Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Rozpočet

  LukyACS25.8.2016 11:38reagovat

  Mimochodem, kdybychom rozpočtem všechny převyšovali, neudělalo by to z nás velkého favorita? Tahle role nám přece nesvědčí, ne? Smutek

  • Rozpočet

   wasek2611@centrum.cz25.8.2016 11:44reagovat

   nedává to smysl

  • Rozpočet

   Mates25.8.2016 11:53reagovat

   Nekonecna spirala Smutek

  • Rozpočet

   kapacitos25.8.2016 12:22reagovat

   Tak s větším rozpočtem by jsme měli lepší hráče, psychicky odolný, kterým nesvazuje nohy role favorita Úsměv

  • Rozpočet

   pivees25.8.2016 13:22reagovat

   S vetsim rozpoctem by jsme si mohli dovolit lepsiho trenera. A to nejsem nejaky odpurce ZS, ale letosni zpusob leta je ponekud ... . Ta neschopnost pripravit tym, na nejdulezitejsi cast sezony z hlediska financi, je pro me zklamanim. Navic ten neustaly alibismus a neprijeti odpovednosti.

 • CHOREO

  Viktor_189325.8.2016 11:32reagovat

  Zákládám nové vlákno, jelikož nehodlám psát někde támhle vespod pod nějaké komentáře. Adame, jak dlouho chodíš na Spartu, že ti připadá, že choreografií ubývá? Když pominu zlatou sezónu 2007, kdy bylo choreo v kotli na každý zápas, tak to na Spartě bylo vždy otřesné. Chorea pár krát za sezónu nulové úrovně a ty napíšeš, že teď počet plachet v kotli ubývá? Počet choreí v kotli rapidně vzrostl od roku 2013 (od zápasu s Chelsea). Kleslo to teď na jaře, jelikož jsme si řekli, že zapracujeme na kvalitě a ne kvantitě. To se bohužel až tolik nepovedlo. Od roku 2008 do roku 2012 třeba nebylo vůbec nic až na pár kapesníčků.

  Nebo mi teda pověz o jakém období mluvíš, kdy chorea pravidelně reprezentovala kotel? Já si na takové období nepamatuji, ale to je možná tím, že na Letnou chodím teprv 11 let. Pokud se chceš měřit se Slavií, tak ti řeknu v čem je rozdíl. Je tam mnohem více aktivních a ochotných lidí, kteří se na tom podílejí. Tady jsou lidé líní na něco přispět nebo si koupit nálepky, aby podpořili choreofond. Chachaři za jeden zápas vyberou klidně 50 000Kč! Tady se musíš lidí doprošovat, aby přišli na malování. Na Slavii se sami sejdou a udělají si kartoniádu přes celou severní tribunu. Nikam nedávají výzvy. My musíme týden lidi prosit na FB, aby přišli udělat choreo na Derby, Lazio, Plzeň, Villarreal a jiné megazápasy a stejně přijde 12 lidí. Plzeň komentovat nebudu. To radši nedělat nic, než takový hovna jako Plzeň, co se houpou na síti jak špinavé prádlo. Dokonce jsme se museli snížit k tomu, že jsme na FB stránkách udělali nábor jak tábor největších zoufalců. Kolik myslíš, že se ozvalo lidí? Asi tak 10. Jinde je to čest podílet se na chodu kotle a chodit malovat za svůj klub a prostě patřit mezi ultras. Další věc je, že to děláme zadarmo na úkor všeho. Jedno choreo o rozměrech 35x10m (horní kotel) tě vyjde třeba na 2-3 dny. Pokud máš práci, školu a do toho vztah, tak je nerealné dělat plachty třeba 2x za měsíc. Jestli chceš něco změnit, tak přilož ruku k dílu a nepíčuj na netu ( to není na tebe Adame, ale obecně na všechny). Já jsem taky před X lety furt psal na SpartaForever forum, proč nejsou chorály, nejsou chorea, není tohle a tamhle to. Jenže pak jsem se na tyhle žvásty vysral, přidal se k aktivním lidem a postupně začal něco dělat a dnes už věnuji XY hodin týdně kotli/ultras.

  Furia Ceca, ty jsi hodně chytrý jak tak koukám. Kdy prosim tě na EP bylo nějaký pyro (světlice)? Ty jsi sešívka nebo proč tu vystupuješ jako dement?

  • CHOREO

   13goat25.8.2016 11:39reagovat

   Sorry, ale chorea sparťanskýho kotle mi přijdou horší než kotle plzeňskýho a výrazně horší než na TS.

    

   A stadionem to opravdu není.

   • CHOREO

    Viktor_189325.8.2016 12:03reagovat

    Ano, naše chorea jsou horší než TS. Jejich jsou daleko víc estetická. Úroveň malby však vyšší není. S tou Plzní to fakt nemyslíš vážně. Já ti tvůj názor neberu, ale jako člověk, co se na choreích podílí tam vidí více nedostatků než u nás. Na stadion se nevymlouvám. Kartoniádu sice v kotli neuděláme jako TS, ale kvalitních plachet jsme již namalovali nespočet.

    • CHOREO

     Shrekson25.8.2016 12:14reagovat

     Ahoj, můžu se jenom zeptat nechtěl by si to zeptat udělat malí článek? Jak Sparta vás podporuje, kolik stálo času třeba tohle a tam to choreo případně rozpočet atd. Případně kdo vám na to dává peníze kdo vám vydává povolení.. myslím že by to zajímalo více lidí, případně by vás i dost lidí mohlo finančně podpořit..😉

     • CHOREO

      Viktor_189325.8.2016 13:07reagovat

      Ahoj, takové věci si můžeš přečíst v zinu, který vydáváme. V článcích tyto aspekty právě často zmiňujeme. Sem nic psát nechci. Už jenom tahle diskuse je házení perel sviním.

      • CHOREO

       captain_obvious25.8.2016 13:15reagovat

       Jenom proto, že ti to tady všichni neodkývali a nepřihlásilo se 8 nových lidí, kteří mají zájem přispívat nebo se sami podílet na choreích, tak to je házení perel sviním? Smích Už jenom tím, že tady reprezentuješ kotel, který má pověst takovou, jakou má (vůbec netvrdím, že je zasloužená nebo že tam jsou všichni do jednoho bezmozci, jen říkám že takovou pověst prostě má a to je fakt), tak ta aura nadčlověka, který si utrhl kousek svého drahocenného času, aby přišel mouly poučit o choreu, vypadá dost komicky Smích

      • CHOREO

       Sendi25.8.2016 13:20reagovat

       jo tohle jsou přesně ty důvody proč to nefunguje. Mezi kotlem a ostatními fanoušci je propast. Kotel pohrdá ostatními fanoušci a řada fanoušků zase pohrdá kotlem, nebo spíš některým jeho osazenstvem...přístupem, kterej jsi tady teď demonstroval, se na tom samozřejmě změní uplný hovno :)

       • CHOREO

        Viktor_189325.8.2016 13:31reagovat

        I kdybych tu psal na úrovni vysokoškolského profesora, tak se nic nezmění. Já jsem se sem nepřišel nikomu zalíbit. Přišel jsem sem vysvětlit, že choreí skutečně neubylo. To kam diskuse sklouzává je věc druhá.

        • CHOREO

         Sendi25.8.2016 13:34reagovat

         to jsem pochopil, ale mám dojem, že to kam diskuze sklouzává je především tvoje zásluha:) Myslím, že není potřeba být rovnou arogantní a odtažitý, jsme na stejný lodi hej...

         • CHOREO

          Viktor_189325.8.2016 13:57reagovat

          O moji zásluze by se dalo dost polemizovat. Je to jen výsledek zdejších reakcí a to zejména Furia Ceca, se kterým fakt na stejné lodi nejsme :)

          • CHOREO

           Sendi25.8.2016 14:05reagovat

           tak on už i ten tvůj úvodník nebyl zrovna přívětivej, nemluvě o ”házení perel sviním”, což jsi rozhodně neadresoval na nikoho konkrétního, ale na nás ostatní:)

  • CHOREO

   experto25.8.2016 11:40reagovat

   Pěkný příspěvek z ”H37-9”.

   Celkový problém s tímhle je hlavně počet lidí, který se chtějí do sparťanskýho kotle zapojovat ... ale proč asi...?

   • CHOREO

    Viktor_189325.8.2016 12:10reagovat

    Lidí pomalu přibývá, ale furt to není ono. Celkově v kotli chybí starší generace, která o sobě tvrdí, že už má odfandíno a chodí si sednout na protilehlou. O takových lidech si myslím své ...

    • CHOREO

     Sendi25.8.2016 12:16reagovat

     já si zase myslím své o lidech, co v zápase s Laziem hodí dvakrát plný pivo na asiata sedícího pod kotlem a pořvávající na něj a jeho dva snědý kámoše celej první poločas takový nechutný sračky, že dotyční raději v přestávce opustí zápas;)

     • CHOREO

      Viktor_189325.8.2016 13:23reagovat

      Politické myšlení, které panuje jsme však nenastavili my :) Myslíš, že jiné tábory vítají cizince s otevřenou náručí? Pochybuji.

      • CHOREO

       Sendi25.8.2016 13:37reagovat

       to ale není uplně podstatný žeano, já tím chci říct, že je pro mě nemyslitelný pomáhat někomu v přípravě chorea, když se chová jako neandrtálec a jeho hodnotovej žebříček je pro mě naprosto nepřijatelnej(nedej bože aby moje finance vynaložil na tématický anti-choreo)...z toho tak nějak plyne, že pokud se má přístup fandů k choreu/kotli změnit, tak tyhle propasti je potřeba překlenout, což se bohužel nepodaří, dokud budu muset svý třináctiletý ségře vysvětlovat, že nejsou v kotli všichni takoví dementi a že neni ostuda, když bude hrát za Spartu...jestli mi jako rozumíš ;)

       • CHOREO

        Viktor_189325.8.2016 14:15reagovat

        Tohle naprosto chápu a myslím si, že ty propasti překonáváme a odstraňujeme s každou sezónou víc a víc. Letos je třeba nejvíc prodaných permic do kotle za poslední dobu. Jenže tyhle negativa se prostě odstranit na 100% nepodaří nikdy. To je prostě fotbal a ten vždy přitahoval i primitivy. Plno lidí si stále myslí, že žije ve filmu ”Proč?”. Když se na to budu dívat očima pesimisty, tak si řeknu, že ty kelímky na asiaty jsou průser, když se na to budu dívat očima realisty, tak vidím velký pokrok v tom, že je tam nikdo neskopal, jako by tomu bylo dřív :D jasný,zní to naprosto kreténsky a zase mi napíšeš ”ty vole, to je chvályhodné, že nebyli napadeni”...ale i to je prostě úhel pohledu. Dřív jsi mohl dostat do držky v kotli za cokoliv (dredy, oblečení atd) Dneska maximálně za hulení. Tím nechci říct, jak je kotel super, že lidé se tam už maximálně zahážou kelímkama. Jen říkám, že nějaký pokrok tam je. Nebo bych se prostě od těch lidí mohl distancovat a říct, že to nebyl nikdo z Ultras. Ale to neudělám...

        • CHOREO

         Sendi25.8.2016 14:20reagovat

         chápu a jsem rád za tuhle reakci. Budu určitě rád, když se to bude dál posouvat, letos se mi kotel zatim strašně líbí, pořád tam je ale cejtit ta propast, tak snad se to prostě srovná postupem času, až se to stane, tak se možná všichni sejdem u výroby chorea:)) akorát mam teda obavu, že se toho ani jeden z nás nedožije :D

    • CHOREO

     LukyACS25.8.2016 12:31reagovat

     Vidíš, možná je to vzájemné.

  • CHOREO

   Furia Ceca25.8.2016 11:40reagovat

   Mě je jedno kdy jsou nějaký prskavky.. nevšímám si toho kdy jo a kdy ne. Jen vím, že když to je tak je to otravný a legrační. Jako když skupinka kluků na Mikuláše konečně může bouchat kuličkama.

    

   K tomu ostatnímu co ti píšeš ti řeknu, že dokud se kotel nezbaví rasistických projevů, náckovských móresů tak jste většině lidí u prdele a nediv se nezájmu a lhostejnosti vůči takovýmu chování. Klidně si mě odsuď jako sešívku nebo dementa, je mi to jedno. Je to můj názor, který přetrvává roky a zatím jsem v kotli neviděl změnu, která by mě přesvědčila o tom, že to tam vedou inteligentní lidé, kterým jde o ryzí fandění bez postranních nesportovních projevů.

   • CHOREO

    Viktor_189325.8.2016 13:20reagovat

    Ty budeš přesně takový ten moula, co je proti zvednout i kartón během zápasu a umí jen na všechno prskat. Nebyl jsi to náhodou ty, kdo nám roztrhl choreo Malá Země-Velký Klub proti Slovanu Bratislava 2014? Podstatu světlic ti tady ani vysvětlovat nebudu, jen ti řeknu, že svoje místo v kotli mají, ty prskavko.

     

    Pokaždé když někdo píše něco o rasismu v kotli, tak se musí zasmát. Ukaž mi nějaké choreo, chorál, triko, samolepku atd. s nazi tématikou. Já beru, že předchozí generace házela banány, bučela na hráče, zpívala proti Sylvestremu, visely kelťáky, hajlovalo se o stošest atd. Pokud si myslíš, že tohle stále funguje, tak jsi asi zaspal dobu o 10 let. Tak se laskavě prober. Dneska možná nějaká spitka z buranova jednou za čas hodí hajlovačku a je všem akorát pro smích. Tak si ty svoje názory nech pro sebe, nebo do hospody mezi sobě rovné. Na diskusích tyhle bludy čtou lidé a pak se to šíří jak mor. A jestli ti nepřipadáme dost inteligentní, tak já nevim co chceš. Snad nečekáš, že to tam povede nějaký laureát a speakovat bude držitel Nobelovy ceny. Bubnovat by mohl doktor z Yale, viď? Sám do kotle nechodíš, ale chytrej jsi až až. Přečti si FB Ultras Sparta občas, nebo se mi ozvi a já ti daruji zin, abys pochopil, že nám o fandění, atmosféru a Spartu jde v první řadě.

    • CHOREO

     Furia Ceca25.8.2016 13:56reagovat

     Tak to jsem rád, že v kotli je mír a láska a asi mě jen pálí zrak. Dokazovat ti to nebudu a nemusím. Každý soudný to vidí. Nikdo netvrdí, že se to děje permanentně, ale zrovna tak ty nemůžeš tvrdit, že se to neděje vůbec. Každopádně jsem rád, že se od toho distancuješ a je to příslib do budoucna. Já jsem za chorea rád, papíry zvedám a tyhle věci oceněním. Nepleť tedy hrušky a jablka. Pointa méojich příspěvků je někde jinde. Zdravím ze sektoru H44.

  • CHOREO

   Víťák z Cé Osmičky25.8.2016 11:44reagovat

   Čest lidem jako ty. Já osobně jsem byl na několika kartoniádách (tuším pěti) a párkrát pomáhal i malovat (mj. i choreo na Feyenoord, co nám pak jejich fans zničili.

    

   A můžu potvrdit - není to prdel. Získat povolení od vedení, sehnat (často i velké) prostory na vymalování, prostředky, lidi, který se stím budou iks hodin nebo i dní srát, pak to neporušené dostat na stadion. Není to prdel a přesto se najdou tlučhubové, kterým to přijde jako málo, místo, aby přidali ruku k dílu.

    

   Osobně jsem se malování nezpúčastníl už asi 3 roky a v loňské sezoně jsem byl jen na jedné kartoniádě z těch pěti, co jsme měli, proto si nedovolím nic z toho kritizovat ať už počtem nebo kvalitou (mimochodem, ta byla v loňské sezoně skvělá).

    

   Chceš toho víc? Chceš to lepší? Přidej ruku dílu, jak pravil Viktor.

   • CHOREO

    LukyACS25.8.2016 12:28reagovat

    Cením si lidí, co věnují čas vymýšlení věcí a realizaci chorea. Já jsem na choreo několikrát přispíval, dohromady nemalou částku a v poslední době, když vidím, že se za to dělaj nějaký antibuzerantský a protiislámský věci, což podle mě na stadion vůbec nepatří, tak nepřispěju už ani korunu.

    A co se týče ostatních, tam si myslím, že je problém v tom, že má u nich kotel špatné jméno a prostě s ním nikdo nechce spolupracovat, to se týká i fandění...

    • CHOREO

     Víťák z Cé Osmičky25.8.2016 12:56reagovat

     Ale je recht, že to s tím Prague Pride a islamizací to byl od kotle skutečně krok zpátky.

      

     Jinak se ale v kotli objevují i hezká chorea.

    • CHOREO

     Viktor_189325.8.2016 13:28reagovat

     V poslední době? Choreo proti Prague Pride bylo v srpnu 2014, Blaničtí rytíři únor/březen 2015. Vzhledem k posledním událostem jsme mohli vytáhnout asi 50 různých antiislamských choreí a neudělali to. Ani jedno není rasistické/nacistické. První podle mě dokonce ani politické. Můžeme se v tom povrtat víc, ale zatím jen napíšu, že obě chorea byla trefná a na stadion se hodila. Navíc to první bylo neuvěřitelně vtipný Smích

     • CHOREO

      Sendi25.8.2016 13:39reagovat

      jé, tak to je od Vás teda fakt chvályhodný, že jste antiislámský choreo nevytáhli! Fakt všechna čest tyvole :)

      • CHOREO

       Viktor_189325.8.2016 13:48reagovat

       cílem příspěvku nebylo sklidit pochvalu za naše ”dobré chování”, ale argumentovat, že proti islamu se fakt nic nedělá v poslední době. Tvůj sarkastický příspěvek je tedy úplně mimo.

       • CHOREO

        Furia Ceca25.8.2016 13:59reagovat

        ”Jebat aláha, pálit mešity” je vypovídající názor kotle i bez chorea.

        • CHOREO

         Viktor_189325.8.2016 14:22reagovat

         tahle sračka se už kotlem naštěstí nenese a nést nebude ;)

         PS: teď doufám, že mě nikdo nenařkne z toho, že jsem islamista, ale tohle byla ultrakokotina teda

     • CHOREO

      LukyACS25.8.2016 14:00reagovat

      Tak hodnotil jsi to od roku 2007, takže pro mě jsou 2 roky dozadu poslední doba, ale budiž. Jde mi o to, že se mi nelíbí, že má někdo potřebu vyjadřovat svůj názor na věc, i za moje peníze, i když v celkovym balíku je to samozřejmě zanedbatelná částka, ale já tam prioritně dával peníze na podporu Sparty, takže se mi tohle fakt nelíbí.

       

      Jinak podívej, co jsi napsal, na poslední řádky, s takovym příspěvkem se jen staví čím dál větší zeď mezi kotlem a ostatními fanoušky, pokud budete podobně arogantní, tak se na Vás každej vybodne. Hodně z Vás se považuje za jakési nadsparťany, že když tomu obětujete víc času někdo jinej, tak Vaše vyjádření má vyšší váhu a ostatní si můžou políbit prdel. Ale takhle to přece nefunguje, vážit si musíme každého fanouška, i když přijde třeba jen na 2 zápasy za sezonu, když se jim nadává do fanoušků úspěchu, baťůžkářů, tak je takový hlody jenom odraděj. Každej musí přijít na to, že je to na Letné fajn a měl by klub podporovat, ale nikdo, kdo přijde poprvé na stadion, nebude mít za sebou desítky zápasů na Letné/výjezdů, přece...

      Jinak všechna čest, že tomu dáváš dost času, ale fakt se snaž o to, abyste vystupovali lépe. Vždyť sami jste nedávno na fb napsali, že vedení Sparty žije v jiném světě než fanoušci, ale vy taky jako kotel žijete v jiném než ti ostatní. Mělo by se něco dělat s tím, aby se ty světy spojily Úsměv

      • CHOREO

       Furia Ceca25.8.2016 14:08reagovat

       Tesat do kamene.

      • CHOREO

       Viktor_189325.8.2016 15:10reagovat

        

       Hodnotil jsem od roku 2007, ale jakýsi vzestup Ultras počítám od roku 2013, jak jsem psal, ale to je teď jedno. Tvůj postoj naprosto chápu. I kdybys přispěl jen 10Kč, tak máš právo se proti nekorektnímu choreu ohradit. Jenže tohle je prostě něco jako stát. Ty můžeš dávat na daních kolik chceš, ale rozhodnou stejně ti nahoře, jakým směrem se to tady bude ubírat. Tím z nás nechci dělat nadlidi ani aristokraty. Jenže prostě se počítá jen s názorem těch aktivních a malujících. Jak už jsem psal výše, mně strašně vadilo plno věcí a snažil jsem se je změnit prostřednictvím SF fóra, jenže to bylo k ničemu. Pak se mi podařilo dostat mezi aktivní lidi a to už je o něčem jiném. Chápu, že každý nemůže být aktivní na všech frontách, ale pak se holt musí smířit s tím, že jeho koruna občas padne na něco jiného než by chtěl. Kdybych se měl ohlédnout do minulosti, tak je i v tomhle obrovský pokrok a to ten, že se aspoň nikdo nemusí bát, že peníze z kasy nebo suvenýrů padnou v kasínu. To choreo anti-gay/islam je oproti dotaci výherních automatů ještě krása :).

        

       Jo, máš pravdu že občas vystupujeme jako nadsparťani, ale i to má své opodstatnění. Vážíme si každého člověka, co přijde, fandí, podpoří, ale pak jsou prostě lidé, kteří dojdou 2x a mají kecy, že nevidí, že chtějí svoje místo a bla bla. No tak na takové prostě nemá nikdo nervy. Když někdo je sváteční fanoušek, tak má v kotli držet hubu a krok. Samozřejmě se nikdo nerodí se stovkou výjezdů na kontě, ale prostě když jsi nováček, tak nedělej ramena a přizpůsob se nějakým pravidlům. Jenže tohle se netýká absolutně protilehlé. Tam je to samá permice, takže o vandrácích nemůže být ani řeč. Tam je nastavena bariéra v tom, že protilehlá kotel považuje přesně jak tu bylo napsáno za nácky, primitivy atd. naopak kotel vyčítá protilehlé, že málo fandí, nezapojují se atd.

       O lepší vystupování se snažíme všemi způsoby, ale nemůžeš zas tolik srovnávat fans a vedení. Fanoušcí se vždy rozdělovali na Kategorii A,B,C z nichž B a C byly vždy jakési uzavřené skupiny. Ale určitá paralela tam je, to máš pravdu a distancování se od normálních fans by nemělo přesahovat nějaké hranice. Ty světy se sice nikdy nespojí, ale měly by být více provázané, to je pravda.

 • Dnešní sestava

  Zdenina25.8.2016 11:28reagovat

  Co v té sestavě děla Mareček? Frýdek dnes překvapí-mile.Smích Bez Borka nemáme tvořivé ho hráče.

  • Dnešní sestava

   experto25.8.2016 11:31reagovat

   Čermák hraje z pohledu ZŠ tužku a nikdo jiný tam momentálně není ... Matějovský už je někde v Brandýse, nebo kde je? :)

   Neřikám, že s tim souhlasim, já bych Čermáka naopak podržel, ale je mi jasný, že bude Mareček.

   Dočkal podle mě bude.

 • Už se těším,

  Tashunka Witko25.8.2016 11:08reagovat

  jak budeme dobývat Evropu s trojkou kreativců Vácha-Mareček-Frýdek v záloze, záda jim bude krýt ochmatávač Holek, na hrotu bude bludička Julie a u rohovýho praporku bude všechno patičkama jistit Šoural. To vše pod přísně vybouleným zrakem standardkového experta Hejkala.

  • Už se těším,

   panvaclav25.8.2016 11:12reagovat

   Však se tomu můžeš vyhnout, ve stejný čas ti běží na Nově Comeback a na Barrandově Kolotoč.

 • rozpočet

  Sendi25.8.2016 10:43reagovat

  Co to zase ten Zdéňa mele?! Jako pomalu si říkám, že by na Spartě měli zvážit nějaký školení komunikace, protože takovýhle bláboly pouštět ven, to je až neuvěřitelný...Nás vyřadí Steaua a Plzeň Razgrad a on vytáhne rozpočet. Razgrad si ty hráče nakoupil za uplně stejný peníze, jako my koupili Marečka, Váchu, Shalu, Fataie, Zahustela a Plzeň Kopice a Tecla- takže prostě kecy. Nás zase vyřadil Stanciu, což je Rumun, kterej přišel za kolik z Vasluie, půl milionu euro? sedmset tisíc? To jsou neuvěřitelný kecy, ten tu nakrásně mohl hrát taky. Jako už jsme to tu nedávno psali, že máme roli provinčního klubu, ok - beru, ale pokud se budem vymlouvat na rozpočet když se přitom konfrontujeme s takovejma mančaftama, tak to je zas příprava půdy pro ospravedlnění naší neschopnosti a nic víc a pokud by to tak skutečně bylo a my hořeli na rozpočtu, tak musí vzniknout nějaká strategie jak se s takovou situací vypořádat, čehož ale zase nejsme jako firma vůbec schopný...nenávidim tyhle řeči, to jako fakt neni v česku nikdo schopnej nějaký pořádný reflexe? Počínaje kluby a konče áčkovou repre?!...kristevolejozefe...

  • rozpočet

   13goat25.8.2016 10:47reagovat

   Štempl, podpis.

  • rozpočet

   lidoop25.8.2016 10:51reagovat

   Sendi, nemáš pravdu. Včera jsem to tu psal, jen v loňský sezoně dal Razgrad za posily celkem skoro 7 mio euro + ještě další tři hráče po skončení smlouvy, který mají dle TM dohromady hodnotu dalších 5,5 mio euro.

   Tolik peněz za posily nedal Dan nejspíš ani za pět let dohromady a počítám, že ani ty po skončení smlouvy by platově tak jako Razgrad neodměnil.

   Prostě si musíme přiznat, že i rumunský, bulharský a další týmy, který se nám ještě před pár lety dívali na záda, jsou dneska už finančně někde jinde a pochopili, že kvalitu je třeba adekvátně ohodnotit.

   • rozpočet

    lidoop25.8.2016 11:02reagovat

    Ovšem souhlasím, že Steaua je jiná káva. Tam to bylo jen o Stanciuovi a naší naprostý nepřipravenosti a troufám si říct, že až odfláknutí, když ne celých dvou zápasů, tak aspoň větší části z nich.

   • rozpočet

    Sendi25.8.2016 11:08reagovat

    Dobře, ti hráči přišli všichni najednou, ale cenově jsou naprosto srovnatelní s tím co chodí do Sparty...přeci nemusíme kupovat hned čtyři takové, stačí jeden dva na přestupní období...Razgrad sice má vyšší rozpočet, ale neni to tak, že by nakupoval hráče za pět milionů eur, kupují stejně jako my - za milion, výjimečně za víc a to ještě v případě, že prodají...Karavaev za mega eur, Mareček dokonce za víc než to, Lafy v jedenatřicet skoro taky, Vácha za půl plus hráče a za kolik kupujem Frýdka a Šurala? za to by tu nebyl jeden Cafú?:)...sorry, ale to jsou srovnatelný ceny s tím co chodí do Razgradu a ikdyby to nakrásně bylo tak, že si můžou nakupovat supr trupr hráče, tak to zároveň rozhodně není tak, že by tam chodily nějaký prověřený ultradrahý hvězdy, tak to prostě neni, jsou to akorát chytře vynaložený prachy a v tom je ten problém...Další věc je, že mě je to uplně jedno, protože my se ve všech těch zápasech porážíme sami, neporáží nás nějaká super-nadřazená kvalita plynoucí z bezednýho rozpočtu a přeci jen ikdyby to tak bylo, tak to neni vůbec důvod k tomu se na to vymlouvat, konkurence je v každym prostředí a prosadí se jenom ten, kterej nefrfňá, ale maká...Z mýho pohledu prostě neni možný vzít neúspěch českýho fotbalu a tupě ho zredukovat na nedostatek prachů, obzvlášť podíváme-li se na to, v jakym prostředí se tady fotbal dělá a jestli čirou náhodou malý rozpočty nejsou tak trochu důsledek naprostýho diletanství panujícího ve fotbalovym prostředí od trenérů až po ”menežment”...

    • rozpočet

     lidoop25.8.2016 11:16reagovat

     Když to napíšeš takhle, tak svým způsobem tu pravdu máš a dá se s tebou souhlasit Úsměv. Problém je určitě náš skauting, že my takový hráče nejspíš ani nedokážeme najít, anebo pokud jo, tak už ne zaplatit (viz vyjádření Ščasnýho, že za Láďu měli vytipovaný asi tři zahraniční hráče, ale žádnej nedopadl). A to je věc, nad kterou by se Dan měl zamyslet. Než dát na naše poměru nadstandardní prachy všem těm Paixaům, Steinhöferům, Fataiům a Šuralům, tak radši dám pořádnej plat hráči, kterej za to fakt stojí. Ale to je pořád i ten problém viz výše, to už Dan vědět nemůže, to není jeho práce, vyhledávat vhodný hráče.

     Prostě např. Razdrag ty hráče najít a zaplatit dokáže, my je nedokážeme ani najít a když už třeba náhodou jo, tak už je prostě nezaplatíme Úsměv.

     • rozpočet

      Sendi25.8.2016 11:22reagovat

      no právě! Třeba u Fataie to beru, ten přicházel s dobrym renomé a taky ho částečně naplnil, ne vždycky to vyjde, nevadí, u Shaly to samý, to mi taky přišlo smysluplný...už jsem tu tuhle psal příklad Vincenta Janssena, útočník co dal ve druhý nizozemský lize 19 gólů a měl 11 asistencí ve dvaceti letech - AZ Alkmaar ho koupil za usoplenej půl milionu eur - dal 27 gólů v eredivisie a šel za DVAADVACET milionů do Tottenhamu...za JEDNU sezonu! Takovejch hráčů je po evropě tři prdele a jediný co nám brání je koupit je prostě neschopnost lidí co to maj nastarost, jednoduchý jak vole facka :)

     • rozpočet

      LukyACS25.8.2016 11:22reagovat

      Jak píše Pavel níž, podívej se na naše odhadování potenciálu hráčů. Odchovance můžeme mít denně na očích a přesto nevidíme, co v nich je a vyměníme je za horšího hráče.

      A teď si představ, že ti samí sledují nějakého hráče v cizině, to se pak nejde divit, že přitáhnou jednoroční kometu Paixaa, nebo jenom dají na doporučení někoho.

      Za 15-25 mega by se v zahraničí určitě dali najít slušní hráči, kteří by přinesly atributy, které naši fotbalisté nemají a stačil by 1-2 za sezonu, ovšem dokud Dan nevymete vedení, tak se nehneme.

      • rozpočet

       Sendi25.8.2016 11:24reagovat

       přesně tak...

      • rozpočet

       lidoop25.8.2016 11:27reagovat

       Tak jsem se nakonec všichni tři hezky shodli a doplnili. Kdo z nsá to teď přetlumočí vedení? Smích

       • rozpočet

        LukyACS25.8.2016 11:30reagovat

        Hlavně aby se to dozvěděl Křetínský, vedení v tomhle soudné nebude a dobrého místa se nezbavěj.

        Jinak si myslím, že sednout si do Sparty my 3, tak o nic miň úspěšnější nebudem, protože 3 titul za 11 let vyhraješ jen na základě pravděpodobnosti Smích

        • rozpočet

         lidoop25.8.2016 11:33reagovat

         Jo, sorry, myslím Dana, píšu vedení Úsměv.

        • rozpočet

         Sendi25.8.2016 11:34reagovat

         jo to je skoro statistická chyba :D

      • rozpočet

       captain_obvious25.8.2016 11:31reagovat

       Přece nedáš 15 mega za hráče + třeba 6-8 mega ročně na platu. To je nehospodárné, to si můžou dovlit nějací hazardéři z Razgradu nebo Salzburgu a ne majestátní Sparta, která má v zahraničí zvuk. Smích

        

       A když už takové nebo o něco málo menší prachy za hráče dáme, tak to musí být slimák Šural nebo Frýdek, to je rozdílový hráč, co se týká sbírání karet, takového v zahraničí nenajdeš. Smích

  • rozpočet

   lidoop25.8.2016 10:53reagovat

   Na druhou stranu je pravda, že my máme něco, co tyhle všechny kluby nemaj - Strahov. Ale nedokážeme jeho potenciál ZATÍM využít ani z 20%. Pokud se to naučíme, budeme mít oproti těmhle klubům obrovskou výhodu, že spousty hráčů, který oni draze přivedou, si my vychováme.

   • rozpočet

    Sendi25.8.2016 11:10reagovat

    no to je další věc, o akademii a hráčský kvalitě v mládeži co máme my si můžou nechat týmy ve střední evropě zdát, my z toho nedokážem vydolovat ani dva hráče na ročník...

   • rozpočet

    Tashunka Witko25.8.2016 11:15reagovat

    Strahov polyká 80 milionů ročně, což od dob založení Košťálem vyšlo už hodně přes miliardu a zatím to nepřineslo nic, než odprodej hrstky hráčů (Krejčí, Kadeřábek za nás, na zbytku - Pavelka, Skalák a spol. se pakovali jiní), které do áčka posunul Chovanec.

    Dá se říci, že od té doby jsme nevychovali pro áčko nikoho, pokud nepočítáme stagnujícího průměráka Juliše a tápajícího Čermáka po návratu z hostovačky.

    • rozpočet

     lidoop25.8.2016 11:17reagovat

     To ale není chyba těch talentů, který očividně jsou, ale vedení, který jejich potenciál nedokáže vidět a pak samozřejmě ani využít.

    • rozpočet

     Sendi25.8.2016 11:18reagovat

     ještě se střelil Schick indiáne, za solidní peníz(taky se prodal Hušbauer a dá se předpokládat že vypálíme brzo i Brabce)...tohle si vedení taky musí zhodnotit, neni možný tam vypiplat vytříbenýho útočníka a pak ho rovnou střílet ven, takovej model nám přináší jenom dílčí finanční záplaty a sportovně nás to posouvá asi jako Babiš výběr DPH...

     • rozpočet

      Tashunka Witko25.8.2016 11:28reagovat

      JO Schick se ekonomicky vyplatil, ale odehrál za nás cca 10 minut a Hušbyho nepočítám, protože ten víc vymetal Viktorky a Baníky a do áčka ze Strahova nepřišel. Nicméně pořád je ten Strahov hodně prodělečný a vyplatí se až tehdy, až se zaplatí pořádný trener a nebude se dokola točit ”česká trenerská škola” Lavička, Ščasný a spol..

       

      Btw. radujme se, že Rada šel do Příbrami. Byl by jinak první na řadě před branami Letné.

  • rozpočet

   Chumaj25.8.2016 11:09reagovat

   ono se taky líp posiluje, když se hraje na velkém stadionu a chodí lidi. Vezměte si včera Legii, o tom se nám nemůže ani zdát - 58tis. diváků, když bych bral odhadem průměrnou cenu lístku na včerejší pro ně veledůležitý zápas 500 kč, tak to máte 1mil.€... Postoupili do LM, to maj další tři domácí zápasy s velkokluby jistý, takže odhadem 1000 kč za lupen, a jsme na nějakých 6 mil.€, to nepočítám prodej dresů, něco ty lidi tam vypijou a sní a při takovém množství už to něco hodí. K tomu jistých přes 12 mil.€ za účast, to se ten rozpočet pak plní Úsměv

   • rozpočet

    lidoop25.8.2016 11:21reagovat

    My ten stadion mít, tak ho vyprodáme max. dvakrát ročně a to jen když se nám podaří postoupit do pohárů a narazíme tam na top kluby typu ManU, Real, Bayern, atd. a podruhý, když přijede Madonna Úsměv.

     

    Na ligu ti prostě v průměru u nás nebude nikdy chodit víc, než 10.000 lidí a stadion vyprodáš jen dvakrát za sezonu - Plzeň a Slávie. Češi jsou prostě globálmně vzato líný fanoušci úspěchu a je jedno, jestli fandí Plzni, Spartě, nebo Slávii.

    • rozpočet

     Sendi25.8.2016 11:23reagovat

     tak von kdyby byl fotbal čistej a ta hra nějak vypadala, tak by jich víc přišlo, o tom nepochybuju. Ostatně vzal jsem pár totálních neznalců co nikdy na fotbale nebyli na Spartu a od tý doby se mi sami hlásej, že by šli, páč je to prostě dobrý...jde to ruku v ruce...

     • rozpočet

      LukyACS25.8.2016 11:27reagovat

      Je to tak, tehdy byla na Eurofotbalu anketa, jak často chodí na naší ligu a asi 60-70% lidí odpovědělo, že ani jednou za sezonu nebo 1-2x! A to jsou lidi, kteří se o fotbal zajímají prakticky denně, ale celý to naše klima stojí za prd.

     • rozpočet

      lidoop25.8.2016 11:31reagovat

      Já tady otevřeně přiznávám, že na Letný jsem tak max. 10x za sezonu. Poháry, Plzeň, derby, Liberec, sem tam Bolka. Na Příbrami, Dukly a Bohemky prostě nechodím a mnohdy to nedokážu naplno sledovat ani v bedně, protože je to zpravidla nuda k posrání a z naší hry akorát bolí oči.

      Takže ano, hrát Sparta hezčí fotbal, nebo aspoň častěji v plným nasazení, chodím častěji. Ale jinak mám prostě dost jiných koníčků a než protrpět dvě hodiny na Letný, odcházet nasranej a frustrovanej, strávím raději ty dvě hodiny na golfu a odcházím spokojenej, příjemně unavenej a zrelaxovanej.

      • rozpočet

       LukyACS25.8.2016 11:36reagovat

       Tohle jsi napsal dost trefně, to je to, co spousta stálých fanoušků nechápe, že jiní lidé mají dost jiných priorit. Navíc ten fotbal, co teď produkujeme, to se ani zábavou nazvat nedá a na to si může zajít i na okres za barák, kde pokecá se známejma a nestojí ho to nic, nebo si zajde jinam, jako ty třeba na golf, těch možností vyžití jsou dneska tisíce a jít na fotbal, kde se 70 minut nic neděje, to je prostě nudná záležitost.

   • rozpočet

    lidoop25.8.2016 11:25reagovat

    Jo a koukám, že jsi trochu zmatenej, Legia hrála předevčírem a bylo tam 29.066 diváků (kapacita na evr. poháry je 31.103)

    • rozpočet

     Chumaj25.8.2016 12:54reagovat

     jj máš pravdu, spletl jsem se, ale v přenosu spekulovali o Národním stadionu, že budou hrát LM tam, ten je hned vedle a kapacita je 58tis...

 • Zdenina25.8.2016 9:07reagovat

  Nejde tak o posily. Jde o to, aby naši hraci prokázali srdíčko, to, ze hrát za Spartu je cest! Číňani mají letos posil. Budou to opravdové posily? Silné o tom pochybuji!

  • lidoop25.8.2016 9:36reagovat

   Opravdovou posilu zatím nemají. Van Kessel střídá lepší okamžiky s horšími, proti Anderlechtu byl naprosto jalovej. Dobrá posila bude Ščuk, ale pořád je to jenom lehce nadprůměrnej hráč na poměry naší ligy, rozhodně z něj nebude hvězda týmu, o kterou by se po sezoně přetahovali zahraniční týmy. Zbytek nekomentuju, se statusem hvězdy nepřišli, neznám je a odehraných mají pár zápasů.

 • Posily

  FrantisekKoudelka25.8.2016 7:16reagovat

  Zdenda toho namele do novin, ale I on rika, ze bez kvalitnich posil se proste konkurenceschopny tym pro LM udelat neda a je to bohuzel pravda, to ze hrajeme blbe je jasne, ale pokud vedeni neprivede opravdovou kvalitu alespon na 4 postech, budem se v tim placat roky, Dan by mel sehnat silneho psrynera, navysit o 200 rozpocet a pujde to. My se tady smejeme klubum z Polska, Rumunska, Beloruska, Kazachstanu, lec oni maji vetsi rozpocty a mohou si dovolit I zahranicni kvalitu...

  • Posily

   FrantisekKoudelka25.8.2016 7:17reagovat

   Partnera, pisu z busu...

  • Posily

   kilovolt25.8.2016 7:45reagovat

   moje rec.... ale je fakt ze ono se líp říká než udělá... sehnat pár set milionů není jen tak

  • Posily

   Capo25.8.2016 7:54reagovat

   Tak to je jasný, kdybysme měli rozpočet alespoň jako ty Řecké kluby, tak by to bylo jiné kafe. Byli bysme schopni déle udržet české hráče lepšími platy, aby tak nepospíchali ven. I ze zahraničí by se nám snadněji lákali kvalitní odpadlíci z velkých klubů, kteří by přinesli potřebnou kvalitu. Za současné situace jsme po finanční stránce opravdu jen provinční klub, ze kterého při první nabídce z Rumunska chce hráč odejít na sílu a i český hráč by radši odešel někam do Genku, protože dostal nabídku, která je pro něj zajímavější než pokračovat ve Spartě. Je opravdu neskutečné, že s takhle omezenými prostředky jsme schopni čas od času postoupit do jarních bojů v Evropě a být podobně úspěšní jako třeba Salzburg, který do toho sype daleko víc.

  • Posily

   kanonMates8825.8.2016 8:17reagovat

   Přesně tak, všichni si tu dělají srandu z vrhačů míčů ze SønderjyskE, ale jaká je realita, myslíte, že kdyby chtěli jakéhokoliv našeho hráče v současnosti, že si nebudou moct dovolit? Samozřejmě že si ho budou moct dovolit a věřte tomu, že by tam podle mě i většina našeho kádru jít chtěla... zato opačným směrem, pokud by tam teda někomu nekončila smlouva, je to naprostá utopie...

   • Posily

    captain_obvious25.8.2016 9:11reagovat

    Do Sonderjyske by šla většina našeho kádru jo? A na to jsi přišel jak? Chtěl bych vidět jednoho borce, který by šel ze Sparty do týmu, který v Dánsku hraje pravidelně o záchranu nebo v nejlepším případě o nějaké 8. místo, loni měl historickou sezonu a letos je zpátky na dně tabulky.

  • Posily

   waaw25.8.2016 8:29reagovat

   Jojo, pred sezonou jsem psal o nutnosti zvysit kvalitu na nekolka postech a tady se psalo, ze mame nejsilnejsi kadr za posledni roky, mraky reprezentantu, byvalych reprezentantu, slovenskych nadeji, albanskych hvezd....

  • Posily

   pivees25.8.2016 8:41reagovat

   Je potreba hrat s tim, co je. A ja si nemyslim, ze by tu kvalita nebyla. Pokud to srovname s kluby od nas na zapad, tak mozna, ale s polaky, rumuny, rakusany naprosto srovnatelna a neni to o nejakych nakupech. My tady ve Sparte si tu kvalitu dokazeme vychovat. Jen nam moc nejde ty mlade zapracovavat. Myslim, ze Sparta muze hrat dustojnou roli v Evrope, jen musi najit klid, souhru, tymovost. A to se bohuzel ZS nejak nedari. Neni to o posilach, ale trenerovi, ktery zatim hleda a hleda. A hraci toho trosku zneuzivaji. A neni to jen o ZS, ale i o lidech kolem klubu.

  • Posily

   majtin25.8.2016 8:53reagovat

   Hřebík kdysi prohlásil něco ve smyslu, že nejsnadnější si bude posily vychovat. A já si to myslím taky.

   Jinak kádr si myslím, že máme velice kvalitní a že Zdeněk Ščasný je taková nevyčerpatelná studna, kde mizí ta individuální kvalita hráčů sem přišetších.

   • Posily

    Pavel0025.8.2016 9:07reagovat

    Celé to co řiká je jenom alibismus... nic víc. Kolikrát a s jakým rozpočtem tam postoupila Plíseň? Kolikrát se stalo, že týmy s většim rozpočtem, co hráli proti nám, měli o dost slabší tým? Samy jste viděli nasazení Plzně v poslednim utkání, kdyby takle hráli všechny zápasy jsou v LM, to samé Sparta by se do play off LM určitě dostala... Ty rozpočty jsou hezká věc, ale základ je práce lidí v klubu a když je špatná nezachrání to ani miliardy.

    • Posily

     LukyACS25.8.2016 9:29reagovat

     Přesně a už mě to dost vytáčí...když chce teda vytahovat rozpočty, tak ať podobně hodnotí i tuzemskou scénu. Zde má Sparta peněz nejvíc a za 11 let jenom 3 tituly, v první polovině Plzeň ještě na špici nehrála a u prvního titulu měla rozpočet kolem 100M. To, že teď má srovnatelné peníze, je jen důsledek naší neschopnosti. To si navíc pamatuju, jak byli ve Spartě alergičtí na to srovnávání rozpočtů a teď to sami dělaj... ať už ten Šcasnej táhne, fakt mám na tyhle kecy už alergii

     • Posily

      Pavel0025.8.2016 9:33reagovat

      Stejně pochybuju, že by jsme sem byli schopný vodit hráče jako je Krejčí, Kadeř atd., takové hráče si musíme vychovat nebo koupit, když jsou ještě neznámí, ale to by jsme museli umět odhadnout potenciál hráčů, ale to nám nejde ani u vlastních odchovanců, které vidíme každý den, natož u nějakých posil, které uvidíme pouze parkrát.

     • Posily

      Capo25.8.2016 9:59reagovat

      Ano to je druhá strana mince. V evropském měřítku jsme sice chudí hadrníci, ale v konkurenci ČR je tomu naopak a vidět to není. Je pak smutný pohled, když přijedeme jako loni do Ostravy a neni na první pohled vidět, kdo má rozpočet 10x větší. Nebyli jsme se schopni popasovat s Plzní, titul na nás občas vyloudí i někdo jinej a je velmi pravděpodobné, že Slavia bude za pár let ještě silnější než Plzeň, pokud to tam dobře nastartujou s nějakou koncepcí a pořádným trenérem. Minimálně potenciál je tam s Číňany v zádech mnohonásobně vyšší než v Plzni. A to se pak začneme vymlouvat na rozpočet i v rámci ČR?

     • Posily

      kapacitos25.8.2016 10:50reagovat

      Tady už se nějak zapomnělo jak ta Plzeň k těm titulům přišla..

   • Posily

    lidoop25.8.2016 10:12reagovat

    I když nám začne výrazně líp fungovat začleňování odchovanců do kádru, pořád nám budou chybět hráči typu těch šikovných brazilců, který hrajou za Razgrad. Takhle nikdy žádnej českej fotbalista hrát nebude a je to věc, která nám chybí - moment překvapení, netradiční řešení. Takovýho hráče jsme snad od doby Rosy neměli a jsem přesvědčenej, že by nám pomohl.

    • Posily

     13goat25.8.2016 10:46reagovat

     Jsem také přesvědčen, že takový typ hráče by nám pomohl. Jeden, dva. Víc, by dle mého nebylo k užitku. A když jsme u toho, že takhle žádný český fotbalista hrát nebude, tak dva takové typy máme v U19. A trenéři přípravek a žáků se musí snažit tyhle kluky neopomíjet, protože se to bohužel děje.

     • Posily

      lidoop25.8.2016 11:09reagovat

      Souhlas, víc nemá smysl. To byla věc, která byla jasně patrná na hře Razgradu a to, že brazilci prostě nechtějí a možná ani neumějí bránit, nejsou schopni 100% plnit taktický pokyny, atd. Jejich přednosti jsou zkrátka jinde, ale je-li jich na hřišti moc, je to spíš na škodu.

      Dorost nesleduju, vím, že Kikin a Zinedin jsou hodně talentovaní, ale naživo jsem je nikdy neviděl, takže nedokážu posoudit, zda se např. zmíněným z Razgradu dokážou spíš až v budoucnu vyrovnat.

    • Posily

     Clif25.8.2016 10:47reagovat

     To je přesně to, co Spartě chybí celou dobu co tu DK je. Neustále se nakupujou nekopové z ligy. Ano jsou třeba vytrvalý, silný v soubojích, hlavičkách, ale tým musí být kombinace. My si nemůžeme dovolit mít hotový hráče, kteří zvládají vše, ale do ofenzivny by to chtelo 2-3 technicky dobře vybavený hráče, kteří umějí 1na1, vystřelit, narazit si, nahrát z první atd. To u nás v lize nikdo na evropské úrovni nemá.

    • Posily

     Sendi25.8.2016 10:52reagovat

     i v našich podmínkách takoví hráči jsou, neumíme s nimi ale pracovat, to musíme piplat jak klenoty, protože je to třeba jeden dva hráči na ročník, v Brazílii jsou jich sice tisíce, ale je smysluplnější si je vypiplat sami. V dorostu jsou aktuálně dva, možná dokonce tři takoví hráči, tak jsem zvědavej, jestli je vytěžíme...

     • Posily

      lidoop25.8.2016 10:57reagovat

      Kikin a Zinedin?

      • Posily

       Sendi25.8.2016 11:15reagovat

       plus Sedláček...

 • Twitter Sparty

  Pavel0024.8.2016 22:57reagovat

  Očekávaná návštěva na SønderjyskE 13-15.000 diváků. Do 16 hodin prodej na Ticketportalu, od 17 hodin na pokladnách.

  • Twitter Sparty

   Brian Pricke24.8.2016 23:15reagovat

   Proč to minulé roky nebylo možné, a teď ano? Tím myslím prodej lístků v den utkání.

   • Twitter Sparty

    DaveACS24.8.2016 23:17reagovat

    To bylo ve skupinách tuším a navíc to nebylo z naší hlavy, ale přikázání od UEFY

    • Twitter Sparty

     Brian Pricke24.8.2016 23:40reagovat

     No já právě četl, že v tom roli sehrála i samotná Sparta, ale neověřoval jsem, jak to chodí jinde. Takže to asi bude, jak píšeš.

 • Láďa

  luky12324.8.2016 22:53reagovat

  zemětřesení bylo ve střední Itálii a Láďa je spíš na severu že?Zoufalství

  • Láďa

   Pavel0024.8.2016 22:55reagovat

   https://mapy.cz/zakladni?planovani-trasy&x=11.4198321&y=43.4670047&z=8&rc=91Nwxw
   yFhj93h3Iwo9AJ&rs=osmm&rs=osmm&ri=22819&ri=60554&mrp=%7B%22c%22%3A1%2C%22tt%22%3
   A1%7D&mrp=%7B%22c%22%3A1%2C%22tt%22%3A1%7D&rt=&rt=

  • Láďa

   AlaMierda24.8.2016 22:56reagovat

   ano, tak cca 150 km pod Benátkama

   • Láďa

    luky12324.8.2016 23:12reagovat

    jo jo díkyÚsměv

 • Praet do Sampdorie

  Capo24.8.2016 22:37reagovat

  No tím se Schickovi výrazně komplikuje šance na vytížení na podhrotové pozici. Mám obavu, že tímto přestupem se jeho minuty smrsknou na minimum.

  • Praet do Sampdorie

   Sendi24.8.2016 22:42reagovat

   no uvidíme, taky může Praet hrát zprostředka místo Linettiho, nebo Torreira, mají tam do středu děsnej přetlak :/ může se to měnit podle toho jestli pojedou víc nebo míň ofenzívu...

  • Praet do Sampdorie

   trakip25.8.2016 8:43reagovat

   Chtěl bojovat, tak ať bojuje.

81568 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha