Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • S tímhle marastem nemá

  johnny15.5.2021 22:31reagovat

  Vrba nic společného, za výběr trenérů a hráčů může jednoznačně Rosický. Přivedl sem Jílka a tím to všechno začalo, Kotal byl jen výpomoc, náhrada. On nemá absolutně fotbalový čich ani na trenéry ani na hráče.

  Vrba není můj oblíbenec, ale s tímhle nemá nic společného. Celý tým je špatně poskládaný, nemáme vůdce, nemáme psychicky odolné hráče, nemáme bojovníky, máme buď vyčichlé navrátilce anebo naopak zase příliš mladé hráče. Staří už na to nemají a mladí jsou nezkušení. Nemáme střední generaci, která chce ve fotbale ještě něčeho dosáhnout. Mladí nám do roka utečou a zůstanou

  kafíčkáři, Rosického kamarádi a dřeváci, kteří ale dodržují kodex. O profesionálně vedeném klubu se vůbec nebavme, ten mají na Slávii, možná v Jablonci, ve Slovácku, tam s třetinovými rozpočty hrají lepší fotbal než my.

   

  • Kratos5.5.2021 23:01reagovat

   Před rokem na jaře to vypadalo, že se Sparta nadechuje a měla základ na kterém mohla začít něco stavět a budovat. Jenže místo posílení o 3-4 kvalitní hráče a nákup mladších hráčů, kteří by se mohli porvat o základ(případně patřit na kvalitn lavičku), přišel odchod stěžejního hráče a příchod hráčů bez ambic co sem jdou v klidu dohrát kariéry za fajn peníze. Jak to dopadlo vidíme teď na konci sezony. Máme tu tým v troskách a čekáme zda Hložek odejde, zda Plavšič nepujde za lepším a zda někdo z nadějí raději nepůjde někam do zahraničí, protože moc dobře ví, že s politikou Sparty je stejně nic dobrého nečeká.

   • johnny15.5.2021 23:15reagovat

    Bohužel je to tak, když odejde Plavšič, Hložan a pravděpodobně i Krejda ml. tak to bude další oslabení mužstva. Dočkal už může hrát tak proti Teplicím, Hancko bude hrát na polovinu svého potenciálu, kvůli zranění, Čelůstka s Pavelkou, Krejda st. a Štetina neurazí ani nepotěší, jeblonecké trio a Sáčka nekomentuju, jako co my máme za mužstvo? Dobrej je DMK, Karabec, Vitík, sorry, ale já prostě nějaké světlo na konci tunelu nevidím.

 • Vrba

  waaw5.5.2021 22:01reagovat

  Ja myslim, ze to Vrba rekl sice diplomaticky, ale jasne:

  Neco je spatne a musi se to zmenit.

  Sparta nema vhodne typy hracu.

  • Kratos5.5.2021 22:05reagovat

   řekl to, co někteří tvrdíme už dost dlouho.

   • kilovolt5.5.2021 22:10reagovat

    že je něco špatně - to vídíme všichni. ale Vrba by měl vědět jak z té šlamastyky ven

    • waaw5.5.2021 22:15reagovat

     Od toho mame sportovniho reditele:

     Je potřeba jít krok za krokem. Ale ve finále je to jednoduché, cíle jsou být v Evropě a pravidelně bojovat o trofeje. To si moc dobře uvědomuju a chápu, že Sparta má ty nejvyšší cíle. Momentální stav nám nestačí, chceme všichni víc. Muselo se ale změnit spoustu věcí, na kterých teď můžeme stavět. Jsme na dobré cestě,”

     Prosinec 2020

     • kilovolt5.5.2021 22:18reagovat

      ale my nemáme sportovního ředitele.........my tam máme maskota

      • Nulatunji5.5.2021 22:20reagovat

       Nice

      • Kratos5.5.2021 22:24reagovat

       To máme, tos řekl přesně. Kolikrát jsme slyšeli jak máme zmáknutý Balkán a Skandinávii. Kolik hráču odtud za jeho vlády přišlo? Jeho nejsvětlejší chvilka byla hned první tiskovak, kde řekl, na co si u nás hrajeme, kolik našich hráčů a trenérů se prosazuje v zahraničí, tak co si tu chráníme. Realita jen planá slova. Ćekal jsem jak využije kontakty třeba z Arsenalu a realita, že ti kluci co na tu Anglii nemají tak chodí do týmů jako Partizán Bělehrad apod, kde jsou jasný hvězdy.

       • johnny15.5.2021 22:52reagovat

        Je to tak, z Arsenalu máme tak akorát ”maséra” a s ohledem na ty únavové zlomeniny našich mladých hráčů si nejsem jistej jestli dělá svou práci dobře. Už jen čekám, kdy odpadne i Vitík.

  • Larrygo5.5.2021 23:09reagovat

   To Vrba shrnul moc hezky.

   Problém je, že v takovejch s(r)ačkách tým pamatuje málokdo a Rosický nás v nich bude spíš dál máchat, než že by věděl, jak z toho ven.

 • Fanoušek Sparty

  Nulatunji5.5.2021 21:54reagovat

  ”Ty vole, na to se nedá koukat, ať tam daj dorostence, ty alespoň budou makat”

  Trenér: dá tam dorostence

  ”Ty vole, na to se nedá koukat, ať klidně hraje, ale třeba 15 minut za rozhodnutého stavu”

  • Kratos5.5.2021 21:57reagovat

   Mě teda více Rosického Sparta připomíná scénu z Okresního přeboru.

    

   - Tenhle tým to je prostě parodie

   - Vždyť jsme druhý v okrese

   - Já myslel, že chcete postoupit.

  • waaw5.5.2021 21:59reagovat

   Jojo, staci si precist nazory zde na foru pred par tydny. Vitik hvezda, poklad, ten pujde za raketu, tak mlady a jaka je hned opora. Mozna to psali ti sami.....

   • Nulatunji5.5.2021 22:01reagovat

    Já se musím přiznat, že jsem to dneska neviděl, ale viděl jsem dost zápasů na to, abych mohl odborně napsat, že Vitík vedle sebe může mít mop v kýblu a bude to lepší, než když tam bude Čelůstka, protože ten mop bude stejně komunikativní a rychlej, jako repre ”Čelda”, akorát tam bude ležet zadarmo. Vitík je samozřejmě super, jen je ve špatném klubu.

    • waaw5.5.2021 22:04reagovat

     Ja jsem zastance spis normalniho, prirozeneho vyvoje. Vitik potrebuje hrat, ale zaroven v tomhle veku musi mit moznost obcas odpocivat a to i psychicky. Nesmi mit pocit, ze je superhvezda, vedle sebe musi mit nekoho lepsiho, nez je on

     • Nulatunji5.5.2021 22:06reagovat

      Vedle něj by měl hrát Hancko. A na beku taky Hancko. Potřebujeme 3 Hancka.

      • waaw5.5.2021 22:09reagovat

       3 zdravy Hancky, ale jeden z nich trochu vic zametac

     • Kratos5.5.2021 22:09reagovat

      Tom áš tzěžký, když vedle tebe poletuje reprezentant Čelůstka, který je z toho všeho vynervovanej jak malé dítě. V pravo nemáš kvalitního beka a před tebou se plouží Pavelka a levý bek Hancko tam většinu zápasu ani není.

   • Kratos5.5.2021 22:07reagovat

    Vitík je aktuálně o parník lepší než celej slavnej Ćelůstka a ideálně by mu to sedělo ve dvojici buď s opravdu někým kvalitním, nebo Krejčím ml. To, že Sparta má ve středu zálohy průchodák, který v lepším případě nechá souepře v klidu projít až na stopery, v horším jim to ještě naleje na nohu, to není problém Vitíka. Stejně, jako že vedení nebylo schopno postavit roky kvalitní obranu kam by on zapadl.

 • Nemá cenu na dnešní zápas nadávat

  Kratos5.5.2021 21:43reagovat

  Většina hráčů na to prostě nemá. Dnešní Sparta stojí na mladíkách, Krejčím ml. a na tom jestli bdue mít den Plavšič nebo DMK. Zbytek je pokud o recyklát hráče navrátilce, který nikdy až na výjímku (Poborák , Řepka) nebyl Spartě k ničemu dobrý a pak je tam skupina kluků, kteří by za normální situace ani nemohli myslet na to, že se někdy do SParty dostanou. Kafíčka, kodex, Česká kabina, nulové konkurenční prostředí a styl chlapci budeme na sebe hodní, prostě nefunguje. A dokud do SParty nepřijde někdo, kdo se začne chovat profesionálně a vytvoří profesionální prostředí, tak se to nikdy nezlepší.

  • Kratos5.5.2021 21:43reagovat

   pokus o recyklát

 • Vitík

  Chabix5.5.2021 21:19reagovat

  Nechci říkat jako Tashunka Witko, že je Vitík nejlepší stoper. Protože dvojka Hancko - Štetina fungovala velmi dobře. Pak je tu Krejčí mladší, který byl v zápasech, kdy hrál na stoperu, fantastický. Velmi solidně to zahraje i Pavelka. Vitík občas chybu udělá, ale zlepšuje se, což jde vidět i na statistikách, kdy je v soubojích už lepší než Čelůstka. Je solidně rychlý, má vysokou postavu, výborný výskok a v dorostu dokazoval, že má skvělou útočnou hlavu. Po přípravě, kdy si může ještě zlepšit fitness a zesílit, tak může být ještě lepší. Už dnes ukazuje, že má velmi konstruktivní rozehrávku. Hra pod presingem půjde s věkem. Já bych ho neodepsal po tomhle zápase. Do dvou let to může být nejlepší český stoper. A už tu příští sezónu může odehrát na velmi vysoké úrovni.

  • rabac5.5.2021 21:25reagovat

   Může to tak být, ale čekat až se někdo vykope a zesílí je na tomto postu při ambicích na čelo tabulky nemožné. Potřebuje hrát ale ne pravidelně a postupně se vykopat. Jinak ho určitě nikdo neodepisuje ale stavět to na něm zatím nejde a bohužel je to vidět již déle. Stejné je to i u Karabce,ale tam jeho nasazování je vyvážené a určitě pro jeho další rozvoj je to plus

  • Kratos5.5.2021 21:38reagovat

   Vedle Vitíka musí být nějaký dobrý stoper vedle, kterého může růst, dobrý krajní bek a i kvalita ve středu zálohy. Při zranění Krejčího ml. nikdo takový není. A vedle něj vyhořelej Ćelůstka. K čemu nám je zkušený stoper, když ty zkušenosti nejsou nijak vidět.

  • kilovolt5.5.2021 21:41reagovat

   prý souboje, čísla.........dneska v podstatě ani v souboji nebyl, protože se tam motal jak nudle v bandě

  • Sheva5.5.2021 21:42reagovat

   Vitík byl dneska naprosto otřesnej

   • Kratos5.5.2021 21:45reagovat

    jako většina hráčů co vylezla na hřiště. Pár kluků zahrálo podprůměrně, ale jinak to byl otřes.

   • hombre5.5.2021 21:54reagovat

    Souhlas, ale takových tam bylo další 5-6...

    A příšerný Juliš....

 • obrana

  rabac5.5.2021 20:23reagovat

  Jak přišli silnější soupeři tak je vidět strašná naše defenziva . Již před dnešním začátkem muselo být jasné , že dvojice Wiesner-Vitík bude hořet, jeden ještě na takové zápasy nemá a již několik kol by mu slušela lavička a druhý neumí bránit a celou svoji karieru to ukazuje a nemůže najednou efektivně bránit proti Slavii a tohle jde za TR,bohužel. Dostat do obrany kvalitu to by měl být jasný úkol pro posílení a bude to moc těžké takové hráče sehnat a hlavně zaplatit. Na závěr je mi jedno kolik je komu let, ale měla by platit ukázaná platí takže trochu objektivity a ukázat i na chyby mladíků stejně jako starších hráčů.

  • Hynek5.5.2021 20:27reagovat

   Souhlas.

   Je fajn,že Vitík při svém věku pravidelně hraje, ale jde přes něj dost gólů.

   Wiesner je spíš záložník.

   Klasický pravý bek nám chybí.

   • kilovolt5.5.2021 20:38reagovat

    Vitík. ano - takový hráč má hrát pravidelně...........15min na konci za rozhodnutého stavu

  • majtin5.5.2021 20:33reagovat

   Zima není lepší než Vitík a došel se Slavijí do ČF EL. Chyby se stanou, ti hráči by ale hlavně měli hrát se zkušenějšíma , který je podržej a ne, že oni budou držet mužstvo. A taky velký problém je v kolektivním bránění.

   • rabac5.5.2021 20:40reagovat

    Zima je lepší, ale za dva roky to může být opačně, ale Sparta nemůže čekat až se Vitík vykope protože pak půjde ven, žádný spoluhráč na stoperu nemůže napravit chyby a nedostatky svého spoluhráče dlouhodoběji, je zde zavedené , že za vše může Celůstka, ano je v poklesu formy,takže hrát o čelo ligy s osmnáctiletým mladíkem na stoperu nejde a jsme v situaci, že nemáme nikoho za něj a to je průser

    • kilovolt5.5.2021 20:53reagovat

     máme Lischku, Plechatého, Hancka, Pavelku

     • rabac5.5.2021 20:56reagovat

      Za Hancka nalevo není náhrada ale Pavelka by to mohl hrát s Čelůstkou ale v dnešní situaci nemáme nikoho jiného na šestku, další jmenovaní v současné době na to nemají převážně psychicky.

      • kilovolt5.5.2021 21:08reagovat

       Hancko dorppstřed, Hanousek nalevo......horší by to nebylo. a to jsem ještě zapomněl na Zahustela.

       • rabac5.5.2021 21:19reagovat

        Ano, Hanousek by to odbránil lépe, ale tudy cesta nevede a Zahustel bohužel potřebuje přestoupit a zkusit restard, ve Spartě se oddělal a příčin je hodně.

       • rabac5.5.2021 21:19reagovat

        Ano, Hanousek by to odbránil lépe, ale tudy cesta nevede a Zahustel bohužel potřebuje přestoupit a zkusit restard, ve Spartě se oddělal a příčin je hodně.

  • pubi5.5.2021 20:43reagovat

   Neřikam, že Čelůstka je lepší než Vitík. Ani naopak, oba jsou prostě hrozný. Ale za mě by měli hrát Čelůstka s Hanckem, protože ti dva se prostě o sebe nemůžou opřít, nemaj v sobě oporu, nepomůžou si. Oba slušný souboje, oba strašný s míčem. Vzít si Hancko na dva, tři zápasy na sebe rozehravku a Čelůstka vedle něj jen odtrká souboje, tak věřím, že se do toho zas dostane a začne si postupně věřit. Teď je zkrátka v hajzlu. A Vitík - Čelda, to je prostě čekání na smrt.

  • Tashunka Witko5.5.2021 20:45reagovat

   Vitík je z obránců jasně nejlepší a takového neohrabaného kiksaře Čelůstku předčí o parník ve všech směrech. Vrba musí najít odvahu, a Čelůstku odstavit, protože vedle něj nemá Vitík šanci růst. Pokud se chce Sparta zvednout, musí zvládnout v první řadě rozehrávku a vybřednout z holomajznické nakopávané. K tomu potřebuje dobré stopery.

   Ideální dvojice do budoucnosti je Vitík - Drsoň Krejčí. Ti by v lize pod dobrým vedením neměli konkurenci.

   • rabac5.5.2021 20:51reagovat

    Za dva roky možná ale pak oba odejdou a začneme znova a Slávii se nepřiblížíme ani o metr. Sparta potřebuje kvalitu ihned už se točíme v kruhu moc a moc let.Souhlasím Hancko na stopera klidně s Čelůstkou a k tomu si určitě dost zahraje Vitík a postupně poroste. Za mladého Krejčího není náhrada na šestce i když máš pravdu,že na stoperu je lepší.

    • kilovolt5.5.2021 20:53reagovat

     to není kruh........to je spirála...........a klesá

  • artaxerxes5.5.2021 21:00reagovat

   Tady bych to úplně neházel na Rosického. Byl vedením, trenérem Kotalem i Vackem z isportu několikrát zdůrazňováno, že Sparta chce hrát 3-5-2, ale těžko vinit Rosického, že ve chvíli, kdy Kotal byl nemasný neslaný, že se rozhodl pro nejlepšího trenéra na trhu Pavla Vrbu, který preferuje 4-obráncový systém.

    

   Windheim, Wiesner, ale i Sáček to na wingbacku slušně odehrají, ale ve čtyřobráncovém systému se projeví jejich nedostatky v bránění.

   Podobně je to i nalevo, kde Wingbacka zvládne dobře Polidar, Krejčí st., Hancko, ale beka zvládne jen Hancko.

    

   Tohle je důsledek změny koncepce, nikoliv špatných přestupů. A proč jsme za Slavii o takový parník je, že neustále koncepci měníme - alias slavné točení v kruhu.

    

   Já věřím (doufám), že tentokrát Vrba (jak ho stále nemám rád) dostane prostor dostatečný a neobjeví se nějaký lumen, který ho vyhodí, když třeba nedáme druhý flek.

   • rabac5.5.2021 21:13reagovat

    Naprostý souhlas, ale nemůžeme na kraj obrany přivádět typy Vindheim ale opravdu toho kdo zvládne základ - obranu. Ve Vrbu věřím, ale pozor není tolik peněz a čeká se na prodej-Hložek, jasně je deklarováno snížit náklady na hráče a dostat se z hrozných čísel

 • Trávník

  Amphicyoni5.5.2021 20:19reagovat

  Kdo by potřeboval pořádný dělo je Trávník. Po každém tragickém zápase úsměv od ucha k uchu a povídání se soupeři (Trabzonspor, Jablonec, derby...). Ale gól tu nedal za dva roky jedinej... Vztek

  • Hynek5.5.2021 20:23reagovat

   Trávník už asi tuší, že půjde.

   Toho bych neřešil.

  • acs195.5.2021 20:30reagovat

   Nevypadal nějak vysmaty, bavil se s Holesem, se kterym hral za jablka. Chapu, ze to fanousky muze nastvat, ale je to bezny i za hranicema.

  • artaxerxes5.5.2021 21:04reagovat

   zrovna dneska jsem si říkal, že kdyby tu nebyl Bořek, tak on by vykvetl.

   Byl to jen zlomek hry (15 minut), ale bylo vidět jak tam distribuoval míče a fungoval jako zasunutý tvůrce hry.

   On rozhodně není špatný hráč, ale ve Spartě toho předvedl strašně málo.

 • nechápu jednu věc

  kilovolt5.5.2021 19:54reagovat

  i v době kdy Sparta dominovala a Slavie byla v problémech a třeba i na sestup, tak na derby se motivovala a leckdy nás dokázali i porazit.

  tohle je bída, zoufalství, rezignace. a trenér to taky nikam neposouvá

  • Nulatunji5.5.2021 19:56reagovat

   Slavia šla do každýho derby namotivovaná a šla se o to porvat, my jdeme do derby hlavně se moc neunavit, nedostat 5 a pokecat s kámošema.

   • johnny15.5.2021 19:59reagovat

    Všiml jsem si, že tam kecali vysmátej Juliš s vysmátým Trpišovským zvláštní...

    • Hynek5.5.2021 20:25reagovat

     Juliš se šel omluvit za ten skluz.

     A že se ho spokojený Trpiš na něco zeptá asi Julda neovlivní.

   • hombre5.5.2021 20:27reagovat

    Tak když je některým hráčům Sparta u prdele, tak se nediv, že hrají tak, aby si nezapotili triko Neutrální.

    Slávia když prohrála, tak klečela před svými fanoušky za odpuštění....

    • Hynek5.5.2021 20:35reagovat

     A kdo nemakal?

     Slávia je prostě bohužel pro nás nad naše síly.

      

    • petr1375.5.2021 20:53reagovat

     Kdo hral, aby si nezapotil triko? Klidne nadavaj a kritizuj, ale nelzi.

  • Brian Pricke5.5.2021 19:56reagovat

   Amen, bratře.

  • majtin5.5.2021 20:07reagovat

   Je to proto, protože tady zvýšená motivace ,nabuzení nestačí. Ani kdyby hrál mladej Láďa tak by to nejspíš nepomohlo. A to proto, že proti týmu, který má hru založenou na pohybu v rychlosti a dobré organizaci tohle nestačí, tím si akorát koleduješ o karty, potažmo vyloučení. My je tenkrát přehrávali fotbalovostí, takže když se namotivovali a šli do nás, byl problém. Tím proti současné Slavii uspět nelze, její největší silou není fotbalovost, resp. není to podstatný rozdíl mezi nimi a námi.

 • Tady rakev nestačí

  Brian Pricke5.5.2021 19:48reagovat

  Neexistuje na světě jediné derby (tzn. zápas, ve kterém se mažou veškeré rozdíly), kde by jeden tým tak dlouhodobě dominoval nad druhým, prostě neexistuje.

   

  A proto všichni: TRJČ, TRJČ.

  • acs195.5.2021 20:07reagovat

   Rosa na to prostě nemá, přestupy nula nic, kádr nedostatečný nebo spíš podprůměrný, nedivil bych se, kdyby do toho řízl DK.

 • To co tam teď

  johnny15.5.2021 19:13reagovat

  předvedli Heča s Čelůstkou to je divizní kopaná.

82417 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha