Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • sparta

  Cahill19.9.2017 19:36reagovat

  Tak bohužel se už asi naplnil ten pesimističtější scénář, že Strama se svým kolektivem nestojí vůbec za nic. Pořád jsem se snažil utěšovat stejně jako ostatní zde na fóru tím, že měl trenér málo času a je nesmysl teď odvolávat, nicméně myslím si, že tento člověk nám nic dobrého už bohužel nepřinese. Problém ale nevidím a priori v něm. Často omílané ”ryba smrdí od hlavy” platí v našem klubu dvojnásob. Teď je otázka, jak z toho ven? Upřímně žádné, pro nás dobré, řešení v krátkém časovém horizontu nevidim. Z personálních změn očekávám změnu max kus za kus, Křetínský si nadále bude hrát na trenéra-teoretika a bude se snažit realizovat a dokázat si, že fotbalu rozumí. Kompetence a zodpovědnost za jednotlivé úseky zůstanou nadále roztříštěny, takže nikdo za nic neponese zodpovědnost. A budeme se nadále točit v tom našem kolečku. Přitom jenom vystoupení z něj by mohlo být jakýmsi odrazem k lepším výkonům. Ale opakuji, ta cesta je hodně dlouhá a podle mě se bohužel nestane ani to, že na ni nastoupíme. Rád bych jen poukázal na to, že ani Vrba (nebo kdokoliv jinej) by při současným rozpoložení klubu úspěch neudělal. Krásný večer všem.

  • captain_obvious19.9.2017 19:55reagovat

   Musím říct, že ve Štramáka taky ztrácím důvěru, stejně jako jsem poslední miniaturní zbytečky iluzí o Ščasném ztratil po podobně trapném výkonu v derby a stejně jako pro mě poslední kapkou u Lavičky byly rovněž ostudy v Plzni a v derby. Vystupování má na vysoké úrovni, ale působí na mě opavdu zmateně, absolutně neví, co chce hrát, koho chce stavět, snaží se to uhrát na individuální kvalitu, stavěním Lafaty si kryje záda, byť sám musí vědět, že by v základu být neměl a že mu rozesírá kabinu. Jeho angažování byl dobrý tah, ale teď by se mělo dobře promyslet, jestli se to vůbec někdy obrátí k lepšímu a pokud se dojde k názoru, že ne, tak ho nevyhodit až v létě, ale už někdy v průběhu jara a nezkurvit čekáním, až si to sedne pod dalším trenérem, i příští sezonu. Pokud bude konsensus, že to fungovat bude, tak mu přivést ještě pár hráčů, ale ne dalších 10.

    

   Btw Erik ten Hag je neskutečně chválenej ze všech stran, jak z Utrechtu ve finančních problémech udělal výborně fungující tým, stabilizoval je, prodal hráče za 20 mega euro a nahradil je hráči za cca 3 mega. Jenže on tam má roli manažera anglického střihu, má kontrolu skoro nad vším a to by tady nešlo, protože náš pan majitel tam musí mít řečníka Kotalíka s Vozábalem v zádech. A kdyby si to náhodou rozmyslel, tak už si o ten Hagovi stejně může nechat zdát, protože ten půjde v horším případě do Ajaxu/PSV/Feye a nebo rovnou někam do Bundesligy nebo možná i PL. To byl tehdy majstrštyk, do tohohle člověka nezajet. Hlavně, že se o dva roky později dal skoro neomezený rozpočet Štramákovi a plat dost možná ještě větší, než by chtěl ten Hag. Smích

   • petr13719.9.2017 19:58reagovat

    Jen dotaz, protoze holandskou ligu nesleduju. V tom Utrechtu vsechno slapalo hned jak tam prisel?

    • captain_obvious19.9.2017 20:03reagovat

     Jo, 1. sezona 5. místo a finále poháru, 2. sezona 4. Předtím byli tuším 3x po sobě až někde kolem 10. místa a daleko za Evropou.

     • kilovolt19.9.2017 20:06reagovat

      Tak 5. Nebo 4. Misto si strc nekam

      • captain_obvious19.9.2017 20:08reagovat

       Smích Ten se ti fakt povedl. *slow clapping*

     • petr13719.9.2017 20:09reagovat

      Pockej ja ted neresim umisteni na konci sezony, ale prvni mesice. Kouknul jsem se schvalne na zacatek sezony 15/16 a prvnich asi 8 zapasu bida, potom uz se to rozjelo slusne. Nechci srovnavat Spartu s Utrechtem, ale tady uz by mu dementi nosili rakve

      • captain_obvious19.9.2017 20:18reagovat

       Tak ona to taky není žádná Sparta, že jo - já myslím, že pro tým, který byl zvyklý s výjimkou sezony 12/13, kdy byli hodně dobří, každoročně končit kolem 10. místa s cca 45 body a poslední dvě sezony před jeho nástupem měli 41 bodů, není 10 bodů z prvních 9 zápasů žádný výrazný podprůměr. Ale máš pravdu, na vyšší otáčky se to rozjelo až potom, jenom jsem chtěl podotknout, že to nebyl takový hororový start, jaký máme teď my.

       • petr13719.9.2017 20:21reagovat

        No tak my mame ze 7 zapasu bilanci 3-2-2, coz samozrejme neni hitparada, ale horror vypada prece jen jinak. Srovnavat nas s Utrechtem samozrejme nejde, ale ve vsech smerech. Pocitam, ze tam nebude moc tlak, urcite tam tenkrat totalne neprekopavali kadr atd.

        • captain_obvious19.9.2017 20:23reagovat

         Máš recht, ona tu lehkou hrůzu u mě navozuje spíše ztráta na Plzeň než naše samotná bilance, ale ta taky není bůhvíjak lichotivá.

         • petr13719.9.2017 20:33reagovat

          Jj jasny. Ja jsem samozrejme taky zklamanej a nespokojenej. Ale Stramakovi porad fandim, problem vidim v hracich

          • snytek19.9.2017 20:59reagovat

           Jak je výše řečeno, není problém ani ve Štramákovi, ani v hráčích. Dokud se nezmění vedení klubu, nezmění se nic. Ono to stojí za bačkoru už 10 let, ale občas tady byla náplast EL, tak to nějak plynulo, vždycky jsme se těšili, že ten další rok už to doopravdy přijde. Ale manažerské zásahy jsou už od loňského roku tak zoufalé, že do současného stavu nemůže přijít žádný normální trenér. Buďto typ plukovník, který je vděčný za jakoukoliv štaci, i kdyby to mělo být jen na pár měsíců, nebo typ Strama, který si vyjedná podmínky, jaké by už mu vzhledem k jeho dosavadnímu renomé už nikde nedali a který vypadá jako spasitel, protože v Čechách slyšíme jeho velmi dobré mediální výstupy poprvé. Takže já říkám nechte Štramáka, nechte hráče, ale najděte schopného ředitele klubu a sportovního ředitele, pak se snad majitel bude chovat jako správný majitel firmy, tedy vybere schopné lidi, dá jim důvěru a nechá je tvořit

         • dominik2719.9.2017 20:43reagovat

          Tak srovnávat výsledky s Plzní taky není úplně fér. Vyhrát všech sedm zápasů je fakt těžký nadstandard. Za normálních okolností by měla Plzeň náskok tak o 4-6 bodů.

           

          Kdyby Sparta měla takové výsledky s mladými neznámými hráči, tak bych se asi taky tolik nestresoval. U současné Sparty mám spíš problém v tom, že nevidím nějaké světélko na konci tunelu. Když rozeberu jednotlivé prvky naší hry, tak mám pocit, že není dobře prakticky nic a ani si na tom nemá co sednout. Třeba mám pocit, že se ve Spartě konečně sešli kvalitní obránci, ale bojím se toho, že je vytlačí Michal Kadlec, Kaya nebo Costa na stoperu, což zrovna nepovažuji za ideální varianty.

          • Chabix20.9.2017 13:24reagovat

           Tak mě se třeba líbí presink zaměřený na lajny. Důraz na konstruktivní rozehrávku. Nějaké nacvičené kombinace pro rychlý protiútok. Rychlé hráče na křídlech a jejich točení (jendou jsou nalevo, jednou na pravo) Kreativní stopeři a hra krajních obránců téměř na úrovni křídel. Chybí mi náběhy, do pokutového území, doplňování útočníka, zavírání vnější strany branky. Tohle jsou věci, které se vyladí, když se ti hráči lépe poznaju a budou vědět , co od druhého čekat. Vlastně na tom nejsme zas tak špatně.

      • dominik2719.9.2017 20:50reagovat

       Utrecht je právě ten případ, kde je pravidelně na soupisce celkem hodně hráčů kolem 21 let. Tam si potom můžeš řikat, že si to musí sednout. Že ti hráči sbírají zkušenosti. Kdyby Sparta vodila většinu posil jako je Plavšič, tak se na to také dívám úplně jinak.

    • H’Eikolo Kanté19.9.2017 20:08reagovat

     To si nalháváme jenom my, že to nejde hned.

     • petr13719.9.2017 20:16reagovat

      Ty se nam radsi vyjadri, co to zase v nedeli kvantovi fyzici v kotli predvedli

      • H’Eikolo Kanté19.9.2017 20:22reagovat

       Na to jsi moc malý pán, abys mi říkal, co mám dělat.

       • captain_obvious19.9.2017 20:24reagovat

        Tak aspoň řekni, jestli jsi ten incident viděl, ne? V televizi vidět nebyl.

       • petr13719.9.2017 20:34reagovat

        A ja ti chtel poskytnout ferovy prostor k vyjadreniSmutek

 • ..

  bob8019.9.2017 19:07reagovat

  Nacistickej kotel a retardy v něm rozehnat. Chovají se jak hovada. Italovi a 8 asistentům poděkovat za snahu, vyplatit a hnát klackem - on už to zná, všude dopadnul jak sedláci u Chlumce. Sezóna je v hajzlu, Plíseň tenhle náskok nepustí. Fanoušci jsou na kordy, půlka se zastává Itala, druhá ho nemůže vystát. Klidně, ať je tady cizí trenér, ale ať je to erudovaný odborník a ne takovyhle hovado. Mluvit umí hezky, ale to je vše. Každý zápas jiná sestava, nikdo neví, co má hrát. Jeden den někoho vyhazuje, a druhý den je v základu. Vždyť je to do nebe volající, směje se nám celá republika. Požár, Kotalík a Svoboda? Výsměch, jinde by si ani neucákli. Konečně sem si po derby ulevil.

  • Fanoušek z Liberce 19.9.2017 19:09reagovat

   Všechno na rovinu, mně se to líbí.

  • heroeska19.9.2017 19:27reagovat

   Souhlasim... pouze bych rozdělil do dvou rovin:

   1.) trenér, vedeni, sportovní neúspěch

    

   2.) lety nevymačknuty vřed ve forme par jedinců, kteri dlouhodobě škodí klubu a otravuji zivot slušným fanouškům ... vřed roste, boli vic a vic a kdyz se nezlikviduje, tak bude hyzdit xicht sparty at bude desátá a nebo prvni...

    

   Takze prosim nepleťme to dohromady, ackoliv kdyby se dařilo, tak vridek se schová a bude tiše hnit a bolet a bolet..

  • Tazmen19.9.2017 19:28reagovat

   To, že je každý zápas jiná sestava má svý důvody za který trenér jak si nemůže. Koho vyhazoval a druhý den hrál základ?

  • petr13719.9.2017 19:29reagovat

   nazyvas retardy z kotle a trenera stejnym slovem - hovado. Stramaccioni mozna neni skvelej trener, ale davat ho na roven toho povlu? Proberte se uz proboha...

   • bob8019.9.2017 19:41reagovat

    Pro vás výše - můj příspěvek byl myšlen ve dvou rovinách. Kotel a to ostatní. Rozhodně nestavim trenéra na úroveň kotle.

    • petr13719.9.2017 19:50reagovat

     Tak o nem nepis, ze je hovado😊 ja uz jsem na tyhle urazky treneru fakt alergickej

  • adam19.9.2017 21:11reagovat

   Snad nemyslíš vážně, že to že se někdo narodí s lejnem místo mozku, má něco společného s tím, kdo a jak nás trénuje?

 • retardi

  demon19.9.2017 17:43reagovat

  doufám že křetínský s těma fašistickejma bezmozkama z falangy zatočí a na spartě nadobro skončí a neštěkne po nich ani pes. ty kretény tam nikdo nechce. tak at si jdou vybíjet svoje náckovský hormony někam jinam.fašouni z falangy ven!!!VztekVztekVztek

  • Casper Hejter19.9.2017 19:14reagovat

   Kde všichni berete jistotu, že to byl někdo s Falangy? Na Twitteru jsem taky viděl brekot, jak Falanga 8 na 2 zbila dva ”Sparťany tělem i duší” v Bolce, já tam byl, lidi z Falangy to (pokud vím) vůbec nebyli, počet taky neseděl a ten člověk si o to vyloženě řekl. Tak nevím.

    

   Nikoho se nechci zastávat, s tím, co se stalo na derby jednoznačně nesouhlasím, urážet ale v globálu všechny lidi z kotle, proč do něj lidi teda lezou, proč si do něj kupují lístky na derby, když pak drží celý zápas hubu, mi přijde úplně na hlavu a nefér.

   • heroeska19.9.2017 19:25reagovat

    Ad 1.) me je jedno jestli si nekdo rika Falanga, Bumbálka nebo skupina 88... me jde o lidi, kteri se chovali a chovají, tak jak se chovají. Tj.neustale se vymezují, posílají lidi do plynu, urazí trenéra, na ktereho muzeme mit nazor jakykoliv, 10 let rvou hřebík ven, neustale jdou do proti tlaku, srazí klub, mlátí fanoušky s jinym názorem a jejich zábavou je si šlápnout na letisti nebo v parku na lebku.

     

    Nevim, co te vede k tomu se jich zastávat a co se ti na tomhle chovani libi ale me se to absolutne příčí jak v zivote, tak na stadionu, kam si rad chci chodit odpocinout a ne se nechat nasirat temahle hovadkama.

     

    Ad.2) nikdo neurazi lidi z kotle, naopak se intenzivne zastávám vsech fandu, kteri podporuji spartu, vyjadřují nesouhlas kdyz je treba ale formou, ktera je společensky přijatelná a na úrovni cloveka, ne na úrovni parazita.

     

    Lidi si kupovali listky proto aby fandili klubu, kdyz ale nefandili podle pokynu a podporovali spartu, stalo se co se stalo...

     

    Nerozumim vubec tvemu vyjadreni popírajícímu fakta a selský rozum...

    • DanSparta19.9.2017 19:44reagovat

     Neni divu, že se kotel směje e-spartě, když si tu může přečíst tohleto...

      

     Ať vedení zakáže falangu, ale je mi jedno co je falanga a kdo v ní je.

     • petr13719.9.2017 19:55reagovat

      1. to psali dva ruzni lidi 2. Kotel se mozna smeje e-sparte, ale kotli se smeje pul republiky. Ty druhy pulce je z nej resp. z jeho casti na bliti

 • vedení

  adam19.9.2017 17:43reagovat

  Pokud vedení definitivně nevyužije současnou situaci, kdy proti nejvíce vypatlaným hlavám z řad ”kotle” je drtivá většina fanoušků (a to včetně té normální větší/menší části z řad kotelníků), bude to větší selhání, než jakýkoli sportovní neúspěch.

  • luky00719.9.2017 18:50reagovat

   Jednoznačný viník je nový italský trenér a jeho výběr posil. Krásně to popsal v rozhovoru agent Paska. Všech 10 posil bylo předražených a šlo přes zahraniční, vesměs italské agenty. Kdo myslíte, že z toho profitoval? Ano, Štramák! Sebere provize, po brzkém vyhození, počítám tak ještě 2 kola, sebere další peníze za předčasné ukončení smlouvy a bude vysmátý. Na rozdíl od rozhádané kabiny Sparty. Smutné...

   • bob8019.9.2017 18:57reagovat

    Paska je parchant, i jemu se utahnul kohout příjmů, ale v tomhle má pravdu.

    • novydres19.9.2017 18:59reagovat

     Paska ?? Vzdyt ten dostal za Schicka takovou raketu, že nějaký spartanský procenta mu jsou ted úplně k smíchuSmích

    • luky00719.9.2017 19:02reagovat

     Někdo ze Sparty s ním sepsal smlouvu, někdo mu to umožnil. To opravdu ve Spartě postačí na pozici trenéra prvního týmu být cizinec (nejlépe Ital, Angličan, Španěl, atd.) a jinak není třeba mí žádné prokazatelné výsledky? Ital jen využil vrchovatě amatérského chování Sparty. Dal jim lekci!

   • heroeska19.9.2017 19:03reagovat

    Jojo, trenér je viníkem toho, ze v kotli je sebranka neofasistu, kteri tam praktikuji tvrdou hierarchii delej latinu a nebo bum. Ty si padl na hlavu ne? Prijde ti, ze kdyz padl Banik do druhe ligy a nebo se Slávka topila na dne, tak fanousci byli pouze negativní, antisemiti a rasisti? Podle me za to muze NATO a Babiš;-)

   • captain_obvious19.9.2017 19:35reagovat

    SmíchSmíchSmích Zloděj Paska křičí ”Chyťte zloděje!”, no to je roztomilý Smích

 • Znojmo

  Bunda19.9.2017 16:34reagovat

  Zítra na hrotu Janko tak snad zasune a chytí se. Na pravé straně zálohy by mohl brousit lajnu Lafata a posílat centr za centrem.

  • Pouzar1119.9.2017 16:38reagovat

   Smích Janko půjde na předstopera a bude čistit vápno Smích

  • artaxerxes19.9.2017 17:01reagovat

   Já bych se o sexuální život Janka nestaral...

   A doufám, že se žádným spoluhráčem nechytí (Vácha je v Liberci...)

    

   No a Lafatu brousit lajnu si tedy představit taky dovedu, ale rozhodně ne ve fotbalovém zápase.

    

  • Kubajs719.9.2017 18:29reagovat

   Janko asi těžko. S ním už trenér nepočítá . Ten nebude ani v nominace. Má individuál.

   • bob8019.9.2017 18:55reagovat

    Možná tak za měsíc nebo dva, až nebude v nominaci Stramaconi...

   • hombre19.9.2017 22:01reagovat

    Zdarec, jedeš do Znojma?

 • Kasík - twitter

  heroeska19.9.2017 15:58reagovat

  Vyjadreni Ondre Kasika k incidentu v kotli pri derby a dalsim postupu vuci bezpeci na letne:

   

  ,,Vyjádření majitele bylo signálem, že přijdou další kroky.”

  • heroeska19.9.2017 15:59reagovat

   Diky za to a snad brzy good bye Falanga retards:-*

  • Mario197919.9.2017 16:12reagovat

   Zrušit kotel, zamknout klec, udělat výběrové řízení na nového kotelníka a s pomocí ostatních fanoušků udělat z protilehlé kotel nový, kterej bude lepší jak ten sešívanej sever.

   • viktor189319.9.2017 16:49reagovat

    Mario: držím ti palce, jsem zvědavej, kdo z protilehlý bude týdně věnovat Spartě víc než 90min svého volného času a před Derby třeba i 30h týdně. PS: tento čas nezahrnuje popíjení pivka, sledování TV a čtení Blesku.

    • heroeska19.9.2017 16:53reagovat

     Co tohle je za argumentaci ? Na Balkáně věnuji 100h k nakupu tun pyrotechniky a je to nas vzor? To radsi západní ligy, ja se bez chorea a pochodu obejdu...

     • P_YF0919.9.2017 16:55reagovat

      Pisete tu, ze vytvorite novej, lepsi kotel nez Tribuna sever a pak zase, ze se bez chorea obejdete. Tak se rozhodnete nejak.

      • heroeska19.9.2017 17:02reagovat

       U nas se nerazi jeden nazor jinak bomba. Pluralita názoru vedoucí k vyváženému výsledku ti nic nerika?

      • adam19.9.2017 17:45reagovat

       Na Slávii lidi utíkají z lepších míst na tribunu za bránou, jen aby se mohli účastnit atmosféry. Na našem stadionu by většina lidí do kotle nevlezla, ani kdyby dostala zaplaceno.

       Stadion bez nácků > stadion s choreem.

    • H’Eikolo Kanté19.9.2017 16:54reagovat

     Viktore, za co byl ten člověk bit?

    • artaxerxes19.9.2017 16:57reagovat

     Kolik z těch 90 minut trvá nákup světlic, dělbuchů apod. Jak dlouho nacvičujete zakrývání těch světlic, popř. lepení na tělo, správnou techniku hodu?

      

     Jak dlouho a na kom nacvičujete mlácení fanoušků, kteří neřvou z davem (Předpokládám, že to bude asi 18,5 hodiny, protože to mimo derby neděláte)

      

     Jak dlouho trvá naučit se pokřik Italiano

     Bastrardo, Jude Slavie, Kotalík do plynu?

     • heroeska19.9.2017 17:05reagovat

      Úsměv perfektni text... jen dodam vsuvku, ze v italii byly opravdu důkladne kontroly(vyzout, gate dolu,...) presto se tam dostala tak 30 cm dýmovnice ... dedukuji ze nasi tvrdi pravičáci v ramci hodinové dotace cvičí i hyzde jako tajnou prihradkuÚsměv

    • adam19.9.2017 17:35reagovat

     A těch 30 hodin svého života minulý týden věnovali nácviku čeho přesně? Nezlob se na mě, ale nejlíp by tohle ultras retardos „jádro“ udělalo, kdyby těch 30 hodin věnovalo provzdušnění svých mozkových závitů.

  • daweee19.9.2017 16:32reagovat

   je možný dát odkaz na ten tweet?

   • heroeska19.9.2017 16:35reagovat

    https://twitter.com/ondrejkasik/status/910020714345975809

 • Srdíčko

  Dynamo19.9.2017 15:26reagovat

  Tak podle Kováče jsme do toho doteď nedávali srdíčko, tak ve Znojmě dostanou šanci jiní, kteří ho tam tedy dají Smích

  Jmenoval Plavšiče (snad tedy je fit), Civiče a Vatajelua

  • Furia Ceca19.9.2017 15:27reagovat

   Tak hlavně, že na jaře tam toho srdíčka bylo habaděj :-D

   • Spartmam19.9.2017 15:32reagovat

    Ještě někdo věří, že Ital má nějakou koncepci? Ten už se jen snaží....zachránit si prdel!!!Smutek

    • Paspartu19.9.2017 15:43reagovat

     Tak teoreticky to koncepce je

    • ouissi19.9.2017 15:46reagovat

     Hlavně plat!

      

     • Chabix19.9.2017 16:29reagovat

      Bóže se z téch milionových platů neposete. Vy to neplatí, tak vám to může býz u prdele. Tyhle nářky fakt miluju.

    • victorlima19.9.2017 15:49reagovat

     Z toho, že chce trenér udělat několik změn pro pohárové utkání, usuzuješ, že nemá žádnou koncepci? Geniální myšlenka. Obávám se, že ti na Stramovi vadí především, že není kovaný Čech. Žádáš-li změnu trenéra, měl bys mít připravenu alternativu. Chtěl bych ti připomenout, že všechny lepší čeští trenéři tu už byli a všechny jsme vyhodili. Některé i několikrát (Lavička, Chovanec, Ščasný). Ti kteří tu ještě nebyli k nám nechtějí (Trpiš, Vrba). Nezbude, než se opět obrátit do ciziny (tím nemyslím na Slovensko). Máš nějaký rozumný návrh?

     • Majklll19.9.2017 15:56reagovat

      a jakou dle Vás má koncepci? vystřídá během 7 kol 26 hráčů? to je koncepce jak brno..

      • Funin19.9.2017 16:04reagovat

       nooo, taky z něj nejsem mo chytrej, nevím co přesně je myšleno tou koncepcí v jeho případě, ale jestli tím myslíte jako herní systém a rozestavení a taktiku, tak zatím bych řekl, že preferuje 4-2-3-1, to jsme viděli častěji, chce mít rychlá křídla s dobrou tehcnikou, zatím je ale nějak nedokážeme využít, zato na beky preferuje defenzivnější hráče - MiKa, Costa, Zahustel - před ofenzivnějšími - Vata, Kara - útok a střed zálohy zdá se chce stavět podle soupeře, ale zatím se moc netrefil. Standartky chtěl původně bránit kombinovaně a pak přešel na osobku a stejně to neumíme, ofenzivní standartky taky moc nápadité nejsou. Jestli chce hrát v rychlém tempu nebo pomalém, s krátkými nebo delšími přímými přihrávkamy, ani jak chce bránit, jestli napadat a kde, nebo být zalezlej v bloku se mi ještě nepodařilo odpozorovat.

        

       tak nějak se mi zdá, že buď neumí hráče naučit hrát tak jak chce, nebo že spíš zkouší, co ti naši hráči a tým vlastně umí a jak to tedy hrát no a nebo vůbec neví.

       • Majklll19.9.2017 16:15reagovat

        tady je to právě o tom - může vědět jak to chce postavit, jakou taktiku preferuje, ale koncepce určitě není postavit 26 hráčů za 7 zápasů .. každý hráč ti řekne, že se musí spoluhráči sehrát, naučit se automatismy, kam si kdo nabíhá, kam chce, aby si nabíhal, kde očekávat přihrávku apod., to ať má sebelepší taktickou variantu (4 2 3 1, 4 4 2, ...), tak tím, že tam každý zápas dá někoho jiného se určitě nesehrají a budou tam lítat jak hadr na holi..

       • Majklll19.9.2017 16:18reagovat

        a ještě k tomu, když jednou hraje mareček zálohu, pak stopera, jednou Frýdek zálohu defenzivní, pak ofenzivní, pak kraj, ...

        a co mě uplně dostávalo, tak když celkem dobře hráli Biabiani s benem na krajích (svých), tak je na povel vyměnil, asi aby zmátl soupeře, tedy že biabiani byl vlevo a ben chaim vpravo, a místo toho zmátl spíše je..

     • Spartmam19.9.2017 16:39reagovat

      Tak jestli jeho práce má logiku, tak v tom případě musí být třeba Trpiš trenérskej génius. Ten si hráče ani nevybírá a jen čeká, koho mu seženou. A světe div se...jsou před náma. A ne, řešení nemám.Smutek

    • Furia Ceca19.9.2017 15:50reagovat

     Já tomu věřím stejně jako variantě, že ho objevil Kazma na Karlově mostě.

     • trcmano19.9.2017 15:58reagovat

      Kazma na tom projektu pracuje už od roku 2005 kdy ho nasadil k mládeži AS Řím a po 12 letech se mu ho podařilo dostat do Sparty. Klobouk dolů před Kazmou

  • hombre19.9.2017 15:57reagovat

   Já doufal v Drchala, že mu dá třeba 15 min. ve Znojmě. Ale dnes hrál za dorost, tak ne asi.

   Když dá někdo 13 gólů v 7 zápasech(2 pentle) a ten tým hraje na něho, protože mu to padá, tak po něm v zimě šáhne třeba Plzeň, Slávie, Liberec a už je pryč. Když mu dáme čuchnout u nás a dostane tu šanci a bude cítit tu důvěru, tak tu bude chtít zůstat. Ale to se musí změnit vedení a vypadnout Lafatovo křídlo!!

    

   • Tazmen19.9.2017 16:01reagovat

    Ty Lafatovo křídlo, neměl by spíš dostat šanci Juliš, který tvrdě maká za juniorku a je členem ”A” týmu než kluk, který s áčkem vůbec netrénuje?

    • hombre19.9.2017 16:09reagovat

     To je ale úplně stejný případ. Julda by tam taky měl být a od začátku a pak Drchal. Tak by to udělali všude. Venca dřel na Slávii, tady bych dal oddych. Ale víš kdo bude hrát? Lafata!! Ve Znojmě budou spokojeni.

     • Tazmen19.9.2017 16:53reagovat

      Tobě se o tom Lafatovi musí i zdát! To pro tebe musel být šok, když nehrál na Slávii v základu.

      • hombre19.9.2017 18:32reagovat

       A tobě se líbí ve venkovních zápasech sledovat 90 min. utrápeného Lafatu, který dobíhá do vápna soupeře, ale míč už je zase u našeho vápna?

       Býval dobrý a hodně pro nás udělal, ale jeho čas už minul, to musíš vidět i ty.

       • Tazmen19.9.2017 19:46reagovat

        a já někde tvrdím, že ho chci vidět hrát venku 90 minut? Údiv

        • hombre19.9.2017 19:56reagovat

         A doma? Já bych ho dával na posledních 20-30min. S tím bych souhlasil.

   • AlaMierda19.9.2017 16:05reagovat

    jo Plzeň s její ”ukázkovou” prací s mládeží a Slávie, která bude zase posilovat budou pro něj ideální příležitost. Stejně jako žebráci z Liberce, kteří se zmůžou tak na to zaplatit hostování a pár procent za plat. Tam sice není skoro žádná konkurence, ale přesto tam ani Pulkrab, ani Havelka pravidelně nehrají v základu. A dorostenecká liga bude taky veliké měřítko

    • Funin19.9.2017 16:12reagovat

     tak Libe zas tak špatnej nebude, když je před náma, Pulkrab tam už něco odkopal, Havelka tedy bohužel méně, to je škoda, uvidíme dál.

      

     Každopádně Drchala asi nechat v U19 a v zimě možná zkusit někde hostovačku, otázka je kde.

     • AlaMierda19.9.2017 16:16reagovat

      jo tom, ale můj příspěvek vůbec není. Ale o tom, že Liberec nemá peníze na to aby někoho vykupoval. A za další tady se píše jak by u nás měl hrát Pulkrab, Havelka, Zizu atd už teď a přitom ty kluci nemají pevný flek v základu v klubech kde je konkurence mnohem menší

      • hombre19.9.2017 16:20reagovat

       Nikdo nepsal, že ho Liberec koupí, copak tam prodáváme hráče? Nepřekrucuj to!

       • AlaMierda19.9.2017 16:22reagovat

        tak po něm v zimě šáhne třeba Plzeň, Slávie, Liberec a už je pryč. Tak nepleť Plzeň, Slávii a Liberec do jedné věty

        • hombre19.9.2017 16:35reagovat

         Letos jsme třeba prodali do Plzně Čermáka a dali několik hráčů na hostování i do Liberce. Chtěl jsem napsat, že nebude hrát za Spartu, ale několik let hostovat za jiné týmy. My tu budeme mít ještě 2 roky Lafatu a MiKu a Šural, Zahustela a spol. Hráči k hovnu.

     • trcmano19.9.2017 16:25reagovat

      Je před námi díky neuznanymu gólu a neodpiskanou penaltou.

    • hombre19.9.2017 16:13reagovat

     Tak počkej na zimu. Uvidíš.

     To že nehraje Pulkrab je kvůli chlastu, ten když se neprobere, tak skončí jako Fenin. Plzeň nepotřebuje mládež, tu tam dáváme my.

     Tak si počkej na zítřek, mrkni večer na bednu a pak mudruj.

     • AlaMierda19.9.2017 16:19reagovat

      kolik hráčů z našich mládežnickcýh týmu Plzeň koupila? My tam dáváame borce co u nás nic zázračného nepředvedli. Po kom se vám tu stýská? po Kolářovi, kterého každý vyhazoval, po Petrželovi s Limberským, co tuz nikdy nic nepředvedli? nebo po skleněnce Hejdovi? A rto, že nehraje Pulkrab kvůli chlastu je jeho blbost a dost to o něm vypovídá.

      • hombre19.9.2017 18:29reagovat

       Proč to nepředvedli? Protože ani nemohli. Není tu zdravé klima. My pořád chtěli moderní hráče typu Hovorky a ” Frýdka, Váchy” a vyhazujeme Deliho, Sýkoru, Skaláka.

       Přemýšlej, proč u nás ti hráči marodí a odejdou a jsou pořád v pohodě? Protože to u nás není normální, tady jsou diletanti a v týmu závistivý hráči, kteří leští kliky u vedení.

    • hombre19.9.2017 16:17reagovat

     Jo a zrovna tyto týmy jsou před náma a ty žebráci nám dali gól v 9 lidech.

     • AlaMierda19.9.2017 16:21reagovat

      a co že jsou před náma, prachy nemají, nikoho pomalu nejsou schopni kvalitního vykoupit a už vidím, jak budou od nás z dorostu vykupovat kluka co má dle místních expertů velký potenciál.

     • trcmano19.9.2017 16:23reagovat

      Měl bys přestat koukat jenom na mladý kluky, je to už podezřelý.

      • hombre19.9.2017 16:45reagovat

       Vole.

       • victorlima19.9.2017 16:58reagovat

        To byla asi jen legrace. Přiznej si, že si občas trochu nekritický ve svém obdivu k naší mládeži. Proboha nic ve zlým, nikdo není dokonalý.

        • hombre19.9.2017 18:02reagovat

         Tak já odpovím ne zrovna stručně, ale bez okolků.

         Chceme revoluci? Chceme, tak potřebujeme perspektivní tým, mix mladých, pak okolo 25 let a zkušených starších hráčůa každý rok doplňovat 3-4 novými hráči a lepšími.

         Co tu máme my? Starý hráče, co se tu jdou vyprdět. Hráči 30+ mají sice zkušenosti, ale už budou jen horší.

         Po každým kole tu prskáte na ty naše srágory, ale za 2 dny už vidíte v těch stejných hráčích obrovský potenciál. Co nám dá Lafata a Šural? 10 let tu budeme zkoušet Vencu? 100 ℅ hroťák je Juliš, ale bude se cpát na křídlo.

         V každým týmů na západě se zkouší mlaďasové, ale my důchodce! Nikdy nic nevyhrajeme,když budeme takto posraní.

         Jenže my se pořád díváme na západ, ale vždy z toho uděláme paskvil. Skoro v každým týmu jsou 2-3 hráči okolo 20 let, jen u nás 6 hráčů okolo 30 let.

         Už se těším zítra na Znojmo, to bude paráda

         Neutrální.

         • Spartmam19.9.2017 18:16reagovat

          1➕

         • Tazmen19.9.2017 19:22reagovat

          Tak že bys vlastně komplet všechny vyházel?! Smích

          • hombre19.9.2017 19:33reagovat

           Když chceš revoluci a perspektivní tým, tak musíš, ale bude to trvat rok. Ale i revoluci ve vedení.

           Jestli chceš hrát letos o 3 flek a příští o 4-5, tak pokračovat v tom, co vloni a letos. Jinak to asi nejde, sorry.

 • Drchal

  LukyACS19.9.2017 14:23reagovat

  Dnes hattrick, celkově 6 zápasů 13 branek. Tak snad letos budeme mít pořádného útočníka, o kterého se budeme moct opřít, něco jako mělo loni Altinordu Úsměv

  • wasek2611@centrum.cz19.9.2017 14:38reagovat

   Ty myslíš v Young league. Tak to jo. Já už se lekl, že v Áčku.

    

   Teda on se v áčku asi taky rozstřílí, ale ne ve sparťanském.

   • Funin19.9.2017 14:48reagovat

    jo kde jsou naši šutéři z mládeže, Pulkrab zatím jeden gól v Libe, Turyna nehraje ani 2.ligu v ČB, Novotný je v naší u21 a Čapek taktéž. Doufám, že Drchal na tom bude za rok dva lépe

    • LukyACS19.9.2017 14:57reagovat

     Novotný a Čapek podle mě nejsou žádní extra talenti, Turynovi to občas padalo, ale já osobně jsem mu na chuť vůbec nepřišel a Pulkrab sice velkej talent, ale někdo tu psal, že začal hodně pít, to je pak složitý no. Já mu furt věřím.

     • pepinho219.9.2017 14:59reagovat

      +1

     • Funin19.9.2017 15:03reagovat

      hele třeba Novotný byl na ME U19 kde jsme se dostali do semifinale, to už mi přijde jako slušná známka určité kvality na jeho věk, navíc on mi vždy přišel jako takový silovější hráč, takže by teoreticky měl mít adaptaci na dospěláckej fotbal snažší než například Kikin.

     • Funin19.9.2017 15:04reagovat

      ale jinak taky doufám, že se Pulky v Libe rozehraje a rozstřílí a příští rok už by měl válet u nás aspoň tu ligu

     • trinact19.9.2017 15:43reagovat

      Jsem psal mimo jiných já, jen bych poupravil - nezačal, pokračuje.

      • hombre19.9.2017 15:46reagovat

       Ale když byl pod Holoubkem, tak nekalil.

       • AlaMierda19.9.2017 16:00reagovat

        to je reakce trochu mimo mísu.

       • Tazmen19.9.2017 16:57reagovat

        Je to jasný, začal chlastat kvůli Lafatovi a Čermák kvůli Impulzovi! Úsměv

        • hombre19.9.2017 20:15reagovat

         Vysvětlím a rád. Pulkrab, když makal pod Holoubkem, tak sekal latinu. Čermák v Bolce taky. Víš proč? V Holoubka věřil a nebyl ještě zkažený. Čermák v Bolce i Hradci měl taky pevnou ruku. To znamená - když tam bude osobnost, někdy i tvrdý trenér, ale pokrokový, tak budou makat.

         Schválně, co pod Vrbou předvede Čermák.

         Mě taky nasral s tím chlastem, neboj!!

    • kopejtko19.9.2017 15:00reagovat

     tak stačí si připomenout starší jména jako Šadek, Putz nebo Šíma pro doplnění Úsměv

   • LukyACS19.9.2017 14:52reagovat

    Tak u nás než se objeví v áčku, tak bude muset 2x hostovat ve Vlašimi, 1x na Slovensku a 2x někde v lize, pak by mohl odjet aspoň na soustředění. To v Serii A zkusí čerstvě 16 letýho kluka proti AS Řím a dá gól, teď dostal šanci proti Laziu a dal 2 http://www.livesport.cz/hrac/pellegri-pietro/v3hpfVmF/ v zahraničí to ženou až do opačných extrémů, my jsme holt ten druhej Úsměv

    • pepinho219.9.2017 14:59reagovat

     a taky už za něj Juve nabízelo 20 mega, to je další extrémSmích

     • LukyACS19.9.2017 15:05reagovat

      a dalších 20 mega v bonusech, mazec. Stejně jako ta raketa PSG za Kyliana. Trend je z toho ovšem patrnej, podchytit si to nejlepší už v hodně mladym věku, protože pak třeba Juventus těžko vykoupí borce v nejlepších letech třeba z PSG.

      • Funin19.9.2017 15:06reagovat

       jojo trend je jasnej, podchytit ty talenty v co nejmladším věku a ti pak, pokud uspějí, hrají většinu kariéry v tom určitém top klubu.

      • pepinho219.9.2017 15:13reagovat

       právě, to samé Ajax, i když ten to dělá s menšími penězi a vybírá si hráče do koncepce, ale nemá problém dát desítky milionů za dorostence..

       • Funin19.9.2017 15:19reagovat

        ony to takhle už pomalu začnou dělat nebo dělají všechny kluby, prostě zase se nesmyslně vytočila spirála cenová, ani kluby jako Barcelona už pomalu nejsou schopny koupit hotové hráče, Live chtěl za Coutihna snad 150M, Dembele šel za 105 + bonusy, strašný. Takže se zájem klubů přenesl na mladší hráče, no a kde stoupá poptávka, tam stoupá cena žeju.

       • LukyACS19.9.2017 15:24reagovat

        My bysme měli problém dát 20 mega za Vaška Černého v dorosteneckym věku, přitom už tehdy bylo vidět, jak velkej talent to je. U toho hráče máš obrovskej potenciál, že ho prodáš za velké peníze, navíc když tímhle směrem půjdeš, tak ti stačí prodat třeba 1 z 5, aby se ti to vrátilo. U těhle hráčů je navíc vidět velká chuť říct si o zahraniční angažmá. Proto dost věřím Plavcovi, že v něm bude něco podobného, ovšem u nás to bude mít asi těžký kvůli svý postavě a ta zranění tu asi budou častá, když stačí aby ho sejmul i Costa v tréninku...

        Každopádně tohle je pro mě smysluplnější cesta, než nakupovat drahé cizince(ty bych bral v Plavšičově věku, ať se můžou prodat dál), navíc si myslím, že to ani neni moc dlouho ekonomicky udržitelné, teď to šlo díky prodejům odchovanců a Dočkala, ale co pak? Když nikoho neprodáme, tak skončíme každej rok v mínusu a budem opět na hraně finanční fair-play

        • pepinho219.9.2017 15:34reagovat

         Úplný souhlas, ta investice do mladých se ti prostě skoro vždy vyplatí, vezmeš pár z Afriky prakticky zadarmo, pak z východní/střední Evropy(např. Chakvetadze šel do Belgie za 1,5 mega euro, ale ten byl naprosto boží na u19), a i když se ti prosadí jen pár z nich, tak na tom téměř vždy vyděláš, navíc oni sami mají motivaci se dál zlepšovat..

         • LukyACS19.9.2017 15:39reagovat

          Ono i když se nezadaří, tak nějakýho ”wonderkida” vždycky střelíš jinam. O talenty je zájem všude a mívají i dobré agenty, ti z nich cítí peníze, takže jim vždycky seženou něco dobrého Úsměv

          • pepinho219.9.2017 15:58reagovat

           přesně tak, ale tak aspoň už i do dorostu přivádíme nějaký Srby a zkoušíme v juniorce Afričany, Slavia za poslední 2 roky taky přivádí celkem dost zahraničních hráčů

         • LukyACS19.9.2017 15:45reagovat

          A v Belgii jde touhle cestou spousta klubů, tam maj skvělé znalosti o těhle hráčích. Pro nás by to podle mě mohla být dosažitelná meta fungovat podobně a cesta. Belgičani se nemohou rovnat top ligách, tak se smířili s tím, že budou takovou ”výchovnou” a jde jim to Úsměv

         • Funin19.9.2017 15:56reagovat

          problém je, že nezvládáme práci s vlastními talenty, tak proč si myslíš, že s cizími by nám to šlo? Jasně, je tam to: kurva stal nas mega euro, tak ho koukej stavět, ale i tak no, dokud se nenaučíme líp s mladými pracova v A týmu, tak to pro nás cesta moc není.

          • LukyACS19.9.2017 15:59reagovat

           Musela by to být klubová filozofie a fungovat takhle dlouhodobě, pak by se snad zlepšila i práce s našima mladýma. Nám nevycházelo sem tahat Čechy na dohrání po zahraničí - Kadlec, Jarošík, Kováč... tak těžko věřit tomu, že to bude fungovat s cizinci Mavuba, nebo u Slavie Altintop a další.

           • Funin19.9.2017 16:08reagovat

            jo to máš recht, ono s cizinci by to třeba fungovat mohlo, ale prostě musíš vybrat toho správného, a hledět hlavně na ty jeho psychické nebo morální vlastnosti a zvážit jeho motivaci. Třeba Rotaň nebo Štoch ve Slávce mi přijdou ok, Ivanschitz v Plzni by byl asi taky ok, kdyby ho stavěli a lépe ho vzal kolektiv.

            • LukyACS19.9.2017 16:11reagovat

             Němci to dělaj třeba tak, že maj vytipované hráče na každej post, sledujou ty hráče minimálně půl roku a vědi o nich vše, včetně charakterové stránky, na kterou dbají hodně. Spousta hráčů má dneska sociální sítě, hlavně instagram má snad každej, takže i z toho se dá udělat jakž takž obrázek. Když nevyjde první jméno na seznamu, tak jdou po druhém atp.

             • Funin19.9.2017 16:16reagovat

              no a pak ti může vyjít i přestup staršího hráče za zenitem, u nich je prostě důležité, jestli chtějí hrát na max nebo ne.

    • Funin19.9.2017 15:01reagovat

     hmm ja mam dojem, ze u nas nekteri treneri po utocnicich hlavne chtej aby napadali, zodpovedne se vraceli a proste makali, to ze pak v sanci mic nezpracuji nebo z malyho vapna prestreli branku jim az tolik nevadi. Ve Sparte je to zase opacne, tam staci ze da Lafata gola s pentle a ma predplaceny misto na furt, protoze je golovej, to ze se na hre nijak nepodili, a nase zaloha momentalne neni schopna soupere prehrat a ty sance mu pripravit, to nam nevadi.

     • LukyACS19.9.2017 15:10reagovat

      To máš pravdu, mě by zajímalo, jak by v konkurenci Lafaty uspěl Schick, podle mě by si moc přes Lafatu nekopl a když už by hrál, tak by to byla bída jako od ostatních, zapadl by do té bídy.

      • Funin19.9.2017 15:12reagovat

       hele to můžeme jen spekulovat, já si myslím, že by se tu minulou sezónu prosadil, určo by ho pak nekoupilo AS, ale něco by odehrál a nějaké góly by dal. Třeba by se u nás využil své souhry s Čermákem z U21 a chytli by se oba, třeba by ho Lafata skoro nepustil do hry, nevíme.

 • Spartaforever

  munzig19.9.2017 13:07reagovat

  Objevilo se tam zmínka o Fergusonovo začátcích v United a jak se vlastně vedení vyplatilo ho podržet.

  Aniž bych chtěl Stramaccioniho ke komukoliv přirovnávat tak i on musí dostat důvěru na víc jak 9 zápasů. Kdyby Olomouc vyhodila Jílka po sestupu kdo ví zda by se vrátili a ted byli nahoře. Kdyby Zlín nepodržel Páníka, Liberec Trpišovkého.

  My všichni musíme pochopit že revoluce se ve fotbale nedá udělat za půl roku.

  • wasek2611@centrum.cz19.9.2017 13:44reagovat

   Jílek si ale nepřivedl 11 hráčů.

    

   Víšco, tady nejde o trpělivost. Jílek měl koncepci. Sestoupil, ale kádr vylepšoval výhledově ho tvořil.

    

   To u nás ten kádr je na pár sezon. Do budoucna jsou Civič, Plavšič. Ostatní mají být okamžité posily.

    

    

   • AlaMierda19.9.2017 14:00reagovat

    porovnáváš neporovnatelný. Olomouc po sestupu ani neměla prachy, aby někoho kupovala a pořád nemá. Trénovat tam taky nikdo schopný nechtěl jít. A tlak tam byl úplně jiný než u nás. Kdyby nepostoupila hned zpět, tak tam z toho nedělají tragedii. O koncepci je dost odvážně mluvit, pokud nevidíš trenérům do hlavy. Nikdy nevíš, co by Jílek udělal, pokud by Olomouc měla možnosti nakupovat, nebo jaké by měl možnosti u nás. Každopádně když už se mluví o trpělivosti, tak je třeba ji mít s každým trenérem a ne jen s těmi oblíbenými

    • wasek2611@centrum.cz19.9.2017 14:40reagovat

     To je jasný, že tam ty nenákupy byly dány rozpočtem.

      

     Nevím, co by udělal kdyby měl peníze. Ale není důležité ”kdyby”. To můžeme jen spekulovat. Důležité je, co udělal.

   • victorlima19.9.2017 15:11reagovat

    Strama, alespoň podle jeho slov si přivedl pouhé 4 hráče. Ostatní už byli předem nasmlouváni a dohody nebylo možno zrušit. Do budoucnosti to s Civičem nevidím nijak valně. Jeho nákup byl velkým přehmatem.

    • wasek2611@centrum.cz19.9.2017 15:15reagovat

     4 hráče tím myslel

      

     Chaima, Biabianyho, Kayu a Mandjecka

      

     Plavšiče, taky ale toho nepovažoval za posilu, Mavuba se naskytl tak po něm skočili bez hlubší analýzy - na popud Štramáka. To máme už 6 hráčů.

     • victorlima19.9.2017 15:56reagovat

      Ano , šest, ale pořád to není zmiňovaných jedenáct.

     • Majklll19.9.2017 16:02reagovat

      přesně tak - u ostatních to bylo náš skauting a nemyslím, že zase tak špatnej - Štětina, Vuka, Dubravka - Civič možná, Janko asi špatný - pořád mi to vychází relativně ok.. z hlediska celkového posílení si nemyslím, že by byl problém - až na výjimky (Janko, Mavuba) to jsou kvalitní hráči - z mého pohledu je problém ten, že to trenér neumí ukočírovat, utrénovat, neví co s tím..

  • kopyto19.9.2017 13:56reagovat

   To je sice moc hezké, že fotbalovou revolu neuděláme za půl roku, ale co takhle nějakou fotbalovou evoluci, posun k lepšímu výkonu? Kam jsem se za období od zápasu s Bělehradem k derby se Slávií posunuli? Řekni mi v jakém aspektu hry jsme se byť jen marginálně zlepšili? Lepší defenzivní činnost, lepší součinnost týmu, nebezpečnější zakončení, cokoli? Jak dlouho mám sledovat stagnující a neměnný herní projev předtím, než se to magicky změní a tým bude vypadat byť jen konkurenceschopně?

   • munzig19.9.2017 14:45reagovat

    Souhlasim že aspoň náznaky by se měli začít projevovat už teď. A taky že do teď jsme téměř žádný posun nezaznamenali.

    Moje trpělivost s tím že chci vidět posun je do zimy. Pokud by to takhle pokračovalo celý podzim bez nějaké známky zlepšení bylo by na místě ho odvolat. Ted ale ne.

    • victorlima19.9.2017 15:20reagovat

     Souhlas. Přestavba týmu byla nezbytná. Někteří hráči, kteří odešli hostovat (Vukadinovič) nebo přestoupili (Koubek), hodně chválili Stramovy treninky a potvrzovali, že mnoho času věnuje taktice. Bohužel, zatím se to nikde neprojevuje. Jsem dost trpělivý a stačil by mě alespoň náznak zlepšení. Protože ho však nevidím, tak se moje trpělivost pozvolna vytrácí. Souhlasím, s názorem, že by trenér měl dostat šanci do konce podzimní části a pak nebylo-li by patrné zlepšení, by se mělo přistoupit k vyhazovu.

  • captain_obvious19.9.2017 13:58reagovat

   U nás nastal čas tuhle sezonu odpískat, odsunout nepřizpůsobivé hráče a zapracovat do kádru hráče, kteří podávají top výkony v juniorce, jako Juliš, Dao, Traoré a další. Do základu Plavšič, Ben Chaimovi hledat angažmá někde v tramtárii, kde je na jeho výstřelky někdo zvědavý. Prostě si to začít připravovat na příští sezonu. Tohle bychom měli udělat. Ten současný stav, kdy ztrácíme čím dál víc bodů a po každém kole posloucháme nějaké křečovité kecy, že situace je čím dál těžší, ale my to nevzdáváme, není hodna Sparty.

   • munzig19.9.2017 14:31reagovat

    a k čemu by to odpískání sezony bylo? Kde máš zaručeno že příjde někdo kdo Spartu zvedna a zavděčí se fanouškům od prvního zápasu?

    Ten Italskej frajej je tu pár měsíců a ty už bys zase dělal nějakou změnu. Tohle jsme dělali do teď a kam nás to přivedlo. Lidi vyhazovali i Holoubka s Požárem, Sčasnýho po několika nepovedených zápasech. Vždyz my jako fanoušci ani nevím jak to vypadá když nějaký trenér dostane delší čas. Pořád by jsme odpískavali sezonu když se nedaří a začínali odznova. Co by bylo odznova tentokrát? Stavět na mládeži, cizincích, legionářích, vysloužilých futsalistech?

    Upravím si citát z jedné knížky ” Proč vyšší dobro musí Ital zůstat.”

    • captain_obvious19.9.2017 14:45reagovat

     Já jsem nikde neřekl, že má odejít.

     • munzig19.9.2017 15:07reagovat

      Sorry já to tak nějak pochopil.

      Ale ono to jde tak nějak ruku v ruce. Je brzo říct, že tahle změna je špatně. Ti hráči co přišli jsou kvalitní. Vyložěně propadl zatím Janko a nejspíš i Mavuba. Jinak přišli kvalitnější hráči než co tu byli. Ted jde jen o to zapracovat je správně do systému který chce Strama hrát.

      Taky vidím chyby co všichni, taky k tomu mám výhrady. Mohli přijít levnjší hráči a třeba i lepší než v případě Janka. Tohle vše jde za Stramaccionym ale ještě je brzo to vše odepisovat.

      • victorlima19.9.2017 15:38reagovat

       Munzigu, já bych úplně neodpisoval ani Janka. Vloni dal ve Švýcarsku 17 gólů. To není hráč na odpis. Musí ještě dostat šanci. Dokonce i Mavuba by měl dostat šanci, protože hrál málo a přeci jen to byl francouzský reprezentant tak musí něco umět. Taky pořád čekám, kdy se ta kvalita, která v těch posilách skutečně je projeví. Jinak máš samozřejmě pravdu, že noví hráči jsou kvalitnější než ti předchozí.

       • munzig19.9.2017 15:49reagovat

        Já nad Jankem zlomil hůl v Liberci, když jsem viděl jak je línej na krok. Balonů mu chodilo min než utočník potřebuje ale on ani pozičně nebyl tam kde měl být. Ono je i vidět že to nebyl Italův nápad ho sem vodit.

        Mavuba se mi v prním zápase hodně líbil ale pak to šlo dolů. U něj ještě očekávám že dostane šanci, ale rapidní zlepšení neočekávám.

        Od těhle hráčů jsem si já osobně sliboval nejvíc a byl jsme hodně překvapený když jsem viděl ty výkony, byl jsem nemile překvapen.

 • Něco málo ke kotli...

  dominik2719.9.2017 12:13reagovat

  Na derby jsem nebyl, sledoval jsem to akorát z ciziny po streamu. Nicméně budu zvědav, jak to bude s dalším chozením do kotle. Mám pocit, že pro pár lidí, co jsem tak zaslechl, byl tenhle zážitek asi takovou pomyslnou poslední kapkou. Takže budu moc zvědav, v jakých počtech se to tam bude dál scházet. Kotel Sparty má za sebou určitě i celou řadu skvělých zápasů, byla by velká škoda, kdyby to mělo skončit. Ale jedna věc je, když si sem tam občas někdo v kotli dá jednu ránu, druhá věc je dostat fanouška do stavu ohrožení života, že jo...

   

  Nicméně ze všeho nejvíc čekám na reakci samotného klubu. Od více svědků jsem zaznamenal, že dotyčný měl dostat za vyučenou, protože se ohradil proti hanlivým pokřikům směrem k vedení, trenérovi atd.

   

  Jelikož se sám pan majitel na webu Sparty ohrazoval proti těmto pokřikům a děkoval lidem, kteří se proti tomu vymezili, jsem zvědav, jak se klub zachová k dotyčnému zmlácenému fanouškovi. Aspoň teda mám pocit, že by přinejmenším bylo na místě ho nějak navštívit, eventuálně mu pomoci, pokud má v důsledku zranění nějaké problémy. Zkrátka tomu pánovi je vedení klubu něco dlužno, bych řekl. Nebudu radši ani předjímat, co bych si pomyslel, kdyby klub na toho člověka tak trochu pozapomněl.

   

  Co se týká nějakého rozpuštění kotle a podobně, to samozřejmě není řešení. Zase bych nechodil z extrému do extrému, že jo...Úsměv

  • Lodyha19.9.2017 12:28reagovat

   Souhlasím s tebou do puntíku. Co se týče tý rvačky, tak vžycky byly. Jenže byla nějaká pravidla v kotli. Prostě když už měl ten druhej dost, tak se to prostě rozthlo. Nenechalo se to dojít do krajnosti. Ale teď? Bušili do něj hlava nehlava, dokavad nepadl. Pak si to tam hlídali. A my tam stáli a báli se cokoli říct. Úplně se to rozdělilo. Musí se něco změnit, tohle nemá cenu. Byl jsem na 95% zápasů v kotli a po tolika letech mám mít strach chodit do kotle???

  • munzig19.9.2017 12:35reagovat

   Rozpuštění kotle by byla opravdu blbost.

   Bylo by neštastný svádět to na celý kotel, když se tenhle problém týká skupiny cca 20ti lidí. Nicménně pokud kotelníci nechtějí aby je veřejnost, ostatní fans, a vedení strkali do jednoho pytle s tímhle musí si udělat hlavně oni pořádek mezi sebou.

   V tuhle chvíli nikdo nevidí ty chorea a atmosféru kterou dělají, ale právě ty ”dementní” akce které pohled na kotel hodně kazí.

   Překvapuje mě že jim to nevadí.

   Ač nerad tak musím přiznat, že závidim Slavii fungování Tribuny Sever i když v minulosti měli i oni svoje incidenty.

   • trcmano19.9.2017 13:01reagovat

    Kdyby se nám dařilo a byli v euforii jako Slavie, tak je taky v kotli klid.

    • munzig19.9.2017 13:12reagovat

     O tom nepochybuji ale tohle je právě ta situace kdy se má ukázat charakter fanoušků a stát za klubem.

     Já vím že někteří mají pohled že vedení nám zahubí Spartu, ale to by jsme museli mít nějakýho majitela z Balkánu. Křetinský si při svém postavení nemůže dovolit aby se ze Sparty stal klub na urovni Bolky nebo Teplic.

79295 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha