Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • prckové

  AlaMierda17.4.2018 11:01reagovat

  přijde mi úsměvné, jak se dost řeší, že máme tým plný hráčů menší postavy.Přitom u těch branek chybují ti naši vyšší hráči údajní hlavičkáři.

  • Chabix17.4.2018 11:05reagovat

   Tak ono je to asi proto, že ti údajní nejlepší hlavičkáři jdou proti nejlepším hlavičkářům soupeře. Tím se nechci zastávat Hovorky a Zahustela, ale je to prostě fakt.

   • dominik2717.4.2018 11:16reagovat

    Konečný na twitteru tvrdí, že vyrovnávací gól jde za Václavem Kadlecem, který měl Hořavu osobně hlídat (bit.ly/2qDfi13). Já si každopádně myslím, že Zahustel se i tak měl toho souboje zúčastnit.

     

    Nicméně třeba u těch standardek si myslím, že by bývalo pomohlo, kdyby nový trenér mohl pracovat s týmem už v přípravě a ne za pochodu. I když jako výmluva se to úplně použít nedá, je třeba říct, že tady Hapal zrovna neměl moc na co navázat.

    • Majklll17.4.2018 11:30reagovat

     to je jasně vidět, že Zahustel k Hořavovi přiskočil od jiného hráče - tam měl být někdo jiný - ale jak říkal Hořava, nikdo ho první půli osobně nehlídal, takže předpokládám, že na něj osobka nebyla

      

     Na Řezníka určitě jo

     • victorlima17.4.2018 16:39reagovat

      S Řezníkem to udělal Hovorka jako dorostenec. Patrně si věřil na hlavu a nedosáhl. V takové situaci ve vápně mu musíš přece jít do těla, kdybys nedosáhl, tak ho alespoň rozhodíš, aby nemohl přesně hlavičkovat. Někdo tu včera psal co jako dělají na treninku, že se tohle neučí. Pánové, nemohu si pomoct, ale hráči kteří chtějí hrát za Spartu, tohle v dospělém věku už musí umět. To by měl vědět každý průměrný dorostenec, že jestliže mám někoho osobně bránit, tak na něj musím být přilepenej jako buzerant a nedat mu milimetr místa, ne bejt od něj dva metry.

    • trakip17.4.2018 11:39reagovat

     Ono je to totiž tak, že ti naši údajní hlavičkáři mají hlídat údajné hlavičkáře soupeře. Jestliže má soupeř celkově vyšší hráče, tak na naše prcky zbývají nižší, ale přesto o 10 cm vyšší soupeři. Když k tomu přidáme mnohdy nedůslednost a podcenění souboje (Hovorka) tak je zde průser. Jinak Plzeň je známá velice přesnými centry, která pochází ještě z doby toho cigána.

    • CelticGirl17.4.2018 12:41reagovat

     Zahustel se toho souboje ale ucastnil Úsměv nebo tam s nim aspon neskakal? Proste se na to Venous vybodl, a za 60 minut mekat do novin cosi o tom, ze netusil, ze to prohospodari..

     Hapala komentovat nebudu. Z blata do louze. Nijak jsme si nepomohli. Mozna spis naopak diky obsazeni sport.manazera, trenovat to muze de facto kdokoliv..

   • Larrygo17.4.2018 11:28reagovat

    No, ale že by zrovna Hořava byl top hlavičkář, to se asi říct nedá.

    • Chabix17.4.2018 11:33reagovat

     Tak ono to spolu souvisí. Když mají kombinovanou a zónu, tak tam jde opravdu o to zaměření se na lepší hlavičkáře v určitém prostoru, což pak může mít za následek pozdějšího přístupu k horšímu hlavičkáři. Proto chce Hapal zase zavést osobní bránění (Pokolikáté to už slyším?) Ale já nejsem odborník, ten by ti to vysvětlil lépe.

     • victorlima17.4.2018 16:46reagovat

      Já měl druhou trenérskou třídu, ale musím říci, že jsem stejně většinu poznatků čerpal z dlouholeté hráčské (ne příliš úspěšné) kariéry. Při roh. kopech bych nikdy nedával přednost zónové obraně. Tam se ti třeba dva hráči krásně zašijou, nejdou do souboje a budou se alibisticky vymlouvat jeden na druhého. Při rohu ve vápně jedině osobní obrana. K vysokým hráčům vysocí beci a naopak. Budou-li hráči dostatečně důrazní a důslední, mohou dostat gól jen náhodou.

    • trakip17.4.2018 11:41reagovat

     Pořád je o 4 cm vyšší než Kadlec.

     • wasek2611@centrum.cz17.4.2018 13:10reagovat

      Ale výskok by měl mít útočník lepší než střední záložník..

      • hombre17.4.2018 15:36reagovat

       Tak asi ne....

 • Ještě k InStat indexu

  dominik2717.4.2018 10:32reagovat

  Pár lidí se tu podivovalo nad výsledky InStat indexu. Co jsem pochopil, tak tahle metoda hodnocení hráčů se prakticky nezabývá tím, jestli jste nějaký gól dali, nebo zavinili. Proto je tam tak dole Václav Kadlec a nahoře David Hovorka, který prohrál souboj před prvním gólem Plzně (byť podle mého i kvůli útočnému faulu).

   

  Počítá se tam jakási úspěšnost akcí. Kolik přihrávek se povedlo, kolik z nich šlo dopředu, kolikrát jste faulovali nebo byli faulování, kolikrát jste získali nebo ztratili míč.

   

  Já osobně bych z výsledků InStat indexu nevyvozoval moc velké závěry. Samozřejmě když uvidím, že nějaký hráč za celý zápas neudělal žádnou viditelnou chybu, dal gól a k tomu bude mít dobrý InStat index, pak asi vše nasvědčuje tomu, že opravdu zahrál dobře.Smích

  • Paspartu17.4.2018 10:44reagovat

   Souhlasím s tím útočným faulem. Po výskoku Krmenčíka (čti simulanta) měl Hovorka svůj dres jednoznačně v rukou simulanta. Je to simulantův styl a rozhodčí mu to tolerují. V zahraničí si kvůli tomu nekopne.

   • dominik2717.4.2018 10:56reagovat

    Hovorka prohrál ten souboj s Řezníkem, ale to je detail. Řezník ho tam svlékal při více standardkách. Trochu se divím, že sparťané hlasitěji neprotestovali proti tomu gólu. Přece Hovorka měl po tom souboji úplně nahé rameno. Ale to je právě jedna z věcí, která mi pro současnou Spartu přijde trochu příznačná. Svěsit hlavy a smířit se s tím, že se nám další výhra ztrácí pod rukama...

    • lidoop17.4.2018 11:17reagovat

     Takových situací je v zápase bezpočet, běžně se pouští a nepískají jako fauly. Ve většině případů se hráči drží takhle navzájem.

     • jakub231117.4.2018 12:01reagovat

      Presne, taky mi to neprislo jako faul. V sestnactkach je za zapas takovych souboju nekolik

    • Shrekson17.4.2018 13:49reagovat

     více se mělo mluvit o tom jak se Plzeň dostala k rohu, kde Krmenčík ruka úplně odstrčí Hovorku mám pocit..

     Já ten zápas viděl včera ještě jednou i když jsem u něho běhal na pasu, tak je vidět několikrát od 28min jak mi rozjedeme narážečky náš hráč jde do náběhu a plzeňák bez balónu jde mu do těla stylem rugby rozhodčí tyto momenty nechával hrát a my ztrácíme míče.

     • Chabix17.4.2018 14:07reagovat

      Jo těhle věcí jsem si taky všímal. Nesouhlasil jsem tudíž s komentátory, kteří rozhodčí chválili. Já si říkal, že by měl už rozdávat karty, že to až moc toleruje. Jinak nás pravidelně všichni soupeři dojíždějí po odehrání míče.

      • Shrekson17.4.2018 14:20reagovat

       já taky nechápu jak mohli chválit rozhodčího..

    • victorlima17.4.2018 17:17reagovat

     Hovorka měl předpokládat, že tak bude Řezník hrát a měl do toho jít podobně. Ve vápně je těch podobných držení plno a nechápu proč nejsou trestána. Uprostřed hřiště by za podobný faul dali rozhodčí žlutou. V pravidlech není nikde popsáno, že se fauly hodnotí dle toho, kde se odehrály. Možná si někdo ještě vzpomíná na penaltu proti Spartě při domácím zápase s nějakým holandským soupeřem (asi Feyenoordem) v poslední minutě nastavení. Wilfried tehdá těsně u tyče při bránění rohu decentně přidržel soupeře (on ale také) a anglický rozhodčí nekompromisně rozhodl ve prospěch hostí. Kdyby mělo podobnou odvahu více sudích, tak bychom viděli zpočátku asi víc penalt, ale až by si hráči zvykli, tak by asi padalo víc gólů a fotbal by byl zajímavější.

 • Otázka - kteří hráči...

  Jarošík17.4.2018 9:52reagovat

  ...v acs za poslední půl rok zahráli za spartu dobře? Bavím se o ČR hráčích.

  Kteří hráči jsou nejvíce propíraní, že chybují v zápasech?

  Když se nad tím člověk pozastaví, tak se tu stále nadává na cizince, ale popravdě jsou to právě oni, co společně jen s jedním Čechem táhnou spartu.

  NITA - KANGA - STANCIU - PLAVŠIČ tahouni sparty

  Z ČR hráčů snad jen Šural!

  Tak že kecy od bývalých hráčů acs jsou úplně m,imo, neboť nebýt gólů Stancia, Plavšiče či Kangy, tak jsem v pr....

  • ap241217.4.2018 10:14reagovat

   Máš částečně pravdu, ale na gól Plavšičovi např nahrál myslím že Frýdek! Nemůžeš to brát tak doslova, fotbal je kolektivní sport! A někdo vyčnívá víc a někdo méně. Samozřejmě že ten co dává góly vyčnívá nejvíc...

   • trakip17.4.2018 10:17reagovat

    Jako když nejhorší hráč plísně dostane za gól 7.

   • Corwin17.4.2018 10:26reagovat

    to sice jo, ale zase to od Frýdka byla přihrávka někde u lajny cca na půlce, to nebyla nahrávka do golové šance.

    K tomu hlavnímu, proč se všichni opírají do Kangy, Stancia, Mavuby i dalších cizinců, když čeští hráči dělají víc chyb a jsou méně platní pro tým, ale ti jsou v klidu a kamarádíčci o nich mlčí, případně je chválí.Proč vůbec přestal nastupovat Mavuba a není ani v nominacích k zápasu, to naprosto nechápu, dokáže hru uklidnit a jen neodkopává, což by se mohlo v našich druhých poločasech hodit, kdy všichni panikaří a rychle se zbavují míčů nebo se nahrává dozadu stoperům...

    • Funin17.4.2018 10:29reagovat

     Mavubu nechápe dost lidí, jako na jednu stranu, ať klidně začíná Kulhánek, aspoň se vyhraje, ale proč není Mavuba na lavičce na ty druhé poločasy?

     • Corwin17.4.2018 10:36reagovat

      souhlas, na druhý poločasy to klidně může postavit tak, že budem hrát ve středu na 3 záložníky (Kanga, mavuba, Kulhánek) a Stanciu půjde dolů, místo něj nějaké rychlé křídlo na protiútoky. Za nasazení biabianiho musím pochválit Hapala (to je jedno z mála střídání co hodnotím kladně), docela to tam větral a řekl bych, že i jeho zásluhou ten druhej poločas nevypadal tak tragicky jako obvykle.

     • ajosek17.4.2018 10:37reagovat

      Mavubu nechápu takyOtrávenídle mého je to práce ŠčasnéhoOtrávení

 • Sionko

  Paspartu17.4.2018 9:19reagovat

  Ještě se vrátím k vláknu s Liborovým prohlášením. Zajímalo by mě, proč by jako Kangu sežrali? Kvůli tomu, že se vrací a pomáhá obraně? Nebo za to, že vyveze míč a dokáže přihrát? Nebo snad za to, že umí vystřelit z dálky?

   

  Většina si hraje na sparťany a přitom do Sparty jen nesmyslně kopou a kritizují.

   

  Kritika je určitě přínosná, ale musí být konstruktivní. Kdy někdo kritizoval Zahustela? Lafatu? Hovorku? To jsou hráči, kteří Spartě poslední dobou nic npřináší... jenže jsou to Češi.. Otrávení

  • Funin17.4.2018 9:27reagovat

   poslední rok ukazuje, jak je české fotbalové prostředí v prdeli. Neříkám, že Sparta udělala všechno dobře, Strama dobrá volba nebyl, ale ta neustálá kritika jen a pouze cizinců je děs. Novináři jsou samo rádi za tylhe rozhovory, protože se to čte a prodává. Nikdo nevystoupí a neřekne co je špatně, všichni jen donekonečna omílají specifické prostředí atd. A bohužel velká část fanoušků jim to žere, takže je to vlastně v pořádku, halt si lepší fotbal nezasloužíme.

   • johny5417.4.2018 9:30reagovat

    A nebo je tu i ta moznost, ze si kazdy umi udelat svuj nazor a pak jen souhlasi s tim Sionkova. Nebo mozna si to malujes spravne a vsichni jsou tak retardovani, ze se daji zmanipulovat Sionkem a isportem.

    • Funin17.4.2018 9:41reagovat

     tak samo, že každý má právo na svůj názor, jen si myslím, že výsledky našich klubů v LM a našich reprezentací naznačují, že ta naše cesta není úplně top. Prostě jsme nezareagovali na změnu situace pro vstupu do EU.

      

     Jediný kdo něco v LM zahrál byla Plzeň a tam to bylo hlavně tím, že se jim prostě všechno sešlo - kvalitní trenér, vhodní hráči do jeho systému, byli již sehraní + podcenění soupeřů. I Sparta měla nejaké záblesky v EL, ale když to srovnáme s 90. léty a začátkem 21. století, tak je ten ústup zvlášť u Sparty velmi znát.

     • model17.4.2018 10:24reagovat

      a jak jsme tedy měli reagovat po vstupu do EU? stejně prázdný slova jako Sionka Neutrální

       

      90 léta byly super, ale musíme si uvědomit, že už tu Ivánek Horník ani cinklej Pelta prostě není Vztek

      • Funin17.4.2018 10:33reagovat

       no třeba zkusit přivádět kvalitní hráče odjinud než z ČR, víc se zaměřit na mládež a na skauting třeba balkánu a afriky.

  • AlaMierda17.4.2018 9:37reagovat

   přesně se ukazuje ta hniloba českého prostředí. Nedávno jsem slyšel lempla a flákače Zelenku mluvit o tom, jak vždycky nesnášel hráče, kteří se na hřišti flákali a nemakali. Proč žádná z těchto ” legend ” neřekne v podstatě tu pravdu, ten důsledek příchodu těch cizinců k nám? A to, že ti cizinci sem chodí, protože čeští hráči dlouhodobě nepatří ani mezi průměr v Evropě až na pár výjimek, a konkrétně ve Spartě je to důsledek toho, že roky naši hráči nebyli schopní udělat výsledek (až na výjimky 1xtitul, 1xpohár, 1x superpohár, 1x čtvtfinále EL). Ať kritizují tohle, kdyby Sparta vyhrávala častěji titul a občas se dostala do LM, tak tu hrají tak maximálně 3-4 cizinci.

   • hombre17.4.2018 9:40reagovat

    Zrovna Zelenka, který si jen tak chodil po hřišti, dozadu nic a dopředu jak se mu zrovna chtělo.

   • victorlima17.4.2018 17:29reagovat

    Mimo jiné nechápal jsem včera večer v TV O2 Řepku, který prohlásil, že ve Spartě nemůže být žádná parta, protože ani neví jak se tam ti hráči domlouvají, řekl, že snad svahilsky. Je to neuvěřitelný blb. Vždyť velkou část své kariery hrál v cizině (Fiorentina, West Ham). Jak se tam těch asi šest národností domlouvalo?

  • Boss00917.4.2018 14:48reagovat

   Sionko se sral do Kangy? Tak to u mě hodně klesl. Kamarádíčci u kafíčka zase úřadují a snaží se veřejnost poštvat proti cizincům. Ted je jejich největší terč právě Kanga a přitom ten ted maká brání a konstruktivně rozehrává, ale oni si budou mlet pořád tu svoji. Takhle poštvali všechny i proti Ben Chaimovi, jasně nejde mu to, ale sakra kde je nějaká podpora? Ten kluk vstoupí na hřiště a už mu všichni nadávají, no sakra kde to jsme? Další případ je Biabiany. Najednou všichni hlupáci říkají jaký je to kopyto a přitom ten hráč až na dva poslední zápasy hrál vždy dobře on nemůže za to, že např. Kadlec po jeho úžasné nahrávce napálí prostředek brány kde stojí sám samotinký brankář. Prostě šilo se veřejně do něj a hloupí ovce se svezou s davem a začnou to všude opakovat jako nějakou mantru a ty podělaný bulvární plátky to dobře vědí a proto dávají prostor těmhle tzv. českým ”legendám” a ti kopou do cizinců jak jen mohou a vůbec je nezajímá, že ve Spartě jsou jasně nejhorší Češi až na Šurala. Hnusná česká fotbalová žumpa, bohužel takový je stav našeho fotbalu.

 • Křetínský

  Dynamo17.4.2018 8:55reagovat

  Křetínský kupuje Frekvenci 1 či Evropu 2.

   

  Slávista Leoš Mareš asi nadšen nebude.

  • LukyACS17.4.2018 9:07reagovat

   Jo, určitě z toho nebude několik nocí spát a pak raději dá výpověď.

   • Dynamo17.4.2018 9:18reagovat

    asi jo

    • ajosek17.4.2018 9:56reagovat

     nebo začne fandit SpartičceSmích

  • Fanoušek z Liberce 17.4.2018 10:41reagovat

   Bude více reklam na Spartu a více soutěží, dobrá zpráva. Úsměv

 • Sionko

  Jarošík17.4.2018 6:22reagovat

  Tak asi jsem nečetl jen já článek na isportu, kde Sionko jakož to další sparťan se opírá o posily ze zahraničí.

  Trochu mi to již připadá jako hon bývalých hráčů acs na tyto hvězdy!

  Popravdě? Nemyslím si, že by se někdo měl vozit po Stanciovi nebo Kangovi, oba zahráli jak v derby tak s Viktorkou brilantně!

   

  • Funin17.4.2018 6:58reagovat

   hmm a prej by měli jít mládež trénovat bývalí hráči jako Jirka Novotný nebo Zdeněk Svoboda, tak nevím.

  • Jarošík17.4.2018 7:05reagovat

   Já si prostě nemyslím, že je třeba v acs mít jen sparťany, určitě by bylo fajn, kdyby cizinci měli chut se učit Českya tak nějak se dát jako parta dohromady, ale na druhou stranu pokud clovek chce mít Evropsky tym, tak bez cizinců to nepůjde a popravdě, kdyby se koupil kvalitní stoper a jeden bek aspoň, tak je to dneska úplně jinde. Acs má kvalitní zálohu, jakš takš útok na ligu a chce to jen doplnit stopera a beka, když se poštěstí i jeden útočník, tak to bude valec....

  • lidoop17.4.2018 7:21reagovat

   Silonko se samozrejme nevyvaroval jedovatych poznamek na Kangu, spartansky srdicko je podle me dneska uz prezitek - temer zadnym evropskym klubu, na jehoz uroven bych se chteli dostat, nestavi na odchovancich, ale v jednom s nim souhlasim. A to, aby kostra byla z hracu z CR, videl bych to na 4-5 chlapu a zbytek cizinci. A hlavne, aby tu kostru tvorili silny infividuality, ktery dokazou ten tym spravnej strhnout a vyburcovat. To ze soucasnych hraci splnuje asi jen Sural, mozna Hovorka, ale ten je po navratu na spartu uplne mimo, navic cim dal horsi. Zbytek jsou takovy tichy trubky.

   • 13goat17.4.2018 7:35reagovat

    Na úroveň kterého klubu bychom se chtěli dostat?

    Pro Spartu je aktuálně nejlepší srovnání se Salzburgem, přeci jen i geograficky, mentálně...

    • hombre17.4.2018 8:33reagovat

     Tak Salzburg je jinde, jak akademií, systémem, koncepcí, začleňování mladých, hodně cizinců - mladých a vše se to připravuje k A týmu. Letos to v lize celkem válcuje.

     U nás je to hodně jiný, vlastně skoro úplně naopak....

     • 13goat17.4.2018 8:41reagovat

      Ano, ale Salzburg by měl být pro Spartu nějaký benchmark, mustr jak dělat fotbal.

       

      Podívej se, Salzburg vlastní skrze jiný subjekty Mateschitz, na Rakouský scéně podobný kalibr jako Křetinský.

       

      Salzburg má fungující akademii, to by na Spartě mohlo fungovat také, například za přestupové částky a platy Kayi a Ben Chaima už mohla stát top akademie.

       

      Salzburg má fungující systém posouvání do A týmu skrze Liefering, i toto by mohlo ve Spartě fungovat a mohlo, nebejt geniálního Svobodovo plánu.

       

      Salzburg má rozsáhlý scouting v Africe, Asii.. v tomto Sparta nemusí být tolik pozadu, v tomto směru se snažíme.

       

      Salzburg si na svůj provoz vydělává sám, stačí se podívat na jejich přestupovou historii za poslední 2-4 roky. Celkem rakety.

       

      Tohle všechno JE MOŽNÝ i na Spartě, prostředky jsou, z prostředků uděláš zázemí a ze zázemí ti bude fungovat klub. Po tom co bude fungovat klub přijdou výsledky, finance i fanoušci. Přitom stačí tak málo, aby to na Spartě dělali malinko profesně schopnější a vyzrálejší lidé.

      • LukyACS17.4.2018 9:03reagovat

       Naprosto souhlasím, Salzburg ale i třeba Basilej(letos se jí sice v lize nedaří, ale furt je to TOP celek) by pro nás měly být vzorem toho, kam bychom měli směřovat.

        

       Když Red Bull koupil Salzburg, tak to také zkoušel cestou drahých nákupů a nikdy tudy cesta nevedla. Vyhráli xkrát titul a do v LM vždycky vybouchli.

       Teď se zaměřili na vybudování špičkové akademie, kde je hodně propracovaná koncepce a už teď to plodí ovoce.

        

       Přesně takhle bych chtěl, aby fungovala Sparta, aby získávala to nejlepší z českých mládeží, ať ti talenti stojí, co stojí a pak aby se přiváděli hráči do akademie z regionů na které se zaměříme.

       Už jsem tu psal dřív, že Křetínskýmu hodně vydělala naše mládež a nevrátil tam nic. Bylo ideální tam po odchodech Schicka, Krejčího, Brabce... reinvestovat peníze a budovat za to zámeí, případně i přívest hráče.

       Ovšem Křetínský to rozházel za italskej realizák, Chaima, Kadlece, Kayu a další. Teď je půl miliardy v trapu.

        

      • LukyACS17.4.2018 9:07reagovat

       Jinak už vidim Křetínskýho, jak se pro takovej projekt nadchne a za půl roku, kdy bude SParta třeba 4. v lize bouchne do stolu, přivede třeba Chovance a začne stavět zase na dědcích Smích

      • hombre17.4.2018 9:10reagovat

       Asi bych to lépe nenapsal, vlastně bych to lépe určitě nenapsal.

       Co jsi napsal, jsem v podstatě napsal i já, ale hůř. Sledoval jsem Rakouskou ligu hodně, ale poslední roky už není čas, skoro nevidím ani Spartu Neutrální.

       Ty to vidíš reálně jako já. Jejich regionální liga má větší kvalitu, neż naše 2 liga. Vše u našich hranic, je prošpikované našimi hráči - z 1 i 2 ligy jdou do regionálních lig v Reichu. U nás se vše podřizuje A týmu, tam to dělají trochu jinak, no.

       Já byl teď u nás 2x na 2 lize, na týmy, co hrají lepší střed. Byl to otřes, je to špatný a není tam nějaká cesta ven. Pak jsem byl i za kopečky o třídu níž a to byl jiný frkot, bohužel...

       U nás v ČR chybí kvalitní vedení a ve Spartě obzvláště, tady to ani fungovat nemůže. Jak jsem Danovi přál, tak vidím, že on nás vede stále do větších sraček, měl by to prodat někomu, kdo tomu bude chtít dát řád a nějakou dlouhodobou koncepci a ne se mlátit od jedné zdi k druhé....

     • LukyACS17.4.2018 9:05reagovat

      Máš pravdu, u nás to nefunguje, ale kdybysme chtěli, tak se u nás dají nastavit podobné věci. Ale bohužel to má Křetínský na salámu.

    • lidoop17.4.2018 9:22reagovat

     Ano, např. Salzburg jsem měl na mysli. Popřípadě se v jistým směru inspirovat Östersundem.

   • Jarošík17.4.2018 8:06reagovat

    lidoop........naprostej souhlas Úsměv

    udělat kostru okolo čr hráčů - Šural a spol a k tomu kvalitní cizince. Ale kde sáhnout po kvalitní kostře sparťanů, kteří budou patřit do základu - Krejčí, Brabec, Kucka, Šural, pak Štetina....a kolem nich vystavět cizineckou kvalitní legii!

    • lidoop17.4.2018 9:29reagovat

     Já neříkám nutně sparťanů - třeba Křejšího ani Brabce bych tu nechtěl - spíš jsem měl na mysli špičkový hráče z ČR, který jsou charakterově natolik na výši, že budou pro klub dejchat, i když budou mít ambici třeba za dva roky přestoupit do Bundesligy. Zaměřit se jen na sparťany by nebyla dobrá cesta, většinou se tito hráči po letech v zahraničí přišli akorát vyprdět a spíš klubu uškodili, než pomohli.

   • model17.4.2018 8:07reagovat

    A to je prave ta nejvetsi chyba, myslet si furt, ze jsme nejakej evropskej top klub Vztek my potrebujem naopak pokoru (neplest si s priposranosti), makat, udelat titul a aspon se do LM dostat... zatim jsme sesty v prumerny lize za Olomouci a Libercem Neutrální

    • Jarošík17.4.2018 8:43reagovat

     Ale prd!

     Jaká pokora, pokud chceš, aby se hrála Evropa tak s čr hráči to určitě nebude! Bejvávalo, ale ta doba je dááávno pryč. Stačí se podívat co s čr hráči dokáže v Evropě Plzen! Pokud chceme být na tom stejně jako třeba Salzburg RedBull, tak máme co dělat, aby jsme s acs do 3 let mohli hlásat, že hrajeme o finále EL a máme Evropský tým!

     Olomouc i Liberec půjdou postupně dolů! Prostě pokud chceme mít kvalitní Evropský tým který bude fakt dobrej, tak bez cizinců to nepůjde!

     Základ čr hráči - kostra kolem Šurala a k nim fakt kvalitu z ciziny!

     • Enkoff17.4.2018 8:55reagovat

      Doby, kdy Sparta byla All stars týmem česka je pryč. Dneska se to drobí do Plzně, Slavie a Sparty, navíc provinční kluby radši prodají hráče ven, než do Sparty. Možná, kdyby se z těch 3 týmů sestavil zase nějaký All stars, pak by to mohlo fungovat. Ovšem takhle to bez cizinců nejde a nepůjde. Kvalitní scouting, manažer, kterej je schopnej to řídit a vůle jít nastolenou cestou. Jinak se to tu bude plácat dalších x desítek let mezi (nedejbože i za) Plzní a Slavií

  • LukyACS17.4.2018 9:04reagovat

   Kamarádi Marka Víta by měli mít zakázáno mluvit do médií.

 • Instat index

  K0F116.4.2018 23:34reagovat

  Teď se omlouvám za svou špatnou paměť, ale kdo tu psal, že dostal možnost nahlédnout pod pokličku I. indexu? Dominik?

  Já jen jestli mi někdo dokáže smysluplně říct, co přesně Hovorka proti Plzni dělal, že je druhý nejlépe hodnocený ... mě to prostě hlava nebere. :)

  • Chabix17.4.2018 0:07reagovat

   Já viděl derby a byl jsem z toho trochu zmaten. Nerozuměl jsem výpočtům toho indexu. Třeba Stanciu měl ve druhé půli vyšší index než v první, kdy dal 3 góly, i ostatní statistiky mi u něho neseděly. Jako kdyby to měl obrácený. Největší propad oproti první půli měl Kanga, kazil spoustu přihrávek a nevyhrávala souboje, že měl podobný index za obě půle jsem taktéž moc nepobral. Zajímavý údaj byl i o směrování přihrávek. Třeba Zahustel hrál dopředu přímo. Frýdek preferoval křížné pasy. Lafata nebyl nijak výrazně špatný ani dobrý. Neseděl údaj o držení míče s tím, co bylo prezentováno v TV.

    

   Osobně mi ten rozbor přišel nedostatečný. Jsou tam sice hezky rozebrány typy přihrávek, jejich směr, adresáti. I co se týká soubojů a odebíraní míče, ale tak jak se to prezentovalo na webu, že se tam měří kvalita akcí atd. - Tak mi tohle přijde nedostatečné. Něco jako pohyb, bloky hráčů, prostor hry, náročnost situací atd. tam vůbec není nijak vyjádřeno. A nějaký diagram hry hráče, kdy byl hodně ve hře a kdy se nezapojil, mi přijde naprosto nedůležitý.

    

   Jestli je tu někdo z těch, kdo to taky mohli vidět a má na to jiný názor, tak mě múže opravit. Já byl z toho ale trochu zklamán, i když zajímavé údaje by se tam našly.

  • Chabix17.4.2018 0:08reagovat

   A ano byl to Dominik.

  • johny5417.4.2018 1:05reagovat

   Me by zajimalo co delal spatne, krome toho ze prohral asi dva souboje ktere si vybavim. Z jednoho padl gol, to je fakt.

 • Posily

  Elysir16.4.2018 22:20reagovat

  Ať chtějí v létě kupovat koho chtějí, tak jedno jméno zákonitě nesmí vynechat!!!! To jméno samo o sobě je zárukou úspěchu. Věřím, že všichni sportovní fanoušci a odborníci vědí, o kom je řeč ;-)

  • tommik16.4.2018 22:21reagovat

   Jemelka?

  • DaveACS16.4.2018 22:41reagovat

   R E I T E R !

  • marek00716.4.2018 22:44reagovat

   Tetteh

  • LukyACS16.4.2018 22:45reagovat

   Vondrášek

  • pubi16.4.2018 22:47reagovat

   Střeštík.

  • Tashunka Witko16.4.2018 22:54reagovat

   Kopic, Krmenčík, Bořil, Ngadeu, Deli, Coufal, Kerbr, Trávník, Masopust, Krejčí a Skalák.

   • prospartu16.4.2018 22:55reagovat

    někdo z nich to možná bude Smích Že by Trávník?Údiv

   • tommik16.4.2018 22:57reagovat

    Ládík Krejčí♥ Záruka kvality.

    • prospartu16.4.2018 22:58reagovat

     Ofsajd garantován Úsměv

    • FANDA730716.4.2018 22:59reagovat

     ...a ofsajdov

  • K0F116.4.2018 23:06reagovat

   Tomasso Řepka.

   • K0F116.4.2018 23:07reagovat

    Teda Tommaso. Úsměv

  • Shaemi16.4.2018 23:17reagovat

   Vozihnoj...

   • Fanoušek z Liberce 16.4.2018 23:20reagovat

    VozábalSmích

  • Chabix16.4.2018 23:33reagovat

   Jovovič

  • K0F116.4.2018 23:38reagovat

   A pozor - nevrací se náhodou v létě SuperMario? :))

   • asgard3317.4.2018 0:57reagovat

    No proč ne,taková skálopevná dvojka Holek-Hovorka bude chloubou novodobé Sparty.Pak už jen postačí rozeslat srdečné pozvánky do našeho vápna všem Škodům,Krmenčíkům,Bakošům,Wágnerům,Doležalům a budeme zbaveni zbytečných starostí o nějaké evropské poháry.

  • Enkoff16.4.2018 23:44reagovat

   Chuck Norris

  • ajosek16.4.2018 23:46reagovat

   Berbr!Smích

  • Elysir17.4.2018 0:06reagovat

   Jsem velmi zklamán úrovní vašeho sportovního přehledu... Je přece nad slunce jasnější, že největší hvězdou, která zahraje cokoli a kterou v létě musíme bezpodmínečně získat, je STR!!!!!! Úsměv

   • pubi17.4.2018 0:15reagovat

    Doteď to byla celkem sranda. Dík.

 • Sestava na Jabka

  ajosek16.4.2018 22:16reagovat

  Jak to Zdenda s Hapalem poskládá?

 • Hapal v dohránu

  prospartu16.4.2018 21:32reagovat

  Už vidět ten jeho výraz je vtipný, chudáka ho tam umučej.Smích

  A ještě hrál s Pivarníkem v Dukle, výsledky oba nic moc Smích

  • prospartu16.4.2018 21:55reagovat

   Je to venku, Hapalovi volal sám Ščasný,když končil Strama, je to jeho kůň.Otrávení

    

   • ewzen16.4.2018 22:05reagovat

    Právě si objevil Ameriku

   • trcmano16.4.2018 22:08reagovat

    A kdo jiný by mu měl volat? Kasík? Smích

   • tommik16.4.2018 22:12reagovat

    Kdo jiný by měl asi dovádět trenéra než sportovní ředitel? A jestli máš vůči němu averzi, tak nechápu proč. Přišel do rozmr*aného týmu po těch neumělech a už se dá na ten fotbal koukal, čekám na příští sezónu, až bude moct mít i on svoji přípravu a dovést svoje hráče. Klobouk před ním dolů, co z toho ho*na za pár týdnů dokáže vyždímat.

    • prospartu16.4.2018 22:24reagovat

     Co z toho hovna za čtvrt miliardy dokáže vyždímat? Držím mu palce jako každy spartan, ale zatím podle mě moc nepřesvědčil. Naopak mě štve Ščasný jeho kecáním do sestavy a střídání.

     • Kulkozubý Tony 16.4.2018 22:34reagovat

      Kdyby z toho ”hovna” udělal jakýkoliv zahraniční trenér za 5 zápasů 7 bodů tak už se mu kupuje další zpáteční letenka. Hapal má to štěstí, že je to Čech a že upřednostnil (chtěl) poctivé žrouty trávy v podobě Váchy před zkurveným židem, tím se nesmazatelně zapsal do srdcí všech ”kovaných” sparťanů. To pak najednou výsledky nikoho nezajímají. A to přitom i zmrzlinář měl lepší bodový zisk v prvních 5 zápasech než kolabo Ščasný-Hapal.

      • prospartu16.4.2018 22:37reagovat

       Ano, ale to tady jaksi nikdo nevidí. Všichni zaslepení tím, že je bílý a upřednostnuje české hráče.

       • ajosek16.4.2018 22:42reagovat

        takže návrat ke smrádkuVztek

       • trcmano16.4.2018 22:45reagovat

        Nita, Kanga, Stanciu, Plavec, Biabiany, Vata, Costa.. Češi jak poleno..

        • prospartu16.4.2018 22:50reagovat

         Kdyby měl na tyhle posty české hráče, věř, že by raději hrál s nimi. Neutrální

         • trcmano16.4.2018 22:55reagovat

          Smích

          • prospartu16.4.2018 22:58reagovat

           Ani neumí anglicky, tak je jasný, že by mu voněl víc Hušbauer, Dočkal, Krejčí...Úsměv

         • tommik16.4.2018 22:56reagovat

          Místo Nity může hrát Bičík, místo Kangy nebo Stancia může Frýdek, tak nemel blbosti.

      • tommik16.4.2018 22:41reagovat

       Ty vaše zastávané kopyta nic nepředvedly, tak nevidím důvod je neodstavit... zahraniční trenér tu byl a posral, co mohl (vypadl z poháru, Evropy, prohrál derby, proti Plzni). Hapalovi věřím a i odborníci se shodují, že Spartě je prospěšný. Vy to vlastně ale z TV a novin víte lépe přece, jak to všechno je.

       • prospartu16.4.2018 22:44reagovat

        Nebuď hnusný ;)

        Ital to sice nedovedl do zdárného konce, ale ukázal, co se dělá špatně, posadil důchodce Lafatu, MiKu, odstavil Váchu, máme díky nemu lepší zázemí, protože nám ukázal, jaké to je v zahraničí. Bohužel výsledky nebyly, ale mělo se pokračovat v zahraniční cestě, ne uhýbat zpátky do československého rybníčku.Neutrální

        • tommik16.4.2018 22:49reagovat

         Však Hapal opět začal používat Bibiho, postavil Plavce a poslal na tribunu nekopu Chaima, skleňenku Kayu a odstavil Mavubu, protože začal stavět odchovance mladého, vždyť to je to, kvůli čemu to pořád plačete, že nevyužíváme mladíky. Kadlek Michal bude chodit jen pokud bude Frýdek vykartovaný a Lafatu staví na poslední minuty, kdy i Lafata se může do 16ky hodit.

         • prospartu16.4.2018 22:52reagovat

          Hoď si na heurece do porovnání kvality Mavuby a KulhánkaÚsměv.

          • tommik16.4.2018 22:55reagovat

           A vyjede, že si radši nechat Kulhánka, který se bude neustále zlepšovat.

           • ajosek16.4.2018 23:15reagovat

            jo a jak to víš? Zatím narozdíl od Mavuby předvedl leda tak hovno!!

            • Fanoušek z Liberce 16.4.2018 23:21reagovat

             +1

             Nechal bych ho někde hostovat

             A Rio na plac

       • Kulkozubý Tony 16.4.2018 22:58reagovat

        Čím je prospěšný prosím tě? Já teda žádný herní rozdíl mezi podzimem a jarem nevidím, jedině v tom, že už nám nefunguje ani dvojice Štetina-Hovorka, na kterou se dalo na podzim v některých momentech spolehnout. Zatím to tedy vypadá, že odstavení kopyt vede ke skvělému 6 místu a v příští sezoně si můžeme hrát tu naší ligu a MOL Cup s ryze českou skvadrou, protože se nám na nějaký příchod všechny posily tak maximálně vyserou, a současné odejdou, když zjistí jak se tady s nimi zachází.

     • tommik16.4.2018 22:43reagovat

      Na to, že mu kecá do sestavy není žádný důkaz a to, že to tu vyplodí nějaký Sranda, tak to není zdroj.

      • prospartu16.4.2018 22:46reagovat

       Má temer vzdy pravdive info, a já bych tomu i věřil. Vždyt Ščasný lže, kde může. Arogancí uplně srší.

       • tommik16.4.2018 22:53reagovat

        Tím, že si vybrečí sestavu od nějakého hráče, kterého otravuje tak ho bereš jako důvěryhodný zdroj? Tu sestavu si u hráčů taky na ig dokážeš vyškemrat. A nemyslím si, že by hráči šli ven s takovými informacemi, že Ščasný zasahuje trenérovi do střídání nebo sestavy.

        • prospartu16.4.2018 22:56reagovat

         Myslíš? Stačí být v lepším kontaktu s hráčem a víš toho rázem více ;) ;-)

81258 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha