Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • tak jak

  AlaMierda5.1.2022 10:25reagovat

  Přijde ještě nějaká posila?

  Kdo vše odejde?

  Přijde nějaký mladý hráč do B týmu?

   

  A přijde celkově někdo mimo naší ligu, nebo bude naše skautské oddělení opět k ničemu a Sparta tam zbytečně platí lidi?

  • Mich5.1.2022 10:40reagovat

   Půl roku jsme skautovali Čvančaru, nemůžeš chtít zázraky, jsou přetížení.

  • rabac5.1.2022 11:18reagovat

   Sparta potřebuje peníze a to znamená prodávat, ale na to musí být položené nabídky a ne jen vyptávání se na hráče. Sparta bohužel nemá na soupeření o nejlepší hráče se Slavii a tak se čeká kdo se objeví finančně dostupný a nešáhne po něm Slávia, to je realita.

   • Kratos5.1.2022 11:38reagovat

    Proto by mělo fungovat to skautské oddělení ne?

     

    A k tvému příspěvku. Kde jsi přišel na to, že Sparta potřebuje peníze? Já jen zaznamenal, že Sparta není ve stavu, aby nakupovala hráče za 2mil eur.

     

    Pokud by neměla peníze, tak by asi prodejní materiál šel pryč, nedrželi by se tu předražení průměráci a navrátilci.

     

    Pořád to končí u toho, že by ten skauting měl najít dostupného hráče s potenciálem dál prodat. To se prostě neděje.

    • petr1375.1.2022 11:45reagovat

     Hele, ja vubec nerikam, ze nemame hledat hrace v zahranici, dokonce bych stereotypne rekl, ze bychom meli do ofenzivy sehnat nejaky cernochy, protoze by prinesli dynamiku, silu, techniku. Jen ale nechapu, proc jsi presvedcenej, ze pro nas dostupni hraci ze zahranici jsou lepsi nez nasi mladici.

     • Kratos5.1.2022 11:58reagovat

      Hele to je na dost dlouhou debatu. Každopádně sám přiznáváš, že ten zahraniční prvek je potřeba. Jsem přesvědčenej, protože jiné týmy na úrovni( i pod úrovní) Sparty to zvládnou a ti hráči jsou lepší než jejich mladíci. Nebavme se o tom, že kolikrát jsou to hráči co někam přijdou na zkoušku a chytnou se. Já velice dobře chápu to jádro toho dotazu. Tady se platí lidi ve skautském oddělení,ale výsledky jejich práce jsou prostě mizivé. Zahraničních hráčů v týmu je minimum, v béčku taky, v mládeži taky. Nechodí sem hráči na testy. Jak tedy naše skautské oddělení funguje? Proč ho máme, když ho skoro vůbec nejsme schopni využít a zhodnotit.

      • petr1375.1.2022 12:13reagovat

       Tak vůbec bych neřešil, že někdo platí skautské oddělení. Nikdo z nás to neplatí, navíc vůbec netušíme, jestli to Spartu stojí nějaký zásadnější peníze. Navíc vůbec nevíš jak pracuje. Třeba navrhuje spousty zajímavých hráčů, jen je potom prostě vedení nedokáže přivést, nebo nechce zaplatit. Já nemám rád tohle kopání do něčeho, když vůbec nevíš, jak to je.

        

        

       • Kratos5.1.2022 12:57reagovat

        Jasně, ale pořád platí, že ty výsledky by měly být prostě jasně lepší. Neber to jako nějakou narážku, ale ty jsi s výsledky práce lidí skautingu spokojen? A neber to tak jestli oni dělají svoji práci, nebo Sparta není schopná jejich výsledky využít. Ber to jako celek. Rosický o tom, jak to funguje mluvím myslím už hodněkrát.

        • petr1375.1.2022 13:36reagovat

         No tak tys to taky nebral jako celek, ale fuckoval jsi oddělení skautingu Úsměv.

          

         Já vidím fakt dobrý příchody DMK, Krejčí ml., Hancko, Haraslín, Pešek, Hojer. A pak průsery typu Vindheim, na vážkách jsem u Mincheva.

          

         Vy furt čekáte nějaký úplně neznámý hráče, ale ono je to přece jedno. Důležitý je, jestli se přivede hráč, kterej bude posila. Vzpomínám si, jak se tady ohrnoval nos na Peškem. A je to super posila. Doufejme, že takovej bude i Čvančara. Řeči typu, toho bych vyskautoval i já jsou úplně k ničemu. Důležitý je, že je to hráč, kterýho jsme dokázali přivést a pak samozřejmě, jestli se prosadí.

         • Kratos5.1.2022 13:59reagovat

          Měl jsem to upřesnit. Moje chyba Úsměv

           

          Pešek mě překvapil, Čvančara si myslím bude dobrá posila. Mě jde o to, že bych čekal mnohem větší využití skautingu, více hráčů na zkoušku včetně B týmu apod. Prostě, aby si Sparta byla schopna jak pořídit do A týmu hráče ze zahraničí a následně prodat. Stejěn jako třeba hráče do béčka, který se dostane do áčka a pak ho prodá. Spartě by to přineslo pestrost, herní i ekonomický užitek a i třeba méně přetahování s konkurenci o hráče z ligy. Ono řeči typu, že bych ho vyskautoval i já jsou možná k ničemu, ale jsou pravdivé. Útočník z ligy na koho bys ukázal? Čvančara, Bassey, Almasi, Chytil, Fila. Křídlo z ligy - Sor, Daněk, Ewerton, Cadu, Buchta

          • petr1375.1.2022 14:48reagovat

           No vidis, jen z ligy jsi vyjmenoval 5 možných útočníků + i kdyby si sami nikoho z venku nevytipovali, tak nepochybuj, že mají na Spartě desítky tipů od různých agentů, známých atd. A z těch možností někdo doporučil Čvančaru. Práce skautingu se ukáže na tom, jestli bude dobrej nebo ne.

           • thomasd866.1.2022 19:12reagovat

            Prace scoutingu by mela vypadat tak, ze najdes tzv nounejm hrace a bude to trefa, nebo slusnej hrac viz Sima z Taborska, ne vice ci menne znamy jmena z ligy ktery ti vyskautuje Kratos z gauce ze

    • kanonMates885.1.2022 11:54reagovat

     Zajímalo by mě, jak by jsi komentoval příchod 24ti letého záložníka z Vlašimi, co má ve svém věku jeden start v lize za Bohemku, kterého přivedl jeden nejmenovaný klub přes řeku... Máme béčko na druhé pozici ve FNL, jestli mě něco sere, že bereme do přípravy 2 hráče z béčka a ne 6,7... Hrát naše béčko první ligu, hraje věřím tomu okolo 10. místa. Máme takový all inclusive z takového týmu a vezmeme dva hráče? To je chcanka, ne to, že nepřijdou čtyři černoši bůhví odkud s tím, že je agent Jarda doporučil, tak kdyby náhodou. Já jsem naopak rád, že pracujeme s našimi hráči a nejsme Babylon... Samozřejmě netvrdím, že cizinec produkující kvalitu není potřeba, protože je, ale některé představy o každoročním příchodu 10 hráčů co kdyby, se smlouvou, jsou úsměvný a jsem rád, že se nekonají.

     • Kratos5.1.2022 12:00reagovat

      Ty si zase úplně mimo a proč do toho taháš nějakýho Blechu, který tam jde jen kvůli tomu, aby měla Vlašim nějaké peníze na chod klubu, to víš jenom ty sám.

      • kanonMates885.1.2022 12:31reagovat

       Peníze se dají poslat i jinak než přestupem hráče hele ;-) To budou mít takhle za pár let 6 hráčů pod smlouvou kvůli dotování Vlašimi?

       • johnny15.1.2022 14:00reagovat

        Jako my máme pod smlouvou, hráčů kterých se nezbavíme docela dost, namátkou: Krejčí st, Čelůstka, Pavelka, Vindheim, Bulharský Messi, stahujeme Lischku, Štetina se Sáčkem jsou neprodejní, maratonec Dočkal, skleněnka Juliš. Hložek z Karabcem a Krejdou ml., co nevidět odejdou. Trávník a Hanousek super esa za velký peníze se možná vrátí. Fakt parádní práce, může tohle obhajovat jenom trdlo! anebo Rosický.

     • waaw5.1.2022 12:01reagovat

      Takze jako vzdy napises ze tu nekdo chce privest 10 novych hracu, abys to vysperkoval. Takova trochu Babisovina

     • AlaMierda5.1.2022 12:03reagovat

      Řeč je o našem skautingu a jeho oddělení, kde Sparta platí lidi na to, aby vyhledávali hráče dostupné pro Spartu.

      • kanonMates885.1.2022 12:24reagovat

       Hele a ty víš, že máme nějaké oddělení skautingu? A kolik stojí? To že někdo ve Spartě má na starost dle vyjádření do médií skauting ještě neznamená, že je to nějaké oddělení. Také třeba sleduje hráče na hostování, komunikuje s nimi, jezdí po mládežnických kategoriích a teď nemyslím starší dorost, ale třeba žáky, kam taky chodí hráči... Nejsme Ajax, jestli to dělají 2-3 lidi a to kdoví jestli a jestli vůbec jako full time job, psát o nějakém skautingovem oddělení je hodně odvážný spojení.

       • AlaMierda5.1.2022 12:49reagovat

        sorry ty jsi opravdu mimoň. Proč do toho zase taháš Ajax? Proč má tedy Sparta šéfa skautingu, když by neměla žádné oddělení nebo tým( je jedno jak to pojmenuješ), kterému by šéfoval. Je jedno co to stojí, důležitý je výsledek a ten je prostě špatný. Můžeš to omlouvat jak chceš.

        • kanonMates885.1.2022 13:07reagovat

         Ajax sem tahám, protože si někdo evidentně myslí, že máme pod skautingem půl světa. Hele nevím, kolik lidí to reálně dělá jako full time job, pravda je, že sem za poslední dobu mladých hráčů přišlo docela dost. Jasně, můžeš říct, že Krejčího ml. by vyskautoval kde kdo z fóra, ale nikdo z nás nevíme, kolik hráčů opravdu skauting najde a kolik jich je v ekonomických možnostech Sparty. Nemyslím si, že je cesta do béčka přivést co přestupák třeba tři hráče z ciziny, dát jim rok aklimatizace a zápasů, když budou zabírat místo někomu jinému z našeho dorostu jen proto, že to jsou cizinci. Pokud má přijít cizinec, tak s potenciálem základu, ne v 18ti z kdejaké Tramtárie. A že se to občas někde někomu povede? Njn, máme nejlepší mládež v zemi, jinde třeba čas na to nechat někomu rok na aklimatizaci mají, nemyslím, že by to měla dělat Sparta. Spíš by pak měla být schopná takové hráče získat, ale to už jsme zase u těch peněz Slavie vs Sparta.

         • AlaMierda5.1.2022 13:32reagovat

          Nikdo si tu nic takového nemyslí. To ty si to tu začal vytahovat a vůbec si nepochopil o čem se píše. Proč by nemohl přijít mladý cizinec do béčka nebo dorostu? Podívej se někdy i na menší týmy než Sparta kolik hráčů z ciziny klidně přivedou do mládežnických týmů pak z nich profitují, jak herně tak ekonomicky. Kecy o tom jak cizinec někomu zabírá místo jsou blbosti. Jedině horší hráč může zabírat místo někomu lepšímu. Sparta pokud se chce zlepšovat a být co nejvíc konkurence schopná, tak se musí naučit pracovat i z cizinci ve všech kategoriích, kteří přinášejí vždy něco jiného, nového co naši hráči nemají. Čím větší rozhled Sparta bude mít, tím bude mít víc variant na všechny posty a tím bude méně soubojů se Slávii o hráče v lize.

     • waaw5.1.2022 12:14reagovat

      Ja jsem vsema deseti pro, aby hralo treba 11 nasich mladiku. Pokud na to okamzite maji, aby konkurovali nejlepsim

      Pokud ne, tak ma smysl jich privest jen tolik aby to melo smysl, aby alespon obcas dostali prostor. Kolik jich dostane prostor alespon na par minut? Tak 2?

      • kanonMates885.1.2022 12:29reagovat

       Průměrný věk v našem béčku je kolik, nějaký 19-20 let? A hraje skoro o titul ve FNL. Najdi mi jinou lepší a perspektivnější zásobárnu hráčů, co jsou ještě zdarma, než je naše béčko? To že Vrba s nimi neumí pracovat je věc druhá, ale než sem vodit nějaký hráče z týmu na padáka z Moravy v 21ti třeba, no tak to radši naše odchovance z čela FNL. A 10 hráčů za sezonu je 5 za přestupák, vždyť to je mokrý sen řady zdejších přispěvatelů ;-) ideálně do béčka, aby se jim dávala šance na úkor našich hráčů, kdyby se náhodou chytli...

       • AlaMierda5.1.2022 12:51reagovat

        O 10 hráčích tu píšeš jenom ty. Kolik těch kluků z béčka má na to hrát základ( nebo aspoň střídat) ve Spartě a být přínosem. Tuhle otázku si polož. A pořád to nic nemění na tom o čem je toto vlákno.

       • waaw5.1.2022 13:49reagovat

        Pokud je sfrategie obetovat 2sezony a vybudovat mlady tym, ktery bude schopny konkurovat v roce 2024,pak je to cesta. Zatim vidim, ze ani Gabriel, ani Vitik ani Karabec nedostavaji prostor a zrejme je trener nepovazuje za hotove hrace

   • AlaMierda5.1.2022 12:02reagovat

    Dobře, ale proč máme teda oddělení na skauting hráčů, když ty výsledky z něj jsou zanedbatelné. Čvančaru by snad vyskautoval každý z nás. Neměl by být jedním z úkolu skautingu vyhledat levně hráče, kterého můžeme se ziskem prodat?

 • Pulkrab

  Honzap5.1.2022 9:40reagovat

  Spekulace transfermarkt Polsko, Raków,za 800 t.e.

  • waaw5.1.2022 10:08reagovat

   Ze byxhom ten boj o titul postavili na trojici Cvancara Minchev Julis?

   • AlaMierda5.1.2022 10:23reagovat

    Nepřeju to nikomu, ale Juliš se zase zraní. To je skoro tutovka.

   • Spytihnef5.1.2022 11:06reagovat

    Tak to je snad informace, která už proběhla českými médii před týdnem s dovětkem, že Sparta nabídku odmítla.

    Pokud se tedy nejedná o nějakou novou navýšenou nabídku.

 • No

  Shaemi4.1.2022 17:53reagovat

  Koho si to Slavie koupila? Vůbec ty hráče mimo Talovierova neznám... Údiv

  • 13goat4.1.2022 18:12reagovat

   Blecha nechutně míchal naše béčko na Strahově, to DZtko (hrál ho v žácích, teď nevim) je dobrej joke. Takových je na Strahově sedm a oni sami maj Samka.

    

   Když to nafouknu, je to jako kupovat Praszelika když máš Karabce.

   • Shaemi4.1.2022 19:56reagovat

    Tak to jsem zvědavý, jestli to bude podobné druholigové terno jako Sima. Asi jeli data.

  • MarekKincl4.1.2022 18:14reagovat

   Hele, znám akorát Blechu, a to je technickej kreativní záložník, pokreje solidní prostor, navíc v poslední sezoně hodně produktivní. Docela mě udivovalo, že hraje stále za Vlašim, protože tam dost vyčnívá, ale zase nevím, jak hrál poslední třeba tři roky. Je to hráč, kterej by so podle mě neztratil v jakýmkoliv týmu první pětky Fortuna ligy včetně nás a Přešívek.

  • Masovec4.1.2022 21:08reagovat

   Beauguel nic?

   • Kamenovic4.1.2022 21:11reagovat

    Ten tam de taky?

    • waaw4.1.2022 21:49reagovat

     Ze by si chtel zahrat s Kudelou?

 • Sparta

  sparta24leco4.1.2022 12:33reagovat

  Vrba musí bejt nadšenej, místo posil dostal 4 kluky z béčka. Na co kupovat beky, když teď má podle Rosy 3 pravý (Wiesner, Vindheim, Gabriel) a 3 levý (Hojer, Polidar, Suchomel). Proč nevyzkoušet stopery Štetinu a Lischku jestli nenajdou náhodou formu? Šnečí střed zálohy máme taky co do počtu dostatečnej! A útok? Hvězdný Čvančara, Pulkrab, Juliš, Minčev, Sejk. Vzhůru za titulem Úsměv Pořád slyším tu libozvučnou větu ”Když se objeví příležitost, budeme aktivní.”

  • Kratos4.1.2022 12:47reagovat

   Já hlavně věřím, že vidíme tu minimáklní ztrátu na čelo a pokusíme se jít dravě po titulu. Slávie pravděpodobně prodá některé stabilní hráče a bude nakupovat a nemusí jí to hned sednout. Kdy jindy otupit tu její nadvládu? Snad to vedení vidí stejně a maká na výrazném posílení týmu. Jestl ise tu bude dávat x tá šance Julisovi co se nejpozději v břžeznu zraní, Lishkovi, Štetinovi, šnečímu- nekreativnímu středu zálohy, tak nemám slov.

   • Dynamo4.1.2022 13:10reagovat

    koho Slávie prodá? Kuchtu?

    • Kratos4.1.2022 13:23reagovat

     Co vím, tak Kuchta chce pryč. Velký zájem je o Baha. Samozřejmě Stancia tlačí agentka. Olaynka by taky chtěl změnit prostředí a Holeš už také cítí poslední šanci na větší přestup. Myslím, že i v létě vrátí Krmenčíka. Takže prodejní materiál mají. U nich jde hodně o to, jak se jim podaří sehnat vytipované hráče. Mimo ligu prý řeší 2-3 hráče ze zahraničí. Oni vědí, že hráči z této generace chtějí výš (jako chtěl tým koelm Deliho a Ngadeua), teď jde o to, jak se jim podaří to obměnit. V tom bych viděl šanci, pro nás. Otázka jak ji uchopíme.

   • kanonMates884.1.2022 13:10reagovat

    Hele dávání do stejného pytle Štetinu a Lischku podle mě není fér a je to nesmysl. Lischka to tu měl fakt složitý, přišel jako mladý kluk po zdravotních problémech, po kterých se končí kariéra do rozesraného týmu co do defenzívy a čekalo se od něho, že to spasí. On je dobrý stoper a osobně si myslím, že ve spojení s kreativním Panákem by klidně mohl velmi slušně fungovat.

    • Kratos4.1.2022 13:25reagovat

     Není, oba mají společného to, že na Spartu prostě dlouhodobě nemají a nemá cenu je tu držet. Sparta nepotřebuje, aby něco občasvelmi slušně fungovalo. Pokud chce hrát o titul, tak musí vše fungovat výborně a v delším časovém horizontu.

     • kanonMates884.1.2022 13:37reagovat

      Sory, ale tohle je kravina. Talovierov má na Slavii, ačkoliv je jeho maximum provinční tým z ČB a Lischka, člen základní sestavy Baníku, 5. týmu ligy, nemá na Spartu? Je to jen a jenom o stylu hry a využití jeho předností a naopak potlačení jeho nedostatků. A to je o tom, co který trenér chce hrát. Díky tomu Lischka dal letos už tři branky v lize, což je Talovierův mokrý sen... Netvrdím, že Lischka naskočí hned do základu a bude nejlepší stoper ligy, ale nějaký nýmand to zase není a na Spartu klidně mít může, je to jenom o jeho hlavě a nabytém sebevědomí z Baníku. Ale je pravda, že teď už není prostor na hájení, teď musí přijít výkon a kvalita.

      • Kratos4.1.2022 13:52reagovat

       Píšeš naprostý kraviny. Lishka už ukázal, že na Spartu nemá a hlavně ne hlavu. Talovierov je úplně jiný. Neustále roste, dostal se do repre U21, kde nosí kapitánskou pásku. Přijel sem jako mladý cizinec s velikou chutí se stát profi fotbalistou a jeho progres mluví za vše. Není to ani hráč co se z něčeho sesype a to je jeho výhoda, jeho projev je velice suverénní. To Lishka v sobě nemá a nikdy mít nebude. Proto jeho maximem je nějaký Baník, Polsko, Maďarsko. A uvidíš co s Talovierovem udělá Slávia. Ten tam vyroste a půjde za hezký peníze do mnohem lepší soutěže. Stejně jako vyrostě Oosou nebo před ním Zima.

       • kanonMates884.1.2022 14:33reagovat

        Tak za mě ve 24ti základ v Baníku není zase tak málo. A nikde jsem nepsal, že to Talovierov nedokáže, jen že zatím hrál jen v naprosto průměrném týmu bez tlaku a ambicí. Tedy nikde není napsáno, že ten tlak ve Slavii zvládne, zatímco Lischka prokázal, že tlak v Baníku zvládnul, který taky není malý, získal sebevědomí a zase je o něco zkušenější. Jestli to stačí na Spartu, nevím, ale uchcávání z Talovierova, co zatím nepoznal, co je tlak a boj o poháry/titul a dehonestace Lischky, který tlak v Baníku s přehledem ustál, je prostě zaujatý neobjektivní hodnocení.

        • Kratos4.1.2022 14:39reagovat

         Napsal jsem ti to jasně, nevím co si na tom nepochopil, nebo Talovierova vůbec neznáš

         • Tyrrael4.1.2022 15:27reagovat

          A když říkám, že já vím a já vím... Smích

    • Bunda4.1.2022 14:09reagovat

     Lischka ať odejde,ale za 15 do Baníku? To je strašně málo. Z těch mladších stoperů bude v datové analýze dost možná nejlepší z celé ligy. Za 30 do Polska je to OK.

     • Kratos4.1.2022 14:21reagovat

      Taky to tak vidím. Jiné kluby nás chtějí dojit, tak mi jim nesmíme dělat charitu. Jestli tyhle Hanousky a Lishky je někdo ochotný koupit třeba v Polsku. Poslat je tam. Nám taky nikdo levně hráče v rámci ligy neprodá. I proto si myslím, že by Sparta měla být aktivnější ohledně příchodů ze zahraničí.

  • Spytihnef4.1.2022 13:05reagovat

   Dál si sni pohádku o skvělém, progresivním trenérovi, který stále žádá posily a zlém vedení, které mu je nechce přivést a ještě mu nutí pomalé staré hráče do sestavy.

   • waaw4.1.2022 23:30reagovat

    Nedelam si iluze o progresivnosti Vrby ani o jeho praci s mladymi hraci.

    ALE

    To, ze kadr je slozen tak jak je slozen nekdo konkretni rozhodl a take muze za to, ze v nem vubec ti starsi a pomali hraci jsou a to drive nez se tu Vrba objevil

 • Kadlec

  petr1374.1.2022 11:14reagovat

  na iSportu celkem zajímavý srovnání Kangy a Stancia. Ale nejvíc mě zaujalo, že bambula chodil skoro pokaždý pozdě na trénink.

  • Kamenovic4.1.2022 12:36reagovat

   Tak to zrovna není vůbec nová informace.

  • majtin4.1.2022 18:07reagovat

   Tak to je jednoduchá psychologie když se někam netěšíš, tak tam přijdeš, minimálně podvědomě, pozdě.

 • Jirka Sor

  Scooter_x4.1.2022 8:48reagovat

  Tak nevim, ale v kontextu tehle vety Smetany - ’Chápu, že Sparta má ambice. Ale my potřebujeme oba hráče’ mi neprijde, ze bychom ztratili zajem. Spis je tlacime bud a nebo. Coz je podle me spravne.

  • petr1374.1.2022 9:00reagovat

   Je to dost mozny. Pokud se Banik nechce dohodnout, tak se holt musi hrat tvrde. Cesky fotbalovi novinari vytvorili Brabcovi auru nejakyho slusnyho a uspesnyho podnikatele, ale on je ve skutecnosti peknej hajzl.

  • waaw4.1.2022 9:39reagovat

   To, ze trener tvrdi, ze hrace potrebuje je logicky. Na druhou stranu nastupoval v zakladu jen asi v 30% utkani. A i kdyz se Smetana v televizi v rozhovoru kroutil jak had, tak bylo jasny, ze pro nej je mnohem dulezitejsi nesahat do fungujici obrany a neztratit Lischku.

   Co mne ale desi je, zda uvahy o navratu do Sparty nesouvisi se zdravotnim stavem Hancka. To jeho zraneni na konci podzimu nikdo moc nekomentoval, mluvilo se o antibiotikach (zanet?) a ze snad bude na zacatek pripravy.

   • Capo4.1.2022 10:00reagovat

    Toho se taky trochu bojím a jelikož Vrba chce na levém stoperu přednostně leváka a v případě zranění Hancka už má na tenhle post jen Krejčího a Čelůstku, který jako jediný je tam stavěn i přes nohu, tak to taky dává logiku. Ale snad je to fakt jen tlak na Baník.

    • waaw4.1.2022 10:09reagovat

     ...a vime vsichni co znamena informace, ze hrac bude v poradku behem par dni...

    • pubi4.1.2022 10:22reagovat

     Nebo hostování Vitíka v lize (můj tip Dynamo za Talovierova) a Lischka jako záplata na pozici čtvrtýho stopera. Pro Vitíka i Spartu z dlouhodobýho hlediska by to asi bylo výborný řešení, ale toho, že někdy ještě uvidim Lischku hrát za Spartu, se děsim.

     • waaw4.1.2022 10:51reagovat

      Slavia nedovoli sve smluvni farme v Budejovicich nechat rozehravat hrace Sparty

      • pubi4.1.2022 12:17reagovat

       Úplná blbost.

      • Kratos4.1.2022 12:47reagovat

       Vitík má hrát základ ve Spartě a ne lítat po hostování.

       • 13goat4.1.2022 13:08reagovat

        To ten titul ale neuděláme nikdy, vždyť má na to bejt v základě tribuny. Nebo jako místo koho bys ho hrál?

        • Kratos4.1.2022 13:28reagovat

         Má být v rotaci s Panákem a Hanckem. Viděl bys jak by ještě rostl. Pořád lepší než dávat donekonečna šance hráčům jako Lishka, Čelůstka, Śtetina. Leda, že by Sparta přivedla další posilu na stopera. A posilou myslím, posilu a ne další kus.

      • waaw4.1.2022 13:39reagovat

       Maji podepsanou smlouvu o spolupraci. Stejne tak tezko umistime hrace na hostovani do Vlasimi. Jasně, pokud by melo Dynamo problem jak obranu lepit, tak Vitika vezmou, ale spis posunou nekoho z Vlasimi nebo vezmou nekoho, kdo nebude mit ve Slavii na Acko. Neverim ze tam Vitik pujde

       • Kratos4.1.2022 13:53reagovat

        Dynamo je prý blízko získání nějakého stopera úplně odjinud.

    • johnny14.1.2022 12:27reagovat

     Čelůstka je skleněnka, slávista, bezhlavej odkopávač, na něm bych už nic nestavěl. Dobrej tak na střídání.

     • Kratos4.1.2022 12:43reagovat

      Čelůstka je naprosto průměrný stoper. Aktuálně má pro Spartu význam trojice Panák, Hancko, Vitík.

   • Larrygo4.1.2022 12:23reagovat

    Když se na Spartě o zranění nemluví, je to zpravidla tím, že je to pěknej průser.

    Dnes slavíme asi půl roku od poslední informace o Okekem.

    • Spytihnef4.1.2022 12:37reagovat

     Si poslechni podcast s Horňákem z prosince, tam máš poměrně čerstvé info o Okekem.

     • Kamenovic4.1.2022 12:45reagovat

      A nebo to sem můžeš napsat že jo..

      • Spytihnef4.1.2022 13:08reagovat

       Nikdo se na jeho zdravotní stav neptal.

       • waaw4.1.2022 13:40reagovat

        Nevite nekdo, jaky je zdravotni stav Okekeho? Dekuji.

        • Spytihnef4.1.2022 13:57reagovat

         Dlouho nevěděli co s ním je, vždy 3 dny trénoval a 4. přišel, že nemůže. Měl zánětlivé zranění v podbříšku, v břišních svalech. Ke konci podzimu už se to zlepšilo a Horňák doufá, že nastoupí naplno od začátku do jarní přípravy.

         • Kratos4.1.2022 14:05reagovat

          tvl, to měl spoluhráč a toho to trápilo několik let, než se toho zbavil. Sice s tím hrál, ale občas musel vynechat zápas, protože to nedával.

  • AlaMierda4.1.2022 9:55reagovat

   Správně to je, ale nesmí to skončit u toho, že nebudeme mít Sora ani jinou posilu na křídlo, když by nevyšel. A snad nikoho nenapadlo znovu zkoušet Lishku. Jestli je na něj nabídka 1mil eur z Polska, hned prodat a přivést jiné křídlo

 • Mateju

  waaw3.1.2022 20:21reagovat

  Tak zda se, ze to nehrozi:

  Ozvaly se některé kluby, byly mezi nimi i zájemci z Česka?

  „Konkrétní jména si zatím nechám pro sebe, ale klíčové je pro mne zůstat v zahraničí.“

  • Kratos3.1.2022 20:46reagovat

   Nad ním snad ani nikdo neuvažoval. Tato moda průměrných( i na ligu) navrátilců, které nikde jinde už nechtějí snad už konečně skončí. Když už se má někdo vracet, tak to musí být jasná hvězda a opora týmu a ne kus co nemá žádný přínos na hru a výsledky Sparty. To splnil zatím jen Poborský, Řepka a jednu sezonu Sionko.

   • Spytihnef3.1.2022 22:35reagovat

    Rozhodně po Matějů nějak netoužím, ale zas házet 25 letýho hráče do jednoho pytle s navrátilci typu Poborský, Řepka nebo Sionko mi přijde blbost.

    Kdybych nutně hledal paralelu, tak by to byl spíše případ Haraslín.

   • DaveACS3.1.2022 23:32reagovat

    Hancko, Haraslin, první návrat Vaška Kadlece, Bednář, Jarošík, Zápotočný..

     

    Samozřejmě, že jsou pak hráči jako Vacek, Husbauer, Graiciar, Ujfaluši.. ale to nutně neznamená, že bychom se měli stavět proti návratu hráčů ze zahraničí

    • Schyzo4.1.2022 0:01reagovat

     Tak jasně, ale přece nikdo nemůže chtít, aby se šel Mateju z průměrného klubu v Itálii, když ho ani tam nechtějí.

     • petr1374.1.2022 9:01reagovat

      Vsak ho taky nikdo nechceÚsměv

      • 13goat4.1.2022 9:37reagovat

       Datoví analytici z něho vždy byli pafÚsměv

    • AlaMierda4.1.2022 9:53reagovat

     Hancko a Haraslín nejsou navrátilci do naší ligy. Kadlec tu byl jen na hostování. Bednář měl dobrou jednu sezonu jako střídající hráč, Jarošík vcelku ok a Zápotočný průměr.

     • 13goat4.1.2022 10:12reagovat

      Navrátilci - cizinci - z ligy. Když to vemem na tyhle tři hlavní skupiny ”typu příchodů”, je každá zhruba stejně úspěšná, cca 25-30%.

       

      Takže musíš udělat tři až čtyři hráče, aby se ti jeden fakt povedl.

       

      Ale pocitově mi ti navrátilci přijdou jako nejmíň safe, zvlášť, když obvykle berou rakety, zhodnotit je už moc nemůžeš a jejich výkony nejsou zpravidla kdovíjaký.

      • waaw4.1.2022 12:10reagovat

       Souhlas, pokud neni penezenka bezedna (a nyni evidentne neni), tak navratilci jsou nejhorsi mozna investice a to i kdyz jsou skoro zadarmo. Budouci potencial rustu ceny je ted to hlavni kriterium

 • Drchal

  Osgut3.1.2022 15:00reagovat

  Venca na půl roku do Drážďan...

  • artaxerxes3.1.2022 15:08reagovat

   Bohužel k dobré rychlosti, soubojovosti a slušné produktivitě mu schází ještě ochota pracovat po ztrátě míče a dokud se to nenaučí, tak to na Spartu nebude.

  • Scooter_x3.1.2022 17:06reagovat

   To je za mě v pořádku, Dynamo má ostré fanoušky a třeba se tam probere a začne makat, jak má. Pořád věřím, že z něj může být skvělý hráč. V létě do přípravy k nám a buď pak jo a nebo už nikdy. Nebo tam nastřílí 20g a koupí ho Leverkusen místo Schicka za 5M, win-win-win situace Smích

 • Sejk, Rynes

  thomasd863.1.2022 10:12reagovat

  Do pripravy s A tymem, o Gabrielovi ani slovo...

  • lidoop3.1.2022 11:40reagovat

   Gabriel už s áčkem běžně trénoval, jestli se nepletu, takže určitě půjde i do přípravy.

   • Moribundus3.1.2022 13:46reagovat

    Tak tak, Gabriel je součástí A mužstva už nějaký ten pátek.

    • doni3.1.2022 14:25reagovat

     O Sáčkovi taky nicSmích

 • Lischka

  Kamenovic2.1.2022 18:55reagovat

  Tak to vypadá, že místo Baníku ho chceme prodat jinam (za víc). Nikdo mi neříkejte, že to stahujeme z hostování, aby šel do přípravy.

  • Brian Pricke2.1.2022 18:59reagovat

   ÚsměvÚsměvÚsměvÚsměvÚsměv

  • waaw2.1.2022 19:00reagovat

   Udajne je nabidka z Polska za 1MEUR. Pripadne to muze byt tlak na uvolneni Sora

   • thomasd862.1.2022 22:12reagovat

    Snad to tak bude a nedopadne to poslanim Vitika na hostovacku a ponechanim Lischky v kadru

  • artaxerxes2.1.2022 23:59reagovat

   Proč je zpět?

   1) Tlak na Baník

   2) Nabídka na zajímavý transfer

   3) Významné zhoršení vztahů s Baníkem

   4) Hancko je na tom zle a levonohý bek se hodí

   5) A nejpravděpodobnější Hancko bude v přípravě chybět, Krejčí bude DZ a Štětina končí.

   Zůstává pak jen Panák, Čelůstka a Vitík na stopera.

    

   Dle mého to budou podobné manévru jako bývají s Fortelným a Lišák se vrátí do Baníku, jakmile bude jasné, že Hancko je OK

   • lidoop3.1.2022 3:31reagovat

    Krom Sorryho jsme se zajímali ještě o Buchtu a oba bratry Šmigovi. Jednání nesměřovala ke zdárnýmu konci. Takže to skutečně vypadá tak, že stáhnutí Lischky je truc + logickej krok - proč postupovat riziko, že si ho Baník nechá za 15, když jiní za něj nabízí podstatně víc.

    Co se Daniela Šmigy týče, ten má dle TM smlouvu jen do června, takže pokud je to pravda, neměl by být až takovej problém se s ním dohodnout, protože v Baníku dostal šanci v áćku akorát koncem minulý sezóny, letos vůbec, s čímž asi moc spokojenej nebude a navíc ho zastupuje Páska, se kterým máme dlouhodobě dobrý vztahy.

    • Capo3.1.2022 5:41reagovat

     Smiga je prý už domluvený ve Slavii.

    • 13goat3.1.2022 7:56reagovat

     Jakože vezmem malýho Šmigu 2008? To by byla raritka, přetáhnout Baníku kluka z U14.

      

     I Drozd má prý dobrýho mladšího bráchu.

     • lidoop3.1.2022 8:23reagovat

      Asi je tam idea, že by šel Jakub případně s bráchou do Prahy. Ale nevím, třeba je to blbost a měli jsme zájem jen o Dana.

      • Kamenovic3.1.2022 12:09reagovat

       Tak tyhle balíčky se nám vždycky vyplatili - Rosicští nebo Hložkové

       • lidoop3.1.2022 13:05reagovat

        Jojo a vždycky se vyplatil ten mladší brácha, takže bych se soustředil hlavně na toho 14letýho Jakuba Smích.

        • 13goat3.1.2022 15:17reagovat

         https://sparta.cz/cs/clen/chinguun-bolorbold-928

          

         Tenhle je nesmyslnej, top 2009 v republice a má doma v Chebu taky mladšího bráchu, dojel bych tam pro něj. Rodinný balíčky is the new skautuju Skandinávii.

        • thomasd864.1.2022 6:37reagovat

         Ja bych to posunul az k prenatalnimu stadiu 😀😀

80736 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha