Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Nahrada za dockala

  wasek2611@centrum.cz21.2.2017 13:13reagovat

  V lize by mohl byt nahradou jesiny hrac - pomineme-li cermaka s nestorem.

   

  A to Pospisil z jablonce. Posledni dobou stagnuje, ale ukazal, ze v noze to ma.

  • AlaMierda21.2.2017 13:20reagovat

   to ať hrají raději naši mladí, než sem tahat Pospíšila, Jiráčka nebo Breiteho

  • Schumi21.2.2017 13:26reagovat

   Souhlasím, a celkově by Jablonec by mohl v současné situaci posloužit k vybrakováni toho lepšího, co tam ještě zbylo. S Pospíšilem bych vzal i Pernicu, na oplátku nějaký hostovačky. Pokud by Pospíšil nevyšel, nebál bych se zlusit přetáhnout zpět Matějovského, který byl v podstatě zbytečně vyhnán v rámci omlazování za každou cenu, málokdo to má v lize v noze jako on, ať si každý říká co chce.

   • munzig21.2.2017 13:30reagovat

    není on v tý Bolce jen na hostování protože mu v létě končí ve Spartě smlouva?

    Tak jako tak si myslim že už by zpátky nechtěl. Víc než dvě sezony ho nejspíš nečekají.

    I když na jeho post v lize není lepší hráč tak bych byl spíš proto aby se ukázal Čermák a spol.

   • spartas21.2.2017 13:31reagovat

    Matějovský již ne

   • 13goat21.2.2017 13:31reagovat

    Ani s jedním nesouhlasím. Zahraniční frajer za 2mE+ to je oč tu běží. Plus mladíci.

  • kapacitos21.2.2017 13:35reagovat

   Petr Ševčík z Liberce a nebo Rabiu co hrál v Trenčíně.

 • Dilema

  majtin21.2.2017 12:11reagovat

  Tahle nabídka na přestup je dilema jak pro Spartu, tak pro Bořka. Pro Spartu i pro něho jsou to samozřejmě skvělé peníze. Ale.

  Bořek si přál zkusit kvalitní soutěž, což čínská liga zatím není. Lze předpokládat, že se tam hraje ten šílenej běhavej fotbal bez nápadu alá Korea nebo Japonsko. Si to tam nebude mít s kým dát. Jeho tým hraje vespod tabulky, na stadionu s velkým atletickým oválem, pod čínským trenérem. Teď Bořek v rozhovoru tvrdil, že pro něj je důležitý, aby trenér chtěl hrát fotbal co ho baví. Tady teda nevím. Navíc bez přátel, v totálně cizí kultuře. Mimochodem vzali byste děti (předpokládám, že se budou chtít přimnožit )za 70 mega do tohohle : http://tinyurl.com/huyfxk4 ?

  Chápu, že to tam není pořád a že nebude bydlet v centru, ale měl bych obavy.

  Sparta může za Bořka dostat pohádkový peníze, což jí v Evropě nikdo nenabídne. Na druhou stranu přijde o klíčového hráče, který měl za poslední 3 sezóny v lize 21,21,19 ”kanadských” bodů (letos zatím jen 7, ale za 1000 minut). Si myslím, že i s předfinálními přihrávkami měl prsty skoro v každém druhém gólu. Loni patřil ke špičce v asistencích v EL, letos zrovna tak. V lize loni nahrál spoluhráčům do skoro 69 šancí. A hlavně je to teď lídr. Kdo ho nahradí? Lafy nehraje vždy,starší Mario, Kadlec a Vácha mají problémy s výkony (Vášon se navíc neumí chovat), Bičík nechytá, tak snad jedině Mazuch.

  Já si myslím, že ten hrozný výkon s Bohemkou byl výjimka a že pokud nebude v hledišti válka, že se vrátíme k výkonům z přípravy. Plzeň se mi nezdá silná, tudíž si myslím, že titul je stále reálný. A to znamená šanci na daleko větší peníze než jsou teď za Bořka nabízeny. Bez něho by to bylo samozřejmě mnohem těžší.

  Je taky otázka je-li možné Bořka za ty peníze nahradit. A podle mě docela těžko. V Česku nevidím DOSTUPNOU náhradu a z ciziny je to risk a nejistota, trh je dost přebraný. Čermák bude dobrý, časem začne zářit i ve Spartě, ale nemůže být ještě tahounem v záloze s mladými kluky.

  Každopádně pokud se Bořek rozhodne, že by to chtěl zkusit, tak Spartě nezbyde nic jiného než ho pustit, aby nám tu nezakysl.

  • Ludvik221.2.2017 12:16reagovat

   Sparta nabídku akceptovala, evidentně je to jen na hráči

   • Schumi21.2.2017 13:02reagovat

    Na jednu strana je pravda,že tu je riziko,že by Dočkala nerealizovaný přestup poznamenal, ale za mě bych ho prostě nepustil i kdyby 100krát chtěl. Jako Slavia Škodu, taky ho podržela pěkně zkrátka. Dočkal je chtě nechtě minimálně teď nepostradatelný, však kdo nahradí jeho góly a asistence,aby konečně byl titul. Matějovský byl v podstatě vyhnán, Čermák na Dočkalovu úroveň zatím nemá, Rosický už je spíš pan Skleněnka. Takže prostě Dočkala držet za každou cenu, Křetínský se beztak bez těch peněz obejde, věřím že i on chce titul stůj co stůj.

  • ACS7321.2.2017 13:06reagovat

   no, nevim, běhavej fotbal ala Japonsko, Horváth tam vydržel dvě sezony, byl za hvězdu a že by to byl zrovna běhavec....

   • majtin21.2.2017 13:14reagovat

    Tak tam si myslím, že to bylo jasný - japončíci to oběhali za něj.Úsměv

  • hombre21.2.2017 13:20reagovat

   Tahle nabídka je sice dilema, ale jen pro nás. Myslím, že čínská liga se pomalu zvedá a zvedat bude. Neřekl bych, že je špatná, ale TOP liga to není, ale byla by pro Bořka?

   Za tuto cenu prodat - pomůže to jak Spartě, tak Bořkovi. Nehledě na to, když tu zůstane, pořád se mu ty peníze budou honit hlavou a bude to mít vliv na jeho hru. Zabezpečí rodinu? Zabezpečí a to dobře. Taky ho může trefit nějaký trouba a může končit. Ruku na srdce, jeli bychom tam všichni.

   Hra bez Bořka bude jiná, ale paradoxně nám může pomoct. Pár zápasů můžou hráči tápat, ale budou pak muset makat a nespoléhat na Dočkala. Třeba Marec je toho příkladem, to byl, podle mého názoru, nepostradatelný hráč na podzim. Záloha Timmy, Marec, Sáček, Čermák a Havelka - mně by se líbila.

   Ligu už nevyhrajem, tam si to rozdají Plzeň se Slávkou. My na to nemáme silové hráče, oni nás přetlačí. Plzeň po dlouhé době asi porazíme, ale Slávka je v laufu. V létě přivedeme 5 hráčů, z toho 2 stopery.

 • ad kauza Dočkal

  kilovolt21.2.2017 11:27reagovat

  každé zboží má svou cenu (bohužel)......jestli je pravda těch 200milionů a jestli se mu tam chce(!) tak bychom ho prodat měli.......a pak udělat dva tři nákupy typu Vašek Kadlec......doporučoval bych dva kvalitní stopery

  • spartas21.2.2017 11:29reagovat

   Bych se spíš rád vyvaroval nákupů typu Vašek Kadlec.

  • kalamoi21.2.2017 11:31reagovat

   Co pořád máte s těmi stopery? Pokud šlo hrát proti Southamptonu, Laziu, Interu s tím co máme, tak to musí jít zase. Teď to vypadá, že hoří ovšem hoří to už od zálohy a proto i stopéři vypadají tak marně.

   • Funin21.2.2017 11:38reagovat

    proti Southamptonu a Interu jsme hráli hodně defensivně, prakticky celý tým byl zatažen kus před vápno. V lize chce hrát Holoubek nátlakově ofenzivně, to znamená že stpeři budou mít trošku více práce, respektive jinou práci a jinde. V EL stáli ve vápně a odkopávali co tam letělo, v lize budou muset podstupovat souboje po celé naší půlce hřiště. To co předvedli stopeři proti Rostovu a Bohemce byla hrůza

    • kalamoi21.2.2017 11:41reagovat

     No já nevím, ale doma proti Interu jsme je první poločas jasně přehráli a defenzivně jsme fakt nehráli. Defenzivně jsme měli hrát v Rostovu a zvlášť na tom terénu, kdy se nedalo moc kombinovat, což nezvládli s taktikou naši trenéři, tam jsme to měli odkopávat na někoho v útoku a nic víc. Nemohlo by to skončit tak jak to skončilo.

     • Funin21.2.2017 11:43reagovat

      ale hráli jsme defenzivně, respektive bez míče jsme se hodně zatahovali a jen sem tam zkusili presink a vyjíždeli jsme do rychlejch protiútoků. A nutno taky poznamenat, že Inter hrál hodně špatně.

      • kalamoi21.2.2017 11:47reagovat

       Hrál Inter špatně, ale defenzívu si představuji něco jako druhý poločas v Rostovu, kdy skoro ani neútočíš, tak někdy hrají některé celky v lize na Spartě, kdy opravdu jen brání a nic jiného. Pokud se špatně vrací záloha, tak se na obranu valí útok jeden za druhým a potom každá obrana dříve nebo později udělá chybu, tím neomlouvám opravdu tragické chyby v Rostově, které byly chyby stopéru, ale je si třeba i přiznat, že velkou vinu nese záloha v čele s Váchou, Dočkalem i Sáčkem ve středu, kdy prostě hráli špatně a pak je to jedno s druhým. Když bude hrát špatně záloha Barcelony, Realu a těch top klubů, tak taky obrana dříve nebo později nebude moc jistá a začneš si říkat, že není nic moc, když ti před ní budou chybovat nebo se nevracet. Ono bránění a říkají to i trenéři začíná už vepředu a ne jen vidět co dělá obrana vzadu. Pokud hrála dobře záloha, tak hned i Mazuch, Kadlec, Costa, Holek vždy podali daleko lepší výkon.

   • kilovolt21.2.2017 11:52reagovat

    měli by být vysocí, robustní, rychlí a důrazní! něco jako byl svého času Řepka

  • Paspartu21.2.2017 11:37reagovat

   Dočkala bych pustil jen v případě, že by on sám chtěl.

   Dan peníze vzhledem k jeho příjmům až tak nepotřebuje a bylo by rozhodně lepší zohlednit sportovní stránku.

   • Arni21.2.2017 11:40reagovat

    Peněz může mít kolik chce, ale kvůli tomu Fair play, co má Uefa, tak je jen tak pumpovat donekonečna nemůže. Takže těch 200 mega se hodí velice

  • Dynamo21.2.2017 11:40reagovat

   typu Kadlec raději ne. Jeden gol v lize a zranění

   • kilovolt21.2.2017 11:45reagovat

    ještě není konec? jen co se uzdraví

 • CEFC

  Marbar21.2.2017 10:53reagovat

  napadlo někoho z vás, že v přestupu Bořka, můžou hrát významnou roli? Věřte, že předem můžeme popřát Slávii k titulu.

  • Furia Ceca21.2.2017 10:56reagovat

   Their owners are the Jianye Residential Group (China) Co., Ltd., which is part of the Central China Real Estate Limited.

    

   Tak nevím, jedině by tyhle firmy vlastnila ještě CEFC, což se mi nechce dohledávat.

   • Funin21.2.2017 11:01reagovat

    taky si nemyslím, že by za tím byla Slávie, nebo Tvrdík. Prostě si čínani zkoukli statistiky posledních ročníků EL a zjistili, že hodně asistencí má nějakej Dočkal, pak zjistili, že má hodně asistencí i v domácí lize, a že je to reprezentant, no a řekli si že teda asi nebude špatnej.

    • majtin21.2.2017 11:14reagovat

     Já si myslím, že Tvrdík mohl zapracovat spíš v tom smyslu, že by dal maximálně tip. Ona Sparta sice vydělá, ale přijde o klíčového hráče, za kterého je i za ty peníze velice těžké získat náhradu a pakliže by se Slavia měla dostat do LM, tak by se jí to sakra rentovalo. Ale je to přitažené za vlasy.

     • Furia Ceca21.2.2017 11:44reagovat

      V Číně je miliarda lidí. Nemyslím, že Tvrdík je v kontaktu se všemi číňany.

      • majtin21.2.2017 12:14reagovat

       To neÚsměv, ale s některými průmyslovými špičkami se ten jouda znát může.

    • Nuff21.2.2017 12:16reagovat

     DK:jak se ty kurvy šikmooké dozvěděli, že mám Bořka?

      

     ...tak takhle nějak, no.

  • munzig21.2.2017 11:04reagovat

   Grémium komunistické stran Čínské lidové Republiky Spartu prý řešilo několikrát.

   Tvrdík přednesl několik bouřlivých projevů ve stylu věčného vůdce Maa, ale jeho čínština spíš vzbudila posměch.

   Jenže celé Číně záleží na úspěchu Slaviee v lize a proto CEFC dovolilo investovat do 28.letého talentu, který zajistí Čínskému fotbalu tolik potřebnou kvalitu.

   A aby nás jo nasrali nedají nám jen 170 ale rovnou 200 milionů.

   • wasek2611@centrum.cz21.2.2017 11:09reagovat

    :D mohli by nás nasrat ještě víc...300 míčků by bylo ještě lepší.

 • DočkalxKonate - odchod

  AlaMierda21.2.2017 10:27reagovat

  já bych do tohoto srovnání přibral třetího do party, který ve Spartě nechtěl prodloužit a klidně by odešel po roce zadarmo, nebo by rovnou někde podepsal jinde s platností po konci jeho smlouvy. A tím hráčem je Schick, ať se to někomu líbí nebo ne, ale ten tu hrát taky nechtěl a v podstatě Spartě nedal jinou možnost než ho prodat. Když už se tu pranýřuje Konate, který pravda zvolil opravdu stupidní cestu. Tak jednání Schicka a jemu podobných, kteří odmítají prodloužit smlouvu, to taky není úplně fér jednání ke klubu, který ho vychoval.

  • lidoop21.2.2017 10:39reagovat

   Ano i ne. U Schicka byl zásadní problém v tom, že Sparta se k němu poměrně dlouho chovala jako k odloženýmu hráči, nikdo se o něj nezajímal a když mu skončilo velmi povedený hostování u klokana, tak na něj najednou skočili s návrhem nový smlouvy.

   Ale div se mladýmu hráči, že se seknul a navíc moc dobře věděl, že je v pozici, kdy si to může dovolit.

   Takže na jednu stranu mu to mám trochu za zlý, ale na druhou se mu ani nedivím.

   • Funin21.2.2017 10:40reagovat

    a na třetí stranu, za Schicka jsme dostali velmi slušně zaplaceno, a jestli jsou ve smlouvě ještě procenta z budoucího přestupu, tak je to úplná paráda.

   • AlaMierda21.2.2017 10:52reagovat

    není to úplně stejné, jako Konate to neříkám. Ale u Konateho v podstatě taky můžeš říct, že se léta k němu chovali, jen jako k náhradníkovi na pár minut. Ať hrál lépe než hráči ze základu, tak dostával šance jen jako střídající hráč. O tom se tu toho už napsalo spousta. To můžeme napsat divme se Konatemu i když to udělal debilním způsobem. On to chování Schicka a KOnateho je v jádru stejné, ani jeden tu nechtěl v danou chvíli hrát. Spíše je to krásný příklad, jak se hodnotí každý jinak.

   • Poldi21.2.2017 10:52reagovat

    Souhlasím, jenže podobný zprávy šly i o Konatém. Těžko říct nakolik u obou případů má podíl nekompetence sportovního úseku (nebo jak se ta parta nazývá) a nakolik povahy zmíněných hráčů. S tím, že Konaté je očividně oproti Schickovi momentálně zaostalej.

   • majtin21.2.2017 10:56reagovat

    Taky si netroufnu tvrdit, že kdyby tu nebyl Ščasný, ale třeba už Holas, tak že by Schick nechtěl odejít. Podle mě by šel stejně. Jak píšeš, tam byl problém, že se mu Sparta moc nevěnovala před tím. Není to úplně to samé jako s Timim, ale je to podobné v tom, že tam nebyla ta klubová hrdost od nich.

    Jinak by mě zajímalo, zda by se Timi zachoval podobně nebýt tu Ščasný, protože vícero hráčů s ním mělo problém - Fatai, Jiráček minimálně.

   • artaxerxes21.2.2017 10:58reagovat

    A jak jsme se chovali se ke Konatemu - já si pamatuji jak se vedení ho snažilo poslat komukoliv, kdo měl zájem. Nezapomínejme, že pokud by si nepostavil hlavu, tak šel do Bolky za Zahustela.

     

    Konate si přestup snažil vynutit tím nejdementnějším způsobem je věc jiná.

    • kapacitos21.2.2017 11:14reagovat

     myslím, že i do Zlína se posílal

    • lidoop21.2.2017 11:15reagovat

     Já vidím diametrální rozdíl ještě v jedný věci. Schick nechtěl prodloužit smlouvu, na což má svatý právo. Nic neporušil, nikomu tím neublížil.

     Oproti tomu Konaté se jednoho dne rozhodl, že nebude chodit na tréninky a odmítal nastoupit do zápasů. Ublížil tím klubu jako takovýmu a zradil nejen fanoušky, ale i vlastní spoluhráče.

     Navíc to bylo v době, kdy už hrál v základu, takže ať mi nikdo nevykládá, že to bylo z frustrace, že nenastupuje pravidelně a že nedostával šanci. Prostě mu podle mě stouplo do hlavy, že se z něj stává opora, dostal zajímavou nabídku a nechal se tím naprosto unést.

     Že je naše vedení nekompetentní a dělá dementní výměny, to je na úplně jinou diskuzi Úsměv.

     • Poldi21.2.2017 11:32reagovat

      Tak nevíme nakolik mu spraví pár zápasů v základu mínění o lidech, notabene o úplně stejných co ho štvali předtím. Chci jen oddělit příčinu od následku. Protože to co udělal pak, to už se tu probralo mockrát a jeho myšlenkový rozsah tomu rozhodně nepomoml. Jsou to jen spekulace, nikdo z nás mu do hlavy nevidí a že Spartu zradil, navíc v nejdebilnější situaci je prostě fakt.

     • majtin21.2.2017 12:20reagovat

      ”Schick nechtěl prodloužit smlouvu, na což má svatý právo. ” Bych řekl, že na to nemá svatý právo, ale právo psaný, předpisy. Mně se prostě nelíbí, že když klub nějakýho hráče vychová nebo mu pomůže růst, tak on se pak rozhodne neprodloužit smlouvu čímž ten klub de facto vydírá, aby ho prodal za menší cenu. Samozřejmě je to i o tom, jak se k němu ten klub choval.

 • Dočkal

  SuperFrankie21.2.2017 9:58reagovat

  Napadlo tu vůbec někoho, že případná ztráta z toho, že v lize bez Dočkala neuděláme ani 2. místo je mnohem větší než těch pár milionů navíc, o které nám Čínani nabízí víc než nějaký jiný klub v létě?

  • Dynamo21.2.2017 10:00reagovat

   Je jedno koho tady co napadlo. Důležité je rozhodnutí DK a on evidentně dal s odchodem souhlas

  • Funin21.2.2017 10:16reagovat

   já si myslím, že náš tým má na to, obejít se bez Dočkyho, záleží tedy taky dost na zdraví, zdravej Mareček a Kadlec přinesou do týmu další kvalitu, s návratem Rosy už moc nepočítám, ale ten by byl výhra. Pak je to jen na trenérech, jak poskládají sestavu a jaké úkoly jednotlivým hráčům dají.

  • lidoop21.2.2017 10:17reagovat

   Já se toho upřímně trochu děsím a myslím si, že bez něj skončíme 3.

   Nesouhlasím ale, že číňani nabízejí o pár milionů víc, než nějaký klub v létě, ale spíš minimálně dvojnásobek. Nevěřím, že jakejkoliv klub z Evropy by za něj dal víc než 100 mega.

   • Vee21.2.2017 10:24reagovat

    Dneska jsem nad tím přemýšlel a napadlo mě jestli nám to paradoxně trošku nepomůže. Dočkala mám rád a pro Spartu toho hodně udělal, ale na druhou stranu není to uplně lídr v pravém slova smyslu. Když by odešel je možné, že by se přestalo tvořit přes jednoho hráče. Něco jako když chyběl na podzim a Mareček najednou měl záblesky tvořivosti a přestal jen posouvat balony. Napřkílad při záloze Sáček, Mareček a před nimi Čermák/Nestor by ta kreativita mohla zůstat na podobné úrovni, ale rozdělit se mezi více hráčů protože by to prostě museli zkoušet a nespoléhat jen na Bořka. Tím by se mohla změnšit předvídavost naší zálohy a příště by Plzni nemuselo stačit pokrýt Dočkala jako v minulém zápase, ale mohlo by to přijít od více hráčů.

    • Funin21.2.2017 10:26reagovat

     souhlas, toto je velmi reálná možnost, bohužel ne jediná, taky to může dopadnout obráceně

     • Vee21.2.2017 10:32reagovat

      Riziko tu samozřejmě je, ale to ukáže čas. Za mě jestli Bořek chce, tak ho s díky pustit.

      • Funin21.2.2017 10:35reagovat

       Tak to také souhlasím, pokud se Bořkovi chce jít tak poděkovat a pustit

    • lidoop21.2.2017 10:35reagovat

     Jo, to mě taky napadlo a bylo by krásný, kdyby to tak dopadlo, ale v minulosti nám odchod klíčkovýho hráče, ať už to byl Kadeřábek, Krejčí, nebo Brabec, vždycky uškodil a nedokázali jsme je v krátkým čase nahradit.

     A to, že Brabec před odchodem nehrál, pro mě nic nemění na tom, že jsem ho považoval za našeho klíčkovýho hráče Úsměv.

     • Vee21.2.2017 10:46reagovat

      Já myslím, že na tomhle by se i mohlo opravdu ukázat jakej je Holoubek trenér. Protože ani Nestor a ještě víc Čermák nemůžou hrát podle mě přesně Dočkala. Musí tu pozici hrát trošku jinak viz. Čermák v U21, kde hraje spíš takového stínového útočníka nebo jak to nazvat než řekněme vysunutého tvůrce hry.

      • Funin21.2.2017 10:55reagovat

       vcelku souhlas, i když si myslím, že zrovna Čermák je Dočkalovi nejpodobnější typově a tu roli by zvládl. Ono bude také záležet na spoluhráčích, když bude Čermák hrát jako v U21, tak potřebuje aby mu ostatní ty míče nahráli do prostoru kde se pohybuje a pak aby si někdo naběhl na jeho nahrávky.

    • wasek2611@centrum.cz21.2.2017 11:08reagovat

     Já si taky myslím, že by to nebylo na škodu.

      

     Osobně bych rád přivedl Kovaříka. Který má neskutečný centry. A co se týče kopací techniky, tak by nahradil Dočkala.

      

     S dočkalem je to taková hra ne jednoho hráče...aspoň by se ukázali ostatní. Lepší teď za 200 než v létě za 60 ....

  • AlaMierda21.2.2017 10:20reagovat

   já si netroufnu říct, jak to bude bez Dočkala vypadat. Ani nevíme jestli někdo za něho přijde a kdo by to případně byl. Ale třeba se na Dočkalovo místě chytne někdo jiný a budeme hrát lépe. Třeba se chytne nějaký mladý hráč. Jedno je ale jisté, tolik kolik nám dají Čínané nám za něho nikdo nedá.

   • Funin21.2.2017 10:25reagovat

    no jedna varianta bude, že větší zodpovědnost za hru a výsledky bude teď ležet na Čermákovi, a tomu to buď pomůže a začne hrát jak v u21, nebo mu to ještě víc ublíží a ve Spartě se neprosadí. Taky je možnost, že si každej hráč uvědomí, že musí přidat a týmu odchod Bořka oproti všem předpokladům velmi pomůže. No a nebo taky ne a budeme v prdeli.

  • Furia Ceca21.2.2017 10:21reagovat

   Tak Dočkal pár zápasů taky vynechal a bodovalo se naplno. Zase tak nenahraditelný není, i když s ním jsme samozřejmě silnější. Já bych ho pustil. Už si ve Spartě odvedl své.

 • Paradox

  Paspartu21.2.2017 8:36reagovat

  Před půl rokem jsme řešili, že chce Konaté pryč za každou cenu. Nyní může jít Bořek za extrémně výhodných podmínek pro sebe i klub a není pevně přesvědčen.

   

  Jaký to v rozdíl že?

  • lidoop21.2.2017 8:51reagovat

   Rozdíl je v tom, že Bořek je jeden z nejinteligentnějších hráčů v českým fotbale, oproti tomu Konaté se za téměř 5 let v Česku nenaučil ani základní fráze česky.

   • kilovolt21.2.2017 8:58reagovat

    ty jsi s ním mluvil?

    • lidoop21.2.2017 9:53reagovat

     Jestli myslíš Bořka, tak u něj je to naprosto patrný ze všech rozhovorů, že je trošku jinde, než běžnej fotbalista a o Konatém to vím od kamaráda ze Sparty Úsměv.

     • AlaMierda21.2.2017 10:08reagovat

      Konate je zvláštní, ale ono když vidíme jen rozhovory z ligy, různé ankety, kde se mají fotbalisté vyjadřovat, tak je jasně vidět inteligence některých jedinců. O Limberským, Krmenčíkovi, Latkovi nebo Petrželovi netřeba psát. Ale třeba Malinský to bude asi taky pořádné pako. Pak jsou samozřejmě zase chytří hráči jako Dočkal, Kisel, Harba, Costa, Živulič, Zavadil apod..

  • spartas21.2.2017 8:59reagovat

   Imho neporovantelný. Ale Bořek je inteligentnější než Konaté, což je ovšem prakticky skoro každej. I když jsem v neděli na stadionu viděl a slyšel i lidi, kteří by s Konatém v piškvorkách remizovali.

  • kapacitos21.2.2017 9:09reagovat

   Konaté tu nemá rodinu a kromě smlouvy ho tu nic nedrží.

  • ACSpartaPraha4ever21.2.2017 9:12reagovat

   Jak píše spartas, navíc bych k tomu přidal, že jde o přestup do Číny. Kdyby se jednalo o přestup do klubu z jedné z těch top evropských lig, byla by to asi jiná píseň.

  • wasek2611@centrum.cz21.2.2017 10:11reagovat

   jde o to, že v číně si vydělá, ale fotbalově se tam moc rozvíjet nebude ...to je pro něj hlavní faktor. Plus ta rodina...

  • artaxerxes21.2.2017 10:20reagovat

   Těžko porovnatelné. Dočkal hraje doma, má rodinu, základní sestava jistá, potenciál na přestup do Německa či Itálie.

    

   Konate je tu cizinec, bez rodiny, v základní sestavě moc nehrál a pro mimoevropany není takový rozdíl Česko a Rumunsko, kde mu nabídli víc. Šance na prestižní soutěž u něj je rozhodně menší než u Dočkala.

 • Náhrada za Dočkala

  munzig21.2.2017 8:22reagovat

  Když vezmu Bořkův odchod jako definitivní kdo by ho mohl nahradit?

  Do léta z vlastních zdrojů jedině Čermák s tím že se kolem něj budou točit Marec,Vácha a Sáček.

  Z ligy mě na první dobrou napadá jen ten Mašek, A to by musel přijít ještě před Eurem.

  Pak mě z ligy napadají jen Jiráček, breite, Vukadinovič ale ani o jednom nemůžu říct, že jsou to extra posily. Spíš jen nástřel do debaty.

  Pavelku nezaplatíme a Folprecht se vrátí z Tatarstánu v búhví jakém stavu.

  • Funin21.2.2017 8:41reagovat

   tak záleží, jestli chceš Dočkala nahradit podobným typem - spíš pomalejší hráč, s vynikající kopací technikou a kreativitou, tvůrce hry - nebo třeba někým jako je třeba Venca Kadlec - rychlý hráč se slušným driblingem, spíš zakončovatel než tvůrce hry. Jinak u nás máme Čermáka, Kadlece, Nestora, do budoucna Mustedanagiče a Christiana Frýdka. Z ligy bych bral tak Baráka nebo Maška

   • spartas21.2.2017 9:02reagovat

    Barák je pasé, Maška bych bral taky.

  • lidoop21.2.2017 8:49reagovat

   Jiráček, Breite a Folprecht, to jsou spíš vtipy, ne? Nevynikají/li ani v průměrných ligových týmech, takže mi nějak není jasný, čím by měli být prospěšný nám. Určitě má větší smysl tu šanci dát Čermákovi se Sáčkem, proti slabším soupeřům/za rozhodnutýho stavu bych se snažil zapracovávat Kikina. Vím, že má 50 kilo i s postelí, ale to měl i Venca, když za nás začal nastupovat, ale o to rychleji se do toho dostal.

   • munzig21.2.2017 9:12reagovat

    Spíš jsem v lize hledal typologicky stejný hráče jak je Dočkal. A to oba splňují.

    Breite je dobrej ale souhlasim že na Spartu to zatím není.

    • rosicky21.2.2017 9:25reagovat

     To mi vysvetli. Dockal hraje desitku, podhrot. Jiracek a Breite jsou def. zaloznici, hraji o dva posty niz. Co je na nich typologicky stejnyho? Ze nemaji rychlost?

     • munzig21.2.2017 9:41reagovat

      Umí tvořit hru, mají cit pro přihrávku, a oba mají dobrou střelu. Fotbalový myělení má Bořek samozřejmě uplně jinde. V lize se mu rovná snad jen Matějovský.

      To, že teď Jiráček hraje defenzivního nic neznamená. Vždycky to byl spíš ofenzivní hráč.

      Netvrdím že by nás zvedli okamžitě po svém příchodu. Jiráček byl spíš jen takový nástřel ale o Breitem si vážně myslím, že může být brzy fotbalista pro špičku ligy.

      • Vee21.2.2017 10:04reagovat

       Promiň, ale Jiráček teda nikdy hru moc netvořil a techniku prakticky oproti Dočkalovi nemá. Ten měl vždycky fyzičku a buldočí zarputilost, ale to je tak všechno když už tak může hrát def. zálohu, ale ne Dočkalovu pozici. Hlavně ho sem už netahat.

        

       Breite tuhle pozici taky hrát nemůže. Jeho pozice je víc zezadu a upřímně teda si myslím, že nikdy nebude hrát základ top3 u nás. Na to prostě nemá a o jeho tvořivosti mám taky pochybnosti. Ale tolikrát jsem ho neviděl soudím jen z toho co jsem viděl.

        

       Vukadinovič je křídlo a podle mě to není taky kvalita pro top3 upřímně jsem se divil, že ho Cirkusáci chtěli. Ale uvidíme když potvrdí výkonost tuhle půlsezonu rád se mu omluvím. Ale na místo Dočkala určitě ne.

        

       Zapracovat naše hráče to je podle mě teď cesta. Čermák v U21 na této pozici je naprosto skvělý ikdyž má určitě jiné úkoly než Dočkal, ale to už je na trenérech co s ním udělají. Nestor podle mě na tuto pozici patří víc než na kraj a v záloze je od léta Zizu a taky Kikin. Spíš bych řekl, že nám chybí v záloze momentálně jedno křídlo a Bořka sice s bolestma, ale nahradíme.

       • Funin21.2.2017 10:07reagovat

        opravdu rychlé křídlo nám chybí jak sviň, ani ten konaté není vyloženě rychlík, je schopen přes hráče přejít s míčem, ale vyloženě utéci po lajně a poslat ostrý centr do vápna, tak to po odchodu Ládi nezvládá nikdo

        • Vee21.2.2017 10:12reagovat

         Přesně typ Ládi nám chybí. Klidně bych bral rychlé křídlo s horší technikou, ale dobrým centrem. To by uplně stačilo a je jedno jestli na pravo nebo nalevo. Jedna strana by byla techničtější a lepší 1na1 a druhá rychlá s centrem.

        • hombre21.2.2017 10:14reagovat

         Tak Ládík nikomu nikdy neutekl, zas neblbni. Měl vždy dobré náběhy, stál na hranici ofsajdu, ukazoval se a hlavně měl slušné centry do vápny, s tím se shodneme.

         • Funin21.2.2017 10:32reagovat

          no tak to je to co si představuju pod rychlým křídlem, že se dokáže odpoutat od obránců a dostat se k dobrému centru, jestli to dokáže tím, že je rychlejší než Bolt, nebo tím, že si umí správně naběhnout, je celkem jedno. Navíc podle mě prostě Ládík rychlej je

          • hombre21.2.2017 10:54reagovat

           Ale to bez debat, ale rychlík nebyl a není. Když se hrálo do plných, mělo problémy. V 1 na 1 měl problém, ale slušné centry.

       • munzig21.2.2017 10:47reagovat

        Se zapracováním našich hrářů souhlasim 100% i pro mě je to první možnost. S tim co máme ted v kádru si do léta vystačíme. A kdo ví co se během jara stane. Kdo vyletí a kdo ne.

        Spíš jsem chtěl rozjet diskuzi na posílení z ligy.

        V pohledu na hráče se lišíme. Sice ani jeden není pro Spartu. Jiras už asi nikdy nebude. Ale já u Breiteho i Vukadinoviče vidím velkej potenciál.

  • SuperFrankie21.2.2017 8:59reagovat

   Jiráček, BreiteSmíchSmích

  • hombre21.2.2017 9:33reagovat

   Já zírám, Bořka beru jako osobnost, který tmelí kabinu, má velmi dobrou kopací techniku, myšlenku, kterou dokáže zrealizovat. Ale má i své chyby, je pomalý, labilní, hodně to i fláká. Za tu cenu prodat. Máme tu Marce, Čermáka, možná někoho z mlaďasů - to do budoucna a po jaru někoho koupit. Ale nahradit ho Jiráčkem, Breitem, nebo Vukadinovičem, to si děláte prdel. Vždyť mu nesahají ani po kotníky. I ten Mašek je do budoucna. Ligu letos nevyhrajem, proto bych Bořka pustil, odvedl velký kus práce a měl by si zabezpečit rodinu.

  • Furia Ceca21.2.2017 9:55reagovat

   A ten Mašek bude do léta v Bohemce proč? Protože tam chce zachránit ligu nebo protože je Sparta neschopná ho zapracovat během jara do kádru?

   • Funin21.2.2017 10:12reagovat

    že by ho třeba Bohemka nechtěla pustit?

    • Furia Ceca21.2.2017 10:30reagovat

     Pustí, milióny budou cinkat.

     • Funin21.2.2017 10:34reagovat

      je škoda že teď mco nemáme koho do Bohemky pustit na hostovačku na podobné pozici, Zizu už je v Dukle a Kikin je ještě moc mladej a takové tintítko.

 • neměl se prodávat Hušbauer

  kilovolt21.2.2017 0:29reagovat

  teď se ukazuje jaká to byla chyba

  • PohanACS21.2.2017 4:47reagovat

   Simtě

  • munzig21.2.2017 7:31reagovat

   Neměl se prodávat Hanek s Koňou a Poláčkem. To by byla záloha

   • Víťák z Cé Osmičky21.2.2017 7:55reagovat

    U Tomáše Poláčka bych ale brzdil.

    Vždycky, když jsem ho viděl na Přední Kopanině, tak tam tu levou lajnu brousil jako Gareth Bale.

    • spartas21.2.2017 8:47reagovat

     Ani Kóňa nebyl zlej :D

     • Poldi21.2.2017 9:38reagovat

      myslím, že Kóňa byl velký talent. Škoda zranění.

  • lidoop21.2.2017 7:44reagovat

   Nějak jsem si nevšiml, že by nám chyběl na krok skoupý/pomalý záložník.

   Čermák je podle mě lepší, i když ani u něj si nejsem 100% jistej, jestli má vůbec na to hrát v základu. Výkony v MB, potažmo 21” by tomu napovídali, ve Spartě má zatím spíš jen náznaky, než že by mě v nějakým zápase vyloženě přesvědčil.

   • Funin21.2.2017 7:48reagovat

    věřím tomu, že nás Čermák na jaře přesvědčí, že na to má.

    • lidoop21.2.2017 8:16reagovat

     Já v to taky doufám Úsměv

     • hombre21.2.2017 9:37reagovat

      Na základ má a ukáže nám to na jaře a v příští sezóně to bude nejlepší hráč ligy.

   • kilovolt21.2.2017 8:59reagovat

    kreativní a hodně golový

 • Jablonec

  viktor189320.2.2017 23:51reagovat

  Jinak pro info, kdo nemá FB. V Jablonci se jde přímo za bránu, odkud poženeme SPOLEČNĚ mančaft za vítězstvím, nikoliv do klece pro opice. Díky <3

  • kovanej189321.2.2017 9:12reagovat

   Tady je to zbytečné psát, tady ty lidi nechodí ani na domácí zápasy natož ven 😂 čest vyjimkám ☺

81830 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha