Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Dočkal

  SuperFrankie21.2.2017 9:58reagovat

  Napadlo tu vůbec někoho, že případná ztráta z toho, že v lize bez Dočkala neuděláme ani 2. místo je mnohem větší než těch pár milionů navíc, o které nám Čínani nabízí víc než nějaký jiný klub v létě?

  • Dynamo21.2.2017 10:00reagovat

   Je jedno koho tady co napadlo. Důležité je rozhodnutí DK a on evidentně dal s odchodem souhlas

  • Funin21.2.2017 10:16reagovat

   já si myslím, že náš tým má na to, obejít se bez Dočkyho, záleží tedy taky dost na zdraví, zdravej Mareček a Kadlec přinesou do týmu další kvalitu, s návratem Rosy už moc nepočítám, ale ten by byl výhra. Pak je to jen na trenérech, jak poskládají sestavu a jaké úkoly jednotlivým hráčům dají.

  • lidoop21.2.2017 10:17reagovat

   Já se toho upřímně trochu děsím a myslím si, že bez něj skončíme 3.

   Nesouhlasím ale, že číňani nabízejí o pár milionů víc, než nějaký klub v létě, ale spíš minimálně dvojnásobek. Nevěřím, že jakejkoliv klub z Evropy by za něj dal víc než 100 mega.

   • Vee21.2.2017 10:24reagovat

    Dneska jsem nad tím přemýšlel a napadlo mě jestli nám to paradoxně trošku nepomůže. Dočkala mám rád a pro Spartu toho hodně udělal, ale na druhou stranu není to uplně lídr v pravém slova smyslu. Když by odešel je možné, že by se přestalo tvořit přes jednoho hráče. Něco jako když chyběl na podzim a Mareček najednou měl záblesky tvořivosti a přestal jen posouvat balony. Napřkílad při záloze Sáček, Mareček a před nimi Čermák/Nestor by ta kreativita mohla zůstat na podobné úrovni, ale rozdělit se mezi více hráčů protože by to prostě museli zkoušet a nespoléhat jen na Bořka. Tím by se mohla změnšit předvídavost naší zálohy a příště by Plzni nemuselo stačit pokrýt Dočkala jako v minulém zápase, ale mohlo by to přijít od více hráčů.

    • Funin21.2.2017 10:26reagovat

     souhlas, toto je velmi reálná možnost, bohužel ne jediná, taky to může dopadnout obráceně

     • Vee21.2.2017 10:32reagovat

      Riziko tu samozřejmě je, ale to ukáže čas. Za mě jestli Bořek chce, tak ho s díky pustit.

      • Funin21.2.2017 10:35reagovat

       Tak to také souhlasím, pokud se Bořkovi chce jít tak poděkovat a pustit

    • lidoop21.2.2017 10:35reagovat

     Jo, to mě taky napadlo a bylo by krásný, kdyby to tak dopadlo, ale v minulosti nám odchod klíčkovýho hráče, ať už to byl Kadeřábek, Krejčí, nebo Brabec, vždycky uškodil a nedokázali jsme je v krátkým čase nahradit.

     A to, že Brabec před odchodem nehrál, pro mě nic nemění na tom, že jsem ho považoval za našeho klíčkovýho hráče Úsměv.

     • Vee21.2.2017 10:46reagovat

      Já myslím, že na tomhle by se i mohlo opravdu ukázat jakej je Holoubek trenér. Protože ani Nestor a ještě víc Čermák nemůžou hrát podle mě přesně Dočkala. Musí tu pozici hrát trošku jinak viz. Čermák v U21, kde hraje spíš takového stínového útočníka nebo jak to nazvat než řekněme vysunutého tvůrce hry.

      • Funin21.2.2017 10:55reagovat

       vcelku souhlas, i když si myslím, že zrovna Čermák je Dočkalovi nejpodobnější typově a tu roli by zvládl. Ono bude také záležet na spoluhráčích, když bude Čermák hrát jako v U21, tak potřebuje aby mu ostatní ty míče nahráli do prostoru kde se pohybuje a pak aby si někdo naběhl na jeho nahrávky.

    • wasek2611@centrum.cz21.2.2017 11:08reagovat

     Já si taky myslím, že by to nebylo na škodu.

      

     Osobně bych rád přivedl Kovaříka. Který má neskutečný centry. A co se týče kopací techniky, tak by nahradil Dočkala.

      

     S dočkalem je to taková hra ne jednoho hráče...aspoň by se ukázali ostatní. Lepší teď za 200 než v létě za 60 ....

  • AlaMierda21.2.2017 10:20reagovat

   já si netroufnu říct, jak to bude bez Dočkala vypadat. Ani nevíme jestli někdo za něho přijde a kdo by to případně byl. Ale třeba se na Dočkalovo místě chytne někdo jiný a budeme hrát lépe. Třeba se chytne nějaký mladý hráč. Jedno je ale jisté, tolik kolik nám dají Čínané nám za něho nikdo nedá.

   • Funin21.2.2017 10:25reagovat

    no jedna varianta bude, že větší zodpovědnost za hru a výsledky bude teď ležet na Čermákovi, a tomu to buď pomůže a začne hrát jak v u21, nebo mu to ještě víc ublíží a ve Spartě se neprosadí. Taky je možnost, že si každej hráč uvědomí, že musí přidat a týmu odchod Bořka oproti všem předpokladům velmi pomůže. No a nebo taky ne a budeme v prdeli.

  • Furia Ceca21.2.2017 10:21reagovat

   Tak Dočkal pár zápasů taky vynechal a bodovalo se naplno. Zase tak nenahraditelný není, i když s ním jsme samozřejmě silnější. Já bych ho pustil. Už si ve Spartě odvedl své.

 • Paradox

  Paspartu21.2.2017 8:36reagovat

  Před půl rokem jsme řešili, že chce Konaté pryč za každou cenu. Nyní může jít Bořek za extrémně výhodných podmínek pro sebe i klub a není pevně přesvědčen.

   

  Jaký to v rozdíl že?

  • lidoop21.2.2017 8:51reagovat

   Rozdíl je v tom, že Bořek je jeden z nejinteligentnějších hráčů v českým fotbale, oproti tomu Konaté se za téměř 5 let v Česku nenaučil ani základní fráze česky.

   • kilovolt21.2.2017 8:58reagovat

    ty jsi s ním mluvil?

    • lidoop21.2.2017 9:53reagovat

     Jestli myslíš Bořka, tak u něj je to naprosto patrný ze všech rozhovorů, že je trošku jinde, než běžnej fotbalista a o Konatém to vím od kamaráda ze Sparty Úsměv.

     • AlaMierda21.2.2017 10:08reagovat

      Konate je zvláštní, ale ono když vidíme jen rozhovory z ligy, různé ankety, kde se mají fotbalisté vyjadřovat, tak je jasně vidět inteligence některých jedinců. O Limberským, Krmenčíkovi, Latkovi nebo Petrželovi netřeba psát. Ale třeba Malinský to bude asi taky pořádné pako. Pak jsou samozřejmě zase chytří hráči jako Dočkal, Kisel, Harba, Costa, Živulič, Zavadil apod..

  • spartas21.2.2017 8:59reagovat

   Imho neporovantelný. Ale Bořek je inteligentnější než Konaté, což je ovšem prakticky skoro každej. I když jsem v neděli na stadionu viděl a slyšel i lidi, kteří by s Konatém v piškvorkách remizovali.

  • kapacitos21.2.2017 9:09reagovat

   Konaté tu nemá rodinu a kromě smlouvy ho tu nic nedrží.

  • ACSpartaPraha4ever21.2.2017 9:12reagovat

   Jak píše spartas, navíc bych k tomu přidal, že jde o přestup do Číny. Kdyby se jednalo o přestup do klubu z jedné z těch top evropských lig, byla by to asi jiná píseň.

  • wasek2611@centrum.cz21.2.2017 10:11reagovat

   jde o to, že v číně si vydělá, ale fotbalově se tam moc rozvíjet nebude ...to je pro něj hlavní faktor. Plus ta rodina...

  • artaxerxes21.2.2017 10:20reagovat

   Těžko porovnatelné. Dočkal hraje doma, má rodinu, základní sestava jistá, potenciál na přestup do Německa či Itálie.

    

   Konate je tu cizinec, bez rodiny, v základní sestavě moc nehrál a pro mimoevropany není takový rozdíl Česko a Rumunsko, kde mu nabídli víc. Šance na prestižní soutěž u něj je rozhodně menší než u Dočkala.

 • Náhrada za Dočkala

  munzig21.2.2017 8:22reagovat

  Když vezmu Bořkův odchod jako definitivní kdo by ho mohl nahradit?

  Do léta z vlastních zdrojů jedině Čermák s tím že se kolem něj budou točit Marec,Vácha a Sáček.

  Z ligy mě na první dobrou napadá jen ten Mašek, A to by musel přijít ještě před Eurem.

  Pak mě z ligy napadají jen Jiráček, breite, Vukadinovič ale ani o jednom nemůžu říct, že jsou to extra posily. Spíš jen nástřel do debaty.

  Pavelku nezaplatíme a Folprecht se vrátí z Tatarstánu v búhví jakém stavu.

  • Funin21.2.2017 8:41reagovat

   tak záleží, jestli chceš Dočkala nahradit podobným typem - spíš pomalejší hráč, s vynikající kopací technikou a kreativitou, tvůrce hry - nebo třeba někým jako je třeba Venca Kadlec - rychlý hráč se slušným driblingem, spíš zakončovatel než tvůrce hry. Jinak u nás máme Čermáka, Kadlece, Nestora, do budoucna Mustedanagiče a Christiana Frýdka. Z ligy bych bral tak Baráka nebo Maška

   • spartas21.2.2017 9:02reagovat

    Barák je pasé, Maška bych bral taky.

  • lidoop21.2.2017 8:49reagovat

   Jiráček, Breite a Folprecht, to jsou spíš vtipy, ne? Nevynikají/li ani v průměrných ligových týmech, takže mi nějak není jasný, čím by měli být prospěšný nám. Určitě má větší smysl tu šanci dát Čermákovi se Sáčkem, proti slabším soupeřům/za rozhodnutýho stavu bych se snažil zapracovávat Kikina. Vím, že má 50 kilo i s postelí, ale to měl i Venca, když za nás začal nastupovat, ale o to rychleji se do toho dostal.

   • munzig21.2.2017 9:12reagovat

    Spíš jsem v lize hledal typologicky stejný hráče jak je Dočkal. A to oba splňují.

    Breite je dobrej ale souhlasim že na Spartu to zatím není.

    • rosicky21.2.2017 9:25reagovat

     To mi vysvetli. Dockal hraje desitku, podhrot. Jiracek a Breite jsou def. zaloznici, hraji o dva posty niz. Co je na nich typologicky stejnyho? Ze nemaji rychlost?

     • munzig21.2.2017 9:41reagovat

      Umí tvořit hru, mají cit pro přihrávku, a oba mají dobrou střelu. Fotbalový myělení má Bořek samozřejmě uplně jinde. V lize se mu rovná snad jen Matějovský.

      To, že teď Jiráček hraje defenzivního nic neznamená. Vždycky to byl spíš ofenzivní hráč.

      Netvrdím že by nás zvedli okamžitě po svém příchodu. Jiráček byl spíš jen takový nástřel ale o Breitem si vážně myslím, že může být brzy fotbalista pro špičku ligy.

      • Vee21.2.2017 10:04reagovat

       Promiň, ale Jiráček teda nikdy hru moc netvořil a techniku prakticky oproti Dočkalovi nemá. Ten měl vždycky fyzičku a buldočí zarputilost, ale to je tak všechno když už tak může hrát def. zálohu, ale ne Dočkalovu pozici. Hlavně ho sem už netahat.

        

       Breite tuhle pozici taky hrát nemůže. Jeho pozice je víc zezadu a upřímně teda si myslím, že nikdy nebude hrát základ top3 u nás. Na to prostě nemá a o jeho tvořivosti mám taky pochybnosti. Ale tolikrát jsem ho neviděl soudím jen z toho co jsem viděl.

        

       Vukadinovič je křídlo a podle mě to není taky kvalita pro top3 upřímně jsem se divil, že ho Cirkusáci chtěli. Ale uvidíme když potvrdí výkonost tuhle půlsezonu rád se mu omluvím. Ale na místo Dočkala určitě ne.

        

       Zapracovat naše hráče to je podle mě teď cesta. Čermák v U21 na této pozici je naprosto skvělý ikdyž má určitě jiné úkoly než Dočkal, ale to už je na trenérech co s ním udělají. Nestor podle mě na tuto pozici patří víc než na kraj a v záloze je od léta Zizu a taky Kikin. Spíš bych řekl, že nám chybí v záloze momentálně jedno křídlo a Bořka sice s bolestma, ale nahradíme.

       • Funin21.2.2017 10:07reagovat

        opravdu rychlé křídlo nám chybí jak sviň, ani ten konaté není vyloženě rychlík, je schopen přes hráče přejít s míčem, ale vyloženě utéci po lajně a poslat ostrý centr do vápna, tak to po odchodu Ládi nezvládá nikdo

        • Vee21.2.2017 10:12reagovat

         Přesně typ Ládi nám chybí. Klidně bych bral rychlé křídlo s horší technikou, ale dobrým centrem. To by uplně stačilo a je jedno jestli na pravo nebo nalevo. Jedna strana by byla techničtější a lepší 1na1 a druhá rychlá s centrem.

        • hombre21.2.2017 10:14reagovat

         Tak Ládík nikomu nikdy neutekl, zas neblbni. Měl vždy dobré náběhy, stál na hranici ofsajdu, ukazoval se a hlavně měl slušné centry do vápny, s tím se shodneme.

         • Funin21.2.2017 10:32reagovat

          no tak to je to co si představuju pod rychlým křídlem, že se dokáže odpoutat od obránců a dostat se k dobrému centru, jestli to dokáže tím, že je rychlejší než Bolt, nebo tím, že si umí správně naběhnout, je celkem jedno. Navíc podle mě prostě Ládík rychlej je

          • hombre21.2.2017 10:54reagovat

           Ale to bez debat, ale rychlík nebyl a není. Když se hrálo do plných, mělo problémy. V 1 na 1 měl problém, ale slušné centry.

       • munzig21.2.2017 10:47reagovat

        Se zapracováním našich hrářů souhlasim 100% i pro mě je to první možnost. S tim co máme ted v kádru si do léta vystačíme. A kdo ví co se během jara stane. Kdo vyletí a kdo ne.

        Spíš jsem chtěl rozjet diskuzi na posílení z ligy.

        V pohledu na hráče se lišíme. Sice ani jeden není pro Spartu. Jiras už asi nikdy nebude. Ale já u Breiteho i Vukadinoviče vidím velkej potenciál.

  • SuperFrankie21.2.2017 8:59reagovat

   Jiráček, BreiteSmíchSmích

  • hombre21.2.2017 9:33reagovat

   Já zírám, Bořka beru jako osobnost, který tmelí kabinu, má velmi dobrou kopací techniku, myšlenku, kterou dokáže zrealizovat. Ale má i své chyby, je pomalý, labilní, hodně to i fláká. Za tu cenu prodat. Máme tu Marce, Čermáka, možná někoho z mlaďasů - to do budoucna a po jaru někoho koupit. Ale nahradit ho Jiráčkem, Breitem, nebo Vukadinovičem, to si děláte prdel. Vždyť mu nesahají ani po kotníky. I ten Mašek je do budoucna. Ligu letos nevyhrajem, proto bych Bořka pustil, odvedl velký kus práce a měl by si zabezpečit rodinu.

  • Furia Ceca21.2.2017 9:55reagovat

   A ten Mašek bude do léta v Bohemce proč? Protože tam chce zachránit ligu nebo protože je Sparta neschopná ho zapracovat během jara do kádru?

   • Funin21.2.2017 10:12reagovat

    že by ho třeba Bohemka nechtěla pustit?

    • Furia Ceca21.2.2017 10:30reagovat

     Pustí, milióny budou cinkat.

     • Funin21.2.2017 10:34reagovat

      je škoda že teď mco nemáme koho do Bohemky pustit na hostovačku na podobné pozici, Zizu už je v Dukle a Kikin je ještě moc mladej a takové tintítko.

 • neměl se prodávat Hušbauer

  kilovolt21.2.2017 0:29reagovat

  teď se ukazuje jaká to byla chyba

  • PohanACS21.2.2017 4:47reagovat

   Simtě

  • munzig21.2.2017 7:31reagovat

   Neměl se prodávat Hanek s Koňou a Poláčkem. To by byla záloha

   • Gary z D5321.2.2017 7:55reagovat

    U Tomáše Poláčka bych ale brzdil.

    Vždycky, když jsem ho viděl na Přední Kopanině, tak tam tu levou lajnu brousil jako Gareth Bale.

    • spartas21.2.2017 8:47reagovat

     Ani Kóňa nebyl zlej :D

     • Poldi21.2.2017 9:38reagovat

      myslím, že Kóňa byl velký talent. Škoda zranění.

  • lidoop21.2.2017 7:44reagovat

   Nějak jsem si nevšiml, že by nám chyběl na krok skoupý/pomalý záložník.

   Čermák je podle mě lepší, i když ani u něj si nejsem 100% jistej, jestli má vůbec na to hrát v základu. Výkony v MB, potažmo 21” by tomu napovídali, ve Spartě má zatím spíš jen náznaky, než že by mě v nějakým zápase vyloženě přesvědčil.

   • Funin21.2.2017 7:48reagovat

    věřím tomu, že nás Čermák na jaře přesvědčí, že na to má.

    • lidoop21.2.2017 8:16reagovat

     Já v to taky doufám Úsměv

     • hombre21.2.2017 9:37reagovat

      Na základ má a ukáže nám to na jaře a v příští sezóně to bude nejlepší hráč ligy.

   • kilovolt21.2.2017 8:59reagovat

    kreativní a hodně golový

 • Jablonec

  viktor189320.2.2017 23:51reagovat

  Jinak pro info, kdo nemá FB. V Jablonci se jde přímo za bránu, odkud poženeme SPOLEČNĚ mančaft za vítězstvím, nikoliv do klece pro opice. Díky <3

  • kovanej189321.2.2017 9:12reagovat

   Tady je to zbytečné psát, tady ty lidi nechodí ani na domácí zápasy natož ven 😂 čest vyjimkám ☺

 • Dočkal

  Bunda20.2.2017 23:27reagovat

  202 milionů. Tohle Sparta musí přijmout. Dočkal je borec a takový tu dlouho nebude a může za Spartu hrát ještě 6-8 let,ale ta nabídka je prostě skvělá. 200 mega za 28 letého hráče z české ligy je šílené.

  • Luke20.2.2017 23:28reagovat

   Taky už prý záleží jen na rozhodnutí hráče.

   • brac21.2.2017 6:31reagovat

    Nemít rodinu, tak už je v letadle. Jít s rodinou na delší dobu přes půl světa do jednoho z nejznečištěnějších měst v Číně bude o něco komplikovanější.

  • Schumi20.2.2017 23:39reagovat

   Právě že snad to Sparta (Křetínský) nepřijme. Za posledních pár let se prodali v řádech mnoha desítek milionů Kč Krejčí, Kadeřábek, Vaclík či Schick, to už bohatě stačilo. Snad chceme (a v 1.řadě Křetínský) sportovní úspěch, a Dočkal je nyní nenahraditelný. Za mě udržet ho za každou cenu.

   • AlaMierda20.2.2017 23:52reagovat

    každý hráč, i člověk potřebuje v kariéře i životě nějaký další impulz nebo změnu. Pak dochází k tomu, že časem zakrní a začne stagnovat a nic ho nebaví. viz. třeba Vácha nebo Holek. Rozhodně si nemyslím, že kdyby tu byl Kadeřábek, Krejčí, Schick nebo Vaclík tak jsme na tom teď lépe, nebo že oni by hráli nějak špičkově.

   • victorlima21.2.2017 9:11reagovat

    Nesmysl , za takovou cenu urćitë prodat. Bořek je určitě kvalitní hráč, ale žádný není nenahraditelný. V prvních dvou zápasech jste viděli, že to takový zázrak není. V těžkých souborových zápasech je pravidelně nevýrazný.

     

  • AlaMierda20.2.2017 23:50reagovat

   pro Dočkala to budou nádherné peníze a za 2-3 roky bude zpět. A pro Spartu je to fantastická nabídka. Podle mě se tento přestup stane brzo skutečností.

   • brac21.2.2017 6:20reagovat

    Za ty peníze ho nekupují na 2 roky.

  • SuperFrankie20.2.2017 23:53reagovat

   Mně by ten přestup vůbec nevadil, kdybychom si mohli sehnat náhradu. Koho koupíme teď? Tu nulu Maška? A s tím chceme vyhrát ligu? Ach jo...

   • AlaMierda20.2.2017 23:55reagovat

    v klidu Ujfi skautuje ve Španělsku a Požár má snad taky přehled. Hlavně jistě sledují spoustu hráčů a mezui nimi musí být i náhrada za Dočkala.

    • lidoop21.2.2017 7:48reagovat

     Hlavně ten Ujfiho skauting mě nechává naprosto v klidu. Za dobu, co se o tý jeho španělský misy mluví (cca rok a půl) jsem nezaznamenal, že bychom nějakýho hráče ze Španělska byť jen testovali.

     Takže ten vyskautoval leda Nestora, jinak ho, alespoň dle jeho tweetů, zajímá hlavně dění okolo Atlética/Galatasaray. O Spartě ani zmínka. Což je poměrně zajímavý, pokud ho Sparta skutečně platí.

   • Johnny_O21.2.2017 6:17reagovat

    Masek je prej ted pase, jedine az v lete (v lete bych ho nechtel uz vubec).

  • barneyross20.2.2017 23:54reagovat

   Souhlas, za ty prachy bych ho nechal jít. I pro něj je to příležžitost. Ne fotbalová, ale finanční. Do konce života bude zajištěný on a asi i pár generací po něm Úsměv

   Pro Spartu by to nemusela být až taková ztráta, Čermák na místě podhrota září v 21, velký předpoklady má Zizu, a nesmíme zapomínat ani na Kadlece.

   • SuperFrankie20.2.2017 23:55reagovat

    Kadlec se uzdraví kdo ví kdy a Zizu je v Dukle.....

    • Funin21.2.2017 7:20reagovat

     ve čtvrtek vypadneme z EL a zbývá nám liga, nehrajeme ani pohár, nepotřebujeme extra široký kádr, ztrátu Dočkala přežijeme

  • standis21.2.2017 0:23reagovat

   prodal bych ho, jednoznačně. To jsou naprosto šílené peníze. Koupit za něj 2 hráče za 50 milionů, to už by měla být kvalita a ještě stovka zbyde. V Cíně jsou blázni, Dočkala by nikdo nekoupil ani za stovku.

   • Dolikus21.2.2017 6:49reagovat

    Jenže teď už nikoho nekoupíš ani za milion..takže je to pro a proti..Pokud půjde, tak si myslím, že to bude tuhle sezonu hlavně o tom udržet aspon třetí místo. Což si přiznejme je na spartu trochu málo

  • Johnny_O21.2.2017 6:19reagovat

   Jinak na aktualne pisou dokonce 8,5M € (230 v czk), sileny.

   • Dolikus21.2.2017 7:36reagovat

    Když dávají 230, dají i 300SmíchSmích

    • Funin21.2.2017 7:42reagovat

     pokud daji cokoliv pres 200 tak se zeptat hrace jestli tam chce a jestli jo tak uz ho balit do darkoveho papiru a sup s nim do letadla

     • Dolikus21.2.2017 8:16reagovat

      Vždyt samozřejmě..třetí místo snad ukopeme i bez Dočkala

      • Funin21.2.2017 8:21reagovat

       na jednom hráči to opravdu nestojí, na závěr podzimu nehrál ve třech zápasech a všechny jsme vyhráli. A když bude naše obrana hrát jako doteď, tak to ani 5 Dočkalu nespasí. Jestli chceme titul, musí se zlepšit všichni, a když se to stane, tak se obejdem i bez Dočkala

 • OT

  kapacitos20.2.2017 20:47reagovat

  Kouká někdo na tiki - taka na O2 sport? Výborná talkshow, to tu chybělo :)

  • Luke20.2.2017 23:28reagovat

   Koukal jsem a líbilo se mi to.Úsměv

 • vs Rostov

  KubajsACS20.2.2017 19:57reagovat

  Co myslíte čtvrtek ??? zkusí to ještě risknout a dát vše na ofenzivu a uvidí se ?? nebo už v hlavě jsou poražení a bude to směřovaný k Jablonci ?? Naděje umírá poslední a minmálně 1.půle musí být jízda a zkusit to .....

  • Salix ×sepulcralis20.2.2017 20:00reagovat

   Je to rozporuplné. Za tu víkendovou ostudu by tam měli jezdit po prdeli ještě třicet minut po zápase. Ale - když se podívám, kdy se naposledy vyhrálo v Jablonci... Neumím se rozhodnout.

  • Schumi20.2.2017 23:17reagovat

   Pořád šance je i ve čtvrtek, ale chci vidět 3 útočníky a vidět, jak od 1.minuty všem hráčům hoří tráva pod nohama! Doufám,že k tomu i tak přistoupí, aby alespoň částečně vykoupili tu rostovskou ostudu

 • Latka

  DJDriver20.2.2017 18:52reagovat

  Bože to je ubohej chlap. On ma 193 cm 90 kg, voholenou lebznu, vousy jak motorkář, ale kdyz se v o nej v bezeckym souboji oprel Vukadinovic tak sel hned k zemi a pak čumí že to Kralovec nefouknul

  • SpartanJakSePatri20.2.2017 19:40reagovat

   Jojo :D To je jak Pepe... když dá jasnej faul loktem do hlavy tak akorát brečí, že to nic nebylo a pak v jednom kuse akorát simuluje :D

 • Bizarní přestupový příběh Martina Nového

  dominik2720.2.2017 18:42reagovat

  Neodpustím si ještě jeden příspěvek k těm zmařeným hostováním. Přijde mi totiž zajímavé dát si to do souvislosti s přestupovou minulostí Martina Nového.

   

  Martin Nový patřil k oporám béčka Sparty. Se zrušením sparťanského rezervního týmu patřil mezi ty, které Sparta tak nějak oželela, takže v létě odešel do druholigové Vlašimi na přestup. Je možné, že tam Spartě zůstalo nějaké předkupní právo, které využila o dva roky později, když překvapivě přestupoval zpátky do Sparty.

   

  Tak jako tak postrádám logiku toho, že Sparta kupovala z druhé ligy fotbalistu, o kterého o dva roky dříve moc nestála, když byl jejím kmenovým hráčem. Pak teda odehrál dvě sezony ve druhé lize a nějak tím Spartu přesvědčil, aby ho koupila zpátky.

   

  Hostování v Jablonci každopádně nevyšlo. Čekal bych, když o něj Sparta stála o půl roku dříve, že se objeví v přípravě, ale místo toho byl poslán rovnou do Jihlavy. Tam nakonec hostování nevyšlo z administrativních důvodů. Jak se řešilo níže, dle mě je chyba na straně klubů, případně agenta. Nový přišel do Sparty až 13. července (viz bit.ly/2lDqRVj), takže na oficiálním začátku sezony byl ještě registrován ve Vlašimi, podle mě tak nejde o žádný dvojí výklad. Jihlava by prostě byla pro Nového čtvrtým klubem v sezoně, jiný výklad z mého pohledu vůbec neexistuje.

   

  Nabízí se otázka, proč se jeho přestup dotáhl tak pozdě, když se o hostování v Jablonci informovalo už v průběhu června a přestup se dojednával se spolupracující Vlašimí, ale odpověď asi radši vůbec znát nechci...

   

  Každopádně teď, když Novému nevyšlo hostování ve Vlašimi, opět bych čekal, že se připojí k A-týmu Sparty. Je mu 23 let, Sparta ho kupovala zhruba před půl rokem, teď je navíc zraněný Zahustel, tudíž jediným pravým bekem v áčku Sparty je momentálně Karavajev, takže by se tahle možnost nabízela.

   

  Ale místo toho mu mělo být oznámeno, že se připojí k juniorce. Aspoň to Martin Nový tvrdí v rozhovoru pro iSport.

   

  Chápu to teda správně, že Sparta v létě kupovala 23letého hráče, s nímž počítá nanejvýš pro juniorku nebo hostování v jiných klubech? A kdo ho vyhlédl? To jako do Vlašimi jezdil Ščasný, který skoro ani nechodil na juniorku či A-dorost Sparty?

   

  Trochu v tom postrádám nějakou koncepci. A pro samotného hráče byl tenhle přestup do Sparty asi spíš za trest, jak se ukazuje postupem času...

  • majtin20.2.2017 18:54reagovat

   A proč ho nepustí do Vlašimi? Aby kryl záda Karovi ?

   • dominik2720.2.2017 19:13reagovat

    Nevím. Z toho rozhovoru jsem nabyl dojmu, že nepočítá s tím, že by ve Spartě doopravdy kryl záda Karavajevovi...

     

    Je otázka, jak se k tomu vůbec Vlašim staví. Nějaké posily už sháněla, na pravého beka například přišel Milan Kadlec, kterého by Martin Nový mohl vyšoupnout ze sestavy, což by opět nebylo pro Spartu ideální...

  • Salix ×sepulcralis20.2.2017 19:14reagovat

   Řekl bych, že se pleteš - https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10155793906548332&id=128591663331

    

   Je jasné, že neřeknou ”jo, jsme blbci, udělali jsme chybu”, ale dle mě to dává smysl a já nemám jediný důvod tomu nevěřit.

   • dominik2720.2.2017 19:31reagovat

    Mrkni na poslední větu tohoto, například: https://facr.fotbal.cz/informace-clenum-facr-ve-veci-planovanych-zmen-prestupnih

    o-radu/a1607

     

    Nicméně
    i kdyby byl výklad o začátku sezony opravdu až tak nejednoznačný, proč teda Sparta zaregistrovala přestupy těch hráčů tak pozdě? Proč je prostě nepřivedla aspoň k 1. 7., když už tou dobou s nimi Vlašim nepočítala a připravovali se ve Spartě a Jablonci?

     

    A proč se muselo na tenhle zádrhel přijít až den před prvním jarním kolem? Tohle na mě prostě nedělá dobrý dojem...

    • Salix ×sepulcralis20.2.2017 19:35reagovat

     Hmm. To taky dává smysl. Tady je na škodu, že nelze určit přesného viníka, aby se tohle faux pas už neopakovalo. Kdyby neproběhla žádná konzultace s LFA/FAČR, neřeknu nic, ale ona, dle dostupných informací, proběhla. To je velmi zarážející.

     • dominik2720.2.2017 19:46reagovat

      Dle mě se všechno odvíjí od pravidel FIFA, tam je jasně dané, že hráč smí nastoupit nanjevýš za dva kluby, registrován může být ve třech.

       

      Trochu sporné je jen to, zda teda liga oficiálně začala buď 1. 7., nebo později. To je asi to jediné, co v celém případu určuje FAČR nebo LFA (kdo je v jejím čele, dobře vímeSmích)Já si teda myslím, že začala 1. 7. a kluby s tím měly počítat.

       

      Můj názor, z pozice člověka, co do toho úplně nevidí, je takový, že ve Spartě ty přestupy možná trvají zbytečně dlouho. Se přece taky mohlo stát, že by Budinský třeba 5. července dostal nabídku z bundesligy a Sparta by o něj jednoduše přišla. O tom, že Mustedanagič čekal na přestup několik let, se ani rozepisovat nebudu...

      • Salix ×sepulcralis20.2.2017 19:55reagovat

       To by byl gól (sic vlastní) s tím Budínským. Smích

        

       Teď už to vrátit nelze, takže musíme jen doufat, že se z toho na patřičných místech poučili a nebude se to opakovat.

        

       A ač to vyzní divně, tak jsem rád (když už se to muselo stát), že to bylo zrovna u Nového. Ten mě moc svými výkony nepřesvědčil a není to zas až taková škoda pro Spartu, byť pro něj, jak správně poznamenal, to může mít zničující dopad na kariéru. S Budínským už je to horší. Tam jsem totiž doufal ve výměnu za Bičíka, ale Požár řekl, že to vůbec není téma. Tak to teda nevím, co si o tom mám myslet.

       • dominik2720.2.2017 20:14reagovat

        Svůj názor na případné poučení si raději nechám pro sebe...Smích

         

        Koneckonců tohle není první (a možná ani poslední) věc, která mi na přestupech Sparty přijde trošičku divná. Když teda vynechám historky, které tady popisovat nechci, tak třeba už jen to, že nám během podzimu na poměrně dost dlouhou dobu opět zmizeli Afričani (Traoré a Dao), podobně jako to bylo s Kweukem... Prostě ta administrativní stránka přestupů, to je pro mě velká záhada...

    • majtin20.2.2017 21:23reagovat

     Podle Šeráka přišel Budinský 1.7.2016 oficiálně, ale z logiky věci bylo potřeba, aby přišel před 1.7.2016. Což by bylo někdy v době, kdy došlo k podpisu smlouvy o osamostatnění ligy (20.5. a osamostatněním ligy (1.7.2016), tak se třeba čekalo na toto datum (aby se předešlo zmatkům - což se tak úplně teda nepovedlo Úsměv )

     Každopádně myslím, že ne na všech pozicích je ve Spartě odváděna profesionální práce.

     • dominik2720.2.2017 23:05reagovat

      Podle databáze FAČR přišel Budinský do Sparty asi o tři týdny později, tak nevím...

   • captain_obvious20.2.2017 19:47reagovat

    Osobně jsem si myslel, že je notoricky známá věc, že nový ročník začíná vždy k 1. červenci (v soutěžích, které hrají zima/jaro). Jde vidět, že ti agenti a spol. asi nikdy nehráli FM, tohle by jinak museli dobře vědět, banalita Smích

  • Spytihnef20.2.2017 19:22reagovat

   Je to zvláštní, ale napadá mě jedno vysvětlení, že byl prostě koupený na kšeft. Ve Vlašimi viděli, že má potenciál na 1. ligu, tak ho za nějaké drobné koupili, chtěli poslat na hostování a pak ho prodat, s tím, že se několikanásobně zhodnotí. Každopádně to prozatím moc nevychází.

   • majtin20.2.2017 21:00reagovat

    V tom případě by na něj měla Sparta nějaké předkupní právo, jinak by ho Vlašim mohla střelit sama.

    Nebo je tu možnost, že se ho Sparta kdysi zbavila s tím, že ta šance na Áčko je malá, pak se ve Vlašimi rozehrál, tak ho Sparta koupila zpět s tím, že to na Áčko ještě není a že ho teda nechá získávat ligové zkušenosti v Jablonci - tam se neprosadil, tak teď měl jít do Jihlavy. Obě varianty jsou reálné, i když ta tvoje reálnější.

74395 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha