Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Juniorka

  lidoop14.5.2018 13:23reagovat

  Proti Příbrami nastupuje v útoku Isaac Hutchinson, hráč U18 Brightonu, pravidelně hraje Premier League U18, před měsícem dosáhl plnoletosti. Za mě palec hore.

  • AlaMierda14.5.2018 13:29reagovat

   teď jsem to sem chtěl také dávat. Smích

   • 13goat14.5.2018 13:33reagovat

    Ví někdo, jak dopadl ten Dico ze Surinamu? Nebylo nějaké mně ušlé např. twitterové prohlášení?

    • AlaMierda14.5.2018 13:35reagovat

     snad jen, že o něho měli zájem.

     • 13goat14.5.2018 13:38reagovat

      Protože to byl pro mě nejzajímavější testovanej hráč.

 • Vyjednávání o přestupech

  13goat14.5.2018 13:17reagovat

  To, že Sparta musí hráči garantovat základ, považuju za nejhorší projev aktuální zkažený DNA Sparty. Chápu, že při jednání s hráči se řeší spousta věcí, nejen plat a mnohdy je nutné hráči slíbit nějaká privilegia, nikdy by to však neměl být slib základní sestavy. A to ani u hráčů jako Stanciu, u kterých na rozdíl od hráčů jako Coufal bojujeme i s mnoha dalšímí zahraničními kluby typu Sparta, které si prostě mohou dovolit dát za hráče v součtu několik milionů eur.

   

  Samozřejmě to vše napsal nějaký novinář a nemusí to být pravda. Stejně tak jako případná jména zmíněná v onom článku. Osobně bych si přál hráče, který bude posilou do základu a zároveň mít potenciál ke zlepšení a Sparta pro něj bude přestupní stanicí směrem dál. Takový hráč je pro Spartu sportovně i ekonomicky zajímavý. Z letních a zimních posil to splňuje kdo? Plavšič, technicky vzato Kulhánek, u Stanciua a Kangy pochybuju nad případnou rentabilitou, ale jinak nikdo. Před tím to byl Karavaev (za kterého jsme bohužel utržili vesměs kulový)

  Ze jmen o kterých se spekuluje to MŮŽE být pouze Tetteh.

  Němec asi nebude posilou hned do základu, Coufal pro mě nesplňuje ani jednu podmínku, na Švédovi nevyděláme, Čelůstka Kovačevič spíše ani jedno, Insúa těžko soudit. Naopak obě podmínky by paradoxně mohli splňovat hráči z ligy: Kalvach, Jemelka, možná Trávník, možná Jovovič.

   

  Suma sumárum, dnešní článek mě totálně nasral, jak tou hláškou o slíbeném základu, tak jmény, která obsahoval. Uvidíme, nakolik se článek zakládá na pravdě.

 • Hráči pod smlouvou

  1214.5.2018 12:46reagovat

  Zdravím, možná si lidově řečeno nadělám do bot, ale sleduju to tu delší dobu a najdou se tu i zajímavý vlákna. :) Nejsem plíseňák ani sešívka, jsem Bohemák (s nadávkama do fetek předem počítám, když jdu s kůží na trh). A sleduju to tu především proto, že, co si budem povídat, je Sparta s Bohemkou docela provázaná (teď Hašek, dříve Příba, Požár, častý hostovačky, teď Tetteh).

  A teď k tomu tématu, občas to tu proběhne, ale neudělal jsem si ucelenej názor - jak se koukáte na to, kolik má Sparta hráčů pod smlovou? Nebylo by lepší, než hostovačky, dávat hráče do klubů na přestup a předkupním právem/předem domluvenou částkou za přestup, jako to dělají třeba kluby v Evropě? Osobně mi přijde, že na tom musí Sparta hrozně tratit, kolik hráčů, byť třeba částečně, platí. Jasně, s tim rozpočtem si to může dovolit, ale... Předem díky za podnětnou diskuzi, pokud schytám, že sem nemám co lézt, respektuju a už se neprojevím.. ;)

  • lidoop14.5.2018 12:50reagovat

   Třeba Hašek přesně takhle přestoupil k vám. Asi za tři mega, s tím, že Sparta má na něj za nějaký relativně směšný peníze předkupní právo. Proč to neděláme častěji, upřímně řečeno taky nechápu, ty hostovačky jsou zpravidla k ničemu, málokterej hráč, kterej takhle v lize hostoval, se u nás následně prosadil.

   • Jiri ACS14.5.2018 12:55reagovat

    S tema hostovackama je potreba jeste rok vydrzet a pak budou zas becka a bude to lepsi.Zruseni becka povazuju za jednu z nejvetsich picovin..

    • Funin14.5.2018 13:04reagovat

     hele v Itálii nebo Anglii juniorky mají a fungují tak, podle mě se Sparta prostě nezvládla správně přizpůsobit nové situaci. Ale návrat Bček do dosplěých soutěží vítám.

    • 1214.5.2018 13:19reagovat

     Souhlas, juniorská liga je výsměch, pokračování dorostu, naprosto k ničemu.

    • 1214.5.2018 13:19reagovat

     Souhlas, juniorská liga je výsměch, pokračování dorostu, naprosto k ničemu.

     • 13goat14.5.2018 13:35reagovat

      Za mě jsou třeba i RFA hlouposti, minimálně v aktuálním nastavení.

      • Sendi14.5.2018 13:56reagovat

       proč? :)

       • 13goat14.5.2018 14:16reagovat

        Pro mě je to nedotažený, koncepčně nezapadající prvek do výchovy, který kopíruje 5-10 let staré metody ze zahraničí. Opět jsme tak zavedli něco velmi drahého, čím maximálně stáhneme ztrátu na vyspělé fotbalové země. FAČR by se měl přestat točit v kruhu a vzhlížet se jednou ve španělské, podruhé v holandské a pak v rakouské cestě a měl by si vymyslet vlastní. Chybí návaznost nahoru i dolu, chybí návaznost na kluby, zároveň jsou akademie zbytečné úzké. Dobrý na RFA je určitě celkový program a třeba v Plzni profesionální personál. Jinak to vidím zhruba jako přestup Stanciua do Sparty. Jako super nápad, hogo fogo, ale fogo trošku chybí, kontext nic extra a extra přínos tam kam chceme to neponese. Ten příměr myslím tak, že Stanciu bez pochyby pozvedl level Sparty, ale jsem skeptickej, že by Spartě udělal LM, nebo se ještě nějak draze prodal.

         

        Začít by se mělo podle mýho u přípravek. Toho názoru jsem nebyl, než jsem si na 3 roky přípravky sám nezkusil.

        • Sendi14.5.2018 15:15reagovat

         ok, vidim to podobně, ikdyž přínos akademií je na hráčích jasně vidět, takže zase lepší než nic. V česku se za hranice čumí bohužel pořád ve všech oborech, originální místní myšlenku aby člověk pohledal, to bohužel neplatí jen ve fotbale no...

   • Tashunka Witko14.5.2018 12:58reagovat

    Zástupci Sparty v čele s ”trenerem” Pavlem Hapalem a asistentem Radkem Kováčem už se s Coufalem potkali. Klub mu nabízí plat ve výši 400 tis. Kč, navíc garanci základní sestavy !

     

    Mein GottVztek

    Co se na těchto stránkách objevuje jako stupidní pokleslý for infantilních jedinců, stává se ve Spartě díky šílencům Hapalovi, Šcasnému a Kováčovi tragicky smutnou realitou.

    • Tashunka Witko14.5.2018 13:00reagovat

     pardon, to mělo být jinde.

   • 1214.5.2018 13:14reagovat

    Jasně, s Haškem ml. to vím, jen jsem se nezajímal o částky, způsob jsem pochytil. :)

    Přesně tak, proto se mi zdá lepší se toho hráče normálně ,,zbavit’’.

    Druhá věc je, jak píše kolega níže, že samozřejmě ve Spartě jsou úplně jiný platový podmínky a s tímhle asi musí souhlasit i hráč, žejo... Ale osobně si myslím, že má Sparta v tomhle hroznou nevýhodu, protože drží X Jiroušů, který by jinak vůbec nemusela platit.

  • Funin14.5.2018 12:54reagovat

   já si myslím, že by tu možnost přestup+zpětný odkup měla Sparta hlavně do první ligy využívat časteji. Ten druhý klub pak má jistotu, že pokud do toho hráče investují - herní vytížení - tak z toho budou něco mít. U hráčů jako Schick nebo Pulkrab je hostovačka ok, ale u hráčů jako třeba Havelka bych volil přestup.

   • 1214.5.2018 13:17reagovat

    Přesně tak, hráči s velkým potenciálem, případně prokazující schopnosti v přítomnosti (ne výhledově), tam hostovačka smysl má. Ale taky bych řekl, že ten zpětný odkup je lepší varianta. Pak je tak zajímavý naše vedení (klokaní), který třeba poslalo Buchtu hostovat do Jihlavy, z Jihlavy máme na hostování Závišku, oboje s opcí, a oba mohli hrát proti svýmu týmu - to se taky moc nevidí (mimochodem Buchta v tom zápase několikrát docela ošklivě zajel do Tetteha).

  • Majklll14.5.2018 13:01reagovat

   ono taky záleží na těch klubech a hráčích - pro kluby je levnější si někoho půjčit na hostování, než ho koupit a pro hráče je lepší dostávat příjmy ze Sparty než z Bohemky například..

   • 1214.5.2018 13:19reagovat

    To určitě jo, pravda. Ale zase si myslím, že je taky dost klubů, co by rády hráče koupily, ale třeba zrovna Sparta prý ,,nepotřebuje prodat’’. To je případ třeba Reitera, ale mluvilo se o tom i v souvislosti s mladým Haškem (to jsem tak pochytil, že se štěbetá), že zájem o koupi by byl, ale není vůle prodat. Čili se mi trochu zdá, že Sparta (vedení) si ty hráče vlastně držet chce, tak nevím.

  • victorlima14.5.2018 13:24reagovat

   Neměj obavy, pokud je Tvůj podnět do diskuze zajímavý, myslím, že se zde najde dost slušných příznivců, kteří se zapojí. Ten problém je daný tím, že některé kluby (i Sparta) produkují mnohem více hráčů ze svých mládežnických týmů, než kolik potom stačí najít uplatnění, nebo je pak výhodně prodat. Pak vzniká ten problém s hostováním. Klub, který mladého hráče vychová buď doufá, že se ještě někde vyhraje, nebo ho někdo výhodně koupí. Tím, že se hráči dají na přestup by se to částečně řešilo. Myslím, že ta situace s mnoha hráči pod smlouvou je i pro Spartu velmi nepříjemná a hrozně drahá. Musí se s tím něco dělat. Myslím, že řešením by také bylo jinak postavit smlouvy pro tyto mladé hráče a hlavně se soustředit v dorostu především na kvalitu. Klidně bych obětoval úspěchy mládežnických týmů za dva dorostence ročně, kteří by měli na to hrát za A-tým.

   • Funin14.5.2018 13:30reagovat

    k tej poslední větě - já teda doufám, že Sparta se přesně o tohle snažit chce, protože jestli máme mládež na vyhrávání titulů a pohárů v mládežnických kategoriích, tak to jí můžeme rovnou zrušit.

    • victorlima14.5.2018 19:58reagovat

     Co nám je platná, výborná mládež, když o posilu do A týmu z ní po léta nezavadíš? Navíc sděl mi prosím, co udělat s mnoha dorostenci pod smlouvou, které nikdo nechce, buď jsou drazí, nebo nemají patřičnou kvalitu?

   • 1214.5.2018 13:30reagovat

    S odchovancema je to hrozný. Třeba u nás hraje Bartek (teda občas..), a Vaníček. To jsou dva, a z toho ani jeden nehraje stabilně. To je podle mýho strašný. Ale to je asi celorepublikovej problém, odchovanci v áčku.

 • Garance základní sestavy

  taborita14.5.2018 12:04reagovat

  Mě teda kromě těch jmen ”posil” zarazilo u Coufala, že mu má být garantována základní sestava...

  Evidentně se pod Hapalem a Ščasným už nehraje na aktuální výkonnost, ale na garanci....Odborně se tomu říká ”stabilizace sestavy”.

   

  Alespoň už je mi jasné, proč pořád hraje Zahustel, V.Kadlec atd... A Hapal střídá jak střídá

   

  Je to smutné, kam to Sparta dopracovala

  • Jarošík14.5.2018 12:17reagovat

   Článek jsem celý nečetl, ale jestli je to pravda tak je to velmi špatný neboť takle to má garantováno asi 30% hráčů acs a mezi ně patřil i Mareček dříve či Vácha nebo M.Kadlec a spol...

  • lidoop14.5.2018 12:39reagovat

   Jseš snad dost starej na to, abys už věděl, že ne všechno, co se napíše vc novinách, je pravda. Ono si to částečně odporuje už v tom článku, kdy uvádí, že Coufal je až záložní varianta a zároveň mu garantujeme místo v základu, to nedává žádnej smysl.

   • AlaMierda14.5.2018 13:01reagovat

    naprosto přesně, divím se, že si toho spousta lidí nevšimla. Snad vyjde Larrsson

    • Jiri ACS14.5.2018 13:06reagovat

     Proc vlastne nevysel ten Walhqvist?Ten vypadal slusne.Ve Sportu jen pisou,ze to padlo,ale nikde jsem necetl duvod..

     • Funin14.5.2018 13:08reagovat

      no, možná chce jít do lepší soutěže, nebo si za něj řekli moc, nebo Sport kecá :)

     • AlaMierda14.5.2018 13:14reagovat

      neřekl bych že je to uzavřené ,ale asi je o něho dost zájemců a procento, že přestoupí k nám je třeba nižší než u Larssona

    • Funin14.5.2018 13:07reagovat

     podobnej protimluv je tam i s tím Čelůstkou, píše se tam, že si ho Sparta vyhlédla, že letos nic už nic nebrání uzavření spolupráce a o kus dál, že si Sparta není úplně jistá, jestli je čelůstka tím správným mužem. Skoro jako by ten článek psalo víc lidí

   • taborita14.5.2018 13:20reagovat

    Na každém šprochu pravdy je trochuSmích

  • Novas1014.5.2018 13:23reagovat

   Snad nikdo nevěří tomu, že můžeme v dnešní době lákat hráče na základní sestavu. Ještě k tomu hráče jako je Coufal.....Dejme tomu u těch přestupů teď ze zimy: Nico, Kanga, Florin...ale u Coufala je to totální kravina

 • VK z jiného soudku

  peterpan2714.5.2018 11:57reagovat

  Tak jsem se podíval na jeho statistiky. Letos 19 zápasů v základní sestavě, 6 golů. Na idnes známka 2,72. No ted mu bude 26, čili je v nejlepším věku. Nepřijde mi ale , že to je lídr nebo hráč, který nám dá za sezonu víc než 15 branek. Často se tu kritizují jiní hráči, ale já jsem obecně mnohem mnohem víc čekal od něj. Jeho přínos je nicméně fakt průměrný. A to nemluvím o jeho náchylnosti ke zraněním...Mělo by se na takovém hráči fakt stavět?

  • Shrekson14.5.2018 12:11reagovat

   Hele, tuto sezónu nemá dobrou žádný náš hráč, VK brzdí pořád dokola zranění když se dostane do formy odehraje dva zápasy max 3 a jede do nemocnice..😟

 • VK

  Dynamo14.5.2018 11:09reagovat

  Myslíte, že Sparta bude informovat o dnešním lékařském zákroku V. Kadlece?

  • Mates14.5.2018 11:10reagovat

   Určitě, proč by neinformovali?

  • Skopi14.5.2018 11:50reagovat

   Ne urcite o tom bude prvni informovat Hajkuv protiproud a pak parlamentni listy je treba bojovat s mainstreamem!

 • Adnan kovacevic?

  marek1m14.5.2018 11:07reagovat

  Co na nej rikate? Myslite ze ho chteji na stopera nebo DZ?

  • Jarošík14.5.2018 11:08reagovat

   Stoper....

  • marek1m14.5.2018 11:09reagovat

   V polsku hraje stopera

 • Mládí z Bayernu

  Jarošík14.5.2018 11:01reagovat

  Kdo by to pak mohl být???

  Jsou tam asi tři jména, která mají mladý věk, perspektivu do útoku a u jednoho si myslím, že by byl potenc. dobrej kauf.

  Manuel Wintzheimer - výška supr, čistokrevný hroťák 19 let Úsměv

  Pak je tam Franck Evina 17 let a Miloš Pantovič - Srb 21let...

   

  • Sendi14.5.2018 11:03reagovat

   vždyť tam to jméno přímo píšou kriste...

   • Jarošík14.5.2018 11:07reagovat

    Ježiši...omlouvám se, nevšiml jsem si.............

    Každopádně děkuji za opravu Úsměv

   • Brian Pricke14.5.2018 11:20reagovat

    Smích

  • marek1m14.5.2018 11:05reagovat

   Je to mario crnicki , chorvat ,20 let

  • Jarošík14.5.2018 11:31reagovat

   Pánové, sekl jsem se omlouvám se....

   Každopádně ten Manuel by byl supr kauf, ale jde hostovat do Hmaburku asi ci co. A tenhle tatrman ze 4 Něm. ligy, to fakt nechápu.

   • dominik2714.5.2018 11:37reagovat

    Tak ”tenhle tatrman” přichází jen na testy, to snad není nic proti ničemu. Navíc prošel mládeží Bayernu Mnichov prakticky ve všech kategoriích, dokonce trénoval s áčkem. Je to asi jako kdyby si nějaký ligový klub ukázal na odchovance Sparty, který dosud nehrál v nejvyšších soutěžích, ovšem předpoklad k úspěšnému posílení tady vždycky bude.

     

    A to už ani nemluvím o případech hráčů jako třeba Vardy, který se probojoval mezi elitu pomalu z úplného suterénu...Smích

    • Skopi14.5.2018 11:43reagovat

     Vsichni se v takovejch pripadech ohani Vardym (v ceskym meritku se hodne pouziva Hartig). To sou ale dva za patnact let. Co nejaky dalsi pripady?

      

     Uvazovat o tyhle nadhere Stramaccioni tak byste se tu mohli posrat. Ty bys byl prvni kdo by poukazoval na to proc se sem taha nejakej mladoch z FCB kdyz jich tu mame plny dorosty a juniorku. Ale zamiloval ses do Asistenta.

      

     Mam pripomenout Pabla Gila z Realu Madrid nebo Ludovica Sylvestreho z Barcelony? Dokud tam bude Scasny s asistentem tak je to kurva jedno.

     • dominik2714.5.2018 11:58reagovat

      Sylvestra klidně připomeň, ten se později podíval do Premier League a v lize nehrál vůbec špatně. Tady jsem spíš nechápal, proč ve Spartě nedostal víc prostoru, ale to už je samostatné téma pro jinou diskusi...

       

      Co se týká toho kluka z Bayernu, tak ten sem jde jen na testy, což samo o sobě není proč kritizovat. Za Stramy sem spíš chodili hráči rovnou na přestup či na drahé hostování bez opce.

       

      Jinak z příchodů za Stramy jsem už během podzimu asi nejvíc chválil Plavšiče, který je také mladý. Rozhodně jsem nevytahoval, že tady nemá co dělat, protože mladých máme sami dost. To si vůbec ani nepamatuji, že bych tady takový argument někdy vytahoval.

       

      Naopak sem tam připomenu, že na nějaký post řešení z vlastních zdrojů nevidím prakticky vůbec, momentálně třeba na pravého beka.

       

      Chválil jsem také třeba příchod Youssoufa Daa, i když útočníky Sparta sice má, ovšem typově se mu nepodobá snad žádný.

       

      Případů jako Vardy by se asi našlo víc zejména v Anglii, kde i ve čtvrté či páté nejvyšší soutěži pořád máš podmínky pro to, aby ses mohl věnovat výhradně fotbalu (a v Německu to tak rozdílné asi také nebude), takže pak se z nižších soutěží do té Premier League probít můžeš. Napadá mě třeba Dave Kitson, který taky takhle poskočil asi o tři levely. Dele Alli přišel do Tottenhamu z Milton Keynes, což bylo také o nějaká dvě patra níž. A v Premier League se prosadil prakticky okamžitě...

      • LukyACS14.5.2018 12:05reagovat

       Ten útočník z Bayernu dává jako jedinej smysl, přijde na testy a buď přesvědčí, nebo půjde zpátky.

       Ovšem jak znám naše vedení, tak to bude zase spíš zajíc v pytli a trochu se obávám, aby nenaletěli jako třeba s Gilem. Ale snad se povede aspoň tohle + Larsson.

       • Funin14.5.2018 12:25reagovat

        btw když je tu na testech, tak ho můžem nasadit v u21 do zápasu ne? Tohle je snad jediné malé pozitivum na juniorské lize

       • lidoop14.5.2018 12:47reagovat

        S Gilem nikdo nenaletěl. V testech a následně v přípravě se jevil výborně, ale pak u něj nastal problém s aklimatizací. Má velkou rodinu, začalo mu bejt smutno, nedokázal si tady zvyknout, dostal se psychicky na dno a na hřišti to pak vypadalo, že má kvalitu maximálně na divizi.

 • PŘESTUPY - ODKAZ

  Jarošík14.5.2018 10:38reagovat

  Našel jsem tady 3 roky starý článek Čelůstky o kterého tak strašně stál Ščasný a Čelůstka nám dal krásně košem a řek krááásnou větu, jednou se do čr ligy vrátím (,,dohrát”) ale ještě je čas...Ano věk má na beka ok, 28 není nic hrozného, ale perspektivu tam asi moc nevidím v jeho případě! Ščasný si posiluje jak on chce a nepřijde mi že Hapal tam má hlavní slovo! Chápu, že nechtějí docílit toho co bylo za Itala že si řek vše co chtěl a pak to dopadlo takle, ale tady jde vidět těžce rukopis Ščasného a ne Hapala!

   

  https://fotbal.idnes.cz/ondrej-celustka-o-letnim-prestupu-do-antalyas
  poru-f8f-/fot_zahranici.aspx?c=A150701_065937_fot_zahranici_ot

   

  Co
  se týče dalších posli, Tetteh je perspektivně do budoucna dobrý kauf. Pokud klapne, dal bych mu v létě šanci a když to nebude ještě 100% tak zpět do Bohemky hostovat ještě do zimy! Volba mladíka z Bayernu mi přijde jako budoucnost s Plavšičem, ale z krátkodobého hlediska kdy potřebujeme zalepit ihned určité posty mi to přijde jako volovina. Odejde Lafata, Drchal zraněný a Kadlec také, Tetteh je ve hvězdách a my potřebujeme 100% připraveného hráče nastoupit a rozhodnout jako Kanga či Stanciu... Coufal je hlavně oragnizačne takovej Řepka, udělá si pořádek a myslím, že je to dobrá volba co se týče organizace obrany, ale jako komplexní hráč je podle mě přecenovaný a Jemelka by se mi hodil více!!!

  • Jiri ACS14.5.2018 12:53reagovat

   Bohuzel je treba brat v potaz,ze letos budem mit jeden tym v LM a nejspis dva tymy primo v EL.A my to nejspis nebudem.Budem doufat,ze projdem pres predkola.A tam si taky prilis jistej nejsem.A navic kdyz se podivas na nase vedeni klubu,tak ti musi byt jasne,ze hrac ktery dostane laso z uspesnejsich klubu,tak pujde radeji tam.Myslim teda predevsim hrace z ceske ligy.Pak zbyva jen,ze je Dan poradne preplati a to taky neni spravna cesta.Vezmi si sebe.Byt hracem o ktereho je zajem a nebyl by jsi vyslovene Spartan,tak by jsi do toho bordelu taky nesel..

 • Lafata - 8. června - Olešník

  kilovolt14.5.2018 10:24reagovat

  jen pro info

80650 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha