Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • tvůrce hry

  Sendi21.9.2017 14:19reagovat

  Tady opakovaně zaznívá, že potřebujeme tvořivého záložníka a pak se dozvím, že to znamená, že dá míč na křídlo a já nevím co. Nechci bejt za rýpala a škarohlída, ale momentálně si nemyslím, že by nás jakýkoliv tvořivý záložník zásadně vytrhl, určitě ne takový, jakého si můžeme dovolit koupit. Náš problém už třetí sezonu vůbec nespočívá v absenci tvořivého hráče, ostatně jsme ho měli v Bořku Dočkalovi a máme ho i teď v Rosickém a měli jsme ho, ať se to komu líbí nebo ne, v Čermákovi. Hráč, který umí dát kolmou přihrávku, překvapivou přihrávku za obranu a nebo umí diktovat tempo hry je prima věc, ovšem jak se opakovaně ukazuje, tak je ve středu hřiště úplně k hovnu, pokud nemá komu nahrát. Což je u nás naprostý meritum věci. V moderním fotbale pokud nemá hráč v nabídce alespoň dva spoluhráče, tak je celá hra v prdeli a naši záložníci mnohdy nemají volného ani jednoho...Absolutně nevěřím tomu, že přijde Sneijder a najednou to pojede jak na drátkách, tak to prostě nefunguje, obzvlášť v naší bojovné a běhavé lize(o čemž se ostatně Italský ansbámbl už přesvědčil), realita je prostě taková, že Sparta musí hrát rychleji a běhavěji než soupeři a při vší úctě si myslím, že to jsou vlastnosti který právě tvořivý záložníci často postrádají. Spartě podle mýho, naprosto subjektivního názoru nechybí tvůrce hry, ale chybí mu vítězné typy hráčů, chybí mu hlasití hráči, zodpovědní hráči a hráči hrající jednoduše, na málo doteků. A chybí dlouhodobě. Křídla máme rychlá jako prase, ale míče na ně nemáme jak dostat ne proto, že tam chybí kreativní hráč, ale proto, že dostat míč na rozběhnuté křídlo vyžaduje určitou práci, přípravnou fázi a součinnost více hráčů než toho co přihrává a toho co nabíhá a to platí u všech dalších herních činností ať už do defenzivy, nebo ofenzivy...

   

  Sečteno podtrženo, pokud budeme chtít přivádět hráče do zálohy, nehledal bych kreativní desítku, hledal bych rychlého hráče, který je hodně v pohybu a podobnej typ bych hledal i do útoku, pokud už ho nemáme. A hlavně si myslím, že je prostě potřeba na tý hře dál pracovat, zlepšit pohyb, zlepšit součinnost, automatismy, jednoduchý nacvičený kombinace, to že obránce nemusí dlouze přemýšlet jestli dá křižný pas, protože ví, že hráč už tam je v náběhu, potřebujeme zlepšit presing ve více hráčích a hru zrychlit a zjednodušit, to je můj názor a jestli je možný toho dosáhnout příchodem jednoho dvou hráčů, tak ať klidně přijdou, ale neslibujme si od toho zázraky, ať se to někomu líbí nebo ne, tak Stramaccioni musí být první trenér za posledních patnáct let, který dostane čas a prostor na práci, alespoň jednu sezonu, jinak nám bude k hovnu i Wesley Sneijder...

  • Funin21.9.2017 14:25reagovat

   souhlasím se vším, jen nevím jestli zrovna Štramák je ten trenér, který nás časem zvedne, no uvidíme.

   • Sendi21.9.2017 14:29reagovat

    Já o tom třeba přesvědčenej uplně nejsem, ale zase na druhou stranu neexistuje jinej způsob jak to zjistit, než mu nechat prostor...fluktuace trenérů i hráčů je achylova pata českýho fotbalu obecně a ve Spartě to platí dvojnásob...Já bych si přál aby se to stabilizovalo, aby se stabilizovala sestava, potom i výsledky a nakonec přijdou i úspěchy. Ten hráčskej materiál tu dobrej je a byl vždycky, jen se musí vždycky maličko doplnit, nebát se posadit hráče co to zpomaluje a postupně, klidně a pracovitostí se někam posouvat...tyhle neustálý výstřely do tmy už mě unavujou :)

    • Funin21.9.2017 14:34reagovat

     já bych mu dal čas jen do zimy, to už by tam měl být vidět nějaký posun, nějaká tvář, nějaký systém hry. Zatím na mě působí tak, že jsem přišel s nějakým plánem, který selhal, protože Strama podcenil českou ligu, a teď zoufale hledá řešení a zkouší, co by mohlo fungovat a co ne.

     • Sendi21.9.2017 14:37reagovat

      nevim jestli se v zimě něco změní příchodem novýho kouče, já o tom pochybuju...

      • Funin21.9.2017 14:39reagovat

       tak eventuelní novej trenér by měl půlrok + letní přípravu na to, aby připravil tým na další sezónu, což by měl být dostatečný čas

       • Sendi21.9.2017 14:44reagovat

        nevidim v tom smysl. Smysl bych viděl, kdybychom Spartu dva roky zpátky svěřili mladému trenérovi a zaměřili se na současnou sezonu. Další změna v půlce sezony je v tomhle případě podle mě spíš panika, skoro zbabělost...

        • Thermopyly21.9.2017 15:17reagovat

         Ono je to dilema: nechat to Štrámovi na celej ročník, a tím si úplně zkurvit mužstvo a otrávit fans, anebo do toho říznout s tím, že horší to už snad ani není myslitelný? Není lehké být v těchto dnech sparťanským fanouškem.Otrávení

        • hombre21.9.2017 15:37reagovat

         Tak to bylo asi na mě. Já nestíhám ani odepisovat Smích, já něco podobnýho napsal ve 14:30, ale kontroluji úkoly dcery a měl to rozepsaný a nevšiml jsem si tady toho.

         Ale to se nevylučuje, co jsem psal i já. Já pořád píšu, že potřebujeme 2 tvořivé, rychlé a technické středové hráče, co umí vystřelit, rychle rozehrát, jeden třeba trochu vpravo, druhý zase vlevo, nebo budou pod sebou, budou variabilní, výplní střed hřiště, budou tam dominantní, budou tam diktovat hru. Ale musí být 2, aby si to ťukali aspoň mezi sebou a nebudou čitelní, jako by byl 1.

         A o systému, tam máme shodu.

         Ty bys nechal Strámu do konce sezóny? Tak tady se neshodneme, přestal jsem v něj věřit. Co se změní, když není ani nějaký náznak? Já bych ho vyměnil asi co nejdříve.

         • victorlima21.9.2017 19:57reagovat

          Já bych taky klidně Stramu nechal do konce sezony. Určitě bych chtěl do zimy vidět nějaké zlepšení. Na některé posty skutečně nemáme vhodné hráče, ale hlavní problém je v hlavách hráčů. Pokud si nevěří hrají o 50 procent hůře než normálně.

          Jinak co se týká středové řady a podpory útoku, tak bychom si měli vzít vzor z Olomouce. Každý útok podporuje osm hráčů a při každé obrané akci jsou ve stejném počtu hned zpět. Chce to skvělou fyzičku a zapomenout na pohodlnost. Kdyby se nám to povedlo tak bychom byli schopni hrát dobře i se stávajícími hráči.

  • AlaMierda21.9.2017 15:08reagovat

   teď je další věc, my máme super křídla, ale když na ně mají dát hráči jako Frýdek nebo Kadlec míč, tak to zajebou kličkou navíc, nebo úplně jiným debilním řešením. Viz. včera Kadlec, nebo Frýdek v derby, to by mě jeblo, to jsou jednoduché situace, kdy po tom hráči nechceš aby si hrál na fotbalistu, ale dal míč hned do křídla, bez jakýkoliv píčovin navíc.

   • Thermopyly21.9.2017 15:14reagovat

    Není ono také tím, že to nejde hrát na jeden dotek, a že stěží a ještě občas obejdou jenom jednoho hráče?Neutrální

    • AlaMierda21.9.2017 15:20reagovat

     nikdo po nich nechce hrát na jeden dotek, ale to aby prostě jen včas nahráli a zvolili u toho správné řešení. A ne jako včera Kadlec, který vede míč, čumí na Plavšiče, který je v náběhu v dobrém úhlu k bráně a on to místo toho cpe k lajně na Civiče, kterého křižuje hráč a další stoper to má k němu blízko. Nebo Frýdek v derby, místo míče na Tal Ben Chaima si hraje na fotbalistu a je z toho ztráta míče a nebezpečí pro naší bránu, protože samozřejmě jsou všichni v pohybu dopředu.

  • Kibic21.9.2017 15:49reagovat

   Souhlasím s tím,že nejde stavět na jednom či dvou hráčích byť by byli jakkoliv rozdilový. Neboť taková taktika je jednoduchá a lehce čitelná. Pak stačí tyto hráče pokrýt a je vymalováno. Že tvořivý hráč umí dát překvapivou přihrávku nestačí ta přihrávka musí překvapit pouze a jenom hráče soupeře. To znamená, že i ostatní hráči musí umět číst hru a předvídat s ohledem na situaci kam temto tvořivý hráč tu překvapivou přihrávku pošle. Soupeř musí cítit, že nebezpečí číhá všude. Pak je pro něj mnohem víc náročné se upínat na nejakou taktiku a tím se opět otevírá prostor pro pro kreativní hráče. Prostě musí makat vsichni jako jeden a musí být odhodlani a hlavně schopni všichni zakončit. Tak bych si přál aby nás soupeři jednou vnímali.

  • alen21.9.2017 18:34reagovat

   Základ vidím v pokynech trenéra, například Bořek nebyl špatný hráč, ale měl plnou podporu od trenérů a vše se tlačilo přes nosného hráče a je jedno kdo tam je, musí být rychlí a mít přehled o hráčích…. A je na trenérovi aby to zrealizoval. Jen si vzpomeňte na vyjádření trenéra reprezentace, kde Bořek nedokázal splnit jeho pokyny a Jarolím vyloženě na tiskovce potvrdil, že ho zklamal Bořek a byl nespokojen s jeho přístupem.... Faktem je, že trenér mněl značný vliv při nákupu hráčů….. Proč mu šlo vedení tak na ruku, místo toho, aby ukázal co v něm je a co dokáže ze stávajícího kádru dostat. A ne bezhlavě nakupovat hráče… Sebou si dotáhl své hráče a výsledek se“ dostavil“…..

 • Projekt

  Kibic21.9.2017 13:01reagovat

  Líbil se mi tenkrát Holoubek, když říkal, chce hrát fotbal jaký se bude hrát za pět let. Myslím, že stavět na realizačním týmu kompletně ze zahraničí je dobrá věc. Může to celkově prospět pro modernizaci a zkvalitnění naší soutěže. A trenér by si pro svou hru, mel vybrat hráče sám. Jen by to mohlo být již byť jen v náznacích patrné.Úsměv

  • Jiri ACS21.9.2017 13:15reagovat

   Podle me odvolani Holoubka byla nejvetsi blbost.Jednak zkazili projekt,kterej mel smysl do budoucna a jednak ukazali hracum,ze se muzou zbavit trenera,kdykoliv se jim zamane.

   • Thermopyly21.9.2017 13:17reagovat

    Naprostý souhlas.

   • wasek2611@centrum.cz21.9.2017 13:22reagovat

    Přesně tak...

     

    Myslim, že byla chyba i toho, že POžár byl hlavní. Havlíček licenci měl. Měl to zastřešit on.

    • AlaMierda21.9.2017 13:26reagovat

     a co by to změnilo ? Vy si tu myslíte, že najednou by Vácha a spol začali bez řečí makat. Ten řez kádru byl prostě nutný a zdá se, že to ještě není konec.

     • wasek2611@centrum.cz21.9.2017 13:28reagovat

      Ne. Byly tam nevyjasněný pravomoce. Hlavně po zápase s Rostovem.

       

      Prý Požár přišel do kabiny a řekl ”hoši zapomeňme na to, hoďte to za hlavu”.

       

      A pak přišel Hola a řekl ”pojďme si to rozebrat na videu”.

       

      Prostě v tom ten problém byl taky, ač si to nikdo nepřipouští.

      • AlaMierda21.9.2017 13:31reagovat

       to se snad nevylučuje ne? Hoďte to za hlavu a rozeberme si to na videu. Nehledejme zase blbosti na těchto větách

       • wasek2611@centrum.cz21.9.2017 13:42reagovat

        Když se na to budeš dívat, tak to nemůžeš hodit za hlavu.

        • AlaMierda21.9.2017 13:45reagovat

         ale můžeš, tohle je fráze co se po takových zápasech používá všude a většinou i proto aby se uklidnili bezprostřední emoce hned po zápase. říkají to i hráči, že je to třeba prostě hodit za hlavu. A vůbec to neznamená, že si ten zápas ještě detailně nerozeberou u videa a podívají se co bylo špatně. Opravdu tu nehledejme píčoviny v podobných větách

   • Spartmam21.9.2017 13:33reagovat

    Taky souhlas. Holoubek měl dostat před kabinou přednost a dnes to bolavé mohlo být za náma.

   • novydres21.9.2017 14:41reagovat

    Holoubek na acko Sparty v danou chvíli neměl. Cimz nerikam, ze za 5-10 let tomu nemuze byt jinak....

  • Jiri ACS21.9.2017 13:40reagovat

   Rez kadrem by podle me udelal i Holoubek.Ale bohuzel nedostal takove pravomoce.Priznal to i v jednom rozhovoru.

   • AlaMierda21.9.2017 13:42reagovat

    ono se taky v té době ještě myslelo, že ten kádr máme opravdu kvalitní a že to bylo vždy jen trenérama a nikým jiným. Teda aspoň to si myslelo dost lidí

 • posily

  kovanej 197021.9.2017 12:13reagovat

  Ital prý má v zimě slíbeno jednoho střeďáka a dva hroťáky,ale bohužel prý bude problém v tom,že se k nám teď zrovna moc hráčů hrnout nebude a tak zase může dorazit jen 2.jakost.Toho se dost bojim.

  • wasek2611@centrum.cz21.9.2017 12:22reagovat

   Tyvole...nikoho nepotřebujeme! Max tvůrce hry.

   • waaw21.9.2017 12:23reagovat

    A ten tvurce hry to bude davat do sprintov3ho nabehu Jankovi nebo Lafatovi?

    • wasek2611@centrum.cz21.9.2017 13:08reagovat

     Juliš, Kadlec

   • Clif21.9.2017 12:24reagovat

    Když vidim výkony útočníků tak bych řekl že potřebujeme hlavně hroťáka, někoho jako byl Bony, Kweuke, silnej a golovej.

    • AlaMierda21.9.2017 12:36reagovat

     my nemáme ani útočníka, který je rychlostní a přímočarý. Kadlec je mimo, Šural nejraději běhá do rohu hřiště a tam předvádí svoji techniku a pak je tam Juliš no.

    • hombre21.9.2017 12:52reagovat

     Hroťáka nepotřebujeme, my potřebujeme 2 tvůrce a nemusí být nějak drazí. Vždyť na ME 19 i 21 bylo takových hráčů mraky, doprdele!!

     • Sendi21.9.2017 12:53reagovat

      no...my v první řadě potřebujeme systém a pohyb hráčů...tvůrce to nevytrhne, ostatně lepšího tvůrce hry než Rosického neseženeme a Slavia si nás i tak mazala na chleba...

      • Funin21.9.2017 12:59reagovat

       souhlas, ale je fakt, že takovej komplexní hroťák by se nám šiknul, ale kde ho vzít a nekrást

       • AlaMierda21.9.2017 13:05reagovat

        asi by to chtělo projít prostě soutěže,jako Srbsko, Bulharsko, Dánsko, Rumunsko, Švédsko, Chorvatsko, Maďarsko, Polsko tam by se jistě někdo našel

      • hombre21.9.2017 13:02reagovat

       Systém každopádně, ale Rosa už není co býval. To že ho Karviná nechala hrát je úctou k němu. Slávisti už na to nehleděli a jak to dopadlo.

       Ty tvůrci musí být 2, když máš 1, tak na něho nasadím bránícího hráče a ten mu to znechutí a 2 si to budou mezi sebou dávat.

       • Funin21.9.2017 13:31reagovat

        já vim, že tvůrce hry je prostě tvoje slabost, ale já si myslím, že bychom neměli mít vyloženě tvůrce hry, respektive že by všichni střední záložníci měli být schopni nahrát například křídlu do běhu, jako třeba Sáček v Boleslavi.

        • AlaMierda21.9.2017 13:40reagovat

         ale on myslí hráče pod hrotem, co zakončí, bude nebezpečný před vápnem. To Sáček ani Rosický prostě nejsou, oba hrají spíše více zataženěji. U nás to splňuje snad pořád zraněný Nestor a to je málo

         • Funin21.9.2017 13:46reagovat

          píše tvůrce, hráč pod hrotem, co zakončí či bude nebezpečný není tvůrce hry, je to prostě podhrot, nebo ofenzivní záložník, u nás to může být Nestor, Rosa, Plavšič, kdyby měl formu tak i Venca Kadleců, problém je, že k takovému hráči těžko dostáváme míče, viz Slávie, když se Rosa pohyboval na podhrotu tak k němu Frýdek Mandjeck ani stopeři prostě ten míč nedostali

          • hombre21.9.2017 13:56reagovat

           Proto musí být tito hráči 2. Já to tak vidím, ty to vidíš jinak, ale něco se musí změnit, nebo dopadneme hodně špatně. V tom se shodneme, doufám.

           • Funin21.9.2017 14:02reagovat

            tak jasně, každej má trošku jinej náhled na fotbal, to, že naší hru musíme změnit, je jasné snad každému, řekl bych, že i Stramovi, jen asi neví jak.

         • hombre21.9.2017 13:52reagovat

          Ano toto jsem myslel. Takový běhavý hráči, kteří si zpracují míč v běhu, kteří buď nahrají na křídlo, nebo v rychlosti jdou do zakončení z brejku, nebo při dobývání nebezpečně vystřelí, nebo presingem získají míč, odeberou... Dělají ve středu pole pavučinu. To Sáček nesplňuje a nikdy nebude. To splňoval Rosa zamlada. Takových hráčů je v zahraničí spousta a za levno, ale skauti musí jezdit a hledat.

          • Funin21.9.2017 13:57reagovat

           jo takového hráče potřebujeme, to souhlasím, jen bych ho nenazýval tvůrcem hry. Jenže třeba Sáček je zrovna hráč, který by uměl tomuto hráči přihrát a pak mu naběhnout a třeba narazit, prostě když tam budeš mít takového ofenzivního záložníka nebo podhrota, tak sám furt nic neudělá, potřebuje hráče kolem sebe a to nejlépe hráče v pohybu

           • hombre21.9.2017 14:18reagovat

            Já nemyslel přímo podhrot. Já to vysvětlím.

            Já bych chtěl, aby tito 2 hráči, dokázali sami podržet míč, přihrát, vystřelit, běžet do brejku, prostě 2 kvalitní středové hráče. Tím vyplníme střed hřiště a začneme tam být aktivní a silní na míči a hlavně se neotáčet dozadu a couvat. Oba budou variabilní v záloze. Vedle nich 2 křídla a za nimi 1 DZ. Toto bych chtěl, ale asi jsem náročnej Smích.

            Sáček začíná stagnovat a je každým dnem horší a horší. A co je nejdůležitější, nikdy asi nebude na hřišti dominantní, aby ho bylo vidět. Špatně přihrává a včera i zpracování mu dělalo obrovský problém.

            • Funin21.9.2017 14:22reagovat

             jestli to myslíš takhle, tak vcelku i souhlasím, ale myslím, že Sáček toho jednoho z nich může hrát :)

              

             Jen si nemyslím, že by se náš problém mizerných výkonů vyřešil tím, že bys přivedl dva nové záložníky, i kdyby přišel hráči dejme tomu na úrovni bundesligy jako například Demirbay, jakože tak kvalitní hráče sem stejně nedostanem, tak by ty výkony nebyly výrazně lepší, protože prostě by stejně ti hráči nevěděli co maují hrát, kam jim budou spoluhráči nabíhat a naopak, kam si mají oni chodit pro míče.

             • hombre21.9.2017 14:30reagovat

              To je jasné, taky jsem psal, myslím Sendimu, že systém tam musí být, různé nacvičené a nadrilované věci. A hlavně, aby ten hráč s míčem měl aspoň 2 možnosti přihrát spoluhráči.

              Já doufám, že nebudu mít pravdu, ale Sáček nikdy nebude kreativní, rychlý a technický hráč. Mrkni se na pár posledních zápasů a na Teplice, co budou v myslím v neděli.

         • Sendi21.9.2017 14:01reagovat

          Rosický hraje více zezadu hlavně proto, že hráči co hrají pod ním neumí dostat balon kolmo dopředu...

          • Funin21.9.2017 14:02reagovat

           v tomhle sem si sliboval dost od Mavuby, ale zatím nic moc

           • Sendi21.9.2017 14:22reagovat

            Mavuba je podle mě dobrej, mě se líbí, s Rosickým a Sáčkem by to mohlo bejt dobrý, ale za mě by se hlavně měla ta sestava trochu ustálit, míň zásahů hlavně v tom prostředku...

     • AlaMierda21.9.2017 12:55reagovat

      hroťáka potřebujeme a při vší úctě k Rosickému, na toho spoléhat nemůžeme, takže i jeden kreativní střední záložník by se hodil

  • Clif21.9.2017 12:22reagovat

   A k nám už nějaká 1. jakost někdy přišla?

  • Dynamo21.9.2017 12:22reagovat

   tvůj profil je pochybnej

   • Bunda21.9.2017 12:29reagovat

    Doktore ty to kazis! Nech ho hnupa!

  • captain_obvious21.9.2017 12:41reagovat

   Meleš blbosti, ale oni ti dva hroťáci klidně přijít mohou. Kotalíkův rozhovor mi skoro až připadal jako stará dobrá tvorba informačního pole pro odsunutí Lafaty. S Jankovým odchodem počítám najisto, evidentně ho nechce ani trenér.

  • Thermopyly21.9.2017 12:41reagovat

   Kristepane! Na co vyhazovat za další opelichaný a opotřebovaný posily (nikdo jiný trenérovi nedá šábku za to, že si je přivedl)? Kdyby radši ty finance šetřili na odstupný pro italskýho štramíka, udělají rozumnější věc.

 • Pane Kotaliku jednejte

  waaw21.9.2017 11:17reagovat

  https://sport.aktuality.sk/c/294929/komentar-kto-bude-lepsi-ako-martin-sevela/

  • Furia Ceca21.9.2017 12:08reagovat

   Někdo tu psal, že se s ním někdo z vedení měl potkat včera v Brně? Úsměv

   • waaw21.9.2017 12:10reagovat

    To je ze Znojma kousek

   • Tyrrael21.9.2017 12:17reagovat

    Psal to FANDA... (číslo nevím) ale že to má z doslechu. Úsměv

  • captain_obvious21.9.2017 12:37reagovat

   Já se nebojím tady prohlásit svůj názor, že Ševela by to tady nedal. Je to nepochybně šikovný trenér s dobrým vystupováním, ale trénoval poměrně malý klub, kam mu majitel přes své známosti vodil vynikající nounejmy, se kterými mohl snadno hrát svůj ofenzivní fotbal. Tady takové známosti nemáme, pokud odejde Štramák, tak půjde brzo po něm i Biabiany a je dost možný, že i Ben Haim a zbyde tady z rychlých křídel jen Plavšič, přitom Ševelův systém byl založený na běhavých, agilních křídlech. Hráči když nemají vítr ani ze Stramy, tak z Ševely by neměli zřejmě už vůbec. A hlavně jeho Trenčín proslul tím, že dopředu to fungovalo parádně a dávali spoustu gólů, ale obrana byla katastrofální i v dobách, kdy měli poměrně slušnou stoperskou dvojici, což značí, že to byla spíš systémová chyba než individuální nekvalita. Pamatuju si, jak si je evropský podprůměr z Lublaně vodil, jak malé kluky, podobně naivně hráli vzadu proti Steauě, prostě defenziva byla tragická. To by mu tady neprošlo.

    

   Ale fandím mu, je to zajímavý trenér, který potřebuje hodně zlepšit trénování defenzivy, možná by mu prospěl systém dvou trenérů ála Škorpil, Csaplár (byť tam se dá spekulovat, jak velké vůbec byly Tréňovy zásluhy - osobně nemám tušení) s někým, kdo by hráčům vštípil obranné prvky.

    

   To je jen můj názor, možná špatný, ale přijde mi to tak. Každopádně by mě angažování Ševely přesto neurazilo, dávalo by to i přes jeho nedostatky mnohem větší smysl, než Žongléř atd.

 • smůla

  kovanej 197021.9.2017 10:57reagovat

  Tak Rosa minimálně do začátku listopadu mimoVztek

  • Jiri ACS21.9.2017 11:08reagovat

   Odkud to vis?

   • kovanej 197021.9.2017 11:09reagovat

    klubový doktoři

    • lilien21.9.2017 11:16reagovat

     A co mu je, jestli to víte nebo máte nějaké info?

     • kovanej 197021.9.2017 11:23reagovat

      ještě zjistím ,teď jsem jen slyšel ,že je to minimálně na šest neděl.

  • Bunda21.9.2017 11:17reagovat

   To nevadí. Lafata to zvládne.

   • Dynamo21.9.2017 11:43reagovat

    no i přes přítomnost Rosického v derby byla naše hra šílená..

    • Furia Ceca21.9.2017 11:48reagovat

     V současnosti by nebyl posilou ani Ronaldo.

  • Jiri ACS21.9.2017 11:48reagovat

   Tak bez nej uz nevymyslime dopredu vubec nic..Uz takhle jsme v tech srackach po krk a jeste prijdem o klicoveho hrace.

   • kovanej 197021.9.2017 11:52reagovat

    Podle mne na desítku poputuje Lafata

    • hombre21.9.2017 11:59reagovat

     Ne, ne, jestli je zdravý, tak jedinou možností je Nestor. Je technický, má slušnou střelu a umí přihrát.

     • kovanej 197021.9.2017 12:08reagovat

      Ten nehrál,že ani sám nepamatuje.

      • hombre21.9.2017 12:12reagovat

       Proti Vlašimi hrál a byl výbornej. Je pravda, že ale nehrál od začátku.

    • waaw21.9.2017 12:09reagovat

     Podle SF Lafata a M. Kadlec taky zraneni

     • Dynamo21.9.2017 12:10reagovat

      MiKa včera byl na lavici

     • hombre21.9.2017 12:14reagovat

      Jestli to je pravda, tak bude na lavici někdo z dorostu, nebo juniorky Smích.

      • Spartmam21.9.2017 12:37reagovat

       No, to je právě ten posun. Přestali jsme se točit v kruhu....teď už přímo couváme.Smutek

       • hombre21.9.2017 12:47reagovat

        Tak horší to snad ani nejde, ne?

   • kovanej 197021.9.2017 11:55reagovat

    No a krom zranění má Rosa prý Itala plný zuby.

    • Tyrrael21.9.2017 12:09reagovat

     Nevíš, co se mu konkrétně nelíbí?

     • kovanej 197021.9.2017 12:15reagovat

      Taktika trenéra a bohužel by si asi rád taky vybíral sestavu.

      • Tyrrael21.9.2017 12:18reagovat

       Tak taktiku trenéra jsem nepostřehl. Smích

       Tak to by mě zajímalo, jak by to postavil. Smích

      • waaw21.9.2017 12:22reagovat

       Tak at si hlavne udela vcas licenci

  • pivees21.9.2017 12:10reagovat

   Tak to je smutný. Momentálně nepostradatelný rozdílový hráč.

 • asi tak

  AlaMierda21.9.2017 10:31reagovat

  Jsem rád za postup, tyhle zápasy jsou těžké v pohárech všude. Soupeř se namotivuje(zápas roku) a nemá co ztratit. Naopak pro tým z vyšší soutěže existuje jen postup jinak je to ostuda.

   

  k zápasu - výkony nic moc až na trojici Dúbravka ( vyzařovala z něj jistota), Mavuba a Vatajelu.

   

  naopak příšerné výkony V.Kadlec, Šural, Karavaev, Mandjeck, Mareček, Sáček. Zastavím se u V.Kadlece ten je momentálně tak pro Opavu, ukázka jeho nekvality situace někdy cca 35.minuta. Brejk do otevřené obrany ze strany na druhé straně v náběhu Plavšič, který by šel sám do brány a on to cpe na stranu na Civiče, kde by stejně Civiče měla šanci zakřižovat nebo dohnat dvojice hráčů soupeře. Skončilo to tak, že trefil jednoho z bránících hráčů. Sakra to ten hráč není schopen si rychle vyhodnotit tak banální situaci, že volí to nejhorší řešení ?

  • trcmano21.9.2017 10:32reagovat

   +1

  • Funin21.9.2017 10:35reagovat

   no nebo tak situace, kdy Plavšič vede míč při rychlém protiútoku, pošle pas na Kadlece a ten nedokáže míč zpracovat, takže mu doskočí a mezitím se obrana už zatáhne, přitom při ok zpracování by se Venca dostal do hodně dobré šance.

   • hombre21.9.2017 11:54reagovat

    A nebo asi v 80 min. byl brejk 2na1, kdy dostal míč Kadlec a vedle něho běžel Bibi a stačilo mu to šoupnout trochu do strany, ale Venca chtěl hráče obejít a co se stalo? Ztroskotal na posledním Znojmákovi a pak tam sebou ještě plácnul - to už jsem nevydržel a zařval -”ty lemple vstávej a bojuj kurva za Spartu” - snad to slyšel, byl jsem od něho kousek!! Asi ne, jemu je to u prdele..

    • AlaMierda21.9.2017 12:00reagovat

     přitom stačilo, aby si nechtěl hrát na fotbalistu a poslal jednoduchou přihrávku spoluhráči, který má mnohem lepší pozici.

     • hombre21.9.2017 12:07reagovat

      Tak jsem to myslel. Všichni kolem už se Vencovi smáli a na pivku říkali, že to byl 12 hráč Znojma. Já si myslím, že tam nebyl je on sám - 13 byl Kara, 14 hráčem Šural.... atd.

  • AlaMierda21.9.2017 10:38reagovat

   ještě jsem zapomněl na Biabianyho, který jako by tam ani nebyl když přišel na hřiště.

   • pepinho221.9.2017 10:47reagovat

    Nechápu, proč ho dává tak často na levé křídlo, když jeho největší předností je rychlost a potřebuje si kopnout míč a utíkat, to z levého křídla jde mnohem hůř, skoro pokaždé míč jen zasekne, úplně nulový nalevoSmutek

    • AlaMierda21.9.2017 10:51reagovat

     no včera střídání mi připomněla mistrovské tahy Lavičky.

     • trcmano21.9.2017 11:03reagovat

      No ani jedno nemělo pozitivní přínos, kdyby tam radši dal Kikina a Nestora.

  • snytek21.9.2017 10:44reagovat

   Celé to není o individuálních výkonech, ale Václavovo trápení je skutečně unikátní. Vypadá, že moc chce, ale asi by měl doopravdy začít v juniorce, jinak se bude propadat víc a víc.

 • Znojmo

  snytek21.9.2017 9:58reagovat

  Pokud se má hodnotit trenérova práce, není to o tom, jestli někomu uskočí míč, nebo se mu nepovede klička. Za prvé je to o systému bránění, o tom, jak se do něj zapojují všichni hráči. A v ofenzívní části je to o tom, co dělají hráči bez míče. Jak se nabízejí pro přihrávku, do jakých prostorů si nabíhají. A u nás je úplně jedno, kdo byl zrovna vytažen z klobouku, protože nikdo ani netuší, kam a proč by se měl pohybovat. A pak ten hráč, který má míč, vypadá jako hňup, posílá jakési nákopy do nikam nebo se pokusí přejít jednoho soupeře a když se mu to povede, stejně neví, co dál, protože otevřeného prostoru nikdo nevyužije. Zkrátka naše hra postrádá jakoukoliv myšlenku, když si proti Znojmu vytvoříme jednu šanci (víceméně náhodnou) za celý zápas. A vůbec není podstatné, jestli se někomu dařilo víc nebo míň.

  • hombre21.9.2017 10:11reagovat

   Ano, to píšu dole. Každý hráč čeká, že dostane míč do nohy, když stojí. On ale musí už běžet, nebo nabíhat do volného prostoru, tím právě otevře vrátka k bráně. Včera to Znojmo dobře zavřelo, ale kdyby jsme to párkrát takto roztrhli, tak se sesypou( tím je nechci podceňovat - hráli super a líp než my)

   Chybí i hroťák, který bude rychlý a vezme míč a namíří si to do brány. Venca je mimo, proč ho nezkouší v juniorce? Pořád se válel po zemi a ukončoval naše všechny akce, jo, ukončoval Neutrální.

   • snytek21.9.2017 10:19reagovat

    Sorry, nechtěl jsem ti brát myšlenky, ale je to úplně evidentní. A k organizaci obrany taky asi není moc co dodávat, to je chaos nad chaos, ale hlavně asi proto, že někteří na to úplně kašlou. Když už i Vata relativně vypadá, že brání, něco je asi špatně. Například Mandjekova defenzíva byla včera doopravdy k pláči, co stihl za těch pár minut předvést, to se často nevidí.

    • hombre21.9.2017 10:27reagovat

     Přesně, když i u Vaty to vypadá, že brání...

     Ona ta hra u nás je taky chaos v tom, že ti hráči hrají na pozicích, na které se je vlastně ani nebralo. Ten je křídlo, ale bude hrát podhrot. Ten je DZ, ale chce se po něm tvořit hru, atd.

     Tady už mělo být asi 15-16 vyvolených hráčů a nacvičovat automatismy a dřít a dřít a dřít. Ale tady je pořád 23 hráčů, co jsou úplně z formy, tak je úplně vlastně jedno, kde hrají a proti komu Vztek

     A nejvíc mě serou standardky, jedno jestli ji máme my, nebo soupeř - vždy to smrdí gólem v naší síti...

  • M4rtin21.9.2017 10:48reagovat

   Souhlasím s tím, že si nikdo nenabíhá. I těsně před včerejším gólem jsem tu nadával, že tam všichni stojí, naprosto žádný pohyb. Naštěstí Mavuba předvedl výborný a nečekaný centr až do šestnáctky, kde z toho byl se štěstím gól. On ale na výběr neměl. Mohl to buď dát nazpět dozadu (jak by to jistě řešil Mareček) nebo to takto nakopnout. Možnosti přihrávek 0.

   Touhle hrou nikdy nemůžeme být nebezpeční proti soupeři s formovanou obranou. Nicméně, co se týče rychlých protiútoků, tak je to také strašný; což je mi naprostou záhadou, jak můžeme s tak rychlými hráči být tak neškodní v protiútocích.

 • Strama

  Tazmen21.9.2017 9:10reagovat

  pokud by měl zkončit jako trenér, tak bych mu nabídnul funkci sportovního ředitele. Stejně ho budeme muset platit další 2 roky.

  • pivees21.9.2017 9:21reagovat

   Tak to já bych mu zase pronajal plac na Letné pro stánek se zmrzlinou. A post sportovního ředitele bych přenechal Rosickemu.

   • trcmano21.9.2017 9:56reagovat

    Rosa ještě hraje, toho bych tam zatím necpal.

    • pivees21.9.2017 11:55reagovat

     Klidně může být hrajici ředitel. A kdo ví, jak to s nim bude. Je opět zraněný.

  • Pouzar1121.9.2017 9:49reagovat

   Tak on ma momentálně dost pravomocí ( jako ředitel by toho o moc vic delat nemohl ).. A pozitivně se zatím da hodnotit akorát vylepseni treninkoveho zařízení Úsměv a širší realizacni tým ... Takže asi spis NE

   • trcmano21.9.2017 10:11reagovat

    Pokud ho budem platit další 2 roky, tak bych ho tam dal. Pořád lepší on než Vozabal s Kotalikem. Úsměv

 • Včerejšek

  adam21.9.2017 9:05reagovat

  Sice je samozřejmě smutné, že vyhrajeme pouze 1:0 nad Znojmem, na druhou stranu jsem viděl tři pozitiva:

   

  1)Po dlouhé době jsem viděl v pohárovém zápase z naší strany opravdu bojovnej výkon s tím, že si všichni hráči na hřišti chtěli říct o místo a byli namotivovaní.

   

  2)Je třeba říci, že soupeře jsme až na jednu šanci do ničeho nepustili. Ano, pár věcí ke konci „smrdělo“, ale to se jako šance nepočítá. Zdaleka ne vždy to tak v pohárech u nás bylo. Znojmo navíc je na první kolo v poháru celkem „nadstandardně silný“ soupeř.

   

  3)O šanci v dalších zápasech si podle mě jednoznačně řekla trojice Čivič, Vatajelu a Mavuba. Ostatní nic moc, Štětina s Kadlecem dost bojovali, ale chce to víc rozdílové kvality a v případě Štětiny také víc chytrosti v některých soubojích. Každopádně dříve obvykle pohár býval spíše o tom ”kdo si řekne o vyřazení ze základní sestavy”.

   

  • Dynamo21.9.2017 9:07reagovat

   Nezlob se na mě, ale Civic je fakt špatnej, nedal jedinej centr a dozadu taky nic moc.

   • Petr261121.9.2017 9:12reagovat

    Pravda, když se dostal do běhu po lajně, tak skončil na zdvojeném bloku krajního obránce a záložníka a nebo to bylo zblokované. Ale souhlas, Vata opravdu bojovný výkon a ta technika je tam s velkým potenciálem, víc takových.

  • Víťák z Cé Osmičky21.9.2017 9:10reagovat

   Božu bych dal místo Bena klidně hned proti Teplicím, určitě budeme víc ve tlaku a jeho centry se budou šiknout.

  • pivees21.9.2017 9:18reagovat

   Je fajn, ze se vyhrálo 1:0. To by ale s tymy, jako je Znojmo a to říkám s plnou pokorou k soupeři, melo byt samozřejmostí. Jde o to, ze se Sparta podridi stylu a tempu hry druholigoveho soupeře. Místo toho, aby hrála sana a k ničemu je nepustila. Pak v zaveru trnu, zda náhodou rozhodci nepiskne pentli (a to vlastně mohl) či se něco náhodně neodrazi do brany. A to je sakra příšer.

  • hombre21.9.2017 9:33reagovat

   Nezlob se, ale to je nesmysl. Ano Znojmo mělo 1 šanci, ale tím se chceš uchlácholit? My žádné šance taky neměli, to je normální? Proti druholigovému týmu se 30 min. třepeš a bráníš, kde i brankář natahuje hru a posledních 15 min. už jen odkopáváme?

   To Slávie by měla aspoň 6 tutů a Plzeň taky. My se musíme srovnávat s těmito týmy a ne s Jihlavou.

   My nemáme fyzičku, posledních asi 30 minut už hráči pletou nohama. Vata v první půlce dobrý, ve druhé se vytratil. Sáček strašný a odebírat míče může ve Slovácku a Karviné, ale ve Spartě musí mít nadstandard. Mavuba slušnej taky jen v první půlce. Veca a Šural nejhorší a Kara taky.

   Největší problém Sparty je, že nemá hráče v náběhu a neumí přejít 1na1, neumí obejít protihráče a ani je oběhnout.

    

   • Brian Pricke21.9.2017 9:42reagovat

    Vím minimálně o třech šancích Znojma, kdy šel hráč de facto sám na gólmana. Úsměv

    • hombre21.9.2017 9:47reagovat

     Ale ty neskončili střelou. byl to náznak. Mě spíš štve, že my nic neměli, v první minutě se Vence minul a Marec měl pak přímák. Kdyby Znojmo nebylo nervózní, tak vypadneme...

     • Brian Pricke21.9.2017 9:52reagovat

      Jednoznačně. Za druhý poločas bych to kontumoval ve prospěch Znojma.

      • hombre21.9.2017 10:02reagovat

       Tak to já ne.

       Já si jen říkám, proč ti hráči zapomněli hrát fotbal. Protože mají peníze, tak na to serou? Uspokojení, jiné starosti?

       Každý hráč, co k nám přijde, do půl roku jde s formou rapidně dolu a když odejde, tak naopak!!!

       Včera to nebylo špatně poskládaný, ale co tomu chybělo? Já myslím, že potřebujeme pokrýt střed hřiště, když ho nepokryjeme, tak jsme v prdeli. Musíme sehnat v zimě 2 technické a rychlé středové hráče, jinak budeme je hotovo. Nechci se dožít, jak bude mít, na konci ligy, Plzeň 75 bodů a my 35 a budeme se strachovat o setrvání v lize Neutrální.

        

 • Přiznejme si, že nás Znojmo přehrávalo,

  Thermopyly21.9.2017 8:58reagovat

  celý druhý poločas byli lepší, akorát dojeli na prokletí českého fotbalu, že se neumí zakončovat. Sudí zase několikrát oslepl, i když si nemyslím, že měl pískat pencli, ale faul to byl určitě. Při pohledu na to, co předváděli naši zlatí hoši se už k závěru člověk musel smát. Každopádně si myslím, že s tímhle navoněným a výřečným trenérem jsme terno neudělali. Zahraniční trenér ano, ale tohleto byla nejhorší volba ze všech. Všude, kde půsbil, to dokázal pouze totálně rozbordelit a po podzimní části se pakoval.

82396 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha