Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Reakce rekapitulace

  13goat9.11.2017 7:54reagovat

  Tak abych se také přidal, snad jen stručně, k tomu co tu v posledních dnech vypuklo za velice hodnotnou diskusi - chtěl jsem něco podobného psát před měsícem, před týdnem, po Sendiho textu, ale nakonec jsem si nechal slova na teď. Vezmu to v bodech:

   

  1. oceňuji texty všech, mělo to hlavu a patu, ale absolutně to neřešilo jádro věci - ryba smrdí od hlavy, tudíž problémy spíše než u Itala, Kotalíka a Svobody bych hledal výše. Dokud si Dan nevyndá hlavu ze svý kamarádský prdele, NIKDY Sparta nebude jiná, než teď. A jaká je teď? Od zdi ke zdi, od extrému k extrému, konzistence nulová a především je Sparta neekonomická a neúspěšná (nás jako fanoušky musí zajímat spíše to druhé, Dana by mělo oboje ale asi to má na párku)

   

  2. Ať okomentuju jakoukoliv část vašich příspěvků, vždycky se to ob argument nebo dva vrátí k top managementu Sparty (Kotalík, Svoboda). Ten je prostě na hovno. Management na hovno = koncepce 0 = rozhodnutí na hovno = neúspěšný klub. A když jsme u slova rozhodnutí, tak je to právě vrcholný management, který dělá rozhodnutí a tedy utrácí prachy = vybírá trenéra, vybírá hráče. Ale kdo to má dělat, když Kotalík tomu zjevně nerozumí a sportovního ředitele nemáme?

   

  3. Výběr Sportovního ředitele: V česku jsou dva-tři schopní, ale ikdyby jich bylo 10, 20 nebo 50, nikdo by v aktuální situaci do Sparty nešel. (Viz Vrba, Trpišovský, které Křéťa určitě lámal loňský rok - evidentně by sem teď nešli ani Hašek s Jílkem, nikdo.) Takže asi čekáme na Rosu, ovšem kvalitní fotbalista není záruka kvalitního Spor.ř.

   

  4. A právě tím, že v našem vedení sedí amatéři, jsme se krásně dostali do dnešní prdelní situace. Na lavičku vybrali průměrnýho Itala, kterého jediný benefit je, že dokáže posadit hráče bez formy a hezky kecat (ovšem pak u Stramy šíleně hapruje poměr cena/výkon), na hřiště vybrali mix nesourodých hráčů, podle nesourodých kriterií, které vlastně vybírali ještě různí lidé (Požár, Strama, Agenti, Kotalik). Z toho plyne nesourodá hra bez výsledků a opět nás to vrací, že prostě máme nahovno management.

   

  5. S tím, že zahraniční cesta je lepší souhlasím jen částečně - opět je to nějaký extrém a extrémy ve sportu nemají šanci na STÁLÝ úspěch. Můžeme kydat na Tvrdíka, Šádka, ale zatím to dělají mnohem lépe, než Kotalík.

   

  Sumář: Světlo na konci tunelu je nějaký, nepříliš velký a nepříliš jasný, ale my furt mlátíme do zdí tunelu, rozjíždíme se, brzdíme, ke všemu různé vagony jinými směry a ze Sparty se stává torzo. Torzo kdysi dominantního klubu. Z toho jednoznačně viním pana Křetínského.

  • ACS20009.11.2017 8:08reagovat

   Naprosto presna analyza!!! Doporucuji poslat nejakou formou Danovi Kretinskemu (ktery se pry podle zprav, ktere mam, obcas divi a nechape, PROC to nefunguje zrovna jemu...). Pokud se nezacnou delat personalni zmeny nahore, muzeme si tady vesele - nebo spis smutne - psat na fora dalsich deset let, stridat trenery a budeme tam, kde jsme ted ... bez titulu, bez LM, s prumernym hernim projevem a nastvanymi resp. smutnymi fanousky. Danieli Kretinsky, zacni

   konat! Ne vcera, ale uz pred nekolika lety bylo pozde .. !

  • ardentr9.11.2017 9:01reagovat

   me by zajimalo, proc nas vlastne Vrba odmitl

   • lidoop9.11.2017 9:17reagovat

    Dan s ním údajně jednal jen pro formu. Měl mu nabídnout 250 tisíc měsíčně (v repre měl půl mega, v Rusku následně ještě podstatně víc) a nechtěl mu dát kompetence, který následně Italovi dal.

   • kilovolt9.11.2017 10:35reagovat

    obavy, že by to nezvládnul...což je legitimní důvod, ale jsem rád, když se věci nazývají pravými jmény

  • Furia Ceca9.11.2017 10:44reagovat

   VSBJČ. Je to tak Úsměv

    

   Jen bych to doplnil, že máme ve Spartě jednoho skutečného odborníka a jeho práce je Spartě dlouhodobě přínosná a to Hřebíka. Zároveň se nedívím, že se nechce vrátit už do funkce, kde by byl zodpovědný i za áčko, když za ty roky jako jediný odolává téhle kamarádcovské lobby, která se rekrutuje ze zákulisí televizních show (nebo sportovních pořadů jako Otava). Zrovna tak je mi líto, že nikoho už dříve nenapadlo zkusit zlanařit Nezmara (zvlášť když vztahy mezi Spartou a Libercem byli jednu dobu celkem nadstandartní). A do třetice je mi líto, že Křetínský neinvestoval tolik peněz a nespustil tenhle projekt s Italem už tak před 7 lety minimálně a musel čekat až alibisticky na to, kdy český mistr dostane místo v LM titulem.

   • Brian Pricke9.11.2017 10:52reagovat

    Vedení Sparty banda je čůráků?

    • Furia Ceca9.11.2017 13:14reagovat

     Úsměv Aspoň někdo na mě reaguje zachytil můj iluminátský trik na trénink pozornosti.

     • Brian Pricke9.11.2017 13:56reagovat

      Nenechám si ujít příležitost, přisadit si. Tím spíše, že se jedná o vedení.

    • Poldi9.11.2017 13:45reagovat

     Yodova verze

    • petr19.11.2017 14:06reagovat

     Kotel Sparty banda je čůráků?

  • dominik279.11.2017 11:11reagovat

   Tak jasně, že hlavní problém je v majiteli.

    

   Co se týká sportovního ředitele, bylo by potřeba tuto pozici vyřešit konečně na úrovni, jakou by si klub jako Sparta zasloužil. Jestli jsou v klubu opravdu ambice, aby Sparta byla konkurenceschopná v Evropě, pak tam musíme mít někoho, kdo má vazby na vyspělejší soutěže a rozumí fotbalu.

    

   Tady se nabízí otázka, jestli jsme měli soupeřit se Slavií o Nezmara. Ten jistě odvádí kvalitní práci, ale já si říkám, pojďme to řešit jinak.

    

   Nezmar má za sebou jediné zahraniční angažmá na Slovensku. Na mezinárodní úrovni se příliš nepohyboval, za reprezentaci nehrál, jen si sem tam zahrál tuším Pohár UEFA. Ani nevím, jak je jazykově vybavený.

    

   Tady se nabízí spíš možnost zlanařit někoho jako je třeba Zdeněk Grygera. Věřím, že by mohl navázat smysluplný kontakt s kluby, v nichž působil. Ajax je klub se špičkovým vybavením pro mládež, je to jeden z nejlepších klubů na světě, co se týká práce s odchovanci. Juventus je špičkou sám o sobě. Fulham je v Londýně, to samo o sobě také není špatná adresa. I tam se dá načerpat spousta informací, dohodnout stáže, přátelské zápasy áčka i mládeže.

    

   Každopádně pokud by Zdeněk Grygera byl pro Spartu nedosažitelný, uvažoval bych o někom podobném, klidně i ze zahraničí. U Grygery ovšem už víme, že nějaké manažerské zkušenosti má a jeho klub si nevede vůbec špatně, vzhledem k podmínkám, v jakých pracuje. Sice Zlín není týmem, který by momentálně válcoval ligu, ale rozhodně je zajímavé ho sledovat. Na rozdíl od Sparty tam aspoň vidím nějaký rukopis, nějakou vizi, systematický výběr posil, sázku na správného kouče.

   • 13goat9.11.2017 11:16reagovat

    Když jsem psal dva tři schopní, myslel jsem tyto dva a samozřejmě Šádka, který tuto pozici zcela úspěšně supluje v Plzni.

    • dominik279.11.2017 11:23reagovat

     Šádka stejně nejspíš nepřetáhneme. A koneckonců, proč se o to snažit. Plzeň samozřejmě jde cestou, která je na české poměry velice kvalitní, ale to přece taky nutně neznamená že by se Sparta neměla poohlížet ještě výš. A výš už je jen v zahraničí. Proto bych šel do manažera, který má na zahraničí dobré vazby a vlastní zkušenosti. Bez toho se opravdu nikam nepohneme. Grygera má i zkušenosti s tlakem ve Spartě, zažil Spartu v Lize mistrů. Zkrátka co se týká jeho CV, tak mi vychází jako kandidát na tento post jednoznačně nejlépe.

     • Lobrock9.11.2017 11:31reagovat

      V zásadě souhlasím, Grygera by do budoucna byl pro Spartu zajímavou volbou. Problém je, že on se pořád učí. Ve Zlíně ho zaučuje Pánik. Grygera je na úplném začátku a nejsem si jist, že Sparta je vhodný klub, kde se má začínat. Nezmar ukázal, že má schopnost sestavit tým v katastrofálních podmínkách. Ovšem dokázal by totéž tam, kde mu hráče vnucují agenti, trenéři a všichni, kdo se motají kolem fotbalu? Unese tlak? Šádek mi zase nevoní kvůli zjevnému pořešení rozhodčích. Já bych fakt nechtěl, aby Spartu tlačili rozhodčí tak zjevně jako Plzeň. Asi bych byl pro nějakou zahraniční variantu.

      • dominik279.11.2017 11:38reagovat

       To je s Grygerou v naprostém pořádku. Člověk, který se pohybuje v managementu profesionálního fotbalu, se musí učit celou kariéru. Zajímalo by mě, kdo z českých manažerů se ještě nepotřebuje učit. Někteří možná jenom nabyli dojmu, že už všechno ví. Obávám se, že tací pracují zejména ve Spartě.

        

       Jak jinak si třeba mám vysvětlit, že spolupráci s Juventusem si nedávno dohodla Slavia, když se už delší čas mluvilo o tom, že Juventus má velký zájem o to, aby jeho partnerským klubem v ČR byla Sparta? Slyšel jsem i drb, že Juventus to dost urgoval, ale jaksi nebyla potřebná odezva... Jestli je to pravda, tak to potěš...Smích

        

       Každopádně ty říkáš, že Grygera je na úplném začátku, ale kdybychom tam instalovali třeba Rosického, tak je to v tomhle směru ještě horší. Samozřejmě i u něj věřím, že by nějakou funkci časem zvládal.

   • Majklll9.11.2017 11:28reagovat

    Vůbec bych se nedivil, kdyby tato pozice, tedy pozice sportovního ředitele čekala na konec aktivní hráčské kariery Rosy.. je pak ale na uvážení, jestli to bude správné řešení, když nikdo neví, jaké má sportovně manažerské schopnosti.. i když z fotbalistů má rozumné názory i vyjadřování.. bohužel ne praxi..

   • rabac9.11.2017 11:28reagovat

    Je jasné, že nám dlouhodobě chybí sport.ředitel, ale nyní to má jeden háček. DK slíbil Stramovi, že nebude spadat pod žádného sportovního ředitele, proto nepřišel Vozábal. Strama je de facto sportovní ředitel ajediný jeho nadřízený je DK. Je to opět jedna neskutečná hloupost, kdy má Strama volnou ruku. Jediná možnost pro nápravu je bud odchod Stramáka a jeho kohorty anebo změna ve smlouvě , která by obsahovala postavení sportovního ředitele a současně razantní snížení trenérského týmu.

    • dominik279.11.2017 11:33reagovat

     V odchodu Stramaccioniho vidím jediné řešení, jak se posunout. Změna smlouvy by mi nedávala smysl. Stejně tak mi nedává smysl současné fungování.

     • petr1379.11.2017 11:55reagovat

      to ale pořád vycházíme z premisy, že je Stramaccioni šumař. Možná samozřejmě je, výsledky to můžou napovídat. Ale zcela objektivně se zatím potřeboval aklimatizovat on, jeho realizák i půlka kádru.

       

      Já tam vidím spoustu otázek, na který neznám odpovědi. Možná je někdo zná.

       

      Převzal Stramaccioni část kompetencí od Kotalíka tzn. má on teď volnou rukou při pohybech v kádru, šéfuje scoutingu atd?

       

      Kolik hráčů z letních posil si vybral opravdu Stramaccioni? (já bych skoro řekl, že jen Biabianiho a Mandjecka).

       

      Jaké má vztahy s Hřebíkem? Zlepšil se vztah Letná Strahov?

       

      Jak vypadá tréninková náplň? (v téhle oblasti probleskly informace od několika hráčů, že je to velmi dobrý).

       

      Určitě jsou i další otazníky.

       

       

      • rabac9.11.2017 12:21reagovat

       Jediný kdo rozhoduje o pohybu hráčů je Strama, DK schvaluje nákupy,scouting dělá Požár ale současně i člen trenerovi kohorty.Co vím tak proti Hřebíkovi se nevymezuje ale jaká je spolupráce by nám řekl jen JH, ale ten se již přestal k Spartě do medií vyjadřovat a žádné zvěsti tímto směrem nejsou. Z posil si přivedl Strama jen Bibiho ,ostatní Ben a obě M jsou produkty spřátelených agentů od kterých hráče bere.Na závěr Kotalík již nemá žádné kompetence k A mužstvu, dělá pouze to co mu zadá DK.

      • dominik279.11.2017 12:22reagovat

       Co jsem pochopil i z vyjádření Stramaccioniho, tak všechny posily přinejmenším schválil. A už tady je něco špatně. Jak mohl schválit tolik hráčů?

        

       Ohledně vztahu Strahova s Letnou jsem měl poslední info asi šest týdnů zpátky, že se ta spolupráce stále řeší, takže nevím, na čem to teď je.

        

       Tréninková náplň by měla být lepší. Jsem rád, že třeba Václav Kadlec to takhle řekl do médií. I kdyby to byla 100% lež, tak je mi to milejší, než když někdo z pozice kapitána do fungování týmu veřejně hází vidle. Ale já fakt věřím, že aspoň ty tréninky jsou lepší. Koneckonců i kvůli tomu velké kluby mají široké realizační kádry a aspoň v tomhle se jim Sparta přiblížila. Zároveň si myslím, že Sparta sáhla po cizinci právě i z toho důvodu, že chtěla zvýšit náročnost. S českým trenérem by se to dělalo blbě, protože ten si zároveň musí dávat pozor, aby se v českém prostředí neodepsal, když se proti němu hráči vzbouří. A u nás je to nastavené tak, že v takové situaci nekompromisně letí jako první trenér.

        

       Já každopádně o Stramaccionim nechci vyloženě říkat, že to je šumař, ale úroveň potřebnou pro Spartu v něm nevidím. Ty plusy, které on samozřejmě má, by tu snad zavedl i jiný zahraniční kouč. A třeba by krom toho ještě zvládl mít výsledky a bylo by poznat, kam ten tým vlastně směřuje. Kromě toho, že ve Spartě nevidím celoklubovou koncepci, tak ji vlastně nevidím ani u áčka samotného. Není v tom systém, není to logický výběr hráčů atd. Jak jsem zmiňoval jinde, třeba takový Zlín tohleto má. Není to sice velkoklub, ale řekl bych, že pro ně je velký úspěch už jen to, jaké období prožívají právě teď. A k tomu se dostali systematickou prací. Tam by se s prostředky na úrovni Sparty snad musela hrát Liga mistrů...Smích

       • petr1379.11.2017 12:29reagovat

        Oglosuju dvě věci.

        1) Moc si neumím představit, že Stramaccioni přijde do Sparty, a první co řekne, bude: Šéf mi sem natahal posily, který nechci. Tohle by podle mě neudělal snad nikdo resp. nějakej Mourinho možná jo, kterej by zároveň rovnou odstoupil od smlouvy.

         

        2) ad ta koncepce. Já si právě myslím, že v létě to ještě nebyla tak úplně Stramaccioniho práce, byl to takovej kočkopes, což koneckonců přiznal v rozhovoru i Kotalík. Navíc to celý bylo strašně hektický, což byla samozřejmě chyba. Otázka je, co kdo prosazoval. A právě proto bych Stramaccionimu dal šanci ještě v jednom přestupním období, ať se opravdu ukáže. Co když tu koncepci má, akorát vlastně ještě šanci ji uplatnit?

        • petr1379.11.2017 12:32reagovat

         akorát ještě neměl šanci ji uplatnit

        • dominik279.11.2017 12:36reagovat

         Prosím, jestli má zůstat, tak ať opravdu nevybírá žádné posily. Jeho 100% vytipovanými hráči jsou přinejmenším Kaya s Biabianym. Kaya přišel jako věčný marod, což tady potvrdil hned v prvním ligovém kole, kde navíc do svého zranění hrál dost nezodpovědně. Biabiany je pro potřeby Sparty absolutně nevhodný. Není to špatný fotbalista, ale pro to, co Sparta musí hrát v lize, je takřka nepoužitelný. A to nemluvím o tom, že jen tihle dva vyšli na obrovské peníze, které jiný trenér nedostal třeba ani na celou sezonu. Jestli Stramaccioni něco exemplárně podělal, tak to je opravdu výběr posil.

         • petr1379.11.2017 12:40reagovat

          s tímhle souhlasím

         • dominik279.11.2017 12:40reagovat

          A vlastně se přinejmenším podílel i na výběru Ben Chaima. To je taky celkem slušný krok vedle. Přijde mi, že kdejaký jiný kouč by za zlomek ceny vymyslel daleko lepší řešní. Koneckonců i ti Radovi Fillo s Hořavou by tu asi zvládli víc než zmíněné trio.

          • petr1379.11.2017 12:45reagovat

           jj vidím to stejně. Otázka je, proč k tomu došlo. Buď to Stramaccioni prostě neumí, nebo podcenil situaci a neodhadl českou ligu. Samozřejmě je zde drb o tom, že bere ty hráče, ze kterých má největší provizi, čemuž se ale zdráhám věřit. Další otázka je, jestli se z toho poučil popř. jestli si klub víc pohlídá případné další posily (viz Kotalíkův rozhovor).

           • dominik279.11.2017 12:58reagovat

            Mně je popravdě jedno, jestli to Stramaccioni podcenil, neumí to, nebo si z toho jenom udělal kšeft. Tohle mi bohatě stačí k tomu, abych se s ním rozloučil. Tak měl dopředu předeslat, že na první půlrok chce jen 2-3 posily, seznámí se s kádrem a přestavbu odstartuje v zimě, kdy je na to dost dlouhá přestávka. Celé by to dávalo mnohem větší smysl. Ale stejně, když už tohle šílenství rozjel, tak pořád nechápu, proč neposkládal ustálenější sestavu a kolem ní nezačal vytvářet nějakou herní tvář. To, co on předvádí během celého podzimu, si přece ani nemůže sednout, protože si na tom nemá co sednout. Sednout si může něco, co se nějak ustálí a nechává se to zažít. To můžu říct tak akorát o obraně, která se mi také začíná líbit čím dál víc a třeba Zahustel, Štetina a Hovorka se opravdu vypracovávají v opory.

            • petr1379.11.2017 13:08reagovat

             První půlku chápu s tím, že já osobně bych mu zkrátka dal ještě druhou šanci v zimní přestávce.

              

             Druhá půlka je ale složitější. Obrana se nějak ustálila. Točí se to v záloze, ale neviděl bych v tom úplně nějaký jeho rozmar. Na začátku tam byl faktor Lafata, kterýho evidentně nechtěl hned odstřelit. Je tam faktor Rosický, který někdy může, jindy ne. Asi všichni ale chápou, že když může, nenechá ho na lávce. Podle toho staví zbytek středu. Navíc hráči podávají dost nevyrovnaný výkony, tak holt dá šanci i jiným, já to celkem chápu. Na krajích teď drží Biabianyho a Vatajelu, ale upřímně, ani jeden nehraje hitparádu, takže šance pro někoho jinýho by taky přece nešla označit za blbost. Ono to není tak jednoduchý.

          • rabac9.11.2017 14:00reagovat

           Ano, Bena, obě M a Kayu přivedl do Sparty Strama přes spřátelené agenty a to byla jeho největší chyba, výkonnost těchto hráčů táhne dolů i Stramu.

  • hombre9.11.2017 11:46reagovat

   Souhlas, toto tu píšu snad půl roku. Vidím to úplně stejně.

   Dokud Křetinský nevykopne ty lemply, kterým říká kamarádi, z managementu, tak se nikam nepohneme. Pak se musí vybrat kvalitní sportovní ředitel, který začne konečně koncepčně pracovat a nekopat se doprdele, jako ti Danovi darmožrouti.

   Když to nepůjde, tak bude Sparta pořád průměrným týmem a jediným řešením bude prodej Sparty někomu, kdo ji bude vést jako prosperující firmu a pozvedne ji tam, kam patří!

   • victorlima9.11.2017 18:12reagovat

    Hombre a kde bereš jistotu, že někdo movitý bude mít o Spartu zájem?

  • fevac9.11.2017 12:26reagovat

   Souhlas,1*

 • Arrivederci Stramaccioni

  xo8.11.2017 22:40reagovat

  Konečně.

  • Ali Dia Pavelka8.11.2017 22:52reagovat

   Když už nic jiného, tak alespoň příchod italského trenéra naučí i křupany, fandící Plzni pár italských slovíček. Tutti avanti Andrea Stramaccioni

   • Brian Pricke8.11.2017 23:08reagovat

    Nevykrádej.

  • trcmano8.11.2017 22:55reagovat

   Konečně už víš co to znamená? Smích

  • Acs gl8.11.2017 22:56reagovat

   Snad se tak brzy nedočkáš...

   • Acs gl8.11.2017 22:59reagovat

    Ne,že bych ho miloval,ale jsem zastáncem toho, že trenér by měl aspoň odtrenovat jednu celou sezonu.. trenéry měníme stále a stále bez užitku.

 • Vlastni zdroje x nakupy

  wasek2611@centrum.cz8.11.2017 20:32reagovat

  Radeji bych hral hezky fotbal a byl 8. s odchovanci nez byt 5. S ”hvezdama” a divat se na holomajznum. Poprve co sleduju spartu se s tim tymem nedokazu uplne ztotoznit....a to treba za grigy 5. Misto byo taky maso...

  • DJDriver8.11.2017 20:34reagovat

   To bylo mnohem horší...pospěch na křídle

  • dominik278.11.2017 20:43reagovat

   Já bych nejradši hrál o první místo, s tím bych asi byl spokojený nejvíc. Samozřejmě se také hůř ztotožním třeba s Ben Chaimem, který nebojuje, nepracuje pro tým, neběhá, simuluje a nemá žádnou produktivitu, než s jinými hráči, ale vem to čert. Mně na současné Spartě ze všeho nejvíc vadí ta nekvalita. To je to, co bohužel fakt chroupu ze všeho nejhůř. Kdyby to aspoň nestálo tolik peněz...

  • Ali Dia Pavelka8.11.2017 21:11reagovat

   Mně se líbí ”hezký fotbal s odchovanci” protože my nehráli hezký fotbal několik let a naposledy nás táhli zejména odchovanci jiných klubů Smích

   • DJDriver8.11.2017 22:13reagovat

    Tak defakto je kazdej hrac odchovanec

    • Dollaruss8.11.2017 22:39reagovat

     A pokud je trénuje/trénoval Pepa Chovanec tak jsou to odchovanci²

   • wasek2611@centrum.cz9.11.2017 11:29reagovat

    Vaclík -KADEŘÁBEK, holek,BRABEC, HYBŠ - Dočkal, HUŠBAUER, vácha, dočkal, KREJČÍ - lafata

     

    5 odchovanců....k tomu zaskakoval skalák, pavelka...

    • Lukáš Mareček10.11.2017 0:51reagovat

     Dvakrát s Dočkalem v sestavě se to hraje

 • acs

  demon8.11.2017 20:22reagovat

  do tý doby co tu bude zmrzlinář trénovat tak žádnej hráč z kapr ligy nebo čech hrající za hranicema nepříde! žádnej novák ani chorý ani plšek nebo falta nikdo z liberce ani z baníku prostě nikdo!! to není z mojí hlavy ale vímto ze strahova!!! někoho tam zním.

  • demon8.11.2017 20:23reagovat

   znám!!!

  • kilovolt8.11.2017 20:27reagovat

   Coufal?

  • Sendi8.11.2017 20:27reagovat

   tos řek’ přesně kámo! sám bych to líp neřek’!

  • dominik278.11.2017 20:55reagovat

   Nevím, koho teda máš na Strahově, ale řekl bych, že tamní lidé do těch přestupových kšeftů úplně nevidí. Předpokádám, že to, co tady píšeš, vychází z takového toho drbu, domněnky, teorie nebo nevím jak to nazvat. Zkrátka že se v kuloárech mluví o tom, že Stramaccioni vodí tolik posil záměrně, protože z toho prý má provize.

    

   Asi jako drtivá většina lidí však tohle nemůžu ani potvrdit, ani vyvrátit. Vím o tom kulové a řekl bych, že podobně jsou na tom i lidé v klubu. Kdyby se opravdu vědělo, že tohle dělá, tak by asi ten vyhazov dostal. Jak jsem vůči spoustě věcí kolem Sparty pesimistický, tak věřím, že až tak zlé to zase není.Smích

 • Novák

  Ali Dia Pavelka8.11.2017 17:02reagovat

  Vzhledem k produktivitě naší levé strany + jejich věku, co myslíte, jaký to je nápad?

  • Tyrrael8.11.2017 17:43reagovat

   Když to bude znamenat konec MiKy, tak proč ne. Smích

  • petr1378.11.2017 17:49reagovat

   Urcite to neni spatnej hrac, na druhou stranu si nemyslim, ze by nas nejak extra vytrhnul. Navic si nejsem jistej, jestli se mu chce zpatky do ligy

  • TakeACS8.11.2017 17:50reagovat

   Rozhodně jsem pro jak jsem říkál levej bek nás tlačí asi nejvíc zároveň s 10. Navíc Novák je schopnej dát i gol a určitě by pomohl Venca Kadlec při přestupu. Chtěl jsem ho už v Jablonci. Jednoznačně ANO a ať se na mě nikdo nezlobí ale Civič mu nesahá ani po pas...

  • dominik278.11.2017 17:52reagovat

   Já bych věřil Čivičovi. Co se týká Costy, tak jsem už psal, že jeho produktivita by vycházela spíš ze standardek, což teda momentálně nějak nevychází.

    

   Docela zajímavého levého beka by Sparta také mohla mít v Honzovi Vondrovi. Na toho byly svého času velice dobré ohlasy z druhé ligy, zejména během hostování v Pardubicích. Jenže pak ho bohužel také dost zbrzdila zranění, takže tam si počkám, jak se to bude dál vyvíjet.

    

   Ještě bych připomněl, že levého beka by mohl hrát třeba Karavajev. V Jablonci snad hrával i zleva, levačku přece jenom nemá špatnou, na střelu pravačkou by mu ten levý bek možná vyhovoval i víc. Takže post levého beka bych asi vyřešil z vlastních zdrojů. Samozřejmě je otázka, jeslti Karavajev v zimě neodejde. Podle mě by to byla škoda. Nechápu, že trenér dá na levého beka raději Michala Kadlece, vůbec mi to nedává smysl.

   • daweee8.11.2017 18:14reagovat

    a muzu se zeptat, co bys z vlastnich zdroju vlastne nevyresil? :D Honza Vondra tyvole :D :D

    • DJDriver8.11.2017 18:18reagovat

     Tak to uz je takova dominikova klasika. Ale ono je to s tema dorostencema tezky...myslim si ze momentalne na to absolutne nemaj ale nerikam ze jednou mit nebudou

     • dominik278.11.2017 18:51reagovat

      Spíš je klasika některých místních diskutérů neustále překrucovat výroky druhých. Když napíšu, že bych vytvořil víc prostoru pro mladé hráče, není tím myšleno, že by hned hráli základ nebo patřili do 16-18 hráčů, kteří nejvíc hrají.

       

      Naopak bych řekl, že když David Holoubek v minulé sezoně z nouze sahal po mladých hráčích z dorostu a juniorky, tak si to své odvedli. Dokonce bych řekl, že si to odvedli lépe než většina posil, co přišly letos v létě.

      • daweee8.11.2017 19:17reagovat

       Já měl (a mám) Holase fakt rád, to jeho vystupování i trénování bylo fakt sympatický a doufám, že prorazí. Ale ty mi ho tímhle úplně zošklivuješ, Sparta s dorostencema a juniorama nemůže hrát čelo ligy, nevím, proč to furt omíláš. Ano, občas některý z nich může v 80. minutě naskočit.

       Vlastně v první větě napíšeš, že chápeš, že mladí kluci nemůžou hrát hned základ a v druhý větě argumentuješ situací, kdy ten základ hráli.

       • Brian Pricke8.11.2017 19:40reagovat

        Hlavně, že momentální Sparta hraje o střed tabulky.

       • pubi8.11.2017 20:12reagovat

        Mám to podobné. Taky rád vzpomínám na Holoubka, na jeho koně, rád bych, aby dostali víc šancí. Byť chápu, že prostě Stramaccioni dostal za úkol letošní úspěch, tak se ze začátku asi ani nemohl rozhodnout pro volbu dávat šanci místním mladým. To by prostě neudělal žádnej cizí trenér v novým prostředí.

        Ale takovej Dominik tady Holasovi a spol. dělá třeba v mých očích fakt medvědí službu...

        • dominik278.11.2017 20:31reagovat

         Stejně tak se nabízí otázka, jaký opravdu špičkový trenér by se k úkolu udělat okamžitý úspěch postavil tak, že by sem natahal tolik posil, případně odsouhlasil příchody ještě jiných hráčů. To totiž od samého začátku nedávalo smysl.

          

         Podle mě Sparta nejde ani cestou toho, že by něco budovala, ani za okamžitým úspěchem. Budovat něco nového bys musel s větším zapracováním mladých hráčů (neříkám nutně teenagerů, ale třeba do 25 let). Na okamžitý úspěch zase nemůžeš všechno totálně překopat.

         • pubi8.11.2017 20:38reagovat

          Jasně, do tohohle jsem se pouštět ani nechtěl. Spíš mi teď šlo o toho Holase. Já myslim, že my se můžem klidně shodnout, že se neshodnem. Smích Když mluvíš o tom budování, já bych to spíš nazval vydáním se jiným směrem. Z mýho pohledu prostě angažování zahraničního trenéra a hráčů se jménem (Mavuba, Janko) může přivést úspěch, ať toho docílí oni nebo někdo po nich, za kterými už přijdou jiní hráči, kteří se třeba chytí lépe. Protože prostě na soupisce uvidí hráče, který to někam dotáhli, nepůjdou ”někam na východ”.. Doporučuju v tomhle poslední vydání Český uličky, vystoupení Šmicera se mi tam strašně líbilo. Když vedle něj nesedí Vízek, se kterým musí souhlasit, aby nebyl doma dusno, docela se dá poslouchat.

          • dominik278.11.2017 21:05reagovat

           Ovšem nabízí se opět otázka, jestli třeba Stramaccioni je kouč s dobrým jménem v cizině. Přece jenom jsem už také zaslechl tu historku, že Pavel Nedvěd měl posílat do Česka varování, ať tohoto trenéra určitě nepodepisují. Prý to říkal i samotnému Křetínskému, ale bůhví, jestli je to pravda.

            

           Co se týká Mavuby nebo Janka, tak mám trochu obavu, aby sem právě ti hráči nechodili čistě proto, že už je v lepších klubech nechtějí a oni svůj fotbalový důchod nechtějí prožít v Kataru. Přece jenom u některých těch posil mám fakt pocit, že to tady mají těžce na háku. Někdo si třeba ještě dokáže odvést svou práci tak, že je v konečném důsledku užitečný, ale nějakou velkou bojovnost a přijetí vůdčí role v tom nevidím.

            

           Rozhodně bych byl nerad, aby Sparta získala nálepku: ”To je ten klub, který je tak hloupý, že vám v 33 letech dá smlouvu na tři roky, přestože už máte to nejlepší dávno za sebou.” Zkrátka bych byl nerad, abychom se stali jen užitečným přivýdělkem pro vyčpělé hráče, prostě takovým Katarem.

            

           Ale ok. Jednoho, maximálně dva takové hráče jsme zkusit mohli. Stále však platí, že tu letní revoluci absolutně nechápu. Posil zbytečně moc, zejména na některých postech. Stejně tak nechápu, že ještě aspoň dva další hráči nebyli posláni pryč. Vlastně celá ta revoluce proběhla jen tak napůl, stejně tak se Sparta vydala novým směrem taky jenom tak napůl. Okamžitý úspěch se podělal ještě v srpnu, herní tvář nikde, vyhlídky do budoucna taktéž. Nejvíc minut odehrál Biabiany, který Spartě ani nepatří. Jestli v lednu přijde třeba šest dalších posil, tak už to snad budu sledovat jenom na teletextu.Smích

        • waaw8.11.2017 21:33reagovat

         Podpis

    • pubi8.11.2017 18:35reagovat

     Vondra <3

    • Mek8.11.2017 18:38reagovat

     Ćivić,Holzer, Dudl, Karavaev... to jsou vlastní zdroje.

    • dominik278.11.2017 18:48reagovat

     Nechápu, co je na tom k smíchu. Já přece neříkám, že se má teď vrátit do Sparty a hned hrát za áčko, jen že budu zvědav, jak se jeho kariéra bude dál vyvíjet. V kolika zápasech jsi ho viděl hrát? Ty už teď víš jistě, že to jednou nebude hráč, který by měl na Spartu nebo národní tým?

      

     Já bych na tohle posmívání se tomu, že někdo není dostatečně dobrý fotbalista, vždycky s oblibou zareagovat tím, že Sparta je momentálně pátá v tabulce, tj. mimo pohárové příčky. Jinými slovy takový lepší průměr, v podstatě na úrovni klubu, který se před sezonou strachuje, zda mu regionální firmy v roli sponzorů budou ochotny prodloužit spolupráci. To je současná Sparta s Biabianym, Ben Chaimem, Jankem, Mavubou a jinými posilami, které možná znějí lépe než nějaký Honza Vondra.

      

     Jinak vlastními zdroji byli myšleni Karavajev, Čivič a Costa, tři hráči, z nichž aspoň jeden snad vždycky bude mít dostatečnou formu na to, aby hrál základ Sparty.

      

     A na otázku, co bych nevyřešil z vlastních zdrojů, bych odpověděl, že teoreticky nic. Podle mě je v kádru áčka Sparty dost kvalitních hráčů. Teoreticky bych uvažoval o nějakém třetím stoperovi, který by jistil Hovorku se Štetinou, případně bych řešil nějakého středního/ofenzivního záložníka. Na tyhle posty možná jeden hotový hráč chybí.

     • daweee8.11.2017 19:15reagovat

      Aha aha, takže protože je Sparta pátá, tak si můžem dovolit vodit (lepší) průměrný hráče. To když je budem vodit, tak bude Sparta za chvíli sedmá, to už by mohli bejt jen průměrný a časem třeba i (horší) průměrný ne? Argument jak noha, že je Sparta pátá. Věta se sponzorama je absolutně irelevantní.

      Karavaev je hroznej i na svym místě, Costa většinu času zraněnej a Čivič prozatím nepřesvědčil. Ale tak vyřešíme to Honzou Vondrou.

      • dominik278.11.2017 19:19reagovat

       Kašlu na to, ty prostě reaguješ na nějaké ”mé” výroky, které jsem ovšem nikde nepsal. Ty vylhané výroky pak posouváš někam, aby ses tomu mohl posmívat. Příště mi prosím rovnou připomeň, že na tebe nemám vůbec reagovat.

       • hombre8.11.2017 19:32reagovat

        Nerozčiluj se.

        Já bych taky zařadil pár hráčů z dorostu, nebo juniorky do Áčka, ať si zvykají na tempo, rychlost, agresivitu, sílu v lize. Ale že bych to vše lepil jen z vlastních zdrojů, to ne...

        Ale v každém ročníku, myslím, může být jeden výborný hráč pro Áčko. Já si myslím, že Traoré by mohl nakouknout do Áčka a Drchal z dorostu, který momentálně trpí neformou dorostu. Z U17 bych zase přeřadil 2-3 hráče do U19, ale nevím, kolik mají náhradníků, moc jich není.

        • dominik278.11.2017 19:39reagovat

         Já se nerozčiluji, ale abych tomu předešel, tak musím na některé lidi reagovat méně, popřípadě vůbec.Smích Jak jsem již vysvětloval, těmi vlastními zdroji jsem myslel předně hráče, kteří už v áčku jsou. I kdybych 100x trpělivě každému odpověděl, že bych hráče z mládeže bral do áčka na pozici cca 19.-25. hráče, tak mi stejně zase někdo bude podsouvat, že chci poskládat áčko skoro jenom z odchovanců.

          

         Zrovna levý kraj obrany mohou hrát aspoň čtyři z hráčů áčka, takže nevím, proč by na tenhle post měla přijít posila.

          

         To, že levý kraj obrany nijak zvlášť neexceloval, když tam hrál Michal Kadlec, ještě neznamená, že Karavajev nebo Čivič by jeho úroveň nepozvedli.

         • kilovolt8.11.2017 20:22reagovat

          vlastní zdroje....ale rozumně....postupně a pomalu...to je cesta

         • hombre8.11.2017 20:34reagovat

          Tak já bych tam zrovna Karavajeva necpal. Myslím, že půjde pryč.

          My potřebujeme pravýho beka, Zahustel - není to můj šálek kávy, ale dobrá, no a pak nikdo...

          Vlevo je Costa, ale já bych tam dával Civiće, tam je potenciál, ale musí hrát, hrát, hrát. Musí se mu dát šance.

          • Sendi8.11.2017 20:37reagovat

           to je vtip? na pravýho beka máme Zahustelem a Karavaevem dva z pěti nejlepších pravejch beků v lize, ty to máš celý nějaký pomotaný čoveče...jmenuj jednoho našeho levýho obránce, kterej snese srovnání se Zahustelem a Karavaevem? Zahustel, nejproduktivnější bek v lize, ale jasně, neni to tvůj šálek kávy, naproti tomu Costa s Kadlecem, to je balet Smích

           • hombre8.11.2017 21:15reagovat

            Já mluvil o Kadlecovi? Nějak si nevzpomínám.....

            Karavajev, to je možná tvoje hitparáda, ale za mě je to hráč úplně z formy, strašný v defenzívě a v ofenzívě taky nic. Zahustel je momentálně o level výš než on. Dozadu ale taky špatný, ale v ofenzívě dobrý a slušná hlava.

            Costa má slušné standardky, ale letos nějak slabší a Civić, velký potenciál, ale proč nehraje, to já nevím. Ale proč tam hrával Kadlec, to já taky nevím.....

            Já nevím proč pořád tlačíš na pilu? Když má někdo jiný názor, tak je pako, že?

            Býval jsi tolerantnější.... SmíchNeutrální

 • Sečteno a podtrženo

  captain_obvious8.11.2017 15:14reagovat

  Seďte míň za počítačem, choďte mezi lidi, odposlouchávejte během pinglování jejich názory, mluvte s nimi o Spartě, protože támhle Pepa z depa a jeho kámoš Karel jsou dlouhodobě vysoce relevantním zdrojem informací o Spartě a na jejich názorech extrémně záleží, proto byste si je neměli nechat ujít. Úsměv

  • Ali Dia Pavelka8.11.2017 15:16reagovat

   Podle téhle logiky bych měl každý zápas řvát ”Rosický, ty si bebíčko” ”Rosický, skonči” ”Rosa je ze skla” ÚsměvÚsměvÚsměv

   • hombre8.11.2017 15:39reagovat

    Ty si vždy vybereš jen co potřebuješ.

    Nikdo to tak přece nemyslí.

    Tomáš má už svůj věk, to se nedá zastavit, mio zranění, rehabilitace, atd. On je pořád výborný a nadstandardní hráč, ale vidíš - zase zranění a neví se, na jak dlouho. A nerad bych, aby dopadl jako Lafata (kterému taky nepřeji nic špatného). Už by mu měli ve Spartě - ve vedení - udělat místo.

    • Ali Dia Pavelka8.11.2017 15:43reagovat

     Já ale vůbec nereaguju na to, co píšeš ty, ale na to, že bych se měl řídit podle toho, co říkají ostatní. A ostatní se smějí Rosickéhomu, Čechovi, Stramovi, na stadionu sedím pod dědkama co po 0:04 hry řvou na Marečka, že je čůrák, když dá Karavaev špatnou přihrávku, takže podle týhle logiky bych si měl o všech našich hráčích myslet, že jsou čůráci a přidat pár extra jako Mareče, Mavuba... Úsměv

     • Brian Pricke8.11.2017 15:55reagovat

      +1 za názor na Marečka, toho pána chci poznat.

     • hombre8.11.2017 16:39reagovat

      Tak to se omlouvám.

 • ...

  peterpan278.11.2017 12:10reagovat

  No, zaznělo tu toho v posledních dnech docela dost, asi se dá v určitých ohledech souhlasit s každým. Já bych se teda zařadil spíš do kritičtější

  audience místního fora. Pravda je, že asi po pátým kole jsem tu z frustrace napsal ”Stramak ven”, ale ted to vidím tak, že ho opravdu nemá cenu

  vyhazovat, a to ani v zimě. Protože pokud by přišel nový trenér, začala by další přestavba a přišlo dalších iks posil a celý podzim by byl k ničemu.

  Věřím, že Strama dělá vše, co může, aby to bylo lepší. To ovšem dělal i třeba místní nenáviděnec RadaÚsměv

  Rozhodně bych ho kritizoval za podcenění naší ligy, podcenění přípravy, občas nepochopitelné změny kádru, ale je třeba uznat, že hra jde, s odřenýma ušima,

  pomalu, ale jistě nahoru. Otázka je, kde je vlastně strop této Sparty, já teda doufám, že tam potenciál ještě je.

  Velkým štěstím je pro Stramu určitě to, že do dost zápasů nastoupil Rosa. Nebýt jeho, máme ještě o pár bodíků míň. A to vůbec

  nemluvím o tom, že mít ho k dispozici Ščasný, Holoubek nebo Rada, určitě by ta hra vypadala tehdá taky jinak. Taky se tu psalo o zraněných. Nedokážu říct, jestli je to

  výsledek práce nových lékařů a fyzioterapetů nebo to byla jen smůla anebo tam hraje roli objektivně menší počet zápasů

  na podzim. Upřímně si řekněme, že pokud by Sparta skončila na konci roku na horším než třetím místě, tak by to byla katastrofa, beru-li v úvahu náš rozpočet a možnosti. Uvidíme, třeba se k nám

  otočí na jaře trochu i štěstí a proklouzneme na druhý místo, což by se dalo vzhledem k plzeňské dominanci považovat za úspěch. Ale bude třeba , aby tomu každý od trenérů začínaje a hráčů konče dal něco víc.

  Prostě nemám pocit, že všichni dělají maximum pro to, aby byla Sparta zase úspěšná. Rozhodně bysme se neměli poměřovat s týmy jako Olomouc nebo Liberec. Měřítkem by měly být Plzeň a Slavia. A pokud vidím jejich hráče, přijdou mi teda

  individuálně lepší, rychlejší, důraznější. Čili posílit se ještě musí, ale už bych to viděl jen na 2-3 hráče. A na jaře se opravdu ukáže, jestli na to Strama má nebo nemá. Já si myslím, že nemá, ale rád se nechám překvapitÚsměv

  • Majklll8.11.2017 13:54reagovat

   nevím - Rosa je samozřejmě na hřišti platnej, jednou se mu tedy zápas nevyvedl, ale jinak jasně nej na hřišti, ale zatím ho hráči nijak extra nedokážou využít, nebo spíše to, co jim předkládá.. a nemyslím si, že bez něj bychom měli o nějaké body méně..

  • blablabla8.11.2017 13:59reagovat

   Ja se vyjadrim jen k Tve vete ze skoncit hur nez treti by byla katastrofa. Pokud myslis ze sportovniho fanouskovskeho hlediska, tak ano. Z ekonomického si to nemyslim. Mate to vyhodu (a paradoxne mozna nekdy nevyhodu), ze mate kdyz to prezenu bezednou kasu a tu mit budete, dokud budete mit stávajícího majitele

  • hombre8.11.2017 14:35reagovat

   1 - to je pravda, že podcenil přípravu, ligu a včasné příchody hráčů, ale nemyslím si, že se tým zvedá. To že máme plichtu ve Zlíně, to není zvedání. Zlín je ve sračkách, za posledních, myslím, 6 utkání, vyhrál nad Jihlavou a třeba doma s Bolkou dostal bůra! My jsme neporazili nikoho v důležitém zápase, když nebudu brát Znojmo........, nechci psát Baník a Teplice, ale rád bych napsal Plzeň a Slávii!

   2 - Rosa - tady štěstí, že si zahraje na pár zápasů Tomáš, ale jestli na něj Stráma spoléhal, tak je to další jeho omyl. Tomáš by měl ukončit kariéru a věnovat se Spartě, třeba jako Nezmar! My nemůžeme spoléhat na hráče, který bude hrát 3 zápasy a 8 ne. Tady musí přijít 2 kvalitní, běhávý a rychlý ofenzivní záložníci a levý bek.

   Jinak souhlas.

    

   • hombre8.11.2017 14:37reagovat

    Oprava - pravý bek, levá strana je v pohodě.

    • DJDriver8.11.2017 15:13reagovat

     Me se zda pravej bek celkem v pohode misto

     • hombre8.11.2017 15:31reagovat

      Máme tam jen Zahustela, Kara je mimo.

      • Ali Dia Pavelka8.11.2017 15:35reagovat

       Dan Mareček. Vyřešeno.

       • hombre8.11.2017 15:42reagovat

        Smích a kdy hrál za Áčko, nebo za chlapy?

        • Ali Dia Pavelka8.11.2017 15:53reagovat

         Semifinále poháru.

         • hombre8.11.2017 17:36reagovat

          Smích, tak to je vyřešený, Kikin taky už hrál za Áčko, před 2 roky dorost proti Jablonci. Tak proč vlastně někoho kupujeme? Smích

          • Ali Dia Pavelka8.11.2017 17:41reagovat

           Na Dana Marečka mám od relevantních zdrojů takový reference, že mu prostě věřím. Dan na rozdíl od Kikina nemá postavu dvanáctiletý holky, takže dospělý fotbal zvládne. A pokud má Kara odejít, nevidím důvod, proč někoho kupovat. To by musela být posila 100% do základu.

           • hombre8.11.2017 18:18reagovat

            Já tu psal o Danovi asi před měsícem a odpověď byla ve stylu, že jsem asi pako, který chce dávat juniora do Áčka, který za chlapy neodehrál ani minutu. A to jsem napsal, že bych tam šupl aspoň 3 hráče, ať mají motivaci a vědí, jak se maká v mužích...

            O Marečkovi tu psal dobře i Sendi a s to postavou - mluvíš mi z duše. To bude Kikinův hrob i skoro celé zálohu U19, buhužel....

           • Sendi8.11.2017 19:04reagovat

            Daniela je na beku škoda, ve středu hřiště exceluje...

            • Ali Dia Pavelka8.11.2017 19:08reagovat

             Tam už exceluje brácha Smích

             • hombre8.11.2017 19:22reagovat

              Smích, tak určitěěěěě.

              Jinak si myslím, že má Sendi pravdu, v záloze je hodně dobrý, ale myslím, že je zraněný.

             • Sendi8.11.2017 20:29reagovat

              představ si tu poezii - Mareček s Marečkem vedle sebe ve středu pole! tyvole

 • Putz

  wasek2611@centrum.cz8.11.2017 11:45reagovat

  Nedávno tu byla diskuze o Putzovi :)

   

  https://www.efotbal.cz/clanek-185213-Sparta-Minul-jsem-spravnou-dobu-mrzi-Putze-Pred-2-ligou-dal-prednost-skole-a-hraje-CFL.htmlÚsměv

 • Strama

  rabac8.11.2017 10:34reagovat

  Včera zde napsal Dominik, že na zdejším foru jsou zvláštní lidi, kteří mají naprosto odlišné názory než ostatní veřejnost. Již dlouho jsem chtěl něco podobného napsat, názory některých zdejších pisatelů jsou naprosto odlišné od reálných lidí. I já mluvím hodně s lidmi, kteří se pohybují nebo pohybovali okolo fotbalu a nejsou to žádní nesoudní fanouškové a všichni podtrhuji všichni mají jednoznačný názor na současné dění ve Spartě. Tak slabá a k smíchu Sparta ještě nikdy nebyla a určitě to není chyba jenom Strami. Když zde však čtu jak Sparta může být ráda, že k nám přestoupil nový dirigent hry Mavuba, který přeci hrál francouzskou ligu, anebo se zde píše, že Strama prosadil přestavbu Strahova, prosím vás můžete napsat co se změnilo na Strahově, vyjma nových sprch a atd.Hodně často si myslím, že mnoho lidí ani nemyslí vážně co napíše a někteří by se měli místo sezení u počítače vydat mezi lidi a naslouchat jim.Neberu lidem jejich názor, jen jsem chtěl reagovat na Dominika a na zvláštnosti int.společenství.

  • 13goat8.11.2017 10:41reagovat

   Je pravda, že na Strahově jsem byl a ničeho význačného jsem si nevšiml. Samozřejmě jsem neměl přístup zdaleka všude, ale když jsem tam vcházel, čekal jsem nějakou bombu. Kde nic tu nic.

   • CelticGirl8.11.2017 11:28reagovat

    Totalne se prestavila posilovna apd. Staci sledovat instastories mladych hracu, kteri to take vyuzivaji. Za me je ts posilka lepsi nez ta na Letne..

  • petr1378.11.2017 11:19reagovat

   kromě trollů, kteří se tady rojí, jsou tady reální lidé. Nevim, kde jsi přišel na opak. Řada lidí tady chodí pravidelně na Spartu. Já mám třeba permici už asi 15 let.

    

   Pokud je momentálně Sparta slabá a k smíchu, tak zejména proto, že se proti ní obrátila část Sparťanů vč. kotle. Pak je zde samozřejmě velká slabina v tom, že nemáme pořádného sportovního ředitele, který by například mnohem líp ukočíroval ten letní řez (o kterém jsem ale přesvědčen, že přijít musel).

    

   Velká část kritiky Sparty je mnohem víc k smíchu, než Sparta samotná. Věty typu - jak je možný, že nehrál ve Zlíně Lafata (kterej nedal gól venku asi 2 roky) - jsou úplně mimo. Stejně tak, když Spartu kritizují lidé jako Lukáš Zelenka, který měl talent jako Rosa, ale kvůli svému ”přístupu” to dotáhl jen do Westerlo, popř. partička sice bývalých legend, ale zároveň lidí, kteří jsou tak hloupí, že se nechají ojebat i Markem Vítem.

    

   Ad. Mavuba. Sám určitě víš, jak to bylo. Naskytla se možnost získat ho zadarmo, tak přišel. Neplánovaně, spíš navíc. Jasně je už asi za zenitem, ale pořád ukazuje, že je to dobrý fotbalista. Není to dirigent hry, ale když nemůže Rosa, tak je to částečně jeho úkol. Nikdo ze Sparty se přece netají tím, že ”desítku” shánějí. O kritice lidí jako Vízek nebo čeští agenti se pak vůbec nemá smysl bavit.

   • hombre8.11.2017 11:37reagovat

    Tak jinak.

    Mýlíš se. Řady lidí sem chodí a jsou to fandové Sparty, kteří ji fandí třeba 40 let a sere je tato situace, ve které se Sparta nachází. Mají na to jiný názor, než třeba ty. To neznamená, že jsou to trollové!!! Samo, že se tu vyskytují, to beru...

    Další věc, je ta, že opravdu se mluví o Spartě, že je nejslabší za poslední roky, jestli si myslíš, že to není pravda, tak jseš vedle. Jiní fandové se nám opravdu smějí a jsou rádi za Strámu Neutrální a chtějí, aby zůstal u nás co nejdéle... Pak jsou soudní fandové, taky jiných týmů, kteří chtějí Spartu silnou, aby byla konkurence - ví že Sparta byla a snad bude vždy motorem fotbalu v ČR.

    Trochu stačí vystčit hlavu z ulity a vyjít mezi lidi.

    Já jsem rád za řez v týmu, ale podle mého, to bylo v nešťastnou dobu a měl být razantnější.

    Jinak Lafata, jsem rád že nehraje, dal gól v Bolce....

    • petr1378.11.2017 11:48reagovat

     ale to je jasný, že jsou tady lidi s různými názory. Ovšem trollů tady v posledních měsících řádí spousta (resp. možná pár ale z růzými nicky). Co si myslej fanoušci jiných klubů, je mi upřímně jedno.

      

     Jestli je Sparta nejslabší za poslední roky se ale přece neukáže za 3 měsíce od tak radikálního řezu. Na začátku sezony to byla naprostá katastrofa, teď už se to zlepšuje, i když třeba pomalu.

      

     Já třeba věřím, že to půjde nahoru. Chápu, že jiní lidé nevěří. Co mě mrzí je, že místo aby dali šanci a pomohli fanděním, tak se obrátili ke Spartě zády.

      

     Lafatovi se omlouvám. Jinak já oproti jiným nepatřím k jeho vyhazovačům. Samozřejmě pomalu končí, ale mě se na něm líbí, že jsem ho nikdy neviděl odfláknout zápas. Vždycky makal naplno. Zároveň je ale naprosto pochopitelný, že už hraje míň a míň.

      

      

     • hombre8.11.2017 11:59reagovat

      Tady se nemyslí za 4 měsíce, ten sestup je už dlouhý, kolik 8-10 let? S pár výstupy.

      Já jsem rád za tento řez, ale bojím se, že chyba nebude v hráčích a trenérovi a bude tento chaos pokračovat dál.... Toho se většina fandů obává.

      Tak u nás je takový mix fandů všech klubů a jejich názory - rozumné - musíš brát...., kolikrát mají správný úhel pohledu.

   • Furia Ceca8.11.2017 11:42reagovat

    To nemyslíš vážně ”Pokud je momentálně Sparta slabá a k smíchu, tak zejména proto, že se proti ní obrátila část Sparťanů vč. kotle.” Tohle naposled říkal Míša Kadlec, že se na něj píská jen proto, že mu fanoušci závidí peníze. Sparta je k smíchu hlavně díky ”skutek utek”. Je to důsledek dlouhodobýho řízení klubu a ohlašování cílů, jejich následné neplnění a prodáváný pak jakoby to vlastně bylo v pořádku. Za tohle je Sparta k smíchu. Za tu nafoukanost, chybějící reflexi, nerozvážné kroky, naivní ambice, fušérský management, přístup hráčů versus tvrdá výsledková realita. Před začátkem sezóny do fanoušků nalejí obrovské očekávání (nikdo je nemírní moc zrovna i když sezóna předchozí byla plná epic fails) a výsledky známe všichni. Mám naprostý porozumění pro tu frustraci a fanoušek je ten poslední kdo za ní skutečně může. To je jen důsledek.

    • petr1378.11.2017 12:00reagovat

     Ale jo, že máme špatný vedení, je určitě pravda. Ovšem kdyby Sparta držela pospolu, tak jsme mnohem silnější, než když část fanoušků řve na trenéra (možná špatného), že je bastard a posílá ředitele (asi špatného) do plynu. Soupeři vidí, že jsme vnitřně rozložení a logicky jim to zvedá sebevědomí.

      

     Ať je to jak chce. X let tady byla stagnace, měnili se čeští trenéři, a obměňoval se kádr. Výsledek byl pořád plus minus stejnej, především nebyla LM.

      

     Teď se do toho řízlo radikálně. Možná zbytečně moc, možná trochu vedle, možná se to bude muset korigovat. To všechno ale vyžaduje trochu času. Kdo čekal zázrak za měsíc, je naivní.

      

     Já jsem trpělivej. Možná se chci tak trochu i dozvědět, jestli to Štramák dotáhne nebo je to fakt šumař. Spousta lidí to tvrdí už teď, což je podle mě předčasný a nespravedlivý. Zároveň samozřejmě můžou mít pravdu a naivní optimista jsem já.

      

      

   • dominik278.11.2017 11:43reagovat

    Já bych s tím ”získat zadarmo” byl trochu opatrný. Tam určitě nebude nějaký zanedbatelný plat, dost možná vyšly podpisové bonusy na podobnou částku, jako kdybychom kupovali třeba Hrubého z Ostravy. A smlouva je na tři roky, což u hráče v takovém věku je celkem risk. Krom toho bych už z principu byl opatrný na přivádění více hráčů na jeden post.

     

    Co se týká složení fóra, tak bych řekl, že tak 90 % fakt nejsou trollové a procento lidí, co chodí na Spartu alespoň víckrát do roka, taky nebude úplně malé. Ale je fakt, že tady se utvořilo takové zvláštní vakuum, kde převládají úplně jiné názory než kdekoliv jinde.Smích

    • petr1378.11.2017 12:06reagovat

     abych řekl pravdu, tak finanční záležitosti vůbec neřeším. Sparta stejně není v tomhle ohledu standardní klub, ale součást (i když třeba ne papírově) obřího holdingu, kde se točej úplně jiný peníze.

      

     Pokud jde o víc hráčů na jeden post, tak to mi nevadí. Jsem přesvědčen, že v posledních letech jsme i vinou zranění neměli v kádru vůbec konkurenci, což vedlo k totální stagnaci spousty hráčů.

     • dominik278.11.2017 12:16reagovat

      Pořád tady třeba hraje roli i finančí fair play. Když to přeženu, tak je to asi jako kdybys říkal, že ti je jedno, že v NHL podepsali nějakého hráče za 8 milionů dolarů ročně. Ono to sice z tvé kapsy nejde, ale jeden drahý hráč logicky zabírá místo jiným. A pak si kladu otázku, jestli tu fakt má být Mandjeck i Mavuba, když je tak trochu sporné, zda takové typy má Sparta vůbec využívat, že jo...

      • Sendi8.11.2017 12:27reagovat

       že se za příklad vezme zrovna Mavuba, excelentní profesionál, kterej má nepochybně pro klub přínos, vždyť to je skoro jako posílat do hajzlu Rosickýho ;)

       • johnny18.11.2017 13:36reagovat

        Přesně proč nejmenuješ třeba profesionála Frýdka, kvůli kterýmu jsme prohráli v Brně, nebo třeba profíka Kadlece, kterej nebude hrát, protože to mán přes nohu, nebo Čermáka, kterej chlastá a bourá.

      • petr1378.11.2017 12:30reagovat

       Ja jsem jen fanousek. Rad na Spartu chodim, zafandim si. Rad si o ni pokecam, kdyz mam v praci klidnejsi obdobi. Veci jako financni fair play uz nechci ani nestiham resit. Fandim hracum i trenerum obecne. Vadi mi jen ocividni flakaci, jako byl treba Lacny, nebo labilove typu Hohenedera.

  • Acs gl8.11.2017 11:57reagovat

   Pracuji v Praze v restauraci a názory na Spartu jsou tak 60:40 pro stramacioniho,ale mezi čtyřma očima , odpůrci stramacioniho jsou větší kriklouni ,tak jim to zbytek pro klid odkývá a najednou je to 99% proti Stramaccionimu i proto ,že je to podle médií IN.To je jako s politikou nikdo nevolil SPD a ANO a maj přes 40%.

   • xo8.11.2017 12:25reagovat

    Já pracuji také mezi lidmi a chodím každej den do restaurace a názory na Stramaccioniho jsou 90% okamžitě odvolat a zbytek ne. A lidi co ho nechtěj odvolat jsou většinou multikulti sluníčka.

    • petr1378.11.2017 12:38reagovat

     Jeste jsi mohl napsat vitaci, aby to nalepkovani melo vetsi grady...

   • johnny18.11.2017 13:39reagovat

    Ano, i já mám takovou zkušenost.

  • pivees8.11.2017 12:13reagovat

   Je fajn, ze kazdy tu muze vyjadrit svuj nazor. O tom je diskuze. A naprosto chapu i tu podporu AS, protoze to tu opravdu nema lehke a myslim, ze ten tlak na nej je obrosky. Rad bych se pletl, protoze pro me je daleko dulezitejsi uspech Sparty nez to, kdo sedi na lavicce, ale bohuzel me vubec nepresvedcil, ze on je tim pravym, kdo muze udelat Spartu dlouhodobe uspesnou a to zejmena proto, ze mu chybi takovy ten trenersky cuch k poskladani funkcniho tymu s jasnymi hernimi navyky. Nejvic me ale zklamal bagatelizaci vypadnuti z MOL cupu a vysledku nekterych. Jak chce potom takovy trener vyprstovat u hracu viteznou mentalitu?

   Co se tyce cesty, kterou se Sparta vydala, tak to si naopak myslim, ze se vydala spravnym smerem. Jen bych se primlouval za zapojeni do A tymu, co nejvice odchovancu a veskere nakupy delat s co nejvetsim rozmyslem.

   • Tazmen8.11.2017 12:24reagovat

    ”vyprstovat vítěznou mentalitu” top překlep Smích

    • pivees8.11.2017 13:10reagovat

     dik za odhaleniÚsměv akupresura nekdy dela divy.

 • Ještě k Záviškovi

  dominik278.11.2017 10:30reagovat

  Koukal jsem, že ovládl statistiku naběhaných metrů ve sprintu ve 13. kole a momentálně drží rekord i za celý podzim. Nasprintoval 497 metrů, druhý Kerbr 386. Ona ta statistika sice nemusí vypovídat o ničem, i ta metoda posuzování je prý trochu sporná, ale ten obrovský náskok na prvním místě mě fakt zaujal.Úsměv

   

  A nejvíce naběhaných metrů celkově měl opět mladý Martin Hašek, ten když hraje 90 minut, tak je skoro vždy mezi třemi nejvíce běhajícími hráči. Napadlo mě otevřít opět diskusi o tom, jestli by bývalo nebylo lepší pořídit o Mandjecka nebo Mavubu méně a nechat si jeho, ale to by zase bylo kolovrátkování...Úsměv

  • dominik278.11.2017 10:41reagovat

   Ale ne, neodpustím si takový malý dovětek. Jeden z důvodů, proč bych si býval nechal ve Spartě zrovna Martina, je jeho povaha. Přijde mi, že podobně jako jeho táta je opravdu tím, čemu se říká ”vítězný typ”. Jde si tvrdě za výhrou a nad ničím jiným vůbec nepřemýšlí. Je pro něho naprosto přirozené, že na hřišti odvede víc práce než jeho spoluhráči. A to je to, co mi v současné Spartě trochu chybí. Nechci říkat, že takoví hráči v týmu nejsou vůbec, jen bych si uměl představit, že jich bude víc. I díky té nátuře v něm Bohemka získala opravdu cennou posilu.

  • 13goat8.11.2017 10:44reagovat

   Ano, je skutečně více než sporná. To ale neříkám ani jako student technického oboru, ani jako kritik fotbalových statistik a jejich následných analýz, ale jako prachsprostý laik. Kde je hranice sprintu a výklusu? Kde a jak je definovaný sprint? Jo a až mi sem někdo copy paste hodíte definici z Wiki, nebudu to brát jako podnět debaty.

    

   To kolovrátkování oceňuju a říkám, že by to lepší bylo, resp. být mohlo.

   • dominik278.11.2017 10:49reagovat

    Ano, to je právě to, co je sporné. Kamarád analytik mi říkal, že je sprint pro účely těchto statistik definiván dosažením nějaké konkrétní rychlosti (tedy konkrétního počtu kilometrů v hodině). Problém prý je v tom, že někteří hráči této rychlosti ve sprintu nedosáhnou, pro jiné to naopak není sprint.

     

    Každopádně Honza Záviška i Martin Hašek v A-dorostu Sparty platili za ty, kterým fyzické testy vycházely velice dobře, takže není takovým překvapením, že se jim daří v těchto statistikách. Předpokládám, že až se do ligy podívá třeba Filip Hašek, tak bude mít také hodně dobrá čísla v těchto atletických statistikách.

  • petr1378.11.2017 11:29reagovat

   to, co píšeš, nijak nerozporuju. Spíš bych se ale zamyslel, co je pro ty hráče lepší. Podle mě je pro Haška současný stav to nejlepší, co může být. Hraje ligu, táta ho určitě cepuje víc než ostatní, na druhou stranu mu ale logicky v ničem neublíží. Ve Spartě by to měl strašně těžký, a to bez ohledu na to, jestli je tu Štramák nebo někdo jinej.

   • dominik278.11.2017 11:56reagovat

    Jasně, že by to měl těžší ve Spartě a naopak v Bohemce pod tátou má ideální prostředí. Pro jeho kariéru to dopadlo asi nejlépe. Nakonec ho z té Bohemky dost možná koupí nějaký zahraniční klub.

     

    Ale on je zrovna ten typ člověka, co by se s tou konkurencí a tlakem ve Spartě dokázal porvat. Na něm to prostě vidíš. Jsem názoru, že ve Spartě by pro takové kluky mělo být o něco příznivější prostředí. Neříkám, že na nich máme stavět, jen jim poskytnout větší prostor.

     

    Ať má A-tým svých 20 hotových hráčů a zbytek doplňuje mladými. Ať je bere do tréninků, ať hrají za B-tým druhou ligu, ať jdou na kvalitní ligové hostování a pak ať doplní A-tým. Já když se podívám na soupisku současného áčka Sparty, tak u spousty hráčů mám pocit, že tam jsou spíš do počtu, na některé posty je až nesmyslně moc hráčů, na jiné stěží obsadíš základní sestavu.

     

    A opět bych zakolovrátkoval o tom, že ze všech křídel, které má Sparta pod smlouvou, je momentálně nejproduktivnější Ruda Reiter v Bohemce. Tím nechci říkat, že bych ho hned nacpal do základu ve Spartě, jak je mi tu často podsouváno, spíš je tahle skutečnost opravdu k zamyšlení.

     

    Fakt nechápu, proč těmi hráči do počtu nemůžou být odchovanci. Hned by měli jinou motivaci kluci, co jsou teď v A-dorostu. Ten pocit, že tam nahoru máš otevřené dveře, by určitě působil příznivě. A když do ligového zápasu posadíš na lavičku Ben Chaima, tak tím jeho cena klesá. Když tam posadíš třeba Dana Marečka z A-dorostu, tak jeho cena spíš stoupá. V tomhle mi dění ve Spartě absolutně nedává smysl.

    • petr1378.11.2017 12:23reagovat

     Tohle jsi napsal hezky. Ale treba to Stramak zacne delat, koneckoncu vysel z mladeznickyho fotbalu, takze by k mladym mel mit dobry vztah. Leto bylo z pohledu Sparty i jeho extremne hekticky. On to nepochybne podcenil. Ale myslim, ze uz je ted mnohem informovanejsi. Zajimalo by me, jestli treba konzultuje s Hrebikem a jaky maji vztah. Ty vis mozna vic.

     • dominik278.11.2017 20:01reagovat

      Popravdě nic moc navíc nevím, ale tipuji, že úplně na jedné vlně s tím strahovským kolektivem nebude. Ovšem nemyslím si ani, že by mezi ním a Strahovem byl nějaký hluboký příkop, jako to bylo třeba za Ščasného...Smích

       

      Kdykoliv jsem se během podzimu někoho zasvěcenějšího ptal, jak ta spolupraće bude fungovat, dostalo se mi spíš odpovědi, že se to teprv řeší, takže třeba tam nějaká dobrá spolupráce jednou vzejde...

  • wasek2611@centrum.cz8.11.2017 11:51reagovat

   Já už před sezonou jsem nechtěl moc přestupů (jen tvůrce hry, 1 stopera a vysokýho hroťáka).

   Chtěl jsem aby dostal šanci Hašan, bylo mi řečeno, že nemá zkušenosti s hrou o titul (jako bychom to teď potřebovali) a že je to průměrák...

    

   Líbila by se mi sestava Bičík - Kara, Štěnina, Hovorka, Costa - Hašek, Sáček - Kadlec, Rosický, Vata - Šural

    

   S tím, že na střídání by byl Březina, Weisner, Ch. Frýdek, Nečas, Traore..aby ti hráči měli nějakou motivaci hrát a vidět, že je možnost dostat se do A-týmu.

    

   Bohužel půlka lidí razí názor, že jak je v sestavě víc jak 4 čeští hráči pod 25 let, tak je to průser :D

    

    

80655 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha