Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Steaua

  Spots15.7.2016 22:19reagovat

  Nic jiného než postup bude bude ostuda, neví někdo kdy tak budou v předprodeji lístky na zápas ?

  • Steaua

   Roger Eschmann15.7.2016 22:58reagovat

   Ne, nepostup bude neúspěch a zklamání, neboť objektivně jsme mírný favorit - 60-65%, ale ne ostuda. Aby se dal nepostup považovat za ostudu, tak by soupeř musel být výrazně slabší.

    

   Každopádně kromě výsledků budeme hodnotit i předvedenou hru. A ta může být ostudná v jakémkoli zápase, bez ohledu na to, zda jsme favorit či ne - samozřejmě to však i v tomto kontextu hodnotíme, ale to snad nemusím zmiňovat.

 • Srdcař Plavšič15.7.2016 20:46reagovat

  Naše posílení v tomto přestupovém období považuji, stejně jako většina, za tristní.

   

  V ”normálním ročníku” by se to dalo klidně přejít, ale velice mne zaráží, že jsme takto ”posílili” před ročníkem, ve kterém se téměř jistě můžeme podívat z prvního místa v lize rovnou do LM. DK se netají tím, že LM je jeho sen (jako nás všech). V takovém případě si dovedu představit jednorázovou investici do posil v řádu několika desítek milionů (získaných z Evropské ligy, či prodejem Schicka a Krejčího).

   

  Za takové peníze by se dala koupit kvalita s potenciálem budoucího prodeje (už jenom na tom by se dalo vydělat) a kvalita, která by nám pravděpodobně do té skupiny pomohla. Momentální kádr nemá na to, udělat úspěch v Evropě a zároveň vyhrát domácí soutěž. Kupeckými počty lze spočítat přínosnost tohoto kroku.

  • adam15.7.2016 21:00reagovat

   S tím doplněním kádru souhlas. Tým jako Sparta by měla mít nejlepší scounting v republice a zaráží mě, že jsme během přípravy nikoho nepřivedli ani na testy. Připadá mi, jako kdyby jsme šli z extrému do extrému, kdy loni touhle dobou chodili borci jen na doporučení, přičemž výsledek ”posilování” byl až trapný, zatímco teď nepřijde pro změnu nikdo, aby nebylo za co kritizovat.

   Druhá smutná věc pro mě je ta, že když se podívám po týmech v české lize, v žádném neběhá hráč, kterého bych do Sparty opravdu chtěl (i kdyby měl hodnotu třeba 30 mega).

  • Mates15.7.2016 21:12reagovat

   Hlavně i pokud by na ty posily opravdu ještě došlo, tak by opět přišly až po letní přípravě, bez jakýhokoliv sehrání a seznámení se s týmem. Vzhledem k tomu, že odchod Krejčího byla tutovka a o Schickovi se to taky nějak tušilo. Samozřejmě u Rosy i Kadlece by to nevadilo, u nich by aklimatizace byla snažší, ale jestli má vedení v hledáčku jenom je. Je to smutný.

    

   Přijde mi, že sami netuší, jak sem dostat větší kvalitu. V domácí lize nikdo není. Na příchodech zahraničních hráčů se v poslední době spálili, protože si neuvědomují, že fotbal jde dopředu stejně jako rostou každej rok přestupní částky. Zamrzli jsme na 20M, který by možná před 10 lety na kvalitního hráče stačily, dnes obvykle ne.

   • brac15.7.2016 22:02reagovat

    Sparta chce mít mančaft, který pravidelně hraje LM nebo jarní část EL a občas dojde i dál. To je pozice v top 50 v Evropě a výše. Finančně je na tom ale tak kolem 150. místa v Evropě, k tomu bude ještě možná dalších 100 týmů na světě, které budou ve stejné nebo lepší finanční pozici.

     

    Sparta v tomto směru hraje nad své možnosti. V podstatě potřebuje hráče s cenovkou kolem 100M na evropském trhu, přičemž má stanovený ten limit 20M (30M samo o sobě je jen mírně lepší).

     

    Nějaký dlouhodobě úspěšný skauting někde v zahraničí je tedy spíše v rovině nějakého zázraku. Spoléhat se na to, že mi zrovna budeme mít nějakého skautového génia, který z hovna něco pravidelně uplete, když je na světě dalších 250 týmů se stejnými nebo lepšími možnostmi, je hovadina.

     

    Komparativní výhoda je pro Spartu její pozice v Česku. Tady má ze všech českých týmů nejexkluzivnější přístup k 10 miliónové populaci, což ve světě jen tak někdo nemá.

    Sparta tedy bude jenom tak silná, jak kvalitní budou čeští hráči.

    • ajosek15.7.2016 22:29reagovat

     no právě stanovený limit je to co nás brzdíOtráveníDaneček vydělává miliardy ale na posily má limit 20 mega už asi deset letOtráveníPak se ale nedivme že narozdíl od Sparty LM hrají celkem pravidelně Borisov,Steua,apod.Otrávení

     • Bunda15.7.2016 22:35reagovat

      Jaké hráče s cenovkou 20+ by jsi koupil být na jeho místě ? Plzen to zkusila: Kopic za Wagner+Tecl - tj cca 35 milionů a výsledek ? Kopic je horší než třímilionový Petržela. Vaněk 22 milionů za 50% hráče a ? Hrůza. Atd.. Do Sparty těžko dostaneš kvalitní borce. Jediná cesta je vlastní výchova a postupné zapracování těch kluků. V loni Juliš,letos Čermák nebo Sáček,pak Pulkrab,Chvátal..A pořád dokola..

      • Srdcař Plavšič15.7.2016 22:38reagovat

       Zvýšení limitů by vedla i k rozšíření možností - za vyšší ceny se dají určitě přivést nadstandardní borci ze západních lig (belgická, nizozemská; turecká), pokud jsou včas ”odchyceni”.

     • brac15.7.2016 22:41reagovat

      Jo, z 20 na 100...

       

      Jinak si asi nikdo nevsiml, ze nam v poslednich 2 letechbutekli 3 reprezentanti, aniz by ve Sparte poradne hrali. V tom ti zadne zvyseni limitu nepomuze.

  • standis15.7.2016 21:13reagovat

   Já nevím, proč stále ten pesimismus tady. Do 352 mně chybí akorát kvalitní levý halfbek na úrovni Zahustela.

   Brankáři - kvalita

   Pravý h. - Zahustel, Chvátal

   Stopeři - 4 s repre zkušenostma, i když někdy...

   Levý h. - Costa

   Středový zál. - Vácha, Mareček, Frýdek, Matěj, Cermák, Dočkal

   Utok - Lafata, Sural, Fatai, Juliš, Pulkrab

   A to se mně tam ještě nevešel Konaté. Mně to špatné vůbec nepřijde až na toho levého halfbeka.

    

   • Mates15.7.2016 21:22reagovat

    Mně přijde, že máme na můj vkus pomalý hráče (především v záloze), což mi v dnešní době, kdy je moderní fotbal především o rychlosti (včetně práce s míčem), přijde jako velkej nedostatek. Krejčí i Schick tohle měli a oba odešli. Samozřejmě jsou výjimky jako Konate nebo Fatai, ale zrovna oba jmenovaní za normálních předpokladů nepatří do základu. To se obávám, že nám může především teď v předkolech chybět. Na ligu tohle stačí.

   • dominik2715.7.2016 21:25reagovat

    Souhlasím, že i mně chybí především ten hráč na levý kraj do 3-5-2, což musí být opravdu velmi vytrvalý, rychlý a v obou směrech kvalitní hráč. Sám bych si na tohle místo přál Honzu Sýkoru.

     

    Jinak pokud se vydaří návraty Aleše Čermáka s Michalem Kadlecem, tak by posílení nemuselo být špatné. A to třeba ještě přijde někdo další, co my víme...Úsměv

   • Srdcař Plavšič15.7.2016 22:36reagovat

    Chápu podstatu tvého příspěvku, já neříkám, že ten tým je špatný, jen si prostě musíme přiznat, že nemůžeme mít obojí (jak úspěch v lize, tak i v Evropě), paradoxně bych byl rád, kdyby Sparta tento ročník pojala jako ligový, kdyby to vedlo do skupiny LM. Chápu, že prostě DK nemůže vyhlásit, že nechce postoupit do Evropy, ale pragmaticky je to mnohem lepší řešení. Protože jak jsem už zmínil - kádr na obojí rozhodně nemáme, ať je jakkoli dobrý. A to vycházíme z předpokladu, že téměř nikdo nebude zraněn, nevyžlutí se víc hráčů najednou apod. Navíc takový ten faktor českých týmů, že uspět lze v podstatě jen v jedné soutěži. Po zápase s Laziem se těžko hledá motivace, když jedeš do Zlína.

  • Jarda1115.7.2016 22:17reagovat

   Máme velmi slabý útok, ač se to nezdá, Lafata má věk a místo něj prostě nikdo kvalitní není.

 • Spor Baníku se Žilinou o Filipa Kašu

  dominik2715.7.2016 17:42reagovat

  Na celém tom sporu mě v první řadě udivuje, že sám Filip Kaša se jde zašít na Slovensko. Přijde mi, že to je tak trochu z bláta do louže. Podle mě ten hráč má na víc, rozhodně by první ligu mohl hrát u nás. Co jsem ho viděl, tak mi přišel opravdu zajímavý, dost možná by se hodil i klubům z první pětky.

   

  Každopádně sám budu zvědav, jak se to rozuzlí. Zatím se mi to jeví jako fatální přehmat ze strany Baníku.

  • Spor Baníku se Žilinou o Filipa Kašu

   atraps215.7.2016 18:03reagovat

   Petržela tam šel jako spasitel a to jak mediálně vedení Baníku popisoval,mi připadlo hned divné.Klub bez zázemí a přesto podle něj tak dobře pracující.Po sestupu místo aby si hráči vážili podmínek ,prchá pryč kdo může.I ten, tuším Dobrotka tam šel jak do ráje a ejhle pro rodiné příčiny z klubu rychle zmizel.Může být a nemusí.

   • Spor Baníku se Žilinou o Filipa Kašu

    dominik2715.7.2016 18:09reagovat

    Na mě to působí tak, že ten nový majitel tam možná přišel s dobrým úmyslem, ale o fotbale jako takovém asi velký přehled mít nebude. Mně třeba přijde nelogické, aby se budoval nový tým s Petrželou a hráči, kteří v klubu hostovali. Vůbec mi nedávalo smysl, proč na jaře měli tolik cizích fotbalistů v sestavě, když už bylo jisté, že sestoupí. A teď jim navíc ti jejich hráči začínají odcházet. Zrovna odchod Kaši by mě, být fanouškem Baníku, mrzel asi fakt hodně. Další chybu vidím v odmítnutí Baroše.

     

    Krom toho se asi nemůže v klubu všechno změnit ze dne na den. Přece jenom to tam nový majitel převzal v dosti špatném stavu. Upřímně bych se dost divil, kdyby se Baník dokázal už po roce vrátit mezi elitu...

    • Spor Baníku se Žilinou o Filipa Kašu

     atraps215.7.2016 18:21reagovat

     Něvěřím že se jim podaří postoupit.Vlčáků je oproti minulosti více.Spíše se obávám že jim dojde trpělivost a i když bych to Petrželovi nepřál,práci nedokončí.Otázka spíše zní jestli Baník někdy ligu hrát bude.

    • Spor Baníku se Žilinou o Filipa Kašu

     waaw15.7.2016 18:41reagovat

     Tak podle toho, co probehlo iskem o podminkach Barose, tak se vubec nedivim, ze ho nevzali. To by byla pro Petrzelu sebevrazda

  • Spor Baníku se Žilinou o Filipa Kašu

   trinact15.7.2016 18:11reagovat

   Mně se moc nelíbil, ale to bylo asi i bídou Baníku. Z Ostravy do Žiliny je to kousek, bude hrát v ambiciozním celku, takže pokud jinou nabídku z ligy neměl, pak to chápu.

   • Spor Baníku se Žilinou o Filipa Kašu

    dominik2715.7.2016 18:16reagovat

    Já si stejně neumím představit, že bych vyměnil Ostravu za Žilinu. Jak jsem zmiňoval, přijde mi to jako z bláta do louže. Co se týká hráčského složení, tak mi první liga na Slovensku nepřijde nějak zvlášť lepší než druhá česká. Nicméně co jsem se dřív bavil kupříkladu s hráči Vlašimi, tak se netajili tím, že hrát pod Petrželou chce opravdu hodně pevné nervy. Skoro nikdo mi neřekl, že by ho měl opravdu rád. Tak jestli ono to ”z bláta do louže” nebylo spíš ve znamení ”od neoblíbeného trenéra k oblíbenějšímu”.

  • Spor Baníku se Žilinou o Filipa Kašu

   SuperFrankie15.7.2016 18:36reagovat

   Na turnaji v Toulonu byl dokonce společně se Sýkorou v XI turnaje. Taky mi přijde, že má na víc.Neutrální

  • Spor Baníku se Žilinou o Filipa Kašu

   daweee15.7.2016 19:29reagovat

   u nás by první ligu, pokud by ho někdo nekoupil, právě kvůli té klauzuli hrát nemohl. Ale na mezinárodní přestup se ta klauzule zjevně vztahovat nemůže, když jí FIFA nepovoluje.

   • Spor Baníku se Žilinou o Filipa Kašu

    dominik2715.7.2016 20:30reagovat

    Já vím, ale hrát by mohl, pokud by ho někdo koupil. Já si myslím, že ho klidně někdo koupit mohl. A nebo mohl místo do Žiliny jít třeba do Polska nebo Rakouska, možná třeba i do horšího klubu v Nizozemsku nebo Belgii, zkrátka do nějaké o něco lepší ligy. U Slovenska fakt nevidím nějaké výrazné polepšení oproti naší druhé nejvyšší soutěži...

    • Spor Baníku se Žilinou o Filipa Kašu

     daweee15.7.2016 20:35reagovat

     já se přiznám, že nesleduju ani naši 2. ani slovenskou 1., ale fakt tam není znatelný kvalitativní rozdíl? To by bylo šílený.

     • Spor Baníku se Žilinou o Filipa Kašu

      dominik2715.7.2016 20:39reagovat

      Já to také moc nesleduji, ale tak zhruba si dělám představu podle toho, jací hráči v těch soutěžích hrají.

 • Látal

  Bunda15.7.2016 17:10reagovat

  Konec v Polsku. Pujde do Bolky ?

  Teď už tam Nešpor snad nepujde Úsměv

  • Látal

   Luke15.7.2016 17:15reagovat

   Co se tam děje? :-O Nejdříve Vacek, teď Látal

   • Látal

    standis15.7.2016 17:25reagovat

    To by mě také zajímalo, historický úspěch klubu a toto.

   • Látal

    dominik2715.7.2016 17:38reagovat

    Co jsem pochopil, tak ten klub se nijak zvlášť neposílil na novou sezonu, spíše oslabil. Stačí se podívat na odchody Nešpora s Vackem, kterým se tam prý opravdu dařilo.

     

    Vacek snad odešel sám, aby si našel lepší angažmá. No a Látal podle všeho taky...

 • Jarolím

  standis15.7.2016 16:13reagovat

  definitivně k repre, Pelta z toho zase udělal detektivku.

  • Jarolím

   Furia Ceca15.7.2016 16:34reagovat

   Tak nějaká loutka to vzít musela. Trenérskou osobnost tahle země nemá.

   • Jarolím

    atraps215.7.2016 17:01reagovat

    Ono je to u nás jedno kdo tam je.Nenazval bych to trénováním spíše turistikou.Zajede se podívat kdo zrovna náhodou v zahraničí hraje, mrkne na naší ligu a důležitě pohovoří na téma:Představu mám ale uvidíme kdo na zápas kvalifikace bude k dispozici.Smích

  • Jarolím

   atraps215.7.2016 17:07reagovat

   Nechápu proč se neudělá konkurz a po prostudování koncepce vybere komise toho nejvhodnějšího..

   • Jarolím

    standis15.7.2016 17:21reagovat

    - to by musel Pelta číst, zkrátit si dovolenou, koncepci stanovil už Pelta jasnou - postoupit na MS, aby byly chechtáky a pak se uvidí. Prostě chodit zápas od zápasu, z kvalifikace do kvalikace, žádná věda, no.

  • Jarolím

   Srdcař Plavšič15.7.2016 17:51reagovat

   Spíš Dufek, krásně si nasral do huby.

   • Jarolím

    standis15.7.2016 17:57reagovat

    proč? Jarolím bude v Bolce i na případné 4. předkolo 25. srpna, jak chtěl. To je jenom stejně komedie pro lidi, bafíci se domluví, akorát musejí pro fanoušky vycenit zuby.

    • Jarolím

     atraps215.7.2016 18:06reagovat

     Hlavně když se klubu zaplatí odchodné Úsměv

    • Jarolím

     Srdcař Plavšič15.7.2016 18:18reagovat

     Přesně o tom mluvím. Bohužel, je to tak, jak píšeš.

 • rumun

  Shrekson15.7.2016 14:50reagovat

  No upřímně nevím, to je to naše klasické Waterloo přijatelný soupeř = otřesný výkon a následně výmluvy o kvalitě kterou obyčejný fanoušek nevidí, podcenění soupeře od novinářů atd.. to raději Monaco, plný dům plus výkon hráčů na pokraji možnosti sice dost možná konečná ale člověk odchází s tím že se bojovalo a kvalita byla na straně soupeře..

  • rumun

   Víťák z Cé Osmičky15.7.2016 14:53reagovat

   Za Ščasného jsme neměli v Evropě slabý zápas nebo zápas, který bychom podcenili.

    

   A na plném domě na Steauu se můžeš podílet i ty.

   • rumun

    Rossi15.7.2016 17:11reagovat

    No já si bohužel vzpomínám na dvojzápas s Thunem a bylo to jedno z největších utrpení co jsem viděl.

  • rumun

   atraps215.7.2016 15:35reagovat

   Pokud konečně chceme něco v Evropě znamenat,musí nám být jedno jestli je soupeř hratelnej nebo ne..Hrát si svoje a bud to vyjde nebo ne.Stejně tak se k návštěvě zápasů musí postavit fandové.Jít na zápas at se hraje s elitou nebo ne.

   • rumun

    nemesis201715.7.2016 17:18reagovat

    podpis

  • rumun

   standis15.7.2016 16:12reagovat

   Rumuny si tady spousta lidí přálo včetně mě mezi jako jednoho ze dvou nejschůdnějších soupeřů a tak chci postup. Druhý tým rumunské ligy prostě Sparta musí dát. A čtvrté předkolo může pak hrát v klidu - postup do EL zajištěn a bude hrát vždy proti faforitovi.

   • rumun

    PVS15.7.2016 19:55reagovat

    proti faforitovi by to mohlo jít Vztek

 • Ščasný

  Chrod15.7.2016 14:34reagovat

  Pokud se nemýlím, tak minulou sezonu jsme postoupili pokaždé, když jsme začínali doma a vypadli pokaždé, když jsme začínali venku. A Ščasný teď řekne, že by bylo lepší začínat venku, chápe to někdo? To je fakt neskutečnej alibista. Já vim, že to je maličkost, ale takovýhle kecy mě fakt dokážou vytočit... on fakt vůbec neví, co plácá.

  • Ščasný

   Capo15.7.2016 14:35reagovat

   Řekl to proto, že je to otřepané klišé. Jestli se nepletu, tak to říkal vždy i loni, že by radši začínal venku.

  • Ščasný

   trinact15.7.2016 14:36reagovat

   Je to náhoda, tebou uváděná statistika. 90% trenérů ti řekne klišé typu ’venku začínat je lepší’. Podle mě to není pravda, ale to, že to řekl, mu na rozdíl od jiných věcí vůbec nezazlívam.

  • Ščasný

   Furia Ceca15.7.2016 14:39reagovat

   On má pořád mokrej sen o Rosickým a je z toho nějakej mimo...

  • Ščasný

   atraps215.7.2016 15:38reagovat

   Jednou je trenér tak at se stará aby jsme byli dobře připravení a ne kde se začíná a proti komu hrajeme.

 • Peklo v Rumunsku

  Víťák z Cé Osmičky15.7.2016 14:11reagovat

  Kenny v rozhovoru s Pavlíčkem zmínil, že utkání v Bukurešti bude na brand new stadionu vyprodané, to bude solidní kotel. Chtělo by to odnést si z Letné pohodlný výsledek.

   

  A taky doufám, že bude domácí zápas vyprodaný, cokoliv jiného by bylo zklamáním.

  • Peklo v Rumunsku

   Clif15.7.2016 14:18reagovat

   Snad Kenny to svý tušení přetaví alespoň v hattrick :)

  • Peklo v Rumunsku

   Furia Ceca15.7.2016 14:33reagovat

   Nebude vyprodaný. Bude tam s bídou 30000.

   • Peklo v Rumunsku

    Víťák z Cé Osmičky15.7.2016 14:46reagovat

    Odkud to víš?Úsměv

  • Peklo v Rumunsku

   atraps215.7.2016 15:45reagovat

   Vyprodané hlediště a fanatické publikum naopak může pro nás být perfektní motivační prvek.

 • Steaua

  zdenek15.7.2016 13:40reagovat

  Jsme favorite kurzy 1.45-2.7

  • Steaua

   nemesis201715.7.2016 13:40reagovat

   Tipáč dokonce 1,4 na 2,75

   • Steaua

    peterpan2715.7.2016 13:41reagovat

    Pěknej úlet

    • Steaua

     nemesis201715.7.2016 13:42reagovat

     Taky už to tam nějaká štika pere ve velkým na dvojku.

     Inu je otázka, zda-li v tom kurzu už nejsou odchody Chipcia a Stancua nebo jak se píšou.

     • Steaua

      Clif15.7.2016 13:58reagovat

      A oni jistojistě odcházej? Zdroj?

      • Steaua

       nemesis201715.7.2016 14:14reagovat

       Píšu je otázka ;) Jen takový zkazky co jsem posbíral tady na fóru.

 • Vacek

  lidoop15.7.2016 13:38reagovat

  Víte někdo, co s ním je? Připravuje se s nějakým klubem?

  Když tedy padla opce Gliwic, nestálo by za to ho aspoň vyzkoušet? Což už je teda pasé, ale odepsat hráče, kterej měl v Gliwicích naprosto jasně nejlepší sezonu v životě, mi přijde trochu škoda.

  • Vacek

   Bunda15.7.2016 13:41reagovat

   Je ve Vlašimi.

  • Vacek

   Spytihnef15.7.2016 14:32reagovat

   Přestože je stále hráčem Sparty, která za něj chce celkem dost peněz, tak mu prý Sparta neumožnila se s ní připravovat, a proto trénuje s Vlašimí a hledá si jiné angažmá.

  • Vacek

   Furia Ceca15.7.2016 14:34reagovat

   Ve Spartě i lize je momentálně mnohem víc lepších fotbalistů. Já bych vyměnil za pytel polskejch brambor a byl by klid...

76452 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha