Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Ben Chaim

  hemelajnen19.8.2017 7:05reagovat

  prostě vybornej, nahrál na gól,byl nebezpecnej ..., mě se zkrátka líbí a třeba mě sezerte, nechápu tu averzi vůči němu, je pravda, že ve druhém poločase odešel fyzicky, ale vždyť prakticky neměl letní přípravu, já jsem nadšený, že tady máme takové hráče a že málo brání?? .. Biabiany taky tomu moc nedal a nečetl jsem tady na něj prakticky nic.. je vzteklej a to mám rád.. vidím prostě u něj zaujetí pro hru... přidává falům? .. asi jo, z toho nadšený nejsem, protože za těch pár zápasu už to všichni řeší a celkově mu to jenom ublíž...ti hoši v černém taky nejsou úplní debilove. Jinak pro mě zatím posila č. 1.......

  • hemelajnen19.8.2017 7:07reagovat

   možná posila 1-2 (Biabiany) Smích

   • victorlima19.8.2017 9:45reagovat

    Souhlas nejlepší posily jsou rychlá křídla. Když si uvědomím, že v záloze je ještě Plavčic a Vukadinovič a Mandjeck taky ukazuje svoji kvalitu, tak jsem přesvědčen, že máme velkou sílu. Ještě dávat ty góly. Mavuba měl včera stejně jako Sáček jen záblesky. Snad se do toho ještě dostanou. Obrana celkem ok. Costa a Hovorka to hodně zvedli. Mareček i Zahustel slušní. Šural , Frýdek a Lafi nic moc. I když Lafi se vykoupil tím gólem.

    • johnny119.8.2017 9:54reagovat

     +1

    • Shrekson19.8.2017 10:03reagovat

     Tak hlavně si hráči začali věřit vytahují více moc a jdou 1na 1ho.. sáček je úžasný jak má krásné rychlé vedení míče a prostě zkouší jít do prostorů, to mi na Spartě chybělo. Celkové že jdeme do kliky a pak máme přečíslení prostor jak dáme dříve gól tak ještě ukážeme co Sparta všechno umí.. já Spartě věřím!!

  • Dolikus19.8.2017 8:33reagovat

   Konečně máme na obouch křídlech hráče po kterých se tady několik let volalo ale místní experti by to radši zamazli Frydkem a spol ptz přece po ztrátě míče jsou hned za balónem a presujou Smích Po všech těch trapných pokusech ala Sural,Julis,Frýdek,oba Kadlecove,Cermak na křídlech, kdy kazdej druhej centr letěl do rite a místo pokusu o průnik nebo zrychlení radši nahrávka zpátky,je tohle balzam. Klasickej ceskej zaprdenej rybník tvl..hlavně držet defenzivu a nepoustet se do zadnejch dobrodružstvích dopředu. Ať si klidně Ben i Biabiany stoupnou na pulku a čekají na míč..hráčů na bránění máme v sestavě vždycky dost..

   • majtin19.8.2017 10:03reagovat

    Tohle je prostě nesmysl. Dneska už musí bránit celý mužstvo, jak jeden vypadne, je problém. To neznamená se připrděně soustředit na defenzivu ve stylu jako hlavně nedostat gól. Ale mít v mužstvu dva bohémy, co nepracujou směrem dozadu už dneska prostě nejde. Tím, že budou pomáhat i s týmovým bráněním, tím vytvoří víc možností pro protiútoky.

    Jako opájet se tím, že jsou skvělý dopředu je stejný extrém jako utěšovat se tím, že je někdo jen spolehlivý a běhavý (přitom nekreativní se špatnou technikou). Ale že dneska týmy s horšími hráči porazí ty s daleko lepším kádrem jen tím, že plní taktické pokyny a makaj je prostě fakt.

    Takže chce to mít obé - jak schopnosti směrem dopředu, tak zodpovědnost směrem vzad.

    Ještě tu někdo psal, že se bráněním ti hráči unaví a pak nemají sílu vytvořit nic dopředu...OMG Smích. To je argument z osmdesátých let minulého století. Já si myslím, že i Ronaldo pomáhá týmu bránit.

    • victorlima19.8.2017 10:10reagovat

     Máš pravdu i Ronaldo se asi tak často jako naše křídla vrátí i za půlku. Benzema pak vůbec. No a vidíš jde to.

     • Dolikus19.8.2017 10:26reagovat

      Tak nějak.. Takovej Messi se Suarezem už nebranej tak pět let. Já si proste stojím za tím ze na naši ligu, obzvláště v domácím zápase proste není potřeba, stejně jako nadavama na 2 štíty, aby křídla litala od vápna k vapnu.

     • majtin19.8.2017 10:40reagovat

      Tak tam je to trochu jiný v tom, že tyhle týmy bráněj už od šestnáctky soupeře povětšinou. Ronaldo se prostě do celotýmového bránění zapojuje, stejně tak Messi.

  • Clif19.8.2017 8:57reagovat

   Lidi si taky neuvedomujou ze kdyby Ben i Bia po kazdej akci sprintovali dozadu tak tezko pak predvedou neco zajmavyho, kdyz budou zataveny. Temhle hracum se proste musi prizpusobit taktika a doufat ze dopredu toho vymyslej tolik abysme vyhrali. Konecne mame na kridlech fotbalisty.

  • podzim19.8.2017 9:24reagovat

   Přesně tak. Na takový hráče budou lidi chodit a jsou ozdobou ligy. Navíc top! Nechápu ty slinty dole o nějakém týmovém duchu a podobnè.

   • victorlima19.8.2017 9:47reagovat

    Pánové já žasnu. Snad sem teď začali psát normální lidi co rozumí fotbalu a mají rádi technické hráče. Tleskám!!!

    • majtin19.8.2017 10:37reagovat

     Už když si někdo osvojuje patent na to vědět, co je ”normální” a fotbalu podle něj rozumí ten, co má stejný názor jako on - je mi to podezřelý. Lidi, kterých si vážím, důvěřuju a dám na jejich názor by to takhle nikdy neřekli. Ale to neznamená, že neoceňuji na hráčích i především technické schopnosti hráčů. Ale když se vůči týmu chovají jako lemplové (teď nemám na mysli přímo TBCH, ještě ho moc neznám), tak mně to ten dojem výrazně ničí.

 • můj názor na Bena

  maybe66619.8.2017 6:54reagovat

  je ten, že je to společně s Bibi dvojice hráčů, kteří jsou úplně jinde, než zbytek ligy. S vyjimkou Rosy a možná zdáleně skrčka z prádelny. Všimli jste si, jak včera před golovým entrem zpracoval dokonale velmi těžkej balon ? 99% ligových kopáčů by to uteklo do autu a ten gol by prostě nebyl. A že má mezery dozadu ? Trenér o nich ví a pokud chce využít jeho potenciálu dopředu, musí stanovit systém kterej zohlední jeho nedostatky dozadu. A kdo mě včera zaujal je mimo jiné Mavuba. Spousta nenápadné černé práce ve středu, spousta odebraných balonů a narušení rodících se útkoků soupeře. Takovej o 2 levely lepší Vašoň z před dvou let.

  • victorlima19.8.2017 9:52reagovat

   To je dobře že sis taky všiml excelentního zpracování před gólem od Bena. On předvedl ješte jedno super ,, lepidlo,,. Po vysokém asi výkopu někde u poloviny hřiště mírně tísněn zpracoval bez milimetru odskoku těžký balón. Většina hráčů naší ligy by si nejspíš ublížila a míč by byl v autu.

 • Ben Chaim = druhý van Kessel?

  Rachmaninov19.8.2017 4:54reagovat

  Taky vám přijde, že toho mají až příliš společného? Přestup za velké peníze spojený s mohutným očekáváním fanoušků. Jenže ve výsledku ani jeden z nich nenaplňuje předpoklady. Oba jsou velmi rychlí a dokážou s lehkostí obejít protihráče, jenže horší je to s přístupem k bránění. Směrem do obrany vyklusávání a naprostý nezájem. Tohle si může dovolit leda tak Ronaldo, jehož přínos pro tým v útočné fázi nelze nijak nahradit. Já být trenérem, tak Ben Chaima bez milosti posadím. Navíc mě iritují jeho pravidlené skoky pro faul či případné neustálé rozmachování rukama. Ať hrají ti, kteří za Spartu budou bojovat po celých 90 minut.

  • Jerababa19.8.2017 6:50reagovat

   Nejsi trenérem.

  • Dolikus19.8.2017 8:34reagovat

   To je zase sracka..

  • kamil19.8.2017 8:54reagovat

   Van Kessel dokazal s lehkosti obejit spoluhrace? Dobry vtip. Kessel byl na lajne nepouzitelny, umel si jen predkopnout mic a bezet.

   Jedine co maji na hristi asi podobne je to, ze se asi jeden moc nevraci.

   • kamil19.8.2017 8:55reagovat

    oprava: protihrace

   • Rachmaninov19.8.2017 10:09reagovat

    Tys asi neviděl, jak se uvedl hned při své premiéře v Anglii.

  • Lobrock19.8.2017 8:59reagovat

   Van Kessel dokáže s lehkostí obejít soupeře? Ty jsi snad ještě blbější než jsem si myslel. To je absolutní dřevo bez techniky, který je schopno jen rychle běžet a pak nabourat do patníku, protože není schopen ani nejjednoduššího driblingu. Ben Chaim je úplně jinde než zbytek ligy s výjimkou Biabianyho a Rosy.

  • hemelajnen19.8.2017 9:17reagovat

   to si děláš prdel?

 • Příští týden...

  SuperFrankie19.8.2017 3:00reagovat

  musíme v Brně bezpodmínečně vyhrát. Zbrojovka je, společně s Jihlavou, zatím jednoznačně nejzoufalejší tým ligy. Habanec dostal loni silný mandát a spoustu trpělivosti k tomu, ale s tím týmem nedokázal udělat nic. Hrajou příšernou bramboračku a ještě k tomu jim odešli Zavadil s Řezníčkem, které Pilík s Koném prostě nenahradí. Jestli chceme titul, tak tyhle týmy musíme bezpodmínečně porážet. Pro ztrátu v Liberci jsem měl pochopení, pro případnou ztrátu v Brně bych ho rozhodně neměl.

 • 2. gól

  Sheva19.8.2017 0:51reagovat

  zdalipak se bude řešit zase další náš nesprávně neuznanej gól?

  Jinak nechápu potřebu kotle zakřičet si Jude Slavie v zápasech mimo derby. I vzhledem k tomu, že máme v týmu Ben Chaima, tak je to hnus

  • adam19.8.2017 0:59reagovat

   Mě to ani moc už netrápí. Dostatečně mi stačí vědět, že tuhle chorobnou potřebu má max. 50 lidí na stadionu a doufejme, že to ví i Ben Chaim.

  • novydres19.8.2017 1:12reagovat

   Co na tom chceš řešit ??? Tyhle centimetrový situace prostě vyřeší jedině video to bych pomeznímu nevyčítal. Se situací v Liberci kde šlo o nepochopitelné selhání pomezního bych to moc nespojoval.

  • victorlima19.8.2017 9:54reagovat

   Bohužel, kdyby blbost kvetla tak máme místo kotle botanickou zahradu.

 • Ben Chaim

  wasek2611@centrum.cz19.8.2017 0:46reagovat

  Souhlasím s Dominikem.

   

  Fotbal není o individuálitách, ale o týmovém pojetí. Jan jeden hráč vypadne, tak to ovlivní celou hru týmu. Jistě, proti Slovácku to třeba tolik nevadí. Obejde 3 hráče nacentruje a gol.

   

  Na poslední minuty do tlaku je to dobrej hráč, když se hraje na riziko.

   

  Ale to, že umím víc z míčem mě neopravňuje, abych se vysral na bránění a taktické prvky.

   

  Jako on se moc nevracel ani Biabiany. Oba v defenzivě laxní. Ale ben k tomu simuluje.

   

  Já raději mám Šurala, Frýdka, Plavšiče, Kadlece. Hráči, co nepustí žádný souboj. Do všeho jdou.

   

  Ono k čemu ti je, že umí hrát fotbal, když fotbalisti neporazí nekopy v 9.

   

  Záleží jestli dáváte na filosofii Csaplára a jeho ”rozdílový hráči” nebo na Hřebíkovu, kde je důležité plnit si všechny povinnosti dopředu i dozadu. Posouvání v blocích. Jasně daný pressing.

   

  Ono to rozlišuje dobré a skvělé hráče ochota pracovat pro tým.

   

  Když budeme tohle Benovi trpět, tak individualita přeroste tým. A to je vždy špatně.

   

   

  • peterpan2719.8.2017 0:52reagovat

   Ještě Ti tam chybí Zahustel,taky totalni drevak,kterymu překáží nic a centr neda,kdyby trakare padaly,ale bojovník to je no...

   • peterpan2719.8.2017 0:56reagovat

    Míč

   • wasek2611@centrum.cz19.8.2017 0:59reagovat

    Zahustel bohužel mi nepřijde už ani nějakej bojovník. Je pomalej. První půlrok tady byl skvělej. Teď neumí kopnout do míče a ani běhat. Do soubojů se moc nedostane. Naštěstí vyhraje aspoň nějakou hlavu.

     

    Kara ale nemá moc formu, tak to docela chápu.

     

    Já raději budu se dívat na organizovanou hru dřeváků, než na ”primadony” které sice umí kličky a stopnout míč na špičce nohy. Ale prostě když tam neni ten týmovej duch, tak mě to tolik nebaví.

     

    Jestli chcete se koukat na ekvilibristiku tak na to je krasobruslení. Já chci vidět emoce, zápal pro hru. Krásné obranné souboje. A jednoduchou hru na co nejméně dotyků.

    • peterpan2719.8.2017 1:01reagovat

     Vždyť nahrál na gól,nebýt jeho,tak to skončilo 0:0 a nadává se tu...

    • peterpan2719.8.2017 1:02reagovat

     Vždyť nahrál na gól,nebýt jeho,tak to skončilo 0:0 a nadává se tu...

    • victorlima19.8.2017 9:59reagovat

     Jestli tě baví hlavně to nasazení tak sleduj řecko římský zápas, tam to bez nasazení nejde. A pak ještě ve filmech pro dospělý.To by taky nešlo.

   • victorlima19.8.2017 9:56reagovat

    No to je právě ten problém. I takový hráče musíš mít v mužstvu. Navíc Husty toho ubrání víc než Kara a má výbornou hlavu.

  • Chabix19.8.2017 0:55reagovat

   Hrajme na útočná křídla. Není to typické 451. Já bych byl opatrný říkat, co má kdo za taktické pokyny.

   • wasek2611@centrum.cz19.8.2017 1:00reagovat

    jop, možná to mají zavírat střední záložníci. Ale je to blbost v 4-4-2 ... to bychom dneska hráli 4-2-4 s tím, že by sáček s mavubou museli zavírat kraje a v uprostředka by nebyl nikdo...

     

    Lafata a Šural se nestahovali uplně na úroveň záložníků v dnešním zápase.

  • mikka19.8.2017 1:05reagovat

   Pomyleni hned v druhe vete. To tymove pojeti, je postaveno na schopnostech individualit.

   Stejne tak..ochota pracovat pro tym - to se pro tebe, jestli to spravne chapu, rovna ”nevypustit souboj, a jit do vseho”. Fotbal se nastesti nehraje jen na pocet vyhranych souboju, a stejne nastesti, Sparta krom tebou jmenovanych bojovniku, ma dnes i takove hrace, kteri prinasi to co oni nemaji - a o tom to cele je, vyvazenost.

    

   • wasek2611@centrum.cz19.8.2017 1:55reagovat

    Týmové pojetí je založené na týmovém duchu. Na schopnosti plnit taktické pokyny a citu pro hru.

     

    Individuality mají dávat něco navíc. Navíc znamená plnit to co ostatní a dát tomu nadstavbu. Jinak nemá smysl je mít.

     

    Ony ti vyhrají nějaké zápasy, ale některé naopak prohrají.

     

    Vůbec nemusí jít o vyhrané souboje. Když umíš číst hru, tak souboje nemusíš podstupovat (jako dnes Mareček).

     

    Hráči musí dělat to, co je pro tým nejlepší. A plouživá hra bez míče a neplnění defenzivních úkolů rozhodně není pro tým nejlepší.

     

    Základ je bránit. Z defenzivy všechno vyplývá.

     

    Ben moc ani nepresuje nic. Prostě čeká na míč.

     

    Ono je smutný, když 9 bojovníků dá gol 11 našim fobalistům. Být dobrého pressingu a přepínání do defenzivy, tak se ten míče vůbec nedostane před naše vápno.

    • mikka19.8.2017 2:16reagovat

     Vyse pises, ze chces ”krasne obrane souboje, jednoduchou hru, na co nejmene dotyku”. Fajn, pak ale tym, ktery postrada technicke a rychlostni kvality, takovou hru hrat nemuze.

      

     Co se snazim celou dobu rict je, ze hate na Chaima je postavenej na tom, ze sere na defenzivu a ”nebojuje”. Ja rikam, ze do hry prinasi jine prvky, a je pak jen otazka toho, jestli ten prinos je pozitivni pro vysledek tymu. Coz dneska/vcera byl :)

     • victorlima19.8.2017 10:07reagovat

      Skvěle napsáno mikka. Na tu jednoduchou hru musíš mít super fotbalisty. Funguje to jen v tomto případě. Máš-li v mužstvu dřeváky, nemůžeš hrát ťukes. Bez Bena bychom to včera nevyhráli. Po super zpracování to ideálně namazal. Za to mu klidně nějaké to vrácení odpustím.

  • pepinho219.8.2017 8:54reagovat

   Takoví hráči jako on prostě v týmu musí být. On je rozdílový hráč a je jasný, že když je top dopředu, tak nebude tak dobrý dozadu, viz top hvězdy (Ronaldo, Hazard).

   Klidně tam můžeme hrát s Julišem nebo Šuralem, kteří nedají jediný centr, nikoho neobejdou..

   Jasně, že by mohl být mnohem lepší do obrany a taky doufám, že se to i něj zlepší, ale rozhodně chci radši někoho, kdo mě bude bavit (i když zároveň v obranné fázi pít krev), než někoho, kdo nic nevymyslí..

   Nejlepší varianta by samozřejmě byla Ben křížený s Krejčím Smích

 • Braneni

  petr13719.8.2017 0:08reagovat

  Ja jsem zvedav, co budou Ben Chaimovi obhajci rikat, jestli bude takhle na braneni srat treba v derby. Ja pevne doufam, ze ho Stramak srovna, protoze se silnym souperem tohle proste nejde

  • adam19.8.2017 0:19reagovat

   Já se dneska při jeho sledování opravdu bavil, především první půle byla z jeho strany super. Pak byl vidět zase úbytek sil. Ale prostě pokud jej dokáží tak snadno rozhodit hráči Slovácka, co pak bude dělat při vypjatých zápasech? Minule stačilo, aby vypustil návrat zpět na vlastní polovinu a Civič se vykartoval na tragickém Coufalovi. Rozhodně na tom musí zapracovat. I u nás v sektoru se de-facto celý zápas mísily obdivné výkřiky s těmi nechápavými.

  • LukyACS19.8.2017 0:40reagovat

   To můžu napsat - jsem zvědav, co budou hateři říkat, až dá Chaim v derby gól, nebo na něj nahraje, ale proč bych to dělal? Byla by to demagogie a argumentační faul.

   • petr13719.8.2017 0:45reagovat

    1) tady asi nikdo nepochybuje, ze je dopredu vybornej

    2) je to nejdrazsi hrac ligy, od toho se jaksi goly a asistence cekaj

    3) jednicka ani dvojka nijak nesouvisej s tim, ze na braneni neuveritelne sere

    • peterpan2719.8.2017 0:48reagovat

     Upřímně,kdyby Ben bránil,cili byl komplexní fotbalista,fakt myslíš,ze by kopal ceskou ligu? Jako fakt nevim,koho byste tu uz chtěli...

     • peterpan2719.8.2017 0:50reagovat

      Pardon,seka se mi net na wi-fi

     • victorlima19.8.2017 10:19reagovat

      Jistě, kdyby měl Ben ještě perfektní bránění tak ho rozhodně v Praze neuvidíme. To by byl pak hráč pro top ligu. Na to ještě dlouho peníze mít nebudeme a hlavně takoví hráči by sem ani nešli. Díky panu majiteli za to, že můžeme sledovat alespoň tohle, místo tradičních českých nekopů.

    • peterpan2719.8.2017 0:48reagovat

     Upřímně,kdyby Ben bránil,cili byl komplexní fotbalista,fakt myslíš,ze by kopal ceskou ligu? Jako fakt nevim,koho byste tu uz chtěli...

     • wasek2611@centrum.cz19.8.2017 1:02reagovat

      Proč ne? Třeba rok. Rosický taky hrával českou ligu ;) A hraje i teď.

       

      A jako sorry, ale jestli nebrání, tak proč jsme ho kupovali. Ve velkých zápasech bránit musí. Popř. se mu musí udělat taktika na míru. A nevim jestli je to dobrej nápad.

       

      • lexmarin19.8.2017 1:19reagovat

       Taktika pro kraje už je ”víceméně” přizpůsobena. Musí za nima hrat defenzivní beci. Takže Zahustel tam momentálně sedí víc, protože Kara má holt v defenzívě větší mezery.

    • peterpan2719.8.2017 0:48reagovat

     Upřímně,kdyby Ben bránil,cili byl komplexní fotbalista,fakt myslíš,ze by kopal ceskou ligu? Jako fakt nevim,koho byste tu uz chtěli...

  • wasek2611@centrum.cz19.8.2017 0:48reagovat

   V zápasech proti silnějším soupeřům nemůže hrát od začátku.

    

   Nebo může, ale Musí stranu zavírat střední záložník a on zůstávat v útoku. Ale přizpůsobovat jednomu hráči taktiku...nevim nevim.

 • Ben Chaim

  DJDriver18.8.2017 23:52reagovat

  Jestli chcete bojovniky a jezdeni po prdeli tak nakupme coufaly,mikuly,kudely,kerbry atd...a Trpišovskyho na lavici a bude to.

  Ne díky ja radši fotbal Úsměv

  • dominik2718.8.2017 23:54reagovat

   Já taky radši fotbal. Jen se asi neshodneme na tom, kde se nachází takové to minimum, které by pro tým měl odvést i ten hráč, který vyloženě řídí ofenzivu týmu. Podle mě se Ben Chaim nachází hluboko pod tím minimem, to je celé.

   • DJDriver18.8.2017 23:56reagovat

    Nojo tak kdyz to vezmu kolem a kolem tak treba Frydas(a toho jinak mam rad je to dobrej clovek) tak je zase pod minimem ty techniky. Tak a ted zalezi jestli radsi bojovnika a nebo fotbalistu a to uz at si kazdej rozhodne sam Úsměv

    • dominik2719.8.2017 0:00reagovat

     Já radši bojovníka, odchovance a sympaťáka Frýdka. Jako fotbalista je ovšem samozřejmě lepší Ben Chaim, protože je to rozdílový hráč, ovšem zasloužil by fakt pořádně vydusit. Doopravdy bych mu dělal i to, že bych ho třeba vystřídal po dvaceti minutách.Smích

     • DJDriver19.8.2017 0:03reagovat

      Jasne no to je o prioritach ja mam radsi technickej fotbal plnej peknejch souboju 1v1 a rychlosti nez bojovnej,plnej faulů s dohravánim soubojů

      • adam19.8.2017 0:16reagovat

       Tak to se ale přeci neprotiřečí s tím, že je daný hráč zodpovědný směrem dozadu ne? Biabiany je podobný typ jako Ben Chaim a se svým hráčem se obvykle vracel. Tak proč by nemohl i Ben. Ano, částečně to asi je i fyzičkou, ale prostě on je lenoch.

     • sparťanský votrok19.8.2017 0:06reagovat

      Taky mě to napadlo:-D Na tohle ale snad měl koule jen Jarolím. Další možnost je nechat ho vydusit v juniorce, on by si rozmyslel, jestli to bude flakat donekonečna. A Janka s Mavubou bych přidal k němu.

   • ouki18.8.2017 23:56reagovat

    Myslím si, že odvedl kus dobré práce a minimum výrazně přesáhl.

    • dominik2719.8.2017 0:04reagovat

     Já ti nevím, Ouki, ale fakt jsem neviděl snad ani jednu situaci, kdy by pomohl při hře bez míče. Kde potom to minumum leží?

   • LukyACS19.8.2017 0:00reagovat

    Nachází, ale to i celý tým. Ben ještě ani nedá 90 minut, protože v přípravě marodil se svalem, tak to snad postupně dožene. On se už dneska blížil k hodně nadstandardnímu výkonu, nahrál na gól a skvělých centrů měl mnohem víc. Vezmi si, že Dočkal taky nebyl žádný obranář, hodně se mu vyčítala laxnost, ale hráč s takovou produktivitou nám prostě teď chybí, Ben je sice jiný post, ale on má potenciál na góly a asistence, to samé snad i Biabiany, který také zahrál špičkově. Radši do obrany laxní Chaim než buldok Frýdek.

  • sparťanský votrok18.8.2017 23:57reagovat

   Tým má být vždy mix. Já třeba chci techniky taky, ale typu Rosického nebo dříve Dočkala, kteří dýchají za tým, a ne náplavy typu Ben Chaima, u kterého nevidím náznak bojovnosti. A bez borců dříčů jako Lafata nebo Frýdek v poli to taky nejde.

   • DJDriver19.8.2017 0:00reagovat

    No zrovna Bořek ten se taky hodnekrat vysral na braneni

    • dominik2719.8.2017 0:01reagovat

     Ale v porovnání s Ben Chaimem to pořád byl pes obranář.Smích

     • DJDriver19.8.2017 0:04reagovat

      No ze začatku určitě ne až pozdeji druhou sezonu zacal konecne branit. Ale zase šli jeho utocná čisla dolu.

   • Jiri ACS19.8.2017 0:11reagovat

    Tak rekl bych,ze zrovna v dnesni sestave to bylo docela vyvazeny a ten fotbal se mi libil.Kdyz si vzpomenu treba na tu lonskou holomajznu.Ovsem produktivita je vic nez katastrofalni a kdyz se k tomu prida neuznanej gol a jedna vicemene nahodna hlavicka do tyce,tak mohl byt dalsi prusvih na svete.Nastesti to dopadlo dobre.Ale musime se co nejdrive naucit soupere dorazit a promenovat sance.Vedeni o pouhy jeden gol kdyz jsou sance na mnoho dalsich je vzdy o hubu a uz jsme se o tom presvedcili s Bohemkou i v Liberci a malem i dneska.

  • adam19.8.2017 0:15reagovat

   Já souhlasím s tím, že chtít po takovémto hráči, aby předváděl skluzy a super obrané zákroky, nedává příliš smysl. Ale zodpovědnost směrem dozadu je základ, prostě není možné, aby se zastavil na polovině a koukal, co se bude dít.

 • Návrat

  adam18.8.2017 23:47reagovat

  Zdravím všechny co konečně na stadionu zažili pocit vítězství. Já si to užil (hlavně první poločas), i když s tou tyčkou v závěru přišel zas málem infarkt. V několika málo bodech moje osobní hodnocení:

  1) První poločas se na to moc pěkně koukalo, především prvních cca 25 minut, kdy jsme kombinovali v rychlosti a dokázali se dostat do nebezpečných zakončení.

  2) O to větší škoda (a doma se Slováckem skoro až ostuda), že jsme se zase posledních 20 minut naopak totálně zatáhli a nebýt Biabianyho, tak snad ani nevyvezeme míč. Byla na nás znát naprosto stejná nervozita jako v zápase proti Bohemce.

  3) Super výkon opět Biabiany (snad ve všech atributech je o level nad naší ligou), Sáček tam měl slušné momenty a výborní oba stopeři (především Hovorka mě překvapil tím, jak byl jistý s míčem i po t dlouhé pauze).

  4) Ben Chaim - super hráč ve chvíli kdy má míč, krásně se na něj kouká a drtivou většinu akcí dokáže dobře a hlavně fotbalově vyřešit. Jeho hroznou slabinou je ale to věčné rozhazování rukama, brečení a nesoustředěnost na hru. Obránce který je za ním má na sebe věčně dva hráče. Situace, kdy na rozhodčího zběsile mával, že soupeř zahrál rukou, přičemž míč byl stále metr od něho a hráč Slovácka v pohodě a klidu upaloval pryč, byla typická. Minulé kolo nás ten jeho nezájem směrem dozadu stálo vyloučení Civiče. Takže ano, je to na naší ligu super ofenzivní hráč, ale zapracovat na sobě rozhodně musí.

  5) Kotel - super, že sebou tentokrát nepřitáhli rakev ani neshazovali náhrobní kameny. Ale pochopil někdo, proč před děkovačkou nejdřív zběsile pískají a gestikulují na hráče, ať jim jdou poděkovat a pak po minutě napětí jen zatleskají a jdou domů?

   

  Skvělé, že konečně máme 3 body letos doma, pěkný víkend je tady.

  • P_YF0919.8.2017 1:07reagovat

   5) co na tom nechapes?? To je snad naprosto normalni, ze se cely sektor dozaduje vdeku pote, co se cely zapas (a myslim ze i misty velmi dobre) fandilo. To, ze se pak nejede ”normalni” dekovacka, ale jen se zatleska za vyhru, je pak taky naprosto v souladu s udalostmi posledni doby. To bychom pak byli docela pokrytci, kdybychom delali, ze se nic nedeje a po jedne vyhre se Slovackem bychom byli nadseni...

    

 • Biabiany

  lidoop18.8.2017 23:31reagovat

  Procetl jsem si vase prispevky, ale nevsiml jsem si, ze by nekdo chvalil Jonatana. Ja sice videl jen prvni polocas, protoze jsem v zahranici a o prestavce tu zacala stavkovat wifina, ale v prvni puli to byl nas nejnebezpecnejsi hrac. Zpracovani, technika v rychlosti, 1-1, vsexhno na naprosto spickovy urovni. Akorat je blby, ze on se dostane u vapna k centru, jenomze z nasich ofenzivnich hracu v tu chvili ve vaplne jeste nikdo neni...Skoda, ze ta jeho strela neskoncila golem, moc bych mu ho pral.

  • SpartanJakSePatri18.8.2017 23:36reagovat

   +1

  • mikka19.8.2017 0:27reagovat

   Procti jeste ty, o par tydnu zpet, kdyz byl potvrzen jeho prichod..protoze ti co tady mrmlali, ze prichazi Konate c. 2, snad musi smazat mistni ucet :) Je skvelej, a gol mu taky preju, jen z nej mam pocit, ze jemu je spis vlastni sance vytvaret pro ostatni, nez se tlacit do zakonceni, viz dnes moment, kdy mel moznost ze 16tky strilet, ale rozehraval to na centr. Tak ci onak, je radost sledovat jeho hru, a rozumim tomu proc jej AS chtel privest jako hlavni prioritu.

80402 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha