Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Strama

  rabac8.11.2017 10:34reagovat

  Včera zde napsal Dominik, že na zdejším foru jsou zvláštní lidi, kteří mají naprosto odlišné názory než ostatní veřejnost. Již dlouho jsem chtěl něco podobného napsat, názory některých zdejších pisatelů jsou naprosto odlišné od reálných lidí. I já mluvím hodně s lidmi, kteří se pohybují nebo pohybovali okolo fotbalu a nejsou to žádní nesoudní fanouškové a všichni podtrhuji všichni mají jednoznačný názor na současné dění ve Spartě. Tak slabá a k smíchu Sparta ještě nikdy nebyla a určitě to není chyba jenom Strami. Když zde však čtu jak Sparta může být ráda, že k nám přestoupil nový dirigent hry Mavuba, který přeci hrál francouzskou ligu, anebo se zde píše, že Strama prosadil přestavbu Strahova, prosím vás můžete napsat co se změnilo na Strahově, vyjma nových sprch a atd.Hodně často si myslím, že mnoho lidí ani nemyslí vážně co napíše a někteří by se měli místo sezení u počítače vydat mezi lidi a naslouchat jim.Neberu lidem jejich názor, jen jsem chtěl reagovat na Dominika a na zvláštnosti int.společenství.

  • trinact8.11.2017 10:41reagovat

   Je pravda, že na Strahově jsem byl a ničeho význačného jsem si nevšiml. Samozřejmě jsem neměl přístup zdaleka všude, ale když jsem tam vcházel, čekal jsem nějakou bombu. Kde nic tu nic.

   • CelticGirl8.11.2017 11:28reagovat

    Totalne se prestavila posilovna apd. Staci sledovat instastories mladych hracu, kteri to take vyuzivaji. Za me je ts posilka lepsi nez ta na Letne..

  • petr1378.11.2017 11:19reagovat

   kromě trollů, kteří se tady rojí, jsou tady reální lidé. Nevim, kde jsi přišel na opak. Řada lidí tady chodí pravidelně na Spartu. Já mám třeba permici už asi 15 let.

    

   Pokud je momentálně Sparta slabá a k smíchu, tak zejména proto, že se proti ní obrátila část Sparťanů vč. kotle. Pak je zde samozřejmě velká slabina v tom, že nemáme pořádného sportovního ředitele, který by například mnohem líp ukočíroval ten letní řez (o kterém jsem ale přesvědčen, že přijít musel).

    

   Velká část kritiky Sparty je mnohem víc k smíchu, než Sparta samotná. Věty typu - jak je možný, že nehrál ve Zlíně Lafata (kterej nedal gól venku asi 2 roky) - jsou úplně mimo. Stejně tak, když Spartu kritizují lidé jako Lukáš Zelenka, který měl talent jako Rosa, ale kvůli svému ”přístupu” to dotáhl jen do Westerlo, popř. partička sice bývalých legend, ale zároveň lidí, kteří jsou tak hloupí, že se nechají ojebat i Markem Vítem.

    

   Ad. Mavuba. Sám určitě víš, jak to bylo. Naskytla se možnost získat ho zadarmo, tak přišel. Neplánovaně, spíš navíc. Jasně je už asi za zenitem, ale pořád ukazuje, že je to dobrý fotbalista. Není to dirigent hry, ale když nemůže Rosa, tak je to částečně jeho úkol. Nikdo ze Sparty se přece netají tím, že ”desítku” shánějí. O kritice lidí jako Vízek nebo čeští agenti se pak vůbec nemá smysl bavit.

   • hombre8.11.2017 11:37reagovat

    Tak jinak.

    Mýlíš se. Řady lidí sem chodí a jsou to fandové Sparty, kteří ji fandí třeba 40 let a sere je tato situace, ve které se Sparta nachází. Mají na to jiný názor, než třeba ty. To neznamená, že jsou to trollové!!! Samo, že se tu vyskytují, to beru...

    Další věc, je ta, že opravdu se mluví o Spartě, že je nejslabší za poslední roky, jestli si myslíš, že to není pravda, tak jseš vedle. Jiní fandové se nám opravdu smějí a jsou rádi za Strámu Neutrální a chtějí, aby zůstal u nás co nejdéle... Pak jsou soudní fandové, taky jiných týmů, kteří chtějí Spartu silnou, aby byla konkurence - ví že Sparta byla a snad bude vždy motorem fotbalu v ČR.

    Trochu stačí vystčit hlavu z ulity a vyjít mezi lidi.

    Já jsem rád za řez v týmu, ale podle mého, to bylo v nešťastnou dobu a měl být razantnější.

    Jinak Lafata, jsem rád že nehraje, dal gól v Bolce....

    • petr1378.11.2017 11:48reagovat

     ale to je jasný, že jsou tady lidi s různými názory. Ovšem trollů tady v posledních měsících řádí spousta (resp. možná pár ale z růzými nicky). Co si myslej fanoušci jiných klubů, je mi upřímně jedno.

      

     Jestli je Sparta nejslabší za poslední roky se ale přece neukáže za 3 měsíce od tak radikálního řezu. Na začátku sezony to byla naprostá katastrofa, teď už se to zlepšuje, i když třeba pomalu.

      

     Já třeba věřím, že to půjde nahoru. Chápu, že jiní lidé nevěří. Co mě mrzí je, že místo aby dali šanci a pomohli fanděním, tak se obrátili ke Spartě zády.

      

     Lafatovi se omlouvám. Jinak já oproti jiným nepatřím k jeho vyhazovačům. Samozřejmě pomalu končí, ale mě se na něm líbí, že jsem ho nikdy neviděl odfláknout zápas. Vždycky makal naplno. Zároveň je ale naprosto pochopitelný, že už hraje míň a míň.

      

      

     • hombre8.11.2017 11:59reagovat

      Tady se nemyslí za 4 měsíce, ten sestup je už dlouhý, kolik 8-10 let? S pár výstupy.

      Já jsem rád za tento řez, ale bojím se, že chyba nebude v hráčích a trenérovi a bude tento chaos pokračovat dál.... Toho se většina fandů obává.

      Tak u nás je takový mix fandů všech klubů a jejich názory - rozumné - musíš brát...., kolikrát mají správný úhel pohledu.

   • Furia Ceca8.11.2017 11:42reagovat

    To nemyslíš vážně ”Pokud je momentálně Sparta slabá a k smíchu, tak zejména proto, že se proti ní obrátila část Sparťanů vč. kotle.” Tohle naposled říkal Míša Kadlec, že se na něj píská jen proto, že mu fanoušci závidí peníze. Sparta je k smíchu hlavně díky ”skutek utek”. Je to důsledek dlouhodobýho řízení klubu a ohlašování cílů, jejich následné neplnění a prodáváný pak jakoby to vlastně bylo v pořádku. Za tohle je Sparta k smíchu. Za tu nafoukanost, chybějící reflexi, nerozvážné kroky, naivní ambice, fušérský management, přístup hráčů versus tvrdá výsledková realita. Před začátkem sezóny do fanoušků nalejí obrovské očekávání (nikdo je nemírní moc zrovna i když sezóna předchozí byla plná epic fails) a výsledky známe všichni. Mám naprostý porozumění pro tu frustraci a fanoušek je ten poslední kdo za ní skutečně může. To je jen důsledek.

    • petr1378.11.2017 12:00reagovat

     Ale jo, že máme špatný vedení, je určitě pravda. Ovšem kdyby Sparta držela pospolu, tak jsme mnohem silnější, než když část fanoušků řve na trenéra (možná špatného), že je bastard a posílá ředitele (asi špatného) do plynu. Soupeři vidí, že jsme vnitřně rozložení a logicky jim to zvedá sebevědomí.

      

     Ať je to jak chce. X let tady byla stagnace, měnili se čeští trenéři, a obměňoval se kádr. Výsledek byl pořád plus minus stejnej, především nebyla LM.

      

     Teď se do toho řízlo radikálně. Možná zbytečně moc, možná trochu vedle, možná se to bude muset korigovat. To všechno ale vyžaduje trochu času. Kdo čekal zázrak za měsíc, je naivní.

      

     Já jsem trpělivej. Možná se chci tak trochu i dozvědět, jestli to Štramák dotáhne nebo je to fakt šumař. Spousta lidí to tvrdí už teď, což je podle mě předčasný a nespravedlivý. Zároveň samozřejmě můžou mít pravdu a naivní optimista jsem já.

      

      

   • dominik278.11.2017 11:43reagovat

    Já bych s tím ”získat zadarmo” byl trochu opatrný. Tam určitě nebude nějaký zanedbatelný plat, dost možná vyšly podpisové bonusy na podobnou částku, jako kdybychom kupovali třeba Hrubého z Ostravy. A smlouva je na tři roky, což u hráče v takovém věku je celkem risk. Krom toho bych už z principu byl opatrný na přivádění více hráčů na jeden post.

     

    Co se týká složení fóra, tak bych řekl, že tak 90 % fakt nejsou trollové a procento lidí, co chodí na Spartu alespoň víckrát do roka, taky nebude úplně malé. Ale je fakt, že tady se utvořilo takové zvláštní vakuum, kde převládají úplně jiné názory než kdekoliv jinde.Smích

    • petr1378.11.2017 12:06reagovat

     abych řekl pravdu, tak finanční záležitosti vůbec neřeším. Sparta stejně není v tomhle ohledu standardní klub, ale součást (i když třeba ne papírově) obřího holdingu, kde se točej úplně jiný peníze.

      

     Pokud jde o víc hráčů na jeden post, tak to mi nevadí. Jsem přesvědčen, že v posledních letech jsme i vinou zranění neměli v kádru vůbec konkurenci, což vedlo k totální stagnaci spousty hráčů.

     • dominik278.11.2017 12:16reagovat

      Pořád tady třeba hraje roli i finančí fair play. Když to přeženu, tak je to asi jako kdybys říkal, že ti je jedno, že v NHL podepsali nějakého hráče za 8 milionů dolarů ročně. Ono to sice z tvé kapsy nejde, ale jeden drahý hráč logicky zabírá místo jiným. A pak si kladu otázku, jestli tu fakt má být Mandjeck i Mavuba, když je tak trochu sporné, zda takové typy má Sparta vůbec využívat, že jo...

      • Sendi8.11.2017 12:27reagovat

       že se za příklad vezme zrovna Mavuba, excelentní profesionál, kterej má nepochybně pro klub přínos, vždyť to je skoro jako posílat do hajzlu Rosickýho ;)

       • johnny18.11.2017 13:36reagovat

        Přesně proč nejmenuješ třeba profesionála Frýdka, kvůli kterýmu jsme prohráli v Brně, nebo třeba profíka Kadlece, kterej nebude hrát, protože to mán přes nohu, nebo Čermáka, kterej chlastá a bourá.

      • petr1378.11.2017 12:30reagovat

       Ja jsem jen fanousek. Rad na Spartu chodim, zafandim si. Rad si o ni pokecam, kdyz mam v praci klidnejsi obdobi. Veci jako financni fair play uz nechci ani nestiham resit. Fandim hracum i trenerum obecne. Vadi mi jen ocividni flakaci, jako byl treba Lacny, nebo labilove typu Hohenedera.

  • Acs gl8.11.2017 11:57reagovat

   Pracuji v Praze v restauraci a názory na Spartu jsou tak 60:40 pro stramacioniho,ale mezi čtyřma očima , odpůrci stramacioniho jsou větší kriklouni ,tak jim to zbytek pro klid odkývá a najednou je to 99% proti Stramaccionimu i proto ,že je to podle médií IN.To je jako s politikou nikdo nevolil SPD a ANO a maj přes 40%.

   • xo8.11.2017 12:25reagovat

    Já pracuji také mezi lidmi a chodím každej den do restaurace a názory na Stramaccioniho jsou 90% okamžitě odvolat a zbytek ne. A lidi co ho nechtěj odvolat jsou většinou multikulti sluníčka.

    • petr1378.11.2017 12:38reagovat

     Jeste jsi mohl napsat vitaci, aby to nalepkovani melo vetsi grady...

   • johnny18.11.2017 13:39reagovat

    Ano, i já mám takovou zkušenost.

  • pivees8.11.2017 12:13reagovat

   Je fajn, ze kazdy tu muze vyjadrit svuj nazor. O tom je diskuze. A naprosto chapu i tu podporu AS, protoze to tu opravdu nema lehke a myslim, ze ten tlak na nej je obrosky. Rad bych se pletl, protoze pro me je daleko dulezitejsi uspech Sparty nez to, kdo sedi na lavicce, ale bohuzel me vubec nepresvedcil, ze on je tim pravym, kdo muze udelat Spartu dlouhodobe uspesnou a to zejmena proto, ze mu chybi takovy ten trenersky cuch k poskladani funkcniho tymu s jasnymi hernimi navyky. Nejvic me ale zklamal bagatelizaci vypadnuti z MOL cupu a vysledku nekterych. Jak chce potom takovy trener vyprstovat u hracu viteznou mentalitu?

   Co se tyce cesty, kterou se Sparta vydala, tak to si naopak myslim, ze se vydala spravnym smerem. Jen bych se primlouval za zapojeni do A tymu, co nejvice odchovancu a veskere nakupy delat s co nejvetsim rozmyslem.

   • Tazmen8.11.2017 12:24reagovat

    ”vyprstovat vítěznou mentalitu” top překlep Smích

    • pivees8.11.2017 13:10reagovat

     dik za odhaleniÚsměv akupresura nekdy dela divy.

 • Ještě k Záviškovi

  dominik278.11.2017 10:30reagovat

  Koukal jsem, že ovládl statistiku naběhaných metrů ve sprintu ve 13. kole a momentálně drží rekord i za celý podzim. Nasprintoval 497 metrů, druhý Kerbr 386. Ona ta statistika sice nemusí vypovídat o ničem, i ta metoda posuzování je prý trochu sporná, ale ten obrovský náskok na prvním místě mě fakt zaujal.Úsměv

   

  A nejvíce naběhaných metrů celkově měl opět mladý Martin Hašek, ten když hraje 90 minut, tak je skoro vždy mezi třemi nejvíce běhajícími hráči. Napadlo mě otevřít opět diskusi o tom, jestli by bývalo nebylo lepší pořídit o Mandjecka nebo Mavubu méně a nechat si jeho, ale to by zase bylo kolovrátkování...Úsměv

  • dominik278.11.2017 10:41reagovat

   Ale ne, neodpustím si takový malý dovětek. Jeden z důvodů, proč bych si býval nechal ve Spartě zrovna Martina, je jeho povaha. Přijde mi, že podobně jako jeho táta je opravdu tím, čemu se říká ”vítězný typ”. Jde si tvrdě za výhrou a nad ničím jiným vůbec nepřemýšlí. Je pro něho naprosto přirozené, že na hřišti odvede víc práce než jeho spoluhráči. A to je to, co mi v současné Spartě trochu chybí. Nechci říkat, že takoví hráči v týmu nejsou vůbec, jen bych si uměl představit, že jich bude víc. I díky té nátuře v něm Bohemka získala opravdu cennou posilu.

  • trinact8.11.2017 10:44reagovat

   Ano, je skutečně více než sporná. To ale neříkám ani jako student technického oboru, ani jako kritik fotbalových statistik a jejich následných analýz, ale jako prachsprostý laik. Kde je hranice sprintu a výklusu? Kde a jak je definovaný sprint? Jo a až mi sem někdo copy paste hodíte definici z Wiki, nebudu to brát jako podnět debaty.

    

   To kolovrátkování oceňuju a říkám, že by to lepší bylo, resp. být mohlo.

   • dominik278.11.2017 10:49reagovat

    Ano, to je právě to, co je sporné. Kamarád analytik mi říkal, že je sprint pro účely těchto statistik definiván dosažením nějaké konkrétní rychlosti (tedy konkrétního počtu kilometrů v hodině). Problém prý je v tom, že někteří hráči této rychlosti ve sprintu nedosáhnou, pro jiné to naopak není sprint.

     

    Každopádně Honza Záviška i Martin Hašek v A-dorostu Sparty platili za ty, kterým fyzické testy vycházely velice dobře, takže není takovým překvapením, že se jim daří v těchto statistikách. Předpokládám, že až se do ligy podívá třeba Filip Hašek, tak bude mít také hodně dobrá čísla v těchto atletických statistikách.

  • petr1378.11.2017 11:29reagovat

   to, co píšeš, nijak nerozporuju. Spíš bych se ale zamyslel, co je pro ty hráče lepší. Podle mě je pro Haška současný stav to nejlepší, co může být. Hraje ligu, táta ho určitě cepuje víc než ostatní, na druhou stranu mu ale logicky v ničem neublíží. Ve Spartě by to měl strašně těžký, a to bez ohledu na to, jestli je tu Štramák nebo někdo jinej.

   • dominik278.11.2017 11:56reagovat

    Jasně, že by to měl těžší ve Spartě a naopak v Bohemce pod tátou má ideální prostředí. Pro jeho kariéru to dopadlo asi nejlépe. Nakonec ho z té Bohemky dost možná koupí nějaký zahraniční klub.

     

    Ale on je zrovna ten typ člověka, co by se s tou konkurencí a tlakem ve Spartě dokázal porvat. Na něm to prostě vidíš. Jsem názoru, že ve Spartě by pro takové kluky mělo být o něco příznivější prostředí. Neříkám, že na nich máme stavět, jen jim poskytnout větší prostor.

     

    Ať má A-tým svých 20 hotových hráčů a zbytek doplňuje mladými. Ať je bere do tréninků, ať hrají za B-tým druhou ligu, ať jdou na kvalitní ligové hostování a pak ať doplní A-tým. Já když se podívám na soupisku současného áčka Sparty, tak u spousty hráčů mám pocit, že tam jsou spíš do počtu, na některé posty je až nesmyslně moc hráčů, na jiné stěží obsadíš základní sestavu.

     

    A opět bych zakolovrátkoval o tom, že ze všech křídel, které má Sparta pod smlouvou, je momentálně nejproduktivnější Ruda Reiter v Bohemce. Tím nechci říkat, že bych ho hned nacpal do základu ve Spartě, jak je mi tu často podsouváno, spíš je tahle skutečnost opravdu k zamyšlení.

     

    Fakt nechápu, proč těmi hráči do počtu nemůžou být odchovanci. Hned by měli jinou motivaci kluci, co jsou teď v A-dorostu. Ten pocit, že tam nahoru máš otevřené dveře, by určitě působil příznivě. A když do ligového zápasu posadíš na lavičku Ben Chaima, tak tím jeho cena klesá. Když tam posadíš třeba Dana Marečka z A-dorostu, tak jeho cena spíš stoupá. V tomhle mi dění ve Spartě absolutně nedává smysl.

    • petr1378.11.2017 12:23reagovat

     Tohle jsi napsal hezky. Ale treba to Stramak zacne delat, koneckoncu vysel z mladeznickyho fotbalu, takze by k mladym mel mit dobry vztah. Leto bylo z pohledu Sparty i jeho extremne hekticky. On to nepochybne podcenil. Ale myslim, ze uz je ted mnohem informovanejsi. Zajimalo by me, jestli treba konzultuje s Hrebikem a jaky maji vztah. Ty vis mozna vic.

     • dominik278.11.2017 20:01reagovat

      Popravdě nic moc navíc nevím, ale tipuji, že úplně na jedné vlně s tím strahovským kolektivem nebude. Ovšem nemyslím si ani, že by mezi ním a Strahovem byl nějaký hluboký příkop, jako to bylo třeba za Ščasného...Smích

       

      Kdykoliv jsem se během podzimu někoho zasvěcenějšího ptal, jak ta spolupraće bude fungovat, dostalo se mi spíš odpovědi, že se to teprv řeší, takže třeba tam nějaká dobrá spolupráce jednou vzejde...

  • wasek2611@centrum.cz8.11.2017 11:51reagovat

   Já už před sezonou jsem nechtěl moc přestupů (jen tvůrce hry, 1 stopera a vysokýho hroťáka).

   Chtěl jsem aby dostal šanci Hašan, bylo mi řečeno, že nemá zkušenosti s hrou o titul (jako bychom to teď potřebovali) a že je to průměrák...

    

   Líbila by se mi sestava Bičík - Kara, Štěnina, Hovorka, Costa - Hašek, Sáček - Kadlec, Rosický, Vata - Šural

    

   S tím, že na střídání by byl Březina, Weisner, Ch. Frýdek, Nečas, Traore..aby ti hráči měli nějakou motivaci hrát a vidět, že je možnost dostat se do A-týmu.

    

   Bohužel půlka lidí razí názor, že jak je v sestavě víc jak 4 čeští hráči pod 25 let, tak je to průser :D

    

    

 • Blogy

  majtin8.11.2017 8:27reagovat

  Jen technická poznámka. Jsou tu asi čtyři dlouhé a přínosné příspěvky (odpovědi), které kdyby se učesali, tak by bylo možná lepší je hodit do blogu, když už jste si s tím dali tu práci.

 • take ma reakce :)

  wilathewarrior7.11.2017 21:08reagovat

  plusy zmen v lete:

  Vasek Kadlec, jak hral Kadlec proti Dukle prvnich dvacet tricet minut. Lepsiho, komplexnejsiho Kadlece jsem jeste nevidel. U toho se mi vkrada myslenka, jak dlouho potrva, aby tak byl schopen hrat, treba sedesat minut. rok kvalitnejsiho narocnejsiho treninku? kolik dalsich nasich hracu ma na to, aby se takto dale rozvijeli? jak jsou schopni zvladat vstrebat takticke pokyny? pro mne zapasy maji stoupajici tendenci, co se tyce projevu. treba venkovni zapasy jsou toho jasnym dukazem.

  videni biger picture jak se rika, jiny uhel pohledu na vec, kterou prinese nekdo zvenci, viz zmena zazemi na strahove.

  Od Italova prichodu je od zacatku vyvijen tlak at se predvede. jak od fans medii, byvalych hracu....

  posadi Lafatu, dalsi hrace, prominte ale jestli se vam libil vykon Frydka ve Zline, tak asi vazne zijete fotbalem z let minulych.

  Dalsi faktor fanousci, prisel Hrebik misto Straky, nepratelska atmosfera od vlastnich fanousku. Prisel Hrebik misto Chovance, nepratelska atmosfera od vlastnich fanousku(odvolani Haska mne rmouti dodnes, kdyz vidim co predvadi s Bohemkou). skandovani Italiano Bastardo, Kotalik do plynu, opravdu je to chovani dobrych pravovernych fanousku? Co by meli rikat fans Slavie, Bohemians, Ostravy? jojo kdyz se dari, kazdy umi placat pozadech a byt pozitivni, a kdyz prijdou v zivote situace tezke, lide casto ukazuji svou pravou tvar. tak asi tak k nasemu fandeni a stani s tymem klubem kdyz se nedari.

  minusy:

  Andrea nema vysledky, vykon v belehrade dodnes nepochopim, to si neumeji natrenovat behem mesice hrani v bloku do defenzivy s individualnim projevem do utocne faze, kdyz vidim, ze jeste nezvladnu neco komplexnejsiho jako je menit rytmus hry, zmeny rozestavni atd.? to je to tak opravdu narocne? a pak postupne pilovat system hry, ktery chci hrat.

  stala priposranost tymu, ktera je zde od dob Lavicky. neumime soupere pokopat, proste na nej vletet, at to citi, ze ho chceme porazit, jako treba Slavie proti nam v poslednim derby. vzeprit se osudu.

  Italova anglictina, prominte, ale ja kdyz ho slysim, tak si rikam, ze bych na jeho miste mohl vystupovat v mediich tez a znel bych sofistikovaneji. vazne mne to taha za usi.

  shrnuti:

  cesta, kterou jsme nastoupili se mi libi, otazkou je jestli mame spravne protagonisty. To opravdu nedokazi posoudit. ale kdyz uz jsme tento krok udelali, vydrzme, uspesny clovek sva rozhodnuti nemeni casto a rychle.

  pojdme fandit tymu, kasleme na svobody, kotaliky, hrebiky, ukazme nasemu tymu ze za nim stojime. ne treba za vedenim, ale za hraci na hristi.

  psal bych dale a dneska se mi nazory mnoha lidi zde zamlouvaji, ale uz musim bezet.

  a pamatujte,kritizovat je jednodussi, nez neco tvorit. viz uroven tech radoby novinaru co mame v cesku, tomu se opravdu musim smat .

  krasny den

 • nový trener

  redboy7.11.2017 20:42reagovat

  Podle bookmakerů už nebude na jaře Strama trenerem Sparty. Což mi překvapuje.

  • xo7.11.2017 20:48reagovat

   to je velmi překvapivý Smích

  • kilovolt7.11.2017 20:51reagovat

   vsadíš si?

 • Díky

  fevac7.11.2017 20:00reagovat

  Za obsáhlé příspěvky Sendi a Dominik 27 ,máte myšlenky srovnané ,má to šmrnc.

  • Srdcař Plavšič7.11.2017 20:21reagovat

   Dominik. <3

 • názor

  TakeACS7.11.2017 18:19reagovat

  Rád bych se k tomu všemu taky vyjádřil.

   

  Z toho projektu jsem byl nadšenej a pořád jsem, protože konečně to vypadá, že Sparta zase může a chce být úspěšná mezinárodně. Ale všichni kdo sledují fotbal, tak ví, že tak velký zásah a přebudování týmu a v podstatě celeého klubu zabralo i větším a bohatším týmům spoustu času (Chelsea,Juve,City,PSG,Monako) někteří byli dokonce první polovinu první sezonu těsně nad sestupem... I když sám uznávám, čekal jsem, že se posily chytí dřív. Ale musíme si uvědomit, jak spousta z nich měla v přípravě a na začátku sezony zdravotní problémy (Ben,Janko,Dubravka,Kaya) a k tomu trápilo zranění i hráče původního kádru, tím to bylo trenérovi několikanásobně stížený. Dál kdo si vzpomíná na ty zápasy, tak několikrát jsme o body nebo vedení přišli díky chybám rozhodčích.. Nechci vytvářet nějáký zbytečný alibi, ale tak to je a všichni víme, že ve fotbale rozhodují maličkosti... Proto nechápu, že když se konečně +/- ustálil team a výkony mají jednoznačně stoupající tendenci, někteří vyhazují trenéra po 4 měsících. Znovu po 4 měsících! To je neuvěřitelný a většina těch lidí, jen kvůli tomu, že Češi prostě nemají rádi změny a nemají rádi ”vetřelce”. Jak tu již psali jiní konečně máme trenéra od kterého se něco dozvíme, který nehraje na jména, nebojí se nikoho, nehledá výmluvy a přivede k nám hráče o kterých se nám dřív ani nezdálo. To je to po čem jsme tu dlouhou dobu volali... Ale když budete tímhle způsobem pokračovat bude tu zas brzo Rada s Fillem a ještě budete vzpomínat na doby kdy k nám přestupovali hráči jako Mavuba. Rád bych počkal co se bude ještě dít v zimě a minimálně do léta bych tomu dal čas. Stejně nyní už nemáme co ztratit z pohledu letošního ročníku, ale můžeme hodně ztratit z pohledu následujicích let. Fans by se měli probudit a začít konečně fandit Spartě nebo se na to vysrat a nechodit tam, protože tu žijí v iluzi jako by Sparta byla jejich a oni určovali co se má stát... Ostatně tak to i několik let bylo viz třeba Hřebík. To je další pozitivní krok, že by tohle konečně mohlo skončit a fanoušek by měl pouze dvě možnosti přijít a fandit hráčům co jsou na hřišti nebo raději zůstat doma. Český národ opět ukázal, že nemají v lásce nic co sahá dál, než okres stolu u kterýho pijou svoje pivo. Ostatně to ukázali i volby..Sparta by neměla ustupovat. I kdyby se tohle nepovedlo bude aspoň klub nachystaný pro dalšího zahraničního trenéra, který může navázat. V zimě dokončit čistku hráčů, kteří se stejně jako fans staví nad zájmy klubu a přitom kvalitativně ztrácejí (Frýdek,Lafata,Costa). Jen lituji toho, že kvůli vypadnutí z EL se přeci jen nepřivedl Giaccherini protože post 10 a levého beka nutně potřebujeme posílit. Víc bych do týmu asi nezasahoval. Nutno poznamenat, že momentálně nehrajeme horší fotbal než za Ščasného a Rady, s tím že na jaře bude progress mnohem viditelnější a měli by být posily již aklimatizované. Tak konec hysterie a snažte se být spíš konstruktivní. Forza ACS!!!

  • kilovolt7.11.2017 18:25reagovat

   Snazim se byt pozitivni.....ale da to fykt praci. Tak snad se to vrati... a vytreme vsem tem osikam a tocvolantum zrakSmích

  • gambac7.11.2017 19:23reagovat

   podle me musi dostat sanci Civic, ja v nem perspektivu vidim hen potrebuje hrat...momentalne vidim problem na pravem kridle, Biabiany je totalne mimo v podstate tam neudelame poradnou akci...nevim jak je na tom zdravotne Plavsic ale ja bych ho tam postavil

 • Marketing na Spartě

  wasek2611@centrum.cz7.11.2017 16:24reagovat

  Kámoška měla domluvený rozhovor s Křivdou do Marketing a Media.

   

  Křivda ji před 5 týdny řekl, že se ozve, až se vrátí z dovolené. No očividně je furt na dovolený.

   

  Teď mu psala podruhý a žádná odpověď. No tak se mě už ptala jestli nevím o jiném fotbalovém klubu, o kterém napsat, když Křivda neodpovídá. :D

  • DJDriver7.11.2017 16:27reagovat

   Křivda skončil na letný ne?

  • P_YF097.11.2017 17:42reagovat

   Krivda uz na Sparte tyden nepracuje. Ale marketing je na Sparte hroznej to jo.

   • DanSparta7.11.2017 18:32reagovat

    To je víc jak tejden.

    • P_YF097.11.2017 21:34reagovat

     Na Sparte koncil poslednim rijnovym dnem.

  • DanSparta7.11.2017 18:31reagovat

   Křivda podal výpověď, takže Sparta měla iks ypsilon tejdnů najít náhradu. No náhrada už je, nicméně je to... kamarád Dušana Svobody. Jméno tu nikomu ani nic neřekne. Samozřejmě by se to slušelo třeba vykomunikovat nebo něco, ale ne, jsme jen hejtři.

   • dominik277.11.2017 18:40reagovat

    Já teda klidně přiznávám, že opravdu jsem hejtr.

     

    Mimochodem, jiné kluby píší o změně ředitele marketingu? Přiznám se, že nevím, jestli se tohle dělá třeba v Anglii a podobně. Nevybavuji si nic takového, ale možné to je...

     

    Každopádně mě teď daleko víc tíží nedostatek informovanosti ohledně toho, kdy už Sparta bude mít nějaký herní systém a na kdy se teda plánuje, že už A-tým bude opravdu se vší vážností hrát o titul a Ligu mistrů. Stramaccioni mluvil naposledy o nějakém budování nové Sparty, ale vlastně vůbec netuším, kdy teda má být tohle veledílo dokončeno...

    • DanSparta7.11.2017 18:51reagovat

     Že to nedělají jiné kluby podle mě není důvod to dělat/nedělat. Sice si furt PR nalhává, jak se inspiruje ManCity, ve skutečnosti tomu tak fakt není, krom vykrádání thumbnailů na YouTube (2012/14).

     • LukyACS7.11.2017 18:55reagovat

      Když se zrušilo forum na ofiku(celkem pochopitelně), tak se k tomu přidávala věta ”chceme si jít vlastní cestou a nebudeme hledět na ostatní”, tak by mě tak nějak zajímalo, v čem si jdeme vlastní cestou. Protože krom toho, že je ten web pořád naprosto k hovnu a nijak nepoužitelnej, nic dalšího nevidím.

    • LukyACS7.11.2017 18:51reagovat

     Článek bych k tomu asi nečekal, ale fanoušci, co se o Spartu víc zajímají na soc. sítích, Křivdu znají, navíc on ve Spartě působil x let, takže bych aspoň čekal k tomu nějakej Tweet Úsměv protože třeba na twitteru se na něj lidi stále obracejí.

     • dominik277.11.2017 18:57reagovat

      Jasně, aspoň ten tweet by být mohl. A koneckonců by možná mohl být i ten článek. Ona to není jen obyčejná změna šéfa marketingu. Odešel z klubu člověk, za jehož dlouholetým účinkováním zůstala obrovská spousta práce, to by se mělo nějak ocenit. Ale tak třeba mu na zápase předají kytku a dres...Úsměv

 • Nevim jak to mate vy

  petr1377.11.2017 15:45reagovat

  Ale ja kdyz sleduju, jaci lidi a jakym zpusobem Stramaka napadaj, tak me to motivuje o to vic mu fandit a prat uspech

  • pubi7.11.2017 15:49reagovat

   Souhlas.

  • dominik277.11.2017 15:50reagovat

   To jsem rád, že jsem vyprovokoval nějakou odezvu.Úsměv

   • petr1377.11.2017 15:54reagovat

    Tebe jsem uplne nemyslel😊 byt s tvoji negaci v poslednich mesicich zasadne nesouhlasim. Uprimne nechapu, ze ti nevadi, jak si tady dost casto notujes s trollama.

    • dominik277.11.2017 16:00reagovat

     S kým konkrétně? Mi přijde, že se v 90 % případů bavím s takovými těmi pravidelnými účastníky diskuse.

      

     Každopádně už mi více lidí říkalo, že tohle fórum je takový zvláštní úkaz. To je snad taková poslední bašta, kde si ještě někdo vůbec myslí, že Stramaccioni je opravdu na nějaké cestě něco fungujícího ve Spartě vybudovat. Co se bavím s novináři, trenéry a fanoušky, tak mi přijde, že ten názor je u všech de facto stejný...

     • petr1377.11.2017 16:36reagovat

      Ja si jejich nicky nepamatuju, ale uz nekokolikrat nad souznenim tvych nazoru a jejich vyblitku kroutil hlavou😊

       

      A k ukazu. Ja treba na protilehly mam pocit, ze vetsina lidi fandi a posila do hajzlu spis kotel nez Stramaka.

     • Lobrock7.11.2017 16:58reagovat

      Jestli to nebude tim, ze uspesny zahranicni trener je to posledni, co si domaci treneri a novinai preji...

      • dominik277.11.2017 17:09reagovat

       Novináři jsou často taky fanoušci. Ti, co mají rádi Spartu, na Stramaccioniho nadávají. Ti, co přejí konkurenci, jenom posměšně říkaj, že jsou za jeho angažmá na Letné moc rádi. Aspoň taková je moje zkušenost. Kromě toho skoro každý fotbalový novinář má nějaký ten zdroj v kabině...

        

       Čeští trenéři samozřejmě mohou v zahraničních trenérech vidět nežádoucí konkurenty, ovšem zas bych tím nevysvětloval všechnu kritiku směrem ke Stramaccionimu. Přijde mi, že i tak je té kritiky na jeho adresu fakt hodně.

       • Lobrock7.11.2017 17:14reagovat

        Kritika ze vsech stran se na Stramaka spustila uz behem pripravy. To byl pro me jasnej dukaz, ze neslo o kritiku objektivni a konstruktivni, ale ze spis sledujou vlastni zajmy. Po tolika zmenach potrebuje kazdej trener cas, kterej mu tu ti, kteri byli zjevne spokojeni s tim, jak Sparta fungovala predtim, z nejakeho duvodu nechteji dat.

       • Lobrock7.11.2017 17:16reagovat

        Uz jen to nepochopitelny zastavani se Lafaty, je pro me jasnej dukaz, ze nechtej, aby Sparta zmenila svuj superpomaly herni styl a vyhovuji jim mizerne vysledky ze hrist souperu.

        • dominik277.11.2017 17:19reagovat

         Zase bych to nestavěl do roviny, že kdo kritizuje Stramaccioniho, tak je zároveň zastáncem Lafaty.

          

         Každopádně už samotný fakt, že Stramaccionimu se poskládal nejdražší kádr, s nímž má skoro nejhorší výsledky v novodobé historii Sparty, je samo o sobě dost pádným důvodem ke kritice.

          

         Navíc teda sám mám problém rozklíčovat, co je herní tvář současné Sparty. Co je styl, co je trenérův záměr... To je přitom dost častá kritika, se kterou se ztotožňuji. Přijde mi, že právě na tu absenci opravdové herní tváře teď Sparta hodně doplácí.

         • petr1377.11.2017 17:30reagovat

          Uz jsi trochu jak kolovratek, neustale opakujes, ze mame drahy kadr. Tak ja ti coby druhy kolovratek budu furt protiargumentovat tim, ze ten rez byl proste prilis drasticky, takze ”pacient se zotavuje pomalu”.

           

          Pulka kabiny nova, spousta cizincu, kteri si zvykaji na novou zemi a novou ligu, mluvi se anglicky, vsichni si zvykaji na sebe vzajemne a novy metody, do toho zavist kvuli platum atd atd.

           

          Vzhledem k vysledkum a hre kritiku naprosto chapu. Prijde mi ale casto nekonstruktivni, naopak spis primitivni, plna predsudku a jizlivosti. Vrcholem je samozrejme italiano bastardo atd.

           

          Podle me si zkratka Stramak zaslouzi jeste trochu casu, minimalne do jara, kdy ja osobne verim ve vyrazny zlepseni, pricemz pocitam jeste s urcitym pohybem v kadru v prestavce.

           

          • dominik277.11.2017 18:00reagovat

           Jasně, ona celá ta diskuse je takové trochu kolovrátkování. Přijde mi, že to je dané i tím, že se Sparta nikam moc neposouvá, nijak zvlášť se nerozvíjí, tudíž tady nejsou nové příležitosti k diskusi. Sparta je skoro celý podzim téměř stejně špatná. Kouč pořád rotuje hráče, aniž by se ustálila nějaká osa (a s tím možná taky souvisí ta herní tvář). Dokonce jsem si počítal nějaký bodový průměr a vyšlo mi, že na začátku sezony to bylo 1,6 bodu na zápas, teď je to 1,69. Abys získal titul, potřebuješ mít víc jak dva body na zápas, takže tímhle tempem si to asi ”bude sedat” ještě celou příští sezonu.

            

           My navíc momentálně hrajeme jen tu ligu, takže už fakt nechápu, jaké lepší podmínky bychom měli mít, abychom byli aspoň druzí. Slavia s Plzní sedí na dvou židlích, Olomouc má kádr plný nezkušených mladíků. A my prostě nedokážeme být lepší. Vůbec si nezasloužíme s těmito týmy soupeřit o poháry. Jsme prostě směšní, nakonec fanoušci ostatních klubů se nám doopravdy smějí.

            

           Tady třeba někdo chválí, že Stramaccioni snížil počet zranění. Ovšem tady se točí 30 hráčů na nějakých 20 podzimních zápasů. Počet zraněných logicky musí klesnout s nižším počtem utkání a nižší zátěží. Nižší počet zápasů máme proto, že jsme ve dvou soutěžích vyhořeli. A kdyby se hrála vyřazovacím systémem i liga, tak už nejspíš opravdu máme kompletně po sezoně. To by asi nebyl zraněný vůbec nikdo, že jo...

            

           Prostě Sparta dělá pokroky, u kterých je dost sporné, zda se vůbec jedná o pokroky. Já bych třeba radši hrál ve 12 zdravých a 12 zraněných hráčích na postup v EL a měl o pár bodů víc než nyní, jako tomu bylo před rokem.

            

           Vedení Sparty vlastně ani nedokázalo fanouškům vysvětlit, k čemu má tahle sezona sloužit. Je to teda odepsaná sezona, ve které se buduje nový tým? Proč je teda nejvytíženějím hráčem člověk, který tady jenom hostuje? Proč teda nenasadíme víc mlaďasů, aby do té další sezony dorostli? Takový Mavuba sice není špatný, je i celkem sympatický, ale ten tu doroste spíš do fotbalového důchodu, bohužel. Janko to samé.

            

           Jako na to, abych vyvolával ”italiano bastardo”, se moc necítím, ale tvářit se, že se ve Spartě opravdu buduje něco smysluplného, fakt nedokážu.

           • petr1377.11.2017 18:09reagovat

            Proc bychom si nezaslouzili s nima souperit o pohary? My jsme hrali pohary cely roky a omlouval nas nekdo? Rozhodci nam nijak nepomahaj. Kamkoli prijedeme, je nazhavenej nejen souper, ale cely mesto, to se Olomouci rozhodne nestava.

             

            Sparta rozhodne neni smesna. Teda mozna to tvrdej antispartani, ale ti nam muzou polibit prdel. Ze to tvrdis ty, to me mrzi. V kazdym pripade ale i kdyz mame spatny obdobi, jsme jen kousek od 2.mista. A to jsme jeste o dost bodu prisli naprosto zbytecne viz ted o 2 ve Zline.

            • dominik277.11.2017 18:19reagovat

             Promiň, ale mně to opravdu přijde směšné. Sparta má snad v každém oddělení víc lidí než ostatní kluby. Také má daleko vyšší rozpočet než ostatní. A je to někde vidět?

              

             Jestli je něco opravdu pro smích, pak je to způsob, jakým je ten klub veden shora. Vidíš, že na některých místech se peníze vyhazují opravdu nepochopitelným způsobem, jinde se naopak neinvestuje ani koruna do věcí, na které mají nejvyspělejší kluby celá oddělení. To je potom těžké brát současnou Spartu vůbec vážně.

           • petr1377.11.2017 18:10reagovat

            Jo a az do dneska jsem si myslel, ze ty bys takovou ubohost jako italiano bastardo nevypustil z pusy. Docela nemile me prekvapilo, ze se na to jen necitis...

            • dominik277.11.2017 18:12reagovat

             Necítím se na to, protože mi to přijde ubohé. To jsi mě špatně pochopil.Úsměv

             • petr1377.11.2017 18:16reagovat

              Tak to jsem rad😊

           • Sendi7.11.2017 18:11reagovat

            jakože v tu ránu jak jsme vypadli z pohárů se všichni začli zázračně uzdravovat jo? Smích

            • dominik277.11.2017 18:13reagovat

             Spíš ubylo příležitostí se zranit, že jo. Navíc když točíš tolik hráčů, tak tím taky snižuješ náchylnost ke zraněním z přetěžování.

             • Sendi7.11.2017 18:17reagovat

              nechci ti do toho kecat, ale zraněný hráče jsme měli vloni i po vypadnutí z pohárů a během příprav...

              • dominik277.11.2017 18:23reagovat

               Tak my máme zraněné i pod Stramaccionim. Možná méně, ale to bych si právě vysvětlil hlavně tím, že se taky míň hraje.

                

               Loni mi přišlo, že v té přípravě hlavně chyběli hráči, kteří si s sebou nesli zranění ještě z podzimu.

               • Sendi7.11.2017 18:25reagovat

                hele víš co, dokud se z toho nevyspíš, tak s tebou odmítám diskutovat, protože jseš strašně neobjektivní, dej si ban! Smích

                • dominik277.11.2017 18:27reagovat

                 Když mi slíbíš, že po probuzení už bude mít Sparta nového trenéra, tak si ten ban dám a půjdu se z toho vyspat.Smích

                 • Sendi7.11.2017 18:29reagovat

                  víš co, odpověz si na otázku, jestli když teď přijde jinej trenér, tak jestli to bude na jaře lepší a pak se na to běž vyspat bro Smích

                  • dominik277.11.2017 18:32reagovat

                   Záleží na tom, co to bude za trenéra. Ale jelikož ho opět budou vybírat ti samí lidé, tak to na 90 % lepší nebude, ale aspoň se na to bude moct píčovat novým způsobem. I v tomhle už mě Stramaccioni přestává bavit.

           • fevac7.11.2017 19:34reagovat

            Lépe bych to vyjádřit nedokázal

         • Lobrock7.11.2017 17:36reagovat

          On byl v poslednich 20 letech znat ve Sparte nejaky styl? Pokud vim, tak se ho podarilo vtisknout jen Hrebikovi pri jeho prvnim angazma a od te doby na dva pokusy uz ne, prave i kvuli stejnym problemum, ktere Spartu provazeji i ted (vnejsi kritika a rozesirani Sparty zevnitr - mizernymi kotelnickymi fanousky, kteri maji pocit, ze se museji zastavat svych kamaradu z hracskeho kadru) a pak cca na pul roku pod Lavickou.

          • Sendi7.11.2017 17:40reagovat

           za Lavičky hra měla určitě jednoznačnou tvář...

           • Lobrock7.11.2017 17:49reagovat

            Ze zacatku vubec, pozdeji uz ano. A pak uz z ni zustalo jen to spatne (pomale nahravani mezi stopery na pulce).

            • Sendi7.11.2017 18:13reagovat

             ”ze začátku vůbec, později už ano” - tak neasi...

          • petr1377.11.2017 17:41reagovat

           Presne tak. Treba Lavickuv rukopis byl hodne jasny, na druhou stranu ale po par mesicich totalne precteny. Vzpomente si, jak jsme v zaveru jeho angazma hrali zejmena venku. Mne osobne ta prekulovana navic strasne nudila, ale to je samozrejme vec vkusu. Mne nebavila ani tiki taka Barcelony.

           • dominik277.11.2017 18:04reagovat

            Lavička taky neměl moc možností kam sáhnout, aby to mohl obměnit. To, že měl úzký kádr, bylo podle všeho z velké části vinou toho, že mu vedení nepřivádělo vytipované posily.

             

            A ona obecně ta překulovaná asi víceméně je správný styl, jaký by Sparta měla praktikovat v lize. Většina soupeřů hraje z bloku, a to se překonává dost blbě, když sázíš na hráče jako Biabiany. To je holt potřeba vyťukat v menší rychlosti, ale s větší přesností...

           • hombre7.11.2017 18:04reagovat

            Víš, zase na druhou stranu, ty jsi tu psal, někdy v srpnu, že dáváš Strámovi čas do konce září. Když to nepůjde, tak ať jde. Ono to nějak nejde a už se mluví do zimy, ty už do jara. Co když to nepůjde ani pak? Zase se řekne - dáme mu ještě rok a pak uvidíme?

            Já jsem rád, že se udělal určitý řez v týmu. Ale nejsem si jistý, jestli tento trenér, je to pravé ve Spartě. Snad to nebude druhý Pastoor....

            • petr1377.11.2017 18:21reagovat

             Ja jsem ale psal, ze na konci zari budu teprve neco hodnotit, ne at jde. Vyhazovat trenera po dvou mesicich bych povazoval za naprostou picovinu. Podobne to vidim i ted v zime, zejmena vzhledem k tomu obrovskymu mnozstvi zmen. Jak jsem psal, cekam jeste nejaky zmeny v zime a na jare pak vyrazny zlepseni. Pokud neprijde, bych zlomil nad Stramakem hul i ja. Ale ono prijde😊

             • hombre7.11.2017 19:18reagovat

              Tak jsem rád, že si to pamatuješ. Uznávám, že jsi to asi myslel tak, jak píšeš.

              Vím, že bylo mnoho změn, ale já tam zatím nějaké zlepšení nevidím, sorry. Já se těšil, jak budou soupeře dorážet naše super rychlá křídla, ale právě tady je naše slabina. I počet zranění nás zase limituje, tvář tým nemá, soudržnost taky ne.....

              Ale musím věřit, snad to někam povede.

              Já mám lék i ty ho znáš, ale není možné ho aplikovat! Dan by musel vycházet tu verbež, kterou tam natahal za těch 10 let, co to tu vlastní - tak zase nic, musíme čekat na zázrak......

  • captain_obvious7.11.2017 15:59reagovat

   Mě taky. Je to nefér a trapné. S Čechem nebo Slovákem by se zacházelo úplně jinak, kdyby měl stejné výsledky jako on.

   • victorlima7.11.2017 17:59reagovat

    Jest-li taky nebude jeden z těch důvodů proč se se Stramou jedná jinak než s nějakým Čechem (i když vůbec nikdo, koho bychom už jednou nevyhodili, nebo k nám nechce, mě nenapadá). Strama je právník a má jistě velmi dobře ošetřenou smlouvu. Český trenér by si to takhle neošetřil, protože by byl blahem bez sebe, že vydělá asi největší peníze, které může trenér v Česku získat. Kdyby si to chtěl nějak speciálně ošetřovat tak by Sparta vzala jiného, který by to neřešil. Pokud ovšem někdo nechápe, že v Čechách není žádný vhodný trenér pro Spartu, tak je to těžký. Čeští trenéři nikde ve vyspělé fotbalové zemi již léta netrénují, což o jejich kvalitách jednoznačně vypovídá.

    • Sendi7.11.2017 18:13reagovat

     ”Jest-li” je teda neskutečná lingvistická perla :)))

  • SuperFrankie7.11.2017 16:17reagovat

   Taaak

  • Tazmen7.11.2017 16:25reagovat

   Souhlas

  • Lobrock7.11.2017 16:57reagovat

   Mam to stejne.

  • victorlima7.11.2017 17:46reagovat

   samozřejmě. Mám to stejně nastavené.

  • Struda7.11.2017 17:53reagovat

   Souhlas!

 • PR Sparty

  LukyACS7.11.2017 15:21reagovat

  Souhlasím, je to slabota a i oni spoluzodpovědní za špatnou atmosféru kolem Sparty.

  Od srpna jsme hráli jen 2 soutěže, přičemž MOL cup se jako zátěž ani brát nedá, = hrál se 1 zápas týdně, přesto nepřibyl žádný exkluzivní obsah, který by fanouškovi vyplňoval týden mezi jednotlivými koly.

  Celej kanál je jen šablonovitej - preview, představení, tiskovky... nic extra zajímavého, kor když tam jsou stále ti samí hráči dokola a pokládají se jim stejné dotazy. Pak se z toho stane stereotypní nuda, já osobně se na to už ve většině případů ani nedivám.

  Souhlasím s Pubim, že po posledním zápase se nabízelo oživit pozápasák s Jankem, přesto tam byl Frýdek.

   

  Je tady hejt od velké spousty fanoušků na zahraniční hráče a já se nedivím, nikdo o nich moc neví = nemá se s nima jak ztotožnit. Tady prostě měl přijít např. 1 obsáhlejší rozhovor týdně s každým z nich, něco ve stylu na Seznamu s Mavubou, to byla fakt paráda.

  Člověk si otevře kanál FCVP, ten sice není tak sledovaný(holt Plzeň nemá takovou fan.základnu jak my), přesto tam najde parádní magazín Red&Blue, kde se člověk dozví mnohé o jednotlivých hráčích a to Plzeň hraje 2x týdně, což je pro jejich PR jistě náročnější.

  To samé by mělo být s někým z vedení aspoň 1 za čas, ať se Kotalík, Požár a další nedivěj, že jsou trnem v oku, dyť s fanouškama přes sociální sítě vůbec nekomunikujou, ví se o nich kulové, jen jsou zalezlý v té své ulitě nekomunikace. Podívejte se na LuftJardu, do fotbalu přišel s image zloděje a člověka, co ziskové ČSA dovedl málem ke krachu a dnes všichni záviděj. Sice je to populista, ale aspoň ví, jak si dostat fanoušky na svou stranu.

   

  Toť má kritika a to se ani nedostávám k věcem typu špatné streamy, nebo nevyužitý potenciál kolem Sparty ve FIFA atp. Dali by se o tom popsat stránky.

  • DanSparta7.11.2017 15:24reagovat

   Souhlasim, bohužel se na Spartě vytvořila bublina, ve který si všichni myslí, jak to dělají nejlíp a odmítají ji, byť i jen na chvilku, opustit a podívat se, jak to dělají jinde. A jestli to nedělají líp.

   Ale stejně budeme jenom za hejtry. Těším se teď na dva tejdny klidu bez obsahu na YouTube.

   • dominik277.11.2017 16:07reagovat

    Tobě by se chtělo točit videa o současné Spartě?

    • pubi7.11.2017 16:20reagovat

     Tak tohle je skvělý. Smích #zaměstnanecměsíce

     • dominik277.11.2017 16:57reagovat

      Já teda zaměstnanec nejsem, jestli narážíš na mě. Asi čtyři sezony jsem akorát vypomáhal ve Spartě jako externí spolupracovník, a to tak z 99 % na Strahově.

       

      A když jsem asi rok a půl zpátky bilancoval, jestli bych v budoucnu chtěl dělat sportovní PR nějak opravdu vážně, tak jsem si mimo jiné říkal, že bych fakt hrozně špatně snášel tahle období.

       

      Představa, že teď chodím do kanceláře na Letné a mám propagovat trenéra, kterého považuji za škůdce, propagovat ty hráče, kteří za miliony eur hrají takový lepší ligový průměr. Nebo abych třeba propagoval vedení, které nedokáže mnohonásobně vyšší rozpočet přetavit v boj o titul?

       

      Na to bych fakt neměl. Pardon.

      • pubi7.11.2017 17:22reagovat

       Proč jen jsem si vzpomněl na Karocha, kterej dostal peníze za to, že jako komentátor zápasů Slovan - Sparta v EL (po Breznaníkově OMS) celý utkání říkal, že nemá chuť komentovat. Smích Dominiku jako sorry, ale do práce se chodí pracovat a tomuhle se říká profesionální přístup. Pokud na to ti šašci nahlíží tak jak ty říkáš, tak by měli letět dřív než Lafata.

       • dominik277.11.2017 17:29reagovat

        Já nevím, jak na to nahlížejí lidi ze Sparty, to by byla otázka spíš na ně.Úsměv Já jen říkám, jak na to nahlížím já a proč (krom jiných důvodů) nemám ambice se v téhle branži pohybovat.Smích

         

        Celkově mám pocit, že pracovat ve sportovním klubu, být zároveň jeho fanouškem a ještě tam prožívat období, kdy se nic nedaří (a není to jen smůlou, že jo), musí být šíleně frustrující.

        • pubi7.11.2017 17:36reagovat

         Já chápu tvůj pohled, ale vůbec s nim teda nesouhlasim. Z mýho pohledu je naopak výhra, když podobnou práci dostane fanoušek danýho klubu. Má větší chuť do práce, vymýšlet nový nápady podělit se s ostatními fanoušky o to zákulisí, do kterýho se oni sami dostali... (byť to je totální opak současnýho PR na Spartě).

         Jasně, přijde o doba, kdy se do práce úplně netěšíš, to je jasný. Ale ono by stačilo si občas projít sociální sítě, takovejch vtipnejch blbostí jako tahání z klobouku před derby Ti najde každý malý dítě 10 za odpoledne. Někam si je napíšu a v těhle horších časech, kdy tě to tolik nebaví, takže nemáš úplnou fantazii, je stačí jen tahat z klobouku... V tomhle fakt problém neni. Je to jen o jejich lenosti - viz. ten výběr pro pozápasový rozhovory. Já sem fakt přesvědčenej o tom, že tam ty cizince neberou, aby nemuseli dělat titulky. Smích

        • Sendi7.11.2017 18:12reagovat

         No a teď si představ, že ten klub ještě k tomu řídíš a máš za něj odpovědnost! Údiv

         • dominik277.11.2017 18:42reagovat

          Kdybych byl tím, kdo klub dořídil do současného stavu, tak už bych do té práce vůbec jít nemohl, protože bych se styděl vyjít jenom před dům...

      • pubi7.11.2017 17:24reagovat

       Jinak jsem nemyslel tebe, vím, že tam neděláš. Bylo to myšleno obecně..

  • pubi7.11.2017 15:49reagovat

   +100. Taky bych toho měl na srdci ohledně PR moře, jak by se mělo zacházet s fanoušky a vystupovat na veřejnosti (kor teď, kdy je třeba vysvětlovat změnu, představovat hráče, ukazovat jejich problémy, proč se nedaří). Ale upřímně, když si představim, jak si to tu Ti zodpovědní pánové čtou a smějou se veškerým ”hejtům”, ani se mi nechce kvůli nim ztrácet čas. Už se těším na další ”Představení soupeře”. Smích

  • Tazmen7.11.2017 16:24reagovat

   Já bych tedy radši nejdřív lepší výsledky než kvalitnější PR. Když už zmiňuješ Plzeň, tak jejich PR se stará jenom o ”A” tým, naše má na starosti navíc juniorku, U19, ženskou ligu mistru a UEFA youth league.

   • captain_obvious7.11.2017 16:35reagovat

    No s tou mládeží se fakt hrozně předřou. Těch pár tweetů během zápasů a jedno nějaké krátké shrnutí výsledku a průběhu zápasu na ofiko stránce. Ti maj s mládeží tak neuvěřitelné množství práce, že s výjimkou nejstaršího dorostu ani nevíš, jakej ročník narození jednotliví hráči jsou. Dokonce ani nevíš, kterej hrají post, jediné, co se dozvíš, je že je záložník a že má českou národnost. Dalších 10 kolonek nevyplněných.

     

    Ale jasný, věřím že jsou teď přepracovaní poté, co takové možná dva nebo tři roky zpátky museli tu mládež překopat a vymazat tam těm 17letým klukům v jejich profilu, že měří 134 cm, váží 26 kg a oblíbené jídlo maj rybí prsty s bramborem a tatarkou. To muselo být vyčerpávající.

  • captain_obvious7.11.2017 16:25reagovat

   Já bych o žádném PR ani nemluvil Smích Jako ty videa představení soupeřů a podobné kktiny, tomu se ani nedá říct PR, jediné co trošku PR připomínalo byly takový ty skeče z tréninků, teď nevím, jak se to jmenovalo. A jak se losovaly ty bonbony před erby, sice to byla taková blbost, ale aspoň to bylo svěží.

   • M4rtin7.11.2017 19:03reagovat

    Smích To je fakt hodně smutný. PR Sparty musí být opravdu naprosté dno, když se fanouškovi, jako nejlepší video z poslední doby, zdá ta blbost s bonbonama. Úsměv

76387 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha