Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Hřebík

  Spytihnef30.3.2017 11:55reagovat

  Od kdy je vůbec Hřebík ředitelem úseku mládeže? Někdy rok 2012?

  Díky odpovědi se možná některým lidem tady rozsvítí.

  • ACSpartaPraha4ever30.3.2017 12:05reagovat

   Ano, od léta 2012.

   • Spytihnef30.3.2017 12:28reagovat

    Díky.

    A ještě bych měl jeden dotaz na místní odborníky. Od kterého ročníku považujete hráče za produkt sparťanské mládežnické akademie pod vedením Hřebíka?

    Osobně tak 99.

    • Furia Ceca30.3.2017 12:30reagovat

     A kam tím směřuješ? Má smysl počítat od kdy je hráčem Sparty, kdy prošel největším nárůstem výkonnosti, kdy přišel Hřebík, kdy odešel Chovanec, kdy se dostal z puberty atd.? Pro mě je mnohem důležitější jak o jeho vlivu mluví samotní hráči.

     • Spytihnef30.3.2017 12:44reagovat

      Já tím nikam konkrétně nesměřuji. Jen si to chci subjektivně vyhodnotit. A důležité podle mě je kolik hráčů se prosadí do A-týmu nebo ziskově prodá. To jsou jasně měřitelné ukazatele a je jedno kdo co o někom říká.

    • artaxerxes30.3.2017 12:57reagovat

     Je těžké popisovat to jestli má vliv na ročník 1998 nebo až 2000.

     Pokud nastoupí někdo k mládeži nebo do skautingu, tak některé věci se projeví hned, některé za rok a některé za 10 let.

     Myslím, že je jednoznačný posun v odbornosti trenérů, snaha o to, aby pracovali, u starších je nastaven nějaký systém, který by se měl hrál, řekl bych i nahraditelnost lidí.

     Dohromady to znamená snahu vytvořit pro mladé hráče ideální podmínky, aby mohli uspět.

     V tom dle mého Hřebík jednoznačně uspěl.

     U zapojování mladých do A-tým je otázka, který ročník pocítil tyto změny a pomohly mu.

    • Funin30.3.2017 13:00reagovat

     podlě mě každý hráč, který byl pod vedením Hřebíka v akademii aspoň dvě sezóny, byl již ovlivněm jeho koncepcí, samozřejmě, čím déle tím větší je tam ten vliv.

      

     Jinak ještě k té mládeži, já vidím jako nejdůležitější hledisko, kolik mladíků se prosadí v prvním týmu Sparty. Výhry v ligách a v různých pohárech, účasti v repre atd jsou jen takový bonus. I kdyby naše u19 vyhrála juniorskou ligu mistrů, ale z toho týmu se nikdo neprosadil v A týmu, nebo neprodal rovnou do zahraničí za velkej balík ala Schick, tak je to pro mně neúspěch. Je jasné, že tohle nemůže Hřebík plně ovlivnit, ale částečně za to akademie odpovědná je.

      

     Problém samo je, když akademie dodává dejme tomu malé technické hráče, ale trenér Ačka staví na vysokých silných hráčích, pak s tím teda Hřebík těžko něco udělá. Tohle je problém Sparty, potřeby A týmu se musí rovnat tomu, co akademie produkuje, jinak je zbytečná.

    • Sendi30.3.2017 13:05reagovat

     Nedá se to asi takhle zobecnit, určitý věci se projeví hned i u starších hráčů, ale hráči, kteří budou komplet vychovaní v té koncepci...to se bavíme spíš tak o ročnících 2002 a míň...To samý platí i o celorepublikových akademiích, který mimochodem znamenaj taky to, že Sparta bude pořád dominantní, ale ta dominance se nebude nějak zvlášť zvyšovat si myslim...

     • kapacitos30.3.2017 13:19reagovat

      mimochodem jaký máš názor na ty akademie? :)

      • Sendi30.3.2017 13:25reagovat

       Já třeba nevidím do těch metodik a tak nevím jaké jsou rozdíly, ale určitě jsou akademie vynikajícím projektem. Už jsem to tu jednou psal, moje sestra je v Jihlavské akademii tuším od dvanácti let, takže vidím ten inside vlastně víc než práci na Spartě a musím říct, že to funguje velice dobře a výhledově to určitě českýmu fotbalu pomůže...Servis, kterej v některých akademiích hráči mají myslím často není ani ve Spartě...

       • kapacitos30.3.2017 13:34reagovat

        Teď to neustále starej Barák propaguje v televizi, tak mě zajímal názor největšího odborníka (společně s Dominikem) na mládež, díky :)

        • Sendi30.3.2017 13:39reagovat

         určitě je to obrovskej krok kupředu, hlavně ti hráči v klubech prostě nemají šanci mít takový servis, aby mohli růst tak jako v západní Evropě a srovnání snese prostředí jedině v Pražských S a bůhvíjestli - v akademii je hráčům hlídán jídelníček, fyzioterapeut jim dělá pravidelná měření a vyhodnocuje případný disproporce ve vývoji, nastavuje individuální plány, mají kondičáky, trenéry na techniku, taktickou přípravu, mají všeobecnou sportovní průpravu - plavání, atletiku atd...to nemají podle mě v česku nikde, ani u nás...jinak já nejsem žádnej odborník, jenom hodně čumim na fotbal a mam ségru v akademii, nic víc :D

         • kapacitos30.3.2017 14:45reagovat

          Taky se mi líbí jak ty akademie pracují. Jenom aby jsme jednou nelitovali, že jsme se toho projektu nechtěli zúčastnit..Neutrální

          • Sendi30.3.2017 14:49reagovat

           u nás by to takhle nešlo, my máme zase, oproti tomu lepšímu servisu, podle mě lepší tu herní koncepci a nám by prostě házelo klacky pod nohy, kdyby furt odjížděli někam do hajzlu nejlepší hráči jo, u nás by to totiž třeba u ročníku 1999 znamenalo, že by odjížděl třeba celej tým...co se týče tý fotbalový stránky, tak tam víc věřim nám, protože zase trenéři fotbalu jsou u nás určitě TOP. To jsou ale pro českej fotbal určitě pozitivní starosti, když se řeší takový nuance :)

     • Spytihnef30.3.2017 13:21reagovat

      Děkuji za názory. Chápu, že se to nedá takhle úplně zobecnit. Šlo mi spíš o to, že jelikož většina z nás nevidí dovnitř, tak musíme pouze měřit výsledky na výstupu (což jhe klíčový parametr akademie) a právě tady je otázka od kdy je měřit. Věřím, že po příchodu do akademie se tak půl roku Hřebík rozkoukával a další rok trvalo změnit procesy a zajistit personální změny.

 • Proč je třeba vyhnat Hřebíka?

  dominik2730.3.2017 11:49reagovat

  Musím se přece jen vyjádřit k tomu otevřenému dopisu fanklubů (celé znění na Sparta Forever). Píše se tam mimo jiné, že ideálním řešením je zbavit se obou táborů Letná vs. Strahov.

   

  Teď na Twitteru s fanouškem Antonínem Hejtmánkem (máš tady nick?) diskutuji o tom, co je to ten ”Strahov” a vychází mi to, že to je v podstatě jen Hřebík. Tím spíš mi přijde hloupé, že místo Hřebík se oklikou napíše ”Strahov”.

   

  Dobře, uznávám. Hřebík je prostě svéráz, který za svou kariéru získal spoustu nepřátel. Možná je pravda, že trenérům ve Spartě dost kecá do práce, byť si pamatuji, jak mi jednou David Holoubek (ještě u A-dorostu) říkal, že on si od Hřebíka ten názor sice poslechne, ale o sestavě atd. si stejně rozhodne sám.

   

  Hřebíkovi se ovšem nedá upřít, že jeho odbornost je prakticky nenahraditelná. Mládež viditelně zvedl. Zapomíná se ovšem ještě na jednu hodně důležitou věc. Napadlo vás někdy, že když by Hřebík odešel, že by třeba jeho nástupce upřednostňoval jiné trenéry, kteří by nebyli tak schopní a nadaní jako třeba David Holoubek nebo Petr Havlíček? Že by třeba potom mohli na Strahově trénovat lidi, kteří se tam dostanou na základě nějakých známostí, nikoli odbornosti a schopnosti vstřebávat moderní trendy?

   

  Když si dávám dohromady všechna pro a proti, pořád mi to vychází, že by se s Hřebíkem mělo počítat dál.

  • pepinho230.3.2017 11:51reagovat

   mně se hlavně dělá blbě z toho, koho by DK/AK vybral jako nástupce, při pomyšlení lidí typu Dušan Fitzel atd.Otrávení

   • Furia Ceca30.3.2017 12:21reagovat

    A Tvrdík by hned Hřebíka přetáhl a my bychom si v další dekádě mohli drbat palici.

    • pepinho230.3.2017 12:37reagovat

     oni mají Plíška, ne?Úsměv

    • Ludvik230.3.2017 12:57reagovat

     za to teď si palici nedrbeme

  • Ludvik230.3.2017 12:03reagovat

   Tak on by měl nastavit koncepci trénování a přípravy mládeže. To snad za tu dobu co tady je nastavil ne? Jeho myšlenky by tady měly být i poté, co už nebude ve Spartě. Takže vlastně by se nic zlého nestalo, mládež by jela dál v kvalitní práci.

   • Sendi30.3.2017 12:10reagovat

    kriste to je kravina...když nastupuje člověk na takovou pozici, tak si to samozřejmě chce udělat podle sebe...Už vidim jak přijde Fitzel a převezme Hřebíkův model, o personálních obměnách na postu trenérů ani nemluvě...

   • ACSpartaPraha4ever30.3.2017 12:11reagovat

    Nemyslíš, že když přijde někdo nový (např. zmíňovaný Fitzel), tak se mu nebude chtít nutně pokračovat v Hřebíkově práci a že si to bude chtít nastavit po svém?

    • lidoop30.3.2017 12:26reagovat

     Kor když Hřebíka nesnáší, tak by just všechno překopal.

   • dominik2730.3.2017 12:26reagovat

    Koncepce není o tom, že ji nastavíš a pak to 20 let může fungovat bez tebe. Ta koncepce se neustále přetváří v návaznosti na aktuální trendy. A je otázka, jestli někdo jiný, kdo by si tam přišel a nainstaloval svoje lidi, by v tom chtěl pokračovat.

     

    Já si třeba myslím, že až to jednou Hřebík zabalí (nakonec už je v důchodovém věku), tak by to stejně měl převzít někdo z lidí kolem něj. Nicméně sparťané by si měli vážit toho, že tam Hřebík ještě pořád může být.

  • SuperFrankie30.3.2017 12:58reagovat

   Ten dopis fanklubu je kupa sraček.

 • Vyhazovat Hřebíka

  Furia Ceca30.3.2017 11:45reagovat

  Apríl je až v sobotu. Jak chcete vyhazovat někoho, kdo má evidentní a objektivní výsledky? Proč se nazaměříte na neschopnost lidí kolem áčka a vedení, který z toho nedokážou těžit. Maximálně prodejem. Když si sečtu prodeje hráčů, který Hřebík vychoval za posledních 5 let tak jsme někde na půl miliardě. Kdo ví kolik by to bylo bez něj...

 • Neděle.

  d.rubin29.3.2017 21:37reagovat

  Dle zákulisních tlachů, jsme se důkladně 10 dní připravovovali na zápas, tak jako nikdy jindy. Jsem presvědčen, že na derby vyběhne uplně jina Sparta!💪💪💪

  • pepinho229.3.2017 22:04reagovat

   Smích

  • Furia Ceca30.3.2017 8:04reagovat

   Ano, v zimní přípravě jsme se taky připravovali a oak jsme dostali čtyřku v Asii.

  • hero30.3.2017 9:30reagovat

   tak určitě, Radův totální beton a hra na 0:0 Smutek

  • Tashunka Witko30.3.2017 9:31reagovat

   Problém je, že pod vedením Rady se můžeme připravovat klidně i 10 let a nic to nepřinese !

    

   Vedení ven a s nimi i Hřebík, Hejkal, Zdenda, doktoři a Kalous !

   • majtin30.3.2017 9:56reagovat

    Hřebík ? Údiv Co zase provedl, angažoval Radu ? Nebo se mladí málo prosadili v reprezentacích ?

    • Funin30.3.2017 10:19reagovat

     naopak, mladí se prosazují až moc, lidi se potom ptají, proč se tak neprosazuje Ačko a proč Sparta z těch odchovanců nedokáže víc vytěžit, takže musí pryč, úspěch se neodpouští

   • Tashunka Witko30.3.2017 10:31reagovat

    Mladí se prosazují v reprezentacích daleko méně než v minulosti (např. repre U19 byla za Janouška tvořena výhradně hráči Sparty, dnes tam paběrkují slávista Turyna, coby Šašinkův záskok a Havelka, občas dostane čuchnout Mareček), ale to by nebylo tak tragické jako fakt, že nejsme schopni nikoho vyprodukovat (zapracovat) pro A tým Sparty (nejblíže k němu má Sáček z Hustopečí, zatímco kapitán U21 chřadne a stěžuje si ustrašeně před derby, že mu chybí sebevědomí).

    Sparta neumí připravit hráče pro dospělý fotbal a za to je šéf strahovského skleníku zodpovědný.

    To nemluvím o dusné atmosféře, kterou šíří a nač si stěžují i jeho tzv. koně (v podstatě už žádné nemá) !

    • pepinho230.3.2017 10:46reagovat

     většina hráčů se prosadí v dospělém fotbale, ale NE ve Spartě, za to nemůže Hřebík.

     • spartas30.3.2017 10:58reagovat

      Exactly.

      Indián je jeden z mejch nejoblíbenějších přispěvatelů a souhlasím s ním skoro pořád, ale v tomhle se prostě fakt hodně plete.

      • Funin30.3.2017 11:03reagovat

       taky se s ním většinou shodnu, ale v tomto ne

     • Ludvik230.3.2017 11:22reagovat

      já si Hřebíka vážím, ale proč by za to nemohl?

      Co když prostě ti hráči nejsou tak kvalitní pro Spartu a proto se prosadí až jinde? Například Skalák nebo Pavelka se sice prodali do zahraničí, ale žádnej zázrak to není, už nejsou ani v repre.

      Takže je i chyba Hřebíka, že ti hráči nejsou kvalitní pro A tým Sparty.

    • ACSpartaPraha4ever30.3.2017 10:49reagovat

     ”repre U19 byla za Janouška tvořena výhradně hráči Sparty”

      

     Ok, já myslím, že stačilo. Tohle upravování faktů, aby to pasovalo do příspěvku, je ubohost.Otrávení

    • Braddy30.3.2017 11:15reagovat

     Turyna už je dávno sparťan. Co jsem viděl, tak všichni co si jmenoval hrají základ, to není žádné paběrkování. A to tam je ještě Novotný a Dan Köstl, který je teď zraněný. V mladším ročnících navíc dominují hráči Sparty. Problém je v jejich zapracování do áčka a tam Hřebík žádný velký vliv nemá.

   • rabac30.3.2017 15:08reagovat

    Je mi tě líto, promin.

 • Stanislav Hrabě

  artaxerxes29.3.2017 20:40reagovat

  Můžu se zeptat, co si myslíte o tomto pisálkovi.

  Vím, že jako jediný z našich novinářů má hlas o nejlepšího fotbalistu, takže asi jeho odbornost bude v pořádku.

   

  Dokážu pochopit, že je Slávista a popravdě mi to ani nevadí. Ale nechápu to, že viditelně neobjektivní člověk je posílán, aby hodnotil Slavii, jejího trenéra, šéfa a směřování.

  Kdyby by lidsky na výši, tak požádá šéfredaktora, aby byl nasazován na jiné týmy, protože není schopen zajistit nezaujatý komentář.

  Pokud to nedokáže, tak by měl zasáhnout šéfredaktor.

  • Dub29.3.2017 21:08reagovat

   Mel by si tam zalozit koutek jen pro fans slavie.Tohle nezaujaty fanousky nezajima.

  • d.rubin29.3.2017 21:32reagovat

   Konečný byl ješté do nedávna sparťanský redaktor a taky psal blogy o Sparte a Spartu hodnotil jedině on.

   • artaxerxes29.3.2017 22:36reagovat

    Ano a přesně o tom mluvím. Jak můžu hodnotit objedktivně jednotlivé zápasy dvou týmů, když jeden tým má rád a druhý buď nesnáší nebo je mu putna. Prostě a jednoduše není objektivní.

     

    Ale tohle by měl řešit šéfredaktor.

     

    Pravda asi bude ta, že pan Hrabě má blízko ke Slavii a tak se k němu dostanou informace internějšího charakteru (a podobně to bylo/je u Konečného), ale místo poskytnutí informací kolegům, tak si radši hrají na vlastním písečku a ty informace neposkytnou, dokud nezveřejní jejich článek.

  • munzig30.3.2017 7:49reagovat

   Co já jsem slyšel tak do nečínské Slavie měl Hrábě opravdu blízko nevim jak teď za Tvrdíka.

   Ale takhle to podle mě funguje všude, že každý redaktor je zaměřený na klub nebo soutěž. A zvlášť ve Sportu by asi bylo těžký najít někoho kdo by opravdu objektivně psal o Spartě nebo Slavii. Přitom DS šel za poslední roky hodně nahoru.

   Když si vezmu jak tvrdě šel proti Spartě Hartman nebo Mádl když ještě psal ve Sportu. Tam to bylo do očí bijící.

   Ale teď v HN píše řekl bych nezaujatě.

   • Tashunka Witko30.3.2017 9:33reagovat

    To myslíš vážně ?Údiv

    • munzig30.3.2017 12:59reagovat

     Co přesně myslíš? Určitě toho Mádla že? Úsměv

  • ACSpartaPraha4ever30.3.2017 10:41reagovat

   Hrabě, Mádl, Hartman, Procházka, osa Zla. Stejný ksindl, stejné články...

 • Stoper

  jakub231129.3.2017 15:31reagovat

  Zaujal me Viktor Vasin z CSKA videl jsem ted jeho premieru v narodaku s Belgii a vedl si dobre. 192cm 28 let podle mne lepsi nez sem tahat Sivoka

  • Dollaruss29.3.2017 15:37reagovat

   Jasně Ruský reprezentant co hraje základ v CSKA půjde do Sparty ... a rovnou můžem přivést třeba Kanteho na DZ

   • peterpan2729.3.2017 15:46reagovat

    Však proč ne, Dan prodá nějakou tu elektrárnu a budou love hned Úsměv

    • waaw29.3.2017 16:02reagovat

     No kdyby k tomu jeste pridal treba Dusana Svobodu, tak by to treba klaplo

   • jakub231129.3.2017 15:52reagovat

    3 roky beha po hostovackach a za cska odehral vseho vsudy 10 zapasu... kdyz je u nas kara proc by nemohl i on?

    • Mates29.3.2017 16:33reagovat

     Haha, letos odehrál 20 ligových zápasů v základu CSKA a hraje v ruský reprezentaci. Ty ses fakt pomátl, ne? Smích

     • jakub231129.3.2017 16:37reagovat

      20 v CSKA?? Smích prober se a podivej se znova Ufa a CSKA je rozdil.. hraje v reprezentaci?? Odehral jeden pratelak!!

      • jakub231129.3.2017 16:41reagovat

       Sorry nakonec v repre 3 pratelaky.. to ma pomalu Droppa taky

   • asgard3329.3.2017 16:53reagovat

    A víš že to není špatný nápad.Vasina na stopera, Kanteho na DZ,svalnatýho černouška Horraua na hrot a v sezoně 2018-19 máme jisté čtvrtfinále LM.Stačí když Daneček prodá pár elektráren.

    • jakub231129.3.2017 16:56reagovat

     Podle transfermarktu ma cenu 1mil. eur tak i kdyby stal o pul mice vic porad by to nebylo nerealny s s Kantem jste trapny.

     • Mates29.3.2017 17:18reagovat

      Podle transfermarktu má Michal Kadlec cenu 1,4 mil. Eur. A jakou to má vypovídající hodnotu?

      • jakub231129.3.2017 17:23reagovat

       I kdyby stal 2mil je to realny.. kdyby ten hrac nebyl realnej nedavam to sem.. uz sis dohledal kolik zapasu odehral za CSKA??Smích

       • Mates29.3.2017 17:33reagovat

        Zavri oci a vzi se do pozice hrace, jez se chytil v zakladni sestave ruskyho top tymu, ktery hraje pravidelne Champions league, zaroven se da ocekavat, ze bude pri soucasny forme mozna i v zakladu ruskyho narodaku.

         

        Predstav si, ze ti prijde nabidka z ceskyho klubu, ktery ti da 4x mensi plat, nez mas v Rusku, a LM nehral 12 let. Razem sance, ze budes v ruskym narodaku, ktery ma za rok doma mistrovstvi sveta (!), klesa priblizne o 100%.

         

        Ted muzes oci otevrit a rict, ze je to realny.

        • jakub231129.3.2017 18:03reagovat

         Asi jo no. Mas pravdu s tim narodakem hlavne ze tam budou mit to MS. Hold se budem muset smirit se stoperama typu Sivok nebo Stronati.. kdyby aspon privedli toho Jugase

         • Clif29.3.2017 18:35reagovat

          Já teda nevim, kdy Stronatimu končí smlouva v Austrii ale pokud bude v bolce hrát dobře, tak ho těžko koupíme.

          • Clif29.3.2017 18:37reagovat

           Aha tak ona Bolka na něj má dokonce opci. Takže to v nejbližší době asi není reálné vubec, pokud by přestoupil tam. Pokud ne, tak ho nemůžeme chtít ani my.

           • waaw29.3.2017 18:48reagovat

            I opce se da koupit

         • Spytihnef29.3.2017 18:57reagovat

          A co ten Stefan Simič? Je to sice sešívka, ale teď se chytil v Belgii, kde ho samozřejmě nesleduju a proto se ptám místních znalců. Předpokládám ale, že toho má v hledáčku Slávie.

          • Sendi29.3.2017 22:17reagovat

           Ten se hlavně bude vracet do mateřského AC Milán a spíš bych si tipnul na angažmá v Itálii...

           • Spytihnef29.3.2017 22:52reagovat

            Jasný, ale předpokládám, že v AC po něm nějak netouží a spíš se ho rádi zbaví.

            • Sendi30.3.2017 10:16reagovat

             Tak to si myslím, že předpokládáš špatně, obzvlášť kdyby se povedl turnaj jedenadvacítek...

 • Derby

  ACSOLDBOY29.3.2017 12:40reagovat

  píská Franěk.

  • Furia Ceca29.3.2017 13:19reagovat

   Jo. Sešívky už předem bulej jak je zařízne.

   • LukyACS29.3.2017 13:32reagovat

    Bych se nedivil nějakýmu zaříznutí Slavie - pomohlo by to Plzni a začlo by se na nás ukazovat jako na korupčníky. Fraňka tehdá Liberec vetoval.

    • Furia Ceca29.3.2017 14:20reagovat

     Já nechápu proč bychom měli topit v nejexponovanějším zápase ligy, když jde o stejný tři body jako s nějakejma vidlákama s Příbrami. Bude to normální rovina.

     • LukyACS29.3.2017 14:43reagovat

      Zkus to ještě jednou.

      • d.rubin29.3.2017 14:50reagovat

       Naklonèná rovina.

      • Furia Ceca29.3.2017 15:15reagovat

       To jako proč? Ty si myslíš, že Křetínský nasypal kapříky Fraňkovi? :-D

       • Spytihnef29.3.2017 15:49reagovat

        Tak do třetice Úsměv

       • ouissi29.3.2017 16:51reagovat

        Prosím tě, přečti si ještě jednou Lukyho rekaci ve 13:32; zejména sedmé až desáté slovo.

         

        • hombre29.3.2017 17:15reagovat

         Víš, zrovna zářezy. My tu fakt bulíme, jsme děcka. Když vezmu letošní sezónu, tak se nejvíc připiskává nám. Ještě za 10 let se tu bude omílat, že se připískává Plzni. Ber to tak, že se připiskává těm nahoře. I nám a hodně.

        • Furia Ceca29.3.2017 18:38reagovat

         Klid vy nerváci :-D

   • SuperFrankie29.3.2017 14:44reagovat

    Ti bulej pořád.

    • mas29.3.2017 15:24reagovat

     Tady se tedy bulí také dost.

  • FANDA730730.3.2017 9:12reagovat

   a co si myslite?Kto ho nadelegoval? Plzenska mafia, ktora pokracuje aj pod vedenim ”nezavisleho” kamosa Listkiewicza.Nam uz moc nepomoze, ale Plzen potrebuje, aby sesivky stratili, najlepsie vsetky 3body.Zajtra idem vsadit, verim, ze konecne vyhrame a nakopneme sa.

 • Debata stopeři

  Clif29.3.2017 8:53reagovat

  Lehce bych navázal na debatu o stoperech. Vemu to z jiné strany, která tak úplně není o fotbale. Jde o to, že aktuálně mezi našimi stopery není nikdo, kdo by měl touhu jít někam dál - nadšení, že něco dokážu.

   

  M. Kadlec, přišel to dohrát z ciziny - i když si myslím, že jeho samotného ty výkony trápí, tak už se v hloubi prostě nedokáže namotivovat.

   

  Holek - Také už byl venku, nemá tu touhu zamakat, změnit svou hru a jít někam dál, vyhrál už i titul, stejná leklá ryba jako Kadlec.

   

  Mazuch - Asi největší bojovník z těch 3 ale opět - poměrně úspěšné zahraniční angažmá a chybí tam větší nadšení pro hru, i když u něj vidím největší chuť, protože vzhledem k jeho dávné formě a aktuálnímu věku ví, že má na víc než na Spartu, jen by to chtělo upravit fyzický trénink, jak se píše níže. Je sice hezký, že je to hromotluk ale když má 100 kg tak těžko někoho předběhne.

   

  Osobně bych zkusil postavit novou stoperskou dvojici jako Jugas (pokud ho zlín prodá) + Hovorka (pokud nebude totálně z formy) nebo Březina. Všichni 3 jsou hráči, kteří jsou stále na začátku své cesty a nikdy nekopali lepší ligu, takže motivace je tam jasná, všichni působí jako lídři, kteří si umí udělat na hřišti pořádek a současně to nejsou nekopové, tak jak se teď jeví třeba Holek nebo Kadlec.

   

  Ano může se objevit argumentace, že máme hráče, kteří nebyli v cizině a ta touha tam není, ale ti na to prostě nemají. Vácha tu je 4 roky a výkony mají klesající tendenci, má smysl si takového hráče dále držet, když má určitě top smlouvu?

  • Furia Ceca29.3.2017 10:33reagovat

   Kadlec už v Turecku byl katastrofální bek. Tam někde už skončila jeho motivace. Díky zoufalosti repre a neschopnosti a vůli Vrby a spol. hledat alternativu se ještě za zásluhy protlačil do repre na kterou objektivně neměl a proto si ani nečuh. Ve Spartě je marnej od začátku.

  • peterpan2729.3.2017 10:48reagovat

   Holt budou muset vysolit za Jugase třeba 25 míčů no, stejně ze zahraničí nikoho neseženou.

    

   Kadlec - nesouhlasím, že by se tím nějak trápil, resp. nevypadá to teda

    

   A jinak nevím, co je to teď za módu tu neustále plivat na Váchu jako pomalu hlavního viníka našich neúspěchů. Například v zápase se Zlínem patřil k nejlepším...

   • 13goat29.3.2017 11:54reagovat

    Já věřím, že by ze zahraničí sehnat dokázali. Viz Ngadeu. Jen proste to chce mít trosku (trošku víc) lepší skauting.

    • Sendi29.3.2017 12:00reagovat

     Ngadeu byl podle mě spíš pure luck než cokoliv jinýho...

     • spartas29.3.2017 12:11reagovat

      Je naprosto jedno, jakej máme scouting, protože ve sportovní komisi sedí lidé, kteří chtějí za trenéra Petra Radu. Jediná omluva pro takové jednání je slepota kombinovaná se ztrátou sluchu.

      • Furia Ceca29.3.2017 13:20reagovat

       My měli Deliho. Kdyby někdo přivedl Ngadeu tak je dneska v Příbrami.

     • waaw29.3.2017 12:44reagovat

      Tak DUML, ktery ho privedl mel rumunskou ligu pomerne nactenou, takze bych to jen za prekvapive stesti nepovazoval. Alespon zkontrolovali par objektivne zjistitelnych veci: fyzicke predpoklady, kondici a zdravotni stav...

     • hombre29.3.2017 13:07reagovat

      No a? I kdyby to tak bylo, tak takové štěstí mít, co nejčastěji. Nemusíš to hned shazovat.

      • Sendi29.3.2017 13:14reagovat

       já to nijak neshazuju, jen to konstatuju...

     • LukyACS29.3.2017 13:14reagovat

      To si nemyslím, Ngadeu jim vyšel z moneyballu a na základě toho ho pak i skautovali. Z toho slávistickýho podcastu jsem pochopil to, že jim moneyball vyplivnul i Vatu, ale když ho skautovali tak jim přišel hroznej.

      Navíc když se podíváš na další posily, tak se jim zatím vydařil Sýkora, Baráka zpeněžej, Hušbauer se chytil... vyloženej průser byl akorát Kessel, ale chyba v transferech se může stát, důležitý je, aby tohle nepřevažovalo. Každopádně se jim Kessel bohatě zaplatí Ngadeem a Barákem.

      • LukyACS29.3.2017 13:17reagovat

       Jinak já už před předkoly EL psal, že Slavia postavila hodně vyrovnaný mužstvo s velkou perspektivou a hladové po úspěchu, začátek sešívkám nevyšel, asi si to muselo sednout, ale teď jim to šlape. Prostě to na mě budí dojem toho, že věděli, co dělají a když to srovnáš s náma, tak je hodně smutný, že i Tvrdík je lepší šéf než ti naši experti.

       • Sendi29.3.2017 13:23reagovat

        jo, já taky čekal, že budou potřebovat minimálně jednu sezonu na stabilizaci, holt takovýty výmluvy o týmu co neni dlouho pohromadě asi prostě nefungujou...

        • AlaMierda29.3.2017 13:32reagovat

         přesně tyhle kecy jsou k ničemu. Oni postavili rychle v rámci možností kvalitní tým a dobře ho typologicky poskládali. Jak to budou ladit do budoucna to už je na nich. Ale jejich styl posilování ukazuje, že se koukají po dost destinací. A čím máš větší přehled, tím je větší šance narazit na dobrého hráče.

         • hombre29.3.2017 19:56reagovat

          Tak my tu rozehráváme hráče 1-3 roky a možná jim za tu dobu vyjde 10 zápasů, zbytek hrají na úrovni 2 ligy. Máme tu i hráče za 70 mio a bude se rozehrávat klidně 2 roky. Slávka ho má za půlku a už je pryč. Kdo to asi dělá líp?

      • Sendi29.3.2017 13:22reagovat

       Abychom se dobře pochopili, já nerozporuju to, že Ngadeu byl slušně vyskautován, ale to, že je z něj div ne superstar je prostě štěstí. On se nikde zásadně neprosadil a ve svym věku podle mě do Slavie přicházel jako hotovej hráč, přičemž jen shodou okolností šel strašně nahoru - jak kdyby přicházel dvacetiletej, to je prostě klika. Ostatně to chvíli vypadalo, že vůbec nebude hrát...Jinak to, že Slavie dělá momentálně nejlepší přestupy v lize, tak to je prostě jednoznačně fakt, u Vatajelua si počkám, já tam něco vidim :))...jinak teda, že my z toho srovnání vycházíme jako největší lůzři, to asi neni žádný překvapení, když nejlepší analýzu příchozích hráčů dostaneš tady na fóru :D doteď se směju tomu, jak jsme tu psali, že sice Zahustel dobrý, ale je děsnej risk mít jedinýho hráče na pozici, kterej tak trpí na zranění, to se potvrdilo rychle jak nic jinýho a tak by se dalo pokračovat do nekonečna...Jen čekám kdy tu přistane laso z vedení abychom jim to chodili konzultovat, protože lepší analýzu hráčů by zatim měli i staříci co postávaj na Strahově při zápasech dorostu :))

       • LukyACS29.3.2017 13:30reagovat

        jo takhle, to máš samozřejmě pravdu, tam se asi těžko dalo čekat, že bude jedním ze strůjců vítězství Kamerunu a jeho cena půjde hodně nahoru, v tom měli mega luck.

        Za Slavií je v těch přestupech vidět práce a hlavně i snaha dělat to jinak a odvážněji, že jdou třeba do moneyballu, kterej tu ještě nikdo nezkusil.

        U nás se holt razí, že fotbal neni věda, přestup někdy vyjde a někdy ne a že je u nás specifický tlak, a proto by u nás ti odchozí hráči takhle nehráli.

        • Sendi29.3.2017 13:38reagovat

         Já bych to zase nerad přeceňoval jo, pořád to může bejt taky otázka náhody, jestli je to dobrá cesta se ukáže v trochu delšim horizontu. Zatim totiž vlastně jedinej překvapivej tah je ten Ngadeu a možná i Flo, jinak hráči jako Sýkora, Barák, Lüftner vyskautujem taky...uvidíme a taky uvidíme co s černochy udělá fame, já jsem minule byl u Edenu svědkem trapnýho chování Deliho, že mě to až pobavilo :)) Jinak souhlas samozřejmě, u nás se fotbal dělá jak kdyby to šéfovala stará Blažková...

         • AlaMierda29.3.2017 13:42reagovat

          tak všeobecně, čím máš větší přehled o různých ligách, tím je pravděpodobnější že narazíš na kvalitní posilu. Další věc je umět dotyčného přivést. Vždy se lépe vyřídí transfer nějakého navrátilce, než kluka co u nás nikdy nehrál

         • kapacitos29.3.2017 13:46reagovat

          Oni žádný překvapení taky nevyskautujou, když základní požadavek pro ně je, aby to byl reprezentant Úsměv

   • hombre29.3.2017 13:13reagovat

    Víš, on se třeba i snaží, ale jeho výkonnost má sestupnou tendenci. Jeho hodně ovlivňují mimofotbalové věci a na fotbalové už není elán.

    Se Zlínem byl slušný, ale měl dostat redku. A toto je jeho obrovský problém. Když by byl rozhodčí důslednější, tak kvůli Vášounovi dohráváme o 10 lidech skoro každý zápas.

  • CelticGirl29.3.2017 13:46reagovat

   Zrovna Holek je jeden z nejvetsich dricu v tymu. Ze na to nema, je vec jina.. mel super sezonu, ale pak sel zase dolu. Od ty doby nema formu.. kazdopadne jeho usili bych nepodcenovala.. naopak.

   • Clif29.3.2017 14:09reagovat

    On je možná tak nastavený v hlavě ale navenek to není vidět. Když se podíváš na ty góly co šli přes něj tak tam není vidět taková ta zapálenost s tím prostě něco udělat, jít do tvrdýho kontaktu.

    • peterpan2729.3.2017 16:11reagovat

     tak do tvrdýho kontaktu nešel nikdy Úsměv

 • Lavi a derby song :D

  Johnny_O29.3.2017 8:13reagovat

  https://www.youtube.com/watch?v=UzDefhWbDcM

  • Ludvik229.3.2017 8:28reagovat

   pro dvacetileté možná vtipné video, ale trochu křečovité

   • MarekKincl29.3.2017 8:37reagovat

    Já sice nejsem plísňák jako ty, ale je to slabší no...

   • Johnny_O29.3.2017 9:05reagovat

    Mne teda 20 neni; uznavam, ze to neni intelektualni zabava, vsem se to libit nebude no.

  • wasek2611@centrum.cz29.3.2017 11:32reagovat

   neni to špatný

   neni to dobrý...

    

   lepší byl už i Marešův silák na fotbalistovi roku...

    

    

 • Videorozhodčí

  kapacitos28.3.2017 22:30reagovat

  dneska v akci. Frantíci dali gól z ofsajdu, rozhodčí ho nejdřív uznal, po protestu a 20 vteřinové konzultaci ho zase odvolal. Škoda, že to tu dávno není Neutrální

  • kapacitos28.3.2017 22:38reagovat

   Teď opačná situace na druhé straně Úsměv

  • kapacitos28.3.2017 22:38reagovat

   Teď opačná situace na druhé straně Úsměv

  • kilovolt29.3.2017 8:16reagovat

   video rozhodčí je blbost.....brankový rozhodčí je taky blbost - to už se ukázalo v praxi. fotbal je krásný takový jaký je! neměnit!

   • DJDriver29.3.2017 11:21reagovat

    Co to je za blábol?

   • hombre29.3.2017 13:03reagovat

    Člověče, ty jseš 100 let za opicema, pěknou kravinu jsi vypotil......

   • Funin29.3.2017 16:05reagovat

    videorozhodčí je potřeba jako sůl

81791 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha