Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Fotbal x nefotbal

  Enkoff16.3.2018 11:38reagovat

  Moje teorie je založena na tom, že přínos hráčů typu Stanciu, Kanga, Ben Chaim, Plavšič, Kadlec, Mavuba je největší v zápasech, kdy soupeř hraje fotbal. Naopak je těžký jejich hru uplatnit proti nefotbalu. Proto myslím, že proti Slavii uvidíme jak jejich kvalita převyšuje české ligové poměry

  • Paspartu16.3.2018 11:51reagovat

   Jejich kvalita je založena především na týmovém pojetí hry, kdy si vzájemně vypomůžou, protože pozornost soupeře nemůže být zaměřena jen na jednoho konkrétního hráče. K tomuto je ovšem zapotřebí systém, který nemáme a proto to nemůže fungovat.

    

   Já už v letošní sezóně zlepšení nečekám a těším se na sezónu novou.

 • Nerozumím argumentu,

  Dno16.3.2018 10:15reagovat

  se kterým se často setkávám, že jelikož cizinci v našem kádru neznají důležitost derby, tak nám to prohrajou.

   

  Kurňa vždyť se o derby všude mluví, uvidí plnej dům, realizák jim to vysvětli ...

   

  Chudák takovej Arsenal, ten je plnej cizinců, kdyby nasadili proti Tottenhamu juniorku složenou z Angličanů, tak Tottenham přijedou ...

   

  Vácha s MiKou a Lafatou v sestavě, to by nám jeste schazelo ...

  • munzig16.3.2018 10:37reagovat

   Tohle mi příjde jako taková česká specialita.

   Když už nic tak máme aspoň to derby které je největší derby na světě a bla bla bla nikdo z ciziny to nemůže pochopit.

   Myslím že 99% každý hráč už nějaké derby nebo takhle důležitý zápas hrál. Nehledě na to že jsou to profíci a těm jde o body v každém zápase.

  • dominik2716.3.2018 10:47reagovat

   Bych skoro řekl, že to je jedno, jestli cizinec tu důležitost pochopí či nikoliv. Důležité je jen to, aby to derby vyhrál. Jestli toho dosáhne s prstem v nose nebo celý od krve a potu nám nakonec může být asi jedno.

    

   Když to řeknu hodně jednoduše, my sem hlavně musíme tahat takové cizince, kteří nám ty zápasy vyhrávat budou. Skutečně rozdílové hráče adaptabilní na moderní fotbal. Věřím, že pár takových Sparta určitě ve svém kádru má. Stejně jako není řešením mít samé cizince, není ani řešením mít samé Čechy.

   • AlaMierda16.3.2018 10:53reagovat

    ideální je mix všeho. Jediné co tu v podstatě chybí, je kvalitní hotový domácí fotbalista. Ten prostě není, jsou tu čeští mladíci momentálně včele s Kulhánkem. Ale není tu jediný český fotbalista, o kterém by se mohlo říct, to je jeden z důležitých hráčů v kádru.

    • Pouzar1116.3.2018 10:55reagovat

     DAVID LAFATA LAFATA DÁÁÁÁÁÁÁÁÁVID LAFATÁÁÁÁÁÁÁ VztekNeutrálníSmíchZoufalstvíÚsměvSmutekÚdiv

    • Kuklic16.3.2018 11:02reagovat

     Šury Úsměv

     • AlaMierda16.3.2018 11:08reagovat

      ten se tomu trošku přibližuje. Měl by to i splňovat Venca Kadlec, jenže ten bojuje sám se sebou.

      • Kuklic16.3.2018 11:09reagovat

       je to strašná škoda, že to není ten Venca co tu byl před pár lety na hostování Smutek

    • dominik2716.3.2018 11:11reagovat

     V podstatě bych navázal na diskusi o sparťanech v repre. Chybí mi ve Spartě někdo, kdo by zároveň byl oporou reprezentačního áčka, popřípadě alespoň stálým členem sestavy. Zvlášť když náš současný nároďák nemá úplně špičkovou úroveň.

      

     Nejblíže k tomu mají aspoň Šural nebo Frýdek, případně Hovorka, který ovšem na jaře zatím nepředvedl úplně top formu.

   • Sendi16.3.2018 11:53reagovat

    Přesně jak říkáš, tak to vnímám stejně. Kladu si ovšem otázku, jestli je vůbec možný ty hráče ze zahraničí mít natolik zmáknutý, že bude skutečně jistý, že v lize budou dominovat, protože z letošních posil to naplňuje zatím jenom Kanga, což je dost málo. Osobně si myslim, že letošní sezona byla v tomhle výrazně užitečná, protože se ukázalo, jak složitý to tady pro zahraniční hráče a trenéry je. Prostředí českýho fotbalu je zatim z mýho pohledu neobyčejně nepřátelský a to i na hřišti, protože to jak dostávají naši hráči aktuálně naloženo, tak to já osobně nepamatuju...

     

    Jsem velice zvědavej, jak to bude vedení reflektovat, protože upřímně říkám, že jsem rozhodně nečekal až tak složitý začleňování jednoznačně kvalitních hráčů...je to zajímavý téma, složitější než jsme si tu kdy říkali. Odjakživa v týhle diskuzi padaly nějaký jména ze zahraničí, ani jedno z těch jmen obvykle nedosahovalo kvality hráčů, kteří skutečně přišli a ejhle...

    :)

     

    Optimistická nota - S příchodem Rosického cítím snahu sblížení Strahova a Letné, což je obrovsky pozitivní tendence, tak třeba se to podaří časem vybalancovat a myslim si, že jestli se někdy podaří najít rovnováhu mezi odchovanci a příchody hráčů, tak sezona 2018/2019 v tom bude vnímaná jako naprosto klíčová, protože spoustu věcí odhalila na dřeň...

    • dominik2716.3.2018 12:13reagovat

     Skutečně jisté to není nikdy, ale když třeba přivedeš víc hráčů na jeden post, tak se jeví skoro až nemožně, aby dominovali všichni. Podívej se, kolik cizinců přišlo v létě na křídla nebo na defenzivního záložníka a musí ti být jasné, že tady se muselo dopředu počítat s docela velkým odpadem. Připočti si k tomu Janka, který má dost omezené využití, Kayu, který byl velmi často zraněný a s nepříliš dobrými statistikami, a vyjde ti, že od začátku se dalo počítat jen s velmi omezeným prosazením nových posil.

      

     V zimě už přišlo výrazně méně posil a řekl bych, že se šlo cestou větší individuální kvality. Nakonec Stanciu nebo Kanga jsou už teď produktivnější než třeba Biabiany. Tyhle přestupy se od začátku jevily logičtěji a už teď se jeví velice pravděpodobně, že budou mnohem úspěšnější.

     • AlaMierda16.3.2018 12:28reagovat

      tak on i Kanga zvládl dát za 4 zápasy více branek v naší lize než třeba Lukáš Mareček za nějakých cca 150 zápasů. A věřím, že i Stanciu začne být výrazně produktivnější.

      • dominik2716.3.2018 13:19reagovat

       Mareček je spíše defenzivnější typ hráče a nedivil bych se, kdyby náklady na jeho 150 zápasů možná ani nepřesáhly cenu za Biabianyho 14...

     • Sendi16.3.2018 12:49reagovat

      Dominiku ale na křídla jsme přeci neměli NIKOHO a je to náš největší problém už třetí sezonu, ergo tam se konkurence musela zvýšit radikálně a nikdo nikdy netvrdil, že budou hrát všichni, ale zase ani ti největší hejtři asi nečekali, že Ben Chaim nedá ani gól, bez ohledu na to co si o něm myslíš, to samé Biabiani...To přeci neni o počtu těch hráčů, hrají ti, co mají momentálně nejlepší formu a stejně to neni dobrý. Jako tohle retrospektivní zhodnocení je strašně jednoduchý...

      A navíc řada těch hráčů přišla zdvojit posty protože se počítalo s poháry žejo, to přece dobře víš...

       

      Tohle retrospektivní kverulanství mě vyloženě sere, všichni vědí, že těch hráčů přišlo moc, ale zase tvrdit, že se dalo o všech co se neprosadili předpokládat, že to tak dopadne je typický pobitvěgenerálství, něco jako když Miloš Zeman vždycky předvídá to nejhorší, protože když se splete, tak to bude všem jedno a když se to naplní, tak může říct ”já to říkal”...

      • dominik2716.3.2018 13:34reagovat

       K pobitvěgenerálství bych řekl asi tolik, že počet posil jsem na svém twitteru kritizoval už někdy v srpnu. To už bylo jasné, že více posil skončí na lavičce.

        

       K Biabianymu asi tolik: Přišel po vyřazení z pohárů, v předchozích angažmá moc produktivní nebyl, vynikal tam hlavně rychlostí, což při stylu Sparty v lize nemůže moc uplatnit. Speciálně jeho příchod se jevil dost zbytečně už v době, kdy sem přicházel. Asi jako když tady ve fóru teď často čtu, jak Sparta musí koupit špičkového útočníka. Já teda nevím, ale jestli skončí mimo pohárové příčky, tak mi to přijde jako zbytečný luxus (ať ti sem hodím také nějaké předbitvougenerálství).

    • Chabix16.3.2018 12:45reagovat

     No můžeš vzít hráče z ciziny, kvalitní hráče a i přesto se můžeš trápit. Koukni na Sporting Lisabon. Kádr mají nepopiratelně lepší než Plzeň a přesto s ní mohl vypadnout.

     • Sendi16.3.2018 12:50reagovat

      No dobrý, ale důležitý jsou dlouhodobý výsledky, ne jeden zápas...

      • Chabix16.3.2018 13:36reagovat

       Ano, to jsou.

      • hombre16.3.2018 13:40reagovat

       Ano,jsou důležitý, v lize určitě, nebo v určitém časovém horizontu, ale jeden dva zápasy jsou pak rozhodující v pohárech a ve vyřazovacích kolech, jako třeba včera Plzeň.

  • majtin16.3.2018 11:11reagovat

   To je spíš poznámka k věci - mě Sparta přišla vnitřně nejsilnější v poslední době, kdy za ni hráli odchovanci Kader, Krejčí, Brába,Hušbauer, Štěch doplnění naturalizovanými sparťany jako byl třeba Lafata. Přesněji bych řekl, že se mi líbila ta spjatost s tím klubem, kdy ti odchovanci tady působili od malička a byl jejich sen za Spartu hrát.Když dali gól, byla v tý oslavě cejtit ta energie pospolitosti, propojení.

   Takhle, když je někdo v klubu tři měsíce a pak dá gól a bije se při oslavě do srdce, aby se byl za půl roku zase v jiném klubu mi nepřijde tak úplně emocionálně silné.

   Samozřejmě, po x-té opakuji, jen na odchovancích to stavět nelze, ale kdyby se hrálo bez nich, trochu by mi to chybělo. I to je jeden z důvodů. proč mě upozaďování akademie štve.

   • AlaMierda16.3.2018 11:17reagovat

    vím jak to v podstatě myslíš. Zase je fakt, že tohle vydrželo jen mistrovskou sezonu, kdy až na Hacken vše klaplo na jedničku. Pak další sezonu v podstatě stejní hráči předváděli hroznou bídu. Zdá se mi, že to byl pro některé jejich strop. V zahraničí se opravdu dlouhodobě chytl jen Kadeřábek a to i on to neměl ze začátku lehké. Samozřejmě, že odchovanci musejí být, a třeba Kulhánek je pro mě překvapením a vedle Mavuby je schopen opravdu vyrůst. To samé se mi zdá Drchal, který očividně chce růst a dělá pro to maximum.

   • Chabix16.3.2018 11:42reagovat

    Jestli narážíš na tu mistrovskou sezónu, tak tu sílu tvořili hlavně Dočkal, Matějovský Hušbauer. Ta kvalita těchtto hráčů na naší ligu byla nadstandardní. Krejčí, Kadeřábek, Brabec se pak svezli na funkčním týmu.

    • Chabix16.3.2018 11:48reagovat

     Dočkal, Hušbauer, Lafata, byly nejlepší nákupy Sparty za posledních 15 let. Jenže Hušbauera jsme se hloupě zbavili, Dočkal za velkou částku přestoupil do číny a Lafata už je nějaký rok za zenitem.

     • Sendi16.3.2018 11:56reagovat

      Hušbauer je taky odchovanec...v každym případě ten tým šlapal jako celek, byl dobře poskládanej a trenér mu uměl přizpůsobit hru...

 • Jen fráze

  Tashunka Witko16.3.2018 9:46reagovat

  „V české lize by měla být hra Sparty dominantní, v drtivé většině zápasů bychom soupeřům měli vnutit náš způsob hry. Fanoušek sám by měl rozpoznat, jakou hrou se A-tým chce prezentovat. V pár slovech: pohyb, pracovitost, technická vyspělost. Fotbal ve velké rychlosti.“

   

  Ještě mohli dodat, že chceme hrát totální fotbal a může se pod to podepsat Trpišovský.

  • Furia Ceca16.3.2018 9:58reagovat

   A co jinýho mají říkat? To je jak s politikama. Řeknou ti co chceš slyšet. Skutek utek a následuje monolog a alibismus.

   • petr13716.3.2018 10:35reagovat

    to srovnání je nesmysl. Je fakt, že mezi politiky je spousta populistů, u nás tomu kraluje Babiš a zejména Okamura, kterej slibuje kde co, ale jde mu jen a pouze o prachy, což předvedl u vytunelování svý minulý strany.

     

    Ale fotbalovej trenér zkrátka popisuje to, co chce svý mužstvo naučit. Jiní trenéři otevřeně mluví o tom, že chtějí hrát v bloku a na rychlý kontry, nebo že přizpůsobují taktiku soupeři.

    • hombre16.3.2018 10:51reagovat

     No on má pravdu, politik ti slíbí vše, za účelem svého zviditelnění, moci a zisku. A populisté jsou všichni politici, od pravice, po levici - někteří menší, někteří větší, ale všichni...

     Trenéři to dělají stejně, naslibují, co chtějí dělat a pak to doserou jak mohou. Pak jen alibisticky kecají, kdo za to všechno mohl, jen oni ne. My máme ve vedení mnoho brouků Pytlíků, kteří všechno znají, všude byli a všechno zvládnou, nevidí žádný problém. Mrkni na zítřejší sestavu, snad se pletu.... Neutrální

    • Furia Ceca16.3.2018 11:36reagovat

     Na ty otázky ale neodpovídají trenéři přeci. Kromě Ščasnýho, který už svoje trenérské schopnosti prokázal a byl za ně propuštěn.

  • petr13716.3.2018 10:32reagovat

   tak my i slátanci jsme na český poměry špičkový kluby, takže to, že chtějí obě mužstva hrát dominantní fotbal mi přijde normální. Že se to třeba nedaří, je věc jiná.

 • Kurz

  adam16.3.2018 8:51reagovat

  Já myslím, že nejlépe o naší současné situaci vypovídá fakt, že je na nás vypsaný kurz kolem 3...nepamatuju si, kdy naposledy v lize k něčemu takovému došlo.

  • tomnavratil16.3.2018 9:00reagovat

   Já přemýšlím, že to za pár stovek bouchnu. Sice nevěřím, že vyhrajeme, protože hrajeme fakt tužku, ale proč by se to nemohlo zlomit zrovna teď? Derby je specifické a třeba to uhaluzíme. Jinak souhlas, tohle už se hodně dlouho nestalo.

  • jakub231116.3.2018 9:20reagovat

   Neprohra za 1,54 je tutovka Úsměv

   • munzig16.3.2018 9:24reagovat

    Při takovym riziku je to malej kurz. To dává větší smysl vsadit čistou jedničku

   • Chabix16.3.2018 9:30reagovat

    Taky jsem do mého tiketu zařadil neprohru SpartySmích

  • AlaMierda16.3.2018 10:25reagovat

   což je fajn, zítra tam bouchnu čistou 1

 • Z Facebooku

  Shaemi16.3.2018 7:29reagovat

  ODPOVĚDI DORAZILY! ????????❤️ Nedávno jsem sdílel výzvu, abyste napsali, na co byste se zeptali vedení AC Sparta Praha, když byste mohli. Někteří z vás tak učinili. Otázky jsem zpracoval do samostatných bloků. Klub reagoval okamžitě. Ondřej Kasík mě požádal, abych dotazy poslal přímo jemu. A nyní dorazily odpovědi. Přeji příjemné a velmi zajímavé čtení.

   

  ????KLUB

   

  1) Uvažujete o zřízení klubového muzea se standardní otevírací dobou? Slavia má, Bohemka též.

   

  Ondřej Kasík, Kamil Veselý: „Několikrát budeme v tomto rozhovoru zmiňovat připravovanou rekonstrukci stadionu. Ta proběhne, věříme, v horizontu nejbližších let. Základním problémem při zřízení klubového muzea je aktuálně infrastruktura stadionu, potřebujeme speciálně vyčleněný adekvátní prostor. Proto je muzeum spojeno právě s připravovanou rekonstrukcí stadionu, bez ní takový projekt nelze realizovat. V rámci rekonstrukce se však se zřízením muzea napevno počítá…

   

  Už při oslavách 120 let od založení klubu jsme fanouškům historickou expozici představili, myslíme, že máme dostatek archiválií k tomu, abychom důstojnou prezentaci úspěšné historie Sparty měli. Nyní se snažíme v rámci prohlídek stadionu zájemcům alespoň některé cenné předměty ukázat.

  Čeká nás navíc výročí 125 let od založení klubu. Připravujeme spoustu aktivit, věříme, že se fanoušci mají na co těšit.“

   

  2) Uvažujete o zřízení klubové televize? A třeba i větší zapojení legend ACS (jako pořad „Tiki taka“)

   

  Ondřej Kasík, Kamil Veselý: „O zřízení televizního kanálu v podobě Manchester United TV neuvažujeme. Na to nám chybí mimo jiné i lidské zdroje a infrastruktura (potřebné prostory přímo na stadionu a v tréninkovém centru). Jednalo by se také o výraznou investici a její návratnost by byla nejistá. Směřovali bychom tím k placenému obsahu a v tuto chvíli nejsme přesvědčení, že by na to většina fanouškovské obce reagovala pozitivně.

   

  Ale protože ambici produkovat více audiovizuálního obsahu máme, přivedeme ještě v průběhu jara do našeho týmu dalšího zaměstnance, který bude mít výrobu audiovizuálního obsahu na starosti.

   

  Důležitá poznámka k audiovizuálnímu a prémiovému obsahu: ještě v průběhu probíhající sezony představíme nový web, videa budou přímo součástí klubových stránek, debatujeme o tom, jaký obsah budeme umisťovat na volně přístupný YouTube kanál. TV v rámci webu bude přístupná až po registraci (neplacené).“

   

  3) Chystá klub rozlučkový zápas pro Tomáše Rosického? Či pro další hráče v budoucnu?

   

  Ondřej Kasík, Kamil Veselý: „Ano, rozlučkový zápas Tomáše Rosického bude v červnu. V pondělí se z úst Tomáše Rosického v rámci přenosu Fotbalisty roku dozvíte, kdy přesně akce proběhne.“

   

  ????STADION

   

  1) Jaké jsou plány se stadionem? Uvažuje (Uvažovalo) se o výstavbě nového stadionu?

   

  Adam Kotalík: „V současné době uvažujeme pouze o rekonstrukci stávajícího stadionu. Varianta výstavby zcela nového stadionu není aktuální.“

   

  2) Bude se stávající rekonstruovat (kromě stavby hotelu, jak stavba hotelu ovlivní stadion)? Budete nějakým způsobem zvyšovat komfort fanoušků (např. výměna sedaček, čisté sedačky apod.)?

   

  Ondřej Kasík, Kamil Veselý: „Ohledně budoucnosti stadionu: plánované kroky lze rozdělit do dvou kategorií – komplexní rekonstrukce jižní tribuny a dalších částí stadionu (v horizontu nejbližších let) a průběžné zlepšování komfortu pro návštěvníky GENERALI Areny. Na tom chceme pracovat samozřejmě průběžně.“

   

  3) Bude možné někdy stihnout za přestávku toaletu (fronty) a občerstvení (fronty)?

   

  Kamil Veselý: „To je věc, která spadá do druhé kategorie předchozí odpovědi. Logistiku v oblasti občerstvení bychom chtěli vylepšit, co nejdříve to bude možné. Navýšení počtu toalet (a celkově jejich zkvalitnění) bychom chtěli realizovat velmi brzy.“

   

  ????MLÁDEŽ

   

  1) Jaké konkrétní kroky klub udělal / dělá proto, aby se více mladých odchovanců prosadilo do A mužstva?

   

  Zdeněk Ščasný Tomáš Rosický: „Klub může udělat to, že dá mladým talentům šanci a prostor pro rozvoj. To se děje. Ve Spartě je velká konkurence a mladí hráči si svým přístupem a výkony musejí o šanci v A-týmu říct. Už proběhla nějaká jednání mezi námi, konkrétně Tomášem, a zástupci mládežnického centra na Strahově, všichni mladí kluci by měli vědět, že mají šanci. Zájem nás všech je společný, vychovávat mladé hráče a mít je v A-týmu.

   

  Máme k tomu jednu poznámku, na Slovácku nastoupili v základní sestavě odchovanci Hovorka, Kulhánek a Frýdek. Plus dále Václav Kadlec a Václav Drchal, který byl v mládežnické akademii tři roky. Pracujeme i s talentovanými Sáčkem, Julišem… To není vůbec málo. Naopak, v porovnání s většinou jiných ligových týmů, zejména těch ze špičky tabulky (kromě Olomouce), jsme na tom v zařazování odchovanců mnohem lépe.“

   

  2) Chce jít klub cestou nákupů mladých perspektivních hráčů z ciziny nebo spíše budovat mládež z vlastních zdrojů?

   

  Zdeněk Ščasný, Tomáš Rosický: „To je správně položená otázka. Kromě výchovy vlastních hráčů máme ambici přivádět k nám i nejtalentovanější hráče z celé republiky a chceme sledovat i dorostence v zahraničí.“

   

  3) Chystá se klub zveřejňovat detailnější informace o hráčích v juniorce? Máme hráče jako Kouyaté, Maksić, Tasić, Ahmed, Gozie, Traore, Baftijar, Suleiman či Dao, ale moc o nich nevíme.

   

  Ondřej Kasík: „Profilové rozhovory s hráči juniorky a dalších mládežnických výběrů jsou v každém vydání klubového magazínu. Budeme uvažovat také o portrétech hráčů v audiovizuálním formátu, nicméně naše hlavní pozornost bude i v budoucnu upřena hlavně směrem k A-mužstvu.“

   

  ????TAKTIKA

   

  1) Jak přesně pracuje analytik ve Spartě? Co přesně sleduje, jak se dál s daty nakládá?

   

  Ondřej Kasík: „Analytik působil v realizačním týmu Andrey Stramaccioniho, byl to jeho spolupracovník. Aktuálně máme videotechnika, analýzu dat mají na starosti trenéři, údaje o objektivních datech mají k dispozici i členové sportovního vedení.“

   

  2) Uvažuje klub o využití externího analytika (jako Dobiáš)? Např. pro hledání posil?

   

  Zdeněk Ščasný, Tomáš Rosický: „Víme, že analytika se stává stále důležitější součástí práce ve sportu, jsme si toho vědomi. Na druhou stranu je oko odborníka stejně důležité jako objektivní data. Lidský faktor bude hrát při výběru posil vždy výraznou úlohu.“

   

  Adam Kotalík: „Příležitostně v této oblasti využíváme služeb renomované londýnské agentury, která patří mezi nejuznávanější v oboru a spolupracuje s několika evropskými kluby včetně klubů Premier League. Průběžně si tu spolupráci vyhodnocujeme a uvažujeme o jejím prohloubení.“

   

  3) Pracuje se v klubu s hráči na jejich psychické stránce (mentální trénink atd.)? Mají také určené jídelníčky, večerky, probíhá vážení atd.?

   

  Zdeněk Ščasný, Tomáš Rosický: „Hráč má v těchto ohledech od klubu podpůrné prostředky. Na druhou stranu, je to hráč Sparty a podle toho se musí sám připravovat a chovat se jako profesionál. Pravidelná vážení probíhají každý týden, na klubu je zajištěné i stravování, na druhou stranu je povinností každého hráče na vrcholové úrovni připravit své tělo k výkonu.“

   

  ????MERCHANDISING (+ FANOUŠCI)

   

  1) Nejsou vzhledem ke kupní síle ČR ceny dresů příliš vysoké? Uvažujete o snížení cen? Aby nebyly vyšší, než má třeba Tottenham.

   

  Ondřej Kasík, Kamil Veselý: „Dres je řekněme prémiový produkt. Zástupci fanshopu pracují s kupní silou fanoušků, proto nabízí i cenově dostupnější sortiment. Na druhou stranu je dres vždy tím nejsymboličtějším artiklem. Cenotvorba je vždy kompromisem mezi zástupci Footballmanie, která fanshop provozuje, klubem a společností Nike.“

   

  2) Proč nemají držitelé permanentních vstupenek vlastní turnikety? Uvažujete o jejich určení?

   

  Kamil Veselý: „Tohle je správná a logická úvaha, v jejíž realizaci nám nyní brání logistika stadionu. Víme, že fanoušci mají srovnání s hokejovou Spartou, kde mají permanentkáři samostatný vstup. Na druhou stranu: i tam se tvoří fronty. Navíc O2 Arena je průchozí kolem dokola, u nás jsou speciální vstupy například na hlavní tribunu, na kterou se dostanete jediným vchodem. Drtivá většina permanentkářů sedí na protilehlé tribuně, kde bychom potřebovali více prostoru pro vstupy. Myslíme na to s ohledem na rekonstrukci stadionu.“

   

  3) Jaké jsou plány v oblasti merchandisingu? Bude se nabídka rozšiřovat?

   

  Kamil Veselý: „Fanshop bude mít, pokud půjde vše dobře, na příští sezonu připravený nový e-shop. Sortiment se rozšiřuje kontinuálně.“

   

  ????MANAGEMENT (+ SKAUTING)

   

  1) Jaká je přesně struktura vedení klubu? Kdo má jaké kompetence?

   

  Adam Kotalík: „Organizační struktura Sparty je přehledná, rozdělení kompetencí jasně vymezené a nijak se neliší od jiných klubů. Jako obchodní společnosti Spartu řídí představenstvo.

  Sparta má tři základní úseky – sportovní, komerční a finanční. Činnost úseků koordinuje generální ředitel.

   

  Sportovní ředitel Zdeněk Ščasný ve spolupráci s Tomášem Rosickým mají v kompetenci A-tým (personální složení realizačního týmu a hráčského kádru, činnost A týmu, konzultaci tréninkového procesu, taktických záležitostí, atd.) a skauting.

   

  Ředitel mládeže Jaroslav Hřebík má v kompetenci chod všech mládežnických družstev a složení jejich realizačních týmů. Součástí sportovního vedení je také generální ředitel, v jehož kompetenci je jednání o příchodech a odchodech hráčů, o smlouvách a jejich podmínkách, a přirozeně je součástí také majitel klubu.“

   

  2) Podle jakých kritérií se vybírají zahraniční hráči?

   

  Zdeněk Ščasný, Tomáš Rosický: „Sportovní vedení klubu, které musí určovat strategii, vybírá hráče do způsobu hry, kterým by tým měl hrát. Snaží se také vyhovět požadavkům trenéra. Skauting na zadání sportovního vedení a po konzultaci s trenérem vybírá hráče typologicky podle postů, na nichž chce mužstvo doplnit. Hráč prochází sítem sledování několika lidí a musí splňovat přesné atributy na konkrétní pozici.“

   

  3) Budete po konci juniorské ligy zakládat znovu Béčko?

   

  Zdeněk Ščasný, Tomáš Rosický: „Ano, budeme. Při počtů hráčů, které máme v A-týmu, a množství dalších fotbalistů pod smlouvou, je to logické.“

   

  ????VIZE, BUDOUCNOST

   

  1) Kde vidíte Spartu za 5 let? A kde za 10 let?

   

  Adam Kotalík, Ondřej Kasík, Kamil Veselý: „Hodně široká otázka. Sparta by měla být v první řadě vítězná. Všichni v klubu, od hráčů po vedení a zaměstnance musejí mít v sobě vítěznou mentalitu. Každý musí chtít být ve své oblasti nejlepší v Čechách.

   

  Abychom byli i konkrétnější (nejdříve připravované projekty v rámci komerčního úseku):

   

  1) Péče o stávající fanoušky

  a. Bezpečnost – nový kamerový systém již v této sezoně

  b. Služby na stadionu – stánky s občerstvením a WC

  c. Modernizace komunikačních kanálů – nový samostatný profil sparťanské mládeže na Facebooku, především pak nový web (ještě v této sezoně)

  d. Nový projekt členství (nahrazující Zlaté permanentky, tj. oddělení benefitního programu od permanentky a jeho výrazné posílení)

   

  2) Snaha o získání nových fanoušků zejména z řad mladé generace

  a. Vstup do odvětví eSports

  b. Využití stadionu pro pořádání „nefotbalových“ eventů

  c. Video-obsah se zaměřením na nastupující generaci

   

  3) Vztah s veřejností

  a. Rozšíření charitativních aktivit s cílem získání více finančních prostředků pro Nadační fond ACS. Ten následně finance distribuuje mezi bývalé hráče ACS v nouzi

  b. Spuštění nových komunitních projektů se zaměřením na sportování dětí, zdravého životního stylu a vzdělávání

   

  A nyní to nejdůležitější, sportovní představy směrem do budoucna:

  Adam Kotalík, Zdeněk Ščasný, Tomáš Rosický: „Sparta je v první řadě fotbalový klub. A to, co se od ní očekává, jsou mimořádné výsledky, na které byli fanoušci zvyklí. Majitel klubu i fanoušci si přejí, aby Sparta hrála dominantní roli nejen v českém prostředí, ale aby měla své pevné místo na fotbalové mapě Evropy. Aby byla atraktivní nejen pro české, ale i pro zahraniční hráče, trenéry, partnery. Cílem pro nadcházející sezóny tedy je, aby na konci stála Sparta, která bude dominantní v domácím prostředí, s pravidelnými úspěchy v Evropě a schopností opakované účasti v Lize mistrů.“

   

  2) Čím by měla být hra Sparty charakteristická?

   

  Zdeněk Ščasný, Tomáš Rosický: „V české lize by měla být hra Sparty dominantní, v drtivé většině zápasů bychom soupeřům měli vnutit náš způsob hry. Fanoušek sám by měl rozpoznat, jakou hrou se A-tým chce prezentovat. V pár slovech: pohyb, pracovitost, technická vyspělost. Fotbal ve velké rychlosti.“

   

  3) Uvažuje klub, že by ze zápasu udělal více zážitek? Úroveň vlajkonošů (všichni v dresu), jednotné oblečení pro pány, co upravují o přestávce trávu, vylepšení klubové aplikace atd.

   

  Ondřej Kasík, Kamil Veselý: „Ano, samozřejmě o posunu k většímu fanouškovskému zážitku z utkání budeme směřovat. Naznačeno je to podle nás i v odpovědích výše. Co se týká oblečení trávníkářů, děkujeme za podnět. Úsměv

  • DanSparta16.3.2018 8:20reagovat

   Ty vole to je samy “uvažujeme, chceme, v ideálním případě, do budoucna...”

   Díky ale. Nicméně Veselý, Kotalík a Ščasný nemaj ve spartě co dělat.

   • Johnny_O16.3.2018 9:45reagovat

    Tak ona je spousta otazek postavena ve forme ”uvazuje klub o XY..” to jen tak na okraj

     

    Ohledne toho Veselyho - nemam o nem temer zadny info, je z nejakejch duvodu nekompetentni?

  • Laduk16.3.2018 8:22reagovat

   To jsou hodně ukázněné otázky, přál bych si, aby filtrem prošly i takové trochu víc na tělo

   • adam16.3.2018 8:50reagovat

    Jako třeba?

    • trinact16.3.2018 9:14reagovat

     Komu Kasík fandí v F1.

  • Shrekson16.3.2018 8:27reagovat

   Super👏👍

  • Chabix16.3.2018 9:31reagovat

   To se hezky čte.

   • Funin16.3.2018 9:48reagovat

    jo čte se to moc fajn, PR se nám zlepšuje, teď ještě ty sportovní výsledky aby se zlepšily a pak už to bude ok.

  • majtin16.3.2018 11:22reagovat

   Škoda, že mi to nějak uniklo. Chápu jako samozřejmé, že se po konci Dušan ligy založí béčko, ale mě by zajímalo, jestli se nezaloží už teď a proč se o to nepokusili už třeba před rokem.

   Tady nejde jen o mládež, ale i o nevyužité hráče Áčka. Teď mě napadá třeba Zizu - kombinace obou možností.

 • Plzeň-Sporting

  nutella15.3.2018 23:23reagovat

  Havel, Zeman vynikající, Klaus mi přišel neviditelnej.

 • ???

  Kuba15.3.2018 22:58reagovat

  Pánové, tady jste na fóru Sparty, tak proč řešíte nějakého Vrbu? To vypadá, že tu léčíte nějaké mindráky.

  • trcmano15.3.2018 23:03reagovat

   Lepší než nadávat našim hráčům a trenérům Úsměv

   • Kuba15.3.2018 23:07reagovat

    Nechápu, jak někoho mohou rozčilovat výroky nějakého cizího trenéra, Hleďme si svých trenérú.

    • Lobrock15.3.2018 23:12reagovat

     Další plzeňskej čuráček, co je tu dva dny a bude nám nařizovat, o čem se tu budeme bavit? Zatím ses tu ukázal akorát hodnocením plzeňskýho zápasu, kde jsi přes slzy neviděl na klávesnici.

     • petrmach15.3.2018 23:58reagovat

      A co jsi ty?Všude jinde by jsi dostal za ty prasárny co tu předvádíš ban Vztek

      • Lobrock16.3.2018 0:21reagovat

       Super. Takže plzeňák si myslí, že tu bude určovat témata a slávista pak dokonce rozdávat bany.Smích

  • vánoční_pásovec15.3.2018 23:24reagovat

   Já fandím všem soupeřům českých klubů v pohárech kromě Sparty. A tak jsem výsledkem nadšen a vzrušen.

  • Jiri ACS15.3.2018 23:27reagovat

   Panove budme radi,ze to dobre dopadlo a ty mrdky skoncily.A nehadejte se tady.

   • nutella15.3.2018 23:34reagovat

    Přesně tak aspoň se můžou soustředit na ligu.

 • Vrba se chová jako někdo,

  maybe66615.3.2018 22:22reagovat

  kdo vyhrál nejméně LM a ostatní mu nesahají po kotníky. Ve skutečnosti kdykoliv opustil Bebrovu náruč tak shořel jako papír. Má úspěch na Slovensku, kde je liga na úrovni ČFL a pak s Berbrem v týmu. Kdekoliv jinde nula nula nic. A s tak masivní podporou všech sudích by ligu vyhrálo půlka trenérů. V repre se ani nepřiblížil Bílkovi, ale Bílek je ten nýmand a Krkovička pan trenér.

  • nutella15.3.2018 22:28reagovat

   Jen tak mimochodem vyhrál kvalifikační skupinu na Euro a nechal za sebou takové týmy jako Nizozemí (v tý době 3. na Mistrovství světa) a Turecko ale chápu že by tohle zvádlo půlka tohodle fora. Smích

   • maybe66615.3.2018 22:31reagovat

    ale Bílka na Euru na rozdíl od Vrby nevymetli ve skupině. Čili Bílek byl úspěšnější repre trenér a to je holej fakt.

    • nutella15.3.2018 22:36reagovat

     Vrba měl neporovnatelně těžší skupinu Španělsko a nabitý Chorvatsko (Modrič, Rakitič, Kovačič, Mandžukič, Perišič atd.. kdyby měli pořádnýho trenéra tak to Euro museli vyhrát).

     • maybe66615.3.2018 22:39reagovat

      chudák Vrba, mimo Plzeň má pořád smůlu na los. Euro, i tu ruskou ligu mu blbě vylosovali. Smích Bílek měl zase ve skupin takový nýmandy jako třeba Lewandowski nebo Blasczykowski. Že na Euru potkáš nabity mužstva je jaksi samozřejmost.

      • nutella15.3.2018 22:45reagovat

       Porazit na jejich půdě poláky s Lewandowskym v útoku úspěch samozřejmě byl.

   • artaxerxes15.3.2018 23:03reagovat

    Jen k tomu Nizozemí - vítězství se počítá, ale pamatuji si, že jsme doma měli neskutečnou kliku a další zápas v Turecku také.

    Navíc se dá říct, že jak Bílkovi pomohli Plzeňáci, tak hlavně v klalifikaci zářili Sparťané.

    ---

    Jinak si nemyslím, že Vrba je špatný trenér, naopak patří k nejlepším, ale chová se jako vesnický buran.

    • vánoční_pásovec15.3.2018 23:26reagovat

     Především střelecká forma Bořka Stavitele byla za těmi výsledy zkraje kvalifikace.

  • Skopi15.3.2018 22:53reagovat

   Brzdi Vrba je nejlepsi ceskej trener uz jen to co dokazal letos s plzni ktera byla pomalu na odpis je husty

 • ...

  vánoční_pásovec15.3.2018 21:54reagovat

  Krkovička už zase hysterčí Smích Kdepak, když mu položí jinou otázku než:” pane Vrbo, jak je možné, že jste tak úžasný?”, tak je oheň na střeše.Smích

  • SuperFrankie15.3.2018 21:58reagovat

   Štěpán se choval jak píčus.

   • Skopi15.3.2018 22:51reagovat

    V cem se choval jako picus?

  • johny5415.3.2018 22:05reagovat

   Po jake otazce soptil?

   • AlaMierda15.3.2018 22:07reagovat

    že dostávají dost branek z přímáků.

   • Lobrock15.3.2018 22:10reagovat

    Řekl, že zase dostali gól ze standardky...Vrba, se ptal, kdy ho dostali naposled, načež Štěpán nevěděl, ale že prý dostali 7 gólů ze standardek v EL. Narci Vrba se mu pak ironicky vysmíval, Štěpán se s ním trochu hádal. Prostě klasickej rozhovor Vrby po prohraným zápase. Ve Spartě by mu rupla cévka po prvním nevyhraným utkání, protože by si na něm smlsla celá ČR.

    • johny5415.3.2018 22:12reagovat

     Dik.

    • AlaMierda15.3.2018 22:13reagovat

     Vždyť jen taková Steaua jim letos dala 4-5 branek ze standartek. Na to už asi prasopes zapoměl.

    • captain_obvious15.3.2018 22:14reagovat

     To je hrozný vůči těm moderátorům tvl. Oni nejsou žádní jeho studentíci, kterým teče mlíko po bradě, aby se na každej rozhovor s El Maestrem museli doma připravovat a učit, aby je nezaskočil, a ze svého úhlu pohledu nezesměšnil, doplňující otázkou typu ”kdy naposledy se stalo XYZ?”. To je hrozná arogance.

     • vánoční_pásovec15.3.2018 22:22reagovat

      Rozmazlili si ho sami.

 • Smutní budou v Newcastlu

  maybe66615.3.2018 21:52reagovat

  na Krmenčíka už mohou zapomenout. Teď nastane přetahovaná v trojici PSG, City a Barcelona.

  • ajosek15.3.2018 22:10reagovat

   potřebují čističe kopaček?SmíchSmích

79864 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha