Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Weiss

  jakub231126.3.2017 21:14reagovat

  I kdyz je to dost nerealny Vlado by se mi ve Sparte libil, vybornej na kridle a podle me rozdilovej hrac. Kdyby to mel v hlave v poradku, tak hraje minimalne bundesligu

  • d.rubin26.3.2017 22:13reagovat

   Co a co nemá v hlavé v pořádku prosim tě?

   • jakub231126.3.2017 22:43reagovat

    Behem repre srazu sel kalit. Kdyz obedval v mekaci hodil zidli po nejakym slovenskym zpevakovi a rozbil mu hlavu. Ridil nalitej.. A to je jen co vim je mozny ze ma vic takovejch uletu. Jestli je to podle tebe normalni tak prosim

    • d.rubin26.3.2017 22:48reagovat

     A ten by se ti jako u nas libil jo?

     • jakub231126.3.2017 22:58reagovat

      Fotbalove jo, kopaci techniku a rychlost ma skvelou. Charakterove by se spis hodil do Plzne no, ale tusim ze nedavno se mu narodilo dite tak by se mohl treba zklidnit.

    • Tashunka Witko26.3.2017 22:52reagovat

     Slovenské celebrity obědvají v mekáči ?Smutek

     • jakub231126.3.2017 23:08reagovat

      Slysel jsem o ty afere asi pred rokem ted jsem to zkousel najit na netu a prej to bylo s kamaradama v rannich hodinach. To uz dava smysl Smích

      • d.rubin26.3.2017 23:16reagovat

       Oběd ráno dává smysl.☺

       • jakub231126.3.2017 23:19reagovat

        Sli se nazrat v 7 rano kdyz sli z diskoteky takhle sem myslel ze to dava smysl

        • DJDriver27.3.2017 5:58reagovat

         https://www.cas.sk/clanok/304122/pravda-o-bitke-v-bare-co-sa-naozaj-odohralo-medzi-futbalistom-a-raperom/

  • Furia Ceca27.3.2017 10:49reagovat

   A starej Weiss by to mohl koučovat, co?!

   • jakub231127.3.2017 10:56reagovat

    To by taky slo Smích

 • Dotaz pro znalce

  tomasso26.3.2017 19:45reagovat

  Zdravím, rád bych si ověřil pár mých názorů, protože jsem vždy měl pocit, že fotbalu rozumím, ale to co musím sledovat v poslední době ve spojení se Spartou mě vede k otázce, že se buď zásadně mýlím já, nebo se mýlí lidi, kteří se v profi fotbalu pohybují celý svůj život (což se mi zdá docela nepochopitelné).

   

  Za celou dobu co je LV ve Spartě jsem neobjevil jakoukoliv jeho fotbalovou schopnost či vlastnost, která by ho předurčovala k tomu, aby se stal členem Sparty, natož pak někým kdo je snad považován za klíčového hráče. A nakonec se objevují dokonce úvahy či spekulace, že je snad jedním z hráčů, který stojí za odvoláním trenéra (chci věřit tomu, že mezi těmito hráči nebyl Lafi, ale upřímně se přiznám, že o zákulisním dění nic nevím).

   

  Pak bych rád ještě zmínil jednu věc ohledně LV, často se o něm říká, že je něco jako přirozený nebo dokonce rozený lídr (upřímně pochybuje, že něco takového existuje). Já jsem roli lídrů (obecně, nejen ve fotbale) vždy vnímal spíše jako něco čím se člověk stává (přístupem, kvalitou atd.) ne že se lídři rodí. Tak jako tak jsem přesvědčený, že ve fotbale vždy musí platit, že lídr je lídrem v první řadě na hřišti (tzn. opět kvalita, přístup, vztah k fotbalu, výkony, podpora spoluhráčů atd atd) a až pak může následovat ta ideální situace, že ten kdo se stane lídrem na hřišti je zároveň schopný být i lídrem v kabině, ale nikdo si nemůže hrát na lídra kabiny pokud tomu neodpovídají nejen výkony, ale v tomto případě i celkové schopnosti a potenciál daného hráče.

   

  Otázka zejména na přispěvatele typu Sendi, Luky, Captain, Tashunka, Dominik. Je to co píšu 3,14čovina (jsem připraven to přijmout a přiznat si, že nakonec fotbalu nerozumím) a pokud jste schopní se s tímto ztotožnit, jak je možné, že když to vidím já, tak to nevidí Ti profíci a proč to nikdo neřeší.

   

  Díky a sorry za plachtu Úsměv

  • d.rubin26.3.2017 19:53reagovat

   A kdo je LV??

   • Chrod26.3.2017 19:56reagovat

    Láďa Vízek

   • ouki26.3.2017 19:57reagovat

    asi Lukáš Vácha, ale také jsem nad tím musel hodně dlouho přemýšlet, koho tím myslel Úsměv

    • pepinho226.3.2017 20:01reagovat

     Jo no, Vácha je LV6 přeciSmích

     • d.rubin26.3.2017 20:12reagovat

      Já myslel jestli to nakonec není Lavi z Vyšehradu!😆

  • waaw26.3.2017 20:19reagovat

   Mam pocit, ze Vachovo prirozene vudcovstvi vyvestili novinari jen z toho, ze Vacha dava silne najevo sve emoce. V praxi zejmena, ze dokaze dat najevo, ze je nasranej. Coz treba Marecek moc nedokaze. S vudcovstvim to ma ale spolecneho pramalo

  • artaxerxes26.3.2017 20:35reagovat

   Úplně nesouhlasím s tím, že neexistuje něco jako rozený lídr.

   Myslím, že v neblahém se tato vlastnost projevila například v následování vůdce v Německu (Hitler).

   Z těch pozitivních vůdců např. Jan Pavel II.

    

   Ve fotbale a sportu obecně jsou to lidé, kteří spojují vysoké kvality herní i se schopností se obětovat pro tým, jsou to hráči za kterými jde kabina, ale mohou to být i hráči, kteří tyto věci jsou schopni zneužít a např. potopit neoblíbeného trenéra. Řekl, bych že hlavním znakem takového vůdce je, ale schopnost působit na tým tak, že všichni jsou schopni hrát na limitu své výkonnosti.

    

   Ano, myslím si, že pokud se LV (stejně jako Dočkal) plně soustředí na fotbal a je ve formě, tak je schopen svými schopnostmi pozitivně ovlivňovat výkon týmu a řekl bych, že první rok a půl po přestupu to bylo i vidět.

   Bohužel s poklesem formy a se zraněními je vidět více jeho bohorovnost až laxnost a nedostatečné soustředění na hru.

   • tomasso26.3.2017 20:53reagovat

    dík za reakci, ohledně rozený vůdce máš asi pravdu, zbytečně jsem přeháněl.

     

    S čím nesouhlasím je pozitivní vliv LV na výkon mužstva. V době kdy tým šlapal a válcoval většinu týmů, tak se neprojevili Váchovi nedostatky tak výrazně jako v době kdy to nejde celému týmu. V mistrovskej sezóně bych moch v tom týmu hrát na DZ i já a nikdo by nepoznal rozdíl. Co mi vadí je to, že moje představa o tom co by měl pro tým dělat DZ je takové, že musí rychle pracovat s míčem, nebát dát riskantní přihrávku, nebát se obejít protihráče, musí umět v co největší rychlosti a hlavně na co nejméně doteků přebrat míč od obránců a předat ho ofenzivním hráčům. Nic z toho imho Lukáš prostě neumí. Pak je z toho překulovaná (slovy indiána). Zároveň nejsem ani nikterak přesvědčen i jeho obraných schopnostech.

    • tomasso26.3.2017 20:54reagovat

     *rozeného

    • artaxerxes26.3.2017 22:57reagovat

     netvrdím, že Vácha má jen pozitivní vliv - jen si myslím, že když hraje dobře, tak dovede strhnout i ostatní.

      

     S charakteristikou DZ souhlasím, pokud myslíš riskantní přihrávkou nějaký dlouhý pas, protože riskantní přihrávek by se měl DZ vyvarovat.

      

     A k DZ. Asi mně tady mnozí začnou kamenovat, ale nejlepším DZ za posledních 10 let byl ve Spartě Luboš Hušek, který neskutečně dobře četl hru a zabránil spousty gólových šancí jen tím jak dobře se pohyboval a i jak takticky fauloval. Naopak byl naprosto nulový dopředu. Bohužel se tu vystřídalo spousta DZ, kteří byli mnohem lepší dopředu, ale stejně v celkovém vyznění hry byli horší než on.

      

     Ale právě LV během toho prvního roku a půl byl tím, který jak výborně čistil útoky soupeře a navíc velmi dobře podporoval útok. Dnes je dle mého LV úplně jiný hráč (je mnohem horší), než byl tehdy.

      

     ---

     A ještě jedna věc k vůdcům.

     Tady spousta lidí poté co vidí jak hraje MiKa bojí příchodu Sivoka. Ale pokud za poslední dobu tu byl někdo, kdo byl rozený vůdce, tak to byl Sivok.

     • asgard3326.3.2017 23:55reagovat

      Není důvod kamenovat za Huška.DZ jako Hušek se může velmi dobře uplatnit vedle výrazně kreativního špílmachra typu H.Berger,Z.Svoboda nebo mladý Rosa,kteří uměli tvořit hru více z hloubi pole,protože tam jsou úlohy jasně rozděleny. Hušek prostě vybojuje míč a rychle ho odevzdá špílmachrovi,který se díky němu zase nemusí obtěžovat s def.činností.Horší je jeho uplatnění v týmu bez výrazného špílmachra,kde sice v záloze všichni hrají všechno,ale nikdo v ničem moc nevyniká nebo vedle režiséra typu Dočkala,který je sice efektivní ve finální fázi,ale není typickým tvůrcem hry.Tam potom chybí ta kreativita ve středu hřiště i podpora útoku.

      • artaxerxes27.3.2017 8:24reagovat

       souhlas. Totéž praktikoval Brückner s Galáskem a fungovalo to velmi dobře, ikdyž kreativita Galáska byla lepší než u Huška.

     • victorlima27.3.2017 8:46reagovat

      Dobré hodnocení L.V. artaxerxesi. Jen mi tam (a to se ho nechci zastávat) chybí zmínka o dvou po sobě jdoucích zraněních. Myslím, že se jednalo o přetrhané postranní vazy v koleni. Takové zranění jsou zvláště pro fotbalistu, který musí každý zápas absolvovat mnoho tvrdých soubojů velmi limitující. Trpí tím i psychika. Hráč se podvědomě bojí každého tvrdšího souboje a na Lukášovi to bylo dost znát. Určitě formě hráče neprospívají ani ty dlouhé pauzy potřebné na rekonvalescenci po operacích. Buďme ještě trpěliví. Stejně na ten post nikoho lepšího nemáme.

  • captain_obvious26.3.2017 21:42reagovat

   Prvotně bych chtěl říct, že nemám patent na rozum a když tady něco píšu, tak je to čistě můj názor, který rozhodně nemusí být správný. Co se týká Váchy, tak můj názor na něj je stabilní. Já jsem už před lety psal (nevím jestli se to dá dohledat, protože se mi zdá, že to bylo možná dokonce ještě na ofiko fóru) příspěvek o Hušbauerovi a Váchovi, kde jsem psal, že v rámci naší ligy to vždycky budou solidní až špičkoví hráči (konkrétně teda asi Hušby špičkový a Vácha OK, nadprůměr), kteří budou hrát za ambiciózní kluby, ne za nějakou Jihlavu, ale do zahraničí se buď vůbec nedostanou a nebo ano, ale shoří tam jako papír. Myslím si, že tahle moje predikce zatím vychází naprosto přesně a jsem na ni proto pyšný Smích

    

   U Pepy to je kvůli jeho laxnosti a pohodlnosti a u Váchy proto, že prostě hraje zoufale nemoderní fotbal, hraje absolutně něco jiného, než jakým směrem se pozice štíta postupem času posouvá. Má hodně rušivých vlivů (móda, hodně aktivní společenský život, snaha být nabušený spíš kvůli ženským, než že by to potřeboval na hřišti, kde mu to spíše škodí v dynamice atd.) a je mi skoro až stydno, že téma Vácha je jedno z opravdu mála, ne-li jediné, na kterém se víceméně shodnu s Luhovým. Dneska je za nejlepšího štíta na světě obecně hodně označován Kante a jeho top vlastnost je, že pokryje nehorázný kus hřiště - má skvělý timing těch defenzivních náběhů, čtení hry, nevyčerpatelné kardio, je šikovný na malém prostoru a ohromně přesný a efektivní v odebírání míče. Co z toho má Vácha? Vůbec nic. O tom se většinou tady na fóru shodneme, že má menší akční rádius i proti Marcovi, což asi mluví za všechno.

    

   Z mého pohledu v dokonalém světě, ve kterém by se už konečně Křetínský a jeho podřízení chytli za nos, uvědomili si, že je cosi shnilého v klubu sparťanském a řešili to mj. i čistkou v kádru, by byla jako první na ráně současná stoperská dvojice a hned za ní Vácha. Těžko si myslet, že je náhoda, že už se v souvislosti s Váchou neobjevují spekulace dokonce ani o nějakých belgických nebo švýcarských týmech, jako tomu bylo dřív. Tolik můj názor.

   • tomasso26.3.2017 22:11reagovat

    Díky, tak možná ještě nejsem úplně ztracenej případ Úsměv

     

    Asi jediné s čím bych mohl polemizovat je označení LV jako nadprůměr, i když v rámci naší ligy vlastně proč ne, ale jak píšeš na Spartu, tak jak já (a snad nejen já) ji chci vidět to prostě nestačí.

     

    Tak pokud se v podobném duchu vyjádří i další mnou zmiňovaní, tak pak je pro mě zásadní jedna věc. Jak je možný, že frajeři typu Ujfiho, Kovyho a dalších, kteří ve Spartě mají nějakou funkci a kteří se přece na vlastní oči (nebo nohy) museli přesvědčit jak funguje fotbal v top týmech (u Ujfiho) nebo velmi kvalitních klubech (Kovy) nejsou schopní nebo ochotní tohle nějak řešit. Vždyť přece oni by to měli vidět úplně jasně navíc z pozice insiderů.

     

    Btw. Váchova svalová vybavenost je z jistého úhlu pohledu záviděníhodná a měl jsem to v záloze jako další argument proti němu, protože co to vypovídá o tom hráči, který dá přednost tomu, aby dobře vypadal v upnutém dresu před tím, aby byl připraven tak jako fotbalista a ne jako fitnes kouč, čímž zcela jednoznačně omezuje v podstatě jeden ze základních předpokladů dnešního fotbalu a to právě tu dynamiku a pohyb obecně.

     

    • victorlima27.3.2017 8:38reagovat

     Ještě jednou Tomasso i já bych si na místo L.Váchy dovedl představit jiného hráče. Kvalitních hráčů na tento post není mnoho a jsou vyvažováni zlatem. Obávám se, že nákup takového hráče je nad finanční možnosti Sparty.

   • hombre26.3.2017 22:14reagovat

    Řekl bych asi toto, skvěle napsané, opravdu. Tam je snad všechno, co si myslím o Váchovi sám, ale nenapsal jsem to a sere mě to Smutek.

  • LukyACS26.3.2017 22:02reagovat

   Čau, píčoviny rozhodně nepíšeš, tohle je podnět ke konstruktivní diskusi, takže za mě super. Jinak budu se dost opakovat jako Captain.

    

   Já se už dávno rozčiloval nad tím, že k nám Vácha jde a vůbec nad celou výměnou za Pavelku.

   Mě Vácha štval těmi výroky vůči Spartě, docela mě překvapilo, jak mu tohle kotelníci odpustili, ale budiž, je to člověk kterej rozumu moc nepobral. Když se od toho oprostím a zhodnotím ho jako hráče, tak my nikdy nepřišel v ničem jako extra fotbalista. Já mám velké nároky na hráče Sparty, občas taky napíšu hovadinu typu ”Štefánik do Sparty”, ale v celkovém kontextu prostě chci do Sparty hráče jiných kvalit. Byl jsem proti příchodu Jiráčka, Litsingiho, Kadlece... a třeba právě Vašona, mně se nikdy moc nelíbil, byl sice silný v soubojích, ale fotbalista ve Spartě by měl mít víc než tohle. Musím uznat, že mě tehdá hodně překvapil v mistrovské sezoně, to hrál opravdu hodně dobře, taky si myslím, že jsme ho pak hned měli střelit do Belgie, kde o něj byl zájem, protože on byl ten typ fotbalisty, co jeden čas vyletí, ale jinak v sobě téměř nic nemá. Toť můj názor na něj.

   Jinak rození lídři jsou, ale je jich málo, třeba právě Rosa je ten typ(myslím hrou na hřišti), na něm je vidět ta ohromná chuť do fotbalu a strhne tím všechny... bohužel je takových hráčů minimum, asi proto jsou tak cenní.

   Vácha lídr není, jen si na něj zkouší hrát, spíš je to vítězný typ, něco jako Vardy, u něj se mi líbilo, jak zahodil šanci a mlátil se do hlavy, je vidět, že ho tohle sere a chce moc vyhrát, ale vůli vítězit bych od leaderství odlišil, jsou to dost rozdílné věci Úsměv

   • tomasso26.3.2017 22:22reagovat

    Díky, super si přečíst něco od rozumných lidí (platí samo i pro Captaina).

     

    Tak ještě než půjdu spát, tak bych to shrnul tím co říkal tuším Čaplár nebo Hřebík: Jsou dva typy hráčů, jedni, kteří milují fotbal a druzí, kteří milují být fotbalisty to přesně vystihuje moje pocity když vidím na hřišti Váchu namísto Sáčka.

     

    Viděl bych to na to udělat jakési seskupení, dát hlavy dohromady a sepsat vizi a strategie jak si představujeme fungování Sparty donést to Křéťovi a říct mu něco ve stylu, že jsme ochotní Spartu řídit namísto současného vedení, s tím že nás bude možná třetina a zároveň nám budou stačit poloviční platy a hůř to dělat stejně nemůžeme :-D

    • artaxerxes26.3.2017 23:05reagovat

     ten výrok je od pana Jelínka (hokejový trenér a psycholog)

      

     Osobně bych, ale nespojoval Váchu a Sáčka. Jeden je DZ a druhý je střední záložník.

     Vem to tak, že v nedávné minulosti hráli za Spartu Kucka, Vacek, Frýdek ml. a v repre to je Darida

     O všech se dá říct, že na OZ nemají dostatek kreativity a na DZ špatně brání, ale jako spojnice mezi těmito posty jsou výborní. A stejný potenciál má dle mého Sáček, ale ne jako DZ.

  • victorlima27.3.2017 8:32reagovat

   Tomasso odvážím se Ti odpovědět. Hrál jsem závodně fotbal asi 40 let, ještě pár let trénoval a měl jsem 2. třídu. Možná Ti jako člověk L.Vácha není moc sympatický (to plně chápu), avšak čistě fotbalově, rozhodně byl a možná ještě i bude pro Spartu velkým přínosem. Jeho role je trochu nevděčná, čistit pole před stopery, občas konstruktivně přihrát a případně i střelou ohrozit branku. Říká se tomu v žargónu ,, zloděj míčů,,. Lukáš když přišel do Sparty, tak to vše vzorně plnil a i vstřelil pár hezkých a rozhodujících gólů. Později jeho forma upadala a to hlavně vinou dvou těžkých operací kolene. Mnozí hráči, už po přetrhaných vazech nikdy neobnoví svojí původní výkonnost. U protivníků, bývá neoblíben pro svojí nesmlouvavou někdy i příliš tvrdou hru. Někoho takového musí mít v kádru každý tým. Současná Sparta je až neuvěřitelně hodný tým. Pozor, nevolám po nečisté hře, pouze po velmi důrazné hře.V nedávné době skutečně s jeho výkony klesal nebo stoupal výkon celého týmu. Dokázal svojí zarputilostí strhnout celý tým. Po těch vážných zraněních a dlouhých pauzách skutečně jeho forma výrazně poklesla a pochopitelně mu nepřidají na popularitě některé jeho kontraverzní výroky v tisku či na soc. sítích. Teď se mi však zdá, že jeho forma jde mírně nahoru a možná už v nejbližší době by mohl být znovu oporou. O tom, že před časem byl skutečně hodně kvalitní středopolař jistě svědčí i to, že byl nějakou dobu pevnou součástí národního týmu. Ti kdo trénují nár. tým určitě fotbalu rozumějí ještě více než já.

 • Brumla

  kapacitos26.3.2017 19:13reagovat

  s kým to prohrál ten rychlostní souboj? To byl policajt, prodavač nebo soustružník? Úsměv

  • Ludvik226.3.2017 19:41reagovat

   Brabec je s Krmencikem nejslabší hrac repre dnes.

   • Tashunka Witko26.3.2017 19:45reagovat

    Nejhorší Jankto, Krmenčík a Darida, všichni tři ale o třídu lepší než Zmrhal.

    Velmi dobrý Dočkal !!!

    • Sendi26.3.2017 19:53reagovat

     Jankto na dva góly nahrál, Darida dva dal a trefil dvě tyče...jasně, nejhorší...

  • Tashunka Witko26.3.2017 19:43reagovat

   Byl to majitel baru, ale ještě dnes neochutnal.

    

   Jinak typický Brabec a jeho ”sprint” zakončený sednaprdelismem. To Mazuch je vyspělejší a obvykle upadne už v první fázi, takže je ušetřen běžecké ostudy.

  • Furia Ceca26.3.2017 22:42reagovat

   Já si pamatuju jak Brumlu v EL oběhnul Higauin a dal gól. To bylo jak zrychlovací klávesa na PS.

 • Bosák

  DJDriver26.3.2017 18:44reagovat

  Ja z toho jeho buranskýho komentovaní prostě kvetu. ”Prostě tam šoupnuloupnul další banán”

  • DJDriver26.3.2017 18:46reagovat

   *šoupnul

  • standis26.3.2017 18:59reagovat

   Bud rád, že to nekomentuje Ringo.

  • victorlima27.3.2017 8:57reagovat

   To není buranské. To je jenom trochu retro. On už je to taky pán ve věku. Mě mnohem víc štvou Ti moderní komentátoři, kteří musí za každou cenu řici něco originálního. Proto slyším často místo normálního branka, zařízení, místo normálního trefil tyč , trefil konstrukci a bohužel jsme se dočkali i doslovných idiotských překladů názvů anglických týmů do češtiny. To mě vadí opravdu víc než Bosákovy archaické slangové výrazy.

 • Bosák

  Paspartu26.3.2017 18:25reagovat

  ”V Udine si mnou ruce, koho že to koupili”

   

  OK, dal 2 góly. V lize se mi častokrát líbil, ale že by 2 góly San Marinu byly nějaká záruka kvality, tak to asi ne.

  Někdy ny Bosák mohl krotit emoce Úsměv

  • Brian Pricke26.3.2017 18:32reagovat

   Jojo, tohle jsem chtěl taky napsat. Měl by se krotit zvlášť při vynášení soudů o fanoušcích. Úsměv

   • Paspartu26.3.2017 18:45reagovat

    U Krmenčíka to ale vystihl přesně. ”Sice stál v offsidu, ale nijak se neohlížel a prostě ho tam šoupnul”

    On ani z Plzně nic jiného neumí, než stát v offsidu a dělat jakože nic.

    • kapacitos26.3.2017 18:56reagovat

     Dáša mu umetla cestičku, v pátek odpuštěná penalta, dneska ofsajd Smích

     • asgard3326.3.2017 19:11reagovat

      Ofsajd-neofsajd,Krmenčík tohle prostě umí,s tou jeho buldočí zarputilostí a silovou průrazností se vždycky do branky dokáže probourat a přesně tahle schopnost chybí našim baletkám a trpaslíkům ve vápně soupeře.

    • 13goat26.3.2017 19:17reagovat

     Krmenčík je lepší než Juliš s Vašíkem dohromady.

     • spartas26.3.2017 19:20reagovat

      lol, kroť ten Pilsner

      • Brian Pricke26.3.2017 19:30reagovat

       Asi tak.

       • victorlima27.3.2017 9:04reagovat

        No no. Krmenčík také není hráč dle mého gusta. Bohužel, ale nám dá gól vždy kdy si vzpomene a někdy ne jen jeden. Jak jsem řekl, jsem velký fanoušek Sparty a i přesto, že ho nemám rád musím říci, že my bohužel lepšího útočníka nemáme. Statistiky nelžou. Prosím některé příznivce naší Sparty, ať mě za objektivní slova neposílají do táborů soupeřů. Díky

        • artaxerxes27.3.2017 13:44reagovat

         nesouhlasím. Je jiným útočníkem než Juliš i než Kadlec. Já bych ho přirovnal k Lukáši Hartigovi nebo Rezkovi, tedy k hráčům, kteří jdou do všeho naplno a obránci je nesnáší, protože souboje s nimi dost bolí.

         Bohužel to na naše obránce platí, protože vždy jeden z dvojice obránců je technickým typem, kterému ale dost chybí na důrazu (MiKa, Holek)- takže pokud má soupeř jinak technické hráče, tak výhody takového útočníka umí využít. Naopak si myslím, že pokud by nastoupila stoperská dvojice Mazuch+Costa tak jeho pozitivní věci eliminují.

         Krmenčík jinak nic krom důrazu nemá.

          

         U Juliše a V. Kadlece si myslím, že ani jeden není vhodný jako koncový útočník při systému s jedním útočníkem. Dle mého u nich by byl ideální systém 4-3-3, kde by hráli krajní útočníky (napadá mně systém PSV cca 10let zpět s DaMarcusem Beastlem a Jefersonem Farfanem na krajích). Ale aby ten systém fungoval, tak by krajní obránci museli ”pilovat” lajny. Napravo s Karavajevem (popř. Zahustelem) by to určitě šlo, ale levá strana je problém.

     • Sendi26.3.2017 19:33reagovat

      lol, to určitě, největší kopyto v historii nároďáku :D

      • hombre26.3.2017 20:11reagovat

       Co blázníte. To že hraje za Plzeň znamená, že je kopyto? Zato my máme samé hvězdné hráče a snajpry. On je takové kopyto, že nám tam skoro vždy šoupne banána Neutrální. Trochu soudnosti k soupeřům. Kdyby hrál za nás, tak není kopyto, že? Zrovna od tebe bych to nečekal.

       Za mě, klidě by ho chtěl, byl by dobrý na dobývání obran.

       • 13goat26.3.2017 23:07reagovat

        Skvělý postřeh. Navíc, i kdybychom prosparťansky tvrdili, že Krmenčík je nejhorší hráč v historii repre a kopyto (cituju vás) tak to nepopírá můj výrok.

        • hombre26.3.2017 23:45reagovat

         Tak není to můj výrok, jen reaguji na kolegy nahoře.

         Julda není špatný, jako žolík na hrot ano, na křídlo nikoliv. Venca je momentálně na druhou ligu drahý.

         Já Krmenčíka taky nemám rád, hodně simuluje, pořád se vzteká, nadává, samý konflikt, bez techniky. Ale do vápna skvělej, nevypustí žádný balón, výborná hlava( na dávání gólů Smích)

     • kapacitos26.3.2017 19:35reagovat

      jenom v důrazu, jinak je to kopyto

     • Lobrock26.3.2017 20:03reagovat

      Krmenčík je důkaz, že českej fotbal šel neuvěřitelně do hajzlu. V repre nikdy nebyl fotbalista s horší technikou než Krmenčík.

      • victorlima27.3.2017 9:07reagovat

       S tou technikou nevím, nevím. Koller taky nebyl žádnej Maradona a prosazoval se jen svojí obrovskou postavou, důrazem a střelou.

 • Repre A

  standis26.3.2017 17:21reagovat

  Jankto, Krmenčík, Barák v základu, jinak klasika.

  • kapacitos26.3.2017 17:49reagovat

   tvl Stoupa v útoku.. To zase bude za národního hrdinu Zoufalství

   • ouki26.3.2017 17:51reagovat

    zaslouženě (pokud nic nenasimuluje)

    • kapacitos26.3.2017 18:21reagovat

     Zaslouženě? Vždyť na jaře ještě v lize nedal gol, simuluje, fauluje a často v ofsajdu. Dávám mu ještě tak 5 zápasů a ukončí svoji bohatou reprezentační kariéru s tím, že se chce věnovat jenom klubu, tak jak je v Plzni zvykem Smích

     • jakub231126.3.2017 18:59reagovat

      Taky ho nemam rad prave kuli tomu jakej je simulant a prijde mi docela namachrovanej, ale musim te opavit na jare gol dal

      • kapacitos26.3.2017 19:19reagovat

       jj už vím, ten Příbrami z hraniční situace

  • Sendi26.3.2017 17:56reagovat

   škoda, že se zranil Schick, tohle by byl zápas pro něj jak dělanej, teď tam neni moc borců, co by uměli 1:1...to zase bude boj...

   • Brian Pricke26.3.2017 18:21reagovat

    Ani ne.

    • Sendi26.3.2017 18:23reagovat

     jsem mile překvapenej, omlazení zatim přináší docela dobrý kombinace...to v áčku nebylo ani nepamatuju...

     • Brian Pricke26.3.2017 18:24reagovat

      Jestli bychom nedominovali a pohledně nekombinovali ani proti San Marinu, tak to Čáp může zabalit. Smích

      • Sendi26.3.2017 18:26reagovat

       tak jako poslední sezony bych čekal usoplený vítězství po tisíci centrech do vápna nazdařbůh hele, takhle jsme nekombinovali ani proti trpaslíkům leta :))

       • Brian Pricke26.3.2017 18:29reagovat

        Ačkoli je to pravda... já to ani nechci číst/připustit si to. Smích

  • Furia Ceca26.3.2017 18:04reagovat

   Letec Krmenčík je 100 % záruka jeho přistání ve vápně a minimálně jedné vstřelené branky.

 • Moneyball

  SuperFrankie26.3.2017 14:15reagovat

  https://www.youtube.com/watch?v=J36ZfXBsGjs

  Dost by mě zajímalo, jestli používáme taky statistiky a data ke skautování hráčů. Slavia to třeba už dělá, ale u nás o tom velice pochybuju.

  • pepinho226.3.2017 14:20reagovat

   Požár se koukne na Transfermarkt, vidí, že má hráč aspoň 1 start za repre a to je známka kvality.

   • Furia Ceca26.3.2017 17:09reagovat

    To máš jedno koho vybere, důležitější jsou ty lidi nad ním, kteří tomu rozumí víc...

  • brac26.3.2017 17:14reagovat

   https://wyscout.com/about/customers/

 • sranda mač

  demon26.3.2017 11:41reagovat

  koukám na čt sport na ten zápas velim -poděbrady. no tak jak tam uměj někteří ty kluci vystřelit z dvaceti metrů nebo kopnout roh.to by se mohli učit i někteří ligoví hráči včetně našich.nebo respektivě ty by si to měli pustit když vydím místo rány šouráky a ty kopnutý rohy to je vůbec v podání našich hvězd pocuc.

  • Eduardo Landu26.3.2017 12:06reagovat

   A ty by ses zase mohl vrátit zpátky na základní školu, aby sis zopakoval gramatiku a stylistiku českého jazyka.

   • stařec26.3.2017 13:23reagovat

    A Ty bys měl začít přemýšlet,o čem je diskuse.Zda

    o fotbale,nebo češtině.Jinak jsi za idiota.Pokud

    nemáš něco k tématu,tak se nehlaš.Vztek

    • Nulatunji26.3.2017 14:18reagovat

     Podle mě je idiot ten, kdo píše ”vydím”.

     • d.rubin26.3.2017 14:57reagovat

      Y jako i. Vždyď to máš přece jedno. Nejsme ve škole, tak to neřeš Spyryte!✒✒

      • DaveACS26.3.2017 15:03reagovat

       Pak se nediv, ze děláš v továrně u pásu , když máš i jako y.

       • d.rubin26.3.2017 16:42reagovat

        Už mě přeřadili do skladu. Na páse jsem nestíhal!😤😤

        • captain_obvious26.3.2017 16:55reagovat

         To nechápu. Najít tabulku kvaldy U17 ti trvalo jenom 5 hodin. To muselo být z jiných důvodů, než že jsi nestíhal.

         • d.rubin26.3.2017 17:09reagovat

          Ale mám přezdívku Blesk!⚡⚡ Ale pojďme už k fotbalu.

  • DJDriver26.3.2017 12:08reagovat

   Nahodou za me super. Tyhle pralesy maj svoje kouzlo

  • Rarášek26.3.2017 12:10reagovat

   Náhodou je to fajn :)

  • munzig26.3.2017 16:27reagovat

   Super projekt. Moc se mi to líbilo. Tyhle fotbaly mají svoje kouzlo a myslim že ČT se to povedlo přenést i do TV

 • ZASNEM

  FANDA730726.3.2017 9:53reagovat

  Citam tu starsie diskusie a zasnem ako niektori dokazete nadavat a urazat Lafatu.David urcite nieje ”hrobarom” Sparty.Uz asi vsetci zabudli, ked ho vynasali do nebies ked rozhodoval zapasy.Tiez ked som videl zapasy vo vacsine David ”makal”.A neverim tym blabolom, ze on vyberal trenera.David starne, uz lepsi nebude a nieje jeho chyba, ze vedenie je dementne a nedokaze kupit noveho snajpra.

  • BradCox26.3.2017 10:44reagovat

   Máš pravdu v tom, že Lafi byl na hřišti vždycky dříč a kvůli drbům bych mu v žádném případě nenadával. Na druhou stranu pokud by jsme opravdu chtěli hrát rychlý fotbal s napadáním, tak pro něho v mužstvu není místo. Můžeme koupit nového snajpra anebo dát šanci Pulkrabovi, který za pár zápasu v lize rozhodně přesvědčil. Že je mladý neberu.

   • hero26.3.2017 11:04reagovat

    prosim pekne, co si predstavujes pod slovnim spojeni ”by jsme”? mas zakladku?

    • Lobrock26.3.2017 13:24reagovat

     Tušíš vůbec, že na začátku věty se píše velké písmeno? To jste fakt ve zvláštní škole neměli ani takovéhle základy?

    • stařec26.3.2017 13:26reagovat

     Bohužel byl i tento obrat zařazen do slovníku

     spisovné češtiny.Správný výraz”bychom” už se

     téměř nepoužívá.By jsme sice tahá za uši,ale

     díky spoustě lidí byl uznán jakospisovný. Neutrální

     • Chrod26.3.2017 14:37reagovat

      Jasně SmíchSmíchSmích

     • standis26.3.2017 15:02reagovat

      bysme ano, by jsme ne.

      • BradCox26.3.2017 22:47reagovat

       Tak jasně, že bychom. To je tak, když si ten příspěvek někdo zapomene zkontrolovat Údiv

   • FANDA730726.3.2017 11:09reagovat

    Pulkrab sa este musi vela ucit, Julis a bohuzial ani Venca nie su vo forme a to nie su utocnici pre Spartu-po biede max.”na ligu”, ale ak Sparta chce cosi dokazat tak musi Kreta ”pustit zilou” a kupit kvalitu.

  • spartas26.3.2017 11:09reagovat

   Já vůbec prostě nechápu, jak souvisí poslední souvětí se zbytkem příspěvku.

   • FANDA730726.3.2017 11:12reagovat

    komu to patrilo???

    • LukyACS26.3.2017 11:15reagovat

     Smích

    • captain_obvious26.3.2017 11:55reagovat

     http://i.imgur.com/gl3BYyZ.jpg

      

     Myslím, že asi tobě.

     • FANDA730726.3.2017 11:59reagovat

      a co tam je nepochopitelne?

  • Jerababa26.3.2017 11:32reagovat

   Problém bude asi někde jinde. Momentálně máme v kádru dvě skupiny hráčů s rozdílným pojetím a přístupem. Něco jako docela dobrou pistoli a docela dobrý náboje, ale jiné ráže, takže nám to nějak nestřílí.

   Pokud se nezmění přístup k hledání posil a k práci trenéra a vůbec celého fungování Sparty, tak jdeme do kopru.

   Pořád hledáme nějakého spasitele, ať už se to týká vedení, hráčů nebo trenéra a nějak zapomínáme na to, že vybudovat něco úspěšného vyžaduje čas a poctivou práci, podloženou důvěrou, že kráčíme po správné cestě.

   Místo toho měníme lidi ve vedení, trenéry a kupujeme nebo vydržujeme hráče, na kterých se nic dlouhodobě smysluplného postavit nedá(při vší úctě k Rosovi a Lafimu, přičemž do této skupiny můžeme zařadit třeba M.Kadlece, Váchu, Holka...).

   Úspěšné kluby hledají hráče, trenéry a členy vedení podle určité dlouhodobější koncepce.

   My měníme koncepce podle toho, koho zrovna kde seženeme, jmenujeme nebo podle toho, koho chce zrovna DK ve vedení.

   • FANDA730726.3.2017 11:49reagovat

    Najvacsi problem Sparty je v tom, ze manazment nevie poriesit perspektivne posily, ale radsej beru vysluzilcov, ktori si dojdu napakovat kapsy a nemaju adekvatnu vykonnost a ani motivaciu na sebe makat, aby sa dalej predali.Dalsou chybou je, ze u nas nieje cas/trpezlivost/ na vybudovanie silneho kadra pod vedenim trenera, ktoreho podrzia aj ked nebudu hned vysledky.Uvediem priklad Antosika v Ziline.Islo to tam dole vodou ako u nas, angazoval Ada Gulu, ktoremu dal absolutne volnu ruku a podrzal ho aj ked Zilina hrala sracky.Jednoducho veril tomu, ze Ado s tych mladikov+po vhodnom doplneni urobi muzstvo, ktore bude uspesne+este cosi aj zarobi na prestupoch na zapad.Myslite, ze u nas by dal Kreta Gulovi tolko priestoru?Neverim, davno by bol out.Toto u nas chyba.

    • waaw26.3.2017 20:33reagovat

     Tak Gula byl favorit Hrebika ( a taky muj). A i ted si myslim, ze nekoho takoveho Sparta potrebuje. Kombinace narocnosti, progresivnosti a moderniho pristupu. S lenochama by se dlouho nemazal. Sledujes ho trochu na Slovensku? Jak ted hraje Zilina? Jakym stylem? Jak poskladal muzstvo?

 • Nagelsmann

  LukyACS25.3.2017 15:05reagovat

  Jak by asi dopadl ve Spartě 29 letý kouč Úsměv

  http://www.eurofotbal.cz/clanky/nagelsmann-z-hoffenheimu-je-v-nemecku-trenerem-roku-358543/

  • Ludvik225.3.2017 15:48reagovat

   Tento konkrétní asi dobře, přirozená autorita mu nechybí.

   • Jerababa25.3.2017 16:26reagovat

    Ani ten ne, Sparta už dlouho není standartně fungující klub.

   • Lobrock25.3.2017 16:41reagovat

    Hoffenheim nemá v kabině tak hnilobné hráče jako má Sparta. Tam si hráči trenéra vybírat nedovolí.

   • Tashunka Witko25.3.2017 20:36reagovat

    Lafata, Vácha, Mareček a Holek by ho vyhodili.

    • hombre25.3.2017 21:04reagovat

     A Míša Kadlec, na toho jsi zase zapomnělSmích?

    • Chrod25.3.2017 21:46reagovat

     Mareček a Holek asi těžko...

     • Tashunka Witko25.3.2017 23:25reagovat

      Mareček 100% ano,

      U Holka nevím jistě

      • hombre25.3.2017 23:47reagovat

       Indiáne a co Michal? Já myslel, že Marec v tom nejel. Aby to nebylo JPP......

  • Funin25.3.2017 16:48reagovat

   asi podobne jako Holoubek

  • dominik2725.3.2017 17:37reagovat

   Asi by dost záleželo na tom, jak by se uměl přizpůsobit místnímu prostředí. Předpokládám, že kdyby třeba úplně zrušil tréninky, tak by to ustál.Smích

    

   Nicméně já si v případě Nagelsmanna říkám, že někdo takový by v Česku předně vůbec nedostal šanci. Prvotní problém by pro něj byl už jen ve snaze získat licenci. Kdyby ji měl, tak by ještě byl rád, kdyby se v tomhle věku dostal na lavičku A-dorostu, už to by byl ohromný úspěch. Když už by se mu to povedlo, tak by nejspíš musel mít ještě vedlejšák, protože by neměl profi smlouvu. Třeba David Holoubek, když se v nějakých 32 letech stal hlavním trenérem sparťanské U19, tak ještě první rok učil tělocvik na základní škole... Ale my si v Česku vystačíme s trenéry, jako je Petr Rada, protože v našich končinách fotbal opravdu není žádná věda.

   • Chrod25.3.2017 17:49reagovat

    Tak když nejbohatší klub v zemi vede taková banda diletantů, kteří si ani nepřipouštějí, že něco dělají špatně, tak se nemůžeme divit, že to u nás vypadá takhle.

    • dominik2725.3.2017 18:00reagovat

     Spíš si myslím, že ty lidi to až tak nestresuje. Je to v celku logické. Řekl bych, že to nejsou lidi, kteří by do Sparty přišli s permicí v kapse a měli za sebou desítky výjezdů. Asi jako kdybych já měl pracovat někde v nějaké automobilce nebo v jiném odvětví pro značku, ke které nemám žádný vztah a byl tam jen proto, že to je dobrá adresa se spoustou výhod. Sice si to teď neumím představit, ale třeba bych časem taky obsazoval klíčové pozice ve firmě tak, abych měl klid, i kdyby ta společnost měla stagnovat.

      

     Když si představím, že bych pracoval ve vedení Sparty a ten klub by po 21 kolech byl třetí s devítibodovou ztrátou na druhé místo, to bych snad ani nejedl, nespal a byl celý prošedivělý. Proto ten současný stav opravdu hodně leží v žaludku fanouškům a bývalým hráčům, ale je takřka utopie, že by se v tom klubu v nejbližší době mělo něco změnit výrazně k lepšímu.

     • Jerababa25.3.2017 18:17reagovat

      Už dlouho mi Sparta připadá jako ženská, které se nelíbí její obývák a tak pořád přestavuje nábytek, ovšem pořád ten starej. Snaží se to oživit sem tam něčím novým, ale jednou je to kousek z antikvariátu, jednou z blešáku a sem tam si něco vyrobí sama. Situace se tak pořád jen zhoršuje.

      • hombre25.3.2017 19:07reagovat

       Hele to bylo fakt dobrý Smích, ale bohužel to je pravda .......... Neutrální.

   • Tashunka Witko25.3.2017 21:10reagovat

    Holoubek si příliš dovoloval. V době, kdy si ve Spartě všichni odborníci lámali hlavu, proč je tolik zraněných a zkoumali i tvrdost podloží, tak přišel s drzou myšlenkou, že hráči jsou málo trénování. Kapitána i jeho zástupce to pěkně rozlítilo.

    • Chabix25.3.2017 21:45reagovat

     To byla myšlenka Lokvence viz.:

     http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2016-17/290793/lokvenc-problem-sparty-hodne-zranenych-protoze-se-malo-trenuje.html

      

     Nevím proč si vymýšlíš.

      

     A neboj se, že za Rady nebudou dobře trénování.

     A že tu sposuta lidí uráží kapitána Lafatu, to je člověk který je ve svým věku stále velký dříč a asi věděl, proč Radu doporučil. Holoubek s Požárem by skončili tak jako tak.

     • asgard3325.3.2017 22:36reagovat

      Sorry,ale jako dříče v útoku si představuji Vardyho,nikoliv důchodce Lafatu s jeho želvím pochodem.Vyčpělí stařešinové v týmu klidně doporučí jako trenéra Cipra,pokud budou mít svůj nerušený klídek,pohodičku a hodně peněz za málo muziky (díky vysokým smlouvám).

      • Chabix25.3.2017 23:05reagovat

       Zajímavé je, jak se tu spoustu lidí pouští do Lafaty. Předbíhají se v tom, kdo ho víc urazí. Pro mě je to až neuvěřitelné, to snad nemůžou být ani fanoušci Sparty, ale nějaká náplava odjinud, co má za cíl škodit Spartě. A jen tak pro info pro ty, jak tu tak krásně říkají, že Lafata si vybrečel příchod trenéra Rady a hnusně podrazil Holoubka, terý ho nestavěl. Kdo si všiml že nehrál ani za RadySmíchSmích

       • Lobrock26.3.2017 13:29reagovat

        Jenže za Rady nehrál jen proto, že byl zraněnej. Tento dodatek jsi mohl dopsat místo těch závěrečných smajlíků.

        • Chabix26.3.2017 15:17reagovat

         Nebyl zraněnej. SmíchSmích

         • hombre26.3.2017 16:36reagovat

          Byl vykartovaný, kurnik, zjisti si to!!!

          • hombre26.3.2017 18:32reagovat

           Omlouvám se, byl zraněný....

           Citace ”Žádný velký průvan v základní jedenáctce Sparty se nekonal. Také kvůli zranění kapitána Lafaty udělal nový trenér Rada...........”, konec citace.

           On stál o týden dřív, kvůli kartám.

     • hombre25.3.2017 22:41reagovat

      Nenadávám na Radu, on jen přijmul práci, která mu byla nabídnuta. Jen na ni nebude stačit. Až se mu postaví zase třeba 5 lidí, co udělá? Vyhodí je a bude hrát v 9 lidech? Vlastně bude muset jít, protože si nebude umět udělat pořádek v kabině.

      Jinak Lafata, ač jsem ho měl opravdu rád, už na Spartu bohužel nemá. A je jich tam víc.

      Když bude Rada úspěšný a bude hrát pěkný fotbal, smeknu a omluvím se. Když ne, omluvíš se ty?

      • hombre25.3.2017 22:45reagovat

       A ještě, když někdo bude dřít, tak musí hrát za Spartu? To snad ne. Musí i přidat kvalitu. Znám hodně lidí kteří dřou a hrají divizi, neměli by hrát za Spartu? Naběhl jsi si a pěkně.

       • Chabix25.3.2017 22:55reagovat

        V čem jsem si naběhl? Že tu reaguji na demagogii a uvádím věci na pravou míru?

        • hombre25.3.2017 23:30reagovat

         Jsou tu dva tábory, ty zastáváš jeden a oni druhý. Ty máš taky svou pravdu, ale oni také. Když to vezmu, jako nestranný, mají spíš pravdu oni, ale ne ve všem. Já nestranný nejsem, jsem také na druhé straně, ale nebudu hanit Radu. Změna být musela, ale to neospravedlňuje ty hráče, co rebelují proti trenérům. Změna být musela, ale jen na uklidnění.

         A naběhl jsi si s Lafatou. David toho pro Spartu hodně udělal, za to mu dík, ale už na ni prostě nemá. Ty to víš, ale bráníš se tomu. Nemůžeš zastavit čas. Však to poznáš, až přijde kvalita Sivoka, Litsingiho a jim podobní. Sparta už začíná být pro srandu ostatním týmům. Budou hrát jen starší a zkušení...... Až Sparta prohraje 2 x budeš chtít Radův odchod, nebo budeš najednou mírnější? Přečti si ještě jednou, co jsem napsal o pár řádků nad tebou...

         A co byla ta demagogie?

         • Chabix26.3.2017 1:30reagovat

          Takže za prvé neházej mě do nějakýho táboru. Obhajoval jsem tu Ščasného, když ho tu začali lidi urážet. Hájil jsem i Holoubka a chválil ho za to, jak umí začleňovat mladé hráče, ale pravdou bylo, že během zápasu neuměl reagovat a často jeho rozhodnutí byly proti logice. Když odvolali Lavičku, tak jsem říkal, že je to nesmyslný krok, protože pod ním jsme hráli nejlepší fotbal. Nadával jsem, když jsme pustili Hušbauera. Často jsem byl mimo nějaký tábor prostě mám svůj názor.

           

          Tak a teď se dostaneme k těm takzvaným ”Rebelům”. V každém zdravém týmu nebo i firmě funguje určitá zpětná vazba, kdy se zaměstnanci otevřeně můžou říct, co by se dalo zlepšit, co nefunguje atd. Jsou to věci které se řeší uvnitř a nepuští se to ven. Na jaře tým nezářil a i když Holoubek neměl cíl udělat titul (ano vedení bylo tak hodné) tak naopak v lize ještě víc ztrácel a ta suverenita o které se mluvilo byla nikde. Ona ta rebelie nebyla ve skutečnosti žádná rebelie, každý chce mít Spartu na vrcholu. To že někteří hráči řekli svůj názor, co by mohlo pomoct, fakt žádná rebelie není. Omýlat to takovými kecy, že Lafata se bál o svoje místečko, že nehraje, že se mu nechce makat a podobné bláboly já fakt na úrovni tupce, co si myslí, že ví všechno a sebral všechnu moudrost světa.

          • victorlima26.3.2017 14:45reagovat

           Chabixi, ve většině věcí s Tebou plně souhlasím. Nechápu jak tady může někdo zasvěceně hovořit o rebelii starších. Oni jsou významnou součástí týmu a vždy, (dlouholetá osobní zkušenost) vůdčí síly v kabině. Není přece možné, aby v kabině měl hlavní slovo nějaký ještě neplnoletý hráč. Navíc si nemyslím, že za tyto hráče (Vácha, M.Kadlec, Holek) je nějaká alespoň rovnocenná náhrada. To, ale není jejich problém. Tyto moje slova potvrzuje i fakt, že měli pevné místo za Ščasného,Holoubka a i teď u Rady. Kdokoliv z nich měl možnost je vyřadit ze sestavy a neudělal to. Lafata sice herně již zaostává ( rychlost), ale pořád je kapitánem týmu. Kapitán a starší hráči mají snadnější přístup k vedení týmu a všude to funguje tak, že vedení zajímá především názor hráčů, kteří již něco dokázali.

           • Chabix26.3.2017 15:44reagovat

            O Rebélii tu zasvěceně mluví jiní.

            • Chabix26.3.2017 15:53reagovat

             Sorry trochu jsem se zmátl v tvém příspěvku. Jinak to, že hráči si uvnitř klubu projeví svůj názor za rebelii fakt nepovažuju. To spíš to, že budou třeba šikanovat mladé hráče, odmítat plnit si povinnosti, dělat schválnosti, úmyslně podávat špatný výkon atd.

          • hombre26.3.2017 16:34reagovat

           Sorry, že píšu až teď.

           Podívej, kdykoliv mluvíš, nebo píšeš, vždy se zastáváš a obdivuješ Radu, proto tě pasuji do toho tábora, ale na tom není nic špatného, je to tvoje právo a já ho uznávám.

           Napiš zápas, kdy Holoubek nereagoval na dění v zápase. Nepiš o Rusku, tam by vyhořel každý od nás. Já si myslím, že začal reagovat na zápasy až on. Pusť si loňskou Bolku a letošní. Sice jsme vyhráli , ale měli jsme dostat tak 10 gólů, ale Bolka má dřeváky. Letos měli 3 šance a dali 1 gól. Tak bych mohl pokračovat s loňskými zápasy. Za Zdendy jsme měli kopec štěstí, kdy nám ostatní nedokázali, vlastní neschopností, dát gól.

           Lavička už motal z posledního, tady byla nutná potřeba změny. Hušbauerův odchod byl taky potřeba. Ve Slávii má vedle sebe samé běžce, to ve Spartě má spíš chodce, proto musel jít.

           Rebelové.. Ve firmě má každý právo říci věci na zlepšení chodu, ale prvně musí perfektně plnit svoji práci. A tady jich většina tu práci neplnila.

           Na Holoubka bylo vedení hodné? Si děláš srandu. Zdenda to měl jak? Najednou nehodnotíš stejným metrem.

           Jaká suverenita. Takto vybrakovaný a zdecimovaný tým má mít titul? Holoubek udělal s tímto týmem zázraky, změnil styl hry, měl velkou obměnu týmu, musel zapracovat jak mladé, tak staré.....

           Hráči si řekli o svůj názor, cha, cha. Rád to s tebou prodiskutuji za měsíc, kdy budeme 5. Pak budeš říkat, že za to může Holoubek?

           Já Lafatu nehaním, ale uznávám. Problém byl v tom, že se starším už nechtělo tolik trénovat. Trénink a změna stylu hry, to je to, co jim nevonělo. Poznáš to do měsíce. My už fyzicky nestačíme ani na naši ligu.

            

         • Chabix26.3.2017 1:39reagovat

          A můžeš mi říct, kde si stěžuju, že Lafata nehraje. On měl končit už po lonské sezoně, ale jelikož jeho přínos týmu byl stále vysoký, tak mu Sparta smlouvu prodloužila. ale fakt nechápu proč mí píšeš to naběhnutí s Lafatou. Možná ještě do kontextu, když tu byl Ščasný, tak jsem tu měl nějaký názor a na hrot útoku jsem dával Kadlece s tím, že on by měl být tím, kdo Lafatu na tom postu nahradí.

     • Tashunka Witko25.3.2017 23:30reagovat

      Já ale nečtu Blesk!!!

      A vím bezpečně, že to na Spartě říkal Holoubek!

      • Chabix26.3.2017 1:05reagovat

       No jasně to zas budou ty věrohodný zdroje z kabiny.

       • dominik2726.3.2017 10:53reagovat

        Bych si skoro troufl říct, že o tom, že se v áčku Sparty málo trénuje, se mluví celkem otevřeně. Mně to také říkalo více lidí. Co vím, tak se také hráči z mládeže divili, že vlastně v áčku měli lehčí tréninky, než jaké doposud znali. A to nebyl případ jen Ščasného. Na mě to trochu působí, že pokud chceš vydržet jako trenér áčka Sparty co nejdéle, tak to tak musíš dělat také...

        • Chabix26.3.2017 11:11reagovat

         No ale když to srovnáš třeba s anglií. Tak tam se v juniorkách trénuje fakt fest. Zatímco v týmech premier league už se spíše piluje hra a taktika. Pamatuju si ještě to přechozí období Lavičky, kdy končil a střídal ho Chovanec. Chovanec tehdy nešetřil kritikou, jak jsou na tom hráči fyzicky špatně. Dnes se tu po úspěchu 21 Lavička vynáší do nebes a je nejsem proti, pro mě je to taky jeden z nejlepších českých trenérů.

         • dominik2726.3.2017 12:55reagovat

          Tak o lehčím trénování v Anglii už jsem také něco slyšel, nicméně fakt je ten, že u nich se hraje dvakrát týdně a ty zápasy jsou opravdu v jiném tempu. Když hraješ dvakrát týdně, máš také dvakrát týdně pouze předzápasový trénink. To jsou dohromady čtyři dny, kdy logicky nemůžeš trénovat intenzivně. K tomu si připočti nějaký ten den volna a vlastně ti logicky vyjde, že tam zas tolik prostoru pro intenzivnější trénování ani není. Navíc se tam za sezonu odehraje fakt hrozně moc zápasů. U nás je pouhých třicet kol, jeden jediný pohár, který opravdu nemá úroveň a sem tam nějaká ta účast v evropských pohárech.

           

          Nicméně fakt je ten, že když někdo z ČR přestoupí do bundesligy, tak hned vyjde rozhovor, kde ten hráč přiznává, že tam jsou tréninky opravdu mnohem náročnější. A něco podobného nedávno zmínil Bořek Dočkal i o Číně. Takže prostor pro intenzivnější práci tady očividně je.

           

          Já si u Lavičky pouze kladu otázku, jestli opravdu chce, aby se takto trénovalo, nebo zda to byl jeho způsob, jak ustát angažmá ve Spartě. Tak jako tak je to pro mě výborný kouč, o tom se s nikým ani nepřu.

          • Chabix26.3.2017 13:05reagovat

           Tak v domácím poháru jsme brzo vypadli. Jinak je to skoro stejný každý týden dva zápasy. Jinak k tomu Dočkalovi - Ono jestli to nebylo spíš špatně pochopeno, protože se nevědělo, jak to v té Číně funguje a jestli je tam kvalitní příprava před zápasem. Tak Dočkal uvedl, že se trénuje intenzivně. Ale že by říkal, že se trénuje víc, to nevím. Taky mě zaujalo, že prý nedělají rozbor soupeře a sestavu se dozví až těsně před zápasem. To si nemyslím, že je dobré. Obecně co jsem viděl pár zápasů v té Číně tak mi ta úroveň nepřišla moc vysoká - takový trošku naivní fotbal. V té bundeslize to asi tak bude, ale někdy je třeba taky rozlišit, zda se ti hráči třeba nechtějí jen zalíbit novému kouči atd.

           • dominik2726.3.2017 13:39reagovat

            Jsem to právě spočítal. V lize a evropských pohárech se odehrálo dohromady 26 zápasů za 20 týdnů. S MOL Cupem, který považuji za frašku, je to 28 zápasů za 20 týdnů. To mi nepřijde nějak drastické.

             

            Jinak o míře tréninků v Číně či Německu se nechci dohadovat, jen předávám, co jsem si odnesl z rozhovorů s hráči. Upřímně si neumím představit, že by to hlavně s tím Německem byly jen kecy.

        • Chabix26.3.2017 11:14reagovat

         Jinak platí, že trénovat by se mělo tolik, aby hráči nebyli zavaření a byla tam ta lehkost.

         • stařec26.3.2017 13:38reagovat

          Krátká poznámka.Před lety trenoval v Příbrami

          španělský trenér ,tuším Morales.Ten to řekl

          mnohokrát,že tady se málo trénuje.Taky si každý

          může všimnout,že hráči vydrží tak do šedesáté

          minuty a pak už jen čekají na konec.Takže o tom

          trénování se ví,jen si to nechce nikdo přiznat.

        • victorlima26.3.2017 14:55reagovat

         Také si myslím a už jsem to zde i několikrát psal, že hráči nejsou dobře fyzicky připravení Když chceme překonat nadšeně bojující celky ( v Čechách proti Spartě všechny), nestačí být lepší jen herně a technicky. Vše musí být podpořeno vynikající kondicí. Myslel jsem si, že by to mělo být v největším českém klubu samozřejmostí.

         • Chabix26.3.2017 15:43reagovat

          Pamatuju zápasy, kdy jsme byli schopni hrát do 60. minuty a pak jsme fyzicky odpadli. Najednou jsme byli schopni s Schalke, Southamptonem, Interem, nebo Laziem schopni sehrát vyrovnaný celý zápas. Ano uznávám, že fyzicky jsme na tom asi byli nejlíp pod Haškem, kdy soupeře v naší lize chytali křeče.

           

          Ale na to, aby jsme soupeře unavili závisí podle mě to, jaký typ hráčů hraje v útoku tak to, jak soupeře nutíme rychle posouvat blok. To nemusí záviset na fyzičce našich hráčů, pokud jsme na míči.

81790 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha