Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • zranění

  demon3.2.2017 21:28reagovat

  výkony v přípravě dost solidní ale těch zraněnejch hráčů to je k posrání.devět hráčů mimo hru i když někteří snad!!!! ne dlouhodobě no to sem nevyděl!!!SmutekSmutekSmutek

 • stream

  Jerababa3.2.2017 19:58reagovat

  Jestli si něco zaslouží zásadní kritiku, tak to je stream na našem webu. Katastrofální kvalita. Proti streamu na rusákách se to jevilo jako přenos z tunelu na Jupiteru.

  • Srdcař Plavšič3.2.2017 20:00reagovat

   Naši inspirací už není jen Západ, ale i Rusko. Přenos, že se tomu vážně dalo říkat přenos, ne že někdo někam postaví kameru a konec.

   • dominik273.2.2017 20:42reagovat

    Tak to bych zase řekl, že už asi stojí celkem dost peněz. Ale nechci se pouštět do nějakého soudu, jestli by to Sparta měla nutně zavést, nebo ne. Podle mě v tom klubu akutně chybí jiné věci, zejména kvalitní terén pro zimní přípravu v Praze. Áčko musí jezdit i mimo Prahu, ale to ještě pořád je nějaké řešení. Mládež tolik možností nemá, takže si kluci působí zranění na Strahově nebo Vyšehradě...

     

    Já bych si třeba uměl představit, že stream nedají vůbec, když můžou odkázat na tak kvalitní stream soupeře, jak tomu bylo dnes. Nakonec jsem na to taky koukal u Rusů, tady jde patriotismus nebo klubismus stranou.Smích

    • Srdcař Plavšič3.2.2017 20:44reagovat

     S tím můžu souhlasit. Ovšem stream se přeci jen vyřeší snadněji než nové hřiště.

      

     Á propos - všiml sis té reklamy okolo hřiště? Nedivil bych se, kdyby to Zenit stálo přesně 0 Kč, a náklady pokryly příjmy od sponzorů.

     • dominik273.2.2017 20:54reagovat

      To jsme opět u toho, že oni třeba dají víc peněz do propagace, komunikace, marketingu atd., ale ve finále se jim to dost možná vrátí. Teď si vezmi, že některé české kluby jsou v tomhle o několik parníků za Spartou, protože tam si na tohle najmou pár studentů externistů...

       

      Že má Dukla opravdu kvalitní stream (na rozdíl od Sparty), je pořád jen jeden takový výstřel z té české šedi... Přijde mi, že Česko je v tomhle takřka na začátku té cesty, po které kluby ze západu už jedou dlouhá léta. Já teda nekoukám na streamy z příprav, ale věřil bych tomu, že by spoustu klubů vůbec nenapadlo na takových věcech šetřit.

       

      Jinak s nepoměrem stream versus hřiště samozřejmě souhlasím. Jen musím říct, že ze současného stavu sparťanských hřišť a tréninkových možností jsem docela přešlý. Podle mě to ani není tak vinou současného vedení, spíš tenhle hrozivý stav zdědili...

      • Srdcař Plavšič3.2.2017 21:06reagovat

       Co se týká hřišť a celkové vybavenosti (nejen) Strahova, tam určitě není pochyb, že máš tady dost možná vůbec nejlepší informace. Nezbývá tedy než souhlasit.

        

       Marketingově dorosteme (ČR) až časem. Nebude to dlouho trvat a uvědomí si to všechny týmy. Já osobně nemám moc pozitivní názor na takové ty reklamní takyagentury, které se srocují kolem asociace. To bych se vůbec nedivil, kdyby hlavně tam to vypadalo tak, jak píšeš (”tam si na tohle najmou pár studentů externistů”). Protože zaprvé i marketing ligy obecně je spíš hodně pod průměrem, a zadruhé tito lidé pořádají ”osvětové” akce, kterých se týmy účastní. Výsledek, jak je vidno, žádný.

      • Funin3.2.2017 21:18reagovat

       to je zajímavé, já jsem měl takový dojem, že tréninkové centrum na strahově je docela top, minimálně u nás v ČR

       • dominik273.2.2017 21:27reagovat

        Ale to jsme zase u toho, co to znamená ”být top” v ČR. Například jsem slyšel, že když byla U19 v tréninkovém centru Herthy Berlín, tak tam měli dvě vyhřívané umělky. To je asi o dvě víc než v celé České republice, jestli se nepletu.

         

        Ale podívejme se na to ještě z jiné stránky. Chceme se měřit se Španělskem, Portugalskem nebo Itálií, kde mohou hrát 12 měsíců v roce na přírodním trávníku, ale my ještě donedávna dělali zimní přípravy na běžkách. Teď jsme pokročili k tomu, že aspoň hrajeme na špatných umělkách. Teď si vezmi, že když zahraniční fotbalista stráví na trávě třeba jen o měsíc ročně navíc, o kolik víc má pak nahráno, když je mu teprve osmnáct...

         

        Takže když to shrnu: Ano, Strahov je nejspíš špička v ČR. Ale to by u klubu jako Sparta neměla být ta hlavní dosažená meta. Podle mě je prostě současný stav neadekvátní.

        • Funin3.2.2017 21:39reagovat

         Tak je to rozdíl jasně, ale prostě tak tomu je, klimatické podmínky jsou halt u nás jiné. Jestli se chce Sparta posunout ke špičce, tak to asi nějak vyřešit bude muset, ale to znevýhodnění tu bude furt. To bychom museli mít přírodní trávu v halách.

         • dominik273.2.2017 21:43reagovat

          Ono přece je možné mít přírodní trávu celý rok, akorát to stojí hodně peněz. Stejně tak je možné mít umělku, která se přírodní trávě opravdu hodně podobá. Akorát je pak potřeba tomu upravit rozpočet. Já si skoro říkám, že než mít za rok 20 posil, jak to dělá Slavie, tak mi přijde rozumnější mít pět posil a vylepšit zázemí pro tým, aby se mohl lépe připravovat. Nakonec to zázemí pak může do jisté míry využít i mládež, což se v budoucnu také může vrátit na lépe připravených fotbalistech pro A-tým.

           

          Podle mě by si mládež zasloužila lepší podmínky už jen kvůli tomu, že se v létě velmi dobře prodali hned tři odchovanci. To je přece to nejlepší upozornění na to, že se investice do mládeže vyplatí.

          • LukyACS3.2.2017 21:50reagovat

           Souhlasím, mně třeba přišel úlet dávat 75M za Kadlece(psal jsem to už když přicházel, aby nikdo neříkal, že si hraji na generála po boji), který za ty stejné peníze šel z Bundesligy do Dánska, kde za celou dobu moc nepředvedl a byl věčně zraněnej, takže za mě hodně riskantní investice a radši bych ty peníze investoval do zázemí. Přijde mi jako ostuda, že musíme přípravná utkání hrát někde v Kladně nebo na Meteoru, protože u nás by byl terén na nic.

           • dominik273.2.2017 21:59reagovat

            Ale klidně ať tam áčko hraje, ale všechny sparťanské týmy do exilu nedostaneš. Stejně se musí hrát hodně zápasů na tom Strahově. Právě proto, že ten problém se zázemím limituje všechny sparťanské týmy, je pro mě záhadou, že to došlo až takhle daleko. Já chápu, že áčko musí mít přednost ve všem, ono to tak je správné. Ovšem tímhle viditelně trpí všechny týmy od malých dětí přes ženy až po áčko Sparty, které sice zápasy nějak někde odehraje, ale s tréninky to asi taky nebude bůhvíjaké. Prostě totální úlet.

           • LukyACS3.2.2017 22:01reagovat

            Třeba by mi přišlo super jít s dobou a investovat do té klece, kterou má Dortmund, Hoffenheim a další bundesligové kluby. Havlíček si to moc pochvaloval a v takových věcech bysme měli jít s dobou. U nás je strašně konzervativní prostředí a razí se, že fotbal není věda, jenže ona to věda už dlouho je a vidí to v Belgii, Německu, vidí to v Kanadě, Švýcarsku, pokud mluvíme o hokeji, a pokud se chceme těmto zemím rovnat, tak musíme být v podobných věcech konkurenceschopní. I tyhle rádoby malé detaily ve finále dělají strašně moc.

            • Funin3.2.2017 22:07reagovat

             fotbal je u nas strasna konzerva, jen si vemte, kolik humbuku vyvolalo reseni obsazeni trenerskeho postu, pritom to Sparta udelala dost logicky a jasne rekla, kdo ma za co odpovědnost atd a stejně jsme pak v novinách četli od hromady lidí, jak tomu nerozumí a že je těch lidí moc a mají nejasně rozdělené úkoly atd. už jen v tom a pak ve stáří a rotaci stále stejných trenérů je vidět ten konzervatismus

            • dominik273.2.2017 22:12reagovat

             Ono takových vymožeností je ve fotbale mnohem více, ale na rozdíl třeba od Anglie u nás o tom ani novináři nepíšou, tak o tom fanoušci ani neví. A neví o tom ani v klubech, protože lidi v českém fotbale často ani neumí řeči, nebo necítí potřebu se vzdělávat ze zahraničních zdrojů. Doporučuji občas přečíst anglický magazín FourFourTwo nebo zajít v Anglii třeba i do knihkupectví, o čem všem se tam v souvislosti s fotbalem píše. Nakonec i na Amazonu je dost k vidění.Úsměv

             • dominik273.2.2017 22:13reagovat

              Jinak u té klece, o které mluvíš, bych se zase jen opakoval. Tohle koupíš pro A-tým, ale těží z toho vlastně všechny týmy, což je případ i všelijakých jiných simulátorů, které se používají ve vyspělejších klubech.

              • Funin3.2.2017 22:28reagovat

               se divím, že třeba Hřebík do tohohle Křéťu nedotlačí. Ten mi přijde že moderní trendy sleduje a Křéťa na něj v minulosti dost dal.

             • trinact4.2.2017 0:03reagovat

              Souhlasím se vším, co jsi napsal, ale rejpnu si. Plzeň A + U21 až U15 + U9 až U6 má 2 přírodní trávy a 2 umělky. A tituly se hrnou.

    • LukyACS3.2.2017 21:43reagovat

     Viděl jsem přenos Dukly z Turecka a naše přenosy Z Valencie a ten dukláckej byl o dost kvalitnější a že by na Dukle měli více peněz? Úsměv

     • dominik273.2.2017 21:49reagovat

      To si samozřejmě nemyslím. Bych do toho musel lépe vidět, abych mohl odhadnout, čím to je. Působí to tak, že pro Duklu byl pořádný stream asi větší prioritou. Třeba má Sparta ty priority jinde. Zase nemám přímo pocit, že by Dukla byla lepší ve všem...Smích

 • Defenzíva

  SuperFrankie3.2.2017 19:52reagovat

  Velkou radost mi dělá obrana. Dostat za celou přípravu jeden jediný gól, to je fakt skvělá vizitka. Snad budeme stejně úspěšný i na jaře.

  • AlaMierda3.2.2017 19:53reagovat

   celkově ta defenziva je dobrá

  • captain_obvious3.2.2017 19:57reagovat

   Já bych řekl, že to je učiněný zázrak, když vidím, co tam Kadlec vyvádí v každém utkání.

   • SuperFrankie3.2.2017 20:05reagovat

    Já jsem to vzhledem k té katastrofální kvalitě viděl v kusech a byla to jediná příprava, kteoru jsem zatím viděl, takže to nemůžu moc hodnotit, ale nech mě hádat. Zase byl totálně neohrabanej a ta Costou zaviněná penalta původně vznikla z jeho chyby?

    • captain_obvious3.2.2017 20:16reagovat

     No jasně, vracel hlavou balon Koubkovi, totálně nezaujatě, jako by byl v tom vápně sám, jenom si tak povyskočil do vzduchu jak laňka a dal mu to úplně na hovno, Koubek to musel vyrážet před útočníkem soupeře a vyrazil to přímo na jejich jiného hráče, kterého Costa stáhnul k zemi.

  • Standa Hejkal3.2.2017 19:57reagovat

   Tak ještě nás čeká jeden zápas...

   • SuperFrankie3.2.2017 20:03reagovat

    To je pravda, ale já přece nemám věšteckou kouli, proto to bylo samozřejmě myšleno do dnešního zápasu....

  • Chabix3.2.2017 19:58reagovat

   Zase jsem dorazil domu na konec zápasu, takže to pak zhodnotím až zkouknu záznam. Zaujalo mě, jak se tu zas nadávalo na Kadlece a přitom obrana nám teď docela funguje. Jinak 2:0 proti Zenitu, který hrál v plný síle je pěkné. Snad i ten výkon byl taky tak pěkný.

  • majtin3.2.2017 20:03reagovat

   No zatím jediný tým v přípravě, který nám dal gól bylo Ústí nad Labem. Takže žádný Teplice, Ružomberok ,Sturm Graz,Ferenczvároš či jak,ani Petrohrad, ale Ústí.Úsměv

   • SuperFrankie3.2.2017 20:04reagovat

    Ústí > Zenit. Smích

 • spokojenost

  AlaMierda3.2.2017 19:50reagovat

  výhra nad silným soupeřem a zasloužená. Bojovný,zodpovědný výkon. Škoda několika situací, které šli vyřešit lépe. Ale co je třeba si tu pravou kvalitu nechat na mistráky Úsměv jinak terén vypadal a asi byl špatný(podle toho jak všem odskakovali míče, nebo se kolikrát zvednuli při zpracování) - ale pro všechny stejný.

  • Capo3.2.2017 19:58reagovat

   Souhlasim obstojný výkon. Soupeř měl kvalitu, ale prosazoval se do střeleckých pozic velmi složitě. Dokázali jsme proti nim i velmi dobře držet míč a pravidelně se dostávat do míst, kde se dala ohrozit branka. Dali jsme dva góly, žádný nedostali, takže spokojenost. Je to pořád jenom příprava, ale myslim, že naše hra má hlavu a patu a neni důvod být optimistický směrem k jaru. Jen doufám, že se na jeho startu alespoň ta marodku trochu vyprázdní.

   • Capo3.2.2017 19:59reagovat

    *nebýt optimistickýÚsměv

    • DJDriver3.2.2017 20:00reagovat

     jsem si řikal že to tam nějak nesedí Smích

 • Bořek

  Dollaruss3.2.2017 19:49reagovat

  To byla nádhera. Škoda že to tam nepadlo.Smích

 • Já zírám

  bourec3.2.2017 19:40reagovat

  Vy jste se tady teda sešli.Smích

  • Dollaruss3.2.2017 19:44reagovat

   Taky to nechápu co všichni mají. Hrajeme proti Zenitu v silné sestavě a vedeme a herně to taky není nejhorší. Snad jste nečekali, že je rozdrtíme . Snažíme se kombinovat, vysoko presujeme. Mě se to celkem líbí. Ikdyž jsem stihl až druhý poločas.

  • Dollaruss3.2.2017 19:44reagovat

   Taky to nechápu co všichni mají. Hrajeme proti Zenitu v silné sestavě a vedeme a herně to taky není nejhorší. Snad jste nečekali, že je rozdrtíme . Snažíme se kombinovat, vysoko presujeme. Mě se to celkem líbí. Ikdyž jsem stihl až druhý poločas.

  • trakip3.2.2017 20:20reagovat

   Jestli bych měl vzít toto forum jako průřez fanoušku Sparty, tak to mne poser. Je to tady čim dál tim výc nablito. Zaprve nemůžete znát pokyny trenéra, treninkovou náplň,ale nadávat budete pořád. Třeba tam byli od Rostova. Všechno je pořád příprava. Díval jsem se na Plzeň, kdyby to rusáci všechno proměnili. tak by jich dostali 5.

 • M. Kadlec

  bigcock3.2.2017 19:38reagovat

  Křestním Míchal.

 • Trošku optimizmu

  Jerababa3.2.2017 19:36reagovat

  JAK TO TADY ČTU, TAK ASI PROHRÁVÁME 0:5. Skoro všichni hrajou prd a další bla,bla,bla

  • Standa Hejkal3.2.2017 19:37reagovat

   Tak vedeme, ale výkon opravdu za moc nestojí...

   • Chrod3.2.2017 19:40reagovat

    Podle mě to je slušný, nehrajem proti žádnýmu Ružomberoku.

    • Standa Hejkal3.2.2017 19:42reagovat

     Respektuju sílu soupeře, ale je strašně vidět, jak chybí Mareček i Kadlec.

     • Sparťan973.2.2017 19:45reagovat

      Tak od Kadlece jsme toho v přípravě moc neviděli.

   • Jerababa3.2.2017 19:42reagovat

    Tak stojí proti nám druhej tým Ruska, míče nám sice sem tam uskočej, v obraně sem tam díra, ale pořád je to 2:0

  • LukyACS3.2.2017 19:40reagovat

   Tak já jsem spokojenej, ale furt je to příprava a dovolím si v té sestavě navrhnout 2 změny - Sáček za Váchu a Holek za Kadlece Úsměv

   • majtin3.2.2017 19:59reagovat

    Ano, to beru. A byl bych klidnější, kdyby místo Costy hrál Matěj a když ne on tak Bogdan.

 • stridani

  Funin3.2.2017 19:25reagovat

  Mario za Vašona? Noooo

  • Pavel003.2.2017 19:30reagovat

   Už je tam Havelka za Kadlece, nejspíš to bylo jen na chvilku, protože třeba Vácha už nemohl

   • Funin3.2.2017 19:31reagovat

    jj zrovna sem to chtel napsat, tak snad se Havelka trosku ukaze

    • Pavel003.2.2017 19:32reagovat

     Já bych viděl střed Sáček, Čermák a Dočkal

     • SuperFrankie3.2.2017 19:34reagovat

      A bránit bude jako kdo?Smích

      • LukyACS3.2.2017 19:35reagovat

       Sáček zvládne v pohodě post Váchy.

       • SuperFrankie3.2.2017 19:37reagovat

        Raději bych na tom místě viděl teda Marečka. A nevěřil jsem, že někdy řeknu něco takového.

      • Pavel003.2.2017 19:35reagovat

       Sáček, on def záložníka zvládne, stejně tuten zápas byl většinu času Čermák za Váchou

     • Chrod3.2.2017 19:35reagovat

      Sáček dnes není ani na lavičce.

      • Pavel003.2.2017 19:39reagovat

       Má odpočinek, on i Holoubek řikal, že Sáček toho měl dost po poslednim zápase, ten se hrál v úterý, takže logicky dnes má pauzu

 • hezky

  AlaMierda3.2.2017 19:24reagovat

  teď pěkně všichni zapojení do branky Čermák, Konate, tuším Nestor a Juliš

  • majtin3.2.2017 19:25reagovat

   Aneb jak uplést z hovna bič. Tohle byla snad naše první dobrá věc ve druhý půli.

   • AlaMierda3.2.2017 19:27reagovat

    na druhou stranu, stojí proti nám Zenith a hrajeme s nima vyrovnaně

    • Funin3.2.2017 19:28reagovat

     hraje Zenith v top sestave?

     • Standa Hejkal3.2.2017 19:29reagovat

      Kokorin, Danny, Ivanovič... :)

     • SuperFrankie3.2.2017 19:30reagovat

      Víceméně jo.

76389 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha