Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Využívání hráčů z mládeže

  petr13710.11.2017 10:50reagovat

  Asi všichni se shodneme, že má Sparta v této oblasti velké rezervy. Příčin bude nepochybně celá řada - chybí koncepce, chybí Bčko, dřív byl asi navíc blok mezi Letnou a Strahovem, kašlalo se na hráče na hostování atd. atd.

   

  Je to škoda pro ty hráče i pro Spartu. Je nutný zlepšení. Řešení ale musí být systémové, promyšlené, odborně dobře připravené.

   

  Hombre napsal: já bych do Áčka dal 2 hráče - 1 z juniorky a 1 z dorostu, ať vidí v čem se musí zlepší. A zvýší se motivace celého Strahova. Taky si ale myslím, že 15-20 min. by oba hráči zvládli v pohodě.

  Ale vím, že za Strámy se do Áčka nikdo nepodívá.

   

  Tohle mi zavání kvótami, kolik musí být v politice žen. Co když mají na Ačko 3 hráči z dorostu, ale ani jeden z juniorky. Nebo naopak.

   

  Stejně tak nechápu, kde bereš jistotu, že se za Stramaccioniho do Ačka nikdo nepodívá. Sice chápu, že velký počet posil a současná šíře kádru tomu nenahrává, ale třeba už jen včerejší tréninkový přátelák ukazuje, že Stramaccioni na mládež nekašle. Někdo tu psal, že jeden z asistentů chodí na dorost a velmi pečlivě si dělá poznámky, což je taky posun oproti minulosti. Legendární Ščasného moment si asi pamatujeme všichni.

   

  Co by podle mě mohlo fungovat:

  -neprodleně obnovit B tým s cílem dostat je co nejdříve do 2. ligy

  - provázat U19, Ačko a Bčko s tím, že všechna tři mužstva budou praktikovat stejný herní styl (u mladších týmů preferovat spíše rozvoj individuálních dovedností a fixování klíčových návyků bez tlaku na výsledky)

  - Bčko využívat jako klíčový tým pro posun mládežníků do dospělého fotbalu + tým pro aklimatizaci případných mladých posil ze zahraničí. Až sekundárně jako tým pro hráče z Ačka po zranění, ti by si měli chodit zahrát spíš za juniorku

  - juniorský tým využívat především jako možnost pro hráče po zranění popř. těch, kteří se nedostanou na lavičku Ačka, aby neztratili herní praxi + postupné šance pro mladé hráče, aby získali první kontakt s dospělým fotbalem + jako dočasné ”odkladiště” pro hráče z mládeže, kteří nemají na posun do Bčka - přičemž by si hledali jiné angažmá

  - pravidelné dávání šance nejlepším hráčům Bčka a U19 na trénicích a přípravných zápasech Ačka, aby se připravili na moment, kdy dostanou šanci v MOL cupu popř. v lize

  - Udržovat spolupráci s několika ligovými týmy, kam by mohli chodit hráči na roční hostování, aby získali herní praxi v lize. Pokud se po roce nepropracují do kádru Ačka, umožnit jim odchod.

  - časový strop pro hráče v Bčku by měly být 2 roky. Pokud se během nich nepropracuje do kádru Ačka popř. se nenajde zájemce o hostování v lize. Umožnit odchod jinam.

   

  Vím, že je to jen velká zkratka, realita je mnohem složitější. Ale věřím, že kdyby se aspoň v kostce dodržovala tahle pravidla, bylo by to pro Spartu přínosnější, než současný stav.

  • AlaMierda10.11.2017 11:09reagovat

   kromě toho béčka( to prostě je chyba), by bylo nejlepší kdyby ti kluci 17-19 let chodili na hostovačky do klubů 1-2.ligy. Pražské kluby nebo Vlašim či Dynamo ČB jsou ideální štace. Tam ty kluci už ovšem musejí ukázat, že mají na to vyrovnat se dospělému fotbalu.Pokud se samozřejmě někdo už vyrovná hráčům A týmu, tak ho hned začleňovat do A týmu. Není to tak dlouho, kdy jeden náš talent začal trénovat s A týmem a hned říkal, že tam prostě nestačí. Jak říkáš je to mnohem složitější. Pro mě momentálně jsou zklamáním naši hráči na hostovačkách, kteří by se měli mnohem víc prosazovat.

   • dominik2710.11.2017 12:02reagovat

    Já bych se snad ani nechtěl dožít doby, kdy dorostenec přejde do áčka a hned tam těm hráčům a jejich tempu bude stačit. Je naprosto přirozené, že tam pro toho hráče musí přijít šok. Proto je taky velice přínosné, když se těch tréninků vůbec může zúčastnit. I kdyby ten kluk v 17-18 letech za celou sezonu neodehrál za áčko ani minutu a kopal jen za A-dorost, tak už jen ta praxe z tréninků ho určitě hodně posune. Ideální by samozřejmě bylo, kdyby už nějaké starty mezitím sbíral v druholigovém béčku, jako to má de facto nastavené Salcburk.

  • dominik2710.11.2017 11:58reagovat

   V podstatě bych souhlasil až na pár drobností. Já bych asi nijak neohraničoval, kdy se má hráč prosadit z B-týmu či hostování někam výš. Třeba právě Filip a Martin Haškové jsou takové typy, co potřebují dozrávat trochu déle. Fyzicky dospívají trošku pomaleji než ostatní. U Martina už se to nějak ustáluje, takže teď v 22 letech už začíná tak nějak ukazovat, co v něm je i na ligové úrovni. Filip je z mého pohledu o něco nadanější fotbalově, ale horší třeba v soubojích. U něho to možná půjde ještě delší cestou. A je to také o stylu ligy. A to nemluvím o tom, že někoho třeba na víc než rok může zastavit zranění. Zkrátka bych to posuzoval víc individuálně, ale v kostce to, co píšeš, samozřejmě smysl dává.

    

   Dále nevím, nakolik se dají sjednotit herní styly. V trochu liaristickém duchu bych dodal, že nevím, jak by se sjednocoval styl se současným A-týmem Sparty. A popravdě bych ani nechtěl, aby se některé věci přenášely na mládež. Tam jsou některé požadavky nastavené tak, že by do nich hráči současného A-týmu moc nepasovali (Ben Chaim, Mandjeck, Janko...). Vím, že jsi to nemyslel až tak doslovně s tím přenášením stylů, jen nevím, jestli opravdu půjde někdy nějak bezbolestně propojit současné áčko Sparty se strahovskou filozofií. Nejlepší by bylo přivést k áčku trenéra, který by se víc hodil do nějaké celoklubové strategie. A klidně ať je to cizinec, který tu celou řadu věcí překope. Ovšem ať to překopává tak, že bude pro mládež přínosné to převzít.

    

   No a v neposlední řadě je třeba upozornit na jeden dost palčivý problém, a to je vybavení tréninkového centra a rozšíření personálu třeba i směrem mládež. Obávám se, že tady nám už ten vlak začíná ujíždět opravdu nebezpečně.

    

   Obávám se, že na některé pozice, které mají třeba v Ajaxu nebo Southamptonu, by vůbec byl problém nějaké odborníky z Česka sehnat. Nicméně ještě víc se obávám, že ve Spartě se o takových věcech stejně ani neuvažuje. Co se týká vybavení, tam opravdu nechápu, proč už se spousta přístrojů a pomůcek dávno nepořídila. Kamarád mi teď vyprávěl o tom, jak si Ajax, kde byl na stáži, vybavil tréninkové centrum počítačovými simulátory a měřiči za pouhé tři miliony eur. Co si za tuhle částku v létě pořídila Sparta, asi nebudu rozvádět. Přitom třeba i v té zmiňované reportáži šéf akademie Salcburku říká, že jim vyšlo jako výhodnější investovat více do vlastního zázemí a méně do příchodů zahraničních hráčů. Podobný rozhovor jsem asi před rokem registroval i u Manchesteru City. Ale možná v těchhle klubech není tak fotbalově osvícené vedení jako ve Spartě...

   • petr13710.11.2017 13:34reagovat

    Jasne souhlas, ze tam musi byt nejaka mira individualniho pristupu. Mne slo spis o to, ze neni mozne drzet roky pod smlouvou kvanta hracu s tim, ze se treba jednou prosadej. Urcity sito je podle me nezbytny i s rizikem, ze jim obcas nejaky skryty talent propadne. Ale to riziko se samozrejme musi minimalizovat.

    • petr13710.11.2017 13:54reagovat

     a ještě k propojení herního stylu. Já vůbec netvrdím, že se má mládež přizpůsobovat Ačku. Jde mi o to, aby ta nejchytřejší hlava ve Spartě popř. několik hlav dalo dohromady základní principy pro jednotlivé posty vč. součinnosti se spoluhráči, které se budou od hráčů ve všech třech týmech vyžadovat. Podle mě by to usnadnilo přechod pro mladý nahoru, ale zároveň vy to i zvýšilo jejich rychlou využitelnost, kdyby museli z nějakýho důvodu náhle zaskočit. Určitě by bylo lepší kdyby musel rychle do Ačka řekněme levej bek z Bčka, a věděl by, kde se pohybovat při zakládání útoku, jak se chovat při ztrátě míče, jak se vysouvá blok atd atd. Pro ně je to logický skok v rychlost, tvrdosti, zkušenosti protihráčů, samozřejmě psychicky náročný, tak by aspoň mohli využít naučený automatismy.

     • Sendi10.11.2017 14:16reagovat

      měla by to být naprostá samozřejmost...

      • petr13710.11.2017 14:43reagovat

       To by ale v nasem pripade melo byt i to Bcko😊

       • dominik2710.11.2017 16:47reagovat

        Jinými slovy by měla být samozřejmost, že Spartu povedou lidi, kterým nechybí základní fotbalové znalosti a koncepční myšlení. Nebo si pánové Křetínský a spol. opravdu mysleli, že systém Barcelony a podobných klubů dokážeme překonat nějakým vlastním vynálezem skrze ty nefunkční spolupráce s Pardubicemi, Žižkovem nebo Vlašimí pod vedením Petržely?Smích

    • dominik2710.11.2017 16:44reagovat

     Nějaké síto určitě. Uvedu příklad třeba Petra Hronka, prvního kapitána Sparty v Juniorské lize. U něj mi přišlo nanejvýš logické, že ho Sparta pustila do Jablonce v rámci přestupu Davida Lafaty. Sám jsem mu nedával moc šancí na prosazení. Přišlo mi, že to fakt není moc velký talent.

      

     Nicméně tenhle kluk se od té doby dost posunul a v lize odehrál spoustu výborných zápasů. Kdyby ho v takové formě měla Sparta ve svém kádru, tak tam své místo určitě měl. Nicméně chápu, že se ho klub vzdal. U něj to pro mě bylo opravdu velké překvapení, kam až se posunul.

      

     No a opačný případ je pro mě Honza Záviška. Toho bych se spíš snažil podržet. U něj věřím, že ještě půjde nahoru.

      

     Teď je otázka, kolik hráčů držet, kolik naopak pustit. Nicméně argument pro to, proč jich radši podržet víc, bych hledal v tom, že to Spartu opravdu nevyjde nějak šíleně draho. Tipuji, že z platů Biabianyho nebo Ben Chaima by se daly podržet desítky mladých kluků. A to je cesta, kterou bych já osobně šel radši. Místo 11 posil přivést tři, zbytek investovat do zázemí a podepsání některých mladých kluků. A to už vůbec nemluvím, na kolik platů mladých hráčů musela Sparta vydělat prodejem Patrika Schicka a dalších odchovanců.

      

     Samozřejmě s tím jde ruku v ruce i to, že třeba pět mladých kluků bude tak nějak aspoň do počtu v áčku Sparty, aby se zároveň ušetřilo za příchody jiných fotbalistů, kteří tuhle roli plní. No a další hráči se třeba Spartě hodit nebudou, ale bude možné je aspoň nějak relativně slušně zpeněžit, prodat za pár milionů v rámci ligy, případně udat v rámci větších přestupů jako součást protihodnoty.

     • petr13710.11.2017 17:46reagovat

      No ja bych v tomhle byl trochu opatrnej. Uprimne receno bychom museli extremne uspesni ve vychove mladeze, aby mohly do Acka chodit nejaky vetsi pocty mladiku. 1 rocne dobry, 2 bych videl jako bombu. Samozrejme pokud nase cile budou porad ty nejvyssi, coz predpoklada. Resim vylozene sportovni hledisko, financni at si resi Kreta😊

      • dominik2710.11.2017 17:50reagovat

       Já myslím, že z ročníků 93-99 by se těch cca pět hráčů našlo. V minulé sezoně mladí hráči zvládli celkem dobře, když museli zaskočit v případě nouze.

       • petr13710.11.2017 18:27reagovat

        No jasne ale je to 5 hracu za 7 let. Navic ti nejstarsi by uz meli byt hotovi hraci, ne mladici do poctu. A ted si vem, ze kazdy rok ”vyleze” z dorostu nejakych 18 hracu, to mas za tech sedm let nejakych 120-130 hracu. Otazka zni, kolik z nich ma smysl drzet pod smlouvou

        • dominik2710.11.2017 20:21reagovat

         Bychom zase skončili u toho, že by to bylo na posouzení individuálně (asi ani jeden z nás nestojí o nějaké kvóty, co jsem pochopil). Z jednoho ročníku to může být 10 hráčů (třeba v 92 jich tolik asi bylo), z jiného jeden. Ale pořád jsem názoru, že pokud se bude rozhodovat, jestli mají být jen tři, nebo jich má být pět, tak bych byl spíš pro těch pět. Nemělo by to být nic, co Spartu zruinuje. Koneckonců i vyšší počet mladých hráčů, kteří to ve Spartě dotáhnou až ke smlouvě, by mohl být motivací pro rodiče, aby své děti do klubu dali.

          

         A s motivováním rodičů jsou samozřejmě spjaté i jiné výdaje. Co jsem slyšel, tak bohužel Slavia začíná být pro rodiče o něco lákavějším klubem, protože tam třeba malým fotbalistům hradí nějaké ty účasti na turnajích a podobné výdaje. Zkrátka ta finanční stránka je také něco, čím potřebuješ vytvářet tlak na rodiče...

  • hombre10.11.2017 13:00reagovat

   Ano, to jsem napsal, ale asi o 3 dny dříve jsem napsal které. Žádné kvóty jsem nemyslel.

   Napsal jsem Traoré a Drchal. Traore protože nám chybí křídlo(Ben a Plavčík jsou zranění a Bibi z formy) a Drchal protože Janko měl být na odpis a Šural je jiný typ hráče a Venca zraněn. Nic víc a nic míň. A napsal jsem, že jim to pomůže v tom, že uvidí v čem se musí zlepší. A zvýší se motivace celého Strahova. A to je pravda.

   A ten přátelák beru spíš z rezervou, ale aspoň něco. Ale pořád si myslím, že do Áčka se nikdo za Strámy nepodívá - tak má více jak 20 hráčů a bude tam brát mlaďase, to by je shodil.....

   • petr13710.11.2017 13:37reagovat

    Ben Chaim i Plavsic vcera v treninkovem zapase hrali. Jinak tvuj predchozi prispevek, ktery zminujes, mi utekl. Takze se omlouvam, reagoval jsem vylozene na citovany vety

    • hombre10.11.2017 13:52reagovat

     V pohodě, stačí 2 dny a je tu několik nových stránek a to asi nikdo nepročítá .....

     Tak jestli už nejsou marodi, tak super.

     Ale pořád si myslím, že by tam nějaký mlaďas u Áčka měl být. Je to ohromná motivace na Strahov, kde ti mladí, že když budou na sobě makat, tak mají dveře do Áčka otevřené.

 • Robin Lod

  AlaMierda10.11.2017 10:00reagovat

  podle Pletánka jedna z vyhlídnutých potencionálních zimních posil

  • petr13710.11.2017 10:06reagovat

   docela vtipný je, že na transfermarktu vyjede mezi comparable players na prvnim miste Martin Frydek Úsměv

   • Tyrrael10.11.2017 10:33reagovat

    A nebude to tím, že jsou řazeni dle ceny a Frýdek je top mezi nimi? Úsměv

    • petr13710.11.2017 10:51reagovat

     jj určitě jo, jen mě to pobavilo Úsměv

     • Tyrrael10.11.2017 11:17reagovat

      Anebo to jsou hráči na stejné úrovni, což bych se ani nedivil Smích

  • dominik2710.11.2017 12:10reagovat

   Toho hráče znám prakticky jen ze sestřihů, tak ho nechci moc hodnotit. Nicméně u klubu, který se tváří, že chce dělat nějakou revoluci, bych čekal právě spíš takovéto posily. Aspoň papírově o něm víme, že mu je 24, takže je ve věku, kdy je víceméně hotový hráč a na vrcholu by měl hrát ještě dlouho. Navíc už skutečně prokázal nějakou kvalitu někde mimo svou domácí soutěž.

  • nick189310.11.2017 12:15reagovat

   žádnej zázrak,jestli se chce strama zachránit tak bude muset přivést opravdu kvalitního středního záložníka,uvidíme co dočkal.

 • Scheiße Salzburg

  Brian Pricke9.11.2017 23:22reagovat

  Zajímavé video, ačkoli si myslím, že (nejen) v MCFC jsou ještě dál - http://tv.isport.blesk.cz/video/3771662/rb-salcburk-ma-akademii-ktera-predbehla-dobu-tady-rostou-hvezdy.html

  • Lukáš Mareček10.11.2017 0:48reagovat

   Salzburg má super akademii. Angažování Reného Mariče, 25 letého trenéra do pozice asistenta, taky o něčem svědčí.

  • sekvoj10.11.2017 11:27reagovat

   Spousta lidí na red bull jako sponzora nadává, určitě spoustu věcí špatně, ale narozdíl od šejků, nepumpuje peníze do hvězd, ale často investuje do zajímavých a talentovaných hráčů a do akademií daného klubu, Lipsko a Salzburg jsou příkladem

  • Furia Ceca10.11.2017 11:27reagovat

   Hustý. Ale je zvláštní, že áčko to už moc dlouhodobě nereflektuje v evropských soutěžích...

 • Opravnik obecne oblibenych omylu

  waaw9.11.2017 23:16reagovat

  Jednim z duvodu, proc trenera nemenit je uchylna myslenka, ze by novy trener potreboval dalsi obdobi hledani a sehravani a cele by se to opakovalo. Uvedomte si, ze az nekdy Strama odejde, tak to bude hukot. Zustane tu po nem akorat ten chlapek co seka travu a Kovac, jehoz hlavni naplni je delat tlumocnika a to podle nekterych hlasu jeste spatne. Zadny asistent, ktry by mohl muzstvo prevzit, zadny sportovni reditel s nejakou vizi a kontinuitou.

  Nekdo tu chtel privest treba Grygeru jako sportovniho reditele, nekdo zavidi sesithcum Nezmara. My ale sportovniho reditele mame. Jmenuje se Andrea Stramaccioni.

  I kdyz je Madlova spekulace o setrvani Stramy jako sportovniho reditele a zmena na miste trenera zrejme nerealna, ja bych to zkusil protlacit za podminky, ze se jeho tym obcerstvi nekym, kdo bude cerpat zkusenosti a bude pripadne nositelem kontinuity (Rosa?). Pokud ne, tak bych do toho riznul uz ted v zime. Nejhorsi mura je, ze se brutalne nepovedou tri jarni kola a Strama poleti. Zbyde tu prazdna satna a budeme skemrat, aby se plukovnik zase vratil a aby mohl zacit stavet Lafatu a MiKu do zakladu.

  Neni to moc kratky?

  • Sigi189310.11.2017 7:44reagovat

   Souhlas. Jestli má zmrzlinář platinový padák, tak bych ho do konce smlouvy převedl na pozici tiskového mluvčího, ale jako ”trenér” se musí od týmu pakovat nejpozději v zimě. Jinak si koledujeme o gigantický malér, který výrazně ovlivní i sezonu následující. V zimě kromě zmrzlináře vymést i ten předražený babylon, který se sem přišel za pořádný ranec akorát vyprdět. Ponechat pouze Plavšiče. A celý projekt restartovat, tentokrát však konečně s kvalitním trenérem. Dát mu půl miliardy na 2-3 rozdílové posily typu Kangy či Krmenčíka, nechat půl roku na přestavbu a od léta budeme ligu válcovat.

   • Květák7610.11.2017 9:12reagovat

    Krmenčík k vám nikdy nepůjde. Je možný, že ho prodáme ven, ale z Plzně se do Sparty nechodí. Navíc pokud Viktorka postoupí do LM nebude nutné ho prodávat. Bude dost vaty i bez toho.

   • Tyrrael10.11.2017 9:40reagovat

    Ani kvalitní trenér není záruka výsledků, takže je možné, že za půl roku tu zase budeš řvát, trenér ven i s tím babylonem za půl miliardy, co si přivedl a takto se to může opakovat každého půl roku, dokud to bude Křetínského bavit... Fakt super. Palec hore.

 • Off topic

  Shrekson9.11.2017 21:34reagovat

  Omlouváme se předem.

  www.bezdechu.cz je webová kde se snaží výbrat peníze na aplikaci pro nemocné cystickou fibrózou, lépe je to popsané na webu..

  Mají grant od Vodafonu, každou korunu kterou darujte Vodafone otočí dvakrát. Vím že to sem nepatří, jde jenom o to že videoklip vidělo na fb bez mála 50tis. A je vybráno 140tis.

  Jako podnikatel, rád tento projekt podpořím, jenom bych chtěl dát vědět všem kolem sebe aby viděli co se kolem nás děje..

  Já tento projekt sem poznal na prezentaci projektů, kdy to bylo v plenkách a nijak v tom nejsem zainteresovaný.

  Chci jenom říct že můžete pomoct..

   

 • cha

  Sendi9.11.2017 20:23reagovat

  Je zábavný, jak dokonce i tady ještě nedávno rezonovalo, jak je českej fotbal v hajzlu s mládeží, jak nestíháme, tak dneska Česko U16 přesvědčivě porazila Němce 2:0, U18 Nizozemce 4:1, U19 vstoupila do kvalifikace jednoznačnou výhrou 5:0 a reakce fotbalový veřejnosti? žádná :)))...typický :)

  • captain_obvious9.11.2017 20:27reagovat

   Děláš, jako bys nevěděl, že česká veřejnost se ozývá jen v případě neúspěchů. Úsměv

   • Sendi9.11.2017 20:29reagovat

    a já svině to rád připomenu :))

    • kilovolt9.11.2017 21:02reagovat

     čím to je ,že se to pak později vždycky zkazí?

   • Shrekson9.11.2017 20:46reagovat

    Smích

  • Brian Pricke9.11.2017 20:57reagovat

   Zrovna tady lidi ó mládeží píšou něco jiného.

  • AlaMierda9.11.2017 21:19reagovat

   já třeba jsem kritikem naší mládeže a nesnáším, když se tu pomalu o každým hráči co trochu něco předvede píše jaký je to talent a hned by se cpal s nadsázkou do základu třeba ve Spartě. Teď udělali pěkné výsledky, ale pořád je to proti svým vrstevníkům, ale jakmile přijde ten přechod, tak ho ti naši kluci nedávají. A dle trenérů už na tréninku nestačí. Nevím čím to je jestli opravdu tou nekvalitou, nebo slabou psychickou odolností, štěstím apod asi kombinací všeho. A proto si pořád stojím za tím, že jestli ten kluk na to má, tak se prosadí.

   • hombre9.11.2017 21:47reagovat

    Tak já jsem trochu tvůj pravý opak Smích, já bych do Áčka dal 2 hráče - 1 z juniorky a 1 z dorostu, ať vidí v čem se musí zlepší. A zvýší se motivace celého Strahova. Taky si ale myslím, že 15-20 min. by oba hráči zvládli v pohodě.

    Ale vím, že za Strámy se do Áčka nikdo nepodívá.

   • Sendi9.11.2017 23:07reagovat

    jaký přechod? Vždyť ti hráči žádnej přechod ani neabsolvují...

    • AlaMierda10.11.2017 0:59reagovat

     no ti nejlepší absolvují tréninky třeba s A týmem, případně jdou na hostování do druhé ligy, ti nejlepší do první ligy - ideální šance ukázat, že mají na to hrát stabilně ligu. Pravda je, že dost jich ho neabsolvuje ( nebo jim to trvá několik let), protože prostě na to nemají tu potřebnou kvalitu.

     • wasek2611@centrum.cz10.11.2017 8:45reagovat

      To je zajímavé. V mezinárodním srovnání ti hráči nijak nezaostávají. V zahraničí se dostávají na hřiště, ale u nás ne.

       

      Ono to není kvalitou, je to tím, že prostě nejsou tak vyvinutí. Mladým hráčům se asi nedělá individuální plán, co mají dělat, aby se vyrovnali starším...

       

      Prostě se blbě zapracovávají, že si hrají s hráčem áčko bago je super, ale to jim toho tolik nedá.

      • AlaMierda10.11.2017 9:48reagovat

       protože to co jim stačí na své vrstevníky v dorosteneckém naivním fotbale, jim nestačí na dospělý fotbal. A to jak po individuální stránce, tak po psychické stránce.

  • hombre9.11.2017 21:21reagovat

   Tak je to super, s Němcem to má váhu, jsou tam i super výsledky, ale asi před měsícem jiný náš tým (každý turnaj úplně jiná nominace) dostal 2x výprask od Francie a pak myslím od Slováků.

   U17 postoupila dál v kvaldě a U18, to jsem nevěděl, ale je to super výhra nad Holaňďanem.

   U19 v kvaldě taky dobrý, ale tam jsou slabé týmy, postup je jistý, až dál se bude rozhodovat, jak jsme na tom.

   Jinak dík za info.

 • ....

  snytek9.11.2017 20:14reagovat

  Asi nemá cenu, aby tábor ”věřících” přesvědčoval ”nevěřící” nebo naopak. Diskuse o Štramákovi skutečně nikdy nebude mít jednoznačný výsledek. Já zkusím položit otázku jinak. Je Sparta dobře vedený klub? Využila v posledních 10 letech adekvátně svoji ekonomickou sílu, kdy se jí nemohl rovnat v české lize nikdo? Na to myslím už nemůžou být dva rozdělené tábory. Proč Sparta není na úrovni Basileje? Úrovní ligy a plus mínus i ekonomickými možnostmi by měla být. Tak a teď povídejte.

  • Sendi9.11.2017 20:18reagovat

   ekonomický možnosti na úrovni Basileje leda ve snu hej :)

   • kanonMates889.11.2017 21:10reagovat

    hele v současný době skoro ano, mám známého co zná M. Suchýho a jeho plat tam je 1,5M měsíčně a to si myslím, že dneska u nás v týmu má nejeden hráč a asi netřeba popisovat pozici Suchýho v Basileji...

    • Martas8659.11.2017 21:19reagovat

     A není to třeba 1.5M Švýcarských franků?

     • kanonMates889.11.2017 21:20reagovat

      1,5M Kč + bonusy, ale je to jejich top hráč v rámci postavení v klubu...

   • snytek9.11.2017 21:21reagovat

    Podle dostupných zdrojů je rozpočet cca 30 mil SFR, tedy cca 700 mil. Kč. Pokud od toho odečteš příjmy z ligy mistrů, které Sparta nemá, protože není schopna se tam dostat, tak to nepochybně srovnatelné je.

    • kanonMates889.11.2017 21:30reagovat

     jj, je to tak, budou mít určitě o něco vyšší budget na přestupy ale myslím si, že hráčům dokáže Sparta i Basilej dneska nabídnout téměř shodné podmínky s tím rozdílem, že tady za ty peníze budeš top boháč a tam díky nákladům na bydlení a život taky fajn, ale už je to slabší...

     • snytek9.11.2017 21:43reagovat

      Já myslím, že naše letošní utrácení je podobné rozpočtu Basileje. Pokud tam jsou Vaclík se Suchým za hvězdy (nic proti nim), žádná extra esa tam nehrajou. Ale jsou schopni pravidelně vyhrávat švýcarskou ligu (srovnatelnou s naší), dostat klepec v LM, ale třeba to přežít do jara (letos třeba i víc). Nevidím jediný racionální důvod, proč by totéž neměla umět i Sparta (a teď i Slávie)

 • ...

  bob809.11.2017 19:28reagovat

  Teda, to je myšlenek za posledních 48 hodin... Smích Tenhle portál je už asi poslední, kde někteří věří v auru pana AS. Se snad všichni posrali? Zahraniční trenér klidně, vyházet primadony klidně, zcela nová kocepce může být, ale ne s timhle nýmandem. Systém hry? Nic. Když nehraje Rosa, 37 let? Nic. Trenéra posily - Biabia, Chaim, to je zoufalost sama. Způsob odstavení Lafaty? Ostuda a prasárna, takhle se klub chová k legendám? Třeba už na to Lafi nemá (charakter taky asi nebude nic moc), ale tohle se prostě nedělá. Za to, co Lafi pro Spartu udělal by mu měli ležet u nohou. Svoboda, Kotalík, Požár - dobytkové, co zničili a sousatavně ničí Spartu. Ať se to komu líbí nebo ne, tenhle trenér tady dříve nebo později skončí - a já doufám, že co nejdříve. Čím později, tím hůře pro Spartu. Být na jeho místě český trenér, tak je dávno na ”pracáku”.

   

   

  • DJDriver9.11.2017 19:45reagovat

   A jak se k Lafimu zachovali. Pomalu a jiste jej presunuji na ze zakladu na lavici...na tom nevidim nic spatneho

   • Casper Hejter9.11.2017 19:47reagovat

    Nevzali ho na zápas, když je nemocnej, to se nedělá Smích

    • Lobrock9.11.2017 20:02reagovat

     Hajzlove z vedeni!Smích

     • Casper Hejter9.11.2017 20:12reagovat

      Kotlalík to plinu!

    • Sendi9.11.2017 20:07reagovat

     svině vole!

  • Clif9.11.2017 20:43reagovat

   Nechápu, kde lidi choděj na to že je AS nýmand. Podle indicií, který se vyskytujou je odborně úplně jinde než ty vaše slavný Radové a podobní. To, že to zatím nefunguje je shoda okolností a možná podcenění ligy.

   • xo9.11.2017 20:47reagovat

    Odborně uplně jinde, jo to je, výsledky hovoří za vše.

   • Furia Ceca9.11.2017 23:10reagovat

    A proto ho odevšad hnali svinským krokem. Výsledky má nulové. A se Spartou je taky neudělá. Měl by dělat experta v tv s Karochem.

  • xo9.11.2017 20:47reagovat

   +1

  • Acs gl9.11.2017 21:21reagovat

   A copak se provedlo Lafatovi?Nýmand trenér?Na to můžu jen, že mně volala jeho sousedka , že to je nejlepší trenér v ItáliiÚsměv.Pardon,respektuju, že nemusíš Stramacioniho,ale je to jinak strašný žvást.Lafata (dle tebe nic moc charakter),by měl hrát za zásluhy???A co k němu dát ještě Siegla.?

   • xo9.11.2017 21:41reagovat

    Stramaccioni nejlepší trenér v Itálii? S tím se dá asi souhlasit.

    • Acs gl9.11.2017 22:36reagovat

     Říkala to jeho sousedka,pouze cituju

  • trinact9.11.2017 21:26reagovat

   Tvůj příspěvek opět neřeší to důležité. Tedy organigram, kde a koho vyhodit a kdo má jaký vliv na Spartu jako klub, né letošní výsledky.

    

   Je jedno kdo to bude pod aktuálním vedení trénovat. Strama nebo Hašek, Jílek nebo Vrba, pejsek nebo s kočičkou obá. Prostě to skončí stejně vždycky - NEÚSPĚCHEM.

    

   Na hlavní pagi e-sparty je něco o točení se v kruhu, což je jen mylná představa. Točení v kruhu začíná a končí u DANIELA KŘETÍNSKÉHO, ne Andrei Stramacioniho.

    

   Proto říkám, klidně nechte Stramu do konce jeho smlouvy, bude to stopro lepší než opět vyhazovat, opět měnit, ať za kohokoliv /Sorry Dominiku/.

    

   Příští sezona bude pravděpodobně také titul přímá LM, tak proč to nenechat. Tenhle extrémní stav sice nemá šanci na stálý úspěch, titul však jednou udělat může.

   • xo9.11.2017 21:42reagovat

    pejsek nebo kočička?

  • pubi10.11.2017 4:08reagovat

   Legenda Lafata tpc Smích

 • Žlutí vs Rudí

  Casper Hejter9.11.2017 18:38reagovat

  http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/a-tym/mini-pratelak-18837.html

   

  Tak Kaya už se sehrává s obranou a v ”áčkové” sestavě chyběl Bambilioni.

  • DJDriver9.11.2017 19:08reagovat

   Na druhou stranj se o Bibim neda rict ze by na to sral. Prijde mi ze je strasne z formy. Je zvlastni ze proti Bolce (a to tu byl tyden) a hned dalsi zapas proti slovacku byl snad o 2 levly nad vsema ostatnima na hristi

   • Tyrrael9.11.2017 19:13reagovat

    Zaujalo mě to toto: ” Alexandrovu kolmici z hloubi pole poslal o tyč do sítě Biabiany” kolik takových přihrávek v zápase dostane?

    • DJDriver9.11.2017 19:16reagovat

     No posledni dobou 0. Je to problem on dostane vsechno do nohy jak nekde ve stary gardě

     • Tyrrael9.11.2017 19:20reagovat

      No právě a tím jeho hra, dle mého, trpí nejvíce...

    • novydres9.11.2017 19:16reagovat

     Tak ono když kromě Plzně a Slavie je proti Spartě každej zalezlej tak se průnikový přihrávky, kolmice do běhu, míče za obranu atd. dávají dost těžko.

     • Tyrrael9.11.2017 19:20reagovat

      Dávají těžko, ale dají se dát.

     • DJDriver9.11.2017 19:44reagovat

      To je tezky kdyz misto rychleho prechodu do utoku si to prevalujem mezi stoperama a krajnima bekama az z toho kolikrat vznikne gol pro soupere Viz. Banik

     • kilovolt9.11.2017 20:36reagovat

      je potřeba to rozpohybovat.....

  • Hynda99.11.2017 21:16reagovat

   Tak acko skoro vyteklo s teenagerama doplnenych o Lafatu/Janka a Biabianyho... A Biabiany dal gol kdyz mu nahral dorostenec, kez by mu taky nekdy nahrali smysluplnou prihravku i nasi chlapci z acka... Podotykam, ze hrali proti vyberu 19, ktera byla jeste ochuzena o ty nejlepsi... 3:2 i kdyz sranda zapas je usmevne skore, nebo spis pro nas k placi.

   • hombre9.11.2017 22:55reagovat

    Já myslím, že to neviděl nikdo. To bylo i minule.

    Jinak dnes nemohli nastoupit junioři, zítra hrají odloženku, myslím na Dukle.

    K zápasu - třeba je Áčko řezalo a dorost utekl a skóroval, nebo to bylo vyrovnané, nevím. Jestli to někdo náhodou viděl, hoďte report...

  • Mek9.11.2017 22:23reagovat

   Viděl to někdo? Jak hrál ten nový Umeh... kolují o něm zvěsti, že je to nový Yaya Touré.

 • Projekt SPARTA

  xo9.11.2017 18:23reagovat

  Zhodnocení projektu SPARTA:

   

  Zaznělo tu toho v posledních dnech docela dost, asi se dá v určitých ohledech souhlasit s každým. Já bych se teda zařadil spíš do kritičtější

  audience místního fora. Pravda je, že asi po pátým kole jsem tu z frustrace napsal ”Stramak ven”, ale ted to vidím tak, že ho opravdu nemá cenu

  vyhazovat, a to ani v zimě. Protože pokud by přišel nový trenér, začala by další přestavba a přišlo dalších iks posil a celý podzim by byl k ničemu.

  Věřím, že Strama dělá vše, co může, aby to bylo lepší. To ovšem dělal i třeba místní nenáviděnec Rada

  Rozhodně bych ho kritizoval za podcenění naší ligy, podcenění přípravy, občas nepochopitelné změny kádru, ale je třeba uznat, že hra jde, s odřenýma ušima,

  pomalu, ale jistě nahoru. Otázka je, kde je vlastně strop této Sparty, já teda doufám, že tam potenciál ještě je.

  Velkým štěstím je pro Stramu určitě to, že do dost zápasů nastoupil Rosa. Nebýt jeho, máme ještě o pár bodíků míň. A to vůbec

  nemluvím o tom, že mít ho k dispozici Ščasný, Holoubek nebo Rada, určitě by ta hra vypadala tehdá taky jinak. Taky se tu psalo o zraněných. Nedokážu říct, jestli je to

  výsledek práce nových lékařů a fyzioterapetů nebo to byla jen smůla anebo tam hraje roli objektivně menší počet zápasů

  na podzim. Upřímně si řekněme, že pokud by Sparta skončila na konci roku na horším než třetím místě, tak by to byla katastrofa, beru-li v úvahu náš rozpočet a možnosti. Uvidíme, třeba se k nám

  otočí na jaře trochu i štěstí a proklouzneme na druhý místo, což by se dalo vzhledem k plzeňské dominanci považovat za úspěch. Ale bude třeba , aby tomu každý od trenérů začínaje a hráčů konče dal něco víc.

  Prostě nemám pocit, že všichni dělají maximum pro to, aby byla Sparta zase úspěšná. Rozhodně bysme se neměli poměřovat s týmy jako Olomouc nebo Liberec. Měřítkem by měly být Plzeň a Slavia. A pokud vidím jejich hráče, přijdou mi teda

  individuálně lepší, rychlejší, důraznější. Čili posílit se ještě musí, ale už bych to viděl jen na 2-3 hráče. A na jaře se opravdu ukáže, jestli na to Strama má nebo nemá. Já si myslím, že nemá.

  plusy zmen v lete:

  Vasek Kadlec, jak hral Kadlec proti Dukle prvnich dvacet tricet minut. Lepsiho, komplexnejsiho Kadlece jsem jeste nevidel. U toho se mi vkrada myslenka, jak dlouho potrva, aby tak byl schopen hrat, treba sedesat minut. rok kvalitnejsiho narocnejsiho treninku? kolik dalsich nasich hracu ma na to, aby se takto dale rozvijeli? jak jsou schopni zvladat vstrebat takticke pokyny? pro mne zapasy maji stoupajici tendenci, co se tyce projevu. treba venkovni zapasy jsou toho jasnym dukazem.

  videni biger picture jak se rika, jiny uhel pohledu na vec, kterou prinese nekdo zvenci, viz zmena zazemi na strahove.

  Od Italova prichodu je od zacatku vyvijen tlak at se predvede. jak od fans medii, byvalych hracu....

  posadi Lafatu, dalsi hrace, prominte ale jestli se vam libil vykon Frydka ve Zline, tak asi vazne zijete fotbalem z let minulych.

  Dalsi faktor fanousci, prisel Hrebik misto Straky, nepratelska atmosfera od vlastnich fanousku. Prisel Hrebik misto Chovance, nepratelska atmosfera od vlastnich fanousku(odvolani Haska mne rmouti dodnes, kdyz vidim co predvadi s Bohemkou). skandovani Italiano Bastardo, Kotalik do plynu, opravdu je to chovani dobrych pravovernych fanousku? Co by meli rikat fans Slavie, Bohemians, Ostravy? jojo kdyz se dari, kazdy umi placat pozadech a byt pozitivni, a kdyz prijdou v zivote situace tezke, lide casto ukazuji svou pravou tvar. tak asi tak k nasemu fandeni a stani s tymem klubem kdyz se nedari.

  minusy:

  Andrea nema vysledky, vykon v belehrade dodnes nepochopim, to si neumeji natrenovat behem mesice hrani v bloku do defenzivy s individualnim projevem do utocne faze, kdyz vidim, ze jeste nezvladnu neco komplexnejsiho jako je menit rytmus hry, zmeny rozestavni atd.? to je to tak opravdu narocne? a pak postupne pilovat system hry, ktery chci hrat.

  stala priposranost tymu, ktera je zde od dob Lavicky. neumime soupere pokopat, proste na nej vletet, at to citi, ze ho chceme porazit, jako treba Slavie proti nam v poslednim derby. vzeprit se osudu.

  Italova anglictina, prominte, ale ja kdyz ho slysim, tak si rikam, ze bych na jeho miste mohl vystupovat v mediich tez a znel bych sofistikovaneji. vazne mne to taha za usi.

  Nefunguje hra, nejsou výsledky - jednoznačně fakt. Byla by ale podle mě chyba Stramccionimu smlouvu ukončit, z jednoho prostýho důvodu - pokud to myslíme vážně, je nezbytně nutný přestat po dílčích neúspěších točit trenéry v nevhodný momenty, a to platí i u kouče, kterýho zrovna nemusim, on musí dostat šanci dokončit co začal už jen z toho důvodu, že jeho nástupce musí cítit taky silnou pozici aby mohl vůbec přijít, natožpak dělat zásadní rozhodnutí, aby se definitivně ukončila situace, kdy někteří hráči mají vlastně silnější pozici než trenér, protože to, že se udělá zásadní rozhodnutí taky občas znamená, že to rozhodnutí nevyjde, ale to je prostě normální a nesmí to automaticky znamenat rozboření celkovýho konceptu řízení...

   

  Výběr kouče za mě nebyl šťastnej a zejména se zasáhlo opět pozdě, opět v naprosto tragický době, opět to trvalo dlouho, opět to bylo krkolomný, kdy vedení prováhalo minimálně dvě možnosti na takovej zásah, kde byla Sparta výrazně líp na podobnou situaci připravená - první byl po posledním titulu a zejména po postupu do čtvrfinále EL - liga se nepovedla, tým měl viditelný limity, ale zároveň se udělal úspěch jinde - dokonalý podmínky pro radikální zásah - zároveň ale zahraniční kouč má logiku.to co následovalo potom byl naprosto ztracenej rok a to jde samozřejmě na vrub našeho vedení, stejně tak zároveň s příchodem zahraničního kouče měly přijít i další radikální zásahy.

  Zdůraznil bych především ten tlak, který na Stramaccioniho je. Nejen ze strany novin, který je pochopitelný, jelikož se často reflektují hlavně výsledky a ty jsou mizerné, přičemž u některých jedinců je fakt vidět, jak se úplně třesou na to, až ten cizák vypadne a my si můžeme zase hrát na svým písečku, ale právě i ze strany zhrzených legend typu Siegl, Novotný a podobných úctihodných fotbalistů minulosti, kteří nemají +- do čeho píchnout a rádi si kopnou do Sparty, jelikož doufali, jak jim nabídneme teplé místečko s hezkým platem, což se nestalo.Já každopádně o Stramaccionim nechci vyloženě říkat, že to je šumař, ale úroveň potřebnou pro Spartu v něm nevidím. Ty plusy, které on samozřejmě má, by tu snad zavedl i jiný zahraniční kouč. A třeba by krom toho ještě zvládl mít výsledky a bylo by poznat, kam ten tým vlastně směřuje. Kromě toho, že ve Spartě nevidím celoklubovou koncepci, tak ji vlastně nevidím ani u áčka samotného. Není v tom systém, není to logický výběr hráčů atd. Jak jsem zmiňoval jinde, třeba takový Zlín tohleto má. Není to sice velkoklub, ale řekl bych, že pro ně je velký úspěch už jen to, jaké období prožívají právě teď. A k tomu se dostali systematickou prací. Tam by se s prostředky na úrovni Sparty snad musela hrát Liga mistrů.

  • Casper Hejter9.11.2017 18:28reagovat

   Vážně si vole zkopíroval všechny možný názory, abys tím tady mohl tapetovat?

   • Tyrrael9.11.2017 18:32reagovat

    Aspoň projevil schopnost použít ctrl+c a ctrl+v Smích

    • Lobrock9.11.2017 20:03reagovat

     I tak je zralej akorat tak na to, aby na nej nekdo hodil sit.

  • waaw9.11.2017 19:00reagovat

   Zaujala mne ta hluboka uvaha, ze nema cenu ho ted vyhazovat, aby mohl ukazat, zda na to ma nebo nema, ale ty si myslis ze nema.

79940 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha