Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Pár postřehů

  petr1378.8.2017 7:53reagovat

  1) myslím, že máme v týmu skutečnou konkurenci, kterou se navíc Štramák nebojí využít a evidentně posadí kohokoli a naopak dá znovu šanci. Tohle brzo doceníme

  2) pár hráčů si ještě musí zvyknout na tlak ve Spartě, ale bude to dobrý. Příklad je Štetina. Včera už ukázal i několik parádních konstruktivních momentů. Ono je fakt rozdíl hrát před prázdnou Juliskou, kde je tlak nula a ve Spartě

  3) až se nám rozehrajou/uzdravěj krajní beci, tak to bude jízda, zatím je ta podpora ofenzivy mizerná

  4) Sáček ukázal, že je borec, ale stejně jako v minulý sezóně se ve 2. půli vytratil, težko říct, jestli je to kondicí

  5) Frýdek opět nepřesvědčil

  6) Mandjeck se mi nelíbí, je takovej divnej, ale chápu, že potřebuje čas na aklimatizaci. Mavuba je ale podle mě o level jinde, jen taky musí dohnat kondici

  7) pro Štramáka je teď podle mě výhra, že nejsme v pohárech, protože bude mít čas na trénování. Tým se musí stabilizovat, je tam 10 hráčů zraněnejch nebo uzdravujících se, dalších 5 musí dohnat kondici, navíc se to musí sehrát a musí do nich natlačit taktiku.

   

  p.s. Nejsem moc fanda Koubka, ale momentálně by měl chytat místo Dúbravky on.

  • lidoop8.8.2017 8:08reagovat

   1)S tou novou šancí to podle mě tak horký není. Ano, Václavovi ji dal, ale stáhnul ho v půlce, ač v tý mizérii s CZ patřil mezi nejlepší tři hráče v prvním poločase a proti Bolce zas ani lavička. Já chápu, že profi fotbal není mateřská školka, ale většina opravdu dobrých trenérů jsou zároveň i dobrý psychologové, což teda Strama podle mě není, když za ty dva měsíce nepoznal, že Václav si sice tváří jako frajer, ale ve skutečnosti má momentálně sebevědomí na bodu mrazu.

   7)souhlas, sice po posledních sezonách je to úsput ze slávy, že nejsme ani ve skupině EL, na druhou stranu mi bude úplně buřt, že jsme letos nehráli poháry, když uděláme titul a tím přímej postup do LM.

    

   Co se Dúbravky/Koubka týká, tak jsem rád, že Dúbravku konečně posadil, ale za celej včerejší zápas jsem nenabyl dojmu, že by Koubek byl lepší volba. Měl jeden dobrej zákrok, ale to ho spíš trefilo, jinak mi připadal strašně nejistej a nervózní.

   • petr1378.8.2017 8:47reagovat

    trenér samozřejmě musí být dobrej psycholog, ale musí vždy upřednostňovat zájmy týmu před zájmy hráče. Kadlec by marnej na jaře, odehrál katastrofální přípravu, katastrofální generálku, tak moc nechápu, proč by měl mít nějaký extra zacházení. To je právě tak konkurence, nemáš na to, tak holt nehraješ. Navíc jak by k tomu přišli další hráči. Tohle přece už ve Spartě bylo, že mělo pár frajerů místo prakticky jistý. kam to vedlo, jsme všichni viděli.

    • lidoop8.8.2017 9:16reagovat

     Vždyť na jaře byl víc zraněnej než zdravej. Ano, přípravu i generálku měl špatnou, ale kdo ne? Navíc pořád hraje na křídlo, který mu prostě nesvědčí. Já neříkám, ať má speciální zacházení, nebo ať hraje na úkor jiných, ale Štramák s ním zachází tak, jako kdyby byl nejhorší ze všech. To je to stejný, co dělal vloni Ščasný Čermákovi.

     • petr1378.8.2017 9:42reagovat

      a co dělal Ščasný Čermákovi? Dal mu opakovaně šanci, a pokaždý byl Čermák nejlínější hráč na hřišti.

     • hombre8.8.2017 9:46reagovat

      Trochu přeháníš.

      Venca si to musí srovnat hlavně v hlavě, jinak skončí jako Fenin. Bude muset začít od začátku a hlavně dřít a přidávat si na tréninku i po něm. Jestli toto pochopí, tak v nějakém zápase se chytne a bude starej, dobrej Venca.

      Momentálně nemá ani na lavku. A takových je víc. Nemůžou hrát jen proto, že se rozehrává - měl by zkusit, na pár zápasů, juniorku a tam dokázat svoje kvality a hlavně sklopit hlavu a neurazil se.

      Jinak já bych ho zkusil na hrot, na křídle si momentálně ani nevrzne....

 • Včera

  Spalik18938.8.2017 7:26reagovat

  1) Podle mě musí každý člověk, který aspoň trochu vnímá fotbal vidět, že Zahustel nemůže hrát krajního obránce. Rozhodně ne v ACS. Rozehrávka je neuvěřitelně krkolomná, pomalá, míč mu pod nohama překáží. Kara je nyní trochu z formy, ale pokud ty dva mám porovnat v běhu s míčem u nohy, tak je to úplně jiný sport...

   

  2) Ben Chaim se musí naučit makat dozadu. Rovnou na lavici bych ho neposílal, ale v dalším zápase mu dal jasný pokyny a když je nebude dodržovat, klidně ve 30.min. dolu..

   

  3) Dobrý fandění

  4) Bibione potěšil

  5) Lafi je borec

  6) Dááávid Bičík !!

  • petr1378.8.2017 7:44reagovat

   ad 1) já bych Zahustela neodepisoval, jasně je nerozehranej, asi byl i nervózní, ale on je současně hodně rychlej, má vybornou hlavu, oproti Karavajevovi mnohem líp brání. U něj je klíčový, aby zůstal zdravej

   ad 2) souhlasím, s tím rozdílem, že já bych ho příště posadil, teda pokud budou Biabiany i Plavšič ready

   ad 3) souhlas

   ad 4) souhlas

   ad 5) souhlas

   ad 6) souhlas, ale asi to už bude jen skandování na rozloučenou, taky mě to mrzí

  • ajosek8.8.2017 7:56reagovat

   Zahustel hrál včera líp než Kára poslední 4 zápasy...

   • Spalik18938.8.2017 8:07reagovat

    Protože jsme zvyklý, že Kara oběhal celou lajnu a k tomu přidal 4 nádherný centry...o tom se Zahustelovi nemůže ani zdát

    • lidoop8.8.2017 8:10reagovat

     Přesně, Karův byť i jen průměrnej zápas je Zahustelův vlhkej sen...bohužel.

     • petr1378.8.2017 8:50reagovat

      ale blbost. Karavajev je samozřejmě elegantnější fotbalista, hezky se kouká na jeho průniky a centry. A přitom se už zapomíná na jeho nedostatky v bránění, který má nemalý. Zahustel je jinej typ hráče, ale pokud by vydržel zdravej, tak by šel obrovsky nahoru.

      • victorlima8.8.2017 9:00reagovat

       Jasně Kara je elegantnější hráč, ale přestává být nebezpečný do předu a dozadu nikdy moc nevynikal. Takové typy trošku dřevěnějších bojovníků a dobrých hlavičkářů potřebuje každé mužstvo a zvlášť u nás v lize, kde to na nás zkusí s tvrdostí každé slabší mužstvo.

      • lidoop8.8.2017 9:22reagovat

       V tomhle se očividně neshodneme. Zahustel taky není žádnej exceletní obranář, taky vždycky vynikal spíš ofenzivou, ale je v ní jednoduše horší, než Kara třeba na jaře. Kdyby, kdyby, za dobu co je ve Spartě nebyl zdravej ani pět měsíců v kuse, takže na jeho zdraví a dostání se do formy se opravdu nelze upínat.

       • hombre8.8.2017 9:37reagovat

        Kara je špatný v defenzívě, ale ofenzivní styl mu prostě vyhovuje. On má při bránění i špatný výběr místa a při tvrdší hře propadá. Momentálně nemá formu, ale ta se vrátí a bude dopředu zase dobrej. V defenzívě za něj bude muset vypomáhat stoper. Podobný typ byl i Kadeřábek.

        Do soubojů je lepší Zahustel, ve všem ostatním Kara.

        • Spalik18938.8.2017 10:05reagovat

         přesně tak..a dopředu hrající dvojce Biab+Kara se mi moc zamlouvá..

 • Strama

  adam7.8.2017 23:44reagovat

  Strama říká, že má dva dobré gólmany. To opravdu vypadá na Bičíkův odchod. Celkově nakonec dost nešťastně vyřešeno s ohledem na podpis jeho nové smlouvy a zároveň neuskutečněný prodej Koubka.

  • ouissi8.8.2017 0:51reagovat

   Pokud řekl, že má Sparta dva dobré brankáře, tak musel myslet Bičíka s Vorlem, protože pokud je mně známo, Miller ukončil kariéru a Dúbravku s Koubkem už několikrát viděl.

    

  • podzim8.8.2017 7:10reagovat

   Čibi do Liberce.

   Muž zápasu: Michal Sáček! Dnešní Sport.

  • victorlima8.8.2017 9:04reagovat

   Problém Sparty a brankářů je pořád stejný. Skoro vždy jsme měli dobré golmany. Vždycky jsme však sháněli nejlepšího. Ten pak po roce odešel do ciziny a ke zbylým dobrým nebo velmi dobrým zase začínáme shánět nejlepšího. No a dál už to znáte... To je i případ Bičíka.

 • Ben Chaim

  M4rtin7.8.2017 23:24reagovat

  Ben Chaim dnes nějak nebyl,oproti předešlým zápasům, vidět. Čím to?

  • petr1377.8.2017 23:25reagovat

   Za dnesek by si zaslouzil priste lavku a misto nej Plavsic

   • dominik277.8.2017 23:50reagovat

    Bych tou sestavou zase za každou cenu pořád tolik nerotoval. To je tady Ben Chaim, tamhle návrat Michala Kadlece, do toho možná bude chybět i Biabiany, jestli se zranil.

     

    Speciálně dneska bylo zezačátku vidět, jak ti hráči se vůbec nedokáží zorientovat, v jakém systému vlastně hrají a s kým. Pak si to teda docela sedlo (i s přispěním nemohoucnosti domácích) a už tam byly vidět konečně nějaké rysy něčeho, co by jednou mohlo mít hlavu a patu.

    • petr1378.8.2017 5:49reagovat

     A to ja bych zase rotoval, mimo jine proto, aby si Ben Chaim uvedomil, ze je treba taky hrabnout dozadu. Vcera Civicovi vubec nepomohl a to ja nemam rad. Pevne verim, ze mu Stramak da najevo, ze nema nic jisty

     • victorlima8.8.2017 8:54reagovat

      Taky si myslím, že určitá rotace, Zvláště až si hráči zvyknou na sebe a na prostředí, je k dobru věci. Nikdo si nesmí myslet, že má místo jisté. Máme kvalitní a až se uzdraví marodi i široký kádr. Tak proč toho nevyužít. Ti hráči sem většinou přišli aby hráli. Obávali se malého vytížení ve svých mateřských klubech a proto volili toto východní dobrodružství. Určitě chtějí hrát.

  • SuperFrankie7.8.2017 23:29reagovat

   Uhrin ho eliminoval tím, že na něj nasadil na křídlo Pauscheka a pod něj nacpal na beka Čmovše.

  • adam7.8.2017 23:41reagovat

   Za mě je naše největší bolest fakt, že ta křídla nedokážeme efektivně využít. Střední záložníci (před Mandjeckem) by jim měli otevírat prostory. Navíc když už na něj něco šlo např. od Frýdka, tak to bylo často nepřesné. Podle mě je to ale jen otázka času, kdy se sehrají. Každopádně 1 na 1 je T.B.CH. i Plavšíč skvělý.

   • M4rtin8.8.2017 0:01reagovat

    Souhlas. Zdálo se mi, že až na výjimky nedostali křídla skoro žádné slušné míče. Myslel jsem, že je to Frýdkova chyba a tak jsem doufal, že se to změní s příchodem Rosického, nicméně jsem nějaké výrazné zlepšení nepozoroval. Zdálo se mi, že máme problémy s přechodem do útoku ze zadních řad. Furt si to tam kopali obranci mezi sebou a nevěděli jak rozehrát. K Rosovi se nedostali skoro žádné míče. Dokonce jsem ho viděl sbíhat až do řad stoperů aby jim pomohl s rozehrávkou. Nejsem žádný fotbalový odborník, jen píšu, co jsem viděl.

    • Majklll8.8.2017 6:15reagovat

     Rosa to takhle odzadu hraje často - v tom bych nic zvláštního neviděl..

    • lidoop8.8.2017 7:18reagovat

     Souhlasím, obrana si to tam mezi sebou mrská jak horkej brambor, založit akci, nedej bože dát kolmici neumí nikdo z nich, anebo se bojí. Mareček to jistě v noze má, ale jak to není jeho post, tak asi raději hraje na jistotu a Štetina ukázal, že to v noze taky má. Anebo se akorát krásně ukopl Smích

     • victorlima8.8.2017 9:12reagovat

      Neukopl se určitě. Bohužel na to, abychom takhle kvalitní křídelní hráče zásobovali spoustou kvalitních kolmých přihrávek, nám chybí ti kreativní záložníci. Sáček s Mavubou by to mohli zvládnout, až trochu máknou na kondici. Sáček je možná trochu přetažený i když jeho první půle byla výborná. On neměl žádné volno. Rosický samozřejmě za těch 20 minut to dokáže také.

 • Biabiany

  Myrthan7.8.2017 22:54reagovat

  Tohleje strašně divnej hráč. Vypadal dneska na živo strašně neohrabaně, ale je rychlej a uměl přihrát. Když to půjde takhle dál, tak máme nejrychlejší křídla v lize.

   

  Čivič dobrej dopředu, dozadu hořel.

   

  Mandjeck se postupně od bídného začátku zlepšoval.

   

  Sáčis super.

   

  Snad si hra začíná sedat, musíme to potvrdit v Liberci. Máme zase týden na to něco natrénovat.

  • SuperFrankie7.8.2017 22:56reagovat

   Liberec má nejmladší kádr v lize + jim sebereme před tím zápasem tři hráče. Musíme tam vyhrát. Fakt musíme.

    

   Jinak u Jonatána je fakt divný, že dá jeden sprint a pak to 2 minuty vydýchával.

   • Myrthan7.8.2017 22:58reagovat

    On fakt chvílema vypadal, že má celej zápas v piči. Ale pak se rozběhl úplně neskutečně. Skoro jako ve FIFĚ ...

    • Kulkozubý Tony 7.8.2017 23:09reagovat

     Ono se o něm říká, že je to takový flákač, ale upřímně, když si v každém zápase vytvoří nějaké ty 2-3 šance a alespoň jednu za čas promění + další připraví ostatním, tak mu nějaký ten chvilkový nezájem o hru odpustím. Ale dnešní výkon si spíš vysvětluji tím, že sice podstoupil přípravu v Interu, ale zase tolik minut za něj neodehrál a občas mi přišla na něm znát, že mu chybí částečná herní praxe, něco jako první zápas u Mandjecka. Očekávám od něj velké věci, nejspíš to nebude taková hračička jako je Ben Chaim nebo Plavšič, ale rychlostí a i těmi přihrávkami v prvním poločase převyšoval všechny ostatní na hřišti o 1 level.

  • hombre7.8.2017 23:28reagovat

   Bíba na první zápas skvělej. Snad výborný kup.

   Čivić i Zahustel hořeli vzadu, ale u Civiće věřím ve zlepšení a bude v pohodě.

   Sáček v první půlce dobrej, ale ve druhé se vytratil.

   Ben mě dnes zklamal...

   Štětina hodně dobrý a Lafata milé překvapil. Rád bych sice jiný hrot, ale dnes dobrý.

   Plavčík je plašan, co spálil - strašný, ale blesk a nebojí se.

   Rosa, ty poslední minuty super. Výdrž!!!

   Tady se ukazuje, že mít 1-2 špílmachry, tak jsme někde jinde a CZ bychom přejeli.

   Celé jaro jsem chtěl 2 rychlá brka na křídlech, máme 4, spokojenost a obrovská!!! Teď ať vydrží Rosa a vychováme si nového.

 • Výkon

  SuperFrankie7.8.2017 22:41reagovat

  Za mě nám to dneska vyhrál střed Sáček - Mandjeck. Totálně vygumovali Matějku s Jánošem, Sáčis vymyslel gól a opanovali střed hřiště. Snad si dnešním výkonem pojistil Michal setrvání ve Spartě pro letošní sezónu.

  • Fiat5007.8.2017 22:44reagovat

   Celkově poctivý, zodpovědný a obětavý výkon. A bylo tam srdce. Ještě to zopaknout a vylepšit s Libercem, a byli bychom z nejhoršího venku.

  • pepinho27.8.2017 23:05reagovat

   Mandjecka dost lidí hejtuje, ale mně se taky líbil - sice působí dost neohrabaně, často ztrácí balón, ale v soubojích je parádní, dneska vyhrál hodně úplně ztracených soubojů skvělým zákrokem nebo hlavičkou

   • SuperFrankie7.8.2017 23:08reagovat

    Udělá hodně černé práce, přičemž bych rád viděl někde jeho statistiky, ale je fakt, že působí na hřišti dost líným dojmem, ale hlavně, narozdíl od Sáčka s Frýdkem, je jeho podpora směrem dopředu naprosto nulová. To mu chybí no.

    • Pouzar117.8.2017 23:14reagovat

     Věřím že práci udělá, jen mi vadí jak při tom fauluje.

     • SuperFrankie7.8.2017 23:15reagovat

      Ale dneska opět nedostal kartu. Za to máme v kádru hráče, který dostal loni nejvíc žlutých karet v celé lize - Civič.

    • Chabix8.8.2017 0:40reagovat

     Protože hraje úplně něco jinýho než Sáček A Frýdek. V minulých zápasech ta podpora od něj byla větší, protože hrál na pozici Sáčka. Pořád je potřeba na zlepšení součinosti krajních obránců se středem, aby ty kombinace do křídel byly připravené.

     • victorlima8.8.2017 9:21reagovat

      Souhlas Chabixi. Nevím, jestli se mi to nezdálo, ale dnes jsme docela vzorně zkracovali hřiště a proto nedostali útočníci Bolky tolik kvalitních přihrávek. To mě v minulých zápasech chybělo. Snad už to začíná opravdu vypadat líp. Souhra by se měla zlepšovat každým dalším zápasem. Už dnes tam byly vidět náznaky, které mne naplňují nadějí.

 • Matejovsky

  Fiat5007.8.2017 22:37reagovat

  Kromě jiného, podařilo se eliminovat dnes Matěje. To bylo hodně rozhodující. Tady chci připomenout, ze spoléhat jenom na tvořivého záložníka je pěkná blbost.

  • Mek8.8.2017 9:53reagovat

   Souhlas, ano, děkuji, +1

 • Biabiany

  ForzaACS7.8.2017 21:59reagovat

  ”Jednání začala v červnu, kdy mi volal trenér, ale potřeboval jsem si to ještě nějaký čas rozmyslet.”

   

  To se mi příliš nelíbí. Buď je pro něho Sparta na prvním místě, nebo nikoliv a pak v ní nemá co dělat. Dnes zahrál výborně a bude nepochybně velkou posilou, ale tímto vyjádřením mě alespoň po charakterové stránce hodně zklamal.

  • Chabix7.8.2017 22:02reagovat

   ”Jednání začala v červnu, kdy mi volal trenér, ale potřeboval jsem si to ještě nějaký čas rozmyslet. Chtěl jsem se zachovat seriózně ke svému týmu a musel jsem myslet i na rodinu, protože mám těhotnou manželku.”

    

   Ty důvody jsou pochopitelné. Dosud hostoval vždy jen v italii. Změna země je velký životní rozhodnutí. Nelze se na to dívat tak jednoduše, tak jak to děláš ty.

   • ForzaACS7.8.2017 22:08reagovat

    Jasný, každý hráč můsí zvažovat pro a proti. To chápu. Ale nabídka ze Sparty se přece neodmítá a nelíbí se mi, že nad ní takovou dobu ohrnoval nos a čekal, jestli mu náhodou nepřistane na stole něco lepšího.

    • kapacitos7.8.2017 22:17reagovat

     SmíchSmíchSmích

    • dominik277.8.2017 22:17reagovat

     To je fakt. Jsi v Interu, mají o tebe zájem i jiné kluby, ale najednou máš možnost hrát za Spartu. To se fakt neodmítá. Biabiany ven!SmíchSmíchSmích

    • M4rtin7.8.2017 22:51reagovat

     ÚdivSmíchSmích

    • pubi7.8.2017 22:54reagovat

     Smích Smích Smích

    • adam7.8.2017 22:55reagovat

     Pravdu díš! Kterýkoli hráč Sparty, který by přijal nabídku z Interu by měl být měsíc veřejně lynčován a pranýřován!

   • KRiSTiN7.8.2017 22:11reagovat

    To je super, jak první citace vyzní totálně jinak, než ta rozšířená. Smích

  • Dolikus7.8.2017 22:22reagovat

   Proč si to sem nehodil cely ty trotle? To je jak u těch mediálních mrdek,všechno prekroutit a hledat hovna tam kde nejsou. S tímhle jdi slušně do prdele, za posledních par dni zpátky už to tady stačilo. Ať bylo pozadí toho hostování jakýkoliv tak tyhle důvody jsou naopak úplně k pochopení ty charaktere...Tvl to je material

   • acees7.8.2017 22:42reagovat

    umíš něco jiného než urážet?

    BAN

    • Dolikus7.8.2017 22:47reagovat

     Víš co mi můžeš viď?Smích

   • maaarty7.8.2017 23:50reagovat

    +1

  • Fiat5007.8.2017 22:27reagovat

   Bia udělal nejlepší rozhodnutí, jaké jen mohl udělat!

 • Mandjeck a Mavuba

  DaveACS7.8.2017 21:42reagovat

  Mají na instastories oslavu v kabině.Úsměv

  • adam7.8.2017 21:48reagovat

   Je vidět, že je to první výhra a ještě to není úplně dobře nacvičený Smích

 • Bosák

  adam7.8.2017 21:15reagovat

  Teď jsem se začal koukat na záznam zápasu (přenos jsem nestihl), ale vážně Bosák na záběr Bogdana s dítětem v náruči pronesl, že alespoň sparťan Sržjan Vlašič může být spokojen? SmíchSmích

  • johnny17.8.2017 21:18reagovat

   Jj je to blbec Úsměv

  • Pouzar117.8.2017 21:20reagovat

   On už to motal při přenosu s CZB .. snad 3x

   • Pouzar117.8.2017 21:21reagovat

    ale to to bylo směrem na Plavšiče

  • dominik277.8.2017 22:15reagovat

   Bohužel, ač mám Bosáka rád, tak dneska se v tom komentování dost topil.Úsměv

54334 příspěvků
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha