Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Vaclik

  lidoop9.10.2020 5:42reagovat

  Doufám, že Rosa kuje železo, dokud je horký. Vaclik nechyta a za 8 měsíců mu konci smlouva. Ať mu pořádně nasype, za chvíli mu bude 32, tak by na návrat domů mohl pomýšlet, pokud dostane nabídky třeba jen od celku z horší poloviny La Ligy.

  • waaw9.10.2020 9:47reagovat

   A nebylo by lepsi, nasypat ty prachy do nekoho, koho jeste casem vyhodne prodame?

   • lidoop9.10.2020 10:01reagovat

    A proč by musela Sparta pořád někoho výhodně prodávat? Pokud má starší hráč dostatečnou výkonnost a motivaci, nemusíš u něj po roce řešit, že je natolik dobrej, že ho chce koupit renomovanej klub ze západních lig, on se tam už vidí a když se ti takový hráči sejdou 2-3 ze základu, překopáváš zase celej kádr. Pokud bychom pořád jen chtěli stavět na mladých hráčích, budeme tenhle problém, pokud bude Sparta pochopitelně opět úspěšná, řešit každý přestupový období.

    Podle mě to má Rosa vymyšlený dobře - v kádru musí bejt zdravej mix mladíků, střední generace, i starších hráčů, kteří už se nikam nepoženou.

    • waaw9.10.2020 10:08reagovat

     Protoze kdyz neprodavas, stoji provoz klubu jen na tom, kolik je majitel ochoten pustit a to muze znamenat problem

     • petr1379.10.2020 12:34reagovat

      Mas pravdu, ale tezko muzes mit cely muzstvo jen z hracu, ktery chces vyhodne prodat a zaroven chtit vyhravat tituly a hrat evropsky pohary. Fakt to musi byt vyvazenej mix.

       

      V pripade Vaclika bych to ale neresil, on podle me nebude chtit ze Sevilly utikat, a kdyby nahodou jo, tak bude mit urcite porad hodne dobry nabidky ze zahranici.

     • brac9.10.2020 12:38reagovat

      Sparta finančně nefungovala, ani když se chovala čistě jako průchoďák a prodala, co mohla. Ta spirála naopak měla dlouhodobě sestupnou tendenci co se týče sportovních úspěchů, což mělo vliv i na finance a hodnotu prodávaných hráčů.

       

      České kluby jsou výkonnostně na hraně LM a o jejich účasti rozhodují drobnosti, které Sparta nezvládala vychytat posledních 15 let. Účast v LM je finančně několikanásobně lukrativnější než prodej hráče z týmu, který LM nehraje. Kromě toho ti LM cenu hráčů výrazně zvyšuje + sportovní úspěchy mají jako benefit i to, že fotbal nebude jen hromada položek v účetnictví.

       

      Ve výsledku Sparta musí stavět kádr tak, aby mohla hrát LM, protože ji šanci hrát má, ne všude násilně cpát čistě jen hráče, kteří půl roku poté, co dosáhnou úrovně hodné Sparty (a jakože tohle je pro většinu hráčů scifi), odejdou za pár drobných. Za víc chodit ani nemůžou, protože ve Spartě nejsou dostatečně dlouho na to, aby se vypracovali na úroveň, která by Spartu do LM dostala.

       

      Tím nechci říct, že Vaclík je nutně ta pravá cesta, akorát že pokud nemáš na ten post připravený vyloženě nějaký top talent, tak náhodné tahání hráčů z klobouku, kteří by snad někdy mohli odejít za pár desítek miliónů vteřinu poté, co budou podávat nějaké adekvátní výkony, ale spíš se jich Sparta později zbaví jako neperspektivních, tak takováto nemastná neslaná, nenápaditá a neambiciózní Sparta mě tedy moc nezajímá.

       

      • waaw9.10.2020 12:52reagovat

       A jsme zpatky u kvality skautingu. Finanxne uspesne kluby potvrzuji, ze to nemusi byt jen tahani jmen z klobouku. Kolik jsme privedli jmen na zkousku do juniorky a nikdo z nich se neprosadil. Nekde je chyba

       Navic hrac typu Vaclika bude stat ohromny balik a nebude mit pomer cena/vykon optimalni a motivaci slabou.

       • waaw9.10.2020 13:00reagovat

        A jen dodam, ze ina Tettehovi, ktery hral tak na 40% svych moznosti jsme vydelali docela slusne. To ze na to ma bylo videt pri nakupu celkem jasne a riziko ztraty tak bylo relativne male. A uplne stejne (nejmene) by se vydelalo na Condem

        • lidoop9.10.2020 13:55reagovat

         Rozdíl je v tom, že Tetteh se koupil asi za 10, zatímco za Condeho chtějí snad 30+. Tam bych si, pokud by jeho výkonnost měla stejnou tendenci jako u Tetteha, nebyl tím ziskem při následným prodeji vůbec jistej.

       • brac9.10.2020 14:02reagovat

        Problém Sparty je, že k naplnění ambicí musí být minimálně na úrovni průměrného bundesligového týmu, ne-li výše. Akorát s rozpočtem, který kdyby byl vyrovnaný, tak bude na 1/5 toho bundesligového.

         

        V Evropě jsou doslova stovky týmů, které Spartu strčí finančně do kapsy, nebo se jí vyrovnají, menšina ji tam ale strčí i po sportovní stránce. Obecně jsou české týmy v Evropě postavené extrémně vysoko vzhledem k financím.

         

        Sparta tedy musí hledat potenciálně bundesligové hráče mezi již několikrát přebraným košem hráčů.

         

        Nechci teď hodnotit jestli to jde/nejde dělat lépe. Spíše jde o to, že jen velmi málo týmů v Evropě má tak velkou disproporci mezi tím, co požaduje a co za to může nabídnout, a nemyslím si, že je pro Spartu cestou k zářným zítřkům (případně nejsnazší cestou) snažit se být nejlepší na světě v přehrabování se v odpadkovém koši.

         

        Na Klondiku taky lidé nezbohatli tím, že tam začali běhat se sítem v momentě, kdy to tam už prosívali desetitisíce dalších s myšlenkou, že zrovna oni jsou nad ostatníma a jejich styl přesívání je nejlepší. Nakonec i ten nejlepší přesívač pořád sbíral jen drobky.

         

        Nejlepší komparativní výhodou Sparty je potenciálně snadný přístup k 10,5 miliónům obyvatel, ze kterých můžeš fotbalisty verbovat/tvořit.

        • lidoop9.10.2020 15:21reagovat

         Určitě si nemyslím, že stovky týmů v Evropě mají rozpočty vyšší než Sparta - ta se dlouhodobě pohybuje pod 1 miliardou korun, což je cca 38 milionů euro. To je na úrovni zhruba poslední třetiny klubů La Ligy.

         • brac9.10.2020 16:35reagovat

          Tady je řeč o udržitelné Spartě, ne o Spartě se ztrátou 700 miliónů za sezónu, případně sanovaná jednorázovým prodejem pozemků. Pak Spartu strčí do kapsy i řada polských týmů.

           

          Kromě Evropy je tam tedy i hromada mimoevropských týmů, které Spartu přeplatí.

        • lidoop9.10.2020 15:32reagovat

         Jinak u nás je největší problém v tom, že za televizní práva dostávají kluby naprosto směšný částky ve srovnání s pomalu všema evropskýma ligama.

         • brac9.10.2020 16:47reagovat

          I kdyby za to dostali tu půl miliardu, tak by to sice byla příjemná injekce v řádu vyšších desítek miliónů, ale kvalitativně by to Spartu nezměnilo.

          • lidoop9.10.2020 21:01reagovat

           Dlouhodobě by to pravděpodobně zvýšilo kvalitu ligy. Vždyť nějakých 30 mega na klub je pro mnohý polovina (ne-li víc) rozpočtu.

 • Hašek

  Chabix8.10.2020 23:24reagovat

  Jiný pohled na kauzu Hašek, než jak nám to předkládá Deník Sport. Musím říct, že ten článek má něco do sebe a nedivil bych se, kdyby Hašek ten spor vyhrál.

   

  https://1url.cz/azCx3

  • artaxerxes9.10.2020 6:45reagovat

   Když to vezmu střízlivě, tak ikdyž by ten spor Sparta prohrála, tak dosáhla toho čeho chtěla. Každý případný další ”rebel” si musí uvědomit, že jít do takové rozepře mu může zničit kariéru a navíc každý další to bude mít mnohem těžší než M. Hašek ml., protože jakoukoliv výtku Sparta zohlední ve svých řádech a v nových smlouvách.

    

   Hašek šel do rizika a vzhledem k jeho výkonosti na hřišti i případný pozitivní výsledek u soudu pro něj znamená prohru (Ikdyby dostal 5Mega, tak to je částka, kterou by si určitě vydělal hraním fotbalu).

   • johnny19.10.2020 7:15reagovat

    Ať je to jak chce, je problémovej, já bych takové hráče, být majitelem ve svém týmu nechtěl. Já jsem ho měl rád jako hráče, ale zklamal mě, stovky kluků toužilo nebo touží hrát za Spartu a tomuhle namyšlenýmu tydýtovi není Sparta dost dobrá??

    Budiž, ale v té prokleté Spartě ho naučili hrát fotbal, věnovali se mu nejlepší trenéři, něco to také stálo, to by si měla Haškovic famílie také uvědomit. Kdyby odešel ve vší slušnosti neřeknu ani popel, ale takhle??

    Za mě veliké zklamání z takových lidí a můj respekt tedy nemá.

  • Sheva9.10.2020 9:24reagovat

   ať se na mě nikdo nezlobí, ale ten článek je účelovej jako prase. Bod 1 – z těch argumentů vyplývá, že když hráč nejede na soustředění, tak ho Sparta vlastně nemá jak potrestat, protože nějaké pochybné vnitřní předpisy jí to ani nedovolují. To, že je hráč poslán do béčka, se určitě neřídí žádným obecným předpisem proboha. To, jestli měl nebo neměl kondici ten článek rozebírá, ale neví. Bod 2 – sporttester a že si jej nevyzvedl. Úplně pomíjeno je, že Hašek nezvedal telefon a tudíž ze strany Sparty nebylo jak mu předat sporttester. To se zase hodí argument, že jej nedostal protože Sparta, přitom podle Rosického měl sám Hašek prohlásit, že v době pauzy telefony nezvedá, přitom sám věděl, že nemá to náčiní co má mít. Tak kdo je tady hňup? Je zajímavý, že tady se najednou hodí argument, že Hašel byl v tom zlým béčku a tam měl dobrou kondici. Bod 3 – úplná sračka. Byl přeřazen do béčka a hotovo. Ten shit argument, že má právo hrát profesionální fotbal snad nikdo nemůže brát vážně. Jo kdyby to znamenalo, že mu Sparta přestane platit, tak možná, ale takhle je to úplná blbost. A schválně je to napsaný tak, že ho přeřadili mezi amatéry, jako kdyby se i on stal tím pádem amatérem, což se nestalo. Bod 4 – tady by mě fakt zajímaly ty příklady, na něž se článek odkazuje, které vypovídají o tom, že klub nesmí hráče přeřadit do béčka. Co hráči, kteří odmítli podepsat novou smlouvu? Ti jako nic? Stěžoval si někdo z nich a byl vyslyšen? Bod 5 pak už jen shrnuje rozdíl mezi Haškem a Biabianym, s nímž si to ale snad ani nikdo nedovolil srovnávat.

   Za mě je celý článek jedna velká účelová blbost, která si bere jen to co chce a pomíjí důležitá fakta toho případu

    

   • lidoop9.10.2020 9:36reagovat

    Souhlas, měl jsem z toho stejnej pocit. Za mě to vypadá, že rekator dostal za úkol kriticky tu situaci rozebrat a napsal tuhle sračku nezakládající se na jakýchkoliv faktech, ale na jeho domněnkách a tím, co proběhlo v průběhu času médii.

   • Nulatunji9.10.2020 9:44reagovat

    Ad. 1 - tady není o čem, jednoznačně pochybění Sparty, porušení mezinárodních norem, důvod pro přeřazení do B nebyl, je to účelovka

     

    2. To je sporný, protože to asi nikdo moc neví, co mu přišlo/nepřišlo na účet, možná to zaznělo u výpovědí.

     

    3. Hašek má pravdu, jakkoliv měl smlouvu profesionála, nechali ho trénovat a hrát s amatérama. Dřív se tohle neřešilo, ale od tý doby se doba posunula a vyhrožovat béčka a zničením kariéry nejde.

     

    4. Není o čem

     

    5. V pořádku

     

    Částka. No jakkoliv chápu argumentaci Sparty, faktem je, že vycházet z transfermarktu jako veličině k určení hráčovy ceny je docela fail, to je jak hledat posily ve fifě. Suma sumárum tenhle článek pana Procházky dává rozhodně víc smysl než PR kecy ve Sportu.

    • kanonMates889.10.2020 10:42reagovat

     Vsadím boty, že v B-týmu nemáme v současnosti jediného hráče se statusem amatéra bez uzavřené profesionální smlouvy... A zároveň B-tým trénuje trenérský tým s nejvyšší trenérskou licencí, tedy ačkoliv B-tým nehraje profesionální soutěž, rozhodně se nejedná o amatérský tým...

    • Sheva9.10.2020 11:35reagovat

     Píšeš, že se doba posunula „a vyhrožovat béčka a zničením kariéry nejde“. To je napůl pravda, nemam pocit, že by mělo jít o zničení kariéry, ale jinak dneska už musí být nějaký relevantní důvod k přesunutí a nestačí argumentovat, že hráči končí smlouva, případ z nedávné minulosti je Jeřábek viz níže. Jenže - stačí si do googlu zadat něco jako přeřazení hráče do B týmu – hned nahoře mi vyjede článek „Boss Příbrami Starka o přeřazení hráčů do B týmu: Zeman a spol. zklamali. Takové hráče tu nechceme!“. Další odkaz je na Kroba v Teplicích, dále případ Bucha, který formálně prohrál celý spor, byť zkoušel argumentovat tím, že ho uráželi ve Slavii, dále Vácha, no a pak vyjel odkaz na Jeřábka. Ten opravdu dosáhl svého, podle článku Teplice porušily smlouvu, ale jen tím, že přeřazení do béčka kvůli končící smlouvě nevyhovuje. Kdybych vzal případ Jeřábek a proti tomu dejme tomu toho Zemana v Příbrami, tak rozdíl je v tom, že o Zemana už Příbram nestála, kdežto o Jeřábka Teplice ano a chtěli ho zlomit k tomu, aby podepsal. Případ Hašek mi prostě mnohem víc připomíná toho Zemana než Jeřábka.

  • waaw9.10.2020 10:07reagovat

   Pokud arbitri vezmou do uvahy to nejdulezitejsi a to smysl kontraktu a kdo situaci zavinil, proc cely problem vzniknul, tak Hasek nemuze byt vitezem. Pokud tedy nechteji dat navod, jak snadno zmackat podepsanou smlouvu a utect tam, kde mu naslibujou par korun navic

  • kanonMates889.10.2020 10:34reagovat

   OMG, profesionální fotbalista je snad proto, že má uzavřenou profesionální smlouvu, ne proto, jakou soutěž hraje, to jako pokud by se měsíc nevešel do sestavy a seděl na tribuně, tak nemůže hrát profesionální soutěž? Profesionální smlouva je o právech a povinnostech obou stran, ale určitě nikomu nezakládá povinnost někomu umožnit hrát profesionální soutěž, pokud na to nemá výkonost, nestaví ho trenér, je na svůj post třeba až č. 3 v klubu, atd... To by pak mohl odejít každý, kdo se párkrát nepodívá na hřiště... Idiotský argument...

  • Jerababa9.10.2020 10:40reagovat

   Na jaké straně stojí slávistickej novinář Procházka je snad jasný.

   • Chabix9.10.2020 10:46reagovat

    Neříkam, že s tím souhlasím. Ale myslim si, že soud na to bude nahlížet podobně. Za sebe říkám, že Hasek už

    se vytrestal jen tim, že je rok bez fotbalu a nemůže sehnat zaměstnání.

    • Jerababa9.10.2020 11:07reagovat

     Co by tak asi dělal starej Hašek, kterej si zakládá na disciplíně v takové situaci? Mimochodem jsem docela zvědavej, jestli si ještě někdy zatrénuje v lize.

 • LFA chce zvrátit přerušení ligy

  ap24128.10.2020 23:06reagovat

  „Je třeba si uvědomit, že profesionální sport není v žádném případě volnočasovou aktivitou, ale odvětvím, které v ČR zaměstnává tisíce osob,“ pokračoval Svoboda a dodal, že asociace se bude záležitostí zabývat v pondělí na mimořádném zasedání Ligového výboru

  • majtin9.10.2020 8:47reagovat

   Argumentovat takhle není dobré. Důležité je, jestli provozování té dané záležitosti má nějaký výrazný vliv na šíření epidemie a to v tomto případě rozhodně nemá.

   • petr1379.10.2020 9:38reagovat

    Ten argument zazni taky, to bych se nebal. Ale musis to videt pragmaticky, ve finale to bude rozhodovat Babis, kteryho zajimaj jenom prachy a volebni preference.

 • Dementi

  AlaMierda8.10.2020 16:27reagovat

  Tak hlavně, že týmy musejí před každým zápasem na placené testy a pak se to stejně stopne. Dva zápasy byly od začátku soutěže kvůli koroně neodehrané, dva. Amatérské soutěže se už nerozběhnou, tomu asi nikdo nevěříme.

  • acs198.10.2020 21:07reagovat

   Záleží to na tom, jestli se ty počty podaří snížit. Pokud to klesne třeba k těm 1-2000 nakažených denně, tak to podle mě rozvolní, jde jim o krky.

  • kilovolt8.10.2020 21:40reagovat

   14 dní a bude dobře.....

   • maybe6668.10.2020 22:40reagovat

    naše celky půjdou do EL po 14 dnech bez zápasu a možná i bez společného treningu. To bude paráda. A přitom není snad nic bezpečnějšího než fotbalová liga. Všichni do jednoho týden co týden otestovaní. Toto je zejména s ohledem na ty 3 mužstva v evropě neskutečná prasárna od toho bolševického lampasáka. Nikdo mu nevyčíta, že dělá opatření, ale toto je úplně vedle. A jestli mu vadi lidi v hospodě u TV tak měl zakázat to.

   • Brian Pricke9.10.2020 1:47reagovat

    https://youtu.be/dfiCvL26nz8

 • Liga

  captain_obvious8.10.2020 15:42reagovat

  Dva týdny pauza Smutek

  • Skleepy8.10.2020 15:46reagovat

   Pro mě nepochopitelné. Všichni aktéři se podrobují povinnému testování ze svých zdrojů, negativní test je podmínkou pro účast. Fanoušci mají vstup zakázán. Čemu tohle prospěje?

   • kopyto8.10.2020 15:56reagovat

    Nezvýší se ti návštěvy v hospodách a barech v době utkání. Zároveň tomu asi hodně též hokej, který se na testování úplně vykašlal a v karanténě je tam prakticky půlka družstev první a druhé ligy.

    • kopyto8.10.2020 15:56reagovat

     * hodně napomohl

    • captain_obvious8.10.2020 15:57reagovat

     Takhle jsem nad tím nepřemýšlel, to dává logiku.

    • Skleepy8.10.2020 15:59reagovat

     Tak pokud dle citace Prymuly zakazují v hospodách Wi-Fi, tak ať zakážou v hospodách i zapnutou telku a může se hrát - každý se na to koukne s pivsonem doma.

     • adamcik148.10.2020 16:20reagovat

      Nebo dát začátek všech utkání až od 20:00 Úsměv

     • jakub23118.10.2020 18:49reagovat

      Moja rec👍

   • captain_obvious8.10.2020 15:56reagovat

    Jediné, co mě napadá a má nějakou logiku je, aby se retardované polovině národa (nebo víc jak polovině, ale to si raději nepřipouštím) zavřela huba a nemohli brečet, že oni si nemůžou jít zakopat, zatímco přeplácené baletky za statisíce měsíčně mohou.

  • Acs gl8.10.2020 15:49reagovat

   Na EP by snad měla být výjimka

   • Skleepy8.10.2020 15:52reagovat

    I Fortuna liga by podle mě logicky měla mít výjimku, když je negativní test podmínkou k odehrání utkání. Od koho tam hrozí nakažení komu, když tam mají fanoušci zakázaný vstup a ostatní jsou testovaní? Tohle nechápu.

    • Acs gl8.10.2020 16:05reagovat

     Taky v tom nevidím logiku... Prostě idiotismusVztek

   • standis8.10.2020 15:54reagovat

    Tak jsem to také pochopil, že mezistátní a mezinárodní zápasy dostanou výjimku.

    Aspon se nám na prádelnu uzdraví Hancko a sjiže se s týmem Pavelka.

   • captain_obvious8.10.2020 16:00reagovat

    Jo na poháry se to nevztahuje. Takže to vypadá, že zápasy venku budeme hrát možná i před 30 % kapacity stadionu, a doma před prázdným stadionem, navíc minimálně proti Lille nerozehraní, většina kádru po 3 týdnech bez soutěžního zápasu. Poděkovat můžeme Andrejovo předvolebním PR manévrům s rozvolňováním opatření.

    • Kuklic8.10.2020 18:07reagovat

     Teoreticky by jsme mohli něco odehrát v zahraničí proti českému týmu ne? Smích

  • Elysir8.10.2020 16:05reagovat

   Dpč sTb plk Prml

   VztekVztekVztekVztekVztek

  • Champion8.10.2020 17:21reagovat

   Cely je to nestastny, snad klapne EL jak slibuji

 • Agent Condeho

  AlaMierda8.10.2020 12:21reagovat

  Hezký rozhovor, žádná zatrpklost, že to nevyšlo

   

  https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2020-21/385381/co
  ndeho-chtel-i-anderlecht-agent-je-jako-pogba-za-30-milionu-je-to-darek.html

  • petr1378.10.2020 12:43reagovat

   A cos jako cekal? Smích vzdyt je to totalni PR, zs ktery si zaplatilSmích

   • Tyrrael8.10.2020 12:54reagovat

    Čekal jsem, kdo bude první, vyhráváš. Smích

   • AlaMierda8.10.2020 12:59reagovat

    Jo já zapomněl, že naprosto běžně tu agenti cizinců rozdávají zaplacené PR rozhovory.

    • petr1378.10.2020 13:17reagovat

     Bezne mozna ne, ale tenhle joÚsměv velej rozhovor tam toho hrace i sebe jen vychvaluje a ten novinar mu jeste nahravaÚsměv

     • AlaMierda8.10.2020 13:33reagovat

      OK, ale taky nemusel vůbec že jo. Jasně tenhle agent sem dodává mladé cizince, tak tu chce být za dobře. Což chápu

  • chardin8.10.2020 13:17reagovat

   no jestli právě ten agent nebyl hlavní problém, že to nevyšlo. Je dost velkohuby.

   • petr1378.10.2020 13:22reagovat

    Muj klient neni nic moc, je pomaly, chybi mu technika a jeho koleno vydrzi tak maximalne rok. Nastesti si toho Zlin nevsiml a dal mu smlouvu. Ted verim, ze napalime i nejaky bohatsi klub, protoze provize z prestupu i z platu hrace by se mi hodila. Ale musime rychle, nez kvuli kolenu skonci karieru.

     

    Mate ve sve staji i jine hrace?

     

    Mam, ale ti jsou jeste o neco horsi. Jeden dokonce bere drogy. No ale tady maj kluby hloupy scouty a neumej delat zdravotni prohlidky, takze v Ceske republice citim sanci.

    • Mich8.10.2020 14:03reagovat

     Drogy berou i v Plzni

   • waaw8.10.2020 14:57reagovat

    Zlatousty

 • No jak tohle dopadne?

  acs197.10.2020 23:21reagovat

  Pro Ligovou fotbalovou asociaci i samotné kluby je pokračování soutěží naprosto stěžejní. Navíc to má i mezinárodní přesah. Už ve čtvrtek 22. října totiž čeká Spartu první utkání v rámci základní skupiny Evropské ligy, doma vyzve Lille.

   

  Pokud by mezitím došlo k dalšímu zpřísnění opatření, která by postihla i profesionální sport, nemohli by Pražané velmi pravděpodobně zmíněný zápas odehrát na Letné, a museli by do azylu. Ať už v německých Drážďanech, nebo třeba na severu Rakouska. Leda že by si vyjednali výjimku a mohli hrát doma na Spartě, samozřejmě bez diváků.Údiv

 • Repre

  DaveACS7.10.2020 19:11reagovat

  Můžeme sledovat dva hráče, po kterých jsme mlsně koukali toto, nebo minulé přestupové období.

   

  Vydra je sice agilní a má dobrej pohyb, ale řešení situací má jako Tetteh. Přiznám se, že mockrát jsem ho za poslední rok neviděl, takže nevím, jestli to třeba není jen tento zápas.

  Petrášek skvělej ve vzduchu a pozičně, ale než rozhejbe ten svůj kamion, tak to bohužel logicky chvíli trvá.

  • captain_obvious7.10.2020 19:46reagovat

   Petrášek má dobrý věci a je na stopera neuvěřitelně gólovej, ale je pravda, že sledovat ho proti nějakému sprinterovi typu toho hráče z Beer Ševy, co tam školil obranu Plzně, by byl asi horor.

   • pubi7.10.2020 19:49reagovat

    Do trojky totálně nepoužitelnej, pokud tedy doprostřed počítáme s Čelůstkou.

  • johnny17.10.2020 19:50reagovat

   Ty woe nás voděj Kypřani, to je síla. To co tam předvedl Koubek to neudělá ani gólman z okresu. Vydru si nechte v Anglii. Jediný kdo se mi líbil hodně, byl Král to je pan fotbalista.

  • kopyto7.10.2020 20:20reagovat

   Petrášek je stoper z minulého století, velkej pařez, kterej postavíš do libovolného malého vápna a necháš ho hlavičkovat, ale v moderním fotbale, postaveném na dynamice a rychlosti hry, absolutně nepoužitelnej. Samozřejmě hezký příběh a přeji mu, ať se mu daří i nadále, ale ve Spartě či jiné lepší lize by ho nejspíš fanoušci sežrali zaživa, kdežto v Polsku bude úplně v klidu za hvězdu a hodně podobný vývoj očekávám i u Frydrycha.

  • Moribundus7.10.2020 22:55reagovat

   U těch, co dnes hráli, z kategorie ”cenově a platově dostupný”, ale i ”pro hráče myslitelné”, by se mi ve Spartě líbil Novák.

   Petrášek k nám? Vůbec! Je super tam, kde je. My bychom ho zbili a on by zbil nás.

   • 13goat8.10.2020 11:57reagovat

    Novák je jako Vydra. Na klubový úrovni očividně dobrý, v repre vždycky tragédie.

     

    A nechoďme opět do extrémů. Pokud tady máme momentálně cca 4 navrátilce - Čelůstku, Pavelku, Krečjího a počítám i napůl Dočkala s Kozákem, nelámejme tenhle poměr dál. Jasný, tahle stará garda nám dost možná vyhraje titul, respektive nás k němu přiblíží jako už dlouho nikdo ne, ale další prohlubování toho ”veteránskýho jádra” už nebude třeba, jakkoliv by se jako náhrada za Hanouska hodil. Navíc prokazatelně Sparťan.

     

    Chce to rovnováhu.

    • lidoop8.10.2020 12:12reagovat

     Hlavně jeho příchod je utopie, ve Fene je asi dva měsíce, navíc plat bude mít úplně jinde, než co bychom mu my mohli nabídnout.

     • 13goat8.10.2020 12:46reagovat

      Podle mě se o něm do roka začne spekulovat - hned, jak Fene vytáhne na jeho pozici jinýho hráče, ikdyby odchovance. Přeci jen turecký home grown pravidla jsou trošku přísnější a nikdy nevíš, kdy si takový klub přivede nějakou přestárlou zahraniční ex-hvězdu, která bude mít na soupisce přednost.

    • AlaMierda8.10.2020 12:23reagovat

     Doufám, že už končí tyhle extrémy. Jeden přestupák bereme jen cizince, další jen mladé co nám nechá konkurence, pak zase navrátilce. Snad už ted přijde doba, kdy začneme posilovat ve stylu potřebujeme levého beka - přivedeme kvalitního levého beka a jiný aspekt nás nezajímá.

     • 13goat8.10.2020 12:44reagovat

      Tak tak, podle mě náš kádr je už KONEČNĚ ve zdravým stavu a je jen třeba to dotunit. To, že jsme vyzobali prakticky všechno, co si venku nějak vydělalo, nadělalo si to tam děti a chtělo se to vrátit domů do bezpečí, k docela levnýmu žití s dobrou životní úrovní a furt snovou vejplatou ve Spartě (= nikoliv v Edenu, protože jiná možnost není) je prostě jedině dobře. Ale už stačilo. Nyní bych upřel zrak k jednomu dvěma hráčům za přestupák a decentnímu posilování na těch nejpalčivějších místech.

       

      • AlaMierda8.10.2020 13:00reagovat

       Nyní se musí začít pracovat vyloženě komplexně a systematicky. To jest opravdu začít tým posilovat a stahovat opravdu nadějné hráče. Myslím, že každý musí jasně vidět, že z naší mládeže je aktuálně použitelný okamžitě do A týmu jen Hložek a Karabec

 • Osa tymu

  petr1377.10.2020 15:08reagovat

  Ta nam roky chybela, nemeli jsme lidry na hristi ani v kabine. Ted ji mame zase zpatky. Tohle podle me Rosicky chtel. A povedlo se to. Kolem tyhle osy ted muzou rust mladi popr. se to da sperkovat cizincema.

 • Conde/Pavelka

  Schyzo7.10.2020 14:09reagovat

  Asi bych to vůbec neřešil. Ve výsledku máme hráče, kterého jsme dlouho chtěli. Kdyby se nejednalo o česky klub, ale kluka ze zahraničí. Žádné plačky typu Madla by romány nepsalo a všichni by tu byli spokojeni.

  • K0F18.10.2020 10:12reagovat

   Z Pavelky mám podobně pozitivní pocity jako z Čelůstky. Za sebe musím říct, že super přestup.

81568 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha