Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Wiesner, Pavelka a další - soupiska

  Funin16.2.2024 10:53reagovat

  Jen v souvislosti s Wiesnerem a tím jak ho všichni nesnášíme, možná mnozí zapomínáme/ignorujeme nebo prostě nevíme jedno důležité pravidlo ohledně soupisky pro evropské poháry. Tým musí mít na soupisce minimálně 4 vlastní odchovance + 4 další hráče trénované v dané zemi ( samo odchovanec = hráč vychovaný u nás, takže stačí 8 odchovanců a je to vyřešené ). Pokud takového hráče nemá, musí místo něj být na soupisce volné místo - s tím má myslím problém Sešit a nemůže mít plnou soupisku. To je jeden z důvodů, proč jsou slabší hráči jako třeba Wiesner, Pavelka, Mejdr v klubu. Je lepší, i když se to nezdá, takového hráče mít než mít na soupisce prázdné místo. Jasně, můžeme debatovat, jestli by to třeba neodehrál lépe hráč z Bčka nebo U19, ale já si myslím že ne.

  • kanonMates8816.2.2024 12:13reagovat

   Hlavně je to prostě pořád Sparta. Výkonnostní růst za poslední rok předběhl mentální růst, to je realita. Kdyby vám někdo 15.2.2023 řekl, že přesně za rok budeme přehrávat venku Galatasaray a bude náš mrzet smolná prohra o gól, mysleli byste si, že na něčem frčí, nebo já teda určitě. Ty zkušenosti a odvaha se prostě musí odžít a odehrát a ač jsme všichni najetí a natěšení, tak většina těch kluků zase tolik velkých zápasů v nohách nemá.

    

   A Wiesner, já si myslím, že žádný jiný hráč z lavičky by se do toho náběhu a šance na konci takhle nedostal a nešel. Musí se s ním prostě pracovat (hlavně s hlavou). Preciado je na naše poměry top hráč, ale potřebuje za sebou nějakou dvojku a konkurenci. Já vím, že Wiesner chybuje, ale on Preciado dozadu má taky slabší chvilky viz prohraný souboj a nájezd Karviný minule v lize, kde pokud by padl gól, byl jeho. Podle mě nikdo ze střídajících hráčů nepřinesl tu kvalitu, co hrála v první půli. Na tom musí Priske zapracovat, až na Šula šel každý střídající post herně dolů. Nicméně do jistý míry souhlasím v tom, že by z Wiesnera neměl být druhý Sáček (stejně jako z Karabce) a že by se měl zvážit jeho odchod. Těch roků už odehrál za Spartu hodně a posun je nulový.

   • victorlima16.2.2024 12:57reagovat

    Rozhodně, je vidět velký posun za tu dobu co je Priske trenérem. Sehráli jsme v Istambulu skvělý, ale smolný zápas. Brankář nás tentokráte moc nepodržel. Ze stoperů byl nejlepší Sorensen, protože udělal jen jednu chybu, před prvním gólem. Nebyl v tom však sám. Vitík stačí na naší ligu, na Evropu mu chybí rychlost, obratnost a lepší poziční hra. Namotal se a chyboval u dvou branek. Krejčí byl výborný, až na to, že si dal vlastní gól, před kterým Turkům nahrál. Strašná minela. Laci nezačal dobře, ale lepšil se. Kairinen byl nejlepší. Skvělý! Preciado a Birma také velmi dobří. Kuchta-slušný, Karabec jen průměr a Ryneš spíše podprůměr. Ze střídajících se Olatunji i Haraslín a Solbaken nepředvedli zle. Wiesner to neskutečně zazdil. Jeho a Kuchtova šance v první půli se musejí dávat. To je důvod prohry!

    • hombre16.2.2024 18:53reagovat

     Myslím, že to nevidíš úplně reálně.

     Vitík udělal ze stoperů nejméně chyb.

     Rynešův zápas to sice nebyl, ale přes jeho stranu nebylo moc přečíslení a ta žlutá byla blbost.

     Střídající hráči.... zrovna Haraslín, udělal aspoň jednu věc včera dobře? A kdo nepokryl včera pravé

     křídlo Turků?

     Jestli někdo včera prodrbal zápas byl Vindahl - nejhorší zápas ve Spartě.

     Včera super zápas, ale Gala byla lepší v koncovce, protože je zvyklá na toto tempo, na tyto zápasy, jak v LM nebo v jejich lize. My máme v lize prostě daleko více času na všechno. A i přesto si myslím, že jsme byli lepší, ale bohužel to nevyšlo.

     Současný směřovaní Sparty je super a vidím obrovský pokrok. Letos a před rokem - nebe a dudy.

      

      

     • victorlima18.2.2024 10:17reagovat

      Jasně, na tom obrovském pokroku se shodneme. Pokud se však mluví o zájmu velkých klubů o některé naše hráče, Vitík tam vždy je a nejspíše jako první. Je to talentovaný hráč, ale jak bylo vidět na ty opravdu velké kluby to zatím rozhodně není. Ano, měl to těžké, protože hrál za Karabcem a Preciadem a to nejsdou žádní defenzivní přeborníci. Nicméně jeho podíl na prvé brance, kdy zbytečně vystoupil a na třetí, kdy byl daleko od Icardiho a pak ho ani se Sorensenem nedokázali zablokovat, byl neodiskutovatelný. Občas, nevěděl koho má hlídat a po jeho straně si dělali hráči Galatasaraye někdy dálnici. Ještě dle mne (a pochopitelně na to může mít každý jiný názor) pro přestup do velkého klubu nedorostl a bůhví jestli někdy doroste. Mám jen obavy, aby nebyl na tom za čas, jako Hložek. Český megatalent (jak se psalo), který je sice ve velkém klubu, ve velké lize, ale v době, kdy by potřeboval nejvíce hrát, tak sbírá starty po minutách. Jeho výkonnost pochopitelně klesá a zdá se, že se nemusí ani vejít do nominace na ME. Nehraje proto, že je tam spousta lepších, než náš supertalent. Křetínský o tom psal ve Sportu. Tvrdil, že ho prodávat rozhodně nemusel, avšak tlak rodiny byl tak nesnesitelný, že k prodeji svolil. Z těch přeceňovaných talentů pak plynou ty trapné návraty viz Zima.

      • hombre18.2.2024 14:31reagovat

       Ano, u prvního gólu možna špatně vystoupil, ale to krajní stopeři dělávají, ale musí ho pak zakrýt krajní bek nebo další stoper. Sorensen tam zaváhal daleko víc a Preciado to nestihl.

       U třetího gólu to potáhl Haraslín, pak se ve vápně Gala zamotal a zůstal tam stát!!! Pak rychlý brejk, kdyby tam byl Ryneš tak se to nestalo, a Solbakken špatně zareagoval a Icardi pohotově zavěsil. U obou gólů velká chyby Vindahla. Možna mohl víc vystoupit Vitík, možná.

       Jen chci reagovat na první tvůj příspěvek o střídajících hráčích.

       Nevím jak na tom bude Vitík v jiném klubu. Jestli to bude jako Hložek.... Za mě je skromnější a pracovitější.

 • Hodnocení

  AlaMierda16.2.2024 9:56reagovat

  Veliká škoda, ale opakovaně se v pohárech porážíme sami naprosto stupidníma chybama.

  1) První branka školácká chyba Vindahla

  2) Školácká chyba Krejčího a bohužel to není první taková chyba.

  3) Wiesnerovo nepochopitelné řešení vyložené situace a následný trest.

  4) Vyložené šance Kuchty, Birmančeviče, Laciho

  5) Úplně debilní žluté karty, neustále se dohady s rozhodčím, strkání se soupeřem. Ukázkově se necháváme tímto rozhodit místo toho aby jsme se soustředili na výkon.

   

  aby nezapadlo výborné výkony Preciada a především fantastický Kairinen. Věřím, že postoupíme a doma to zvládneme. Z absencí strach nemám, náhrady máme.

   

  • Pouzar1116.2.2024 10:38reagovat

   Je to přesně tak jak píšeš.

    

   Preciado: Kdyby chyběl on je to větší ztráta než Ryneš, který mi tak nějak připomíná Podaného, tedy dobrý dost ale Preciado je snad lepší než Kadeřábek v nejlepších letech

    

   Krejčí: Tam náhrada je. Snad je Panák dostatečně fit.

    

   Birmančevič: Ten bohužel chybět bude ( typologicky nikoho kdo by tam soupeře zvládl motat nemáme ).. Snad to proti Turkovi půjde i cestou síly a ne jen techniky.

    

    

  • Tashunka Witko16.2.2024 11:03reagovat

   Největší chyba je v přístupu a hlavách hráčů. Místo, aby po vyrovnání využili přesilovku a šli aktivně za výhrou, začali hrát opatrnicky (přitom paradoxně kiksařili) a sami se nechali zatlačit, jako by se lekli možné výhry a nevěřili si. Ten tým prostě nemá žádného vítězného ducha, když nepočítáme velikášská vyhlášení Kuchty a spol. po odevzdané prohře. Gala šel pro výhru a tak ji prostě má. Pokud budou ve Spartě hráči jako Wiesner, tak se to nezmění. On má taky největší chybu v hlavě, ale neodstranitelnou.

   Ale Wiesnera neřeším, ten by měl ze Sparty zmizet, víc mě zklamal Vindheim. Ty goly mi přišly laciné, hlavně ten první. To by chytil i Olejár. Vindheim měl sice dvě skvělé přihrávky, ale těma těžko vymaže špatné chytání. Jeho nejhorší ztápas ve Spartě a bohužel zrovna v Evropě.

   U Krejčího jde o nedostatek sebereflexe a přehnané sebevědomí (bohužel neopodstatněné), které se projevují až arogantním lajdáctvím (téměř v každém zápase, v Evropě je to ovšem fatální). Je to náš nejgolovější hráč s výjimečným výběrem místa a ”čuchem” na goly. Bohužel si není moc vědom své menší obratnosti a pouští se do toporných pomalých kliček, které vedou k častým ztrátám. Přitom umí dát dobrý dlouhý pas a v rozehrávce je po Panákovi nejlepší ze stoperů. Hloupým předržováním balonu a zbytečnými vrácečkami na golmana se ale dostává pod tlak a není schopen situace řešit s větší jistotou.

    

   Prostě jen další PROMARNĚNÁ ŠANCE.

    

   • Pouzar1116.2.2024 13:46reagovat

    Gala tam mělo po té červené dost zajímavý ”taktický prvek”, kdy začali ihned po začátku hry poměrně dost agresivně presovat a tím našim sebrali vítr z plachet.

     

    Pak už to bylo střídání na střídání a červená.. Těch minut kdy se hrálo v oslabení bez přerušování moc nebylo.

   • jareoslav16.2.2024 17:55reagovat

    Je to přesně tak. Namachrovanost Krejčího nemá obdoby. Ryneš chybět nebude. Wiesnera-no může se to stát, viděl jsem i větší borce jak to zazdili. Chybí nám stále ještě zkušenosti a vyzrálost, které jsme nabrali ještě před Křetínským.

  • Tashunka Witko16.2.2024 11:04reagovat

   Největší chyba je v přístupu a hlavách hráčů. Místo, aby po vyrovnání využili přesilovku a šli aktivně za výhrou, začali hrát opatrnicky (přitom paradoxně kiksařili) a sami se nechali zatlačit, jako by se lekli možné výhry a nevěřili si. Ten tým prostě nemá žádného vítězného ducha, když nepočítáme velikášská vyhlášení Kuchty a spol. po odevzdané prohře. Gala šel pro výhru a tak ji prostě má. Pokud budou ve Spartě hráči jako Wiesner, tak se to nezmění. On má taky největší chybu v hlavě, ale neodstranitelnou.

   Ale Wiesnera neřeším, ten by měl ze Sparty zmizet, víc mě zklamal Vindheim. Ty goly mi přišly laciné, hlavně ten první. To by chytil i Olejár. Vindheim měl sice dvě skvělé přihrávky, ale těma těžko vymaže špatné chytání. Jeho nejhorší ztápas ve Spartě a bohužel zrovna v Evropě.

   U Krejčího jde o nedostatek sebereflexe a přehnané sebevědomí (bohužel neopodstatněné), které se projevují až arogantním lajdáctvím (téměř v každém zápase, v Evropě je to ovšem fatální). Je to náš nejgolovější hráč s výjimečným výběrem místa a ”čuchem” na goly. Bohužel si není moc vědom své menší obratnosti a pouští se do toporných pomalých kliček, které vedou k častým ztrátám. Přitom umí dát dobrý dlouhý pas a v rozehrávce je po Panákovi nejlepší ze stoperů. Hloupým předržováním balonu a zbytečnými vrácečkami na golmana se ale dostává pod tlak a není schopen situace řešit s větší jistotou.

    

   Prostě jen další PROMARNĚNÁ ŠANCE.

    

  • hombre16.2.2024 11:30reagovat

   1 - souhlas

   2 - souhlas, ale tady proti němu hrála širší

   špička Evropy

   3 - o Wiesnerovi se ani nechci bavit

   4 - šance si vytvoříme, ale někdy dáš všechno,

   jindy nic...Neutrální a ti hráči nemají tolik času

   jako v lize

   5 - jo těch žlutých a červených máme dost, to

   souhlas, ale třeba ta pro Ryneše být neměla,

   ale mohly padnout i jiné.

   Berte to tak, že se postupně tým mění a velice dobře. Ale nejde to rychle, nemůžeme vyměnit 5-6 hráčů. Rozbilo by to tým a i finančně by to moc nešlo. Včera super zápas se špatným výsledkem, bohužel NeutrálníNeutrální.

 • Wiesner

  Dynamo16.2.2024 9:27reagovat

  Nadáváte na Wiesnera, ale kapitán je v pohodě? To co předvedl před druhým gólem je taky hrubice jako prase. Jinak ale hrál Krejčí dobře.

  • Larrygo16.2.2024 9:34reagovat

   Tak odpověděl sis asi sám, ne?

   Frustrace a hate na Wiesnera nepramení z jednoho zápasu, ale z celkových výkonů roky zpátky.

   Fanoušci Sparty dokáží odpustit chybu, neodpouští dlouhodobou podprůměrnost.

  • AlaMierda16.2.2024 10:02reagovat

   Hele Wiesner to nebyl jen ta tutovka na konci.

   Hned po nástupu, tam udělá prasáckej zákrok.

   Pak tam běží úplně do tmy, přitom bylo vidět, že ten míč bude mít soupeř a on otevře celou stranu.

   Pak tam složí soupeře, to smrdělo penaltou.

   Za stavu 2:2 na konci tam pošle z rohu hřiště přihrávku na naše velký vápno, v době kdy je na nás soupeř nalezlej. Na úplném konci můžeme zaútočit do otevřené obrany a on to nesmyslně zbrzdí. Zase se tam jde nesmyslně strkat. Není to jen teď už tu byla šílenost s Kodaní. Na Betisu ve vyložené šanci ani nezpracuje míč. Sorry jeho výkony jsou hrozný a není dostatečný ani jako náhrada za Preciada. Vůbec nechápu, že někdo dokáže napsat, že Preciado brání, jako Wiesner. To je nesmysl všech nesmyslů.

  • acs1916.2.2024 10:34reagovat

   Rozdíl mezi Krejčím a Wiesnerem je, že Krejčí má horší tak jeden z 5-10 zápasů, jindy ostatní táhne. Wiesner kdykoliv jde na trávník, tak už se člověk bojí, co zase pose*e. Krejčímu tu chybu prostě odpustím, protože jich dělá minimum, ale Wiesnerovi, který je stabilně marný a dlouhodobě fotbalově nedostatečný, už nemám sílu ani chuť to neustále dokola odpovouštět, když kvůli němu přicházíme o tak důležitý body.

 • Těžko se to hodnoti, tak jenom

  Tashunka Witko16.2.2024 0:27reagovat

  Wiesner ven!

  Kvůli tomu netÿmovému kopytu teď nemůžu spát.

   

  • kanonMates8816.2.2024 8:29reagovat

   U Wiesnera je prostě level play off EL nad jeho úroveň. Nevím, jestli Preciado nemohl, ale jeho střídání moc nechápu, to bych tam dal radši třeba Vydru nebo posunul Vitíka vpravo a dal tam Panáka. Wiesner chodí do těch zápasů hrozně přemotivovaný, já to na jednu stranu chápu, chce hrát, ukázat se, předvést se, ale ty jeho zákroky na kotníky a lokty jsou moc, potřebuje hlavně vyřešit hlavu. V zápase jako včera pokud vůbec, tak měl jít spíš na to pravý křídlo místo Karabce, on je rychlý, náběhy za obranu nemá špatný, ale dozadu strašně hoří. V té šanci měl smůlu, zvedl to, že se trefí brankář do obličeje se stane málokdy, většinou jde gólman dolů, to bych mu i odpustil, góly nedali z vyložených šanci i další lepší zakončovatelé, ale kvalitativně narazil na úroveň, na kterou už nemá, to je pravda.

   • AlaMierda16.2.2024 10:07reagovat

    Preciada braly křeče, proto střídal. U Wiesnera to není přemotivovanost, on ví, že na to nestačí a snaží se si zvedat sebevědomí prasárnama, strkanicema, kecama. A ne ani na křídlo není dobrý. Ten hráč na Spartu nemá a to dlouhodobě.

 • Těžko se to hodnoti, tak jenom

  Tashunka Witko16.2.2024 0:27reagovat

  Wiesner ven!

  Kvůli tomu netÿmovému kopytu teď nemůžu spát.

   

 • Dnes se nemáme za co stydět.

  johnny115.2.2024 21:49reagovat

  Píšu to tady pořád, Kairinen jednoznačná extratřída a Wiesner jednoznačná nekvalita, nechápu už cca druhým rokem, co dělá ve Spartě a jak to, že to SŘ nevidí???

  Jinak dnes ještě vyzvednu Preciada to byl kup pětiletky.

  Jinak takovouto Spartu chci vidět, super!!! Díky kluci, doma je porazíme a třeba i postoupíme.

  • kilovolt15.2.2024 22:12reagovat

   tak Wiesner je jasný.......to co zazdil je vražda....navíc jakým způsobem. chyba toho kdo ho tam poslal

    

   a špatní i Vitík, krejčí, ryneš.....

    

   ale i tak se to dalo vyhrát. ztratili jsme prakdticky v yhraný zápas

   • johnny116.2.2024 6:29reagovat

    Jak říkáš vražda v přímém přenosu, ale u něj to není poprvé. A posílat ho do takových zápasů prostě chyba je, to ať se na mě nikdo nezlobí, ale to bych tam raději poslal nějakého mladého kluka.

  • MichalM16.2.2024 8:41reagovat

   Je to bohužel do očí bijící, když vidíš na hřišti spolu hráče evropské úrovně, jako je třeba Kairinen, Preciado nebo Haraslín a proti tomu Wiesnera, který je možná dobrý tak na České Budějovice. Jestli chce Sparta ještě dál stupňovat úroveň a dostat se opravdu na úroveň týmů typu Galatasaray, musí se těchto zbytků ”starých struktur” zbavit. Je škoda, že Preciado nepatří mezi úplné železné držáky.

   Jinak bych ještě vyzdvihnul tu jeho gólovou ránu..........to je přesně ta ”Evropa”. A zastavil bych se ještě u Karabce. Já ho mám rád pro to, jak umí být fotbalový, ale ty jeho ”záblesky” jsou na Evropu taky málo. On by zářil tak před deseti - patnácti lety, ale pro ten fotbal, co se hraje teď se moc nehodí. Je mi to líto, mám radši fotbalisty než nabušené atlety...... ale tak to vidím.......

 • Krásný zápas se smutným koncem

  Larrygo15.2.2024 21:36reagovat

  Sice teď převládá smutek...no spíš nasranost...ale

  Sparta odehrála vynikající zápas se silným soupeřem.

  Fantastický Preciado. Hráč, co je ve Spartě jakýmsi záhadným omylem. Top výkon.

  Velmi dobrý Kuchta, Laci, Karabec nebo střídající Haraslín.

  Kapitola sama o sobě je Kairinen. Za mě je to absolutně nedoceněný hráč, naprosto klíčový pro hru dnešní Sparty. Opět velký zápas a Kairinen v něm opět excelentní. Doufám, že u nás bude co nejdéle, náhrada za něj v tuhle chvíli prostě není.

  Zápas nevyšel defenzivě. Kiks Vindahla, minela Krejčího v rozehrávce, dost často chyboval i Vitík.

  Často tu na fóru zaznívá, že Wiesner je vlastně jako backup do obrany dostačující. Není. Dnešek - stejně jako 9 z 10 jiných zápasů - ukázal jasně proč. Hráč, který Spartu opakovaně sráží. Za sebe bych jeho pozici řešil ještě teď, v zimě, protože Preciado bude často létat na reprezentaci a po dlouhé cestě nebude schopen hrát. Potřebujeme za něj pravého obránce, ne jeho atrapu.

  Teď hlavně hlavy nahoru a opřít se do toho hned v lize o víkendu.

 • Ve dvou větách

  acs1915.2.2024 21:17reagovat

  Výkon hodný evropské kvality. Wiesner na Spartu nemá a tým s ním v sestavě trpí, tečka.

  • thomasd8615.2.2024 21:33reagovat

   Smutny je ze bych mu odpustil i tu sanci, mel jinak skvelej nabeh, jinak teda kolmice od Kaana, to byla extradrida🙂

   Co me na Wiesnerovi sere nejvic je jeho uplne nesmyslny praseni, kazdej 2 az treti zapas nekoho dojede uplne zbytecne. Navic to dela jeste blbe, takze to jde uplne videt. Je to naprostej vylizanec v tomhle.

  • hombre15.2.2024 21:36reagovat

   Souhlas. Nečekal jsem takový výkon, dlouho jsem neviděl takto hrát Spartu v Evropě, jestli někdy tak hóódně davno. Těch šancí, sebevědomí, technika, prostě super.

   Wiesner když vyběhl na hřiště, tak jsem tušil, že to posere. On prostě Spartu bude potápět pořád, mohl klidně dostat redku, průchoďak na jeho straně a ta tutovka. Já ......... to ani nechci hodnotit. Místo 2:3 je to 3:2 a doma to bude špatný, 3 hráči ze základu out a jestli Preciado nebude hrát, tak je tam Wiesner.....NeutrálníNeutrálníNeutrální

 • Sakra to byl výkon!!!

  Elysir15.2.2024 20:53reagovat

  Ze zápasu rozehraného na výhru odjet s porážkou, to zabolí.

  Parádně se na to koukalo. Venku na Galatasaray, představení parádní, produktivita chce vypilovat.

   

  Číslo 28 nechci komentovat, na takovou zradu není v elfském, entském ani lidském jazyce dost silná kletba

   

  DOMA JE ROZBIJEM!!!! 💪💙💛❤

 • Prohra zbytecna

  fandim15.2.2024 20:46reagovat

  ale soudnej clovek vidi, ze silu mame poradnou.

  Doma to muze skoncit o tri pro kohokoliv.

  • thomasd8615.2.2024 20:56reagovat

   Bez tech opor to bude tezky, moc tezky. Na tyhle urovni nedat takovy sance je sebevrazda. Dali sme si to na ferovku a prohrali po skvelym vykonu.

  • MichalM15.2.2024 21:03reagovat

   Je to tak. Proto jsem zde níže i nabádal k tomu, ať nebrečíme nad tím, jestli Slavii pomáhají rozhodčí nebo ne. Pokud budeme hrát tak jako tady a vyvarujeme se akorát zbytečností jako byla třeba chyba Krejdy, tak pak ať si klidně Slavii pískají penaltu v každém zápase, nic platné jí to nebude.

Předchozí 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 8237 Další
82369 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha