Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • mohla by prádelna dnes vyhrát

  maybe66612.5.2019 19:04reagovat

  pak by se Spartička vrátila do boje o titul. aspoň tou formou, že kdo s náma ztratí ma smůlu. Protože s nikým jiným už nikdo z nich neztratí. Lepší když někdo z nich přije o titul tím, že ztratí s náma, než aby měl po dnešku cirkus plus 6. Chtěl bych vidět protažený obličeje jedněch nebo druhých (raději těch čínských) po remíze s náma a tím ztrátě titulu.

  • ap241212.5.2019 19:22reagovat

   Tvrdíkovu protáhlou tlamu viděti, k nezaplacení! Smích

 • No

  Shaemi12.5.2019 18:42reagovat

  slavisti tam maji nejak prazdno, cekal bych vyprodano

 • Liga

  Dynamo12.5.2019 18:41reagovat

  Slávie hraje profesorsky s platonickou převahou, ale bez většího nápadu. Jen běhání na Plzeň nemůže stačit.

  Ta si určitě přijela pro remízu, případně z brejku udeřit.

  Průměrnej fotbal.

  • kilovolt12.5.2019 18:42reagovat

   Kayamba se jeví jako slušný hráč

  • Pavel0012.5.2019 18:43reagovat

   Slavie doufá, že využije svoji fytickou převahu, to je celá její taktika

  • Tashunka Witko12.5.2019 19:00reagovat

   Tak zatím jen jedna šance po vymyšleném rohu a jeden náznak díky pomalosti neohrabaného Brabce.

   Jinak to vypadá na remízu.

 • Jo

  ap241212.5.2019 18:39reagovat

  kdyby si chtěli dát na hřišti navzájem přes hubu!!!!Smích

 • Perspektivni trener pro Spartu

  Pochcana slama12.5.2019 18:23reagovat

  vyrazen tragickym Zlinem se zelenacem na lavicce.

 • Inspirace pro Spartu?

  SuperFrankie12.5.2019 15:45reagovat

  Hertha dneska oznámila, že v létě převezme tým po Dárdaiovi Ante Čovič, který toho má s končícím trenérem Herthy dost společného.

  Oba předtím než nastoupili k áčku Herthy makali u Juniorky, oba odehráli několik set zápasů v Berlíně (Dárdai je snad dokonce rekordman v počtu zápasů odehraných za Herthu), takže mají ke klubu silný vztah.

  Nadhodím otázku do diskuze - neměli bychom se snažit podobně zapojit kouče, které Sparta vychovala, do áčka než lovit někoho zvenčí?

  U Holoubka to zafungovalo a když byl tým v největších sračkách, tak do Sparty napumpoval elán, emoce a nebýt toho nešťstného rozjezdu jara a problémů s licencí, mohlo to fungovat podle mě dál.

  Zmiňuju to, že v tomhle případě by dávala dle mého názoru sázka na Horňáka, který stejně jako výše zmínění trenéři, v klubu roky hrál, působil u mládeže a na lavičce áčka zatím nepůsobí marně.

  Podobné emoce a vztah ke klubu by logicky neměli ani Jílek (se vším respektem, jeho srdcovka je Sigma) a už vůbec ne Vrba.

  Co myslíte?

   

  https://www.herthabsc.de/en/teams/ante-%C4%8Covi%C4%87-new-head-coach/page/1054--4-4-.html

  • TBCH1112.5.2019 15:48reagovat

   Podle mě hráčská kariéra v klubu, ani vztah ke klubu nezaručuje kvalitu trenéra, kterou mj. Horňák nikde nepředvedl.

   • SuperFrankie12.5.2019 16:04reagovat

    Ale já přece neříkám, že to zaručuje kvalitu.

    Jenom mi to přijde jako zajímavá cesta, protože ti trenéři pak mají k danému týmu úplně jiný, vřelejší vztah.

    • TBCH1112.5.2019 16:16reagovat

     A já neříkám, že to říkášSmích. Ptal ses na názor a můj je takový, že by se měli přivádět trenéři, kteří už někde měli úspěchy.

  • captain_obvious12.5.2019 15:52reagovat

   Mně se spíš líbí styl Hoffenheimu, vychovávat si budoucí trenéry Áčka u mládeže, bez ohledu na to, jestli za klub, nebo vůbec fotbal na nejvyšší úrovni sami hráli.

    

   Já si myslím, že sázka na Horňáka je momentálně riziko. Až tak unešený z něj zatím nejsem, i když mi zároveň teda vůbec nevadí. Ale asi bych v létě sáhnul jinam.

   • victorlima12.5.2019 17:35reagovat

    Sáhl bych také jinam, ale nevím kam. Zahraničního trenéra tu nikdo nechce a čeští nemají kvalitu. Proboha, hlavně ne nějaké trenéry z ligových mužstev která se umístila v druhé polovině tabulky! Nebo některé, které jsme už (třeba i poněkolikáté) vyhodili.

    • Funin12.5.2019 17:43reagovat

     já myslím, že momentálně není v ČR žádný trenér, u kterého by nebylo nějaké ale.

     • Pouzar1112.5.2019 17:56reagovat

      A kdyby byl tak do Sparty stejně nechce .. stejně jako to je u hráčů..

    • dominik2712.5.2019 19:00reagovat

     Pozici v tabulce u stávajícího mužstva bych do toho moc nemíchal. Předpokládám, že to směřuje k Haškovi s Jílkem, ale v obou případech bych řekl, že bez nich by ty kluby dost možná vůbec nebyly v lize.

  • Tashunka Witko12.5.2019 18:11reagovat

   Tak Horňák ukazuje, že v žádném přpadě. Je mnohem horší než Ščasný a navíc neslaný nemastný, není to osobnost a ve Spartě nemá co dělat.

   • Pochcana slama12.5.2019 18:20reagovat

    +100

   • dominik2712.5.2019 18:31reagovat

    Nechápu, co byste pořád chtěli, aby vám ukazoval. Převzal špatně fungující tým, dostal za úkol s ním vykopat během šesti zápasů třetí místo. Povedlo se mu to pojistit už po třech utkáních, ve všech zvítězil, navíc se skóre 7:0. Jasně, že by hra mohla vypadat líp, ale bral bych v potaz, že on si neposkládal tenhle tým, ani neměl moc času mu něco vtisknout. Prostě splnil to, co měl. Já bych pořád hodnotil mnohem lépe, kdyby se takhle uplácal titul, než aby ho Sparta nezískala vůbec.

     

    A s tvrzením, že není osobnost a že nemá ve Spartě co dělat, fakt nesouhlasím. Jak ho znám, tak on v tomhle trochu klame tělem. Z mého pohledu je u něj problém jen to, že jako trenér nemá moc zkušenosti s profesionálním fotbalem. Bylo by přirozenější, kdyby vedl nějaký jiný ligový klub, než převezme áčko Sparty. Teď je otázka, kdo vůbec Spartě kývne na její nabídku, protože určitě existuje spousta scénářů, které bych radši oželel a Horňáka u áčka ponechal.

    • petr13712.5.2019 18:34reagovat

     Hezky napsano. Podepisuju a 2x podtrhuju.

    • Funin12.5.2019 18:44reagovat

     mam takovej dojem, že výměna trenéra ve Spartě měla podobný efekt jako třeba v ManU nebo Realu, Solskajer i Solari slušnej start, ale pak se to zase zadrhlo. Pod Horňákem jsou výsledky, ale hra žádnej zázrak, staví Zahustela, Heča taky nic moc. Jsem zvědavej, jak se postaví k těm dalším zápasům, jestli dostane šanci Plechatý nebo někdo další. Každopádně, dokud nedostane šanci na delší čas včetně přípravy, tak se nedozvíme, jestli na Spartu má nebo ne.

      

      

     • SuperFrankie12.5.2019 18:48reagovat

      Já zase úplně nevím, na kolik se můžeme srovnávat s Realem a United.

      Ty situace vůbec nejsou podle mého názoru podobné, s výjimkou právě zmíněného faktu, že na lavičku pak vždycky usedla klubová legenda.

       

      Mimochodem, co se týče třeba Zahustela, tak ať už se mi jakkoliv protiví, tak chápu, proč ho staví na úkor Chipcia, který má už zabookované letenky zpátky do Bruselu. A Heča zatím pod ním nedostal ani gól. Co víc má člověk od gólmana chtít?

      • Funin12.5.2019 18:56reagovat

       měl jsem namysli, že prostě nový trenér krátkodobě zlepšil výkony, hlavně protože se zlepšila atmosféra, ale po čase to šlo dolů.

        

       Heča nedostal gól, ale to co včera několikrát předvedl při rozehrávce byla opravdu hrůza, gól nedostal jen díky neschopnosti hráčů Liberce, kdo to neviděl si lže do kapsy. Vůbec celá naše defenzivní hra byla včera slabá.

        

       Podle mě je hlavní se na to dívat střízlivýma očima, netřeba přehnaně kritizovat ani to vidět moc růžově.

        

       btw zatím jsem nezaznamenal oficiální prodloužení Zahustelovy smlouvy, takže je jeho situace stejná jako i Chipcia. Kdyby se tam postavil někdo mladej, tak to chápu, ale jakej je důvod dávat herní čas Zahustelovi? Jako že se díky zkušenostem z těžkých zápasů zlepší?

       • SuperFrankie12.5.2019 19:06reagovat

        A co jako má s tím týmem udělat za tři týdny?

        Jasně, že to není ideální a jasně, že z Heči se najednou nestane Neuer.

         

        • Funin12.5.2019 19:12reagovat

         no může třeba příště zkusit nasadit Nitu. Já vím, že za ten čas se nedá udělat zázrak, taky jsem výše psal, že dokud nedostane větší šanci, tak nezjistíme, jak na tom je. Ale jen jsem upozornil na nějaké věci, co se mi úplně nepozdávají mno.

    • SuperFrankie12.5.2019 18:45reagovat

     Právě výše zmíněný Čovič taky nikdy nevedl žádné áčko (od roku 2010 působí u mládeže Berlíňanů) a těch příkladů je podle mě napříč Evropou dost.

     Nechápu, proč zrovna u nás by našinec potřeboval zkušenosti z áčka.

     Holoubek je taky neměl a namazal si na chleba Inter s polomrtvým kádrem.

     • dominik2712.5.2019 18:51reagovat

      Ač mám Davida rád, tak je třeba si přiznat, že tehdejší Inter se na chleba namazal de facto sám. Nicméně Holase měla Sparta podržet a zbavit se jiných lidí, protože jeho odchod byl krok zpět. Tím nechci shazovat Radu, spíš to, že výsledkově se od té doby Sparta neposunula prakticky nikam. Přišla o trenéra, kterého fanoušci měli hodně rádi a přišla o člověka, který vyloženě neumí dělat alibistickou a nekoncepční práci. Sice potřeboval získat zkušenosti, což samozřejmě pro Spartu není úplně ideální situace, ale dneska už to celé mohlo být na jiné úrovni.

    • Tashunka Witko12.5.2019 18:57reagovat

     Že nemá zkušenosti s profesionálním fotbalem je pravda a svým způsobem to i potvrzuje jeho ”schopnosti” a předpoklady trenovat Spartu, ale to je asi jediné s čím lze souhlasit. Hodnotit kladně poslední dva zápasy mi přijde jako úlet, a to i včetně zákadní sestavy, střídání, suspendace apod., nejen na základě tragické hry, resp. holomajzny. Zatím dokázal Horňák tým jen ještě více rozložit, bez ohledu na body a splnění úkolu. On navíc jako asistent u týmu působil a na všem se podílel.

     Osobně doufám, že zrovna on bude ze Sparty odejit, byť ho tak nějak lidsky mám rád a vážím si ho jako bývalého hráče.

     Jsem toho názoru, že realizační tým potřebuje čistku a měl by tam zůstat jen Janoušek.

     • petr13712.5.2019 19:21reagovat

      Jak jsi prisel na to, ze Hornak tym rozlozil? Klidne mu vycitej sestavu nebo stridani, ale tym je pod nim naopak mnohem kompaktnejsi a sebevedomejsi. Hodnotit uroven hry je nesmysl, s tim nemel sanci nic udelat.

     • dominik2712.5.2019 19:23reagovat

      Mít zkušenosti z ligy taky není jen o schopnostech. Abys dostal své první angažmá v lize, musíš mít obrovskou porci štěstí. Třeba David Holoubek by dnes mohl dát trénovat A-dorost Sparty, nebýt pár šťastných okolností. Místo toho má už třetí ligové angažmá.

       

      Další věc je, že Michal Horňák podle mě vždycky chtěl být ve Spartě. Když se vracel z Vlašimi, tak jsem měl pocit, že má fakt upřímnou radost, že je zase zpátky asistentem béčka, protože to je opět práce pro Spartu. Podle mě tím klubem fakt žije, kdykoliv je potřeba, tak ho podpoří. Možná se ani nikdy vyloženě nesnažil pracovat jinde.

       

      Co se týká té holomajzny, tak si vážně myslím, že kdyby měl opravdový prostor s kádrem pracovat podle svých představ, tak by to vypadalo jinak. Nicméně zatímco donedávna byla obrana Sparty velkou slabinou, tak Opava s Libercem se za celý zápas nedostaly ke střele na bránu a Baník také neměl moc šancí ke skórování, takže nemám pocit, že by ten kádr byl ještě víc rozložený.

       

      Chápu snahu sehnat někoho, kdo jako trenér už v ligovém fotbale ukázal velmi nadstandardní kvalitu, ale pokud zůstane u áčka Horňák, tak bych v tom zase neviděl tragédii.

   • SuperFrankie12.5.2019 18:43reagovat

    Mírni slova, Indiáne.

    Tohle si Horňák nezaslouží.

    Ščasný tu nadělal spoustu zlé krve a říkat, že je Horňák ještě horší mi nepřijde fér.

 • ČR U17

  Nuff12.5.2019 15:16reagovat

  0:3 v druhý půli s Francií.

  • Pavel0012.5.2019 15:33reagovat

   Rozdíl je tam znatelný a naše obrana byla tedy dost slabá

 • Bez ohledu na postavení Sparty

  maybe66612.5.2019 15:02reagovat

  je nadstavba naprostá blbost. Kdyby bylo čelo 3-4 týmy vyrovnané boj o titul do konce tak je naprostá pitomost, aby se hrálo jednokolově a jeden vše doma. Jen proto, že měl po 30 kolech o bod víc. Pokud by nadstavba měla mít smysl, muselo by to být play off o titul. Semifinále ligy 1-4 a 2-3. To by ovšem zase bylo brutálně nespravedliví vůči někomu kdo třeba po 30 kolech vedl o 10 bodů, na 4. mí 20 a nakonec díky nepovedenému týdnu na závěr skončí 4. A jako třešnička na dortu nesmyslnosti tohoto systému je to, že se může stát, že hůř umístěnej půjde do evropy na úkor lépe umístěného.

  • TBCH1112.5.2019 15:12reagovat

   Nesouhlas

  • waaw12.5.2019 15:17reagovat

   Hokejova liga je nespravedliva?

   • maybe66612.5.2019 15:19reagovat

    tam je play off na třeba 7 zápasů. To eliminuje to, že postoupí haluzácky lempl. Haluzácky nikoho 4x za 10 dnů neporazíš

    • TBCH1112.5.2019 15:25reagovat

     O tom by Tampa mohla vyprávět.

     • maybe66612.5.2019 15:31reagovat

      to ano. Ale přece je to jen méně pravděpodobné, že např. Zlín vyřadí Plzeň nebo Slavii ve fotbale

     • Paspartu12.5.2019 16:25reagovat

      To sice ano, ale na druhou stranu pokud se 4x po sobě necháš porazit slabším týmem, tak si asi nezasloužíš být mistr.

  • wasek2611@centrum.cz12.5.2019 15:32reagovat

   Já jsem spíš pro 10 týmů a každý s každým 4x

    

   Když už ale nadstavbu, tak skupina o titul 4 týmy každý s každým 2x

    

   Skupinu o záchranu klidně takhle nechat A prostřední skupina třeba rozlosovat 2 skupiny po 3..

   • maybe66612.5.2019 15:50reagovat

    to by bylo optimální, ale to ti celky z druhé poloviny tabulky nikdy neodhlasují. Tudíž zbytečná debata

   • victorlima12.5.2019 17:31reagovat

    Rozhodně jsem pro ligu s 10-ti účastníky. Pro tak malou zemi jako je ČR by to bylo akorát. Stejně takových 5-6 týmů má stálé finanční potíže.Každý s každým 4x by bylo ideální.

  • captain_obvious12.5.2019 15:36reagovat

   V první skupině mělo být 5 týmů a hrát každý s každým dvakrát. Zbytek už by se na to dal nějak napasovat. Nemyslím si, že je nutné, aby vítěz druhé skupiny hrál o postup do EL, už jsem dřív navrhoval, že mohl dostat jinou výhodu, např. změnit systém nasazování do poháru FAČR, nasadit těch prvních 5 týmů z uplynulé sezony + ten, který vyhrál tu druhou skupinu, rovnou do osmifinále s tím, že zbytek ligy by se do té fáze musel prokousat skrze nějaký vidláky z divize. Navíc by se dalo zavést, že tým z nižší soutěže hraje vždy doma, jak to je v pohárové soutěži v několika jiných zemích, takže by přišla celá vesnice a klub by měl nějaký prachy navíc. Ale to by bylo asi složitý, chápu, že jednání mezi ligou a FAČR momentálně jsou asi jen pro silný žaludky a změna poháru by tam dost možná neměla šanci projít.

   • captain_obvious12.5.2019 15:38reagovat

    Jinak mi ten systém připadá relativně OK. Mohlo to dopadnout mnohem hůř, vzhledem k tomu, jakej šašek to vymýšlel.

   • captain_obvious12.5.2019 15:45reagovat

    Oprava: Kdyby bylo ve skupině o titul 5 týmů, tak je ještě nějaké play off s vítězem druhé skupiny nutné. Tak v tom případě dát o titul asi 4 týmy každý s každým 2x, jak bylo zmíněno výše.

  • Tashunka Witko12.5.2019 18:14reagovat

   Nadstavba není blbost, ale play-off taky ne. Play off ve fotbale ve hře o titul je přímo debilita a zhovadilost, která degraduje dlouhodobou soutěž. Nadstavba z ní naopak vychází !

 • Permice

  Nuff12.5.2019 11:55reagovat

  Doufám, že vedení stihne ohlásit trenéra a pár prvních posil do konce deadlinu pro obnovu permice. Základni podmínka pro prodloužení (odchod Zdendy) byla splněna, ale trenér a posily budou rozhodující. S tím jak 2x do roka začínáme vždy od začátku bych možná uvažoval o změně názvu na AC Starta Praha.

  • petr13712.5.2019 12:28reagovat

   Jestli k tomu pristupujes takhle, tak se na to rovnou vyser, permici neobnovuj. Aspon misto tebe bude chodit nejakej opravdovej fanousek Sparty.

   • Kombinator12.5.2019 13:03reagovat

    Jasně, protože spousta opravdových fanoušků čeká na svojí šanci, až si Nuff nekoupí permici. Ty seš komediant.Smích

    • petr13712.5.2019 13:50reagovat

     Klidne dej tech smajliku treba pet. Zjevne nevis, ze pokud ma Nuff pekny misto na protilehly, tak zmizi behem par minut, kdy pujdou do prodeje propadly rezervace.

     • Kombinator12.5.2019 14:13reagovat

      Jasně a z ničeho nic se na stadionu objeví opravdový fanoušek, který nechodil kvůli tomu, že neměl fajn místečko. SmíchSmích

      • petr13712.5.2019 14:35reagovat

       Neobjevi se na stadionu, ale na Nuffove peknym mistecku.

      • pubi12.5.2019 14:47reagovat

       Booom!

    • bobo12.5.2019 15:20reagovat

     Petr má pravdu...jestli mi dokážeš sehnat tři permice vedle sebe na protilehlý v dolní části tak na půlce a cca 6. řada, ať je to pod střechou a u topení, tak máš u mě večerní útratu v hospodě Smích

   • Nuff12.5.2019 13:08reagovat

    Přesně jsem čekal, že se ozveš ty pravej fanoušku. Nikdo netvrdí, že nebudu fandit, finančně podporovat tenhle bordel ale určitě ne.

    • petr13712.5.2019 13:17reagovat

     No super, jak pisu, permici uz neprodluzuj. Na zapasy koukej v tv a muzes sem u toho psat, jak je vsechno hrozny.

   • captain_obvious12.5.2019 13:47reagovat

    Péťa Sluníčko is in the house!

   • Sergej_Stokurev12.5.2019 14:13reagovat

    Třeba nějaká rodina s dětmi. Smích

 • Dilema

  salamandr12.5.2019 11:26reagovat

  Slavii nemám rád, je to odvěký rival, Plzeň nesnáším. Proto je volba jednoduchá.Neutrální

  • artaxerxes12.5.2019 11:39reagovat

   Normálně bych titul řaději pro Slavii, ale fakt nechci vidět titul slavící Slavii po zápase s námi.

   • Lobrock12.5.2019 11:45reagovat

    V souboji komanč vs korupčník přeju korupčníkovi. Přežil jsem je v LM loni, přežiju to zas. Stejně si zas všechny zisky stáhne Veolia a nakupovat budou jen hráče po skončení smlouvy.

    • johnny112.5.2019 11:54reagovat

     Luftjardovi a komančovi ani náhodou.

  • captain_obvious12.5.2019 12:35reagovat

   Tyhle filozofický úvahy ”pokud bych si musel vybírat”, co tady jsou každý víkend, mě dostávají.

   Nikdo tě nenutí si vybírat. Úplně v klidu můžeš stejně jako většina fanoušků Sparty nepřát titul nikomu, mít tedy konec ligy na párku a věnovat se důležitějším věcem v životě.

  • Dynamo12.5.2019 13:32reagovat

   Z bláta do louže. Zápas nesledovat a je klid

73550 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha