Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Trpišovský

  AlaMierda17.5.2016 20:50reagovat

  pánové ta diskuse je až úsměvná. Nic proti Trpišovskému s Libercem měl super sezonu. Ovšem ono trénovat hráče, jako Folprecht, Hovorka nebo třeba Breite je něco jiného než trénovat ligové hvězdy včele s Dočkalem. Ti kluci z Libe jsou rádi, že se konečně dostanou do ligy a jsou rádi, že si můžou vydělávat v první lize což pro většinu z nich je jejich strop. Ale hráči jako Dočkal a spol ví, že jsou ligové hvězdy, mají vysoké ambice a touží třeba po zahraničí a ví, že by si někam do Turekca za pěkný prachy šli klidně zakopat, když je tu něco bude srát. Jak víte, že budou respektovat Trpišovského. Śčasný ať je jakýkoliv, tak si myslím je pro naše hráče autorita. Trenér co trénoval v zahraničí, hrál léta Spartu a je dostatečně tvrdej. Rozhovorům nevím jak lze věřit, ale nikde jsem nečetl, že by hráči na něho nadávali. Každopádně pořád je to věc vedení a křetínského kdo nás bude trénovat. Mimochodem s těma mladýma trenérama bych to nepřeháněl, před lety bylo přání Psotka, nedávno druholigisté Martin Hašek a Jílek, teď Trpišovský, za rok to bude zase někdo jiný.

  • Trpišovský

   AlaMierda17.5.2016 20:51reagovat

   teď čekám jen kdy se objeví Lolek

  • Trpišovský

   DaveACS17.5.2016 21:12reagovat

   Přesně. Jeden případ za všechny - Vavruška.. Před sezónou tu kdekdo chtěl právě jeho - on teď vyhořel v Teplicích.

   • Trpišovský

    spartanek17.5.2016 21:32reagovat

    Vavrušku nemohl chtít nikdo.. V Teplicích má skvělé kontakty,ale i přesto toho cvoka vyhodí. Nejhorší trener v lize.

     

    Dnes Znojmo - Vlašim 0-4 - Hašek do Sparty.

  • Trpišovský

   maaarty17.5.2016 21:21reagovat

   A jak víš, že ho respektovat nebudou? Na Žižkově ho respektovali, ikdyž nedostávali plat. Navíc jak na Žižkově, tak v Liberci za ním hráči jdou a na výsledcích je to vidět.

   • Trpišovský

    AlaMierda17.5.2016 21:29reagovat

    to nikde netvrdím, jen ale Sparta není Libe natož Žižkov. On si hráč Žižkova moc vyskakovat nemůže, protože v případě vyhazovu to může být cesta na pracák, hráč Sparty se vždy někde uplatní.

    • Trpišovský

     majtin17.5.2016 21:36reagovat

     Já myslím, že Sparta má teď vcelku charakterově dobrý mužstvo a že tu nikdo nějaké scény dělat nebude. A když jo, tak nevadí - sbohem, křivý charakter se stejně časem projeví i na hřišti.

     • Trpišovský

      AlaMierda17.5.2016 21:45reagovat

      nevím jestli je to úplně o charakteru. Ovšem si nejsem úplně jist, jak by Trpišovský zvládl naše hvězdy, a jak by oni brali jeho. A tam když nevznikne chemie, tak to může být pěkný průser.

      • Trpišovský

       Sendi17.5.2016 21:49reagovat

       Na chemii se hraje v Plzni, ve Spartě chci aby se hrálo na profesionalitu, jestli mi rozumíš. Takovýhle věci se ve vyspělejch ligách podle mě určitě tolik nevyskytujou, jasně ta ”hvězdovitost” hvězd jo, ale myslim, že v klubech jako Dortmund se prostě hledí na stoprocentní profesionalitu - nepracuješ jdeš do hajzlu a tak bych chtěl aby to bylo v nejlepšim českym klubu taky...

       • Trpišovský

        AlaMierda17.5.2016 21:54reagovat

        vím jak to myslíš, ale zase bych to neporovnával s Plzní. Ono ten rozdíl mezi ĆR a zahraničím je vidět vždy když jde český hráč do zahraniční top ligy a měl s tím i problém Kadeřábek. Otázka je jak to odbourat a zda je to vůbec možné v našich podmínkách

        • Trpišovský

         Sendi17.5.2016 22:05reagovat

         Já jsem přesvědčenej, že jestli to někdo může odbourat, tak je to Sparta. Já bych si přál, aby jsme prostě udávali trendy jak se to má dělat. Každej hráč chce do Sparty a když přijde, tak musí pocejtit ten rozdíl, k tomu je podle mýho názoru potřeba mladej kouč zevnitř klubu, za kterym půjde ta první generace hráčů, ti další už navážou, je to možná naivní představa, ale je to jeden z důvodů, proč tu chci našeho kouče(Hašek, Horňák, Holoubek atd...)...Holoubek v tom jednom letošním rozhovoru říkal, že do dorostu nepřichází posily ze zahraničí, protože pokud to nejsou reprezentanti svých zemí, tak nemají šanci naše tempo zvládnout a to je správná cesta...

         • Trpišovský

          AlaMierda17.5.2016 22:12reagovat

          já bych spíše uvítal B tým a nejlépe v druhé lize. Vím jak to myslíš, ale jsem k tomu skeptický, protože mi přijde, že ti koučové se do toho nehrnou. Přijde mi, že se cítí dobře ve výchově mladých hráčů. Myslím, že teď nějací cizinci do juniorky a dorostu přijdou, když se tak chválí Požárovo scouting.

          • Trpišovský

           Sendi17.5.2016 22:21reagovat

           B tým by měla bejt naše absolutní priorita, jak to při slabších ročnících nebylo tolik vidět, tak letos když tam máme kvalitu jak debil se ukázalo na plno jak je to důležitý...ročník 97 končí, myslim že dost kluků se uplatní na hostovačkách, pak je tam ročník 98 taky silnej a ročník 99 vůbec ze všech nejsilnější, to je rok na prosazení B týmu než tihle hoši nastoupí. Co se trenérů týče, tak podle mýho jednou určitě někdo z nich bude mít ambici se posunout a přijde mi uplně postavený na hlavu, že bychom tu největší trenérskou kvalitu, která dokonce vzejde na Spartě neměli na vrcholu toho týmovýho řetězce, prostě ta systematičnost nesmí v žádnym případě končit před A týmem, což tak teď prostě je, ze známejch důvodů - důraz na okamžitej úspěch, tlak...Myslim, že nás tahle ”revoluce” u A týmu prostě nemine a bude bolestivá, proto taky považuju za chybu, že se nevyužilo silnýho ročníku 92, kterej měl tu plynulou návaznost a mohlo se přejít na náročnej způsob profi práce, pokud přijde další morálně silnej ročník našich odchovanců, tak bychom ho měli využít k tomu, aby jsme k áčku dostali našeho trenéra, kterej pojede totálně západní střih práce a nebude se muset potýkat s remcánim ligovejch posil jestli mi jako rozumíš:)

           • Trpišovský

            AlaMierda17.5.2016 22:27reagovat

            rozumím,podle mě bude i záležet na tom, jestli se nám bude dařit vodit do Sparty i talenty z ciziny, kteří přinesou jiné prvky než mají naši hráči. Tohle dělá dobře Trenčín, ten jejich fotbal pak má spousty prvků a umí to využít. Přeci jen pořád je vidět, že naši hráči nejsou tolik individuality, jako jihoameričané, balkánci nebo afričané.

            • Trpišovský

             Sendi17.5.2016 22:31reagovat

             Jeden příklad tu máme - Zinedin je skvělej. Přivádět jednoho nebo dva hráče by bylo nejlepší už do devatenáctky a nebo zkoušet v béčku, ale jak říkal Holoubek, zatím se tu žádná taková kvalita vůbec nikdy neukázala a zatím to vypadá že náš ”scouting” znamená mít načtenýho Šurala se Zahustelem, na to ale nepotřebujem scouting, to se mohli zeptat mojí mámy :D Nevíš jak to v tom Trenčíně dělaj? Kdo jim jezdí do tý Nigérie? Teď tam mají zase nějaké Korejce, já to nechápu kde takovej provinční klub bere prostředky na sledování těchhle trhů...

             • Trpišovský

              AlaMierda17.5.2016 22:39reagovat

              Já si myslím, že tohle Požár rozjede. U toho Trenčína nevím, ale myslím si, že mají nějaké externí agenty, kteří jim ty hráče dohazují. A taky si myslím, že další agenti jim dohazují už starší hotové hráče jako Rabiu, Koolwijk , Shett nebo Maierhofer. Mají tam i nějakého mladého číňana. Víc by asi řekli Fanda a Sfingo, ti to docela sledují.

      • Trpišovský

       maaarty17.5.2016 21:52reagovat

       Já pořád nevidím důvod, proč by ho neměli brát. Zase tak mladý není, v obou angažmá byl úspěšný, týmy pod ním hrály pěkný fotbal. A co se týče chemie v týmu, tak bych měl větší obavy ze vztahu Ščasný/kabina než Trpišovský/kabina.

     • Trpišovský

      AlaMierda17.5.2016 21:47reagovat

      ještě nabídnu jiný úhel pohledu a to z pohledu majitele. Křetínský do toho sype pořád prachy a to do Sparty, jako celku. Teď tu máme trenéra, který po dlouhé době vydělal v pohárech větší množství peněz a samozřejmě i zvedl tržní hodnotu hráčů. Sice v lize skončil na druhém místě, ale ty bys jako majitel takového trenéra vyhodil?

      • Trpišovský

       majtin17.5.2016 22:03reagovat

       Ano, to je silný argument. Prvně - já bych ho vůbec nevybral, už na začátku jsem tvrdil, že je to vcelku kvalitní trenér, ale který rozhodně nebude kompatibilní vrchol koncepční práce ve Spartě, tzn. že mládež je připravována dle nejmodernějších trendů, které on příliš nezohledňuje.(A utvrdilo mě v tom i to, že nenašel společnou řeč s Jílkem.)

       Hrozně rád bych ti dal jasnou odpověď, ale já jsem neudělal ty jeho mých očích chybné kroky, které se mi nelíbili už dříve. Navíc říkal, že peníze nejsou až tak velký problém.

       Prostě chápu, že ho teď asi neodvolá, ale radost z toho nemám.

        

       • Trpišovský

        AlaMierda17.5.2016 22:11reagovat

        na druhou stranu i když peníze nejsou problém, tak pořád je to trenér, který mu vydělal možná nejvíc peněz za dobu co je ve Spartě.

  • Trpišovský

   Sendi17.5.2016 21:47reagovat

   Na tom určitě něco je. Nicméně oproti minulosti se mi ten tým zdá v tomhle smyslu docela zdravej. Je to jedna z věcí, kterou se tim prapodivnym modelem sportovní komise spartě podařilo dobře eliminovat, nikdo tu prostě nechce takovýty Petržely a podobný kurvy. To, že se na morálku při přestupech hodně hledí je nejlepší možnej model z dlouhodobýho hlediska právě proto, aby se s týmem dalo pracovat ať přijde trenér jakej chce, ve výsledku jedinej hráč kterýmu se moc nechtělo letos pracovat je Fatai, což je docela dobrý skóre. Mimochodem morálka je taky jeden z důvodů proč si myslim, že musíme posouvat více odchovanců a efektivně prodávat opory...

    

   Když budem pracovat s tím, že tu Ščasný zůstane, tak teď bude mít jedinečnou šanci tu výkonnost ustálit. Počítám, že se zachováme jako profesionální klub a dojde k výrazný reflexi tomu co se nepovedlo a jako fanda očekávám, že v začátku příští sezony budem podávat skvělý výkony, jinak už nelze hledat jakoukoliv omluvu. V týhle fázi už jsem spíš než cokoliv jinýho zvědavej, jak to Ščasný zvládne a jak se změní naše hra ve venkovních zápasech...hodně bych si přál aby si to všechno sedlo a sezona byla suverénní, ale jsem k tomu skeptickej...

   • Trpišovský

    AlaMierda17.5.2016 21:52reagovat

    všechno má pro a proti. Od příští sezony může být v áčku Čermák, Schick třeba i Pulkrab a někdo další. Do toho se povede 1-2 hotové posily (Kadlec, bero nebo Van Kessel?) a bude to šlapat. Tým chytne euforii a zase se na vše zapomene. A nebo se nebude dařit, vypadne se z pohárů a Ščasný půjde. Každopádně si nemyslím, že po sobě zanechá špatný tým, aby další trenér musel začít budovat od nuly. A co se týče Fataie, mě nepřijde že by se mu nechtělo pracovat, ale sám ví že se trápil a mě se třeba líbilo, jak si každou výhru užíval a měl z níc radost. I když nehrál, nebo jen střídal. Jak už jsem psal, já ho z nám delší dobu a on takové období má dost často, chvíli zaří a pak chvíli vypadá jak nefotbalista. Možná proto se v Bruggách neprosadil

    • Trpišovský

     Sendi17.5.2016 22:01reagovat

     Je fakt, že vůči Fataiovi by bylo fér si říct, že prostě nemůže hrát na křídle. No, myslim, že máme velkou kliku, že nemusíme zásadně nakupovat, ale přesto výrazně posílíme. Čermák a Schick kdyby nebyli naši hráči, tak by byli jedni z mála ligových hráčů, co bych tu fakt chtěl, je skvělý, že přijde taková kvalita zadarmo, díky tomu se zároveň tým omladí, což je potřeba, musíme hlavně přechod do útoku zrychlit. Hodně bych si přál, aby k tomu došlo a já si musel sypat popel na hlavu jak jsem moh Ščasnýho chtít vyhodit, tak uvidíme jak to bude :D upřímně si myslim, že mužstvu za rok co tu je nedal herní tvář, udělal z nás soubojový mužstvo, ale pokud se mu podaří tu agresivitu a bojovnost přenýst do venkovních zápasů a přidat k tomu kombinační hru, tak máme vyhráno, bohužel tam ale vidim hodně taktickejch nedostatků(pramení z nich karty) a i manažerskejch chyb(pramení z nich zranění), který mi v průběhu sezony přišli nepojmenovaný a nezměněný, proto jsem taky skeptickej k tomu, že by tomu příští sezonu bylo jinak...každopádně frustrace ze závěru sezony už opadla a já se dokonce těším co přinese příprava:))

     • Trpišovský

      majtin17.5.2016 22:06reagovat

      Tak nějak. Podle mě máme silný kádr, jen si myslím, že ZŠ nevyužívá jeho potencionál na plno a že tomu tak bude i nadále.

     • Trpišovský

      AlaMierda17.5.2016 22:09reagovat

      mě se hlavně líbí systém 3-5-2. Ten vyhovuje i Fataiovi když je v útoku. Zápúasy v lize venku jsou v lize problém delší dobu. Naopak v pohárech jsme je konečně začali zvládat. Já už se taky těším až začnou přípravy. Týmy začnou posilovat, v lize se objeví neokoukaní hráči.Vše začne znova. Jak píšeš Schick a Ćermák jsou jasné posily. Odejde určitě Jiráček a tipnu, že i Krejčí. Uvidíme co Costa. A pak se nechme překvapit co náš scouting.

  • Trpišovský

   Roger Eschmann17.5.2016 22:05reagovat

   Jindřicha sleduji už od doby, kdy trénoval Žižkov. Na Žižkově i v Liberci měl výsledky, rovněž se prezentoval i kvalitní a pohlednou hrou. Má rozumné progresivní názory, v rozhovorech působí sympaticky. Trénoval dlouho mládež, což je rovněž plus. Oceňuji, jak týmům které trénoval vtiskl charakteristický herní styl. Líbí se mi na něm i výběr posil pro svůj tým, kdy mezi hity patřili méně známí hráči s velmi dobrým poměrem cena/výkon (např. Breite). Ve srovnání s Jílkem či Vavruškou hodnotím Jindřicha mnohem výše.

 • Progresivní trenér

  adam17.5.2016 20:35reagovat

  Ještě posledních pár vět ke vzdechům, které se tu šíří poslední dobou(naštěstí pouze tady). Každý z nás by si určitě ve Spartě přál progresivního trenéra, který bude úspěšný v lize i v pohárech a navíc bude předvádět pěknou hru. Nicméně vzhledem k tomu, že jak známe současné vedení, je krajně nepravděpodobné, že by se v nejbližších letech mohlo jednat o trenéra z ciziny, se okruh ”kandidátů” zužuje pouze na domácí. Co se týče Trpišovského - sám přiznal, že se na Spartu zatím necítí - to není úplně důvod, proč by ho vedení mělo chtít. Kozel - sám se přiznal, že by do Sparty nešel vzhledem ke své slávistické minulosti. O Vavruškovi, Jílkovi apod. se snad ani nemusíme bavit. Co je ale možná nejdůležitější. Berete trenéry jen podle výsledků. Ano, ale uvědomte si, v jakých klubech je měli a pod jakým tlakem tam pracovali. Ve Spartě je na všechno 10x míň času a jsou potřeba 10x lepší výsledky. Ne každý to zvládne. Stejně jako hvězda Liberce nebude okamžitě hvězda ve SPartě (např. Šural), nebude trenér, který nezažil ani jako hráč tlak podobný tomu ve Spartě schopný se okamžitě aklimatizovat. Rozdíl je v tom, že zatímco Šural dostane klidně půlrok na to, aby se ”otrkal”, trenér nikoli. Každopádně jedince, kteří nemají konzistentní názor ani co se týče 3měsíců v kuse (myslím tím leden po přípravě = Ščasný dinasaur, únor/březen v pohárech = Ščasný šibal a duben/květen = Ščasný ven), opravdu nelze brát vážně.

  • Progresivní trenér

   kapacitos17.5.2016 20:44reagovat

   +1 bez lol

    

  • Progresivní trenér

   majtin17.5.2016 21:34reagovat

   Z jiného úhlu pohledu.

   Tobě se ten fotbal pod Šibalem líbil? (Nemyslím pár zápasů, ale tak v průměru).

   Nepřijde ti to, hlavně v obraně jako velký zmatek, což se nemění ani po více než jedné sezóně?

   Víš já sleduju především hru a to, jestli nese naději na lepší výsledky (můžeš hrát špatně a mít štěstí. Ale v dlouhodobém horizontu záleží na tom jak hraješ a pracuješ a ty výsledky to prostě musí začít nést) - máš pocit, že současná úroveň např. organizace hry nese naději na lepší výsledky ? (Útočná fáze, krom standardek se mi líbí)

   Jak jsi spokojen se zařazováním moderních prvků do hry, stačí z laického hlediska, z kterého to sleduji sám - konkrétně hra v bloku, vysunutý presink, presink po ztrátě míče, dostatečný počet útočících hráčů ve vápně?

   Co říkáš na vysoký počet zbytečných faulů - viděl jsi toto u nějakého úspěšného zahraničního klubu ?

   Opravdu si myslíš, že je Ščasný nejlepší možná volba z ČR pro Spartu?

   • Progresivní trenér

    waaw17.5.2016 21:40reagovat

    Ne

    Ano

    Ne

    Nejsem

    Nevidel

    NE!!!!

    • Progresivní trenér

     majtin17.5.2016 21:43reagovat

     Asi jsem to měl očíslovat...Úsměv

   • Progresivní trenér

    adam17.5.2016 21:47reagovat

    Samozřejmě, že vesměs ty stejné otázky, které jsi tu nastínil si kladu i já a samozřejmě, že na řadu z nich mám negativní, respektive kritické odpovědi. O tom žádná - proto jsem také psal, že nejsem ze Ščasného sezóny jako celku extra nadšen. Nicméně co se týče minimálně poslední otázky - asi 100% není nejlepší možná. Nemám přehled o úrovni kvalit např. Holoubka nebo Horňáka (mimo výsledků). Ale co se týče první ligy, nikdo vzhledem k výše uvedeným důvodům nemá Spartě aktuálně co nabídnout.

   • Progresivní trenér

    wasek2611@centrum.cz18.5.2016 0:03reagovat

    Ano - předvádíme nejlepší fotbal v lize

    Ano - na tom je potřeba zapracovat

    Ano - dobře presujeme ve středu pole

    Ano - presink tam je, po ztrátě míče tak už ne.

    Přemíra snahy

    Ano - lepší snad jen Vrba....

 • Falešné dilema

  nosoroh17.5.2016 19:44reagovat

  Řešit momentálně Trpišovského je pseudoproblém.

  Je to trenér jiného klubu.

  Náš trenér má platnou smlouvu.

   

  Vyvolávat nenávist vůči trenérovi vlastního týmu je naprosté idiotství. Teda z našeho pohledu; všichni, co nesnášejí Spartu, musí při čtení diskuze chrochtat blahem, jak se umlátíme navzájem.

   

  Než se zeptáte: Ano, kritika je v pořádku, pokud je oprávněná, a ano, část kritiky ZŠ oprávněná je. Ale v tomhle momentě víme, že tu bude Ščasný, a nemá žádný smysl rozpoutávat proti němu kampaň.

   

  Čeho chtějí vlastně Impulzobijci dosáhnout?

  Nevěřím tomu, že Křetínský bude panáčkovat podle toho, co si část diskutérů na tomto webu přeje.

  • Falešné dilema

   spartas17.5.2016 19:54reagovat

   Tohle je fórum, možná sis nevšiml, kdyžs vcházel.

   • Falešné dilema

    nosoroh17.5.2016 19:57reagovat

    Všiml jsem si. Napsal jsem svůj názor.

     

    Patrně je přípustný jen lynč trenéra, jak tě tak čtu.

    • Falešné dilema

     spartas17.5.2016 19:58reagovat

     lol

     • Falešné dilema

      pubi17.5.2016 20:34reagovat

      Smích

   • Falešné dilema

    majtin17.5.2016 19:59reagovat

    Zrovna jsem chtěl napsat skoro to saméÚsměv.

  • Falešné dilema

   adam17.5.2016 20:02reagovat

   Zase je potřeba oddělovat forum a stadion. Tady 3/4 lidí během sezóny navštíví zápas jen párkrát. Ještě ani na jednom zápase (domácím) jsem nezaznamenal nějakou extrémní nespokojenost se Ščasným a to je co říct, protože třeba kotel by si normálně určitě nebral servítky.

   • Falešné dilema

    nosoroh17.5.2016 20:05reagovat

    Jo, to chápu. Myslel jsem diskuzi tady, ne fanoušky jako celek.

    • Falešné dilema

     waaw17.5.2016 20:28reagovat

     Nejsou vsichni lide stejni a zatimco nekdo si mysli, ze nas trener je bez chyby, nekdo ze neni idealni, ale nemame jinou moznost nez ho akceptovat, tak nekdo si mysli, ze je hlavni pricinou mizernych vysledku v lize a jedinym rozumnym krokem je jeho okamzita vymena. Rozumny clovek o jinych nazorech premysli, idiot nazve autory jinych nazoru idoty

  • Falešné dilema

   mech17.5.2016 20:38reagovat

   Vida! A mně spíš přijde nemoudré (slovo idiotství bych si nedovolil použít) přetahovat opory přes výkonnostní úroveň, což logicky hrozí zraněními. Nepostavit naděje, když už o nic nejde. Tvrdit o mladých, že tam není výrazný talent. Tvářit se, jako že se nic neděje. Tvrdit z pozice trenéra áčka v klubovém magazínu fanouškům, že znám mládež, když jsem tam nikdy nebyl. Vymlouvat se na počasí a vraždy, proc mládež hrát nemůže. Nepřijde vám zvláštní, že byl Kikin Frýdek na testech v PSV Eindhoven, kam jej poslal spolu s Nehodou jeho táta? Protože možná hledá pro kluka druhou cestu, zadní vrátka? A kdo z diskutujících, kteří se ve vztahu k mládeži trenéra Ščasného zastávají, ty kluky alespoň někdy viděl naživo?

  • Falešné dilema

   Brian Pricke17.5.2016 20:42reagovat

   Možná to pramení i z toho, že většina fanoušků nehodnotí pouze status quo, ale dívá se na to z dlouhodobějšího hlediska (jak by to u trenéra mělo být). A jelikož dost pravděpodobně při nenasazení ve 4. (a možná i třetím) předkolu nepostoupíme do LM (velice rád se budu mýlit), je to vcelku aktuální záležitost. Navíc extrémní zlepšení ve venkovních zápasech v lize zřejmě se Ščasným nelze moc očekávat. To jsou samozřejmě ničím nepodložené aspekty (stejně jako že to bude lepší). Pokud by se to opravdu vyplnilo a Ščasnému by se třeba nepodařilo vyhrát Evropskou ligu, tak už je to dost pádný argument pro jeho vyhazov. Navíc, přičteme-li jeho práci s mladíky a naprostou nesystematičnost jeho práce...

 • Hrac mesice

  Johny1417.5.2016 17:53reagovat

  Lafata x Pulkrab x Barak

 • Trpišovský vs. Ščasný

  mech17.5.2016 16:52reagovat

  Trpišovský se nebojí dát šanci mladým, což je místo, kde nás momentálně pořádně tlačí bota. Pulkraba na podzim zavrhl s tím, že údajně na ligu nemá, v prosinci to byl najednou ”jeden z našich velkých talentů” a pod Trpišovským tam Pulky poslal pět (jeden neuznaný pro chybně odmávaný ofsajd) gólů za 150 minut. To je třeba docela zajímavý rozdíl mezi těmito dvěma. Nemám rád hry na ”co by, kdyby,” ale asi si hned tak nepřestanu říkat, co by bylo, kdyby byl letos u áčka jiný kouč. Bylo by to horší? Těžko. Roste nám několik šikovných generací po sobě, dokazují to, kde mohou,ale nic z toho pro ně Zdeněk nevyvodil. Pokud momentálně někdo vraždí mladé, pak je to on. Od Trpišovského bych si sliboval změnu. Jinak také tyhle talenty můžeme promrhat a pak zas po letech ječet, že to bylo špatně. A než mi to sem někdo napíše, tak ne, nechci aby jich hrálo za acko hned jedenáct.

  • Trpišovský vs. Ščasný

   LukyACS17.5.2016 17:20reagovat

   někteří tu po po liberecké prohře na Dukle věštili, jak bude Liberec tabulkou klesat a že to bez Pavelky a Šurala nepůjde a oni přesto na jaře získali 29b, tedy stejně jako my pod Šibalem.

    

  • Trpišovský vs. Ščasný

   Sendi17.5.2016 18:04reagovat

   problém je, že fanoušek ze svý pozice prostě nemůže rozklíčovat kvalitu trenéra jinak, než na základě jeho úspěchů a podle toho to taky vypadá, ovšem je to pochopitelný, protože odbornost fanouška končí na tribuně. Někdy mi ale bohužel připadá, že podobně k tomu přistupujou i lidi ve vedení klubů a je to špatně. Nevim sice jak probíhá domlouvání angažmá trenéra, ale já bych prostě ty trenéry podrobil zkoušce v podobě analýzy směřování týmu v nějakym střednědobym horiznotu řekněme a pokud se bude jeho analýza shodovat s koncepcí klubu ať tu trénuje, bez ohledu na to, jaký má nebo nemá za sebou úspěchy, protože to prostě neni podstatný. Tady prostě jak nemá trenér šestnáct titulů a dva doubly plus dalších deset jako hráč, tak nebrat, přitom naše trenérská škola si myslím není špatná, u těch lidí je často zájem se vzdělávat, jezdit na stáže...bohužel to ale neplatí o trenérech který koučujou většinově nejvyšší soutěž :D Nevim no, Ščasný prostě teď končit nebude, tak se asi spíš pojďme bavit, co udělat z naší aktuální hrou, když ho tu teda máme :D

   • Trpišovský vs. Ščasný

    spartas17.5.2016 18:25reagovat

    To si pak můžeme pohovořit i o tom, jak moc byl za posledních 10 let, než nastoupil do Sparty, Ščasnej úspěšnej.

  • Trpišovský vs. Ščasný

   wasek2611@centrum.cz17.5.2016 19:12reagovat

   omg jak horší? Čtvrtfinále EL je ti málo? :O

  • Trpišovský vs. Ščasný

   captain_obvious17.5.2016 19:35reagovat

   Já bych to s tím Trpišovského vztahem k mladým zase tolik nehrotil. Phulky si tam kopnul nejspíš jen proto, že Rabušic je tak neuvěřitelně neschopný vemeno (v současné chvíli v SL asi nejryzejší příklad klasického ”jednosezóňáka”), že už se na to ani Trpišovský nemohl dívat a hodil ho tam místo něj. Jinak jediní dva hráči, kterým je míň než 22 let a trochu víc si tam letos kopli, jsou Sackey, kterej tam hraje už celou věčnost a Machuča.

  • Trpišovský vs. Ščasný

   Pepapopleta17.5.2016 20:02reagovat

   to je jednoduche zavolej Krestinskemu ze budes platit trenera a mas pravo si vybrat

   Vztek

   • Trpišovský vs. Ščasný

    mech17.5.2016 20:29reagovat

    Proč hned tak útočně?:) Jen je třeba se podívat na věci tak, jak skutečně jsou. Sparta vždy ve své slavné minulosti sázela na odchovance. Teď tomu tak není a tak nějak to jde do pytle. Proč kupovat vyčpělé hvězdy za drahé peníze, když můžeme vychovat další generaci a ještě na tom vydělat? Čtvrtfinále EL je krásná věc, ale za jakou cenu? Skutečně nemohl trenér Ščasný odlehčit oporám áčka a postavit do zápasů kromě EL nasazovat TAKÉ mladé? Skutečně chceme, aby slibní mladí kluci chodili jinam? Aby trenér áčka lhal a neuměl se postavit k porážce čelem?

    • Trpišovský vs. Ščasný

     Roger Eschmann17.5.2016 20:38reagovat

     Sparta sází na odchovance - Bičík, Brabec, Krejčí, Frýdek, Juliš.

     • Trpišovský vs. Ščasný

      mech17.5.2016 20:43reagovat

      A všechny jsme stavěli hned jako mladé alespoň na pár minut. Nikoho z nich jsme nejdřív nestřelili, abychom ho vzápětí kupovali zpět. Tohle není cesta. Nehledě na to, co bude dál. Mohou dostat v létě nabídku ze zahraničí, kdo nastoupí na jejich místo?

 • Trpišovský

  kritik17.5.2016 14:21reagovat

  Přál bych si trenéra ze zahraničí ale i Trpišovský by byl dobrá volba.

  • Trpišovský

   Mates17.5.2016 14:24reagovat

   Ščasný zůstává, takže tohle teď nemusíme minimálně půl roku řešit...

   • Trpišovský

    kritik17.5.2016 14:47reagovat

    Bude se to zde řešit dříve než nám bude milé.

    • Trpišovský

     spartas17.5.2016 14:58reagovat

     Mně by bylo milé, kdyby se to začalo řešit nejpozději dnes večer.

     • Trpišovský

      pubi17.5.2016 15:15reagovat

      Z toho musí být Křetinský zděšen.

      • Trpišovský

       spartas17.5.2016 15:34reagovat

       lol

       • Trpišovský

        LukyACS17.5.2016 19:27reagovat

        +1

      • Trpišovský

       LukyACS17.5.2016 19:27reagovat

       -1

       • Trpišovský

        kapacitos17.5.2016 19:38reagovat

        0

        • Trpišovský

         pubi17.5.2016 20:34reagovat

         -1

  • Trpišovský

   parukar17.5.2016 15:32reagovat

   Tyhle coby - kdyby sem obvykle nepíšu, nicméně můj názor na věc je, že až se bude měnit trenér A týmu, tak by měl pro zachování kontinuity (chcete-li koncepce) dostat šanci někdo ze současných trenérů juniorky / dorostu.

  • Trpišovský

   Jarda1117.5.2016 16:04reagovat

   proč je Trpišovský lepší než Ščasný?

   Umí pracovat s hvězdami? V Liberci hraje s ”odloženými” hráči, ve Spartě musí zvládat vyzrálé hráče. To není to samé.

   • Trpišovský

    pubi17.5.2016 16:12reagovat

    Protože je mladší, nikdy nevyhrál titul, nikdy netrénoval v Lize mistrů a loni trénoval druhou ligu. Něco jako, když sem měl za každou cenu přijít nějakej Psotka nebo to měl převzít druholigista Jílek.

    • Trpišovský

     Brian Pricke17.5.2016 17:06reagovat

     To je zase názor... Dovol, abych ti připomněl, že třeba Zidane trénoval ve třetí lize (a ani nepostoupil). O Nagelsmannovi se tu ani nemá cenu zmiňovat.

     • Trpišovský

      pubi17.5.2016 17:08reagovat

      Zidane=Trpišovský.

      • spartanek17.5.2016 17:29reagovat

       Pubi=Idiot Vztek

      • Trpišovský

       Brian Pricke17.5.2016 20:25reagovat

       Sparta = Real.

       • Trpišovský

        pubi17.5.2016 20:35reagovat

        Žižkov=Liberec

     • Trpišovský

      adam17.5.2016 18:10reagovat

      Zbytečně se do něj navážíš, ještě jsem tu neslyšel ani jeden argument, čím by nám Trpišovský vytrhl trn z paty. Každou sezónu je to tu to samé - pokaždé se sem cpe první trenér, který má v rámci max. 1-2 let nějaké výsledky. Jednou je to Psotka, pak Kozel, teď Trpišovský. Všechno ve stylu ”Ščasnýho nemám rád, tak ať sem jde někdo, koho znám a měl v poslední době výsledky a když je mít nebude, tak zase nebudu mít rád jeho”. Já tu Ščasného držet určitě nechci, ale pokud by vedení nesehnalo nějakou opravdovou personu ze zahraničí, tak v rámci české ligy žádný pořádný kandidát není. A pokud se bavíš o Zidanovi nebo Nagelsmannovi, tak jejich případy bys mohl srovnávat tak možná s Horňákem nebo Holoubkem, tedy trenéry Sparty...oba zmiňovaní zahraniční trenéři totiž již předtím několik let v daných klubech působily, znali jeho prostředí apod. Sám Trpišovský nedávno v rozhovoru přiznal, že se zatím na Spartu necítí. Ale třeba ho zdejší experti přesvědčí o opaku.

      • Trpišovský

       pubi17.5.2016 19:19reagovat

       +1

      • Trpišovský

       LukyACS17.5.2016 19:27reagovat

       Zbytečně se do něj navážíš, ještě jsem tu neslyšel ani jeden argument, proč to bude zrovna pod Šibalem příští sezonu zalité sluncem a proč by zrovna on, kterej má za celou kariéru 1 titul a to ještě pod Horníkem, měl příští sezonu přerušit nadvládu Plzně. Ale třeba nás zdejší experti přesvědčí o opaku.

       • Trpišovský

        nosoroh17.5.2016 19:36reagovat

        Demagogie.

        Takhle paralela kulhá.

        1) Prosazuje se tu Trpišovský na místo Ščasného, ne naopak.

        2) Ščasného chce majitel a je to aktuální trenér. Na rozdíl od nás si s ním patrně popovídal.

         

        Celkově se tu na Ščasného buď nadává (místy i dost stupidně) nebo se to bere objektivně. Nekritické ctitele tu nemá. Trpišovský ano.

        A jinak připomínám, že Liberec nás zbytečně rozkopal v MOLu pod Trpišovského vedením. Buď s tím T. souhlasil, nebo je v Libe něco divně.

        • Trpišovský

         spartas17.5.2016 19:38reagovat

         ”Celkově se tu na Ščasného buď nadává (místy i dost stupidně) nebo se to bere objektivně.”

          

         ...Buď se nadává, nebo se to bere objektivně...

         ...Buď se nadává, nebo se to bere objektivně...

         ...Buď se nadává, nebo se to bere objektivně...

         ...Buď se nadává, nebo se to bere objektivně...

         ...Buď se nadává, nebo se to bere objektivně...

         ...Buď se nadává, nebo se to bere objektivně...

         .

         lol

         • Trpišovský

          nosoroh17.5.2016 19:47reagovat

          Nějaký argument?

          Je tu nekritický ctitel Ščasného? Aspoň jeden?

           

          Nadávačů a expertů za cizí peníze tu jsou mraky.

          • Trpišovský

           spartas17.5.2016 19:49reagovat

           Promluvil arbitr pravdy, kterej nás postavil před konečnou volbu, že buď se tu Ščasnej pomlouvá, nebo se o něm mluví objektivně.

           .

           tl;dr lol

           • Trpišovský

            nosoroh17.5.2016 19:53reagovat

            Takže zase žádné argumenty, jen pubertální citoslovce. Třináct mi už bylo.

             

            Máš tři možnosti:

            1) Vždy kritizovat

            2) Být objektivní

            3) Vždy chválit.

             

            Jmenuj mi člověka, který je tu ze třetí skupiny.

            • Trpišovský

             spartas17.5.2016 19:56reagovat

             A kdo seš, abys určoval, kdo spadá do jaké skupiny?

             • Trpišovský

              nosoroh17.5.2016 19:58reagovat

              Diskutér.

               

              Tak co, nějaký argument, nebo zase jen osobní napadání?

              • Trpišovský

               spartas17.5.2016 20:00reagovat

               Si vytvoříš tři skupiny, podle svýho subjektivního vnímání do něj rozškatulkuješ lidi a pak se dožaduješ vlastně čeho? Abych se naladil na tvou vlnu a pokračoval v třídění? Ne, díky.

               • Trpišovský

                nosoroh17.5.2016 20:03reagovat

                Takže nikoho, kdo by nekriticky podporoval Impulze, nemáš. Protože jinak bys ho jmenoval.

                • Trpišovský

                 spartas17.5.2016 20:05reagovat

                 Fakt seš ten člověk, kterej tu vytvořil příspěvek s nadpisem falešné dilema? :D

               • Trpišovský

                LukyACS17.5.2016 20:04reagovat

                škoda, mohl ses zařadit do té nejlepší skupiny a odpůrce do nejhorší

                • Trpišovský

                 nosoroh17.5.2016 20:08reagovat

                 Nejsem od toho, abych se hodnotil.

        • Trpišovský

         LukyACS17.5.2016 19:40reagovat

         v tom případě tu demagogii vyžadoval prvně i Adam, takže asi tak Úsměv

        • Trpišovský

         LukyACS17.5.2016 19:42reagovat

         a například si nepamatuju, že by tu někdo chtěl Psotku, Kozla tu lidi chtěli - chtěl jsem ho třeba i já a bral bych ho i teď místo Šibala Úsměv

         • Trpišovský

          nosoroh17.5.2016 19:46reagovat

          Jestli Psotku, nevím, ale chtěli Jílka i Haška.

  • Trpišovský je pošuk

   kilovolt17.5.2016 16:47reagovat

   může zvládnout nějaký provinční klub....a to ještě jenom dočasně....pro Spartu se nehodí a nevydržel by tu ani sezonu

   • Trpišovský je pošuk

    maaarty17.5.2016 17:06reagovat

    Na to si přišel jak?

 • U17

  LukyACS17.5.2016 11:31reagovat

  tohle se čte pěkně http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/mladez/mladsi-dorost-vyhral-turnaj-v-theesenu-17366.html

  • U17

   Capo17.5.2016 11:45reagovat

   Pecka, navíc to dokázali i bez nejlepších hráčů ročníku 99 a 2000.

 • Mádl

  Luke17.5.2016 10:53reagovat

  http://sport.aktualne.cz/kadlecuv-prichod-na-spadnuti-ohledne-navratu-rosickeho-neni/r~5f137ab21bdf11e6abfa0025900fea04/

  • Mádl

   LukyACS17.5.2016 11:10reagovat

   ”Každopádně už se posichrovali návratem Marka Bakoše, kterému v Liberci skončil kontrakt a lepší mu tam nikdo nenabídl.

   Což údajně velmi rozlítilo trenéra Jindřicha Trpišovského, jehož spory se šéfem klubu Ludvíkem Karlem jsou stále intenzivnější. Nebylo by proto úplně šokující, kdyby Trpišovský Liberec opustil.” Tady se ukazuje, že problém není v Nezmarovi, za dlouhodobý problém s odchody dobrých hráčů po smlouvě, nebo těsně před vypršením může Karl.

    

   Jinak samozřejmě paráda, že Jiráček nejspíš potáhne o dům dál a jestli je pravda ”Právě otázka, jaký je po další, prakticky roční zdravotní pauze, Rosického reálný zdravotní stav a kolik by toho byl případně schopen za Spartu odehrát, je otázkou kardinální. A podle zpráv blízkých klubu je Ščasný v této otázce poměrně skeptický.” tak Ščasný ven poněkolikáté! Úsměv

   • Mádl

    Luke17.5.2016 11:17reagovat

    Já bych se vůbec nedivil, kdyby se tam na to Nezmar brzy vykašlal. Nezmar byl s Bakošem domluvený, ale Karl trval na roční smlouvě, takže vlastně stejný příběh jako s Kováčem.

     

    Myslím si a doufám, že tohle si Křetínský ”rozmluvit” nenechá.Úsměv

    • Mádl

     LukyACS17.5.2016 11:31reagovat

     Ona to bude asi kachna, nevěřím, že by si nějaký trenér nechal utéct Rosického. Rosa je sice často zraněnej, ale v Arsenalu je těch zraněných každoročně hodně, tak to u nás třeba bude lepší a navíc Rosa je typ fotbalisty, co má talent od Boha, takže může nastoupit hned po zranění a stejně všechny naše hráče strčí do kapsy Úsměv

     • Mádl

      Mates17.5.2016 11:35reagovat

      Však i ten titulek zní dost bulvárně, vždyť v rozhovoru Ščasný sám říkal, že o něj stojí a že spolu dokonce už i mluvili...

       

      Jinak Karl je podle mě jedním z důvodů, proč navazujeme spolupráci s Jabloncem.

      • Mádl

       LukyACS17.5.2016 11:38reagovat

       Rozpad týmu se v Liberci děje už poněkolikáté, přijde mi jako zázrak, že se jim to vždycky podaří seskládat nanovo.

       S Peltou by to mohlo být lepší, ale ještě by to tam chtělo nějakého schopného trenéra, třeba přetáhne Liberci Trpišovského, nebo se mu povede Kozel Úsměv Jinak Čáp hledá už dlouho útočníka, tam by se mi líbil Pulkrab.

       • Mádl

        AlaMierda17.5.2016 12:10reagovat

        nebo do Bohemky

   • Mádl

    bobo17.5.2016 11:52reagovat

    Hoši, neblázněte, kolik tady toho může Rosický odkopat? Dopadne jak Ujfaluši nebo možná jako Berger. A bude tady jako maskot zabírat místo třeba Čermákovi.

  • Mádl

   Jarda1117.5.2016 12:08reagovat

   Rosický není žádnej spasitel, samozřejmě je to vynikající fotbalista, ale když není v pořádku, je to k ničemu

 • Zpátky do minulosti

  Víťák z Cé Osmičky17.5.2016 9:41reagovat

  dnééés se podíváme zpáátky do minulosti na to:

   

  Jak jsme přesně před dvěma lety vyhráli double. :)

   

  Vím, že tu nikdo pohár nebereme vážně, ale přeci jenom, když se to sejde tak, že bojujeme o double, hrajeme na stadionu Slavie, hrajeme proti Plzni, prohráváme, pak v poslední vteřině nastavení Krejčí trefí Petrželu do ruky (ten předvede teatrální pád, jakože dostal míčem do obličeje), Hušbauer pecku po asi pětiminutovém zdržování a snaze ho rozhodit proměňuje. A pak vyhrajeme v 10. kole penalt s tím, že tu svou nedá Petržela.

   

  No rozhodně jeden z největších zážitků se Spartou.

  • Zpátky do minulosti

   peterpan2717.5.2016 9:49reagovat

   No, kdo by si ještě před pár lety pomyslel, že tohle se bude stávat tak zřídka...

  • Zpátky do minulosti

   kopejtko17.5.2016 11:01reagovat

   v poháru jsem vynechal naprosté minimum zápasů ale na něm je krásně vidět co pro koho Sparta znamená Úsměv

  • Zpátky do minulosti

   LukyACS17.5.2016 11:12reagovat

   Celkově to byla nejlepší sezona, co jsem zažil Úsměv

   • Zpátky do minulosti

    wasek2611@centrum.cz17.5.2016 15:56reagovat

    Pro me nejlepsi tažení lm s hřebíkem a haškem. Tahle sezona převyšuje tu s double ....

 • Skalákův Brighton venku

  majtin16.5.2016 23:02reagovat

  Smůla pro ně, přímý postup jim utekl o vlásek a teď vylítli Sheffieldem, který skončil za nima v lize o 15 bodů.

  • Skalákův Brighton venku

   13goat16.5.2016 23:20reagovat

   Na jednu stranu skoda, na druhou stranu se nemusi Jirka obavat tradnicniho mohutneho nakupovani, ktere maji ve zvyku tymy, ktere jdou do Premier L.

   • Skalákův Brighton venku

    Furia Ceca17.5.2016 7:54reagovat

    Jirka po Euru stejně přestoupí do Chelsea.

82186 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha