Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Juniorka

  Libido19.2.2018 15:17reagovat

  Je nekde stream na zápas?

  • Tashunka Witko19.2.2018 15:23reagovat

   Koukám na Tipsportu, sice je to z jedné kamery, ale teď je nabližší straně Ristič, tak ho alespoň můžu zkouknout, protože v Ačku budou hrát jen Lafatové a spol.

  • Tashunka Witko19.2.2018 15:58reagovat

   4:4 Otrávení

    

   Vcelku trapný výkon, hlavně v obraně. To i Liaro po 7 pivech a dvoudenním houbařském výletu by asi byl lepší v bráně než ten náš sněhulák.

   • Jiri ACS19.2.2018 16:05reagovat

    Hlavne pro kluky jako Ristic,Civic nebo Sacek by bylo potreba becko jako sul.Co jim da,kdyz budou hrat za juniorku?

    • Kulkozubý Tony 19.2.2018 16:30reagovat

     Taky tomu nerozumím, pokud nefigurují v užším výběru A mužstva tak by měli jít okamžitě na hostování, v případě Rističe bohužel jiná alternativa není. Druhá věc je ta, že Civič by měl jednoznačně dostat místo minimálně na lavičce místo Kadlece. Sáčkovi by půlroční hostování určitě pomohlo, viz. Kulhánek.

     • Kulkozubý Tony 19.2.2018 16:35reagovat

      A Váchovi by slušelo modní molo a ne fotbal, zbytečně bere místo mladším a nadějnějším. Za ty předvedené podzimní výkony bude rád za nabídku z Jihlavy.

    • wasek2611@centrum.cz19.2.2018 18:04reagovat

     Tak těmhle hráčům by nic nedala ani druhá liga...ti musí hrát už poháry...

 • Pozápasová tiskovka

  M4rtin19.2.2018 14:55reagovat

  Souhlasí tu někdo s vyjádřením trenéra, že za zhroucenou hrou z druhého poločasu stojí křídla? Já jsem laik ale zdá se mi, že kámen úrazu byla hra celé zálohy, hlavně jejího středu.

   

  Osobně si myslím, že trenér naprosto špatně zanalyzoval situaci a z toho důvodu na to reagoval opět naprosto mimo mísu: přivedením Lafaty, i když bylo jasně vidět, že za dané situace nedostane čuchnout k míči. Stažením Tala, který hrál OK.

   

  Zdá se mi to úplně šílený, že trenér za tolik peněz s teamem plným odborníkův zádech není schopný správně zanalyzovat situaci a adekvátně na ní reagovat. Holoubkovi stačilo půli klukům vysvětlit, jakým způsobem, je přehráme a jak na to reagovat. Naše reakce, na jejich změněnou hru = 0, jen sem zděšeně pozoroval zamlklého Štrámu s rukama v kapsách a po 20 minutách totálního zmaru přivede Lafatu, aby nás team odrovnal úplne. A pak ještě na pozapasove tiskovce vykládá, že jsme měli i slušný vstup do druhého poločasu. Byl na stejném zápase? To je to co mě děsí nejvíce, že vůbec netuší, co je špatně.

   

  Já trenérovi do teď věřil a říkal jsem si, že problém jsou hlavně hráči, které má k dispozici. To co má k dispozici nyní je, až na výjimky, mokrý sen všech trenérů v naší lize a on s tím předvádí tohle? Včerejšek, ač jsme s velikým štěstím vyhráli, byl totálně prokoučovaný. Byl jsem z té naší výhry totálně zklamaný a otrávený. Doufám, že se mýlím a Štráma má pravdu. Ale osobně už od něj nečekám vůbec nic. Možná opravdu skončíme druzí, třetí ale s tím teamem, který má k dispozici, by to zvládl podle mě téměř každý trenér.

  • petr13719.2.2018 15:04reagovat

   tak když si vezmeš první půli, tak jsme hodně dostávali průnikovkama nebo dlouhejma pasama míče do křídel (ať už na krajní záložníky či beky), Liberec to moc nestíhal a dostávali jsme se až do koncovky. Ve 2. půli to nefungovalo. Já jsem to viděl jen na stadionu, tak si moc netroufám hodnotit, co k tomu nejvíc přispělo. Musel bych vidět záznam. Z tribuny mi to přišlo, že šlapeme vodu.

  • Chrod19.2.2018 15:14reagovat

   Trenér se strašně snadno kritizuje, protože na stadionu a u televize sedí desetitisíce trenérů a každej má nějakej názor a myslí si, že zrovna ta jeho sestava je nejlepší. Takže třeba kritika toho, že Ben Chaim hrál vpravo (třeba aby se vyhnul Coufalovi), mi přijde přehnaná, i když se mi to taky nějak extra nelíbilo. Nebo nasazení Vatajelu, o kterym si myslim, že je to akorát takovej trochu lepší Kovařík, prostě trochu smysl dává, když si trenér myslí, že Plavšič ještě na základ nemá.

    

   Jenže to, co píšeš ty, je prostě pravda. Shození špatný hry na křídla a zároveň nasazení Lafaty nedává absolutně žádnej smysl a nenapadá mě vůbec žádnej argument, kterej by to nějak obhájil. Pokud si trenér myslel, že nám Lafata pomůže nějak udržet míč vepředu, tak se šeredně splet a doufám, že už to nebude opakovat, ale o tom pochybuju. Po příchodu Lafaty se naše hra rozpadla úplně, běhat za něj musel i Kanga.

    

   Já bych pochopil úplně cokoliv, třeba dřívější příchod Kulhánka nebo klidně i Sáčka, vystřídání Vatajelu za Plavšiče atd. Ale tohle byla prostě jasná chyba a Stramaccioni si zaslouží objektivní kritiku, tohle prostě podělal.

   • Vee19.2.2018 15:27reagovat

    Já si třeba tak trochu myslím, že je Lafata stavěn jen kvůli kotli a dalším.. Pořád doufám, že to tak neni, ale přesvědčen o tom nejsem a bojím se, že je to pravda.

    • Tashunka Witko19.2.2018 16:04reagovat

     Žádný normální trener by nemohl Lafatu už stavět, a to ani na 5 minut. Obzvláště když taháme za kratší konec a hrozí ztráta bodů.

     Je jedno, jestli to má nařízené, nebo se chce zavděčit, tahle chyba se prostě omluvit nedá a Štramák z toho může vyjít jen buď jako mizerný lokaj, nebo špatný trener.

  • kartagos 219.2.2018 16:49reagovat

   tak pod to se mohu podepsat . Naprosto přesný popis včerejšího trenérského zmaru . Oživení Lafatou ???? Střed mlel vodu a on to podpořil Lafatou .Postavení Bena na druhou stranu a ponechání Vaty je opravdu husarský kousek . V trenérovi vidím zatím největší slabinu .

 • Juniorka

  trcmano19.2.2018 14:19reagovat

  Kouká někdo? Hraje zajímavá sestava..

  • Vee19.2.2018 14:31reagovat

   No koukal jsem teď chvíli a překulovaná s Váchou na stoperu a teď Štorc nahrál na malý vápno Jabloneckejm před prázdnou..

   • Vee19.2.2018 14:47reagovat

    Jedinej kdo hraje dobře je Mustedanagič, pokaždý když je u míče je nebezpečnej..

  • Tashunka Witko19.2.2018 14:31reagovat

   Otřesná hra. Serií malých domů dokázali dotáhnout až do naprostého absurdna, takže rázem 2:0.

   Konečně hraje i juniorka stejně jako Áčko. Nekonečná překulovaná, dokud to někdo (nyní Sáček) naprosto nepokazí.

  • Tashunka Witko19.2.2018 14:31reagovat

   Otřesná hra. Serií malých domů dokázali dotáhnout až do naprostého absurdna, takže rázem 2:0.

   Konečně hraje i juniorka stejně jako Áčko. Nekonečná překulovaná, dokud to někdo (nyní Sáček) naprosto nepokazí.

 • Frýdek = hráč zápasu

  MarpACS19.2.2018 12:53reagovat

  Je na čase, aby se mu zdejší rozumbradové konečně omluvili. Důrazný, leč čistý v obraně. Konstruktivní a přesto téměř bezchybný při podpoře útoku. Jako celek byl náš výkon tragický, zejména v druhé půli. Úporné bránění výsledku a čekání na popravu. Tohle dlouhodobě nikam nevede, což musí každý soudný člověk vidět. Stamacionni VEN!!!

  • AlaMierda19.2.2018 12:55reagovat

   za co se omlouvat? Včera zahrál opravdu dobře, ale po jak dlouhé době? Jestli se konečně srovnal a zjistil co má hrát, že nemá blbě faulovat a hlavně si nehrát na technického tvořivého fotbalistu tak tím líp. Jen mu to prospěje.

   • MarpACS19.2.2018 12:57reagovat

    Za slova o tom, že na Spartu nemá.

    • AlaMierda19.2.2018 12:58reagovat

     s tím co tu poslední roky předváděl, opravdu neměl.

    • captain_obvious19.2.2018 13:00reagovat

     LOL.

    • SuperFrankie19.2.2018 13:15reagovat

     Wtf Smích

    • artaxerxes19.2.2018 14:14reagovat

     Tak mužem zápasu nebyl ani náhodou. Stanciu a Luboš byli dle mého lepší. Ale zahrál dobře.

      

     Pokud bude hrát na beku opakovaně dobře, tak nemám s ním problém.

     Já mám problém s ním, když hraje v záloze - jako DZ prostě nedrží prostor a jako ofenzivní není kreativní, takticky je na tom taky špatně. A na levém křídle je prostě horší než Luboš, Vata, Kadlec, Šural.

      

     Takže počkám jak zvládne jako bek zápas, kde bude muset ukázat jak umí bránit, ale pokud bude opakovat výkon z neděle, tak nemám problém.

  • Sendi19.2.2018 12:59reagovat

   Byl hroznej...Typickej moment včerejšího zápasu je Frýdek u lajny odmítající nahrát středním záložníkům a posílající nepřesnou dlouhou přihrávku po lajně nikomu...dozadu celkem obstál, až na standardky...

   • jakub231119.2.2018 13:04reagovat

    Tak s timhle nesouhlasim. Jo zapasy pred tim naprosto tragickej, ale tvrdit o vcerejsku, ze byl hroznej?? Pri ty bide jeden z nejlepsich hracu

    • Sendi19.2.2018 13:06reagovat

     pro mě mezi třema nejhoršíma, obzvlášť právě proto, že naprosto viditelně odmítá některým konkrétním hráčům nahrávat, což je na týhle úrovni vyloženě absurdní. Zajímala by mě taky včerejší úspěšnost přihrávek, obábám se, že u něj to muselo být kolem 50%...ale jak říkám, dozadu celkem dobrý nato, že mu Vatajelu vůbec nepomohl...

     • captain_obvious19.2.2018 13:09reagovat

      Dozadu si to celkem odehrál, proto bych jeho výkon hodnotil i jako celkem obstojný, resp. v kontrastu s podzimem poměrně dost dobrý. Ale to asi není správnej přístup, to srovnávat s těma jeho druholigovýma výkonama na podzim.

       

      Ale měl několik dost šílených momentů. V hlavě mi zůstal moment, kdy se mu nabízel volný Stanciu, ale on si to radši bezcílně potáhnul 10 metrů směrem k lajně, aby si to tam nakonec zaseknul a stejně to nahrál Stanciuovi, který už ale tou dobou kolem sebe měl 2 soupeře. A jako by to nebylo málo, tak se ta přihrávka k němu sotva došourala.

   • AlaMierda19.2.2018 13:05reagovat

    ale pořád to oproti jeho tradičním výkonům byl naprostý zázrak

   • ACSpartaPraha4ever19.2.2018 13:08reagovat

    Vatajelu byl hrozný, Frýdek mi až tak hrozný nepřišel. I když je možné, že je to tím, že má očekávání jeho směrem jsou tak nízko. ;)

   • xhurv19.2.2018 13:18reagovat

    Sendi, nebud na nej tak prisnej. Budme soudni a hodnotme vcerejsek a ne posledni rok a pul (minimalne). Budme radi za to, jak se vcera prezentoval. Snad tak bude pokracovat, zlepsi se a Strama nebude muset premyslet nad MiKou. Otazka je proc ne Civic. Ale to je jine tema.

    • Sendi19.2.2018 13:26reagovat

     Já se tu Frýdka několikrát dokonce zastal, nemám vůbec problém s uznáním dobrého výkonu, když ten existuje. Pro mě je nepřijatelný, aby na krajního beka ve středu hřiště mávali dva nejkreativnější hráči v lize rukama nad hlavou a nedostali jedinkrát míč, specielně Kanga mohl několikrát obehrát celé hřiště, kdyby míč dostal, jenže to se prostě nestalo a mě to vadí, Frýdek ho viděl a prostě ho ignoroval, to samé několikrát Stanciu - čili to za a) a za b) když už teda vyhodnotí situaci že to pošle dopředu, tak to má provést dobře a ne tak, že polovina jeho přihrávek končí v prdeli, o jeho zbytečných faulech nemluvě...

     ano, chválím za slušnou obrannou činnost, ale to z něj prostě neudělá muže zápasu(obzvlášť když neumí bránit roh) a když budu hledat nejhorší hráče včerejška, tak mezi nimi bude Frýdek, Vatajelu, Kanga a Lafata, já se skutečně snažím se nedívat na jmenovky, prostě jsem to takhle viděl na hřišti :)

     • hombre19.2.2018 13:44reagovat

      Tak je pravda, že těm našim středopolařum nenahrál - párkrát, ale to bylo i u jiných, hlavně ve druhé půlce. A úspěšnost přihrávek kohokoliv na kohokoliv byla, přeženu, max 25 %. Ono když už nemůžeš, nikdo se ti nenabídne a když ano, tak je hned pokrytý, tak to je hodně blbý... Liberec výborný, překvapil....

      Z našich hodně dobrý Hovorka, špatný....když vyndáš Frýdka tak asi souhlas Smích a i Štetina a Mavba nějak nepřesvědčili.

      • hombre19.2.2018 13:50reagovat

       úspěšnost přihrávek ve druhé půlce, sorry

      • Sendi19.2.2018 13:55reagovat

       Štetina se mi taky nelíbil, Mavuba no, tam je to složitější, já bych se na to musel podívat znovu, ale přišlo mi, že tam byl kolikrát zdvojen ztrojen a měl to fakt těžký, jak jsem říkal před zápasem, Liberec ho presoval a hned obsazovali hráče kterým mohl nahrát, takže složitá věc, tam by to chtělo aby byl Kanga pohyblivější, včera se mi on taky příliš nelíbil ikdyž tam měl alespoň několik skvělých pasů...jako takhle, líbil se mi včera Hovorka, Stanciu a Kadlec, tím by ten výčet asi ukončil a asi to vystihne zápas přesněji, v prvním poločase se mi líbilo víc hráčů, tam to mělo dobré parametry, dokonce tam byl prvních dvacet minut velice dobrý presing v hodně hráčích, ač tu budou někteří tvrdit opak...

       • Lobrock19.2.2018 14:09reagovat

        Souhlas...když jsem ti tu v průběhu včerejška a dneška přečetl, že jsme žádnej presing neměli, tak jsem si říkal, že kromě slávistů a plzeňáků už sem choděj trollit i sparťani...

       • hombre19.2.2018 14:24reagovat

        Tak já bych řekl a psal jsem to někde dole, že tam byl presing, možná i 35 min.

        Stanciu dobrý do půle, pak se vytrácel a Venca, tady jsme se chytili minulý týden Smích, nevím, zase nehrál špatně, ale mně tam pořád u něho něco chybí........, ale jo Hovorka a Venca byli z našich nejlepší.

       • Tashunka Witko19.2.2018 15:33reagovat

        S tím by se dalo souhlasit až na Kadlece. Měl sice hezký moment před penaltou a dokázal tlačit na brankáře a obranu, ale jinak chodil pořád jak mberan proti zdi (neúspěšně) a v šetnáctce se nikdy nedokázal dostat do správné pozice při centrech ze strany.

     • xhurv19.2.2018 15:18reagovat

      OK, diky za dovysvetleni. Prave ze mne to u tebe prekvapilo, takova (z meho pohledu) zaujatost, protoze te povazuji za toho rozumnejsiho na tomto foru... neuvedomil jsem si, ze vlastne reagujes na post, ze Frydek je muz zapasu. V tom pripade chapu tvoji reakci :) A je fakt, ze nekolikrat mi prislo, ze tam kanga rozhazoval rukama, ze je volnej a balon ne a ne dostat. Snad Frydkovi bylo domluveno a chytil se za rypak a bude to jen lepsi.

   • Brian Pricke19.2.2018 13:26reagovat

    LOL. Smích

     

    Včera bylo několikrát (v první půli) vidět, jak se na něj úplně vysral Chajím. Jenom konstatování faktu, takže flame zbytečný.

    • Sendi19.2.2018 13:30reagovat

     nerozumim co píšeš...

     • Brian Pricke19.2.2018 14:03reagovat

      Ta větná konstrukce není úplně složitá.

      • Sendi19.2.2018 14:07reagovat

       tak v tom případě existuje určitá možnost, že je to píčovina jenom významově no...

       • Brian Pricke19.2.2018 15:13reagovat

        Pakliže je pravda významová píčovina, tak s tebou souhlasím.

    • xhurv19.2.2018 15:26reagovat

     ja jsem si tedy toho co se snazis popsat taky nevsiml. Pamatujes si v kterych situacich to bylo? Rad bych se na to podival v zaznamu...

  • Bunda19.2.2018 13:25reagovat

   Frýdek včera solidní. Vatajelu strašný.

   • rabac19.2.2018 13:31reagovat

    Vidím to stejně + druhá půle špatný Mavuba a Kanga

    • Lobrock19.2.2018 13:58reagovat

     A Zahustel a Lafata.

     • Bunda19.2.2018 14:03reagovat

      A Štetina.

      • Lobrock19.2.2018 14:08reagovat

       Jo, ten se mi taky včera nelíbil.

  • kilovolt19.2.2018 13:34reagovat

   ano, levý bek je jeho pozice.....nikde jinde nestavět!

 • Coufal

  ajosek19.2.2018 12:36reagovat

  By se mi líbil místo Zahustela nebo alespoň jako alternativa

  • jakub231119.2.2018 12:49reagovat

   Mohl by prijit v balicku s Oscarem

   • trcmano19.2.2018 12:51reagovat

    Oskárek je na Spartu ještě moc mladý, musíme si počkat tak 5 let

    • AlaMierda19.2.2018 12:53reagovat

     hlavně zatím je v Liberci jen na hostování. A uvidíme v dalších zápasech jak si povede. Včera rozhodně podal velice dobrý výkon.

     • jakub231119.2.2018 12:54reagovat

      Aha ja myslel ze na prestup

    • jakub231119.2.2018 12:54reagovat

     To jo no jenze jestli za 5 let nebude treba za 100 micu Úsměv koupit ho a nechat jeste klidne sezonu v liberci

  • victorlima19.2.2018 13:06reagovat

   Ne, ne. Coufal také není nic moc a Zahustel včera podal svůj letošní nejslabší výkon. I tak nebyl zdaleka nejhorší. Možná není zvyklý hrát za Ben Chaimem a moc jim to tam neladilo. Chyběly mi ty Zahustelovy typické tahové věci po křídle. I dozadu měl občas problémy. V přípravě byl mnohem lepší. To mohlo být, ale i tím, že Holoubek ho měl dobře přečteného.

  • lobojesef19.2.2018 13:47reagovat

   Coufal by byl dobrej :)

  • Kebap19.2.2018 21:18reagovat

   jasně, začnem sem tahat Coufaly, Petržely a další hráče co hrajou jak prasata.. mg

 • Slavia

  LukyACS19.2.2018 12:35reagovat

  Sestava s Teclem, Jugasem, Burenem, Sobolem, Hromadou... dostala zatím 6 gólů od Dukly Smích

  • trcmano19.2.2018 12:38reagovat

   totální fotbal Smích

  • Dolikus19.2.2018 12:39reagovat

   to je konečně ten totální fotbalSmích

  • AlaMierda19.2.2018 12:43reagovat

   nebo si někdo vsadil. Na juniorku Dukly byl kurz asi 16

  • Johnny_O19.2.2018 12:44reagovat

   7

  • Dolikus19.2.2018 12:45reagovat

   4:7Smích

   ..každopádně koukám, že ta jejich soupiska je slušnej babylon. Jsem ani nezaznamenal, kde se tam vzalo 80% cizinců?

  • jakub231119.2.2018 12:51reagovat

   Jeste ze k nam nakonec Jugas nesel, zlatej Steta s Hovorkou

  • trcmano19.2.2018 12:55reagovat

   Konec 4:8 Úsměv

 • Ještě k presingu

  petr13719.2.2018 12:13reagovat

  ono je samozřejmě super, když má tým obranu hodně nahoře a presuje. Jenže k tomu je taky potřeba pár předpokladů - například dostatečně rychlí defenzivní hráči, což si u nás nejsem zas až tak jistej. Navíc upřímně kolik týmů v lize hraje kombinační fotbal? Minimálně půlka mančaftů nakopává i bez presingu, takže pokud to hodně vytáhneme, tak jim jenom zvětšíme díru, kam to můžou bouchnout a pokud maji 2-3 rychlíky, tak by naši obránci asi úplně nejásali.

  • petr13719.2.2018 12:19reagovat

   ještě bych dodal, že včera v první půli jsme hráli hlouběji, ale po zisku míče se několikrát povedla průnikovka na křídlo popř. pěkný přenesení balonu, a tím, že jsme Liberec nalákali vejš, tak to bylo docela otevřený a byl z toho gól + několik hodně nebezpečnejch situací.

   • wasek2611@centrum.cz19.2.2018 12:22reagovat

    V tom mas pravdum scasny, ale tvrdil, ze nebudeme hrat na protiutoky :D

   • Chabix19.2.2018 12:38reagovat

    To sice jo, ale záměr to nebyl. I podle pozápasových rozhovorů, chtěl po nich trenér to samé ,co po nich chtěl v první půli.

  • wasek2611@centrum.cz19.2.2018 12:21reagovat

   Kdyz nakonec bez presovani mas cas zamirit a dat presnou prihravku. Obrance, ktery je pod tlakem presne prihraje jednou z 20 pokusu :D

 • Hodnocení

  venous19.2.2018 11:51reagovat

  Mám pocit že se hodnotí kladný výsledek, ale hra od 20 minuty byla žalostná. Psát že stoper Štetina podal dobrý výkon - 2 x v rozhodující chvílí spadl a nabídl soupeři dvě tutovky, Mavuba neviditelný, hned z kraje druhé půli měl nastoupit Kulhánek, Ben - to si dělá z něho zmrzlinář prdel, Lafata okamžitě VEN! z mančaftu, poslední který tam vyloženě dělá dusno, Stanciu neměl nikoho k ruce. Jsem přesvědčen, že Drchal by byl lepší než Kadlec, je hladovej a gólovej. Chci věřit tomu, že se to zvedne, Kanga velký zklamání. Je vidět že Stramák nemá cit pro hru, neumí reagovat na situaci a měl by skončit!

  • petr13719.2.2018 11:54reagovat

   bez smajlíků to neplatíVztek

   • venous20.2.2018 10:38reagovat

    táhni do prdele!VztekVztekVztek

  • Moribundus19.2.2018 12:08reagovat

   Tož máme tu demokracii, takže každej hejt se počítá ;)

   Ale abys neřekl, tak souhlasím některými částmi tvého zaníceného a logických zkratek plného vyjádření.

  • Moribundus19.2.2018 12:11reagovat

   Jo a abych nezapomněl na svou tradiční didaktiku. :D

   Žádný Ben ani Benjamin včera za Spartu nehrál. Ani Van, ani Ibn, ani De... ;) Pochopil, že jo?

 • Klaďasové

  brychtal19.2.2018 11:00reagovat

  Frýdek - ukázněný, svou stranu udržel a to je základ, na který může stavět. Pokud rozšíří aktivitu a bude stíhat, pak je vše OK

  Kadlec - aktivní presink, někdy na to byl sám. Bylo by dobré, kdyby mu pomohli i další s vysokým presinkem.

  Pokusy o střelu - to je ono, když nevystřelíš, gól nedáš. První nesmělé pokusy včera - Chaim, Stanciu. Jen houšť a přesněji.Smích

  • dominik2719.2.2018 11:24reagovat

   Já bych v případě Sparty snad ani o žádném presinku nepsal. To je také jedna z věcí, která mi zoufale chybí. Fakt nemám pocit, že bych nějaký opravdu organizovaný presink postřehl alespoň v jednom jediném zápase. Že by třeba Sparta měla u soupeře vytipovaný nějaký moment, kdy jako na výstřel pistole vystartují 3-4 hráči předem jasně určeným způsobem, to si fakt nevybavuji. Na mě spíš presink Sparty působí tak, že když je na hrotu Kadlec, tak se aspoň párkrát za zápas nakrkne a začne napadat tak nějak navzdory zadáním trenéra.

   • Bunda19.2.2018 11:25reagovat

    Presink jsem viděl v zápase Bohemians - Brno od klokanů.

    • dominik2719.2.2018 11:40reagovat

     Tak Bohemka je v tomhle něco jiného, to bych jen opakoval, co jsem už na téhle stránce psal o podobě bloku.

      

     Před chvílí jsem dokonce přemýšlel o tom, jak by asi vypadala Bohemka, kdyby místo Maška měla Stancia. Se skoro obávám, že by dost možná byla lepším týmem než Sparta.

    • SuperFrankie19.2.2018 11:42reagovat

     Buuuum

   • Chabix19.2.2018 11:29reagovat

    Já si asi zakážu si tady číst. Stačilo mi přečíst si dva tvoje příspěvky a hned si mě vytočil. No reagovat na to nebudu, protože moje postřehy by tě stejně nezajímaly.

    • dominik2719.2.2018 11:37reagovat

     Tak někdy přijď před zápasem na pivo, to bude možná lepší.

    • Funin19.2.2018 11:40reagovat

     nezastávám se Dominika, ale fakt nechápu, jak tě může vytočit, že má někdo nějaký názor, i když se teda neshoduje s tvým. Od toho přece diskuze jsou ne?

     • Chabix19.2.2018 11:46reagovat

      O názor ani nejde. Jde o něco jiného. Už jsem mu to psal dříve.

     • ACSpartaPraha4ever19.2.2018 11:49reagovat

      Já se mu nedivím, ono tohle už zavání trollingem. ;)

    • hombre19.2.2018 12:18reagovat

     Tak dominik je hodně pesimistický, to je fakt, ale je to taky hodně o náročností, kterou by chtěl vidět u Sparty, bere poměr financí vložených k výkonu, kvality hráčů a využití jejich potenciálu, atd...

     Včera to bylo od začátku dobrá hra, plná běhání, presinku, nabíhání, pěkných přihrávek, bylo nás plné hřiště, pak následovalo postupné uvadání naší hry, která vyvrcholila v posledních 25 minutách zápasu v chaos.

     A musíme si říct, čím to bylo - naší fyzičkou, nebo nesehraností, špatně zvolená taktika, nedodržení pokynů, nebo výborně zmapování naší hry Holoubkem a stupňujícím tlakem na náš střed zálohy, která na to nedovedla reagovat? Stačilo si počkat na Stancia a Kanga a čekat na příhru na křídla. Jejich záloha naši zálohu přejela ve druhé půlce. Z hráčů bych vyzdvihl jen Hovorku, mě hodně kladně překvapil, pak do půle Stanciu.

     Já tam vidím posun k lepšímu, první půle byla hodně dobrá, ale, a to je práce trenéra, musí se reagovat i na hru soupeře. Liberec zareagoval a otočil hru, my ne. My si nepomohli ani střídáním.

     Jinak výhra zasloužená, ale měla být jen o gól.

     Holoubek ty svoje kluky na nás dobře připravil, v první půlce trochu připosraní, ale druhá půle byla jejich.

     Tak dá se hodně stavět na těchto hráčích, ale bude tam muset být dril a dřít a dřít a dřít.

      

     • victorlima19.2.2018 12:55reagovat

      Chápu, že se mnohým z nás nelíbil výkon, hlavně v druhé půli. Já jsem sice zastánce postupného vylepšování mužstva a jsem schopen dost tolerovat. V druhé půli, jsem si, ale i já říkal: do háje co se to děje? Klub s velmi nízkým rozpočtem a s hráči, kteří jsou vlastně ve srovnání s našimi, poloamatéry nás bezproblémově přehrává a naše skvěle placené hvězdy měly co dělat, aby to zvládly. To je pořád keců o budování v Evropě konkurenceschopného mužstva. Mě by zatím stačilo mít mužstvo hrající v pohodě o špičku české ,,kapr,, ligy. Zatím se musím po shlédnutí našeho prvního zápasu obávat o osud příštího utkaní s nějakým Slováckem.

   • petr13719.2.2018 11:46reagovat

    rozhodně máme v presingu rezervy, upřímně jsme taky v tomhle složení hráli asi podruhý, navíc si myslím, že třeba Stanciu má ještě kondiční deficit a to se potom s presingem úplně neslučuje. Na druhou stranu tam ale bylo několik momentů, kdy jsme díky presingu získali míč v nebezpečnejch prostorech, ne že ne.

    • Chabix19.2.2018 12:29reagovat

     Ano presing má spoustu rezerv. Myslím, že to vidíme všichni, respektive až na Dominika, ten pro jistotu neviděl presing vůbec a to v žádném utkáníSmích

      

     Těch vad nejen v presingu je dost a já jsem taky náročnej na Spartu a chci vidět víc.

      

     Co bych podotknul. Srovnává se tu Sparta a Haškova bohemka. Je tu však rozdíl o nárocích na komplexní hru u týmu, co hraje střed tabulky a u týmy, co hraje o 1. nebo 2. místo a případně, jak se chce prezentovat v zahraničí. Navíc musí pořád vyhrávat a to Vám sebelépe propracovaný a naučený systém nezajistí. Sparta se tudíž musí zaměřovat i na jiný věci.

   • victorlima19.2.2018 13:02reagovat

    Myslím dominiku, že v přípravě, v zápasech s číňany i proti Spartaku Moskva tam byly náznaky presinku a i důraz na zkracování hřiště a vracení se do správných pozic. Trenér stále mužstvu připomínal (bylo to slyšet v hlukových mikrofonech) zaujetí správných pozic. Nevím, proč to pak ve druhé půli vypadalo, že vůbec neumíme hrát fotbal. Je to v hlavách. Zase jsme hráli tu naší z části podzimu dobře známou předpodesranou hru.

  • wasek2611@centrum.cz19.2.2018 11:42reagovat

   Stanciu neni hráč na pressing.

    

   Mně napadlo dát kangu na 10 a stancia na 8. Kanga je přece jenom rychlejší a víc by kadlecovi pomohl..

    

   Náš pressing je soufalej, protože sice kadlec vata a ben občas zapresují, ale když obrana není na půlce, tak nemá kdo sbírat ty odkopnutý míče...

    

   Pressing musí mít nějaký řád. Není důležité u něj, aby míč sebral útočník, ale aby svoji hrou dělal tlak na obránce a ti odkopávali míče do autu nebo dopředu.

    

   Čím výš obrana == tím větší nebezpečí. Guardiola jednou dokonce říkal, že kdyby se pískal offside i na vlastní polovině, tak obranou řadu posune až na 2/3 hřiště. Kvůli tomu ale nemůže

   • dominik2719.2.2018 11:47reagovat

    Nemyslím si, že by Stanciu nebyl hráčem do presinku. Celkově bych řekl, že on by pracnější styl hry zvládal. Stačí se podívat, jaký prostor obsáhl a v jaké rychlosti před svým gólem. To se právě spíš bojím, že za pět kol už si uvědomí, že mu na Spartu stačí i daleko méně.

     

    Jinak souhlas, zejména ten Guardiolův výrok mě zaujal.Úsměv

    • wasek2611@centrum.cz19.2.2018 12:19reagovat

     To je taky fakt.

      

     Nepusobil na me, ze dostupuje soupere. I kdyz to muze byt zpusobene taktikou, nesehranosti...

      

     Nicmene treba nepresoval protoze vedel, ze s takhle zatazenou obranou to nema smysl a jen by se zbytecne vycerpaval.:D.

      

     Ta hra obrane rady mi vadi. Spatne vytlacujeme. Liberec tam mel jedineho rychleho hrace ( oscara) jinak by vsechny hovorka dobehl. Proste pri kazde prihravce soupere dozadu se ma kus vysunout obrana. Coz my nedelali...

      

     Narozdil od tebe jsem tam videl nacvicene veci pri vystavbe utoku, ale vubec nic nacviceneho v posledni tretine hriste. Krom toho jednoho rohu.

      

      

   • Bunda19.2.2018 11:49reagovat

    Stanciu je super hráč na presink. Jdi spát.

    • petr13719.2.2018 11:53reagovat

     tvoje arogance mě nepřestává udivovat

     • Bunda19.2.2018 11:59reagovat

      Vyspí se z toho a už nebude psát kraviny. Nebaví mě číst tady hovna od slavistů.

      A máš pravdu že jsem arogantní. Jenže nee k vám normálním 😉

      • wasek2611@centrum.cz19.2.2018 12:09reagovat

       Ja jsem slavista. Aha. Reknes mi jeste nejaky sokujici fakt o mne, ktery nevim?

 • 7 největších šoků

  Tashunka Witko19.2.2018 10:40reagovat

  1. Propad ve druhé půli a neschopnost trenera na to reagovat.

  2. Ponechání Vatajela na hřišti a nasazení Lafaty, které jen prohloubilo neschopnost týmu a vzalo nám možnost vrátit se nějak do zápasu (o 9 hráčích to proti Liberci už nešlo).

  3. Pokus Stancia o vysunutí Lafaty opravdu kvalitní a fotbalovou přihrávkou, za kterou zoufalý adresát jen belhavě klopýtal. Zdá se, že Nikola pořád ještě nemá tušení, s kým má tu čest hrát.

  4. Že do celkového chaosu ve druhé půli zapadl i tak zkušený hráč jako je Mavuba a zmatkoval stejně jako např. Zahustel.

  5. Faulovaný hráč se urazí protože se neprofesionálně a nekolegiálně domníval, že dá penaltu a stádo bude nadšeně bučet.

  6. Že realizační tým si pod pojmem ”budeme dominovat na míči” představuje v podstatě lavičkovskou překulovanou, navíc hrubě nezvládanou, takže když se chce ”přenést” těžiště hry na druhou stranu, míč tam jde přes všechny možné zastávky tak pomalu, že se tam dříve přesunou všichni hráči soupeře pohodlným vycházkovým krokem. Jediné pozitivum je ve schopnosti Stancia, opravdu kvalitně přenest míč dlouhým křižným pasem, což snad doplní časem i Kanga, který to už ukázal v přípravě. Dříve něco takového vyšlo občas jen u Štetiny, ale šlo spíše o takové zkoušky ve stylu pokus= 9x omyl-1xtrefa.

  6. Jásot kotle a uctívání nebožáka Lafaty, když vystřídal, aby ještě více prohloubil krizi týmu. Doplněný o stupidní skandování na počest Holoubka.

  7. Že hráčům pořád naprosto chybí sebevědomí a v důsledku toho zaostávají asi i fyzicky. Že pod tlakem panikaří jak zajíci a upadají do neskutečného chaosu. Takový Štětina např. absolutně ztrácí kontrolu nad tím, kam kope a soustředí se jen na to, aby rána byla co nejprudší. Zapomíná, že už nehraje někde nad Váhom, kde kopnutý míč až do rieky znamená, že se získá čas na odpočinok a olovrant, než ho v Komárně vyloví.

  • brychtal19.2.2018 10:53reagovat

   6. aby to tak bylo, musí mít kluci naběháno. Kdysi se běhalo po pás ve sněhu, běžkovalo. Technika v ..., ale fyzička byla. Boh i Libe mají naběháno, proto mohou presovat natěsno celý zápas. To hráčům fotbalu nevyhovuje.

   7. Štetina nemá komu přihrát (platilo, když si chceš narazit, musíš se po odehrání míče i ukázat). Takže zase fyzička.

80964 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha