Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Mareček a Sáček

  wasek2611@centrum.cz11.6.2017 23:20reagovat

  Čím jsou přínosní:

   

  Marec hraje dobře rok. Předtím byl špatnej. Ale za poslední rok dává skvělý přihrávky. Výborně střílí, jeho střely jsou vždy o metřík vedle. Má smůlu.

   

  Když sebere míč, tak je hned v pohybu. Vácha sebere míč, zastaví se a pak dělá další věci. Marec dělá víc toho v pohybu. Dobře vykrývá prostory. Trochu bych mu vyčetl důraz.

   

  Sáček dělá v rychlosti už všechno. Má skvělý krytí míče. Vyváží balóny. Umí obejít hráče 1 na 1.

   

  Problém zálohy je špatná nabídka od útočníků. Proto nemají finálky a asistence. Kdybychom měli v na kraji Krejčího, tak by toho bylo hned víc.

   

  Co marec ani sáček neumí je přenesení hry přes půl hřiště. To uměl Matěj i Bořek. A kdysi dávno i Vašon. To oboum chybí. Překvapivé přenesení hry do běhu.

   

  To si vemte situaci. Sáček vezme míč. Sprintuje s ník středem hřiště obejde 2 protihráče má před sebou volnej prostor. A NIKDO v něm není. Nemá komu dát. Nemá podporu od útočníka. Od středního záložníka (Váchy) ani od Křídel..i když pak občas Vata si pro ty míče chodil. Nebo Kara na druhý straně....

   

  Neřikám, že jsou to iniestové. Ale společně s Frýdkem to nejlepší co máme. Když nepočítám Rosu a Čermuse.

   

  Hlavně Sáček je hráč pro velkej fotbal. Na něm je vidět fotbalovost. Marec se může někým nahradit, ale momentálně mi lepší v lize přijde snad jen Hořava popř. když nemá Ramadán tak Ngadeu.

  • Elbruso111.6.2017 23:35reagovat

   Počkej ty o Marečkovi a Sáčkovi mluvíš tak, jako by byli základ v reprezentaci a tvrdili tam muziku. Opět myslím trochu přehnané, jak je popisuješ. Jen si vyjeď i tuhle diskusi, kdy se v mnoha zápasech Sparty tady nadávalo co to Sáček hraje. Stejně jako u Marečka - bavíme se o tom, že nestačí hrát dobře jen někdy, hrát v záloze Sparty a hlavně v jejím středu by měl podávat stabilní výkony prakticky pořád i proto nehraje takový Holzer - není možné čekat, že se mu povede jeden zápas z 10. Samozřejmě Sáček je ještě mladý, ale už jen proto, že ještě není tak stabilní to na něm nejde najednou stavět. A je blbost, že je to chyba jen útočníků, že to není komu dát. Kdo brání tomu záložníkovi udělat protihráči třeba kličku, posunout hru směrem více dopředu atd. - a to je to co nám chybí. Naši středoví hráči to hrají ze své pozice a jestliže se nikdo moc nenabídne nebo nevědí komu to dát, tak nastává problém. Chybí nám hráč typu Rosického, dříve Dočkala, kteří byli i schopni udělat kličku, obejít hráče a pak nahrát. Navíc pokud budeš hrát třeba na 1 útočníka a to na Janka - tak se budeme vymlouvat na to, že on neustále nenabíhá sprintem za obranu, aby dostal přihrávku do běhu? Když byl v útoku Lafata, tak přece záložníci měli hrát tak, aby mu to dostali do vápna a ne někde na půlku a přesně to nám chybělo. Hráč, který ve středu hřiště posouvá jen míče kolem sebe ještě neznamená, že je extra dobrý, takových hráčů běhá habaděj. Jestliže postavíš střed Mareček-Sáček-Frýdek tak to jsem fakt zvědavý, kdo bude ty přihrávky, kolmice a pasy útočníkům dávat, když jsou skoro všichni hlavně defenzivní. Myslím, že dost lidí se tady na tom shodlo, že nám chybí ofenzivní střední záložník - když nepočítáme Rosického, těch defenzivních máme dost. A asi moc nejde spoléhat na Nestora, kterého tam možná ani nepostaví a na Čermáka jak jsme viděli už vůbec ne.

   • wasek2611@centrum.cz11.6.2017 23:53reagovat

    Sáček umí udělat kličku.

     

    Sáček má stabilnější výkony než ostatní. Nevyšly mu na jaře 2 zápasy.

     

    Marec..nepamatuju si, že by zahral v teto sezoně špatně.

    • Elbruso111.6.2017 23:59reagovat

     Pak je tedy s podivem, že jsme hráli dopředu takovou tužku, když hned naši 2 středoví záložníci jsou tak skvělí.

     • wasek2611@centrum.cz12.6.2017 0:08reagovat

      Marec hrál většinou obránce.

       

      Tužku hrál celý tým. Nemohli nikomu přihrát. Bylo to bez pohybu.

      • Elbruso112.6.2017 0:16reagovat

       Viz výše. Ty snad čekáš od Lafaty sprinty za obranu? Vždyť tak nehrál celou kariéru a kolik dal gólů. Čekáš ty sprinty od Janka? Já tedy ne. Abychom se zase nevymlouvali na to, že není pohyb vepředu. Záložník se nemůže vymlouvat jen na tohle. Když jsi měl kdysi vepředu Kollera, který měl sílu ve vápně a tam potřeboval centry, tak by jsi taky čekal, že poběží sprintem za obranu a záložník bude čekat na tohle? Jestliže je útok bez pohybu a hrají tam typově jiní hráči, tak je přece na záložníkovi nebo tvůrci hry, aby vymyslel jinou hru nebo jí vymysleli všichni, ať už na tréninku nebo přímo na hřišti podle dané situace. Jak píšu nikdo nebrání Marečkovi, Sáčkovi obejít nějakého protihráče a posunout hru o x metrů dopředu, tím pádem se posunu i útok a takový Lafata by nebyl někde na půlce, ale už skoro ve vápně - a o to hlavně šlo a to byl náš kámen úrazu. Rosický nebo i Dočkal tohle umí nebo uměli. Práce záložníka neznamená jen to, že to není komu dát a tím pádem je v pytli. A protože hrál tužku takřka celý tým, proto do středu zálohy chce dost lidí posilu - a to je celá věda. Jestliže posilujeme na stopéra, kraj zálohy nebo do útoku, tak bychom měli i tam.

       • wasek2611@centrum.cz12.6.2017 0:46reagovat

        Aby si hrac sebehl zpatky do volnyho prostoru a nabidl se do narazecky...to nemusi byt sprinter.

         

        Ze lafata nemel vubec hrat je vec druha :)

        • Elbruso112.6.2017 1:17reagovat

         Fotbal se hraje na góly a jestli jich dá 15 Lafata nebo rychlý hráč je úplně jedno. Jak se může nabídnout do narážečky, když je Lafata na půlce a na něm nalepený obránce? My jsme měli hrát úplně jinak a jemu to posílat, až do vápna, tam je jeho místo a ne si to s ním ťukat někde na půlce a čekat světovou kombinaci, kdy navíc Lafata není žádný technik, což se o něm přece ví. Fakt nevím co od toho tady někteří čekali. Mě přijde, že někteří vidí světový fotbal a myslí, že tak hrají všichni a kdo ne, tak je tím pádem dřevák. Zajímavé, že Rosický a další nepotřebují narážečku a klidně dva, tři hráče obejdou sami. Proč tohle nedělají naši střední záložníci? Jednoduché - protože to ani jeden neumí.

         • wasek2611@centrum.cz12.6.2017 1:23reagovat

          Nalepeny obrance je za nim. Musi jit naproti sackovi a pomoc mu pro narazecce.

           

          Fotbal je o golech ano. Marecek i sacek dobre odebiraji mice. Takze spouste golum tak zabranili..

           

          Rict, ze rosa nepotrebuje narazecku je fakt usmevny. Videl jsi ho hrat v arsenalu? Tam to bylo jen o narazeckach.

           

          Dockal je taky vyuzival.

           

          Je to nutnost. Ale kdyz hraci jsou bez pohybu. Tak je neudelas.

          • Elbruso112.6.2017 1:33reagovat

           Ale neber to tak doslovně, taky víš, že je Rosa ve sprintu schopen obejít několik hráčů. Tohle uvidíš snad u Marečka nebo Sáčka? Já to neviděl ani jednou - OK jsou to typově jiní hráči, hlavně Mareček. Chci tím jen říct, že fotbal není vždy jen o narážečkách, kdyby jo, tak nikdo neudělá kličku bez toho, aniž by si s někým narazil - což sám uznáš, že je blbost a o tom mluvím. Obejít hráče přece dobrý hráč musí umět a u našich záložníků to fakt moc nevidíš - to ještě nejvíce Konaté, který těží ze své rychlosti, zbytek fakt dost bída. I proto chci nějakého hráče, který je toho schopen víš. Dočkal, ať byl pomalý, tak kličku měl a hlavně hrál dopředu. Sáček nebo Mareček udělají kličku, ale hra se moc neposouvá a o to jde. Lafata byl za Dočkala často ve vápně, teď byl někde na půlce a v tom je ten rozdíl.

           • britivnik12.6.2017 7:43reagovat

            To je pak těžký, když se na zápasy nedíváš. Jinak bys totiž musel Sáčka vidět několikrát přejít přes víc než jednoho protihráče.

     • Kamenovic12.6.2017 0:14reagovat

      Jdi už do prdele s tou tvojí nesmyslnou tapetou. Že tady někdo souhlasí s těma sračkama co píšeš jim dává na vážnosti? 11% volí komunisty, tak bych je asi měl volit taky. Nebo dokonce ANO? Protože s tím někdo, kdo nemá moc rozumu a nerozumí tomu, souhlasí? Píšeš dokola to samé. Někoho kupme. Tak koho? Za kolik?

       

      Fakt, dejte mu někdo ban, vždyť se to nedá číst, dokola tapetování sračkama bez významu, obohacení diskuze..

      • Elbruso112.6.2017 0:19reagovat

       Ty jsi naprostý blázen a cvok. Takže ostatní můžou psát o posilách klidně na celou stránku - stopér, útočník, jmenovat určitá jména. A když napíšu já posilu zrovna jinde než se třeba Tobě líbí a to do středu zálohy, tak je to hned nesmysl a tapetování. Ty se chováš přesně ve stylu - nesouhlasím s tím já - je to blbost - ten člověk by neměl vůbec diskutovat - souhlasím s tím - v pohodě a ten člověk může diskutovat. Kde žiješ prosímtě? Jsi horší jak děti na písku a jak Ti píše jeden kolega níže - mě nezajímá kdo to píše, diskuse je od slova diskutovat a názory jsou různé - což Ty vůbec nechápeš. Máš jen svojí pravdu a podle toho se chováš, stejně tak mistr sendi.

      • Pouzar1112.6.2017 0:25reagovat

       Úsměv Tapetuje hrozně (taky mě to sere).. Ale stejně jako máš ty právo neodpovídat na obsah a místo toho psát o lidech že tomu nerozumí, má on právo psát neustále to samé, když ho nikdo nechce poslouchat a neargumentuje.

        

       Vadíte mi oba Smích ale nedá se nic dělat ..

       • Elbruso112.6.2017 0:30reagovat

        Ale já pořád nechápu význam slova tapeta. Lidi se tady baví o posilách stejně jako já nebo snad ne? Třeba dneska jsem napsal jen článek o středním záložníkovi, jako jiní psali o stopérech a nevím čem a tapetuji jen já? Zajímavá teorie. Přece se nebavím o středním záložníkovi každý den a měsíc dokola o ničem jiném. Vždy se bavím o dané situaci nebo o něčem. Zajímavé je víš co - že tady se spoustou lidí, když si projedeš diskusi nemám problém se bavit, ať už je to dominik nebo někdo jiný. Problém mají tady Hejkal, sendi a ještě někdo, takže je to problém pár lidí, kteří jsou hlavně takoví, že neradi slyší něco jiného než se jim zrovna líbí. Nikoho neurážím, nikomu nenadávám - ani jim, ani našim hráčům. Slovo diskuze a různá fóra jsou snad pro různé názory a to všude. Zajdi někdy na slávistické fórum co se tam všechno píše - tam by asi takový Hejkal a sendi nemohli se svoji teorií přežít.

        • Pouzar1112.6.2017 0:34reagovat

         Mnoho textu malo obohacujiciho obsahu. Obcas jako kolovratek. Nepsal bych to kdybych to tak nrcítil. Sendi a sranda hejkal jsou jak jedna osoba. Oba maj vždy pravdu Smích a jiny názor není možný ..

         • Elbruso112.6.2017 0:39reagovat

          No níže takový dominik má ještě více textu než já. Pokud se bavíš o středním záložníkovi nebo konkrétně o posilách na určité pozice, tak co tam chceš vypsat jiného? To je potom jako kolovrátek s takovou každý druhý. Jinak aspoň díky, že to vidíš stejně, že oni mají jen svojí pravdu a nedokážou uznat jiný názor - i já jsem si je už ověřil. Oni ho i uznají, ale neuznají ho, když zjistí o koho jde - několikrát jsem se tady bavil i s Hejkalem i se sendim v pohodě a oba i souhlasili co jsem psal - jenže to v tu chvíli nevěděli o koho jde - takže, aspoň vidíš co je to za lidi a jak se chovají. Třeba dneska s tím středním záložníkem jsem přece nenapsal nic špatného - jen zrovna Hejkal to vidí jinak - tam jsem prostě pitomec.

          • Kamenovic12.6.2017 0:42reagovat

           Liaro, jsi pitomec, to víme všichni už z ofika, víc jak 8 let. Co jako chceš řešit? Přestaň tu fňukat, si jak Babiš, kampaň, diskuze, Hejkal, kampaň, nechápu, co je tapeta, proč oni to neuznají, Hejkal, kampaň...

            

           Já se rád pobavím s každým, problém prostě je, že se nedokážu bavit s někým, kdo by prodal Marečka a posadil Sáčka. Smích

           • Pouzar1112.6.2017 0:52reagovat

            On je jak Babiš a ty jak ten zbytek proti němu. Nikdo nemůže vyhrat Smích .. Pseudovyhra spočívá ve vyhnani druhy osoby.

           • Elbruso112.6.2017 0:52reagovat

            Takže 8 let víš, že potřebujeme letos posílit na pozici středního záložníka? Zajímavé. Bavíme se snad zrovna o konkrétní věcí a hned mě nazveš pitomcem jen proto, že bych si tam přál posilu. Přitom třeba tady pouzar11 se mnou souhlasil a tak by si jí přál asi taky. Taky tapetuje a mluví to samé? Řešíme snad věc co je teď a ne co bylo před 8 lety - a když jsi to nakousl, tak mimochodem už tehdy jsem říkal, že se stávajícím vedením to nikam moc nedotáhneme a bavil jsem se tam o tom často - tehdy mě stejně jako Ty měli za blázna, aspoň vidíš, kdo už tehdy měl pravdu. Ale já neprodávám Marečka nebo nesázím Sáčka na lavici, copak jsem tohle psal? Já chtěl posilu na ofenzívu do středu zálohy, Mareček nebo Sáček klidně můžou hrát s ním.

          • Pouzar1112.6.2017 0:48reagovat

           Rozdíl bude ve strukturovani textu ( jednolitej blok nikdo moc cist nechce ). Smích a pak samozrejmr pristup druhy strany coz souvisí s nickem. Smích narovinu za to asi muzou obe strany ale pod nickem Liaro si tu tolik netapetoval Smích

           • Elbruso112.6.2017 0:55reagovat

            Protože by mi tady dal hned někdo ban, stejně jako mi stejně dávají i teď. Někdo to dává jen proto, že ví, že to píšu já - i kdybych měl stokrát pravdu. Těžko to chápat, ale nemám jim to za zlé, třeba z toho někteří někdy vyrostou, že nejde soudit podle něčeho co bylo nebo nebylo pořád dokola.

   • victorlima12.6.2017 12:07reagovat

    Elbruso napsals to dobře. Prostě ve slušných týmech musí všichni i ti defenzivní záložníci být dobří 1 na 1 tj. umět dobře kličku. To umí z našich jen Sáček. Je to jeden z důvodů proč hrajeme takovou tužku.

  • Brian Pricke12.6.2017 7:17reagovat

   Mareček výborně střílí. SmíchSmích

    

   Ten z loďky netrefí moře.

 • Fandili byste sestavě plné cizinců?

  dominik2711.6.2017 21:24reagovat

  Přemýšlím, jestli Sparta u českých hráčů buď nevidí dostatečnou kvalitu, nebo profesionalitu, případně zda jsou na konkrétní posty české posily moc drahé. Obávám se, že hlavně v prvních dvou případech daleko od pravdy nebudeme. A nebo je příchod výhradně zahraničních posil jen náhoda?

   

  Pro novou sezónu přišli Bosňan, Srb, Slovák a Rakušan. Hovoří se o Francouzi Biabianym a Slovákovi Dúbravkovi. Na podzim by se mohlo reálně stát, že budou v sestavě třeba jen dva Češi, případně dokonce žádný.

   

  Sestava by mohla vypadat třeba takhle: Dúbravka - Karavajev, Štetina, Costa, Čivič - Vukadinovič, Sáček, Albiach, Mareček, Vatajelu - Janko.

   

  Jak byste se jako fanoušci českého klubu dívali na to, kdyby k tomu opravdu došlo? Já třeba z některých českých hráčů v současném kádru moc nadšený nejsem a skoro bych preferoval, aby v létě přestoupili, protože potřebnou kvalitu z mého pohledu nemají. Nicméně mít 8-11 cizinců v sestavě mě také úplně netěší. Přece jenom si myslím, že by Sparta měla fungovat i jako jakási zásobárna české reprezentace a přestupní brána českých hráčů do ciziny. Takový takřka nedosažitelný ideál bych samozřejmě viděl v tom, kdyby bylo v sestavě třeba osm odchovanců, kteří odmala snili o tom, že si za Spartu zahrají.

  • dominik2711.6.2017 21:27reagovat

   Každopádně mi na tom všem přijde nejsmutnější, že si opravdu dokážu reálně představit, že se sestavou plnou cizinců dokážu lépe ztotožnit než s týmem, který Spartu reprezentoval na jaře. A jen pro pořádek, já samozřejmě neříkám, že Spartu plnou cizinců vyloženě zavrhuji, to také ne.Úsměv

   • standis11.6.2017 21:41reagovat

    a právě takhle asi uvažuje vedení, tohle jaro jim také stačilo.

   • wasek2611@centrum.cz11.6.2017 23:29reagovat

    Proč ne?

     

    Mně přijde, že pro zahraniční hráče je ČR víc prestižní než pro domácí hráče.

     

    Viz Luftner do Kodaně. To mi nedává smysl. U nás je imho fotbal na vyšší úrovni.

   • bobo12.6.2017 9:52reagovat

    Když budou bojovat za Spartu, tak s tím nemám problém.

  • Kamenovic11.6.2017 21:32reagovat

   Tak až na týmy s extrémní kvalitou akademií jako Barcelona, která si vekou část kádru vychová, nebo Realu, kde vlastně hraje většina reprezentantů mimo Barcelonu (jsou i výjimky, samozřejmě) už žádný klub není moc bez cizinců. Opory Uinited - Španělé Mata a De Gea, City - Španělé, Argentinci, Arsenal - Španělé, Němci, v Tottenhamu Belgičani... V Interu je snad jen pět Italů, víc jich je v Juve, ale ofenzivu jim dělají taky cizinci...

    

   Já chci Spartu hlavně úspěšnou, pokud nám k tomu pomůžou cizinci, v případě hráčů jako Štětina, Vukaninovič, kteří jsou už X sezón v ČR to je ještě trošku jiné, tak mi to fakt nevadí. Pokud to nebude na úkor kvality našich hráčů, a že většina z nich tu kvalitu, aby je posadila, prostě nemá, tak mi to vážně nevadí.

    

   A abych nezapomněl, samozřejmě chci jen ”bílou Spartu” a huhuhuhu SmíchSmíchSmíchSmích

  • experto11.6.2017 21:32reagovat

   Mě to nevadí. Otázka je jen, jak by si to sedlo...je to v našich poměrech dost atyp, i když venku je to běžné.

   Fandit ”cizí” Spartě nemám problém, klidně ať tam jsou jen černoši a gayové, když to bude všechno na krev, fotbalové, s titulem a LM.

  • Elbruso11.6.2017 21:32reagovat

   Ano fandil. Já to říkal vždycky, pokud chceš dlouhodobě uspět v pohárech, tak to nejde hrát jen s čechy. Ano může se Ti povést něco jako na podzim pod Holoubkem, ale tohle je shoda okolností a nebude to tak fungovat vždycky. Tady si někteří pomalu mysleli, že půjdou hrát poháry s našimi mladíky s juniorky, což je prostě blbost. Vidíme i na naší repre, že nejsme nic moc, tak co chceme hrát s někým ještě i horším pravidelně my? To by musel být zázrak. Vidíš to třeba i na Ludogorci, kdyby to hráli jen s bulhary, tak nikdy nehrají takhle, takhle to prostě dneska je. Ani Real nebo Barca si to nedovedou hrát jen se španěly, natož my.

   • dominik2711.6.2017 21:42reagovat

    Tak já neříkám, aby se to hrálo jen s Čechy, spíš se pozastavuji nad tím poměrem, kdy opravdu dost možná dojde na to, že bude v základu třeba 9 cizinců, což je z mého pohledu opravdu moc.

     

    A když bych měl reagovat ještě na Srandu Hejkala, tak ano, třeba v Anglii je to opravdu extrém. V lize nemají ani vlastní hráče, ani trenéry. Ovšem druhá věc je, že tamní odborná veřejnost to dost kritizuje a vidí v tom příčinu, proč se už přes 50 let čeká na velkou trofej na reprezentační úrovni. A to ještě Angličané mají výhodu v tom, že mají velmi kvalitní druhou ligu, takže pořád tam toho prostoru pro domácí hráče je relativně dost.

     

    Já samozřejmě budu doufat, že vedle špičkových cizinců bude prostor i pro ty odchovance. Celá jedenáctka se z nich neposkládá nikdy, ale třeba takový ”skoroodchovanec” Sáček ukazuje, že ze Strahova cesta do základu áčka Sparty vést může. Ovšem podívejme se, jak k tomu došlo. On tu kvalitu měl od začátku, ale pořádnou šanci dostal jen díky obrovské marodce. To je možná ta chyba. Pojďme si radši rovnou najít druhého Sáčka a dejme mu tu šanci hned, nedělejme to jen z nouze...

    • Elbruso11.6.2017 21:56reagovat

     Ano co se týká repre je to problém, když budou hrát v lize jen cizinci. Ovšem pokud jsi v nějaké slabší zemi výkonostně a máš ty peníze na kvalitu odjinud, tak z pozice klubu je zase blbost někoho nekoupit jen proto, aby hráli tamní hráči. Zase ten klub nemůže brát ohled jen na repre, pokud chce být úspěšný. Dělají to tak v zahraničí všichni, ani ty top kluby to nehrají jen se svými a není to jen Anglie. Kolik máš španělů v takovém Realu v základu - moc ne.

     • dominik2711.6.2017 22:01reagovat

      Dobře, ale pořád tady vyvstávají dvě otázky.

       

      1) Co se třeba na Západě předně inspirovat v jiných věcech? Určitě by se našlo víc věcí, které u nás prakticky neexistují, zatímco na Západě jsou běžné. Mám pocit, že my vždycky zavedeme něco nepopulární s tím, že ”na Západě to tak mají taky”. Ano, ale mají tam také jiné věci, které úplně opomíjíme.

       

      2) Co když by ti odchovanci ve finále stejně mohli být lepší než 33letý Rakušan, který skončil v Basileji, nebo Srb, který na jaře pomalu neměl žádný gól či asistenci?

      • Pouzar1111.6.2017 22:35reagovat

       na 2) je jasná odpověď Smích .. to si musí ošéfovat trenér ( musí se zavést i přidružený západní zvyk a to ten, že hraje ten nejlepší bez ohledu na věk )

      • Elbruso111.6.2017 22:51reagovat

       Chtěl jsem Ti dát odpověď dříve, ale bohužel mi dal někdo ban - i když myslím normálně diskutujeme. Dole se mnou i lidi souhlasili, jestli si to přečteš co se týká konkrétně té pozice středního záložníka.

       1) Souhlasím, ale tak to prostě občas i funguje, že někdo něco i ve sportu kopíruje do druhých, když vidí třeba ten určitý efekt - to znamenají ti cizinci. To, že se okopírovat nebo i vymyslet něco jiného je jasné a souhlasím. Ale to už se musí trochu více chtít a fakt se snažit.

       2) Pokud jsou odchovanci lepší než ti zahraniční hráči, tak ano - potom stavět svoje, ovšem u nás jsme často měli fakt velké oči - nějaký Mustedanagič rozhodně není lepší i než ten 33 letý rakušan, další stejně tak.

       • dominik2711.6.2017 23:28reagovat

        U Mustedanagiče to asi bude ještě chtít čas. Zase kdybych porovnal jinou dvojici Pulkrab vs. Paixao, tak tam bych opravdu neváhal ani vteřinu. A je mi fuk, že někde v Polsku to Paixaovi střílí, u nás si nezasloužil ani vteřinu na úkor Matěje.

        • ACSpartaPraha4ever11.6.2017 23:45reagovat

         ... a to neni jen Paixao, takovych hracu tu byl za posledni leta bohuzel nespocet...

        • Elbruso112.6.2017 0:04reagovat

         Jak píše správně kolega takových zahraničních hráčů tady bylo docela dost, kdy správně říkáš, že nebyli ve výsledku ani lepší než co jsme sami měli nebo ti naši mladí. Proto se vedení konečně rozhodlo jít jinou cestou a snaží se přivést opravdu kvalitu - samozřejmě ani není vždy zárukou, že danému angažmá sedne, ale určitě je takový Janko papírově daleko lepší než naši mladí, tak prostě musí hrát on. To jestli se do té pozice někdy Mustedanagič dostane se uvidí za pár roků nebo za nedlouho, jak na tom je.

        • waaw12.6.2017 7:47reagovat

         Tady bych zasadne nesouhlasil. Paixao byl nas nejlepsi strelec v priprave, mel za sebou nejakou golovou karieru a Pulkrab byl v te dobe mlady kluk bez zkusenosti v dospelem fotbale. Pokud jsme chteli jit cestou okamziteho vysledku, tak kazdy trener vsadi spis na Paixaa a Pulkrabovi da 10 minut za stavu 2:0. To, ze to dal s Paixaem nevyslo, ze byl linej na pohyb a ze se zranil, to uz je jina

    • artaxerxes11.6.2017 23:38reagovat

     S tou Anglií bych z jejími experty nesouhlasil - Díky vekému počtu kvalitních cizinců šla jejich liga ohromně nahoru a šli nahoru i její hráči. Ano v PL jich nehraje tolik, ale je spoustu týmů s naprosto převládajícím kádram Angličanů.

      

     Popravdě od doby vzniku PL a dá se říct i startu importu hráčů šla kvalita reprezentace rapidně nahoru.

     Dneska nadějný hráč má jen v lize 30/38 zápasů proti špičkovým týmům a ten progres je u těch hráčů evidentní.

      

     A že nevyhráli žádnou trofej už 50 let - já bych řekl, že je to i tím, že chybí variabilita stylů a přizpůsobivost se jiným podmínkám (99% uvažovaných reprezentantů hraje PL)

      

  • Funin11.6.2017 21:34reagovat

   jasně, když bude hráč za Spartu bojovat, ať je to klidně cizinec

  • Pouzar1111.6.2017 21:37reagovat

   Úsměv Za poslední léta byla sestava skoro pořád plná Čechů ( alespoň mi to tak z paměti přijde .. max tak 3 na sestavu ) a 1/4 potažmo polovina kádru současný reprezentace je tvořená hráčema Sparty který tu ještě minulej rok hráli. Ti hráči (krejčí, brabec, vaclík, kadeřábek ... ) nejsou staří a v reprezentaci by měli ještě dlouho zůstat a proto nevidím problém, že by se tu na pár sezon nakupilo víc cizinců.

    

   Za novou generaci repre se Sparta zasloužila za poslední léta dost a tak je možná čas chvíli přemýšlet nad výsledkama..

  • standis11.6.2017 21:39reagovat

   Nevidím jediný důvod, proč bych měl mít problem s mužstvem plné cizinců. V Anglii s tím mají diváci problem? Nemají, když jsou plné stadiony. K odchovancům - jejich snem je především se dostat přes Spartu do kvalitnější ligy v cizině. To píšu jako fakt a vůbec se tomu nedivím.

   Profesionální sport má své zásady a tam na city není moc místo.

   Klidně se budu koukat na 11 cizinců, pro mě je jediným měřítkem výkon na hřišti. Vedení to vyhodnotilo asi tak, že kvalitu nyní seženou především v cizině včetně trenera, tak bych jim v tom vůbec nebránil. Uvidíme, jak to dopadne. A další věc - v případě hodně cizinců specifikum české kabiny odpadne a já se vůbec nedivím, že na tohle specifikum vedení není zvědavé.

   • dominik2711.6.2017 21:48reagovat

    Já bych s Anglií moc nesrovnával. Tam je dost běžné, že člověk s tamním občanství má jednoho rodiče z Afriky a druhého z Asie.Smích

     

    Jestli tamní fanoušci něco dokáží vstřebat, to je taky sporné. Přijde mi, že Angličané jsou spíše diváci než fanoušci. Jako diváci se chodí koukat na kvalitu, ale nějaké srdcaře bych tam dnes už moc nehledal. A také je třeba zmínit, že i na těch tribunách vidíš, že to je samý cizinec. Tamní fotbal je navíc velkou turistickou atrakcí, takže kolem tebe často sedí spousta lidí, co ani neumí anglicky.

     

    Jinak souhlasím, že ani já nejsem zvědavý na specifika české kabiny, jak nám byla dosud prezentována. To už také radši budu fandit jedenáctce cizinců.Smích

  • ap189311.6.2017 21:40reagovat

   Fandím týmu, který hraje na 100%, který nechá na hřišti vše a je mi jedno, jestli je v sestavě 10 cizinců. Ať je tam klidně Ukrajinec, Chorvat, Nigerijec.. Je to jedno, hlavně, že se budou za Spartu rvát. Když pořád říkáme, jak jsme světoví, tak musíme brát i jiné národnosti, ne jen ty bílé..

  • adam11.6.2017 22:10reagovat

   Já to vidím naprosto jednoduše - je mi jedno jestli je na hřišti běloch/černoch/mulat nebo eskymák, jde mi o to, zda se daný hráč dokáže identifikovat s tím co pro nás Sparta znamená a podle toho se chovat a hrát. Pokud to dokáže, bude mít i moji podporu. Od nějakého ”vlastenectví” by tu měl být nároďák. A být zásobárnou pro reprezentaci by bylo pěkné, ale to nemáme zcela ve svých rukách. Co naopak ovlivnit můžeme je pečlivá výchova vlastních odchovanců.

  • ACSpartaPraha4ever11.6.2017 22:17reagovat

   ”Takový takřka nedosažitelný ideál bych samozřejmě viděl v tom, kdyby bylo v sestavě třeba osm odchovanců, kteří odmala snili o tom, že si za Spartu zahrají.”

    

   Proc to tak tady uz leta nefunguje... :-/

   • Bastym11.6.2017 22:21reagovat

    Já se obávám, že v to v možnostech Sparty není... Odchovanec, který se dostane do áčka Sparty a jeho hra bude slučitelná s ambicemi Sparty dříve nebo později odejde za lepším (lepší soutěž, peníze...)

     

    • ACSpartaPraha4ever11.6.2017 22:25reagovat

     No toho odchovance by mohl nahradit jiny odchovanec.

     • Pouzar1111.6.2017 22:37reagovat

      To by ale musela Sparta pomalu každej druhej rok produkovat hráče evropský úrovně ..

      • Pouzar1111.6.2017 22:37reagovat

       respektive potenciálem na Evropskou úroveň

      • ACSpartaPraha4ever11.6.2017 22:46reagovat

       Brabec, Kaderabek tu odehrali tri sezony nez frnkli (nepocitaje jejich hostovani vsude mozne), Krejci dokonce pet.

       • Pouzar1111.6.2017 22:50reagovat

        každej třetí napsal jsem to špatně Úsměv .. jedna sezona počátek, druhá stár a třetí už by tu nebyl tak by musel nastoupit někdo jinej .. jinak je tam nutno započítat ( teď budu s procentama hodnej ) že 50% talentů neuspěje ..

        • ACSpartaPraha4ever11.6.2017 22:56reagovat

         Porad to na ty me priklady nesedi. ;) Ono by to urcite slo, jen by se muselo chtit a Sparta by musela mit dany nejaky smer...

          

         V cem to myslis je, ze se u nas neprosadi...

          

          

         • Bastym11.6.2017 23:04reagovat

          podle mě je u nás velmi dobrá práce s mládeží do nějakých 18ti let a pak je to hodně amatérské a i proto se u nás spousta odchovanců neprosadí. Absolutně tady chybí nějaký přechod a práce s hráči, kteří jsou na hostování. x-krát tady zasněla absence B-týmů ve druhé lize. To, že s hráči na hostování nikdo nekomunikuje a těch faktorů bude určitě víc...

          Zároveň je ale potřeba si uvědomit, že přechod mezi dorosteneckým a chlapským fotbalem je strašně těžký a spousta hráčů, kteří vypadají jako ”super” talenti, ten přechod nezvládnou sami v sobě. A to je standardní věc všude ve světě, nejenom u nás...

         • Pouzar1111.6.2017 23:14reagovat

          Brabec dlouhou dobu poskakoval na hraně základní jedenáctky a Kadeřábek byl těžce průměrnej záložník, z kterýho se zázrakem nakonec dokázal vykřesat perfektní krajní ofenzivní obránce ... To že tu ”hráli” tak dlouho bylo tím, že moc kvalitně nehráli.. Spíš sbírali minuty než prokazovali kvalitu ..

          A Láďa Krejčí měl po době největší slávy těžkej pokles formy .. Dlouhou dobu se tu na něj nadávalo protože neustále lítal v offsidu nebo kazil ( i když se údajně snažil co to dalo ) ..

           

          Vychází mi tu z toho že jsme jen prostě neměli dlouhou dobu nikoho lepšího a tak se to s nima zkoušelo .. Nakonec se to povedlo a tak přestoupili do kvalitnějších lig .. Otázkou je jestli Sparta je tým, kterej by měl čekat 2-3 sezony než se hráč probere a prokope .. Příkladem je letošní tlačenka Koubka do brány ve chvíly, kdy je Bičík prostě lepším golmanem .. Možná je to dobrý pro hráče potažmo pro národní tým ale pro nás je rozhodně nejlepší když hraje ten momentálně lepší ..

           

          To není o tom, že se jen U Nás ti mladí neprosadí .. Oni se neprosadí nikde .. To procento je děsně malý ... Polovina kluků skončí v 16-18 letech protože radši honí holky než balon .. Ztratí zájem .. Z toho co zbude se čtvrtka zblázní protože jsou stár a začnou na to kašlat .. Čtvrtka jsou ti vyvolení co maj mozek i talent a zbytek dříči co se postupně vypracujou, ale třeba jen na úroveň naší kaprligy. Předpoklad, že bude dorost každý 3 roky flusat 3-5 talentů co Spartu někam posun je podle mě moc silnej .. Ještě v dnešní době, kdy se zvednou nábory do mládeže Slávie a i ta si bude nakupovat to nejlepší ..

        • ACSpartaPraha4ever11.6.2017 23:15reagovat

         P.S.: Si vezmi nakupy v lete ’15 - Steinhöfer, Litsingi, Paixao, Fatai, Koubek, Frydek, Breznanik - ze sedmi hracu tu aktualne hraji dva, a to jsou nakupy pred dvema lety.

          

         Prijde mi ujete argumentovat tim, ze kdyby Sparta spolehala na mladez, tak by musela kazdy druhy rok shanet nahradu, kdyz se podivas na tohle... ;)

         • ACSpartaPraha4ever11.6.2017 23:23reagovat

          ...a to je taky jeden z problemu. Sparta radsi nakoupi x prumeraku, nez aby dala sanci vlastnim odchovancum, kteri jsou na tom mnohdy stejne, ne-li lepe, jen protoze nase vedeni asi miluje prestupy (nadsazka, vim, ze nemiluje, ze je tu vyssi zajem).

           

          Nic, jsem se trochu rozohnil, presunu se zase z pozice prispevatele do pozice citatele, aby vam to tu nezasral. ;-)

         • Pouzar1111.6.2017 23:24reagovat

          Jestli ti stačí hrát druhý třetí místo .. A párkrát za 10 let vyhrát titul tak takhle můžeme pokračovat .. Nákupy byly špatný, ale to nemá s kvalitou akademie potažmo schopností mladejch hráčů přejít do dospělýho fotbalu žádnou spojitost .. To byla jen neschopnost vedení... Fataie, Paixaa bych mezi neúspěchy nepočítal .. Paixao šance stejně nedostával a Fatai by hrál dobře kdyby se správně použil ..

          • ACSpartaPraha4ever11.6.2017 23:33reagovat

           Coze? Jak pokracovat? :-O

      • dominik2711.6.2017 23:01reagovat

       Tak to bych skoro řekl, že víceméně produkuje. Samozřejmě ne stejný typ na stejný post, aby mohl opravdu nahradit odchovanec odchovance. Ale těch kvalitních hráčů, co tady v posledních letech vyrostlo, není zrovna málo.

       • Pouzar1111.6.2017 23:43reagovat

        Úsměv jasně .. věřím, že ti co nastoupili letos pod Holoubkem jsou blízko tomu aby naskočili (velký počet) .. ale když se podíváš léta zpět tak koho jsme vyprodukovali? .. Loni/předloni byl v áčku tuším jen Juliš (dle e-pojisteni statistik)? a pak se spíš na lavičce mihlo pár hráčů co odehrálo max 2 zápasů .. Vím že na to má vliv i trenér ale tohle číslo je příšerný a daleko od toho o čem se tu sní ..

         

        Letos se sice probojovalo stabilněji do áčka víc hráčů ( když nepočítám mlaďochy co maj ještě rok,dva-tři čas ) Juliš, Pulkrab, Sáček, Čermák .. Ale za mě teda Pulkrab i Juliš maj ještě čas a možná na to ani mít nebudou.. Sáček je jedinej kdo nějak prorazil .. A Čermák je i přes dobrý hostování špatnej ( pochybnosti o využívání hráčů na pozicích nechám teď stranou ).

         

        Kdyby byl každej jako Schick tak asi jo, ale s hráčema co jsou na hraně Ačka nebo dokonce jeho střídačky ( a nedokážou předčít naše ”těžce průměrný rádobyhvězdy” ) tituly nevyhrajem ... Jako sen to zní skvěle .. Jen o tom mám pochybnosti .. To by se muselo do mládeže jinak investovat.. Tahat tam zahraniční mladíky apod.

        • ACSpartaPraha4ever11.6.2017 23:51reagovat

         Bohuzel absolutne jsi nepochopil, o co tu slo. :-/ Strasna skoda.

          

         Mimochodem - i ten Schick, kdyby tu zustal, by byl za tehdejsiho trenera na hrane A-tymu, treba to pomuze.

          

         No nic, mejte se vsichni, snad se budeme na konci pristi sezony radovat a nebude to jen vystrel do tmy. Úsměv

         • Pouzar1112.6.2017 0:18reagovat

          Šlo tu o to, že chceš do týmu nacpat neozkoušený mladý hráče (s většinou nevyrovnanejma výkonama) a kvalitou max odpovídající současnejm hráčům základní jedenáctky hrajících špatně, který ukopali třetí místo... A chceš to tak dělat dlouhodobě .. Ano ti hráči mají potenciál .. Ale jestli si mám vybrat tak ať ten potenciál nejdřív ukážou ve Zlíně nebo Boleslavi a potom je můžeme zkusit .. Tlačit na hřiště někoho jen protože má asi potenciál nebo je mladej je blbost ..

           

          Ano ve chvíly kdy je lepší nebo absolutně stejnej (i v treninku ) jako starší hráč tak na hřiště patří .. Já proti mladejm nic nemám .. Jen zapojit drobet logiku ..

          Nemůžeš tu z toho dělat dělat Ajax bez Ajaxu.. Když se podívám na soupisku jejich áčka tak má polovina týmu dvě národnosti .. Mi nepřivádíme maročany do U14 ani Srby .. pár hráčů se tu z ciziny objeví ale nejsem v tom tak vyhlášenej tým ..

           

          Ano Schick by se tam počítal .. Otázkou je jestli před sezonou opravdu neměl problémy s disciplínou-bráněním ( Zdenda by byl sám proti sobě kdyby posílal do háje hráče u kterýho má jistotu že mu bude střílet goly )

           

          Ukaž mi další hráče co se takhle ukázali. Myslíš že by chtěli držet v Juniorce/Dorostu hráče co maj na ligu? Pošlou je na hostování a když se ukážou tak je stáhnou .. Stáhl se Čermák a nevyšlo to .. Kdyby měl smlouvu Schick tak by to vyšlo .. Hybš(průměr), Pavelka, Frýdek to je ještě generace 92/93 teda Láďa Krejčí a spol.. už by v lize měli lítat hráči 94 95 96 97 98 99 .. tedy alespoň 6 hráčů co prokazuje že má na spartu

           

          Když budou opakovaně posílat na hostování hráče (a prokážou to tam ) co u nás maj na základ tak to beru ( vedení za to budu pranýřovat stejně jako ty) ..

     • Bastym11.6.2017 22:37reagovat

      to by bylo ideální, ale to už bysme jich tam teď museli mít těch osm... a máme 3? Bičík, Sáček a Kadlec... když teda nepočítám Hybše, který odejde a ostatní, kteří jsou v širším kádru.

      btw: mně by se to taky líbilo, aby byl náš tým složený z 5-6 odchovanců v základu a dalších 5 včetně dorostenců, kteří jsou v širším kádru

      • ACSpartaPraha4ever11.6.2017 22:48reagovat

       Samozrejme jsem se zasnil, realne to neni, protoze.....

  • wasek2611@centrum.cz11.6.2017 23:09reagovat

   Národnost je mi u zadele :)

    

   Důležitý pro mě je, jestli ten hráč je Sparťan.

    

   Ideálně zahraniční kvalita - zkušenosti. A naše mládí (sáček, Zizu, Pulkrab..)

    

   Žádný vácha, holek, kadlec. Kteří jsou ve stále ve spartě jen skrz to, že to jsou češi. Kdyby to byli třeba brazilci, tak už tu dávno nejsou..po takových výkonech.

    

   Proto bych tu rád viděl Sivoka. Je to Sparťan.

    

    

  • asgard3311.6.2017 23:24reagovat

   Větší problém než sestava plná cizinců je pro mě naše tragikomická jarní sestava,hlavně ta megahvězdná obrana Holků,Kadleců a Hybšů.Časté a početné odchody našich opor (reprezentantů) do ciziny nejsme schopni plně nahrazovat z domácích zdrojů.Kromě toho na určité posty je lepší koupit zahraniční hráče,protože naši hráči na těchto postech hrají v cizině,u konkurence v Plzni a Slavii nebo jsou prostě nedostatkovým zbožím. Kromě dosavadních cizinců/posil si dokážu představit ještě příchod zahr. stopera,tvůrce hry a křídla.Pak by se tady včetně Dúbravky skutečně sešla celá sestava cizinců a jistě by bylo zajímavé porovnat kvalitu cizinecké sestavy s jedenáctkou domácích hráčů ve Spartě.Většina zahr. klubů hledá legionáře hlavně do ofenzívy,u nás potřebujem spíš zahr. obránce,protože naše obrana Holků,Kadleců,Hybšů je vyloženě aušus.V obraně si klidně dokážu představit složení Kara, Štětina,další cizinec,Costa,dokonce bych to pokládal za účelné.V pětičlenné záloze naopak podle mého vždycky nějaký domácí hráč bude,tady bych ani nepovažoval za účelné odstavit všechny Frýdky,Sáčky,Marečky,Šuraly atd.Je jasné,že bez příchodu Štramáka by těch cizinců bylo méně.Jejich angažování nesmí být samoúčelné,ale v současné krizové situaci s tím nemám zásadní problém.

  • pubi12.6.2017 0:30reagovat

   Ano, v tuto chvíli možná i víc, protože po bídě posledních let už na sobě pozoruju, že jsem rád fakt za každou změnu.

  • victorlima12.6.2017 12:29reagovat

   Bez problémů bych fandil. Všichni jsme přece v jednotné Evropě a třeba Arsenal nemá mnohdy v týmu žádného angličana a přesto na něj přijde 60 tisíc lidí. Přestupní stanicí do Evropy přestala být Sparta už dávno. Od té doby co nehraje pravidelně LM.

 • Mareček

  Bastym11.6.2017 21:17reagovat

  Spousta zvás píše do své sestavy Marečka. Čím vás zaujal a proč ho tam chcete? Píšete, že podává konstantní výkony - ano podává, ale podle mě konstantně průměrné. Je tragicky neproduktivní, přihrávky zvládá max do 5ti metrů, je všude a zároveň nikde, o střele se nemá význam ani bavit. Podle mě v ničem nevyniká a je to jenom posunovač balonu.

  • Kamenovic11.6.2017 21:19reagovat

   Iniesta dokázal být rok a půl bez gólu a asistence a nikdo ho nekritizoval, ale běda, jak se podobně produktivní hráč dostane do Sparty Smích Tohle nemá smysl řešit, Mareček není dokonalý, ale kdo nevidí jeho přínos pro hru, prostě nerozumí fotbalu. Tečka.

   • Bastym11.6.2017 21:24reagovat

    mě zajímá váš názor, já se nechci hádat. Já v Marečkovi přínos nevidím a rád bych slyšel, jaký přínos má pro vás.

    Btw: Mareček má za Spartu přes 100 zápasů a dal 1g

    Iniesta za 300 zápasů dal 30g

    To jenom pro pořádek.. jinak srovnávat Marečka s Iniestou je trošku mimo mísu

   • waaw11.6.2017 21:38reagovat

    Argumentovat, ze kdo nema stejny nazor jako ja nerozumi fotbalu je stupidni. Tvrdit sam o sobe na diskuznim foru, ze ja rozuim fotbalu je opet ukazka bezvyznamnosti

  • Pouzar1111.6.2017 21:20reagovat

   Smích Jestli přijde Sendi, tak budeš stažen z kůže a označen za fotbalového a možná i životního neznalce .. Smích .. Jdu si pro popcorn

   • Bastym11.6.2017 21:25reagovat

    klidně, já se toho nebojímSmích

     

    • Pouzar1111.6.2017 21:30reagovat

     Tak tři tejdny zpět sem tu o něm psal téměř stejné věci (až na tu neproduktivitu kterou bych mu nevyčítal.. každej střílet umět nemusí) a dostalo se mi reakce zmíněné nahoře. Smích Psal tu něco o počtu soubojů, prostoru kterej pokreje, přesnosti a počtu přihrávek a že se vždy nabízí .. Tak sem šel na statistiky epojištění ligy a vypisoval ..

     • Bastym11.6.2017 21:35reagovat

      neproduktivitu beru celkově, ne jenom goly. Mareček nemá ani asistence, ani předfinální přihrávky.

      • Pouzar1111.6.2017 21:39reagovat

       jo předfinální fázi taky vytahoval Smích ..

      • Kamenovic11.6.2017 21:41reagovat

       Jeden z nejlepších defenzivních záložníků na světě, 3x vítěz LM, mistr světa a Evropy, šestinásobný mistr Španělská.. Sergio Busqets má průměr 1 asistence na 15.4 zápasu. Na gól jich potřebuje 36. A to můžu argumentovat tím, že to má snadnější v tom, že nahrává Messimu a ne Julišovi.

       • Bastym11.6.2017 21:46reagovat

        Ale říct, že jiný fotbalista taky nemá asistence nebo góly přece není argument... Fotbalistů, kteří nesbírají asistence je spousta...

       • Pouzar1111.6.2017 21:48reagovat

        Smích já neříkám, že to mít musí Smích jen to neměl vytahovat, když je to lež jako věž

        • Bastym11.6.2017 22:04reagovat

         já jeho ani ostatní nechci hejtovat, mě vážně zajímá, co na něm vidí. Každý máme na fotbal jiný pohled a názor. Já taky od DM neočekávám spousty golů a asistencí, ale spíš to, že bude jezdit po zadku, bořit akce, dokáže soupeřovu tvůrci hry znepříjemnit zápas, ale to právě u Marce nevidím taky. Proto píšu, že podle mě nemá nic a zabírá místo...

  • rosicky11.6.2017 21:33reagovat

   Za me je to tim, ze mame mizernou konkurenci ve stredu zalohy. Marecek mi neprijde tak spatny, ale je to podobny typ jako Sacek a tak bych ho videl na lavicce jako nahradu za nej.

   Ale Vacha se mi nelibi a jiny def. zaloznik v tymu neni a tak tam vidim radsi i Marecka.

  • Rarášek11.6.2017 21:52reagovat

   Nejjistější rozehrávací záložník v lize, ale nám je to málo. On není typ bijce, ani nějákýho klasickýho DM, ani BTB. On je prostě fotbalista, kterej si seběhne pro balón a rozdá ho kreativnějším spoluhráčům(Tady je chyba, že žádnýho nemáme, proto se svaluje vina na Marečka). Téměř každá akce začíná u rozehrávače s přesnou přihrávkou, a to Marec bezpochyby je.

   • Bastym11.6.2017 22:00reagovat

    ok, díky za názor. Každý ho máme jiný a proto jsou diskuze.

    To co popisuješ v něm vidím taky, a přesně proto je pro mě jenom posunovač balonu o pár metrů. Akci nerozbije, balon nevybojuje...

    Pak by bylo potřeba, aby za ním hrál defenzivní záložník, který to dokáže a před ním někdo tvořivý... ale stejně si nemůžu pomoct, pro mě je to na Saprtu prostě málo a zabírá místo

    • Kamenovic11.6.2017 22:08reagovat

     Úspěšnost soubojů má větší než Vácha... taky málo, Vácha je bijec Smích

     • Bastym11.6.2017 22:11reagovat

      ok, chápu, nic konkrétního z Tebe nevypadne, tak toho můžem nechat. Vytáhnout si z příspěvku jedno slovo a na něm postavit odpověď je super počin... gratuluju

      • Kamenovic11.6.2017 22:18reagovat

       Protože to nemá smysl, ty si meleš pořád to svoje. Nejsi taky Liaro? Mareček vládne prostoru, umí zrychlit hru, perfektně zakládá akce odzadu, má obrovský akční rádius, univerzálnost, kopací techniku (neplést s technikou střely), úspěšnost přihrávek nad 80%, úspěšnost soubojů nad 50%. Ale vlastně zabírá místo. Komu? Lafatovi? Váchovi, kterýho vymaže i v těch soubojích?

       • Bastym11.6.2017 22:24reagovat

        Jsem Liaro a taky všichni ostatní, kteří s Tebou nesouhlasí...

        Konečně jsi napsal něco konkrétního. Děkuju i když s Tebou nesouhlasím.

        • Kamenovic11.6.2017 22:25reagovat

         Protože tomu nerozumíš. Easy.

     • Pouzar1111.6.2017 22:14reagovat

      Vácha je v první řadě nekopa co neustále fauluje místo odebírání míčů a rozhodně není měřítkem.

      • Bastym11.6.2017 22:18reagovat

       Já jsem o Váchovi nenapsal ani slovo a současný Vácha opravdu není měřítkem pro fotbalistu, který by měl hrát za Spartu

       • Pouzar1111.6.2017 22:27reagovat

        To bylo na Srandu Hejkala Úsměv

    • Rarášek11.6.2017 22:35reagovat

     Málo .. já si představu v záloze prostě jistotu při rozehrávce přesně takhle. Potřebuje k sobě toho čističe a tvořivýho záložníka. Ale pravda je, že jeho roli zvládá Sáček mnohem lépe, plus občas balon i vyveze, ale tyhle dva, který se spolu budou střídat, bych si stoprocentně nechal.

     • Bastym11.6.2017 22:40reagovat

      Toto můžu podepsat...

      U Sáčka navíc vidím možnost, že až se víc otrká, získá zkušenosti a sebevědomí, tak bude i dopředu lepší...

  • DaveACS11.6.2017 22:27reagovat

   Je neuvěřitelně dynamický, velmi dobře čte hru, hraje na velkém prostoru a hlavně si do prostoru přebírá balón.. Když mu to sedne, tak má v noze velkou raketu, přihrávku umí dát taky..

  • wasek2611@centrum.cz11.6.2017 23:22reagovat

   Lepší hráč na DZ u nás krom Hořavy neni.

 • 4-3-3

  Kamenovic11.6.2017 20:51reagovat

  My bychom mohli hrát super fotbal, nemít v kádru Janka a Lafatu Smích

   

  Záloha Mareček - Sáček - Frýdek, jako navrhoval včera Sendi a před nima vířící trojlístek Kadlec - Šural - Vukadinovič, případně Vatajelu - Kadlec - Vukadinovič, to vypadá vážně lahodně.

  • rosicky11.6.2017 20:53reagovat

   Proc by nemohl hrat Lafata a Janko v 4-3-3?

   • Kamenovic11.6.2017 20:54reagovat

    Jsou pomalejší, nemůžou si měnit pozice s křídly, jinak samozřejmě oba tam být můžou, mně jde ale především o tu variabilitu, měnění pozic. Janko na křídle s Lafatou je prostě nesmysl Úsměv

    • rosicky11.6.2017 20:56reagovat

     Stejne je to ve finale podobny jak 4-5-1. Utocnici kridla se stejne musi stahovat do obrany podobne jako zaloznici a na hrotu se hodi hrac typu Janko vzdycky.

     • Kamenovic11.6.2017 20:59reagovat

      Já bych prostě mnohem raději hrál bez něj. Můj názor. Díky tříčlenné, spíše ”defenzivnější” záloze máš vzadu 7 lidí, to žádný tým v lize nepřečíslí, takže to dozadu bude pořád 4-3-3.

    • jumbre2311.6.2017 20:58reagovat

     Viděl si vůbec letos Šurala, když se přiblížil k lajně? V 99% případů si zašlápnul míč a zkoušel dělat kličku z místa a pravidelně neúspěšně.

  • Elbruso11.6.2017 20:54reagovat

   Ne - Mareček, Sáček ani Frýdek nedají útočníkům dobré přihrávky, všichni to jsou spíše defenzivní hráči. Chybí Ti tam někdo jako byl kdysi Dočkal nebo Matějovský a přesně o podobném hráči mluvím, že tomu chybí. Čermák neuspěl, Nestor těžko říct a z kádru zbývá jen Rosický, který je pořád zraněný, proto ta posila do středu zálohy směrem dopředu.

   • Kamenovic11.6.2017 20:55reagovat

    Liaro, já tě prosím, nereaguj na mě.

    • Elbruso11.6.2017 20:58reagovat

     Já vím, těžko se kouše pravda, že po odchodu Dočkala jsme nebyli schopni nic vymyslet dopředu a je úplně fuk, kdo v tom středu zálohy hrál. Nemáš odpověď, nechceš přiznat, že na tom něco i je, tak se stejně jako sendi zmůžeš jen na to, že já mluvím blbosti, ať napíšu co napíšu. Takhle reagují jen puberťáci a lidi co nejsou schopni uznat pravdu od někoho jiného.

    • Pouzar1111.6.2017 20:59reagovat

     Vždyť má tentokrát pravdu. Hrajeme celou sezonu ho*no. Ve finále se tu lidi shodnou, že je to z důvodu toho, že nemáme zálohu (v překladu: útočník nedostane balon ) a další sezonu tam narveme zase stejný lidi a najednou to bude fungovat? Jedna věc je, že nemají komu nahrát, druhá věc je jestli tam vůbec nahrávat budou i když tam nebude Konate a spol.

     • Kamenovic11.6.2017 21:02reagovat

      Tu sezónu tu byl i Dočkal a Matějovský, aha? Pozice špílmachra je přežitek, dokážeme hrát bez něj. Nás ”zabila” snaha o dominanci, když jsme se naučili hrát účelně. Opět jsme odstoupili z cesty, protože nás za to kritizovala laická veřejnost, jako např. média. Vždyť ty mrdky neudělají ani tři žogly a my kvůli nim překopeme celý systém. Nesmysl.

      • Pouzar1111.6.2017 21:07reagovat

       Nevim o jakej sezoně mluvíš, ale dokud tu byl Dočkal tak tu ta překvapivá přihrávka byla. Když naučíš všechny dělat narážečky (ne nahrávka a 3 doteky na zpracování), tak to s nima možná hrát můžeme, ale pokud se celej tým nebude chovat systémově tak prostě toho borce co to umí nečekaně šoupnout do uličky potřebujeme .. Svého času dokázal poslat nečekanou přihrávku i Hušbauer (krom Matějovského a Dočkala) .. Záloha byla uplně někde jinde.

        

       Nejlepší léta sme měli pod Lavičkou a to protože si lidi uměli narazit a ještě tu byla ta kreativita .. Ne jen jedno nebo druhé ..

       • Kamenovic11.6.2017 21:10reagovat

        Měl jsem na mysli uplynulou sezónu, byli tu oba dva a hráli jsme ”celou sezónu hovno”, tedy i s Dočkalem a Matějovským. Nejlepší sezóna pod Lavičkou byla dílem obrovské náhody, ze které jsme vystřízlivěli hned po dvou měsících ve Švédsku. Samozřejmě, rád na to vzpomínám, ale upínat se k tomu nedá, byl to jen dílčí úspěch, na který se nenavázalo.

        • rosicky11.6.2017 21:17reagovat

         Nahody? To si delas srandu. Lavicku tymu vtiskl jasny herni projev. Je fakt, ze druhou sezonu uz souperi vedeli jak na nas (stacil vysoky presink a rozeravka nam delala obrovsky problemy). Ale jinak se mi libilo jak jsme se snazili hrat neustale kombinacne. Od jeho odchodu sla hra uplne do hajzlu, jeste celkem dlouho z toho Scasny tezil, ale za ty necely dva roky ten tym dojebal tak, ze se ztratili i posledni naznaky nejaky sehranosti. Ted zaciname zase znova.

         • rosicky11.6.2017 21:19reagovat

          Sry za chyby..ztratily naznaky.

         • Kamenovic11.6.2017 21:22reagovat

          Venku jsme byli stejně slabí jako teď, ale vždycky nám tam něco spadlo, kombinace byla lepší, než je teď, to nikdo nerozporuje, ale uplynuly dva měsíce a byli jsme v prdeli, protože se na to každý podprůměrný ligový tým naučil reagovat. Napadat Matěovskýho a bylo po systému.

        • Pouzar1111.6.2017 21:18reagovat

         Tak odkazovat na Matějáka kterej podle transfermarketu odešel v září je asi blbost. Navíc ani nevim jestli za nás vůbec odehrál zápas. Stejně už byl špatnej a musel odejít.. S Dočkalem to taky moc nešlo, ale po jeho odchodu šla hra týmu do zadele uplně. Bez systému, bez spešl hráče .. Nemělo to dopředu absolutně nic ( až na pár záblesků individualit jako Kara, Vata a snad dva zápasy Šural ) .. Lavičku samozřejmě do nebes nevynáším ale zkrátka mu nemůžu odepřít že tam ty nacvičený momenty byly a každej zápas se jak přes kopírák opakovaly Úsměv

         • Kamenovic11.6.2017 21:24reagovat

          Jo a stačila jedna věc a systém se rozpadl. Ten ročník nám vyšlo všechno, i Bednář vypadal jako fotbalista... Byla to úžasná sezóna, ale z velké části to celé bylo dílem náhody, euforie, štěstí... a ne trenérské geniality Víti Lavičky.

   • waaw11.6.2017 20:59reagovat

    Nersim kdo to pise, ale je v tom kus pravdy. Ani jeden z tech tri neni ofenzivni zaloznik, ktery je schopny kreativity a dat prekvapivou prunikovku, kdyz je protivnik zakopan pred vapnem (80% domacich ligovych zapasu). Ze stavajiciho tymu Rosa a mozna Nestor, Cermak kdyz je v pohode

  • Bastym11.6.2017 21:02reagovat

   Záloha Mareček - Sáček - Frýdek nás nemá šanci nikam posunout. Ani jeden neni produktivní, nikdo nedá překvapivou přihrávku, nezaloží kloudnou akci... To je přesně to, co jsme sledovali celé jaro po odchodu Dočkala... Před takovou zálohou může hrát kdokoliv a bude to jedno...

   Jinak nechci malovat Konateho na zeď, ale Vukadinovič je podle mě klasický ”půlročák” a i podle informací, které mám ze Zlína, to není hráč pro Spartu - ale budu rád, když to nebude pravda

  • rosicky11.6.2017 21:03reagovat

   Jinak si myslim, ze nam chybi kvalitni kridla a tym mame slozeny prave pro tohle rozestaveni.

   Ja to rozestaveni moc nemusim, ale ve fife taky hraje v sestave: Bicik - Karavaev, Hovorka, Costa, Vatajelu - Sacek, Rosicky, Frydek (Marecek) - Nestor, Janko, Kadlec (Sural).

   Mam rad rozestaveni 4-4-2, ale na to nemame krajni zalozniky.

   • Funin11.6.2017 21:05reagovat

    fuj rozestaveni 4-4-2 nesnasim, prijde me uz prezite a vetsina tymu ho umi eliminovat

   • Kamenovic11.6.2017 21:07reagovat

    Vata v obraně?

 • SOM ZVEDAVY

  FANDA730711.6.2017 20:38reagovat

  kto vybral lepsie-Sparta ci DAC, ktoreho tiez bude talian trenovat ROSSI byvaly ligovy hrac, pred rokom vytiahol Honved na 3.miesto a v tejto sezone ziskal titul po 24rokoch

  • Brian Pricke11.6.2017 20:43reagovat

   Vím o něm a čekal jsem, že po zisku titulu přijde nabídka z lepšího týmu, než ve kterém ten titul získal. Škoda.

 • Kašpaři jsme my!

  Franta z lidu11.6.2017 20:20reagovat

  Křeťo, kup nám Sivoka! My chceme stoperské duo Tom Sivok-Mika... To bude teprve show, přátelé!Otrávení

  • Kamenovic11.6.2017 20:22reagovat

   Já chci trenéra Frantu z Lidlu a sportovního ředitele Liara, na konci ročníku 90 bodů, postup v Evropě do semifinále, jen pohár pustíme ze solidarity sestupující Plzni... Úsměv

   • Elbruso11.6.2017 20:26reagovat

    Já pořád čekám na vysvětlení, proč jsme byli letos dopředu tak jaloví, když si tedy Mareček a Sáček odehráli svoje a je blbost do středu zálohy tedy někoho přivádět. Roluj x stránek dozadu na téhle diskusi. Stejný názor jako já mělo spoustu lidí, že by přivedli někoho do středu zálohy. Asi tomu tedy nerozumí nikdo - jen Ty a sendi.

    • Kamenovic11.6.2017 20:30reagovat

     Tak já a Sendi jsme všeobecně uznávaní fotbalový odborníci, takže mě to vůbec nepřekvapuje. Já bych ti to klidně, Liro, vysvětil, jenže ty jsi taková guma, že to stejně nepochopíš, pro mě je to promarněný čas.

     • Elbruso11.6.2017 20:32reagovat

      Aha, tak v tom případě je tady spousta těch gum, protože konkrétně o posile do středu zálohy tady psalo spoustu lidí - záleží, kdo z nich tady teď je a přizná to. Vše jde navíc vyjet na stránkách dozadu. Mareček a Sáček jsou tedy spíše defenzivní - já se ptám, kdo má být ten ofenzivní? A Ty tady operuješ s Nestorem, který tam skoro nehrál nebo s Kadlecem, který hrál letos celkově tužku. Opravdu tam posílit nepotřebujeme? Hlavně, že máme 6 stopéru nebo kolik. Odzadu tu hru tvořit fakt nebudeš.

      • Kamenovic11.6.2017 20:34reagovat

       Kdybys fotbalu rozuměl, věděl bys, že hra se tvoří právě odzadu. Domluvil jsem, víc už tě ponižovat nechci.

       • Elbruso11.6.2017 20:38reagovat

        Ty pleteš hrušky a jabka. Samozřejmě, že hra začíná i odzadu, ale těžko ten stopér bude nahrávat útočníkovi do šance - tedy většinou. Co Ti pomůže dobrý stopér, když nikdo nedá dobrou přihrávku dopředu? Myslíš, že by tam včera Schickovi nahrával do šancí stopér, když zbytek zálohy hrál tužku nebo co? To proč jsme letos hráli tužku směrem dopředu jsi navíc stejně nevysvětlil - a jestli si myslíš, že to bylo Holkem nebo Kadlecem vzadu, tak tomu nerozumíš ani za mák.

 • Záloha/posily

  Elbruso11.6.2017 19:22reagovat

  I včera ta repre - bylo jasně vidět, když nehraje záloha, tak je v pytli celý tým. To byla i naše největší bolest letos ve Spartě - ano Kadlec, Holek i další dělali chyby v obraně, ale to jakou jsme hráli celkově holomajznu za to mohla hlavně záloha - nebyl nikdo, kdo by na sebe vzal odpovědnost, rozděloval míče, nahrával, střílel třeba i góly a do toho pramenily ještě chyby. To samé včera repre - a ještě odejde x hráčů fyzicky. Zatím přišel Vukadinovič, ale to je hráč hlavně na kraj zálohy, případně i do útoku. Tam musí někdo přijít jako sůl, protože jak jsme viděli letos v lize na nějakou souhru Marečka, Sáčka, Váchy, Čermáka se fakt spoléhat nedá - Frýdek je po zranění a typ tak za někoho, aby sbíral míče. Do středu zálohy někdo musí přijít - případně ten Biabiany to taky není, opět křídelní hráč. Na Rosického asi moc spoléhat nemůžeme a zbytek už sem vypsal. To je naše největší bolest i v repre, když pominu chyby v obraně. Včera druhý poločas střed zálohy vůbec neexistoval - ve Spartě to v mnoha zápasech bylo dost podobné. A pak ta hra vypadá jako chaos, nákopy z obrany rovnou do útoku a celkově holomajzna. Mít dobrý střed zálohy je ve fotbale základ. Nemá ho repre, neměla ho letos Sparta.

  • Kamenovic11.6.2017 19:55reagovat

   Mareček, Sáček a nad nima Nestor nebo Kadlec, těžko sem dokážeme udělat někoho tak produktivního, jako byl Dočkal a nebude to Dočkal.

   • Elbruso11.6.2017 20:02reagovat

    Ale takhle jsme někdy hráli i letos s Marečkem a Sáčkem a vesměs dost bída. Tohle je prostě málo na nějakou LM. To bychom tam byli hodně do počtu. Pokud jsou schopni za nemalé peníze dotáhnout Biabianyho, tak by měli být schopni někoho najít i do středu zálohy. Aby to nedopadlo jako v repre, křídla solidní to samé útok, ale nikdo jim nedá míče - k čemu tam byl včera Schick? Když mu nikdo nenahraje, tak je prd platné, že je dobrý. To samé třeba Janko. Jedině, že by začal hrát Rosický, ale spoléhej na to. Kadlec to už je spíše nějaký podhrot. Já myslím typického hráče do středu zálohy. Mareček a další to je o čem se tady bavíme - on jednou zahraje a x krát ne. To samé ti další. Ano Dočkal byl zrovna hráč, který dovedl hrát dobře častěji, taky jsi viděl po jeho odchodu jaký jsme najednou měli v tom středu zálohy problém. A teď budeme čekat, že se Mareček a další zrovna rozehrají? No já tedy nevím.

    • Kamenovic11.6.2017 20:05reagovat

     V LM budeme do počtu tak jako tak, zase se prober Smích Biabiany za 18 milionů není žádná raketa. Říct, že Mareček jednou zahraje a X krát ne. Koukáš vůbec na Spartu? Mareček je už dvě sezóny až na určité výkyvy konzistentní, to samé poslední ročník Sáček. Přidej k nim Karu a máš tři hráče, kteří každý zápas patří do top 5 výkonů z celého kádru. Mareček plní na hřišti přesně to, co má, jestli od něj čekáš 10 gólů a 8 áček, tak jsi prostě naivní a nerozumíš fotbalu.

     • Sendi11.6.2017 20:06reagovat

      Je to Liaro, ten rozumí tak možná okrajově lesu...

      • Kamenovic11.6.2017 20:09reagovat

       Já teď přišel z venku, exnul jedno orosený, tak mi to úplně vypadlo, moje chyba Smích

      • Elbruso11.6.2017 20:11reagovat

       Aha, takže jsme hráli letos tužku kvůli tomu, že fotbal neumí vzadu Kadlec s Holkem, paráda. Ty taky nevidíš ten zásadní problém po odchodu Dočkala hlavně ve středu zálohy? To vidí i naprostý laik, stejně jako včera u repre.

      • Elbruso11.6.2017 20:14reagovat

       Viz včera Schick - co Ti je platné, že to je hráč ze série A, když nedostane kloudný míč dopředu? Taky jsi včera neviděl problém hlavně v záloze? Zajímavé, že to říkal i Jarolím po zápase - a já tomu nerozumím. Ve Spartě to bylo letos úplně to samé. Záloha byla naše největší bolest, když nepočítám chyby vzadu.

     • Elbruso11.6.2017 20:10reagovat

      Když jsou tedy Mareček a Sáček konzistentní, proč jsme letos hráli takovou tužku směrem dopředu? Proč nikdo z nich nic nevymyslel? Přece nemůžeš čekat, že to budou vymýšlet obránci. A to bych se nebál říct, že takový Karavaev ze své pozice toho směrem dopředu vymyslel více než oni. Já nečekám od Marečka góly ani asistence, ale ty nemá ani Sáček. Kdo tedy potom zbývá na nějaké vymýšlení v tom středu zálohy - Vácha nebo Frýdek? A o tom mluvím, oni si svoje odehrají, ale vesměs směrem dozazu a nás tlačí bota při hře dopředu - tam nikdo nic nevymyslí a pak často ani ti útočníci nemají ty míče, protože ani Mareček ani Sáček jim je nedají, oni si to tam nahrávají mezi sebou nebo dozadu. Proč myslíš, že máme problém někoho přehrát? Hlavně venku? Chybí aktivita dopředu, větší podpora hráčů a taky rozehrávka. Když si tedy Mareček i Sáček odehrají svoje, tak se ptám, kdo další ze zálohy tedy dopředu zbývá? Prakticky nikdo - Konaté a ten zase nemá finální fázi. Jestli nevidíš tu hru bez Dočkala směrem dopředu a potom po něm směrem dopředu, tak nevím - a přesně podobného hráče my zase potřebujeme ne-li ještě lepšího a rychlejšího. Copak LM - ale s Marečkem a Sáčkem jsme většinu týmu nepřehrávali ani v lize.

      • Kamenovic11.6.2017 20:12reagovat

       Vzhledem k tomu, že už zase vím, s kým vedu ”diskuzi”, tak na to dál odmítám reagovat. Hezký večer, Liaro.

       • Elbruso11.6.2017 20:17reagovat

        Protože nemáš odpověď a hodnotíš jen nick stejně jako mistr sendi. Jestli nevidíš rozdíl s Dočkalem a bez něho, tak fakt nevím. Co po něm převzali Mareček se Sáčkem? Vůbec nic. A když se tedy oháníš, že oni na to nejsou a hrají jiným stylem, tak kdo tedy hraje dopředu a má něco vymýšlet? Vždyť už tam nikdo nezbývá a o tom mluvím, že je tam třeba posílit. Ať si Mareček dále hraje svoje, ale musí tam být někdo, kdo bude hrát i dopředu a něco vymýšlet. Neviděl jsi, že jsme letos v lize skoro nikoho nepřehráli? To fakt není tím, že Kadlec a Holek vzadu hrají tužku.

    • Chrod11.6.2017 20:06reagovat

     Zrovna Mareček a Sáček podávali celkem konzistentní výkony celou sezonu. Bohužel tam byla nějaká zranění, jinak by to bylo ještě lepší.

     • Elbruso11.6.2017 20:20reagovat

      No, ale já se pořád ptám, kdo vymyslí něco dopředu a bude rozdávat ty přihrávky nebo pasy, centry atd. Jen slyším, že Mareček a Sáček hráli dobře. To jak jsme letos hráli jsme snad viděli všichni. Já jen napsal, že tam potřebujeme posílit směrem dopředu a hned jsem špatný. Přitom, kdyby jsi diskusi projel x stránek dozadu - tak o posile hlavně do středu zálohy tady psalo x lidí - napíšu to samé já a kolega sendi a Hejkal mě označí za člověka co tomu nerozumí, paráda. Přitom to tady napsalo spoustu lidí.

    • ACSpartaPraha4ever11.6.2017 20:44reagovat

     A) Napsal ti Marecek, Sacek, Nestor a Kadlec. Proc sis vybral jen dva......?

      

     B) Marecek a Sacek spolu v zaloze odehrali letos snad jen dva zapasy (oba s Brnem?, opravte me kdyztak nekdo, pokud se mylim)

     • Elbruso11.6.2017 20:48reagovat

      Nestor tam skoro nehrál a Kadlec taky ne, takže ani nemůžeš vědět, jak tam budou hrát. Navíc Kadlec určitě není typ, který by rozděloval přihrávky nebo centry. Já mluvím o typu jako byl Dočkal, kdysi Matějovský. Takový hráč nám chybí - a jediný, který by tohle ze soupisky splňoval je Rosický, proto mluvím taky o té posile. Mareček, Sáček, Frýdek, Vácha všichni jsou spíše a hlavně defenzivní. Čermák nepředvedl vůbec nic a Nestora dávali hlavně na kraj zálohy, takže těžko soudit. Kadlece si tam vůbec neumím představit na nějaké režírování hry. Tenhle názor opravdu nemám sám, jestli to tady čteš pravidelně a musíš vědět, že to tady psalo dost lidí, že by rádi přivedli někoho do středu zálohy, protože tam nás v lize opravdu letos tlačila bota hodně po odchodu Dočkala a už je celkem fuk jestli tam hrál Mareček, Sáček nebo Vácha - beru co jsme letos hráli celkově a podle toho by měly přijít i posily.

      • ACSpartaPraha4ever11.6.2017 20:55reagovat

       Pokud si vazne myslis, ze problemy nastaly az po odchodu Dockala, tak.... Ne, spirit mel recht, tohle nema smysl... :-/

       • Elbruso11.6.2017 21:10reagovat

        Ale já nepíšu, že nebyl problém i jinde. Ale Ty jsi vážně neviděl co jsme letos hráli směrem dopředu? Ty si myslíš, že najednou začnou hrát Mareček, Sáček a Frýdek jako s partesu? Občas možná, dlouhodobě ani náhodou.

  • Chrod11.6.2017 20:01reagovat

   Když nerozehrává míče obrana a v 90% zálohu jenom překopává, tak s tím ti záložníci taky těžko něco udělají. Můžou maximálně tak otáčet hlavou a čekat, až se k nim míč nějak náhodně odrazí nebo ho vybojovat v souboji. A jelikož nikdo z našich záložníků není extra soubojový typ, tak se nám držet míč nedařilo. A dál taky když za celý zápas nikdo neudělá náběh za obranu, tak se ti záložníci můžou rozkrájet a stejně nevymyslí nic.

   Naše záloha hrála perfektně za Lavičky, ale to bylo kromě jejich kvality daný taky tím, že Holek a Brabec rozehrávali fantasticky a nenakopli to prakticky nikdy, vždy se ten míč dostal k záložníkům tak, aby ho oni hned neztratili. Zároveň na jedný straně Krejčí a na druhý Kadeřábek nebo V. Kadlec (když tu byl) byli neustále v náběhu a říkali si o ty přihrávky. Ani jedno z toho tam dnes není a házet to jenom na zálohu je nesmysl. Nevidím důvod, proč bychom se nemohli spolehnout na souhru Sáčka, Marečka a někým před nimi. Čermák nebýt toho průseru, tak by šanci asi dostal, ale takhle asi končí.

 • Janis Ikaunieks

  Palo11.6.2017 18:38reagovat

  je od 1.7. volný hráč. Co myslíte byl by to pro nás dobrý hráč? Viděl jsem ho v pár zápasech za Lotyšsko a hrál vždycky dobře. Jen nechápu proč se venku moc neprosadil...Navíc Zíka v jednom rozhovoru říkal, že ho do Česka chce dotáhnout.

  • nick189311.6.2017 18:47reagovat

   prestante sem psat tyhle smesny jmena,vcera to byl daehli dneska ikaunieks.frajerum je 22 a trzni hodnota je o kolo 8 milionu ten by si nekop ani ve zline

   • SuperFrankie11.6.2017 18:53reagovat

    Zrovna Ikaunieks, kterej společně s Hanušem zachránl Jihlavu fakt není směšný jméno. Hrál výborně a byl by zadarmo. Koho si jako myslíš, že sem zvládneme dostat, když ne podobný frajery? Ibrahimoviče?

    • Elbruso11.6.2017 18:58reagovat

     Hlavně hráče ze zahraničí. Z ligy jen to nejlepší. Milión hráčů z ligy už u nás bylo a kolik se jich prosadilo? Moc ne - extra se neprosadil ani takový Čermák a další. Ne Ibrahimoviče, ale už konečně pořádnou kvalitu a ne dokola hráče typu Holzera a dalších. Pro takové je často i ta Sparta prostě moc. Neznamená hrát dobře za Baník nebo Jihlavu, že to půjde stejně tak i tady. Na tomhle už jsme se spálili stokrát a sami víme jaká je kvalita všeobecně naší ligy - konečně začínáme přivádět hráče ze zahraničí a to je jediná cesta, jak hrát dlouhodobě dobře v Evropě.

     • SuperFrankie11.6.2017 19:05reagovat

      Čermáka jsme špatně využívali. Snad zůstane a Strama to napraví.

      Česká liga má kvalitu, přičemž ty hráči jsou často levnější a mají mnohem větší motivaci za Spartu se ukázat, což u těch zahraničních totálně chybí. Rozhodně bych neřekl, že tahat sem krajánky je jediná cesta jak dlouhodobě hrát dobře v Evropě. To jsme dokázali i bez nich.

      • Elbruso11.6.2017 19:10reagovat

       Dokážeš to ovšem jen, když se to sejde a mají všichni vrcholnou formu, což je jednou za čas. Sparty chce hrát dobře v pohárech ovšem častěji a pravidelněji. Vidíš, že ti hráči neudrží dobrou formu stále ani v naší lize, natož v Evropě. Čermák nevím - podle mě i šance dostal a nepředvedl celkem nic, navíc po tom maléru co udělal, tak otázka jestli vůbec ještě nějako šanci ve Spartě dostane. Česká liga nemá kvalitu - jsou tady 3 solidní týmy, do nedávna jen 2, zbytek těžký průměr, až podprůměr. Vidíš to i co hraje naše repre - tam máš i to nejlepší ze zahraničí, tak jak můžeš říct, že česká liga má kvalitu? Přece drtivá většina ligy hraje prd a holomajznu to snad vidí každý. Vidíš co i letos Slávii stačilo na titul, ani ona nehrála celkem nic a přesto byla první - to moc o kvalitě ligy nevypovídá.

    • Capo11.6.2017 18:58reagovat

     Tohle, ale neni ten z Jihlavy, to je jeho mladší bratr, který je takový lotyšský ”Rosický” a je u nich brán jako obří talent. Nicméně v Métách a ani na hostování v Řecku to zatim nepotvrdil...Každopádně by mi u nás nevadil.

     • SuperFrankie11.6.2017 19:03reagovat

      Fakt? Já jsem myslel, že to je ten od nás. Toho bych bral i za peníze. Moc zajímavej hráč.

     • Elbruso11.6.2017 19:03reagovat

      Jak se jmenoval ten talent co hrál v Jablonci? Taky tuším z nějaké pobaltské republiky, básnili o něm a že by nějak nadchnul se říct nedá. Ono, kdyby to byly takové talenty jak se o nich píše, tak se o ně určitě zajímají jiné kluby než ty z Česka.

      • SuperFrankie11.6.2017 19:06reagovat

       Nemyslíš Mingazova, kterej je teď ve Slavii?

       • Elbruso11.6.2017 19:10reagovat

        Ne

       • Capo11.6.2017 19:10reagovat

        Já myslim, že má na mysli Šabalu.

      • Palo11.6.2017 19:09reagovat

       Zřejmě myslíš Valerijse Šabalu, taky Lotyš. Toho si dotáhl do Jablonce (hostování z Brug) Šilhavý.

       Ten to opravdu nepotvrdil nikde...

       • Elbruso11.6.2017 19:10reagovat

        Jo ten a taky o něm tvrdili jaký to je talent a dobrý hráč.

        • pepinho211.6.2017 19:16reagovat

         Myslím, že po 1. povedeným zápase o něm ve Sportu psali jako k novém Lafatovi.

         • Brian Pricke11.6.2017 19:22reagovat

          Jojo, ten dal hned v prvním zápase dva góly, tuším.

         • Elbruso11.6.2017 19:24reagovat

          Jo to dal zrovna nějaké góly. Jak píšu ovšem všeobecně, dobrý hráč se pozná, že to zopakuje pravidelně a ne jednou za čas čekat, že se mu něco náhodou povede. Proto ani nemá moc cenu brát většinu hráčů z ligy, protože tam by to dopadlo úplně stejně. Jednou by zahráli a většinou ne - navíc oni prostě nemají, drtivá většina. Tím myslím hrát za Spartu. Vidíš to i na takovém Holzerovi - v Baníku pomalu hvězda a tady se mu s bídou povede jeden zápas z 10 a takových hráčů je x. Už proto musíme jít konečně i jinou cestou a snad jsme to konečně pochopili.

      • pepinho211.6.2017 19:09reagovat

       Sabala

  • Kamenovic11.6.2017 20:11reagovat

   Líbí se mi, že je to levák, slušná kopací technika, ale má jeden rychlostí stupeň a vlastně nevím, co hraje za post. Teď jsem si pustil několik videí, sestřihů jeho výkonů a co on hraje za post? Se motá mezi podhrotem a DZ a vlastně nedělá nic, jen posouvá balon a běhá pořád na jeden stupeň rychlosti. Rosu mi připomíná jen vlasama.

 • ZLIN

  FANDA730711.6.2017 15:08reagovat

  sa dohodol s Podiom-podla odbornikov jednym s naj hracov SK ligy-som zvedavy ci sa presadi.Snazia sa aj o Ekpaia-ten sa mi v nasom zapase celkom pozdaval.

  • captain_obvious11.6.2017 15:49reagovat

   Kdo teď vyčníval v Trenčíně? Já to moc nesledoval. Podle statistik vypadají dobře Beridze, Ubbink, hráli dobře? A co Škvarka z Žiliny?

   • FANDA730711.6.2017 16:11reagovat

    Podla vacsiny trenerov a aj samotneho Gulu bol Skvarka naj aj ked Hlohovsky dal 20g.a neviem presne kolko asistencii.Uprimne moc som nestihal kvoli praci sledovat TN , ale Sevela zvykol chvalit Beridzeho, ale podla neho bol najhracom utocnik Janga/14g/aj ked dost pozahadzoval, ale bol platny pre muzstvo aj po inych strankach.Ku koncu sezony mal vraj vybornu formu Antonio MANCE

    • waaw11.6.2017 17:02reagovat

     Napis Stramovi, na Slovensku skauta potrebujeme

 • žáci

  Dynamo11.6.2017 14:37reagovat

  Slavie vyhrala titul v U15 14 i 13.

  Ustup Strahova ze slávy.

  • Sendi11.6.2017 15:05reagovat

   Sparta titul U19, U17, U16, U12 -- Sparta > Slavia

  • adam11.6.2017 16:22reagovat

   Všechny 3 dorostenecké kategorie slaví letos titul, to se mi jako ústup zrovna nejeví.

  • hombre11.6.2017 16:42reagovat

   Tak ta U15 je trochu slabší, ale to se může změnit. U14 2 roky neprohrála, letos už se hraje jinak, uvidíš příští rok, budou dominovat, jsou tam super hráči. U13 byla i loni slabší, uvidí se, co z nich bude, může být taky super. Do 15 let, by se nemělo dívat na výsledky, ale na hru.

   • Dynamo11.6.2017 17:00reagovat

    Ja myslel ze na vysledky se ma koukat az od mužů

    • hombre11.6.2017 17:23reagovat

     Jo, jo, prdel musí být Smích.

     Jinak asi do těch 15 let, by se měla u těch kluků rozvíjet určitá kreativita, něco jiného vymyslet, třeba nějakou fintu, atd. Tlouct do nich techniku, rozvíjet překvapivou přihrávku, fintu, kličku... Když něco posere a zdupeš ho, vystresuješ ho, tak to v něm zabiješ a bude třeba nadupaný fyzicky, ale nic nevymyslí, nic nevytvoří. Není důležitý výsledek a honit se za ním. Vyhrát 1:0, nebo 2:1 a bránit skoro celý zápas, to je k hovnu. Od těch 15 let už by měl ten kluk vědět, že i výsledek je důležitý, ale tlačit to do něj pomalu. To stejné je s drilem určitých věcí, jako jsou přímáky, rohy, bránění, brejky, kolmice za obranu, náběhy... Posilovat u nich psychiku, někdy prohrát je taky důležité. Toto je na trenérech, kteří musí na to být vyškoleni.

     Asi tak no...

     • ACSpartaPraha4ever11.6.2017 18:02reagovat

      Dost casto to ani neni tak o skoleni, ale spis o egu.

      • hombre11.6.2017 18:13reagovat

       To je pravda, ale od toho jsou trenéři, kteří ukoučují kluky,kteří jsou psychologové, stratégové, učitelé, vychovatelé, atd. Jestli myslíš ego trenéra, tak to je špatné, tam rychle pryč.

       • ACSpartaPraha4ever11.6.2017 20:14reagovat

        Prave, ze myslim ega treneru, bohuzel. Ale to je na delsi debatu, ktera sem nepatri. Úsměv

81258 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha