Doufám, že jsem připravený a není na takový krok brzy.

   * Ale musel jste vystoupit ze stínu. Co jsem slyšel, tak vás to moc netěší.

   Přiznávám, že to není něco, co bych ke svému fotbalovému životu potřeboval. Chci fotbal dělat poctivě, pořádně, na sto procent. Ale medializaci své osoby jsem nikdy nevyhledával. Ve Spartě to bez toho nejde, což je samozřejmé. Byla to jedna z věcí, o které jsem hodně přemýšlel.

   * Můžete teď jít na pivo, aniž by s vámi lidé řešili Spartu?

   Když budu chtít jít na pivo, tak na ně zajdu, ale zatím není prostor. I Vánoce jsem strávil na Spartě.

   * Co na to manželka a děti?

   Manželka mě takhle už poznala, rodina se s mou prací naučila žít. Na běžné rodinné chvíle u nich nejsem, tak to, bohužel, je. Ale když přijedu domů, o fotbale se téměř nebavíme. Spíš zachytávám rodinné střípky, jsem rád, že děti mají své koníčky, své radosti. Do světa fotbalu je moc neberu.

   * Váš svět, to je hlavně Sparta, už odmalička, že?

   Vyrůstal jsem v Praze na Jižním Městě, fotbal jsem začal hrát v šesti letech na Spartě. Ona mě spoluvychovala, prošel jsem tady všemi kategoriemi až do A-týmu. Dala mi hodně, naučil jsem se upřednostňovat cíle kolektivu před svými vlastními. To jsem si vzal do života. Ve Spartě jsem strávil 15 let v kuse, opouštěl jsem ji v 21 letech.

   * A za další čtyři roky jste musel kvůli zdravotnímu stavu ukončit kariéru. Jak jste se s tím srovnával?

   Už to nešlo. Měl jsem omezení v tréninku a já byl typ hráče, který musel trénovat hodně. Měl jsem problémy se šlachami, zánártními kůstkami... Trápilo mě to, nebyl jsem na konec připravený, přišlo to ze dne na den. Obrovský zásah do života. Měl jsem odmalička rytmus: trénink, zápas, trénink, zápas. Nepřemýšlel jsem, jestli je to dobře, nebo špatně, prostě to byl přirozený stav. Najednou přišlo ráno – a nedělo se nic. Po čase mě fotbal zase vtáhl. Začal jsem trénovat, studovat, vnímat ho jinak. Přitom jsem před koncem aktivní kariéry neplánoval, že bych trénoval. Dokonce jsem to v tu chvíli absolutně vylučoval.

   * Nikdy jste nebyl extra poctivec a pracant, co se tréninků týče, že?

   Byla jiná doba, víc jsme se u fotbalu bavili. Neříkám, že to bylo dobře, ale bylo to tak. Ve Spartě jsem hrál s Pavlem Nedvědem, který byl v tomhle tenkrát výjimečný. Dnešní generace je profesionálnější než my. Také díky tomu, že dostává správné podněty a informace.

   * Co byl vlastně vrchol vaší krátké kariéry?

   Když jsem se objevil v kabině áčka Sparty, to byl splněný sen. Pak už to byla běžná kariéra.

   * Ale zápas s AC Milán z roku 1995, který měl tehdy famózní mužstvo, jen tak přejít nemůžeme, ne?

   To ano, to bylo výjimečné. Přijeli nabití: Maldini, Baresi, Desailly, Costacurta, na mě hrál George Weah, který v tom roce dostal Zlatý míč. V Itálii nám dal dva góly, v Praze jsme hráli 0:0. Když jsme teď hráli na San Siru proti Interu Milán, tak jsem si vzpomněl.

   * A co vzpomínky na doby s vaším bývalým švagrem Pavlem Horváthem? Ve své autobiografii o vás mluví jako „o věrném druhovi v boji proti pesimismu“.

   Jeho si tedy nepamatuju v depresi. Pobavit jsme se uměli, znali jsme se už z mládeže Sparty. Moje bývalá manželka je sestra Pavlovy manželky, byli jsme švagři, vídali jsme se na všech rodinných sešlostech, na vánočních obědech. Psal mi i teď, když jsem byl jmenovaný sportovním ředitelem Sparty. Naše rodiny pořád fungují společně, vídáme se s bývalým tchánem, tchyní, se všemi, i Pavla beru stále jako rodinu.

   * Horváth je asistentem trenéra v Plzni, což je váš obrovský rival. Dáváte si před sebou pozor, co kdo říká?

   Oba to cítíme, takže se o fotbale moc nebavíme, hledáme jiná témata. Ani jeden nemáme potřebu se ptát nebo si říkat, co se v klubu toho druhého děje.

   * Pojďme ke Spartě. Vy jste tak dlouho sháněl trenéra, až jste se jím stal sám, protože dosavadní kouč David Holoubek nemá potřebnou licenci. Z čí hlavy tenhle nápad vzešel?

   Avizovali jsme, že chceme přivést trenéra. Jednali jsme s Jindrou Trpišovským z Liberce i dalšími, ale situace se vyvíjela tak, že jsme závěr podzimu zvládli. Proto jsme chtěli zachovat předchozí model. To byl důvod mého jmenování, které dávalo logiku. Už na podzim jsem byl nadřízený realizačního týmu. Byl jsem teď jediný, kdo to mohl vzít na sebe. Dávalo nám to největší smysl. Došli jsme k tomu na základě diskuse s vedením. Tahle situace je diametrálně odlišná, než kdyby přišel trenér zvenčí. V každém případě je to řešení na půl roku. Po sezoně jako hlavní trenér skončím a budu se věnovat jen práci sportovního ředitele. Z našeho modelu je zcela patrné, že význam Davida Holoubka je velmi výrazný.

   * Zodpovědnost je ale plně na vás, ne? Nebo se o ni dělíte s Davidem Holoubkem?

   Je plně na mně. A je to tak správné. Totéž jsem řekl i hráčům. Jsem zodpovědný za to, kdo v kabině sedí nebo stojí, ať už v jakékoliv roli.

   * Povedete tréninky, nebo na ně budete jen dohlížet?

   Role máme jasně rozdělené, ale nebudeme je specifikovat směrem k veřejnosti.

   * Dřív jste byl šéfskaut Sparty a viděl jste až tři fotbaly denně. Nechybí vám to?

   Když jsem chtěl pracovat do detailů, viděl jsem dva fotbaly denně, v přestupovém období tři. To je asi limitní čas, kdy se tomu můžete věnovat s plnou koncentrací. Hodně lidí si myslí, že se na fotbal může dívat pořád. To samozřejmě ano, ale pak vás to začne míjet v detailech a souvislostech. Pět nebo šest fotbalů denně je v takovém případě nesmysl. Teď zažívám obrovský rozdíl ve stylu práce.

   * Povídejte.

   Role skauta byla jedna z nejzajímavějších činností, jakou jsem kdy dělal. Získal jsem spoustu informací, přehled o hráčích, ale nejen o nich. Především o specifikách a kultuře soutěží, o způsobu fotbalu v různých zemích, o transferové politice. Neumím dělat fotbal z kanceláře, ani to podle mě nejde. Jestli chcete správně reagovat, rozhodovat, musíte mít vlastní informace, ne jen doporučení. Než si něco myslet, je lepší to vědět. Přestože máme servis, abych potřebné informace dostával, chci být u finálního sledování a posoudit to sám. Pokud přivádíte hráče nebo chcete znát soupeře, chci to vidět opakovaně naživo.

   * Působíte dost klidně, rozvážně. Umíte se vůbec naštvat?

   Mám rád nadhled, nejen ve fotbale. V něm jsou ale momenty, kdy je zapotřebí – a situace vás i strhne – důraz na slovo. Tón hlasu musí být vyšší. To k tomu patří. A patří to i ke mně. Rád mluvím věcně a v přátelském duchu, ale přijdou i okamžiky, kdy se musí dát najevo, že mám na něco jiný pohled a okolí to musí zaznamenat. Umím být přísný. Nedělím rozhodnutí na populární a nepopulární. Buď pomůžou týmu, nebo ne.

   * Když jste hrál, trápila vás častá zranění. Máte proto obdiv k Tomáši Rosickému, že ještě neskončil? Chápete ho, že se pořád vrací?

   Mám pro něj obdiv i pochopení. Obdiv za to, jaký je to hráč – výjimečný, takový se tady nikdy nenarodil. Co se týče pochopení, to jde ruku v ruce. Sparta byla asi jediná, která mohla Tomáše vrátit do českého fotbalu. Myslím, že si to český fotbal zasloužil. Věřím, že se na jaře objeví na trávnících a ještě nám rozdá radost.

   * Počítáte s ním?

   Hrozně bych si přál, aby hrál, to jednoznačně. S ním bychom najednou měli mnohem víc variant. Je to hráč, který dokáže zápas změnit a rozhodnout. A takových moc není. Ale může nastat i druhá varianta, že nebude tak brzo. Musíme být připraveni. Když budou všichni zdraví, máme tým, o kterém jsem přesvědčený, že může zvládnout všechny mety, jichž chceme dosáhnout.

   * Tedy titul a minimálně postup přes ruský Rostov v Evropské lize. Na lavičce budete vy i David Holoubek. Koho pak mají fanoušci vyvolávat?

   Spartu. Spartu a hráče.

   Profil Kdo je Tomáš Požár Od šesti let hrál za Spartu, s níž má i jeden titul. Kvůli zraněním ukončil v roce 2001 kariéru – bylo mu 25 let. Hrál i za Jablonec a Teplice. Začal trénovat mládež, vystudoval nejvyšší trenérskou licenci. V Bohemians dělal sportovního ředitele, před rokem a půl přišel do Sparty na post šéfa skautingu. Během podzimu se z něj stal sportovní ředitel, a jelikož trenér David Holoubek nemá licenci, je Požár pro jarní část sezony zároveň i hlavním koučem Sparty. Pod jeho vedením ode dneška čeká tým týdenní soustředění ve Španělsku.

   ***

   Sparta byla asi jediná, která mohla Tomáše Rosického vrátit do českého fotbalu. Věřím, že se na jaře objeví na trávnících.

   Už na podzim jsem byl nadřízený realizačního týmu. Byl jsem teď jediný, kdo to mohl vzít na sebe. Po sezoně jako hlavní trenér skončím.

    

   • Spytihnef20.3.2017 9:43reagovat

    Dík

    • Tashunka Witko20.3.2017 10:56reagovat

     Neříkej, že to budeš číst Údiv

 • Glosář

  Ludvik220.3.2017 8:09reagovat

  Jen upozorňuji, že se pan Mádl dnes slušně vyzvracel ve svém glosáři. Odkaz ani text sem dávat raději nebudu.

  • kilovolt20.3.2017 8:54reagovat

   já to beu tak, že fotbalový průmysl potřebuje aby se o něm mluvilo...jedno jak Úsměv

  • waaw20.3.2017 9:10reagovat

   To je zde typicke, vsude videt nepratele, kteri nam ublizuji. Vzdyt ma tentokrat co se tyka Sparty uplnou pravdu, tak jake vyzvraceni?

   • kilovolt20.3.2017 9:21reagovat

    tak je fakt, že jeho závěry jsou kolikrát hodně podivné a spekulativní

    • Ludvik220.3.2017 9:25reagovat

     Mádl přesně zapadá do okruhu novinářů pracujících pro Bakalu. Bulvárek pro rádoby inteligenty.

     • snytek20.3.2017 9:37reagovat

      V tom případě se považuju za rádobyinteligenta, protože mi Mádlův komentář připadá nejen pravdivý, ale dokonce docela vtipný.

      • kilovolt20.3.2017 9:55reagovat

       je rozdíl být vtipný nebo posměšný

       • asgard3320.3.2017 10:19reagovat

        Mádlův glosář může působit posměšným dojmem,ale bohužel přesně vystihuje naší současnou tragikomičnost na všech frontách.

        • kilovolt20.3.2017 10:28reagovat

         žvaní tam uplné nesmysly nebo mluví o naprosto jasných věcech( např. Slavia ztrácí jeden bod a pokud chce titul musí v následujícíh kolech získat o dva body víc). Nikdy neuvede zdroj svých informací, tak že nikdo neví jestli to je opravdu seriozní info nebo jenom výplod jeho tlustého plešatého ”mozku”Smích

         • waaw20.3.2017 11:05reagovat

          O Spartne napsal, ze mame ve vedeni klauny, hra stoji za starou backoru a branku skoro neohrozime. Tak kde je problem, vse je pravda

  • kapacitos20.3.2017 10:58reagovat

   Tohle je taky pecka

   http://m.ihned.cz/c1-65664480-hra-ludka-madla-rosicky-vola-londyn-aneb-rudy-absurdistan

 • Markus

  arbitr19.3.2017 23:25reagovat

  Kde bereš informace, že se Daniel Křetínský rozhodne pro Svobodu nebo Hřebíka? Přestaň tu psát nesmysly, nic takového se nechystá!

  • Markus19.3.2017 23:27reagovat

   Jakého Hřebíka ? Smích Ach jo. Tady ta uroven je podobná jako ta v naší kabině Smích O Hřebíkovi nepadlo ani slovo. Ten na áčko Sparty sere.

   • pubi20.3.2017 0:30reagovat

    Smích Smích Smích

   • DJDriver20.3.2017 5:48reagovat

    Pravě že nesere. Mam inside info, že vliv má velikej

    • hombre20.3.2017 7:12reagovat

     A to je dobře, nebo špatně.

    • Spytihnef20.3.2017 8:24reagovat

     Tak nám to inside info prozraď. Co ovlivňuje? Hřebík vybral Radu?

     • DJDriver20.3.2017 9:08reagovat

      Ted uz prave ne ale s pozarem a holoubkem mel velikej vliv. Což za mě bylo asi dobře

      • Spytihnef20.3.2017 9:45reagovat

       Tak to jo, psal jsi, že má. Jinak to chápu, Holoubek byl zvyklej s ním konzultovat z mládeže, tak to využíval i u Áčka.

  • Furia Ceca20.3.2017 7:27reagovat

   Já mám podobnou info o tom, že rada starších se postavila Holoubkovina ten si neuměl udělat pořádek. Mám to od lidí, ktery se denně stýkají s lidmi kolem klubu.

   • victorlima20.3.2017 8:37reagovat

    Trenér si musí nejdříve získat kabinu na svojí stranu a pak s tím může pracovat. Neudělá-li to , tak ho vyhodí. To přece má logiku.

    • Furia Ceca20.3.2017 8:44reagovat

     Na podzim to vypadalo, že ho všichni milujou. Tak co se stalo?

     • victorlima20.3.2017 8:46reagovat

      No to je právě to, co se asi nedovíme. Nevím jestli je to dobře nebo špatně.

    • Furia Ceca20.3.2017 8:46reagovat

     Na podzim to vypadalo, že ho všichni milujou. Tak co se stalo?

    • hombre20.3.2017 9:00reagovat

     Co to je za blbost. To mi chceš říct, že třeba Mourinho, nebo Pepé Guardiola, myslím to hypoteticky, půjdou trénovat Spartu a zeptají se rady starších (Lafata, Kadlec, Vácha, Bičík a, atd), jak to ve Spartě chodí, kdo bude hrát a co budou hrát a oni mu sdělí, třeba za měsíc, jestli to jde, nebo ne? Pak ho třeba odstřelí, protože ho nepřijali? No ty jseš ale bedna, to tě napadlo, nebo ti to někdo poradil Smích.

 • Lafata

  LukyACS19.3.2017 22:00reagovat

  Když už se to řeší, tak ke mně se taky doneslo, že on a další starší hráči dělali rozbroje. Dost mě to překvapilo, měl jsem Lafatu za takového taťku od rodiny, který je velký kliďas a ty informace mě dost překvapili a svým způsobem i zklamaly, měl jsem ho totiž docela rád.

   

  On si tohle DS až tak moc nevymyslel http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2016-17/296950/proc-sparta-ukazala-na-radu-chce-disciplinu-primluvil-se-lafata.html

  • Chrod19.3.2017 22:09reagovat

   Já sem ho měl rád, ale hodně u mě klesnul těma simulacema. A jestli je tohle pravda, tak to fakt posral. Pak se divíme, že pořád tak paběrkujeme, když to u nás funguje jak někde na vesnici.

  • spa ca19.3.2017 22:28reagovat

   To už se tady řešilo před týdnem! Nevím proč ho očerňuješ? Ptali se Lafaty na Radu. On jim řekl svůj názor! Tak tady zas nedělej z našeho hráče rebela a někoho kdo odstřelil vašeho oblíbence Holoubka!

   • waaw19.3.2017 22:44reagovat

    A z ceho ty cerpas informace, ze vis, ze se to nestalo? Protoze nerekl v rozhovoru, to je moje prace, to ja jsem ho sestrelil?

   • LukyACS19.3.2017 23:08reagovat

    Jasně, na očernění si vyberu zrovna Lafatu, kterého mám rád a nevyberu si třeba Kadlece, kterýho fakt nemusim a dávalo by to stejný smysl... to fakt dává smysl, no.

  • spa ca19.3.2017 22:47reagovat

   Neustale tu děláš nějake promo pro Holoubka. Holoubek už neni, tak se s tím smiř. Jako fanda se snaž smířit s tím, že vedení přivedlo novýho trenéra. Jestli je takovej, nebo makovej se uvidí po konci sezony! Taky bych si tu přál trenéra zvučnějšího jména. Ale nepiš tady takový sračky, že staří hráči odstřelili Holouba

   • motoulo19.3.2017 22:52reagovat

    Ten se odstřelil už v Rusku, kdy tým byl totálně nepřipravený na vše.

    • hombre20.3.2017 8:37reagovat

     A neodstřelili ho už v Rusku starší? Trošku zapřemýšlej, proč najednou, ze dne na den, se přestalo dařit, nikdo nepresuje, nejsou si schopni nahrát, zpracovat míč, atd.....

  • Schumi19.3.2017 23:08reagovat

   Starší hráči zřejmě správně vyhodnotili, že Holoubek je naprosto přeceněnovanej v podstatě netrenér. Neměl autoritu, alibisticky stavěl hromadu nedorostlých mladíků, mužstvo ztrácelo na všech frontách. Rada je logická volba, ten ty primadony seřve, až se tribuny budou otřásat. Když se vše sejde, Rada úspěch mít může. Podívejme se např. na Baník a Petrželu. Tomu se tu taky kdekdo posmíval,dinosaurus apod.,ale ten to tam srovnal jako už dlouho ne,a Baník šlape. Pokud by se býval dal delší čas Sčasnému nebo se dá teď Radovi, může uspět - resp. není žádný důvod, proč by měl nedouk Holoubek uspět víc.

   • Markus19.3.2017 23:11reagovat

    Baník nakoupil hráče za miliony. Tak aby nešlapal. Já Petrželu viděl ve Vlašimi. Tragéd.

    • Schumi19.3.2017 23:19reagovat

     Promiň, ale co u trenéra ve Vlašimi poznáš. Ta bude 5.-12. ve 2.lize ať je tam kdokoli, Petržela tam hrál prostě vlašimskej standard. To já můžu o Holoubkovi, který se Spartou hrál neslýchané 3.místo, říct tragéd taky. Akorát možná narozdíl od Petrželi hezky mluví o nových tremdech atd.,to jo, ale to takový Obama žvanil líbivě taky,a jak tragický prezident to byl.

     • Markus19.3.2017 23:24reagovat

      5. nikdy v historii nebyla Smích S Petrželou bojovali o sestup a to měl zkušené hráče stejně jako teď v Baníku. Prý že bude dávat prostor mladým. Jen kecy pana rulety.

      • Schumi19.3.2017 23:33reagovat

       Dík za upozornění, nesleduju je nijak detailně :-D, prostě jsem jen chtěl říct, že Vlašim je tým, který hraje cca střed 2.ligy. Taky jestli dobře pamatuju, tam šel Petržela po nějaké trenérské pauze,a byl to takový jeho tým na rozjezd, asi nebyl v té době ve vrcholové formě, zato teď v Baníku se mi prostě líbí. Ale tak nejem Petržela, z týmů ve špičce mají dinosaury Slavia, Plzeň i Zlín, jen Sparta a MB se Svědíkem měly neokoukané kouče, ale že by to bylo ku prospěchu prostě rozhodně říct nelze.

       • hombre20.3.2017 8:46reagovat

        Mám pravdu. Petržela ve Vlašimi hořel, nadával na mladé, hlavně na sparťany. Měl zkušenější tým, ale nezvládl to. Hašek přebíral Vlašim v úplným rozkladu, ale postupnými kroky, i obměnou týmu, je konsolidoval. A to mu každý půlrok odejde 5-6 hráčů. Má mladý tým a dobře s ními pracuje. Že prohrál v Olomouci je pravda. První půle hrozná, ale druhá už dobrá a měli na bod v poho. Olomouc by byla v lize okolo 12 místa.

        • hombre20.3.2017 9:14reagovat

         Má pravdu, sorry ty telefony...

   • Pouzar1119.3.2017 23:15reagovat

    Baník je v první lize ? Protože já vidím mezi první a druhou malinkatej rozdíl ..

  • arbitr19.3.2017 23:22reagovat

   Lafata není hlavním strůjcem, ale jinak máš pravdu. Kabina je hodně rozhádaná.

  • Kombinator20.3.2017 0:48reagovat

   Mě to popravdě nepřekvapuje. Ne že bych to od něj čekal, ale pokaždý při rozhovorech vypadal dost kysele a co si budeme povídat, Holoubkův styl fotbalu pro Lafatu není a hrozilo, že už by si moc nekopnul. Ono stačilo číst mezi řádky.

 • Napadání v přípravě

  SpartanJakSePatri19.3.2017 21:14reagovat

  Přijde mi škoda, že Holas nezkusil v žádném mistrovském zápase to vysoké napadání, jako v přípravě, moc se mi to líbilo, možnosti k tomu byli- škoda ...

   

  Celkově mi přijde, že některé zápasy v přípravě byli od nás kvalitnější než v mistráku, vypadá to jako kdyby se kluci báli hrát no ... nakonec to dopadne tak, že Šural kterej prakticky neabsuoloval zimní přípravu je v zápasech nejbojovnější a nejaktivnější.

 • Senica

  hombre19.3.2017 20:45reagovat

  Turyna ve druhé min. nastavení vyhrál hlavičkový souboj a Brigant vyrovnal v Trenčíně. Tak Ládík asistence v Bologni.

  • LukyACS19.3.2017 20:50reagovat

   Dudl zase nic Smích

   • hombre19.3.2017 21:18reagovat

    Ani na lávce. Ono je pro něho dobré, když trénuje s chlapama, aspoň to. Mohl tam být i Březina. Náš dorost vyhrál. U 15 v Bolce taky, U 14 rozdrtila Bolku. Já jsem spokojený. Mrzí mě Pulkrab, nevíš, jak dlouho bude stát?

    • dominik2719.3.2017 21:32reagovat

     To mohl trénovat s áčkem Sparty. Opravdu neskutečně špatně vybrané hostování, to mu akorát uškodí v kariéře i ve škole.

     • hombre19.3.2017 21:47reagovat

      Má 17 let, musí se otrkat, Slovensko mu pomůže, je tam dost našich + Turyna. Nesmíme je držet pořád za ruku, jestli v něm něco je, ukáže to. Co je s Matějem?

      • spa ca19.3.2017 21:51reagovat

       Jestli na to bude mit, tak se prosadí. Jestli ne, tak nemá cenu jim mazat med kolem pusy, že jsou dobří. Nemáš na to, nehraješ! A je jedno jestli je mladej nebo starej.

       • hombre19.3.2017 21:59reagovat

        Asi tak, co jsi napsal, pod to bych se mohl podepsat. Ale on je dobrý a musí vidět, že o něj Sparta stojí, jinak mu to zlomí vaz.

        Myslím, že Slovensko bylo ideální. Tady by mu, po vyhazovu Holase a všem mladým, pšenka nepokvetla.

      • dominik2719.3.2017 21:57reagovat

       Řekl bych, že pořád to zranění hlavy, ale nevím, kdy se má vrátit do hry.

        

       Jinak v sedmnácti bych ty hráče ještě za ruku držel.Úsměv Kdyby ho poslali třeba do Vlašimi, tak neřeknu, ale aby v tomhle věku musel de facto přerušit školu, aby jenom trénoval na Slovensku, to je přece naprostá pitomost...

       • hombre19.3.2017 22:05reagovat

        Trochu jsem odpověděl nahoře. Jinak dík za Matěje. Ta škola je problém, ale když by hrál na Slovensku, tak mu to prospěje. Ale my máme větší talenty a mladší a je jich více, ty to víš. Tam bude problém s B týmem, chybí. Možná spolupráce se Senicí se časem ukáže ta pravá, snad.

     • LukyACS19.3.2017 21:55reagovat

      Tohle je fakt síla, máš pravdu, že je i ta škola důležitá.

      Já tak půl roku nebo rok dozadu viděl pořad, kde mluvili o Černém a jak to dělá Ajax. Tam když přijde mladý cizinec, tak mu seženou rodinu, u které bydlí, pro ní je prý čest starat se o budoucí naději svého milovaného klubu, no a pak Ajax samozřejmě sežene učitele na jazyk a dbá na to, aby se hráč učil cizí řeči + jeho vzdělání. My pošlem 17 letého kluka na Slovensko, kde nehraje a musí se kvůli tomu pravděpodobně vykašlat i na střední, což jsou pro něj zadní vrátka, kdyby fotbal nevyšel...

      • dominik2719.3.2017 22:03reagovat

       Já si myslím, že tu školu nějak doplácá. Předpokládám, že studuje také na té škole, co má spolupráci se Spartou. No a tam se prý těm klukům vychází dost vstříc. U státních maturit už na to samozřejmě nedojde.Smích

        

       Nicméně jak se asi shodneme, to hostování je po všech stránkách přešlap. Kdyby aspoň po sportovní stránce to dávalo nějaký smysl, ale jestliže už může zasáhnout jen do osmi zápasů, tak ten smysl fakt nevidím...

       • stařec19.3.2017 22:32reagovat

        Jenže ty mladé,kteří to na podzim vlastně uhráli,

        poslali téměř všechny ze Sparty,aby staří kozáci

        měli klid na svoje hrátky.Mladí už je neohrožují.

        Tak nemůžeme nic čekat,neboť nemáme zálohu hráčů,

        kteří by mohli staré netahvce nahradit.Ti si v

        klídku projdou po hřišti,zbývá jen vzít manželku

        pod paží na nedělní korzo,a mají vyděláno.Vztek

 • Vrba - Pivarnik

  kapacitos19.3.2017 20:19reagovat

  To bude Šádek za šaška až vyhodí trenéra, který vede ligu a nahradí ho lhář, křivák a zrádce v jedné osobě Úsměv

  • Mooslahnerkopf19.3.2017 20:22reagovat

   Vzhledem k tomu jak hrála Plzeň celý jaro, první půlku s Karvinou a i v EL tak to vidím vysoce pravděpodobný a i očekávaný krok.

   • Markus19.3.2017 20:24reagovat

    Vrba do Plzně nejde. Nejdřív v létě. Plzeň jedná s Látalem.

    • waaw19.3.2017 20:27reagovat

     A kdo jde v lete do Sparty?

     • Markus19.3.2017 20:28reagovat

      Záleží na jakou stranu se Křetinský přikloní. Svoboda+starší hráči nebo Kotalík s Požárem.

      • kapacitos19.3.2017 20:51reagovat

       A koho si ty skupiny potenciálně vybraly? Trpiš, Hapal, Gula..?

       • Furia Ceca19.3.2017 22:27reagovat

        Zatím Radu. Jak vidíš je to tam samý odborník. V létě to bude Pulpit nebo Bílek.

      • waaw19.3.2017 21:02reagovat

       Tak pokud to tak opravdu je, tak je to volba mezi Spartou s nejakou sanci a budoucnosti a totalnim postupnym rozkladem. Ustoupit starsim hracum znamena nevyhodit je a pristi rok stavet defenzivu na Kadlecovi s Holkem, utok na Lafatovi a zalohu na Mareckovi s Vachou. Myslim, ze ta prostredni skupina v tom novem modelu ligy by to byt mohla

     • Mooslahnerkopf19.3.2017 20:30reagovat

      pokud se udrží 3 místo tak nikdo, je tady Rada, stejnej model jak se Ščasným..

      • Markus19.3.2017 20:32reagovat

       Nene. Rada po sezoně končí.

       • dominik2719.3.2017 20:40reagovat

        Jsme si o Ščasným mysleli taky...

       • SuperFrankie19.3.2017 20:45reagovat

        Impulz číslo jedna taky skončil..

    • Mooslahnerkopf19.3.2017 20:27reagovat

     s Látalem určitě ne

 • Lafato táhni !! 2

  Markus19.3.2017 20:11reagovat

  Vůbec nereaguji na nějaké články nebo na to že Rada je ve Spartě. On za to nemůže. Přišel si vydělat. Mám info jak to bylo.

   

  Reaguji na to co jsem se dozvěděl a to je že Lafata,Vácha a další odmítali profesionálně pracovat a odstřelili trenéra Holoubka. Vadilo jim že Holoubek chtěl se Spartou vysoko napadat,odmítali to trénovat,nechtěli hrát náročný fotbal. A trenéra vybrali Kadlec s Lafatou a D.Svobodou. Požár s Kotalíkem byli proti. V létě se uvidí na jakou stranu se přikloní Křetinský. Buď Požár+Kotalík nebo Svoboda+hovada z kádru.

  • Mooslahnerkopf19.3.2017 20:20reagovat

   jo takže Ředitel klubu a sportovní ředitel jsou proti a přehlasujou je hráči s Dušanem Svobodou, a tohle je co, socialismus? To snad nemyslíš vážně.

  • SPA19.3.2017 20:20reagovat

   Nemel tady nesmysly prosím tě!

  • bledátvář19.3.2017 20:34reagovat

   SmíchSmíchSmíchSmích

  • majtin19.3.2017 21:35reagovat

   Odkud máš to info Markusi ? Jak přímý ten zdroj je?

  • KRiSTiN19.3.2017 21:39reagovat

   Markusi, já ti klidně věřím. Jsme v takových sračkách a s tak diletantským vedením, že takové bojůvky jsou klidně možná. Již několikrát jsi měl pravdivé info.

  • Furia Ceca19.3.2017 22:28reagovat

   Tak hlavně, že pod Radou ožili a je z nich válec :-D

  • victorlima20.3.2017 8:29reagovat

   Marcusi, neblbni a nevěř každý kravině, kterou vypustí nějaké mediální hovado. Za stav kabiny je zodpovědný trenér a jestli si nedovede získat hráče na svojí stranu, tak tam nemá co dělat.

  • alen20.3.2017 8:55reagovat

   Od kdy hráči určují, kdo bude trenér..... Co urážíš Lafatu, který nás nejednou podržel a je přínosem svými zkušenostmi. Je neskutečné jak si někdo může dovolit ponižovat tohoto hráče veřejně…. Napíšeš takový hnus o hráči, který pro nás tolik udělal...Vztek

 • Plíseňské forum je s registrací

  kilovolt19.3.2017 20:05reagovat

  a musí to schválit nějaký ten jejich admin. proč se tady může vyskytovat kdejaký povl?

  jáj sem tam jednou projevil zájem o konstruktivní seriózní diskuzi a hned mě vyhodili

  • dominik2719.3.2017 20:06reagovat

   Sparta má výrazně víc fanoušků, to by dalo hrozně práce pořád někoho schvalovat...Úsměv

   • kilovolt19.3.2017 20:09reagovat

    no jo..to mě mohlo napadnout Úsměv

   • Mooslahnerkopf19.3.2017 20:11reagovat

    ono by uplně stačilo mazat ty co se tady vyjadřujou vulgárně

    • kilovolt19.3.2017 20:11reagovat

     to je....někdy i sparťani potřebují nějaké to ostřejší slovo

    • bledátvář19.3.2017 20:36reagovat

     Úplně by stačilo eliminovat vidláky, co tady šaškujou pod 10 nickama.

 • Dilema

  Franta z lidu19.3.2017 20:04reagovat

  Titul přejete Plzni, nebo Slavii? ° Na Vrbu se nečeká v Plzni, ale někde jinde... 0:0 se Zlínem, jak to bude pokračovat dál? Ano, závěrečný los jara máme lehčí, ale čekají nás ještě zápasy ”pravdy” na Slávii a s Plzní. A jsme vůbec schopní ještě před Viktorkou porazit doma Zbrojovku či vyhrát v Jihlavě??? A jak dopadneme v Karviné (mám to počítat jako zápas s jasnými třemi body)? Naše momentální situace ještě nemusí být úplné dno a po skončení téhle marné sezony třeba nakonec Vrbovi povolí i toho Fitzela s Krejčím. On totiž na žádné sparťanské asistenty nikdy nepřistoupí a přitáhne si svůj tým! A hlavně pak pořešit pana Inženýra a jeho boys na Strahově, aby ho z Vrby na Letné nekleplo...

  • kilovolt19.3.2017 20:11reagovat

   Vrba tu nic nezachrání.....to co provedl v Plzni se opakovat nemůže a nebude! žádný supertrenér to není. my potřebujem Sparťana tělem i duší....nějakého ”motivátora” ....bohužel Franz už je mimo

   • K0F119.3.2017 20:26reagovat

    Bohužel? Toho diletanta si strč někam hodně hluboko...

   • K0F119.3.2017 20:26reagovat

    Bohužel? Toho diletanta si strč někam hodně hluboko...

51635 příspěvků
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha