Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Demokracie ve Spartě

  wasek2611@centrum.cz17.5.2017 11:11reagovat

  Ve firmách nebývá demokracie. Jediná třeba na hlasování akcionářů ohledně rozdělení zisku (to se Sparty stejně netýká).

   

  Pak tu máme 10 lidí, kteří nemají jasné pravomoce a můžou hlasovat o všem. Nemůže být jasná odpovědnost.

   

  Schovává se za demokracii. Když si někdo prosadí svou (Požár s Vatou), tak hned jde zjistit odpovědnost a kvůli téhle menší chybě (jestli to byla chyba)...tak hned ho odvolávají z funkcí sportovního ředitele.

   

  Kdyby se nehlasovalo a každej byl odpovědnej za svoji část, tak by se daly rozklíčovat větší přehmaty a sankcionovat je.

   

  Demokracie by byla fakt, kdyby všichni táhnuli za jeden provaz a šlo jim o zájmy Sparty nad vlastními zájmy...

 • Čermák

  SuperFrankie17.5.2017 11:03reagovat

  Tahle spekulace podle mě vysílá jasný signál, že v létě žádná čistka v kádru nepřijde a naopak přestrálým hráčům, kteří nepodávají adekvátní výkony se prodlouží končící smlouva. To mě sere snad vůbec nejvíc. Jestli někdo posral tuhle sezónu, tak právě oni.

   

  Čermák měl být jeden z hráčů, na kterých měla Sparta nejpozději od zimy a odchodu Dočkala stavět. Jenže místo toho hraje vedle Sáčka Vácha, který na to prostě jednoduše nemá.

   

  Nemluvě o tom, že Sparta je nepoučitelná. Opět dost možná prodáme jednoho z nejnadějnějších hráčů za pakatel konkurenci a pak se budeme hrozně divit, jak září v jiném ligovém dresu. I pětileté dítě je schopné pochopit, že plotna je horká, takže se spálí možná jednou a pak už znova stejnou chybu neudělá. Naše vedení ne. Frýdek, Hovorka, Hušbauer, teď Čermák. Všichni odešli za pár drobných, všem se začalo ohromně dařit, ačkoliv to měli být právě starší hráči na jejich pozicích, kteří jim měli uvolnit místo a jít kariéru dohrát třeba do Liberce.

   

  Vůbec bych se nedivil, kdyby tohle přestalo bavit třeba Pulkraba a ten v zimě taky neodešel.

  • SuperFrankie17.5.2017 11:06reagovat

   Sparta není nejsložitější klub ve střední Evropě. Sparta je nejdebilněji řízený klub v Evropě. S naším ekonomickým zázemím, líhní talentů a vlivem v zákulisí je fakt ostudné, že tu ligu dlouhodobě neválcujeme.

    

   Slavii stačilo vstát z mrtvých a už první rok nám ukázala záda, ačkoliv na poli přestupů udělali spoustu přešlapů.

  • Funin17.5.2017 11:06reagovat

   tak zrovna místo Váchy by Čermák hrát neměl, měl by hrát na podhrotu místo Lafaty

   • SuperFrankie17.5.2017 11:10reagovat

    Tak místo Lafaty no, to je jedno. Pointa je v tom, že tihle dva kašpárkové mají předplacené místo v sestavě, protože díky nim Rada vůbec ve Spartě je.

    • Funin17.5.2017 11:17reagovat

     to máš recht, to je špatně

  • wasek2611@centrum.cz17.5.2017 11:07reagovat

   No máš pravdu až na Hušbauera. Nepřijde mi, že by hrál oslnivě.

    

   Jinak místo toho, abychom za dva roky prodali Čermáka za 100 mega do itálie, něměcka tak ho za 15 mega střelíme do Plísně...no tohle je fakt gól (vlastní)

    

   Myslím si, že kdyby tu byl Holas, tak by smlouvu chtěl prodloužit.

   • SuperFrankie17.5.2017 11:09reagovat

    To je další aspekt. My seriózně jednáme o prodeji hráči konkurenci ještě předtím, než je EURO U21, kde Čermák dělá kapitána. My ho dost možná prodáme ještě předtím, než přijde novej trenér. To už je ze samé podstaty věci tak debilní, že to můžeme udělat fakt jenom my.

    • Funin17.5.2017 11:18reagovat

     možná, že naše vedení neví, že se bude U21 Euro hrát

    • ACSpartaPraha4ever17.5.2017 11:22reagovat

     My ale s nikym nejedname...... Jen Sport napsal, ze Cermak nechce prodlouzit a chteji ho slavia a plzen, coz chtit muzou. Fakt by to chtelo se zase trochu uklidnit...

   • Sendi17.5.2017 11:18reagovat

    Hušbauer nehraje oslnivě, Skalák taky vlastně nic moc, Pavelka taky slabota, Sýkora je průměrák, Přikryl jakbysmet z ligy na Spartu v podstatě nikdo nemá, akorát tak nějak bojujem o třetí flek a shodou okolností všichni ti neoslnivě hrající hráči nemající na Spartu mají lepší statistiky než naše hvězdy a to včetně průměráka Hušbauera...tyvole vždyť to už je uplně směšný :))

    • SuperFrankie17.5.2017 11:24reagovat

     Smích Hehe

    • wasek2611@centrum.cz17.5.2017 11:47reagovat

     O ostatních si nemyslím, že by na Spartu neměli ;) Sýkora, Přikryl ve Spartě teď být měli. Jen Hušbauer měl super sezony před Itálií.

      

     Ve Slávii se mi víc než Hušbauer líbí víc hráčů. Neměl jsem ho rád ani ve Spartě, protože furt zkoušel simulovat.

      

     On hraje výbornej chodeckej fotbal. Má techniku, zpracování asi i vidění. Ale je laxní. I když ve Slávii tohle trochu zlepšil.

      

     Nicméně nemyslím, že jeho prodej do Slávie byla chyba. 15 mega bychom za něj už nedostali od nikoho.

      

     Čermák je jiná kapitola.

     • Sendi17.5.2017 12:01reagovat

      no ale pořád platí, že Hušbauer má lepší čísla než všichni naši záložníci DOHROMADY plus hraje o titul ;) možná nevypadá, že hraje v nasazení ale jeho dopad na hru Slavie je velkej...byť samozřejmě aktuálně nejlepším hráčem sešívanejch je Barák, ten je fantastickej...je vtipný, že se přes Čermáka ani nedostal do základu U21 :))))

      • wasek2611@centrum.cz17.5.2017 12:23reagovat

       No tak jasný, ale tak kdyby byl Hušbauer u nás, tak takový čísla nemá.

        

       Kdyby byl Čermák ve Slávii, tak by měl lepší čísla než Hušbauer s Barákem dohromady.

        

       Tím jsem chtěl říct, že to není o hráčích a jeho odchod chápu. Potenciál ho střelit za víc nebyl a asi by se u nás ani nevzpamatoval. Mohlo se to řešit hostováním.

        

       Ale Hušbauer v kontrastu Sýkory, Přikryla, Hovorky, Frýdka, Pavelky, Skaláka, Schicka, Deliho, Hejdy není pro mě prostě zásadní fail.

        

       Sáček je podle mě lepší než Hušbauer. Přes lafatu by nehrál a přes Váchu taky ne. Radši vidim zálohu Vácha, Sáček, Lafata než Vácha, Hušbauer, Lafata

 • Permince

  wasek2611@centrum.cz17.5.2017 11:02reagovat

  Vážně jsem uvažoval, že si koupim poprvé permici tenhle rok. On to vyjde fakt levně oproti normálním vstupenkám.

   

  Zatím jsem chodil jen na tak 6 zápasů za rok.

   

  Ale jak koukám na čermáka, afričany, dudla, březinu, radu, výmluvy kasíka ...

   

  ...tak opravdu se mi do toho nechce. Podporovat Spartu v diletanství.

  • pepinho217.5.2017 11:04reagovat

   +1

  • dominik2717.5.2017 11:16reagovat

   Já si teda permici s největší pravděpodobností koupím, jen nejsem teď schopen říct, zda ji opravdu využiji.

 • LOL

  Sendi17.5.2017 10:48reagovat

  Odchod Čermáka a jeho odmítnutí smlouvy, doplňuju, že z jeho strany naprosto pochopitelný je symbolickou třešničkou na dortu totálního diletantství, který myslim nemá v Evropě vůbec obdoby...Co naše vedení stihlo za poslední dvě sezony vymyslet za píčoviny, to je až k nevíře, chvíli jsem si myslel, že ”hostovačka” Dudla a případ Březina bude na chvíli vrchol, ale mám takový tušení, že se ještě dozvíme pěkný parády Smích

  • wasek2611@centrum.cz17.5.2017 10:59reagovat

   Tohle je něco příšernýho. Prostě lepší hráč na post Dočkala než Čermák neni.

    

   Myslím, že do Slávky nepůjde, Vrba si ho přivede do Plzně. Tam bude hrát parádně. Protože to on umí.

    

   Když dokáže hrát skvěle v 21, tak těžko zapomene ve Spartě hrát fotbal.

    

   Já si myslím, že ve Spartě chybí dobrá atmosféra z vrchu. Jak řikal Kasík ”když se nedaří, tak nemůžeme pracovat”.

    

   Nedivil bych se, kdyby to ti okolo dávali hráčům sežrat.

    

   Musím říct, že nejlepším trenérem pro Spartu byl Lavička. Ten dokázal ten stres na hráče nepřenášet. Ščasný, Rada to určitě dělají. Holas taky ne, ale toho zase odstřelí rada starších.

    

   Tohle mě vážně štve. U nás nemá nikdo plné pravomoce. Holas neměl nebo udělal chybu. Když je rebelie, tak se nebavit ale hned odstavit. Bohužel.

    

   Sparta mohla se konečně dát na správnou cestu, ale zase jsme zpanikařili jako vždycky a dali tam Radu. Teď bude pokus se zahraničním koučem...to bude tragédie a po něm zase sem přijde nějakej dinosaurus třeba pulpit. Bude potřeba hráčům zvednout mandle.

  • Shrekson17.5.2017 11:00reagovat

   ono to není vtipné, oni prostě chtějí zničit náš klub jinak to není možný! To ten Dan jako nevidí? nebo co? kua!

  • Spytihnef17.5.2017 11:03reagovat

   Napiš mi prosím konkrétní důvody, když je to naprosto pochopitelné Úsměv

   • Sendi17.5.2017 11:12reagovat

    No je to pochopitelné z několika důvodů - zaprvé s ním minimálně Ščasný měl velkej problém, aktuálně Rada zřejmě taky a starší hráči ho taky patrně uplně nevzali. Spartě se vůbec nedaří a jemu taky ne, kdykoliv jede hrát za repre, tak je jak vyměněnej, takže to na mě dělá dojem, že to je pro něj vyloženě vysvobození. Mírně řečeno mu vůbec nesedí současnej ”herní styl” Sparty, je kapitán U21 a přitom hraje pravidelně Juniorskou ligu. Bude mu 23 let, brzy bude na vrcholu a je evidentní, že ve Spartě ho za současný konstalace nedosáhne a protože je to inteligentní člověk, tak to je pěkná řádka důvodů, proč podepsat jinde, těžko si můžeme myslet, že naši odchovanci sebou nechají několik let nejrůznějším způsobem zametat a nepůjdou jinam a chce se říct, že momentálně i za lepším....takže tak ;)

    • Spytihnef17.5.2017 11:27reagovat

     Že si nesedl se staršími hráči je možný, ale je to totální spekulace. S Radou má problém? Proč? Navíc Rada snad v létě odejde a přijde nový trenér. S tím se snad změní styl hry, který mu jak tvrdíš nesedí. Ve Slavii nebo v Plzni mu bude vyhovovat? Teď proti Liberci nastoupil na svém postu a byl nejhorší na hřišti. Nedivím se, že ho Rada další zápas nepostavil.

     • Sendi17.5.2017 11:32reagovat

      Hm to je docela smysluplný, že si nesedl se staršími hráči já osobně cejtim zejména ze hřiště, ikdyž vůbec ta atmosféra v týmu je toxická obecně, takže to může bejt zkreslený...Jasně, možná se změní styl hry, ale proč by na takovou situaci měl Čermák vůbec čekat, když je to dvě sezony stejný? v Plzni by mu hra jednoznačně vyhovovalo, budou hrát na rychlá křídla a hrají hodně do šestnáctky, což je přesně hra pro něj...Proti Liberci nebyl nejhorší na hřišti, že ho Rada nepostavil na úkor Lafaty je nepřijatelný...v každym případě, ikdyby byla pravda co píšeš, nemění to nic na tom, že podpis jinde je z jeho strany jednoznačně pochopitelnej ;)

      • Spytihnef17.5.2017 11:38reagovat

       Pusť si ten zápas ještě jednou. U něj končily všechny akce.

       • Sendi17.5.2017 11:44reagovat

        Tak si ty situace pořádně prohlídni a vyber pro něj použitelný řešení těch situací, díky ;)

   • Dub17.5.2017 11:24reagovat

    Me to taky prijde pochopitelny. Nedostava sance ani kdyz mame 11 zranenejch hracu, na jeho ukor hraje !Lafata!, jinde je o neho velkej zajem.

    • Spytihnef17.5.2017 11:30reagovat

     Se podívej na zápas s Libercem, kdyť i ten totálně marný Lafata tam je lepší.

  • hemelajnen17.5.2017 11:09reagovat

   Co se tyce Cermaka, tak jsem mel vzdy problem (zrejme nepravem) s tim, jak ho Zdenda prehlizel, ale myslim, ze pak dostal tech prilezitosti na spartu az dost, tak ze at se dari nekde jinde...., jestli v Plzni nebo ve Slavii je mi uplně u prdele...

   • Sendi17.5.2017 11:13reagovat

    jojo tos řek přesně, až bude z Plzně přestupovat do bundesligy za stopadesát mega hned po EURO, tak já jsem připravenej to schroupat ;)

 • Křéťa

  trcmano17.5.2017 10:24reagovat

  To s titulem a LM myslí vážně a tak uzavřel dohodu s Berbrem, který ho ale při nejbližší příležitosti podrazí. Vztek

  • pepinho217.5.2017 10:28reagovat

   To je vážně špína, celý klub tím prolezlý

   • Lobrock17.5.2017 11:01reagovat

    Slávista Mádl napíše článek na objednávku, protože Tvrdík upřednostňuje jiného kandidáta, kterým by zvýšil svou moc v českém fotbale a tady hned taková hysterie.

    • pepinho217.5.2017 11:03reagovat

     Mádl má dobré info, mimo jiné i díky informátorovi v našem vedení

     • Lobrock17.5.2017 11:12reagovat

      Jasně. Informátor ze Sparty bude Mádlovi říkat o tom, že se Křetínský dohodl s Berbrem. Mimochodem už podle toho, co psal Mádl v minulosti o případných posilách Sparty, které následně nevyšly, by oním informátorem musly být maximálně tak již vyhozené uklízečky. Ten se snad ještě nikdy do posil Sparty netrefil.

      • pepinho217.5.2017 11:23reagovat

       Trenéry měl správněÚsměv

  • Dynamo17.5.2017 10:46reagovat

   Ono kdyz by ji neuzavrel tak by Berbrovo lidi stejne byli navoleni do funkcí. Berbr ma obrovskou moc a nekolikrat rikal ze valne hromady umí. Treba je ta dohoda o tom, ze ho pak nechaji byt v Deniku Sport.

  • munzig17.5.2017 10:50reagovat

   Já doufám že je to jen spekulace. Protože z toho by mi bylo vážně na blití.

   Ted byla velká šance to vedení pročistit. FAČR je bez peněz a majitelé měli jedinečnou páku zkrz peníze. Pochybuji že Slavia, Teplice nebo Dukla budou ochotni půjčit svazu když bude v čele Berbrův kůň s Berbrem v zádech.

 • Čermák

  arbitr17.5.2017 10:20reagovat

  Tak je to venku Smutek Aleš vážně uvažuje o odchodu, částečně je to kvůli menšímu vytížení, než si představoval, ale hlavní důvod je ten, že si nesedl se staršími spoluhráči. Podobný problém měl i Schick, který nebyl spokojen i s tím, jak se k němu špičky Sparty zachovaly v minulosti. Holt je cosi shnilého v té naší Spartičce.

  • dominik2717.5.2017 10:23reagovat

   Jak jsem již odpovídal Pubimu, na léto je nejspíš prioritou přes obrovský zájem z okolních klubů udržet pohromadě radu starších. Místo Čermáka přece může sedět na lavičce jiný talent...

 • Lamine Traoré a Youssouf Dao

  dominik2717.5.2017 10:14reagovat

  Musím říct, že angažmá těch mladých Afričanů je další super akce. Jsou tady prakticky celou sezonu, odehráno mají něco pod deset soutěžních zápasů a vše opět provází takové to ticho po pěšině. Nemůžu se opět zbavit dojmu, že někdo něco pořádně podělal, což by tak nějak korespondovalo s tím, že se o tom vůbec nijak nekomunikuje. Já si koneckonců také neumím představit, že by Sparta nějak veřejně oznámila, že klub možná přijde a takto nadané fotbalisty, protože někdo z kanclů na Letné něco podělal.

   

  Tak nějak čekám, že jednoho dne se někde z nějakého zahraničního zdroje dozvíme, že jsou v jiných klubech (kde z nějakého zvláštního důvodu budou moct normálně nastupovat) a tím bude vše vyřešené. Přitom co jsem je viděl hrát, tak oba určitě mají velký potenciál, rozhodně by v brzké době mohli posílit rovnou A-tým. Opravdu velká škoda, že nemohou hrát, pro jejich kariéry to asi není ideální stav.

  • trcmano17.5.2017 10:29reagovat

   Je to divný, tady je tolik insiderů, který vědí o všem ve Spartě, ale o těhle hráčích nikdo nic Neutrální

   • dominik2717.5.2017 10:38reagovat

    Tak já nevím, jaké insiderské info by k tomu mělo padnout. Já slyšel, že se stále řeší nějaké problémy administrativního rázu, což do toho všeho logicky zapadá. Jestli někdo něco nevyřídil, jak měl, tak se to stejně nedozvíme...

  • Sendi17.5.2017 10:54reagovat

   To je jak se Zizuem, ten když ještě neměl povolení, tak proč vlastně nehraje jsem se dozvěděl od Holoubka na twitteru, když mi to osobně na můj dotaz psal do zprávy, Dao a Traoré jsou stoprocentně zase nějaká hovadina. Osobně si vůbec neumim představit, že by taková situace nastala kdekoliv jinde v Evropě, vždyť i v HFK Třebíč umí vyřešit legislativu Afričanů efektivněji než tady a to je klub co hráčům dluží roky výplatu, vždyť to je směšný :)

 • Čermák a Přikryl

  Markus17.5.2017 10:11reagovat

  Kromě Aleše Čermáka chce Pavel Vrba i Tomáše Přikryla,který předvádí výborné výkony. Spekuluje se o výměně za Kopice.

   

  Sparta by měla vzít Holzera,Zahustela,Váchu a vyměnit Přikryla zpátky. Otrávení Jdeme ke dnu.

 • To uz je na facku !

  Kubajs717.5.2017 7:08reagovat

  http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2016-17/303138/posili-sparta-rivaly-o-kapitana-lvicat-cermaka-ma-zajem-slavia-i-plzen.html

   

  Jestli dáme Cermase konkurenci,tak at jde vedení do pici uz !!!! To nema obdoby ...

  • DJDriver17.5.2017 7:44reagovat

   A jestli nechce prodlouzit tak strelit do polska

  • Heroic17.5.2017 7:46reagovat

   Já to říkal už před měsícem :(

  • munzig17.5.2017 9:05reagovat

   Když se vracel z Bolky hrozně jsem se těšil co ukáže na Letný a k mému překvapení nepředvedl ani 1/6 toho co v Boleslavy. Myslím že šanci ukázat se dostal a ani jednou jí nevyužil.

   Dost možná se stane že v Plzni nebo Slavii se zvedne a bude hrát dobře, ale pokud trucuje s podpisem smlouvy a ještě má zájem přestoupit do jednoho z těchto dvou týmů s klidným srdcem bych ho pustil.

   • Pouzar1117.5.2017 9:07reagovat

    To už je ale dost velkej poměr, aby to stálo za zamyšlení .. Tohle prostě není hráčem ale celou Spartou .. Respektive systémem hry a složením kádru

    • munzig17.5.2017 9:26reagovat

     Z části souhlasím, ale tvořit hru nebo zpracovávat balon by snad měl umět v každym systému.

     Věřim že v současný Spartě asi není radost hrát, ale pokud by to znamenalo že Slavie a Plzeň tím ztratí zájem o Maška a zároveň za Čermáka dostaneme 25 tak jsem v klidu.

   • Eduardo Landu17.5.2017 9:55reagovat

    Čermák, když hrál fotbal (Boleslav), tak hrál dobře. Čermák, když nehraje fotbal (Sparta), tak hraje špatně. Když bude hrát znovu fotbal (Plzeň, Slavia), tak bude hrát opět dobře.

     

    Nebylo by lepší, než pustit Čermáka, začít hrát fotbal? V systému, jakým hraje poslední dobou Sparta, by se neprosadil sebelepší hráč typu Čermáka (Dočkal je přece jen trochu jiný hráč).

     

    V současný hře Sparty je mnoho tragických prvků, který ovšem nestojí samy o sobě, ale jsou součástí navazujících procesů příčin a následků. Jinak řečeno, celkový systém hry je součástí jednotlivých prvků, které se vzájemně ovlivňují. A často stačí !změnit, opravit, zlepšit! pouze jeden na první pohled nepatrný prvek, který pak vede ke zlepšení v dalších navazujících prvcích hry (a ty dále vedou ke zlepšení v dalších částech hry atd.). A je důležitý ten základní prvek hry identifikovat a poté pracovat na jeho !odstranění, zlepšení!

     

    Základním problém hry Sparty je rozehrávka čtveřice !brankář + stopeři + defenzivní záložník!. Není divu, že Sparta hraje takovým stylem hry, jakým hraje, když její rozehrávka ze zadních řad je úplně tragická. A nelze tak ani očekávat, aby výkon Čermáka v současném systému byl kvalitativně stejný jako třeba v reprezentaci, která hraje naprosto rozdílným systémem.

     

    Pokud budeme dál hrát současným stylem, tj. ”styl na náhodu” - nulová rozehrávka, nákopy na útočníka, bojovnost, tak bude opravdu lepší Čermáka prodat a koupit místo něj třeba Baéze.

     

    Podle mě by však bylo lepší, kdyby Sparta začala hrát znovu fotbal a jsem přesvědčen o tom, že když čtveřici !Koubek, Mazuch, Kadlec, Vácha! nahradí třeba !Budinský, Jugas, Hovorka, Mareček+Sáček! tak se změní i styl hry a tím i Čermákův (a dalších hráčů) výkon.

  • waaw17.5.2017 9:23reagovat

   Zase se spekuluje podle jednoho clanku, kde novinar se jen dohaduje co vlastne hrac chce. Rozumim Cermakovi, ze v tomhle veku musi hrat a chce byt videt. Pokud citil, ze ho rada starsich nepusti do sestavy, tak se mu nedivim. Pod Scasnym si uzil sve, pod Radou parkrat zkusil post, ktery mu nesedi.

   Ted se ukaze, kdo bude trener a jak moc se kadr procisti. Treba ho novy trener chtit nebude, treba jo. Dutt mel na starosti vychovu mladeze, tak muze byt nakloneny zaclenovani mladych hracu

   • wasek2611@centrum.cz17.5.2017 11:17reagovat

    Nejhorší je, že starší hráči by těm mladým měli pomáhat...a ne je potápět. V tom jsme unikát. Fakt.

  • Spytihnef17.5.2017 9:27reagovat

   Čermák je pro mě jedno z největších zklamání letošní sezóny. Po návratu z MB jsem si od něj hodně sliboval.

   Přesto doufám, že se jedná o kachnu, protože stále mezi svými vrstevníky v U21 vyniká a v MB také ukázal, že by měl mít Spartě co dát.

   Moc nechápu jeho motivaci k přestupu. V létě má přijít nový trenér, to by měla být pro něj naděje na změnu herního stylu a motivace se prosadit. Sám musí vidět, že s výkony, které aktuálně předvádí se nemá šanci ani v Plzni, ani ve Slávii prosadit. Ono se dá říct, a je to dost smutné, že ve Spartě má teď nejmenší konkurenci. Ten důvod odchodu musí být zakopán někde jinde. Doufám, že třeba jen vyjednává o platu, který má, jak už to u odchovanců bývá, nižší než ostatní.

    

   • stařec17.5.2017 21:49reagovat

    Zřejmě nevíte,jak se dokáží hráči chovat k někomu,

    koho v týmu nechtějí.Kvašňák už je po smrti,takže

    už to neřekne.Mackowski tuším z Vítkovic byl ten,

    koho Kvašňák ve Spartě zabil.Naopak Ivan Mráz se

    díky Andrejovi stal jedním z nejlepších hráčů.

    Pokud se do takové situace dostal Čermák a další,

    nemůže se nikdo divit jejich odchodu.Je třeba

    zlikvidovat tu kliku starších hráčů,která si dělá

    vše,co je napadne.Včetně volby trenérů a hráčů.

  • dominik2717.5.2017 9:49reagovat

   Pokud je to opravdu tak, že Aleš Čermák nechce prodloužit smlouvu a je dokonce připravený jít do Slavie či Plzně, pak je to dost varovné. I když varovné jak pro koho. Čekám, že spousta lidí v klubu se podobně jako v případě Patrika Schicka bude akorát hrozně divit, proč Čermák nechce prodloužit.

    

   Já bych se mu nedivil. Samozřejmě se mi nelíbí, že hráč, který je ve Spartě už od náboru, by třeba měl skončit ve Slavii. Na druhou stranu je tak nějak jasné, že ve Spartě to pro Aleše asi není úplně ideální.

    

   Jako já beru, že toho zatím moc neukázal, na druhou stranu si myslím, že on v sobě má velký potenciál a Sparta by se měla snažit s ním mít trpělivost a dostat z něj maximum.

    

   Že se mladí fotbalisté snaží při první příležitosti dostat ze Sparty, mě bohužel moc nepřekvapuje. Vždyť v době, kdy Patrik Schick šel do Sampdorie, tak se dalo čekat, že tam dostane víc prostoru než ve Spartě. Tady trénoval Ščasný, který mladé hráče moc nestavěl, naopak v Sampdorii bylo jasné, že posila za tolik peněz tu šanci dostávat bude. U Čermáka je to v lecčems podobné. Jak jsem říkal, svůj potenciál ve Spartě spíš jen občasně naznačil, oporou se zatím nestal, ale zase si nemyslím, že by byl tak špatný, aby se musel dívat z lavičky na některé hráče, co mají základ prakticky jistý. Ale to je prostě dnešní Sparta.

   • pubi17.5.2017 10:17reagovat

    Zase bych nepřeháněl, už z přípravy bylo patrný, že Ščasný s ním počítal a minimálně v úvodu sezony, kdy se ještě Lafata doléčoval, by byl Schicky v útoku jednička.

    Ad. Odchod Čermáka by mě taky mrzel, ale ”zatím toho moc neukázal” je teda hodně slabý slovo. A že by to byl takovej génius, aby ho furt někdo obhajoval, že jako hraje špatně, protože jsou kolem něho všichni tragédi a on je v podstatě druhej Iniesta, už mi přijde fakt ujetý. Tím teď nereaguji na Tebe, jen nechci psát x postů.

    • dominik2717.5.2017 10:21reagovat

     Tak já v době, kdy jsem ještě koukal nebo chodil na zápasy áčka, tak jsem ho párkrát viděl zahrát dobře. Třeba doma proti Interu nebo Fenerbahce. Ale jako jak říkám, oslnivá sezona to v jeho podání nebyla, nicméně o kom z áčka Sparty se tohle dá říct? Přijde mi, jak kdyby pro Spartu bylo na léto prioritou odolat zájmu z ostatních klubů a udržet pohromadě radu starších, nějaký Čermák může jít pryč, protože talentovaných hráčů máme dost, takže se na lavičku místo něj najde klidně někdo jiný...

     • ACSpartaPraha4ever17.5.2017 10:34reagovat

      Presne tak to vidim, je to zase krok k tomu, ze hlavni je udrzeni ’rady starsich’ a zbytek je fuk.

      A hlavne bud byl Cermak porad zranen jako pulka kadru nebo s nim bylo vymetano jako za Scasneho. Napsat, ze nic neukazal, kdyz v podstate nemel kdy neco ukazat hranici s demenci.

       

      V U21 hraje fantasticky, v MB hral hodne dobre... Nedivil bych se kdyby se ukazal na EM v lete a frnknul nekam za kopecky.

      Nicmene pokud je informace Sportu pravdiva, tak je to rozhodne alarmujici...

     • kapacitos17.5.2017 11:01reagovat

      Tak proti Interu zahráli dobře všichni, to není měřítko. U Čermáka bude problém hlavně v hlavě, kdy nezvládá tlak ve Spartě no a ani mu nepomáhá to, že si nemá s kým pořádně přihrát. Mimochodem nevěřím, tomu že hráč a navíc odchovanec Sparty by přemýšlel o přestupu k nenáviděným soupeřům, když už přestup tak jedině za hranice.

 • Sport

  Luke16.5.2017 23:26reagovat

   

  NA LOVU ČERMÁKA. Talentovaný záložník Sparty Aleš Čermák uvízl na radaru těžkých vah Plzně a Slavie. Na Letné se proklamovaný nástupce Bořka Dočkala vytratil ze základní sestavy a podle všeho nemíní prodloužit u rudých kontrakt. V Plzni a v Edenu větří šanci na zajímavý úlovek.

  • Dolikus17.5.2017 6:47reagovat

   a je to tady Smích Jak kdyby jsme to tady průběžně neřešili..Bych se posral. Řikám to u jakéhokoliv hráče..ať jde kamkoliv, jen ne do Slávie nebo Plzně.

  • Dynamo17.5.2017 6:52reagovat

   Cermakovi chybi rychlost. Technika OK ale nadstandardni hrac to není. Na druhou stranu ani Nestor není žádnej zazrak.

   • Dolikus17.5.2017 7:02reagovat

    Jo..tohle člověk asi bere. Ikdyž si pořád myslím, že kdyby ho nějakej trenér šoupnul před vápno a nelepil s ním veškerou zálohu..plus měl před sebou menšiho šneka než Lafatu, tak by to nebylo zlé. Každopádně..podle mě by mohl jít kamkoliv, proto mě sere, že se nepoučíme a zase by jsme odkládali do Plzně..

    • Funin17.5.2017 7:13reagovat

     přesně jak píšeš, nechápu proč to naši trenéři nevidí, vždyť to není žádné tajemství, stači se podívat na nějakej zápas 21. Tohle je jeden z velkejch problémů ve Spartě, hráči nehrají tam, kde to umí nejlíp, nevyužívají se jejich kvality, ten kádr je prostě debilně sestavenej.

     • ardentr17.5.2017 7:54reagovat

      to je presne problem Sparty. A je to tak proto, ze ve Sparte holt hraci musi byt ”univerzalove”, schopni zahrat na vicero pozicich, coz je naprosta hloupost, ale nekoho to pred lety takto napadlo a managementu se to zalibilo

      • Funin17.5.2017 8:00reagovat

       ano presne muj nazor, jsem rad, ze si to nemyslim sam, jasne univerzalove se hodi, tak 2-3 do tymu, ale ve Spartě? Na křídlech hrajou Kadlec, Nestor, Sural, kteří jsou všichni lepší ve prostřed, bud na hrotu nebo pod ním. Pak tam máme Holzera se Zahustelem, kteří mohou hrát na své straně kdekoliv, ale spíše jim sedí staženější post, něž ostré křídlo.

  • trcmano17.5.2017 7:11reagovat

   Nevěřím tomu, že by tam šel. Jestli chce jít pryč, tak stačí počkat po euro 21 a o nabídky nebude mít nouze Neutrální

   • Funin17.5.2017 7:15reagovat

    otázka je, jestli si při nehrání u nás udržel nějakou formu, a jestli místo něj třeba Víťa nepošle do základu Baráka nebo Maška,l i když doufám že ne, Víťa vítěznou sestavu nerad mění

   • Dolikus17.5.2017 7:20reagovat

    Tak pokud ted, snad, přijde trenér u kterého by měli všichni začínat na stejné čáře..tak by byla blbost, kdyby to ještě nezkusil. Je jasný, že ho otrávil hlavně Zdenda a pak už se svezl s tím, že celá sezona stojí za hovno plus toho taky dost odmarodil.

    Jestli chce ale odejít, tak prostě doufám, že kamkoliv jinam..

81798 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha