Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Lehký nadprůměr

  nosoroh13.5.2016 17:01reagovat

  K těm přestupům. Z hlediska dlouhodobé pozice na čele ligy je lepší mít sehraný mírný nadprůměr, než 2-3 excelentní hráče. Ty excelentní totiž udržíme max. rok a pak se zase hledá náhrada - která buď není, nebo sice je, ale chvíli trvá, než se adaptuje. Navíc tým je zvyklý spoléhat na hvězdu, že něco geniálního vymyslí.

   

  Takže z hlediska Sparty budu radši, když Schick, Čermák nebo Julda budou dlouhodobě něco jako Lafy. Na český poměry super, na TOP kluby to není. Týmoví tahouni, kteří budou za Spartu dýchat. Neříkám, že to tak určitě bude, ale dal bych tomu přednost.

  Peníze může dobrý tým vydělat v pohárech.

   

  Jo a shánět za hráče náhradu hned, jak odejde, je pozdě (viz Kadeř). Náhrada musí být připravená předem. Z tohohle pohledu mě docela překvapuje prozíravý nákup Šurala, pokud Krejda půjde Úsměv)

  • Lehký nadprůměr

   trinact13.5.2016 17:26reagovat

   Podle mě je naše cesta, především kvůli práci sportovního úseku taková poloviční. Na venek to vypadá, že Sparta neví co chce. Sparta má, jak bylo x-krát zmíněno, za hlavní cíl základní skupinu LM. Bez ohledu na to, že z druhého místa je složité se tam dostat, tak ani nevidím nějaký jasný směr jak se tam dostat.

    

   Z mého pohledu se nabízejí dvě varianty, kterými by to šlo:

   První je cesta vlastních odchovanců, které si ale musíte piplat od nízkého věku jim dávat šanci, pokud chcete touto cestou jít, nemůžete dlouho čekat, jinak prostě pláchnou (Skalák, Jánoš,..). Tento postup se osvědčuje Trenčínu, který skvěle pracuje s mladými (jednoduše jim dává šanci), byť to jsou mladíci z části koupení - Afrika, Asie.

    

   Druhá cesta je posilování skutečnou kvalitou (posilování při faktu, že současný tým prostě na LM nemá). Jenže Sparta bere většinou borce, kteří jsou volní - Costa, Paixao, Shala, Mazuch,.. - a kolik z těchto přestupů se povedlo natolik, že se ti hráči stali alespoň členy základní sestavy? Proč prostě Sparta nejde cestou koupení skutečné kvality, samozřejmě za jiné peníze než v případě třeba Šurala a Zahustela, když chceme hrát soutěž za 300 milionů a za dalších alespoň 100 prodávat své nejlepší hráče, když k tomu je vhodná doba?

   To mi přijde od Sparty naivní.

    

   K první cestě jsem zmínil Trenčín, ke druhé, respektive k posledním pár řádkům zmíním investici Rapidu Vídeň (podobného klubu jako my) ve výši 1,8m € do islandského reprezentanta Traustasona. Ptam se, proč tohle nezkusí Sparta.

   • Lehký nadprůměr

    Raist13.5.2016 18:22reagovat

    Obě cesty mají svá úskalí. První znamená jít do rizika, dát všanc okamžitý úspěch. Parkrát už to zde přišlo na přestřes. Trenér, který ví, že jeho angažmá se bude na konci sezóny poměřovat primárně optikou dosažených výsledků, si netroufne dát větší prostor talentovaným ale nezkušeným mladíkům, mohli by ho stát křeslo. Ščasný to teď na jaře dokázal ukázkově a Lavička nebyl o mnoho lepší. Pro tuto cestu by musel mít trenér jednoznačnou podporu vedení a dostat garantovanou sezónu hájení, aby se nestalo, že po pár nevydařených kolech vypukne panika nejen mezi fanoušky, ale i v útrobách klubu. Je otázka, jestli si to Sparta vzhledem ke svým ambicím a každoročním očekáváním troufne, když se cokoliv menšího než titul hodnotí jako neúspěch. Já nejsem proti, protože 2 tituly za 9 let zkrátka hovoří jasně.

     

    Druhá nastíněná cesta je pak primárně věcí perfektně fungujícího scoutingu a do jisté míry také manažerské odvahy. Opravdová posila za těžký ranec bude pod enormním tlakem; bude muset okamžitě zapadnout do týmu (a prostředí české ligy), bude se muset stát jedním z hlavních tahounů a především si dlouhodobě držet výkonostní laťku. Třeba takový Fatai zprvu vypadal jako bomba: byl sice relativně drahý (na aktuální poměry), ale dával cenné branky. Jenže na konci podzimu někam založil formu a na jaře je to bída. V takovou chvíli se začnou množit otázky: Kdo za to může? Samotný Fatai? A co ten, kdo ho přivedl? Proč hráč za 15-20 milionů a se štědrým platem hraje hůř než benjamínek Juliš? Co teprve, kdyby Fatai přišel za dvojnásobek? Zkrátka a dobře, přivést velkou posilu s vizitkou ”top kvality” znamená položit hlavu na špalek a modlit se, ať ten kluk naplní očekávání (a navrch k tomu ho nějaký Fillo nezrakví). A ruku na srdce, umět takového hráče vytipovat a přemluvit, aby vzal zavděk českou ligou... nevím, jestli na to současný scouting má kapacitu.

 • Čech

  kapacitos13.5.2016 14:53reagovat

  http://www.tyden.cz/rubriky/sport/fotbal/zahranicni-souteze/proc-jsme-prisli-o-titul-zraneni-unava-vypocitaval-cech_383444.html Ten by se sem taky hodil, má stejné výmluvy jako Zdenda Vztek

 • Kozel

  rebus13.5.2016 14:07reagovat

  Konci u vojáku! Kde skončí- u seshitu? Duklu bude trénovat Silhoun

  • Kozel

   spartas13.5.2016 14:08reagovat

   Boleslav

   • Kozel

    Bunda13.5.2016 14:10reagovat

    Boleslav. Ale Plzen si to možná s Trpišovským rozmyslí když je Kozel volný..

  • Kozel

   Jarda1113.5.2016 14:10reagovat

   Kozel do Boleslavi, Jarolím Repre, Vrba zahraničí s Krejčím.

   Trpišovský do Plzně

   • Kozel

    spartas13.5.2016 14:12reagovat

    Plus do Liberce Horňák.

    • Kozel

     Sendi13.5.2016 14:19reagovat

     My pustíme Horňáka?!! shit

   • Kozel

    Sendi13.5.2016 14:19reagovat

    To jsou strašlivý rošády, jenom u nás je židle zřejmě neochvějná, všichni nadějně vypadající koučové jdou jinam :D

    • Kozel

     nosoroh13.5.2016 16:42reagovat

     A všechno je to pravda! Do posledního řádku! Smích

  • Kozel

   kapacitos13.5.2016 14:12reagovat

   Uhrin je neodvolatelný Smích

 • Rosický

  Ferry13.5.2016 14:00reagovat

  Navzdory věčným zraněním je to stále rozdílovej hráč a o marketingovým přínosu vůbec nemluvím.I kdyby odehrál tři zápasy za sezonu a bral deset mega ročně,tak se to vyplatí.

  • Rosický

   standis13.5.2016 14:05reagovat

   Komu se to vyplatí? Tobě, že ho třkrát uvidíš, nebo Danovi, který ho bude platit?Smích

   • Rosický

    captain_obvious13.5.2016 14:27reagovat

    Dan, který ho bude platit, v minulosti opakovaně prohlásil, že Rosovi by nabídl klidně i vysoce nadstandardní kontrakt, takže asi tak. Část nákladů se mu vrátí na výnosech z marketingu, které mohou vylítnout i v řádu stovek procent.

    • Rosický

     standis13.5.2016 14:56reagovat

     A kolik se mu vrátí v Cesku na marketingu, ty znalče? Takže z toho, co v minulosti řekl vyplývá, že by mu dal za 3 zápasy 10 milionů? Vy tady šermujete s milionama, jako kdyby nebyl žádný problem v Cesku toho melouna vydělat. Vaše hodnocení - Rosa za 10 mil. na 3 zápasy a zaplatí to marketing je naprostá blbost, takže asi tak.

     • Rosický

      Ferry13.5.2016 15:22reagovat

      Absolutně jsi nepochopil podstatu věci a 10 mega za tři zápasy byl jen příklad,ty znalče.

      Pokud ho Křetínský chce a dá mu tolik,kolik uzná za vhodné,tak asi má nejlíp spočítáno,jestli se mu to vyplatí nebo ne.A ty ani já o tom nemůžeme a nemusíme pochybovat.Úsměv

      • Rosický

       standis13.5.2016 15:59reagovat

       Příklad, ale hodně blbej. Napíšete tady oba nesmysl, ale druhý to nepochopil - to je fakt argumentace. Křetínský si samozřejmě může dělat, co chce, ale neřekl bych, že uvažuje tak, že se mu něco vyplatí - jinak by Sparta pravidelně nekončila v červených číslech.

       • Rosický

        Ferry13.5.2016 17:02reagovat

        Standisi,tak pro blbí ještě jednou a polopatě.Křetínský nevladtní jen Spartu a neobchoduje pouze v ní a v synot lize.Křetínský má Spartu jako klíč k daleko větším obchodům a kdo může říct,že má v týmu Rosického?A přesně v tom je ta síla marketingu.

        • Rosický

         maaarty13.5.2016 17:16reagovat

         SmíchSmíchSmích Děkuju, už jsem pochopil, jak takový obchod probíhá. Křetínský při jednání o koupi třeba elektrárny řekne ”hele, já mám ve Spartě Rosickýho” a oni mu jí prodají o 80 milonů levněji

         • Rosický

          Bunda13.5.2016 17:49reagovat

          Tvl to jsou sračkySmích Sám Křetinský říkal že než vlastnil Spartu tak jednal o něčem v Rusku a oni se na něj dívali jako na šaška.. Za 2 roky tam byl znovu a mj jim řekl že vlastní Spartu Praha a hned začali mít jiný přístup k němu a obchod se podařil.

     • Rosický

      captain_obvious13.5.2016 16:03reagovat

      Ferry řekl to o těch 10 mega za 3 zápasy evidentně nadneseně, což snad každej kromě tebe pochopil, a já jsem řekl, že ČÁST těch nákladů by se mu vrátila na marketingu, nevím odkud sis vycucal to, že se zaplatí z marketingu celý. Ale hlavně, že tady jiné tituluješ znalci.

       

      Rosa je spolu s Čechem to největší, co v českém fotbalu je. O sponzory, kteří budou chtít, aby jejich logo nosil Rosa na triku, nebude nouze. Deset mega ročně to jistě nehodí, ale opakuji, že to jsem ani nikdy netvrdil. Ani nikdo jiný, pokud to sleduji dobře.

      • Rosický

       standis13.5.2016 16:14reagovat

       Netvrdil? A co znamená podle Tebe vzrostou mar. výnosy v řádu stovek procent? Můžeš odpovědět níže a ted se jdu dívat na hokej.

       • Rosický

        captain_obvious13.5.2016 16:45reagovat

        To bylo přitažený za vlasy, desítky budou blíž k pravdě. Pointa ale zůstává stejná - přisype se víc peněz, než na co jsme zvyklí a část toho platu se z nich zaplatí. Nevím co v tom hledáš. Kdybys to chtěl pochopit, tak to pochopíš a třeba mě normálně opravíš, místo toho se chytneš jednoho slova jak pes a omíláš to furt dokola.

    • Rosický

     Furia Ceca13.5.2016 15:43reagovat

     Hodnota marketingu v český žumpalize ovládanou mafií a ožralými rozhodčími Rosickýho určitě nezaplatí :-D

     • Rosický

      captain_obvious13.5.2016 15:49reagovat

      Příště můžeš přidat druhý odstavec, ve kterém nám osvětlíš, jak se to stane, že si někdo slova ”část nákladů” vysvětlí tak, že se tím hráč zaplatí celý.

      • Rosický

       standis13.5.2016 16:05reagovat

       Ty bys nám mohl vysvětlit, jak vzrostou marketingové výnosy v řádech sta procent příchodem Rosického. To by mě fakt zajímalo.

  • Rosický

   maaarty13.5.2016 14:05reagovat

   Jaký marketingový přínos? Jako těch 200 dresů co se prodá?

   • Rosický

    LukyACS13.5.2016 14:16reagovat

    marketing jsou jen suvenýry?

    • Rosický

     maaarty13.5.2016 14:21reagovat

     Nejsou, ale pochybuju, že celkový přínos bude kladný.

     • Rosický

      Sendi13.5.2016 14:24reagovat

      tak celkový, nebo marketingový?! ;)

      • Rosický

       maaarty13.5.2016 14:27reagovat

       Celkový marketingový.

     • Rosický

      Bunda13.5.2016 14:24reagovat

      Bavíme se o Rosickým. Né o Pitákovi. I kdyby měl odehrat za rok 2 zápasy ,tak sem s ním ! Když mužou ve Spartě být Hejkalové,Kováčové tak Rosický by tu měl být pán.

  • Rosický

   js13.5.2016 14:09reagovat

   Plat vubec neresit, vsak se Dan vyjadroval ve smyslu, ze Rosickyho bere na sebe at to stoji co to stoji

   • Rosický

    daweee13.5.2016 14:13reagovat

    přesně tak, to nejsou peníze, který by se použily jinde.

    • Rosický

     Ferry13.5.2016 14:16reagovat

     Smích Je vidět,že nikdo z vás neví,co je to marketingový přínos.Rozhodně nejde o prodej dresů. Smích

     • Rosický

      Ferry13.5.2016 14:22reagovat

      Pardon.Píšu a čtu ve spěchu,tak se omlouvám za svojí reakci výše.Jedinej,kdo to neví je standis a maaarty.

       

      • Rosický

       maaarty13.5.2016 14:26reagovat

       JEDINEJ kdo to neví..... Komická reakce. Teď vážně. Kdybys místo toho hatu dal pár příkladů udělal bys líp.

       • Rosický

        Ferry13.5.2016 14:30reagovat

        A ty bys udělal líp,kdybys vyndal svý miliardy,který jistě máš,jelikož jsi mnohem lepší obchodník než Křetínský a dal je do Sparty.Smích

     • Rosický

      daweee13.5.2016 14:23reagovat

      ale vždyt to já vůbec nezminuju, já tu Rosu chci a i z hlediska marketingu, mít tu bejvalýho hráče Arsenalu je super. :)

      Říkám to pro ty, co se strachujou o jeho plat a zmiňují, že by se dal využít jinak - nedal.

 • DaveACS13.5.2016 13:22reagovat

  Rosa jde do Sparty

  • rebus13.5.2016 13:25reagovat

   Vis to nebo je to praniÚsměv?

  • jurasek11113.5.2016 13:25reagovat

   Ronaldo do Teplic.

  • Capo13.5.2016 13:36reagovat

   Já bych byl nadšenej, kdyby přišel a i kdyby u nás odehrál jen pár zápasů. Pro mladý hráče by to byl obrovský přínos, kdyby ho mohli jen pozorovat. Třeba by skončil stejně jako Ujfaluší, třeba ne? U Rosy prostě platí, že odmítnout ho, by bylo šílenství a je jedno kolik by toho odehrál.

   • jurasek11113.5.2016 13:49reagovat

    První zápas by nedohrál.

    • Capo13.5.2016 13:56reagovat

     Může se stát, že odehraje stejný nic jako Ujfaluši, ale pokud chce ještě hrát a byla by šance ho přivést, tak by bylo prostě neskutečný diletanství to neuskutečnit.

     • jurasek11113.5.2016 14:03reagovat

      Byl bych velice rád pokud by se vrátil ale po tolika zraněních si stoupnout na české trávníky,nebude riskovat.

     • maaarty13.5.2016 14:04reagovat

      Kdyby přišel k nám, tak jeho plat nebude malý. Půl mega měsíčně? Nebo víc? Letos odehrál za Arsenal 20 minut. Nevěřím, že by nebyl minimálně půl sezony zraněný, pak rehabilitace, odehrál by minimum. Dost možná bude zabírat místo někomu mladšímu. Radši bych viděl ty peníze investované do mládeže, nebo kvalitní mladý posily.

      • daweee13.5.2016 14:10reagovat

       myslim, že kdybychom třeba měli strop na platy 50 mega, tak Rosův plat bude stejně vždycky extra, Dan ho miluje. :) tim chci říct, že by tam nebyly žádný ušetřený peníze - tohle je extra budget jen na Rosu (a asi Sivoka). :)

  • pubi13.5.2016 13:47reagovat

   Když vedení dokonce vydání oficiální zprávu, že o něj mají zájem, tak to asi nebude jen tak. Já osobně bych byl nadšenej, už pár let říkám, že mé sny jsou vidět na Letný Rosu v našem dresu a slyšet tam znělku LM. I kdyby odehrál třetinu zápasů, pořád je to fantastickej hráč, navíc obrovská osobnost, vzor pro mladé.

   • Capo13.5.2016 13:52reagovat

    Já myslim, že Sparta ho sonduje poslední roky každý léto, bylo by smutný kdyby neÚsměv Prostě záleží na něm jestli chce zpátky do Česka. Ve skoro 36 letech by nám už kývnout snad mohl, už se narajzoval dostÚsměv Uvidíme...

  • kapacitos13.5.2016 13:47reagovat

   Taková dobrá zpráva a bez úsměvu? Úsměv

   • daweee13.5.2016 13:51reagovat

    Dave už to ví dýl, tak se neusmívá Smích

  • Palo13.5.2016 14:00reagovat

   Díky, Dave Úsměv

 • jurasek11113.5.2016 13:12reagovat

  Rosický a hrát českou ligu.Blbost.Kadlec naprosto zbytečný příchod.

  • spartanek13.5.2016 13:15reagovat

   Kadlec nebude lepší než naši Holek s Brábou. A na levého beka už nemá.

 • příchody a odchody

  Shrekson13.5.2016 12:56reagovat

  Rosa jo jako je bez angažmá ale více věřím že skončí než by šel k nám. Kadlec možná to bude terno, upřímně jak často se nám tyto nákupy vyplatily?

  Bude mít vůbec zájem o fotbal? Nebo si taky otevře nějaký obchod a bude se mu věnovat? Nevím jestli není lepší koupit Pernicu nebo Radakovice, než mít borce kteří řeší více než fotbal svůj byznys.

  Dočkal by se na to zahraničí mohl vykašlat stejně ho tam čeká jenom lavička, tady má pohodu a je osobnost týmu.

  Krejčí musí jít, má formu a musí to zkusit jenom se bojím že když se nechytne v zahraničí tak už navždy zůstane pod dekou doufám že si dobře vybere, ten Newcastle je teď reálný.Úsměv

  Celkem věřím že když Brabec odejde že se prosadí v zahraničí, je zvyklí bojovat o sestavu a zlepšuje se. Když může hrát Suchý ve švýcarské Basileji tak Brabec taky..

   

   

 • Rosický

  Hitman4713.5.2016 12:41reagovat

  Nemyslím, že Rosa přijde. Co mu Sparta může nabídnout?

   

  1) Liga mistrů - krajně nejistá, víc než dekádu se tu nehrála.

  2) Prachy - no need.

  3) Výjezdy do Liberce či Zlína - na těch oraništích zlámaný nohy i bez asistence protihráčů.

  4) Matula, Fillo, Petržela - a jistě i další gentlemani českých trávníků.

  5) Návštěvy 1500 diváků - kde jsou nejvíce slyšet křiklouni, kteří s oblibou urážejí rodinné příslušníky apod.

  6) Možnost hrát v New Yorku nebo LA - zas další zajímavá životní zkušenost. Praha nikam neuteče.

  7)Manželka - bude se jí chtít vracet po deseti letech v Londýně do krajů stověžatých, kde to všechno prostě funguje maličko jinak?

  8) Křetínský - konkrétně jeho výrok, že by Tomášovi neodpustil, kdyby hrál v jiném dresu než sparťanském. Fakt potřeba Rosu dostávat pod tlak a otrávit ho, ještě než si vůbec rozmyslí jestli to tu chce vzít...

   

  Pro Spartu hraje jen to, že je Tomáš sdrcař.

  • Rosický

   AlaMierda13.5.2016 12:42reagovat

   nejvíce pro Spartu bude hrát pokud bude chtít dostavit v ČR barák a usadit se s rodinou.

   • Rosický

    Furia Ceca13.5.2016 15:45reagovat

    A bude na to mít čas? Stavět barák je fuška a ještě o víkendu jezdit hrát mistráky někam na Moravu. Nevím, nevím. Snad jedině by ho Dan nechal lítat vrtulníkem od míchačky rovnou na plac!!!

  • Rosický

   LukyACS13.5.2016 12:49reagovat

   Hlavně jestli se mu bude chtít vracet do českého prostředí, kde se mu lidi pořád posmívají, vymýšlejí trapné vtipy o zraněních a ještě mu neustále doporučují konec kariéry. V Emirátech dostane lepší prachy a ještě si ho tam budou vážit. Ale na tom se asi ukáže, jestli má Spartu opravdu v srdci a jak píše AleMierda, možná se tu bude chtít usadit, i když tomu jeho děcku jsou asi 3 roky, tak klidně může být v USA 3 roky s rodinou a pak se vrátit k nám a dát dítě do školy tady, i když tam teda není moc o co stát Úsměv

   • Rosický

    LukyACS13.5.2016 12:50reagovat

    k nám - myšleno do ČR, do Sparty ve 39 už asi ne Úsměv

  • Rosický

   captain_obvious13.5.2016 12:57reagovat

   Moc mě nepotěšilo, že Paska až jako poslední zmínil ,že se řeší i možný návrat. To mi přišlo, že to řekl jen tak ze slušnosti. Každopádně osobně si nedovedu představit, že by šel do těch Emirátů, ty prachy za to nestojí. Asi to je mezi USA a Spartou a v tomhle těžko favorizovat Spartu. Mohl by se vrátit kvůli rodině a kdyby sám cítil nějakou potřebu vrátit Spartě to, že byl stavěn už v hodně nízkém věku a to mu pomohlo k té kariéře, kterou potom měl. Ale těch negativ je proti tomu strašně moc.

    

   Proti Americe naopak hraje to, že stejně jako mu neuteče Praha, tak mu neuteče Amerika, klidně se tam může na pár let přestěhovat a vůbec to není podmíněno tím, aby tam hrál fotbal. Navíc poslední dobou tam některé ty přestárlé vyhaslé hvězdy zase tak skvěle nehrajou, ta liga je hodně rychlá a fyzická, pokud měl problémy se zraněními v PL, tak by v tomhle směru byla asi SL rozumnější než MLS.

  • Rosický

   Mates13.5.2016 13:01reagovat

   Spis to vypada tak, ze si Rosu ve Sparte vylozene neprejes, protoze nektery argumenty jsou fakt podivny. Podle tebe je v Anglii nebo USA kazdy hrac cestny a nadprumerne inteligentni gentleman. Neni treba zduraznovat, jakou asi sanci na LM bude mit v LA nebo NY. Rosa je takova persona, ze by se kazdy zapas v lize minimalne blizil vyprodani, urcite by na nej nechodilo 1500 a zadny voraniste v lize jsem za posledni roky teda nezaznamenal, kdyz pomonu extremni pripady slejvaku a snehu, coz je pochopitelny.

    

    

  • Rosický

   waaw13.5.2016 13:08reagovat

   Vida, mame stopera

 • Takze

  rebus13.5.2016 12:15reagovat

  Koubek

  Zahustel Brabec Kadlec Costa

  Vacha (Marecek)

  Konate Rosicky Dockal Krejci

  Julis(Shick)

  • Takze

   LukyACS13.5.2016 12:21reagovat

   teď ještě sehnat trenéra Úsměv

  • Takze

   Sendi13.5.2016 12:22reagovat

   Dočkal s Krejčím asi budou pryč, a Costa možná také, takže:

   Koubek - Zahustel, Brabec, Holek, Kadlec - Frýdek, Mareček - Konaté, Rosický, Čermák, Šural - Juliš

   nebo:

   Koubek - Brabec, Holek, Kadlec - Mareček - Zahustel, Rosický, Čermák, Frýdek - Schick, Juliš

   no ale to jsou hodně spekulativní sestavy:))

   • Takze

    Sendi13.5.2016 12:23reagovat

    sakra tam se mi připlet jeden hráč navíc :D

   • Takze

    AlaMierda13.5.2016 12:24reagovat

    uvidíme ještě jaký bude pohyb v kádru, určitě přijde někdo o kom se tu ještě nemluvilo.

    • Takze

     Sendi13.5.2016 12:25reagovat

     Vsadil bych si na toho Bera...mě sice nepřesvědčil, ale ty statistiky asi přehlížet nemůžem, navíc je fakt mladej - taky bude drahej...

     • Takze

      AlaMierda13.5.2016 12:28reagovat

      já Trenčín dost sleduju a mě by se odtud líbili více úplně jiní hráči. Kdybych si tam mohl vybrat tak bude pro mě Bero tak 4-5 volba. Ale statistiky dobrý, otázka jak by sem pasoval herně.

      • Takze

       Sendi13.5.2016 12:36reagovat

       co jsem viděl, tak se mi líbil jenom van Kessel, jinak mi nikdo nepřišel lepší než hráči co aktuálně máme...

       • Takze

        AlaMierda13.5.2016 12:39reagovat

        mě ještě levý bek Madu a střední záložník Rabiu. Ale kdybych si měl vybrat jednoho, tak taky van Kessela

      • Takze

       trinact13.5.2016 12:52reagovat

       Madu & Kessel. Tedy.. letos jsem viděl asi 5 nebo 6 zápasů Trenčína v TV a tito dva mi přišli zajímaví. Skvěle vypadal Wesley - velmi podobný Balajovi, jenže ten už je pryč. Co se týče Bera tak za mě ano.

   • Takze

    atraps213.5.2016 12:29reagovat

    Spekulace je jen Rosa.

   • Takze

    Spytihnef13.5.2016 12:32reagovat

    Hlavně ne Kadlec na beka. Tam je už 5 let naprosto tragický.

    • Takze

     Sendi13.5.2016 12:34reagovat

     no zatim tam nikoho nemáme a Kadlec podle mě už na stopro přijde...abych byl upřímnej, tak by mě nepřekvapilo, kdyby ve čtyřobráncovym systému skončil na lávce:)

  • Takze

   taborita13.5.2016 12:23reagovat

   1) nechápu proč ne Bičík, nebýt jeho, tak máme těch porážek mnohem více

   2) Costa odejde

   3) Krejčí odejde

   4) Rosický, pokud neskončí a vrátí se, tak bohužel odehraje 21 minut a zraní se

   5) na hrotu Lafi a Juliš, Schick střídat

   • Takze

    Sendi13.5.2016 12:27reagovat

    Lafata už pomalu nehrál ani Letos a přes Schicka se Juliš zase nedostává v U21, takže myslim, že spíš Lafata lavička a bude z něj žolík, sám to asi cejtil i letos, mladejm útočníkům bude mít pořád co dát, ale ta rychlost, plus to, že už ani nepodrží míč pod tlakem, to nejde přehlížet...

    • Takze

     spartanek13.5.2016 12:29reagovat

     Lafata přestal mít pohyb, ve hře je hodně málo a nedokáže udržet balony tak jako dřív. Tohle je už jen stín toho skvělého Lafyho Smutek

    • Takze

     AlaMierda13.5.2016 12:31reagovat

     Lafi dá poslední rok a ukončí karieru. V lize dá zase kolem 15 branek a rozloučí se se vší parádou. A ještě k tomu věřím, že dostane ve Spartě nějakou funkci.

     • Takze

      Sendi13.5.2016 12:35reagovat

      mě by se spíš líbilo kdyby koučoval individuální tréninky útočníků:)

    • Takze

     taborita13.5.2016 12:37reagovat

     Podle mě - ale je to jen můj názor - Lafi nehrál letos tolik proto, že byl na rozdíl od předešlých ročníků zraněnej, jakmile se jen trochu dal do kupy, tak hned musel hrát a v jeho věku se to podepsalo na kondici, tudíž i na tom udržení míče - neudržení míče. Pořád dal ale 15 gólů.

     Juliš jako druhý útočník ok, jinak to budou výkony jako v Teplicích

     Schick - jsem zvědavý, jak se stejně jako Lafi bude zapojovat do bránění a do výpomoci záloze...Navíc dal půlku branek co Lafi ( a to nehrál systém středa/čtvrtek - neděle)

      

     Zkrátka a dobře, nevěřím, že by Sparta měla příští ročník odehrát v základu s útočnou dvojcí Juliš - Schick, oba na to ještě nemají ”koule”

  • Takze

   nemesis201713.5.2016 12:42reagovat

   Konatého už mám dost, ten nikdy nic pořádně nedotáhne.

   U Costy si nejsem jistý, jestli se domluví, ale je to horká hlava a mistr kung-fu, takže radši bych byl, kdyby taky šel.

   Rosický snad radši ne, má sice zkušenosti, ale nehrál by kvůli němu Čermák, a tihle se chytit musí, jako pozitivní signál pro juniorku.

   Krejdu asi neudržíme, přestup měl slíbený už předtím. Otázka je i u Dočkala, a jen v útoku není co řešit.

   Plus navíc dalšího pravýho beka, možná mladýho Kadlece a nalevo snad Hybš nebo někdo z juniorky.

 • 10 let

  zdenek13.5.2016 12:08reagovat

  Tady se to celé posralo

  • 10 let

   zdenek13.5.2016 12:08reagovat

   http://fotbal.idnes.cz/sparta-zachranila-plzen-v-prvni-lize-deset-let-od-pamatneho-zapasu-109-/fotbal.aspx?c=A160512_210550_fotbal_pes

   • 10 let

    ouki13.5.2016 12:09reagovat

    Ne, posralo se to v momentě, kdy Křetinský půjčil Plzni 50 milionů korun, aby jí pomohl.

    • 10 let

     AlaMierda13.5.2016 12:14reagovat

     to byla tenkrát ostuda celé Sparty včetně fanoušků.

  • 10 let

   zdenek13.5.2016 12:12reagovat

   kdybychom neprohráli tak by jim žádný prachy nepomohly

   • 10 let

    Roger Eschmann13.5.2016 12:26reagovat

    Kdybychom neprohráli, tak bychom zase pomohli Jihlavě a třeba by dnes Jihlava hrála o titul. A třeba taky ne. Nemyslím si, že by jeden zápas před 10 let měl s dnešním stavem významnou příčinou souvislost.

75137 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha