Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Hapal

  strana18.7.2018 11:47reagovat

  Ani sázkovky mu nějak extra nevěří v porovnání s ostatními trenéry. Kurzy, že bude/nebude k 1.1.2019 trenérem Sparty jsou 1,7/1,9.

  • LukyACS18.7.2018 11:56reagovat

   Já to mám za 2,36.

   • LukyACS18.7.2018 11:57reagovat

    A k tomu se dá přidat i umístění Sparty, přitom by člověk řekl, že je to celkem podpůrná sázka.

    • strana18.7.2018 12:30reagovat

     Tak to se dá udělat pěkný kurz po nakombinování těch sázek. Ale také se divím, že to není jako podpůrná sázka. I kurz 2,7 na náš titul mi přijde hrozně nízký. Jenže jakkoli vidím v kurzech proti nám value, tak bych to nikdy nevsadil Úsměv

  • Jarošík18.7.2018 12:20reagovat

   Za mě asi nejlepší příchod, který se řešil z těch všec htrenérů je a byl - Slaven Bilič

   Jednak je to Balkánec, tak že s tím co máme v kádru si bude rozumět a hlavně má zkušenosti v Evropě a je to horká hlava s temperamentem čili si udělá pořádek i se Ščasným!!!

 • Juniorská liga - srovnání s Anglií

  dominik2718.7.2018 11:09reagovat

  Pro zajímavost dávám link na článek, v jehož druhé polovině se řeší, jak to mají Angličané s jejich obdobou naší Juniorské ligy, jak funguje jejich soutěž starších dorostů a jak je to s hodnocením akademií (což se tu nedávno také naťuklo).

   

  bit.ly/2L5dqer

  • DJDriver18.7.2018 11:46reagovat

   Zajimave cteni. Tak ono v Anglii jsou na tom se zapracovanim odchovancu podobne jako my kdyz to vezmu na pocet obyvatel

   • dominik2718.7.2018 11:52reagovat

    Tam máš i v páté lize profesionální kluby, takže svým způsobem mají těch odchovanců v profesionálním fotbale celkem hodně.

     

    Ale je fakt, že Angličané vedou četné diskuse o tom, proč se u nich desítky let čeká na úspěch na velkém turnaji. Účast velkého množství cizinců v prvních dvou ligách je samozřejmě jedním z častých vysvětlení, ovšem jde to ruku v ruce i s kritikou vlastní výchovy.

     

    Tam o tom vychází celkem dost knih, které třeba formou eseje rozebírají, co by se mělo dělat jinak. Někde už se to třeba i dělá jinak. Škoda, že spousta lidí v českém fotbale neumí natolik anglicky, aby si nějakou takovou knížku mohli koupit a přečíst si ji. Kolikrát tam najdeš příklady chyb, které se v českém fotbale dělají dodnes, ani se neví, že už jsou tyto postupy překonané.

    • DJDriver18.7.2018 12:04reagovat

     Tak tam se odchovanci prosazujou hlavne od league 1 dolu, protoze i v championship je tolik penez ze kluby muzou koupit kvalitni hrace z ciziny a navic je tam furt velkej tlak na vysledky.

      

     Jasne ale na druhou stranu neco napsat je jedna vec ale uvest to v prax je vec druha. A mnohdy az neslucitelna, protoze by se tak museli chovat vsichni. Jestli mas na mysli nejakou konkretni literaturu tak mi napis nazev ja si ji zkusim sehnat

     • dominik2718.7.2018 12:19reagovat

      Tak ty teď děláš pro Spartu, ne? Jsem tam mládežnickým trenérům sám něco dodával, v některých případech jsem dělal i výpisky v češtině.Úsměv Ti to když tak přepošlu.

       

      Jako za sebe bych třeba doporučil některá vydání magazínu FourFourTwo, kde občas mají dost zajímavá nahlédnutí do akademií jednotlivých klubů. Pak jsou zajímavé takové ty už trošku starší klasiky jako Soccernomics nebo knihy od Secret Footballera.Úsměv

 • Hapal

  Dynamo18.7.2018 10:43reagovat

  „Vzpomeňte na zápas Kolumbie s Polskem

  na MS. Kolumbijcům ten zápas neskutečně vyšel – hru měli založenou na presinkových situacích, byli blízko

  soupeře, hráli nátlakově. A přesně tohle by se mi líbilo, kdyby takhle můj tým pracoval na hřišti.”

   

  • Enkoff18.7.2018 10:53reagovat

   To by se líbilo každýmu, ale na to musí být vhodný typy hráčů. Ve Spartě to jsou Plavšić, Frýdek, Kadlec a to je tak všechno

   • Enkoff18.7.2018 10:54reagovat

    Jo a asi ještě Pulkrab

  • Dno18.7.2018 10:56reagovat

   Tak chtít může. Každopádně je to nýmand, co poletí, je jen otázka času kdy. Čím dřív, tím líp.

  • LukyACS18.7.2018 11:14reagovat

   Kterej trenér by tak nechtěl hrát?

   • SuperFrankie18.7.2018 12:00reagovat

    Pulpit

    • LukyACS18.7.2018 13:45reagovat

     To není trenér.

  • petrmach18.7.2018 12:33reagovat

   Tréňa byl sám dřevák,to samé ordinuje s rybářem těm našim rádoby hvězdámOtrávení

   Letošní sezóna bude jeden velkej průser!

   • Tazmen18.7.2018 15:24reagovat

    Nezmar je rybář? Údiv

 • Pro Majtina

  petr13718.7.2018 10:21reagovat

  Píšeš: ono je něco jinýho, když si proti chlapům zvykají s tím, že mezi nimi fungují automatismy, mají trenéra, který je nenutí hrát jiným stylem než byli doposavad zvyklý, vědí co mohou čekat od spoluhráčů, vědí že když něco zkazí nezůstanou kvůli tomu příště sedět. Kdy vlastně jediná nová věc na kterou si musí zvykat je fyzická zdatnost protihráčů. Za těhlech podmínek si na ni zvykají lehčeji.

   

  hele a není naopak tohle spíš problém? Myslím tím to, že naše mládež neprodukuje individuality, ale produkuje celé týmy, které zápasy vyhrávají mj. tím, že mají týmové automatismy atd.?

   

  Není přece absolutně reálné, aby se tým posunul jako celek. Vůbec si nechci hrát na odborníka na mládež, ale laicky mi přijde lepší, aby byl hráč v mládeži připraven na to, že v budoucnu bude schopen hrát v jakémkoli systému, s různými spoluhráči.

   

  Pokud v okamžiku, kdy jde třeba na hostovačku, není schopen přizpůsobit se požadavkům jiného trenéra, tak mi to přijde špatně.

  • Moribundus18.7.2018 10:27reagovat

   Souhlas, neprumerovat individuality. Chorvati jsou příkladem.

  • Kratos18.7.2018 10:34reagovat

   + 1000000000000000, naprosto přesně napsáno. Hráč se musí umět prosadit po individuální stránce, pokud je schopen hrát pouze, jako kus z nějakého, byť úspěšného systému, tak je nepoužitelný. Proto se v zahraničí mladí borci prosadí, individuálně jsou jinde a nespoléhají na to, že jim někdo cestičku umete.

   • majtin18.7.2018 10:50reagovat

    S tím souhlasím, viz níže kde to vysvětluju. A nemyslím si, že by Sparta nevychovála individuality. Ale je nesmyslné najednou po dorostu je hodit do vody a myslet si, že jen ten kdo se neutopil, měl šanci naučit se plavat. Někdo se prostě v dospělým fotbale fakt plavat nenaučí, ale při hození přímo do vody je ta ”úmrtnost” zbytečně velká.

    • Kratos18.7.2018 10:55reagovat

     taky máš pravdu. Jen hodit do vody a plav, no já nevím to je pro některé velká životní šance rychle vyrůst. To, že ji málo z nich využije je věc jiná. Bohužel občas vidím nějaké ty naše kluky na hostování, a oni sice se snaží zrychlit hru. Ovšem nikdo z nich s míčem nic neudělá. Myslím, že ho vezme vytvoří individuálně přečíslení, udělá akci na lajně atd., dostane se individuálně do zakončení .

  • majtin18.7.2018 10:44reagovat

   Asi jsme se úplně nepochopili: já psal o tom, že si takhle snáz zvyknouna na dospělej fotbal. Přirovnal bych to třeba k autoškole: když někdo jezdí v téměř nulovém provozu, s jedním instruktorem, s jedním autem a najednou přichází zlomový okamžik, kdy má přejít do hustýho městskýho provozu, někam do centra a on navíc dostane úplně jiný typ auta, jinýho instruktora. Nochápu, že to přirovnání v lecčems pokulhává, ale chápeš co chci říct ? My chceme vytvořit adaptabilního řidiče, který bude umět jezdit všude, ale v ten krizovej moment těch překážek a změn na něj nahrneme příliš a zbytečně mnoho.

   Kdyby se ti kluci adaptovali v béčku, v ”bezpečném” prostředí a jim známém prostředí na dospělý fotbal, tak pak klidně hurá na hostovačku. Ale tohle je prostě hodit je do vody a plavte.

   Prostě mi přijde HLOUPÝ, že ti kluci toho musí ZBYTEČNĚ zvládnout mnoho na jednou: adaptaci na dospělý fotbal (to nejtěžší), změnu prostředí, přizpůsobení se jiným požadavkům jiného trenéra,spoluhráče s jinými návyky.

   Tohle je jen poznámka a ne podstata mé odpovědi, jen pro dokreslení: já si často všiml, jak hráči od nás na hostovačkách, měli tendenci hodně zrychlovat hru a podobné věci, ale prostě nenacházeli odezvu u spoluhráčů a časem se začli přizpůsobovat okolí, začli ztrácet své přednosti.

    

  • Sendi18.7.2018 10:54reagovat

   Idea, že v akademii pěstujeme hráče, zvyklé hrát specifickym způsobem je samozřejmě správná, za předpokladu, že se to důsledně hraje od přípravek až po áčko. Mají to taky všechny TOP kluby, které pracují s odchovanci a v důsledku to zásadnim způsobem ovlivňuje i hru národních týmů(ne u nás). Nikdo nechce posouvat celé týmy z U19 do chlapů, ale týmy mají hrát podobné systémy, aby ten přechod byl plynulý, navíc pokud máš kostru z hráčů, co jsou zvyklí hrát systém, mnohem snáz pak do něj začleníš nově příchozí a nemusíš pořád dokola učit mančaft nové principy, tak jak se to děje ve Spartě už dekádu. Navíc je samozřejmě nemožný, aby hráč připravený v jakékoliv akademii uměl okamžitě hrát v úplně jiném systému, tak to nefunguje nikde a plynulý přechod mezi týmy zvládají jen výrazně talentovaní hráči a taky ne vždy a už vůbec ne, když jsou mladí...

    

   Navíc tvoje argumentace je trošku lichá, protože z většiny ročníků Sparty se nakonec rekrutuje nějaký ligový hráč(což znamená většinou zdatný individuálně), který se prosadí i jinde než tam, kde hrají systém na který je zvyklý, postupně:

   92 - netřeba jmenovat

   93 - Hovorka, Hybš, Hronek

   94 - Čermák, Karafiát, Juliš, Reiter

   95 - Hašek, Bederka, Nečas

   96 - Schick, Kulhánek, Sáček

   ročníky 97 a 98 teprve nastupujou ale už tam máš několik zajímavejch ligovejch hráčů. Že by se tolik hráčů z ročníků prosazovalo do ligy, nebo nedej bože do evropy, to nemá mezi ostatními kluby obdoby. Samozřejmě, ne všichni můžou a hrajou za Spartu, ale to je naprosto logický, nemůžeme si zase představovat, že budem mít v každym ročníku hned několik hráčů co to zvládnou do ligy, ten přechod do chlapů je na to příliš náročnej.

   poznámka: čeští hráči dozrávjí objektivně později...

    

   Problém je, že abys z toho dlouhýho výchovnýho procesu vyždímal pro Spartu alespoň jednoho kvalitního hráče na ročník, tak potřebuješ mít široký portfolio kluků a musíš o ně pečovat jak o diamant, protože prostě hráčská základna v česku je úzká. Pokud pustíš v jendom roce pět, šest reprezentantů pryč, tak si výrazně snižuješ šance, že někoho vychováš a to je problém nejen po sportovní stránce, ale taky je to výraznej problém po stránce ekonomický.

   A ukazuje se navíc, že hostovačky tomu zrovna dvakrát nepomáhaj, zaprvé proto, že to v našem vedení nikoho viditelně vůbec nezajímá, hráči to mají v jiných klubech s prosazením se těžší a ikdyž se prosadí, tak jsou i tak na okraji zájmu, nemluvě o tom, že ve slabých týmech mají jen malé možnosti rozvíjet to v čem jsou obvykle silní a zajímaví pro Spartu...

    

   Je naprosto logický, že nejtalentovanějších jedinců je minimum a ani oni se často neprosadí(příkladem budiž z poslední doby Moravec), ve Spartě se s nimi objektivně pracovat neumí, to je fakt. Talentovaní, techničtí hráči s nečekaným řešením herních situací mají velice často složitou povahu a u nás nejsou lidi, co by s nimi uměli/chtěli pracovat, takže nám tito začali hromadně prchat, což je problém. Bohužel se zdá, že začínáme mít problém pracovat i s hráči, kteří problémoví nejsou a ti už ve Spartě pokračovat nechtějí taky, to je alarmující...

    

   sorry za dýlku...

   • SuperFrankie18.7.2018 11:00reagovat

    Z toho udělej normálně blog pro Dominika, ne?

    • Sendi18.7.2018 11:04reagovat

     koketuju s nějakým článečkem, ale tomu musíš dát trochu štábní kultury a na to úplně nemám čas ani chuť...

     • SuperFrankie18.7.2018 12:01reagovat

      Ale notak.

 • mládež

  Kratos18.7.2018 10:00reagovat

  Piště někdo jména těch mladíků co utíkají. Za pár let si na ně nikdo ani nevzpomene a budou tady zase jiná jména. Někteří se nedostanou do kádrů týmu, jako jsou ČB. Každopádně to chce béčko, ti kluci nemají na fotbal mezi dospělými žádné návyky a na hostovačkách v lize se vesměs neprosazují. Tam samozřejmě hned zjistí, že ti kluci na to ještě nemají.

  • tomnavratil18.7.2018 10:04reagovat

   I kdyby na to neměli, pořád to jsou hráči klubu a klub by s nimi měl na rovinu a jednoznačně komunikovat, aby si udržel nějaký standard. To, jak Sparta komunikuje s hostovačkama a mladými hráči je dlouhodobě katastrofa - viz výpovědi většiny hráčů.

   • Kratos18.7.2018 10:11reagovat

    u těch jednání nejsem a názory pouze jedné strany neberu nikdy vážně. A pokud si chlapci chtějí dávat výpovědi, tak ať si je dávají. Aspoň je hezky vidět, jak si váží klubu co je vychoval a jehož zázemí využívali. Takové poseroutky Sparta nepotřebuje

 • ...

  novydres18.7.2018 9:38reagovat

  Vít Zavřel ke Čmelíkovi: Ve Spartě nám tři týdny nebrali telefony, vše má na starosti pan Kotalík, který tyhle hráče ve druhém sledu momentálně neřeší. My bychom to ale potřebovali vyřešit, protože za tři dny hrajeme mistrovský zápas.

   

  • Bunda18.7.2018 9:42reagovat

   Kotalík hraje golf a nemá čas na blbosti jako je mládež Sparty.

  • LukyACS18.7.2018 9:53reagovat

   Všude se v dobách přestupů maká snad nejvíc, jenom u nás se berou dovolené.

   On je to celkově kámen úrazu u nás, spousta těch lidí nemá zápal pro věc, nežijou tím. Dát tam nějakýho fanouška, tak tomu dá 24/7.

   • petr13718.7.2018 10:08reagovat

    podle mě by stačila jednoduchá věc, aby tam byl jeden člověk, který by měl na starosti hráče Sparty po odchodu z dorostu dál, kteří nepatří do kádru Ačka. Řešil by jejich smlouvy, hostovačky atd. Logicky by měl být podřízen Ščasnýmu coby sportovnímu řediteli. Mně to připadá, že tam Kotalík, Ščasný i Rosický řešej jen Ačko a na zbytek se tam kašle.

  • strana18.7.2018 9:55reagovat

   Já vím, že tyhle otázky už tady byly tisíckrát, ale prostě dokud nebudu znát odpovědi, tak se mi vždycky proženou hlavou při čtení podobných věcí.. Copak Křetínský nevidí, že má v klubu úplně neschopné lidi a všechno jde postupně do větších a větších sraček? Nebo se mu jen nechce udělat nějaké velké zemětřesení napříč celým klubem?

   • LukyACS18.7.2018 10:00reagovat

    Měl by fanouškům Sparty udělat radost a klub prodat někomu, kdo ho bude řídit na úrovni.

   • tomnavratil18.7.2018 10:03reagovat

    Křetínskému je Sparta na konci dne u zadku. Nemá na ní čas a je pro něj určitým symbolem a obchodním nástrojem. Nic víc. Dosadil Kotalíka, protože mu věří, to je celé. Kotalík jako GŘ neplní dlouhodobě cíle a je to všem jedno - představenstvu, dozorčí radě atd. takže tolik asi k tomu, jak Sparta funguje Smích

    • petr13718.7.2018 10:15reagovat

     poupravil bych tvůj konec na: tolik asi k tomu, jak si myslím, že Sparta funguje

     • tomnavratil18.7.2018 10:25reagovat

      Jasně, tohle je můj názor, ale logicky, jak mi vysvětlíš, že na postu GŘ je člověk, co neplní cíle a představenstvo s tím nic nedělá? Sparta je pořád jen akciovka a kromě pár povedených přestupů je posledních 10 let, jakých je. Počet titulů, počet pohárů, počet účastí v LM atd. Nebo ti přijde, že Kotalík dělá dobrou práci jako generální ředitel Sparty?

 • Sudí

  Dynamo18.7.2018 8:47reagovat

  Spartu s Opavou píská Královec

 • Nový systém zrušit

  Dachtlin18.7.2018 8:10reagovat

  Ten nový ligový systém s nadstavbou je opravdový paskvil. Tým na 6.místě získá černého Petra, zatímco ten, který do posledního kola bojuje o záchranu, může rázem postoupit do EL? Když se podívám na minulou sezonu, tak měl na nás Liberec ze 6.místa ztrátu 7 bodů, zatímco na 7.Bohemians náskok 8 bodů. V novém systému by reálně neměl o co hrát. Avšak desátý Zlín, kterého od sestupu dělily pouhé 3 body, by si přesto mohl proklestit cestu do EL. Opravdová komedie, kterou může korunovat situace, kdy budou mít týmy na 6. a 7.místě podobný počet bodů a utkají se spolu ve 30.kole. Oba budou chtít za každou cenu prohrát.

  • majtin18.7.2018 8:55reagovat

   Tak je to zase práce Dušana Svobody, jeho projekt, již se o něm zmiňuji o vlákno níž, mezi další jeho veledíla patří např. Juniorská liga, sparťanský e-shop, před pár lety byl proti videu apod.. Je to fakt člověk na svým místě.Zoufalství

   • DJDriver18.7.2018 9:03reagovat

    jako nápad změnit systém ligy neni špatnej ale ten formát měl vypadat trochu jinak

    • majtin18.7.2018 9:47reagovat

     Jj.

     Teď mě ještě teda napadá třeba i jestli, a případně jak, mají pořešenou situaci, kdy klesneme v žebříčku a přijdeme o jedno místo v EL. Možná mají, ten systém jsem do detailu nestudoval.

  • novydres18.7.2018 9:24reagovat

   Nejlepší je na tom ten argument je malo zápasú. Tak nacpeme víc zapasu do prosince a unora kdy na ten fotbal stejne nikdo chodit nebude

 • Mládež

  petr13718.7.2018 7:59reagovat

  já mládež vůbec nestíhám sledovat, informace mám vlastně jen odsud. Teď tady sleduju pozdvižení kolem odchodů. Ale rád bych se zeptal.

   

  V nedávné minulosti se tady často skloňovalo jméno Daniel Mareček, dokonce i v souvislosti s Ačkem. Teď Dominik napsal, že neuspěl na testech v Karviné.

   

  Christian Frýdek, který zde byl vykreslován jako talent na úrovni Rosy, neuspěl na testech v ČB.

   

  Čím to teda je? Není to náhodou tak, že ti kluci zkrátka nejsou tak dobří?

   

  Často zde někteří píšete, že Strahov pracuje skvěle, Letná na hovno. Ale kde jsou teda ty produkty ze Strahova?

   

  Křetínský dělá dost chyb, ale je to nepochybně obchodník, v jehož zájmu je, aby si Sparta vychovala mládež, kterou potom draze prodá. Je ale v tý mládeži dostatečná kvalita?

   

  Já se fakt jen ptám, protože mi to celý přijde poněkud zvláštní.

  • DJDriver18.7.2018 8:08reagovat

   Ten přechod mezi dospělé není uplně jednoduchej to celkem chápu. Když hráč vypadá v 16-17 dobře tak to ještě neznamená že to je na ligovou uroveň a je to tak ve všech klubech i v cizině. Napřiklad akademie FC Porto s názvem Dragon Force má hodně propracovanej systém (pyramidově podle výkonnosti) spolupráce s menšími kluby v okolí Porta a přesto se dokázali prosadit na ligovou uroven zatim pouze Rubén Neves a André André. Tim ale neříkam že v ACS je všechno v dokonalé. Není tomu tak ale konkrétní nebudu...sorry jako Smích

  • majtin18.7.2018 8:13reagovat

   Můj názor. a tak mluví i spousta odborníků je ten, že nejtěžší na výchově mládeže je přechod mezi dospělé. Sparta měla výbornou výchovu mladých hráčů, ale už ne ten přechod. Tady prostě musím po miliónté zopakovat, že je hlavní problém v D

   • majtin18.7.2018 8:21reagovat

    ..Svobodovi a jeho egem prosazená juniorská liga, zrušení béčka. Když tam Křetinský takovýho blba trpí, není se čemu divit. Ono hostování pro takhle mladý kluky není úplně ono - přijdou do neznámého prostředí, navíc měli moderní herní návyky, najednou se hraje jiným stylem, musí bojovat o místo v sestavě proti odchovancům. Jako jasně v americkejch filmech se hrdina prokouše za svým snem přes všechny překážky, ale realita bývá trochu jiná.

    Neříkám, že kdyby měla Sparta vymakaný přechod mezi dospělé, že by se všichni talenti chytli, ale to procento by bylo výrazně někde jinde. Vždyť výběry mládeže v přípravě poráželi třetiligové i druholigové týmy.

    • johnny118.7.2018 9:05reagovat

     +1

    • DJDriver18.7.2018 9:10reagovat

     to porážení druholigovejch a třetiligovekjch týmů zas tak častý nebylo. Myslim že to byl dokonce jen ten jeden ročník

     • Tazmen18.7.2018 9:41reagovat

      navíc v přátelácích, tam to může skončit jakkoliv..

      • majtin18.7.2018 9:54reagovat

       To nepopírám, ale ono je něco jinýho, když si proti chlapům zvykají s tím, že mezi nimi fungují automatismy, mají trenéra, který je nenutí hrát jiným stylem než byli doposavad zvyklý, vědí co mohou čekat od spoluhráčů, vědí že když něco zkazí nezůstanou kvůli tomu příště sedět. Kdy vlastně jediná nová věc na kterou si musí zvykat je fyzická zdatnost protihráčů. Za těhlech podmínek si na ni zvykají lehčeji.

  • Mich18.7.2018 8:16reagovat

   Talentovanej odchovanec, kterej se muze prosadit rovnou do Acka vypada jako Mbappe, ne clovek, kteryho nechteji ani v Budejkach.

   • Bunda18.7.2018 9:51reagovat

    Mbappe byl podle Kollera v juniorce Monaka nevýrazný,ale dostal šanci a neskutečně mu narostlo sebevědomí.

    Sparta musí na konci zápasu zkouše mladíky a některý z nich dá třeba gól a už to pojede...

     

  • Shrekson18.7.2018 9:07reagovat

   K čemu ti je talent a případná snaha když nedostanes šanci? Nemame béčko, jak dlouho se o tom mluvi? Posíláme hráče na hostování, pak je tu překvapeni ze mladi kluci u nas nechteji byt.. Proc by měli? Ještě když vidi ze do itálie se chodi z liberce, klokana.

   Co přináší sparta? Reálně nic, vlastně brzdu kariéry..

  • dominik2718.7.2018 10:01reagovat

   Já nevím, čím to je. Třeba tam uspěli, ale nedohodli se na podmínkách, popřípadě se jim tam nelíbilo, tak šli pryč. A nebo tam opravdu neuspěli, byť se mi nechce věřit, že by třeba Christian Frýdek neměl na Budějovice.

   • Kratos18.7.2018 10:13reagovat

    neměl, na testech tam neuspěl a šel zkoušet štěstí do Táborska.

 • Anglická Sparta

  Nulatunji17.7.2018 21:35reagovat

  Chelsea are considering re-signing Petr Cech If they sell Thibaut Courtois to Real Madrid, Sky sources understand.

   

  Chelsea also interested in Leicester City goalkeeper Kasper Schmeichel.

   

  To mi zní jako něco, co by udělal Kotalík.

  • SuperFrankie17.7.2018 22:11reagovat

   Coaltalík.

82244 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha