Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Pelta

  Dynamo16.10.2015 9:06reagovat

  • Nejrůznějších afér se sice český fotbal asi nikdy nezbaví, přesto už na zápasech reprezentace vítá nyní jeho šéf Miroslav Pelta premiéra a ministry zcela běžně a pravidelně.

  • I proto stále myslí na Národní stadion, s nímž by pomohl i stát.

  • ”Zatím jsou to pouhé vize, ale už jsem s pár lidmi, kteří umí pracovat s jednotkami miliard, jednal. Ty peníze existují, jen je třeba najít smysl investice, která by časem přinesla návratnost,” říká Pelta.

   

  Miroslav Pelta je předsedou Fotbalové asociace ČR, největšího sportovního svazu v zemi.

  autor: HN – Lukáš Bíba

  LIMITEM JE ANGLIČTINA

  ◼ Světovým fotbalem cloumá řada afér spojených s Mezinárodní fotbalovou federací FIFA.

  Z jejího čela patrně už v zimě po letech zmizí Sepp Blatter, jehož jméno se stalo součástí různých vyšetřování.

  Otazníky visí nad ním i nad prezidentem evropského fotbalu Michelem Platinim, o kterém se uvažovalo jako o jeho náhradě.

  Každopádně se ve vedení světového i evropského fotbalu bude už brzy přeobsazovat řada důležitých židlí.

  ◼ Miroslav Pelta situaci a možné příležitosti, které se otevírají, pozorně sleduje, ale je si vědom svého limitu. ”A tím je pro mě angličtina, to musím přiznat,” říká bez okolků.

  ”Já jsem po tátovi Němec, s němčinou nemám nejmenší problém, všechna oficiální jednání na UEFA a FIFA se ostatně běžně překládají do němčiny,” vysvětluje.

  ◼ ”Ale na takovou tu běžnou komunikaci, bez níž bych se v nějaké vyšší funkci neobešel, bych potřeboval angličtinu. Tu se učím, ovšem nejde mi do hlavy tak, jak bych si představoval.

  Bohužel, nemám na ni tolik času, co bych potřeboval,” připouští.

   

  Spal jenom pár hodin, měl právě za sebou noční cestu. Přesto jsme Miroslava Peltu, předsedu Fotbalové asociace ČR, zastihli ve vynikající náladě. Cesta do Nizozemska totiž stála za to, český národní tým tam velkolepě zvítězil 3:2 a potvrdil postup na Euro 2016.

  Účast na turnaji, jejž uspořádá Francie, povzbudí pokladnu největšího sportovního svazu v zemi nejméně 325 miliony korun, které se tak v kase asociace potkají třeba s 291 miliony korun státních dotací. Pelta ale nikdy nemá dost, rád by se prý ještě dožil národního stadionu. Byť ví, že na něj bude muset sehnat zejména privátní peníze. A když ne doma, tak odjinud, možná i z Číny.

  HN: Gratulujeme k postupu na Euro i k výhře v Amsterdamu. V čele českého fotbalu stojíte bezmála čtyři roky. Myslíte, že se za tu dobu jeho sportovní i společenská prestiž zvedla?

  Těžko se to měří. Ale pro mě je důležitá jedna věc: než jsem se stal předsedou, neviděl jsem na tribunách při mezistátních zápasech nejvyšší státní představitele. Teď při posledním zápase s Tureckem přišel premiér Sobotka, ministryně školství Valachová, ministři Bělobrádek, Dienstbier, Stropnický. Premiér nás pak přijal v Kramářově vile.

  Politická garnitura se nám přiblížila a to je důležité pro fotbal i sponzory. Jedna věc jsou naše interní starosti, pořád máme nějaké kauzy, ale to má i UEFA nebo FIFA. Fotbal je fenomén, máme v Česku 320 tisíc členů, takže je to někdy obtížné. Ale myslím, že se nám povedlo vrátit fotbalu prestiž − když jede prezident na státní návštěvu do Číny, vezme mě do delegace. Pavel Nedvěd tam vzbudil ohromné nadšení.

   

  HN: Že to s politiky umíte a jste velmi úspěšný při získávání státních peněz, je známá věc. Myslíte ale, že obyčejný divák, který platí za lístky na ligu nebo reprezentaci, má dnes víc důvodů věřit v čistotu českého fotbalu?

  Chtěl bych být objektivní a musím pracovat s čísly.

  Za prvních osm kol ligy máme zdaleka nejlepší čísla návštěvnosti za dlouhou dobu. Je to trochu dáno i tím, že Slavia byla dlouhodobě v útlumu a teď po vstupu čínského partnera je najednou slávistů kolem hodně. Nevěřil jsem, že se toho dožiju, ale už i v Jablonci jsme měli dvakrát vyprodáno. Když se loučil Petr Švancara v Brně, přišlo 35 tisíc lidí. Kladete mi otázky spojené s prestiží fotbalu, ale podívejte se třeba na Otázky Václava Moravce, na debatu současného a bývalého ministra financí. Politická kultura se úplně vytratila.

  Navíc platí, že jsme národ nedůvěřivý. Když v úterý vyloučil rozhodčí v Amsterdamu Marka Suchého, myslel jsem si, že to nebylo správně, hned jsem psal SMS…

  1994.

  HN: Komu jste psal SMS? To byla on-line stížnost?

  Ne ne, jen jsem si to ověřoval u kamaráda. Chci říct, že fotbal nevybočuje z toho, co se tu obecně děje. Máme čtyři tisíce klubů. To je dva tisíce zápasů o víkendu. Občas se někde něco narodí. Ale jsme bráni vážně a to je pro mě signál, že fotbal má postavení, jaké si zaslouží.

  HN: Takže by si zasloužil například ještě větší dotace?

  Reprezentace je financována výhradně z privátních zdrojů, z prodeje televizních práv a od partnerů. A tyhle příjmy částečně jdou i na financování ligy.

  Televizní práva se dnes prodávají přes UEFA, pro nás to znamená několik milionů eur ročně.

  Plus máme silné portfolio partnerů: T-Mobile, Hyundai, Puma a teď nově čínské CEFC. Příjmy máme ve stovkách milionů ročně.

  Nicméně je taky pravda, že jsme se snažili připravit reprezentaci co nejlepší podmínky, proto jsme letos utratili o několik desítek milionů víc než v minulých letech.

  FOTOGALERIE

   

  více fotografií

  HN: Existuje v Evropě případ, že by jiná národní reprezentace podepsala kontrakt s takovou čínskou firmou?

  Musím říct, že skoro na všech stadionech v Evropě, kde jsem, vidím nějakého čínského sponzora. Třeba Huawei je skoro všude. Ale vidím i další firmy, nápisy v čínštině, je to nový trend. Vstupují hlavně do ligových soutěží, kupují kluby. Trochu jsem se bál, jestli nebude čínský majitel vadit fandům Slavie, ale vypadá to, že ne.

  HN: Možná jim víc vadí pan Tvrdík, kterého si pamatují například z dob jeho politické kariéry.

  Na návštěvě s prezidentem jsem pochopil, jak neskutečně silné postavení v Číně pan Tvrdík má. A je potřeba mu veřejně poděkovat. Stejně jako panu prezidentovi a lidem kolem něj.

  HN: Takže iniciativa, aby čínský kapitál vstoupil do českého fotbalu, vzešla od prezidenta Zemana?

  Já o tom začal jednat před časem s poradcem pana prezidenta Martinem Nejedlým, který je také příznivcem fotbalu.

  A když tu pak byla před několika měsíci čínská ministryně zdravotnictví, velká fotbalová fanynka, přála si setkat se s Pavlem Nedvědem. Tak jsme jí připravili překvapení. S Pavlem se potkala a řekla, že by si moc přála, aby přijel s prezidentem do Číny.

  HN: Kolik dají Číňané českému fotbalu peněz?

  Pro reprezentaci to budou desítky milionů korun ročně.

  HN: A co si od českého fotbalu vlastně slibují?

  Budují si tu pověst, podporu značky, chtějí tu mít svou evropskou základnu.

  Vztahy mezi čínským a českým prezidentem jsou nadstandardní, prezident Zeman vyslovil přání, aby čínské firmy podpořily český sport nebo třeba kulturu.

  My se naopak budeme podílet na podpoře rozvoje fotbalu v Číně. Otevřeme s Pavlem Nedvědem fotbalovou školu v Šanghaji. Ještě letos pojedu s premiérem znovu do Číny, kde podepíšeme smlouvu o spolupráci fotbalových svazů.

  Chceme jim pomoct i personálně. Číňané chtějí velká jména. Mám nějaké představy, ale nechci jmenovat.

  HN: Když se potkáváte s prezidentem nebo premiérem, ptají se vás také na to, kdo je to ten váš místopředseda Roman Berbr, kvůli němuž končí rozhodčí s pískáním?

  Ne, naše personální otázky s nimi neřeším.

  HN: Podle rozhodčích překračuje Roman Berbr své pravomoce, chová se vůči nim hrubě. A poukazují také na jeho minulost příslušníka Státní bezpečnosti. Jak dlouho bude ještě pan Berbr místopředsedou fotbalové asociace?

  Do té doby, dokud bude mít podporu valné hromady.

   

  HN: Tuhle odpověď samozřejmě známe. Jde o to, jestli vy jako předseda něco uděláte pro to, aby jím už nebyl.

  Já ale nemám nástroj, jak to řešit. Nicméně jestli je tu Roman někomu ochoten naslouchat, jsem to výhradně já. On někdy bohužel dokáže vystoupit tak, že člověk žasne. Problém je, že má za manželku předsedkyni komise rozhodčích Dagmar Damkovou. V Česku jsme posedlí komisí rozhodčích. Když se stane chyba, nepřipustíme, že se stala přirozeně, ale hledáme v tom něčí ruku.

  HN: Berbr po minulé volební valné hromadě řekl, že na té příští už na místopředsedu kandidovat nebude. To může znamenat spoustu věcí, neobáváte se, že bude proti vám kandidovat na předsedu?

  To si nemyslím. Jako předseda musíte mít schopnost zajišťovat peníze. A to není jeho parketa.

  HN: Když vám majitel Sparty Daniel Křetínský před třemi lety přinesl svou tašku údajných důkazů o korupci, nic, co by Berbrovu roli dokazovalo, jste tam nenašel?

  O tom se už hodně napsalo, nechci se k tomu vracet.

  HN: Možná se hodně napsalo, ale o obsahu tašky se dohromady nic neví. Pak se nabízí otázka, proč bychom měli tomu, co v českém fotbale vidíme, věřit.

  Všechno zlé je pro něco dobré. Nechci být moc optimistický, ale dnes by vás osm z deseti rozhodčích v případě, že byste za nimi přišel s nějakou nabídkou, udalo. Taky jsme zvedli odměny za ligový zápas na 25 tisíc, to už jsou slušné peníze, když pískáte třeba čtyřikrát do měsíce, a nevyplatí se riskovat.

  HN: Každý úspěch fotbalové reprezentace s sebou v posledních letech nesl hrozbu pro daňového poplatníka, neboť se s ním vždy začala znovu vynořovat myšlenka národního stadionu, který by zaplatil stát. Objeví se teď zase?

  Jsme jediná středoevropská země, která nemá nový stadion s kapacitou pro finále Ligy mistrů nebo Evropské ligy. I na Slovensku už vláda rozhodla, že se tam bude stavět.

  HN: Abychom si to zpřesnili. Na Slovensku budou stavět stadion pro Slovan, reprezentaci a 25 000 diváků, na finále Ligy mistrů byste potřeboval padesátitisícový. Takže jaký stadion byste chtěl stavět?

  Kapacita mezi 35 a 40 tisíci diváků by nám stačila.

  HN: Kolik by taková stavba podle vás stála?

  Tak 2,5−3 miliardy korun.

  HN: Vzpomeňte si ale na O2 arenu, která se oproti původním předpokladům poměrně výrazně prodražila... Vy jste před časem zmínil, že by byla drzost chtít, aby stadion zaplatil stát. To pořád platí?

  Když se podíváte na to, co se děje v Evropě, tak vám asi dojde, že stát teď čekají výdaje s jinou prioritou, než je investice do sportovní infrastruktury.

  HN: Takže z jakých zdrojů byste chtěl čerpat? Mimochodem, proč už vaším favoritem pro stavbu stadionu není Strahov, ale Letňany?

  Poradenské firmy nás upozorňují, že stadion musí mít dobrou dopravní dostupnost. To je problém Strahova. V Letňanech se nabízí pozemek, který by mohl být vhodnější, byť i tady by s dopravní infrastrukturou muselo pomoct hlavní město. Případná stavba národního stadionu by každopádně musela mít vícezdrojové financování. Asi by se podílela fotbalová asociace, pak obchodní společnost, která by s arénou spojila svůj název.

  Hlavní tíže by ale musela ležet na soukromém sektoru. Nějaký nápad mám. Ve světě je peněz hodně.

  Hra Luďka Mádla: Stáhnu tě do pekla s sebou, milý Platini - čtěte ZDE

  HN: Třeba v Číně?

  Stát se může cokoliv. Zatím jsou to pouhé vize, ale už jsem s pár lidmi, kteří umí pracovat s jednotkami miliard, jednal. Ty peníze existují, jen je třeba najít smysl investice, která by časem přinesla návratnost.

  HN: Takže snahy o to, aby projekt podpořil stát, už jste vzdali?

  To určitě ne. Zdrojů by muselo být víc, město, stát, fotbalová asociace, ale lídr projektu by musel vycházet ze soukromého sektoru. Nebude to tak, že bych přišel za ministrem financí a chtěl po něm 3,5 miliardy.

  HN: K čemu by ten stadion ale vlastně byl, vždyť fotbalové zápasy, na které by přišlo tolik lidí, se v Praze asi nehrají víc než dvakrát do roka?

  Stadion by musel být víceúčelový, pro fotbal, atletiku, muselo by se na něm pořádat 10−12 koncertů ročně.

  HN: Aby měl ten stadion smysl, musel by na něm ale asi hrát i nějaký ligový klub, ne?

  Nejlépe dva. Ale to je ještě předčasné téma. Každopádně by v plášti stadionu musely fungovat i další aktivity, obchody, kanceláře, ubytovací kapacity…

  HN: Všechny tyhle plány jste však původně spojovali se Strahovem.

  Konzultujeme ty věci s francouzskou firmou, která má se stavbou evropských stadionů zkušenosti. Varovali nás před místem, které nemá napojení na metro nebo na dálnici.

  HN: Pak se ale nabízí otázka, jestli bylo od fotbalové asociace chytré pořizovat si Stadion Evžena Rošického?

  Tam jsme se ocitli v situaci, kdy bylo zapotřebí majetkoprávní vztahy na Strahově vyřešit. Řešení, které jsme přijali ruku v ruce s Českou unií sportu, bylo podle mě pro dobro věci. Fotbal teď vlastní nejenom ”Rošičák”, ale i hotel Coubertin a pozemky. To všechno podle mě má svoji bonitu a kvalitu, na tom se nic nemění.

  HN: Teď ale hovoříte o pražských Letňanech. Ať si to zpřesníme, ve hře je tedy areál bývalé Avie?

  Ano, to je jedna z variant, jež přicházejí v úvahu.

  HN: A platí, že to je pozemek, který teď patří turecké skupině, jež ovládá třeba cestovní kancelář Čedok?

  Přesně tak. Ale tam by muselo dojít i ke změně územního plánu, je to běh na dlouhou trať. Pak jsou tam ovšem ještě jiná prostranství, kde Praha před časem plánovala stavět olympijský stadion.

  HN: Nejsou všechny tyhle letňanské plány a vize konkurenční vůči projektu stavby nového velkého stadionu v Brně?

  Kdepak, ty věci jsou na sobě úplně nezávislé. A řeknu vám, že jestli něčemu věřím, a to hodně, tak tomu, že Za Lužánkami nový stadion opravdu brzo vyroste. Brněnský primátor a další lidé si tam ten projekt vzali za svůj. A když se to povede, tak jedním ze stadionů, které hlásíme na UEFA pro pořádání kvalifikačních zápasů, na příští cykly určitě může být i ten v Brně.

   

  • Pelta

   experto16.10.2015 9:39reagovat

   stejně tak jako se kopíruje text, se dá zkopírovat jen samotný odkaz, který nezaplevelí celou stránku

   • Pelta

    Dynamo16.10.2015 10:54reagovat

    nevím, zda je tento rozhovor veřejně dostupný. Většinou bývají v zamčeném obsahu

    • Pelta

     ouki16.10.2015 19:42reagovat

     já jsem ho četl u Mádla na aktualne.cz

 • Eden

  Dynamo16.10.2015 7:50reagovat

  Takže Eden chce překvapivě Šurala Skaláka i Pavelku. především Šural se jeví jako nejlehčí varianta.

  Připraveno je 60 mega.

  Každopádně Skalák tam nepůjde a Pavelka dle mě taky ne

  • Eden

   asd16.10.2015 8:10reagovat

   Ještě tam zmiňují Ščuka a Bořila, to mi přijde reálné, stejně jako Šural.

   Skalák s Pavelkou už pro přestup v rámci ČR k mání nebudou, si myslím.

   O Šurala právě s Bořilem (v podstatě jediný ”koupitelná” pravý bek v lize) bude podle mě boj našich se slávií.

   • Eden

    experto16.10.2015 8:16reagovat

    u nás bude boj o Matulu, Ljevakoviče a jednoho nejmenováného stopera z maďarska, který má dobré hlavičky na jůtůbku. Ještě bych možná zkusil vyměnit Fataie za Táborského.

  • Eden

   waaw16.10.2015 9:33reagovat

   Proc by ted Sural podepisoval treba ctyrlety kontrakt se Slavii, kdyz doufa, ze se zviditelni na ME a bude hned chtit pryc? Navic letos si se Slavii pohary nezahraje. A co kdyz mu nebude sedet herni system Slavie, klesne mu forma a na ME nebude ani v zakladu? Logicky nejlepsi pro nej je prodlouzit, hrat pohar a nechat si ve smlouve moznost odejit kdykoli pri slusne nabidce po ME a treba dostat i procenta z prestupu

   • Eden

    waaw16.10.2015 9:52reagovat

    Vlastne ona mu nekonci smlouva v zime, ale az po sezone. Tak to nema duvod ted podepisovat nikomu

 • Jerababa15.10.2015 23:11reagovat

  Pelta dnes v Událostech:

  1.Limberský do reprezentace patří

  2.Kauza Berbr je zveličená

  3.Jablonec se snažím prodat,ale nemůžu nikoho najít,možná v Číně,to je velká země.

  Tak snad tam odjede a zabloudíSmích

  • standis15.10.2015 23:25reagovat

   1. jsem téhož názoru

   2. Pelta ven!

   3. tomu i věřím. Kdo by také chtěl koupit klub s malou ligovou historií a diváckým zázemím o jedné řehtačce.

 • smolař bílek

  orlosup15.10.2015 17:27reagovat

  kdyby si dala arménie vlastňák a dvakrát jsme nebýt naší smůly porazili itálii tak jsme byli na ms v brazílii ve skupině bysme díky štěstí neztratili ani bod.přes favority by jsme díky jejich vlastňákům prošly do finály kdy by čech s klikou vychytal na penalty němce.nebýt smůly tak byl dneska míša bílek trenér mistrů světa a měl by na náměstí sochu strašně se mu křivdí.

  • smolař bílek

   rimidalv15.10.2015 21:00reagovat

   Jinak dobrý ?Smích

 • Přikryl

  Arni15.10.2015 16:08reagovat

  Tak na instagramu má fotku,kde má na noze ortézu. Ten kluk je fakt odepsanej,kvuli tomu jeho zdraví

 • hansel15.10.2015 16:06reagovat

  Celý fotbal a sport obecně je složen i z náhod a štěstí ... u každého vítězství a každého gólu se dá říct ”kdyby” ... kdyby to trefil o metr vedle, kdyby to chytil, kdyby to neskočilo, kdyby nefoukalo, kdyby nebyla sobota, atd. atd. ... a kdyby nepadl, bylo by to jinak.

  Kdyby někdo něco posral v každém zápase a kdyby nebylo tohle nebo kdyby nebylo tamto, mohlo být místo 22 bodů klidně nula, to ano Smích

  Ale Vrbu rád taky nemam, když to byl jeliman při prvních úspěších Plzně, lidi ho měli rádi, ale teď už se jeho arogantní buranství projevuje víc a víc a spoustě lidí už pije krev.

  • Avhred15.10.2015 17:08reagovat

   Je fajn, že se postoupilo, navíc z prvního místa, nicméně v téhle euforii tak nějak zaniká kupříkladu skutečnost, že ze všech 27 celků, jež postoupily přímo na šampionát nebo jdou do baráže, jsme inkasovali nejvíc branek (14) ...

 • Tragéd Vrba

  Boldrick15.10.2015 13:29reagovat

  Jak může veřejně prohlásit,že se naše repre nedostala na mistrovství díky náhodě a štěstí?Si nevidí do huby - ”hňup”!

  • Tragéd Vrba

   majtin15.10.2015 14:13reagovat

   Nebyl bych vůči něm tak ostrej, ale měl by asi opravdu dávat pozor, aby tu štěstěnu neurazil. Stačí jen namátkou: gól Pilaře doma Holandsku z obrovské chyby soupeře, kdy míč se odrazil od tyče (přitom byl kousek od rukavice nebo mohl jít ven); neodpískaná penalta v Turecku; neodpískaná penalta v Holandsku (ta mělo vliv jen na první místo ve skupině) Úsměv

  • Tragéd Vrba

   Víťák z Cé Osmičky15.10.2015 14:38reagovat

   Ty vole, nejenže postoupíme, ale dokonce vyhrajeme skupinu s Holandskem, Islandem a Tureckem a tady se stejně bude remcat a nadávat to tragédů.

   • Tragéd Vrba

    majtin15.10.2015 15:47reagovat

    I když to podle předchozího mého příspěvku nevypadá, tak ti dávám zapravdu. Ale na druhou stranu kliku jsme měli velikou, a počítám mezi to i neformu soupeřů. Když si třeba vzpomenu na Spartu s Malmo a břevno Kováče, kdy jít míč o centimetr níž, tak se to sklouzne do brány a nebo gól jakých jsme od nich dostali doma, tak když si vzpomenu na tohle, tak prostě musím říct, že Vrba si na štěstí rozhodně stěžovat nemůže.

    • Tragéd Vrba

     Víťák z Cé Osmičky15.10.2015 16:04reagovat

     Stěžovat si na štěstí? Ok, zmínil jsi tu 3 zápasy.

      

     Doma jsme Holandsko porazili naprosto zaslouženě a bojovali s ním do poslední minuty a i z toho vyšla chyba soupeře. Považovat to za šťastný vítězství?

      

     Penalta s Tureckem budiž.

      

     Penalta proti Holandsku by nic neřešila (navíc i kdyby ji proměnili, stejně bychom to mohli furt otočit z brejku).

      

     Nechápu, jak jednu penaltu můžeš považovat za ”na štěstí si stěžovat nemůže”.

     • Tragéd Vrba

      Avhred15.10.2015 16:56reagovat

      Tak těch šťastných okamžiků v náš prospěch bylo víc, třeba se mi vybavuje domácí zápas s Lotyšskem, kdy soupeř vedl 1:0 a Šabala cca. dvě minuty před koncem nikým neatakován naprosto nepochopitelně netrefil naší prázdnou branku.

       

     • Tragéd Vrba

      Kombinator15.10.2015 18:03reagovat

      Ještě třeba Gól Plašila proti Islandu. Sorry, ale ty výkony byly dost rozpačitý a Vrba je prostě klikař.

     • Tragéd Vrba

      majtin16.10.2015 0:06reagovat

      Hmm, tak to prostě vidíme jinak. Jen dodám, že jinak si myslím, že Vrba odvedl dobrou práci. Vyhrát skupiny s Turky, Nizozemím a Islandem je úspěch. Ale kliku měl podle mě taky velkou.

    • Tragéd Vrba

     Víťák z Cé Osmičky15.10.2015 16:06reagovat

     + předpokládám, že nepočítáš za zasloužený ani vítězství proti Islandu, kde padl vlastňák

     • Tragéd Vrba

      standis15.10.2015 18:26reagovat

      To já považuji za naprosto zasloužené, hráli jsme dobře a byli lepší. A vlastnák si dal v podstatě i Čech.

  • Tragéd Vrba

   Skleepy15.10.2015 14:40reagovat

   Plzeň dvakrát v LM díky náhodě (v předkolech bez zaváhání), třikrát postup do jarní části EL kvůli náhodě, teď 1. místo ve skupině kvaldy eura kvůli náhodě. Vrba je de facto naprosto mizerný kouč, který má permanentně kliku.

   • Tragéd Vrba

    Ferry15.10.2015 15:30reagovat

    Pánové,měli byste si uvědomit,že celej fotbal je o štěstí,ale musíte mu jít naproti.Můžu mít k Vrbovi tisíc výtek,ale zatím cíl splnil na 100% a rozhodně to není tím,že by měl jen kliku.

    • Tragéd Vrba

     Skleepy16.10.2015 16:42reagovat

     Poznat ironii není tvá silná stránka.

  • Tragéd Vrba

   standis15.10.2015 18:29reagovat

   Tak já jsem po postupu četl od Vrby, že jsme štěstí měli. Jinak štěstí určitě neměl na los a v přátelských zápasech. A na jaře se také o štěstí mluvit nedalo.

  • Tragéd Vrba

   captain_obvious15.10.2015 23:32reagovat

   Já si taky nemyslím, že jsme postoupili díky štěstí, natož tak náhodě. Proti Holandsku jsme dali mimořádně šťastnou branku a tím to hasne, takové to támhle se mohla písknout pentle a támhle hráč soupeře netrefil prázdnou bránu, to jsou jenom blbé zahořklé kecy pramenící z toho, že holt Plzeňák Vrba odvedl kus práce a co se výsledků a konečného postavení ve skupině týká, mu nelze nic vytknout, tak se začnou vytahovat tyhle kktiny. To se děje všem týmům, ale používá se to jen proti našim, zvlášť když je vede ”nepohodlný” trenér.

    

   Válec to nebyl, za favority na EURU nebudeme, ale postoupili jsme absolutně po zásluze a nevidím jediný důvod, proč by teď Vrba měl prohlašovat, že jsme měli hromady štěstí. Nejsem jeho skalní fanoušek, ale po postupu z téhle skupiny z prvního místa a s 20+ bodama, je pro mě těžce nepochopitelné, že tohle vůbec někdo řeší. Že Rosa odehrál polovinu zápasů a bez něho na hřišti jsme udělali víc bodů než s ním, to zatím nikdo nezmínil.

   • Tragéd Vrba

    standis16.10.2015 0:10reagovat

    Rosický, pokud mě pamět neklame, tak hrál na podzim loni ve 3 zápasech a na Islandu - 75% bodů. Bez něj jsme v 6 zápasech uhráli uhráli 19/24 79% bodů, přičemž 4 zápasy byly proti Kazachstánu a Lotyšsku. Zase můžeš dát jinou statistiku: Holandsko a Island vyrovnané s a bez něj, proti Turecku s ním výhra, bez něj prohra.

    Jinak s názorem na Vrbu souhlasím - hledat hnidy je česká vlastnost. Úkol v těžké skupině splnil a nebylo to určitě jenom o štěstí. Stačí se podívat jenom na nominaci na podzim, kde vybral správně. A za další měl zraněné klíčové hráče Sivoka s Rosickým na dost zápasů kvalifikace, takže tady štěstí také neměl.

    • Tragéd Vrba

     standis16.10.2015 0:20reagovat

     Tak Rosa byl i u průseru doma s Lotyšskem, takže fakt jsme bez něj měli lepší výsledky.

 • Tipovačka 10.kolo

  munzig15.10.2015 12:33reagovat

  1) Který hráč bude po tomto kole první v tabulce střelců?

  2) V kterém zápase padne nejméně golů?

  3) Počet golů v druhém poločase zápasu Příbram vs. Sparta.

  • Tipovačka 10.kolo

   Víťák z Cé Osmičky15.10.2015 12:56reagovat

   1) Ďuriš

   2) Slovácko - Ostrava

   3) 3

   • Tipovačka 10.kolo

    Avhred15.10.2015 13:36reagovat

    1) Ďuriš

    2) Bohemians - Brno

    3) 2

  • Tipovačka 10.kolo

   SFINGO15.10.2015 12:56reagovat

   1) Ďuriš

   2) Bohemians vs Brno

   3) 2

  • Tipovačka 10.kolo

   asd15.10.2015 13:22reagovat

   1) Paixao Úsměv

   2) Bohemians Brno

   3) 2

  • Tipovačka 10.kolo

   SuperSiffredi15.10.2015 13:33reagovat

   1) T. Berger

   2) Jablonec - Slavia

   3) 1

  • Tipovačka 10.kolo

   adamcik1415.10.2015 13:44reagovat

   1) Ďuriš

   2) Bohemians vs. Brno

   3) 2

  • Tipovačka 10.kolo

   lidoop15.10.2015 14:47reagovat

   1)Ďuriš

   2)Bohemians - Brno

   3)4

  • Tipovačka 10.kolo

   Tashunka Witko15.10.2015 15:37reagovat

   Ďuriš

   2) Bohemians vs Brno

   3) 2

  • Tipovačka 10.kolo

   Chrod15.10.2015 16:06reagovat

   1) Ďuriš

   2) Bohemians - Brno

   3) 2

  • Tipovačka 10.kolo

   Jaany15.10.2015 16:26reagovat

   1) Duriš

   2) Slovácko-Banyk

   3) 2

  • Tipovačka 10.kolo

   pubi15.10.2015 17:23reagovat

   Ďuriš

   Bohemians - Brno

   2

  • Tipovačka 10.kolo

   Milito15.10.2015 17:29reagovat

   1) Ďuriš

   2) Teplice - Jihlava

   3) 2

  • Tipovačka 10.kolo

   Shrekson15.10.2015 17:54reagovat

   1) Ďuriš

   2) bohemians vs. Brno

   3) 3

  • Tipovačka 10.kolo

   standis15.10.2015 18:24reagovat

   1. Ďuriš

   2. Slovácko Ostrava

   3. 1

  • Tipovačka 10.kolo

   FIKURA15.10.2015 20:47reagovat

   1)Duriš

   2)Olomouc-Liberec

   3)2 goly

    

  • Tipovačka 10.kolo

   captain_obvious15.10.2015 21:15reagovat

   1) Ďuriš

   2) Bohemka - Brno

   3) 1

  • Tipovačka 10.kolo

   taborita15.10.2015 22:30reagovat

   1)Lafata

   2)Bohemka- Brno

   3) 1

  • Tipovačka 10.kolo

   Tomacs15.10.2015 23:19reagovat

   1) Ďuriš

   2) Bohemka-Brncko

   3) 3

  • Tipovačka 10.kolo

   Luke16.10.2015 11:36reagovat

   1) Ďuriš

   2) Bohemians - Brno

   3) 2

  • Tipovačka 10.kolo

   Chabix17.10.2015 2:16reagovat

   Tak já už to prosvihnul, ale i tak si zkusím tipnout. Když-tak mi uber body, nebo to nepočítej vůbec. Jak uznáš za vhodné.

   1) Ďuriš

   2) Plzeň - Zlín

   3) 3

 • Ščasný:

  standis14.10.2015 23:41reagovat

   

  ”Škoda, že Skalák ze Sparty odešel. Máme na něj předkupní právo, ale bude záležet na jeho ceně. Ta bude limitující,”

  • Ščasný:

   guitarplayer15.10.2015 1:51reagovat

   taky mimojiné říkal, že je otázka, jestli ho bude chtít boleslav prodat a myslí si že ne. Já si pamatuju, že v rámci české ligy nechtěli prodat ani MM a dostal se sem až přes reading.

  • Ščasný:

   Tashunka Witko15.10.2015 10:25reagovat

   Takže se konečně osvětlilo, že to naše tzv. předkupní právo nemá v podstatě žádný význam a že k nám Skalák určitě nepřijde. Doufejme, že Skalák alespoň kopne do zadku sešívané Číňany, až vyvalí na stůl 50 mega a počká si, až se ozve Bochum po postupu do 1.BL.

   • Ščasný:

    Capo15.10.2015 10:51reagovat

    Prostě máme předkupní právo, jaké jsem očekával. Když se Bolka rozhodne prodávat, tak nás vyzve jestli máme zájem a jsme to schopní dorovnat. No a když ne, tak tím naše předkupní právo končí a jako by ani ve smlouvě nebyloÚsměv

  • Ščasný:

   SFINGO15.10.2015 11:11reagovat

   to stejně byl šílenej obchod z dílny Lavičky a Otavy. Nešpor do Sparty za peníze plus Skaláka s opcí. A bylo to jen tím, že jsme nebyli schopni sehnat jiného hráče

  • Ščasný:

   Luke15.10.2015 12:07reagovat

   Taky si myslím, že je Skalák pro Spartu již bohužel nedostupný..

  • Ščasný:

   fevac15.10.2015 13:10reagovat

   Po výkonu za repre v Nizozemí,si nedokážu představit přestup v rámci SL,ale MB-zahraničí.

   Přejme mu to!

   • Ščasný:

    waaw15.10.2015 16:59reagovat

    Ted srotuje v hlave manazeru v MB a Liberci, jestli je lepsi vrabec v hrsti, t.j. prodat Š+S v zime za nejakych +/- 40-50M nekam do Holandska nebo spekulovat ze jim vyjde ME a prodat pak do BL nebo PL za 100+. Byt hracem, tak pred ME neprestupuju ani za nic

    • Ščasný:

     fevac15.10.2015 18:03reagovat

     Turnaj ME i MS je tak trochu loterie a hráč může hodně prodělat, protože na turnajích bude hrát o exkluzivní angažmá hromada talentovaných , dosud neobjevených fotbalistů

     • Ščasný:

      waaw15.10.2015 21:40reagovat

      To souhlas, ale Š+S nemaji zas tak co ztratit. Pro Evropu jsou zatim spis noname, takze mohou spis ziskat, pokud tam trochu neco ukopou.

    • Ščasný:

     Pindruch16.10.2015 3:39reagovat

     Šuralovi končí po sezoně smlouva. Opravdu si myslíš, že někdo dá Liberci za něj v tom případě v létě třeba 100 mega? Úsměv

 • Další prohra s Varama.

  Tashunka Witko14.10.2015 21:00reagovat

  Otřesná podívaná s lavičkovským nasazením.

  • Další prohra s Varama.

   peterpan2714.10.2015 21:08reagovat

   Hmm, ale tentokrát to byl, alespoň podle onlinu, spíš festival zmařených šancí a životní výkon Závorky

   • Další prohra s Varama.

    guitarplayer14.10.2015 21:12reagovat

    hokej je stejně vo hovně, já o tom něco vím, když sem ho nějakých 12 let hrát závodněÚsměv

    • Další prohra s Varama.

     peterpan2714.10.2015 21:13reagovat

     Za co?

     • Další prohra s Varama.

      guitarplayer14.10.2015 21:17reagovat

      http://www.hokejhvezda.cz/

      • Další prohra s Varama.

       peterpan2714.10.2015 21:20reagovat

       Hlavně, že to nebyla Slavia ;-)

       • Další prohra s Varama.

        guitarplayer14.10.2015 21:22reagovat

        jo, ale slavia si od nás brala ty lepší hráče, pak machrujou jakou mají mládež, akorát zkoupí to nejlepší a pak machrujouSmích

  • Další prohra s Varama.

   standis14.10.2015 21:31reagovat

   Indiáne, už jsem Ti to tady psal, že zákl, část je veřejné bruslení s hokejkama a dnes byl ještě vysoký kurs na Vary.Úsměv

   • Další prohra s Varama.

    guitarplayer14.10.2015 22:06reagovat

    já mu taky psal ať už se na ten hokej vysere a neposlechlSmích

  • Další prohra s Varama.

   fevac15.10.2015 13:14reagovat

   Jen klid majitel HC Sparta Praha bezmezně věří Jandačovi

   Já bych věřil Výbornému

82218 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha