Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Francouz

  Dynamo1.7.2017 20:58reagovat

  Tak Heurtaux asi padá, přijde někdo další?

  • adam1.7.2017 21:04reagovat

   Vypadá to tak, nicméně pokud chce primárně do Antalye, tak očividně jde především po penězích. Těžko říct jestli škoda nebo ne, na jednu stranu určitě má kvalitu, ale zase poslední rok víceméně vysedával na lavičce, což by mi v kontextu letošního posilování nedávalo moc smysl. Snad máme v rezervě ještě někoho dalšího. Každopádně tipuju, že se někdo objeví v příštím týdnu.

   • ajosek1.7.2017 23:33reagovat

    možná než se pokoušet o velká zahraniční jména které k nám ani nechtějí by nebylo špatné koupit Jeřábka z Teplic.To je stoper jak má být!

 • Konaté

  KRiSTiN1.7.2017 20:13reagovat

  Jak to s ním vypadá? Měl nabídku z SK, ale tam nechce. A nikde jinde nechtějí jeho, předpokládám.

  • experto1.7.2017 20:54reagovat

   Bude si asi muset hledat civilní zaměstnaní, s jeho intelektem bude mít dveře otevřené všude :)

   • KRiSTiN1.7.2017 20:56reagovat

    SmíchSmíchSmích

     

    Možná by ho zaměstnal petr137.

 • Moje hodnocení

  Myrthan1.7.2017 20:07reagovat

  Víceméně souhlas se Srandou Hejkalem.\\

   

  Kromě MiKy, ten mi přišel klasicky hroznej. Čivič mi přišel lepší.

   

  Jinak potrhávám výkon Štětiny, narážečky, kombinace, přenášení hry na 50 metrů, vyvážení míče ... ale přece jen to jsou Vary.

   

  Vata tam podle měl 2 nastandardní akce.

   

  Vuka byl moc fajn, jednou nenahrál Lafymu před prázdnou bránu, ten ho pořádně zjebal a pak jim to spolu s Karou fungovalo.

   

  Druhá půle, hlavně posledních 25 minut bylo o ničem, protože domácí už nestíhali.

   

  Na hře se asi podepsal zmíněný tvrdý trénink. Chyběl mi tam ten kreativní ACM, kterého si moc přeju. Mezi stopery hodně sbíhal na střídačku Marec a Frýdek. Frýdek jak bylo řečeno 2 krát namazal soupeři, což ovšem značí určité automatizmy v rozehrávce.

   

  Jsme na začátku přípravy, snad to bude jen a jen lepší. Ať klidně všechno prohrajou, když potom ve 3. předkole vyhrajeme a přejedema doma před skoro plným stadionem Bohemku.

   

  • Sranda Hejkal1.7.2017 20:08reagovat

   Hodnocení MiKy mi přijde strašně zaujatý. Mika je novej Mareček Úsměv

  • Sranda Hejkal1.7.2017 20:12reagovat

   Jinak abych ještě trochu rozvířil diskuzi, na co kreativní ACM? Dnešek jasně ukázal, že to jde i bez něj. Úplně v pohodě. Jednodušeji, přímočařeji, rychleji.

   • Myrthan1.7.2017 20:21reagovat

    Mně připadalo, že když to Vary na začátku zabetonovaly, tak to trošku připomínalo lavičkovskou překulovanou, kdyjsme si moc nevěděli rady ... ale možná jen můj subjektivní dojem.

    • Sranda Hejkal1.7.2017 20:27reagovat

     Nesouhlasím. Hra se přenášela ze strany na stranu, mnohem rychleji a hlavně, 30 metrů od brány Varů, ne 20 od naší.

     • Myrthan1.7.2017 20:29reagovat

      Říkám, asi subjektivní dojem. Jinak hráči opravdu lítali a hráli i poměrně tvrdě, to se mi moc líbilo.

    • KRiSTiN1.7.2017 20:29reagovat

     +1

   • balostri1.7.2017 20:21reagovat

    Otázka jestli to takhle půjde i proti jiným soupeřům než Varům. Dnešek bych fakt bral dost s rezervou ve všem. Tihle nás nemůžou prověřit ve hře, ani naše hráče v kvalitě.

    • Sranda Hejkal1.7.2017 20:27reagovat

     Máš pravdu, Liaro.

     • balostri1.7.2017 20:29reagovat

      Nejsem Liaro říkám to už podruhé

      • Sranda Hejkal1.7.2017 20:31reagovat

       A nikdo ti to, Liaro, nežere. Úsměv

       • balostri1.7.2017 20:33reagovat

        To je mi úplně ukradené. Tohle fórum jsem si dlouho četl a nedávno se zaregistroval, takže i vím kdo je Liaro, když se tady objevil nebo lidi na něho reagovali. Jestli každý nový nick má být Liaro, tak si to třeba mysli dále.

        • exupery1.7.2017 20:39reagovat

         A ještě ke všemu seš slávista, Liaro. Smutek

         • balostri1.7.2017 20:42reagovat

          Ten největší

 • Jinak perlička

  Sranda Hejkal1.7.2017 19:33reagovat

  Jen perlička pro pobavení, chápal bych, kdyby místní, případně fanoušci Varů neznali všechny hráče ACS, ale fotrové, ověšení symboly ACS, jak marně tápají, kdo je kdo, že osmičku má na dresu Matějovský a že ta pětka bude ”ten Francouz z Udine”, aby se pak opravili ”to nebude on, volají na něj Péťo (ve skutečnosti ”Štéťo”), to mi přijde prostě žalostné.

  • KRiSTiN1.7.2017 19:35reagovat

   Taky jsem si toho všiml, úsměvné. Úsměv

  • experto1.7.2017 19:47reagovat

   to jsou ti, co je pak všechny ale nejvíc zjebou v diskuzíchSmích

  • experto1.7.2017 19:50reagovat

   No jinak Štetina se mi líbí. Nejsem bukvice, ale je to myšleno tak, že s tou jeho namakanou figurou na tom stoperovi vypadá prostě dobře, je tam pak určitý respekt, ne jako papundekl Holek.

   • Sranda Hejkal1.7.2017 19:52reagovat

    Rukávy jako Mazuch a můžeme ho prodávat sériově jako prototyp stopera Smích

 • Vukadin

  experto1.7.2017 19:21reagovat

  byl tedy asi skvělej, no snad mu to zustane i pro těžší a hlavně soutěžní zápasy ... on to v sobě má, ne vždy to umí prodat

  • Dynamo1.7.2017 19:27reagovat

   když mu nerupne v bedně, tak bude dobrej.

   Ale byl to soupeř z divize...

 • Hlásím návrat

  Sranda Hejkal1.7.2017 18:39reagovat

  Hlásím návrat z Lázní a pokusím se trochu rozepsat o tom, co jsem viděl.

   

  1. Vary jsou divizní celek, takže to hodnocení je dost subjektivní.

  2. Hráči šli do zápasu po 9 tréninzích během 5 dnů

  3. Hráče, kteří nastoupili v průběhu, nechci moc hodnotit, kvalita zápasu šla hodně dolů, měla spíše exhibiční parametry, takže z toho se nedá vyvodit fakt nic, až na pár bodů, které vypíchnu.

   

  Začnu hezky odzadu, protože to bude nejjednodušší.

   

  Bičík a Voral - nemá smysl se rozepisovat, na každého šla snad jedna střela, Bičík měl pozici těžší, ale oba je chytili, v základu bude, předpokládám, Dúbravka, který už před zápasem s Koubkem jen běhal.

   

  Pravý obránce - Karavajev s číslem 39 je stálice, to nemá smysl spekulovat. Hodně se s ním ale ”dohadoval” Lafi během hry a o poločase Kováč o tom, kde se má pohybovat a jak řešit některé situace. Chvátal mě neuchvátil, nahrávat do pětimetrového offsidu Julišovi, který ani nechce hrát, to chce kumšt.

   

  Stopeři - Štetina? Klobouk dolů. Hlava, rozehrávka, přenášení hry, schopnost vyvést balon, čtení hry...Snad to vydrží do ostrých zápasů. V 75. minutě nechal vzpomenout Mazucha, když s rukama na kolenou hledal drobný v trávě a těžce vydechoval. Tak to má být. Zahustel - Experiment zajímavý, ALE. Nejvíce ztrát, hodně zbytečných. Není to jeho post, ovšem schopnost vyvést balon sprintem rozhodně má, dělali to oba stopeři, čímž skvěle zrychlovali a přečislovali soupeře. Jednou skvěle poslal na párek útočníka Varů, ale raději bych tam viděl čistokrevného stopera.

   

  Levý obránce - nesouhlasím s hodnocením MiKy, které jsem tu během zápasu četl, on prostě vypadá, že na to sere, ale dneska hrál slušně. Hodně podporoval útok, sprintoval. Celkově ale pravá strana byla lepší. =Ćivić - nechytil tempo, zaujal jen číslem 7, jednou se dost vysral na návrat, bylo prostě vidět, že je hotovo. Není to ale ideální přístup.

   

  Střed zálohy - Mareček hrál klasiku, sem tam dal parádní balon na 40 metrů (ano, Mareček to doopravdy umí), jindy bombou sestřelil soupeřova beka do hlavy, pak zase pokazil přihrávku, střelu mu zablokovala obrana. Pokud dnešek měl naznačit, jak chceme hrát, je ale naprosto klíčovým hráčem. Neustále v pohybu (ještě víc, než kdy před tím). Frýdek - parádní výkon, ALE. 2x v krátké době ”váchovsky” namazal soupeři do brejku, jednou se ani nepodíval, jestli tam nikdo není, naštěstí hráč Varů jednou zakopl o míč a jednou to zachrnánil Štetina. Jinak ale super výkon, na hranici sil, pořád v pohybu, dovolil si i techniky, i balon měl více pod kontrolou, dovolil si parádní patičku, získal moře míčů. Sáčkovi nezávidím, protože nemá Marcovi proporce a Frýdkovu náturu.

   

  Pravá záloha - Vukadinovič skvělý. Takhle vypadá posila. Byly tam i chyby, jednou chtěl dát moc gól, měl nahrát Lafimu, s Karou jim to funguje, zatím jasný základ. Juliš -Pořád stejný. Gól nedá, hodně akcí u něj končilo, viděl bych to na hostování, není pro něj na hřišti místo.

   

  Levá záloha - Vatajelu za očekáváním, rohy kopal hrozně, dostal hodně nakopáno, nepředvedl skoro nic, o poločase by šel dolů, i kdyby to byl soutěžní mač, nelíbil se mi. Dál mu ale věřím. Šural - Bojuje o místo na výsluní, dva góly dal a mohl i další, dovolí si tělem, technikou, forma se ho drží.

   

  Podhrot - Venca se pořád hledá. Během zápasu se držel za sval a kotník, zazdil 100% šanci, kdy získal na vápně balon a zbrkle vystřelil levačkou přímo do golmana. Na druhou stranu dobře napadal a z pozice 10 dával balony do stran. Školní známka 3.

   

  Útok - Lafata - dejte mu prostor a potrestá vás. Mohl dát i víc gólů, ve druhé půli levačkou loboval golmana a trefil břevno. Krásný fotbalový moment. Pulkrab - i Varáky to s ním bolelo, nic nevypustil, dal gól, pak přestřelil. Útočník číslo tři, pokud bereme Kadlece a Šurala za záložníky.

   

  Piško - on je stoper ne? Hrál v záloze a připsal si asistenci na gól, ale jinak nezaujal, platí pro něj bod tři, stejně jako pro Ćiviće.

   

  Hra - pokud bych měl porovnat i s předchozí přípravou a ne jen ligou. O hodně rychlejší, při útoku jsme v 10 na půlce soupeře, více pohybu, chuti, oba stopeři často útočili, Štetina měl pasáž, kdy byl ve vápně Varů několik minut v kuse. Rychlejší přechod do útoku, i proti bránícím Varům se dařili brejky, hodně tomu pomáhal i Kadlec, který převzal balon a hned ho cpal na Vukadinoviče. Mareček a Frýdek se střídali mezi stopery, takže při zakládní útoků jsme hráli něco jako 3-5-2, stejnou roli má Busquets v Barceloně.

   

  Suma sumárum, je to jen příprava, moc závěrů bych z toho nedělal, byla to divize, ale změna byla v některých věcech dost patrná.

   

  Čísla - budou se ještě asi měnit. Vorel 1, Piško 2, Hovorka 4, Štetina 5, Ćivić 7, Vatajelu 8, Kadlec 14, Frýdek 17, Plavčík 19, Vuka 20, Chvátal 22, Kara 39.

   

  Jo a viděl jsem Rosu, takže fakt existuje!

  • Sranda Hejkal1.7.2017 18:41reagovat

   Omluva za tapetu, překlepy a chyby, snažil jsem se psát rychle a nekontroloval to po sobě.

   • ouissi1.7.2017 18:57reagovat

    Neomlouvej se, díky moc za podrobné hodnocení!

     

  • ACSpartaPraha4ever1.7.2017 18:54reagovat

   Díky za hodnocení! Úsměv Už aby byl ten zapráskanej víkend pryč a bylo úterý, těším se. ;)

  • Lobrock1.7.2017 19:02reagovat

   Super hodnoceni. Hlavne mi udelalo radost, ze je Stramak nuti hrat v pohybu. Snad nepolevi jako vzdycky. Cim vetsi bude konkurence, tim vetsi sance, ze tentokrat tym nezlenivi.

   • Sranda Hejkal1.7.2017 19:04reagovat

    No, on mluvil v podstatě jen s novináři a Kováčem, jinak si jen psal poznámky, třeba hráče nutí jen jeho přísný pohled Úsměv Každopádně to prostředí je opravdu konkurenční jako prase, jediný Juliš podle mě totálně propadl a o šanci si neřekl.

    • Sendi1.7.2017 19:37reagovat

     říkal v rozhovoru, že dal hráčům volnost, aby se ukázali :)

  • Dub1.7.2017 19:15reagovat

   Diky za hodnoceni.nevis neco o zdravotnim stavu VKadlece?A co to ostatni-Nestor,Sacek,Costa.Vacha prej snad bude ok?

   • Sranda Hejkal1.7.2017 19:17reagovat

    Neptal jsem se.

  • rimidalv1.7.2017 19:27reagovat

   Myslím, že s hodnocením se dá souhlasit.

   Jednoznačně nejlepší Šural,Vukadinovič,Karavaev

   Velmi dobrý Štětina.Čivič nejistý.Lafata v poli slabý - nepřesné a opožděné přihávky. Zazdil tři tutovky. Překvapivě dobré kombinační prvky při krátkodobé možnosti sehranosti.

  • ajosek1.7.2017 19:35reagovat

   Super hodnocení dík a víc takových fandů na tomhle fóruÚsměv

   • Sranda Hejkal1.7.2017 19:38reagovat

    Osobně mě docela překvapilo, kolik lidí bylo, škoda, že nikdo, kromě malé skupinky lidí, kteří skandovali jména hráčů, se vůbec nefandilo. Alespoň bylo trochu pyra Úsměv

  • adam1.7.2017 19:58reagovat

   Super, díky moc za čas věnovaný zápasu a hlavně hodnocení Úsměv

  • hemelajnen1.7.2017 22:16reagovat

   super, dík pane

  • honzaspartan1.7.2017 22:30reagovat

   Jaké Marcovi proporce nemá Sáček?

   • honzaspartan1.7.2017 22:31reagovat

    Neumíš česky a já to po tobě opíšu.

    Samozřejmě Marcovy proporce.Smích

   • Azog1.7.2017 22:35reagovat

    fakt tu otázku myslíš vážně?

 • Vary

  KRiSTiN1.7.2017 18:37reagovat

  Byl jsem se podívat. Atmosféra nulová (škoda), výkon v první půli špatný, ve druhé o poznání lepší (že by to souviselo s odchodem obou Kadleců, nebudu rozebírat). Kubajsovo hodnocení mi přijde úplně mimo, sorry. Myslím, že mnozí to viděli jinak.

   

  VK, MiKa, netřeba komentovat, Šural pecka, Lafata tři góly, není o čem, Štětina pecka, Civič neměl moc balónů, mohl být aktivnější, Juliše to nebavilo, Frýdka bych hodnotil optikou navrátivšího hráče, jinak tam udělal v jedné minutě dvě váchoviny a za celý zápas ještě víc, Pulkrab gól po skvělé akci Piška, připravil mu to na zlatém podnose, Vuky ohromně rychlý, předvedl několik dobrých technických věcí, Chvátal se o to mohl víc poprat.

   

  Strama jen seděl na lavici, působil jak ZŠ v derby s Židem v Edenu.

   

  A teď nechci, abych působil jako mnou vysmívaný diskutér-insider. Ale někteří lidé ze Sparty jsou docela sdílní a podělí se o své názory, i když by jim možná mohly nějakým způsobem ublížit.

   

  Za mě parádně strávené odpoledne, ačkoli jsem vstupné 50 Kč nečekal. Smích

  • Kubajs73.7.2017 2:36reagovat

   a co ty jsi napsal jiného než já :D :D :D ???? Loool :) .

    

   Každý má názor a já tě ho neberu :) . Jen nevím co jsem napsal tolik mimo oproti tobě :D . Každopádně díky za názor :D Pobavila mě ta věta :)

 • Jiracek

  bigcock1.7.2017 17:38reagovat

  se ostříhal a hned ma u me na Konecneho stupnici sympatactvi o 30 % vic.

 • Heurtaux

  balostri1.7.2017 17:36reagovat

  To je zjevně oblíbený hráč Stramy. Hrál pod ním v Udinese, chtěl ho i do Panathinaikosu a teď ho asi chce i do Sparty. Jen mě trochu zaráží, že loni moc nehrál a to hráli docela tužku.

  • peetee961.7.2017 17:40reagovat

   Heurtaux - nepřijde míří do Turecka ....

   • balostri1.7.2017 17:42reagovat

    Hmm a přitom už někde snad i psali, že jsme domluveni. Ale asi otázka jestli je to škoda nebo ne. To, že loni moc nehrál v Udinese asi i o něčem svědčí. Ještě včera tady jeden nick psal, že jde k nám na hostování s opcí, ale on psal i o tom, že jsme měli zájem o Birsu, takže si nejspíše vymýšlel ve všem.

    • peetee961.7.2017 17:46reagovat

     no vidíš to

     • balostri1.7.2017 17:48reagovat

      A ty to máš ověřené odkud?

      • SKS1.7.2017 19:02reagovat

       Vygoodli Heurtaux Antalya

 • Jugas

  balostri1.7.2017 16:48reagovat

  Tak zatím podle toho co předvádí s ním nejsou fandové moc spokojeni na jejich fóru. Možná, že jsme udělali dobře. Prý má problém s rozehrávkou a balónem.

  • Chrod1.7.2017 16:52reagovat

   Pamatuješ si loňskou přípravu, kdy Holek a Mareček skvěle rozehrávali balony a v soutěžních zápasech to byla hrůza? Z přípravy opravdu nelze nic vyvozovat. Nebo jo?

   • balostri1.7.2017 16:54reagovat

    Nelze, proto je tam to slovo možná. Ale viděl jsem zápas Zlín-Opava a že by mě něčím kromě dobré hlavy a soubojů upoutal se říct nedá, takových hráčů je poměrně dost. Dobrou hlavu má i Sivok. Uvidíme stejně jako u našich hráčů.

  • kapacitos1.7.2017 16:59reagovat

   Před týdnem se hrdě hlásíš ke Slavii a teď už je z tebe zase sparťan? Údiv

   • balostri1.7.2017 17:02reagovat

    To byla noční sranda po příchodu z baru. Sranda musí být a v tu chvíli mě zajímal názor na jejich posily od některých našich fandů, takže jsem to takhle zakamufloval.

    • daweee1.7.2017 17:11reagovat

     Liaro ty chodis do baru jo? Ale fuj!

     • balostri1.7.2017 17:14reagovat

      Já nejsem Liaro a do baru nebo na pivo celkově chodím rád jako mnozí jiní, hlavně v létě třeba na venkovní zahrádky.

50522 příspěvků
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha