Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Trenéři + managment

  bega2.3.2015 13:49reagovat

  Co je ve Spartě vůbec nejhorší? Systém! Nikoliv systém hry, ten se dá nakonec změnit vždycky, ale systém, jakým Sparta funguje jako klub. Jak dlouho se tady ještě budeme dohadovat o tom, do jaké míry za to, či ono může trenér nebo generální manažer? Prostě do té doby, dokud bude v té druhé funkci Hřebík! Jestli je tady někdo, kdo si myslí, že nemá na složení mužstva a sestavu žádný vliv, tak je prostě blázen! Což ale Spartu prakticky limituje v angažování jakéhokoliv kvalitního trenéra kromě Lavičky! Protože žádný, opakuji žádný jiný trenér nepřijme práci ve Spartě bez toho, že jediným odpovědným člověkem za sestavu, systém hry a složení mužstva bude on! A pokud tady někdo vidí řešení v tom, že se na post prvního trenéra posune Jílek, což je pouze prodloužená Hřebíkova ruka, pak tedy Pán Bůh s námi i se Spartou! To už můžou Víťu vyměnit rovnou za momentálně volného (jak jinak?) „scouta“ Martina Haška! Ten jako scout zafungoval pokud vím pouze jednou, když do Sparty přivedl Jirouše. A Jílek? Kromě toho, že je to ve Spartě protekční dítě, bez jakékoliv zpětné vazby na Spartu (tihle lidi jsou ostatně Hřebíkovou specialitou, protože pravověrným sparťanům on přece nevěří!), tak ještě nikdy netrénoval dospělé mužstvo ani ve druhé lize. A to má být trenér pro Spartu?!

  • Trenéři + managment

   Ferry2.3.2015 14:00reagovat

   Zase jsi mimo.Naopak,Hřebík je právě velice dobrý taktik a kdyby mohl připravit tým na zápas,tak minimálně po taktickej stránce budeme připravení velice dobře.A zápas v Ostravě jsme nezvládli jednak takticky a jednak v nasazení.Kdyby naši hráči byli stejně namotivovaní jako hráči Ostravy,tak můžeme v poločase ject domů,protože by bylo rozhodnuto.A kdo je zodpovědný za motivaci a taktiku?Myslím,že není třeba nad tím dlouze spekulovat,ale Hřebík to rozhodně není.Paradoxem ovšem je to,že kdyby Lafy proměnil penaltu,tak se tu zase jen pěje óda na radost a nikdo by žádný chyby neviděl.Z tohodle pohledu jsem docela rád,že jí Lafy nedal,ale na druhou stranu nevěřím,že se z toho někdo poučí.

   • Trenéři + managment

    SFINGO2.3.2015 14:11reagovat

    já si nemyslím, že kdyby Lafaták dal pencli tak budou všichni spokojení, on by ten fakt, že jsme nezvládli zápas po taktické stránce a že Lavička nijak nereagoval na vývoj utkání, o tom by se tu vedli debaty a ne krátké.

    • Trenéři + managment

     LukyACS2.3.2015 14:16reagovat

     Mi to připomíná Pepu, byli jsme zaskočení nasazením a bojovností soupeře. Už poněkolikáté.

     Jako mně by nějaká ta ztráta nevadila, ale to by to nesmělo být jak přes kopírák. Navíc venku jsme dali 13g za 10 zápasů, to mi přijde dost tristní.

   • Trenéři + managment

    LukyACS2.3.2015 14:14reagovat

    S tím nasazením máš pravdu. V zápasech, který jsme v poslední době podělali(netřeba jmenovat), na nás stačil běhavej výkon a my na to nedokázali nijak reagovat.

    Sice se nadává na přemotivovanost Baroše, ano, udělal pár zákeřných věcí, ale mít aspoň 80% jeho nasazení naši hráči, tak jsme v Ostravě vyhráli rozdílem třídy.

   • Trenéři + managment

    bega2.3.2015 14:45reagovat

    Ferry prosím tě, nech toho! „Taktika“ Hřebíka jsme na lavičce zažili již několikrát, naposledy když nám pro.... jistý titul! A jak dovedl hráče „namotivovat“, tak na to všichni (s výjimkou M. Haška) ještě dodnes „s láskou“ vzpomínají. Takže jestli ti dobře rozumím, podle tebe by bylo nejlepší, kdyby si na lavičku sedl Jaroušek. No, prosím! Sice by byla zase jedna sezona v hajzlu, ale aspoň by se zachoval jako chlap. A neřídil mužstvo z kanceláře. Aspoň by jako chlap na sebe vzal nějakou odpovědnost! Já si ho sice na lavičce Sparty zoufale nepřeju, nicméně bych v tom viděl alespoň kousínek charakteru, který mu tak zoufale chybí. Jenže pak by lidi jako jsi ty, zase tvrdili, že jeho taktika, strategie a výběr hráčů je bezchybná, jen ti líní a neschopní hráči bez charakteru tu jeho geniální taktiku ignorují nebo nejsou schopní splnit! Ať si alespoň ti trochu soudní přeberou, kdo z nás dvou je tady mimo mísu!

    • Trenéři + managment

     Tom kocour2.3.2015 21:41reagovat

     mimo místu jsi rozhodně ty bego

  • Trenéři + managment

   majtin2.3.2015 16:23reagovat

   ”Jak dlouho se tady ještě budeme dohadovat o tom, do jaké míry za to, či ono může trenér nebo generální manažer? ” Tak na to ti odpovím přesně - minimálně tak dlouho, dokud se najdou lidi, co o Hřebíkovi šíří všechny ty nesmysly, polopravdy a lži. Do té doby dokud bude hysterie, negativismus, přehnaná kritičnost, povrchnost a nesoudnost vítězit nad svými protiklady.

 • Dan by si měl ty svoje noviny občas

  Tashunka Witko2.3.2015 12:10reagovat

  přečíst

  http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-synot-liga-rocnik-2014-15/229407/ctyri-hrichy-sparty-na-baniku-lavicka-nereagoval-obrana-horela.html

  • Dan by si měl ty svoje noviny občas

   Pindruch2.3.2015 12:26reagovat

   Včera Hartman, dneska Podroužek a oba uhodili hřebíček na lavičku Úsměv Jsem myslel, že dříve zamrzne peklo, než budu souhlasit s dvěma články ve Sportu během dvou dní.

   • Dan by si měl ty svoje noviny občas

    boby2.3.2015 13:06reagovat

    a oba dva mají 100% pravdu, je to smutné ale je to tak

 • Změny

  Dynamo2.3.2015 10:28reagovat

  Je asi každému zřejmé, že Lavička do sestavy sahat příliš nebude. Osobně bych posadil Krejčího a dal tam klidně Shalu nebo Konatého. Taky bych přemýšlel o Costovi, ten je hodně špatnej.

  • Změny

   JosephV2.3.2015 10:32reagovat

   Kvůli připosranýmu Lavičkovi který se bojí sáhnout do sestavy když se dlouhodobě nedaří některým hráčům přijdeme o titul a budem se strachovat o 2 místo ještě... a v létě stejně poletí,měl se už pakovat v zimě tohle bude akorát ztracená sezona a v létě ho odchod stejně nemine, naše vedení je taky banda amatérů.

  • Změny

   Tashunka Witko2.3.2015 11:36reagovat

   Lavička je průměrný trener z české školy, kterému chybí nejen kreativita, odvaha, nápaditost, ale i schopnost vtisknout týmu nějaký system, či koučovat a motivovat mužstvo. Zastává opatrnickou filozofii a těží jedině ze sehranosti týmu, proto nechává za všech okolností hrát stejné hráče, bez ohledu na jejich výkonnost a dopad svých kroků na kabinu. Není schopen týmu přidat cokoliv navíc, takže jeho trenerské možnosti mají bohužel hodně nízko nastavené limity.

   Proto také Sparta hraje v podstatě už rok stejně a navenek působí někdy až směšně, jak je pro soupeře čitelná, protože reagovat na naš pomalý stereotyp zvládnou i zoufalci z Ostravy a stačí jim jeden agresivní pomatený simulant, aby nás vykolejil, zatímco my nejsme NIKDY schopni reagovat na vývoj utkání.

   Když se k tomu připočte nulová Lavičkova autoreflexe a jeho trapná, alibistická a nicneříkající vyjádření, dostaneme obrázek trenera, který by už neměl mít ve Spartě místo.

    

   Nejde už ani tak o výbuch v Ostravě, ale o to, že tenhle tým se pod vedením Lavičky nemá šanci zvednout. Nádor se musí vyříznout hned a ne čekat, jestli se to náhodou samo nezahojí, když se budeme vroucně modlit !

    

   • Změny

    boby2.3.2015 13:08reagovat

    naprosto přesně a jasně napsáno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Změny

   captain_obvious2.3.2015 12:09reagovat

   Já jenom doufám, že Otava s Hřebíkem a spol. nezahálejí a už si proklepávají možné nástupce, protože nejpozději po skončení sezony tenhle galantní ňouma prostě musí letět. Byl bych nerad, kdyby pak zase začla panika a přivedl se někdo narychlo.

    

   Poslední hrstce důvěřivců bych vzkázal - neblázněte, Lavička svého stropu dosáhnul titulem, teď už to půjde jenom dolů a on svými přitroublými über-slušnými a posranými komentáři bude jen přisypávat sůl do ran. Já bych si byl ochotný i tipnout, že tady nevydrží ani do konce sezony a posledních pár kol odkoučuje Jílek.

 • ješte ke hře

  SFINGO2.3.2015 10:25reagovat

  proti Příbrami nám vadilo, že Příbram jen bránila, Baník hrál otevřeně a zase problém. Jak proti nám nastoupí soupeř, který má pohyblivé hráče, tak je problém a to obzvlášť jakmile hrajeme venku. A to se nebavíme o žádných extra hráčích, a v Evropě i ty podprůměrné a průměrné kluby takové hráče mají a naše repre záloha s tím má problém. Náš styl hry je také zvláštní. Příbram zahustí střed a naše záloha to vše hraje středem, místo toho aby hru roztáhla do křídel. Pak přijde Baník s dvoumetrovým druholigovým stoperem a rychlostně vybavenými krajními hráči a my to pro změnu hrajeme do stran a centrujeme, místo toho abychom využili malého zahuštění středu hřiště, pokud to ti hráči nevidí, tak to musí vidět trenér. Ještě jedna úsměvná situace, pamatujete jak cca v 45 minutě Baník ztratil na naší pulce míč a my mohli jít do brejku? co se stalo ? Krejčí místo aby zasprintoval s míčem na polovinu soupeře, tak to nesmyslně na naší pulce dá ze tří metrů na Kadlece, ten nezpracuje a je po brejku. To pak člověk žasne. A to radši nemluvím o situacích, kdy se nám do útoku vydají krajní obránci a stoper, a my ztratíme otálením míč ve středu hřiště a je z toho brejk do otevřené obrany. Když máme takovou šanci my, tak míč zasekneme a počkáme až se soupeř zformuje

 • hodnocení

  SFINGO2.3.2015 10:12reagovat

  za prvé veliké zklamání, které jde jednoznačně za Lavičkou, který nezareagoval na průběh utkání a ani tým nepřipravil takticky. K hodnocení hráčů: Štěch - chytal výborně, tentokrát byl jistý ve všech situacích a skvěle vychytal Baroše.

  Kadeřábek - neuhlídal v souboji Baroše, a celkově se mu moc nedaří, navíc jeho náběhy a kombinace s Dočkalem už jsou natolik čitelné, že to chytřejší soupeř v pohodě pokryje. Brabec+Holek - oba velice nejistí, nedůrazní. Costa - golovka Baroše začala jeho špatným čtením hry, když nezachytil Štepána, jednou neodhadl vysoký míč, na druhou stranu připravil gol a kraloval v osobních soubojích a hlavně měl opět hodně hlaviček, Vácha - takový průměr ale je nesoustředený a nehraje to na co jsme od něj zvyklí. Matějovský - pár výborných pasů dopředu, ovšem gol začal po jeho fatální chybě, a něco podobného předvedl ještě jednou, když naštěstí si Baroš nevšiml volného Dyjana, opět absence střelby, Dočkal - nedaří se mu, pořád se s někým hádá, místo toho aby se soustředil na svůj výkon, Krejčí - podruhé náš nejslabší hráč, jakmile je na něj bek, který je stejně rychlí, tak ho neobejde, a nechápu proč se pořád cpe ke standartním situacím, Kadlec - gol, snaha super, ale další tři jasné šance nedal, takže velké rozpaky, Lafata - jeden z jeho nejhorších výkonů ve Spartě, v mezihře špatný, a to, že z metru nedal gol to je klíčová chyba. Lavička - naprostá tragedie, proč Matějovský při rohu hlídá Baroše? vedeme 1:0 Baník to dost otevírá, proč tam nejde Konate nebo Shala, který umí zrychlit hru ? soupeř vyrovná a reakce ? nula

 • Současný kádr

  JosephV2.3.2015 10:05reagovat

  Nějak mi nejde do hlavy to, proč třeba rok totálně hrající z formy Costa pořád hraje v základu a nehraje místo něj třeba Podaný,další věc minulou sezonu výborně hrající Brabec letos teda moc nezáří ba naopak dělá dost chyb a to u mladého hráče je na zamyšlenou místo aby se sezonu od sezony zlepšoval tak spíš klesá formou dolu, Holek ačkoliv to je přeškolený záložník tak si nepočíná špatně ale chybí mu vedle sebe někdo zkušený protože je vidět že on neni zrovna tip hráče který by dirigoval obranu... taky sem si všiml že už nám tak nefunguje záloha jako minulou sezonu,Dočkalovi se moc nedaří a Krejčí ten by si možná zasloužil sednout na pár zápasů na lávku aby se vzpamatoval a když k tomu připočtem že ani Lafatovi se už moc nedaří a až v létě zase odejde Venca tak budem zase hledat útočníka, Lavička neni schopen na to reagovat,v Ostravě vytřídá jednoho hráče když přitom tam byly někteří hráči zralý na střídání už po půli ,tahle sezona nemůže dopadnout dobře...zřejmě nás asi bude čekat boj o 2 místo protože máme zápasy ve kterých za současný formy nevěřím že ještě neztratíme nějaké body ,jen naivní člověk si může myslet s tím co předvádíme že mávnutím proutku se hra o parník zvedne a už do konce sezony neztratíme ani bod...bohužel realita je taková že budem hrát o 2 místo letos , říkal sem to už v zimní přestávce a říkám to i ted ,v létě odejde Lavička a musejí se udělat nějaké změny v kádru...

 • Nedotknutelní

  bega2.3.2015 9:56reagovat

  Pokud budou v základu Sparty nedotknutelní hráči, především Jakub Brabec, ale i Láďa Krejčí nebo Vácha, nepohneme se z místa! Proboha na co se vlastně kupoval Kováč, Breznaník? Hlavně ať mi tady zase nějaký chorý mozek neodpovídá, že Brabec hraje proto, že je prostě lepší než Kováč. Ten byl v Liberci nejlépe hodnoceným stoperem v lize a ve Spartě zapomněl fotbal? Komu tohle chcete namlouvat? Kolik dostal příležitostí jeden a kolik druhý? To samé ale platí i o Láďovi Krejčím! Minulý zápas svůj slabý výkon ještě zachránil gólovou přihrávkou. Ale dívat se na něj celý zápas - to chce opravdu silný žaludek! Proč nejdou za nepříznivého stavu na hřiště právě Kováč, Podaný, Konaté, Shala? Za nevýrazného Dočkala přijde supernákup Řezníček! Kolik je vás tady těch, kteří věří, že to všechno jde z Lavičkovy hlavy? Ryba smrdí vždycky od hlavy!

  • Nedotknutelní

   Mário Vdolek2.3.2015 10:11reagovat

   Tak pozor. Áčko má na zodpovědnost primárně Lavička. Jelikož už několikatý zápas po sobě tvrdohlavě staví stejné sestavy tak bych neobviňoval někoho ”nad ním”. Naopak dostal ještě prostor, protože za jiný situace by letěl. Nehledal bych viníka jinde než v Lavičkovi samotném, který neumí reagovat a už vůbec neumí tvrdě zasáhnout do sestavy. Je to jeho zodpovědnost a on se bude zodpovídat těm ”vejš” až to selže. Zatím tomu věří a jak sám včera řekl ”Není důvod panikařit.” A i když si myslíme všichni ostatní – tohle je prostě Lavička a realita současnýho áčka.

   • Nedotknutelní

    kolenatý2.3.2015 10:41reagovat

    Jděte už do háje a nesvalujte vše na Víťu.Brabec je jedna katastrofa,ale jarouš jej padnout nenechá.Stejně tak Krejčího,který je momentálně hrůzostrašnej a pauza na lavici by mu možná pomohla.Kadeřábek taky stagnuje.Potrhlej jarouš je ještě posílá mezi MM odpovídat na přihlouplý otázky.Na Spartě je toho hodně postaveno na hlavu hlavu

    • Nedotknutelní

     Mário Vdolek2.3.2015 11:11reagovat

     Áčko teda trénuje a do zápasů nominuje Jarouš, jo? Takže Lavička jen vede tréninky a chodí na tiskovky. Ale až vyhraje Sparta titul opět tak to bude samozřejmě Lavičkova zásluha, že?

 • Letos jen boj o 2.místo?

  jirkas2.3.2015 9:26reagovat

  Ač sparťan doslova na krev, mám takový dojem že letos to bude jen na boj o 2.místo.Plzeň má tak našlapaný a vyvážený kádr( dělají toto asi lépe), že po našem zápase v Jablonci bude v případě nepříznivého výsledku asi už odpískáno....VztekVztekVztek

  • Letos jen boj o 2.místo?

   Poldi2.3.2015 10:05reagovat

   Defetismus je jev se spartou spjaty jiz historicky, zvlaste pokud jde o spartany na krev. Prave pro tento obdivuhodny spartasky charakterovy rys se nas klub zove Sparta.

  • Letos jen boj o 2.místo?

   Mário Vdolek2.3.2015 10:14reagovat

   Plzeň má nejstarší kádr v lize. Nejzkušenější. Dřív nebo později je čeká generační obměna a zatím jejich politika nakupování všeho co umí kopnout do míče povede do stejného bodu jako kdysi u Sparty. Prostě to vyšumí a bude to čím dál větší dřina, protože konkurence spát nebude...

   • Letos jen boj o 2.místo?

    Avhred2.3.2015 10:28reagovat

    Pod tenhle názor se mohu podepsat.

   • Letos jen boj o 2.místo?

    jirkas2.3.2015 11:39reagovat

    To jo, ale měl jsem na mysli jarní sezonu.Našim klukům bych to strašně zase přál, ale oproti podzimu je to od zimní přípravy pořád ve stejných kolejích.Kde je avizovaný jiný herní styl, postrádám větší agresivitu.Chyby v obraně pokračují, jediným plusem zatím Venca Kadlec.Prostě Vítězslavovi Slušnému - Pokornému bude pomalu zvonit hrana......VztekVztek

 • ...

  DaveACS2.3.2015 8:41reagovat

  Pokud bychom příští rok tuhle dobu nastupovali v Evropě s něčím takovým, tak bych byl celkem spokojen..

   

  Bičík

  Kadeř, Sivok, Holek, Costa

   

  Mareček, Matějovský, Shala

   

  Dočkal, Lafata, Kadlec

   

  Štěch, Kováč, Konaté, Řezníček, Hušbauer, Podaný, Kopic

  • ...

   Mário Vdolek2.3.2015 10:15reagovat

   Mareček? Si se asi posral. Ten má tak na základ v Příbrami. Costa z formy? Krejčího si prodal od Turecka?

 • Vítězná mentalita

  Standa Hejkal2.3.2015 8:31reagovat

  Četl jsem tu debatu o tom, že Brabec je v podstatě to nejlepší, co v lize běhá, ok, ale snad existují i jiné trhy ne? Otava bohužel prostě opět spoléhá na to, že se už kdysi dohodli se Sivokem (už tu mohl být dva roky) a i když to vypadá, že v létě bude k mání a snad i zdravý, opět asi nemáme plán B. Pokud vyjde Sivok, paráda. Mně ve Spartě celkově chybí hráč jako Zápotočný, pozor, ne herně!, ale prostě frajer, co se nebál seřvat spoluhráče, soupeře, ani Řepku. Vácha má metr šedesát a je to spíš taková zákeřná primadona, než bojovník a rváč, Holek je hodný kluk a nasupený, pomalý Brabec nemůže mít respekt u nikoho. Jinak Mario si vždycky pochvaloval spolupráci se Švejdíkemm tak snad s Váchou Lavičku znova překecají, jako loni. Úsměv

  • Vítězná mentalita

   Standa Hejkal2.3.2015 8:43reagovat

   Když to čtu zpětně, trochu tam chybí pointa - prostě mi ve Spartě chybí frajer, co by hrál jako Baroš - kvalitní fotbalista, ale zároveň dokáže nabudit celý tým, seřvat rozhodčího, vyhecovat diváky, někoho trochu dojet... To nemáme

82242 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha