Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Sparta si koleduje

  Standa Hejkal4.9.2016 12:48reagovat

  Možná se najde dost lidí, kteří mu dokážou odpustit, možná mu někdo už odpustil a viní z toho spíše Spartu... Ale Sparta si strašně koleduje, protože kotel mu nikdy neodpustí. 1. to prostě nejde. Takhle se žádný hráč je klubu nemůže zachovat. 2. je to černoch. Pro spoustu lidí z kotle, aktivních, ”radikálních” byl jako pěst na oko už před tím. Co teprve teď? Ještě víc lidí to radikalizuje proti němu (a dost možná i proti Costovi), ty, co by na vlastní hráče nikdy nehučeli, najednou budou. A kdo ví, co přijde dál. Nenávistné transparenty? Nenávistné chorály? Pyro na hřišti? Nikdo neví. A kdo to odnese? Zase jen Sparta. Naruší se vztahy hráči - fanoušci, fanoušci - klub a dost možná i hráči - klub. Máme nejlepší kádr za posledních X let (na papíře) a rozesereme si Spartu kvůli jednomu *****, který má prostě v hlavě úplně ***** a nechá sebou manipulovat. Dva roky v lese a po konci smlouvy na dlažbu. Jinak to nejde.

  • Sparta si koleduje

   waaw4.9.2016 13:02reagovat

   Je hezke byt zasadovy, kdyz to nemusim platit. Je hezke byt zasadovy, kdyz si pristi rok budu moct zanadavat, proc jsme nekoupili lepsi posilu za penize, kterych se ted vzdame....

   • Sparta si koleduje

    Azog4.9.2016 13:06reagovat

    Už se tu promrXXlo mnohem více peněz než milion éček.Ten hráč se za žádných okolností nesmí vrátit.

  • Sparta si koleduje

   Spytihnef4.9.2016 13:05reagovat

   Po přečtení tvého příspěvku mě napadá jediná otázka. Je problém hloupej Konaté nebo idioti na tribuně?

   • Sparta si koleduje

    Azog4.9.2016 13:07reagovat

    Tak 65% pro Konatého zbytek na tribunu.

  • Sparta si koleduje

   daweee4.9.2016 13:15reagovat

   Souhlas se Spiritem. Ze je problem i na tribune je jina vec, ale Konateho uz nikdy v dresu Sparty videt nechci. Ze by ho treba idiota napadlo se fanouskum omluvit, to asi predpokladat nejde.

  • Sparta si koleduje

   Chrod4.9.2016 13:42reagovat

   Ještě bych pochopil, kdyby lidi z kotle pískali na Konatého (i když s tím nesouhlasim, já bych na vlastní hráče nepískal), bučení už je trochu přes čáru, ale lidi tohle jednání naštvalo, takže to přijde.

   Ale absolutně nechápu, proč by se to mělo týkat Costy, proč by se měly vytahovat nenávistné transparenty, chorály atd. To je prostě znak úplných primitivů a když všichni říkaj, jakej je Konaté hlupák, tak lidi z kotle na tom nejsou o nic líp.

 • Reseni pripadu Konate

  waaw4.9.2016 12:44reagovat

  Zadne reseni neni idealni pro Spartu. Sel bych cestou pragmatickeho kompromisu. Konate uz nikdy nenastoupi na Letne (fanousci by ho sezrali). Stavel bych ho jen na hristi souperu, postupne na cast zapasu. Pokud bude hrat dobre tak venku i v EL. V zime prodat za jakoukoli cenu. K tomu omluva, pokuta....

  • Reseni pripadu Konate

   adam4.9.2016 12:49reagovat

   To by fungovalo jen dost těžko, navíc na většinu výjezdů jezdí poměrně početná skupina Sparťanů a to ta radikálnější řekněme.

 • DaveACS4.9.2016 12:05reagovat

  Konateho návrat do áčka bych neprenesl přes sparťanské srdce, pro mě to je naprosto neakceptovatelne. Hrubé porušení smlouvy je jedna věc, ale to, jak se zachoval ke Spartě, je pro mne mnohem závažnější. Sparta je pojem, Konate je nic a nebude si nic určovat, doufám.

  • Spartan 19894.9.2016 12:32reagovat

   Presne tak, bohuzel uz nemuze v acku bejt. A jak se pise nize, co by potom na to rekli ostatni co drou na treninku a cekaji na sanci si zahrat nejakou tu minutu nebo uz aspon tim ze je soucasti acka. A at to jsou nasi dorostenci nebo nekdo jiny!

 • Dominik . článek

  adam4.9.2016 11:03reagovat

  Četl jsem Dominikův článek na téma ”Konaté by měl dostat druhou šanci”. Já se ztotožňuji již od začátku celé téhle kauzy s tím ekonomickým pohledem, tedy že mít na ligové poměry nadstandartního, v současné době víceméně neprodejného a nasraného hráče v béčku nemá smysl pro žádnou stranu. Neexistuje žádné optimální řešení. Ukončením smlouvy nebo prodáním pod cenou by Sparta prodělala, jelikož by pak mohl přestoupit víceméně kamkoli a to i v lize (i když pochybuju, že by Konate šel někam, kam mu nabídnout méně než ve Spartě). Nicméně jsem zásadně proti jeho zařazení zpátky do áčka ze dvou důvodů:

   

  1) Fanoušci jej nikdy zpět nepřijmou. Nikdy nebyl nějakým vyvolávaným hráčem, nikdy nerozhodl žádný zápas tak, aby se dostal zásadnějším způsobem do srdcí fanoušků, kteří by mu pak byli schopni případně odpustit tento velký přešlap. Bude se na něj pískat, věřím tomu, že i (bohužel) od některých bučet. Komu to pomůže? Sparta se přece nemusí doprošovat hráče, aby za ní hrál.

  2) Druhý a možná ještě zásadnější důvod - pokud by Sparta k nějaké pomalé ”implementaci” zpátky do áčka přistoupila, ukázala by tím jedině svou slabost. Navíc by se z toho mohl stát nebezpečný prcedenc pro ostatní hráče a jejich agenty. Ukázalo by se totiž, že si lze vytrucovat lepší smlouvu/prodej, nebo to minimálně ”aspoň zkusit”, protože s nestane nic horšího, než že si měsíc zatrénuje člověk s juniorkou. Ne, takhle to opravdu nemůže fungovat v žádném klubu a firmě obecně. V každé firmě, pokud zaměstnanec nepřijde do práce a začne trucovat = okamžitý vyhazov. nelojální/neoddaný pracovník = k ničemu pracovník. Sparta tím, že Konatého ”odrovná” v béčku možná ztratí řekněme 20 milionů. To je současnost. Ovšem jsem přesvědčenej, že v budoucnu by na základě tohoto přešlapu ztratila ještě daleko více.

  • Dominik . článek

   Kombinator4.9.2016 11:27reagovat

   Souhlas. Konaté to má zavřený zejména u fanoušků.

   • Dominik . článek

    Tashunka Witko4.9.2016 11:38reagovat

    Ano, fanoušci Sparty se vesměs chovají jako zhrzená milenka, přitom nikdo neví o případu nic bližšího. Že si lzde přestup vydupat, ukazují naši mladí (Schick, Kadeřábek, Krejčí, Brabec) v podstatě permanentně a že Sparta neumí jednat s cizinci a udělat jim potřebné zázemí, o tom není pochyb a příklady Kweukeho, Deliho, Fataie a Konatého to jen potvrzují.

    Hlavní chyba je na straně Sparty, která by se měla už poučit, protože na svou nevšímavost a diletantskou péči o hráče, zbytečně soustavně doplácí. Stačí se kouknout, jak se chovají k mase mladých hráčů např. v NHL. My raději necháme prosťáčka na pospas pochybným vyžírkům z řad agentům a pak se bušíme v prsa, jak jsme tvrdí a nekompromisní a jak s tím černým nevděčníkem zatočíme stejně, jak proletáří s buržousty. Už chybí jen výstřel z Aurory.

    Na hráče nikdy nebučím anepískám a pokud bych měl, vypískám raději ušatého Holka než Konatého, který občas zvládne i něco fotbalového, na rozdíl od 80% fotbalistů Sparty.

    • Dominik . článek

     Sendi4.9.2016 11:43reagovat

     tak tohle je docela přesný :)

    • Dominik . článek

     standis4.9.2016 16:16reagovat

     To v zásadě podepisuji.

  • Dominik . článek

   Spartan 19894.9.2016 11:30reagovat

   Presne tak, takhle akorat by riskoval ze se rozesere uplne atmosfera v tymu a celkove v hledisti... Nevim co by musel na hristi predvadet kdyby nastoupil aby si zpatky dostal lidi. Ale proste my tedka nepotrebujeme dalsi negativni veci okolo tymu

  • Dominik . článek

   Sendi4.9.2016 11:30reagovat

   tohle dává smysl...na twitteru přidala další pohled Michaela Kratochvílová, že tenhle postup je výrazně nefér vůči hráčům, který jsou loajální, tvrdě pracujou, ale šanci nedostanou a je fakt, že těch je ve Spartě skutečně hodně...

   nesouhlasim akorát s vytvořenim nějakýho precedentu, nevytvořil ho ani Zeman, nevytvoří ho ani Konaté...

   • Dominik . článek

    adam4.9.2016 11:34reagovat

    To je fakt, ale taky se ukázalo, že mít v týmu člověka typu Zemana (nasraného/hloupého/neloajálního) je z dlouhodobého pohledu k ničemu.

    • Dominik . článek

     Sendi4.9.2016 11:38reagovat

     Myslim, že Konaté je trošku jinej případ než Zeman, ale jinak souhlas. Osobně budu stoprocentně raději, když dostane v týmu šanci někdo z našich odchovanců na úkor průseráře Konatého. Osobně teda bych docela rád viděl nějaký vyjádření klubu, vysvětlení, protože do toho asi uplně nevidíme...no v každym případě tenhle případ skončí Konatého odchodem...

     • Dominik . článek

      adam4.9.2016 12:21reagovat

      Jo to je věc, která mi v současné době v tomto pohledu chybí také nejvíce. Absence jakékoli komunikace a Otavovo odvolání na ”individuální vyřešení případu” je celkem směšné. V tomto ohledu dokáží být v Plzni daleko mediálně jasnější (ačkoli je samozřejmě otázka co tvrdí do novina co v reálu s hráči dělají).

  • Dominik . článek

   Capo4.9.2016 11:39reagovat

   Já jsem zásadně proti Konateho návratu do Áčka a je mi jedno, jesli na tom bude Sparta tratit nebo ne. Nevím jak to bylo s Delim, ale přijde mi, že už v jeho případě se v podstatě ustoupilo a vytrucoval si alespoň Slavii. Jen to nebylo tak medializované, když šlo o hráče Béčka. Ale jeho člověk dokáže pochopit, nic neriskoval, u nás o něj zájem nebyl, tak neměl co ztratit. Zatímco Konate si po rokách čekání konečně vydobyl místo v sestavě, trenér mu bezmezně věřil a on udělá tohle při první a pro nás nuzný nabídce? Tohle neni solidární přístup ke klubu, který ho vytáhl od nikud. S Křetínským se dá mluvit, že ho při další nabídce pustí viz Bony atd., ale na sílu si u nás nic vynutit nesmí a na druhé šance já nevěřim. Tenhle kluk u fanoušků skončil a při vší úctě k němu, takovej bourák to nikdy nebyl, aby se dal vzít na milost, i kdyby se nějak veřejně omluvil.

   • Dominik . článek

    dominik274.9.2016 12:16reagovat

    Já se moc neztotožňuji s tvrzením, že ho Sparta vytáhla odnikud. Byl hráčem širšího kádru repre, takže kdyby neskončil ve Spartě, nejspíš by šel třeba do Francie nebo Belgie. Já si naopak myslím, že Sparta jemu a Simonovi Delimu spíš kariéru pěkně přibrzdila. Podle mě ani jeden z nich nedostal adekvátní šanci. Pro lidi, co jsou tady pomalu přes půl planety od domova to muselo být obzvlášť frustrující. Přijde mi to pro ně snad ještě horší než když se zametá s odchovancem...

    • Dominik . článek

     Tashunka Witko4.9.2016 12:22reagovat

     Souhlas, zejména s tím přibrzděním kariery.

     Sparta nemá žádné právo stavět se do role ublíženého Valentina Dobrotivého poté, jak se chová k cizincům a odchovancům.

    • Dominik . článek

     adam4.9.2016 12:25reagovat

     Deli je podle mě lehce jiný případ než Konaté, ale toho jsme opravdu tak lehce pouštět neměli, respektive měl tady dostat daleko větší prostor (i když podle mě by stejně nenastupoval v základní sestavě). U toho Konateho souhlasím také, ovšem pak nedává smysl, že si začne přestup vytrucovávat ve chvíli, kdy se mu daří a kdy byl možná nejlepším hráčem Sparty a opakovaně dostával příležitost v základní sestavě. Ať tak či onak, o přestup se říká jiným způsobem, než bojkotem.

    • Dominik . článek

     Chabix4.9.2016 12:52reagovat

     No přibrzdit kariéru. Konate za dobu co tu je odehrál v průměru 49 minut za zápas (Ano počítám do toho i juniorku) ale na to, aby to bylo na základní sestavu to ještě nebylo. Ale tuhle sezonu se prosadil. Napočítal bych desítky hráčů, kterým bylo nějakým způsobem ukřivděno, nedostávali šanci jakou si zasloužili, ale ne u Konateho. Ten přesně odehrál to na kolik stačil a prostoru dostal adekvátně. Takže s tímhle tvým argumentem naprosto nesouhlasím.

 • Pohled na řešení kauzy ”Konaté”

  dominik274.9.2016 10:44reagovat

  Článek o tom, proč Konaté dost možná dostane druhou šanci a jak by na to měli reagovat fanoušci: bit.ly/2cz40aQ

  • Pohled na řešení kauzy ”Konaté”

   kanonMates884.9.2016 10:55reagovat

   Nesouhlasím, dneska Konaté, zítra třeba Juliš a za týden C. Frýdek? Nejsme supermarket, aby si nějakej Rumun řekl, že toho chci a dostal ho... Pokud tohle Konaté svojí inteligencí nedokáže pochopit, tak pak je to smůla, ale na svojí hlavu dojelo takových talentů (Zeman, Šimák, Blažek a mnozí další) a taky se s nimi nikdo nemazlil...

   • Pohled na řešení kauzy ”Konaté”

    Sendi4.9.2016 10:58reagovat

    no ale on si přeci žádnej odchod nevynutil, čili žádnej precedent nevznikl. Lidi dělaj chyby a Konaté je prostě moula, já bych proti tomu, dát mu šanci rozhodně nebyl...

    • Pohled na řešení kauzy ”Konaté”

     kapacitos4.9.2016 12:04reagovat

     Taky bych mu dal šanci, možná by si udobřil pár fanoušků, kdyby sestřelil Plíseň hattrickem Úsměv

   • Pohled na řešení kauzy ”Konaté”

    spartas4.9.2016 10:58reagovat

    Chybou je předpokládat, že každý bude uvažovat podle Konatého.

    Ekvivalentem k tomu by bylo, že se všichni poučili z případu Zeman, který si chtěl vytrucovat přestup do Realu.

    • Pohled na řešení kauzy ”Konaté”

     Kombinator4.9.2016 11:29reagovat

     No a teď je chudák v Barceloně.

 • Anketa - jen naši hráči a v lize

  peterpan273.9.2016 21:36reagovat

  1) Nejlepší střelec

  2) Nejlepší asistent

  3) Koubkovy nuly

  Lafata - 17; Rosický - 10; 16

  • Anketa - jen naši hráči a v lize

   DaveACS3.9.2016 21:38reagovat

   Lafata 16, Dočkal 12, Koubek 11

  • Anketa - jen naši hráči a v lize

   Sendi3.9.2016 21:49reagovat

   Kadlec 18, Dočkal 12, Koubek 13

  • Anketa - jen naši hráči a v lize

   Mates3.9.2016 22:06reagovat

   1) Kadlec 20 gólů

   2) Dočkal 13 asistencí

   3) Koubek 20 nul

  • Anketa - jen naši hráči a v lize

   Jarda113.9.2016 22:07reagovat

   1) Šural 8 golů

   2) Dočkal 10

   3) 15

  • Anketa - jen naši hráči a v lize

   trinact4.9.2016 6:14reagovat

   1) Kadlec 14

   2) Dočkal 11

   3) 10

 • dotaz

  Neznaboh3.9.2016 11:20reagovat

  Zdravim, nevite nekdo jestli se da na slovensku v Trencine sledovat prenos z utkani Sparty a MB? Mam na mysli sport bar, internet je mi jasnej

 • EL

  Luke2.9.2016 23:49reagovat

  Čermák je na soupisce pro EL, stejně tak je tam i Konaté. Naopak chybí Sáček a Pulkrab.

  • EL

   Pavel002.9.2016 23:52reagovat

   To je vtip ne? SmíchSmích

   • EL

    Luke2.9.2016 23:52reagovat

    http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/season=2017/clubs/club=50033/index.html

    • EL

     Pavel002.9.2016 23:55reagovat

     A nejsou součástí té soupisky B? že jsou prostě ještě mladý a můžeš je nasadit i tak?

     • EL

      Luke2.9.2016 23:58reagovat

      Myslím si, že Pulkrab ano a Sáček ne, ale nejsem si jistý...

     • EL

      Markus2.9.2016 23:59reagovat

      Konate se připojí k áčku a zase bude hrát.

      • EL

       kapacitos3.9.2016 0:16reagovat

       Tak to bude v pondělí tiskovka kde se veřejně omluví Smích

       • EL

        adam3.9.2016 2:11reagovat

        I kdyby se stavěl na hlavu, fanoušci jej už nepřijmou. Jeho návrat zpět do áčka neprospěje nikomu.

      • EL

       brac3.9.2016 9:36reagovat

       Konaté tam bude nejspíš zapsaný pouze proto, že měli na soupisce A seznamu volné místo a nikoho jiného, koho by tam mohli dát (ostatní mají možnost nastoupit v rámci B seznamu).

       • EL

        Spartan 19893.9.2016 10:55reagovat

        Zahustel tam je vedenej jako zaloznik

  • EL

   sirpetanek3.9.2016 0:00reagovat

   Mam za to, ze pro evropské poháry není potřeba zapisovat na soupisku hráče mladší 19 let (tím věkem si nejsem jistý přesně). Takže jejich neúčast na soupisce je v pohodě. Teoreticky bychom totiž mohli nastoupit s dorosteneckým týmem i kdyby nikdo z nich nebyl na soupisce.

  • EL

   Chrod3.9.2016 0:01reagovat

   Hráči do 21 let můžou nastoupit i bez zapsání na soupisku, pokud splnili nějakou podmínku, že byli nějakou dobu v klubu (nevím přesně), takže Pulkrab určitě bude moct hrát, u Sáčka nevím.

   • EL

    LukyACS3.9.2016 0:03reagovat

    + 2 roky v klubu, což Sáček splňuje Úsměv

    • EL

     Chrod3.9.2016 0:12reagovat

     Díky za doplnění. Ona je myslím podmínka, že někteří takoví hráči tam dokonce být musí, jinak se nechávají volná místa. Ale tím už si fakt jistej nejsem.

   • EL

    Luke3.9.2016 0:04reagovat

    OK, díky za info Úsměv

   • EL

    sirpetanek3.9.2016 0:04reagovat

    Není to tak, že musí byt odchovanec klubu, což dle slovníku UEFA rovná se ”v týmu od 15 let věku”?

    • EL

     LukyACS3.9.2016 0:46reagovat

     A player may be registered on List B if he is born on or after 1 January 1995 and has been eligible to play for the club concerned for any uninterrupted period of two years since his 15th birthday by the time he is registered with UEFA. Players aged 16 may be registered on List B if they have been registered with the participating club for the previous two years without interruption.

   • EL

    brac3.9.2016 9:27reagovat

    Ono si stačí přepnout na ”qualifying phase” a tam je Sáček součástí b seznamu.

  • EL

   kapacitos3.9.2016 0:17reagovat

   To vypadá že by Aleš mohl zůstat Úsměv

  • EL

   Tyrrael3.9.2016 6:23reagovat

   A není to tím, že do 18 či 19 let nemusí být registrováni?

 • Čermák

  johnny12.9.2016 22:48reagovat

  Podle mě je to strašně jednoduchý, pošleme na hostování s opcí Marečka, Váchu, poděkujme za služby MM a máme tři volný fleky pro mladé odchovance. To co hrají momentálně tihle tři tak odehrají i naši mladí. Neříkám vrazit je hned do základu, ale dávat jim šanci a věřím, že by je časem nahradili v pohodě.

  • Čermák

   Mates2.9.2016 22:54reagovat

   Mně se Vácha v posledních zápasech líbil, s Lafatou toho vždycky odmaká nejvíc a dává do toho všechno.

  • Čermák

   Chrod2.9.2016 23:21reagovat

   Tak jednoduchý to právě neni. Poslat pryč Váchu a Marečka je škoda a navíc Čermák je nejlepší na úplně jiný pozici, než tihle 2.

  • Čermák

   rimidalv3.9.2016 14:48reagovat

   ”Bažanti ” budou mít hlavní zastoupení v domácím poháru. Tím samozřejmě nevylučuji, že budou příležitostně nastupovat v Áčku.Úsměv

 • sáčís

  Sendi2.9.2016 22:11reagovat

  ”Velmi dobrý a komplexní výkon i přes porážku podal Michal Sáček”...co se Sáčísem?! Já bych mu přál už konečně taky nějaký minuty, ale asi nejlíp hostovačka? On jde hrozně rychle nahoru a musí hrát...

  • sáčís

   Mates2.9.2016 22:33reagovat

   Mně se vždycky, když hrál za áčko hodně líbil... v tom pohárovým zápase s Jabloncem na jaře to byl nejlepší sparťan na hřišti. Pracuje na velkým prostoru, čistě odebírá balóny, hodně se snažil hrát dopředu, ne zpátky alibisticky obráncům. Kdybychom se zbavili Marečka, mohl by být Sáček č. 2 na post defenzivního záložníka za Váchou, ale to je utopie...

   • sáčís

    Sendi2.9.2016 22:42reagovat

    jako já ho viděl už v dorostu a tam třeba Moravec i Wiesner vypadali, že maj větší kvalitu. Jenže on na sobě evidentně skvěle pracuje, pokaždý když ho vidim, tak má ve svý hře něco novýho, začal třeba hrát víc kolmo dopředu, to je u českýho hráče skvělý vidět, to mě na něm baví, ten rychlej progres:) Šancí ale asi moc nedostane no...

    • sáčís

     Markus2.9.2016 22:52reagovat

     Má ve své hře prvky jako má Rosický. Což se moc často nevidí. Moravec je ”španěl” -nízko těžiště,silný na balonu,klička na pětníku.

     • sáčís

      Sendi2.9.2016 22:57reagovat

      i Moravec tam má Rosickýho prvky a trochu z Davida Silvy, taky hraje kolmo dopředu:))...taky už by kurva měl nastupovat v lize pravidelně, talentu tři prdele, když jde za juniorku Příbrami tak tam z nich dělá dementy a pak nedostane ani čuchnout...škoda

  • sáčís

   DaveACS2.9.2016 22:38reagovat

   Sáčís by měl zůstat, odejde nejspíš v zimě Úsměv

   • sáčís

    Sendi2.9.2016 22:43reagovat

    nevíš kde je o něj zájem? :)

    • sáčís

     DaveACS2.9.2016 23:01reagovat

     Mladá Boleslav

     • sáčís

      Sendi2.9.2016 23:02reagovat

      dobrá adresa...

77247 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha