Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • zima

  AlaMierda23.11.2017 13:37reagovat

  když pomineme trenérský tým, koho by jste pustili, o koho by jste tým zredukovali a kdo by měl přijít (hráč + konkrétní jméno). Z obránců čekám odchod Karavaeva (škdoda, ale na podzim opravdu špatný) a samozřejmě M.Kadlece. Ze zálohy M.Frýdka, ukončil bych hostování Biabianymu, v případě dobré nabídky bych prodal Mandjecka a umožnil bych nějaké zahraniční angažmá Marečkovi. Z útočníků bych pustil Juliše a vážně bych uvažoval co s Lafim nebo s Jankem. Z hostování bych nikoho nestahoval, šanci v přípravě bych dal druhému Marečkovi, druhému Frýdkovi, Traoremu a Daovi. A na jaro bych je pustil někam do ligy hostovat. Co se týče posil, tak by se mi líbil jeden univerzál do ofenzivy, případně jeden kvalitní útočník

  • Sendi23.11.2017 13:44reagovat

   ještě by měl dostat šanci Drchal, nebo mu sehnat hostování, protože ten nemá v dorostu vůbec co dělat...dal bych šanci Březinovi, Köstlovi a jinak celkem souhlas, Janka bych si nechal, takovej hráč se určitě hodí...

   • AlaMierda23.11.2017 13:49reagovat

    já bych taky byl spíše pro Janka. Se zbytkem souhlas, hlavně ať ti kluci hrají a trénují s dospělýma. Pak už je to na nich. Myslím, že taková Dukla by nebyla špatná. Tam hlavně do ofenzívy nemají moc výběr.

  • 13goat23.11.2017 14:19reagovat

   Ačkoliv máme dva slušné útočníky VeKu s Pepčou, stále si myslím, že právě hrotový útočník nám dramaticky schází.

    

   Z mladých bych dal příležitost jednomu ze stoperů a to Maksićovi, který má na víc než Köstl s Březinou. Marečkovi by bodla Vlašim, Kikinovi příliš nevěřim ani s Vlašimí. Traore Dao také příprava s áčkem, oba by mohli do 6-12 měsíců začít nastupovat někde v lize.

    

   Odchody jsou jasný MiKa MFrýdek Biabiany Janko Lafata Karavaev Costa. Nekompromisně, není důvod držet si tolik hráčů pro 14 zápasů, zároveň si nechat hráče s perspektivou (Civič na úkor Costy, Sáček na úkor Frýdka apod)

    

   Kádr do přípravy (s odchody):

    

   B: Dúbravka Bičík Vorel

   SO: Štetina Hovorka Kaya Maksić

   L/PO: Civič Zahustel

   SZ: Mareček Mavuba Mandjeck Sáček

   OZ: Rosický Nestor

   KZ: Vatajelu Ben-Chaim Plavšič Traore

   ÚT: Šural Kadlec Dao posila

    

   20+3, naprostý ideál. Máme tam dobré zastoupení snad s výjimkou PO, kde je tedy Marec utrpením a Kaya/Hovorka kteří by to mohli hrát, neozkoušení. Hodil by se jeden univerzální krajní bek ale Chvátal prý nic moc, možná tuto pozici vyřešit bezbolestným hostováním. Vatajelu pojistí levý kraj a máme ještě Honzu Vondru. SZ OZ obsazený perfektně, křídla taktéž pro jednu soutěž. Útočníka již teď, přes léto se s týmem nesehraje. Kadlec a Šural jsou navíc relativně křehcí a mohou nastoupit na křídle (ikdyž tam je jich škoda).

    

   • Sendi23.11.2017 14:37reagovat

    Maksić že by měl na víc než Březina? Leda ve snu ;) Naopak stopeři jsou v dorostu momentálně největší slabina, právě proto, že jedinej hráč dorazovýho ročníku, kterej to má táhnout je Maksić, kterej je sice šikovnej, ale neni dobrej v soubojích a spousta gólů jde vyloženě za ním...oproti tomu Köstl je rozenej lídr, tvrdej a přitom se solidní rozehrávkou, silnej v soubojích, vítěznej typ, kterej umí rozhodovat zápasy...Březina naproti tomu je na tom zase líp technicky, v rozehrávce, má skvělou střelu, opět vítěznej typ, na hřišti dominantní, to prostě Maksić absolutně nemá a to si troufnu říct, že jsem je všechny viděl v docela hodně zápasech ;)

    Rád se nechám vyvést z omylu...

    • 13goat23.11.2017 14:49reagovat

     Tak z omylu ať tebe nebo mě vyvedou jen oni tři, viď. Ale já věřím víc srbákovi (nebo odkud je).

     • hombre23.11.2017 15:35reagovat

      Taky si myslím, že Köstl je z nich nejlepší, ale je možné, že se Maksić ještě vyhraje, je tu krátce.

      Tak stopeři jsou slabina dorostu, ale protože byli pořád zraněni. A je tam problém i v záloze.

      Drchal by měl jít trénovat s Áčkem, myslím že je mu už dorost malý. S Kikinem souhlas, myslím že nemá zatím na ligu.

      Vy jste ale zapomněli na ofenzívní záložníky, pořád spoléháte na marody Rosu a Nestora? Jestli budou v pořádku tak OK, ale jinak potřebujeme min. 1 dobrého a rychlého záložníka.

      • Sendi23.11.2017 15:52reagovat

       Nejlepší je z nich určitě Březina, potom Plechatý, následuje Burda s Huckem a až teprve pak bych řadil Maksiće ;)

       Kikinův talent se jednou bezpochyby prodá, ale netroufnu si říct, kde by měl momentálně hrát, myslim, že Vlašim by zvládl...

        

       Když ofenzivní záložník přijde, zlobit se nebudu, ale bez klasické desítky moderní tým musí umět hrát prostě...

       • Sendi23.11.2017 15:53reagovat

        Köstla jsem zapomněl zařadit mezi Plechatého s Burdou :)

       • hombre23.11.2017 18:01reagovat

        Tak já Burdu viděl jen 1x a byl výborný, Plechatý mi nějak unikl, oba byli dlouho marodi, proto je nějak nemůžu hodnotit. Hucka jsem viděl 2x s Fišlem a hořeli, ale spíš to bylo zálohou, ta byla strašná a soupeř pak přečisloval naší obranu. Fišl se mi hodně líbil, hrál tvrdě, měl všechny hlavy, ale hodně fauloval, ale spíš proto, co jsem napsal výše.

        S Kikinem - tady nevím, měl asi velký talent, ale zdá se mi, jakoby stagnoval - je to možná zraněním.

        Já nemyslel přímo desítku, stačí běhavý, rychlý záložník, s dobrou příhrou, který s Rosou ovládne střed hřiště.

   • Spytihnef23.11.2017 15:46reagovat

    Jako stále je o co hrát, bohužel jen o druhé místo, ale i to by pro nás v tuto chvíli bylo cenné a bude to sakra těžký. A jít do tohohle pouze dvěma krajníma obránci je celkem sebevražda. Civič tady zatím moc nepředvedl, i když mu věřím, ale takhle to na něm postavit se to asi nedá. Spojení Vatajelu a krajní obránce to je nonsens, vždyť ten kluk neumí vůbec bránit. K tomu je potřeba přičíst náchylnost Zahustela na zranění. Já tady na jaře opravdu nechci koukat na obranu, kde budou na krajích Mareček a Vatajelu.

 • Slaven Bilič místo Stramy?

  Mates23.11.2017 12:02reagovat

  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/pozor-pane-stramaccioni-fotbalova-sparta-zvazuje-prichod-trenera-bilice-donedavna-manazera-west-ham-united-40081?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

  • standis23.11.2017 12:36reagovat

   Třeba by nechtěl 90 milionů ročně jako v Anglii, která je v příjmech někde jinde (i ve srovnání s ostatními ligami), ale stejně by stál ránu a další ránu by stálo odstoupení Stramy a jeho týmu.

   Za mě Bilič dobrá volba, ale nevěřím v realizaci.

   • petr13723.11.2017 13:22reagovat

    je to sice lulání proti větru, ale já bych ještě minimálně pro jaro podržel Stramaka.

 • Bilič

  Sendi23.11.2017 12:01reagovat

  Mádl prej, že Sparta jedná se Slavenem Biličem, je to dobrej nápad, nebo špatnej nápad nebo jakej je to nápad?

  • Mates23.11.2017 12:06reagovat

   Bilič stejně jako Strama vystudoval práva... to už zavání nějakou úchylkou. Smích

   • pepinho223.11.2017 12:08reagovat

    tak DK taky..Smích

  • captain_obvious23.11.2017 12:07reagovat

   Tvl Slav <3 To je teprve charismatický kouč. Ve West Hamu to ze začátku hodně šlapalo, ale potom se to nějak posralo no. Ale tak na sezonu, na spravení toho marastu, by to šlo ne?

   • Sendi23.11.2017 12:13reagovat

    nelíbí se mi sice představa dalšího půlročního konce trenéra, ale Slaven tyvole, ten by mi tu nepřekážel, jeho první sezona ve west hamu byla ultimátní a před tím v nároďáku taky vynikající práce...že by nám to pomohlo v tabulce, tak tomu ale nevěřim vůbec hej...

    • captain_obvious23.11.2017 12:16reagovat

     Asi ne no, ale aspoň by mohl teoreticky vrátit lidem radost ze zápasů, já už tak chladný před zápasy Sparty nebyl, ani nepamatuju, možná někdy ke konci Pepka Chovanců.

     • Sendi23.11.2017 12:20reagovat

      ke konci Pepka sem chladnej nebyl, to mě spíš sralo, nejvíc chlad to bylo myslim v tom divnym mezidobí za Péti Rady :))

     • Paspartu23.11.2017 12:20reagovat

      Pokud by takové jméno nevlilo energii do žil Sparťanů, tam už asi nikdo.

      Kurňa Dane jednej!!! Smích

     • SuperFrankie23.11.2017 12:34reagovat

      Jednoznačně za Rady. To to bylo všem ukradený.

  • LukyACS23.11.2017 12:12reagovat

   Za mě super nápad, ale moc nevěřím, že by k nám šel. Vždyť to je kouč, kterýmu někdo brzo hodí laso z TOP6 lig, proč by se měl zahrabat tady.

  • Paspartu23.11.2017 12:14reagovat

   Takový trenér se zkušenostmi měl přijít hned na začátku. Herní styl Biliče se mi moc líbil jak v Chorvatské repre, tak West Hamu. Toho bych bral všemi deseti.

   Jenže pochybuju, že přijde. Nabídek bude mít určitě hodně a hlavně z kvalitnějších lig. No a ty peníze.. to bude minimálně 2x tolik než má Strama.

   • SuperFrankie23.11.2017 12:45reagovat

    Co se ti jako líbilo na Biličově West Hamu?

    • Paspartu23.11.2017 12:55reagovat

     Ty taky asi znáš jenom výsledky že? Ze začátku jim to klapalo. Změnil a rozhodně zlepšil herní styl. To že se jim ke konci nedařilo je fakt, ale nic to na tom nemění.

      

      

     • SuperFrankie23.11.2017 13:49reagovat

      Tak pozor.

       

      Co se týče West Hamu, jsem u nich fakt nesledoval jen výsledky.

       

      Pokud jde o Biliče, tak jako kouč Chorvatů byl zajímavej. Speciálně na EURU 2008 předváděli skvělej fotbal. Každopádně co se týče chorvatského fotbalu, tak je kolem něj spoustu mafiánů a dalších vlivů. Ostatně třeba Modrič si může jít sednout do chládku za chvíli.

       

      V případě Ruska a Turecka, tak A) Jestli je tu někdo, kdo ty ligy sleduje podrobněji, tak budu jen rád, když mě poučí. B) S Lokomotivem skončil v lize devátej, což bylo v tý době nejhorší umístění v historii klubu a po roce ho vyrazili. C) V Besiktasi skončil v lize dvakrát třetí, takže nějakou extra díru do světa fakt neudělal.

       

      V EL nemohl hrát tuším kvůli trestu, pak to dotáhl do osmifinále, kde vypadl s Bruggama.

       

      Do LM nepostoupil, v poháru nevyhrál, titul nevyhrál, takže úspěšnej tam taky nebyl.

       

      V Anglii se mu první sezónu dařilo. Hráli super fotbal, pravidelně brali body top 6, uhráli EL, ale už tehdy bylo vidět, že nemá nějaký skvělý vytříbený herní projev a ten tým stojí na individualitách - nejvíc na Payetovi.

       

      V létě pak nepostoupil do EL přes Astru, Payet mu odešel a byli nakonec za 11. místo nakonec rádi.

       

      Hlavně se v té sezóně ukázalo, že WHU nezvládá opakovaně zápasy proti TOP 6. V lize porazili doma jen Tottenham a letos to bylo prostě bídný.

       

      Jinými slovy se mu tam dařilo jen první rok, pak to šlo do kytek.

       

      Imo je prostě vidět, že ta jeho kariéra má klesající tendenci. V čem nám pomůže? V čem tak vyniká?

       

      P.S.: Pro fanoušky zfušovaných přestupů doporučuju ještě najít, jak dokázali zpackat přestup Carvalha ze Sportingu.

       

      P.P.S: Neříkám, že za bídu West Hamu může jen Bilič, ale má na tom velký podíl.

      • Lukáš Mareček23.11.2017 15:08reagovat

       https://en.wikipedia.org/wiki/Slaven_Bili%C4%87

  • ACS200023.11.2017 12:29reagovat

   Po dlouhe dobe svetlo na konci tunelu a dobra zprava 👍 Slaven Bilic je super trener, proti Stramakovi i dalsim, o kterych se na jare udajne uvazovalo, uplne jina liga!! Pokud by to vyslo, tak konecne dostane Sparta kouce s velkym K 👍👍👍

  • SuperFrankie23.11.2017 12:33reagovat

   Pane bože jenom to ne.

   To je šílenej mamlas.

   • Sendi23.11.2017 12:36reagovat

    tyvole tak já nevim koho by sis tady ještě představoval :))

    • SuperFrankie23.11.2017 12:40reagovat

     Tak já jsem byl v rámci spekulací nadšený v posledních letech jen z dvou jmen ve spojení s prací ve Spartě:

      

     Trpišovský, na čemž trvám, že bych ho chtěl i dneska a na podzim zase prokázal, že to je super kouč.

     A Guidolin.

      

     Biliče fakt je. Jeho představení ve West Hamu ve mě za poslední rok a půl vyvolalo dostatečný odpor.

   • LukyACS23.11.2017 12:50reagovat

    Přezdívá se mu chorvatský ničitel klubů Neutrální

  • AlaMierda23.11.2017 12:39reagovat

   Bilič je kvalitní trenér, ale pozor, aby se tu pak po pár měsících neřvalo Bilič ven apod.. Ono nejde mít výsledky a kvalitní hru hned

   • severan23.11.2017 13:30reagovat

    Hrvatski kopile Úsměv

  • 13goat23.11.2017 13:00reagovat

   Ujetej nápad s mnoha pro ale i proti.

  • Rarášek23.11.2017 13:05reagovat

   Hlásím se k těm, kteří by byli pro .. Sice nepovedený angažmá ve West Hamu, ale upřímně, West Ham je v totálním rozkladu, jinak všude dokazoval, že trénovat umí, má za sebou úspěchy, renomé, respekt.

   • Fanoušek z Liberce 23.11.2017 17:38reagovat

    A my nejsme v totálním rozkladu? SmíchNeutrální

  • Kamenovic23.11.2017 13:36reagovat

   Za to, co provedl West Hamu, ani omylem. Posily jako Hart, Fonte, Zabaleta, Arbeloa, Snodgrass, Calleri, Zaza, Tore...

   • SuperFrankie23.11.2017 13:50reagovat

    Zaza není špatnej fotbalista. Jen Bilič ho neuměl využívat. Podívej se, jak září ve Valencii teď.

    • Kamenovic23.11.2017 13:56reagovat

     No právě... Úsměv

 • Lístky na Sigmu - kotel

  tomnavratil23.11.2017 8:14reagovat

  Borci, prosím vás, lístky do našeho kotle proti Sigmě budou k dispozici standardně až před zápasem, je to tak?

  • viktor189323.11.2017 10:40reagovat

   ano

   • tomnavratil23.11.2017 12:31reagovat

    Dík moc! Jsem z Hané, ale fandím Spartě celý život, tak je to vždycky vtipný zápas Úsměv

 • Řepka

  asd22.11.2017 18:18reagovat

  Nikdy jsem neslyšel, že by se ze společné kasy uplacely hráči jinych klubů. To je uplna fantasmagorie.

  Na 99% to skončilo někde v bednách Úsměv Ale už je to samozřejme jedno, jen je to fakt blazen a odstrasujici priklad...kam az se da z takovy pozice (celkove) klesnout.

  • Kamenovic22.11.2017 19:49reagovat

   Já jsem četl ”zajímavý” postřeh fanouška Baníku. V předposledním kole remizoval Baník doma s Bolkou 2:2, gólem v nastavení, který Táborský ”slavil jako smyslů zbavený”, přestože Boleslav o nic nehrála. Že by měl zvláštní motivaci zápas neprohrát? Úsměv

   • SuperFrankie22.11.2017 19:55reagovat

    Tam jsem vždycky předpokládal, že měl Táborský jako odchovanec Slavie extra motivaci.

    • Kamenovic22.11.2017 20:08reagovat

     Je to jen takový ”zajímavý poznatek”, já osobně na to žádný názor nemám, Řepkovi nevěřím ani že se jmenuje Řepka. Úsměv

     • petr13722.11.2017 20:15reagovat

      Za Pepy Chovance se nedalo jmeno verit skoro nikomu😊

      • Kamenovic22.11.2017 21:54reagovat

       SmíchSmíchSmích

      • Víťák z Cé Osmičky23.11.2017 9:00reagovat

       z knihy o fair-playi

       nečet’ ani řádek

       nasadil Kadlece

       s dresem Kadeřábek

       • vánoční_pásovec23.11.2017 9:47reagovat

        Což je v tréninkovym srandamači problém, kterej pálí lidstvo.

        • Sendi23.11.2017 10:55reagovat

         lidstvo ne, ale každýho, kdo se nechce stydět za svůj klub docela jo...

       • SuperFrankie23.11.2017 11:09reagovat

        Krása

     • železník23.11.2017 9:35reagovat

      Přál bych si, aby jsi ho potkal osobně a řekl mu to do očí!

      To by byl blikanec!

      Ale připadá mi, že jsi spolupracovník Bestébáka.

   • Tazmen23.11.2017 7:05reagovat

    To je podobný jako když jsme v předposledním kole remizovali na Dukle a tím přišli o titul, tak domácí slavili jak kdyby ho vyhráli oni.

 • Komise

  trakip22.11.2017 17:30reagovat

  Pokud to tady bylo tak se omlouvám. Ty cancy nelze všechny číst.

  V utkání HET ligy mezi AC Sparta Praha – FC VYSOČINA Jihlava se rozhodčí Miroslav Zelinka dopustil chyby, když v 88. minutě nenařídil pokutový kop proti hostujícímu mužstvu za kopnutí D28 hráčem hostí v pokutovém území v souboji o míč v nepřerušené hře.

  • Kamenovic22.11.2017 17:32reagovat

   Penalta to byla jasná, bohužel, jako by nestačilo, že Plzeň nejde porazit, ještě řeže její mafie i nás... naštěstí se to brzo změní Úsměv

   • Lobrock22.11.2017 18:40reagovat

    Diky videu? Nebo co mas na mysli?

    • ambassador22.11.2017 19:27reagovat

     Na mysli nemá nic.

     • Tyrrael22.11.2017 19:46reagovat

      To si pleteš se sebou.

      • ACS200022.11.2017 20:18reagovat

       Opet zdravime management Sparty! Ze nam “vic rict nemuzete” nas samozrejme mrzi, ale tak tezky to chlapi zase neni - jednoho dvojnika Ady Sadka a na lavicku Vrbu, na jehoz platu chtel na jare DK - narozdil od nekolika zahranicnich posil kratce nato - nepochopitelne usetrit ... a potom to opravdu brzy skonci 😉

       • Tyrrael22.11.2017 20:49reagovat

        Špatný vlákno 😉

        • ACS200022.11.2017 22:07reagovat

         Mas pravdu, omlouvam se 🤔

         • Tyrrael23.11.2017 6:19reagovat

          V pohodě 😉

       • Kamenovic22.11.2017 21:54reagovat

        Rovněž zdravím spolek hospodských fanoušků. Věřte, že současná situace nám není lhostejná a věříme, že změny v následujících měsících Vás jistě nadchnou.

         

        S pozdravem AK

        • ambassador22.11.2017 21:56reagovat

         Už teď je to velká pecka.

         • Kamenovic22.11.2017 21:58reagovat

          Pro naše plzeňské fanoušky chystáme již tradičně prodej nekvalitních a hloupých hráčů.

          • ambassador22.11.2017 21:59reagovat

           Souhlasim, kvalitního hráče v týmu už nemáte.

    • Kamenovic22.11.2017 19:42reagovat

     Video na mysli nemám. Úsměv Omlouvám se, ale víc říct nemůžu.

     • kilovolt22.11.2017 20:16reagovat

      nenapínej Smích

     • Lobrock22.11.2017 20:54reagovat

      Něco jsem se taky doslechl. Začíná na to na P? :)

      • Tyrrael22.11.2017 21:35reagovat

       Policie? 😂

      • ambassador22.11.2017 21:58reagovat

       Je to tak první písmeno je P a druhý í.

      • Poldi23.11.2017 0:14reagovat

       Poldi? Nikdo mě zatím nekontaktoval...

      • hombre23.11.2017 8:52reagovat

       Je tam více možností, podle mě může jít o média, která mají obrovský vliv na a umí změnit zaběhlé zvyky. Už asi měsíc, možná i víc, se mluví, že někdo v ČR má zájem o CETV. Není to 1 člověk, ale skupina lidí a prý v ní figuruje i Křetinský..............

   • lotarr22.11.2017 20:24reagovat

    Tak rozhodčí by to možná i písknul kdyby tomu při pádu tolik nepomoh, ty ruce tam rozhodil až moc okatě.Jinak jasná byla , ale zase až z opakovnýho záběru takže sme zase u videa.

    • hombre22.11.2017 21:18reagovat

     No mně se zdá, že se těm zákrokům vždy přidává, je to takový zlozvyk. Je to faul, ale ještě tomu přidám, ať mi to rozhodčí na 100℅ pískne Neutrální.

  • hombre22.11.2017 17:48reagovat

   Tak to jsme tu všichni věděli, že to byla jasná pecka, ale že má stejný názor i komise? To mi hlava nebere Smích.

   • Pouzar1122.11.2017 17:51reagovat

    Fanoušky Sparty to uklidní od křiku a nikomu to neublíží Smích

 • Zkuste si tipnout (hlasovat)

  fanACS22.11.2017 9:57reagovat

  jak to bude s naším trenérem:

   

  https://www.facebook.com/FotbalMagazinCZ/

   

 • Cesta

  Kibic21.11.2017 21:31reagovat

  Jsem rád, že jdeme jinou cestou než sešívaný. Trochu mě začínají ty šikmo ocí iritovat. Aby se z těch jejich prachů neposr.... I když jim to třeba půjde, přesto ve mě nebudí důvěru.

  • petrmach21.11.2017 23:47reagovat

   závist..přiznej si že NAŠE cesta vede tak možná do pekel

   • Kibic22.11.2017 5:26reagovat

    Závist tam opravdu není. Prostě nemám rád když nás někdo skupuje. A to ať se jedná o jakékoli odvětví. A obzvláště mi není sympatická čínská investiční strategie. Když se podíváš do nedávné historie kdy přišli zahraniční investoři do nějakého našeho výstavního odvětví tak to ve většině nic dobrého nepřineslo. A o těch asijských nemluvě.

    • wasek2611@centrum.cz22.11.2017 12:43reagovat

     Například?

    • nanuk189322.11.2017 19:08reagovat

     Například?

  • Furia Ceca22.11.2017 10:16reagovat

   A že J&T celkem solidní balík akcií a podílu shrábnula čínská firma ti nevadí? Tohle je hrozný pokrytectví. V dnešní době globální ekonomiky. Mě osobně je jedno kdo do toho leje peníze. Důležitý je co vidím na hřišti a celkový vystupování klubu. Ten tu byl před náckama, komunistama, bude i po Brňácích anebo číňanech...

   • artaxerxes22.11.2017 11:51reagovat

    no vzhledem k pověsti Číny, bych se vůbec nedivil, že pokud by vyhrál u nás někdo jiný než Zeman a vrátil se k politice Václava Havla (zéjména v oblastidodržování lidských práv), tak by se chování jejich představitelů mohlo změnit. Navíc vzhledem vysokému věku jejich politiků, nelze vyloučit převrat uvnitř strany a změně pořádků a někteří lidé a firmy se mohou dostat na černou listinu.

     

    Ale těžko si člověk vybere - pokud tým vlastní jeden majitel, tak hrozí, že po jeho smrti dojde k útlumu; Islámští petro-miliardáři nejsou to pravé, Američtí jsou zas mnohem více ochotni naslouchat prodeji, což může vést k nestabilitě...

    • Furia Ceca22.11.2017 12:17reagovat

     Kdyby mělo jednoho dne dojít k prodeji Křetínskýho hračky tak myslím, že zájemců bude dost. O to bych se nebál. Horší to bude s původem těch peněz a jejich majitelů... moc Čechů co by to mohli přebrat není. Kellner? KPG? V horším případě nějaké šedá eminence, která to bude řídit přes anonymní akcie.

     • waaw22.11.2017 12:34reagovat

      Co je prosim KPG?

       

      • Furia Ceca22.11.2017 13:53reagovat

       KKCG sry se mi pletou s těma auditorama – prostě Karel Komárek.

       https://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Komárek_mladš%C3%AD

       • Tyrrael22.11.2017 15:39reagovat

        Auditoři jsou KPMG. Úsměv

        • DanSparta22.11.2017 16:51reagovat

         To je kolotoč v těch písmenkách dneska, co Dančo? Smích

       • waaw23.11.2017 9:17reagovat

        Hlavne ze si nemyslel KGB

    • petrmach22.11.2017 13:18reagovat

     cpát havla do fotbalu je fakt úlet

     • artaxerxes23.11.2017 10:46reagovat

      Já nemůžu za to, že nechápeš souvislosti a vnímáš fotbal velmi omezeným pohledem. Ale vysvětlím ti to.

       

      Pana prezidenta Havla jsem zmínil jako člověka, který dával přednost lidským právům před ekonomickými zájmy. U současného prezidenta je to naopak. Oba názorové proudy mají svá pro a proti.

       

      A příští volební období tu pravděpodobně bude prezident, který měl blízko k Havlovi (Drahoš, Horáček) nebo obhájí současný prezident.

      A pokud někdo bude ukazovat na porušování lidských práv, podobně jako pan Havel, může to vést k ochladnutí obchodních styků s Čínou a utlumení toku peněz do fotbalu.

    • Zilvar23.11.2017 1:33reagovat

     Poslední příspěvek s politickým nádechem na tomhle fóru, capisce?

   • DanSparta22.11.2017 14:26reagovat

    Žiš ta větev vlastnictví Sparty a větev Číny v J&T je naprosto separovaná a nemá spolu nic společnýho.

    Přečti si třeba lednový číslo Forbesu, kde se to podorobně rozepisuje.

    • Tyrrael22.11.2017 15:40reagovat

     Tak tohle už jsem dávno vzdal a jen se nad tím směji...

    • Furia Ceca22.11.2017 16:34reagovat

     Žiš to vím taky, ale J&T Finance Group má stejný akcionáře boha jeho, stejný třecí plochy omg, stejný zájmy blabla... netvrdím, že JTFG vlastní Spartu, tudíž je už vlastněna šikmookejma...

     • Furia Ceca22.11.2017 16:35reagovat

      ”tudíž ŽE je už vlastněna šikmookejma”

 • OT hokejky

  LukyACS21.11.2017 20:05reagovat

  Tečou doma se Zlínem a jsou 2 body od předposledního místa, to je taky pěkná bída.

  U fotbalové i hokejové Sparty by asi nejvíce prospěli noví majitelé. Od dob Břízy to za moc nestojí, stejně jako u Sparty za Křéti, sice je tam nějaká finanční stabilita, ale co z toho, když nejsou úspěchy.

  Jinak v Plzni to funguje skvěle i v hokeji, tenhle rozhovor je super https://hokej.idnes.cz/hokej-plzen-tomas-vlasak-mladez-uspechy-f0u-/hokej.aspx?c
  =A171120_150926_hokej_cig

  • Kamenovic21.11.2017 20:10reagovat

   Já hokej nesleduju, ale hokejky vždycky vypadají na papíře dobře a na ledě to pak stojí za prd, tak se to celý vyhází, přijdou jiní hráči, zase kvalitní a zase to stojí za prd...

    

   Nějaký rovnítko mezi obě Sparty bych ale nedával.

   • LukyACS21.11.2017 20:22reagovat

    Bříza do vedení Sparty přišel v roce 2006, hned první sezona titul, od té doby nic, přitom do toho času byla Sparta úspěšná.

    Každý rok velká očekávání a nakonec z toho nikdy nic není. Sparta pod Křéťou dost podobná bilance, zejména s LM, kdy hned první rok byla a pak už ne.

     

    I když tady je fakt, že je hokej hodně vyrovnaný a je tam víc klubů, které mají prachy, dokonce jsou i bohatší než Sparta.

    • Tyrrael21.11.2017 20:23reagovat

     Třeba poslední 3-4 zápasy mě fakt bavily, i když se nevyhrálo, ale mělo to drajf Úsměv Franta už to zvedá ;-)

   • hombre21.11.2017 20:37reagovat

    Ale vypadá to podobně Neutrální.

  • blablabla21.11.2017 20:33reagovat

   Z hokeje tu mam ohromnou radost (o hodne vetsi nez z viktorky). A nemyslim tim aktualni prvni misto a famozni vykony. Ale to jak to tady za minutu 12 zachranil martin straka, misto aby si odpocival v duchodu, narval tu do toho neskutecnej peniz, sedi na trech zidlich (minimalne),delal a dela strasne hodin denne, obklopil se schopnyma lidma (a to se musel ucit a dle myho stale uci ze kamarad neznamena vzdy to ze bude prospesny klubu) a zacal to tu davat do kupy koncepčně od žáčků atd.atd. jak si i viktorky myslim ze je to bublina co brzy splaskne (uprimne jsem splasknuti cekal uz davno, tim si nestěžuji ze se tak nestalo :) ), tak u hokeje verim v hodne plodný zítřky

   • DanSparta21.11.2017 20:40reagovat

    Moh by dat nějaký školení Kretinskymu, hlavně v tom odvětví “kamarád neznamená odborník do firmy”

    • blablabla21.11.2017 20:44reagovat

     Napadlo me to same a i to chtel napsat. Ale nakonec to spolnknul. Ja do Vasich vazeb nahore nevidim, ale je li pravda to co tu casto pisete, tak fakt nechapave kroutim hlavou, kdyz se křéťa pohybuje tak vysoko v byznysu kde ostre lokty a nesmlouvavost jsou nutnosti a samozrejnosti. To si pak vzdy rikam ze Vas ma fakt jen jako hracku. Jiny vysvetleni me totiz nenapada

     • LukyACS21.11.2017 20:51reagovat

      Ono když chce mít ve Spartě pořád o všem přehled, tak to prostě fungovat nemůže. Protože ten jeho byznys stojí neskutečný množství času a logicky na Spartu nemůže mít čas, to chce přesně člověka jako je Straka s Vlasákem, který maj o celym klubu naprostej přehled a to i o těch hráčích v mládeži. Třeba ve zlínskym fotbale Zdeněk Červenka nefunguje jinak, tam osa Červenka - Grygera - Pánik taky viditelně šlape.

      Ať nás Křetínský klidně vlastní, ale musí Spartu někomu svěřit, kdo všechno začne budovat nanovo, dá tomu nějakej řád a koncepci.

   • blablabla21.11.2017 20:41reagovat

    Je to asi jako Vy byste padli skoro na uplne dno hranicici se samotnou existenci klubu, rosicky koupil spartu a sli jste pomalu ale jistě zpet na výsluní. A jelikož Rosa musi bejt sympatickej snad každýmu, tak vypustim z huby vec kterou bych nevěřil, že kdy vypustim :D. Ale to bych Vam ten uspech pak snad i pral :D. Nebo by mne minimalne nevadil

   • ambassador21.11.2017 20:43reagovat

    Tak to se mýlíš. Viktorka je mnohem finančně silnější než HC ŠKODA. Má mnohem víc sponzorů a několikanásobně vyšší rozpočet než hokej. A pokud postoupí Vikt. Plzeň do Ligy mistrů, tak má příjem půl miliardy a na několik let vystaráno. Straka se s fotbalem vůbec nemůže srovnávat i to sám přiznal.

    • LukyACS21.11.2017 20:47reagovat

     No ale co jste z těch stovek milionů před tím - Jiráček, Pilař, Darida, 2x LM, dokázali získat? Trochu jste opravili Luční, ale furt je to slabota oproti Spartě, Slavia taky plánuje investice do akademie. Sice jste mládež zlepšili, ale oproti Spartě a některejm moravskejm celkujm je to furt tragédie.

     No a kádr? Ten furt táhnou původní hráči, sice se na to nabalí sem tam někdo, ale že by to byl nějakej zázrak? Však jak dlouho trvalo takovýmu Kopicovi než zapadl. Teď tam chcete tahat Filla, to je stejnej děs jak u nás.

     • ambassador21.11.2017 20:51reagovat

      U Kopice jsem čekal že bude výbornej hned. Jak je možný že až teď? Je dobře vedenej. To je Vrbovo práce. A Čermák bude taky výbornej, to je pan fotbalista. Za toho je potřeba Spartě poděkovat, bez ironie. Havel bude taky dobrej.

      • LukyACS21.11.2017 20:57reagovat

       jj, určitě je to Vrbou, ten pozvedl ty starý pardály, kterejm se pod jinejma nechtělo makat a teď to šlape, tak pak se přidávaj i další hráči.

       On by Spartu taky možná pozvedl nějakej koncepční kouč, jenže tady by s nim asi nebylo moc trpělivosti, ptž naše vedení očividně lítá ode zdi ke zdi. Třeba jsme zvolili zahraniční model a najednou Strama řiká, že budeme o dost zužovat kádr a chceme sázet na mladé.

       Pro mě je trenér jen špička ledovce, chci aby to ve Spartě fungovalo všude.

       • blablabla21.11.2017 21:09reagovat

        Mozna jo.jenze Vy uz jste pomalu na hraně toho, ze se možná trenerum typu Vrba ani chtit nebudou, dokud/pokud se to tam nesrovna interně

       • ambassador21.11.2017 21:09reagovat

        Ve Spartě se mění rozhodnutí každým dnem, tam nikdo nechápe co se děje. Na klíčových pozicích chybí odborníci, proto to takhle vypadá.

    • blablabla21.11.2017 20:57reagovat

     Fotbal a hokej nejde srovnavat. V hokeji je v soucasny dobe o hodne min penez nez ve fotbale. Takze 1/4milardy za LM pro viktorku je sice samozrejme fajn, ale není to ani jeden rozpocet na jednu sezonu. Sectes li vyplaty viktorianu a skodovaku, bude to nebetycnej rozdil. V hokeji maji velikanskej rozpocet jen trinec, brno a myslim ze porad i sparta.

     • ambassador21.11.2017 21:02reagovat

      Se všema příjmama z Ligy mistrů je to 500 mil. Vikt. Plzeň má rozpočet 200-220 mil. na rok pokrytý sponzory, bez příjmů z pohárů, to jsou peníze na přestupy a prémie. Šádek už se k tomu vyjadřoval.

   • LukyACS21.11.2017 20:44reagovat

    jojo, s tím ”funguje skvěle i hokej” jsem to přehnal, protože ve fotbale máte pořád dost mezer, i když to tak nevypadá a vedete s rekordním počtem bodů, tak je potřeba tam vidět spoustu věcí kriticky.

    Třeba jak se tu dnes řešily přestupy, tak je to naprostá pravda, tam na tom nejste s úspěšností o moc lepší než my a táhne Vás furt staré jádro, na které se občas nabalí někdo nový.

    To hokejky jsou hodně inspirující a je tam vidět jasná koncepce lidí, kteří tím žijí. Takové vedení je přesně to, co by potřebovala Sparta. Bohužel z nikoho podobnej zápal necítím Neutrální Ve Spartě je to neskutečně prolezlé alibismem a sebekritika je tam snad zakázaná.

    • blablabla21.11.2017 20:51reagovat

     Souhlasim s obojim. I fotbalu je letosek vysledkove ulet a samozrejme i hafo stesti (a v jihlave i chyba sudiho ldy baky dal rozhodujici gol po utocnym faulu). Navic jsme vklidu diky vasemu ”srackoidnimu”stavu a pomerne velkych ztrat u sesivek. Cili pod mensim tlakem se prirozene hraje lepe. Ale pořád si myslim co jsem psal shora. Dlouhodobe je tohle dle myho neudržitelný a prazsky ES budou dominovat a ja doufam ze my budeme nahore/treti flek a cas od casu Vam zatopime a treba i prekvapime. Ale v tom hokeji. Nechci to zakriknout. Ale tam z toho mam opravdu dobrej pocit.

     A souhlasim i s tim ze u Vas je sebekritika snad zakazana. A to si myslim ze timhle trpeli vzdy i Vasi hraci a i fandove (cest vyjimkam)

     • ambassador21.11.2017 20:55reagovat

      V hokeji nemáme šanci, nebuď naivní. Jsou daleko bohatší kluby. Straka ani nechce vyhrát play off, nemá prachy na prémie, který by musel vyplatit. Z posledního titulu se Straka dostával 3 roky. Je to přesně obráceně jak píšeš. Fotbal bude nahoře, hokej ne.

      • blablabla21.11.2017 21:02reagovat

       Ano. Prvni a posledni titul bolel, ale ted je situace lepsi. Ale jak uz jsem tu psal jinde. Bohaty kluby v lize jsou jiny. O tom žádná. Ale koncepčně a z dlouhodobyho hlediska vidim hokej nahore a fotbalej ustup (snad ne velikej)

       • ambassador21.11.2017 21:05reagovat

        Na tom se neshodneme mám přesně opačný názor.

  • Piny189321.11.2017 23:04reagovat

   Je pravda, že za vedení Břízy se udělalo hodně chyb. Jeden z důvodu byl i ten, že on sedí jednou prdelí asi na patnácti židlích. Ale zase se mu musí nechat, že když bylo nejhůř (konec SHP a pak i ČKD a pána Speychala), tak to byl on, kdo dokázal získat hromadu super sponzorů a s nimi i dost peněz. Zároveň asi málokdo věří, že on je doopravdy majitel Sparty, v zákulisí se dost hlasitě mluví o Kellnerovi, který by měl stát i za stěhováním do O2.

    

   V posledních letech není Sparta tak ekonomicky silná jako špička ligy (Kometa, Třinec, Hradec). Velká finanční síla byla naposledy 2013/14, kdy SHP napumpovalo do týmu velký prachy a nečekalo se,vzhledem ke kádru, nic jinýho než titul. Bohužel, víme jak to dopadlo.

    

   Co se týče koncepce, tak ta tam nikdy nebyla. Vždycky se postavil tým, který se po neúspěchu rozmetal a stavil se znova. To se sice stalo i letos, ale je tam vidět velká změna. Podepsali se hlavně mladší hráči, s reprezentačním potenciálem. Je super, že se sportovním manažerem stal Michal Broš, což je hodně inteligentní kluk a velký sparťan. A celkově je super, že se do klubu vracejí bývalí hráči (Nedvěd, Ptáček, Žemlička, Přikryl, Zelenka a další)a samozřejmě Franta Výborný.

    

   Věřím, že se to tuhle sezonu zvedne.

  • Furia Ceca22.11.2017 10:17reagovat

   Mi vyrazila dech cena permanentky na základní část. Proti tomu je fotbal levná záležitost.

  • artaxerxes22.11.2017 12:12reagovat

   Největší problém jsou brankáři - Od konce Břízy tu nebyl TOP gólman - přeci jen Duba, Pöpprle, Schwarz, Janus a pár dalších nebyli schopni nám vychytat titul.

    

   Za období 12let (vede to Bříza)

   7x TOP 4, 11x TOP6, 1x12.místo

   To není dominantní bilance, ale ukazuje to, že ikdyž se na Břízu nadává, tak Sparta v naprosté většině let patří k favoritům na titul.

    

   Ale v hokeji rozhoduje play-off a tam máme 2x finále z toho jeden titul a 3x jsme padli v semifinále.

    

    

 • Repka

  waaw21.11.2017 19:59reagovat

  Tak nam Repka konecne vysvetlil, jak to bylo s tou kasou. Skoda, ze uz je to asi pata verze pribehu, pokazde jina....

  • Poldi21.11.2017 22:18reagovat

   A jak?

  • artaxerxes22.11.2017 12:17reagovat

   navíc tato verze je na 99% lživá

   1) Kasa patří fotbalistům a dost pochybuji, že by oni korumpovali kolegy.

    

   2) Kasu vzal s odchodem ze Sparty, kdy bylo teprve půl sezóny pryč a pokud se nemýlím, tak výtěžek z klubové kasy se většinou projí/propije na konci sezóny

    

   3) Pokud by to byla pravda, tak se nerozkřikne, že jí sebral. Všichni by o tom mlčeli.

   • Poldi22.11.2017 12:38reagovat

    můžu vědět zdroj? díky

80958 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha