Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Jednotlivý hraci

  Hory20.7.2017 22:22reagovat

  Me poznatky k jednotlivým hráčům: Zahustel - prosím posadte ho na tribunu, jeho výkony v posledním roce jdou šílené. Kaya - podle mě trochu zaváhal při bránění prvního gólu, ale jinak spolehlivý výkon, bude posilou. Štětina - při bránění velmi dobrý, ale tozehravka hrozná (pravdou je, ze to většinou není komu dat). Boza - obránce není jeho post, bohužel, byl by to moderní bek, ale bránit fakt neumí. Takže na křídlo s nim, ale na základ to podle mě nebude až budou zdraví Ben Chaim a Vukadin. V.Kadlec - úplně z formy, rad bych, aby se chytil, ale na křídle to není jeho post (i když on teď hraje blbě i na podhrotu, což je jeho post). Sáček - snaží se, nehraje špatne, ale na základ je to málo, boji se to vzít na sebe. Frýdek - na defenzivnim mu ty rozehravky nejdou, hodně tam kazi, posunul bych ho víc nahoru (zkusit třeba pod Jankem nebo aspoň tam, kde hrál druhy poločas, kdy útoky nezakládal on, ale Sáček). Sural - vždycky hrozil nejvíce ze vzduchu, má skvělou hlavu. Pro mě je nejplatnejsi v útoku (případně zkusit podhrot), na křídle je poloviční. Nicméně z rohu dává góly hodně často. Lafata - snaží se, nehraje úplně špatne, ale na podhrot je zkratka pomalý (zvlášť když v útoku je další pomalý Janko). Já bych Lafatu střídal v útoku s Jankem, lepší bude hrát větší porci minut. Janko - měl to velmi těžké, byl na hrotu sám a jeho zapas to dnes úplně nebyl. Nicméně nemám strach, ze by nebyl posilou. Ale hrot Janko a podhrot Lafata je podle mě kravina. Plavsic + Karavaev = to byl úplně jiný sport než Kadlec a Zahustel. Sečteno a podtrženo, bude to ještě dlouho trvat než si to sedne, zvlášť když je půlka základu ještě zraněna. Budeme rádi, když přejdeme přes Bělehrad.

 • Lafata

  SuperFrankie20.7.2017 22:22reagovat

  A teď seriózně. Co se vám na jeho dnešním výkonu líbilo/nelíbilo.

  Já už vzhledem k jeho osobě nejsem úplně objektivní, protože mě jeho podíl na Holasově vyhazovu k smrti nasral, ale mám pocit,že prostě na podhrotu hrát nemůže. Pro tu pozici nemá předpoklady. Nemá rychlost, techniku, individuální kvalitu, myšlenku. Tím nechci říct, že nemá týmu co dát. Pořád je to útočník se zabijáckým čichem na góly, ale proč hraje podhrot netuším.

  • ACSpartaPraha4ever20.7.2017 22:27reagovat

   Kdes sebral, ze mel Lafata podil na Holoubkove vyhazovu?

   • SuperFrankie20.7.2017 22:31reagovat

    Ty si myslíš, že neměl? Proč?

  • johnny120.7.2017 22:28reagovat

   To snad viděl každý, za mě, na posledních 15 minut jako žolík.

  • Chabix20.7.2017 22:32reagovat

   Na českou ligu má vývornou techniku. Právě tu myšlenku a prostorové vidění má. Jediný co mu schází je ta rychlost. Jinak ve druhé půli byl podle mě nejlepší na place. Tolik za mě

  • artaxerxes20.7.2017 22:33reagovat

   Rozdíl oproti dvěmi lety zpět - např. zápasy v EL.

   Tam to fungovalo tak, že Lafata jakmile měl míč, tak to distribuoval okamžitě hráči na křídla a ikdyž on neměl velkou rychlost, tak tím zrychloval ostatní. Jeho pomalost neškodila Spartě. Navíc funguval jako první obránce a neustále napadal rozehrávku soupeře a tím dával čas zbytku týmu na obranou činnost.

    

   Dnes se stále snaží napadat, ale už to není tak viditelné. V útoku balóny distribuje tak, že si ho nejdříve na delší dobu nechá pro sebe a tím strašně zpomaluje všechny. Má stále neskutečný výběr místa a na útočníka nemá až tak špatné statistiky adresnosti centrů a přihrávek.

   Bohužel post 10 není místo, kde by takový hráč měl hrát.

   • SuperFrankie20.7.2017 22:36reagovat

    Mně hlavně přišlo, že třeba posledních 15-20, těžko říct, jestli to nebylo pokyny od kouče, už se vybodl na roli podhrotu a vedle Janka působil na hrotu. A i tam mi přišlo, že v h2h srovnání působil v porovnání s Jankem hůř.

     

    Jinak to, co popisuješ v druhým odstavci mi úplně sedí na Matějovského.

    • artaxerxes20.7.2017 22:40reagovat

     On defakto zpomaloval hru i Dočkal, ale vynahradil to tím, že něco vymyslel nebo rovnou zakončil.

      

     Jediný, kdo ze středových hráčů nezpomaluje hru je Mareček, ale ten musí být psychicky v pohodě, jinak 90% míčů chodí dozadu.

      

     Jestli mi, ale krom klasické 10 něco ve Spartě momentálně chybí, tak je to sniper ze střední vzdálenosti.

  • standis20.7.2017 22:38reagovat

   Lafata je zabiják do vápna, takže náhradník Janka, případně v některých fázích zápasů hrát na 2 zabijáky ve vápně. Na podhrotu je zbytečný a může se snažit jak chce. Tam má hrát V. Kadlec se Suralem.

 • Vykony

  Dynamo20.7.2017 22:13reagovat

  Dubravka ok, Zahustel klasika takze nahradnik

  Stoperi jasna volba tam neni ted kde brat. Levej bek otaznik co je s Kadlecem, jinak tam bude Vata. Frydek je silenej plasan bez techniky. Snad bude hrat Marec s tim Kameruncem. Pravy kridlo snad Plavsic i když taky kazil. Podhrot je slabina tam ale ani Kadlece neda, on je absolutně z formy. Levy křídlo Sural a vepredu Janko kterej zatim nepřesvědčil.

  V Belehradu to bude zajimave a moc Spartu jako favorita ted nevidim

 • Hodnocení řad

  adam20.7.2017 22:12reagovat

  Brankář - super, hlavně hra nohami parádní, řve při výbězích.

  Obrana - podle mě celkem slušné, Štetina a Kaya se celkem slušně doplňovali, i typově mi k sobě docela sedí. Kaya mi stylem hrozně připomíná Hubníka. Čekal jsem větší problémy v komunikaci. Zahustel hroznej, každá nahrávka dozadu, vůbec netuším, co se s ním děje. Vata patří do zálohy.

   

  Záloha - Kadlec tam nemá co dělat. Může dělat co chce, ale jeho přednosti jsou jinde. Rozhodně to není hra na půlce hřiště, tam je zbytečně utopenej. On nebo Šural musí hrát pod Jankem/Lafatou. Střed podle mě velký problém, Frýdek bojuje a snaží se o dlouhé míče do krajů, ale opět se vrátil k tomu svému kun-fu stylu, kde každý druhý zákrok smrdí žlutou. Sáček toho předvedl hrozně málo. Plavšič bude velká posila.

   

  Útok - Janko podle mě slušné, byl vidět na to, jak málo míčů na něj šlo.

   

  Jinak holanďani podle mě technicky i rychlostně úplně někde jinde.

  • artaxerxes20.7.2017 22:22reagovat

   Kadlec tam nepatrí? Nemyslím si - Jde o to, že v systému 4-5-1 pokud funguje, tak krajní záložníci plynule přecházejí do útoku do systému 4-3-3 a jde o to, že pokud tam bude hrát hráč jako např. Krejčí, tak bude spíše centrovat na nabíhající hráče nebo tam bude hrát spíše rychlý útočník, který tolik nebude centrovat, ale půjde rovnou do zakončení.

    

   Většina týmů v lize hrají také 4-5-1, ale krajní záložníci jsou mnohem více zatažení a mají mnohem více obraných povinností - tam Kadlec excelovat nebude.

  • victorlima20.7.2017 22:23reagovat

   Jistě, Arnhem nás v pohodě přehrával, protože jeho hráči možná nebyli tak takticky vyspělí, ale za to to uměli s balonem a běhali sakra rychle. V.Kadlec je zcela z formy (už dlouho) a nemůže být v základu. V záloze nám chybějí konstruktivní hráči. Frýdek se možná zlepší, ale jde to pomalu. Sáček je na první pohled elegantní fotbalista. Pro ofenzivu však bez jakéhokoliv přínosu. Šural halva hrát neumí.

 • Sestava ze zraněních a dnešní střídačky

  doni20.7.2017 22:09reagovat

  S ní by to možná bylo lepší

  Bičík

  Karavaev,Hovorka,Costa,Kadlec

  Mareček, Rosický

  Plavšič, Nestor, BenChaim

  Vukadinovič

   

  Co si o tom myslíte?

   

  Musíme se modlit aby se ti hráči uzdravili

  protože Zahustela, Lafiho, Vatu na beku, Šurala na křídle a střed zálohy Frýdek a Sáček nesnesu.

   

  • doni20.7.2017 22:11reagovat

   Jinak líbila se mi stoperska dvojce Kaya, Štetina,

   Costu bych dal na levého beka.

  • artaxerxes20.7.2017 22:15reagovat

   Bičík by ten pokus ze střední vzdálenosti pustil - dle mého má limity trochu v 100% koncentrovanosti.

    

   Hovorka,Costa ani Kadlec by nebyli lepší než Štetina s Kayou.

   Costa by zahrál na beku lépe než Čivič i Vatajelu

    

   Mareček je co se týče kreativity úplně jinde než Sáček a Frýdek

   Rosický je třešnička na dortu

   ----

   Šural na křídle nebyl tak hrozný a pokud by za ním byl spolehlivý bek, tak by to bylo úplně v pohodě.

   Věřím, ale že BenChaim bude ještě lepší

 • Můj pohled

  snytek20.7.2017 22:09reagovat

  Už nejméně dva trenéři přišli na to, že Bóža jo, ale do obrany ne. Tak snad na to přišel i ten třetí.

  Frýdek s tímhle přístupem asi moc zápasů nedohraje, Lafatův šlapák na holeň byla taky krása.

  Jinak mi přišlo, že kde jsme na podzim skončili, tam na jaře začínáme, alespoň ve hře dopředu. Absence jakéhokoliv herního nápadu, po zisku míče příhra dozadu, když hážeme aut, minutu není komu a pak o míč stejně přijdeme. Začátek druhé půle sliboval, že by to mohlo být o fous lepší, ale zůstalo u naděje. Obávám se, že to s CZ vůbec nebude jednoduché.

  • victorlima20.7.2017 22:42reagovat

   S CZ to rozhodně nebude snadné a já si myslím, že z tohoto duelu vítězně neodejdeme a postup bude v p...... Na zlepšení a sehrání kádru bylo strašně málo času. Bohužel zase jsme zaspali.

 • Kadlec

  Paspartu20.7.2017 22:04reagovat

  Ještě přidám názor na Vaška Kadlece. Mě se nejvíce když hraje pod hrotem. Za mě bych ho postavil místo Lafaty. A na kraj buď Plavšič nebo Ben Haim po uzdravení.

   

  Na kraji se mi Venca nelíbí.

  • ouki20.7.2017 22:07reagovat

   Venca je určitě skvělý fotbalista, já ho na rozdíl od jiných neodepisuji a má nám co dát, ale jak se na to dívám, tak se mi do základu zkrátka nevejde.

   • artaxerxes20.7.2017 22:10reagovat

    Já mu věřím, ale potřebuje teď získat sebevědomí, takže pokud bude chodit na posledních 20-30 minut do unavené obrany,tak věřím, že se bude prosazovat a pak sebevědomí, hra i minuty budou přibývat.

   • snytek20.7.2017 22:11reagovat

    Když si vzpomenu, jak vypadal při prvním návratu z Německa, tak se ptám, jestli je možný, aby šel takhle dolů

 • Druhý poločas.

  MichalR7020.7.2017 22:03reagovat

  Druhý poločas diametrálně odlišný od prvého a dík hráčům za něj.

 • Můj pohled na zápas

  artaxerxes20.7.2017 22:00reagovat

  Podle mého se ukázalo, že Důbravka bude skvělá jednička.

   

  Zahustel momentálně není ve formě, aby byla jeho hra přínosem pro Spartu. Kadlec by měl být zatím žolíkem, než se dostane do formy.

   

  Dle mého nemohou hrát v zápase, kdy chceme dominovat, vedle sebe tak nekonstruktivní hráči jako Sáček a Frýdek. Pokud chce trenér dát Frýdka na desítku, tak OK, ale jako rozehrávající středoví hráči jsou absolutně nekreativní.

   

  Plavšíć bude super posila a věřím i dvojici Stetina Kaya.

   

  Mám rád Davida Lafatu, ale na pozici 10 je špatný. Na posledních 10 minut hrát společně Janko i Lafata beru, ale celých 90.minut to dle mého není to pravé.

  Janko sice byl neproduktivní, ale i jemu věřím, že nám pomůže.

  -----

   

  Co nechápu je obrovskou laxsnost v první polovině zápasu.

  • ouki20.7.2017 22:02reagovat

   přílišný respekt, ustrašenost a možná také příliš velká zataženost. My musíme hrát více vysunutí.

  • experto20.7.2017 22:03reagovat

   Dúbravka super, tohle jsme potřebovali, aby si obrana mohla s gólmanem bez strachu v klidu pomoct, ze zadních řad má možná nejlepší kopací techniku Smích Tohle s Koubkem nešlo.

    

   Jinak Frýdek by na podhrot špatný nebyl, byl by to takový nezvyklý přední atakující šílenec. V záloze nic moc, navíc každý kontakt je faul a spousta standartek.

   • Gulis20.7.2017 22:06reagovat

    A útočné fauly od Frýdka by mě staly ještě víc, vždyť je to zbytečný hráč, nebo jste zaslepenitím, že je odchovanec?

   • artaxerxes20.7.2017 22:08reagovat

    Já od dob Rezka a Hartiga každý zápas s Frýdkem trnu, kdy rozhodčí mu nedá žlutou, ale rovnou červenou.

    On je magor - ikdyž je pravda, že na jaře Sparta takového magora potřebovala.

    Je mi jasné, že s ním nehrozí, aby to vypadalo jako soubor leklých ryb, ale ani vyhladovělá šelma není až tak OK

  • Larrygo20.7.2017 22:13reagovat

   Razitko, podpis.

 • Mistrák

  standis20.7.2017 21:57reagovat

  Tak kdo tam vyběhne a jakou taktiku budou mít, tak to ví jenom Strama. To už dlouho nebylo.

  • experto20.7.2017 22:00reagovat

   téměř jistě to bude tak, jak ve druhé půli. Ony jiné možnosti ani moc nejsou, mám totiž podezření že Lafata je majitelem Sparty, Křetínský je jen bílý kůň Smích

  • artaxerxes20.7.2017 22:03reagovat

   Tak myslím, že je to asi jasné - jelikož střed je absolutně nekreativní, tak budeme snažit to všechno tahat po křídlech a doufat, že Janko nebo Lafata budou mít svůj den.

    

   Nemoderní, leč účinné.

81796 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha