Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Jarní sezona

  Kratos2.2.2022 11:59reagovat

  No Rosický se včera tvářil, jak máme tým super nadupaný. Já si to nemyslím. Sice mluvil pěkně, ale spousta nesrovnalostí.

   

  - Střed zálohy máme a neřešíme, proto jsme zkoušeli Fazlagiče.

   

  - Křídlo nepotřebujeme a proto jsme zkoušeli Sora.

   

  - Důležitý přestup jsme udělali s předstihem (Čvančara). Ne Tomu, s půlročním zpožděním, protože typologicky nám takový hráč chyběl v průběhu podzimu.

   

  - Nepřipravujeme se na potencionální odchody včas.

   

  - Kvalita kádru je úzká. To věříme, že nepřijdou zranění a karty? Všichni budou mít formu?

   

  Letos je příležitost zabojovat o titul a Sparta to podcenila. Opět prochrápala zimní období, třeba to do třetice vyjde. Já tomu, ale nevěřím. Před spartou je dost práce a hlavně problémů, které řeší velice pomalu.

   

   

  • Sheva2.2.2022 12:19reagovat

   Jestliže víme, že za půl roku odejde Hložek a pracujeme na náhradě za něj, tak tu podle mě ta náhrada už teď mohla být, aby se aklimatizovala, přizpůsobila se stylu Sparty atd.

   Otázka křídla se dala ochcat pravým bekem s tím, že Wiesner mohl být v případě potřeby vysunut dopředu. Tam prostě náhradu nemáme.

   V tomhle jsem nespokojen s je to zbytečně na riziko

   • lidoop2.2.2022 12:23reagovat

    Ne mohla, ale měla. V létě přijde někdo, kdo ho bude mít nahradit. Ale nebude ani omylem dosahovat jeho kvalit a nebude sehranej s týmem. Nedej bože aby přišel z jiný soutěže a zvykal si x týdnů na soubojovost naší ligy. A věří někdo, že bude k dispozici hned od prvního dne přípravy?

    • kilovolt2.2.2022 13:48reagovat

     nejdřív doléčit zranění, pak aklimatizace......je čas Úsměv

   • Spytihnef2.2.2022 12:29reagovat

    Tak on to Rosický řekl v tom včerejším rozhovoru docela jasně. Náhrada za Hložka je Karabec, což mi přejde logické a tady zrovna rozhodně platí, že někoho s podobným potenciálem bychom těžko sháněli.

     

    Otázka je jestli nebudeme potřebovat někoho za Dočkala, ale tady si myslím, že si Vrba Bořka podrží a jsem už smířen s tím, že Dočkal o rok prodlouží.

    • lidoop2.2.2022 12:33reagovat

     Tak pak je akorát trochu škoda, že Karabec je úplně jinej typ fotbalisty, než Hložek. Jak herně, tak fyzicky.

     A bude teda Karabec dostávat větší minutáž, když má Hložka nahradit? Nebo dostane zase třetinu času a od srpna budeme doufat v zázrak, že najednou potáhne celou Spartu? Anebo se do tý doby taky nasere a bude chtít odejít jinam.

     • Kratos2.2.2022 12:47reagovat

      Karabec zase potřebuje mít za sebou jinou kvalitu, než představuje průměrný Pavelka a Sáček. Pokud odejde v létě i Krejčí ml. tak tu máme docela velký problém. Zase jsme u toho, zbytečně se tu drží moc hráčů průměrných a bez potenciálu na úkor hráčů s potenciálem, kteří by mohli v létě nahradit odcházející.

      • lidoop2.2.2022 12:54reagovat

       +1

      • lidoop2.2.2022 12:59reagovat

       Ještě bych k nim zařadil Čelůstku, Krejčího bolognese, Juliše (pokud teda neodejde už teď), Heču, Polidara a pravděpodobně i Minčeva. V tom smyslu, že buď teď na jaře ukážou svoji kvalitu a přínos pro tým, nebo ať jdou. Jinak to jsou jen hráči s vysokou smlouvou (krom posledních dvou), místo kterých by mohli na lavici sedět a občas naskočit kluci z béčka, který se aktuálně nemají kam posouvat, jak ostatně píšeš ty sám.

       • Kratos2.2.2022 13:11reagovat

        S tím souhlasím, až na Minčeva. Letos mu bude 20 let a u něj věřím, že bude mít jaro dobré. Když už tak někam na hostování. Polidar je pořád zraněný a je zbytečné ho tu držet. Zbytek ani nestojí za řeč

        • Kratos2.2.2022 13:12reagovat

         21 let

        • lidoop2.2.2022 13:15reagovat

         S Minčevem souhlas, pokud by pokračoval v nevýrazných výkonech z podzimu, kdy se mu povedly 2 nebo 3 zápasy, tak prodej by ani nedával smysl, moc bysme za něj nedostali. Hostování v lize by mu mohlo pomoct. Podle mě se přes Čvančaru neprosadí a oba je Vrba nasazovat nebude. Leda by Minčev alternoval na křídle, když Pešek/Haraslín budou unavený nebo z formy.

         • Spytihnef2.2.2022 13:22reagovat

          Zrovna to píše kousek níže. Minchev hrál v přípravě výhradně na křídle, takže je asi jasné kam s ním Vrba pro jaro počítá. A myslím, že mu příprava vyšla a vypadá docela zajimavě.

          • lidoop2.2.2022 13:29reagovat

           Tím líp, mě se v těch pár povedených zápasech líbil. Ale jeho vedení míče, kdy celou dobu čumí do země je strašidelný a na křídle s tím podle mě bude mít problém. Než se rozkouká, kdo je volnej a komu nahrát, tak o balon přijde. Snad s ním na tom trenéři intenzivně pracujou.

           • Kratos2.2.2022 13:32reagovat

            Zase má náběh a i tahovost. Mě přijde, že nečumí do země, ale jak je přihrbenej tak to tak vypadá.

          • AlaMierda2.2.2022 13:31reagovat

           On z křídla hrál i v Bulharsku. Já si myslím, že Minčev bude největší překvapení jara. Dohnal fyzičku, na podzim měl záblesky a teď si myslím, že přijde jeho chvíle.

  • lidoop2.2.2022 12:21reagovat

   Teď se se mnou jeden týpek dohaduje na twitteru, že žádný posily nepotřebujeme, všechno je sluníčkový, kádr a herní styl jde prej za Vrbou, Rosovi do toho nic není.

   Nelze Spartě upřít, že jistej posun znatelnej je. Určitě hrajeme líp než pod Stramou, z větší části Ščasným a Jílkem. Ale nemyslím si, že by to šlo za Rosou. Spíš je v tom faktor Hložek + částečně LK37, ale taky Vrba. Jasně, ten troubí do novin, jak je s kádrem spokojenej, ale i kdyby si to nemyslel, tak by si podřezával vlastní větev.

   Na Rosovi mi vadí vše, co píšeš. Složení mužstva jde pořád spíš za trenérem než za ním, ač bylo jasně proklamováno, že složení kádru a herní styl jasně určuje SŘ. Přitom pod každým z posledních 3 trenérů jsme hráli úplně jinak. V létě, po odchodu Hložka a LK37 budeme zase začínat od nuly, protože hráče jejich kvalit prostě nepřivedeme a teprve se začnou začleňovat posily, který budu bezesporu řádově horší fotbalisti. Nedej bože, aby teď na jaře zazářil třeba ještě Panák.

   • Capo2.2.2022 12:34reagovat

    Tak dá se čekat, že 100% náhradu neseženeme, to tak je vždycky, když odejde reprezentant. Jelikož se šušká, že v létě Hložka nahradí asi Růsek, tak tam oslabíme určitě, byť si myslím, že je Růsek zajímavý fotbalista a kvalitu má. Osobně si myslím, že LK37 budeme schopni lépe nahradit, bez něj i teď musíme hrát dost často a tak nějak to funguje. Tohle je zrovna prototyp fotbalisty, který umíme i v Česku vychovat a věřím, že budou schopni přivést hráče, který bude na jeho postu přínosný, toho bych se nebál. Ale souhlasím, že by mohli být připravenější a ty budoucí hráče už mohli mít pod smlouvou a klidně jen na hostování v současných klubech. Jdou zase zbytečně do rizika.

    • Kratos2.2.2022 12:40reagovat

     Za odcházejícího hráče do top ligy v zahraničí nebude nikdo čekat 100% náhradu, ale hráče co bdue mít potenciál se během třeba první sezony vypracovat v oporu týmu co se zase prodá. Ideálně bude schopný hrát kvalitně od začátku svého angažmá. Jenže my na to připravení vůbec nejsme a zase jsme u toho, jak tu spousta hráčů bez jakéhokoliv potenciálu a výkonnosti zabírá místo jiným, třeba těm co by se tu už měli adaptovat a co nejvíce nahradit odcházející tahouny.

 • Pleštil

  Spytihnef2.2.2022 11:46reagovat

  Pokud tam opravdu není zdravotně nic zásadního, tak bych zajel do Pleštila.

  Pelta chce, možná i musí prodávat, což samozřejmě snižuje jeho cenu. Do rotace na křídlo by se nám hráč hodil jako sůl. A u Pleštila věřím ve slušný potenciál, což mi potvrzuje i zájem Bodø/Glimt.

  • Kratos2.2.2022 11:53reagovat

   Silové křídlo, slušný potenciál a nic moc produktivita. Sparta křídlo nutně potřebuje. Nikdo tu nevěříme, že tři soutěže zvládneme s dvojicí Pešek-Haraslín.

   • Moribundus2.2.2022 14:57reagovat

    +Minčev, Hložek, Krejčí, Rynes, Wiesner

 • Jaro

  peterpan272.2.2022 10:38reagovat

  No, jsem na to zvědavej. Rosický s Vrbou jsou s kádrem evidentně spokojení, a žijou v tom, že kádr je kvalitní a dostatečně širokej. Já si to teda nemyslím, ale ok, zápasy ukážou. Každopádně pokud uděláme titul, tak budu docela překvapenej, šance je, ale s posilami mohla být o dost větší. Škoda. Tak ale věřit musíme a třeba se stane zázrak :)

  • Spytihnef2.2.2022 10:58reagovat

   Na druhou stranu, když se udělá shrnutí počínání špičky ligy dosud v přestupovém odbobí, tak:

   Sparta a Plzeň - ani posílení ani oslabení

   Sešívky - oslabení

   • AlaMierda2.2.2022 11:13reagovat

    Pokud už nikoho nepřivedou. Prý stále řeší útočníka.

   • Shaemi2.2.2022 11:39reagovat

    Odchodem Karlssona jsme oslabili. Jednoznačně. Ani ne základem, ale lavičkou stoprocentně

    • Spytihnef2.2.2022 11:49reagovat

     Ano, ale s příchodem Čvančary bych řekl, že je to šulnul.

     • Shaemi2.2.2022 12:49reagovat

      Ale Čvančara není křídlo, tam teď není nikdo na prostřídání. A ne, Krejčí starší opravdu ne. Stejně tak Hložek nebo Karabec nejsou křídla. Dalo by se mluvit o Wiesnerovi, kdyby byl někdo místo něj na beka.

      • Spytihnef2.2.2022 12:57reagovat

       To samozřejmě vím, že Čvančara není křídlo.

       Ale Čvančarou jsme posílili útok, a odchodem DMK jsme oslabili křídla. Ve výsledku šulnul.

      • Spytihnef2.2.2022 13:03reagovat

       A když už jsi u toho výčtu křídel, tak ti tam chybí jedno jméno, se kterým se tady vůbec nějak nepočítá.

       V přípravě na křídle nastupuje Minchev a ačkoliv jsem si myslel, že Minchev je a bude na křídle hroznej, tak v té příprave se mi zatím velmi líbí a je to pro mě možná největší pozitivní překvapení přípravy.

   • thomasd862.2.2022 11:58reagovat

    Jo a zase se budem divit ze nas stred zalohy nikomu nestiha, je zoufale pomalej atd...ctvrt ligy nam nebude sedet bojovnosti...sorry ale za druhy misto budem radi a nedivil bych se, kdyby bylo o prsa korejske zeny😀

   • Tashunka Witko2.2.2022 11:59reagovat

    Plzeň je před krachem a musí prodat co se dá, ale není zájem. ČínaSHIT banda oslabila, ale pořád je zpupná a má odvážnějšího trenera. Naštěstí už si kšiltovka také začíná lhát do kapsy a chválit sám sebe i své rozporné kroky (bek Plavšič apod.). Mohli by mít problémy s obranou - džihádista, Kačaraba a Plavšič je skoro tragikomický trojlístek.

    • Kratos2.2.2022 12:02reagovat

     Proto měla Sparta do toho v zimě šlápnout a posílit, aby znejistěla konkurenci a ne kolegiálně držet snima basu.

   • Kratos2.2.2022 12:01reagovat

    Rosického konkurence nezajímá. Já bych naopak na jeho místě využil toho, že konkurence oslabila a nebo není v ideální rozpoložení. Rosický čeká na zázrak, místo toho aby se aktivně pokusil pořádně zamíchat kartama.

  • AlaMierda2.2.2022 11:17reagovat

   To si nemyslí dost lidí, včetně mě. V sobotu nás čekají výrazně oslabené ČB, to musíme zvládnout. Rozhodně spokojenost s kádrem nemůže snad být nikdy ne? Vždy chceš i když máš sebelepší kádr se zase někam posunout. Mě teda dost překvapuje, že víme o zájmu o Hložka, Hancka, Krejčího ml. a nijak to neřešíme dopředu? Na to je snad zima ideální a lepší než v létě, když se hrají předkola. Osobně si myslím, že Sparta bruslí na hodně tenkém ledě, který hodně podcenila.

   • victorlima2.2.2022 12:12reagovat

    Moc rád bych věřil, že v Č.B. to musíme zvládnout. Hodně se obávám toho začátku sezóny. Dlouhodobě si lžeme do kapsy a promrháváme na posílení jeden přestupní termín za druhým. Kádr je příliš úzký a domnívám se, že na některých postech i ne moc kvalitní. Na to hrát v popředí tabulky to asi je. Na titul podle mne ne.

 • Rosický

  AlaMierda1.2.2022 13:13reagovat

  1) Na odchod Karlsona jsme se připravili příchodem Haraslína

   

  2) Na každý post sledujeme několik hráčů a to jak z ČR tak ze zahraničí.

   

  3) Nitu prodávat nechceme.

   

  4) Cesta Jižní Ameriky je zajímavá ,ale Covid a tak se to nikam neposunulo. Každopádně by nás zajímalo přivádět odtud hráče už do dorostu.

   

  5)Skandinávie je moc zajímavý a pestrý trh a hodně nás zajímá.

   

  6) Vindheim byl přiváděn do systému 3-5-2

   

  7) Přestupy co jsme chtěli, jsme udělali s předstihem.

   

  8) Jsme propojení s akademii Costy. Rosický je s Costou v pravidelném kontaktu a jeho budoucnost je ve Spartě. Čeká se až ukončí kariéru. Akademii v Africe neplánujeme a pojedeme přes Costu.

   

  9) S datama pracujeme. Pracujeme na svém analytickém týmu.

   

  10) Se složením týmu panuje spokojenost

   

   

  • Brian Pricke1.2.2022 13:16reagovat

   Hele, neříkají ti náhodou baron Prášil? Protože tohle nemohl říct ani Vápeník, tomu prostě nevěřím.

  • Larrygo1.2.2022 13:17reagovat

   11) ”Nezajímá mě, co dělá konkurence” - v tom je všechno <3

   • Žrout_trávy1.2.2022 13:26reagovat

    Jeho nejde nemilovat

   • peterpan271.2.2022 14:23reagovat

    Aneb: ”Jdeme vlastní cestou, kterou věříme, že bude fungovat”. Sice nefunguje, ale jdeme dál že jo

    • Larrygo1.2.2022 14:30reagovat

     Nedívat se na konkurenci je extrémně hloupý, arogantní vyjádření. Zapadá do kontextu toho, co se o Rosickém dlouhodobě povídá.

     Teoreticky - pokud bude hodně blbej - si ho může dovolit říct suverén ligový tabulky.

     Určitě ale ne tým, kterej naposledy vyhrál titul v sezoně 2013-14...

  • Žrout_trávy1.2.2022 13:28reagovat

   Vinheim do 3-5-2? On tímhle systémem Jílek ve Spartě někdy hrál? Nebo ho přivedli pro Ščágu a až pak si všimli, že ho vlastně před pár měsíci vyhodili? WTF?Údiv

   • waaw1.2.2022 14:06reagovat

    Na 3-5-2 máme dostatečný kádr. Budu rád, když budeme v určitých chvílích méně čitelní a zvládneme přepínat. Může to být velká výhoda.

    Srpen 2020

    • Žrout_trávy1.2.2022 15:35reagovat

     Však tam sám říká, že ho chtěli předělat do systemu na 4 vzadu. Kupovat hráče za 1,4mega Euro do systému, který použiješ 2x za rok, to asi ne, nebo?

   • Tomino1.2.2022 15:00reagovat

    pro Kotala

  • AlaMierda1.2.2022 13:37reagovat

   11) Vyvráceno, že majitel nechce do Sparty investovat.

  • Honyas1.2.2022 14:02reagovat

   TR: Trenér má k dispozici do středu hřiště všechny možné kombinace - to jo Tome, ale nemá kvalitu! Obecně super dotazy, ale ty odpovědi...

   • Larrygo1.2.2022 14:32reagovat

    Dům můžeš stavět z cihel nebo velbloudího trusu. Obojí má střechu. Smích

  • lidoop1.2.2022 14:02reagovat

   Kdyby odpověděl obecně - ”fanoušek a jeho názor mě nezajímá, na odpovědi vám mrdám” - vyšlo by to ve finále nastajno.

   • peterpan271.2.2022 14:21reagovat

    SmíchSmíchSmích

   • johnny11.2.2022 15:36reagovat

    Asi tak nějak. Pořád roky stejné a nic moc se nemění.

  • Žrout_trávy1.2.2022 15:42reagovat

   Mi přijde, že ho to tady vůbec nebaví, nebo je tak arogantní, že vystupuje, jak vystupuje. Nikdo kolem nás nezajímá, nikoho nepotřebujeme, děláme vše nejlíp a nepřestaneme s tím.

   Podle mě nemáme na jaře šanci uspět, protože na 3 soutěže máme strašně úzký kádr. Stačí, aby se nám zranil někdo na křídle a jsme v prdeli. Uprostřed prý máme všechny možné typologie, ale odpovídající kvalitu má pouze Krejčí a Hložek samozřejmě. Oni jsou nepoučitelní. Nehledě na to, že v létě nás opustí minimálně Hložek a my na jeho odchod nejsme vůbec připravení. Ale tak srát na to, to by se člověk uzoufal k smrti...

  • Spytihnef1.2.2022 15:47reagovat

   Když vidím tu práci s informacemi, tak už se nedivím ničemu.

    

   Rosický: Vindheim přicházel ze systému 3-5-2. Chtěli jsme ho předělat do čtyřčlenné obrany.

    

   Na fóru: Vindheim byl přiváděn do systému 3-5-2

   • AlaMierda1.2.2022 15:58reagovat

    To nic nemění na tom, že byl přiváděn pro systému 3-5-2 a na post, který hrál ve Švédsku. Naše specialitka je pořád někoho předělávat, místo toho využít jeho předností.

    • Spytihnef1.2.2022 16:05reagovat

     Cože? Údiv

     • fandim1.2.2022 16:10reagovat

      Neres, to uz neni hrach na zed, ale na strop:-D

   • waaw1.2.2022 16:10reagovat

    Vindheim prichazel jako pravy wingback pro system 3-5-2.

    V srpnu 2020 si Rosicky na tiskovce liboval, ze mame na 3-5-2 dostatecne siroky kadr.

    Na jare 2021 prisel Vrba s jasnou vizi hrat vzadu na 4 obrance

    V lete 2021 se Vindheimovi prodlouzila smlouva

    • fandim1.2.2022 16:11reagovat

     Verili, ze ho predelaji. Ale asi to neslo -> Schalke.

    • Spytihnef1.2.2022 16:30reagovat

     Se mi líbí jak některé vyjádření Rosickeho berete jako dogma, ale když pak řekne bylo to takhle a takhle, tak tomu nevěříte.

     Jílek tehdy zkoušel v přípravě 3-5-2, ale vlastně to nikdy nehrál. Je celkem logické, že sportovní manažer řekne, že je rád, že má hráče, který mu dovoluji přejít do jiného rozestavení. To má být jako argument, že ho přivedli jako wingbacka?

     Neprodloužení smlouvy by bylo jasné ekonomický nevýhodné.

     • waaw1.2.2022 17:53reagovat

      Vindheim hral wingbacka i v Malmo pred odchodem do Sparty, za Kotala se dokonce psalo, ze 3-5-2 ma byt hlavni styl Sparty a ze maji stejne hrat i juniorska muzstva.

       

      • Spytihnef1.2.2022 18:20reagovat

       Ano, známá fakta. To nějak vyvrací, že když přicházel, chtěli ho primárně na kraj obrany do 4-5-1?

  • kanonMates881.2.2022 16:50reagovat

   Mně se líbilo, že pokud potřebujeme nějakého hráče, nejprve se koukneme na vlastní zdroje (čti mládež, béčko, hostování), pak do ČR a když nejsme úspěšní či nejde najít požadovaná kvalita či typologie, tak do zahraničí. Takhle by to přesně mělo vypadat, desetiletí se tady s naší mládeží zacházelo jak s nechtěnou přítěží, s hráči se vláčelo po hostování, pak vyzrávali jinde a my je složité vykupovali zpátky nebo nám utekli úplně.

   • Brian Pricke1.2.2022 16:56reagovat

    Neboj, volám ti erzetu. Není možné, abys tu už dávno nebrečel, že se ta Adidas mikina nedá koupit.

    • kanonMates881.2.2022 18:05reagovat

     Bundu, mikina mě zase tak nebere, díky.

   • Larrygo1.2.2022 18:39reagovat

    To je přístup, kterej je naprosto v pořádku a 99% lidí proto němu nic nemá.

    Ale pokud ten zmíněný odchovanec hraje X let tužku a rok od roku se spíš zhoršuje ( ehm, Sáček ), tak je naprosto logický, že má místo něj dostat prostor někdo jiný

    . A je úplně jedno, jestli si vyhodnotí vedení, jestli to bude hráč z akademie, z Čech nebo z Japonska.

    Být odchovanec nemůže automaticky znamenat předplacené místo v sestavě, nehledě na katastrofální výkony.

    • Tyrrael2.2.2022 6:37reagovat

     U Karabce se to děje a taky je to špatně.

     • Žrout_trávy2.2.2022 11:40reagovat

      Pokud na to teda nemá z akademie ani Karabec, kdo teda ano? V tom případě máme problém s vlastní akademií a nedostatečnou kvalitou a nemůžeme čekat, že budeme tedy posilovat z vlastních zdrojů, což je avizováno jako priorita.

    • kanonMates882.2.2022 9:09reagovat

     Tak Sáček je hráč, který je taková náplast. Když je potřeba, prakticky kdekoliv kromě stopera je schopný zaskočit, ve středu zálohy úplně všude. To, že je to absolutní ligový průměr, co nerozhodne zápas, nemá čísla, to je fakt. Ale přežil tu už snad 6 trenérů a všichni si ho tu nechali. Já nejsem jeho fanoušek, ale asi ta jeho univerzálnost a ověřená spolehlivost průměrného výkonu je pro trenéry tak cenná, že je tu už tolik let. Ale věřím tomu, že dnes už by se třeba případ Schick nestal.

     • Larrygo2.2.2022 13:37reagovat

      Já si třeba myslím, že ”případ Schick” se dost pravděpodobně může opakovat hned u Karabce.

  • Dub1.2.2022 19:42reagovat

   Nechcrme kridlo a proto jdme chteli Sora. Nechceme stredniho zaloznika a proto jdme v minulym prestupovym obfobi chteli Sadilka a ted se nenapadne mezi radky zminil I druhej Sadilek. Rosicky proste zajem nechtel potvrdit.

 • Psychoanalýza

  Brian Pricke1.2.2022 13:10reagovat

  Může mi sem, prosím, spirit poslat nepropagandistické shrnutí toho, co se Vápeník snažil sdělit?

   

  https://youtu.be/kOV7kmsrg2o

  • Víťák z Cé Osmičky1.2.2022 13:10reagovat

   Já to snad ani nechci vědět.

   • 13goat1.2.2022 13:12reagovat

    Rosu nezajímá, co dělá konkurence.

 • Rosický

  Nulatunji1.2.2022 13:06reagovat

  Ten tu Spartu musí nenávidět...

  https://sparta.cz/cs/clanek/tomas-rosicky-odpovida-na-vase-dotazy-39017

  • Elysir1.2.2022 13:36reagovat

   TRNZVPŽ :-D

    

   A teď upřímně - některé jeho reakce se mi nelíbily, s některými vyloženě nesouhlasím. My reagujeme a to, co vidíme zvenčí, Rosický mluví podle toho, co vidí zevnitř. To je poměrně zásadní rozdíl. A proto nebudu dopředu nadávat, výsledky budou mluvit za vše.

 • Cizinci z Afriky

  Capo1.2.2022 10:43reagovat

  Koukám, že je to pořád neskutečně komplikovaný ty hráče dostat napřímo sem. To se pak Spartě moc nedivím, že do těch testování moc nejde, když je s tím pak taková mordovačka přes úřady a na hráče můžeš čekat skoro rok, než ho sem trvale pustí.

  https://www.idnes.cz/fotbal/domaci-souteze/africti-hraci-viza-ministerstvo-vnitra-petr-heidenreich-usti-nad-labem.A220201_091431_fot_dsouteze_par

  • captain_obvious1.2.2022 11:01reagovat

   pOřádný ManAžEr by je sEM doStaL. NeVím JaK, aLE Já Za to PLACEný NejSeM.

   • fandim1.2.2022 11:42reagovat

    Mas pravdu. I kdyby u nich byla uspesnost alespon jako u tebe pri psani malych a velkych pismen, tak by to stalo za zvysene usiliÚsměv

   • artaxerxes1.2.2022 13:03reagovat

    Můžeš psát jako člověk, je to hnus pro oči.

   • johnny11.2.2022 15:38reagovat

    Blbne ti klávesnice udělej s tím něco, dík.

  • Larrygo1.2.2022 11:12reagovat

   Velkou roli při zprostředkování takového přestupu hraje agent, který je v dané byrokracii zaběhlý a je schopen pro klub i hráče spoustu věcí obstarat osobně.

   O to větší škoda, že s tím asi nejlepším agentem v tomhle oboru na českém poli Sparta nejednala úplně korektně při (ne) přestupu Condeho a přestupu otřesného Pavelky.

  • AlaMierda1.2.2022 11:55reagovat

   Tak ono můžeš testovat hráče i z EU, nebo hráče co už v EU hrají. A co se týče hráče přímo mimo EU, tak ČB přivedli dva hráče mimo EU (Rusko, Ghana), Baník měl na testech hráče z Afriky. Žižkov na podzim přivedl také hráče přímo z Afriky. Je to šikovnosti asi i jejich agentů a klubů. U nás hlavně o hráče z Afriky ani zájem není.

   • Capo1.2.2022 12:21reagovat

    Na testy je sem dostat na krátkodobý vízum asi problém nebude, horší je evidentně dotáhnout kompletní přestup. Asi je to i případ od případu, někteří Afričani mohou mít i jiný pas. Ale myslim, že je jedno, jestli už je jinde v Evropě, pokud ho chceš natrvalo, tak se stejně nevyhneš zajištění dlouhodobého pracovního povolení u nás, a pokud nemá jinej než jejich pas, tak je situace stejná viz Kweuke a jeho měsíční pobyt mimo Spartu chvilku po příchodu. Jednodušší cestou je ho nechat registrovat na Slovensku a vzít na hostování, jak píšou v tom článku, ale k tomu je potřeba mít nadstandardní vztah u sousedů, jinak mi to přijde celkem riskantní zaregistrovat ho jinde a doufat, že dodržej slovo a prodají ho symbolicky pozdějiÚsměv

  • lidoop1.2.2022 12:26reagovat

   Já se v tom prd vyznám, ale když to zvládají různá Táborska, Karviný, nebo Žižkovy, tak by to snad mohla zvládnout i Sparta Vztek

   • johnny11.2.2022 15:42reagovat

    Přesně, Táborsko je v tomhle patrně dost dobrý. Karviná pomalu nemá v kádru české hráče. A my nejsme schopní udělat afričana a u jihoameričanů vadí covid? To je se mi snad jenom zdá, tohle.

 • Venca Kadlec

  Hynek30.1.2022 18:42reagovat

  Do Jablonce

  • kilovolt30.1.2022 22:06reagovat

   eště udělá kariéru............

   stejně jako Plavšič na beku.....to u nás taky nikoho nenapadlo Úsměv

   • Tomino30.1.2022 22:46reagovat

    neumí bránit, jen je rychlá

    • Žrout_trávy30.1.2022 22:58reagovat

     Jsem na něho zvědavý proti nám, ale dneska co předvedl, to jsem nečekal...

     • kilovolt30.1.2022 23:19reagovat

      jedna dorážka jeden centr..........

     • Schyzo30.1.2022 23:22reagovat

      Dost záleží, co mu rozhodčí dovolí, bude padat v každém souboji.

      Jinak boril je out do konce sezóny

     • waaw30.1.2022 23:26reagovat

      Hraje extremne vysoko, na riziko, de facto spis zdvojene kridlo nez bek. Uvidime az narazi na nekoho, kde bude muset i branit. Ostrava pry v prvni puli bezzuba

      • pubi31.1.2022 1:21reagovat

       Proti nikomu dobrýmu to beztak hrát nebude. Ostatně už to kšiltovka naznačil, když hned mluvil o typologii, soupeři, doma/venku.

  • 13goat31.1.2022 13:22reagovat

   Nygren do Nordsjaellandu. Navíc za cenu Hložkovo malíčku na ruce. Takový hráč by pro Spartu byl minimální riziko, platově bychom v tomto případě snad i konkurovat mohli, klubovými ambicemi také, další seveřan se zkušenostmi z venku z vícero zahraničních lig, ve skvělém věku...

    

   Kupovat za rozumné peníze ”ex-talenty”, kterým je však furt málo a nevyšlo jim třeba jedno nebo dvě angažmá by mohlo dávat smysl, pokud by se k tomu však naskytla příležitost, žeano.

   • Žrout_trávy31.1.2022 13:32reagovat

    Neměli jsme zájem a pokud ano, nebyla příležitost. Nordsjaelland je velkoklub galaktických rozměrů a my nemáme šanci mu konkurovat. A nakonec stejně nikoho nepotřebujeme, protože máme akademii a hodně mladých. Tím bych to uzavřel.

   • lidoop31.1.2022 13:35reagovat

    Ve 19 letech v minulý sezoně 4+3 za nějakých 1.200 odehraných minut v holandský lize v těžce průměrným Heerenvenu není vůbec špatný. Za nějakých 15 mega při dnešním kurzu na něm podle mě skoro není možný prodělat.

   • waaw31.1.2022 13:48reagovat

    Toho muze koupit klub, ktery nema vlastni akademii, ktera Acko kazdy rok muz zasobit kompletni jedenactkou mladych, ale hotovych hracu.

    • Kratos31.1.2022 14:17reagovat

     FC Nordsjaelland jí má a velice dobrou. Nebojí se tam přivádět už mladé hráče z ciziny.

     • 13goat31.1.2022 14:25reagovat

      Tady bych se zastal Sparty, resil jsem kdysi vec kdy se do Plzne do U17 privadeli dva Belorusove z Dinama Minsk myslim a to bylo takovyho srani, ze si to nedovedes predstavit. Uz kdyz tehdy sem sel Mustedanagic, tak to stalo tolik lidi takovyho usili, ze na to ten klub proste nema knowhow vzhledem k cetnosti, kolikrat se tyhle veci resi. Knowhow si samozrejme dnes muzes koupit, ale pak bys musel zamestnat Marinu Granovskaiu a ne Tomase Rosickyho... za samozrejme diametralne jiny penize.

       

      Nicmene obdobne, jako Nygren, mi mrzi, ze Lech Poznan ulovil Veldeho z Haugesundu. Ten by tech 30 stal. Holt asi zas nebyla prilezitost.

   • Kratos31.1.2022 14:17reagovat

    Na FC Nordsjaelland jsem už upozornoval. Ten klub přivádí cizince už do akamedie a postupně je zařazuje do svého A týmu, stejně jako mladé hráče z Dánska. Každoročně má vysoké sumy z prodeje hráčů.

   • captain_obvious31.1.2022 15:13reagovat

    Když už jsi u toho severu, tak Chaluše chce Malmö. Tam taky asi skauti odváděj skvělou práci, když vyskautujou takový vemeno.

   • petr13731.1.2022 16:24reagovat

    Vubec ho neznam, treba je to terno, ale zaroven si rikam, proc si ho teda nenechal ten Heerenven, nebo po nem nesahl jakykoli jiny klub z Holandska, Belgie, kde byl na ocich.

   • Mich31.1.2022 21:36reagovat

    Tezko muzes koupit nekoho, o kom nevis, ze vubec existuje.

    • waaw31.1.2022 22:34reagovat

     Tezko muzes nekoho koupit, kdyz vlastne vubec nikoho kupovat nechces

 • Šulc

  Tomino29.1.2022 15:46reagovat

  JZDaci se ho snažej prodat, asi jím dochází love

  • Chabix29.1.2022 19:20reagovat

   Rychlej šikovnej střeďák nebo křídlo. Nám by se hodil.

   • Pharaoh29.1.2022 21:23reagovat

    Je toto konečně ta pověstná příležitost, k tomu být aktivní?

    • peterpan2729.1.2022 23:11reagovat

     Není. A uz je prilis pozde,nestihl by se zapracovat. Skoda no. Snad v létěSmutek

   • Tomino29.1.2022 21:34reagovat

    no nabídli ho číňanům

     

    • waaw29.1.2022 21:46reagovat

     Nabizeli ho i nam

     • Tomino30.1.2022 17:21reagovat

      NO 30 mega je trochu moc zas toho tolik neukázal

 • Béčko s Lokem 2:0

  Moribundus29.1.2022 13:29reagovat

  Viděl někdo tenhle zápas? Jak vypadal Goljan? Podal někdo výraznější výkon?

  Diky

  • thomasd8629.1.2022 18:25reagovat

   Ja to teda nevidel, ale uz vim ze Dao existuje, dal gol😀

   • Capo29.1.2022 19:52reagovat

    Tomu už snad musí končit smlouva ne? Ten je fakt záhadou, jednu chvíli už nakukoval do áčka, a pak najednou, jak když utne se po něm slehla zem. Nevím už jestli tam bylo nějaký zranění, ale je fakt divný, že se za poslední 2 roky nenašel ani žádný zájemce o hostování?

    • thomasd8629.1.2022 22:52reagovat

     Pro me je sakra zahada, ze se tu drzi jako jedinej cernoch. Vim ze to zni blbe, ale uz mi fakt neprijde jako nahoda, ze posledni cernej hrac byl Kanga

     • kopejtko30.1.2022 11:28reagovat

      tvl a Okeke je eskymák

      • Tashunka Witko30.1.2022 12:40reagovat

       Okeke se transformoval v paní Colombovou.

      • thomasd8630.1.2022 14:17reagovat

       To byla prave narazka na to,ze Okeke tu jako jedinej cernoch zustal...

       • kopejtko30.1.2022 17:02reagovat

        a Dao je běloch ?

        • thomasd8630.1.2022 18:08reagovat

         Jsem vul, mluvim o Daovi a zspomenu na Okekeho a pak naopak, moje blbost sorry

         • MarekKincl30.1.2022 18:34reagovat

          Tyvoe, na Okekeho zapomněl i čas. :D

82000 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha