Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Fyzická připravenost

  Dynamo14.12.2014 21:30reagovat

  Nebyla zde ještě probírána fyzická připravenost týmu.

  Podle mě je na vysoké úrovni. Například Boleslav po našem pohárovém zápase očekávala, že Sparta odejde fyzicky, ale my jsme s nima zvládli běhat a utkání zvládli.

  Dle mého pohledu je Sparta v tomto směru připravena velmi dobře, minimálně co se ligy týče.

  • Fyzická připravenost

   FIKURA14.12.2014 22:15reagovat

   Tak fyzicky připravená ligová mužstva jsou dnes myslím na stejné úrovni. Každé ligové mužstvo dělá fyzické testy doslova v laboratořích, kde je jasně vidět jak který hráč na tom je. A pokud se hraje středa, neděle tak se ten trénink přizpůsobí, aby hráč byl na utkání maximálně připraven. Dnes je běžné že každý hráč v době dovolené dostane sporttester a tam je vidět jak hráč plní to co má v době dovolené obsáhnout. Za nás se fouklo do plechovýho válce a tím se změřil objem plic, dál nůžkama změřili tuky na těle a hotovo.Smích. Dnes mají mužstva, potažmo hráči, fyzickou připravenost na stejné úrovni. Samozřejmne se najdou jedinci, kterí jsem fyzicky na vysoké úrovni. Jako třeba náš Kadeř.

   • Fyzická připravenost

    Avhred14.12.2014 23:01reagovat

    S tou fyzickou připraveností bych byl opatrný, protože je celkem často vidět, jak hráči v naší lize proti nám už někde v pětasedmdesáté minutě tahají nohy, chytají je křeče, zatímco Rudý Válec do nich neúnavně buší.

    • Fyzická připravenost

     Teiwaz15.12.2014 8:23reagovat

     Až si koupim loď, pojmenuju jí Rudý válec. To je úplně boží název :)

 • Mareček

  wasek2611@centrum.cz14.12.2014 21:21reagovat

  Teď se rozehrál docela slušně, ale neni na zápasy proti silnému soupeři. Viděli jste jak jsme hořeli vzadu, za to může Mareček, kterej nehraje to, co Vácha. Jak hrajeme s Váchou:

   

  Vácha se stahuje mězi stopery a Kadeř s Costou utočej, to dělají i když tam je mareček, ale ten se tolik nezatáhne. Mareček není tolik důraznej a kdyz se chvíli nedaří, tak kvůli nedůrazu nezískáme míče, soupeř se nebojí hrát, protože ho to nebolí..Být v sestavě proti Bernu Vácha, tak by to bylo podle mě lepší.Na zápasy ligy se někdy hodí vážně víc Mareček, ale Vácha je větší osobnost na hřišti a svojí zarputilostí dokáže spíš strhnout ostatní...

  • Mareček

   Standa Hejkal14.12.2014 22:38reagovat

   Marečka všichni kritizují především proto, že nehraje jako Vácha. A možná že i nevypadá jako Vácha. A nosí dole trenýrky.

    

   Že je v X věcech mnohem užitečnější než Vácha, to vidí málokdo.

   • Mareček

    Avhred14.12.2014 22:54reagovat

    Marečka všichni kritizují především proto, že nehraje ”TAK DOBŘE” jako Vácha. Ať vypadá, jak chce, mě osobně je zjev nebo to, jestli se s dotyčným znám osobně a udělal na mě dojem jako fajn kluk, úplně u prdele, hodnotím hráče podle předváděných výkonů. A Vácha je prostě lepší fotbalista než Mareček.

   • Mareček

    Bunda14.12.2014 22:55reagovat

    Míšo Smích to nemá cenu..:) Lidi hodnotí štíta podle zahrávání přímáku.. stopera podle golů..

    Zajímalo by mě srovnání Řepky a Maria Holka,to by bylo taky zábavné Smích

    • Mareček

     Avhred14.12.2014 23:12reagovat

     Trochu ti to klouže pod nohama ... Zahrávání přímých kopů se dávalo do souvislosti s Váchou jako nadstavba, kterou ne každý štítový záložník má, ale samozřejmě jsi to vytrhl ironicky z kontextu, přesně jak ti to vyhovovalo. Dále si vůbec nepamatuju, že by tady někdo hodnotil stopera podle branek, opět jsi to použil úplně zkresleně a nesmyslně.

     A na závěr, Holek zatím nesahá Řepkovi ani po kotníky, a to říkám jako člověk, jenž považuje Mária nejenom za jedničku Sparty, ale i jednoho z nejlepších stoperů u nás, a který toho potetovaného blázna nemá moc v lásce.

      

     • Mareček

      Bunda14.12.2014 23:20reagovat

      Nesmíš hodnotit jednotlivce,ale to jaký má vliv na hru celého týmu.. A v tom Řepka nemá na Holka ani ve snu. Dnešní kombinační Sparta musí mít konstruktivního stopera a to vše nám umožnuje mít větší tlak,jít rychleji do utoku,nepouštět soupeře do tlaku.. Kováčovi už taky nestačí jeho skvělé souboje..Díky bohu :) A to samé Mareček tam se taky musí sledovat jeho vliv na hru - jednoznačně rychlejší a jednoduší hra a ani to nestačí,protože pořád hrajeme jak páprdové a balon si tukáme jak Barca před 5 lety Neutrální

      • Mareček

       Avhred14.12.2014 23:33reagovat

       Jako že Řepka, naprosto dominantní postava, neměl vliv na hru celého týmu? Řepka, který uměl famózně organizovat obranu a v osmadvaceti, tedy v tolika letech, kolik je nyní Mariovi, hrál za West Ham po úspěšném několikaletém angažmá v Florencii, kde kopal s Ruiem Costou, Batistutou a dalšími bouráky, ten Řepka, který měl v osmadvaceti na kontě skoro padesát startů za reprezentaci, s níž hrál v základu na ME 2000? Údiv Tak to potom ano ...

        

       • Mareček

        Bunda14.12.2014 23:39reagovat

        Ale fotbal se strašně rychle vyvíjí..Dneska nestačí mít na stoperovi odkopávače. Ten může hrát za Hradec vedle Rolka,ale ve Spartě to už nejde.. Vidíš to na Kováčovi,který je ve vzduchu a v dirigování taky TOP a proč nehraje ? Nemá rozehrávku. Nehrál by ani Řepka.

         

        • Mareček

         Kombinator15.12.2014 0:18reagovat

         Tvrdit o Řepkovi, kterej v zahraničí hrál i pravýho obránce, že je odkopávač je fakt šílenost. Řepka byl ve svý době v GL jeden z nejkonstruktivnějších obránců, nejenže uměl přihrát, ale dokázal mnohy i míč vyvézt a jeho vyhrávání hlavičkových soubojů nebyl ve stylu ”buch, vyhrál jsem”, ale naopak rozehrával míč spoluhráčům. Řepka byl možná magor, ale stoper to byl bezkonkurenční.

         • Mareček

          Bunda15.12.2014 0:30reagovat

          Byl skvělej.. V té době to byl luxusní stoper :) Ale dneska by u nás nehrál. A Řepka se rozehrávky bál a rozehrávku nechával na Erichovi který zavřel oči a práskl do balonu a i on sám často prásknul do balonu někam dopředu. Takhle se už nehraje.

          Koukni a to jakým stylem hraje Kadeř beka..tohle by Řepka nikdy nezvládl a zahrál by to defenzivně,hlavně bez chyby..A to dneska už nestačí. Ne ve Spartě,která musí tvořit hru.

      • Mareček

       Chrod14.12.2014 23:53reagovat

       Vy tu děláte, jako by byl Mareček nějaká ukřivďovaná hvězda, která vůbec nedostává šanci a hrajou místo něho o třídu horší hráči, ale šancí dostal hodně. Obstál, jenom když nahrazoval Váchu na jeho postu. Když hrál vedle něj, tak to byla naprostá tragédie, takže jeho řeči o tom, že by zvládnul i ofenzivnější post, jsou k smíchu.

       Lepší než Vácha není ani náhodou. A to především proto, že Vácha není posera a nepřihrává jenom dozadu nebo do strany, jako to z 90% dělá Mareček. Je možná hezký, že hra s Marečkem je podle tebe rychlejší, ale to není tak úplně pravda. Mareček se sice rychle zbavuje míče a rychle ho posune na někoho jinýho, ale že by ta přihrávka něco řešila, tak to skoro nikdy. On má sice přesný a rychlý přihrávky, ale kdyby sme měli místo Matěje a Váchy 2 Marečky, tak bysme sice neztratili míč, ale z přihrávek na půlce gól nedáme.

       Kromě toho, že se Vácha nebojí dát přihrávku jinam než 5 metrů kolem sebe, je ještě rychlejší a tvrdší než Mareček. Jako nadstavbu máš ještě standardky a střely, který Mareček neumí vůbec. V defenzivní činnosti jsou dejme tomu stejný, byť každej hraje jinym stylem, ale když máme balon, tak je tam prostě Mareček navíc...

 • odpovědnost

  honzaspartan14.12.2014 19:10reagovat

  Za výbuchy není odpovědný ani tak Lavička, ale hlavním problémem Sparty je žalostný stav kádru, protože na většinu postů nemáme adekvátní náhradu a altenativu.

  A tu prostě jako klub, který hraje mimo ligy i v Evropě a má v sestavě spostu reprezentantů, mít musíme.

  Základní sestava je super, ale ten zbytek je většinou bída.

  Pamič, Kováč, Švejdík, Mareček, Vacek, Nešpor a bohužel už asi i Bednář - tito hráči nemají ve Spartě co dělat a místo nich by měl být v týmu někdo kvalitnější, konkurenceschopnější nebo alespoň perspektivnější(naši kvalitní mladí odchovanci).

  Otava VEN!

  Jen bych doplnil k Vackovi, že přestože dostal mnohem méně šancí než Mareček, tak se ukázal v mnohem lepším světle. V něm nějaká ta kvalita prostě je, což ukázal už v minulosti.

  • odpovědnost

   fanhob14.12.2014 19:22reagovat

   A to si jako myslíš, že Lavičkovi nadiktujou koho mu koupí a že on jim to odkýváSmích. To snad ani nemůžeš myslet vážně. A i kdyby to snad byla pravda, tak by Lavička za moc nestál.

   • odpovědnost

    honzaspartan14.12.2014 20:58reagovat

    A ty si snad myslíš, že mu koupí každého, na koho si ukáže?

    Lavička by určitě rád měl lepší náhradníky a ví, proč se snažil odehrát všechny zápasy se stejnou základní sestavou, do které nezasahoval pokud nemusel.

    Je zázrak,že s takovou zápasovou zátěží našich klíčových hráčů a s úzkým kádrem(použitelných hráčů) neztrácíme na Plzeň po podzimu víc bodů.

    • odpovědnost

     fanhob14.12.2014 21:49reagovat

     Tak to si úplně nemyslím, ale hráči kteří přišli do Sparty za jeho působení, si vybral sám. Např. to, že zůstal Švejdík je jenom jeho zásluha, kdy ho na konci sezony, pro mne z nepochopitelných důvodů nacpal do sestavy. Ten potom odehrál několik zápasů v základu a prodloužila se s ním smlouva. Jinak by skončil.

     • odpovědnost

      honzaspartan14.12.2014 22:35reagovat

      Švejdíka si prý do sestavy prosadili Holek s Váchou, že ho tam chtějí místo Brabce.

      Tenkrát mě to pěkně naštvalo, protože to vyndání ze sestavy bylo vůči Brumlovi nefér, byl to hnus.

      Tenhle kluk bez nervů má velkou budoucnost.

      • odpovědnost

       Bunda14.12.2014 22:59reagovat

       Souhlas..On bude brzo v repre :)

  • odpovědnost

   Rossi14.12.2014 20:04reagovat

   Kritizovat pořád dokola Marečka, kterej v posledních zápasech vždycky patřil k tomu lepšímu a určitě nezklamal je fakt úsměvný :) Ale chápu, že takovej Vácha kterej patřil při vypadnutí s Hackenem i s Malmo k nejhorším na hřišti, je bezchybnej.

   • odpovědnost

    fanhob14.12.2014 20:07reagovat

    S Marečkem souhlas, ono když nehraješ nebo jen sporadicky, tak to prostě nejde. Musí se vyhrát a to chce čas.

   • odpovědnost

    honzaspartan14.12.2014 20:41reagovat

    Mareček k nejlepším nikdy nepatřil.

    Je na hřišti jen do počtu a vůbec nic týmu nepřináší.

    • odpovědnost

     spartas14.12.2014 20:45reagovat

     Ve světle tohohle postoje vyzdvihovat Vacka, už ale zní jako řádná kravina. :D

     • odpovědnost

      honzaspartan14.12.2014 20:52reagovat

      Vacek měl pár dobrých momentů, není to alibista, nebojí se něco zkusit, něco vymyslet a žádné šílené kiksy také nevyrobil.

      Jemu bych věřil mnohem víc než Marečkovi, že by se mohl chytit, kdyby dostal více prostoru.

  • odpovědnost

   Paspartu14.12.2014 20:25reagovat

   Mě se Marec líbí. To, že udělá chybu se stane. A to že jich udělal víc tak plyne z nerozehranosti. Když hrával pravidelně tak ukázal, že na to s přehledem má. Teď s Bernem to bylo buď a nebo, rozehrál špatně.

   Jinak Lavička má podle mě plnou zodpovědnost za to co má na lavičce, a taky kolik jim dá příležitostí. Střídáním na konci nikomu nepomůže a to že si nepřivedl náhrady na některý posty (Costa, Kadeř, Lafy) je taky jeho problém.

   • odpovědnost

    honzaspartan14.12.2014 20:49reagovat

    Kdy přesně hrával Mareček pravidelně a ukázal, že na to má?

    Když dostával v minulé sezoně spoustu šancí, tak právě ukázal, že na to absolutně nemá, a kvůli tomu také nakonec zůstal Matějovský, kterého chtělo sportovní vedení odstřelit.

    Trenéři vidí hráče i v trémimku a vědí, proč je Mareček už dlouho jenom náhradníkem a nastupuje jenom když to jinak nejde. Nelze stavět horšího hráče na úkor lepšího hráče ze základu a doufat, že se pak zlepší.

    A ty hrůzostrašné kiksy s Bernem nebo s Budějovicemi byly oboje přihrávky naprosto o ničem, jedna dozadu a druhá do strany, nic konstruktivního. Takhle přihrát soupeři prostě nemůže a tyto chyby pramení pouze z toho, jak se snaží pokaždé co nejrychleji a nejjednodušeji zbavit míče, což dělá často naslepo.

    • odpovědnost

     Avhred14.12.2014 21:08reagovat

     V Bernu začal Mareček celkem slušně, dobře četl hru, dobře rozehrával, ale ve druhé půli se úplně vypařil a krom té nepochopitelné přihrávky soupeři na druhý gól v závěru měl ještě předtím jednu ztrátu míče, po níž měli Švýcaři obrovskou šanci, ale Štěch nás podržel. Já mu prostě nevěřím a dost dobře nechápu ty oslavné ódy, jaký to bude přínos, až se ”rozehraje”. Krom toho mi utkvělo v hlavě pár dalších Marečkových momentů, třeba v jarním zápase proti Plzni (které rozhodl ten ”nekopa” Přikryl), kdy Mareček jako střídající hráč naprosto nesmyslně zavinil standardní situaci v nebezpečné vzdálenosti v době, kdy soupeř hrál o devíti a byl neškodný, a ze které jsme málem inkasovali. Jako Sparťanovi mu přeju to nejlepší, ale nevěřím, že z něho bude někdy nějaká opora našich řad.

     • odpovědnost

      honzaspartan14.12.2014 22:32reagovat

      Ty standardky tam zavinil dvě a plísňáci pak vyprávěli, že nás i v devíti lidech na konci přehrávali a měli šanceSmích

      Těch špatných momentů má během každého zápasu hrozně moc. Kašlu na jeho kiksy, alibistické přihrávky nebo na to, že mu střela nikdy nesedne, nejvíc mi u něj jakou defenzivního záložníka vadí to nechození do soubojů a nezískávání míčů.

      Pořád tam jenom pobíhá, vykrývá jakési prostory kde nikdo není a soupeři si kolem něj vesele kombinují.

 • Naše situace

  Scribbler14.12.2014 18:23reagovat

  Už se to tu omílá pořád dokola, ale i přesto přihodím vlastní názor. V první řadě bych podotkl, že Lavičkovo působení ve Spartě se nemůže brát jako neúspěšné(double, zřetelný posun ve hře,atd.). Bohužel stejně tak se nemůže brát jako úspěšné(Evropa, hra venku, neschopnost reagovat na vývoj v zápasech, atd.) V zásadě má vedení tři možnosti.

   

  1)Lavička zůstane - nejsem proti, ale byla by potřeba nějaká změna v realizačním týmu.(psycholog, asistent co to vyblázní)

   

  2) Najmeme českého kouče - bohužel v českém rybníce si krom Vrby a Zemana nedovedu nikoho představit. Otázka je co gambler Petržela možná i Ivan Hašek? Potom tu je plejáda mladších v silnějším klubu nevyzkoušených koučů, ty si nedovedu posuzovat.

   

  3)Zahraniční kouč - Je otázka, jestli sem nějakého kvalitního máme šanci přilákat, v česku de facto neexistuje zkušenost se zahr. kouči. ale kdyby se povedl někdo kvalitní, jeví se mi to jako nejlepší a nejzajímavější možnost.

  • Naše situace

   FIKURA14.12.2014 21:12reagovat

   Oslovení trenéra Petržely gemblerem je silné slovo. Petržela před mnoha lety propadl své závislosti. Závislosti na hraní rulety. Je to nemoc a na takovou nemoc máme dokonce diagnozu. Patalogické hráčství. Vlasta Petržela je ale silná osobnost a dobrovolně šel svou závislost léčit. A podařilo se. I to vyplívá o jeho silné vůli, vůli poprat se s něčím co není dobré. Jako trenér má velké kvality. Vždy dokázal z hráčů dostat maximum a jeho tvrdá ruka je tím pověstná. Takového trenéra, pokud má přijít někdo od nás, bych ve Spartě přivítal. Nejlepší možné řešení.

   • Naše situace

    Chabix14.12.2014 21:23reagovat

    Tak je pravda, že ten Zenit Petrohrad se pod jeho vedením v evropských pohárech prezentoval dobře. I ten Šírl se v té době zdál jako velmi dobrý fotbalista. Ale je pravda, že jeho trenérskou kariéru moc nesleduju.

   • Naše situace

    majtin14.12.2014 21:43reagovat

    Souhlasím, že s tou závislostí na ruletě se vypořádal.Ale on je trenér, který se prosadil jen díky své tvrdé ruce. To už v posledních letech nestačí. A on od svého výlečení taky nijak trenérsky nezáří.

   • Naše situace

    Scribbler14.12.2014 21:45reagovat

    Gambler = patologický hráč. Nicméně to nemělo být myšleno jako urážka, spíš k zamyšlení, jestli ještě je schopen trénovat tak velký klub.

    • Naše situace

     FIKURA14.12.2014 22:01reagovat

     Já ti rozumím. Ale z těch jmen co tu zazněla, Rada, Komňacký, Bílek a další. mi připadal Petržela jako nejlepší kandidát.

 • Standardky

  Avhred14.12.2014 18:13reagovat

  Ještě jedna věc, která mne na momentální Spartě štve, a tou je dost sterilní zahrávání standardních situací, či spíše nacvičených signálů. Plně chápu, že v současné době moc dobrých hlavičkářů nemáme, takže se snažíme rozehrávat různými fintami (třeba ta na Váchu v mači proti Bernu se povedla excelentně), ovšem není možné, abychom kopali roh a zahráli ho tak, že se sami mizernou exekucí vytlačíme na naši (!) vlastní polovinu, jak bylo na podzim mnohokráte vidět. Na tomhle je potřeba taky zapracovat.

  • Standardky

   Scribbler14.12.2014 18:27reagovat

   V průběhu podzimu,bylo vidět. že jsem se na zahrávání standardek zaměřili.Pár gólů jsme snad i dali a vytvořili si nějaké šance. Ale je pravda, že hlavně na začátku sezony, jsme dokázali vymyslet neuvěřitelné věci.

 • Jak dál?

  fanhob14.12.2014 17:58reagovat

  Být na Danovo místě, taky bych asi zvažoval změnu trenéra popř. celého realizačního týmu. Je pravda, že do toho dává peníze s vidinou, že se mu to vrátí ( a to tím, že se udělá nějaký větší úspěch v Evropě, že se Sparta dostane více do podvědomí adt.), že by se mu to vracelo ekonomicky v našich končinách asi ani moc nepočítal. Myslím, že po tolika letech musí být hodně frustrovaný, že je Sparta pořád tam, kde je.

  Na druhou stranu je tady za Lavičky opravdu obrovská změna a obrovský posun dopředu. Mužstvo má nějaký herní styl, má svojí tvář, dá se na to koukat. Navíc mám pocit, že to i v kabině asi funguje, jak má. Ale ty výpadky v důležitých zápasech degradují i několik dobrých zápasů před tím Vztek. Nechám se tedy překvapit, jak to celé dopadne ( odvolání trenéra, realizačního týmu atd. ), těm řečem ve sportu a podobných novinách nějak moc nevěřím. Je mi jasné, že je to pro novináře téma a chytají se všeho. Hlavně doufám, že ať se stane cokoliv, posune nás to dál.

 • ad smůla

  LukyACS14.12.2014 17:48reagovat

  Dost čtu o smůle z Bernu, že Holek s Hušbauerem měli ke gólu blízko, což je pravda, ale přijde mi, že tohle se dá říct o většině zápasů, kde jsou šance vyrovnané... i v Malmö měl Kováč na hlavě gól, ale když se na to podívám opačně, tak Zwolle mělo smůlu, v prvním zápase mělo dost šancí, nejspíš mělo kopat penaltu a proměnit Necid v úvodu tutovku, tak to taky mohlo být jinak a my skupinu ani nemuseli hrát.

  • ad smůla

   fanhob14.12.2014 18:02reagovat

   jo to máš pravdu. Mně spíš přijde, že v těchto zápasech nám chybí motivace. Přijde mi, že k tomu přistupujeme jako ke každému jinému zápasu. Ale toto jsou zápasy o všechno a to musí být vidět. Podle mně nezvládá Lavička namotivovat hráče dostatečně. Ten hlad po gólech mi tam chybí.

  • ad smůla

   Avhred14.12.2014 18:05reagovat

   Tak o smůle v Bernu bych až zase tak nemluvil, protože už ve druhé minutě to mohlo být 1:0, když zpoza naší obrany nikým neobsazený hlavičkoval (myslím) ten Vietnamec, co nám zle zatápěl celý zápas. To, že Holek netrefí z malého vápna branku, že Ládík neumí pořádně vystřelit pravou nohou a že Hušbyho hlavičku skvěle zlikvidoval gólman soupeře, bych nepřipisoval na vrub nějaké nepřízni štěstěny. Smůla, nebo spíš zářez ze strany toho hvízdajícího Saracéna, byl neodpískaný zákrok na Bednáře v nebezpečné vzdálenosti od soupeřovy branky.

 • Šablona

  FIKURA14.12.2014 17:03reagovat

  Sportovní ředitel prohlásil, že Sparta jako taková, ať mládež, junioři a samozřejmně A mužstvo budou hrát jednotný styl. Souhlas. Souhlas i s tím, že hra je koukatelná a lahodící oku. Bezdiskuze lepší hra než za velkýho Jozky. Ale stačí tahle překulovaná / jak napsal Indián / na Evropu? Nestačí! Na to potřebujeme mít hráče a ty nemáme, nebo to Vítek Pokorný z hráčů neumí dostat a nebo ani nechce a musí se držet šablony. Jaryn je znám svojí destrukcí. Hlavně hrát v zadu na nulu. Taky jsme v lize obdrželi nejméně branek, ale taky moc nedali.

  Jen pár čísel pro tu naší hru. Hru se spoustou přihrávek do strany a do zadu. V Bernu jsme častěji ”překulovali” hru. Držení míče 57:43 v náš prospěch. Hra se musela líbit a i Vítek prohlásil, že hra byla dobrá, jen v koncovce jsme měli smůlu. Podívejme se na zápas v Plísni. Držení míče 54:46 v náš prospěch. Střely už 8:14 a na branku dokonce 0:8!! v náš neprospěch. Taková koukatelná hra na Evropu nestačí a pozor si musíme už dávat i na venkovní zápasy v naší Synot lize.

  Vítka mám rád, a ani nejsem zastánce jeho odvolání. Ale pokud se vedení rozhodne, tak rozhodně někoho ze zahraničí. Někoho, kdo se nebude řídit podle šablony, ale bude hrát rychlý, agresivní fotbal z vysokým nasazením všech hráču. Takový jaký je trend. A ne hrát pěší fotbal co hraje stará garda.

  • Šablona

   Avhred14.12.2014 17:16reagovat

   Nechápu, proč někdo mezi ty výbuchy pořád cpe zápas v Plzni; to byl prostě specifický zápas, který jsme totálně podělali, a soupeř nažhavený enormní motivací nás prostě po zásluze přehrál. Jarní zápas s Plzní bude o něčem jiném a klidně Plzeňáky můžeme zmuchlat jako hajzlpapír vytřít si s nimi prdýlku. Jak už jsem psal, mě spíš štve domácí prohra s Ostravou nebo na Dukle.

   Jinak bych rád věděl, koho by sis ve Spartě představoval, když ”hráče nemáme!” (ačkoliv půlka Sparty hraje základ národního týmu v úspěšně rozjeté kvalifikaci). Fakt si nedokážu představit, že bychom v nějakém únosném finančním rámci byli schopni přivést fotbalisty kvalitou převyšující momentální hráčský materiál.

   • Šablona

    LukyACS14.12.2014 17:22reagovat

    Mě mrzí prohra s Ostravou, protože jsme jí jasně přehráli, ale někdy takový zápas přijde. Prohra z Dukly už mi tolik nevadí vzhledem k okolnostem. Tam jsme nastoupili v obměněné sestavě, protože nás čekalo Zwolle a navíc dost hráčů tehdy mělo virozu.

   • Šablona

    FIKURA14.12.2014 17:25reagovat

    Já nepíšu o výbuchu v Plzni. Já ti dávám příklad, že v Plzni jsme měli držení míče 54:46, ale na bránu jsme vůbec nevystřelili.S takovým styl nemužeme uspět. Natož v Evropě. A takový styl hrajem stále. Hezky se na to kouká, ale je to neúčinné. Hráčský materiál máme. Ale musíš s ním umět pracovat!

  • Šablona

   LukyACS14.12.2014 17:20reagovat

   My se soupeřům pokoušíme vnutit naší hru a venku to očividně nefunguje, naopak si trpělivě počkají na brejky a potrestají nás z nich.

   Plzeň pod Vrbou venku nechala soupeře hrát a ona byla tím, kdo čekal na chyby soupeře. Míč tedy drželi méně než soupeř a bylo to účelné.

   Pro spoustu lidí to bude opatrnický fotbal, ale podle mě není ostuda hrát defenzivněji u silnějších soupeřů.

  • Šablona

   petr13714.12.2014 17:44reagovat

   Fikuro proc mas neustale potrebu manipulovat a lhat? Hrebik totiz uz davno prohlasil, ze Sparta se musi naucit 2 herni styly. Kombinacni pro ligu a agresivni s rychlym utokem hned po zisku mice pro Evropu. Pak byl ale odehnan a zbaven primeho vlivu na Acko

   • Šablona

    FIKURA14.12.2014 19:21reagovat

    Hřebík když nastoupil na funkci sportovního ředitele, tak prohlásil, že Sparta musí mít jednotný styl hry. Jak u mládeže tak u junioru. Což je logické a správné. Aby mladí hráči a junioři měli stejné návyky jak hráči dospělý. Jednoduše řečeno, aby herní styl se hrál v celé Spartě stejný! A že Sparta musí hrát dva herní styly, prohlásil nedávno ve studiu pri zápase Evropské ligy. Tak se laskavě dej do klidu, vem si prášek a ze lží urážej někoho jiného!!

 • Ketamine

  standis14.12.2014 16:15reagovat

  To jsi ty, Pepo? Nechceš se raději soustředit na Slovan? Tam to vypadá na hodně práce.

  • Ketamine

   rebus14.12.2014 16:50reagovat

   Blbec-prej trojka Bernu-nas malem porazilo druholigove LausanneVztek

   • Ketamine

    Avhred14.12.2014 16:57reagovat

    A kdo že pak to trénoval Spartičku při památném fiasku s podprůměrnou rumunskou Vasluií? ...

   • Ketamine

    Avhred14.12.2014 17:02reagovat

    A to nemluvím o propadáku se Žilinou, který z těch výbuchů za poslední léta stavím ”nejvýš”, protože kdybychom podprůměrné Slováky udolali, byli bychom v základní fázi LM bez nějakých dalších předkol.

 • Spartu sráží komplex z velkých zápasů.

  spartas14.12.2014 15:30reagovat

  http://fotbal.idnes.cz/trener-lavicka-konec-ve-sparte-deb-/fot_pohary.aspx?c=A141212_233142_fot_pohary_ald

  .

  ”Třeba i to, kdo by případně mohl Lavičku nahradit: nejčastěji zmiňovaná varianta je trenér ze zahraničí.”

  .

  Třeba Magath. Že by hráči z tréninků zvraceli vyčerpáním.

  • Spartu sráží komplex z velkých zápas

   LukyACS14.12.2014 15:36reagovat

   To by byl skvělej trenér.

    

   Pověstné jsou také Magathovy výběhy. Jaké jste zažil vy?

   Bylo jich dost, ale nejvíc vzpomínám na ten s medicinbaly. Postavil nás pod kopec, na jehož vrchol jsem ani neviděl, do každé ruky nám dali jeden medicinbal a už jsme běželi. Byl to záběr, medicinbaly mi několikrát spadly do příkopu, snad poprvé v životě jsem měl pocit, že nedokončím trénink.

    

   Dokončil jste?

   Doběhl jsem tam, odložil ty medicinbaly, přišel manažer a jen mi řekl: ”Pilař, bylo to pomalu.”

   • Spartu sráží komplex z velkých zápas

    spartas14.12.2014 15:39reagovat

    Musím říct, že představa letního soustředění na úpatí Sněžky, během něhož by Láďa Krejčí a spol běhali do kopce s dvěma medicinbaly, mě dost láká.

    • Spartu sráží komplex z velkých zápas

     LukyACS14.12.2014 16:06reagovat

     Už nám rozlámal dost reprezentantů - Pilař, Jiráček, Šimůnek, tak by u nás asi pokračoval v nastoupené cestě, někdo by mu mohl doporučit i dukláckýho lampasáka Radu, pak by to asi bylo kompletní.

   • Spartu sráží komplex z velkých zápas

    Avhred14.12.2014 16:04reagovat

    Magath je mimoň, podle mě už několik let trpí nějakou formou duševní poruchy, soudě podle toho, co o něm píší jeho bývalí svěřenci, lidé, co s ním přišli do kontaktu apod. Pamatuju, jak po úmorném, vyčerpávajícím výběhu rozdělil mezi svěřence jen malý počet lahví s pitím, aby se kolegiálně podělili. Na tohle by mu každý fyzioterapeut nebo kondiční trenér řekl, že je magor a totální idiot.

  • Spartu sráží komplex z velkých zápas

   krabat14.12.2014 15:45reagovat

   S Magathem by jsme nemuseli řešit psychiku, poněvadž by hráči na takové ”blbosti” neměli čas, ale pravděpodobně by hráče fyzicky utavil. Jeho tréninky už neodpovídají novým trendům.

  • Spartu sráží komplex z velkých zápas

   ketamin14.12.2014 15:48reagovat

   Magath to je něco jako ten trenér, kterýho hrál Trojan v Okresnim přeboru.

  • Spartu sráží komplex z velkých zápas

   Capo14.12.2014 16:16reagovat

   Pokud chtějí udělat nějakou změnu, tak zahraniční trenér (nejlépe asi Němec) by i pro mě byla nejlepší varianta, protože u nás varianty lepší než Lavička moc nevidim, z našich trenérů mám strach, že se to spíš zhorší. Ovšem takový krok se zahraničním trenérem se nedá ušít horkou jehlou, asi by to možná bylo i ještě větší riziko než s nějakou ”českou jistotou”, ale když už nic, tak člověk by alespoň mohl doufat, že se skutečně něco nového do naší hry dostaneÚsměv

   • Spartu sráží komplex z velkých zápas

    Capo14.12.2014 16:18reagovat

    A ještě dodám, Magatha opravdu ne, to je prostě blázenÚsměv

82058 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha