Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Kulhánek

  restari30.5.2018 12:36reagovat

  On hraje kvůli výšce, což zmiňovali hlavně u derby a i na tohle dojel Mavuba, protože nechtěli mít malý střed zálohy, když by tam hrál i Stanciu a ne na křídle. To se dá na jednu stranu pochopit, ale na tu druhou na tomhle hráči opravdu vůbec nic není. Když to srovnám v minulosti s tím Váchou, kdy jemu se zrovna dařilo, tak kromě mladšího věku Kulhánka a dejme tomu nějaké perspektivy, že se zlepší, tak nevidím rozdíly. Vácha i Kulhánek se snaží běhat, vypichovat míče, rozehrávat hlavně někde na půlce, potažmo být úplně neviditelný. To Váchu na tom hřišti oproti Kulhánkovi bylo aspoň vidět. Oba dva dopředu podpora útoku nulová, technika u obou průměrná, až podprůměrná. Opravdu nechápu čím tenhle hráč tolik zaujal, běhání a snaha to opravdu na Spartu dlouhodobě nestačí. Viděli jsme to u Váchy, vidíme to dlouhodobě u Zahustela, Frýdka a takových hráčů. Hráči ve Spartě a i ti vzadu by měli umět něco i s míčem a ne, že jim fackuje jako Kulhánkovi třeba na Baníku, kdy soupeř rychleji přistupuje. Doma se to tolik nepozná, když tlačíme. Tam by se skoro i teď ztratil i ten Vácha ve středu pole. A jestli k němu vedení ani neshání konkurenci, tak to už vůbec nechápu. Ale hlavně, že fotbalisty posíláme pryč nebo prodáváme.

 • Zodpovědnost a úkoly SŘ

  Elysir30.5.2018 12:33reagovat

  Proč se nemůžu zbavit dojmu, že Zdenál dostal úkol ”Ukliď tady ten italskej bordel” a přeložil si to ”Zlikviduj všecko, co za Stramaccioniho vzniklo, přišlo, zařídilo se, bez ohledu na kvalitu, prostě zameť stopy” ????

  • AlfaRomeo30.5.2018 12:48reagovat

   Čistí líp než SavoSmích

 • Vždycky jde primárně o kvalitu

  Elysir30.5.2018 12:15reagovat

  Mavuba - DZ

  954min za 12 zápasů+

  0 asistencí

  582 nahrávek, úspěšnost 89%

  105 soubojů, úspěšnost 69%

  Faulován 28x, fauloval 8x

  0x ŽK

  Kulhánek - DZ

  1085min za 13 zápasů

  2 asistence

  814 nahrávek, úspěšnost 86%

  155 soubojů, úspěšnost 54%

  Faulován 8x, fauloval 20x

  2x ŽK

   

  Komu chceš lhát, Zdenále? Běž do řiti.....

   

  • esra201830.5.2018 12:17reagovat

   prakticky totožné statistiky, nevidím tam markantní rozdíl

   • Víťák z Cé Osmičky30.5.2018 12:18reagovat

    Kvůli Kulhánkovi musí běhat Kanga pro míče až k Nitovi. Kulhánek je nulový dopředu a i dozadu je to poušťák.

     

    Rio je sice menší a podsaditější, ale jeho timing je excelentní a dokáže se s míčem otočit a nahrát dopředu.

    • restari30.5.2018 12:29reagovat

     Přesně tak. Já vůbec nevím co na Kulhánkovi někdo vidí. To je jako v minulosti s Váchou i za něho to určité období šlo viz ta sestava výše. Ale ono dlouhodobě nestačí jen běhat tam a zpátky bez jakékoliv techniky a podpory útoku. Vácha jí taky neměl, Kulhánek jí taky nemá a fakt neberu, že občas vyhraje hlavu nebo dá přihrávku na půlce na metr od sebe. To dá kde kdo, když tam bude hrát pravidelně jako on. Třeba na Baníku a jinde při presu soupeře bylo jasně vidět, jak Kulhánkovi překáží míč, nemá techniku. Samozřejmě v zápasech doma, kdy budeš soupeře tlačit a oni se skoro nedostanou za půlku se to tolik nepozná a pak ho zase někdo bude oslavovat. Pozná se to při lepších soupeřích nebo aktivnější hře soupeřů a na jaře to bylo vidět několikrát. A Ščasný ho ještě bude oslavovat. To vedení opravdu nemá rozum a pak se opravdu nemůžeme divit ničemu.

   • Elysir30.5.2018 12:20reagovat

    U přihrávek OK, tam jsou srovnatelní.

    Ale 15% rozdíl v úspěšnosti soubojů?

    Poměr faulovaný/fauloval?

     

    Zrovna tyhle statistiky jsou IMHO pro DZ jedny ze zásadních.

    A není tam bohužel zohledněno (asi se nedá), KAM ty přihrávky chodily. Od Mavuby většinou do křídel a tvůrcům hry. Od Kulhánka? Většinou stoperům. I tenhle rozdíl je třeba vnímat.

    • LukyACS30.5.2018 12:28reagovat

     Rozdíl v soubojích je 15 procentních bodů, jinak v procentech 28, což je ještě větší. To jen, abych tě upřesnil.

      

     Jinak s tebou samozřejmě souhlasím, bohužel mi přijde, že statistiky u nás vůbec nikdo nesleduje, protože tady je ten rozdíl hodně vidět, navíc Mavuba byl celkem i týmovej.

    • Majklll30.5.2018 12:29reagovat

     a koukal jsi i na počet přihrávek a soubojů? že třeba těch soubojů má o 50 více i když hrál o trošku déle.. ale to pak může mít horší úspěšnost ne? když to vezmež v tomto případě, tak se do Kulhánek dostal do více soubojů než Mavuba..

     • Elysir30.5.2018 12:38reagovat

      Koukal. A souhlasím. Ale ten rozdíl v procentech úspěšnosti je opravdu markantní. Být to o +-5%, neřeším to, ale tohle je opravdu mega rozdíl. Navíc bych čekal, že Kulhánek coby vysoký hráč si tohle číslo právě zvedne díky vyhraným hlavičkám... A přitom je to přesně naopak...

       

      Vychází to v průměru Mavuba 8 soubojů za zápas, Kulhánek 11 soubojů za zápas. Co je za tím, že jeden DZ musí o balon ”bojovat” skoro o třetinu častěji? Kvalita zpracování? Neschopnost dát míč rychle a přesně od nohy? Poziční hra? Mizerné přihrávky od spoluhráčů? Nedostatečné napadání rozehrávky soupeře už vepředu?

       

      Nevím, nedokážu odpovědět. Nejsem natolik erudovaný. A samého by mě to zajímalo. Máte někdo přesnější přehled?

     • Chabix30.5.2018 12:56reagovat

      Já v tomhle musím Elysera opravit ono už se jedná o počet úspěšných sobojů.

      Zajímavý je srovnání hráčů.

      Nejlepší náš soubojový hráč Štetina má úspěšnost 70%

      Mavuba 69%

      Kulhánek 54%

       

      Co se týká úspěšných soubojů na každých 10 minut vychází to takhle:

      Štetina 1,13

      Mavuba 1,10

      Kulhánek 1,42

      Costa 0,90

      Kaya 1,13

      Zahustel 1,10

      Frýdek 1,14

      M. kadlec 1,19

      Kanga 0,92

      Sáček 1,07

      Hovorka 1,17

       

      Z této statistiky vyplývá, že kulhánek až abnormálně podstupuje souboje. Otázka je, zda je to správně? Protože do souboje se jde i z důvodu špatného pozičního bránění, nebo z nedostatku rychlosti (nestíhání).

      • Elysir30.5.2018 13:03reagovat

       Díky

      • Majklll30.5.2018 13:25reagovat

       také, ale zároveň to může být i proto, že ho ostatní záloha nechává dost ve štychu.. což by ve srovnání s kým v záloze hrál odpovídá.. ale tím ho neobhajuji - taky bych si dokázal představit, že bude mít lepší čísla..

   • restari30.5.2018 12:25reagovat

    A když jsou totožné, tak jak je možné, že někdo hraje pravidelně a druhého úplně odstaví? Neměli je náhodou zkusit i protočit? Navíc se Spartě prakticky celé jaro nedařilo. Každý normální v tu chvíli udělá i nějaké změny, buď to pomůže nebo ne, což se nikdy neví, když to nezkusí. A ne zápas co zápas stavět ty samé i když se hrálo blbě. S jinými stejně tak. A ještě se vymluví, že Zahustel musel hrát zraněný - to je komedie prvního stupně. Pokud vím, tak Vatajelu hrál v Rumunsku obranu a jako obránce sem i přišel. Zahrál by hůře než Zahustel? Těžko a oni ho tam staví zápas co zápas.

    • esra201830.5.2018 12:26reagovat

     to nezpochybňuji, že měl dostat Rio šanci

     • restari30.5.2018 12:30reagovat

      Stejně tak další i toho Kayu by tam nedali, kdyby zrovna nemuseli. Zametli by s ním úplně stejně.

  • restari30.5.2018 12:22reagovat

   To píšu níže u nás se neměří všem stejně a jen to okecají. Ten Kaya byl zářný příklad. Kdyby se nevykartoval Hovorka nebo jak to bylo, tak oni by ho tam vůbec nedali a čekali by do konce sezóny a zametli by s ním stejně jako s Mavubou, což nakonec stejně tak možná i dopadne. A výsledek byl samozřejmě nakonec takový, že Kaya nebyl o nic horší než Štetina, Hovorka, Costa spíše naopak. U Mavuby je to úplně to samé. Ben Chaim i když nemá produktivitu a moc se mu nedaří, tak opět ve výsledku není horší než co tam hraje takový V.Kadlec pravidelně. Jasně oni to okecají stylem, že ti drazí hráči mají být lepší a hrát jinak, což souhlasím. Ale na tu druhou stranu, pokud rozhoduje kvalita, kterou se ohánějí, tak ti co hrají místo nich, tak prostě lepší nejsou. To samé Biabiany, toho odstavili úplně, přitom se Spartě venku vůbec nedařilo. Když ho postavili ke konci v Plzni, tak nezahrál špatně. A jindy by to opět nebylo horší než s V.Kadlecem na křídle i ten Stanciu tam hraje tužku, což Ščasný vůbec nevidí - naštěstí to zachrání trestnými kopy nebo dobrou přihrávkou.

   • Elysir30.5.2018 12:25reagovat

    A když už to píšeš níže, proč se tady zase téměř do písmene opakuješ na osmi řádcích? Opravdu si myslíš, že je to nezbytné?

     

    Věřím, že zdejší lidé číst umí. Úsměv

    • restari30.5.2018 12:37reagovat

     To je jen úvodní věta s tím níže, jinak píšu o něčem jiném.

  • ajosek30.5.2018 12:28reagovat

   Kulhánek je strasnej ve všech směrechVztek

  • adam30.5.2018 12:28reagovat

   Jediné v čem má Kulhánek oproti Mavubovi výhodu je výška. Jinak za ním dost zaostává, to vidí každý.

   Největší průser je ta absence jakékoli komunikace vůči odstavení Mavuby. Na MK komunikaci netřeba - to vidí dávno už každý, že na to nemá. Mavuba by si ale zasloužil pdole mě trochu jiný přístup.

  • Jarošík30.5.2018 12:49reagovat

   TVL vždyt sis odpověděl! Je tam nepatrný rozdíl a to díky počtu odehr. zápasů, ale jinak poměr budoucnost/cena/plat je jasně pro Kulhánka i když orientaci na place měl lepší Mavuba. Podle mě Kulhánek nemá na základ, ale může střídávat někoho, kdo odehraje pravidelně svých 60-70minut. Mandjeck nebo někdo nový.

 • Sestava/hra

  restari30.5.2018 11:49reagovat

  Jen pro zajímavost Lazio - Sparta 0-3. Sestava Sparty - Bičík - Holek, Brabec, Costa - Zahustel, Mareček, Vácha, Dočkal, Frýdek - Juliš, Krejčí. Trenér Ščasný - na první pohled sestava žádný zázrak, dokonce s Váchou, Holkem a Frýdkem. Nad ní bychom teď ohrnuli nos. Prostě občas to jde i s takovými hráči, takže proto staví teď i Frýdka. Problém je ten, že tihle hráči zahrají jednou nebo určité období jako tenkrát a potom budou hrát tu svojí pravidelnou tužku a vrátí se do průměru. Takových hráčů se prostě musíme zbavit a ne čekat opět na zázrak.

 • Michal Kadlec

  ACS200030.5.2018 11:47reagovat

  Jeho odchod - ktery mimochodem mel prijit mnohem drive - je naprosto zasadni z pohledu vnimani Sparty od fanousku, mladeze, atd. Je az neuveritelne, jak nekdejsi reprezentant pristoupil k tomuto angazma ... hra na pul plynu, zadne emoce, hlavne si to na Letne v klidku dohrat za velmi slusne penize ... to casem pochopitelne videli vsichni, i sestilete deti ze zacku Sparty. HANBA Michale!!! A vzkaz pro vedeni Sparty - kdyby se v budoucnu objevil podobny pripad, okamzite PRYC! Takove veci jenom pak kazi pohled na fotbal, klub, proste to tolerovat nelze. Takze sice davno po dvanacte, ale i tak zaplatpambuh 😉👍

 • Stramák

  AlaMierda30.5.2018 11:45reagovat

  prý s ním jedná Aston Villa

  • Clif30.5.2018 12:44reagovat

   Aby nam jeste neukazal :) ja si nemyslim ze je to takovej lempl ze kteryho ho vsichni maji. Jednou mu sedne tym a budeme se divit. U nas bylo az moc veci proti nemu a od zacatku bylo videt ze sem nepatri.

 • Posily

  robin30.5.2018 11:31reagovat

  Stoper-Radakovič je mnohem horší než Jemelka, Tetteth dal za 2 roky v lize 3 goly, takže nesmysl, Coufal Smích, hlavně že zůstává Frýdek, Zahustel a škoda toho MIKY. Smích Posily jak víno.

  • Chabix30.5.2018 11:34reagovat

   Podle statistik se jeví Radakovič lepší než Jemelka, ale hodnotit je nějak nechci. Sigmu jsem vůbec nesledoval.

  • restari30.5.2018 11:35reagovat

   Ščasný totiž viděl, že to kdysi Spartě šlo s Váchou a podobnými co jen běhali tam a zpátky, technika sice žádná, ale jdou do soubojů. Tak proto ani zmínka o tom, že by měl někdo nahradit Frýdka nebo jeho hře. On se jim opravdu bude líbit. Přitom hlavní devíza Frýdka je běhání jako tajtrlík tam a zpátky, přitom se často s někým srazí a když má dojít na centr nebo přihrávku kolem šestnáctky, tak to pravidelně končí u soupeře nebo nahraje prostě špatně. Druhá varianta jeho podpory útoku je taková, že se chystá kolem vápna k centru a najednou si vzpomene, že balón nechal za sebou a na půlce.

   • Elysir30.5.2018 11:45reagovat

    No počkej, abychom byli aspoň trochu spravedliví, tak je třeba uznat, že tu šanci pro Ben Chaima proti Bohemce, kdy od brankové čáry namazal přímo na penaltový puntík, připravil slušně. Na tom levém bekovi se přeci jen trošku zvedá.

    To ale samozřejmě neznamená, že by tam měl být volbou č.1

    • restari30.5.2018 11:50reagovat

     Jenže to máš jednu přihrávku na dvacet takových možností. To jí dá kde kdo, když tam bude hrát pravidelně jako Frýdek. Hrát místo něho tu obranu takový Vatajelu, tak ty centry jsou úplně o něčem jiném a horší než Frýdek prostě nebude.

     • Elysir30.5.2018 12:17reagovat

      Ano, jedna přihrávka. Ano, je to zoufale málo. Ovšem v rámci fér hodnocení je třeba mu to připsat k dobru ;-) Sice je to k ničemu, ale zaslouží si malé bezvýznamné plus. Vždyť ho kvůli tomu přece kupuje Real Madrid....

      • restari30.5.2018 12:46reagovat

       Aby po zápase všem hráčům leštil kopačky a konečně viděl, jak se hraje fotbal.

    • restari30.5.2018 12:01reagovat

     A ještě bych mohl dodat, kdo hlídal Tetteha, když překopnul prázdnou bránu - samozřejmě Frýdek a jen stínoval. Klika, že to nedal. I dozadu není Frýdek žádný zázrak, ale viz výše jako tenkrát Vácha ve svém dobrém období - on na první pohled běhá tam a zpátky a snaží se. Jenže to je prostě na Spartu málo, běhat a snažit se.

  • Shrekson30.5.2018 11:40reagovat

   Lidí to už nikdo nemá soudnost? Kdyby dál Tetteh v této sezoně 10golu tak jde rovnou do jiné ligy..

   Ten borec je diamant jak krava!

    

   • Bunda30.5.2018 11:40reagovat

    Konečně rozumný názor. Jsem říkal že Tetteha do Sparty dotlačím. Smích

   • AlaMierda30.5.2018 11:41reagovat

    jediný čeho se bojím je jeho zdravotní stav. Aby nedopadl jako Nestor. O jeho kvalitách snad nikdo normální nepochybuje

   • restari30.5.2018 11:43reagovat

    To poznáme, až u nás. Je rozdíl hrát v Bohemce nebo ve Spartě. Úplně jiný tlak na hráče a na všechno. Bohemka remizuje někde venku nic moc se neděje. Remizuje Sparta je to špatně. Čermák byl taky v Boleslavi diamant a co zahrál u nás? A mohli bychom pokračovat. Třeba Tetteh zahraje, ale až tady se prostě uvidí, jak kdo hraje jinde je často opravdu hodně zkreslujicí a vidíš to i na zahraničních hráčích. Ben Chaim byl taky v Izraeli diamant. A Maccabi je asi lepší tým než Bohemka.

   • Tazmen30.5.2018 11:58reagovat

    to není člověk, ale kokot z prádelny

 • Ty vole

  SuperSiffredi30.5.2018 11:29reagovat

  Za Kadlece bych snad tomu Ščágovi i poděkoval, ale za toho Mavubu bych mu zlomil pruty a Hapalovi koupil lístek na FlixBus. Stejně velká osobnost od roku 2004 tu byli jen Rosa a Poborák.

  • Vranous30.5.2018 11:31reagovat

   Za tím něco musí být. Jak už tu někdo psal je možné, že si otevřel pusu, řekl něco, co se mu nelíbí a Zdenál ho pohřbil... Zm?d

   • Kratos30.5.2018 11:33reagovat

    pohřbil ho hlavně Hapal.

   • AlfaRomeo30.5.2018 11:34reagovat

    špatný překlad -komunikační šumSmích

   • SuperSiffredi30.5.2018 11:42reagovat

    Česká klasika - někdo mi do toho chce kecat, tak jde od válu, protože já to vím nejlíp...Otrávení

 • Sestava

  wasek2611@centrum.cz30.5.2018 11:24reagovat

  Já bych nechtěl do sestavy nějak extra zasahovat.

   

  Nita - Posila, Štětina, Posila, Civic - Mandjeck - Kanga,Stanciu - Plavšič, Teteh, Šural

   

  Teteh se hodně potuluje na krajích hřiště, kde by mohl si střídat pozici se Šuralem.

  • Skleepy30.5.2018 11:26reagovat

   ”Já bych nechtěl do sestavy nějak extra zasahovat.”

   5 nových hráčů.

   • daweee30.5.2018 11:29reagovat

    No ja doufam, ze to byla ironie, ale u Waska nikdy nevis.

    • Skleepy30.5.2018 11:52reagovat

     Hmm, tak nebyla.

   • wasek2611@centrum.cz30.5.2018 11:40reagovat

    Civice a mandjecka neberu jako nove hrace.

     

    Dz potrebujeme nejakeho cistice, coz mandjeck je. Nema smysl kupovat stredniho zaloznika. A ani kridlom mame plavsice, vatu, z hostovani se vrati Dao (musi dostat sanci).

     

    Nicmene vetsina by to tu videla na

     

    Nita - posila, posila, posila, civic - posila, stanciu, kanga - posila, posila, plavsic :D

     

  • Mates30.5.2018 11:28reagovat

   Ja mam pocit, ze s Mandjeckem se vubec nepocita a to takovym zpusobem, ze se o nem ani ve Sportu nezmini.

   • wasek2611@centrum.cz30.5.2018 12:08reagovat

    Já se toho taky bojim, že nakonec podepíšeme další DZ...

     

    Mně ty příchody průměrných hráčů štvou. V zimě se to až na rističe docela povedlo (jestli na DZ nebude zrovna on tou nejlepší variantou).

   • prospartu30.5.2018 12:11reagovat

    Podle mě to je chyba, byl silný v soubojích a to je u DZ důležité, aby přes něj neprocházely jen tak balony. Měl by je odrážet k záloze a útoku že jo.

  • AlfaRomeo30.5.2018 11:30reagovat

   Mandjeck pomaže -sci-fi .Tady jde o vendetu( Nikdo to nenechá na sobě-(Impuls) Vašku a ta se dokoná za každou cenu Smích

 • Záloha

  marek1m30.5.2018 11:21reagovat

  Ofenzivni zaloznik je myslen matus bero, který muze hrat i kridlo a stanciu bude mít misto uprostred.

  • novydres30.5.2018 11:23reagovat

   Bero na křídle mi přijde ještě větší blbost než Stanciu na křídle

   • spartas30.5.2018 11:24reagovat

    Čili to nabývá zřetelnějších kontur.

  • restari30.5.2018 11:31reagovat

   A proč tam nehrál už dávno? Biabiany by ten kraj nezahrál hůře než Stanciu nebo V.Kadlec. Nastoupil na 20 minut v Plzni a hned byl cítit, nezahrál vůbec špatně. A od té doby ho snad nepostavili ani na minutu. Zametli s ním podobně jako s Mavubou, ale všem se měří stejně. Hlavně, že Frýdek nebo Zahustel to mastí zápas co zápas, Štetina udělá x kiksů a taky v pohodě. Jiní hráči nezahrají jednou, dvakrát a už sedí. Máme zajímavá měřítka hry a srovnání všech hráčů na stejnou čáru. Pak bude Ščasná mluvit o tom, že vždy rozhoduje kvalita. To určitě. Ve Spartě rozhoduje úplně něco jiného. Kdyby se tenkrát nezranili stopéři nebo nevykartovali, tak ani toho Kayu by tam nedali. Pak najednou zjistili, že nezahrál špatně, aby nebyli za úplné pitomce, tak ho tam museli dát i příště. Bohužel má smůlu na zranění nebo je tak náchylný. Hrát Mavuba nebo Biabiany pravidelně, tak určitě nebudou hrát hůře než ti co hráli pravidelně místo nich a jelikož se Spartě nedařilo hlavně venku, tak je snad na místě udělat v sestavě změnu, udělal by to každý druhý a my postavíme zase to samé. To prostě člověk nepochopí na co jsme měli další hráče a máme jich pravidelně dost. S M.Kadlecem nepočítají, tak co dělal vůbec na lavičce? To tam mohl být klidně ten Ristič. Na Bohemce se dokonce báli postavit M.Kadlece na kraj při zranění Zahustela, tak stáhnou do obrany Kulhánka, tím ta komedie byla úplná. Když ví, že je někdo z formy a hraje špatně nebo s ním vůbec nepočítají, tak takový hráč vůbec nemůže být na lavičce a v nominaci k zápasu proboha. Tady nejsme někde na okrese, kde je na lavičce každý, kdo zrovna na ten zápas přišel.

81790 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha