Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Blažek a Hejkal

  SuperFrankie23.7.2017 17:12reagovat

  Po přečtení rozhovorů s Hejkalem a Blažkem v posledních dvou dnech se ve mě ještě jenom utvrdil ten dojem, že angažování zahraničního kouče byl krok správným směrem.

   

  Pokud nejlepší čeští trenéři, přičemž sem spadá i Vrba, nedokážou dohlédnout v rámci posil dál než za hráče typu Jugas, Fillo, Kolář, Hruška (!!!), tak je to prostě špatně. České týmy mají špatný skauting vzhledem k zahraničí a pokud v české lize chybí kvalita, což je její současný problém, tak se pak hrozně divíme, že nejsou naše týmy konkurenceschopné v Evropě.

   

  Pořád někde čtu výtky o tom, že posily Sparty neumí česky a trenér taky ne, což je špatně, měl by se naučit česky, asimilovat a podobně. Leda houby. V první řadě by se mělo hráčům a trenérovi mělo vytvořit takové prostředí, aby se do nejrychleji zžili s týmem a mohli odvádět 100% výkon. Když přišel Pocchetino do Tottenhamu, tak neuměl anglicky, Tottenham mu přesto vyšel vstříc a dal mu důvěru. Diego Costa se anglicky nenaučil ani za tři roky v Chelsea, přesto vyhrál dva tituly. Nevidím největší důvod, proč by se měly všechny posily a realizační tým učit česky, když dneska je mezinárodním jazykem číslo jedna angličtina. Naopak by se měli Vácha, Lafata a jim podobní rychle začít účit anglicky a pokud se jim to nelíbí, tak mají táhnout o dům dál. Jazyková vybavenost je přesně jedním z důvodů, proč se čeští hráči neprosazují v zahraničí.

   

  Další věcí je ten důraz na specifickou českou partu, po jejímž mizení všichni pláčou. To je jedině dobře, jestli se tenhle příšerný trend odbourá. Není přece normální, aby se v Plzni nemohl normálně prosadit kapitán rakouské repre, kvůli své národnosti. Tohle, ostatně jak říká i Blažek, nikde jinde není. Jenže nikde jinde taky není normální, že když se hráč chová jako Limberský, tak nedostane vyhazov v klubu. A už vůbec nemluvím o tom, že je pro někoho důležitější zajít si na pivo, než profesionalita a životospráva.

   

  Takovou třešničkou na dortu už je jenom ten Blažkův plivanec o tom, že proti Dúbravkovi nic nemá, ale vlastně by měl chytat Čech a Sparta měla dodávat hráče do repre. Ani náhodou. Mně je úplně jedno, jaké národnosti budou naši hráči, za jakou repre budou hrát apod. Hlavně když neuvidím příští rok v květnu zase předávání trofeje pro vítěze ligy v Edenu.

  • petr13723.7.2017 17:22reagovat

   Naprostej souhlas

  • Dno23.7.2017 17:22reagovat

   Souhlas. Představa, že by posily vybíral Rada, mě děsí.

  • Pouzar1123.7.2017 17:24reagovat

   Mě by zajímalo jestli ty Sparťanský ikony a odborníci ve všem každý coulem řekli alespoň jednou (směrem ke klubu) něco pozitivního .. Protože já slyším jen nářky ( již od prvního dne oznámení JAKÉKOLIV ZMĚNY )... Jedinej Siegel se chová rozumně ( a možná Chovanec? když si zrovna nehřeje polívčičku Smích )

   • SuperFrankie23.7.2017 17:26reagovat

    Všichni si podle mě mysleli, že budou mít po skončení kariéry zajištěné teplé místečko v klubu, kde budou za slušnou gáži chodit dvě hodiny týdně do kanceláře za minimum práce, což se jim nesplnilo a teď plivou všude kolem sebe ve snaze dostat na svoji stranu fanoušky...

     

    Upřímně se děsím toho, že by vůbec někdy dostal v klubu člověk jako Jirka Novotný, který je schopný věřit individuu jako je Marek Vít.

  • hemelajnen23.7.2017 17:28reagovat

   pro takové příspěvky chodím na tuto diskuzi... souhlasím prakticky se vším.. pro mě je nejsmutnější pohled na loňskou Spartu, když vidím, že většina hráčů prostě již lepší výkony podávat nemůže a žádné rapidni zlepšení tedy čekat nemůžeme ,již je to nad jejich možnosti, věřím, že tato cesta je jediná správná, bude to asi chvilku trvat, ale Sparta bude zase vládnout, kdyby tato změna nepřišla,tak bychom také mohli skončit v polovině tabulky....a to bych fakt nedal... Sparta forever....

   • olufsen23.7.2017 18:02reagovat

    Sparta bude zase vládnout. Ty seš dobrej komik. Smích

  • standis23.7.2017 17:31reagovat

   V zásadě souhlas až na tu poznámku o dohlednutí českých trenerů. Ti koukají tam, kam jim majitel dovolí finančně. Kř. rozbil prasátko, tak se nakupuje ve ted i ve Francii, což dříve bylo utopií, ale ne vinou českých trenerů.

   • SuperFrankie23.7.2017 17:33reagovat

    Ale tohle vůbec není o ceně. Mandjeck stál údajně 8 mega + bonusy, což je třeba pětina toho, kolik stál Slavii sýkora nebo Plzeň Tecl. Stejně tak na Balkáně, jak ukázal Plíšek, nebo v Africe jsou zajímaví hráči za menší finanční obnos. Problémem české ligy je, že na ty hráče se nikdo nejezdí dívat, nikdo je nezná a nemá chuť je zapracovat do týmu a pracovat s nima.

    • standis23.7.2017 17:37reagovat

     a plat?

     • SuperFrankie23.7.2017 17:41reagovat

      O tomhle vůbec nemám přehled. Neutrální Ale jsem si téměř 100% jistý tím, že třeba Plavšič bere míň než takový Ben Chaim a Kaya. Ostatně asi i ten Dúbravka, i když ten byl volný hráč a jestli je fakt pravda to, že bere 500 k euro ročně.

      • olufsen23.7.2017 18:00reagovat

       Janko plat 22 mil. kč + 13 mil. kč podpisovej bonus - celkem 35 mil. kč ročně. Rozesraná kabina ve Spartě bude parádně.

       • adam23.7.2017 18:06reagovat

        Je vážně super, že vám na ozdravném táborovém pobytu opět zprovoznili wifi připojení a že už ovládáš počty. Napiš pohled domů, určitě budou mít radost.

       • kilovolt23.7.2017 19:10reagovat

        podívej se na NBA nebo MLB....tak jsem rozdíly ještě markantnější a funguje to tam celkem dobře. jestli si někdo začne stěžovat že má malé peníze - okamžitě vyhodit!!!Smích

      • adam23.7.2017 18:09reagovat

       Ono jako hlavně plat/cena je sice zajímavá pro diskuze, ale celkem nepodstatná v rámci toho, co by nás mělo primárně zajímat. Prostě Křetinský se rozhodne za někoho dát tolik a tolik a za dalšího hráče třeba nic. Jestli je na hřišti hráč za 100 mega nebo 2 mil. by mělo být přeci úplně jedno trenérovi a taky fanouškům. Ti hráči si tu cenu na čelo nevylepili.

  • hombre23.7.2017 17:34reagovat

   Super shrnuto a souhlas snad ve všem. Zaujala pravda o Plzni a našich bývalých hráčích Neutrální.

   Jinak Siegel dělá něco v mládeži, jestli se nepletu..

  • ACSpartaPraha4ever23.7.2017 17:34reagovat

   A) Jak víš, že by se Vrba (či kdokoli jiný) s možnostmi, jako má nyní Stramaccioni nebo ostatně i Šilhavý ve slávii (ten tu tvojí teorii krapet boří), omezili pouze na českou/slovenskou ligu a hráče, které jsi vyjmenoval? Jugase jsi k nám strašně chtěl, nebo se pletu?

    

   B) Největší bezmozek v dějinách fotbalu Costa jako vzor? Vážně? Pochettino se anglicky naučil. Naučit se aspoň základy jazyka země, ve které pobýváš, by mělo být naprostou samozřejmostí.

   • SuperFrankie23.7.2017 17:38reagovat

    Vůbec nereaguj na příspěvek, kterej se věnuje rozhovoru v Deníku Sport, když Sport ani nečteš...

    • ACSpartaPraha4ever23.7.2017 18:00reagovat

     Jej, sorry, jsem si dovolil s tebou nesouhlasit, my bad. Mé otázky se sice absolutně netýkají a nesouvisí ani z jedním z těch rozhovorů (náhodou jsem četl ten Hejkalův), ale fajn.

     Zajímalo by mne, co je za tím, že si tak okázale začal lézt Sportíkům do prdele, ale co už...

      

     Jo a pokud budeme třeba na konci května ’18 slavit titul, ale pak budeme další pět, deset let hrát druhé housle, tak je to všechno k hovnu, toliko ke krátkozrakosti. Chow.

     • SuperFrankie23.7.2017 18:15reagovat

      Mně nevadí, že semnou nesouhlasí. Jenže ty si ani ten původní příspěvěk nepochopil, nebo si jeho význam otočíš tak, aby se ti to hodilo.

       

      Vrba má slušné finanční prostředky a totálně volnou ruku vzhledem k příchodům, ale když pak řekne, že Krmenčíka neprodá, protože jediný, kdo ho umí nahradit je Ďuriš, tak je myslím naprosto vypovídající, jak krátkozrakej jako kouč je.

       

      Co se týče Slavie, tak je samozřejmě pravda, že Šilhavý dostal k dispozici tři top hráče, ale moc bych si nevsadil na to, že ty hráče chtěl spíš on a ne Tvrdík. A úplně bych neřekl, že vzhledem k hráčům jako jsou Danny, Altintop a Rotaň se dá vůbec mluvit o něčem jako je skauting, když jim je přes 30, znají je i řadový fanoušci a ve svých klubech (u Altintopa si nejsem jistý úplně...) dělali kapitána. To je pak skauting ve stylu že se koukneš na TM jakým hráčům končí smlouvy a zavoláš agentovi...

       

      Samozřejmě že jsem Jugase chtěl, ale pointa toho příspěvku je, že není špatně kupovat hráče z české ligy, ale je špatně se omezovat jen na českou ligu, což drtivá většina klubů dělá. To se vylučuje nějak? Ostatně třeba Bohemka přivede do kádru dva cizince, ale jsou to cizinci, kteří už prošli českou ligu...

       

      Costa neměl být vzor, ale příklad, že to jde i bez lepší znalosti místního jazyka.... Dosaď si tam jiného hráče klidně... Samozřejmě, že se Pochettino za ty roky naučil anglicky, ale na začátku používal překladatele viz - http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2629137/Mauricio-Pochettino-urged-speak-English-public-wants-Tottenham-job.html - Argentinian speaks English with players but uses a translator in press conferences, despite arriving in England 17 months ago.

       

      Kromě toho jsem nikde neřekl, že by se ti hráči neměli učit česky vůbec, ostatně je to v jejich zájmu vzhledem k osobnímu životu, ale k tomu fotbalovému by to umět neměli... Chceš mi totiž snad tvrdit, že třeba všichni Brazilci v Doněcku ovládají ukrajinštinu? Myslíš, že by se tam hnali, kdyby museli?

       

      A pokud tady opakovaně tvrdíš, že Sport nečteš a nevěříš mu, protože je to lživý plátek a pak čteš rozhovor s Hejkalem, tak si pokrytec...

      • ACSpartaPraha4ever23.7.2017 20:30reagovat

       Jo, bylo to od tebe tak složité, že má hodnota IQ 76 na to nestačila. Škoda, třeba příště. Zkus používat jednodušší slova, abych stačil.

        

       Ngadeu, van Buren, Alvir, Flo, Antwi.

        

       Ano, Sport nečtu (až na čtvrtletník Coach). Ten rozhovor se mi dostal včera v hospodě do rukou, když to tak potřebuješ vědět, a zaujal mne, tak jsem ho komentoval i na TW. Pokrytec jsem, kdo není. Adeus.

   • adam23.7.2017 17:52reagovat

    Naučit se jazyk (alespoň základy) je samozřejmostí z pohledu vyjádření úcty k dané zemi, nicméně netuším, proč by to měl aplikovat v kabině. Pokud bude prostě hlavní řečí angličtina, tak přece nebude jak blb ty pokyny vykládat ve třech světových jazycích. Všichni hráči jsou především podřízení trenéra, takže se musí přizpůsobit. Chceme mít západní úroveň? Tak bychom měli mít také hráče západní úrovně, kteří se snaží samovzdělávat. Jako stejně by jim nic jiného nezbylo, pokud by chtěli jít ven. Ale ony se hlavně hledají důvody proč by něco nemělo jít, v úplných kravinách - viz jazyková bariéra, specifická kabina, ”co se stane až tihle cizinci přijedou na Slovácko” apod.

   • daweee23.7.2017 18:24reagovat

    A)Šilhavý ve Slavii si přitáhl známý, často za zenitem, hráče, který zná každej. (A vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby to celý byla Tvrdíkova práce, vzhledem k tomu, jak se pak Šilhavý vyjadřoval, že je překvapenej, že to dopadlo.)

    Asi nebudeš rozporovat, že Strama, kterej prošel několika zahraničníma štacema, bude mít větší přehled na trhu, než kterejkoliv českej trenér.

     

    B) Tak on toho Costu dával za vzor trochu jiným způsobem, samozřejmě, že je to sráč, jen tím naznačoval, že není bezpodmínečně nutný ovládat úplně jazyk, pokud na to i tak máš.

     

    P.S. Furt mi dlužíš dvě piva :)))

    • ACSpartaPraha4ever23.7.2017 19:57reagovat

     A sakra. :D A za co, smím-li se ptát? To už bude nějaká vousatá záležitost...? Úsměv

  • Jerababa23.7.2017 17:37reagovat

   Se vším souhlas, jen bude třeba, aby to DK ustál. Je iluzí, že by se ten tým sehrál během měsíce, takže zpočátku můžem očekávat velké trápení a docela mám obavu, jestli vůbec postoupíme do EL(i když bych tipoval, že hlavní cíl je 1 místo v lize). Když k tomu přidáme rodeo rozhodčích, které nepochybně bude, tak se moje obavy ještě zvyšují, protože v tomhle ohledu je plíseň se sešívkama daleko před náma.

   • hombre23.7.2017 17:48reagovat

    Rozhodčí už nějak netlačí. Spíš bych řekl, že to jsou chyby rozhodčích z neznalosti. No a když už se budu hodně snažit vidět tlačenku, tak se tlačí vždy ty nahoře, takže i nás a je to v celé Evropě.

  • adam23.7.2017 17:48reagovat

   Kvalitně a přehledně shrnuto. Ono taky není náhodou, že nejvíc kritizují/vyjadřují obavy ti, kteří pořádně nepřekročili českou ligu. Chceme se přibližovat západním ligám, ale co pro to děláme? Samozřejmě - Sparta letos investuje obrovské peníze, ale to přece není to hlavní. Pokud Rosický otevřeně řekne, že se mění myšlení uvnitř klubu, tak to je přeci to, o co tu jde především, protože je to něco, co může mít trvalejší efekt, bez ohledu na to, jestli Spartu bude trénovat Strama nebo někdo jiný.

   U nás bychom se chtěli k něčemu přiblížit, ale pořád hledáme nějaké důvody, proč to či ono nejde, protože česká liga je přece ”specifická”. Na to jsem prostě úplně nejvíc alergickej.

   • Chabix23.7.2017 18:11reagovat

    Teď si na to kápnul. A vítky, které padají jako česká kabina, už jdou taky do ztracena. Ten soulad mezi Křetínským a trenérem je taky důležitý. Tak ještě zapracovat na PR a ani ten Merchandising na úrovni západních klubů není nemožný

    Smích

    • adam23.7.2017 18:15reagovat

     Samozřejmě, Strama musí Křetinského nějak přesvědčit, aby ty prostředky uvolnil. O tom, že mu dokáže předložit analýzu daných vytipovaných hráčů vůbec nepochybuju. Můj osobní tip je, že si navíc padli do noty i díky tomu, že Strama má sám vystudovanou právnickou VŠ z Říma. Určitě to není to hlavní, ale plusové body mu to přinést mohlo.

  • bigcock23.7.2017 18:07reagovat

   Podpis

  • captain_obvious23.7.2017 18:15reagovat

   Souhlas až na Pocchettina. Právě naopak svůj první rozhovor anglicky dával hned, když přišel do Spurs po roce v Southamptonu, kde používal na tiskovkách překladatele.

   • SuperFrankie23.7.2017 18:20reagovat

    Jo, jo, ono je to ostatně i v tom článku v Daily Mail, kterej už jsem dával výš. On se na nátlak klubu začal intenzivně učit, dali mu soukromého učitele nebo tak nějak, a pak hrdě mluvil hned na první tiskovce že má vysoké cíle nebo tak nějak to bylo. Klub si to stanovil jako podmínku k jeho angažování.

  • thomasd8623.7.2017 18:27reagovat

   Myslim, ze reseni je vcelku jednoduche. At cesti hraci ukazi, ze maji na to se prosadit v zahranicni konkurenci. Budou li lepsi, vubec se nebojim, ze by nehrali. Konecne skonci to, ze nekdo hraje pouze za zasluhy a tvori se konkurenci schopne prostredi, hraci budou muset makat na 100 procent i pri treninku, ne jen pri poharovem utkani a at hraje ten nejlepsi, cizinec nebo cech.

   • Jerababa23.7.2017 20:10reagovat

    Nic přece těm nespokojencům nebrání v tom, aby využili nějaké té lukrativní nabídky a přestoupili. Sparta jim určitě problém dělat nebude. Jo voni žádnou nabídku nemaj? Tak ať držej pusinku a jsou rádi za to, co maj.

  • bourec23.7.2017 18:39reagovat

   Pod tohle bych se ti podepsal.

 • Droppa

  petr13723.7.2017 17:05reagovat

  http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-zahranici-ostatni-ligy/308767/droppa-miri-do-slovanu-jarolim-na-nej-dal-dobre-reference-tvrdi-klub.html

   

  Chtela ho pulka Bundesligy a nakonec je z toho rocni smlouva ve Slovanu, ze ktery ma navic Jabulim tutove provizi😀

  • K0F123.7.2017 17:20reagovat

   Doufám, že Fortuna vypíše sázky na to, že Slovan zkrachuje nebo sestoupí. Smích

 • Despodov nebo Schwab

  ap189323.7.2017 16:24reagovat

  Kdo je podle vás lepší na ”desítku”??

  Despodov je velký talent, ale Schwab zkušenější a taky asi o Mega euro dražší..

  • podzim23.7.2017 16:37reagovat

   Určitě Despodov. Ten dá v pohodě šest, sedm desítek za večer!

  • Leonidas188323.7.2017 16:39reagovat

   Despodov se mi jeví lépe. Výborná dynamika pohybu a s tím související rychlost. A pochopitelně velká perspektiva.

  • petr13723.7.2017 16:39reagovat

   Tak schvalne jestli nekdy nekdo videl toho Bulhara hrat.

   • ap189323.7.2017 16:42reagovat

    Video: https://www.facebook.com/SpartickaCZSK/videos/1453145828056260/

    • petr13723.7.2017 16:45reagovat

     No hele ja tuhle Otavovu youtube metodu uplne nevyznavam

   • ouki23.7.2017 18:35reagovat

    Také si myslím, že ho nikdo neviděl hrát, přesto se tu už zvládá hodnotit :)

  • Mek23.7.2017 16:40reagovat

   Schwab

   pro: zkušenost, vyspelost, rozvaha,predfinalni přihrávka, měl by parťáka v Jankovi

   Proti:cena, není to úplně podhrot, ale CM, sprinter to úplně není

    

   Despodov

   Pro: cena, budoucnost, rychlost,periferni vidění a finální přihrávka

   Proti: častěji hraje napravo, nezkušenost,nekdy až moc hračička s míčem,horkokrevnej Bulhar 😂

    

   Kdybych hrál fifu, kupoval bych Despodova.

  • ACSpartaPraha4ever23.7.2017 17:02reagovat

   Ani jeden z nich není desítka. Ta posedlost touhle pozicí je až fascinující.

   • hombre23.7.2017 17:08reagovat

    Nemusí být přímo desítka, ale ofenzívní 2 hráči by se hodili.

 • Rozhovor

  adam23.7.2017 15:20reagovat

  Po dlouhé době jsem si dnes koupil tištěný Deník Sport. Je tam kratší rozhovor s Blažkem na klasické téma o Spartě a posilách. Říká v něm, že je zvědavý jak si všechno sedne atd. atd. atd. Co mě ale trošku zaráží je, proč dělají na toto téma rozhovor zrovna s Blažkem, který dokázal zářit v naší lize, ale ven se vlastně až na tu krátkou německou epizodu nepodíval. Tedy ty odpovědi jsou celkem dopředu jasné (strach, nevim, trenér neumí česky blablabla...). Druhá věc je to, že na téma brankáři zmiňuje, že ho zaráží, že by ve Spartě měl chytat slovák, protože Sparta by prý měla myslet mimo jiné i na reprezentaci a že brankáři ve Spartě byli vždycky reprezentační brankáři ČR. Prostě pro mě totálně neslýchanej blábol. On Koubka dlouhodobě ve Spartě kritizuje a tohle se mu taky nelíbí. A netuším, proč by Sparta měla na repre myslet z jinýho důvodu, než aby se zvýšila hráčům cena. Ale je snad úplně jedno, jakou zemi reprezentuje. Navíc tady neexistuje ani žádná jazyková bariéra - no prostě nonsense.

  • podzim23.7.2017 15:29reagovat

   Taky jsem to četl. Ale jestli spíš Bláža neměl na mysli, že ve Spartě vždycky chytali čeští brankáři. Pokud si pamatuju tak pouze Olejár a Kozáčik byli Slováci a teď Dubravka. Jinak pouze čeští golmani jestli se tada nepletu!?

   • fazolinav23.7.2017 15:32reagovat

    To je snad logické, že tady byli hlavně čeští brankáři, když dříve si celkově cizince spočítal na prstech jedné ruky. Tyhle rozhovory jsou úplně o ničem.

  • milito-5023.7.2017 15:58reagovat

   Na české hráče se Sparta spoléhat v této době nemůže to vidíme všichni kdo Spartu sledují jednoduše nemají na to aby Sparta hrála každý rok LM nebo EL a doma každý rok získala titul. Nastala doba že přišli hráči ze zahraničí a problém je asi v tom že český fanda to nikdy nezažil aby do jednoho klubu najednou přišlo tolik hráčů.

   • Funin23.7.2017 16:12reagovat

    neni ani tak problem s fanousky, jako spis s byvalymi hraci agenty atd. pro ktere je to vlastne jako konkurence a proto to vetsinou kritizuji pripadne rikaji uvidime atd

    • petr13723.7.2017 16:42reagovat

     Presne tak spousta ceskych treneru, agenti i rada byvalych hracu si na pripadnem neuspechu Stramaka smlsne, protoze v opacnem pripade maji velky problem

     • hombre23.7.2017 17:15reagovat

      Tak musíme Stramakovi přát ať se mu daří a zavře hubu agentům a bývalým hráčům!!

      • petr13723.7.2017 17:24reagovat

       Ja mu palce drzim😊

 • Sleva v nike prague

  novydres23.7.2017 14:12reagovat

  Kdyby chtěl někdo dres nebo něco spartanského z nike prague na příkopě tak ukažte u pokladny tento obrázek https://www.instagram.com/p/BWri7nBB0BZ/?taken-by=sarkapekova

 • Reprezentace

  Letnak23.7.2017 13:30reagovat

  Žíly mi to samozřejmě netrhá. Ale kromě mládeže už od nás nikdo do České repre nebudeSmíchSmích

  • Pouzar1123.7.2017 13:53reagovat

   Aspoň už nebudu muset bejt svědkem celosezonní tlačenky Koubka do branky i když je Bičík 1,5x lepším golmanem ( navzdory věku ). Ta snaha ho prodat byla odporná

  • AlaMierda23.7.2017 13:56reagovat

   mě je to úplně jedno, když naposledy naše repre za něco stála, tak tam beztak nikdo ze Sparty nebyl. A ta několikaléta zoufalost posledních let nemusí být spojována s hráči ze Sparty.

  • Chabix23.7.2017 14:12reagovat

   Nastaly nové časy. Když se někdo dostane do základní sestavy, tak bude i v repreÚsměv

   • Dynamo23.7.2017 14:23reagovat

    Michal Kadlec?

    • Chabix23.7.2017 14:27reagovat

     V přípravě se mi líbí. Levý obránce mu sedí víc než stoper.

    • adam23.7.2017 15:21reagovat

     Pokud bude lepší než Costa i Civic na tom postu, tak proč ne.

 • Egypt

  TakeACS23.7.2017 13:27reagovat

  Tak kdo?

  https://www.transfermarkt.de/ahmed-el-sheikh/profil/spieler/304763 žeby?

   

  nebo

  https://www.transfermarkt.de/basem-morsy/profil/spieler/258478

   

  No zajímavý hráči

  https://www.transfermarkt.de/egyptian-premier-league/marktwerte/wettbewerb/EGY1

  • Larrygo23.7.2017 13:31reagovat

   Do portofolia hráčů, který se snažíme nakupovat mi jednoznačně zapadá Ahmed El Sheikh.

   Vsadím pivo, že to je on, koho článek zmiňuje.

   • TakeACS23.7.2017 13:33reagovat

    Mě právě taky a navíc to byl nejlepší střelec. Mladej, rychlej to by byla celkem pecka.

    • TakeACS23.7.2017 13:35reagovat

     k tomu ještě Schwab a titul musíme vyhrát i kdyby měl každej jen jednu nohu a taktiku dělal Antoš...

     • Larrygo23.7.2017 13:42reagovat

      na tu pozici bych radši Kirila Despodova - můj názor Úsměv

      Jinak příchod Schwaba vidim jako mnohem důležitější pro náš současnej kádr.

      • Brian Pricke23.7.2017 13:45reagovat

       Ty ho znáš, jo? Smích

       • Larrygo23.7.2017 13:55reagovat

        Jasně, ty ne? Smích

        Viděl jsem ho hrát teda v obou zápasech proti Plzni, abych byl upřímnej, ale těch 180 minut mi úplně stačilo, abych si udělal obrázek o tom, že je to nejlepší hráč Rapidu, spolu se Schaubem.

        • Brian Pricke23.7.2017 13:55reagovat

         Despodova.

         • Larrygo23.7.2017 14:00reagovat

          Jo tak :)

          Neznam ho, proto jsem psal ”udajne labilnejsi”.

          Cerpam z toho, co se da vycist na bulharskych forech.

          Tam se o nem mluvi jako o megatalentu co nekdy zapas uplne vypusti, jindy hraje vyborne.

          Zminujou taky ze hraje dost na sebe.

          • Brian Pricke23.7.2017 14:07reagovat

           Aha, zajímavé. Já jsem si ten tvůj další příspěvek přečetl až později. Ale hádám, že by stál pár korun, tak snad by to šlo.

    • 13goat23.7.2017 13:43reagovat

     Paradox, byl jsem na dovče právě v Egyptě a kecal jsem s místními o fotbale. Jeden říkal, že nejlepší hráč jejich ligy je Karim Walid. Navíc po vzoru Basileje bych se toho nebál viz Elneny a Salah.

     • Mates23.7.2017 13:49reagovat

      Přesně, tihle dva hráči v Basileji neskutečně vyrostli a odešli za obrovský peníze. Trošku mě mrzí, že se v tý Francii nedíváme i po mladších hráčích, viz takovej Mané - přestupoval ve 20 z Mét do Salzburku a kde je teď. Salzburk ho prodal po 2 letech snad za 23 milionů Euro.

     • Larrygo23.7.2017 13:49reagovat

      Obrovská výhoda Basileje je v tom, že je to Švýcarský klub. Muslimská komunita je ve švýcarsku nebývale silná a i začlenění muslimů do společnosti je tam prostě jinde.

      Při současný situaci v ČR bych měl z přestupu někoho z Egypta docela strach.

      Jako když jsem viděl na videiu právě Al Sheikha, jak klečí přímo na hřišti s čelem na zemi a mumlá si...jako já s tim problém nemám, ale myslim že tohle by ”pár” lidí na stadionu nevydýchalo.

      • Mates23.7.2017 13:54reagovat

       Na černochy se taky pořád bohužel bučí při každým zápase, kde nastoupí... nemyslím si, že by ty reakce na muslimy byly výrazně horší.

       • Mates23.7.2017 13:56reagovat

        Tím to samozřejmě neomlouvám. Je mi z toho hodně smutno, když vidím ty individua na stadionu kolem sebe a štve mě, že s tím klub nic nedělá.

        • Larrygo23.7.2017 14:01reagovat

         Počkej si ;)

 • ...

  Shav023.7.2017 13:25reagovat

  Ahoj, před časem jsem tu psal, že se mi posilování sparty líbí. Vrátil jsem se po delší době, kdy jsem byl mimo internet a wow. Koukám so tevřenou pusou a říkám si není to už moc? Opravdu byl kádr sparty v takovém stavu, že se vytvoří pomalu celý druhý tým i s náhradníky, navíc tolik cizinců?

  U nás ve Slavii se kritizovalo, že v loňském roce přišlo snad 8 hráčů (ne všichni do základu).

  Jaké máte pocityz posil? Jsou všichni opravdu určeni na základ? Co se stane s českými hráči, co hráli do této doby?

  Další věc, pokud je to reakce na to chtít postoupit do LM přímo po zisku titulu, nemělo se toto dít třeba už loni, aby se hráči vyselektovali a sedlo si to?

  Myslíte, že i po ne příliš povedené generálce a po uzdravení ostatních hráčů bude hra znatelně lepší?

  Díky

  • Leonidas188323.7.2017 13:35reagovat

   Těší mě příchod nové stoperské dvojice. Bohužel jedinou kvalitní posilou do ofenzivy je Plavšič, takže směrem vpřed očekávám velké trápení, jak již také naznačila generálka s Arnhemem. Obávám se, že tato sezona skončí obřím fiaskem a prodejem Sparty. Možná to bude ku prospěchu věci, jelikož sem snad konečně přijde majitel, který fotablu rozumí a nebude mít Spartu za pouhou hračku.

   • thomasd8623.7.2017 18:34reagovat

    Me fascinuje, jak ze sebe delas velkyho Spartana a nedokazes si ani zjistit spravny rok zalozeni klubu...Uzasne hloupy nick Smích

  • Chabix23.7.2017 14:23reagovat

   Vždy počítej s tím, že bude v průměru 5-6 hráčů zraněných. V posledních letech tu byla rozsáhlá marodka a ta nezmizí mávnutím kouzelného proutku. Tam je to o tom, že někdo se uzdraví a pak tam zas naskočí další hráč. Takže to chvíli potrvá. Dále na podzim je těch zápasů hodné (EL, liga, domácí pohár). O nějakým zůžení můžeme mluvit v zimě. Teď je nejdůležitější, abychom měli silný kádr a prakticky, abychom neměli slabinu. Generálka hlavně ukázala, že jsme nebezpečný při standardních situacích, takže to s tou nesehraností nebude tak velký průser.

  • Chabix23.7.2017 14:26reagovat

   Z posil už jsou zralý na základ Dúbravka, Kaya, Štetina (i když dost chybuje při rozehrávce), Plavšič a Janko

   • rabac23.7.2017 14:43reagovat

    Doufám, že přijde někdo lepší než Janko, jinak jasná jednička do útoku s CZ Sural,Janko by rychlostně nestíhal a jeho náběhy za obranu nula. Janko a Lafata svůj čas dostanou v naší lize.

    • Chabix23.7.2017 14:45reagovat

     Janko je dobrej. V tomhle mi věřÚsměv

     • Leonidas188323.7.2017 15:15reagovat

      Janko je dobrý leda tak na Příbram. Opravdu netuším, jak by nám tento nemotorný, pomalý a starý hráč mohl pomoci. Zbytečný příchod.

 • Posily?

  Larrygo23.7.2017 13:13reagovat

  Schwab a Despodov? Ano, prosím!

  Schwab je přesně ten druh hráče, jakého teď Sparta postrádá a v mezihře by nám vytrhl trn z paty.

  Despodov je spíš než podhrot křídlo, ale jde o hráče s tak obrovským potenciálem, že by byl hřích ho tu nemít, pokud ta možnost existuje. Udajne pdychicky labilnejsi - ale uprimne- ty statistiky z mladeznickych repre? Wow...

 • tak hlavně

  AlaMierda23.7.2017 12:34reagovat

  . že se tu mažou normální příspěvky od fanoušků Sparty, ale píčoviny a provokace od plzeňskýho šrotu tu zůstávají.

  • Sendi23.7.2017 13:03reagovat

   ježiš nezastávej se furt toho mentála z lesů, ten se maže prostě odjakživa :))

   • AlaMierda23.7.2017 13:07reagovat

    mě vůbec o toho mentála z lesů nejde, ale o princip. Smazalo se tu normální téma ve kterém se zapojilo dost lidí, a pak se tu trpí provokativní píčoviny od polotovarů z Plzně , Slávie apod. Vůbec mě s nějakým zastáváním Liara nesrovnávejte, když napíše píčoviny tak ať se klidně smaže

   • Pouzar1123.7.2017 13:07reagovat

    Tady jde o princip .. Pár dementů tu řádí snad už tejden .. Vyloženě tapetujou totálníma nenávistnejma sračkama a nic .. Úsměv Admin musí mít problémy se soudností

    • Sendi23.7.2017 13:16reagovat

     nebo má dovolenou!

     • hombre23.7.2017 15:09reagovat

      Mám dotaz, kdo to je Liaro a odkud ho znáte? Já si pročítal diskuse i na Spartě, ale jen pročítal, ale nějak si ho navybavuju. Pak tu mluvíte o Antošovi, to je kdo? Dík

      • Pouzar1123.7.2017 15:17reagovat

       Mluví se o oficiálním foru sparty které byl na sparta.cz ( tam ti dva řádili mnoho let ) .. Zhruba v době novejch webovek klubu Úsměv

       • Pouzar1123.7.2017 15:19reagovat

        Liaro byl vždy v době zápasu v lese (občas se ozval před začátkem ale většinou až po zápase s absolutně kritickým zhodnocením) a Antoš ten tam řádil asi ze všech nejvíc pokud se dobře pamatuju Smích

        • hombre23.7.2017 15:53reagovat

         Dík, já tu pořád o něm četl,každou chvilku jiný nick a hned všichni věděli, že je to Liaro Smích.

         Jednou jsem něco zakritizoval, letos na jaře se ale dalo Smích, a už jsem byl AntošNeutrální. Tak aspoň vím proč...

    • ACSpartaPraha4ever23.7.2017 13:21reagovat

     Ono kdybyste na to nereagovali, tak jsou dávno v tahu.

    • LukyACS23.7.2017 13:28reagovat

     TO by tu museli být od rána do večera, aby banovali tyhle tupouny, kteří napíšou 2 trollovací příspěvky za den. Liaro reaguje úplně na vše, takže je hned na očích.

     Jeden z důvodů, proč tahle diskuse vznikla byli Liaro, Antoš, netix... na ofiku. Tak nevím, proč by je tu měli admini trpět.

     • AlaMierda23.7.2017 13:36reagovat

      tak oni i když jsou tu přítomní, tak tyhle tupouny nemažou a nebanují, takže to je neomlouvá

      • Pouzar1123.7.2017 13:49reagovat

       Tak tak .. Třeba Leonidas se tu prohání pořád

81798 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha