Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Případ V.Kadlec

  sparťanský votrok8.9.2017 18:57reagovat

  Je pro mě nevysvětlitelné, proč Stramaccioni takto mrhá jeho talentem. Pamatuji si, jak při minulém hostování okamžitě dával góly, což je přesně potřeba nyní, a místo toho hrají všemožní cizinci různé kvality. Já doufám, že se proti Karviné bude pořádně útočit a v útok Lafata-V.Kadlec. Proti těmhle soupeřům nemá smysl hrát s jediným útočníkem a Kadlec se může chytit. Naopak z posil bych nechal na krajích jen Biabianyho+Plavsice a opuštění experimentu typu 2Dz na pomalu druholigové týmy.

  • waaw8.9.2017 19:39reagovat

   Je pro mne nevysvetlitelne, ze tu nekdo dokaze stale trousit takova moudra. Precti si rozhovor s Haskem o Kadlecovi a pochopis

   • sparťanský votrok8.9.2017 19:59reagovat

    Tohle je spíš o oblibencich. Kdyby V.Kadlec dostal tolik šancí co např. totálně jalový flakac Ben Chaim nebo nijaký průměrák Mandjeck, vsadím se, že by pár fíků už dál. V.Kadlec je jeden z mála opravdových sparťanů a zároveň ryzích střelců, což je oboje potřeba jako sůl. Za mě vyslat ho na Karvinou a on ukáže, že to v sobě má, jenže obávám se, že trenér ho bude dál ostentativne ignorovat.

    • Paspartu8.9.2017 20:20reagovat

     Mandjeck rozhodně není žádný průměrák. Umí číst hru a dokáže vyvést míč. To jsou vlastnosti, které jsme na této pozici dlouho neměli.

     Mandjecka osobně hodnotím jako jednu z těch povedenějších posil.

     • rimidalv8.9.2017 21:07reagovat

      Souhlasím - Manjeck je na svém postu spolehlivý a proti Brnu kromě techniky přidal i velké nasazení.

      Stejně bohužel nelze hodnotit Vaška. Příležitostí dostal dost, ale po hřišti se pouze potuloval Smutek

      • sparťanský votrok8.9.2017 21:21reagovat

       Jenže když už byl Kadlec nasazen, tak hlavně na post, který není jeho. Kdyby byl dáván do útoku, taky by to bylo taky o něčem jiném.

    • waaw8.9.2017 20:33reagovat

     Je fajn mít talent, jenže k tomu je nutná dennodenní tvrdá práce, na kterou musíte být správně nastavený. To Vašek nebyl - a řekl bych, že čím byl starší, tím se to zhoršovalo.“

      

     Více na http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2017-18/312689/hasek-o-kadlecovi-byla-kolem-nej-bublina-pomuze-jen-zmena-mysleni.html

   • adam8.9.2017 20:20reagovat

    Tak zase si vem, že podobných ”případů” jako je Kadlec bude ve Spartě určitě víc. Ku příkladu takový Ben Chaim. Výborní trenéři se od těch průměrných podle mě vyznačují mj. tím, že dokáží přesvědčit zpohodlnělé hráče, aby se snažili víc než doposud a probudili v nich většinu jejich potenciálu. Ale stále věřím, že se to Stramovi podaří.

 • TB

  H’Eikolo Kanté8.9.2017 17:36reagovat

  Trochu odbočím, ale je tu někdo, kdo čte The Blizzard?

  • ACSpartaPraha4ever8.9.2017 18:15reagovat

   Ano, proč?

   • H’Eikolo Kanté8.9.2017 18:25reagovat

    Je nějaká distribuce v ČR, nebo kupuješ print + online, nebo jenom online?

    • ACSpartaPraha4ever8.9.2017 18:41reagovat

     Mám jenom online, pro mě je to dostačující. Jestli je nějaká distribuce v ČR nevím, ale pochybuji o tom. Ale co vím, tak doručují po celé Evropě, mám pocit, že to stojí nějakých £5 (?), ovšem asi budeš muset mít PayPal.

     • H’Eikolo Kanté8.9.2017 18:58reagovat

      A spokojenost? Value for money? Úroveň angličtiny a přispěvatelů? V té on-line verzi je, hádám, přístup ke všemu od prvního čísla?

      • ACSpartaPraha4ever8.9.2017 19:42reagovat

       Já jsem spokojen, určitě nelituji, za mě výborné. Mě nejvíc baví ty teoretické články, ale jsou tam věci i o historii, stadionech, fanoušcích, etc., prostě celkově o fotbalové kultuře, opravdu zajímavé počtení, byť mně opravdu nejvíc na tom přitahují ty analytické články, hlavně kvůli nim jsem si to pořizoval. Ale musím varovat, ty články jsou opravdu super, mega, ultra, extra dlouhé, ne pro každého - článek o Guardiolovi v posledním čísle má imho takových 10 000 slov. Ale jejich hlavním cílem je kvalita ne vyhánění počtu čtenářů do nebes narozdíl od jistých rádoby odborných deníků a časopisů u nás.

        

       Ostatně můžeš ochutnat sám, pokud to tedy nezrušili, ale mívali na stránkách 3 články měsíčně zdarma. ;)

       • H’Eikolo Kanté8.9.2017 19:49reagovat

        Hm, tak dám na tvá slova a co nejdříve objednám. Rád věci sbírám i ve fyzické podobě, takže půjdu asi do té druhé varianty.

         

        Děkuji za informace, moc mi pomohly. Úsměv

        • ACSpartaPraha4ever8.9.2017 19:52reagovat

         Jenom, pokud mohu poradit, tak si možná opravdu nejdřív na zkoušku zkus ty tři články zdarma před objednáním. ;) Teď jsem koukal a pořád to tam mají.

          

         Ale jinak rádo se stalo a doufám, že se bude líbit.

         • H’Eikolo Kanté8.9.2017 20:04reagovat

          Jestli myslíš kvůli té délce, tak ano, je trochu nezvyklá. Čtu ovšem pravidelně jiná periodika a tohle by neměl být úplně problém.

           

          Něco (ze ”stadionové” sekce) už jsem rozečetl a zatím baví. Úsměv

          • ACSpartaPraha4ever8.9.2017 21:42reagovat

           Právě, ta délka spoustu lidí odradí, ale super, že nechávají stále tu možnost přečíst tři články měsíčně gratis. I to dokazuje, že jim prostě nejde o zisk (ona i ta cena za to roční předplatné je imho hodně solidní). A J. Wilson je frajer, jeho knížky btw taky doporučuji.

 • Rosický

  novydres8.9.2017 16:13reagovat

  Tomáš Rosický by měl podle informací Blesku v neděli poprvé po návratu do Sparty naskočit v základu!

  • Víťák z Cé Osmičky8.9.2017 16:14reagovat

   Skvělý zprávy, jen ať je na derby na 100% ready.

  • Fanoušek z Liberce 9.9.2017 11:42reagovat

   Nikde to nepíšou, na webu, na isportu, na blesku, nikde.

   Tak nevím, kde jsi to vzal....

 • Holoubek

  taborita8.9.2017 15:15reagovat

  Níže se řešilo, co by kdyby....

  Nedá mi to nereagovat.

   

  Mě se taky směr s Holoubkem líbil, rozhodně lepší než Ščasný, Rada a ve finále i Lavička (řada z Vás už zapomněla, že dokázal hrát jen s vyvolenými 11 hráči a jedním herním systémem...).

  Ale....

  Holoubek měl v zimní pauze ideální možnost přebudovat mužstvo, vyházet hráče, kteří na to neměli (Holek, Mazuch,...) nebo na to očividně dlabali - oba Kadlecové... A ať už z jakýkoliv důvodů (realizační tým, akce Požár, neměl na to ”koule” apod.) - to prostě neudělal.

  Tím pádem, ale neměl a nemohl mít respekt u hráčů a tím to šlo celé do kytek. A tím pádem prostě neměl na to vést tým jako je Sparta.

  A na rovinu, kdo si myslí, že bychom teď na tom byli líp, kdyby místo zahraničních posil hrál Dudl, Havelka atd., to je idealista a ne realista.

   

  Proto tzv. Italský řez byl pro Spartu a její další vývoj důležitý a nevyhnutelný.

  I kdyby to nevyšlo, v což nevěřím, tak minimálně efekt totální obměny kádru, který tady x let ”bojoval” za Spartu s nulovým efektem a měnili se jen trenéři, je pro mě pozitivní.

  • wasek2611@centrum.cz8.9.2017 15:24reagovat

   - neměl takové pravomoce

   - sám si vyčítá, že si nedupnul. Ale vzhledem k jeho situacichápu.

    

   četl jsi ten jeho rozhovor v tom časopise coach?

   • AlaMierda8.9.2017 15:27reagovat

    no to spolu souvisí, nedupnul si = neměl pravomoce, situace nesituace na to prostě musí být člověk i nátura a mít odvahu

    • pubi8.9.2017 15:32reagovat

     K tématu +1. Ale na druhou stranu absolutně nechápu, proč se tu ten Holoubek pořád tak řeší. Čím si to jako vysloužil? Smích

     • bobo8.9.2017 15:36reagovat

      tak minimálně tím, jakým způsobem přejel Inter. Jak najednou ten tým ze dne na den začal zmenšovat hřiště, hrát v bloku a kompaktně. Jako ta změna, respektive, nastolení herního stylu byla patrná po 5-ti minutách hry. Minimálně za tenhle zápas a zážitek zaslouží za mě Holoubek velký dík.

      • taborita8.9.2017 15:38reagovat

       plus bych přidal jeho vystupování a prožívání zápasů na lavičce

       • pubi8.9.2017 15:43reagovat

        Vystupování měl super, já si ho taky oblíbil, ale na druhou stranu třeba pod Ščasným jsme ve zmíněné EL hráli ještě lépe a došli dál... Z toho důvodu nechápu, proč se tady na něj pomalu po roce vzpomíná, jak kdybychom přišli o Mourinha. Zápasy pod ním ke konci angažmá, to bylo utrpení, kterému se rovná snad jenom letošní dvojzápas s CZ.

        • taborita8.9.2017 15:46reagovat

         Ale bylo to tím, že Holoubek zvolil špatnou taktiku nebo že to musel hrát s hráči, kteří to ”měli na háku”???

         • pubi8.9.2017 16:03reagovat

          Ať by to bylo tak nebo tak, pořád by to znamenalo, že dělal v ten daný moment svou práci špatně.

          • majtin8.9.2017 17:42reagovat

           Neměl pravomoce, takže neznamenalo.

           • pubi8.9.2017 17:51reagovat

            Trénování Sparty ale neni o vykládání rozhovorů v autě a stavění kuželů. Pokud si není schopen prosadit ani složení svého hráčského kádru, nedejbože svou základní sestavu, tak to fakt neni trenér pro Spartu. To se na mě nezlob.

            • majtin8.9.2017 20:29reagovat

             To už, aby se člověk bál dát originální rozhovor (např. v autě), aby mu to nebylo otlučeno o hlavu...

             A jak si měl jako prosadit složení hráčského kádru, to měl jako Daniela chytit pod krkem ? Prostě oni se rozhodli, že mu dají polovičatou důvěru. Což je k ničemu.

         • petr1378.9.2017 16:11reagovat

          To je ve vysledku jedno. Holoubkovi drzel palce asi kazdej normalni Spartan. Jeho priklad ale ukazuje, ze trenovat Spartu je o samotnym trenovani jen z casti. Vedle toho je treba ukocirovat kabinu plnou milionari, ustat nejruznejsi tlaky od agentu i vedeni atd. Podle me to pro Holoubka byla neznama a strasne hluboka voda. A nesouhlasim uplne s Dominikovym nazorem, ze mu mel nekdo pomoct atd. Trener Sparty musi byt takova odobnost, ktera si s tim umi poradit vc. toho, ze se neboji Kretinskyho

          • majtin8.9.2017 17:48reagovat

           Zase brzdi, zase jsme lidi a Holas není nadčlověk ani Johanka z Arku a pomoc potřeboval. Jako že by se bál Křetinského to je široký pojem. Prostě bylo by nepřirozené, kdyby přišel a začal dávat Dana do latě a nebo si přespříliš dupat. A že kvůli tomu jako neměl na Spartu ? Je to trénerský talent a potřeboval pomoc s rozkoukáním. Ty jsi hrozně náročnej na bezchybnost lidí, mně se líbí, když nějaká organizace dokáže vyhmátnout a podporovat jedincovi silné stránky. A

           • majtin8.9.2017 17:49reagovat

            ...a ne když je jen nekompromisní, jako to teď předvádí Stramaccioni.

           • petr1378.9.2017 21:37reagovat

            Proc by mel davat Kretinskyho do late? Jde o to, aby se nebal prijit a rict: sefe, podle me potrebujeme tohle a tohle, bez toho svyho cile nedosahneme. Mozna by ho Kretinsky s pozadavkama vyhodil, mozna by ho vyhodil uplne. Jenze on za nim ani neprisel...no a vyhodili ho stejne.

             

            A pokud jde o tu pomoc. Trenovat dorost a Acko Sparty, to je uplne jina profese. A pokud Holoubek nemel autoritu v kabine, tak je to prusvih. Ano, teoreticky se mohla udelat nejaka cistka, jenze uprimne, slysels nekdy, ze by se tohle stalo?

        • Chabix8.9.2017 16:04reagovat

         Pod Ščasným byly super zápasy, ale taky byly třeba zápasy s Thunem nebo Sonderjyskem a to byly příšernosti.

         • pubi8.9.2017 16:13reagovat

          To byly úplně pod všemi trenéry. Pod Ščasným se mi vybaví zejména derby na Letný, pod Holoubkem celý jaro, pod Stramaccionim dvakrtá CZ a Brno

         • wasek2611@centrum.cz8.9.2017 16:25reagovat

          Tak Ščasný byl dobrý trenér. Jen usnul na vavřínech. Po tom 1/4 kašlal na přípravu a nevěnoval se tomu už s takovou vervou. Přípravu odflákl.

    • wasek2611@centrum.cz8.9.2017 16:21reagovat

     Já si myslim, že to bylo tím, že neměl tolik zkušeností. Teď by to udělal jinak. O tom jsem přesvědčenej.

      

     Holoubek je hodně ambiciózní. Teď už má licenci a přestavěl by si Spartu ke svýmu obrazu. Hráli bychom líp, bylo by v sestavě víc mladých. Možná bychom vypadli s CZ, ale v lize bychom určitě uhráli víc bodů.

      

     Když by se nedařilo, tak by to člověk pochopil spíš.

   • taborita8.9.2017 15:28reagovat

    Ale četl, ale toho přeci neomlouvá...Samozřejmě, že řešení bylo, jak tu psal Dominik, zaštítit ho nějakým ”guru”. Ale to taky neproběhlo.

    Takže z mého pohledu - trenér, který je jen ”loutkou” v rukou hráčů, které nechtěl, v rukou realizačního týmu, který nechtěl on a oni jeho je pro mě mě špatná volba pro SPARTU

   • Chabix8.9.2017 16:06reagovat

    Ten rozhovor si pamatuju dobře a taky si dobře pamatuju, že tam Holoubek přiznal, že by si neuměl kompletně složit celý realizační tým. Relizačním týmem to začíná, manažerováním týmu to končí. Holoubek není typ na manažerskou funkci. Kdo to nevidí, neví nic.

    • ACSpartaPraha4ever8.9.2017 16:15reagovat

     Hezky sis to upravil. Ale tady mě to už nepřekvapuje.

     • Chabix8.9.2017 16:54reagovat

      Nejsem demagog. Jak se psalo, tak podávám. To, že si myslím, že není manažerský typ, je můj dojem. Ale může do té pozice dorůst.

 • Video

  petr1378.9.2017 14:25reagovat

  ted jsem koukal, jak Frýdek s Kadlecem natáčeli nábor. Obecně určitě dobrá věc, ale nechápu, proč tam není aspoň minimální režie. Oni tam choděj, něvěděj, co mají říkat. Přitom tam mohli třeba krátce zavzpomínat na sebe, když byli malí atd. Stačilo se na 10 minut zamyslet a mohlo vzniknout neporovnatelně lepší video, tohle je spíš trapas.

  • wasek2611@centrum.cz8.9.2017 14:31reagovat

   Jup..jsem stejnýho názoru.

  • M4rtin8.9.2017 15:36reagovat

   No co na to říct. Jsou to fotbalisti..Úsměv ale taky jsem čekal, že z nich něco smysluplného vypadneSmích

  • adam8.9.2017 15:37reagovat

   Taky jsem si říkal, že je to snad spíš myšlený, jako parodie. Podle mě to přišlo tragický i PR oddělení, ale prostě chtěli za každou cenu vyslat do světa video ”Kadlec s Frýdkem jsou tu pořád s náma a veselí”. Každopádně hlavně Kadlec tam vypadá jako taková trapná postavička.

   • M4rtin8.9.2017 16:07reagovat

    Na tom něco bude. Bůh ví, jestli je tam nenahnali s těmi tyčkami nedobrovolně.

    ”Tady máte selfie tyčky smazejte spolu natočit video a hlavně se hezky usmívejte!”

 • Rozhovor Hospodářské noviny

  Žrout_trávy8.9.2017 13:05reagovat

  Někdo to tady už kopíroval (nevím, jestli to je celé), tak jen tady je to už k dispozici:

   

  http://archiv.ihned.cz/c1-65871450-trener-ac-sparta-praha-andrea-stramaccioni-v-cesku-je-fotbal-sport-v-italii-je-to-osobnostni-znak-kazdeho-cloveka

 • Chytrý kluk

  Madholman8.9.2017 12:17reagovat

  https://www.youtube.com/watch?v=7U1ACGPRVdA&t=6s

 • Proti Karviné

  Víťák z Cé Osmičky8.9.2017 11:05reagovat

  Očekávám přesvědčivé vítězství a doufám v to, že se objeví na hřišti Rosa, příp. Néstor a jeden z téhle dvojice bude hrát v derby základ. Stejně tak věřím, že by se mohl i ukázal pořádně Venda Kadlec a vstřelit nějakou tu branku.

   

  Očekávám i zlepšený herní projev Ben-Chaima, stejně jako zlepšení defenzivních i ofenzivních standardek.

   

  Dúbravka - Karavaev, Štetina, Hovorka, Costa - Sáček, Mareček - Ben-Chaim, Néstor (Rosický), Biabiany - Kadlec V.

  • wasek2611@centrum.cz8.9.2017 11:16reagovat

   Sestava bude (aniž bych to chtěl)

    

   Dúbravka - Zahustel, Mareček, hovorka, Costa - Mandjeck, Mavuba - Ben, Šural, Biabiany - Lafata

   • Fanoušek z Liberce 8.9.2017 11:21reagovat

    Viděl bych to na jiné rozestavení.

    Sparta teď údajně trénuje 3-4-3.

   • ajosek8.9.2017 11:24reagovat

    za mě: Bičík-Karavaev,Stetina,Hovorka,Costa-Mandjeck,Ben,Nestor,Biabiany-Šural,Lafata a vítězství 4:0 !!!!!Forza Stramaccioni!Forza Sparta!!Smích

   • wasek2611@centrum.cz8.9.2017 13:40reagovat

    Jinak já bych chtěl:

     

    Bičík - Kara, Štětina, Hovorka, Costa - Mareček, Sáček - Plavšič, Nestor, Biabiany - Šural

  • MK38.9.2017 11:27reagovat

   Očekávám utrápené vítězství 1:0 z penalty, ale hlavně aby se vyhrálo. Jak by řekl Ivánek: ”Všichni mají bodů jako máku a my máme pořád stejný hovno”

  • pubi8.9.2017 13:28reagovat

   Dúbravka - Kara, Marec, Hovorka, Costa - Sáček, Mavuba - Biabiany, Nesty/Rosa/Srki (podle zdraví), Ben - Šury.

   • trinact8.9.2017 13:48reagovat

    Tip nebo přání?

   • petr1378.9.2017 14:16reagovat

    jen takový rýpnutí Úsměv proč je Plavšič Srki, Šural Šury, Nestor Nesty a pak třeba Dúbravka, Biabiany, Sáček? Jen mě to tak zajímá, já třeba používám tyhle zkratky u dlouhých jmen Úsměv

    • pubi8.9.2017 15:11reagovat

     Někdy píšu u všech celá jména (právě abych nebyl osočován z nějakého skupinkování Smích ) a někdy to prostě napíšu, jak mi to přijde pod ruku, jak o nich mluvím s kamarády. To je samozřejmě asi ovlivněno tím, ke komu mám větší sympatie, ale nic extra bych za tím nehledal. Třeba Biabianyho s Dúbravkou mám rád, ale nevim, jak bych říkal jejich přijmení nějak zkráceně. Smích Takže to žádný velký dogma fakt neni...

     • trcmano8.9.2017 15:17reagovat

      Bibi a Dubi Smích

 • Krmenčík

  trcmano8.9.2017 10:00reagovat

  http://tv.isport.blesk.cz/video/3647416/s-timhle-je-pry-konec-plzensky-krmencik-hodla-prestat-s-filmovanim-padu.html

   

  a to tam ještě chybí záběry z evropských pohárů, kde taky ”exceloval”

  • novydres8.9.2017 13:28reagovat

   Tomu snad nikdo nemuze verit ze prestane

   • Mates8.9.2017 14:11reagovat

    Ja mu to verim, jinak by to nerekl takhle do novin.

    • novydres8.9.2017 14:42reagovat

     Neverim tomu ze zrovna on az bude stav v 80.minute 1:1 ze to znova nezkusi. Jsou mozna hraci kterym bych to veril ale on opravdu ne. A s jeho IQ muze rikat do novin co chce

 • Alespoň si můžeme říci, že

  Tashunka Witko8.9.2017 9:42reagovat

  Spartu netrénuje žádný buran.

   

  Žádný fádní a nudný mlejnek, přežvykující dokola ” respekt a pokora”, žádná arogantní vepřové hlava, štékajicí na novináře ani dělnický trenér s plnou hubou poctivé práce, co nikdy nevidí mingazovské přelety svých hráčů a jenom si doplňuje statistiky neporazitelnosti.

   

  I starýmu stavařovi dal do pucu Strahov, vylěčil hráče z mekdonaldovské otravy a možná i Václava donutí mluvit jinak než česky.

  Chybí už jen ty výsledky.

   

  Jediné co mě děsí, že ve Spartě vidí do budoucna nejlépe Křetinský.

  • wasek2611@centrum.cz8.9.2017 10:11reagovat

   No nevím. Oni v Řecku říkali, že je to spíš PR manažer než trenér. Mluvil hezky vždycky.

   • Chabix8.9.2017 10:31reagovat

    PR manažerSmíchSmích Já mám dost, aneb jak si vždycky najít nějaký LAME důvod proti trenérovi. Já bych z toho rozhovoru poukázal na to, že jde vidět o jak inteligentního člověka se jedná. Výsledky nemusí být hned, ale smysl tam je.

    • Lobrock8.9.2017 10:51reagovat

     Ve Spartě vždycky měli inteligentní trenéři problémy. Zejména ve vztahu s neinteligentní částí publika.

   • AlaMierda8.9.2017 10:36reagovat

    co se řekne v zemi, jako Řecko kde se víc kecá než maká to nemůže snad brát nikdo vážně

     

     

    • petr1378.9.2017 10:49reagovat

     přesně tak. Já poctivě čtu všechno, co se v poslední době o Spartě objeví. Vychází mi z toho, že Stramaccionimu jednoznačně fandím a jsem přesvědčen, že může Spartu posunout dopředu. To, co říká, má hlavu a patu. I z dalších střípků se ukazuje, že hodně dbá na taktiku, kondici atd., zasadil se o rekonstrukci Strahova.

      

     Samozřejmě to zatím drhne. Je to evidentně hodně změn najednou, v kabině dusno, čeští hráči si přečtou v novinách, kolik berou posily, to dělá nevraživost, zejména když viděj, že Janko je marnej, Ben Chaim se nevrací, Mavuba přišel s kondičním mankem atd.

      

     Navíc po nich trenér evidentně chce nový věci, (kondiční i taktický) na který nebyli zvyklí, i tohle nějakou dobu trvá, do toho komunikace v angličtině.

      

     Samostatnou kapitolou je hnojomet od lidí, kteří měli ve Spartě kšefty nebo tam cítili šanci na džob - ”legendy”, agenti, vyhození zaměstnanci atd. K tomu navíc rakev...

      

      

     • trcmano8.9.2017 10:53reagovat

      +1

     • AlaMierda8.9.2017 10:54reagovat

      naši hráči se nemají co starat o hráče ze zahraničí. Měli by si uvědomit, že pokud by dříve plnili to co měli a odváděli patřičné výkony, tak tu dnes hrají oni a kolem nich pár kluků z ciziny, jako Costa, Karavaev, Nestor atd.

      • Lobrock8.9.2017 10:55reagovat

       Přesně tak. Přítomnost cizinců je důsledek toho, co tu české jádro v posledních sezónách předvedlo.

       • petr1378.9.2017 12:01reagovat

        s oběma naprosto souhlasím. Případ Frýdek ale ukazuje, že minimálně někteří naši hráči si evidentně myslí něco jinýho.

         

         

      • johnny18.9.2017 11:20reagovat

       +1

   • dominik278.9.2017 11:15reagovat

    Rozhovor je to samozřejmě pěkný. Řekl bych, že Italové v tomhle směru také budou o něco dál než Češi. Nemyslím si teda, že by Sparta podobně dobře mluvící trenéry v minulosti neměla, ale nebylo jich nějak moc.

     

    Ono je to také o tom, že Stramaccionimu tady nějaké změny vyšly, protože k tomu prostě dostal prostor, takže se to teď může přičítat jemu jako jeho vynález. Když on tady mluví o vylepšivání Strahova, tak nám to teď bohužel zní, jako by sem přišel držitel Nobelovy ceny. Speciálně mě v tomhle ohledu baví věta: ”Kupte o jednoho hráče méně a místo toho Strahov změňte na moderní tréninkové centrum i pro áčko.” Z toho se mi spíš chce brečet, že se tady tohle musí dít až v roce 2017. Ale od trenéra, kterému těch posil přišlo 11 (a odsouhlasil si všechny), to zní trochu legračně. Každopádně rozhodovat se bude na hřišti. Teď je potřeba nepodělat příštích pět kol, aby se naděje na titul nerozplynula ještě než se o něj doopravdy začne hrát. To potom všechny ty pěkné rozhovory budou k ničemu.

    • wasek2611@centrum.cz8.9.2017 11:17reagovat

     Doufám, že si prosadí béčko...

    • LukyACS8.9.2017 11:33reagovat

     Jo, v tom rozhovoru je tohle zvláštní, říká, že Křetínský vidí do budoucna, ale není schopen vidět, že pro lepší Spartu potřebuje ještě lepší zázemí a investovat do Strahova, což se v minulosti nedělo.

     Tohle tady píšeme už jakou dobu, že se dají mládeži pořídit hi-tech věci, které pak využije i áčko a bude z toho těžit celá Sparta.

     Ale to za Křetínským musí přijít Ital, aby se tam konečně na něco sáhlo. Přitom mládež vynesla Spartě stamiliony a reinvestice minimálně.

      

     Jinak, Dominiku, ty víš, co se tam přesně dělá? Zrovna u tohohle bych uvítal na ofiku nějaké informace a nenajdu tam snad ani čárku.

     • Funin8.9.2017 11:36reagovat

      mám jen trochu obavu, aby to, že se tam nastěhuje Áčko, neomezilo přípravu mládeže

     • Chabix8.9.2017 11:39reagovat

      Tak Strahov je v pronájmu. Mluvilo se o tom, že se bude bourat, proto se mu do toho asi nechtělo.

      • dominik278.9.2017 11:50reagovat

       Potom je potřeba řešit přestěhování Sparty do jiného tréninkového centra, pokud to tak je. Že se A-tým připravuje na Strahově, to také není vyloženě Stramaccioniho vynález, takže samozřejmě se ty nedostatky projevovaly už dříve. Ale opět jsme u toho, že musel přijít Ital, kterému se prostor pro velké změny vyhradí.

       • petr1378.9.2017 11:59reagovat

        já si myslím, ovšem je to jen moje dedukce, která vychází mj. z toho, co říká Stramaccioni, že to je trochu jinak. Podle mě se k revoluci rozhodl Křetínský, její součástí je angažování Stramaccioniho, jehož úkolem je pomoci ji realizovat. Evidentně Křetínskému představil vizi, která ho oslovila. A teď ji naplňují.

         

        Že se to děje pozdě, je věc jiná, za to ovšem Ital nemůže. Na vině je podle mě fakt, že Křetínský je schopen Spartě věnovat jen málo času a energie, tudíž nechal příliš dlouho příliš volnou ruku jiným lidem.

         

        To vedlo ke strašný stagnaci na hodně frontách, jak v zázemí, tak v koncepci vč. zrušení béčka, v neposlední řadě nám totálně zpohodlnělo mužstvo, na který stačí, když soupeř bojuje.

         

        Změnit to nejde hned, ale je dobře, že se začalo.

        • dominik278.9.2017 12:07reagovat

         Něco na tom bude. Já samozřejmě neviním Stramaccioniho, že tady některé věci nezavedl dřív. Jen si myslím, že by bývalo stačilo, kdyby majitel více naslouchal českým trenérům, dal jim více pravomocí. Teď akorát Češi vypadají jako totální burani, kteří potřebují Itala, aby jim vysvětlil, že posilovna, do které se stěží narve 20 hráčů, je moc malá, že jedno tréninkové hřiště nestačí, že je potřeba mít v realizačním týmu analytika... Přijde mi, že pak tady někteří místní diskutéři hltají Stramaccionimu každé slovo v domnění, že spoustu z těch věcí by český trenér nezvládl. Já mám zatím naopak pocit, že Stramaccioni dosud neprokázal, že by si v soubojích s českými trenéry úplně věděl rady. Zejména zápas v Brně proti nelicencovanému Dostálkovi byl teda propadák jak blázen.

          

         Ale každopádně stejně jako všichni ostatní doufám, že během repre pauzy se něco vymyslelo, aby se teď Sparta nakopla. Zase nezastávám názor, že by Stramaccioni byl vyloženě neumětel, to si myslím o jiných lidech v klubu. Pro tuhle sezonu to však může být opravdu za vteřinu dvanáct.

         • LukyACS8.9.2017 12:19reagovat

          Je to pravda, proto já nekritizuju Stramaccioniho, ale Křetínskýho, že nedal prostor pro podobné změny třeba Holasovi, to byl pro mě ideální kandidát, nebo Lavička si s Jílkem také zasloužili víc a tehdy jim přivedli jen posily, které si snad ani Lavička nepřál... takhle se k těm trenérům chovali.

          Jinak je otázka, jak by fanoušci nesli, kdyby Holas třeba řekl, že Lafata už na Evropu nemá a venku také nepředvádí dobré výkony, a proto ho posílá dohrát kariéru do Jablonce. On už ho párkrát posadil a byl z toho rozruch v kabině. Těžko si představit, co by přineslo, kdyby se ho chtěl zbavit úplně.

           

          Vždyť za Holase nebyli schopní udělat revoluci ani v realizáku a nechali mu tam Hejkaly, Svobody, Stránské a další. Smutek

          • Chabix8.9.2017 12:27reagovat

           Někdo tu kdysi postoval velký rozhovor s Holoubkem. Doporučuju si ho důkladně přečíst. Holoubek sám přiznává, že by realizák nebyl schopnej složit podle svýho. A to není jen o tom realizačním týmů. Holoubek má zkušenosti jen ze Sparty. Nemá zkušenosti, nemá ty vztahy, vazby, známosti. To tady spoustě lidem nedochází. Já to tady můžu psát tisíckrát a stejně je to jen házení hrachu na zeď.

          • Lobrock8.9.2017 13:17reagovat

           Kdyby tu narocnejsi treningy zkousel zavest Holoubek, tak ho Vacha s Lafatou vystipou ze Sparty driv nez bys rekl svec. Tohle tu muze zavest jedine zahranicni odbornik s vysokymi kompetencemi a s majitelem za zady. Proto byl zahranicni trener nezbytny. A takovej Lavicka by o nejake narocnejsi treningy nemel zajem vubec.

         • petr1378.9.2017 12:25reagovat

          To co pises o ceskych trenerech samozrejme muze byt pravda, ale je to holt klasicky kdyby. Mne by asi vic zajimalo, proc se to nestalo. Mozna to bylo i tim, ze byli zkratka stastni, ze jsou ve Sparte, tak drzeli hubu a krok. Coz je ovsem jejich chyba a mala odvaha. Koneckoncu presne tohle priznal nedavno Holoubek.

           

          Zapas v Brne, byt byl strasidelnej, byl porad jen jeden zapas. Stavet to do pozice Stramak vs. Dostalek, je pod pas.

           

          U nas je holt problem v kabine resp. spis vic problemu. Stramak ted musi ukazat, ze to dokaze ukocirovat.

           

          Ovsem pokud budou proti Karviny nejaky picoviny na tribunach, tak se jeho sance zmensuji.

          • dominik278.9.2017 12:40reagovat

           Myslím, že Holoubka měl někdo zaštítit, podržet a pomoct mu, aby se v tom prostředí rychleji rozkoukal. A také mu pomoci udělat pár nepopulárních rozhodnutí, když se v průběhu jara začalo ukazovat, že ten řez musí přijít. Z mého pohledu zde nejvíc selhal Požár. Vlastně doteď nechápu, co teda bylo náplní jeho práce.

            

           S tím Dostálkem to spíš byl nejmarkantnější příklad toho, s čím má Sparta problémy od začátku ligy. Brno bylo bojovnější, pohyblivější a Spartu smetlo díky standardkám, které za Spartu, nevím proč, kope Lukáš Mareček, zatímco na druhé straně byl Pilík jasně lepší. A pak byl i rozdíl v bránění standardek. Zkrátka tam už se to celé zbořilo jak domeček z karet.

            

           Jestli mi u Stramaccioniho něco opravdu hodně vadí, pak je to pocit, že se na angažmá v Česku špatně připravil. Přivedl si typy hráčů, kteří mu prostě dohromady nedají to, co Sparta potřebuje. Je fajn mít rychlíka jako Biabiany, ovšem ten proti zataženým obranám soupeřů bude mít problém své hlavní přednosti prodat. Nevím, kdo má obstarat střelbu ze střední vzdálenosti. Když už je pryč i Vácha, tak čekám, že tenhle typ gólů už doopravdy bude ve hře Sparty chybět (tím nechci oplakávat odchod Váchy jako takový). A jak jsem již zmínil, standardky zahrávané Marečkem asi nebudou vyloženě špatné, ovšem na úroveň Sparty nejspíš nedostačující. Jiné ligové kluby budou v tomto ohledu zřejmě mnohem nebezpečnější. Ze strany Sparty opět velký přešlap, který se do ledna bude řešit dost blbě.

            

           Když ti přijde do týmu 11 posil a přesto vidíš, že tady chybí konkrétní typy hráčů, je to přinejmenším k zamyšlení. Možná by stačila jedna ”desítka”, co bude kopat standardky, dávat góly ze střední vzdálenosti, na rozdíl od Lafaty bude opravdu tvořit hru. Proč v té šílené záplavě posil nikdo takový nepřišel, to je mi záhadou.

            

           Co se týká nějakých protestů na tribunách, to samozřejmě odsuzuji. Zvlášť když je tu Stramaccioni jen krátce. To by bylo opravdu hodně nefér.

           • Chabix8.9.2017 12:51reagovat

            Zrovna Mareček ty standardky kope ještě docela slušně. Spíš jsem nepochopil proč je kope Ben Chaim, Frýdek a Vácha, ale asi na to lepší hráče nemáme. Tohle je možná jedna věc co bych trenérovi vytknul. Hráči co ty standardky kopat umějí (Vatajelu, Karavaev) seděli na lavičce.

           • Funin8.9.2017 13:01reagovat

            střelbu z větší vzdálenosti by mohli obstarávat Ben Chaim a Plavšič. Výběr posil se mi taky moc nezdá a ještě je to zvýrazněno tím, že přišlo dost hráčů až po přípravě. Jenže takhle divně posilovala Sparta už dřív a hráči hráli a hrají mimo své hlavní posty.

             

            Například útošníků máme a měli jsme na můj vkus až moc, a jelikož hrajeme na jednoho hrota, tak je strkáme hrát na křídla případně podhrot.

             

             

     • dominik278.9.2017 11:46reagovat

      Hele nic moc nevím. Co jsem pochopil, tak se tam má předělat posilovna, regenerace atd. Už dřív se mluvilo o jednom vyhřívaném hřišti, ale nevím, co z toho se bude opravdu realizovat. Až se budu s někým ze strahovských trenérů bavit, tak se zeptám, jestli vědí víc.

       

      Jinak to Křetínského ”vizionářství” opravdu snad ani nemá cenu komentovat. By se doteď fakt spousta věcí musela dít úplně jinak...

  • Furia Ceca8.9.2017 11:15reagovat

   Já se můžu vytento na jeho vizáž a projev. Ty nám body nezajistí. Zatím si ho maže na chleba i muž s kšiltovkou.

   • johnny18.9.2017 11:18reagovat

    Muži s kšiltovkou dost pomohli sudí.

79519 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha