Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Trenér

  Dynamo8.9.2017 8:23reagovat

  V zasklené lóži na stadionu fotbalové Sparty působí sympaticky a uvolněně, přestože říká, že má hlad a shání se po jídle. Domluvený rozhovor ale kouč nezkrátí ani o minutu. A pokud ho novináři po současných nelichotivých výkonech týmu otravují, Andrea Stramaccioni to na sobě nedá ani v nejmenším znát. Ochotně vyťukává kód u dveří a kvůli focení nás pouští přímo na trávník. Když tvrdí, že se mu v Praze moc líbí, nezní to jako fráze.

  Ve frázích nemluví, ani když je řeč o tom, že se Spartě pod jeho vedením moc nedaří. Rozhodně nemá problém naznačit, že v kabině nejslavnějšího českého klubu neklape všechno tak, jak by mělo. Bývalý trenér milánského Interu je skálopevně přesvědčen, že uspěje.

  Žil jste a trénoval ve velkých a nádherných městech, v Římě, Miláně a Aténách. Jak byste s nimi Prahu porovnal?

  Praha na mě udělala mimořádný dojem. Byl jsem tu před 20 lety, a když jsem přijel teď, viděl jsem obrovskou změnu. Pocházím z Říma, jsem na to hrdý a to město miluji, ale Řím takový rozvoj za posledních 20 let rozhodně neprodělal. Ten pocit, když vidíte tu vydařenou proměnu, je vůbec nejlepší dojem, jaký z města můžete mít. Češi na to mohou být hrdí a Praha může být příkladem pro ostatní.

   

  Co už jste z Prahy stihl vidět, co se vám líbí nejvíc?

  Mohl bych mluvit o Karlově mostě nebo o Hradčanech, ale to zná každý. Dám jiný příklad, který se může zdát banální − modré parkovací zóny pro lidi, kteří v dané čtvrti bydlí. S manželkou si říkáme, že to je geniální nápad, a přitom tak jednoduchý. V Římě parkujeme doslova auto na autě.

  Jezdíte po Praze jen autem, nebo jste už jel i hromadnou dopravou?

  Ještě než jsem podepsal smlouvu, jeli jsme s manželkou z Můstku od zmrzliny Angelato k hotelu Pyramida, kde jsem tehdy bydlel. Hromadná doprava tu funguje skvěle. Teď s ní ale nejezdím, protože když vyjdu na ulici, často slyším: ”Trenére, trenére.” Jsem dost uzavřený člověk, nemám problém s tím se podepsat nebo vyfotit, ale nevyhledávám to. Moje žena však jezdí hromadnou dopravou pravidelně.

  Takže vás lidé na ulici často poznávají?

  Ano. Jsou velmi slušní. Je to jiné než v Itálii a naprosto jiné než v Řecku.

  V čem jiné?

  Nikde jsem neměl špatnou zkušenost. Ale v Itálii a v Řecku je všechno mnohem vášnivější. Fotbal je v Itálii součástí kultury. Neznámého člověka se nejdříve zeptáte, jak se jmenuje, a hned poté, kterému klubu fandí. No a v Řecku, tam vás na ulici doslova nenechají projít. Když vás poznají, všichni na vás sahají. V Česku je fotbal sport, v Itálii je to osobnostní znak každého člověka.

  V Praze jste neměl negativní zkušenost s lidmi? Nevyčítali vám třeba slabé výkony Sparty.

  Ne, nikdy. I setkání s vlajkonoši Sparty bylo příjemné. Jsou velmi vášniví, což je samozřejmé, protože milují svůj klub a chtějí, aby hrál co nejlépe.

  Zvládáte nějaká česká slovíčka?

  Češtinu jsem se začal učit. Nejtěžší je pro mě skloňování. Princip znám z řečtiny a latiny, které jsem studoval na střední škole, ale i tak je to velmi složité. Navíc jsem teprve na začátku.

  Jak často se češtinu učíte?

  Teď jednou týdně. Než začala sezona, učil jsem se každý den. Požádal jsem pana Křetínského, aby mi sehnal učitele. Jsem přesvědčený, že když vás platí v cizí zemi, měli byste se už kvůli základnímu respektu k této zemi snažit naučit její jazyk. Vím, že to půjde pomalu, ale baví mě učit se třeba nová slovesa, přídavná jména, pomalu začínat rozumět. Je to otázka respektu k Česku.

  A co česká kuchyně, už jste ji zkusil?

  Měl jsem jedno místní jídlo, bylo to maso, název pokrmu si nepamatuji. Všichni mi říkají, že česká kuchyně je dost těžká na trávení, hlavně teď v létě. Takže radši počkám, až se ochladí.

  Co děláte, když zrovna nejste na stadionu?

  Jsem to, čemu se říká rodinný typ. Kdykoliv mohu, trávím čas s manželkou a našimi dvěma malými dětmi.

  Nebyla manželka zklamaná, že jdete do Sparty, a rodina proto opět musí opustit Itálii?

  Vzala si profesionálního trenéra a ví, že ve fotbale to takhle funguje. Její matka už byla v Praze třikrát a moc se jí tu líbilo, takže jí Prahu jen doporučovala. Stěhování ale pro rodinu není jednoduché, hlavně pro děti.

  Když nepočítáme Slováky, v české lize zatím působili jen tři zahraniční trenéři. Fotbal je přitom globálním sportem a platí to všude v Evropě, ale Česko jako by do této fáze ještě nedospělo. Už jste stihl poznat proč?

  Ve fotbale neexistují žádné hranice. Ty když před lety padly a za každý tým mohl začít nastupovat neomezený počet cizinců, pamatuji si, jak byli v Itálii všichni naštvaní. Báli se, že domácí hráči přijdou o práci. Jenže se ukázalo, že to vede k lepším výkonům a výsledkům. Když jsem trénoval Inter Milán, hrál za něj jediný Ital, v Udine jsem pak měl jen tři Italy. Pro nás v Itálii je to něco úplně normálního.

  V Česku se ale Sparta pustila doslova do revoluce.

  S panem Křetínským jsme se o tom dlouze bavili. Nejlepší čeští hráči teď odcházejí do zahraničí dřív než v minulosti. Sparta proto nedokáže sestavit vynikající tým jen z Čechů. Hráči jako Patrik Schick, Jakub Brabec nebo Ladislav Krejčí zamířili do zahraničí velmi mladí, a takových je spousta. Dříve v jednom roce odešel Pavel Nedvěd, po čase Tomáš Rosický. Nebylo to velké množství hráčů v krátkém období. Stačí, když je hráč trochu dobrý, a hned míří ven. Menší české kluby už navíc hráče neprodávají do Sparty jako dřív, ale rovnou do ciziny. Křetínský pochopil, že pokud by spoléhal jen na české nebo slovenské hráče, nedokáže Spartu udržet na úrovni, kterou si zaslouží. Dám konkrétní příklad: když mi Sparta nabídla trenérský post, řekla mi, že v Česku prostě nedokáže sehnat kvalitní hráče na křídla. Ztrátu Krejčího a Bořka Dočkala nešlo z domácích zdrojů nahradit. Vezměte si, že minulou sezonu Sparta zahájila s herním systémem úplně bez křídelníků.

  To platí o hráčích, ale jak je to s trenéry? Řekl vám Daniel Křetínský, že v Česku nesežene ani kvalitní kouče?

  Ne, nic takového mi neřekl. Byl jsem jedním z několika kandidátů na tento post a všichni jsme byli cizinci. Někdo z Itálie, Německa a myslím, že i z Anglie. Pan Křetínský chtěl trenéra s jinou filozofií, než jaká je v Česku. Neříkám, jestli je lepší, nebo horší, prostě jiná. Změna na místě trenéra pro něj byla prvním stavebním kamenem v celkové změně přístupu k fotbalu ve Spartě. Víte, že za poslední dva roky Sparta vyměnila hned pět trenérů. Pokud chtěli někoho ze zahraničí, nejspíš nebyli spokojeni s tím, jak to doposud fungovalo.

  Než jste převzal Spartu, hráči prý přijeli na trénink, odtrénovali a zase jeli domů. Vy ale chcete, aby spolu trávili podstatně víc času. Je to tak?

  To je pravda. Z hráčů musíme vytvořit tým. Říkám jim: není podstatné, jestli máme 11 dobrých hráčů. Musíme být silným týmem. A 11 individualit dobrý tým nevytvoří. Tohle je pro mě dodnes to nejtěžší, protože tady dřív působilo jen naprosté minimum hráčů, kteří nerozuměli česky. Chci, aby se mezi mými hráči vytvořily co nejužší vztahy. Pokud to jde, tak například povinně obědvají společně na stadionu.

  Mluvíte s českými hráči anglicky, nebo přes tlumočníka?

  Se všemi hráči mluvím anglicky, snažím se používat co nejjednodušší výrazy, takové, které jsou ve fotbale obecně známé. Když mám s nějakým hráčem soukromý rozhovor, tlumočí nám jeden z mých asistentů, Radoslav Kováč.

  Jak to funguje mezi hráči v kabině? Nutíte Čechy, aby mezi sebou mluvili anglicky, aby jim cizinci rozuměli? Nebo jsou tu dvě skupiny, v jedné se Češi baví česky a v té druhé cizinci zase anglicky?

  Nemůžu 28letého nebo 30letého muže nutit, aby mluvil jiným jazykem, než je zvyklý. Nejsem otcem hráčů ani jejich bratrem. Beru to jako otázku profesionálního přístupu. Chci, aby všichni hráči byli 90 minut, kdy se hraje zápas, nejlepšími přáteli. Mimo hřiště ať si chodí na večeři, s kým chtějí.

  Nebojíte se ale, že i přesto se hráči rozdělí na Čechy a cizince, už jen kvůli tomu, že určitě ne všichni domácí fotbalisté ve Spartě umí anglicky?

  Může se to stát. To je nebezpečí, které tu pochopitelně je. V týmech, které jsem trénoval dřív, bylo naprosto normální, že hráči měli pět nebo šest různých mateřských jazyků a že třeba muslimové nejedli vepřové maso. Tady je taková různorodost něčím novým. Kdybych vám řekl, že jde vše bez problémů, lhal bych.

  Co ještě děláte pro to, aby se vztahy v kabině utužily?

  Párkrát jsem třeba pozval hráče na společnou večeři. Do města, ne na stadionu. Ti, kteří mají děti, se tak mohou více seznámit, protože zjistí, že mají společné téma a podobně. Doufám, že se toho hráči chytí a příště už takovou večeři zorganizuje někdo z nich.

  Říká se, že Daniel Křetínský se o fotbal velmi zajímá, že s trenéry u magnetické tabule často probírá různé taktické varian¬ty. Je to tak?

  Předně musím říct, že Křetínský je génius. To neříkám proto, že je to můj šéf, ale proto, že je to pravda. Líbí se mi jeho přístup − je schopen předvídat. My jsme možná dobří v analyzování přítomnosti, on už ale myslí na to, co bude pozítří. To je jeho způsob práce a to mě na něm fascinuje. Takže ano, s panem Danielem Křetínským mám úzký a upřímný kontakt. Neřešíme taktiku nebo kteří hráči by měli do zápasu nastoupit, ale spíše se ho ptám ve stylu, děje se to a to, je to normální, nebo ne? Nechci dělat chyby v tom, že bych šel proti místním zvyklostem. Otevřeně říkám, že potřebuji Křetínského pomoc, stejně jako pomoc dalších lidí, kteří Spartu řídí. Bez toho není jednoduché pochopit nové prostředí, v němž nyní působím.

  Můžete uvést příklad?

  Je toho spousta, ale třeba: vyhráli jsme zápas a v kabině trenérů se najednou objevilo pivo. Na oslavu vítězství. V Itálii by se to nemohlo nikdy stát. I hráči si určitě občas dají pivo, ale mimo stadion. Takže jsem byl v šoku. Můj asistent Roberto Muzzi toho člověka, který pivo přinesl, okamžitě ze šatny vyhodil. On jen říkal: ”Vyhráli jsme, to je na oslavu.” A Muzzi na něj: ”Zmiz a přines vodu nebo maximálně kolu!” Až později jsme pochopili, že je to normální věc a není s tím žádný problém. Samozřejmě že se nic neděje, když si i hráči po zápase dají jedno pivo. Tohle je takový banální příklad, ale chci tím říct, že se nemá nic přehánět. Prosazuji svou filozofii fotbalu, ale respektuji přitom místní prostředí.

  Pojďme k Tomáši Rosickému. Jeho role na hřišti je jasná, pokud bude zdravý. Jak byste popsal jeho roli v kabině? Je pro vás hodně důležitý? Když jste začínal trénovat Inter Milán, měl jste k ruce klubovou legendu Javiera Zanettiho, který byl zhruba stejně starý jako teď Rosický. Je to podobné?

  Přesně tak. Když jsem začal trénovat Inter, bylo mi teprve 36 let. A v týmu byl kapitán Brazílie, kapitán Argentiny, kapitán Nizozemska. Když jste se v kabině rozhlédli, mohla se vám z toho zatočit hlava. Javier byl kapitán týmu, pro mě byl nesmírně důležitý. A tady mi zase velmi pomáhá Tomáš. Je to hráč, který působil v Německu a v Anglii, zná mezinárodní prostředí. Takže snadněji rozumí tomu, co tu chci zavést.

  Angažoval se Rosický při prosazování vašeho požadavku na přebudování a modernizaci tréninkového centra?

  Stadion Sparty, Generali Arena, je fantastický. Ale Sparta nemůže trénovat jen na ve¬dlejším tréninkovém hřišti, kde hráče během přípravy otravuje vůně hamburgerů z přilehlé restaurace McDonald’s. Žádný velký klub nemá jen jedno tréninkové hřiště. Na jednom hřišti trénujete obranu, na dalším brankáře a ještě na dalším útok. My trénujeme všichni pohromadě, včetně hráčů s lehčím zraněním, to je k vidění jen v juniorkách. Přitom zázemí je prvním předpokladem k tomu, aby bylo možné vybudovat skutečně velký klub. Když jsem zjistil, že Sparta vlastní areál pro mládež na Strahově, kde je celkem devět hřišť, řekl jsem Křetínskému: Kupte o jednoho hráče méně a místo toho Strahov změňte na moderní tréninkové centrum i pro áčko. Ne pro Stramaccioniho, ale pro Spartu.

  A Rosický?

  První věc, kterou mi Tomáš řekl, byla: Trenére, to je skvělé, že se vám povedlo prosadit přestavbu tréninkového centra, protože Sparta si to zaslouží.

  Jak vás Sparta vlastně oslovila? A věděla dopředu, na jakých metodách práce budete trvat?

  Nejdřív jsem mluvil s generálním ředitelem klubu Adamem Kotalíkem, který kromě mě oslovil několik dalších zahraničních trenérů. Já jsem v té době měl nabídku od jednoho italského klubu, kterou jsem zvažoval. Další týden mi pan Kotalík volal znovu a řekl mi, že by se pan Křetínský chtěl se mnou sejít, protože je to on, kdo o novém trenérovi rozhodne.

  Jak schůzka s Křetínským probíhala?

  Trvala skoro tři hodiny. Měli jsme tužku a fotbalové věci jsme si kreslili na papír. Věděl o mně úplně všechno. Všechno. Do detailů znal, jaký vyznávám herní systém, jaký mám přístup k trénování. Na přetřes nepřišla jediná věc, na kterou by reagoval − tak tohle jsem nevěděl. Jak už jsem řekl, jediný problém pro mě představovalo tréninkové zázemí. Křetínský se mnou souhlasil a Sparta teď předělává Strahov na nové centrum, které by mělo být hotové během září.

  Když jste trénoval v Itálii, slyšel jste o tom, že se v Česku hraje derby Sparta−Slavia, které má víc než stoletou tradici?

  Samozřejmě že jsem derby znal, i když jsem nevěděl, jak dlouho se už hraje. Pocházím z Říma, kde derby AS−Lazio znamená všechno. A pak jsem žil v Miláně, kde je to podobné. Vím, jaký význam má derby tady v Česku. Pro nás je to nesmírně důležitý zápas nejen kvůli bodům do tabulky, ale i proto, abychom fanouškům ukázali, že tohle mužstvo má sparťanského ducha. Je to pro nás zápas roku.

  Může se stát, že když derby prohrajete, bude vaše budoucnost ve Spartě ohrožena?

  To je součást mé práce.

  Máte s Křetínským nějakou džentlmenskou dohodu, že dá vašemu projektu nějaký čas bez ohledu na výsledky?

  Mám smlouvu na dva roky. Projekt je tedy na dva roky. Ale jsem jeho zaměstnanec. Našemu projektu opravdu silně věřím. Je to velká výzva. Ale ve fotbale samozřejmě trpělivost neexistuje. V Itálii máme přísloví, že nejdřív musíte zasít, abyste mohli sklízet. Těžko můžete chtít sklízet bez toho, abyste zaseli. Chci tím říct, že když v klubu všechno změníte a tvoříte něco nového, co v Česku nikdo předtím nezkusil, je jasné, že se objeví těžkosti.

  Neudělala Sparta chybu v komunikaci? Když fanoušci viděli posily a těšili se na velké výhry, neměl jim klub zdůraznit, že úspěchy nemusí přijít hned?

  Upřímně říkám, že nevím, neumím na to odpovědět.

  Je pravda, že někteří hráči Sparty podle vašeho názoru nemají dostatečné morální kvality na to, aby vytvořili jeden tým? Jsou v šatně tyto problémy?

  Řekl bych, že si můžeme vést lépe než dnes.

  • trinact8.9.2017 8:37reagovat

   Zajímalo by mě, kdo přinesl to pivo. Smích

    

   Conte v Chelsea pivo po zápase ordinuje.

  • Johnny_O8.9.2017 8:50reagovat

   Diky, tenhle mi asi prijde zajimavejsi nez ten drivejsi pro isport.. Akorat ten konec je takovej zvlastni, fakt je ta vec s ”moralni kvalitou” posledni otazka?

   • Johnny_O8.9.2017 8:51reagovat

    *diky za nakopirovani

   • Dynamo8.9.2017 8:51reagovat

    ano

  • Pouzar118.9.2017 8:54reagovat

   díky :) Smích a teď ještě někdo Sport Smích

  • Pouzar118.9.2017 8:56reagovat

   Kopírování bylo vpořádku Smích

    

   tady to vypadá na celej článek online:

   https://goo.gl/NrtM11

  • adam8.9.2017 9:08reagovat

   Pro mě asi zatím jeden z nejzajímavějších rozhovorů a odpovědí, které kdy nějaký trenér v české lize udělal. Jsem přesvědčený, že co se schopností a odbornosti týče, máme na ”postech” majitele klubu a trenéra skutečně evropskou kvalitu, problém je ve vyšším managementu Sparty.

  • trcmano8.9.2017 9:18reagovat

   ”setkání s vlajkonoši Sparty bylo příjemné”. To myslí to po zápase v Liberci nebo akci ”rakvička”? ÚdivSmích

 • Sestava

  Dynamo8.9.2017 7:27reagovat

  Sestava proti Karviné je celkem hádanka.

  Podle mě se dá téměř jistě očekávat, že nastoupí Dúbravka, Costa, Biabiany a zřejmě Lafata.

  Kdo ale bude na stoperech, na pravém beku, záložníci?

  • Dynamo8.9.2017 7:48reagovat

   jinak další rozhovor s trenérem Sparty

   https://goo.gl/7VwEMp

   • Johnny_O8.9.2017 7:55reagovat

    Koukal jsem. Btw prej je to v priloze dnesnich Hospodarek, takze to na aktualne mozna neni uplne cely.

    • Dynamo8.9.2017 8:11reagovat

     jo je to tam,mohu to sem nakopírovat, ale admin by asi byl proti

     • DaveACS8.9.2017 8:21reagovat

      Já se tě kdyztak zastanu, hod to sem Smích

    • Dynamo8.9.2017 8:14reagovat

     každopádně za celý svůj pobyt v Praze měl zatím pouze jednou české jídlo Smích

     • DaveACS8.9.2017 8:22reagovat

      Ital nezná ten zázrak, a tak mu chátrá tělo, Ital nezná ten zázrak - pivo, vepřo, knedlo, zelo!

   • Funin8.9.2017 8:22reagovat

    mluví dobře, jenže to třeba Kotalík zvládne taky, viz ten jeho rozhovor z roku 2016 co tu Luky nebo kdo dával pár dní zpátky. My potřebujeme aby to co řiká taky uvedl do praxe, aby se na ten náš fotbal dalo koukat.

     

    Předpokládám, že ten hráč kterého v Itálii chtějí je Adam Hložek, tak jsem zvědavej, jestli ho někdy uvidíme v Áčku Sparty.

 • Mario

  adam7.9.2017 22:56reagovat

  Tak Mario nakonec do Dukly na půl roku. Mám takový pocit, že to pro nás znamená, že budeme dál z téměř 100 % platit hráče, kterého už nikdy nezpeněžíme. Na druhou stranu si u nás ale Mario zase odvedl svoje na rozdíl od jiných.

 • Derby

  novydres7.9.2017 22:13reagovat

  Doted meli vedeni acs a sks dohodu a davali vzdy hostum cca 1900 listku. Udajne pry odted si budou davat jen povinnych 5% kapacity stadionu. Nevi nekdo co je duvod a jestli je to vubec pravda.

  • novydres7.9.2017 22:17reagovat

   Aha on už je článek na oficialkach ale proč tomu tak je ???

   • ajosek7.9.2017 22:30reagovat

    protože je Luftjarda zasranej až za ušima tak po vzoru jejich sponzora-vlády jedné strany by chtěl i na stadionu -fandí jen seshitciOtrávení

    • novydres7.9.2017 23:06reagovat

     To si nemyslím. Přece mu musí dojít, že Sparta na jaře udělá to samé a na Letné bude méně slávistů

     • ajosek7.9.2017 23:25reagovat

      Jarda tak daleko nevidíSmích

 • Kdo bude?

  Clif7.9.2017 17:15reagovat

  Budou na zápas připraveni Rosický a Plavšič, nevíte někdo? Na videu je vidět, že trénují, tak snad jo.

  • DaveACS7.9.2017 18:56reagovat

   Věřím, že Rosa proti Karviný na lavici, na derby v základu!

   • Dynamo7.9.2017 19:34reagovat

    proč by nebyl Rosa ready, když měl ”jen” angínu?

    • Capo7.9.2017 20:13reagovat

     Tak záleží, kdy po ”angíně” začal pořádně trénovat, ale je fakt, že ta pauza byla celkem dlouhá, tak by snad mohl být ready, když už i na Slovácko měl být původně v základu.

  • Fanoušek z Liberce 7.9.2017 21:30reagovat

   SPARTIČKA: Rosický, Nestor, Plavšič trénují naplno s týmem.. HuráÚsměv

   • lidoop8.9.2017 6:27reagovat

    Hmm, kdyz jde o tak kvalitni zdroj, jakym sparticka je, tak s temer 100% jistotou ani jeden z nich nenastoupi.

 • Derby

  SuperFrankie7.9.2017 13:24reagovat

  Slávisti mají vyprodáno a pokud se nemýlím, tak Sparta stále ani nevydala info o vstupenkách. Je to tak?

  • astronautacs7.9.2017 13:29reagovat

   V neděli před Karvinou, 1 permice = 1 lístek.

 • Derby

  Shav07.9.2017 11:25reagovat

  Derby vyprodáno. Těším se, bude to hodně zajímavé. Myslím ,že teď by se vyprodala i kapacita na 30 000.

   

  Můj tip (ano zaujatý, ale myslím, že prostě doma hrajeme daleko lépe a TS hráče nabudí) vyhraje Slavia :) 2:1

  • DJDriver7.9.2017 11:47reagovat

   To si vetší optimista než já a to si slavista Smích

  • LukyACS7.9.2017 12:19reagovat

   Já si myslím, že na derby by přišlo ještě mnohem více a mohlo by to atakovat i hranici 50 000, samozřejmě za předpokladu, že by ty lístky byly dostupnější než za litra Úsměv

   • trinact7.9.2017 14:28reagovat

    Jo, při dobrejch cenách.. však zájem o lístky na poslední utkání Plzně ve druhé a třetí jejich mistrovské sezoně kolem 40 tisíc. To je každý 4. plzeňák. V Praze by muselo 50 přijít zákonitě, větší město a dva kluby.

    • LukyACS7.9.2017 15:08reagovat

     Dřív jsem si myslel, že je to u nás nesmysl, ale mně už v Praze začíná dávat smysl i stadion pro 40k lidí. Podle mě by se na ligu vyprodal 2x a to na Slavii a Plzeň, potenciál překročit 20k by měl i zápas s Baníkem. Pak je tu EL, kdy by lidi také přišli na nějakej exkluzivnější zápas. Mohlo by to být rozdělené na 2 části jako O2 arena, na obyčejný zápas by se prodávalo spodní patro, jinak celý stadion.

     Navíc by to mělo potenciál i na nějaké větší koncerty typu Rammstein nebo obrok na nějakej zápas repre typu Německo.

     Byl by tu i efekt nového stadionu, kdy by se lidi přišli podívat na staďák a hlavně by to zvedlo i bezpečnost a kvalitu služeb typu občerstvení, takže by to mohlo zvednou návštěvnost i na běžné zápasy.

     V úvodu sezony je vidět, že jsou lidi ochotní chodit na fotbal, když jsou zvědaví na kvalitní hráče. Na Slovácko přišlo asi o 4k lidí víc, než bylo předchozí maximum. Třeba loni jsme s ním hráli na úvod celé ligy a přišlo jen 7k, letos to byl druhý domácí zápas a bylo skoro 12k.

     • Srdcař Plavšič7.9.2017 15:39reagovat

      Vždyť na Německo přišlo sotva 18. Smích

       

      S repre bych to vůbec nespojoval a na dva ligové zápasy to nemá smysl.

      • LukyACS7.9.2017 17:15reagovat

       Jestli ono to nebude tím, že lístky stály snad 4000 Smích

       • Srdcař Plavšič7.9.2017 17:42reagovat

        A jestli ono to nebude tím, že STES bude o lístcích rozhodovat po celou dobu, kterou by ten stadion stál. Smích

        • LukyACS7.9.2017 18:44reagovat

         A jakou to má souvislost s tím co píšu? Prostě měli stadion s danou kapacitou a k tomu uzpůsobili lístky, když bude stadion pro 40 000, tak zas budou lístky uzpůsobené tomu, aby přišlo na Němce 40 000. Hodně lidí nešlo jen kvůli té raketě, co chtěli za lístky.

         • Srdcař Plavšič7.9.2017 19:05reagovat

          Dokonce sis odpověděl poslední větou. Když bude dalších iks let podobná politika, asi je ten stadion zbytečný, ne?

     • wasek2611@centrum.cz7.9.2017 15:58reagovat

      Řešení je jednoduchý. Víc segmentovat ceny lístků.

       

      Na Jihlavu třeba 50 Kč a na derby 600 Kč.

       

      To by přispělo ke stabilnějším návštěvám.

      • novydres7.9.2017 16:08reagovat

       Jako že by lístek na Spartu stál jak na krajskej přebor jo ???Smích

       • wasek2611@centrum.cz8.9.2017 6:09reagovat

        A proč ne?

   • Shav07.9.2017 14:53reagovat

    To by byla atmosféra.

    V ČR má tak cca 5 týmů potenciál se do budoucna zvednout na vyšší úroveň. Ono to posilování sparty/Slavie sype peníze i ostatním týmům v ČR, případně odložené hráče z S. To se musí časem projevit.

    V český lize je potenciál (ale to vedení na dvě věci)

 • u14 úspěch

  Funin7.9.2017 11:15reagovat

  článek na webu: http://1url.cz/atUKV

   

  dle toho článku hrála Sparta 0:0, 4:0, 1:0 - s Juventusem - 2:1 a 1:0. Takže žádná ofenzivní smršť, spíš dobrá obrana.

   

  je tu někdo, kdo se orientuje v této věkové kategorii? Nesoustředíme se u těch mladých moc na taktiku defenzívu týmovost místo technických a rychlostních schopností jednotlivých hráčů? Třeba takový Juventus skončil předposlední.

  • Sendi7.9.2017 11:26reagovat

   jakože v Juventusu se soustředí na rychlostní a technický schopnosti a tak skončili předposlední?

   • Funin7.9.2017 11:47reagovat

    jako jestli třeba v Juventusu se spíš nehledí na to, aby se vychovali dobří fotbalisté, zatímco u nás, aby byly týmové úspěchy, třeba

    • DJDriver7.9.2017 12:08reagovat

     Urcite to tak castecne je i kdyz v posledni dobe to slo hodne nahoru. Kluci na školení trenerskejch licenci hodne nabádaj aby se clovek zameril na vykon jednotlivcu nez týmu. Jak mi řekl Aleš Majer ”Stejně to děláš pro toho jednoho co pak bude hrát ligu”

    • hombre7.9.2017 13:31reagovat

     Nezlob se, ale musím reagovat.

     Tak naše U14 vyhraje v Itálii turnaj a tady se to hned začne hanět. My jsme opravdu malý, nevěřící a závistivý národ.

     Na tom turnaji je dost známých týmů, my je porazíme, ale je to špatně, protože jsme nedali hodně gólu, že ”určitě ostatní nasadili mladší hráče, nebo oni hrají více na individualitu a my jen týmově Neutrální. Já se z toho fakt poseru.

     My kdyby jsme vyhráli LM, tak to shodíme ze stolu tím, že jsme zaparkovali autobus, nebo jsme my šance dali, soupeř měl smůlu, že je nedal, že nehrál za soupeře ten a ten.... Jste normální? Kdyby toto mlel Plzeňák, nebo Slávista, tak jde z nich závist, ale aby Spartu hanili Sparťani, to už je pro Chocholouška. Nikdy nic nevyhrajeme, protože si to nezasloužíme!!!!!!

     Přemýšlej, než něco napíšeš.. Nevím o tom turnaji nic, ale mladší žáci hrají normální zápasy, myslím 2x30, možná 2x35 min. Na turnajích je to méně, hraješ tam více zápasů za den, třeba hráli 2x15 min., nevím. Od toho se odvíjí i hra. My jsme dali 8 gólů a kolik dali ostatní, asi míň, třeba jsme v těch zápasech dominovali, třeba to bylo vyrovnané, nevím a ty asi taky ne. Tam padne třeba jen jeden gól a já jsem rád, že ho dal Sparta. Taky by tě to mohlo těšit, nebo fakt nevím.....

     Kdyby tento turnaj vyhráli Plzeňáci, nebo Slávisti, tak se radují, my to haníme

     VztekVztekVztek.

     Sorry..

     • Funin7.9.2017 13:37reagovat

      ty voe, dej si obklad a hod se doklidu, ja jsem se jen ptal, jak to vidi nekdo kdo do toho vidi, protoze me to zajima, nikde nepisu ze to delame spatne, vidis tam ty otazniky?

      • hombre7.9.2017 14:09reagovat

       Já to psal všeobecně, ale obracel jsem se přímo na tebe a ty jsi to odskákal. Víš, štve mě závist a nepřejícnost. Proč něco hanit, kritizovat a neradovat se z úspěchu....... Taky mě naštvaly plzeňské mrdky na fóru, já tam nechodil, ale dnes jsem se mrknul. My kurvíme fotbal Neutrální..........

       Naše akademie je na naše poměry fakt dobrá a i jiné akademie se zvedají. My to máme trochu víc propracovanější a pracují tam schopnější odborníci, než jinde. Finančně se nemůžeme rovnat západu, ale herně v mládeži ano. Ty turnaje jsou strašně důležité, aby ti ukázali jiné trendy ve fotbale, jiné styly, situace.

       Na turnajích to je i o štěstí, ale musíš tomu jít naproti. Momentálně máme super dorost jak starší, tak mladší. O tom ví víc sendi, ten fakt mládeži žije a hází sem reporty a díky za ně. A není to jen sendi, je jich tu víc.

       Jestli jseš z Prahy, zajdi na dorost, nebo žáky, tam to poznáš. Já to mám daleko, půjdu spíš na venkovní zápasy, tak zdarec Smích.

       • Funin7.9.2017 14:20reagovat

        no právě proto sem se ptal, protože vím, že sou lidi, co to tu sledují dost. Naše mládež úspěchy má, o tom ani potom, ale máme problém s přechodem k A týmu,to je třeba si přiznat. Od zlatého ročníku 92 se nám moc odchovanců do Ačka neprosadilo, i z předloňské U19 která ligu vyloženě zválcovala máme kluky jen na hostovačkách a nikoho u nás, to je trošku smutné. Přijde mi, že prostě se bojíme těm mladejm dát víc šancí, i když treba an to vyloženě nemaj, tak se jim musí dát šance se otrkat a na ten dospělej fotbal si zvyknout.

        • hombre7.9.2017 14:34reagovat

         Ano to je problém. Je to u týmů, co hrají špičku naší ligy. Ani Slávie, Plzeň a ani my nebudeme rozehrávat 18-19 leté kluky, dáme je hostovat. Tam by je měl někdo sledovat a tady je myslím kámen úrazu - nikdo je už skoro nesleduje. U nás musí být výsledek, na úkor hry. Kdo dal za posledních 5 let šanci mlaďochům? Nikdo, Zdenda ani nevěděl, že nějaké máme, Rada ten se bál propadáku, tak je radši vůbec nestavěl a Lavička měl svých 13 hráčů a ty stavěl každý zápas a střídal ve stejných minutách. Jediný to udělal Holoubek, ale to se znelíbilo starším, tak ho odstřelili.

         Tady chybí B tým - ten by hodně vyřešil!!

         Za Strámy to budou mít ještě těžší, protože on nemůže přiznat, že si přivedl špatné hráče, nebo netýmové hráče.

         Já si ale myslím, že 1-2 hráči nastoupí na pár minut ve Znojmě, něco mi to našeptává....

         Kdyby ale pár hráčů začalo hrát s A tymem, tak bys viděl raketu, v jejich výkonu. Třeba takový Zizu, ten by se nám momentálně hodil na podhrotu.

         • Funin7.9.2017 14:48reagovat

          a ten začátek, co jsi napsal, je právě podle mě špatně, myslím, že máme prostor rozehrávat jednoho až dva 18-19 letý kluky úplně v pohodě, akorát se teda musí nejdřív Ačko dát dokupy no, ale když budou hrát Biabiany Plavšič Ben Chaim Mavuba a další to naco mají, tak se tam jeden až dva mlaďasové prostě schovaj

          • hombre7.9.2017 15:45reagovat

           Tito hráči se dávají do zápasů, na chytání pár minut, za stavu 2:0, 3:0, 4:1 atd. Kdy to my měli? Nemůžeš ho tam šupnout mlaďase za stavu 0:0, 1:0, nebo 0:1. Kdyby se prohrálo, tak tady trenéra zadupou do země.

  • trinact7.9.2017 12:38reagovat

   Třeba tam měl Juventus mladší.

    

   Vyrovnaný zápasy ti vždycky daj nejvíc týmově i individuálně, to je logické.

    

   Sparta se oproti ostatním soustředí více na detail, jelikož systémové a základní věci má zmáklé.

    

   Třeba co můžu mluvit z vlastní zkušenosti, na Spartě je vše taženo mnohdy až za hranu (můj názor), ale v podstatě se mi to líbí. Kdekoliv jsem se ve světě byl podívat na akademie (Fulham, Juve, Ajax), tak tam je to ještě o míle dál (samozřejmě finančním luxusem). My jsme stále ještě pozadu myšlením, nějak správně nastavený v kebuli (z těch, co mají vliv rozhodovat) to tu má tak 5 lidí. A to pak můžeš mít u přípravek super nadaný a nadšený lidi co tomu dávají 330% a bude to vesměs k ničemu.

 • Politika

  LukyACS7.9.2017 10:07reagovat

  To je partička Smích

  http://tinyurl.com/y9etkje6

  • artaxerxes7.9.2017 10:11reagovat

   intelektuál vedle intelektuála. Ještě tam chybí Řepka.

  • SuperFrankie7.9.2017 10:13reagovat

   Jj, to je výborný. Kandiduje za ně i Petr Rada, Pulpit a Libor Došek.

   • LukyACS7.9.2017 10:15reagovat

    Pulpit je lídr v Plzeňském kraji a v Olomouckém je ještě třeba Drulák Smích

    • SuperFrankie7.9.2017 10:24reagovat

     Je to fakt bomba.

     Chtěl bych někdy vidět Petra Radu, jak řve na Babiše.

     • DJDriver7.9.2017 12:10reagovat

      ”Stejně neuděláš ani tř žongy ty slovenská náplavo” Smích

      • Gary z D537.9.2017 13:47reagovat

       Šeci žonglujů!

   • Srdcař Plavšič7.9.2017 10:28reagovat

    Takže Karel i Petr, jo?

  • Sendi7.9.2017 10:18reagovat

   LOL jak se vůbec taková věc stane?! Smích

  • AlaMierda7.9.2017 10:23reagovat

   Česká republika země neomezených a netušitelných možností.

 • Dalsi dil PR pohadky

  petr1377.9.2017 5:58reagovat

  o hodnych a cestnych fotbalovych agentech

  http://isport.blesk.cz/clanek/vip-sport/312557/agent-paska-prozradil-detaily-tahanic-o-schicka-rimu-jsem-ho-prodal-za-15-minut.html

75559 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha