Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Něco málo k Sáčkově neproduktivitě

  dominik2728.2.2019 13:47reagovat

  O tom, že Michal Sáček nemá moc dobrou střelu, ani zahrávání standardek, bych se nehádal. Že nemá postavu do soubojů, s tím také souhlasím, naštěstí umí spoustě soubojů předejít, což mi přijde ještě cennější než mít metr devadesát a devadesát kilo.

   

  Nicméně k té neproduktivitě se sluší zmínit, že pro počítání asistencí existují nějaká kritéria, která samozřejmě nejsou objektivním ukazatelem toho, kdo má jaký podíl na gólu. Stejně tak se nepočítá asistence za sebelepší přihrávku do šance, když to neskončí gólem.

   

  Naposled proti Baníku si Michal Sáček opět nepřipsal ani gól, ani asistence, ale...

   

  1) Po jeho rychlém otočení hry Jánoš pod tlakem vyslal do šance Tetteha. Kdyby Jánoš nezakročil, nejspíš by Sparta šla na bránu tak jako tak. Skončit to gólem, asistence pro Sáčka to samozřejmě není, podíl na změně skóre by byl ovšem dost zřetelný.

   

  2) Po faulu na Sáčka, který opět vybojoval míč a rychle otočil hru, se kopal přímý kop, z něhož skóroval Karlsson.

   

  3) Vyslal kolmicí za obranu do šance Hložka, ten to měl sice docela z úhlu, ale i tohle mohlo skončit gólem.

   

  4) Vybojoval míč, který bez jakéhokoliv zpracování rovnou poslal za obranu na Tetteha. Toho sice vychytal Laštůvka, ale dorážka Costy měl být gól.

   

  Z mého pohledu velmi slušný zápas proti jednomu z nejlepších týmů ligy, i když tam ze strany Sáčka bylo i celkem dost chyb. Jeho chyby ovšem dost pramení z velmi přímočarého stylu hry a bohužel i špatné střelby. Těch špatných střel tam měl celkem dost a tady bych u něj viděl největší prostor pro zlepšení.

   

  Také tam ovšem byla spousta získaných míčů, a to i na soupeřově polovině, což je obecně velké plus. A také na něj bylo dost faulů. Když vás prakticky v jakémkoliv náznaku šance soupeř pošle k zemi, tak se produktivita vylepšuje dost blbě. S tím dost zápasí i Hložek.

   

  Sáčkovy momenty ze zápasu přehledně zde: youtu.be/WTQ16xEeZEY

  • dominik2728.2.2019 13:48reagovat

   Prej ”něco málo”...Úsměv

  • Dynamo28.2.2019 13:54reagovat

   Sáček se zlepšuje, o tom žádná.

    

   Otázka zní, není náhodou Hašek na jeho pozici ještě lepší?

   Ono je také důležité sladit celou středovou záložní ”trojici”.

   Typologicky mi asi nejvíce sedí složení Dočkal Kanga Hašek.

    

   Frýdek je skvělej pracant do zápasu nahoru

   dolů, ale tvoření u něj moc čekat nemůžeme.

    

   Sáček je takovej nosič vody, převzít balon a posunout ho o 10 metrů dál. Na jeho pozici ale tu střelbu občas potřebuješ a pokud v jeho věku tuhle disciplínu nezvládá, je to dost na pováženou.

   • Skleepy28.2.2019 14:13reagovat

    S tím Ščasným jakožto trenérem měsíce února ti to nevyšlo.

   • dominik2728.2.2019 14:14reagovat

    Je fajn, že vůbec může vzejít otázka, zda někdo na lavičce je lepší. Popravdě zrovna po Baníku bych Sáčka ze sestavy fakt nevyndaval.

     

    Na současné sparťanské záloze se mi líbí, že v ní začíná být pořádná konkurence, navíc v ní jsou hráči, co mohou zastat více pozic. Umím si tam představit Panáka, umím si představit Dočkala, Haška i Sáčka na křídle, Adama Hložka uprostřed.

     

    Momentálně moc nevím, co s Martinem Frýdkem. On by potřeboval, aby za ním byli stopeři, kteří budou více tvořit hru. Pro něho je problém se otočit s míčem a rozehrát. Jinak jsou zřejmé i důvody, proč ho stavět. Je tvrdý, obětavý, je to lídr, dokonce věřím, že z jiných pozic by se do kombinace zapojil lépe, jen prostě jeho role při výstavbě musí být jiná.

     

    Kromě obrany se mi líbí i útok. Na hrot je dost kvalitních variant, už i ta křídla začínají vypadat celkem dobře.

     

    Vlastně mám teď problém jen s obranou. Tam bych viděl potřebu posílit snad i o víc hráčů.

    • Hory28.2.2019 16:44reagovat

     Velká škoda Davida Lischky, tomu jsem velmi věřil. Má slušnou rozehravku, levák, je výborný v soubojích a uměl dát i gól. Stoperska dvojice Panák - Lischka či Plechaty - Lischka by měla velkou perspektivu..

      

     V lete to tedy rozhodně chce stopera (ideálně levonohého) a pravého obránce.

     • pubi28.2.2019 18:04reagovat

      Rozehrávku má Lishka příšernou.

      • Hory28.2.2019 19:14reagovat

       To není pravda.

  • lidoop28.2.2019 14:39reagovat

   Když to přeženu, tak mi tenhle příspěvek přípomíná youtube ekvilibristických kousků Martina Juhara. Aneb přínos pro tým je minimálně spornej, ale něco ten kluk přece jenom umí...

   • captain_obvious28.2.2019 14:57reagovat

    Tak to pozor, názory na Sáčka se různí, ale nezaslouží si být spojovaný s Džuhym. To nepřeji nikomu.

  • taborita28.2.2019 14:54reagovat

   Mě osobně prostě vadí adorování hráče jenom proto, že je to odchovanec nebo že je ”mladej”. Mělo by se měřit všem stejně.

    

   Prostě Sáček má statistiky 59 zápasů za Spartu, 3600 minut a z toho 0 branek a 3 asistence (at se počítají jak se počítají). Kdyby měl stejné statistiky třeba TBCH, tak tu bude hejt každý den.

    

   Proti Bohemce a Dukle to i herně nebylo od Sáčka nic moc, proti Baníku (aby to nezapadlo, který podle mě nepodal dobrý výkon, čekal jsem víc) hrál solidně druhý poločas.

    

   Pro mě je to všechno prostě málo, čekám od hráče na jeho pozici víc.

    

   Pokud čekáš, že Sparta bude hrát jako Bohemka - hodně běhat, ale produktivita 20 branek v sezoně. Pak je Sáček ideální.

    

   Ale já chci Spartu, co bude dominovat a střílet v sezoně 60-70 branek. A proto je pro mě Sáček prostě zklamání.

   • Funin28.2.2019 15:00reagovat

    já zase vidím velký rozdíl mezi hráčem který hraje střední zálohu a mezi křídlem - viz tvé srovnání s TBCH.

     

    Píšeš, že chceš Spartu, která bude dávat hodně branek, ale je to Sáčkova vina, že je Sparta v takovém stavu jako je? Já myslím, že ne. Počkal bych ještě přes jaro, co se Zdendovi se Spartou povede udělat a jak bude hrát Sáček.

     

    Na druhou stranu musím i jako zastánce Sáčka uznat, že by měl víc prostoru dostat Hašek, otázka je, místo koho a jak vůbec tu sestavu poskládat. Mám dojem, že Martinovi trošku škodí jeho univerzálnost, takže ho Zdenda může nasadit i třeba na křídlo a proto si ho možná radši šetří na lavičce.

    • taborita28.2.2019 15:03reagovat

     toho TBCH jsem uvedl schválně, protože vím, že je to Dominikův oblíbenecSmích

   • dominik2728.2.2019 15:16reagovat

    Srovnání s Ben Chaimem je liché. Sáček na rozdíl od něj opravdu hodně odpracuje. Jeho styl hry zkrátka stojí na něčem jiném. Když se prakticky nepodílíš na defenzivě, tak je pak opravdu velký problém, když ani nemáš produktivitu.

     

    Navíc opravdu nejde všem měřit stejně. Je prostě velký rozdíl, jestli někdo přijde z mladšího dorostu Hodonína nebo jestli za něj klub vydá miliony eur. Je velký rozdíl, jestli jsi ve věku, kdy se máš kam posunout, nebo jestli ve Spartě hoříš, ač už jsi hotový hráč s potenciálem pár let a konec.

     

    A je to také o tom, že čísla zkrátka nevyjadřují vše. Tettehovi se také místní fanoušci smáli, že nedává góly, ale bylo to právě o tom, že ve Spartě pochopili, že stačí málo a může z něj být hvězda ligy. Dali mu prostor, jako to teď dělají se Sáčkem, a postupně to přišlo. Poznat dobrého hráče podle toho, že má hodně gólů a asistencí, to umí opravdu každý, ale takhle to přece nefunguje. To by pak nemohla vyniknout práce klubů, které za málo peněz dokáží konkurovat gigantům.

     

    Stejně tak tady mohu vyrukovat se statistikou, že Sparta nastoupila se Sáčkem v základu do posledních šesti zápasů a prohrála jen jednou. V zápasech s ním v sestavě se jí teda zjevně daří výrazně lépe než bez něj. Hned tady máš důvod, proč ho stavět. Naproti tomu Štetina dal Baníku gól, a přesto mi jeho výkon přišel tragický. Zkrátka pojďme přestat tak hltat čísla. Jsou dobrým pomocníkem, ale nejsou všespásná.

    • taborita28.2.2019 15:39reagovat

     Neshodneme se, ale to je taky dobře.Každý to vidí jinak.

      

     Já přeci netvrdím, že jenom statistika má rozhodovat o tom, zda je ten hráč dobrý a má hrát nebo ne.

      

     Mě osobně třeba Sáček v sestavě nevadí, pokud to bude dávat ve hře a výsledku nějaký smysl. Ale já to v něm prostě zatím nevidím. A výkony týmu proti Bohemce a na Dukle mi zatím dávají za pravdu.

      

     Mě prostě jenom vadí, že se tady z něj v podstatě dělá ”druhý Rosický” a jaký to je talent. Ale nedokáže se přijmout fakt, že nastoupit ve Spartě na pozici středního záložníka k cca 60 utkáním a nezanechat v nich nějakou výraznější stopu je prostě minimálně na zamyšlení.

      

     PS: Podle mě třeba TBCH v sobě něco má, něco navíc co Spartě může pomoc. A kdyby za Spartu nastoupil k 60 utkáním, tak věřím, že by to dokázal.

  • captain_obvious28.2.2019 14:56reagovat

   To je sice hezký, ale kritéria pro uznávání asistencí platí pro všechny hráče napříč ligou úplně stejně a Sáček prostě žádný nemá.

    

   Kanga byl loni snad nejfaulovanější hráč v lize a to odehrál jen jaro a měl úplně jiná čísla než Sáček teď, když hraje pravidelně základ. Letos tak nějak pocitově tuším, že na něj tolik faulů jako loni není, ale pořád je jich dost a pořád je produktivitou jinde než Sáček.

    

   To je přesně to, o čem mluvím níže, hráč má směšný statistiky, tak se začnou vytahovat předfinálky a za všechno mohou spoluhráči dřeváci, kteří to neumí proměnit. Protože třeba takový Budínský z Karviné má kolem sebe samé snipery Smích A pořád má o 3 asistence více než Sáček. Tetour z marný Dukly má víc asistenci než on ffs.

   • captain_obvious28.2.2019 14:59reagovat

    No tak jsem se teda podíval a je na Kangu srovnatelný počet faulů jako loni.

   • Funin28.2.2019 15:01reagovat

    tak chtěl bych vidět v akci zálohu složenou ze tří Kangů. to by bylo zajímavé. Do útoku smrtící, do obrany pohroma

    • captain_obvious28.2.2019 15:04reagovat

     Mně nevadí, že nehraje Kanga. Za svoje problémy si může sám. Já chci do základu místo Sáčka Hašana. A zálohu složenou ze tří Hašků (a tím nemyslím, že starý Martin obuje kopačky a doplní se to Filipem) si představit umím úplně bez problémů. Záloha že tří Sáčků? Meh. Zřejmě lepší než tři Frýdci, abych mu nekřivdil.

     • LukyACS28.2.2019 15:18reagovat

      Sáček 3600 minut 3 asistence a Hašek? Neskutečných 5 asistencí za 6200 minut. Opravdu velkej rozdíl.

      Já Sáčka nevidim, jako nějaký terno, ale když ho tepeš za asistence, tak by ses měl podívat i na Haška Úsměv A Hašek je gólovější, ale tys tady vytahoval asistence, ale možná je taky spoluhráči neproměňovali.

      • LukyACS28.2.2019 15:20reagovat

       A Kanga má 2 áčka, u týhle pozice prostě nahrávkama nikdy nevynikneš. Na to máš pak hráče jako Dočkal nebo Stanciu, kteří hrajou výš.

     • ovcajd28.2.2019 15:37reagovat

      a co takhle zápas 11 zahustelů proti 11 zahustelům?Otrávení

      • majtin28.2.2019 15:51reagovat

       No, v čase 1:02 má v Lize naruby Ondra zase jeden svůj vypečený kousek: https://tv.isport.blesk.cz/video/5569844/liga-naruby-rabona-co-skoncila-v-kotrme
       lcich-a-baros-v-mma.html
       Smích

  • rimidalv28.2.2019 17:30reagovat

   Po dlouhé době smyslplná diskuze.Zajímavé názory a postřehy. Musím ale připomenout, že trenér by měl znát nejlépe přednosti a nedostatky jednotlivých hráčů. Pro ty, kteří ZŠ neuznávají, apeluji na zveřejněné hodnocení Sáčka - např. od Rosického a Dočkala

 • Budoucí kouč Sparty

  Bunda28.2.2019 12:02reagovat

  Patří mezi nejotevřenější kouče v Česku 👍 A potvrdil to i v rozhovoru Jeden na jednoho s @davidsobisek, kde se lodivod @bohemians1905 Martin Hašek rozpovídal o své profesi, rozsáhlé marodce týmu či srovnání Tetteha s Júsufem ✌ Dívejte se dnes večer od 20:30 na O2 TV Sport 🔜📺

  • Nuff28.2.2019 13:11reagovat

   Máš nějaké reálné indicie nebo je to jen zbožné přání? Třeba ho sem dotlacis, jako Tetteha Smích

   • gofron28.2.2019 13:15reagovat

    Jen četl twitter dotyčného, který dělal rozhovor s Haškem a ten tam právě vzpomenul, že s Hřebíkem je hodně za jedno Úsměv

  • gofron28.2.2019 13:19reagovat

   Každopádně je pravda, že Hašek je jedním z hlavních adeptů na post trenéra acs, a to v případě že by Ščasný byl odejít!

   Hašek, Hašek st., Holoubek, Jílek...

   Ale když vezmu v potaz to, že M. Hašek má ze všech nejblíže k Hřebíkovi a má největší zkušenosti jako hlavní trenér z čr 1 ligy, což je priorita - titul a až pak Evropa, tak prostě Hašek je nejblíže Úsměv

   • Shaemi28.2.2019 15:58reagovat

    Nedá mi to, ale Hašek starší je jako kdo? Otec trenéra Bohemians Martina Haška?

    • Bunda28.2.2019 16:08reagovat

     No přece starej Pepa Hašek. Trénuje Všeruby.

 • Sášek

  victorlima28.2.2019 10:09reagovat

  V dnešním DS jsem četl oslavný článek o M.Sáčkovi. Mám toho hráče rád, pro jeho elegantní vedení míče a skromnost. V článku však z něj dělají málem adepta na repre. Všichni, kdo sledují Spartu vědí, že poslední rok až rok a půl byl Michal opravdu špatný. Nevěřil si, o svoji přednost průnik přes hráče se vůbec nepokoušel, kazil i lehké přihrávky, celé minuty nebyl na hřišti vůbec vidět atd. On je průměrný obranář (i kvůli postavě), slabší soubojový hráč a hlavně, když už předvede svůj typický průnik, pak je zcela bezradný. V ofenzívě mu chybí včasná a přesná finální přihrávka a samozřejmě střelba. V současnosti se zdá, že jde jeho forma mírně nahoru. Už předvádí své průniky a občas se snaží i přihrát jinam než dozadu či do strany.

  Na oslavné články o stabilním členu základní sestavy Sparty, je však ještě času dost. Zatím ho nejde srovnávat ani se špičkovými záložníky naší ligy. Takový Souček, Trávník, ale i jiní, mají čísla úplně jiná než Sáček. A ta přece nelžou.

  • victorlima28.2.2019 10:10reagovat

   Pardon, překlep hned v úvodu. Samo, že to měl být Sáček.

  • pubi28.2.2019 10:13reagovat

   Během sezony bude Sáček v repre, o tom neni pochyb. Cenu je třeba navýšit. #vanekstyl

   • victorlima28.2.2019 10:22reagovat

    Možná máš pravdu. Dost mě štve, že novináři dělají z lidí, kteří ,,nejsou v obraze,, blbce.

    • ovcajd28.2.2019 15:49reagovat

     Vzal bych i trochu v úvahu, že spolumajitelem deníku sport je křetínský Úsměv

  • tomnavratil28.2.2019 10:25reagovat

   No jo, jenže u Sáčka je potřeba vyhnat prodejní cenu nahoru, proto hraje. Takový Hašek je o třídu až dvě celkově lepší, lépe by se hodil pod Kangu s Dočkalem a místo toho hraje Sáček.

   • Osgut28.2.2019 10:44reagovat

    Naprosty souhlas...

  • captain_obvious28.2.2019 10:50reagovat

   Sáček je nový Matějovský. Už jen chybí, aby se e-Sparta jednomyslně shodla, že předfinálka je mnohem důležitější než finálka a že tím pádem Sáček je nejlepší hráč v lize a bude to komplet.

    

   Btw vzpomene si vůbec někdo na dlouholetého ”klíčového hráče” Matějáka? Smích

   • tomnavratil28.2.2019 10:52reagovat

    Přesně tak. Sáček není špatný záložník, ale aktuálně průměr a podle mě i Mareček byl lepší (když měl kolem sebe kvalitní spoluhráče). Glorifikaci Sáčka absolutně nechápu.

    • captain_obvious28.2.2019 10:54reagovat

     Sáček je momentálně poor man’s Mareček. Potenciál má možná vyšší než Marec, ale jestli se hodlá do 26 kopat do zadku, tak je celkem jedno, jakej má potenciál.

   • Skleepy28.2.2019 10:53reagovat

    Já jo, podle mě to byl kvalitní fotbalista a ačkoli měl nižší čísla kanadského bodování, tak byl pro naší hru hodně prospěšný.

   • Rarášek28.2.2019 10:56reagovat

    SmíchSmíchSmích Panebože.

     

    Kdo by si na něj nevzpomněl?

   • Funin28.2.2019 11:05reagovat

    no ty voe, tu na něj půlka lidí nadává, druhá půlka he hájí, ale podle tebe se e-Sparta jednomyslně shodne, že je top.

     

    Předfinálka samo také důležitá je, já bych řekl, že zhruba stejně jako finálka. Sáček určitě není nejlepší.

     

    Matějovský byl důležitou součástí sestavy co vyhrála poslední titul, tak si myslím, že si na něj vzpomíná dost lidí.

    • thomasd8628.2.2019 11:25reagovat

     Posledni titul byla zaloha Husbauer, Dockal, Krejci, Marecek...na Matejaka si v ty dobe fakt nevzpominam...

     • Skleepy28.2.2019 11:27reagovat

      Podle mě záloha byla spíš Dočkal, Hušbauer, Vácha, Matějovský, Krejčí.

      • Funin28.2.2019 11:41reagovat

       taky si to pamatuju takhle.

       • Funin28.2.2019 11:43reagovat

        tak pravda je někde mezi, statistika za 30 kol říká

         

        Squad: 23, Starting eleven: 17, Substituted in: 5, On the bench: 1, Suspended: 0, Injured: 0

   • LukyACS28.2.2019 12:12reagovat

    Ne, nevzpomene, protože za těch 200+ zápasů za Spartu si ho prostě člověk nestihl zapamatovat.

    • captain_obvious28.2.2019 13:28reagovat

     Já jen že lidem většinou nejvíc utkví v paměti top výkony, kterých u něj bylo z těch 200 zápasů asi 6.

     Jsem se jen tak zeptal, protože jsem tady jeho jméno dlouho neviděl. Možná proto, že Bořek (hraje na hřišti výše, ale má podobnou roli ”všechno an něj a on něco vymyslí!”) je o dvě galaxie jinde než boleslavský fotbalový básník. :-O

  • SuperFrankie28.2.2019 11:43reagovat

   Až na to, že to je rozhovor se Sáčkem.

   • petr13728.2.2019 11:45reagovat

    +1 fakt mi hlava nebere, proc maji nekteri jedinci potrebu takhle lhat

 • MM

  Funin28.2.2019 7:17reagovat

  https://bit.ly/2tIfspT

   

  to je zase hnus, Sparta posadí Plechatýho a takový halo kolem toho, David Nehoda prý zuřil, to je snad vtip ne? A jsou tam i další perly

  • majtin28.2.2019 8:35reagovat

   Já si myslím, že jsou 2 výjimky, kdy to posazení beru. Samozřejmě je to Baroš, kdyby šlo jen o sportovní stránku, tak by to nedávalo logiku, ale Baroš je zmetek, je tam spousta nesportovních věcí u toho. A druhý asi Krmenčík, tam to bude podobné.

   Teda já osobně bych ho i přesto postavil, ale tady to chápu.

   • Funin28.2.2019 8:45reagovat

    jasně, já bych ho třeba taky nasadil, ale tak nejdem trenér, nevidím ho v tréninku, takže se mi to mluví, každopádně, i když ho nemusím, Zdenda je trenér a on má odpovědnost za výsledky a výkony, takže je jeho plné právo si to postavit jak chce. Spíš mi vadí ta hysterie v tom článku popsaná, že agent hráče zuřil a že je to odklon od koncepce a odstavení hráče. To je prostě hnus. Otázka je, jestli je to realita nebo prostě bulvární článek no.

    • petr13728.2.2019 9:35reagovat

     v tištěném Sportu je o tom velmi dobrý článek. Je tam názor Holoubka a Baráka staršího, kteří tenhle krok chápou. Redaktoři tam mají pro a proti.

      

     Agent zkrátka hájí svýho klienta a chce se zviditelnit.

     • Funin28.2.2019 10:01reagovat

      tak to je v tom článku na isportu taky, ale hlavně by ten krok měli chápat všichni, je úplně normální, že se podle soupeře mění sestava, do lehčích zápasů se pouští náhradníci/mladíci aby se ukázali a byli apsoň trošku rozehraní.

   • Skleepy28.2.2019 9:25reagovat

    Já bych třeba Plechatého taky nenasadil. Ale nedal bych ho na tribunu, ale posadil ho na lavičku, Uroše bych dal do základu a Štetinovi dal volno do konce sezóny.

  • trcmano28.2.2019 8:49reagovat

   Tohle je asi jediný Ščasnýho plus, nenechá si kecat do ”práce” od agentů.

  • SuperFrankie28.2.2019 9:28reagovat

   Lol, o Nehodovi je tam jenom zmínka v Perexu....

   • lidoop28.2.2019 10:22reagovat

    Navíc ráno to tam nebylo vůbec. Takže možná ještě něco doplní i do samotnýho článku Smích

    • SuperFrankie28.2.2019 10:35reagovat

     Přesně tak.

     A ne, nedoplní.

     • Funin28.2.2019 11:16reagovat

      takže jsou to prostě mrdky mediální a jen zveličujou?

  • gofron28.2.2019 10:22reagovat

   Naprosto chápu v tomto případě rozhodnutí sparty a nenasazení Plechatého, za mě je to klučina, který je ještě trošku vyhukaný a úplně vidím matadora Baroše, který zákeřně zpracuje tak Plechatého, že si s ním vytře zádel v zápase. Proto chápu, tu změnu, ale rozhodně nechápu to, proč tam šel Štetina ane Radakovic od začátku! Plechatý měl být na střídačce a Štetina na tribuně!

   Tohle mi připomíná Itala, kdy jeden zápas dělal Kadlec kapitána a druhý byl na tribuně!

 • Hložan

  12332127.2.2019 22:06reagovat

  https://youtu.be/h3Z6Nd54xEE

  O tomhle jste věděli? :D

  • Kotal Ben Chajím27.2.2019 22:09reagovat

   Už to tu bylo.

   • ap241228.2.2019 0:07reagovat

    Standovi (Standa Hložek) Adamovi držím moc palce, moc se mi líbí a věřím že to dotáhne hodně daleko, jen bych si přál aby ve Spartě zůstal aspoň 5 let! To samý Dominik, Drchal těm klukům to přeju, ale na druhou stranu je jasný že když budou dobří, tak o ně brzo příjdeme, to samé Rosa šel pryč, prostě tak to chodí,na první řadě jsou prachy a dokud nebudeme schopni udržet top hráče, tak nikdy nebudem elita! Na druhou stranu, buďme rádi že jsme sparťani, bojujem stále o čelo, co fandové Karviný, Opavy atd... Nic proti těmto klubům nemám, ale jejich fandové vědí že asi titul mít nikdy nebudou, ale přesto jim fanděj! Prostě fandovství se dědí, bydlel jsem kousek od Bohemky, ale táta fandil Spartě a tak jsem to zdědil, byl jsem u toho když Sparta sestoupila v utkání s Teplicema, sparťanem jsem se narodil a sparťanem zůstanu do smrti, je škoda že u hráčů už ten klubismus nefunguje, Venca Mašek např celou kariéru strávil ve Spartě (asi 17 let) jasně byla jiná doba, jo to byl manšaft, když Sparta někam přijela, to něco znamenalo, bohužel dneska Sparta nemá respekt, každý chce využít řekněme její krize ale přeci jenom je to Sparta náš nejslavnější a nejúspěšnější klub! Chci se při utkáních Sparty bavit fotbalem a ne pokaždý trpět, nervovat se atd, s Ostravou 3:1 a kdyby ten gól dali na 3:2 dřív tak to byly nervy, nepamatuju kdy jsem byl naposled v klidu....

    • Pippo Kozaghi28.2.2019 7:33reagovat

     Ty vole, já si celou dobu myslel, že ti je tak 12, protože jsi úplně mimo, a on je to úplný opak Smích

 • Vizour

  waaw27.2.2019 20:32reagovat

  Vizour o Kangovii, po dlouhe dobe rozumne

  • Bunda27.2.2019 20:51reagovat

   Vízek je curak.

   • vitamin27.2.2019 20:58reagovat

    Souhlas. Ale ten jeho dnešní blog vypadá celkem rozumně, vypadá to že ho po dlouhé době nepsal nalitej Úsměv

    • Bunda27.2.2019 21:10reagovat

     https://twitter.com/martin__tomas/status/1100746509597974528?s=19

     • vitamin27.2.2019 22:13reagovat

      Jo to jsem viděl. Však já hodnotil čistě jen ten dnešní

      • petr13728.2.2019 6:11reagovat

       A co je rozumnyho na tom v prosinci tvrdit, ze by Kanga mel odejit a najednou se v unoru rozcilovat, ze ho nestavej?

       • Marbar28.2.2019 6:50reagovat

        Přesně tak. Vízek ať Sparta udělá cokoliv na sportovním nebo manazerskym postu, pořád má plnou hubu keců. A přímo teď s Kangou si neskutečně protiřečí, jakýkoliv krok Sparty kritizuje. Tohle kolo, třeba vyzdvihnul zápas Bolky a jak Plzeň se Slávií super zvládly své zápasy. O utkání s Baníkem ani slovo. Přitom takový zápas odehrát s Baníkem Slávie, tak je štěstím tři dny vozralej.

       • waaw28.2.2019 7:52reagovat

        A on tady nekdo napsal, ze rozumny jsou jeho zmeny nazoru? Pokud vim, tak je jen to o tom, ze jeho posledni nazor na Kangu je konecne rozumny. Full stop

 • Franěk

  Dynamo27.2.2019 19:49reagovat

  V Liberci nás píská Franěk, takže Tetteh žlutá.

  • Bunda27.2.2019 19:58reagovat

   Nenastoupí. Sparta není blbá.

   • Dynamo27.2.2019 20:02reagovat

    Je

    • 1_8_9_327.2.2019 20:48reagovat

     *Ščasný

   • kanonMates8827.2.2019 20:04reagovat

    Tak ono to že bude na lavičce neznamená, že nepůjde vyžlutit :-D

    • adamcik1427.2.2019 20:11reagovat

     Tak plíseň sestřelí Drchal Smích

 • U dnes

  Jerababa27.2.2019 18:28reagovat

  U19 Karviná - Sparta 1:2

  U17 Karviná - Sparta 0:4

  Jdete někdo v sobotu?

  • Bunda27.2.2019 19:10reagovat

   Havlíček kvalita 👌

 • Zajímavosti z Vlašimi

  dominik2727.2.2019 14:04reagovat

  Stojí za zmínku, že farma ve Vlašimi poslala brankáře Patrika Le Gianga na hostování do Prostějova. Předpokládám, že jedničkou tak nadále bude 19letý sparťan Hugo Bačkovský. Být v tomhle věku stabilně chytajícím gólmanem ve druhé lize je určitě velmi dobrý příslib do budoucna.

   

  Dále tam jsou ze Sparty na hostování Piško, Červak, Plachý, Fortelný, Novotný a Dao. Aspoň předpokládám, že u těchto hráčů se ještě nezměnilo hostování v přestup, ale ještě to prověřím. U všech vidím jednoznačně potenciál přinejmenším pro ligu a věřím, že se ještě někdo probojuje i do áčka Sparty.

  • ACS1427.2.2019 15:13reagovat

   ahoj, super, díky za info, neudělal bys nějakej souhrn ( někdo klidně někdo jinej ) všech hráčů, co a kde máme na hostování? U některých je to vcelku jasný ( např. na Slovensku nebo v Budějovicích ), ale mnohdy ten hráč odejde hostovat a úplně sejde z mysli, např. u nás Köstl či Turyna u kterých mi hlava nebere, že v Liberci, resp. v Jihlavě nedostali čuchnout, tam je vyloženě ničí a už bych jim hráče nepůjčoval....předem díky...

   • pepinho227.2.2019 15:20reagovat

    Není něco podobného na oficiálních stránkách?

   • DaveACS27.2.2019 15:23reagovat

    Kostl je po zranění, teď hrál za juniorku proti Spartě. Většího vůdce na stoperu jsem už dlouho neviděl, neměl problém servat všechny okolo, dirigoval si to vyborne. V soubojích dobrej, ale nějak skvostnou rozehrávkou neoplýval.. takovej druhej Štetina

    • ACS1427.2.2019 15:34reagovat

     tak to ale raději našeho Köstla, než si někoho podobnýho kupovat Úsměv, i když proti Štetinovi nic nemám,jinak reaguji ještě na příspěvek výše, kdy jsem na ofiko stránkách nic nenašel, občas tam něco zmíní,ale nikdy ne o všech hráčích, primárně jsem myslel hráče na hostovačkách třeba v nižších soutěžích, nebo venku

    • dominik2727.2.2019 15:50reagovat

     Jak kdyby jsi mi četl myšlenky. Při pohledu na Štetinu proti Baníku jsem si říkal, že Dan Köstl by tohle dokázal zastat také, ale jeho kariéru bohužel dost limitují zdravotní problémy.

      

     Jinak oproti Štetinovi na mě Dan působí, že je takový opravdu vítězný typ, dirigent obrany, rozený lídr. Kdyby měl možnost se delší čas vyhrát a nebýt zraněný, tak věřím, že by klidně mohl být v áčku Sparty. Takhle upřímně moc nevím, co od něj čekat.

     • Funin27.2.2019 16:27reagovat

      tak jeden čas to vypadalo zajímavě, stoperská dvojka Köstl Březina byla nadějná, ale to zdraví no

    • Jerababa27.2.2019 18:33reagovat

     Köstla jsem naposledy viděl za naši 19 a to s tou rozehrávkou až tak špatný nebylo, ale strašně dlouho teď laboroval se zraněním tak třeba se do toho zase dostane.

   • dominik2727.2.2019 15:41reagovat

    Tím, že druhá liga ještě nezačala jarní část, tak v této soutěži sám pořádně nevím, jakou má kdo pozici v kádru.

     

    Předpokládám, že tam jsou tito:

    HAVELKA (Dynamo)

    MAREČEK (Dynamo)

    TURYNA (Jihlava)

    CH. FRÝDEK (Táborsko)

    BŘEZINA (Táborsko)

    BURDA (Žižkov)

    BAČKOVSKÝ (Vlašim)

    PIŠKO (Vlašim)

    ČERVAK (Vlašim)

    PLACHY (Vlašim)

    FORTELNÝ (Vlašim)

    NOVOTNÝ (Vlašim)

    DAO (Vlašim)

     

    Na Slovensku:

    DUDL (Trnava)

    KULHÁNEK (Trnava)

    VOREL (Senica)

    MUSTEDANAGIČ (Ružomberok)

    ČTVRTEČKA (Ružomberok)

     

    Ostatní hráči, co nedávnou prošli juniorkou či dorostem a hrají druhou ligu či slovenskou nejvyšší soutěž, už podle mě nejsou hráči Sparty, ale možná jsem ještě na někoho zapomněl.

    • dominik2727.2.2019 15:59reagovat

     Ještě jsou v cizině KAYA (Galatasaray, Turecko), VUKADINOVIČ (Boluspor, 2. liga, Turecko) a MANDJECK (Maccabi Haifa). V rámci ligy jen WIESNER (Ml. Boleslav), KÖSTL (Liberec) a VATAJELU (Jablonec). U Vatajela předpokládám, že bude uplatněna opce na přestup.

     • ACS1427.2.2019 16:10reagovat

      jo, díky, super práce Úsměv , jsi kapacita Úsměv

    • DaveACS27.2.2019 16:11reagovat

     Fišl je v Dynamu na přestup?

     • dominik2727.2.2019 16:35reagovat

      Podle mě ano.

     • Funin27.2.2019 16:46reagovat

      já myslím, že šel na přestup už tehdá do tej olympie

      • pubi27.2.2019 17:44reagovat

       Ano. Jinak v přípravě hrál velmi dobře. Nejspíš sezonu začne jako třetí stoper, ale určitě zaznamenal oproti podzimu, kdy neměl nárok a jako čtvrtej stoper chodil maximálně za juniorku, velkej pokrok v týmový hierarchii. V generálce myslim dokonce odehrál poločas, což vždycky tak nějak značí, že to je post, kterej je ještě otevřenej.

  • kilovolt27.2.2019 17:17reagovat

   je vidět, že to sleduješ fakt podrobně ...to klobouček dolů.

   ale jinak farma která nic neprodukuje je limitně k ničemu!

   • dominik2727.2.2019 17:50reagovat

    Teď nevím, jestli se bavíme o farmě, na které se pěstují brambory a chovají zvířata, nebo o fotbalovém významu toho slova.Úsměv

     

    Já bych přece jen zmínil třeba Plechatého, který se tam vyhrál a teď je v áčku Sparty. Dříve se tam rozehrával také Martin Hašek ze současného áčka Sparty, do Sparty šel také Viktor Budinský nebo Martin Nový. Další hráči se tam ukázali jiným ligovým klubům a Sparta je tak alespoň nějak mohla prodat, to se týká třeba Nečase, Reitera, Filipa Haška...

     

    Vlašim každopádně není klasickou farmou jako v NHL. Tady je těch sparťanů celkem málo a ještě se zpravidla neobjevují v základu všichni naráz. V tomhle samozřejmě bude užitečnější béčko, které bude mít v sestavě třeba devět hráčů s reálným potenciálem prosadit se do áčka Sparty a další takoví budou ještě na lavičce.

     

    A tak jak jako tak nemůže nikdo čekat, že každý půlrok se aspoň tři fotbalisté přesunou z béčka či farmy rovnou do áčka. Třeba už jen proto, že každý není jako Hložek, aby byl ještě v dorosteneckém věku připravený na ligový fotbal. O to víc vynikne, jaký je Hložek zázrak.

    • kilovolt27.2.2019 17:57reagovat

     já myslím, že jsi dobže pochopil, že nemluvím o bramborách.

     prostě si nevybavuje nikoho kdo by se odtama pak nějak výrazněji prosadil v áčku. našem áčku.

     já jsem asi hrozný skeptik, ale Raiter je v Bohemce, Hložek tam nikdy nebyl,Budinský ani nevím kde je (a nechce se mi to hledat), Plechatý rozhodně není v základu, Hašek je sice u nás ale přišel z Bohemky.

      

     jo - jednoznačně to chce béčko - to by byla nejlepší ”farma” Úsměv

     • dominik2727.2.2019 18:05reagovat

      Sparta obecně donedávna nedávala moc šancí mladým hráčům, to je pak těžké uplatnit někoho z farmy v áčku. Myslím, že pár hráčů navíc na to rozhodně mělo nebo stále má. A taky je třeba říct, že ani tou Vlašimí jich neprošlo zas tolik.

       

      Teď je ve Vlašimi sedm kluků. Tipnu si, že do ligy se jich prosadí pět, do áčka Sparty aspoň na čas dva. A když to takhle dopadne, budu tu misi vlastně považovat za úspěšnou.

 • Feruson

  Ferguson27.2.2019 11:53reagovat

  NÁVRAT | Tal Ben Chaim je zpět v Praze a další fázi rekonvalescence po operaci kolene už absolvuje na Letné!

  • Pochcana slama27.2.2019 12:04reagovat

   Konečně pořádný křídlo.

  • Kotal Ben Chajím27.2.2019 12:21reagovat

   Na lavici v pohodě.

   • petr13727.2.2019 12:25reagovat

    Talentem, rychlosti a technikou je to hrac do zakladu. Otazkou je pristup, vyrovnani se s tvrdosti a samozrejme forma po tezkym zraneni

    • Kotal Ben Chajím27.2.2019 12:38reagovat

     Ve Spartě nic z toho neukázal. Což neodporuje tvému příspěvku, paradoxně je spíš potvrzuje. Ale v momentální situaci je někde pod Plavšičem.

     • Funin27.2.2019 12:50reagovat

      Plavšič je taky zajímavej případ, jsem zvědavej, jestli za Spartu ještě něco odkope

      • captain_obvious27.2.2019 13:32reagovat

       Plavšiče bych z fleku prodal. Nemá to v hlavě srovnaný. Bohužel celkem běžné u těch Balkánců.

  • gofron27.2.2019 12:26reagovat

   Máme asi nejdražší lavičku či béčko ve střední Evropě :D

   Chaim, Pulkrab, Kadlec, kdo že to další?

   • Pochcana slama27.2.2019 12:43reagovat

    Proč Pulkrab?

   • Dynamo27.2.2019 12:44reagovat

    Pulkrab Smích

    • dominik2727.2.2019 13:48reagovat

     Co je na tom tak legrační. On někdo zná výši jeho platu?

     • droojd27.2.2019 14:04reagovat

      tobě přijde Pulkrab jako dobrý příklad hráče, který cenou či platem převyšuje standardy střední Evropy?

       

      na základě informací, které má běžný fanoušek Sparty (je to odchovanec a odchovance Sparta zrovna nepřeplácí, jinak by jí neutíkali ke konkurenci) to logicky působí velmi směšně

       

      pokud nakrásně Sparta zničehonic svého odchovance nestandardně přeplatila a autor předchozího příspěvku to ví, pak není nic jednoduššího, než nám ostatním otevřít oči

      • TBCH1127.2.2019 14:15reagovat

       Údiv

      • dominik2727.2.2019 14:16reagovat

       Upřímně taky nechápu, proč je tam zmíněný zrovna Matěj, i když bych čekal, že na české poměry nejspíš bere nadstandard. Ve Spartě asi prodlužoval smlouvu už coby člen A-týmu a navíc má za agenta Pasku, o němž se s oblibou v zákulisí říká, že jeho hráči berou nejvíc. Ale všechno to jsou jen dohady. Stejně jako bych Matěje nezmiňoval mezi drahými náhradníky, bych se ani nesmál tomu, že ho tam někdo zmíní.

        

       Samozřejmě Matěj si z mého pohledu nezaslouží, aby se u něj poukazovalo na plat vedle Ben Chaima. Přece jenom je to kluk, který má v 21 letech nastříleno 20 gólů v lize. Není to sice bůhvíjaký fotbalový talent, ale občas to chce i ty pracanty jako on. Myslím, že je pro Spartu velmi dobré mít jako třetího útočníka někoho, kdo je stále ještě mladý, hraje jiným stylem než Tetteh s Drchalem a kdykoliv je na hřišti, tak tam nechá všechno. Taky by mohl třetího útočníka dělat někdo, kdo by na tom hřišti byl podobně neužitečný jako třeba Vukadinovič, který toho moc nenahrál a když už se tam objevil, tak to pro mě bylo dost frustrující.

       • droojd27.2.2019 14:49reagovat

         

        souhlas

         

        mně je Matěj celkem sympatický. v ”bez frází” se hezky popsal, čekal bych od něj vysokou produktivitu, i když k tý je asi třeba důvěra a pravidelně nastupovat, což ve spartě teď moc nevidim

         

        jinak cítím trošku rozdíl mluvit o ”drahých náhradnících” a ”nejdražší lavičce ve střední Evropě”. nelíbí se mi logika, že kadžý může napsat jakýkoli blábol, když přece nikdo nevíme, jak to je

        • dominik2727.2.2019 15:02reagovat

         Podle mě to není ani tak blábol, jako spíš zbytečný nářek. Přijde mi celkem logické, že nejdražší lavičku ve střední Evropě, pokud sem počítáme jen ČR a Slovensko, bude mít logicky klub, která má i nejdražší základní sestavu ve střední Evropě. To mi vychází buď na Spartu, nebo na Slavii. Přece nikdo nečeká, že bude mít dražší náhradníky třeba Bohemka, Slovácko, Mladá Boleslav či Opava.Úsměv Spíš než plat, který neznám, mě zaráží nekvalita některých náhradníků. To ani nechci vyčítat přímo jim, prostě dostali nabídku jít do Sparty, tak ji vzali, to by na jejich místě udělal skoro každý. Jen mě štve, že opravdu někdo ve Spartě dokázal přijít s tím, že by bylo dobré koupit Ben Chaima a podle všeho za něj ještě vyplatit na české poměry dost šílenou částku.

          

         To, že třeba Ben Chaim, ať už stál cokoliv, vyšel hrozně draho na to, co dosud předvedl, už snad za tu dobu stihl uznat každý. Já bych ovšem vyzdvihl, že jsem byl jeden z prvních, co ho začali kritizovat, když to ještě tak cool nebylo.Úsměv

         • droojd27.2.2019 16:11reagovat

          souhlas ad blábol.

           

          Ben Chaim - to je na delší debatu o strategii nákupů obecně. někdy to ještě třebas zvednu...:)

   • Shrekson27.2.2019 12:50reagovat

    Smích

   • pubi27.2.2019 12:50reagovat

    Ty si hotovej.

   • DaveACS27.2.2019 13:01reagovat

    Ty musíš šňupat s Kirschner Smích

   • Spalik189327.2.2019 13:23reagovat

    vždyť si z toho dělá prdel, co blbnete :D

   • trcmano27.2.2019 15:36reagovat

    Slávinka má tu lavičku ještě dražší..

69879 příspěvků
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha