Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Jak hodnotíte podzim A týmu?

  AlaMierda15.11.2022 14:12reagovat

  Za mě:

  Pokud dáme Ostravu v sobotu, tak bych ho ohodnotil známkou 3, pokud vypadneme tak 3-. Jsem rád, že jsme se dostali na dostřel prvnímu místu, ale hlavně ať to nevytvoří iluzi, že problémy moc nemáme. Máme a to veliké a je třeba je odstraňovat. Máme spoustu hráčů, kteří by měli odejít. Doufám, že trenér dostane volnou ruku a přivede si 2-3 opravdové posily (střední záložník a křídlo je nutnost) + někoho na rozšíření kádru (pravého beka, silového útočníka).

   

  Osobně bych řešil i útok a to tak, že bych se rozloučil s Kuchtou a místo něj přivedl Gninga a Chytila.

   

  Za mě bych s velikým díky pustil Nitu,

  pak Holce, Wiesnera, Čelůstku, Sáčka, Juliše, Pavelku, Vindheima, Fortelného,Jankta, Krejčího st.. Vím že to nepůjde najednou ,ale tito hráči tu nemají budoucnost. Z hráčů na hostování nemá cenu nikoho stahovat, protože tam se nikdo nikde moc neprosadil.

   

  Béčko je samostatná kapitola, tam je špatně snad vše.

  • Capo15.11.2022 14:40reagovat

   Pustil bych určitě Sáčka, Vindheima a Krejčího st. Ti už nemají žádnou perspektivu ani směrem k jaru. Holce a Pavelku bych nechal, když nic tak solidní náhradníci. Wiesnera, Fortelnyho, Jankta bych taky nechal na jaře jako doplnění kádru, pomoci by mohli. Julisovi s Celustkou končí smlouvy, takže když o ně bude zájem, tak taky pustit, jinak jen v klidu nechat doběhnout smlouvy. Přijít musí posily především na kraje a uvítal bych produktivního ofenzivniho univerzála. Útočníka jen, když někdo odejde, jinak nám ty čtyři co máme, na jaro stačí.

   • AlaMierda15.11.2022 15:22reagovat

    Tak Holce z toho důvodu, že bych nechal Heču jako náhradníka a o Holce bude zájem v Polsku, tak i třeba možnost ho použít v rámci nějakého transferu směrem k nám. Útočníka bych právě řešil odchodem Kuchty a příchodem již zmíněné dvojice, která Kuchtovo 4+2 hravě nahradí + už by se jednalo vyřešení situace, kdy dojde na odchod Čvančary. Místo Wiesnera, Jankta, Fortelného jednoho kvalitního záložníka + nějakého talenta, kteří přínos této trojice výrazně předčí.

  • johnny115.11.2022 15:34reagovat

   Přesně, tyhle bych taky nechal odejít, respektive některé i propustil :

   Kuchtu, Holce, Heču, Wiesnera, Čelůstku, Sáčka, Juliše, Pavelku, Vindheima, Jankta, Krejčího st., Rosického T., Rosického J.

   Fortyho bych ještě zkusil. Nita za mě veliké díky.

   Ten útočník z Teplic Gning + Ševčík Brno by myslím mohli stačit + máme Čvančiho a momentálně docela dobrýho Minčeva.

   Jedno křídlo a konstruktivního středního záložníka nejlépe černocha, který bude jezdit jak motorová myš bychom měli přivést, když už tady nebude Rosický.

   Já dávám 3- hned, když rupneme s Chcharem tak za 4. Jako chválím kluky jak to dotáhli, ale tu hrůzu se slátancem jsem ještě nerozdýchal.

    

  • kanonMates8815.11.2022 16:56reagovat

   Tak LK9 a Vindheima už bych do výčtu nezahrnoval, to už jsou hráči mimo A tým, tam nejde o to aby odešli, ale spíš kam aby odešli. Čelůstka už je samozřejmě taky konečná, pokud neukončí kariéru, bude rád, když se vrátí domů do Zlína. Je potřeba nějaký ofenzívní tvůrce hry. Ten chybí Spartě od odchodu Kangy a nikdo v týmu ho není schopný kvalitně a stabilně ani vzdáleně zahrát. Útok je za mě OK, Kuchta tu sice není oblíbený, ale hrát proti němu je nepříjemný, Čvančara za mě super, k tomu Minchev, který se snad konečně trochu zvedne. Pak je potřeba křídlo, ale za mě spíš někdo, jako byl Dočkal (teď to schytám), když přišel z Norska do Sparty. Se super centrem, do kombinace, s odolností, česká liga na Haraslínovský typy hráčů prostě moc není stavěná. Pak je otázka, kdo odejde a podle toho samozřejmě může někde vyskočit díra. Hlavně to chce hráče se sebevědomím, odolností, agresivitou a samozřejmě kvalitou. Co se týče známky, mezinárodní poháry 5, liga 2-, český pohár se uvidí.

  • MichalM15.11.2022 17:11reagovat

   Střední záložník je pro mne osobně stěžejní, a měl by to být někdo kvalit Kangy nebo rumunské krysy. Takový hráč prostě dokáže udělat velký rozdíl. Pak jedno dobré křídlo a nějaký důrazný útočník. Nitovi asi bohužel nikdo nepoděkuje, jinak určitě už nemá cenu se zabývat Krejčím st., Janktem, Sáčkem, Vindheimem, v případě, že by přišel ten útočník, tak i Julišem, Wiesnerem v případě, že přijde to křídlo. Pavelku jako zaskakujícího snesu (on může zaskočit v nouzi i na stoperovi), Fortelného bych taky ještě nezatracoval. A ještě bychom potřebovali někoho, kdy by uměl pracovat s Karabcem, on má talent jako prase, ale evidentně na něj dost hřeší.

  • Tashunka Witko15.11.2022 18:15reagovat

   3 mínus

   V případě dalšího výbuchu s Baníkem 4 !

  • 13goat16.11.2022 8:39reagovat

   Asi bych to trošku rozdělil.

   Evropské poháry: Váha 5, známka 5.

   Liga: Váha 4, známka 3.

   Předváděná hra: Váha 3, známka 3.

   Atmosféra kolem A: Váha 2, známka 4.

   MOL cup: Váha 1, známka 1, ale v případě vypadnutí 5.

    

   Takže zatím to je 3-, při vypadnutí 4.

    

   Což je tak nějak obraz toho, jakou známku bych dal kancelářím.

    

   Co se týče změn v kádru, asi se bude nechávat doběhnout smlouva různým Nitům Vindheimům a Julišům. Při prakticky nulovém zisku na těchto hráčích neočekávám, že bychom si je ten půlrok ještě nenechali.

    

   Priorita příchodu je fakt kvalitní střední záložník. Univerzální, co ti zahraje 6 i 8. Protože LK37 je buď zraněnej nebo zralej na přestup vejš, Sáček a Fortelný očividně nebudou Priskeho koně, Pavelka je Pavelka a Zelený, Panák, nedej bože Wiesnera tam zjevně nechcem hrát. Typologicky jako Kalvach.

    

   Téměř stejnou prioritu má pozice křídla, kde zaprvé máme hráčů nedostatek, tím pádem ani typologicky zde nejsme pokryti a i jejich současná výkonnost není bůhvíjaká. Dva tři dobré zápasy Haraslína nebo Mincheva není žádný štempl na kvalitu a je nutné posílit.

    

   Nižší prioritu má pravý bek a ofenzivní záložník kde sice máme kvantitu, ale furt si myslím, že je to málo. Wiesner a Mejdr jsou zajisté kodexoví kluci a homegrown a všechno, ale není to dost. U Karabce s Daňkem je pak vidět, že talent není vše a chtělo by to se ještě chvíli otrkávat mimo základní sestavu Sparty.

    

   Nejnižší prioritu mají pozice brankáře, útočníka, levého obránce a stoperů, kde jsme kvalitou i počtem ok.

  • Kamenovic16.11.2022 9:42reagovat

   Lepší 4.

  • Chabix16.11.2022 19:58reagovat

   Vypadli jsme z evropských pohárů a v lize jsme 3. B tým, za který hráli mnohokrát hráči A týmu je na dně tabulky. Do toho jsme opustili od sportovni filozofie. Nemůžu jinak než za 4.

   • victorlima17.11.2022 9:44reagovat

    B tým bych nehodnotil. Tam je to průšvih a je vidět, že ta naše vychvalovaná akademie je značně přeceňovaná. Hráči A-týmu za Béčko moc nehráli. Vždyť většinou měli zápas ve stejný den. Sportovní filosofie, která nevede k uspokojivým výsledkům je filosofie na ho... Pokud se výrazně!! nevylepší kádr pak je třeba jít jinou cestou. Na výslednou známku bude mít veliký vliv zápas v Ostravě. Pokud ho zvládneme, tak bych to stejně viděl maximálně na 3. Hlavně vzhledem k tomu množství remíz s mužstvy která nejsou nic moc. Pokud v Ostravě neuspějeme tak je to spíš na 3- až 4.

    • hombre17.11.2022 14:10reagovat

     Chabix má ale pravdu, s B týmem.

     Ono to je trochu problém. Rozpadla se důležitá osa Béčka, Všichni hrají nejvyšší soutěž. Ryneš, Sejk, Vitík, Gabriel, Drchal... a je to hodně znát. A tito hráči za ten tým bojovali, nic nevypustili.

     Letos tam z Áčka chodilo dost hráčů, ale místo pomocí byli často příteží. Sáček, Karabec, Juliš, Minčev, Wiesner, Panák, Vindheim.... Tito hráči do toho nedali srdce a bojovnost, protože oni jsou něco víc a Béčko pro ně je málo Neutrální. Jedině Panák byl posilou. Dokažeš si představit nesoubojové hráče Juliše a Sáčka? To hraješ v devíti a jde vidět, že tito hráči nemají ani na Béčko a oni jsou na lávce Áčka....

     A Béčku se herně nedaří, tam je taky problém našeho vedení, že ty nové nadějné hráče vůbec nevodíme na zkoušku NeutrálníNeutrálníNeutrální.. A pak je problém trenéra Horňáka, už by se na to měl vysrat, blbečka SŘ dělat nemusí.

     A k hodnocení týmu A 3-, v poháru ostuda, v derby ostuda. Ale 3 místo na tu bídu je vcelku dobrá vizitka trenéra. Ale jeho styl mi nesedí, vždyť i proti Budějkam jsme doma hráli defenzivně a připosraně!!

  • Masovec16.11.2022 20:00reagovat

   Pokud vypadneme s Banikem je to neuspesny podzim, znamka jak ve skole udelena nebude. Proste neuspech. V pripade postupu taky neuspech, jen mensi. Rozloucit se s hraci kteri maji platnou smlouvu jaksi lehce nejde. Posily nejaky cekam. Chytil? Po dnesku ma tak dvojnasobnou cenu ;)Úsměv

   • kanonMates8816.11.2022 22:55reagovat

    Spadlo mu tam na co šáhnul (do čeho kopnul/hlavičkoval), jsou to Faerské ostrovy a Chytil má brzy 24 se zkušenostmi jen z průměrného týmu v ČR. Netvrdím, že to není zajímavý hráč, určitě je, ale zase bych s tou dvojnásobnou cenou nepřeháněl.

    • Masovec17.11.2022 12:55reagovat

     Vsak taky nepujde k nam

  • brac17.11.2022 2:09reagovat

   Obecně, problém s ”puštěním” hráčů je ten, že oni si to tady radši odsedí na tribuně, než aby šli s penězi výrazně dolu někde jinde.

  • pivees17.11.2022 19:44reagovat

   Evropské poháry - 5, 1. liga - 4 (Vzhledem k tomu, že se Sparta mohla soustředit pouze na ni a naši úhlavní soupeři hráli ještě evropské poháry, tak jsme před jarem na tom měli být mnohem líp.), MOL Cup - to může být ještě 1 a nebo 5.😉 Takže pokud Sparta vyhraje s Ostravou a postoupí, v co upřímně věřím, tak celkové hodnocení ohledně A-týmu bych viděl na 3- (s tím, že během zimy a jara je teda, co napravovat). Pokud nepostoupí, tak si myslím, že už to neustojí ani sám velký malý Rosický. Trošku se bojím, aby nový sportovní ředitel neznamenal nový trenér - v téhle chvíli by to asi byla velká škoda. Priskemu bych teď naopak nechal, co možná největší rozhodovací pravomoce ohledně A-týmu a nechal ho očistit zrna od plev, protože jeho nestranný pohled je teď k nezaplacení. Ať si vybere jen a jen on koho opravdu chce a jaké typy hráčů by chtěl přivézt a s kým by chtěl v týmu pracovat.

   Zároveň by Sparta měla opravdu zapracovat na marodce. Prostě nechápu, jak je možné, že dlouhodobě a to i v sezóně, kdy se hraje téměř stále jednou týdně je stále tolik zraněných.

   K brankářům se nemá cenu ani vyjadřovat. Pokud Sparta opovrhuje tím lepším a nechá chytat ty horší kvůli egu některých individuí, nevím na jakých vlastně pozicích v klubu, tak si sere do vlastního hnízda. Ale to vlastně neplatí jen u gólmanů, že jo.

 • Sparta a trenéři

  Elysir15.11.2022 8:58reagovat

  Fotbalové Spartě sázka na “nositele úspěchů” Vrbu nevyšla.

   

  Jak vnímáte to, že hokejová Sparta chce zřejmě jít podobnou cestou a angažovat Varaďu? Bude to fungovat?

   

  • 13goat15.11.2022 10:05reagovat

   Já nevím, hokej vůbec nesleduju, nevím, jestli je HCS vedená stejně blbě jako ACS, ale přijde mi, že si všichni myslí, že výsledky dělají trenéři. Výsledky dělají hráči.

   Vrba taky přišel do Plzně z Žiliny s renomé inovátora. Trpišovský taky změnil Vrbovskou éru na svou vlastní. Podle mě je klíč najít někoho, kdo bude mít dobře postavený základy a posune to dál. Vrba i Trpišovský měli fuknční základy postavený shodně od Šilhavýho.

    

   Priske by mohl zvládat to druhý, ale zas nemá to první, respektive mu to Rosický s Čuprem nabourali. Koukal bych se na to spíš takhle.

    

   Ale to jsem utekl od otázky.

   • fandim15.11.2022 12:06reagovat

    Pán je začínající politik?Smích Až na tu závěrečnou minelu brilantní odpověďÚsměv

    Bude to fungovat, zejména pokud pomůžou fans.

 • 7 bodů

  Dynamo13.11.2022 18:03reagovat

  7 bodů na první místo před zimou není špatný

  • kanonMates8813.11.2022 18:08reagovat

   Na to, jak se tu před nedávnem blilo, jak hrajeme o šestý místo, jak jsou naši soupeři HK a Olomouc, jak jsme totálně v prdeli, to vlastně je i docela slušný, když si vezmu, že jsme na podzim měli na hřišti 2/3 hráčů, co tu nebyly ani půl roku a nového trenéra.

   • johnny113.11.2022 18:36reagovat

    Bliješ tady možná tak akorát ty, nechápu, proč oprávněné kritice říkáš blití. To si říkej někde tam u vás na návsi. Já zapomněl, že po historickém debaklu se Slávií, ty jediný jsi věděl, že následující tři zápasy vyhrajeme z nulou. Ty vole, že se nevezmeš s Rosickým za ruku a nejdete spolu trénovat někam do Arsenalu.

    Já byl zvyklej, že Sparta většinou o 7 bodů ligu vedla, ty si buď spokojemej, že jsme třetí. A laskavě tady nenapadej lidi, že tady blijí, to si nech pro bráchu.

    • jb13.11.2022 18:48reagovat

     Tenhle ňouma tady bude ty svoje sluníčkový hovna vypisovat, ikdyž bychom hráli o záchranu. Byl tu ještě jeden takovej (to byl snad přímo Tomášek), tak si tady společně notovali o tom, jaký je Rosa pašák a jak máme nadupaný kádr na špičkoý evropský úrovni. Podobní dementi jsou v každém fans. Naštěstí jich je menšina (4%) :)

     • johnny113.11.2022 21:51reagovat

      To je šílený. Já jsem taky rád, že jsme teď třikrát vyhráli a že už i ta hra vypadala líp, ale být rád za třetí místo...? Se ztrátou ”jen” sedmi bodů, to fakt nebudu. A tenhle ten, ti tady pak napíše, že vlastně není co kritizovat a že tady blejeme. Ten se mi snad zdá. Poslední titul před 9 lety, poslední LM asi před 15 a on je spokojenej. Teď se třikrát vyhrálo a vše je zapomenuto. Nebýt Priskeho tak slavný SŘ už letěl. Nadělal tady takových kopanců, že to tu neudělali dohromady všichni SŘ za posledních 20 let. Ještě, že těch naivních růžobrýláků je fakt jen menšina (4%) SmíchSmích

      • kanonMates8814.11.2022 7:51reagovat

       Jasný, Vrbu vybral SŘ a Priskeho duch svatý Smích no nic, netřeba asi dále reagovat.

       • johnny114.11.2022 16:45reagovat

        Zase demagogicky co se ti hodí, viď Rosomile, ale na kolikátý pokus? Tohle je jeho pátý trenér a protože ho vyhodili z Antverp tak ho ukecal, čili čirá náhoda. To že je teď úspěšný není ani z procenta zásluhou Rosického. To ty tady píšeš, že se ti Priske moc nelíbí.

        Když bude takhle na popáté ”úspěšný” i nadále tak si na titul počkáme ještě tak 20 let, ale tobě je to stejně jedno, protože tobě stačí být třetí.

        • kanonMates8814.11.2022 19:43reagovat

         Naopak, demagog jsi ty. Napíšeš, že Priske zachránil prdel Rosickému, ale takhle přece ta situace vůbec nestojí. Priske by bez Rosického ve Spartě nebyl, stejně třeba jako Jílek. Řekneš A a neřekneš B a ještě tím argumentuješ že to dělá někdo druhý... Ach jo.

    • kanonMates8813.11.2022 20:14reagovat

     Tak si se opět vyblil, doufám, že se ti udělalo líp. Taky jsem zažil, že v Anglii titul co titul vyhrával Man U, v Itálii Juventus... Je to sport a doba se mění. Sparta za posledních 15 let svými mnoha kroky si vybudovala konkurenci, za něco mohla víc (Plzeň a její záchrana), za něco míň (vstup čínských peněz do Slavie), ale nemusíš do všeho pořád cpát Rosického. A ano, derby byl debakl, hrůzostrašný poločas, ale i tak těch zvratek tu za podzim bylo mraky. Objektivní kritika a zaslepená nenávist je rozdíl. Ale v pohodě, fandíme (doufám) dál ne? Jsme přece fanoušci Sparty, ne fanoušci úspěchu, nebo ne?

     • snytek13.11.2022 20:52reagovat

      Fandíme a fandit budeme, i kdyby nám šlo o záchranu. Ano, Slávie má dost peněz a hlavně to dělá (povětšinou) dobře, Plzeňské výsledky v nedávné historii jsou nevídané (a říkat, že to je jen Berbrovina, je strkání hlavy do písku). Ale i když fandíme, můžeme kritizovat, co se nám nelíbí. Já většinou rád čtu, co píšeš, protože se nebojíš jít proti proudu, ale myslím, že i ty musíš uznat, že to, co se v našem milovaném klubu děje, je dlouhodobě málo muziky za hodně peněz. Všichni věříme, že právě teď se to láme a už to bude dobrý, ale to jsme věřili už nesčíslněkrát. Rád bych, aby to bylo jinak, ale myslím, že teď máme luxusní náskok v boji o třetí místo. Když se zapojíme do toho nad námi, budu v příjemném šoku.

      • rimidalv13.11.2022 22:45reagovat

       Souhlasím s tebou Snytku.

       Kanon trochu přehnal označení nesoudné kritiky, zesměšňování úrovně některých hráčů a zlehčování vyhraných zápasů jako blití !

       Jenom musím dodat, že na postavení Plzně v lize

       má skutečně také podíl rozhodcovská mafie.

       Vždyť i náš ”úhlavní nepřítel” Tvrdík uznal, že nás rozhodčí obrali min. o 4 body !

       Na druhé straně Plzni stabilně připískávají.

       Poslední rozhodnutí o přestupku Chorého vyvrcholilo.

       Nemohu si odpustit pozámku, že nás objektivních je daleko více než 4 % Smích

       • snytek14.11.2022 0:43reagovat

        To nerozporuju, ale co by to měnilo, kdybychom měli o 4 body víc? V naší lize se můžeme dohadovat, jestli jsme my tak bídní, nebo ti ostatní tak dobří (či tam jsou jiné vlivy). Čistá pravda je potom v evropských pohárech a nejlepší ukazatel klubový koeficient. Na příští rok Slávie 52, Plzeň 22, Sparta 14 (Jablonec 12)

      • kanonMates8814.11.2022 7:50reagovat

       Samozřejmě, že není všechno růžový, to ani náhodou. Ale prostě těch hatů tu opravdu za poslední cca rok neskutečně přibylo. Dokonce bych řekl až výsměchů alá naším soupeřem je HK, Olomouc, s tímhle nebudeme hrát ani ve skupině o titul... Jen si to stačí dohledat pár měsíců zpět. Faktem je, že konkurence v lize má kapitál a nebo zákulisí. My máme od obého trochu a dohromady nic. Sice ”máme” předsedu LFA, ale ten místo aby kopal za nás, kope především za všechny ostatní. Já si rád přečtu kritiku, která je fér, normální. Ale opravdu tu nebudu blít (a za tím slovem si stojím), že pro nás jsou soupeři HK nebo Olomouc a že budeme rádi za šestý místo... Ono taky není nezajímavé, že po Plzni tu tyhle haty skoro úplně zmizely. A to v posledních zápasech by na zdravou kritiku určitě taky něco bylo. Ale to se jaksi nesetká s podkuřováním některých dalších... No nic, fandíme dále.

       • victorlima14.11.2022 11:58reagovat

        Snad bychom zde mohli tu diskuzi ukončit tím, že ať ,,bliju” na Spartu nebo jí zcela nekriticky obdivuji, tak jsme všichni fanoušci Sparty a přejeme si, aby jsme zase byli tam, kde jsme byli cca. před 20 léty. Vím je jiná doba a nám chybí i ta zákulisní síla. Pokud je za tím možná i přehnaným kritizováním nebo za tím až podkuřováním současnému, zatím ne příliš úspěšnému vedení, víra a snaha o radu vedoucí ke zlepšení naší současné situace, je vše ok. I fanoušci Sparty jsou lidé s mnohdy odlišným pohledem na fotbal i na to jak by se to mělo dělat. Respektujme to a slušně zde o tom diskutujme. Vždyť cíl máme pravděpodobně shodný.

        • johnny114.11.2022 16:53reagovat

         Jenže tenhle kanón je kontraproduktivní demagog, který vždy vypíchne jen to, co se mu hodí. A navíc podkuřováním se ještě nikdy ničeho nedosáhlo. Kdyby bylo lidstvo nastavené jako on, tak dodnes lovíme, mamuty klackama, protože on by byl s klackem spokojenej... Navíc je sprostej vůči ostatním, co ho opravňuje tady ostatním říkat, že tady zase nablili.

         • kanonMates8814.11.2022 19:48reagovat

          Když tu někdo blije o mém oblíbeném klubu že je na úrovni HK nebo Olomouce a že bude rád za šesté místo, jsou to pro mě zvratky. A je mi jedno, jestli je dělá Slávista, Plzeňák, Baníkovec a nebo někdo, kdo nesnášenlivost k jedné osobě zrcadlí na celý klub.

    • trakip15.11.2022 17:56reagovat

     Kritizovat může každý. Je demokracie. Teda vlastně byla teď už jenom cenzura. Ale vzal si ty oprávněný soudem kritizovat to si nemyslím to je pouze tvůj názor

 • Ryneš

  hombre13.11.2022 15:37reagovat

  Gól proti Slovácku a asi jeho první v lize 👍.

 • Skvělý týden

  Capo13.11.2022 9:38reagovat

  Jak by řekl Bóža Zenkl, mírnej optimismus, kluci jdou nahoruÚsměv Tak doufám, že ještě zvládnou Baník, do jara dostane Priske solidní tři koně, aby sestavu doladil a hlavně do kvality rozšířil a snad se začne blýskat na lepší časy.

  • victorlima13.11.2022 10:03reagovat

   Jasně, nebylo včera všechno (teda pokud bylo možno vidět) růžové, ale byly vidět některé věci, které se evidentně zlepšily. Mužstvo se snažilo a bojovalo až do konce o navýšení náskoku. Obrana byla i vzhledem k slabým Budějovicím pevná a to, že jsme částečně změnili styl hry a přizpůsobili ho možnostem kádru, beru také jako plus. To velké držení míče sice dává kontrolu nad zápasem, ale pokud nemáš technicky nadprůměrné a velmi kreativně schopné hráče (kteří si navíc moc nevěří), tak si musíš pomoci jinak. Ten náš současný styl hry, vycházející z propracované a kompaktní obrany a rychlého přechodu do útoku, nám dává více prostoru na soupeřově polovině, kde se uplatní i ti méně kreativní jedinci. Na to momentální kádr má. Ona není totiž žádná velká věda, zaparkovat autobus před svým vápnem a zkoušet z nějakého náhodného brejku či standardky dát gól. Takto to na Spartu, alespoň na Letné praktikují skoro všechna česká mužstva. Naopak, zase těch mužstev, která jsou schopna kvalitní kombinační hrou zdolat i sveřepou obranu, není ani v Evropě velké množství. Každý rozumný trenér v nižších soutěžích ví, že nemůže systém hry, který praktikuje např. Bayern a který se mu líbí (komu taky ne) naučit svoje mužstvo. To, že ten styl hry musíš přizpůsobit svému kádru, platí i u nás v lize. Pokud si prostě nebudeme schopni vychovat či koupit hráče, kteří to dokáží tak to musíme akceptovat. Priskemu to chvíli trvalo, ale zdá se, že prozřel.

   • johnny113.11.2022 18:25reagovat

    Pravdu díž Victore, my jim na jaře ještě zatopíme Úsměv

  • kilovolt13.11.2022 11:10reagovat

   s tím optimismem bych ještě počkal....1:0 doma s Budějovicemi je málo.

  • MichalM13.11.2022 17:19reagovat

   No, plichtička plzeňskejch podvodníků ten víkend ještě umocnila.......Smích

   • johnny113.11.2022 18:21reagovat

    Přesně, mám tak nějak hned lepší náladu Úsměv ještě by mohli rupnou slátanci a svět by byl zas v pořádku.

    • MichalM13.11.2022 18:40reagovat

     No tam to teda nevypadá.........

 • Za mě také dobré,

  johnny112.11.2022 20:34reagovat

  měli jsme sice vyhrát daleko větším rozdílem, ale zase si říkám, že si třeba kluci schovali ty góly proti chacharovi. Tam jde o dost a měli bychom se tam pokusit vyhrát, jinak už by bylo asi po sezóně.

  Zkorumpovaní rozhodčí už Plzeň k titulu dotlačí, takže se do Evropského poháru můžeme dostat přes namol cup.

   

 • 3 body

  Elysir12.11.2022 20:06reagovat

  To je ze dneška to nejdůležitější. 3 body a vítězství i bez kotýlku.

  Po tom úvodu jsem čekal, že rozdíl bude výraznější. Budějky podržel Šípoš. Co nedal Kuchta v 90. min, to jsem nepochopil.

   

  Velmi dobří Haraslín, Minchev, Sadílek, stopeři, Kovář.

  Wiesner no comment.

  Ze střídajících všichni mladíci dobrý výkon.

  • kanonMates8812.11.2022 20:32reagovat

   Dneska nebudu zakládat nové vlákno, druhou půlku jsem viděl jen bílý mlíko. Co mě štvalo bylo řešení brejků, hlavně od čerstvých mladých kluků. Ale tři body doma, ještě porazit Baník a uvidíme, co přinese jaro.

  • Chabix12.11.2022 20:59reagovat

   Výkony hračů hodnotit nebudu, protože jsem přes tu mlhu téměř nic neviděl. . Co mě mrzí, je to, že jsme i v zápase proti Českým Budějovicím opustili od aktivni hry a nechali jsme hrát soupeře. Moc mě to netěší.

   • Bunda12.11.2022 21:08reagovat

    Strašný to je.

 • penalta

  artaxerxes12.11.2022 19:32reagovat

  Faul Čavoš dle mého fauloval, ale u Králika si jistá nejsem.

  Takže určitě standardka z 17 metrů a penalta možná.

 • Mlha

  thomasd8612.11.2022 18:54reagovat

  Celkem by me zajimalo, jestli by pri takovy viditelnosti hrala plisen nebo cinan. Tezce neregulerni podminky

  • Mich12.11.2022 18:57reagovat

   Ne twl, chteli by to odlozit, vyhodit statisice za organizaci, nasrat divaky i hrace.

   • thomasd8612.11.2022 18:58reagovat

    Pokud se ta mlha zhorsi, tak to rozhodci stejne ukonci.

  • Mich12.11.2022 18:58reagovat

   Nemluve o tom, ze na stadionu je to celkem koukatelny.

 • 1. poločas

  Larrygo12.11.2022 18:52reagovat

  Docela slušný výkon, solidní pohyb a náběhy, vynikají Vitík, Panák a Minčev.

  Do druhé půle bych stáhl Kuchtu. Ten je dneska neskutečně otrávený a absolutně neviditelný... a to ne kvůli mlze. Spoluhráči jsou v držení míče kolem vápna a on bez pohybu stojí na penaltě dobrých 7-8 vteřin se nehne ani o píď. To je fakt k nasrání...

  • johnny112.11.2022 19:29reagovat

   Já bych tam nedával Wiesnera. Já nevím mě se ten frajer vůbec nelíbí, fakt v ničem.

   • panta13.11.2022 1:18reagovat

    A líbí se vůbec někomu?

    • johnny113.11.2022 6:37reagovat

     On má dobrý momenty, sem tam se mu něco podaří, ale podle mě to na Spartu není.

Předchozí 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 8126 Další
81258 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha