Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Statistická zajímavost: Fillo vs. Sparta

  dominik274.9.2017 11:23reagovat

  Pamatujete si, jaký tady ve fóru panoval výsměch nad tím, že Rada s Hejkalem chtěli přivést do Sparty Martina Filla? Nerad to říkám, ale současná bilance tohoto hráče dává za pravdu spíše těmto trenérským mágům. Fillo dal v této sezoně tři góly a na další tři přihrál. V lize je na děleném prvním místě mezi střelci, nahrávači a na samostatném prvním místě v součtu bodů, kterých má šest. Dosaďme si vedle toho, že celá Sparta dosud dala v lize jen čtyři branky a asi tak nějak tušíme, že se nám ten výsměch pěkně vrací.

   

  Je třeba přiznat, že dvě trefy si Fillo připsal z penalt (přičemž jednu z nich Teplice získaly po jeho přihrávce), i tak si myslím, že jeho bilance je velmi slušná. A aby mi zase někdo nepodstrkoval něco, co jsem neřekl, tak jen upozorňuji, že nejsem vyloženě propagátorem Fillova příchodu do Sparty.Úsměv

  • sparťanský votrok4.9.2017 11:36reagovat

   Jj, tady je názor, že všichni z české ligy jsou šunt, přitom zrovna např. ten Fillo nebo Mihálik se místo některých těch zahraničních ”posil” mohli přivést úplně v pohodě, a vsadím se, že by za Spartu bojovali víc.

  • pepinho24.9.2017 11:38reagovat

   A rovnou s ním bych bral i Rezka a Vaněčka, Vachoušek už bohužel skončil.

   • dominik274.9.2017 11:41reagovat

    Jak jsem psal na konci příspěvku, já bych Filla do Sparty netahal. Na druhou stranu, kdyby tady už byl, tak by se pro něj asi využití najít mohlo. Do ofenzivy určitě patří v lize k tomu lepšímu.

    • astronautacs4.9.2017 11:51reagovat

     Fillovi je 31 let, jeho momentální strop jsou Teplice, řeči o nějaké bojovnosti v jeho podání jsou opravdu úsměvné ( reakce na votroka ) a vážně jsem rád, že takové hráče k nám už tahat snad nebudeme. Pomalý náladový hráč bez kvality na potenciální přestup do ciziny, který se po letech paběrkování konečně prosadil v průměrném nebo spíš lehce nadprůměrném ligovém klubu, ne díky.

   • Funin4.9.2017 11:43reagovat

    ty voe Rezka? Už zase?

    • pepinho24.9.2017 12:04reagovat

     nepoznal jsi ironii?SmutekSmích

     • Funin4.9.2017 12:41reagovat

      nepoznal promin, mel me tam trknout ten Vachoušek, máš recht, omlouvám se

  • Raist4.9.2017 11:47reagovat

   U takových srovnání je třeba vzít v potaz jednu (nikterak objevnou) věc: mimo Spartu se hraje snáz. Soupeř nepodá výkon na hranici sil, nezdvojuje klíčové hráče, k tomu se přidá ještě menší tlak fanoušků, médií i třeba kabiny. To se pak góly a asistence nahání snáz. Ruku na srdce, kdyby byl Fillo v současné Spartě třeba na úkor Biabianyho, takovouhle produktivitu by si nepřenesl.

   Stran ”výsměchu” Radovi a jeho koňum bych řekl, že jádro pudla bylo zakopáno v myšlence ”takové posily bych vyskautoval i já, obyčejný fanoušek”. Koupit materiál á la Jugas nebo Fillo, co jen o něco přečuhují v rámci ligy, to není žádný um.

   • dominik274.9.2017 11:55reagovat

    Na jednu stranu souhlasím, ovšem být u šesti gólů Teplic ve srovnání s tím, že celá Sparta dala čtyři góly, už mi přijde jako opravdu hodně velký nepoměr.

     

    Jestli by Sparta byla či nebyla produktivnější, kdyby místo Biabianyho měla Filla, to můžeme jen spekulovat. On zrovna Biabiany není vyloženě produktivní typ fotbalisty. V Itálii dával celkem málo gólů, co jsem koukal. Fotbalista je to samozřejmě lepší, ale o tom to taky vždycky není...

    • hombre4.9.2017 12:05reagovat

     Fillo se uplatnil jen v Teplicích a daří se mu půl sezóny. Nikde se jinde neuplatnil, v Plzni si taky nekopl. Zase vedle, dominiku.

     • dominik274.9.2017 12:10reagovat

      Jestli Rada s Hejkalem odhadli, že se teď začne dařit hráči, kterému se do 31 let vůbec nedařilo, tak to jenom podtrhuje jejich genialitu.Úsměv

      • captain_obvious4.9.2017 12:30reagovat

       Jak začne dařit? Smích Dyť měl dobré už předešlé 2 sezony. Ale asi není náhoda, že nikdy nikde nic nehrál, až teprve v Teplicích. Do takového hráče bych nešel, tam to vyloženě smrdí tím, že mu to v Teplicích sedlo (trenér, kolektiv, prostředí atd.) a nevěřil bych, že to v lepším týmu napodobí.

        

       Rozhodně bych potom nevynášel do nebe Radu za to, že ho tady chtěl. To by od něj byla zase taková sázka na tzv. ”jistotu” (která přitom jistotou vůbec není a osobně bych to považoval za přestup na úrovni Čiviče, kdy to může dopadnout skvěle a nebo taky hodně bídně). To kdyby řekl Danovi ať koupí Mihálika ať to stojí, co to stojí, to by byl u mě jiný kanón. Mimochodem já jsem tady před sezonou psal, že bych investici do Mihálika s tím, že by se ještě případně nechal hostovat v Jabkách, považoval za hodně rozumnou a zatím se za tenhle odhad stydět nemusím.

    • Raist4.9.2017 12:30reagovat

     Je to nepoměr, ale zase jsme u toho, že proti Teplicím se takové Brno nebo Liberec nevymáčknou na hranici sebeobětování. Pak je také otázka, jestli Fillo není v Teplicích tolik produktivní proto, že na něm stojí celá ofenzíva. Jako svého času hrával Jablonec vše na Lafatu. Lafata se obdivuhodně dokázal adaptovat na novou roli ve Spartě, u Filla mám vážné obavy, zda by zvládl přechod do nové role, v níž by měl menší minutáž i roli v týmu.

  • captain_obvious4.9.2017 12:08reagovat

   Já jsem rád, že nás na hráčském trhu Fillo absolutně nezajímal, víc k němu psát nebudu. Mimochodem Krob byl loni snad nejlepší nahrávač ligy. Z toho taky chceš vyvodit nějaký závěry, jako že je lepší, než to co máme, nebo tak něco? Smích

   • dominik274.9.2017 12:11reagovat

    Závěr je takový, že Krob má velice dobrou levačku, hlavně umí skvěle odcentrovat. Ovšem Krobovi se tady na fóru nikdo nevysmíval, tak tu jeho bilanci nebudu nějak rozpitvávat.

    • dominik274.9.2017 12:16reagovat

     Ještě teda dodám, že Kroba bych v současnosti do Sparty asi nepřiváděl, podobně jako Filla. Ovšem občas si kladu otázku, jestli se jeho a Kúdely tenkrát Sparta nezbavovala trochu předčasně. Podle mě se z nich dalo vytěžit víc.

     • captain_obvious4.9.2017 12:23reagovat

      Krob je naprostý průměrák, který kromě té kopací techniky nemá zhola nic. U Kúdely těžko říct, mně bylo tehdy celkem líto, že odešel, ale netroufnu si odhadnout, jestli by byl dnes lepším hráčem, kdyby tehdy zůstal.

      • dominik274.9.2017 12:28reagovat

       No nevím. Naprostý průměrák přece nemůže vyhrát statistiku asistencí, to se na mě nezlob.Smích Navíc je to fotbalista, který se v lize prosadil celkem bez problémů. Teplice patří k těm lepším klubům a on tam hraje pravidelně základ. Špatný fotbalista to prostě není.

       • captain_obvious4.9.2017 12:38reagovat

        To se nevylučuje s tím, co jsem řekl - hráč s výbornou kopací technikou, který je ve všech ostatních ohledech na ligu průměrný. Že je špatný jsem taky neřekl, průměrný neznamená špatný.

        • dominik274.9.2017 12:46reagovat

         OK, mělo tam být, že průměrný fotbalista to prostě není, pardon.Úsměv

         • wasek2611@centrum.cz4.9.2017 13:21reagovat

          Tady na foru každej hráč kterej není super silnej, super rychlej nebo neumí si zpracovat míč na špičičku jako B. Chaim je průměrný.

           

          My máme Lionela Cristiana Ben-Chaima. To je nadstandardní hráč. Skoro nejlepší v lize, protož umí udělat kličku a vystřelit. A umí si zpracovat míč. Sice většinu času jsou fotbalisti bez míče, ale kvalita se pozná podle toho, jak ti to jde s míčem. Což Krobovi sice asi jde, když má asistence, ale zase je pomalej a je to čech a to z něj dělá průměrného hráče.

         • wasek2611@centrum.cz4.9.2017 13:21reagovat

          Tady na foru každej hráč kterej není super silnej, super rychlej nebo neumí si zpracovat míč na špičičku jako B. Chaim je průměrný.

           

          My máme Lionela Cristiana Ben-Chaima. To je nadstandardní hráč. Skoro nejlepší v lize, protož umí udělat kličku a vystřelit. A umí si zpracovat míč. Sice většinu času jsou fotbalisti bez míče, ale kvalita se pozná podle toho, jak ti to jde s míčem. Což Krobovi sice asi jde, když má asistence, ale zase je pomalej a je to čech a to z něj dělá průměrného hráče.

  • Chabix4.9.2017 13:20reagovat

   Zrovna Filla bych z naší ligy bral. A to ne na základě těchto statistik. Ale už jen ty statistiky vypovídají o tom, že by stal za úvahu i u lidí, kteří o něho nejevili zájem.

 • Stramaccioni a mladí

  LukyACS4.9.2017 10:33reagovat

  Dost se to tu řeší, jenže on za tenhle problém nemůže. Od Křetínského dostal za úkol získat ze zahraničí kvalitu a zapracovat jí, takže se sem logicky nevešel Mustedanagić, Havelka a jeden z dvojice Pulkrab/Juliš. Co by jim dalo, kdyby tady zůstali a byli na tribuně? Vždyť teď má problém se prosadit i Janko, Kadlec, Vácha odešel... konkurence je velká a oni by si nekopli.

   

  Jestli někomu otloukat ignoraci mladých, tak je to Křetínský, který se rozhodl pro jinou cestu a na nikoho z trenérů netlačí, aby mladé prosazoval, tak co jako chcete? To je jen na něm.

  Hlavně se dostáváme i k tomu, že nám chybí béčko, a proto tady ti nejlepší nemohli zůstat a vytáhnout si je, když bude potřeba. U19 je pro ty nejtalentovanější málo a juniorská soutěž je slaboučká, to je lepší, když půjdou do Vlašimi nebo do ligy. Béčko chybí hodně, bavíme se o tom už roky, ale vedení s tím nic nedělá, prý je to administrativně složité, přitom kdyby ho založili už před 2 rokama i za cenu, že se začne v divizi, tak dneska musí být v ČFL a možná i ve FNL. Ovšem za tohle Stramaccioni opravdu nemůže.

  • taborita4.9.2017 10:56reagovat

   Je to tak, všichni včetně Kotalíka jen dlouhodobě mluví o nutnosti B-týmu, ale realita je úplně někde jinde. A juniorská liga? Já byl několikrát na ČB a pak jsem to vzdal, úroveň strašná, tohle těm klukům vůbec nic nedá...

   Jinak celý ten rozhovor s Italem je podle mě dobrej, to co říká má hlavu a patu. Až tedy na toho Dočkala (jemu prostě nezapomenu těch x utkání, co jenom odchodil a odflusal... a že jich bylo, bohužel...)

  • SuperFrankie4.9.2017 11:07reagovat

   Je to tak. Zrušení béčka byla asi největší chyba, kterou Sparta za poslední roky udělala.

 • U 20

  hombre4.9.2017 9:39reagovat

  Dnes od 18 hodin hraje naše U20 na Juliše s Němci. První zápas v Portugalsku jsme vyhráli 3:0, po perfektní hře. Je tam hodně našich, snad nejvíc by mě zajímal Wiesner, jak hraje a hlavně kde. Půjdete někdo a hodíte sem report? Dík

  Portugalci jsou slabší než Němci, kteří jsou jedni z nejlepších v Evropě, nemusel by to být špatný zápas, aspoň se uvidí, jak jsme na tom s mládeží v ČR a hlavně na Spartě!

  • hombre4.9.2017 10:00reagovat

   Sorry, na Julisce. Juliš s tím nemá nic společného. Holt mobil je mobil.....

   • Tyrrael4.9.2017 10:48reagovat

    Nebo posedlost Julišem. Smích

 • Stramaccioni

  Lobrock4.9.2017 8:57reagovat

  O zahraničních hráčích: „Jsem si jistý tím, že pan Křetínský je, pokud jde o byznys, génius – a to neříkám proto, že je můj prezident. Hned na naší první schůzce jsme se shodli na tom, že pokud není možné bránit nejlepším hráčům, jako byli v poslední době Brabec, Krejčí, Schick, Dočkal nebo teď Koubek, odcházet ze Sparty, a nejste pokaždé schopni je nahradit z české ligy, je třeba, abychom Spartu udrželi na vysoké úrovni, otevřít naše limity a určité pozice vyřešit posilami ze zahraničí. Tato politika samozřejmě vytváří spoustu problémů, ale tým bude díky ní v dohledné době vítězný. Za rok za dva už budou všichni na tento mix domácích a zahraničních hráčů ve Spartě zvyklí a nebudou to vnímat jako revoluci. V této souvislosti mohu samozřejmě otevřeně přiznat, že ne všichni noví hráči odvádějí výkony, které jsme od nich očekávali. Ale přijít do nové ligy, do nové země, není pro nikoho lehké. Velmi dobře si pamatuju, jak Zidane přišel do Juventusu a první měsíce vypadal, že neumí kopnout do míče. To se prostě bohužel může stát.“

   

  Přesně o tomhle jsem se tu bavil včera/předevčírem s Dominikem. Dominik by nejraději ze Sparty měl výchovnou stanici pro zahraniční kluby. Nic proti, je to dobrá cesta, kterou bych ještě před nedávnem taky bral. Ale když se ukázalo, že Křetínský míří výš a je ochoten do Sparty investovat ve velkém, určitě by byla lepší zahraniční cesta. Pro úplnost sem zkopíruju, co jsem tu psal a přesně tohle Křetínský se Stramaccionim považujou za problém (tj. zdrhání mladých do zahraničí):

  Prace s mladymi hraci je problematicka. 1. 99,99% se nikdy nedostane na uroven, jakou ma kuprikladu Biabiany. Navic Spartu kratkodobe oslabujou - nejprve nemaji vykonnost, pozdeji maji vykonnostni vykyvy. Kdyz se treba ve dvaadvaceti letech konecne dostanou na uroven, kdy konecne mohou na hristi zacit Sparte vracet, co do jejich vyvoje vlozila, vetsinou se snazi vydupat si prestup. Treba Sacka mam hodne rad, ale kdyz jsem si precetl pred sezonou rozhovor s nim, ze chce za rok do zahranici, tak jsem jen kroutil hlavou. Kdyz tu nejvetsi talenti zustanou do minimalne 24 let, kdy tri roku budou mit uroven skutecne Spartu tahnout, pak ma smysl urcite vic stavet na mladejch. Pokud budou mit zajeci umysly jako dosud, pak je lepsi cesta hotovejch zahranicnich hracu (generace ceskejch hotovejch hracu mam mizerny navyky). Jinak co se tyce titulu, je to samozrejme kazdorocni cil Sparty. Ta nikdy nepujde do sezony s necim jinym. Ale to vyjadreni Stramaccioniho je pro me na podobne urovni, jako kdyz kdysi po rezu rekl Hrebik, ze ten titul proste musej udelat, ackoliv kazdymu soudnymu cloveku muselo byt jasny, ze ani 6 bodu naskoku nebude moct s tolika mladejma v zakladu na titul stacit.

  • Sylk4.9.2017 9:01reagovat

   +

  • hombre4.9.2017 9:22reagovat

   Po dlouhé době s tebou souhlasím Smích, ale ne ve všemSmíchSmích.

   Lepší by byl mix hotových hráčů s nejlepšími našimi mlaďasy. Mít 7 hotových hráčů a 4 mladý a kvalitní hráče, to je zase moje vize!!! Třeba letos Drchal a Zizu by se tu rozhodně neztratili a zrovna Drchal by už dal podle mého 3 góly!

  • Capo4.9.2017 9:33reagovat

   Je to přesně tak. Křetínský prostě vzdal boj s tím, že dokáže české hráče, kteří se ve Spartě dostanou na reprezentační úroveň, přesvědčit, aby neutíkali ven při první nabídce a pomohli Spartě další 2-3 roky. Jenomže českým hráčům je naše liga málo a jak ukazuje příklad Schicka, tak i mladý hráč z hostování se dá s patřičným talentem dobře prodat, aniž by se musel instalovat do základu ve Spartě, když na něj ještě neměl. Cesta hráčů, kteří teď přišli je jediná možná, jak dlouhodobě udržet kvalitní kádr, sice bude v kádru vždycky polovina ”žoldáků”, ale ti alespoň přicházejí do Sparty s tím, že tady chtějí hrát a nehledí na to, že je to ”jen” česká liga. Holt je pryč doba z devadesátých let, kdy nebylo i pro reprezentanta snadné odejít ven, když měly všechny západní kluby limit 4 cizinců. V té době bylo možné držet kádr ve Spartě X sezon a budovat to ”srdcařství”, ale teď? Schick zazáří v jedné sezoně a ani ho nenapadne se vrátit a byť i jen blbej půlrok hrát ve Spartě v základu. Prostě se z mládeže do kádru probije jen ten, co na to bude v 18 letech mít, ostatní půjdou hostovat a zlepšovat se na úroveň základu ve Spartě jinde, já v tom nevidim problém. Nakonec je to tak správně, vždyť co já pamatuju, tak v tomhle věku na to měl prostě jen Rosa, ostatní pokusy s Junem, Kleinem apod. byly prostě jen umělou snahou, že se ten mladej kluk chytne jako on. Ale každej po něm stejně potřeboval 2-3 roky, než se dalo říct, že je oporou. No a v té chvíli jsme se z toho hráče těšili už jen pár měsíců, protože v očích hráče i jeho agenta prostě nastal čas, posunout se dál...

  • Funin4.9.2017 10:08reagovat

   tak Krejčí si myslím ve Spartě svoje odkopal a odešel až v těch 24 jak si zmínil dole. Jinak souhlas

   • lidoop4.9.2017 10:41reagovat

    Nebýt značných výkyvů formy, tak byl pryč už minimálně o dva roky dřív. Navíc on byl podle mě typ, kterej si sám uvědomoval, že má rezervy, a proto šel na naše poměry dost pozdě. Ale to je jeden z desíti, kterej si od agenta nenechal nakukat, že je jeden z nejlepších hráčů v lize a bude tady už jen stagnovat.

  • Chabix4.9.2017 10:16reagovat

   Nedávno jsem tu psal, že jsem byl dlouho pro výchovu hráčů. Stavění týmu na odchovancích. Proti této cestě i nadále vyloženě nemám nic. Je to sympatická cesta. Ale ti mladí musí být opravdu velmi výborní, aby hráli. Zmiňoval jsem tu Ajax, co tu mnozí vidí jako vzor práce s mládeží a jejich zařazování do A týmu. Psal jsem tu, že Ajax upadá a že si představuju víc od Sparty. Všichni tu na mě reagovali, co to melu za nesmysly, vždyť Ajax byl finalista Evropské ligy. No dneska stejně jako Sparta se do té Evropské ligy nedostal. A kdy naposledy hrál Ajax ligu mistrů? Já chci hrát ligu mistrů, chci abychom v ní hráli úspěšně. A to nepude cestou, která tu dosud byla. Chtělo to změnu. Chtělo to změnit myšlení. A myslím, že jsme konečně najeli na koncepci, která smysl má, i když má porodní bolesti.

  • pivees4.9.2017 11:36reagovat

   Otázkou je, jaka dlouha doba je doba dohledna.

  • Funin4.9.2017 11:41reagovat

   tak mě napadlo, jestli zahraniční kouč, rozšíření realizáku a příchod kvalitních hráčů ze zahraničí není také jezna z věcí, které by pomohli udržet naše mladé hráče ve Spartě déle, přeci jen, větší šance uspět v pohárech +kvalitní spoluhráči + kvalitní trenérský štáb, to je slušné lákadlo.

 • Dočkal

  adam3.9.2017 23:53reagovat

  Tak Strama by skutečně rád Dočkala přivedl zpět do Sparty.

  • Spartmam3.9.2017 23:59reagovat

   To je spíš sci-fi.

   • Spartmam4.9.2017 0:07reagovat

    PS: zdálo se mi že souložím s Merkelovou, bože já se tak bál...brrrr, že se neprobudím..!!Smích

    • DaveACS4.9.2017 0:25reagovat

     Jak by řekli sousedi za řekou - oi oi oi

    • Johnny_O4.9.2017 6:20reagovat

     Ses nemel koukat na tu vcerejsi debatu se Schulzem, pak jsou z toho nocni mury...

  • Dynamo4.9.2017 7:43reagovat

   Hm, ale nejdříve v zimě. To jsou jen takové chiméry, my potřebujeme desítku okamžitě.

   • hombre4.9.2017 8:17reagovat

    Dočkal má výborné myšlení, ale je to krok zpět. Není to klasická desítka a nejsem si jistý, jestli by do týmu zapadl.

    My potřebujeme 2 kvalitní běhavé a rychlé střední záložníky. Jednoho mladého a druhého okolo 28 let. Jsem rád, že to už vidí více a více lidí.

    • Dynamo4.9.2017 8:37reagovat

     Potíž je, že do zimy už nikdo nepřijde.

     Nestor určitě Spartu nevytrhne a Rosického zdraví je víme jaké.

     Budeme hrát o 3.-5. místo

     • hombre4.9.2017 8:47reagovat

      Já tu biju na poplach už 2 měsíce. Kdo u nás kurva tomu šéfuje, doprdele. Ať mě Dan zaplatí, za míň peněz a já mu tam udělám práci za 10 lidí.

      Vždyť to vidí i každé malé dítě, že bez motoru auto sice jede, ale blbě a někdy ani nevyjede....

      Budeme hrát o 2-3 flek na podzim!! Horší to nebude.

      • wilathewarrior4.9.2017 10:17reagovat

       Jo teoreticky jsme všichni mistři světa

       • hombre4.9.2017 10:26reagovat

        Ale jo, bylo to v nadsázce. Ale těch chyb ve vedení je ale strašně moc, to snad vidíš i ty.

    • Chabix4.9.2017 10:19reagovat

     V lize těžko najdeš víc běhavých středních záložníků než je Sáček, Frýdek.

 • Frydek

  waaw3.9.2017 20:48reagovat

  Tak jsem si precetl rozhovor s Frydkem starsim, kde zase utrousil jedovatou slinu. Je pry smutne, co se tam deje a sna d to majitel vyresi.

   

  To je hrozne. Uz by se s tim melo neco udelat. Takhle se sem vodi zahranicni hraci, kteri ubiraji praci synum byvalych hracu!!! Uz by s tim mel neco Kretinsky udelat! Treba priskrtit privod penez, aby se vodili jen hraci, kteri jsou horsi

  • Chrod3.9.2017 21:00reagovat

   Nejvic mi na tom vadi, ze jsme zase ustoupili. Zase jsme ustoupili nejakymu Frydkovi, kterej na Spartu nema ani nahodou a jenom proto, ze jeho tata je tu legenda, tak se vratil do tymu po naprosto smesnym vystupu a po tom, co zjistil, ze neumi ani slovo anglicky a v zahranici ho nikdo samozrejme nechce. Doufam, ze se v sestave uz neobjevi.

   • maaarty3.9.2017 21:10reagovat

    V čem mu Sparta ustoupila?

   • dominik273.9.2017 21:10reagovat

    By mě docela zajímalo, kde jsi k těmto informacím přišel. Verze o tom, že by Sparta ”nějakýmu Frýdkovi” ustoupila, čtu poprvé až od tebe. Co jsem pochopil, tak v klubu zůstává dál jako hráč mimo sestavu. S tou jazykovou nevybaveností to je také spíš trochu mýtus. Dokonce někde v nějakém starším rozhovoru říkal, že chodil do německé školy. No a jestli ho někdo chce nebo nechce, o tom informace nemám, ale jelikož promarodil téměř celou sezonu, tak bych celkem chápal, že se nikomu teď ze dne na den nechce ho kupovat na konci přestupového termínu. Předpokládám, že kdyby s ním Sparta přímo rozvázala smlouvu, tak by po něm někdo sáhl.

    • kopejtko3.9.2017 21:51reagovat

     nejspíš chodil do ANOA Bělohorská což je zašívárna pro naše mladíky Úsměv

     • daweee3.9.2017 22:16reagovat

      a jedna z nejhorsich skol v Praze :D

  • dominik273.9.2017 21:13reagovat

   On v tom rozhovoru moc nespecifikuje, s čím by měl majitel něco udělat, tak by asi nebylo fér mu vkládat do úst něco, co neřekl.

   • waaw3.9.2017 21:36reagovat

    Podle mne neni fer hodit tu jedovatou slinu, jen neco naznacit ale nedorict to.

    Pokud je to neco, ze to muze vyresit majitel a ne trener, tak neni potreba ani moc premyslet....

     

    • dominik273.9.2017 21:52reagovat

     Tady si říkám, že je hlavně chyba na straně novináře, že se nezeptá, co tím myslel. Možná sám Frýdek čekal na to, že ten dotaz bude následovat.Smích

      

     Nicméně já bych řekl, že lidé, kteří Spartu kritizují, spíš narážejí všichni na to samé. Pozastavují se nad zbytečně vysokým počtem posil, přičemž u některých hráčů se zdá, že s sebou moc kvality opravdu nepřinesli.

      

     Dále se hodně lidí z takové té fotbalové veřejnosti (novináři, hráči, trenéři) diví, proč má Sparta tolik hráčů. I kdyby hrála Evropskou ligu, tak ji za podzim čeká jen cca 26 zápasů + bezvýznamný pohár. Zajímavé, že kluby, které hrají více zápasů, si vystačí s užším kádrem, ať už se bavíme o špičce La Ligy nebo Premier League. Když už má někdo 30 hráčů, jako třeba Manchester United, tak ten okraj kádru tvoří opravdu hodně mladí kluci, kteří jsou na soupisce spíše jen papírově a ve skutečnosti patří k juniorce.

      

     Je prostě zajímavé, že i kluby, které jsou mnohem bohatší a hrají více zápasů, mají těch hotových fotbalistů v A-týmu méně. Ono se na jednu stranu může zdát, že je přece jedno, když pak máš pět hráčů, pro které není absolutně žádné využití. Ovšem slyšel jsem třeba už z více stran, že trenérům se blbě organizují tréninky pro takové množství svěřenců. Přece jenom to má svou logiku...

      

     Zkrátka o tom, že ve Spartě jsou některé věci úplně postavené na hlavu, přece nemusí být pochyb a stejně tak asi není nutné tolik rozvádět, když někdo řekne, že je mu z dění v klubu smutno. Očividně naráží přesně na tohle. Ještě k tomu můžeme přičíst vypadnutí z pohárů hned při první příležitosti a osm bodů po pěti ligových kolech, kdy přitom byl spíše příznivější los.

     • Lobrock3.9.2017 21:54reagovat

      Opravdu je na místě divit se širokému kádru u týmu, který má za poslední 2 roky průměr deset zraněných na zápas?

      • dominik273.9.2017 21:57reagovat

       Spíš je na místě divit se tomu, proč má Sparta tolik zraněných. Rozšíření kádru v tomhle přece taky nemusí být řešením, pokud se neodstraní pravé příčiny. Taky se může stát, že místo 15 hráčů jich bude v širším kádru zraněných 20, pokud jsou příčinou třeba špatné tréninky.

       • Chabix3.9.2017 22:07reagovat

        Dominiku sorry jako, ale co asi celou minulou sezonu rešili? Vždyť o tom bylo plno článků jak hledají příčiny.

        • dominik273.9.2017 22:10reagovat

         A určitě je už našli. Přece si nebudeme namlouvat, že za to mohou nějaké geopatogenní zóny, podloží hřiště a podobně... Pokud ve Spartě pracují profesionálové, tak už přece musejí mít jasno, v čem ty problémy byly, tudíž to nebudou muset řešit oklikou, tedy rozšířením kádru.

        • Lobrock3.9.2017 22:11reagovat

         Přesně tak, řeší se to už cca rok. Změnilo se skoro všechno. Teď se ukáže, zda změny přinesou výsledky. Ale rozhodně nemá cenu riskovat a mít opět úzký kádr jako loni a předloni, když nás to dvakrát v řadě stálo titul.

         • dominik273.9.2017 22:24reagovat

          Akorát široký kádr má taky své velké nevýhody. Proto ty kluby, které si bez problémů mohou dovolit mít A-tým poskládaný ze 40 hotových hráčů, jich mají jen 25. Koneckonců pro ty opravdu krizové situace má každý klub svou mládež. Ta Sparty je (podle mého názoru) tou nejlepší v republice. Myslím, že roli 24. hráče si strahovský junior či dorostenec odvede velice důstojně, což bylo v minulé sezoně vidět.

           

          Koneckonců já si naopak myslím, že největší hrůzu předváděla Sparta v minulém ročníku tehdy, když už měla větší část kádru zdravou. To už se tam očividně odehrávaly nějaké třenice, kterých v 30členném kádru logicky bude spíš víc než míň...

           

          A jestli ve Spartě stále nevědí, zda už se jim povedlo do budoucna výrazně omezit další problémy s extrémní marodkou, tak je otázka, jestli tam fakt pracují ti praví lidé.

          • Funin3.9.2017 22:54reagovat

           přesně tak, stačí mít kolem 20 kvatitních hráčů a zbytek mohou suplovat mladíci, máme jednu z nej mládeží v ČR, ale čuchnout je nenecháme, přitom loni ukázali, že když se hodí do vody, tak plavou, navíc letos máme ten A tým teoreticky ještě kvalitnější, takže by na těch mladících byl ještě menší tlak, mohli by jen překvapit

            

            

           • victorlima4.9.2017 8:05reagovat

            Naši mladí jsou jako celky možná nejlepší. Nás, ale zahraniční scouti si radši vybírají talenty ze Slavie nebo třeba Příbrami. U nás pěstujeme dobré hráče, ne však individuality. O tom svědčí i malé vytížení našich mladíků, kteří jsou na hostování.

            Takový Mustadenagič, o kterém místní znalci tvrdí, že by mohl hrát už teď playmakera u nás, sedí i v tak marném mužstvu jakým Dukla je, většinou na lavici. Jestli my si tu naší mládež z hlediska zařaditelnosti do A týmu trochu neglorifikujeme.

             

            • hombre4.9.2017 8:23reagovat

             Blbost. Zrovna Zizu má 19 let a už nastupuje, sice do druhé půle, za Duklu, která není marná. Ona to ještě letos dokáže. On je hlavně podhrot!!!

             Jestli jsi z Prahy, běž se někdy mrknout na oba dorosty, hrají po sobě. Mají tam hodně dobrých a kvalitních kluků. Už se to změnilo a už se upřednostňují individuality.

              

             • victorlima4.9.2017 17:53reagovat

              Dík jsem rád, že se to lepší. Já už tu psal, že bohužel dorost nestíhám. Za rok za dva to už asi půjdu do důchodu, tak si na to čas udělám. Každopádně dík za zprávu od někoho, kdo to sleduje. Udržuj na Moravě náš prapor hrdě vztyčený.

              • hombre4.9.2017 20:27reagovat

               Dík, ale ve městě, kde bydlím, to není nějaký fanatismus, že se musí fandit jen moravským celkům. Je tu dost příznivců Sparty, Slávie i Plzně. Brnu se fandí nejvíc, ale je to v klidu.

               Já dorost viděl na vlastní oči asi před 1,5 rokem. Víš, jet 100 km a více a jít na dorost je náročné. To vy v Praze taky nezaplníte Letnou a máte to za humny Smích. Mně to povídají známý, jejichž děti hrají proto Spartě. Tady se taky dozvídám hodně, velký fanda mlaďasů je Sendi, Dominik a Bunda a řada dalších. Tak zdarec.

          • Spartmam3.9.2017 23:01reagovat

           1+Úsměv

     • pubi3.9.2017 22:40reagovat

      Tak to sorry, ale nad zbytečně vysokým počtem posil si v každým příspěvku pozastavuješ akorát ty. Smích Tihle remcalové, kteří už dávno ztratili veškerou soudnost a jejich slova vypovídající hodnotu, už hledaj záminky minimálně pět let. Loni to byla chybějící koncepce, letos je to blbá (čti zahraniční) koncepce a příští rok to bude nedodělaná klobása na tribuně A.

      • dominik273.9.2017 22:51reagovat

       No věř tomu, že nad počtem posil se opravdu nepozastavuji jen já. Co se třeba bavím s různými sportovními novináři, tak jsem snad ještě nenarazil na žádného, který by tohle zemětřesení obhajoval.

        

       Jinak co se týká těch sparťanských legend, které kritizují poměrně vytrvale, tak bych to také nesváděl jen na nějakou ztrátu soudnosti. Sparta prostě nemá takové výsledky, aby kritiku umlčela. Kdyby se alespoň v polovině ročníků dařilo vyhrát titul, asi by to bylo o něčem jiném. Takhle jenom vidíš, že klub pracuje na české poměry s obrovským rozpočtem, velkým počtem zaměstnanců, velmi širokým a nákladným kádrem, ovšem na výsledcích to není až tak znát. To je pak logicky větší prostor pro kritiku a také je po ní větší poptávka třeba ze strany čtenářů a diváků.

       • Funin3.9.2017 22:57reagovat

        mě ani tak nevadí počet posil, jako nedostatečný počet odchodů a také to, že ne křídlo přišli 4 hráči, na DZ 2, ale OZ ani jeden. Na leveho beka máme asi 4 lidi a na pravého dva, z nichž jednoho jsme chtěli prodat a druhej je víc zraněnej než zdravej. Ať máme koncepci jakou chcem, tak tyhle příchody nemůžou snad zapadat do žádné.

       • pubi3.9.2017 23:19reagovat

        Já ten počet posil neobhajuju, jenom prostě pleteš jabka s hruškama, když říkáš, že to neobhajujou ani novináři. Prostě jen řikám, že tyhle ”legendy” si stěžujou z principu a stěžovat si budou, když s těmi posilami budou souhlasit. Jen aby byli zajímavý. Protože to přece neni bílý. Teda český. Frýdkovo zpracování ever <3

        • dominik273.9.2017 23:29reagovat

         Já bych zase za každou cenu nedělal z těch legend svině, přece jenom věřím i tomu, že každý z nich pro tu kritiku má jinou motivaci. Co se na to třeba také podívat tou optikou, že se Spartou hráli Ligu mistrů, prožili v ní skvělé časy, mají k tomu klubu vztah, a teď prostě vidí, že je na tom Sparta daleko hůř.

          

         Každopádně jestli se z mého pohledu někdo opravdu snaží být zajímavý, pak bych do této role poslední dobou pasoval zejména Lukáše Zelenku. Z toho se fakt stává takový nový Vízek.Smích Vyloženě smutným obrázkem je pak pro mě Řepka, u něj opravdu mám pocit, že se soudnost vydala nějakou vlastní cestou...

         • pubi3.9.2017 23:42reagovat

          Hele, já to třeba řeknu ze svýho pohledu - i kdyby hrála Sparta o záchranu a já třeba i sám cítil, že je v hajzlu, a někdo za mnou přišel, abychom o tom udělali rozhovor, ve kterým to řeknu na rovinu. Tak to prostě neudělám, s díky odmítnu, protože svýmu milovanýmu klubu nechci škodit.

           

          A myslím, že fakt, že si Spartou prošli a měli s ní úspěchy, už na tom moc měnit nemůže. A když ano, tak spíš tím, že mají Spartu pod kůži zažranou ještě víc. Tím pádem jí chci ještě míň ubližovat, no ni?

          • dominik274.9.2017 0:14reagovat

           Je otázka, jestli kritikou, pokud je opodstatněná a v přiměřené míře, někomu škodíš. Co vím, tak Frýdek starší se právě na toto téma moc bavit nechtěl, jiný rozhovor vyloženě odmítl, v tomhle neřekl téměř nic. V jeho případě bych z toho asi nedělal takový skandál. To spíš když jsem viděl Dohráno plus se Zelenkou, to byla fakt jízda.Smích

           • pubi4.9.2017 3:43reagovat

            Já teď nemluvim o tomhle rozhovoru, ale obecně, jak bych to cítil sám.. Upřímně už jsem na naše ”legendy” alergičtější než na Vízka, takže se tomu pokud možno vyhybám...

       • hombre3.9.2017 23:21reagovat

        Víš, mně jsou novináři u prdele, ať si říkají co chtějí. Jestli jseš v branži, tak víš, proč to novináři říkají a kolik jich je nezávislých!!

        Mně je jedno, jestli přijde 10-12 posil, mně sere, že těch jiných 10-12 neodejde. A že by jich bylo... Prospělo by to hlavně Spartě a myslím i jim samotným.

        Ty pořád hájíš hráče, kteří Spartu srážejí spíš ke dnu, to nepochopímNeutrální. Hráči jako Vácha, Frýdek, Holek, Juliš, Mazuch, MiKa, Vata, Marec, Zahustel, by počistili kabinu a možná bychom koukali na zase silnou a strach nahánějící Spartu.

        • Spartmam3.9.2017 23:51reagovat

         Jenže kam s nima? Nikdo je nekoupí. Poslat ke konkurenci a ještě přispívat na jejich platy? To se Daníkovi nechce, a ani se mu nedivim. Takže to je naše plná kabina a pomalu půlka lidí k hownu.Smutek

         • hombre4.9.2017 8:25reagovat

          Neznám tě a proto odpovím krátce.

          Proč je asi nikdo nechce? Protože to jsou nekopové a tady měli tito hráči za málo práce hodně muzikyNeutrální.

     • waaw3.9.2017 23:41reagovat

      Pokud by Frydek st. Narazel na to co pises, tedy, ze prislo moc posil, tak nechapu, proc by s tim mel delat neco majitel, ktery prichody posvetil a uvolnil na ne penize. Jedine co by majitel mohl udelt, je vydat souhlas s tim, ze Frydkovi mladsimu bude hradit 90% platu a z bude do konce smlouvy hrat za Vltavin

 • Petr Čech a Sparta

  19833.9.2017 19:56reagovat

  Petr Čech:

  Na dálku sleduje i svůj bývalý tým Spartu, která zatím s novým koučem Andreou Stramaccionim a mnoha zahraničními posilami tápe. ”V prozatímní části soutěže je vidět, že jedenáct změn v kádru, nový trenér a filozofie bylo velké sousto takhle narychlo. Ukázalo se to, že není jednoduché jen tak mávnout kouzelným proutkem a že ta práce někdy trvá,” podotkl Čech.

  ”Důležité bude, aby vydržela trpělivost a aby se po prvním neúspěchu hned všechno neměnilo, protože by to nebyla cesta dál. Teď je potřeba skousnout, že se tohle na začátek nepovedlo. Pro mě bude důležité, aby udrželi kádr, koncepci, pořád se zlepšovali a třeba příští sezonu splnili své cíle,” doplnil plzeňský rodák.

   

  Souhlasím s Čechem, měli bysme vše soustředit na příští sezonu.

  • Spartmam3.9.2017 20:02reagovat

   Kuwa, furt je ještě čas!!! Soustředit se na příští sezonu?? Co mi to jenom říká???!!!!ÚdivSmutek

 • Karviná

  Spartmam3.9.2017 19:46reagovat

  Je to sice ještě týden, ale může to být konečně zlomový zápas, kdy už dokážeme dominovat nejen v držení míče. Jenom nevím koho na hrot. Možná by bylo lepší hrát 4-3-3. No fakt nevím..... A co vy?

  • dominik273.9.2017 19:52reagovat

   Já si myslím, že Sparta Karvinou porazí tak jako tak, přestože mám k některým hráčům a jejich výkonům velké výhrady. Hlavně bych chtěl, aby byla vidět hra v nějakém pohybu a nasazení, takže bych uvítal, kdyby už se mohl využít třeba Plavšič. Stejně bych byl rád, kdyby hrál Sáček.

    

   Co se týká hrotu útoku, tak tam je pro mě nejlepší variantou Šural.

   • Spartmam3.9.2017 19:59reagovat

    Jak píšeš, proto bych hrál bez klasického hrotu. Možná bych zkusil i 3-4-3.

    • dominik273.9.2017 20:04reagovat

     Já bych hlavně zvolil takové rozestavení, aby to ti hráči byli schopní nějak vstřebat. Když jsem viděl sestřih s Vlašimí, tak třeba při gólu hostů to vypadalo hodně strašidelně, jak tam ti hráči stáli úplně blbě a ještě to mizerně ”vykombinovali”. A to se bavíme o sestřihu, který vyrobila sama Sparta ze zápasu, který skoro nikdo neviděl. Bůhví, jestli tam takových kiksů nebylo třeba deset, že jo...

     • Spartmam3.9.2017 20:19reagovat

      Nejsem tak statečnej, abych se na to kouknul, ale furt věřím, že se proberou.

     • hombre4.9.2017 8:42reagovat

      Tak tady bych to nějak nerozebíral.

      Sparta hrála strašný systém, ani nevím jaký 343? Proto při tom gólů nikdo nebyl opodál. Costa hodil špek Frýďasovi a ten nezklamal, špatně zpracoval a bylo to. Vlašimák to trefil skvěle. Marec byl na pravým beku daleko a stoper, ani nevím kdo to byl, za to taky nemohl. Střed hřiště nikdo nečistil. Naši hráli s Vlašimí a mysleli si, že se nemůže nic stát, nikdo nemakal naplno, nikdo nebránil, nikdo tomu nešéfoval.... Byl to přátelák....

 • Kádr

  Hory3.9.2017 18:09reagovat

  Myslíte si, že kádr je pro podzimní část uzavřený? Příchody už žádné neočekávám, i když kvalitní podhrot a útočník by se ještě podle mě hodili. Co se odchodů týče, na můj vkus (a pro pohodu v kabině) máme stále moc hráčů. Minimálně 3-4 by měli ještě odejít. Aktuální základní sestava a náhradníci na jednotlivé posty podle mě (samozřejmě za předpokladu, že budou všichni zdraví):

  Dubravka (Bičík) - Kara (Husťa), Kaya (Štětina), Hovorka (Mareček), Costa (Civic) - Biabiany (Plavšič), Mandjeck (Mavuba), Sáček (Mareček), Rosický (Nestor), Ben Chaim (Vatajelu) - Lafata (při domácích zápasech, venku Šural/Kadlec).

   

  Odchod: Juliš (hostování, potřebuje hrát), MiKa, Frýdek Ch. (hostování či juniorka), Frýdek M.

   

  Janko se snad probere (i když bych místo něj raději někoho mladšího). Momentálně je ještě horší než Juliš - hlavně co se pohybu týče, který však ve fotbale rozhoduje. S Váchou nepočítám.

  • ACS143.9.2017 18:29reagovat

   teď už asi není co vymýšlet, podle mě by mohli najít hostovačku Juldovi, Váchova a asi i Frýďasovi ( a pak jej v zimě prodat ven ), v zimě snad vyprovodit MiKu a popřemýšlet co s Vencou Kadlecem..., koho pustit dál nevím, o zbytek přijít by asi byla škoda....Úsměv

  • Dynamo3.9.2017 18:47reagovat

   no na levého beka je Costa, Civič, M. Kadlec a Vatajelu...

   • Spartmam3.9.2017 18:59reagovat

    Zajímalo by mě, jestli si Mika u nás ještě kopne. (Do míče)? Úsměv

   • ACS143.9.2017 19:03reagovat

    no, s Mikou moc nepočítám a Bohdana vidím po tom solidním jaru jako takovou alternativu k Benovi na levou zálohu...ale jak to vidí Štramák je asi jiná Úsměv

    • victorlima4.9.2017 7:52reagovat

     Vidím, že MiKu jste už odepsali. V přípravě to byl suveréně nejlepší bek a takového Civiče ( pro mne nepochopitelný nákup ) strči M. Kadlec do kapsy ještě za pět let.

 • Zítra

  M18933.9.2017 18:01reagovat

  Má být ve Sportu velký rozhovor se Stramaccionim...tak snad měl Konečný při otázkách stejně odvahy, jako mívá na twitteru při neustálym kritizování všeho a všech...

  • pepinho23.9.2017 18:05reagovat

   Byl jsem rychlejšíÚsměvSmích ne, ale je fakt, že ty rozhovory bývají často úplně o ničem, nudné otázky, nudné odpovědi, tak jsem zvědavý, ale moc od toho nečekámÚsměv

52592 příspěvků
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha